2. Peder Stockemark Fog blev født i 1763 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 15 nov. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
3. Rasmus Fog blev født den 26 jun. 1764 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde den 18 jan. 1831 i Viborg; blev begravet den 27 jan. 1831 i Viborg (Søndre s.).
4. Johan Carl Ludvig Fog blev født den 3 jun. 1765 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1765 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 23 dec. 1765 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
5. Sophie Magdalene Fog blev født den 3 aug. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 21 aug. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
6. Maria Elisabeth Fog blev født den 15 jan. 1768 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde den 9 aug. 1824 i Søllested; blev begravet den 14 aug. 1824 i Søllested.
7. Anna Lucia Fog blev født i 1769 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde den 20 mar. 1852 i Næstved; blev begravet i Øster Egesborg kgd..
8. Peder Stockemark Fog blev født den 6 okt. 1774 i Ribe; døde den 26 feb. 1802 i Fåborg.
Generation: 2
2.
Peder Stockemark Fog (1.Johanne1) blev født i 1763 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 15 nov. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
3.
Rasmus Fog (1.Johanne1) blev født den 26 jun. 1764 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde den 18 jan. 1831 i Viborg; blev begravet den 27 jan. 1831 i Viborg (Søndre s.).
9. Dødfødt søn blev født i 1791 i Viborg; døde i 1791 i Viborg.
10. David Fog blev født den 23 nov. 1792 i Viborg; døde den 13 maj 1878 i Viborg; blev begravet i Viborg (Søndre s.).
Rasmus blev gift med Dorthea Kjerstine Gross den 4 mar. 1817 i Viborg (Domkirken). Dorthea (datter af Lauritz Gross) blev født i 1774 i Lemvig; døde den 25 aug. 1854 i Viborg; blev begravet den 1 sep. 1854 i Viborg (Domkirken). [Gruppeskema] [Familietavle]
4.
Johan Carl Ludvig Fog (1.Johanne1) blev født den 3 jun. 1765 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1765 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 23 dec. 1765 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
5.
Sophie Magdalene Fog (1.Johanne1) blev født den 3 aug. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde i 1766 i Ribe (Skt. Cathrine s.); blev begravet den 21 aug. 1766 i Ribe (Skt. Cathrine k.).
6.
Maria Elisabeth Fog (1.Johanne1) blev født den 15 jan. 1768 i Ribe (Skt. Cathrine s.); døde den 9 aug. 1824 i Søllested; blev begravet den 14 aug. 1824 i Søllested.
15. Johanne Davide Elisabeth Clausen blev født den 18 okt. 1795 i Galtrup; døde den 20 dec. 1867 i Stege; blev begravet den 28 dec. 1867 i Stege.
16. Jacob Paulin Clausen blev født den 25 sep. 1796 i Galtrup; døde den 29 jun. 1855 i Næstved; blev begravet den 4 jul. 1855 i Næstved (Skt. Peders k.).
17. Cresten Fog Clausen blev født den 3 dec. 1797 i Galtrup; døde den 20 jun. 1879 i Stege.
18. David Fog Clausen blev født den 20 mar. 1799 i Stubbekøbing; døde i 1831/32 i skibsforlis.
19. Sigbrit Jensine Stadel Fog Clausen blev født den 30 mar. 1800 i Stubbekøbing; døde den 13 jan. 1880 i Usserød (Søborg); blev begravet den 22 jan. 1880 i Hørsholm.
24. Caroline Lovise Charlotte Clausen blev født den 10 dec. 1806 i Stubbekøbing; døde den 3 maj 1842 i København (Fødselsstiftelsen); blev begravet den 7 maj 1842 i København (Assistens kgd.).
David Fog (3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 23 nov. 1792 i Viborg; døde den 13 maj 1878 i Viborg; blev begravet i Viborg (Søndre s.).
David blev gift med Ane Marie Abildgaard Schrøder den 29 maj 1832 i Resen. Ane blev født den 11 maj 1805 i Viborg; døde den 5 sep. 1858 i Viborg; blev begravet i Viborg (Søndre s.). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
25. Maren Fog blev født den 1 mar. 1833 i Viborg (Søndre s.); døde den 4 feb. 1835 i Viborg (Søndre s.); blev begravet den 7 feb. 1835 i Viborg (Søndre s.).
26. Maren Fog blev født den 29 sep. 1834 i Viborg (Søndre s.); døde den 17 jul. 1907 i Frederiksberg; blev begravet den 22 jul. 1907 i Viborg.
27. Rasmus Ingvar Fog blev født den 6 feb. 1837 i Viborg (Søndre s.); døde den 22 maj 1921 i Viborg; blev begravet den 26 maj 1921 i Viborg kgd..
28. Christiane Fog blev født den 4 jul. 1839 i Viborg; døde den 7 aug. 1864 i Aarhus; blev begravet den 11 aug. 1864 i Aarhus (Frue k.).
29. Christian Ludvig Fog blev født den 11 apr. 1842 i Viborg; døde den 20 feb. 1906 i København; blev begravet den 27 feb. 1906 i København (Matth. (Vestre kgd.)).
30. Jens Dalsgaard Fog blev født den 25 jun. 1844; døde den 29 maj 1845.
Carl Frederik Rieffestahl (6.Maria2, 1.Johanne1) blev født den 8 okt. 1804 i Søllested; døde i 1808 i Søllested; blev begravet den 13 dec. 1808 i Søllested.
33. Anna Catarina Gad blev født den 29 jun. 1824 i Ålebækgård; døde den 19 maj 1827 i Stege; blev begravet den 23 maj 1827 i Stege.
34. Johannes Peter Gad blev født den 4 jun. 1825 i Adslev; døde den 2 apr. 1917 i København (Skt. Jakobs s.); blev begravet den 7 apr. 1917 i København (Vestre kgd.).
35. Carl Christian Gad blev født den 24 jul. 1826 i Ålebækgård; døde den 19 apr. 1828 i Stege; blev begravet den 23 apr. 1828 i Stege.
36. Ludvig Hjorth Gad blev født den 30 mar. 1828 i Stege; døde den 15 jul. 1896 i København; blev begravet den 20 jul. 1896 i København (Garnisons kgd.).
37. Johan Peter Gad blev født den 18 aug. 1829 i Stege; døde den 21 jun. 1903 i Rønne.
38. Thorvald Christen Gad blev født den 12 jun. 1833 i Stege; døde den 19 feb. 1839 i Stege.
16.
Jacob Paulin Clausen (7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 25 sep. 1796 i Galtrup; døde den 29 jun. 1855 i Næstved; blev begravet den 4 jul. 1855 i Næstved (Skt. Peders k.).
39. Carl Frederik Christian Clausen blev født den 24 feb. 1828 i Næstved; døde den 12 mar. 1885 i København (Johannes s.); blev begravet den 17 mar. 1885 i København (Holmens kgd.).
40. Joachim Valdemar David Clausen blev født den 12 jun. 1835 i Næstved; døde den 18 maj 1846; blev begravet den 22 maj 1846 i Næstved (Skt. Peders k.).
41. Anna Johanne Ernestine Clausen blev født den 9 mar. 1829 i København; døde den 10 dec. 1888 i København; blev begravet den 15 dec. 1888 i København (Garnisons kgd.).
42. Ida Nathalie Clausen blev født den 23 maj 1831 i København; døde den 8 sep. 1848 i København; blev begravet den 12 sep. 1848 i København (Trinitatis k.).
19.
Sigbrit Jensine Stadel Fog Clausen (7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 30 mar. 1800 i Stubbekøbing; døde den 13 jan. 1880 i Usserød (Søborg); blev begravet den 22 jan. 1880 i Hørsholm.
43. Johannes Clausen Barth blev født den 22 nov. 1833 i Vordingborg; døde den 29 nov. 1888 i København; blev begravet den 7 dec. 1888 i Hørsholm kgd. (København (Johannes)).
44. Peter Henrik Barth blev født den 29 jan. 1835 i Vordingborg; døde i jul. 1836 i Vordingborg.
45. Anna Cathrine Louise Lucie Barth blev født den 24 aug. 1837 i Vordingborg; døde den 26 feb. 1904 i Hørsholm; blev begravet i Hørsholm.
46. Johanne Erasmine Barth blev født den 7 maj 1839 i Vordingborg; døde den 3 apr. 1857 i fmtl. Wansbek, Holsten.
50. Emanuel David Clausen blev født den 27 jan. 1836 i Adslev; døde den 20 jun. 1868 i København; blev begravet den 26 jun. 1868 i København (Assistens kgd.).
51. Valdemar Clausen blev født den 11 dec. 1837 i Adslev; døde i 1866 i den spanske sø (forliste).
Erasmine blev gift med Hans Michelsen den 5 nov. 1830 i Slotskirken. Hans (søn af Tønnes Michelsen og Susanne Knop) blev født den 12 jul. 1803 i København; døde den 8 jul. 1853 i København; blev begravet den 12 jul. 1853 i København (Assistens kgd.). [Gruppeskema] [Familietavle]
Caroline Lovise Charlotte Clausen (7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 10 dec. 1806 i Stubbekøbing; døde den 3 maj 1842 i København (Fødselsstiftelsen); blev begravet den 7 maj 1842 i København (Assistens kgd.).
Maren Fog (10.David3, 3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 1 mar. 1833 i Viborg (Søndre s.); døde den 4 feb. 1835 i Viborg (Søndre s.); blev begravet den 7 feb. 1835 i Viborg (Søndre s.).
26.
Maren Fog (10.David3, 3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 29 sep. 1834 i Viborg (Søndre s.); døde den 17 jul. 1907 i Frederiksberg; blev begravet den 22 jul. 1907 i Viborg.
Rasmus Ingvar Fog (10.David3, 3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 6 feb. 1837 i Viborg (Søndre s.); døde den 22 maj 1921 i Viborg; blev begravet den 26 maj 1921 i Viborg kgd..
54. Christiane Fog blev født den 6 aug. 1866 i Viborg; døde den 12 apr. 1942 i Frederiksberg; blev begravet den 19 apr. 1942 i København (Vestre kgd.).
55. Carl David Fog blev født den 26 apr. 1869 i Viborg; døde den 7 jun. 1920 i Frederiksberg; blev begravet den 13 jun. 1920 i København (Vestre kgd.).
56. Louise Manna Dorthea Fog blev født den 9 nov. 1874 i Viborg; døde den 18 mar. 1947 i København; blev begravet den 25 mar. 1947 i København (Vestre kgd.).
57. Steen Ludvig Bille Fog blev født den 31 okt. 1879 i Viborg; døde den 21 aug. 1942 i Aarhus (Marselisborg Hospital).
28.
Christiane Fog (10.David3, 3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 4 jul. 1839 i Viborg; døde den 7 aug. 1864 i Aarhus; blev begravet den 11 aug. 1864 i Aarhus (Frue k.).
58. Maria Davida Kjærtinge blev født den 4 sep. 1861 i Aarhus; døde den 22 jul. 1863 i Aarhus; blev begravet i Aarhus (Domkirken).
59. Ingvar Andreas Kjærtinge blev født den 27 maj 1863 i Aarhus; døde den 11 nov. 1921 i Aarhus; blev begravet i Aarhus (Domkirken).
29.
Christian Ludvig Fog (10.David3, 3.Rasmus2, 1.Johanne1) blev født den 11 apr. 1842 i Viborg; døde den 20 feb. 1906 i København; blev begravet den 27 feb. 1906 i København (Matth. (Vestre kgd.)).
Anna Catarina Gad (15.Johanne3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 29 jun. 1824 i Ålebækgård; døde den 19 maj 1827 i Stege; blev begravet den 23 maj 1827 i Stege.
34.
Johannes Peter Gad (15.Johanne3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 4 jun. 1825 i Adslev; døde den 2 apr. 1917 i København (Skt. Jakobs s.); blev begravet den 7 apr. 1917 i København (Vestre kgd.).
62. Thorvald Clausen Gad blev født den 22 jun. 1862 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 16 okt. 1941 i København.
63. Johanne Clausen Gad blev født den 30 jul. 1864 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 19 feb. 1865 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); blev begravet den 24 feb. 1865 i Gunderslev.
64. Johanne Clausen Gad blev født den 24 jul. 1866 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 9 mar. 1952; blev begravet den 14 mar. 1952 i København (Vestre kgd.).
65. Karen Clausen Gad blev født den 20 mar. 1868 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 26 dec. 1943 i København.
66. Balle Clausen Gad blev født den 13 jan. 1872 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 20 nov. 1951 i Fakse.
67. Nanna Clausen Gad blev født den 2 maj 1873 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 7 mar. 1967 i Frederiksberg; blev begravet i Rørvig.
35.
Carl Christian Gad (15.Johanne3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 24 jul. 1826 i Ålebækgård; døde den 19 apr. 1828 i Stege; blev begravet den 23 apr. 1828 i Stege.
36.
Ludvig Hjorth Gad (15.Johanne3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 30 mar. 1828 i Stege; døde den 15 jul. 1896 i København; blev begravet den 20 jul. 1896 i København (Garnisons kgd.).
68. Anna Johanne Gad blev født den 2 okt. 1868 i Rønne; døde den 7 dec. 1927 i København (Rigshospitalet); blev begravet den 11 dec. 1927 i København (Holmens kgd.).
69. Hedevig Sophie Gad blev født den 28 aug. 1871 i Rønne; døde den 18 okt. 1943 i Hellerup.
70. Margrethe Gad blev født den 28 apr. 1873 i Rønne; døde den 12 dec. 1890 i Rønne.
71. Lorents Søndahl Gad blev født den 28 nov. 1874 i Rønne; døde den 4 mar. 1950 i København (Kommunehospitalet); blev begravet i København (Søndermark kgd.).
72. Louise Davide Gad blev født den 7 mar. 1877 i Rønne; døde den 28 aug. 1947 i Hellerup; blev begravet i Nykøbing Mors.
73. Emil Sophus Gad blev født den 7 jun. 1879 i Rønne; døde den 10 jun. 1896 i Rønne.
74. Paul Johan Gad blev født den 26 jun. 1881 i Rønne; døde den 6 dec. 1948 i Rønne.
Carl Frederik Christian Clausen (16.Jacob3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 24 feb. 1828 i Næstved; døde den 12 mar. 1885 i København (Johannes s.); blev begravet den 17 mar. 1885 i København (Holmens kgd.).
76. Jacob Andreas Ludvig Hugo Clausen blev født den 26 okt. 1856 i Næstved; døde den 23 sep. 1937; blev begravet den 25 sep. 1937 i Ordrup.
77. Einar Christian Herman Clausen blev født den 25 mar. 1858; døde den 25 mar. 1906 i København; blev begravet i København (Holmens kgd. (Skt. Pauls kb.)).
78. Carl Fritz Valdemar Clausen blev født den 17 feb. 1860 i Frederiksberg; døde den 4 nov. 1908; blev begravet den 9 nov. 1908 i København (Holmens kgd.).
Anna Johanne Ernestine Clausen (18.David3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 9 mar. 1829 i København; døde den 10 dec. 1888 i København; blev begravet den 15 dec. 1888 i København (Garnisons kgd.).
Ida Nathalie Clausen (18.David3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 23 maj 1831 i København; døde den 8 sep. 1848 i København; blev begravet den 12 sep. 1848 i København (Trinitatis k.).
43.
Johannes Clausen Barth (19.Sigbrit3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 22 nov. 1833 i Vordingborg; døde den 29 nov. 1888 i København; blev begravet den 7 dec. 1888 i Hørsholm kgd. (København (Johannes)).
82. Johanne Barth Fritz blev født den 16 apr. 1862 i Tikøb s. (Tipperupgård); døde den 9 mar. 1937 i Hellerup; blev begravet den 13 mar. 1937 i København (Vestre kgd.).
62. Thorvald Clausen Gad blev født den 22 jun. 1862 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 16 okt. 1941 i København.
63. Johanne Clausen Gad blev født den 30 jul. 1864 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 19 feb. 1865 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); blev begravet den 24 feb. 1865 i Gunderslev.
64. Johanne Clausen Gad blev født den 24 jul. 1866 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 9 mar. 1952; blev begravet den 14 mar. 1952 i København (Vestre kgd.).
65. Karen Clausen Gad blev født den 20 mar. 1868 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 26 dec. 1943 i København.
66. Balle Clausen Gad blev født den 13 jan. 1872 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 20 nov. 1951 i Fakse.
67. Nanna Clausen Gad blev født den 2 maj 1873 i Gunderslev s. (Gunderslevholm); døde den 7 mar. 1967 i Frederiksberg; blev begravet i Rørvig.
50.
Emanuel David Clausen (20.Nicolai3, 7.Anna2, 1.Johanne1) blev født den 27 jan. 1836 i Adslev; døde den 20 jun. 1868 i København; blev begravet den 26 jun. 1868 i København (Assistens kgd.).