2. Sara Cathrine Ottesdatter blev født den 21 apr. 1809 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 8 dec. 1849 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 16 dec. 1849 i Tamdrup.
3. Dorthe Johanne Ottesdatter blev født den 22 jul. 1811 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 5 dec. 1879 i Ovsted s. (Bjødstrup).
4. Maren Ottesdatter blev født den 29 jun. 1814 i Østbirk s. (Vestbirk); døde i dec. 1820 i Østbirk s. (Vestbirk).
5. Birthe Ottesdatter blev født den 16 feb. 1817 i Østbirk s. (Vestbirk); døde i dec. 1820 i Østbirk s. (Vestbirk).
6. Peder Ottesen blev født den 15 aug. 1821 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 24 mar. 1849 i Østbirk s. (Vestbirk).
Generation: 2
2.
Sara Cathrine Ottesdatter (1.Otte1) blev født den 21 apr. 1809 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 8 dec. 1849 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 16 dec. 1849 i Tamdrup.
7. Peder Jensen blev født den 23 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev døbt den 25 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); døde den 30 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 8 maj 1831 i Tamdrup.
8. Petrine Jensdatter blev født den 15 apr. 1832 i Tamdrup s. (Enner); døde den 7 mar. 1854 i Tamdrup s. (Enner).
9. Cathrine Marie Jensdatter blev født den 25 sep. 1834 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 12 okt. 1834 i Tamdrup s. (Vinten).
10. Ane Marie Jensen blev født den 9 jul. 1838 i Tamdrup s. (Vinten).
11. Oline Jensen blev født den 20 jan. 1841 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 2 feb. 1864 i Tønning s. (Gammelstrup).
12. Jørgen Jensen blev født den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 2 mar. 1845 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 9 mar. 1845 i Tamdrup.
13. Ane Wilhelmine Jensen blev født den 10 jul. 1846 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 18 maj 1891 i Tønning s. (Gammelstrup).
3.
Dorthe Johanne Ottesdatter (1.Otte1) blev født den 22 jul. 1811 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 5 dec. 1879 i Ovsted s. (Bjødstrup).
16. Otte Madsen blev født den 11 mar. 1854 i Ovsted s. (Bjødstrup).
4.
Maren Ottesdatter (1.Otte1) blev født den 29 jun. 1814 i Østbirk s. (Vestbirk); døde i dec. 1820 i Østbirk s. (Vestbirk).
5.
Birthe Ottesdatter (1.Otte1) blev født den 16 feb. 1817 i Østbirk s. (Vestbirk); døde i dec. 1820 i Østbirk s. (Vestbirk).
6.
Peder Ottesen (1.Otte1) blev født den 15 aug. 1821 i Østbirk s. (Vestbirk); døde den 24 mar. 1849 i Østbirk s. (Vestbirk).
Generation: 3
7.
Peder Jensen (2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 23 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev døbt den 25 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); døde den 30 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 8 maj 1831 i Tamdrup.
8.
Petrine Jensdatter (2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 15 apr. 1832 i Tamdrup s. (Enner); døde den 7 mar. 1854 i Tamdrup s. (Enner).
9.
Cathrine Marie Jensdatter (2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 25 sep. 1834 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 12 okt. 1834 i Tamdrup s. (Vinten).
Jørgen Jensen (2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 2 mar. 1845 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 9 mar. 1845 i Tamdrup.
13.
Ane Wilhelmine Jensen (2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 10 jul. 1846 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 18 maj 1891 i Tønning s. (Gammelstrup).
Sara Kirstine Kjær (13.Ane3, 2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 16 aug. 1885 i Tønning s. (Gammelstrup); døde den 22 maj 1886 i Tønning s. (Gammelstrup).
33.
Dødfødt dreng (14.Karen3, 3.Dorthe2, 1.Otte1) blev født den 12 dec. 1875 i Østbirk s. (Østbirk Mark); døde den 12 dec. 1875 i Østbirk s. (Østbirk Mark).
34.
Ejnar Hagen Madsen (16.Otte3, 3.Dorthe2, 1.Otte1) blev født den 31 jul. 1891 i Ovsted s. (Bjødstrup); døde den 9 mar. 1892 i Ovsted s. (Bjødstrup).
Dødfødt søn (48.Mildrid6, 41.Ane5, 24.Sara4, 10.Ane3, 2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 26 aug. 1930 i Tyrsted s. (Kildevang); døde den 26 aug. 1930 i Tyrsted s. (Kildevang).
66.
Dødfødt datter (48.Mildrid6, 41.Ane5, 24.Sara4, 10.Ane3, 2.Sara2, 1.Otte1) blev født den 28 aug. 1938 i Tyrsted s. (Kildevang); døde den 28 aug. 1938 i Tyrsted s. (Kildevang).