16. Niels Tønnesen Staal blev født den 27 mar. 1713 i Vær s. (Stensballe); døde den 13 okt. 1794 i Maribo; blev begravet den 18 okt. 1794 i Maribo kirke.
17. Dødfødt barn blev født i 1715 i Vær s. (Stensballe); døde i 1715 i Vær; blev begravet den 30 jan. 1715 i Vær.
18. Ulricha Tønnesdatter Staal blev født i 1716 i Vær s. (Stensballe); døde i 1776 i Bjerre; blev begravet den 7 sep. 1776 i Bjerre.
19. Morten Tønnesen Staal blev født i 1717 i Vær s. (Stensballe); døde den 10 jan. 1807 i Ørridslev s. (Tvingstrup); blev begravet den 16 jan. 1807 i Ørridslev.
20. Christian Tønnesen Staal blev født i 1719 i Vær s. (Stensballe); døde i 1777 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet den 14 dec. 1777 i Hansted.
21. Margrethe Marie Staal blev født i 1721 i Vær s. (Stensballe); døde den 24 dec. 1801 i Nysted; blev begravet den 30 dec. 1801 i Nysted.
22. Øllegaard Tønnesdatter Staal blev født i 1723 i Vær s. (Stensballe); døde i 1801 i Granslev s. (Ougstruphuset).
27. Margrethe Marie Olufsdatter Rask blev født i 1719 i Tamdrup; blev døbt den 1 okt. 1719 i Tamdrup; døde i mar. 1759 i Rårup s. (Brandstub); blev begravet den 22 mar. 1759 i Rårup.
Niels Tønnesen Staal (6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 27 mar. 1713 i Vær s. (Stensballe); døde den 13 okt. 1794 i Maribo; blev begravet den 18 okt. 1794 i Maribo kirke.
41. Jørgen Malthesen Kronius blev født i 1749 i Hansted s. (Egebjerg); døde den 8 apr. 1816 i Bjerre s. (Neder Bjerre).
42. Tønne Malthesen blev født i 1752 i Hansted s. (Egebjerg).
43. Tønne Malthesen blev født i 1753 i Hansted s. (Egebjerg).
44. Anton Ulrich Martin Chronius blev født cirka 1756; døde den 1 feb. 1835 i Nim; blev begravet den 8 feb. 1835 i Nim.
19.
Morten Tønnesen Staal (6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1717 i Vær s. (Stensballe); døde den 10 jan. 1807 i Ørridslev s. (Tvingstrup); blev begravet den 16 jan. 1807 i Ørridslev.
Christian Tønnesen Staal (6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1719 i Vær s. (Stensballe); døde i 1777 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet den 14 dec. 1777 i Hansted.
Familie/Ægtefælle/Partner: NN. NN blev født cirka 1717; døde i 1784 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet i 1784 i Hansted. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
45. Peder Christiansen Staal blev født cirka 1752; døde den 24 jan. 1823 i Hansted s. (Egebjerg).
46. Ulrich Christiansen Staal blev født i 1756 i Hansted s. (Egebjerg); døde i 1757 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet i 1757 i Hansted.
47. Ulrich Christiansen Staal blev født i 1758 i Hansted s. (Egebjerg); døde i 1782 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet i 1782 i Hansted.
48. Tønne Christiansen Staal blev født cirka 1758; døde den 24 jun. 1797 i Stouby s. (Årup Mølle); blev begravet den 30 jun. 1797 i Stouby.
50. Anne Margrethe Christiansdatter Staal blev født i 1762 i Hansted s. (Egebjerg); døde i 1762 i Hansted s. (Egebjerg); blev begravet i 1762 i Hansted.
Margrethe Marie Staal (6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1721 i Vær s. (Stensballe); døde den 24 dec. 1801 i Nysted; blev begravet den 30 dec. 1801 i Nysted.
Margrethe blev gift med Hans Carstensen Reimer den 20 jul. 1751 i Våbensted. Hans blev født cirka 1689; døde den 3 okt. 1756 i Slemminge; blev begravet den 7 okt. 1756 i Slemminge. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
52. Jacob Flindt Reimer blev født den 28 aug. 1752 i Slemminge; døde i 1814; blev begravet den 22 nov. 1814 i Nysted.
53. Henrich Tønne Reimer blev født i 1755; døde i 1755; blev begravet den 27 feb. 1755 i Slemminge.
Christina blev gift med Hans Jensen Nim cirka 1736 i fmtl. i Hansted. Hans blev født cirka 1687; døde i 1757 i Nim; blev begravet den 14 feb. 1757 i Nim. [Gruppeskema] [Familietavle]
62. Søren Friderich Hansen Nim blev født cirka 1742; døde i 1787 i Nim; blev begravet den 28 feb. 1787 i Nim.
27.
Margrethe Marie Olufsdatter Rask (8.Ulrikke3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1719 i Tamdrup; blev døbt den 1 okt. 1719 i Tamdrup; døde i mar. 1759 i Rårup s. (Brandstub); blev begravet den 22 mar. 1759 i Rårup.
71. Ane Lisbeth Jensdatter Glasov blev født i 1756 i Rårup s. (Brandstub); døde i 1772 i Rårup s. (Gram); blev begravet den 15 jul. 1772 i Rårup.
72. Margrethe Frederiksdatter Glasov blev født i 1759 i Rårup s. (Brandstub); døde i 1763 i Rårup s. (Brandstub); blev begravet den 16 mar. 1763 i Rårup.
28.
Nis Nissen (9.Sara3, 4.Sophie2, 1.Sara1) blev født cirka 1713 i Løgumkloster; døde den 19 feb. 1768 i Tønder.
96. Andreas Malthe Jørgensen blev født i 1774 i Bjerre s. (Bjerre); døde den 21 jan. 1830 i Bjerre s. (Neder Bjerre).
97. Boye Jørgensen blev født i 1776 i Bjerre s. (Bjerre).
98. Ane Ericha Jørgensdatter blev født i 1778 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); døde i 1779 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); blev begravet den 11 apr. 1779 i Bjerre k..
102. Cathrine Marie Jørgensdatter blev født i 1789 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); døde i 1790 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); blev begravet den 28 feb. 1790 i Bjerre k..
103. Cathrine Marie Jørgensdatter blev født i 1791 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre); døde den 4 feb. 1867 i Bjerre s. (Neder Bjerre).
104. Peder Jørgensen blev født i 1794 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre).
105. Ane Ericha Jørgensdatter blev født i 1797 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre); døde den 17 sep. 1837 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre).
106. Maria Kirstine Jørgensdatter blev født i 1801 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre); døde den 4 jun. 1865 i Store Dalby.
107. Øllegaard Jørgensdatter blev født den 24 aug. 1807 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre); blev døbt den 26 aug. 1807 i Bjerre; døde den 30 maj 1874 i Sønder Bork.
Anna Petrina Østrup (21.Margrethe4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 21 jun. 1761 i Slemminge; døde i 1791 i Slemminge; blev begravet den 11 aug. 1791 i Slemminge.
Familie/Ægtefælle/Partner: Birthe Thomasdatter. Birthe blev født cirka 1740; døde i 1808 i Brande s. (Grarup); blev begravet den 16 okt. 1808 i Brande. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
138. Jens Olesen blev født cirka 1776; døde i TIDL. 1845.
141. Laurids Madsen blev født den 12 maj 1779 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 17 dec. 1832 i Horsens (Vor Frelsers s.); blev begravet den 22 dec. 1832 i Horsens.
142. Jens Madsen blev født i 1781 i Rårup s. (Nøttrup); blev døbt den 2 feb. 1781 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 25 dec. 1821 i Rårup s. (Kragborg).
143. Søren Madsen blev født i 1783 i Rårup s. (Nøttrup); blev døbt den 13 apr. 1783 i Rårup; døde den 13 okt. 1867 i Rårup s. (Nøttrup).
Sara Catharina Nissen (28.Nis4, 9.Sara3, 4.Sophie2, 1.Sara1) blev født i 1757 i Tønder; døde den 6 jun. 1832 i Tønder; blev begravet den 12 jun. 1832 i Tønder.
Sara blev gift med Jacob Klingenberg den 2 apr. 1780 i Tønder. Jacob blev født cirka 1751 i Husum?; døde den 25 mar. 1815 i Tønder; blev begravet den 30 mar. 1815 i Tønder. [Gruppeskema] [Familietavle]
Jona Margrethe Bjørn (33.Jonas4, 9.Sara3, 4.Sophie2, 1.Sara1) blev født den 6 aug. 1763 i Højer; døde den 27 mar. 1769 i Højer; blev begravet den 2 apr. 1769 i Højer.
Edvard blev gift med Anna Helena Hilcheldey den 6 mar. 1788 i Nykøbing F.. Anna blev født i 1762; døde i 1804 i Vålse s. (Egense hovedgård); blev begravet den 10 apr. 1804 i Vålse. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
154. Karen Helene Hincheldey blev født den 13 jun. 1790 i Nykøbing F.; døde den 14 dec. 1826 i Randers.
158. Laurentia Hincheldey blev født i 1795 i Nykøbing F.; døde i 1796 i Nykøbing F.; blev begravet den 23 jul. 1796 i Nykøbing F..
159. Waldnesine Hincheldey blev født i 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård); blev døbt den 6 aug. 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård); døde den 9 aug. 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård).
Christine blev gift med Hans Gregorius Schierning den 1 sep. 1790 i Nykøbing F.. Hans (søn af Niels Schierning og NN) blev født cirka 1761; døde den 26 feb. 1818 i Sønder Kirkeby s. (Bjerregård); blev begravet den 4 mar. 1818 i Sønder Kirkeby. [Gruppeskema] [Familietavle]
177. Inger Cathrine Schierning blev født i 1797 i Nykøbing F.; døde i 1798 i Nykøbing F.; blev begravet den 6 aug. 1798 i Nykøbing F..
95.
Nicoline Hincheldey (39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 29 okt. 1774 i Nykøbing F.; døde den 21 jan. 1813 i Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård)).
178. Andreas Dons blev født i 1794 i Nakskov (Skt. Nikolai s.); døde den 11 jan. 1868 i Hesselager s. (Hesselagergård); blev begravet den 20 jan. 1868 i Hesselager.
179. Caroline Maria Dons blev født i 1797 i Nakskov (Skt. Nikolai s.); døde den 5 jul. 1875 i Frederiksberg; blev begravet den 9 jul. 1875 i København (Garnisons kgd.).
180. Hans Bergishagen Dons blev født den 19 apr. 1799 i Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård)); døde den 15 okt. 1877 i Merløse s. (Holbæk Ladegård).
181. Inger Kirstine Dons blev født den 4 nov. 1800 i Sandby s.; døde den 17 aug. 1860 i København; blev begravet den 30 aug. 1860 i Hesselager.
182. Edvardine Jensine Dons blev født den 23 mar. 1803 i Sandby s.; døde den 30 apr. 1877 i Frederiksberg; blev begravet den 5 maj 1877 i Frederiksberg.
183. Frida Hesselaida Dons blev født den 6 sep. 1805 i Sandby s.; døde den 18 jun. 1840 i Aalborg (Budolfi s.); blev begravet den 23 jun. 1840 i Aalborg.
184. Simine Emilie Dons blev født den 28 sep. 1808 i Sandby s.; døde i TIDLIGST 1860.
185. Julie Titanie Dons blev født i mar. 1810 i Sandby s.; døde i mar. 1810 i Sandby s.; blev begravet den 30 mar. 1810 i Sandby.
Ane Ericha Jørgensdatter (41.Jørgen5, 18.Ulricha4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1778 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); døde i 1779 i Bjerre s. (Nr. Bjerre); blev begravet den 11 apr. 1779 i Bjerre k..
Cathrine blev gift med Jacob Hansen den 21 dec. 1817 i Bjerre. Jacob blev født cirka 1791 i Randers; døde den 16 feb. 1861 i Bjerre s. (Neder Bjerre). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
186. Hans Jacobsen blev født den 9 jun. 1818 i Bjerre s. (Neder Bjerre); døde den 11 jun. 1818 i Bjerre s. (Neder Bjerre).
Ane blev gift med Hans Pedersen den 26 sep. 1824 i Bjerre. Hans blev født den 19 jan. 1804 i Uth s. (Sejet); døde den 28 sep. 1881 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
187. Inger Kierstine Hansdatter blev født den 11 feb. 1825 i Bjerre s. (Neder Bjerre); døde den 14 feb. 1893 i Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark).
188. Peder Hansen blev født den 26 nov. 1826 i Bjerre s. (Sønder Bjerre).
189. Jørgen Hansen blev født den 19 okt. 1829 i Bjerre s. (Nørre Bjerre).
190. Gye Hansdatter blev født den 14 feb. 1831 i Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark); døde den 14 feb. 1831 i Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark).
Øllegaard Jørgensdatter (41.Jørgen5, 18.Ulricha4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 24 aug. 1807 i Bjerre s. (Sdr. Bjerre); blev døbt den 26 aug. 1807 i Bjerre; døde den 30 maj 1874 i Sønder Bork.
Giedske blev gift med Christen Madsen den 10 dec. 1819 i Endelave. Christen blev født cirka 1787; døde den 20 okt. 1856 i Endelave. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
213. Ane Marie Christensdatter blev født den 4 mar. 1820 i Endelave; døde den 29 maj 1898 i Endelave.
214. Niels Madsen Christensen blev født den 1 jul. 1822 i Endelave; døde den 20 maj 1906 i Endelave.
215. Peder Christian Christensen blev født den 15 mar. 1826 i Endelave; døde mellem 1855/56 (FMTL. DRUKN og . i søs).
216. Hans Christensen blev født den 24 mar. 1831 i Endelave; døde den 4 mar. 1908 i Endelave.
Christiane blev gift med Peder Ambeck den 12 nov. 1802 i Døllefjelde k.. Peder blev født cirka 1748; døde den 7 sep. 1814 i Musse s.; blev begravet den 11 sep. 1814 i Musse. [Gruppeskema] [Familietavle]
Laurids Madsen (70.Ulricha5, 27.Margrethe4, 8.Ulrikke3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 12 maj 1779 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 17 dec. 1832 i Horsens (Vor Frelsers s.); blev begravet den 22 dec. 1832 i Horsens.
254. Laurids Lauridsen Madsen blev født i 1808 i Horsens (Vor Frelsers s.); blev døbt den 20 jan. 1808 i Horsens (Vor Frelsers k.); døde den 22 nov. 1879 i Horsens (Vor Frelsers s.).
142.
Jens Madsen (70.Ulricha5, 27.Margrethe4, 8.Ulrikke3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1781 i Rårup s. (Nøttrup); blev døbt den 2 feb. 1781 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 25 dec. 1821 i Rårup s. (Kragborg).
255. Karen Jensdatter blev født den 28 feb. 1820 i Rårup s. (Kragborg).
256. Jens Jensen blev født den 11 dec. 1821 i Rårup s. (Kragborg).
143.
Søren Madsen (70.Ulricha5, 27.Margrethe4, 8.Ulrikke3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1783 i Rårup s. (Nøttrup); blev døbt den 13 apr. 1783 i Rårup; døde den 13 okt. 1867 i Rårup s. (Nøttrup).
284. Edvardine Cathrine Neckelmann blev født den 4 nov. 1811 i Randers (Skt. Mortens s.); døde den 29 maj 1879 i København; blev begravet den 5 jun. 1879 i Randers (Skt. Morten).
285. Elise Laurentia Neckelmann blev født den 17 nov. 1814 i Randers (Skt. Mortens s.); døde den 1 dec. 1861 i Randers (Skt. Mortens s.).
286. Carl Neckelmann blev født den 24 aug. 1816 i Randers (Skt. Mortens s.); døde den 15 sep. 1905 i Viborg (Domsognet).
Waldnesine Hincheldey (91.Edvard6, 39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård); blev døbt den 6 aug. 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård); døde den 9 aug. 1799 i Vålse s. (Egense hovedgård).
Andreas Dons (95.Nicoline6, 39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1794 i Nakskov (Skt. Nikolai s.); døde den 11 jan. 1868 i Hesselager s. (Hesselagergård); blev begravet den 20 jan. 1868 i Hesselager.
347. Simon Andersen Dons blev født den 11 nov. 1820 i Hesselager s. (Hesselagergård); døde den 8 jul. 1887 i Franzensbad i Bøhmen; blev begravet den 17 jul. 1887 i Hesselager.
348. Peter Marcus Dons blev født den 27 mar. 1822 i Hesselager s. (Hesselagergård); døde den 11 dec. 1872 i Årby s..
349. Hans Carl Dons blev født den 3 jun. 1823 i Hesselager s. (Hesselagergård); døde den 27 nov. 1854 i Gudbjerg s. (Mullerup).
350. Carl Emil Dons blev født den 18 jul. 1824 i Hesselager s. (Hesselagergård); døde den 13 aug. 1885 i København; blev begravet den 5 dec. 1885 i Hesselager.
351. Julius Dons blev født den 19 jul. 1830 i Hesselager s. (Hesselagergård); døde den 23 mar. 1908 i København (Holmens s.).
179.
Caroline Maria Dons (95.Nicoline6, 39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født i 1797 i Nakskov (Skt. Nikolai s.); døde den 5 jul. 1875 i Frederiksberg; blev begravet den 9 jul. 1875 i København (Garnisons kgd.).
Caroline blev gift med Henrich August Lund den 28 maj 1824 i Sandby s. (Frederiksdal). Henrich blev født den 15 jul. 1792; døde den 25 feb. 1863 i Blovstrød s. (Nebbegård). [Gruppeskema] [Familietavle]
352. Simon Arenth Dons blev født den 18 okt. 1837 i Holbæk (Sankt Nikolaj s.).
353. Caroline Marie Dons blev født den 31 okt. 1840 i Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård).
354. Nicoline Magretha Dons blev født den 1 feb. 1844 i Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård).
355. Andreas Christian Dons blev født den 4 nov. 1845 i Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård).
356. Ferdinand Victor Dons blev født den 7 dec. 1847 i Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård); døde den 27 mar. 1927 i Holbæk.
357. Hans Bergishagen Dons blev født den 31 jan. 1850 i Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård); døde den 1 jan. 1930 i Herlufsholm s.; blev begravet den 6 jan. 1930 i Krogstrup.
358. Petrine Vilhelmine Dons blev født den 22 nov. 1853 i Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård); døde i TIDLIGST 1885.
359. Hotha Haraldine Dons blev født den 3 jan. 1856 i Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård); døde i TIDLIGST 1885.
360. Einar Dons blev født den 10 feb. 1858 i Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård); døde den 7 mar. 1932 i Rødovre s.; blev begravet den 10 mar. 1932 i Roskilde.
361. Simon Andersen Dons blev født den 3 aug. 1860 i Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård); døde den 26 sep. 1936 i Holbæk.
181.
Inger Kirstine Dons (95.Nicoline6, 39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 4 nov. 1800 i Sandby s.; døde den 17 aug. 1860 i København; blev begravet den 30 aug. 1860 i Hesselager.
Frida Hesselaida Dons (95.Nicoline6, 39.Karen5, 16.Niels4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 6 sep. 1805 i Sandby s.; døde den 18 jun. 1840 i Aalborg (Budolfi s.); blev begravet den 23 jun. 1840 i Aalborg.
Gye Hansdatter (105.Ane6, 41.Jørgen5, 18.Ulricha4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 14 feb. 1831 i Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark); døde den 14 feb. 1831 i Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark).
Kirsten blev gift med Bertel Pedersen den 7 nov. 1863 i Sdr. Bork. Bertel blev født den 19 sep. 1841 i Lyne s. (Uldbæk); døde i SENEST 1879. [Gruppeskema] [Familietavle]
Hans blev gift med Ane Margrethe Thomsen den 12 feb. 1861 i Endelave k.. Ane blev født den 22 apr. 1832 i Endelave; døde den 1 sep. 1896 i Endelave. [Gruppeskema] [Familietavle]
385. Peder Christensen blev født den 16 nov. 1869 i Endelave; døde den 17 okt. 1941 i Horsens (Klostersogn (Kommunehospitalet)); blev begravet den 21 okt. 1941 i Endelave.
Thønne Jensen (114.Jens6, 48.Tønne5, 20.Christian4, 6.Anne3, 3.Ulrich2, 1.Sara1) blev født den 7 sep. 1824 i Barrit s. (Breth Mark); døde den 2 okt. 1910 i Rårup s. (Nøttrup Mark).
Thønne blev gift med Birthe Madsdatter den 19 okt. 1851 i Rårup. Birthe blev født cirka 1827; døde den 17 jul. 1854 i Rårup s. (Nøttrup). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
386. Ane Kjerstine Tønnesen blev født den 24 feb. 1852 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 17 feb. 1855 i Rårup s. (Nøttrup).
387. Dødfødt datter blev født den 19 dec. 1852 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 19 dec. 1852 i Rårup s. (Nøttrup).
388. Hedevig Cathrine Tønnesen blev født den 1 feb. 1854 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 7 sep. 1948 i Nebsager s. (Hornsyld sygehus); blev begravet den 11 sep. 1948 i Rårup.
389. Bernt Tønnesen blev født den 19 aug. 1855 i Rårup s. (Nøttrup); døde den 29 jan. 1928 i Rårup s. (Nøttrup Mark); blev begravet den 4 feb. 1928 i Rårup s. (Klejs kirkegård).
390. Karen Marie Nielsen blev født den 22 feb. 1852 i Barrit s. (Breth Mark); døde den 10 jun. 1874 i Barrit s. (Breth Mark).
Ane, blev gift med Carsten Petersen den 25 apr. 1856 i Barrit. Carsten blev født den 22 sep. 1823 i Fahretoft; døde den 8 jan. 1902 i As s. (Asløkke). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
391. Jens Peder Carstensen blev født den 6 jan. 1857 i Barrit s. (Breth Mark); døde den 16 sep. 1931 i As s. (Asløkke).
Marius blev gift med Maren Fog den 29 maj 1857 i Viborg (Søndre s.). Maren (datter af David Fog og Ane Marie Abildgaard Schrøder) blev født den 29 sep. 1834 i Viborg (Søndre s.); døde den 17 jul. 1907 i Frederiksberg; blev begravet den 22 jul. 1907 i Viborg. [Gruppeskema] [Familietavle]