12. Anne Kirstine Vodder blev født den 12 feb. 1848 i Hviding s. (Råhede); døde den 11 nov. 1849 i Hviding s. (Råhede).
13. Peter Beyer Vodder blev født den 7 jun. 1850 i Hviding s. (Råhede); døde den 1 mar. 1873 i Hviding s. (Enderup); blev begravet den 8 mar. 1873 i Hviding.
15. Nis Vodder blev født den 10 jul. 1855 i Hviding s. (Råhede).
16. Kirsten Vodder blev født den 23 sep. 1857 i Seem s. (Skallebæk Mølle); døde den 29 jan. 1858 i Seem s. (Skallebæk Mølle).
17. Andreas Vodder blev født den 26 dec. 1858 i Seem s. (Skallebæk Mølle); døde den 29 jan. 1934 i USA.
18. Kirsten Vodder blev født den 31 mar. 1861 i Seem s. (Skallebæk Mølle).
19. Caroline Margaretha Vodder blev født den 12 sep. 1863 i Hviding s. (Enderup); døde den 2 mar. 1868 i Hviding s. (Enderup); blev begravet den 7 mar. 1868 i Hviding.
20. Martin Vodder blev født den 15 jan. 1866 i Hviding s. (Enderup); døde den 4 maj 1932 i Ribe (Sygehuset).
4.
Anders Nissen Beyer (2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 30 jul. 1826 i Hviding s. (Råhede); døde den 15 jul. 1901 i Rejsby.
Bodil Cathrine Beyer (2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 17 nov. 1837 i Hviding s. (Råhede); døde den 29 jul. 1838 i Hviding s. (Råhede).
10.
Hans Thomsen Beyer (2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 21 mar. 1840 i Hviding s. (Råhede); døde den 19 sep. 1870 i Hviding s. (Enderup).
11.
Cathrine Beyer (2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 4 nov. 1842 i Hviding s. (Råhede); døde den 13 jul. 1846 i Hviding s. (Råhede).
Generation: 4
12.
Anne Kirstine Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 12 feb. 1848 i Hviding s. (Råhede); døde den 11 nov. 1849 i Hviding s. (Råhede).
13.
Peter Beyer Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 7 jun. 1850 i Hviding s. (Råhede); døde den 1 mar. 1873 i Hviding s. (Enderup); blev begravet den 8 mar. 1873 i Hviding.
Kirsten Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 23 sep. 1857 i Seem s. (Skallebæk Mølle); døde den 29 jan. 1858 i Seem s. (Skallebæk Mølle).
17.
Andreas Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 26 dec. 1858 i Seem s. (Skallebæk Mølle); døde den 29 jan. 1934 i USA.
Caroline Margaretha Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 12 sep. 1863 i Hviding s. (Enderup); døde den 2 mar. 1868 i Hviding s. (Enderup); blev begravet den 7 mar. 1868 i Hviding.
20.
Martin Vodder (3.Anne3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 15 jan. 1866 i Hviding s. (Enderup); døde den 4 maj 1932 i Ribe (Sygehuset).
32. Hans Jepsen Beier blev født den 17 apr. 1901 i Vodder s. (Frifelt).
22.
Las Gissemann Beyer (4.Anders3, 2.Peder2, 1.Truels1) blev født den 14 jan. 1868 i Skærbæk s. (Ø. Gasse); døde den 7 sep. 1930 i Føvling s. (Tved).
Las blev gift med Sørine Sørensen den 5 nov. 1896. Sørine blev født den 9 aug. 1873 i Jerne s. (Spangsbjerg); døde den 2 mar. 1932 i Føvling s. (Tved). [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
33. Anders Nissen Beyer blev født den 23 mar. 1897 i Rejsby; døde den 12 nov. 1946.