Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Mikkelsdatter
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Marina Richtsen
1695-1697
Marina Richtsen
F:
28 dec. 1695
Tønder
D:
21 apr. 1697
Tønder
Thomas Matthiae Carstensen
1751-1779
Thomas Matthiae Carstensen
F:
4 aug. 1751
Enge
D:
21 jan. 1779
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
SENEST 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Petersdatter
G:
27 jul. 1806
Rodenæs
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
TIDLIGST 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
TIDLIGST 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
D:
10 aug. 1852
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Baltzer Lorenzen
1806-
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Hans Annäus Lorenzen
1807-
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Anna Dorthea Hoeck
1820-
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
D:
28 aug. 1814
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-FXMDR. GL.
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
FXMDR. GL.
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
Hans Annäus Lorenzen
1807-
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
D:
1 aug. 1836
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
G:
17 jun. 1830
D:
7 jun. 1875
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Maria Schmidt-Tychsen
1817-
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1817
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
D:
2 jun. 1823
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Helene Catharina Richtsen
1781-1843
Helene Catharina Richtsen
F:
2 nov. 1781
Tønder
D:
7 jul. 1843
Tønder
Niels Jørgensen
Niels Jørgensen
G:
7 mar. 1843
Nis Jørgensen
Nis Jørgensen
G:
7 mar. 1823
Tønder
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Anna Dorothea Richtsen
1783-1851
Anna Dorothea Richtsen
F:
27 mar. 1783
Tønder
D:
22 okt. 1851
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
24 okt. 1811
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Doris Richtsen
1824-1833
Doris Richtsen
F:
1824
Haderslev
D:
18 sep. 1833
Haderslev
Hans Richtsen
1785-1846
Hans Richtsen
F:
23 sep. 1785
Tønder
D:
26 dec. 1846
Haderslev
M. M. Frohm
M. M. Frohm
G:
3 maj 1821
Flensborg
Anna Carstensen
1758-1815
Anna Carstensen
F:
16 okt. 1758
Enge
D:
25 apr. 1815
Tønder
Nicolai Richtsen
1744-1800
Nicolai Richtsen
F:
21 jul. 1744
Tønder
G:
8 sep. 1780
D:
29 nov. 1800
Hamborg
Carsten Carstensen
1719-1783
Carsten Carstensen
F:
10 nov. 1719
Tønder
D:
22 jan. 1783
Enge
Anna Dorothea Windfeld
1729-1784
Anna Dorothea Windfeld
F:
10 okt. 1729
Gottesgabe (Deezbøl)
G:
15 sep. 1750
D:
10 mar. 1784
Tønder
Jakob Richtsen
1779-1780
Jakob Richtsen
F:
2 okt. 1779
Tønder
D:
6 jan. 1780
Tønder
Hans Richtsen
1782-1788
Hans Richtsen
F:
15 jan. 1782
Tønder
D:
11 jul. 1788
Tønder
Ingeborg Richtsen
1748-1818
Ingeborg Richtsen
F:
1748
Tønder
D:
7 aug. 1818
Tønder
Carsten Richtsen
1746-1821
Carsten Richtsen
F:
14 okt. 1746
Tønder
G:
31 jul. 1778
Tønder
D:
9 jun. 1821
Tønder
Marina Carstensen
1722-1797
Marina Carstensen
F:
2 mar. 1722
Tønder
D:
1 jan. 1797
Tønder
Jakob Richtsen
1721-1779
Jakob Richtsen
F:
1721
Tønder
G:
1747
Tønder
D:
21 feb. 1779
Tønder
Anna Richtsen
1697-1771
Anna Richtsen
F:
23 nov. 1697
Tønder
D:
9 mar. 1771
Tønder
Thomas Carstensen
1691-1722
Thomas Carstensen
F:
17 maj 1691
G:
24 nov. 1718
Tønder
D:
8 apr. 1722
Tønder
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1803-1815
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1803
D:
23 okt. 1815
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Hans Martin Schmidt-Tychsen
1806-
Hans Martin Schmidt-Tychsen
F:
24 feb. 1806
Marianne Nissen
1809-
Marianne Nissen
F:
1809
Maria Schmidt-Tychsen
1808-1882
Maria Schmidt-Tychsen
F:
28 mar. 1808
D:
7 jun. 1882
Momme von Andersen
1800-1862
Momme von Andersen
F:
21 maj 1800
G:
6 feb. 1829
D:
19 sep. 1862
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
1811-
Clara Sophie Schmidt-Tychsen
F:
2 feb. 1811
Baltzer Schmidt-Tychsen
1812-
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
19 dec. 1812
Marie Christine Bonnichsen
1813-
Marie Christine Bonnichsen
F:
1813
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
1815-1848
Heinrich Wilhelm Schmidt-Tychsen
F:
16 dec. 1815
D:
1 nov. 1848
Mariekog
Amalie Marie Ketelsen
Amalie Marie Ketelsen
G:
29 apr. 1837
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
1818-1864
Eleonora Charlotte Vilhelmine Tychsen
F:
9 feb. 1818
D:
29 jun. 1864
Rasmus Lind
1804-1850
Rasmus Lind
F:
28 sep. 1804
D:
26 dec. 1850
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
1820-
Clara Sophie Catharina Schmidt-Tychsen
F:
26 aug. 1820
Casparus Schmidt-Tychsen
1822-
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
8 sep. 1822
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
1824-
Peter Levsen Schmidt-Tychsen
F:
13 dec. 1824
Boy Peter Schmidt-Tychsen
1827-
Boy Peter Schmidt-Tychsen
F:
1827
Casparus Schmidt-Tychsen
1778-1835
Casparus Schmidt-Tychsen
F:
1778
D:
17 mar. 1835
Dedsbøl s. (Bahrenhof)
Clara Sophie Sommer
1783-
Clara Sophie Sommer
F:
1783
Karsten Petersen Tychsen
1803-1805
Karsten Petersen Tychsen
F:
4 nov. 1803
Rodenæs
D:
1 jul. 1805
Rodenæs
Caroline Tychsen
1805-1891
Caroline Tychsen
F:
6 okt. 1805
Rødenæs
D:
3 apr. 1891
Aabenraa
Asmus Lorenzen
1801-1854
Asmus Lorenzen
F:
24 maj 1801
D:
7 maj 1854
Aabenraa
Maria Schmidt-Tychsen
Carsten Schmidt-Tychsen
1780-1823
Carsten Schmidt-Tychsen
F:
1780
D:
SENEST 1823
Catharina Petersdatter
Catharina Petersdatter
G:
27 jul. 1806
Rodenæs
Catharina Charlotte Schetelig
1800-1808
Catharina Charlotte Schetelig
F:
14 nov. 1800
D:
25 aug. 1808
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
1802-1840
Eleonora Conradine Eugenia Schetelig
F:
30 mar. 1802
D:
TIDLIGST 1840
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
1803-
Margrethe Wilhelmine Maria Schetelig
F:
10 okt. 1803
August Friedrich Schetelig
1806-1857
August Friedrich Schetelig
F:
27 maj 1806
D:
12 jan. 1857
Gude Auguste Lucie Marie Decker
ca. 1813-
Gude Auguste Lucie Marie Decker
F:
ca. 1813
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
1812-
Eleonora Charlotte Wilhelmine Schetelig
F:
2 jun. 1812
Maria Schmidt-Tychsen
1781-1840
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1781
D:
TIDLIGST 1840
Martin Conrad Schetelig
1772-1814
Martin Conrad Schetelig
F:
21 apr. 1772
D:
27 dec. 1814
Lorentz Julius Lorenzen
1804-1852
Lorentz Julius Lorenzen
F:
18 dec. 1804
D:
10 aug. 1852
Anna Christina Thorlichen
Anna Christina Thorlichen
G:
1 mar. 1833
Baltzer Lorenzen
1806-
Baltzer Lorenzen
F:
13 apr. 1806
Hans Annäus Lorenzen
1807-
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Anna Dorthea Hoeck
1820-
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
Helene Lorenzen
1811-1814
Helene Lorenzen
F:
10 dec. 1811
D:
28 aug. 1814
Theodor Lorenzen
1815-
Theodor Lorenzen
F:
24 nov. 1815
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
1782-1819
Anna Dorothea Schmidt-Tychsen
F:
1782
D:
14 aug. 1819
Tønder
Hans Lorenzen
1772-1835
Hans Lorenzen
F:
1 dec. 1772
Tønder
G:
18 maj 1804
Visby (i huset)
D:
25 sep. 1835
Tønder
Baltzer Schmidt-Tychsen
1784-FXMDR. GL.
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1784
D:
FXMDR. GL.
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
1785-
Thomas Matthias Schmidt-Tychsen
F:
1785
Hans Petersen Hoeck
1811-1868
Hans Petersen Hoeck
F:
16 apr. 1811
Enge
D:
5 sep. 1868
Heide
Margarethe Henriette von Halem
1816-1900
Margarethe Henriette von Halem
F:
12 nov. 1816
Kronprinzenkoog ved Marne i Holsten
G:
4 jun. 1841
Marne
D:
13 jul. 1900
Marne
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
1812-1847
Eleonora Charlotte Wilhelmine Hoeck
F:
2 maj 1812
Enge
D:
30 dec. 1847
Hostrup
Baltzer Schmidt Hoeck
ca. 1815-
Baltzer Schmidt Hoeck
F:
ca. 1815
Enge
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
ca. 1825-
Doris Cathrine Henriette Ulbrich
F:
ca. 1825
Glücksburg
G:
5 mar. 1861
Ubjerg
Christian Peter Hoeck
1817-
Christian Peter Hoeck
F:
25 maj 1817
Enge
Marie Sophie Ulbrich
1820-
Marie Sophie Ulbrich
F:
25 jul. 1820
Glücksburg eller Flensborg
G:
26 maj 1854
Hostrup
Anna Dorthea Hoeck
1820-
Anna Dorthea Hoeck
F:
23 feb. 1820
Hellevad
Hans Annäus Lorenzen
1807-
Hans Annäus Lorenzen
F:
2 dec. 1807
Dorothea Johanne Hoeck
1821-1873
Dorothea Johanne Hoeck
F:
24 sep. 1821
Hellevad
D:
TIDLIGST 1873
Anne Schmidt-Tychsen
1786-1861
Anne Schmidt-Tychsen
F:
26 maj 1786
D:
29 jul. 1861
Sdr. Løgum
Christian Hansen Hoeck
1779-1873
Christian Hansen Hoeck
F:
15 apr. 1779
G:
8 jun. 1810
D:
28 jun. 1873
Sdr. Løgum
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
1807-1836
Adelheit Margrethe Schmidt-Tychsen
F:
25 jul. 1807
D:
1 aug. 1836
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
1807-1875
Joldrich Sønnichsen Joldrichsen
F:
18 aug. 1807
G:
17 jun. 1830
D:
7 jun. 1875
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
1812-
Wilhelmine Schmidt-Tychsen
F:
1812
Maria Schmidt-Tychsen
1817-
Maria Schmidt-Tychsen
F:
1817
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Matthias Schmidt-Tychsen
1787-1863
Matthias Schmidt-Tychsen
F:
2 dec. 1787
D:
21 maj 1863
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Margrethe Hansen
1781-1846
Catharina Margrethe Hansen
F:
1781
D:
25 nov. 1846
Braderup s. (Uphusum)
Catharina Schmidt-Tychsen
1789-1855
Catharina Schmidt-Tychsen
F:
3 aug. 1789
D:
18 aug. 1855
Baltzer Schmidt-Tychsen
1750-1826
Baltzer Schmidt-Tychsen
F:
1750
Tønder
D:
22 aug. 1826
Tønder
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
1754-1823
Eleonore Charlotte Wilhelmine Carstensen
F:
maj 1754
Enge
G:
20 sep. 1776
Tønder
D:
2 jun. 1823
Tønder
Maria Tychsen
1729-1751
Maria Tychsen
F:
1729
Tønder
D:
1751
Tønder
Casparus Schmidt
1727-1787
Casparus Schmidt
F:
1727
Tønder
G:
1749
Tønder
D:
21 sep. 1787
Tønder
Helene Tychsen
1731-1787
Helene Tychsen
F:
1731
Tønder
D:
11 feb. 1787
Tønder
Paul Popsen
ca. 1726-1800
Paul Popsen
F:
ca. 1726
G:
1762
Tønder
D:
1 jan. 1800
Tønder
Anna Tychsen
1770-
Anna Tychsen
F:
15 maj 1770
Tønder
Lorenz Prehn
1765-1816
Lorenz Prehn
F:
29 jun. 1765
Tønder
G:
8 jul. 1791
Tønder
D:
31 jan. 1816
Tønder
Thomas Tychsen Hanquist
1798-1834
Thomas Tychsen Hanquist
F:
13 jan. 1798
Tønder
D:
12 mar. 1834
Nibøl
Johanna Catharina Matthiesen
Johanna Catharina Matthiesen
G:
17 maj 1833
Nibøl
Marina Hanquist
1829-1902
Marina Hanquist
F:
5 maj 1829
Tønder
D:
26 feb. 1902
Tønder
Johann Hanquist
1831-1870
Johann Hanquist
F:
1 maj 1831
Tønder
D:
27 jun. 1870
Agerskov s. (Vellerup)
Cathrina Margretha Christiansen
1834-1929
Cathrina Margretha Christiansen
F:
5 maj 1834
Bedsted s. (Sivkro)
G:
15 apr. 1857
Bedsted
D:
10 mar. 1929
Agerskov s. (Vellerup)
Nicolaus Ludwig Hanquist
1833-1886
Nicolaus Ludwig Hanquist
F:
7 feb. 1833
Tønder
D:
13 jan. 1886
Højst s. (Alslev)
Anton Christian Hanquist
1840-1849
Anton Christian Hanquist
F:
29 dec. 1840
Tønder
D:
12 dec. 1849
Tønder
Olof Christian Hanquist
1799-1868
Olof Christian Hanquist
F:
3 okt. 1799
Tønder
D:
27 okt. 1868
Tønder
Louisa Margaretha Lind
1802-1862
Louisa Margaretha Lind
F:
23 feb. 1802
København
G:
25 jul. 1828
København (Vor Frelser, i huset)
D:
20 jul. 1862
Tønder
Sophia Hedewig Hanquist
1803-
Sophia Hedewig Hanquist
F:
24 apr. 1803
Tønder
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
1799-
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
F:
20 feb. 1799
Tønder
G:
16 okt. 1829
Tønder
Leonhard Christian Peter Hanquist
1810-
Leonhard Christian Peter Hanquist
F:
10 sep. 1810
Tønder
Marina Tychsen
1774-1846
Marina Tychsen
F:
17 jan. 1774
Tønder
D:
4 feb. 1846
Tønder
Johann Hanquist
1772-1854
Johann Hanquist
F:
1772
G:
3 jun. 1796
Tønder
D:
15 mar. 1854
Tønder
Helena Krichouff
1798-
Helena Krichouff
F:
6 aug. 1798
Tønder
Helena Tychsen
1776-1798
Helena Tychsen
F:
18 sep. 1776
Tønder
D:
8 aug. 1798
Tønder
Johann Carl Krichouff
Thomas Tychsen
1733-1795
Thomas Tychsen
F:
1733
Tønder
D:
28 nov. 1795
Tønder
Sophie Hedvig Schmidt
1747-1826
Sophie Hedvig Schmidt
F:
1747
G:
20 mar. 1767
Tønder
D:
4 sep. 1826
Tønder
Anna Tychsen
1736-1740
Anna Tychsen
F:
1736
Tønder
D:
1740
Tønder
Matthias Tychsen
1701-1773
Matthias Tychsen
F:
1701
Tønder
G:
26 sep. 1728
Tønder
D:
15 jul. 1773
Tønder
Marina Richtsen
1707-1707
Marina Richtsen
F:
3 sep. 1707
Tønder
D:
7 sep. 1707
Tønder
Helene Catharina Richtsen
1708-1757
Helene Catharina Richtsen
F:
20 nov. 1708
Tønder
D:
12 aug. 1757
Tønder
Lorenz Wohlgemuth
1702-1766
Lorenz Wohlgemuth
F:
1702
Tønder
G:
1730
Tønder
D:
10 apr. 1766
Tønder
Helene Richtsen
1740-1772
Helene Richtsen
F:
7 dec. 1740
Tønder
D:
6 mar. 1772
Tønder
Hans Richtsen
1742-1804
Hans Richtsen
F:
1742
Tønder
D:
30 nov. 1804
Tønder
Helene Catharina Richtsen
1781-1843
Helene Catharina Richtsen
F:
2 nov. 1781
Tønder
D:
7 jul. 1843
Tønder
Niels Jørgensen
Niels Jørgensen
G:
7 mar. 1843
Nis Jørgensen
Nis Jørgensen
G:
7 mar. 1823
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1901
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
17 aug. 1937
Tønder
Anna Dorothea Angel
1855-1872
Anna Dorothea Angel
F:
18 jun. 1855
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
4 jul. 1872
Ubjerg s. (Bjerremark)
Hans Christian Petersen Angel
1856-1908
Hans Christian Petersen Angel
F:
28 okt. 1856
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
19 maj 1908
Ubjerg s. (Bjerremark)
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
1863-1926
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
F:
4 sep. 1863
Flensborg
G:
30 sep. 1881
D:
15 maj 1926
Tønder
Nicolay August Angel
1858-1860
Nicolay August Angel
F:
25 sep. 1858
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1860
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Angel
1863-1886
Carsten Richtsen Angel
F:
25 maj 1863
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
17 nov. 1886
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Anna Dorothea Richtsen
1783-1851
Anna Dorothea Richtsen
F:
27 mar. 1783
Tønder
D:
22 okt. 1851
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
24 okt. 1811
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Doris Richtsen
1824-1833
Doris Richtsen
F:
1824
Haderslev
D:
18 sep. 1833
Haderslev
Hans Richtsen
1785-1846
Hans Richtsen
F:
23 sep. 1785
Tønder
D:
26 dec. 1846
Haderslev
M. M. Frohm
M. M. Frohm
G:
3 maj 1821
Flensborg
Nicolai Richtsen
1744-1800
Nicolai Richtsen
F:
21 jul. 1744
Tønder
D:
29 nov. 1800
Hamborg
Anna Carstensen
1758-1815
Anna Carstensen
F:
16 okt. 1758
Enge
G:
8 sep. 1780
D:
25 apr. 1815
Tønder
Jakob Richtsen
1779-1780
Jakob Richtsen
F:
2 okt. 1779
Tønder
D:
6 jan. 1780
Tønder
Hans Richtsen
1782-1788
Hans Richtsen
F:
15 jan. 1782
Tønder
D:
11 jul. 1788
Tønder
Carsten Richtsen
1746-1821
Carsten Richtsen
F:
14 okt. 1746
Tønder
D:
9 jun. 1821
Tønder
Ingeborg Richtsen
1748-1818
Ingeborg Richtsen
F:
1748
Tønder
G:
31 jul. 1778
Tønder
D:
7 aug. 1818
Tønder
Anna Marina Richtsen
1748-1804
Anna Marina Richtsen
F:
21 jul. 1748
Tønder
D:
12 mar. 1804
Tønder
Nicolai Wohlgemuth
Nicolai Wohlgemuth
G:
3 apr. 1767
Tønder
Johannes Richtsen
1751-1755
Johannes Richtsen
F:
4 feb. 1751
Tønder
D:
21 apr. 1755
Tønder
Hans Richtsen
1712-1774
Hans Richtsen
F:
6 jan. 1712
Tønder
D:
5 mar. 1774
Tønder
Helene Catharina Carstensen
1739-1770
Helene Catharina Carstensen
F:
17 jul. 1739
Tønder
G:
3 dec. 1739
Tønder
D:
19 dec. 1770
Tønder
Helene Tychsen
1676-1740
Helene Tychsen
F:
1676
Tønder
D:
26 mar. 1740
Tønder
Nicolai Richtsen
1669-1757
Nicolai Richtsen
F:
1669
Tønder
G:
1694
Tønder
D:
1757
Tønder
Anna Tychsen
1678-
Anna Tychsen
F:
1678
Tønder
Peter Abel
-1716
Peter Abel
G:
1696
Tønder
D:
1716
Tønder
Anna Tychsen
1770-
Anna Tychsen
F:
15 maj 1770
Tønder
Lorenz Prehn
1765-1816
Lorenz Prehn
F:
29 jun. 1765
Tønder
G:
8 jul. 1791
Tønder
D:
31 jan. 1816
Tønder
Thomas Tychsen Hanquist
1798-1834
Thomas Tychsen Hanquist
F:
13 jan. 1798
Tønder
D:
12 mar. 1834
Nibøl
Johanna Catharina Matthiesen
Johanna Catharina Matthiesen
G:
17 maj 1833
Nibøl
Marina Hanquist
1829-1902
Marina Hanquist
F:
5 maj 1829
Tønder
D:
26 feb. 1902
Tønder
Johann Hanquist
1831-1870
Johann Hanquist
F:
1 maj 1831
Tønder
D:
27 jun. 1870
Agerskov s. (Vellerup)
Cathrina Margretha Christiansen
1834-1929
Cathrina Margretha Christiansen
F:
5 maj 1834
Bedsted s. (Sivkro)
G:
15 apr. 1857
Bedsted
D:
10 mar. 1929
Agerskov s. (Vellerup)
Nicolaus Ludwig Hanquist
1833-1886
Nicolaus Ludwig Hanquist
F:
7 feb. 1833
Tønder
D:
13 jan. 1886
Højst s. (Alslev)
Anton Christian Hanquist
1840-1849
Anton Christian Hanquist
F:
29 dec. 1840
Tønder
D:
12 dec. 1849
Tønder
Olof Christian Hanquist
1799-1868
Olof Christian Hanquist
F:
3 okt. 1799
Tønder
D:
27 okt. 1868
Tønder
Louisa Margaretha Lind
1802-1862
Louisa Margaretha Lind
F:
23 feb. 1802
København
G:
25 jul. 1828
København (Vor Frelser, i huset)
D:
20 jul. 1862
Tønder
Sophia Hedewig Hanquist
1803-
Sophia Hedewig Hanquist
F:
24 apr. 1803
Tønder
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
1799-
Friedrich Wilhelm Emil Clausen
F:
20 feb. 1799
Tønder
G:
16 okt. 1829
Tønder
Leonhard Christian Peter Hanquist
1810-
Leonhard Christian Peter Hanquist
F:
10 sep. 1810
Tønder
Marina Tychsen
1774-1846
Marina Tychsen
F:
17 jan. 1774
Tønder
D:
4 feb. 1846
Tønder
Johann Hanquist
1772-1854
Johann Hanquist
F:
1772
G:
3 jun. 1796
Tønder
D:
15 mar. 1854
Tønder
Helena Krichouff
1798-
Helena Krichouff
F:
6 aug. 1798
Tønder
Helena Tychsen
1776-1798
Helena Tychsen
F:
18 sep. 1776
Tønder
D:
8 aug. 1798
Tønder
Johann Carl Krichouff
Sophie Hedvig Schmidt
1747-1826
Sophie Hedvig Schmidt
F:
1747
D:
4 sep. 1826
Tønder
Thomas Tychsen
1733-1795
Thomas Tychsen
F:
1733
Tønder
G:
20 mar. 1767
Tønder
D:
28 nov. 1795
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1815-1828
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
7 nov. 1815
Rodenæs s. (Kixbüll)
D:
12 maj 1828
Rodenæs s. (Kixbüll)
Caroline Helene Catharina Schmidt
1818-1828
Caroline Helene Catharina Schmidt
F:
31 okt. 1818
Rodenæs s. (Kixbüll)
D:
15 maj 1828
Rodenæs s. (Kixbüll)
Johannes Gottlieb Schmidt
ca. 1769-1843
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
ca. 1768/69
D:
31 maj 1843
Rodenæs s. (Kixbüll)
Christine Marie Petersen
Christine Marie Petersen
G:
4 dec. 1807
Rodenæs
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
D:
21 jun. 1835
Husby
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Peter Annæus Schmidt
1811-
Peter Annæus Schmidt
F:
22 sep. 1811
Tønder
Thomas Carsten Schmidt
1813-
Thomas Carsten Schmidt
F:
17 okt. 1813
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1817-1893
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
4 jan. 1817
Tønder
D:
25 maj 1893
Glücksburg
Augusta Lucie Elise Rentz
1824-1913
Augusta Lucie Elise Rentz
F:
23 jan. 1824
Kiel
G:
24 sep. 1841
Kiel
D:
14 sep. 1913
Glücksburg
Lauretta Müller
1788-1819
Lauretta Müller
F:
16 nov. 1788
Tønder
G:
15 sep. 1809
Tønder
D:
14 mar. 1819
Tønder
Anna Laura Helene Schmidt
ca. 1826-
Anna Laura Helene Schmidt
F:
ca. 1826
Husby
Laurids Eduard Gregersen
ca. 1822-
Laurids Eduard Gregersen
F:
ca. 1822
G:
23 maj 1847
Flensborg
Helene Jessen
1798-1835
Helene Jessen
F:
1798
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1835
Carl Adolf Johannes Schmidt
1772-1840
Carl Adolf Johannes Schmidt
F:
29 nov. 1772
Drelsdorf
D:
31 dec. 1840
Ubjerg
Anna Catharina Jensen
1769-1855
Anna Catharina Jensen
F:
7 okt. 1769
Tønder
G:
25 jul. 1800
Tønder
D:
4 feb. 1855
Ubjerg
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
ca. 1775-
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
ca. 1774/75
Drelsdorf
Paul Hansen Grangaard
1764-1820
Paul Hansen Grangaard
F:
25 mar. 1764
Visby
G:
1797
D:
3 aug. 1820
Bylderup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraglund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraglund)
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Hans Christian Feddersen
1834-1837
Hans Christian Feddersen
F:
27 jun. 1834
Tønder
D:
2 feb. 1837
Tønder
Carl Adolph Andreas Feddersen
1836-
Carl Adolph Andreas Feddersen
F:
14 okt. 1836
Tønder
Anna Catharina Hinrichsen
ca. 1837-
Anna Catharina Hinrichsen
F:
ca. 1837
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
1839-
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
F:
30 apr. 1839
Tønder
Christian Wilhelm Emil Feddersen
1841-1862
Christian Wilhelm Emil Feddersen
F:
21 dec. 1841
Tønder
D:
12 feb. 1862
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1804-
Hans Hemme Feddersen
F:
20 mar. 1804
Tønder
Sophie Marie Hinrichsen
1810-1867
Sophie Marie Hinrichsen
F:
10 sep. 1810
Tønder
G:
23 aug. 1833
Tønder
D:
26 maj 1867
Tønder
Johannes Gottlieb Feddersen
1805-1819
Johannes Gottlieb Feddersen
F:
29 nov. 1805
Tønder
D:
16 apr. 1819
Tønder
Christine Marie Elisabeth Feddersen
1808-1808
Christine Marie Elisabeth Feddersen
F:
16 sep. 1808
Tønder
D:
1 okt. 1808
Tønder
Sophie Marie Feddersen
1844-1872
Sophie Marie Feddersen
F:
2 jul. 1844
Tønder
D:
11 jun. 1872
Tønder
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
1846-1846
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
F:
24 aug. 1846
Tønder
D:
20 sep. 1846
Tønder
Hans Christian Feddersen
1811-1866
Hans Christian Feddersen
F:
12 jul. 1811
Tønder
D:
12 mar. 1866
Tønder
Marie Agathe Hinrichsen
1817-
Marie Agathe Hinrichsen
F:
17 jul. 1817
Tønder
G:
23 maj 1843
Tønder
Elisabeth Hedewig Schmidt
1780-1834
Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
18 maj 1780
Ravsted
D:
30 sep. 1834
Tønder
Hans Christian Feddersen
1766-1822
Hans Christian Feddersen
F:
17 feb. 1766
Tønder
G:
3 jun. 1803
Tønder
D:
30 okt. 1822
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1735-1800
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
10 nov. 1735
Hohenwestedt
D:
1 okt. 1800
Tønder
Marie Elisabeth Hansen
1736-1821
Marie Elisabeth Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
16 okt. 1767
D:
19 feb. 1821
Løgumkloster
Gotthelf Johannes Schmidt
Margrethe Cathrine Tychsen
-1816
Margrethe Cathrine Tychsen
D:
1816
Anna Marina Schmidt
1751-
Anna Marina Schmidt
F:
1751
Aabenraa
Johann Wilhelm Gottschalck
-1816
Johann Wilhelm Gottschalck
D:
1816
Tønder
Marina Johanne Schmidt
-1790
Marina Johanne Schmidt
D:
FX 1790
Johann Jacob Schmidt
-1790
Johann Jacob Schmidt
D:
FX 1790
Marina Carstensen
1713-1790
Marina Carstensen
F:
1713
Tønder
D:
13 jan. 1790
Tønder
Johannes Schmidt
1695-1762
Johannes Schmidt
F:
26 maj 1695
Tønder
G:
Tønder ?
D:
26 nov. 1762
Aabenraa
Nicolai August Paysen
1834-
Nicolai August Paysen
F:
21 aug. 1834
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Caroline Sophie Margrethe Runge
ca. 1836-
Caroline Sophie Margrethe Runge
F:
ca. 1836
Sønderborg
Cicilie Catharina Paysen
1836-
Cicilie Catharina Paysen
F:
7 mar. 1836
Sdr. Løgum s. (Vimmersbøl)
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Nicolai Johann Paysen
ca. 1815-
Nicolai Johann Paysen
F:
ca. 1815
Helene Schmidt-Tychsen
1822-
Helene Schmidt-Tychsen
F:
1822
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Dorothea Margrethe Jessen
1804-1833
Dorothea Margrethe Jessen
F:
1804
D:
20 nov. 1833
Dedsbøl s. (Mariekog)
Ulrica Augusta Jessen
1808-1812
Ulrica Augusta Jessen
F:
20 aug. 1808
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
16 maj 1812
Dedsbøl s. (Mariekog)
Josias Hinrich Jessen
1811-1847
Josias Hinrich Jessen
F:
2 sep. 1811
Dedsbøl s. (Mariekog)
D:
1833/47
Ulrica Augusta Jessen
1815-
Ulrica Augusta Jessen
F:
3 maj 1815
Dedsbøl s. (Mariekog)
Johannes Sønnichsen Jessen
1818-
Johannes Sønnichsen Jessen
F:
10 sep. 1818
Dedsbøl s. (Mariekog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Jes Peter Petersen
1845-
Jes Peter Petersen
F:
2 maj 1845
Ravsted
Maria Magdalene Bargum
1849-
Maria Magdalene Bargum
F:
21 aug. 1849
Ravsted s. (Høgsholt)
G:
21 okt. 1868
Ravsted
Cartsen Volquardsen Petersen
1842-
Cartsen Volquardsen Petersen
F:
24 dec. 1842
Ravsted
Anna Marie Margrethe Callesen
1847-
Anna Marie Margrethe Callesen
F:
31 okt. 1847
Ravsted
G:
10 nov. 1868
Ravsted
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
1820-1870
Agathe Cecilie Margrethe Volquardsen
F:
21 aug. 1820
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
7 jul. 1870
Ravsted
Peter Johannsen Petersen
1796-1865
Peter Johannsen Petersen
F:
24 apr. 1796
Ravsted
G:
19 sep. 1841
Ravsted
D:
29 okt. 1865
Ravsted
Carsten Redlef Volquardsen
1859-1934
Carsten Redlef Volquardsen
F:
6 jun. 1859
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
16 mar. 1934
Tønder
Thomas Sønke Volquardsen
1862-1864
Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 jan. 1862
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
10 okt. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
Marine Jensine Volquardsen
1864-
Marine Jensine Volquardsen
F:
1 nov. 1864
Nykirke s. (Grosshallig)
NN Volquardsen
1867-1867
NN Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
D:
30 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Thomas Sønke Volquardsen
1867-
Hans Thomas Sønke Volquardsen
F:
29 maj 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Anton Amandus Volquardsen
1870-
Anton Amandus Volquardsen
F:
23 feb. 1870
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Redlef Volquardsen
1822-
Hans Redlef Volquardsen
F:
29 dec. 1822
Nykirke s. (Grosshallig)
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
1835-
Marina Elisabeth Hedevig Andersen
F:
3 dec. 1835
Tønder
G:
30 jul. 1858
Nykirke
Carsten Volkert Lorentzen
1859-
Carsten Volkert Lorentzen
F:
2 apr. 1859
Læk s. (Sprakebøl)
Thomas Lorentzen
1862-
Thomas Lorentzen
F:
4 okt. 1862
Læk s. (Sprakebøl)
Maria Christine Volquardsen
1825-
Maria Christine Volquardsen
F:
12 apr. 1825
Nykirke s. (Grosshallig)
Mathias Lorentzen
ca. 1820-
Mathias Lorentzen
F:
ca. 1820
G:
24 jun. 1858
Leck
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Hans Carstensen
1826-1826
Hans Carstensen
F:
11 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1826
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dødfødt datter
1828-1828
Dødfødt datter
F:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 maj 1828
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hedewig Marie Carstensen
1829-1908
Hedewig Marie Carstensen
F:
14 apr. 1829
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1908
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-1894
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
G:
7 sep. 1856
D:
19 nov. 1894
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
4 dec. 1907
Tønder
Maren Marcussen
1839-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1839
Braderup
G:
28 mar. 1862
D:
9 nov. 1926
Tønder
Momme Andersen
1862-1920
Momme Andersen
F:
11 feb. 1862
D:
24 nov. 1920
Helene Sibbers
1860-1930
Helene Sibbers
F:
20 jan. 1860
G:
19 mar. 1897
D:
27 dec. 1930
Ingeborg Andersen
1863-
Ingeborg Andersen
F:
22 dec. 1863
Marie Andersen
1865-
Marie Andersen
F:
5 okt. 1865
Peter Johan Christian Matthiesen
1860-1941
Peter Johan Christian Matthiesen
F:
29 okt. 1860
G:
20 okt. 1886
D:
23 jul. 1941
Friedericke Agathe Andersen
1867-1946
Friedericke Agathe Andersen
F:
20 jul. 1867
D:
SEN. 1946
Maria Catharina Carstensen
1833-1895
Maria Catharina Carstensen
F:
24 jan. 1833
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
7 maj 1895
Casparus Andersen
1832-1901
Casparus Andersen
F:
17 feb. 1832
G:
3 apr. 1861
Møgeltønder k.
D:
4 feb. 1901
Momme Andersen Carstensen
1834-1838
Momme Andersen Carstensen
F:
22 okt. 1834
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 jul. 1838
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1872-
Friederich Andersen Carstensen
F:
24 jun. 1872
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Dorothea Knudsen
1881-
Dorothea Knudsen
F:
7 mar. 1881
Højer
G:
22 aug. 1902
Højer
Ingeborg Emma Ida Carstensen
1873-1954
Ingeborg Emma Ida Carstensen
F:
2 jul. 1873
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
9 sep. 1954
Christian Anton Ohlsen
1872-1913
Christian Anton Ohlsen
F:
3 feb. 1872
Højer
G:
1900
D:
9 jun. 1913
Højer
Waldemar Werner Carstensen
1874-
Waldemar Werner Carstensen
F:
31 okt. 1874
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Georgine Wacker
Magdalena Bertha Marie Carstensen
1875-1875
Magdalena Bertha Marie Carstensen
F:
4 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Friederich Andersen Carstensen
1836-1883
Friederich Andersen Carstensen
F:
31 okt. 1836
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Magdalene Constance Collestine Wenck
1849-1875
Magdalene Constance Collestine Wenck
F:
15 jan. 1849
Kappeln
G:
1870
D:
7 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Hermann Theodor Carstensen
1883-
Hermann Theodor Carstensen
F:
22 aug. 1883
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Helene Diedrichsen
-1920
Helene Diedrichsen
F:
Flensborg
D:
1920
Momme Andersen Carstensen
1839-1859
Momme Andersen Carstensen
F:
2 jun. 1839
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
25 jun. 1859
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ida Agathe Carstensen
1841-1890
Ida Agathe Carstensen
F:
19 maj 1841
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 feb. 1890
Flensborg
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1825
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Friedrich Adolf Clasen
1864-1929
Friedrich Adolf Clasen
F:
28 maj 1864
Tensbüttel ved Albersdorf
D:
TIDL. 1929
Johanna Barbara Carstensen
1832-
Johanna Barbara Carstensen
F:
1 jan. 1832
Tønder
Johann Georg Clasen
1832-1898
Johann Georg Clasen
F:
17 dec. 1832
Gl. Haderslev s.
G:
20 apr. 1856
Tønder
D:
TIDL. 1898
Magdalena Maria Carstensen
1864-1868
Magdalena Maria Carstensen
F:
26 jul. 1864
Tønder
D:
21 sep. 1868
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1866-
Johannes Redlef Carstensen
F:
20 jul. 1866
Tønder
Anne Margrethe Carstensen
1868-
Anne Margrethe Carstensen
F:
22 jan. 1868
Tønder
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
1860-
Johann Heinrich Friedrich C. von Leesen
F:
18 dec. 1860
G:
14 aug. 1895
Tønder
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
1870-
Johann Adolph Friedrich Ludwig Carstensen
F:
21 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1872-
Christian Matthiae Carstensen
F:
1 okt. 1872
Tønder
Christian Mathiae Carstensen
1834-1915
Christian Mathiae Carstensen
F:
14 jan. 1834
Tønder
D:
13 nov. 1915
Tønder (Østergade 8)
Anna Christina (Catharina) Hansen
1832-før 1915
Anna Christina (Catharina) Hansen
F:
2 maj 1832
Tønder
G:
24 maj 1863
D:
før 1915
Christina Carstensen
1836-1922
Christina Carstensen
F:
8 jan. 1836
Tønder
D:
6 feb. 1922
Nicolai Boas
1824-1900
Nicolai Boas
F:
5 nov. 1824
D:
10 apr. 1900
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
1864-
Anna Margrethe Elisabeth Johannsen
F:
21 apr. 1864
Johannes Redlef Johannsen
1866-
Johannes Redlef Johannsen
F:
18 mar. 1866
Margaretha Nicoline Carstensen
1839-
Margaretha Nicoline Carstensen
F:
20 aug. 1839
Tønder
Janne Hinrich Johannsen
ca. 1840-
Janne Hinrich Johannsen
F:
ca. 1840
G:
29 jun. 1862
Johannes Carstensen
1845-
Johannes Carstensen
F:
31 jan. 1845
Tønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Christian Julius Hansen
1833-1862
Christian Julius Hansen
F:
27 nov. 1833
København
D:
8 okt. 1862
Carl Eduard Martin Hansen
1835-1865
Carl Eduard Martin Hansen
F:
9 dec. 1835
København
D:
6 okt. 1865
Haderslev
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1871-
Jørgen Frederik Carstensen
F:
19 jan. 1871
Venø
Frederikke Petersen
1870-1917
Frederikke Petersen
F:
28 okt. 1870
Gyllingnæs
G:
15 jul. 1897
D:
22 jun. 1917
Maribo
Thomas Hvalsø Carstensen
1875-
Thomas Hvalsø Carstensen
F:
27 mar. 1875
Christian Matthæus Carstensen
1839-
Christian Matthæus Carstensen
F:
28 jun. 1839
Christiansø
Sarah Elisabeth Thomsen
1841-1894
Sarah Elisabeth Thomsen
F:
19 okt. 1841
Gamtofte
G:
22 jan. 1870
Assens
D:
18 mar. 1894
Henriette Christiane Arine Thaarup
1864-
Henriette Christiane Arine Thaarup
F:
23 dec. 1864
G:
19 apr. 1895
Adam Theodor Thomsen
1876-
Adam Theodor Thomsen
F:
19 feb. 1876
Bredsten s. (Ollerup Mark)
Susanne Konstance Thomsen
1878-
Susanne Konstance Thomsen
F:
27 mar. 1878
Bredsten s. (Ollerup)
Christine Marie Carstensen
1840-1909
Christine Marie Carstensen
F:
4 sep. 1840
Christiansø
D:
10 jan. 1909
Sakskøbing s. (Rodsnæs Avlsgård)
Christian Schmidt Thomsen
1834-1907
Christian Schmidt Thomsen
F:
9 feb. 1834
Allested
G:
30 jul. 1874
Bredsten
D:
1 jul. 1907
Vejle (sygehuset)
Joakim Christopher Carstensen
1843-
Joakim Christopher Carstensen
F:
13 maj 1843
Eigil Riis-Carstensen
1892-
Eigil Riis-Carstensen
F:
16 jul. 1892
Agnes Riis-Carstensen
1895-1980
Agnes Riis-Carstensen
F:
20 jan. 1895
D:
21 nov. 1980
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstensen
1887-1979
Valdemar Ludvig Maximillian Carstens, kaldet Louis Carstensen
F:
10 mar. 1887
D:
1 apr. 1979
Erik Riis-Carstensen
1897-
Erik Riis-Carstensen
F:
10 feb. 1897
Andreas Christian Riis Carstensen
1845-1906
Andreas Christian Riis Carstensen
F:
10 nov. 1845
D:
5 maj 1906
Helsingør
Ida Cathrine Lucie Müller
1865-1950
Ida Cathrine Lucie Müller
F:
28 maj 1865
G:
9 sep. 1890
D:
1950
Helsingør
Johanne Frederikke Carstensen
1848-1856
Johanne Frederikke Carstensen
F:
30 aug. 1848
D:
27 jan. 1856
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Anna Johanna Christine Maria Hansen
1840-
Anna Johanna Christine Maria Hansen
F:
26 aug. 1840
Haderslev
Ida Claudine Kier
1867-
Ida Claudine Kier
F:
7 sep. 1867
Øster Løgum
D:
Schlesien
Maria Angelika Kier
1869-1871
Maria Angelika Kier
F:
6 sep. 1869
Øster Løgum
D:
24 dec. 1871
Øster Løgum
Carl Hansen Kier
1871-1871
Carl Hansen Kier
F:
22 apr. 1871
Øster Løgum
D:
23 apr. 1871
Øster Løgum
Johanne Ernestine Kier
1872-1874
Johanne Ernestine Kier
F:
26 mar. 1872
Øster Løgum
D:
23 maj 1874
Øster Løgum
Johanne Friederikke Kier
1873-
Johanne Friederikke Kier
F:
27 jul. 1873
Øster Løgum
Johannes Martens
1860-
Johannes Martens
F:
25 aug. 1860
Christiansfeld
G:
29 mar. 1898
Tønder
Marie Antoinette Kier
1874-
Marie Antoinette Kier
F:
21 dec. 1874
Øster Løgum
Johanna Andrea Kier
1876-
Johanna Andrea Kier
F:
1 apr. 1876
Øster Løgum
Carl August Otto Nielsen
1871-
Carl August Otto Nielsen
F:
9 okt. 1871
Bleckendorf
G:
2 feb. 1897
Tønder
Ernestine Ottilie Kier
1879-
Ernestine Ottilie Kier
F:
15 feb. 1879
Øster Løgum
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
1878-
Hans Ferdinand Ludwig Clausen
F:
6 jul. 1878
Pinnebergerdorf
G:
1 okt. 1903
Tønder
Andrea Kier
1881-1882
Andrea Kier
F:
21 sep. 1881
Øster Løgum
D:
30 maj 1882
Øster Løgum
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
1842-
Meta Sofie Andrea Laurentia Hansen
F:
27 jun. 1842
Haderslev
Peter Osvald Kier
1838-1914
Peter Osvald Kier
F:
7 feb. 1838
Haderslev
G:
3 okt. 1865
D:
18 sep. 1914
Flensborg
Ida Amalie Hansen
1845-
Ida Amalie Hansen
F:
16 okt. 1845
Haderslev
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
Højer
D:
29 dec. 1879
København?
Christian Matthiae Riis
1846-1891
Christian Matthiae Riis
F:
15 jun. 1846
Burkal
D:
13 mar. 1891
Ovidia Eleonora Hoffmann
1846-
Ovidia Eleonora Hoffmann
F:
30 jun. 1846
Byrum s. (Østergård)
G:
10 jun. 1881
Meta Christine Jacobsen
1873-
Meta Christine Jacobsen
F:
21 jul. 1873
Jacob Christian Jacobsen
1875-
Jacob Christian Jacobsen
F:
24 jul. 1875
Anna Magdalene Jacobsen
1877-
Anna Magdalene Jacobsen
F:
9 mar. 1877
Ernst Valdemar Jacobsen
1878-
Ernst Valdemar Jacobsen
F:
3 okt. 1878
Marie Jacobsen
1880-
Marie Jacobsen
F:
10 nov. 1880
Theodora Sofie Jacobsen
1882-
Theodora Sofie Jacobsen
F:
26 dec. 1882
Peter Jacobsen
1888-
Peter Jacobsen
F:
21 jan. 1888
Anna Helene Jensine Riis
1848-
Anna Helene Jensine Riis
F:
7 aug. 1848
Lorenz Peter Jacobsen
1828-
Lorenz Peter Jacobsen
F:
1 nov. 1828
G:
7 aug. 1872
Christine Marie Riis
1877-
Christine Marie Riis
F:
22 okt. 1877
Marie Riis
1881-1889
Marie Riis
F:
30 maj 1881
D:
19 nov. 1889
Meta Sofie Riis
1890-
Meta Sofie Riis
F:
14 sep. 1890
Anna Katrine Riis
1891-
Anna Katrine Riis
F:
11 okt. 1891
Christian Johan Riis
1893-
Christian Johan Riis
F:
7 feb. 1893
Theodor Anton Emil Riis
1850-
Theodor Anton Emil Riis
F:
1 dec. 1850
Catharina Margrethe Petersen
1852-
Catharina Margrethe Petersen
F:
2 sep. 1852
G:
18 okt. 1876
Aage Petersen
1887-
Aage Petersen
F:
6 jul. 1887
Christiane Petersen
1889-
Christiane Petersen
F:
11 jul. 1889
Meta Petersen
1890-
Meta Petersen
F:
28 mar. 1890
Christian Riis Petersen
1891-
Christian Riis Petersen
F:
9 nov. 1891
Hans Peter Petersen
1894-
Hans Peter Petersen
F:
26 jul. 1894
Maria Christine Riis
1853-
Maria Christine Riis
F:
5 feb. 1853
Claus Clausen Petersen
1848-
Claus Clausen Petersen
F:
31 dec. 1848
G:
22 feb. 1876
Mette Christine Carstensen
1813-
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Fedder Matthiesen
1842-1887
Fedder Matthiesen
F:
25 jun. 1842
Randerup
D:
25 apr. 1887
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
25 apr. 1887
Mjolden
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Bendix Heseler Matthiesen
1843-1908
Bendix Heseler Matthiesen
F:
25 dec. 1843
Randerup
D:
10 jun. 1908
Randerup s. (Lunde)
Anne Marie Vilhelmine Hansen
1853-1888
Anne Marie Vilhelmine Hansen
F:
19 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
G:
21 okt. 1876
Randerup
D:
15 aug. 1888
Randerup s. (Lunde)
Jørgen Friedrich Matthiesen
1845-
Jørgen Friedrich Matthiesen
F:
20 okt. 1845
Randerup
Boy Matthiesen
1847-
Boy Matthiesen
F:
22 sep. 1847
Randerup
Adolph Amandus Matthiesen
1849-
Adolph Amandus Matthiesen
F:
28 nov. 1849
Randerup
Johanne Marie Aabling
1876-
Johanne Marie Aabling
F:
7 jul. 1876
Døstrup
G:
22 maj 1897
Brede
Wilhelm Matthiesen
1851-
Wilhelm Matthiesen
F:
5 aug. 1851
Randerup
Anton Matthiesen
1853-1918
Anton Matthiesen
F:
2 nov. 1853
Randerup
D:
21 mar. 1918
Neumünster
Anne Marie Hansen
1873-1957
Anne Marie Hansen
F:
8 jun. 1873
Døstrup
G:
14 jun. 1898
Randerup
D:
9 jul. 1957
København (Kingo)(Haraldsgade 39, 2.)
Anna Amalie Matthiesen
1855-
Anna Amalie Matthiesen
F:
13 dec. 1855
Randerup
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
1859-1864
Bothilde Christine Margrethe Matthiesen
F:
16 jul. 1859
Randerup
D:
2 dec. 1864
Randerup
Christiane Margrethe Matthiesen
1861-1939
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
7 okt. 1861
Randerup
D:
1939
Ingvard Hansen
1858-1928
Ingvard Hansen
F:
25 okt. 1858
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
26 sep. 1890
Ballum
D:
21 mar. 1928
Skærbæk
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
26 jan. 1954
Christiane Margretha Volquardsen
1817-1882
Christiane Margretha Volquardsen
F:
27 jan. 1817
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 dec. 1882
Randerup
Christian Matthiesen
1807-1865
Christian Matthiesen
F:
7 jan. 1807
Visby
D:
11 sep. 1865
Randerup
Hans Kruse Winding
1843-1846
Hans Kruse Winding
F:
12 mar. 1843
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
24 sep. 1846
Møgeltønder s. (Villegård)
Bendix Heseler Winding
1844-1929
Bendix Heseler Winding
F:
6 dec. 1844
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
O. 1929
Mariane Louise Krøyer
1849-1888
Mariane Louise Krøyer
F:
4 mar. 1849
Nakskov
G:
18 jun. 1871
D:
11 jul. 1888
Ø. Starup s. (Højgaard)
Helga Olivia Christiane Arboe
1865-
Helga Olivia Christiane Arboe
F:
15 aug. 1865
Frederiksberg
Christine Bothilde Petrea Winding
1846-1917
Christine Bothilde Petrea Winding
F:
1846
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
15 maj 1917
Frennegård v. Hørsholm
Peter Frederik Engelbreth Casse
1837-1920
Peter Frederik Engelbreth Casse
F:
13 nov. 1837
København (Frue s.)
G:
26 okt. 1866
D:
23 sep. 1920
Frederiksberg
Hans Kruse Winding
1849-1920
Hans Kruse Winding
F:
22 feb. 1849
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
1920
Christine Marie Anna Caroline Bech
1854-1927
Christine Marie Anna Caroline Bech
F:
3 jul. 1854
Slagelse
G:
17 nov. 1880
Frederiksberg
D:
1927
Anna Amalie Margrethe Winding
1851-
Anna Amalie Margrethe Winding
F:
14 jun. 1851
Møgeltønder s. (Villegård)
Georg Henrick Fridsch Winding
1853-1856
Georg Henrick Fridsch Winding
F:
26 mar. 1853
Møgeltønder s. (Villegård)
D:
8 nov. 1856
Rejsby s. (Haved)
Christina Maria Volquardsen
1819-1884
Christina Maria Volquardsen
F:
9 jan. 1819
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
20 apr. 1884
Rejsby s. (Havedgård)
Andreas Winding
1810-1881
Andreas Winding
F:
10 nov. 1810
Bølling
D:
27 jan. 1881
Rejsby s. (Havedgård)
Anna Margaretha Volquardsen
1821-1848
Anna Margaretha Volquardsen
F:
9 jan. 1821
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
12 jan. 1848
Maria Volquardsen
1823-
Maria Volquardsen
F:
24 feb. 1823
Aventoft s. (Døtgebøl)
Christian Petersen Høg
Carsten Redlef Volquardsen
1824-1879
Carsten Redlef Volquardsen
F:
10 nov. 1824
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
1879
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
G:
23 maj 1862
Højer
Bendix Heseler Volquardsen
1857-
Bendix Heseler Volquardsen
F:
12 mar. 1857
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Marie Sophie Volquardsen
1858-
Marie Sophie Volquardsen
F:
16 dec. 1858
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Cathrine Volquardsen
1860-
Cathrine Volquardsen
F:
19 jun. 1860
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Amalie Volquardsen
1862-
Anna Amalie Volquardsen
F:
24 sep. 1862
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1864-
Nicolai Volquardsen
F:
13 nov. 1864
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Nicolai Volquardsen
1868-
Nicolai Volquardsen
F:
3 okt. 1868
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
1871-
Anna Sophie Nicoline Volquardsen
F:
3 nov. 1871
Aventoft s. (Fiskerhus Mølle)
Christian Sibbert Volquardsen
1829-
Christian Sibbert Volquardsen
F:
26 nov. 1829
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Sophia Jacobsen
1834-
Anna Sophia Jacobsen
F:
22 jul. 1834
G:
8 jun. 1856
Aventoft
Sønnich Volquardsen
1868-1935
Sønnich Volquardsen
F:
22 jun. 1868
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 sep. 1935
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Elise Hansen
1874-
Elise Hansen
F:
10 mar. 1874
Nibøl
G:
23 nov. 1874
Nykirke
Amalie Volquardsen
1869-1931
Amalie Volquardsen
F:
14 nov. 1869
Diedersbøl
D:
12 nov. 1931
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
Nicolai Heinrich Nissen
1869-1929
Nicolai Heinrich Nissen
F:
30 jun. 1869
Horsbøl
G:
25 okt. 1891
Horsbøl
D:
27 sep. 1929
Rickelsbøl
Bendix Heseler Volquardsen
1871-1937
Bendix Heseler Volquardsen
F:
30 mar. 1871
Diedersbøl
D:
29 jan. 1937
Diedersbøl
Anna Marie Carstensen
1885-1954
Anna Marie Carstensen
F:
24 maj 1885
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
26 apr. 1901
Humtrup
D:
25 feb. 1954
Sdr. Løgum
Cathrine Marie Volquardsen
1872-1872
Cathrine Marie Volquardsen
F:
14 apr. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
19 nov. 1872
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Jacob Hermann Volquardsen
1873-1947
Jacob Hermann Volquardsen
F:
24 aug. 1873
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
3 maj 1947
Horsbøl s. (Diedersbøl)
Abel Sophie Petersen
1884-
Abel Sophie Petersen
F:
13 sep. 1884
Nykirke s. (Osthusum)
G:
1908
Catharina Marie Volquardsen
1874-
Catharina Marie Volquardsen
F:
16 nov. 1874
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
Nykirke (Sdr. Dige)
Jens Ingwert Hansen
1861-1927
Jens Ingwert Hansen
F:
18 okt. 1861
Nykirke
G:
25 jul. 1896
Horsbøl
D:
23 mar. 1927
Nykirke
Carsten Redlef Volquardsen
1875-1911
Carsten Redlef Volquardsen
F:
8 jul. 1875
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
22 jul. 1911
Brøns
Bothilde Jacobsen
1882-1919
Bothilde Jacobsen
F:
24 okt. 1882
Visby
G:
24 apr. 1904
Daler
D:
8 dec. 1919
Tønder (sygehuset)
Johan Ingwert Volquardsen
1879-1954
Johan Ingwert Volquardsen
F:
31 okt. 1879
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
30 maj 1954
Horsbøl
Cornelie Durst
1883-
Cornelie Durst
F:
27 aug. 1883
Emmersbøl
G:
27 sep. 1907
Horsbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
G:
25 sep. 1867
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Ingwert Friedrich Volquardsen
1834-
Ingwert Friedrich Volquardsen
F:
1 sep. 1834
Aventoft s. (Døtgebøl)
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1860-1869
Carsten Redlef Carstensen
F:
31 okt. 1860
Højer
D:
8 jun. 1869
Højer
Marie Carstensen
1862-
Marie Carstensen
F:
7 okt. 1862
Højer
August Peter Tychsen
1864-1941
August Peter Tychsen
F:
14 mar. 1864
G:
12 mar. 1891
Højer
D:
1941
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
1943
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Adolf Smidt
1870-eft. 1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
eft. ER 1933
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
D:
17 aug. 1937
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
1901
Carsten Redlef Carstensen
1860-1864
Carsten Redlef Carstensen
F:
12 jan. 1860
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 mar. 1864
Højer s. (Rudbøl)
dødfødt
1863-1863
dødfødt
F:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 nov. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Helene Marie Carstensen
1865-1915
Helene Marie Carstensen
F:
21 jul. 1865
Højer s. (Rudbøl)
D:
1915
Højer
Jes Riis
1859-
Jes Riis
F:
3 maj 1859
Løjt s. (Bodum)
G:
1 apr. 1887
Højer
Fritz Carstensen
1871-1930
Fritz Carstensen
F:
8 feb. 1871
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 okt. 1930
Aventoft
Cecilie Dethlefsen
1878-1957
Cecilie Dethlefsen
F:
22 jul. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
G:
2 okt. 1898
D:
22 okt. 1957
Aventoft
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Wilhelm Carstensen
1886-1924
Wilhelm Carstensen
F:
21 jun. 1886
Højer s. (Rudbøl)
D:
1924
Sophie Paulsen
Sophie Paulsen
G:
1910
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
1766
Ida Amalia Jebsen
1738-1814
Ida Amalia Jebsen
F:
1738
Tønder
G:
13 dec. 1768
Tønder
D:
7 jan. 1814
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Johannes Carstensen
1718-1719
Johannes Carstensen
F:
1718
Tønder
D:
1719
Tønder
Anna Carstensen
1719-1779
Anna Carstensen
F:
1719
Tønder
D:
1779
Tønder
Christian Petersen
1713-1784
Christian Petersen
F:
1713
Tønder
D:
21 mar. 1784
Tønder
Helene Richtsen
1740-1772
Helene Richtsen
F:
7 dec. 1740
Tønder
D:
6 mar. 1772
Tønder
Hans Richtsen
1742-1804
Hans Richtsen
F:
1742
Tønder
D:
30 nov. 1804
Tønder
Helene Catharina Richtsen
1781-1843
Helene Catharina Richtsen
F:
2 nov. 1781
Tønder
D:
7 jul. 1843
Tønder
Niels Jørgensen
Niels Jørgensen
G:
7 mar. 1843
Nis Jørgensen
Nis Jørgensen
G:
7 mar. 1823
Tønder
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1901
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
17 aug. 1937
Tønder
Anna Dorothea Angel
1855-1872
Anna Dorothea Angel
F:
18 jun. 1855
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
4 jul. 1872
Ubjerg s. (Bjerremark)
Hans Christian Petersen Angel
1856-1908
Hans Christian Petersen Angel
F:
28 okt. 1856
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
19 maj 1908
Ubjerg s. (Bjerremark)
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
1863-1926
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
F:
4 sep. 1863
Flensborg
G:
30 sep. 1881
D:
15 maj 1926
Tønder
Nicolay August Angel
1858-1860
Nicolay August Angel
F:
25 sep. 1858
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1860
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Angel
1863-1886
Carsten Richtsen Angel
F:
25 maj 1863
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
17 nov. 1886
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Anna Dorothea Richtsen
1783-1851
Anna Dorothea Richtsen
F:
27 mar. 1783
Tønder
D:
22 okt. 1851
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
24 okt. 1811
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Doris Richtsen
1824-1833
Doris Richtsen
F:
1824
Haderslev
D:
18 sep. 1833
Haderslev
Hans Richtsen
1785-1846
Hans Richtsen
F:
23 sep. 1785
Tønder
D:
26 dec. 1846
Haderslev
M. M. Frohm
M. M. Frohm
G:
3 maj 1821
Flensborg
Nicolai Richtsen
1744-1800
Nicolai Richtsen
F:
21 jul. 1744
Tønder
D:
29 nov. 1800
Hamborg
Anna Carstensen
1758-1815
Anna Carstensen
F:
16 okt. 1758
Enge
G:
8 sep. 1780
D:
25 apr. 1815
Tønder
Jakob Richtsen
1779-1780
Jakob Richtsen
F:
2 okt. 1779
Tønder
D:
6 jan. 1780
Tønder
Hans Richtsen
1782-1788
Hans Richtsen
F:
15 jan. 1782
Tønder
D:
11 jul. 1788
Tønder
Carsten Richtsen
1746-1821
Carsten Richtsen
F:
14 okt. 1746
Tønder
D:
9 jun. 1821
Tønder
Ingeborg Richtsen
1748-1818
Ingeborg Richtsen
F:
1748
Tønder
G:
31 jul. 1778
Tønder
D:
7 aug. 1818
Tønder
Anna Marina Richtsen
1748-1804
Anna Marina Richtsen
F:
21 jul. 1748
Tønder
D:
12 mar. 1804
Tønder
Nicolai Wohlgemuth
Nicolai Wohlgemuth
G:
3 apr. 1767
Tønder
Johannes Richtsen
1751-1755
Johannes Richtsen
F:
4 feb. 1751
Tønder
D:
21 apr. 1755
Tønder
Helene Catharina Carstensen
1739-1770
Helene Catharina Carstensen
F:
17 jul. 1739
Tønder
D:
19 dec. 1770
Tønder
Hans Richtsen
1712-1774
Hans Richtsen
F:
6 jan. 1712
Tønder
G:
3 dec. 1739
Tønder
D:
5 mar. 1774
Tønder
Hans Carstensen
1759-1836
Hans Carstensen
F:
1759
Tønder
D:
28 okt. 1836
Joldelund
Marie Dorothea Brandt
Balthasar Carstensen
1761-1766
Balthasar Carstensen
F:
1761
Tønder
D:
4 jun. 1766
Tønder
Thomas Carstensen
1763-1763
Thomas Carstensen
F:
26 dec. 1763
Tønder
D:
27 dec. 1763
Tønder
Balthasar Carstensen
1766-1796
Balthasar Carstensen
F:
18 okt. 1766
Tønder
D:
1796
Helene Boysen
Helene Boysen
G:
13 sep. 1793
Tønder
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
21 jun. 1835
Husby
Thomas Carstensen
1725-1803
Thomas Carstensen
F:
1725
Tønder
D:
20 maj 1803
Tønder
Dorothea Petersen
ca. 1735-1800
Dorothea Petersen
F:
ca. 1735
Læk
G:
ca. 1758
Tønder
D:
17 dec. 1800
Tønder
Anna Marie Tychsen
1681-1755
Anna Marie Tychsen
F:
1681
Tønder
D:
16 maj 1755
Tønder
Hans Carstensen
1684-1767
Hans Carstensen
F:
1684
Møgeltønder s. (Ved Aaen (Vester Anflod))
G:
1713
D:
21 maj 1767
Tønder
Catharina Tychsen
1682-
Catharina Tychsen
F:
1682
Tønder
D:
Tønder
Berend Harald Feddersen
1831-1888
Berend Harald Feddersen
F:
28 apr. 1831
Stift ved Kiel
D:
14 jun. 1888
Hamborg?
Ellen Louise Hansen
1839-eft. 1888
Ellen Louise Hansen
F:
6 jun. 1839
Skt. Thomas
G:
28 okt. 1859
Skt. Thomas
D:
eft. 1888
Carl Christian Feddersen
1832-1862
Carl Christian Feddersen
F:
6 nov. 1832
Stift ved Kiel
D:
1862
ved Mauritius
Maria Therese Feddersen
1834-1889
Maria Therese Feddersen
F:
4 aug. 1834
Stift ved Kiel
D:
29 okt. 1889
Tønder
Christian Nissen Bachmann
1833-1892
Christian Nissen Bachmann
F:
2 nov. 1833
Tønder
G:
27 maj 1859
Møgeltønder
D:
5 jun. 1892
Tønder
Nancy Christine Feddersen
1836-1880
Nancy Christine Feddersen
F:
13 jan. 1836
Stift ved Kiel
D:
feb. 1880
Kiel?
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Meta Johanna Feddersen
1842-1911
Meta Johanna Feddersen
F:
24 aug. 1842
Stift ved Kiel
D:
16 feb. 1911
Haderslev
Carl Asmus Bachmann
1842-1916
Carl Asmus Bachmann
F:
28 dec. 1842
Tønder
G:
26 aug. 1869
Tønder
D:
22 jun. 1916
Haderslev
Christian Heinrich Feddersen
1843-1845
Christian Heinrich Feddersen
F:
31 dec. 1843
Stift ved Kiel
D:
14 jul. 1845
Stift ved Kiel
Elisabeth Nicoline Feddersen
1845-1924
Elisabeth Nicoline Feddersen
F:
3 aug. 1845
Stift ved Kiel
D:
20 maj 1924
Kiel
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
1847-1931
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
F:
22 jul. 1847
Stift ved Kiel
D:
7 aug. 1931
Hamborg
Robert Calinich
1834-1883
Robert Calinich
F:
28 jan. 1834
Friedersdorf
G:
11 jun. 1878
Hamborg
D:
13 jan. 1883
Wiesbaden
Hans Feddersen
1801-1852
Hans Feddersen
F:
20 aug. 1801
Møgeltønder
D:
2 jun. 1852
Kiel
Friederike Henriette Willink
1805-1851
Friederike Henriette Willink
F:
21 maj 1805
Eckernförde (Hoffnungsthal)
G:
30 jul. 1830
Dänischenhagen
D:
21 mar. 1851
Kiel
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Berend Feddersen
1836-1904
Berend Feddersen
F:
4 dec. 1836
Møgeltønder
D:
1904
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Adamine Magdalene Feddersen
1838-1889
Adamine Magdalene Feddersen
F:
24 okt. 1838
Møgeltønder
D:
17 feb. 1889
Knebel
Niels Christian Hauge Hauch
1842-1900
Niels Christian Hauge Hauch
F:
18 jun. 1842
Thyregod s. (Hastrup)
G:
8 nov. 1873
Møgeltønder (hjemme)
D:
29 aug. 1900
Knebel
Caroline Feddersen
1840-1895
Caroline Feddersen
F:
19 dec. 1840
Møgeltønder
D:
14 okt. 1895
Møgeltønder
Detlef Hansen
1831-1909
Detlef Hansen
F:
28 dec. 1831
Møgeltønder
G:
14 maj 1862
Møgeltønder (hjemme)
D:
17 dec. 1909
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
1844-1858
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
F:
9 mar. 1844
Møgeltønder
D:
5 okt. 1858
Møgeltønder
Johanne Elisabeth Feddersen
1846-1910
Johanne Elisabeth Feddersen
F:
26 nov. 1846
Møgeltønder
D:
18 apr. 1910
Visby
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
1832-1919
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
F:
24 dec. 1832
Tønder
G:
5 okt. 1881
Agri
D:
1 okt. 1919
Visby
Ingvart Christian Feddersen
1807-1878
Ingvart Christian Feddersen
F:
15 maj 1807
Møgeltønder
D:
24 dec. 1878
Møgeltønder
Nicoline Regine Rose
1813-1847
Nicoline Regine Rose
F:
8 feb. 1813
Tikøb s. (Rørtang)
G:
9 okt. 1835
Daler
D:
17 jun. 1847
Møgeltønder
Christine Caroline Feddersen
1809-1813
Christine Caroline Feddersen
F:
1809
Møgeltønder
D:
14 mar. 1813
Møgeltønder
Berend Feddersen
1836-1837
Berend Feddersen
F:
20 feb. 1836
Møgeltønder s. (Roy)
D:
16 feb. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Bachmann Feddersen
1837-1837
Berend Bachmann Feddersen
F:
3 apr. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
D:
3 jul. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Feddersen
1811-1897
Berend Feddersen
F:
18 apr. 1811
Møgeltønder
D:
21 mar. 1897
Møgeltønder s. (Roy)
Elisabeth Catharina Bachmann
1815-1837
Elisabeth Catharina Bachmann
F:
4 jul. 1815
Sommersted
G:
10 okt. 1834
Møgeltønder s. (Roy)
D:
4 maj 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Emil Feddersen
1842-1842
Emil Feddersen
F:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
Caroline Feddersen
1843-1864
Caroline Feddersen
F:
15 nov. 1843
Møgeltønder s. (Roy)
D:
5 sep. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
D:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
Hans Christian Feddersen
1845-1928
Hans Christian Feddersen
F:
7 okt. 1845
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Malwina Weisert
1836-1875
Malwina Weisert
F:
2 okt. 1836
Flensborg
G:
1874
Flensborg
D:
30 nov. 1875
Husum (Süderholz)
Oline Elise Minna Carstens
ca. 1857-1926
Oline Elise Minna Carstens
F:
ca. 1857
Kiel
G:
1879
D:
3 aug. 1926
Tønder
Wilhelm Feddersen
1847-1932
Wilhelm Feddersen
F:
18 maj 1847
Møgeltønder s. (Roy)
D:
28 aug. 1932
Aventoft
Anne Margrethe Jessen
1855-1926
Anne Margrethe Jessen
F:
31 jul. 1855
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
10 okt. 1876
Møgeltønder (hjemme)
D:
3 jan. 1926
Aabenraa
Johannes Feddersen
1849-1908
Johannes Feddersen
F:
30 apr. 1849
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 aug. 1908
Göttingen
Herrlich Jessen
1860-1944
Herrlich Jessen
F:
1 mar. 1860
Gl. Christian Albrechts Kog
G:
22 apr. 1879
D:
3 okt. 1944
Husum
Boy Thamsen Feddersen
1851-1924
Boy Thamsen Feddersen
F:
10 mar. 1851
Møgeltønder s. (Roy)
D:
27 apr. 1924
Gross Tarup
Anna Catharina Ottsen
1856-1941
Anna Catharina Ottsen
F:
5 nov. 1856
Øster Havetoft
G:
5 jan. 1883
Rødekro
D:
6 jul. 1941
Flensborg
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
1853-1864
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
F:
18 jan. 1853
Møgeltønder s. (Roy)
D:
13 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Berend Feddersen
1856-1919
Berend Feddersen
F:
19 sep. 1856
Møgeltønder s. (Roy)
D:
1919
Berlin
Hedwig Emma Grapow
1874-1944
Hedwig Emma Grapow
F:
24 jan. 1874
Berlin
G:
1894
D:
1944
Berlin
Christiane Bothilde Feddersen
1858-1864
Christiane Bothilde Feddersen
F:
30 aug. 1858
Møgeltønder s. (Roy)
D:
24 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Carl Detlef Feddersen
1860-1884
Carl Detlef Feddersen
F:
2 apr. 1860
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 jan. 1884
Rise s. (Søst)
Marie Louise Feddersen
1862-1955
Marie Louise Feddersen
F:
15 maj 1862
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 sep. 1955
Flensborg
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
1855-1925
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
F:
26 sep. 1855
Husum
G:
29 sep. 1882
Møgeltønder (hjemme)
D:
6 jul. 1925
Sterup
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
1863-1937
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
F:
22 dec. 1863
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 dec. 1937
Aabenraa
Johann Casper Hoffgaard
1857-1939
Johann Casper Hoffgaard
F:
9 maj 1857
Aabenraa
G:
24 jul. 1885
Møgeltønder (hjemme)
D:
7 mar. 1939
Malente-Gremsmühlen
Otto Dietrich Feddersen
1866-1947
Otto Dietrich Feddersen
F:
24 mar. 1866
Møgeltønder s. (Roy)
D:
2 jul. 1947
Ravsted s. (Havsted)
Friederikke Conradine Friedrichsen
1872-1941
Friederikke Conradine Friedrichsen
F:
18 jan. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
G:
20 okt. 1896
Hostrup
D:
8 maj 1941
Bylderup s. (Bredevad)
Wilhelmine Brigitta Petersen
1824-1912
Wilhelmine Brigitta Petersen
F:
1 feb. 1824
Kliplev
G:
29 sep. 1841
Højst
D:
7 mar. 1912
Tønder (Vestergade 14)
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Carolina Henriette Winding
1841-1922
Carolina Henriette Winding
F:
28 jan. 1841
Højer
D:
19 mar. 1922
Frederiksberg
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
1837-1917
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
F:
29 jul. 1837
Vodder
G:
21 apr. 1866
Højer
D:
19 okt. 1917
Frederiksberg
Johanne Winding
1843-1933
Johanne Winding
F:
5 mar. 1843
Højer
D:
18 jan. 1933
Frederiksberg
Heinrich Christian Friedrich Boldt
1832-1884
Heinrich Christian Friedrich Boldt
F:
10 jan. 1832
G:
5 mar. 1867
Højer
D:
2 jan. 1884
Fredensborg
Inger Christine Charlotte Winding
1845-1924
Inger Christine Charlotte Winding
F:
2 nov. 1845
Højer
D:
15 aug. 1924
Frederiksberg
Christian Hansen
1844-1924
Christian Hansen
F:
23 apr. 1844
Tønder
G:
6 mar. 1869
Højer
D:
30 okt. 1924
Frederiksberg
Christina Caroline Winding
1848-1853
Christina Caroline Winding
F:
26 jan. 1848
Højer
D:
21 sep. 1853
Højer
Berend Julius Winding
1850-1899
Berend Julius Winding
F:
25 aug. 1850
Højer
D:
24 jan. 1899
Frederikshavn
Olga Larssen
1858-1957
Olga Larssen
F:
5 jun. 1858
Skærum s. (Sludstrup)
G:
22 okt. 1875
Skærum
D:
7 feb. 1957
København
Carl Christian Winding
1853-1892
Carl Christian Winding
F:
26 aug. 1853
Højer
D:
10 maj 1892
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
1815-1853
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
F:
30 apr. 1815
Møgeltønder
D:
12 sep. 1853
Højer
Hans Cramer Winding
1812-1885
Hans Cramer Winding
F:
21 apr. 1812
Bølling-Sæding
G:
20 okt. 1837
Emmerlev s. (i huset)
D:
27 nov. 1885
København
Maria Luise Feddersen
1818-1896
Maria Luise Feddersen
F:
7 jun. 1818
Møgeltønder
D:
16 feb. 1896
København (Johannes s.)
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
1853-1924
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
F:
1 maj 1853
København
D:
25 jun. 1924
Brabrand
Søren Henrik Theodor Sørensen
1845-1929
Søren Henrik Theodor Sørensen
F:
23 aug. 1845
Todnæs (Færøerne)
G:
20 aug. 1874
Gentofte
D:
15 maj 1929
Frederiksberg
Berend Thorstenson
1855-1888
Berend Thorstenson
F:
7 dec. 1855
København
D:
7 jul. 1888
Skanderborg
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
1821-1894
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
F:
1 jan. 1821
Møgeltønder
D:
21 jan. 1894
Frederiksberg
Johan Ludvig Thorstenson
1810-1868
Johan Ludvig Thorstenson
F:
16 jun. 1810
Island
G:
26 maj 1852
Møgeltønder
D:
5 jul. 1868
Hald?
Berend Thayssen
1844-1870
Berend Thayssen
F:
19 mar. 1844
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
18 aug. 1870
Gravelotte (Frankrig)
Johann Adolph Thayssen
1846-1847
Johann Adolph Thayssen
F:
26 maj 1846
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 apr. 1847
Aventoft s. (Mettenwarf)
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
7 aug. 1906
Tønder
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Caroline Christiane Thayssen
1850-1875
Caroline Christiane Thayssen
F:
8 jul. 1850
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
5 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Carl Frederik Thayssen
1852-1853
Carl Frederik Thayssen
F:
17 maj 1852
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
6 mar. 1853
Aventoft s. (Mettenwarf)
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
16 sep. 1922
Tønder
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anna Wilhelmine Thayssen
1856-1911
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
14 aug. 1856
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
21 feb. 1911
Løgumkloster
Christian Friedrich Meyer
1845-1916
Christian Friedrich Meyer
F:
1 feb. 1845
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
6 okt. 1876
D:
23 jun. 1916
Løgumkloster
Hans Carl Thayssen
1858-1859
Hans Carl Thayssen
F:
29 maj 1858
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
3 apr. 1859
Aventoft s. (Mettenwarf)
Christiane Feddersen
1822-1866
Christiane Feddersen
F:
3 nov. 1822
Møgeltønder
D:
17 maj 1866
Aventoft s. (Mettenwarf)
Peter Wilhelm Thayssen
1819-1875
Peter Wilhelm Thayssen
F:
19 dec. 1819
Rodenæs s.
G:
9 maj 1843
Møgeltønder (i huset)
D:
1 okt. 1875
Aventoft s. (Mettenwarf)
Karl Detleff Feddersen
1824-1858
Karl Detleff Feddersen
F:
11 sep. 1824
Møgeltønder
D:
17 jan. 1858
Møgeltønder
Berend Feddersen
1862-1870
Berend Feddersen
F:
7 maj 1862
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 jan. 1870
Aarhus
Ellen Louise Feddersen
1863-1937
Ellen Louise Feddersen
F:
28 okt. 1863
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1937
New Zealand
Nis (William) Jørgensen Grau
1858-1934
Nis (William) Jørgensen Grau
F:
22 maj 1858
Nordborg
G:
17 okt. 1887
Aventoft
D:
13 feb. 1934
New Zealand
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Diedrich Feddersen
1826-1864
Otto Diedrich Feddersen
F:
12 dec. 1826
Møgeltønder
D:
1 dec. 1864
Aventoft s. (Teglmark)
Ingeline Kirstine Kloster
1837-1914
Ingeline Kirstine Kloster
F:
28 feb. 1837
Hostrup s. (Rørkær)
G:
2 aug. 1861
Aventoft
D:
9 apr. 1914
Tønder
Caroline Thamsen
1783-1873
Caroline Thamsen
F:
17 aug. 1783
Møgeltønder
D:
14 dec. 1873
Møgeltønder
Berend Feddersen
1767-1846
Berend Feddersen
F:
30 aug. 1767
Højer
G:
12 okt. 1800
Møgeltønder
D:
19 aug. 1846
Møgeltønder
Christine Detlefsen
1751-1813
Christine Detlefsen
F:
16 sep. 1751
Tønder
D:
20 aug. 1813
Møgeltønder
Boy Thamsen
1748-1816
Boy Thamsen
F:
14 sep. 1748
G:
8 nov. 1782
Tønder
D:
3 nov. 1816
Møgeltønder
Catharina Tychsen
1717-1754
Catharina Tychsen
F:
1717
Tønder
D:
2 nov. 1754
Tønder
Hans Schack Detlefsen
1715-1798
Hans Schack Detlefsen
F:
12 feb. 1715
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
17 feb. 1746
Tønder
D:
23 jan. 1798
Tønder
Carsten Tychsen
1720-1767
Carsten Tychsen
F:
1720
Tønder
D:
3 jan. 1767
Løgumkloster
Kirsten Petersdatter
1710-
Kirsten Petersdatter
F:
1710
Løgumkloster s. (Starup)
G:
15 dec. 1746
Løgumkloster
Knud Tychsen
1684-1756
Knud Tychsen
F:
1684
Tønder
D:
20 apr. 1756
Tønder
Christina Carstensen
1691-1769
Christina Carstensen
F:
1691
Tønder
G:
ca. 1715
D:
12 dec. 1769
Tønder
Michel Tychsen
1687-1688
Michel Tychsen
F:
1687
Tønder
D:
1688
Tønder
Anna Tychsen
1717-1765
Anna Tychsen
F:
13 aug. 1717
Tønder
D:
13 okt. 1765
Tønder
Diedrich Arendts
1702-1753
Diedrich Arendts
F:
11 okt. 1702
Karlum
G:
1748
D:
17 jun. 1753
Klangsbøl
Hans Schack Detlefsen
1715-1798
Hans Schack Detlefsen
F:
12 feb. 1715
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
1755
Tønder
D:
23 jan. 1798
Tønder
Datter
1733-1744
Datter
F:
1733
D:
1744
Johannes Christian Petersen
Emil Feddersen
1842-1842
Emil Feddersen
F:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
Caroline Feddersen
1843-1864
Caroline Feddersen
F:
15 nov. 1843
Møgeltønder s. (Roy)
D:
5 sep. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
D:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
Hans Christian Feddersen
1845-1928
Hans Christian Feddersen
F:
7 okt. 1845
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Malwina Weisert
1836-1875
Malwina Weisert
F:
2 okt. 1836
Flensborg
G:
1874
Flensborg
D:
30 nov. 1875
Husum (Süderholz)
Oline Elise Minna Carstens
ca. 1857-1926
Oline Elise Minna Carstens
F:
ca. 1857
Kiel
G:
1879
D:
3 aug. 1926
Tønder
Wilhelm Feddersen
1847-1932
Wilhelm Feddersen
F:
18 maj 1847
Møgeltønder s. (Roy)
D:
28 aug. 1932
Aventoft
Anne Margrethe Jessen
1855-1926
Anne Margrethe Jessen
F:
31 jul. 1855
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
10 okt. 1876
Møgeltønder (hjemme)
D:
3 jan. 1926
Aabenraa
Johannes Feddersen
1849-1908
Johannes Feddersen
F:
30 apr. 1849
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 aug. 1908
Göttingen
Herrlich Jessen
1860-1944
Herrlich Jessen
F:
1 mar. 1860
Gl. Christian Albrechts Kog
G:
22 apr. 1879
D:
3 okt. 1944
Husum
Boy Thamsen Feddersen
1851-1924
Boy Thamsen Feddersen
F:
10 mar. 1851
Møgeltønder s. (Roy)
D:
27 apr. 1924
Gross Tarup
Anna Catharina Ottsen
1856-1941
Anna Catharina Ottsen
F:
5 nov. 1856
Øster Havetoft
G:
5 jan. 1883
Rødekro
D:
6 jul. 1941
Flensborg
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
1853-1864
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
F:
18 jan. 1853
Møgeltønder s. (Roy)
D:
13 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Berend Feddersen
1856-1919
Berend Feddersen
F:
19 sep. 1856
Møgeltønder s. (Roy)
D:
1919
Berlin
Hedwig Emma Grapow
1874-1944
Hedwig Emma Grapow
F:
24 jan. 1874
Berlin
G:
1894
D:
1944
Berlin
Christiane Bothilde Feddersen
1858-1864
Christiane Bothilde Feddersen
F:
30 aug. 1858
Møgeltønder s. (Roy)
D:
24 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Carl Detlef Feddersen
1860-1884
Carl Detlef Feddersen
F:
2 apr. 1860
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 jan. 1884
Rise s. (Søst)
Marie Louise Feddersen
1862-1955
Marie Louise Feddersen
F:
15 maj 1862
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 sep. 1955
Flensborg
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
1855-1925
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
F:
26 sep. 1855
Husum
G:
29 sep. 1882
Møgeltønder (hjemme)
D:
6 jul. 1925
Sterup
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
1863-1937
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
F:
22 dec. 1863
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 dec. 1937
Aabenraa
Johann Casper Hoffgaard
1857-1939
Johann Casper Hoffgaard
F:
9 maj 1857
Aabenraa
G:
24 jul. 1885
Møgeltønder (hjemme)
D:
7 mar. 1939
Malente-Gremsmühlen
Otto Dietrich Feddersen
1866-1947
Otto Dietrich Feddersen
F:
24 mar. 1866
Møgeltønder s. (Roy)
D:
2 jul. 1947
Ravsted s. (Havsted)
Friederikke Conradine Friedrichsen
1872-1941
Friederikke Conradine Friedrichsen
F:
18 jan. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
G:
20 okt. 1896
Hostrup
D:
8 maj 1941
Bylderup s. (Bredevad)
Wilhelmine Brigitta Petersen
1824-1912
Wilhelmine Brigitta Petersen
F:
1 feb. 1824
Kliplev
D:
7 mar. 1912
Tønder (Vestergade 14)
Berend Feddersen
1811-1897
Berend Feddersen
F:
18 apr. 1811
Møgeltønder
G:
29 sep. 1841
Højst
D:
21 mar. 1897
Møgeltønder s. (Roy)
Hans Richtsen Angel
1852-1901
Hans Richtsen Angel
F:
21 sep. 1852
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1901
Ingeborg Marie Carstensen
1857-1937
Ingeborg Marie Carstensen
F:
20 nov. 1857
Højer s. (Rudbøl)
G:
21 maj 1880
Højer
D:
17 aug. 1937
Tønder
Anna Dorothea Angel
1855-1872
Anna Dorothea Angel
F:
18 jun. 1855
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
4 jul. 1872
Ubjerg s. (Bjerremark)
Hans Christian Petersen Angel
1856-1908
Hans Christian Petersen Angel
F:
28 okt. 1856
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
19 maj 1908
Ubjerg s. (Bjerremark)
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
1863-1926
Dorothea Marie Pauline Sønnichsen
F:
4 sep. 1863
Flensborg
G:
30 sep. 1881
D:
15 maj 1926
Tønder
Nicolay August Angel
1858-1860
Nicolay August Angel
F:
25 sep. 1858
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
1860
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Angel
1863-1886
Carsten Richtsen Angel
F:
25 maj 1863
Ubjerg s. (Bjerremark)
D:
17 nov. 1886
Ubjerg s. (Bjerremark)
Cathrine Margarethe Petersen
1826-1869
Cathrine Margarethe Petersen
F:
21 apr. 1826
Kliplev
D:
10 aug. 1869
Ubjerg s. (Bjerremark)
Carsten Richtsen Petersen Angel
1814-1878
Carsten Richtsen Petersen Angel
F:
19 sep. 1814
Tønder
G:
31 aug. 1849
Ubjerg
D:
11 apr. 1878
Ubjerg s. (Bjerremark)
Catharina Margaretha Bjørnsen
1799-1826
Catharina Margaretha Bjørnsen
F:
22 nov. 1799
Oksenvad
D:
21 apr. 1826
Kliplev
Hans Christian Petersen
1789-1833
Hans Christian Petersen
F:
1 okt. 1789
Felsted s. (Tumbøl)
D:
21 sep. 1833
Kliplev
Johannes Bjørnsen
1759-1832
Johannes Bjørnsen
F:
5 feb. 1759
Haderslev ?
D:
10 nov. 1832
Oksenvad ?
Wilhelmine Brigitte Schrøder
ca. 1766-1833
Wilhelmine Brigitte Schrøder
F:
ca. 1766
G:
20 okt. 1789
D:
5 apr. 1833
Barbara Christine Tychsen
-1761
Barbara Christine Tychsen
D:
17 aug. 1761
Lorenz Bjørnsen
1728-1784
Lorenz Bjørnsen
F:
1728
Sønderborg
G:
ca. 1752
D:
20 dec. 1784
Johann Marquard Hegelund
1755-1825
Johann Marquard Hegelund
F:
11 nov. 1755
Beienfleth
D:
8 sep. 1825
Slesvig
Margarethe Tetens
Agnete Catharina Tychsen
-1750
Agnete Catharina Tychsen
D:
1750
Peter Johansen Hegelund
1720-1801
Peter Johansen Hegelund
F:
1720
Braderup
G:
3 mar. 1752
Haderslev
D:
29 jan. 1801
Frederiksstad
Carl Heinrich Tychsen
1737-1739
Carl Heinrich Tychsen
F:
1737
D:
1739
Søn
-1753
Søn
D:
1753
Datter
-1753
Datter
D:
1753
Johann Tychsen
1688-1750
Johann Tychsen
F:
1688
Tønder
D:
3 sep. 1750
Maria Christine Hansen
1696-1770
Maria Christine Hansen
F:
19 mar. 1696
D:
22 mar. 1770
Michel Tychsen
1692-1737
Michel Tychsen
F:
1692
Tønder
D:
1737
Tønder
Forældre
Mikkel Paulsen
ca. 1610-
Anna Thomasdatter?
ca. 1610-
Anna Mikkelsdatter
Carsten Tychsen
1650-1714
Carsten Tychsen
F:
o. 1645/50
fmtl. Tønder
G:
1675
Tønder
D:
1714
Tønder