Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Laurits Lauritsen Thura
1657 - 1731 (73 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Barbara Margrethe Steenberg
1742-1742
Barbara Margrethe Steenberg
F:
9 mar. 1742
Blære
D:
1742
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
8 jul. 1743
Blære
Barbara Margrethe Steenberg
1743-1743 (FMTL.)
Barbara Margrethe Steenberg
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
1743 (FMTL.)
Blære (fmtl.)
Hans Schousboe Steenberg
1777-1777
Hans Schousboe Steenberg
F:
17 feb. 1777
Gauerslund
D:
20 apr. 1777
Gauerslund
Barbara Helene Martine Steenberg
1779-1850
Barbara Helene Martine Steenberg
F:
10 jun. 1779
Gauerslund
D:
TIDL. 1850
Jens Olesen Welling
ca. 1770-1850
Jens Olesen Welling
F:
ca. 1770
G:
6 jun. 1805
Gauerslund
D:
TIDL. 1850
Hans Schousboe Steenberg
1781-1806
Hans Schousboe Steenberg
F:
10 jan. 1781
Gauerslund
D:
6 mar. 1806
St. Croix
Anna Christine Møller
1780-1855
Anna Christine Møller
F:
1780
København
G:
7 mar. 1805
København (Garnisons k.)
D:
3 jan. 1855
Thiis Martin Steenberg
1784-1784
Thiis Martin Steenberg
F:
3 feb. 1784
Gauerslund
D:
1784
Gauerslund
Claudiane Sophie Margrete Steenberg
1785-1786
Claudiane Sophie Margrete Steenberg
F:
2 dec. 1785
Gauerslund
D:
1786
Gauerslund
Thiis Martin Steenberg
1787-1788
Thiis Martin Steenberg
F:
8 jul. 1787
Gauerslund
D:
1788
Gauerslund
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Anna Margrethe Schousboe
1756-1788
Anna Margrethe Schousboe
F:
17 jul. 1756
G:
16 jul. 1773
Gauerslund
D:
11 maj 1788
Gauerslund
Mette Kirstine Nielsen
1841-1913
Mette Kirstine Nielsen
F:
7 aug. 1841
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
28 okt. 1913
Kolding
Anders Christiansen (Brønd)
1836-1895
Anders Christiansen (Brønd)
F:
13 feb. 1836
Østbirk s. (Purup)
G:
29 sep. 1863
Sdr. Vissing
D:
31 okt. 1895
Østbirk s. (Østbirk mølle)
Maren Nielsen
1843-1928
Maren Nielsen
F:
9 nov. 1843
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
20 jul. 1928
Drigstrup s. (Drigstrup)
Erik Andersen
1841-1922
Erik Andersen
F:
25 okt. 1841
Voerladegård s.
G:
7 feb. 1868
Sdr. Vissing
D:
8 jul. 1922
Horsens
Rasmus Nielsen
1846-1869
Rasmus Nielsen
F:
3 apr. 1846
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
26 apr. 1869
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Hans Jacob Nielsen
1848-
Hans Jacob Nielsen
F:
1 aug. 1848
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Caroline Wilhelmine Victoria Knagh
1854-1881
Caroline Wilhelmine Victoria Knagh
F:
3 nov. 1854
København (Helligånds s.)
G:
11 jul. 1875
København (Trinitatis k.)
D:
19 jan. 1881
København (Skt. Johannes s.)
Jensine Christine Caroline Manscher
1851-
Jensine Christine Caroline Manscher
F:
1 jan. 1851
Hvorslev
G:
4 maj 1883
Horsens (Vor Frelsers k.)
Sine Rasmine Nielsen
1851-1930
Sine Rasmine Nielsen
F:
25 maj 1851
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
D:
27 jun. 1930
København (Sundby s.)
Gert Therkelsen
1841-1924
Gert Therkelsen
F:
20 nov. 1841
Horsens
G:
1 maj 1872
Åle
D:
21 maj 1924
Filips s. (Hollands Allé 31)
Karen Marie Nielsen
1854-
Karen Marie Nielsen
F:
12 maj 1854
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Andreas Nielsen
1857-1935
Andreas Nielsen
F:
4 feb. 1857
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
D:
18 okt. 1935
Tamdrup s. (Lund)
Ellen Nielsen
1855-1897
Ellen Nielsen
F:
8 apr. 1855
Sværdborg s. (Neble)
G:
4 nov. 1882
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
18 jun. 1897
Horsens
Kirsten Marie Jørgensen
1860-1945
Kirsten Marie Jørgensen
F:
22 maj 1860
Hylke s. (Hylke Mark)
G:
7 maj 1898
Hylke
D:
8 jun. 1945
Løsning s.
Anne Marie Nielsen
1860-
Anne Marie Nielsen
F:
8 feb. 1860
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Mads Peter Rasmussen
1852-
Mads Peter Rasmussen
F:
23 jun. 1852
Tamdrup s. (Kørup)
G:
21 sep. 1878
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sophie Hansine Mørch
1821-1895
Sophie Hansine Mørch
F:
11 jun. 1821
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
30 jan. 1895
Horsens
Niels Rasmussen
1806-1860
Niels Rasmussen
F:
10 jul. 1806
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
G:
1 maj 1841
Ovsted
D:
27 jun. 1860
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Franz Franzen
1809-1878
Franz Franzen
F:
19 jun. 1809
Skive
G:
5 maj 1867
Sdr. Vissing
D:
11 feb. 1878
Horsens
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
20 maj 1845
Østbirk
D:
20 maj 1845
Østbirk
Hans Jacob Hansen Mørch, senere Mørk
1846-1915
Hans Jacob Hansen Mørch, senere Mørk
F:
10 maj 1846
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
23 jun. 1915
Østbirk s. (Sattrup)
Ane Pedersen
1854-1901
Ane Pedersen
F:
6 dec. 1854
Stenderup (Hatting herred)
G:
8 nov. 1878
Østbirk
D:
20 jul. 1901
Østbirk s. (Sattrup)
Ane Marie Nielsen
1851-1933
Ane Marie Nielsen
F:
9 jun. 1851
Lundum s.
G:
31 maj 1902
Østbirk
D:
12 maj 1933
Horsens Klostersogn (De gamles hjem)
Hans Peder Hansen Mørch
1849-1908
Hans Peder Hansen Mørch
F:
22 jan. 1849
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
11 mar. 1908
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Marie Kirstine Henriksen
1847-1886
Marie Kirstine Henriksen
F:
20 mar. 1847
Nim s.
G:
8 mar. 1872
Sdr. Vissing
D:
22 dec. 1886
Sdr. Vissing s.
Ane Amalie Sørensen
1863-1938
Ane Amalie Sørensen
F:
23 maj 1863
Sdr. Vissing
G:
13 nov. 1888
Sdr. Vissing
D:
21 nov. 1938
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Olive Kirstine Hansen Mørch
1851-1932
Olive Kirstine Hansen Mørch
F:
15 feb. 1851
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
12 jun. 1932
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Ukendt
Anders Peter Stephansen, senere Steffensen
1854-1933
Anders Peter Stephansen, senere Steffensen
F:
12 jan. 1854
Tønning
G:
6 mar. 1877
Voerladegård
D:
10 dec. 1933
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Iverine Kirstine Hansen Mørch
1853-1937
Iverine Kirstine Hansen Mørch
F:
24 sep. 1853
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
10 sep. 1937
Horsens (kommunehospitalet)
Søren Andersen
1855-
Søren Andersen
F:
11 jul. 1855
Hansted s. (Egebjerg)
G:
10 nov. 1882
Hansted
Iver Hansen Mørch
1855-1939
Iver Hansen Mørch
F:
26 jun. 1855
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
22 sep. 1939
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Andersmine Sørensen
1853-1894
Andersmine Sørensen
F:
5 jan. 1853
Østbirk s. (Purup)
G:
6 apr. 1883
Østbirk
D:
24 feb. 1894
Hansted s.
Christine Sørensen
1869-1950
Christine Sørensen
F:
24 aug. 1869
Yding
D:
14 jun. 1950
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Niels Peder Hansen Mørch
1857-1859
Niels Peder Hansen Mørch
F:
20 dec. 1857
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
23 nov. 1859
Voerladegård s. (Gantrup)
Birgitte Hansen Mørch
1859-1941
Birgitte Hansen Mørch
F:
1 jan. 1859
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
18 mar. 1941
Horsens (Klostersogn)
Jacob Sørensen Kjær
1858-1932
Jacob Sørensen Kjær
F:
30 apr. 1858
Sdr. Vissing
G:
1 maj 1883
Voerladegård
D:
21 feb. 1932
Ølsted s. (Bottrup)
Niels Hansen Mørch
1861-1861
Niels Hansen Mørch
F:
1 nov. 1861
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
1 dec. 1861
Voerladegård s. (Gantrup)
Hans Allerup Steenberg Mørch
1822-1897
Hans Allerup Steenberg Mørch
F:
15 jul. 1822
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
25 sep. 1897
Østbirk s. (Sattrup)
Kirstine Hansdatter
1823-1864
Kirstine Hansdatter
F:
28 jul. 1823
Østbirk s.
G:
20 dec. 1844
Østbirk
D:
8 apr. 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Kirstine Cathrine Mørch
1852-1935
Kirstine Cathrine Mørch
F:
3 maj 1852
Horsens
D:
22 feb. 1935
Glud s. (Glud Plejehjem)
Christen Peter Mørch
1854-1930
Christen Peter Mørch
F:
23 sep. 1854
Horsens
D:
4 okt. 1930
Horsens (Klostersogn)
Frederikke Marie Henriette Torp
1857-1921
Frederikke Marie Henriette Torp
F:
23 jan. 1857
Gl. Haderslev s.
G:
8 nov. 1879
Horsens
D:
11 aug. 1921
Horsens
Karen Mørch
1856-1923
Karen Mørch
F:
19 nov. 1856
Horsens
D:
25 maj 1923
Horsens (Vor Frelsers s.)
Oscar Fussing
1848-1911
Oscar Fussing
F:
14 apr. 1848
Horsens
G:
5 maj 1876
Horsens
D:
7 apr. 1911
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Jacob Mørch
1860-1942
Hans Jacob Mørch
F:
24 mar. 1860
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
11 feb. 1942
Horsens (Klostersogn)
Cecilie Christine Erasmine Eilersen
1863-1934
Cecilie Christine Erasmine Eilersen
F:
17 sep. 1863
Vordingborg
G:
4 feb. 1887
Vordingborg
D:
6 aug. 1934
Christiane Marie Mørch
1862-1944
Christiane Marie Mørch
F:
11 okt. 1862
Horsens
D:
24 maj 1944
Henrik Vilhelm Andersen
1852-1902
Henrik Vilhelm Andersen
F:
19 jun. 1852
Bødstrup s. (Svalebølle)
G:
1883
D:
26 aug. 1902
Horsens
Anker Rasmus Thorn
1854-
Anker Rasmus Thorn
F:
1 nov. 1854
Frederikssund
G:
22 sep. 1906
Horsens
Ane Petrea Mørch
1866-
Ane Petrea Mørch
F:
12 mar. 1866
Horsens
Alfred Niels Strøm
1855-1932
Alfred Niels Strøm
F:
16 jul. 1855
København (Fødselsstiftelsen)
G:
17 okt. 1884
Horsens
D:
25 maj 1932
Horsens (Klostersognet)
Johan Christian Mørch
1870-1965
Johan Christian Mørch
F:
30 nov. 1870
Horsens
D:
24 mar. 1965
Varde
Anna Katrine Lassen
1872-1958
Anna Katrine Lassen
F:
29 apr. 1872
Grindsted
G:
29 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 feb. 1958
Johan Christian Mørch
1826-1910
Johan Christian Mørch
F:
12 jan. 1826
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
21 feb. 1910
Horsens
Mette Marie Christensdatter
1830-1884
Mette Marie Christensdatter
F:
5 feb. 1830
Stouby s. (Belle)
G:
26 mar. 1852
Stouby
D:
15 maj 1884
Horsens
Kirsten Bang Steenberg
1792-1864
Kirsten Bang Steenberg
F:
21 nov. 1792
Gauerslund
D:
8 maj 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Hans Jacob Mørch
1799-1869
Hans Jacob Mørch
F:
19 jan. 1799
Julianehåb, Grønland
G:
25 jul. 1820
Hylke (hjemme)
D:
10 jan. 1869
Voerladegård s. (Gantrup)
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Anne Kirstine Steenberg
1746-1755
Anne Kirstine Steenberg
F:
1 aug. 1746
Gauerslund
D:
31 jan. 1755
Gauerslund
Ove Thiesen Steenberg
1748-1751
Ove Thiesen Steenberg
F:
22 jun. 1748
Gauerslund
D:
1751
Niels Sommer Thiesen Steenberg
1749-1754
Niels Sommer Thiesen Steenberg
F:
15 okt. 1749
Gauerslund
D:
19 jun. 1754
Gauerslund
Barbara Margrete Steenberg
1750-1808
Barbara Margrete Steenberg
F:
25 dec. 1750
Gauerslund
D:
3 jan. 1808
Jørgen Henrik Munch
ca. 1742-1785
Jørgen Henrik Munch
F:
ca. 1742
G:
19 okt. 1771
Dalby
D:
6 jun. 1785
Dalby ?
Jacob Christian Reichstein
1832-080781904
Jacob Christian Reichstein
F:
25 jan. 1832
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
080781904
Mesinge
NN
Jørgine Kirstine Karoline Reichstein
1877-1890
Jørgine Kirstine Karoline Reichstein
F:
5 jan. 1877
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
TIDL. 1890
Laurids Anton Reichstein
1878-1890
Laurids Anton Reichstein
F:
16 okt. 1878
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
TIDL. 1890
Karen Hansine Reichstein
1882-1890
Karen Hansine Reichstein
F:
21 jan. 1882
Mesinge
D:
TIDL. 1890
Dora Elisabeth Reichstein
1888-
Dora Elisabeth Reichstein
F:
4 feb. 1888
Mesinge
Martha Olivia Reichstein
1889-
Martha Olivia Reichstein
F:
15 okt. 1889
Mesinge
Kirsten Olsen
1847-
Kirsten Olsen
F:
30 maj 1847
Mesinge
G:
25 jan. 1876
Mesinge
Jørgen Christian Reichstein
1786-1838
Jørgen Christian Reichstein
F:
1 jul. 1786
Dalby
D:
5 aug. 1838
Dalby s. (Birkebjerg)
Karen Christiansdatter
1793-1879
Karen Christiansdatter
F:
1793
Stubberup s.
G:
4 jul. 1830
Dalby
D:
27 apr. 1879
Dalby s. (Birkebjerg)
Dødfødt søn
1786-1786
Dødfødt søn
F:
1 jul. 1786
Dalby
D:
1 jul. 1786
Dalby
Thiis Martin Reichstein
1788-1788
Thiis Martin Reichstein
F:
1788
Dalby
D:
1788
Dalby
Karen Marie Jørgensen
ca. 1879-
Karen Marie Jørgensen
F:
ca. 1879
Ubberud s.
Jacobine Lucretia Margrethe Reichstein
1833-
Jacobine Lucretia Margrethe Reichstein
F:
3 feb. 1833
Dalby
Hans Jørgensen
ca. 1832-før 1906
Hans Jørgensen
F:
ca. 1832
Agedrup s.
G:
12 apr. 1862
Dalby
D:
før 1906
Caroline Mathilde Elvira Nielsine Nielsen
1863-
Caroline Mathilde Elvira Nielsine Nielsen
F:
13 jan. 1863
Rynkeby s. (Tvinde)
Peter Christian Nielsen
1864-
Peter Christian Nielsen
F:
15 sep. 1864
Rynkeby s. (Tvinde)
Laurits Theodor Nielsen
1866-
Laurits Theodor Nielsen
F:
4 okt. 1866
Rynkeby s. (Tvinde)
Lovise Marie Nielsen
1868-
Lovise Marie Nielsen
F:
25 sep. 1868
Rynkeby s. (Tvinde)
Gertrud Laurine Reichstein
1840-
Gertrud Laurine Reichstein
F:
21 sep. 1840
Dalby
Carl Adolf Nielsen
ca. 1840-
Carl Adolf Nielsen
F:
ca. 1840
Orte
G:
ca. 1862
Thiis Martin Reichstein
1789-1850
Thiis Martin Reichstein
F:
1789
Dalby
D:
14 apr. 1850
Dalby
Karen Larsdatter
1806-1861
Karen Larsdatter
F:
1806
Dalby
G:
30 jan. 1830
Dalby
D:
21 sep. 1861
Dalby
Anna Cathrina Reichstein
1793-1858
Anna Cathrina Reichstein
F:
27 aug. 1793
Dalby
D:
18 feb. 1858
Dalby
Jacob Johan Peter Reichstein
1758-1829
Jacob Johan Peter Reichstein
F:
1758
G:
27 okt. 1785
Dalby ?
D:
1829
Maren Bjørn Thune
1773-1778
Maren Bjørn Thune
F:
3 jul. 1773
Askø
D:
20 aug. 1778
Anna Mathæa Thune
1774-1774
Anna Mathæa Thune
F:
19 sep. 1774
Askø
D:
19 nov. 1774
Barbara Hellena Thune
1774-1774
Barbara Hellena Thune
F:
19 sep. 1774
Askø
D:
19 nov. 1774
Matthias Martin Thune
1775-1777
Matthias Martin Thune
F:
19 nov. 1775
Askø
D:
16 feb. 1777
Matthias Martin Thune
1777-1831
Matthias Martin Thune
F:
2 mar. 1777
Vigsnæs
D:
15 mar. 1831
Marie Zippel
ca. 1785-1865
Marie Zippel
F:
ca. 1785
D:
22 mar. 1865
Mogens Nicolaj Thune
1778-1778
Mogens Nicolaj Thune
F:
19 mar. 1778
D:
24 mar. 1778
Mogens Nicolaj Thune
1779-1843
Mogens Nicolaj Thune
F:
1 maj 1779
D:
16 apr. 1843
Inger Vibeke Sara Garde
1798-1882
Inger Vibeke Sara Garde
F:
3 maj 1798
Roskilde
G:
30 okt. 1819
D:
29 jan. 1882
Sakskøbing
Maren Bjørn Thune
1780-
Maren Bjørn Thune
F:
19 jun. 1780
Povel Abraham Thune
1781-1837
Povel Abraham Thune
F:
4 aug. 1781
D:
1837
Barbara Hellena Thune
1782-
Barbara Hellena Thune
F:
17 sep. 1782
Anna Mathæa Thune
1784-
Anna Mathæa Thune
F:
19 apr. 1784
Erasmus (Rasmus) Georg Fog Thune
1785-1829
Erasmus (Rasmus) Georg Fog Thune
F:
7 jun. 1785
D:
11 apr. 1829
København
Kirstine Thune
1786-1787
Kirstine Thune
F:
31 dec. 1786
D:
5 mar. 1787
Kirstine Fredericke Thune
1788-1788
Kirstine Fredericke Thune
F:
21 maj 1788
D:
10 jun. 1788
Friderick Christian Thune
1789-
Friderick Christian Thune
F:
10 sep. 1789
Jacob Thune
1791-1855
Jacob Thune
F:
22 jan. 1791
D:
16 mar. 1855
København
Ursula Jensine Christine Nørgaard
-1855
Ursula Jensine Christine Nørgaard
D:
23 dec. 1855
København
Christiane Terkelline Hviid
Christiane Terkelline Hviid
G:
1829
Ermegaard Steenberg
1751-1831
Ermegaard Steenberg
F:
20 dec. 1751
Gauerslund
D:
13 jan. 1831
Sakskøbing
Jacob Thune
1735-1792
Jacob Thune
F:
1735
Køng
G:
9 jun. 1772
D:
6 dec. 1792
Sørup s.
Ove Thiesen Steenberg
1754-1756
Ove Thiesen Steenberg
F:
24 apr. 1754
Gauerslund
D:
7 jun. 1756
Gauerslund
Anne Kirstine Steenberg
1755-1756
Anne Kirstine Steenberg
F:
jun. 1755
Gauerslund
D:
jan. 1756
Gauerslund
Barbara Helene Cecilie Steenberg
1790-1871
Barbara Helene Cecilie Steenberg
F:
9 aug. 1790
Knebel
D:
14 feb. 1871
Lorents Udum Stalknecht
1802-1856
Lorents Udum Stalknecht
F:
30 sep. 1802
Øster Nykirke
G:
26 apr. 1837
Ullits
D:
8 maj 1856
Viborg
Petra Steenberg
1854-1907
Petra Steenberg
F:
20 mar. 1854
Endeslev
D:
12 apr. 1907
København
Jørgen Steenberg
1855-1923
Jørgen Steenberg
F:
20 apr. 1855
Endeslev
D:
17 feb. 1923
Hobro
Pauline Louise Creutz
1867-1948
Pauline Louise Creutz
F:
7 nov. 1867
København (Trinitatis s.)
G:
18 apr. 1890
København (Helligånds k.)
D:
24 dec. 1948
Frederiksberg (Skt. Thomas)
Frederik Steenberg
1856-1899
Frederik Steenberg
F:
20 okt. 1856
Endeslev
D:
5 aug. 1899
Regine Steenberg
1858-1930
Regine Steenberg
F:
15 feb. 1858
Endeslev
D:
20 sep. 1930
København
Georg Steenberg
1860-1928
Georg Steenberg
F:
12 okt. 1860
Endeslev
D:
22 aug. 1928
Rørvig
Dagmar Frederikke Oxelberg
1863-1931
Dagmar Frederikke Oxelberg
F:
15 nov. 1863
København
G:
14 maj 1891
København (Helligkors k.)
D:
3 maj 1931
København
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
1818-1885
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
F:
9 feb. 1818
Vallø
D:
17 nov. 1885
Højelse
Caroline Amalie Raae
1824-1897
Caroline Amalie Raae
F:
29 aug. 1824
Aarhus
G:
26 nov. 1852
Aarhus
D:
13 dec. 1897
København
Marie Georgine Amalie Steenberg
1819-1905
Marie Georgine Amalie Steenberg
F:
3 maj 1819
Vallø
D:
3 dec. 1905
Frederiksberg
Elise Helene Henriette Steenberg
1821-1902
Elise Helene Henriette Steenberg
F:
21 maj 1821
Vallø
D:
10 jun. 1902
Frederiksberg
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
1856-1929
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
F:
9 dec. 1856
Rønnebæk
D:
9 maj 1929
Regine Henriette Steenberg
1859-1924
Regine Henriette Steenberg
F:
16 jan. 1859
Rønnebæk
D:
10 aug. 1924
Johanne Georgia Fog Steenberg
1860-1910
Johanne Georgia Fog Steenberg
F:
17 okt. 1860
Rønnebæk
D:
3 maj 1910
København
Johannes Georg Fog Steenberg
1822-1860
Johannes Georg Fog Steenberg
F:
7 sep. 1822
Vallø
D:
13 apr. 1860
Rønnebæk
Nicoline von Sperling
1827-1893
Nicoline von Sperling
F:
4 apr. 1827
København
G:
21 apr. 1854
Vallø
D:
26 nov. 1893
Frederiksberg
Jørgen Fog Steenberg
1791-1859
Jørgen Fog Steenberg
F:
18 dec. 1791
Knebel
D:
30 sep. 1859
Næstved
Regine Magdalene Knorr
1791-1873
Regine Magdalene Knorr
F:
7 apr. 1791
København
G:
4 maj 1817
Aarhus Domk.
D:
24 jan. 1873
Frederiksberg
Cecilie Steenberg
1793-1794
Cecilie Steenberg
F:
6 jul. 1793
Knebel
D:
9 apr. 1794
Knebel
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
1795-
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
F:
10 nov. 1795
Knebel
Ove Mathiesen Steenberg
1756-1800
Ove Mathiesen Steenberg
F:
17 jun. 1756
Gauerslund
D:
25 sep. 1800
Knebel
Maren Bjørn Fog
1764-1825
Maren Bjørn Fog
F:
13 aug. 1764
Dalby
G:
9 okt. 1789
Dalby
D:
18 dec. 1825
Ullits
Barbara Helene Marie Bützow
1785-1814
Barbara Helene Marie Bützow
F:
1785
D:
TIDL 1814
Thiis Henrich Bützow
1788-1789
Thiis Henrich Bützow
F:
26 jan. 1788
D:
1789
Christopher Martin Bützow
1789-1789
Christopher Martin Bützow
F:
1789
D:
1789
Thiis Christopher Bützow
1791-1814
Thiis Christopher Bützow
F:
1791
D:
TIDL 1814
Ole Henrich Bützow
1793-1794
Ole Henrich Bützow
F:
1793
D:
1794
Anne Kirstine Sommer Steenberg
1758-1818
Anne Kirstine Sommer Steenberg
F:
12 jun. 1758
Gauerslund
D:
25 jun. 1818
Bredstrup s. (Torp)
Henrich Henrichsen Bützow
1724-1798
Henrich Henrichsen Bützow
F:
8 apr. 1724
Øls
G:
CA 1784
D:
23 aug. 1798
Niels Sommer Steenberg
1759-1760
Niels Sommer Steenberg
F:
28 dec. 1759
Gauerslund
D:
4 jun. 1760
Gauerslund
Barbara Helena Hansdatter Allerup
1722-1760
Barbara Helena Hansdatter Allerup
F:
16 mar. 1722
Ringkøbing
D:
7 jul. 1760
Gauerslund
Thiis Martin Ovesen Steenberg
1710-1760
Thiis Martin Ovesen Steenberg
F:
28 dec. 1710
Hedensted
G:
8 jun. 1741
Ringkøbing
D:
3 aug. 1760
Gauerslund s.
Henriette Amalia Reenberg
1778-1844
Henriette Amalia Reenberg
F:
1778
Ruds Vedby ?
D:
TIDL. 1844
Ludvig Carl Christian Reenberg
1809-
Ludvig Carl Christian Reenberg
F:
31 jan. 1809
København
Sophie Wilhelmine Florentine Reenberg
1810-
Sophie Wilhelmine Florentine Reenberg
F:
4 apr. 1810
København
Lorentz Moritz Thibe
1809-
Lorentz Moritz Thibe
F:
1809
G:
7 sep. 1838
København (Garnisons kirke)
Heinrich Sophus Ludvig Reenberg
1848-1940
Heinrich Sophus Ludvig Reenberg
F:
19 nov. 1848
København
D:
20 apr. 1940
København (Nazareth s.)
Ane Johanne Sarabine (Sabine) Wagner
1848-1924
Ane Johanne Sarabine (Sabine) Wagner
F:
12 dec. 1848
Holte
G:
19 nov. 1875
København (Sct. Pauls)
D:
28 maj 1924
Bispebjerg Hosp.
Wilhelm Frederik Reenberg
1852-1852
Wilhelm Frederik Reenberg
F:
mar. 1852
D:
24 jul. 1852
Henriette Adele Kirstine Reenberg
1857-
Henriette Adele Kirstine Reenberg
F:
6 feb. 1857
København
Ludvig Emanuel Christian Reenberg
1812-1859
Ludvig Emanuel Christian Reenberg
F:
9 jul. 1812
København
D:
20 aug. 1859
København
Johanne Henriette Marie Streibig
1820-
Johanne Henriette Marie Streibig
F:
13 jun. 1820
Aalborg
G:
13 feb. 1848
København (Garnisons)
Carl Frederik Albertin Reenberg
1849-1928
Carl Frederik Albertin Reenberg
F:
2 apr. 1849
København
D:
31 jan. 1928
København
Karen Jørgensen
1852-1901
Karen Jørgensen
F:
22 jan. 1852
Tågense
G:
21 apr. 1876
København (Sct. Pauls)
D:
23 jun. 1901
København
NN
Lauritz Ludvig Nicolai Reenberg
1851-1907
Lauritz Ludvig Nicolai Reenberg
F:
25 mar. 1851
København
D:
11 jun. 1907
København
NN
NN
G:
fmtl. Afrika
Katrine (Kate) Henriette Pratt
1843-1927
Katrine (Kate) Henriette Pratt
F:
14 feb. 1843
Tyskland (Frankfurt a. M.)
G:
1881
Afrika ?
D:
8 apr. 1927
Frederiksberg
Laura Elisabeth Frederikke Reenberg
1852-1923
Laura Elisabeth Frederikke Reenberg
F:
15 nov. 1852
København
D:
15 jul. 1923
København
Thøger Franz Reenberg
1854-1879
Thøger Franz Reenberg
F:
8 dec. 1854
København
D:
17 mar. 1879
København
Axel Otto Teilmann Reenberg
1858-1895
Axel Otto Teilmann Reenberg
F:
10 mar. 1858
København
D:
30 dec. 1895
København (Frederiks hosp.)
Johanne Karentine Clausen
1860-
Johanne Karentine Clausen
F:
27 okt. 1860
Lindelse s. (Hennetved)
Emilie Severina (Sørine) Hansen
1868-
Emilie Severina (Sørine) Hansen
F:
13 maj 1868
Troense
G:
27 jul. 1890
Bregninge k. (Tåsinge)
Lauritz Albertin Reenberg
1814-1866
Lauritz Albertin Reenberg
F:
30 jul. 1814
København
D:
30 maj 1866
København (Alm. Hosp.)
Mette Elisabeth Ørnberg
1819-1881
Mette Elisabeth Ørnberg
F:
10 sep. 1819
Frederiksberg
G:
16 jan. 1848
København (Garnisons)
D:
29 mar. 1881
Frederiks Hospital
Conrad Wilhelm Reenberg
1780-1844
Conrad Wilhelm Reenberg
F:
18 maj 1780
Vedbygård
D:
16 dec. 1844
København (Alm. Hospital)
Karen Kirstine Ellebrock
1785-1864
Karen Kirstine Ellebrock
F:
1 feb. 1785
Aalborg
G:
14 aug. 1808
Frederiksberg kirke
D:
20 maj 1864
København
Jacob Imanuel Albertin Reenberg
1813-1820
Jacob Imanuel Albertin Reenberg
F:
4 apr. 1813
København
D:
25 apr. 1820
Slagslunde
Sophie Emilie Reenberg
1814-1820
Sophie Emilie Reenberg
F:
17 sep. 1814
København
D:
24 apr. 1820
Slagslunde
Gjedske Annine Sophie Reenberg
1853-
Gjedske Annine Sophie Reenberg
F:
29 dec. 1853
Horsens
Vilhelm Ludvig Jespersen
1854-
Vilhelm Ludvig Jespersen
F:
19 apr. 1854
Vandborg s.
G:
16 nov. 1883
Horsens
Frederik Teilmann Reenberg
ca. 1816-1856
Frederik Teilmann Reenberg
F:
ca. 1816
København
D:
11 okt. 1856
Horsens
Christiane Marie Mertz
1825-
Christiane Marie Mertz
F:
19 sep. 1825
Faaborg
G:
30 nov. 1852
Horsens
Frans Agier Reenberg
1818-1820
Frans Agier Reenberg
F:
14 aug. 1818
Slagslunde
D:
28 apr. 1820
Slagslunde
Sophie Emilie Reenberg
ca. 1820-1834
Sophie Emilie Reenberg
F:
ca. 1820
D:
23 maj 1834
København
Amalie Florentine Reenberg
1823-1897
Amalie Florentine Reenberg
F:
13 mar. 1823
Slagslunde
D:
27 aug. 1897
København
Jacobine Franzine Reenberg
1825-1858
Jacobine Franzine Reenberg
F:
16 nov. 1825
Slagslunde
D:
1 apr. 1858
København
Nicoline Franzine Reenberg
ca. 1826-
Nicoline Franzine Reenberg
F:
ca. 1826
Anthonette Albertine Reenberg
1828-1895
Anthonette Albertine Reenberg
F:
19 mar. 1828
København
D:
13 mar. 1895
København
Jacob Christian Emanuel Reenberg
1830-1875
Jacob Christian Emanuel Reenberg
F:
23 dec. 1830
København
D:
28 jun. 1875
København
Christian Christopher Reenberg
1782-1857
Christian Christopher Reenberg
F:
1782
Kirke-Helsinge
D:
12 aug. 1857
København
Anne Sophie Jørgensen
ca. 1791-1838
Anne Sophie Jørgensen
F:
ca. 1791
G:
10 jul. 1812
Frederikberg
D:
29 mar. 1838
København
Holger Christian Frederik Reenberg
1872-1942
Holger Christian Frederik Reenberg
F:
3 sep. 1872
København
D:
21 mar. 1942
Frederiksberg
Marie Sophie Christine Sørensen
1876-1942
Marie Sophie Christine Sørensen
F:
4 sep. 1876
Odense
G:
1 jun. 1901
København (Holmens k.)
D:
14 nov. 1942
København (Diakonissestiftelsen)
Magda Helene Borving Eriksen
1897-
Magda Helene Borving Eriksen
F:
13 nov. 1897
København (Fødselsstiftelsen)
G:
13 okt. 1919
Sundby
Ellen Carla Marie Carstensen
1899-
Ellen Carla Marie Carstensen
F:
12 aug. 1899
København (Fødselsstiftelsen)
G:
18 feb. 1928
Sundby
Amalie Christiane Pauline Reenberg
1874-
Amalie Christiane Pauline Reenberg
F:
26 feb. 1874
København
Einar Charles Reenberg
1881-
Einar Charles Reenberg
F:
11 okt. 1881
København
Mette Kathrine Andersen
1892-1962
Mette Kathrine Andersen
F:
20 dec. 1892
Bække
D:
7 okt. 1962
København (Kommunehospitalet)
Aage Carl August Reenberg
1886-1966
Aage Carl August Reenberg
F:
13 dec. 1886
København
D:
30 apr. 1966
København (Samuels s.)
Karen Kirstine Hansen
1889-1962
Karen Kirstine Hansen
F:
3 feb. 1889
Korsør
D:
4 feb. 1962
København (Bispebjerg hosp.)
Sophus Thøger Reenberg
1839-1895
Sophus Thøger Reenberg
F:
28 dec. 1839
København
D:
8 feb. 1895
Frederiksberg
Camilla Amalie Holgersen
1853-1939
Camilla Amalie Holgersen
F:
16 jun. 1853
København
G:
29 okt. 1871
København (Helligånds k.)
D:
18 maj 1939
København (Skt. Josephs Hosp.)
Frants Christopher Mathæus Reenberg
1841-1914
Frants Christopher Mathæus Reenberg
F:
14 nov. 1841
København
D:
9 jan. 1914
København
Jacobine Christiane Kreutzberg
1862-1948
Jacobine Christiane Kreutzberg
F:
3 okt. 1862
København
G:
1889
D:
17 okt. 1948
København
Thøger Christopher Reenberg
1872-1916
Thøger Christopher Reenberg
F:
20 jun. 1872
København
D:
24 dec. 1916
Julius Vilhelm Emilius Reenberg
1874-1946
Julius Vilhelm Emilius Reenberg
F:
6 nov. 1874
København
D:
7 maj 1946
Simons Peters s. (Sundby hosp.)
Agnes Theresia Scheel
1876-1967
Agnes Theresia Scheel
F:
7 feb. 1876
København
G:
3 jan. 1897
København (Matthæus k.)
D:
7 jan. 1967
Simons Peters s. (Sundby hosp.)
Knud Thor Reenberg
1880-1970
Knud Thor Reenberg
F:
6 jan. 1880
København
D:
28 feb. 1970
København
Elvira Hansine Marie Olsen
1881-1960
Elvira Hansine Marie Olsen
F:
29 dec. 1881
Odense
G:
1 maj 1911
D:
13 nov. 1960
København (Matthæus s.)(Sønderbro hosp.)
Martha Marie Reenberg
1881-1972
Martha Marie Reenberg
F:
22 aug. 1881
København
D:
2 jul. 1972
København (Sundby Hospital)
Aage Hansen
1880-1938
Aage Hansen
F:
16 dec. 1880
København (Skt. Pauls s.)
G:
30 mar. 1907
København (Frederikskirken (Marmorkirken))
D:
31 maj 1938
København (Simon Peters s.)
Johanne Thalia Vilhelmine Reenberg
1886-
Johanne Thalia Vilhelmine Reenberg
F:
14 okt. 1886
København
Emil Laurentius Reenberg
1843-1903
Emil Laurentius Reenberg
F:
26 okt. 1843
København
D:
18 mar. 1903
København
Julie Caroline Blanck
1845-1921
Julie Caroline Blanck
F:
23 jul. 1845
København
G:
6 aug. 1871
København (Frue k.)
D:
14 jan. 1921
København
Sophie Emilie Frederikke Reenberg
1845-1888
Sophie Emilie Frederikke Reenberg
F:
25 nov. 1845
København
D:
TIDL. 1888
Frederik Christian Reenberg
1847-1867
Frederik Christian Reenberg
F:
5 aug. 1847
København
D:
7 apr. 1867
København
Flora Soph. Frandsine Albertine Reenberg
1850-1903
Flora Soph. Frandsine Albertine Reenberg
F:
6 maj 1850
København
D:
12 maj 1903
København
Frederik Carl Carsten Kreutzberg
1848-1916
Frederik Carl Carsten Kreutzberg
F:
30 jan. 1848
København
G:
3 nov. 1878
København (Trinitatis k.)
D:
17 maj 1916
København (Skt. Josephs Hosp.)
Frederikke Louise Reenberg
1854-1896
Frederikke Louise Reenberg
F:
6 okt. 1854
København
D:
1 dec. 1896
København
Ane Pouline Olsen
ca. 1815-1888
Ane Pouline Olsen
F:
ca. 1815
København
G:
22 feb. 1839
København (Garnisons kirke)
D:
10 maj 1888
København
Frants Laurentius (Laurids) Reenberg
1784-1845
Frants Laurentius (Laurids) Reenberg
F:
1784
D:
22 jan. 1845
København
Else Line Bechmann
ca. 1790-1818
Else Line Bechmann
F:
ca. 1790
G:
1 aug. 1817
huset (Trinitatis s.)
D:
21 okt. 1818
København
Christine Katrine Reenberg
1786-før 1845
Christine Katrine Reenberg
F:
1786
D:
før 1845
Christian Christiansen Varlo
ca. 1795-1851
Christian Christiansen Varlo
F:
ca. 1795
København
G:
8 dec. 1818
København (Frue k.)
D:
19 sep. 1851
København (Alm. Hospital)
Anna Matthea Reenberg
1789-1850
Anna Matthea Reenberg
F:
1789
D:
25 jan. 1850
København
Frederik Teilmann Reenberg
1793-1829
Frederik Teilmann Reenberg
F:
1793
D:
1806/1829
Florentine Margrethe Allerup
1751-1829
Florentine Margrethe Allerup
F:
1751
København (Holmens)
D:
24 apr. 1829
Birkerød
Emanuel Reenberg
1734-1801
Emanuel Reenberg
F:
1734
Finderup ?
G:
4 aug. 1778
Kirke-Helsinge
D:
31 dec. 1801
Johanne Christiane Allerup
1756-SOM SPX
Johanne Christiane Allerup
F:
1756
D:
SOM SPX
Johanne Christiane Allerup
1758-1776
Johanne Christiane Allerup
F:
1758
D:
1776
Frederik Albertin Allerup
1760-1799
Frederik Albertin Allerup
F:
1760
D:
20 mar. 1799
Reerslev ("Jomfruens Minde")
Lars Albertin Allerup
1723-1797
Lars Albertin Allerup
F:
29 okt. 1723
Ringkjøbing
D:
19 maj 1797
Helsinge
Catharina Rosendahl
1728-1764
Catharina Rosendahl
F:
1728
Helsingør (Skt. Olai)
D:
mar. 1764
Johannes Laurentius Prom
1802-
Johannes Laurentius Prom
F:
14 okt. 1802
København
Barbara Cathrine Margrethe Allerup
1767-
Barbara Cathrine Margrethe Allerup
F:
1767
Johannes Thomsen Prom
ca. 1769-
Johannes Thomsen Prom
F:
ca. 1769
G:
25 okt. 1799
København (Nicolai k.)
Marius Christian Henrich Frydendahl
1850-
Marius Christian Henrich Frydendahl
F:
19 mar. 1850
Odense
Christian Alfred Emanuel Frydendahl
1851-1879
Christian Alfred Emanuel Frydendahl
F:
30 nov. 1851
Odense
D:
1879
Assens
Emil Frederik Rasmus Frydendahl
1853-
Emil Frederik Rasmus Frydendahl
F:
19 apr. 1853
Odense
Anne Marie Christine Frydendahl
1854-
Anne Marie Christine Frydendahl
F:
31 aug. 1854
Odense
Henriette Louise Frydendahl
1856-
Henriette Louise Frydendahl
F:
4 apr. 1856
Odense
Frederik Gerhard Beyer
1846-1887
Frederik Gerhard Beyer
F:
30 okt. 1846
Kirialgården
G:
7 maj 1880
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
4 jul. 1887
Grenå
Johannes Mathias Frydendahl
1856-
Johannes Mathias Frydendahl
F:
4 apr. 1856
Odense
Anna Lovise Pedersen
Johanne Cathrine Frydendahl
1861-
Johanne Cathrine Frydendahl
F:
30 aug. 1861
Odense
Louise Wilhelmine Marie Allerup
1826-eft. 1875
Louise Wilhelmine Marie Allerup
F:
4 mar. 1826
København
D:
eft. ER 1875
Odense
Niels Christian Frydendahl
1821-1875
Niels Christian Frydendahl
F:
24 apr. 1821
Odense
D:
15 maj 1875
Odense
Christian Mathias Alfred Hoppe
1848-
Christian Mathias Alfred Hoppe
F:
9 dec. 1848
København
Charlotte Christine Fernanda Hoppe
1850-1883
Charlotte Christine Fernanda Hoppe
F:
24 aug. 1850
København
D:
1883
Lars Dinesen
1840-
Lars Dinesen
F:
23 aug. 1840
Otterup
G:
21 maj 1873
Slotskirken
Rudolf Julius Ingolf Hoppe
1855-
Rudolf Julius Ingolf Hoppe
F:
17 feb. 1855
København
Helene Johanne Mathilse Hoppe
1867-
Helene Johanne Mathilse Hoppe
F:
12 nov. 1867
København
Henriette Marthine Kirstine Allerup
1828-1900
Henriette Marthine Kirstine Allerup
F:
19 mar. 1828
København
D:
4 aug. 1900
Frederiksberg
Johan Ferdinand Hoppe
1815-1890
Johan Ferdinand Hoppe
F:
3 jan. 1815
København (Fødselsstiftelsen)
G:
28 jul. 1846
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
27 dec. 1890
København
Thomas Regnar English
1853-
Thomas Regnar English
F:
16 jul. 1853
Odense
Clara Cecilie Christine English
1855-
Clara Cecilie Christine English
F:
28 sep. 1855
Frederiksberg
Henry Allerup English
1856-
Henry Allerup English
F:
26 dec. 1856
Frederiksberg
Laura Johanne Louise English
1859-
Laura Johanne Louise English
F:
3 maj 1859
Frederiksberg
John Alfred English
1861-
John Alfred English
F:
27 sep. 1861
Frederiksberg
Emil Charles Julius English
1863-1866
Emil Charles Julius English
F:
17 apr. 1863
Frederiksberg
D:
16 jan. 1866
Mary Nathalia Emilie English
1866-
Mary Nathalia Emilie English
F:
17 aug. 1866
Frederiksberg
Harald Arthur English
1868-1870
Harald Arthur English
F:
27 jun. 1868
Frederiksberg
D:
23 nov. 1870
Frederiksberg
Elisabeth Henriette Christine English
1871-
Elisabeth Henriette Christine English
F:
29 jul. 1871
Frederiksberg
Johanne Regine Nathalie Allerup
1830-1906
Johanne Regine Nathalie Allerup
F:
12 mar. 1830
Frederiksberg
D:
24 jan. 1906
Frederiksberg
Thomas Alfred English
1819-1889
Thomas Alfred English
F:
9 dec. 1819
København
G:
10 jun. 1852
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
14 apr. 1889
Frederiksberg
Georg Mathias Valentin Allerup
1858-1928
Georg Mathias Valentin Allerup
F:
7 aug. 1858
Odense
D:
1928
Odense
Emilie Kirstine Marie Magdalene Sørensen
1865-
Emilie Kirstine Marie Magdalene Sørensen
F:
2 sep. 1865
Odense
G:
9 nov. 1894
Odense (Skt. Knuds k.)
Emanuel Carl Emil Allerup
1861-1917
Emanuel Carl Emil Allerup
F:
12 feb. 1861
Odense
D:
30 sep. 1917
Snekkersten
Emilie Louise Huus
1876-eft. 1927
Emilie Louise Huus
F:
29 maj 1876
Odense
G:
16 aug. 1895
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
eft. 1927
Harald Jacob William Allerup
1862-
Harald Jacob William Allerup
F:
23 apr. 1862
Odense
Johannes Christian Gottlieb Allerup
1864-1906
Johannes Christian Gottlieb Allerup
F:
9 apr. 1864
Odense
D:
1 jul. 1906
Odense
Marie Kirstine Faber
1868-
Marie Kirstine Faber
F:
23 feb. 1868
Odense
G:
24 maj 1889
Odense (Skt. Knuds k.)
Christine Amalie Henriette Allerup
1866-
Christine Amalie Henriette Allerup
F:
12 apr. 1866
Odense
Peter Henrik Christian Qvist
1864-
Peter Henrik Christian Qvist
F:
21 feb. 1864
Tranekær
G:
3 jun. 1892
Odense (Skt. Knuds k.)
Laurentius Andreas Allerup
1870-1921
Laurentius Andreas Allerup
F:
15 jun. 1870
Odense
D:
6 aug. 1921
Hellerup
Elisabeth Amalie Allerup
1872-
Elisabeth Amalie Allerup
F:
31 jan. 1872
Odense
Alfred Joachim Eckardt
1866-
Alfred Joachim Eckardt
F:
19 mar. 1866
København
G:
6 dec. 1895
Odense (Skt. Knuds k.)
Marie Allerup
1874-1927
Marie Allerup
F:
14 feb. 1874
Odense
D:
1927
Matz Peter Lorentzen
1869-
Matz Peter Lorentzen
F:
15 maj 1869
Hvidkilde
G:
22 jun. 1894
Frederiksberg k.
Harald Jacob William Allerup
1832-1899
Harald Jacob William Allerup
F:
29 mar. 1832
Frederiksberg
D:
17 feb. 1899
Odense
Marie Wilhelmine Sophie Tychsen
1835-1909
Marie Wilhelmine Sophie Tychsen
F:
19 nov. 1835
Odense
G:
28 jul. 1857
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
18 mar. 1909
Odense
Mathias Peter Allerup
1863-1947
Mathias Peter Allerup
F:
4 jun. 1863
Odense
D:
1947
Nicoline Brosbøll
1858-
Nicoline Brosbøll
F:
1858
Meldorf (Holsten)
G:
1897
D:
Middelfart
Caroline Augustine Pætges Allerup
1864-
Caroline Augustine Pætges Allerup
F:
3 sep. 1864
Odense
Robert Anker Aalborg
1856-1951
Robert Anker Aalborg
F:
12 sep. 1856
Sundby
G:
28 jun. 1887
Odense (Skt. Hans k.)
D:
19 maj 1951
Ove Emanuel Allerup
1866-1950
Ove Emanuel Allerup
F:
11 jul. 1866
Odense
D:
13 jun. 1950
Odense
Jenny Ludvika Fredrika Hanisch
1871-1925
Jenny Ludvika Fredrika Hanisch
F:
26 maj 1871
Bökhult (Sverige)
G:
20 sep. 1892
D:
30 aug. 1925
Odense
Otto Frederik Allerup
1869-
Otto Frederik Allerup
F:
12 jan. 1869
Odense
Helga Thisted
1871-
Helga Thisted
F:
15 mar. 1871
Vejle
G:
1897
Emanuel Wilhelm Severin Allerup
1834-1895
Emanuel Wilhelm Severin Allerup
F:
3 nov. 1834
Frederiksberg
D:
15 nov. 1895
Odense
Ida Johanne Christiane Pætges
1837-1928
Ida Johanne Christiane Pætges
F:
13 aug. 1837
Roskilde
G:
2 sep. 1862
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
9 mar. 1928
Middelfart
Emma Elsine Petra Allerup
1837-
Emma Elsine Petra Allerup
F:
25 mar. 1837
Odense
Herman David Lassen
Herman David Lassen
G:
21 aug. 1861
Odense (Skt. Knuds k.)
Emil Mathias Peder Allerup
1869-
Emil Mathias Peder Allerup
F:
15 okt. 1869
Odense
Charlotte Amalie Høybye
1875-
Charlotte Amalie Høybye
F:
23 jun. 1875
Odense
G:
23 jun. 1896
Odense (Skt. Knuds k.)
Emma Louise Alexandra Allerup
1871-
Emma Louise Alexandra Allerup
F:
7 sep. 1871
Odense
Kaj Jensen
1875-1923
Kaj Jensen
F:
18 jan. 1875
København
G:
16 sep. 1899
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
1923
Robert Nimmo Allerup
1873-
Robert Nimmo Allerup
F:
23 jul. 1873
Odense
Elna Øberg
1877-1966
Elna Øberg
F:
30 okt. 1877
Nakskov
G:
3 nov. 1899
Nakskov
D:
17 mar. 1966
Nakskov
Charles Henry Allerup
1881-
Charles Henry Allerup
F:
3 jan. 1881
Odense
Agnes Kamilla Marie Kraul
1883-
Agnes Kamilla Marie Kraul
F:
1 jun. 1883
Horsens
G:
1904
Emil Christian Julius Allerup
1840-1899
Emil Christian Julius Allerup
F:
6 jul. 1840
Odense
D:
22 mar. 1899
Odense
Robina Nimmo
1839-1925
Robina Nimmo
F:
1839
Glasgow
G:
1866
D:
1925
Odense
Mathias Peter Allerup
1799-1858
Mathias Peter Allerup
F:
23 nov. 1799
København
D:
17 nov. 1858
Korsør
Else Christine (Gjødt) Friedr.dtr. Seier
1796-1881
Else Christine (Gjødt) Friedr.dtr. Seier
F:
28 jul. 1796
Slagelse
G:
7 maj 1824
København (Trinitatis k.)
D:
31 maj 1881
Odense
Johanne Marie Allerup
1805-1867
Johanne Marie Allerup
F:
20 okt. 1805
København
D:
9 nov. 1867
Gentofte
Christian Frederik Gotsche
1797-1874
Christian Frederik Gotsche
F:
10 jun. 1797
Søllerød
G:
7 maj 1851
København (Helligånds k.)
D:
3 apr. 1874
Gentofte
Johan Gottlieb Meyer Allerup
1773-1806
Johan Gottlieb Meyer Allerup
F:
1773
D:
16 jan. 1806
København
Karen Marie Krollerup
ca. 1776-
Karen Marie Krollerup
F:
ca. 1776
G:
28 aug. 1799
København (Helligånds k.)
Severine Albertine Allerup
1800-1834
Severine Albertine Allerup
F:
18 aug. 1800
København
D:
5 nov. 1834
København
Frederik Christian Bilfeldt
1798-1864
Frederik Christian Bilfeldt
F:
8 jan. 1798
København
G:
24 feb. 1826
København (Garnisons k.)
D:
5 jun. 1864
København
Ane Laurine Allerup
1804-1804
Ane Laurine Allerup
F:
1804
D:
1804
Hans Laurentius Allerup
1769-
Hans Laurentius Allerup
F:
25 sep. 1769
Kirke-Helsinge
Cicilia Elisabeth Mossin
1770-
Cicilia Elisabeth Mossin
F:
1770
København
G:
15 mar. 1799
København (Frue k.)
Lauritz Thura Allerup
1775-1782
Lauritz Thura Allerup
F:
1775
D:
1782
Rasmus Laurentius Pagh
1800-1837
Rasmus Laurentius Pagh
F:
13 sep. 1800
København
D:
1 aug. 1837
København
Gustava Valentine Frederikke Groth
1800-1855
Gustava Valentine Frederikke Groth
F:
14 feb. 1800
Stege
D:
29 jul. 1855
St. Heddinge
Birgitte Caroline Pagh
1805-1806
Birgitte Caroline Pagh
F:
23 aug. 1805
København
D:
9 jun. 1806
København
Anna Emilie Pagh
1844-1918
Anna Emilie Pagh
F:
8 jan. 1844
København
D:
19 feb. 1918
Frederiksberg (Godthåb s.)
Henrik Michael Frederik H.V. Damkier
1838-1904
Henrik Michael Frederik H.V. Damkier
F:
6 jun. 1838
Kettrup
G:
21 dec. 1886
Citadellet
D:
2 okt. 1904
Faaborg
Helene Mathilde Pagh
1845-1850
Helene Mathilde Pagh
F:
21 jun. 1845
København
D:
2 nov. 1850
København
Niels Peter Bertel Pagh
1847-1867
Niels Peter Bertel Pagh
F:
2 mar. 1847
København
D:
9 maj 1867
København
Gerda Harriet Richter
1873-1932
Gerda Harriet Richter
F:
8 nov. 1873
København
D:
24 jun. 1932
Peking
Frederik Cecil Iean Ricard
1870-1931
Frederik Cecil Iean Ricard
F:
26 apr. 1870
København
G:
25 mar. 1899
København (Slotskirken)
D:
6 dec. 1931
København
Astrid Louise Richter
1875-1947
Astrid Louise Richter
F:
24 maj 1875
København
D:
26 mar. 1947
København
Vilhelm Pagh Richter
1879-1959
Vilhelm Pagh Richter
F:
3 okt. 1879
København
D:
16 jun. 1959
Gentofte
Karen Margrethe Steen
1886-1960
Karen Margrethe Steen
F:
25 jan. 1886
København
G:
1 aug. 1912
København (Andreas k.)
D:
16 okt. 1960
Gentofte
Ellen Augusta Richter
1883-1889
Ellen Augusta Richter
F:
31 mar. 1883
København
D:
27 okt. 1889
København
Julie Augusta Pagh
1849-1886
Julie Augusta Pagh
F:
17 mar. 1849
København
D:
18 dec. 1886
Frederiksberg
Vilhelm Richter
1840-1911
Vilhelm Richter
F:
4 maj 1840
København
G:
24 maj 1872
Citadellet
D:
30 nov. 1911
København
Frederik Suhr
1881-1964
Frederik Suhr
F:
3 jan. 1881
Sutton, Surrey (U.K.)
D:
6 jan. 1964
Olive Mary Chapman
1883-
Olive Mary Chapman
F:
17 mar. 1883
Belvedere (U.K.)
G:
8 okt. 1910
Ilford
Sigfriede Marie Mathilde Pagh
1851-1883
Sigfriede Marie Mathilde Pagh
F:
24 feb. 1851
København
D:
25 jan. 1883
Sutton, Surrey (U.K.)
Frederik Johan Peter Christian Suhr
1851-1905
Frederik Johan Peter Christian Suhr
F:
13 okt. 1851
Rosenlund
G:
11 jul. 1878
Frederiksberg k.
D:
13 aug. 1905
Esbjerg
Daniel Theodor Ryan Lawætz
1889-1891
Daniel Theodor Ryan Lawætz
F:
7 mar. 1889
Nyborg
D:
15 jan. 1891
Nyborg
Christel Elise Lawætz
1895-1969
Christel Elise Lawætz
F:
9 feb. 1895
Nyborg
D:
17 jun. 1969
København
Clyde Georg Sundby
1895-1970
Clyde Georg Sundby
F:
27 aug. 1895
Highwood, Illinois, USA
G:
15 jun. 1920
København (Garnisons k.)
D:
17 feb. 1970
København
Harriet Vilhelmine Pagh
1852-1922
Harriet Vilhelmine Pagh
F:
5 dec. 1852
København
D:
10 apr. 1922
København (Østervold s.)
Daniel William Lawætz
1855-1909
Daniel William Lawætz
F:
29 okt. 1855
Dalsgaard v. Viborg
G:
9 maj 1888
Nyborg k.
D:
3 mar. 1909
Nyborg
Clara Betzy Pagh
1854-1930
Clara Betzy Pagh
F:
27 dec. 1854
Frederiksberg
D:
12 apr. 1930
København (Østervold s.)
Victor Johan Ludvig Bøttern
Victor Johan Ludvig Bøttern
G:
19 nov. 1876
Frederiksberg k.
Ida Henriette Holbech
1885-1974
Ida Henriette Holbech
F:
20 jul. 1885
Holbæk
D:
3 jun. 1974
Støvringgaard
Jens Pagh Holbech
1887-1967
Jens Pagh Holbech
F:
12 jan. 1887
Holbæk
D:
19 nov. 1967
København
Lilian Galay
Lilian Galay
G:
1918
USA
Gudrun Ellen Nielsen
1886-1978
Gudrun Ellen Nielsen
F:
6 apr. 1886
Aalborg
G:
22 dec. 1923
København (Christianskirken)
D:
5 maj 1978
København
Frederikke Mathilde Pagh
1856-1888
Frederikke Mathilde Pagh
F:
30 dec. 1856
Frederiksberg
D:
27 nov. 1888
Holbæk
Vilhelm Cajus Bay Holbech
1843-1922
Vilhelm Cajus Bay Holbech
F:
24 dec. 1843
Randers
G:
24 sep. 1884
København (Matthæus k.)
D:
2 apr. 1922
Frederiksberg (Skt. Thomas s.)
Niels Lauritz Pagh
1814-1878
Niels Lauritz Pagh
F:
4 okt. 1814
København
D:
15 mar. 1878
Frederiksberg
Ida Emilie Tofft
1814-1900
Ida Emilie Tofft
F:
2 maj 1814
København
G:
19 nov. 1842
København (Holmens k.)
D:
1 maj 1900
Frederiksberg
Ditlev Pagh
1802-
Ditlev Pagh
F:
31 dec. 1802
København
D:
USA?
Frederikke Helms
ca. 1804-
Frederikke Helms
F:
ca. 1804
G:
19 maj 1827
København (Frue k.)
Anne Kirstine Allerup
1777-1835
Anne Kirstine Allerup
F:
1777
D:
22 mar. 1835
København
Bertel Sørensen Pagh
ca. 1752-1823
Bertel Sørensen Pagh
F:
ca. 1752
Jylland
G:
28 sep. 1798
København (i huset)
D:
16 maj 1823
København
Karen Møller
-1804
Karen Møller
G:
18 okt. 1764
Gjørlev
D:
jul. 1804
Kristen Henrik Allerup
1726-1727
Kristen Henrik Allerup
F:
23 sep. 1726
Ringkøbing
D:
20 jul. 1727
Ringkøbing
Maren Kristine Allerup
1727-1743
Maren Kristine Allerup
F:
19 sep. 1727
Ringkøbing
D:
23 nov. 1743
Ringkøbing
Barbara Catharina Margrethe Allerup
ca. 1766-ca. 1808
Barbara Catharina Margrethe Allerup
F:
ca. 1766
Nykøbing F. ?
D:
ca. 1808
Frederiks
Anders Dehn
1778-1849
Anders Dehn
F:
1778
G:
17 mar. 1804
Nykøbing F.
D:
28 dec. 1849
Ulvedal
Lauritz Thura Allerup
1731-1797
Lauritz Thura Allerup
F:
23 sep. 1731
Ringkøbing
D:
3 mar. 1797
Nykøbing F.
Inger Catharina Boletha Barchmann
-før 1767
Inger Catharina Boletha Barchmann
D:
før 1767
Friderica Charlotte Allerup
ca. 1773-1800
Friderica Charlotte Allerup
F:
ca. 1773
D:
1800
Catharina Hedewig Allerup
ca. 1771-1794
Catharina Hedewig Allerup
F:
ca. 1771
D:
28 jun. 1794
Nykøbing F.
Anna Margretha Allerup
1774-1775
Anna Margretha Allerup
F:
1774
D:
17 feb. 1775
Nykøbing F.
Anna Frederikke Dahlstrøm
ca. 1747-1795
Anna Frederikke Dahlstrøm
F:
ca. 1747
Nygaard på Falster
G:
8 maj 1767
Nr. Vedby
D:
28 mar. 1795
Nykøbing F.
Barbara Margrethe Lauritsdatter Thura
1698-1738
Barbara Margrethe Lauritsdatter Thura
F:
1698
København
D:
1 aug. 1738
Ringkøbing
Hans Lauridsen Allerup
ca. 1670-1744
Hans Lauridsen Allerup
F:
ca. 1670
Trondhjem
G:
10 sep. 1721
Ribe
D:
7 okt. 1744
Ringkøbing
Albert Lauritz Thura
1794-1801
Albert Lauritz Thura
F:
1794
D:
1801
Jørgen Thura
1763-1804
Jørgen Thura
F:
1763
D:
2 aug. 1804
Stege
Kirstine von Erpecom
Albert Thura
1764-1764
Albert Thura
F:
1764
D:
1764
Laurits Thura Thrap Meyer
1835-
Laurits Thura Thrap Meyer
F:
12 apr. 1835
Bergen (Nykirken s.)
Henriette Christiane Thrap
1812-1883
Henriette Christiane Thrap
F:
3 jul. 1812
Bergen
D:
9 okt. 1883
Johan Jacob B. Meyer
ca. 1800-1865
Johan Jacob B. Meyer
F:
ca. 1800
Bergen
D:
TIDL. 1865
Gjertrudine Thrap Hagelsteen
1836-1892
Gjertrudine Thrap Hagelsteen
F:
14 jul. 1836
D:
27 apr. 1892
Daniel Smith Thrap
1832-1913
Daniel Smith Thrap
F:
18 sep. 1832
G:
17 sep. 1858
D:
20 mar. 1913
Kristiania
Laura Cathrine Thrap
1814-1889
Laura Cathrine Thrap
F:
14 mar. 1814
D:
17 mar. 1889
Johan Hagelsteen
1806-1891
Johan Hagelsteen
F:
13 jul. 1806
D:
14 jun. 1891
Andreas Blomhoff Jensen
1839-
Andreas Blomhoff Jensen
F:
14 nov. 1839
Margrethe Dorothea Rasch
Margrethe Dorothea Rasch
G:
11 maj 1863
Laurits Thura Thrap Jensen
1841-
Laurits Thura Thrap Jensen
F:
14 apr. 1841
Christiane Caspara Olberg
Christiane Caspara Olberg
G:
14 jul. 1869
Dina Serena Jensen
1842-
Dina Serena Jensen
F:
21 jun. 1842
Hans Fougner
Johan Ole Hermann Jensen
1844-1910
Johan Ole Hermann Jensen
F:
10 mar. 1844
D:
1910
Azora Jeanette Bretteville
1845-1916
Azora Jeanette Bretteville
F:
1845
D:
1916
Petra Wilhelmine Jensen
1845-1849
Petra Wilhelmine Jensen
F:
1845
D:
1849
Georg Ryg Jensen
1847-
Georg Ryg Jensen
F:
19 feb. 1847
Laura Henriette Jensen
1849-
Laura Henriette Jensen
F:
5 okt. 1849
Carl Eugen Schou
Ludvig Carl Christian Wilhelm Jensen
1851-1851
Ludvig Carl Christian Wilhelm Jensen
F:
26 sep. 1851
D:
25 nov. 1851
Wilhelmine Dorthea Thrap
1816-1851
Wilhelmine Dorthea Thrap
F:
29 aug. 1816
Kristianssand
D:
9 okt. 1851
Peter Andreas Jensen
1812-1867
Peter Andreas Jensen
F:
22 dec. 1812
G:
1838
D:
15 jun. 1867
Hanne Andrea Thrap
1820-1896
Hanne Andrea Thrap
F:
12 aug. 1820
D:
7 nov. 1896
Jensine Clementine Torst Thrap
1824-1841
Jensine Clementine Torst Thrap
F:
1824
D:
1841
Lauritz Thurah Thrap
1786-1839
Lauritz Thurah Thrap
F:
1786
Nykøbing M.
D:
1839
Bergen
Gjertrud Garmann Astrup
1781-1827
Gjertrud Garmann Astrup
F:
1781
G:
ca. 1810
D:
27 mar. 1827
Johanne Marie Trap
1789-
Johanne Marie Trap
F:
1789
Nykøbing M.
Niels Christian Mathias Trap
1791-
Niels Christian Mathias Trap
F:
1791
Hvidbjerg
Cathrine Jacobe Thura
1765-1847
Cathrine Jacobe Thura
F:
1765
D:
1 nov. 1847
Reerslev
Andreas Winding Thrap
1753-1792
Andreas Winding Thrap
F:
14 apr. 1753
Hvidbjerg
G:
23 sep. 1785
Hvidbjerg
D:
24 jun. 1792
Hvidbjerg
Niels Peter Jensen
1847-
Niels Peter Jensen
F:
25 jun. 1847
Reerslev
Maren Sophie Jensen
1849-
Maren Sophie Jensen
F:
31 okt. 1849
Reerslev s. (Risbjerg)
Hans Jensen
1852-1855
Hans Jensen
F:
26 jan. 1852
Reerslev s. (Risbjerg)
D:
2 maj 1855
Reerslev s. (Risbjerg)
Peter Jensen
1855-
Peter Jensen
F:
9 mar. 1855
Reerslev s. (Risbjerg)
Hansine Marie Jensen
1858-
Hansine Marie Jensen
F:
8 okt. 1858
Reerslev s. (Risbjerg)
Marie Elisabeth Hilmarsdatter, senere Helmersen
1821-1895
Marie Elisabeth Hilmarsdatter, senere Helmersen
F:
26 feb. 1821
Sæby s. (Nørager Enemærke)
D:
10 feb. 1895
København
Jens Nielsen
1821-1893
Jens Nielsen
F:
15 jun. 1821
Reerslev
G:
20 mar. 1847
Reerslev
D:
9 maj 1893
Reerslev s. (Risbjerg)
Frans Christian Helmersen
1849-
Frans Christian Helmersen
F:
21 okt. 1849
Drøsselbjerg
Karen Marie Jensen
Maren Sophie Helmersen
1850-
Maren Sophie Helmersen
F:
4 dec. 1850
Drøsselbjerg
Kirstine Helmersen
1853-
Kirstine Helmersen
F:
5 nov. 1853
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Magdalene Helmersen
1856-
Magdalene Helmersen
F:
16 dec. 1856
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Hans Hermann Nielsen
1856-
Hans Hermann Nielsen
F:
21 apr. 1856
Kirke Stillinge s.
G:
27 maj 1885
Kirke Stillinge
Anna Marie Helmersen
1859-
Anna Marie Helmersen
F:
20 sep. 1859
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Karen Kirstine Helmersen
1861-
Karen Kirstine Helmersen
F:
20 feb. 1861
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Astrid Johanne Helmersen
1865-
Astrid Johanne Helmersen
F:
5 jul. 1865
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Laurine Amalie Helmersen
1867-1867
Laurine Amalie Helmersen
F:
12 nov. 1867
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
D:
28 nov. 1867
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Laurine Amalie Helmersen
1870-
Laurine Amalie Helmersen
F:
25 jul. 1870
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Christian Frants Hilmarsen, senere Helmersen
1822-1899
Christian Frants Hilmarsen, senere Helmersen
F:
14 sep. 1822
Sæby s. (Løgtved)
D:
13 mar. 1899
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Johanne Hansdatter
1826-1907
Johanne Hansdatter
F:
11 sep. 1826
Drøsselbjerg
D:
6 mar. 1907
Kirke Stillinge s. (Bildsø Mark)
Karen Sophie Hilmarsdatter, senere Helmersdatter
1825-
Karen Sophie Hilmarsdatter, senere Helmersdatter
F:
21 mar. 1825
Sæby s. (Løgtved)
Hans Frandsen Hilmarsen, senere Helmersen
1827-1858
Hans Frandsen Hilmarsen, senere Helmersen
F:
11 okt. 1827
Sæby s. (Løgtved)
D:
7 jun. 1858
Reerslev s. (Reerslev Mark)
Johanne Marie Hansdatter
1828-
Johanne Marie Hansdatter
F:
13 jun. 1828
Hallenslev
Hans Christiansen
1855-
Hans Christiansen
F:
12 jun. 1855
Reerslev
Kirstine Marie Christiansen
1857-
Kirstine Marie Christiansen
F:
17 sep. 1857
Reerslev s. (Risbjerg)
Anders Christiansen
1859-
Anders Christiansen
F:
28 okt. 1859
Reerslev s. (Risbjerg)
Jens Peter Christiansen
1861-
Jens Peter Christiansen
F:
7 aug. 1861
Reerslev s. (Risbjerg)
Cathrine Magdalene Hilmersdatter, senere Helmersdatter
1830-
Cathrine Magdalene Hilmersdatter, senere Helmersdatter
F:
29 jul. 1830
Sæby s. (Løgtved)
Christian Andersen
1828-1862
Christian Andersen
F:
3 jul. 1828
Søndersted s. (Kagerup)
G:
26 mar. 1854
Reerslev
D:
31 mar. 1862
Reerslev s. (Risbjerg)
Lars Christian Sørensen
1864-
Lars Christian Sørensen
F:
1 sep. 1864
Reerslev s. (Risbjerg)
Frands Helmer Sørensen
1868-
Frands Helmer Sørensen
F:
2 okt. 1868
Reerslev s. (Risbjerg)
Hans Sørensen
1837-
Hans Sørensen
F:
21 dec. 1837
Niløse s. (Kongsted)
G:
12 jul. 1862
Reerslev
Ane Christine Helmersen
1862-
Ane Christine Helmersen
F:
3 jun. 1862
Gierslev s. (Løve Mark)
Christen Anthon Helmersen
1865-1946
Christen Anthon Helmersen
F:
9 sep. 1865
Gierslev s. (Løve Mark)
D:
3 feb. 1946
København
Anna Kirstine Elisabeth Hansen
-før 1946
Anna Kirstine Elisabeth Hansen
D:
før 1946
Ane Sophie Helmersen
1868-
Ane Sophie Helmersen
F:
13 apr. 1868
Gierslev s. (Løve Mark)
Anders Peder Helmersen
1871-1952
Anders Peder Helmersen
F:
3 jun. 1871
Gierslev s. (Løve Mark)
D:
20 dec. 1952
Havrebjerg
Anna Marie Sophie Raahauge
1874-1954
Anna Marie Sophie Raahauge
F:
16 feb. 1874
Drøsselbjerg s. (Mullerup)
G:
17 maj 1899
Havrebjerg
D:
9 dec. 1954
Kirke Helsinge s. (Kirke Helsinge Alderdomshjem)
Ellen Marie Helmersen
1874-
Ellen Marie Helmersen
F:
18 jun. 1874
Gierslev s. (Løve Mark)
Helmer Frantz Helmersen
1879-
Helmer Frantz Helmersen
F:
23 dec. 1879
Gierslev s. (Løve Mark)
Lars Peter Helmersen
1833-1903
Lars Peter Helmersen
F:
26 maj 1833
Reerslev
D:
22 jun. 1903
Gierslev s. (Løve Mark)
Karen Marie Andersen
1835-1933
Karen Marie Andersen
F:
4 mar. 1835
Finderup s. (Herslev)
G:
14 feb. 1862
Gierslev
D:
10 feb. 1933
Havrebjerg s. (Blæsinge)
Ane Kirstine Helmersdatter, senere Helmersen
1835-
Ane Kirstine Helmersdatter, senere Helmersen
F:
5 apr. 1835
Reerslev
Marie Amalie Helmersen
1866-
Marie Amalie Helmersen
F:
14 apr. 1866
Reerslev
Dorthea Helmersen
1867-1867
Dorthea Helmersen
F:
9 feb. 1867
Reerslev
D:
11 feb. 1867
Reerslev
Hans Helmersen
1868-
Hans Helmersen
F:
29 jan. 1868
Reerslev
Helmer Frants Helmersen
1869-1872
Helmer Frants Helmersen
F:
4 sep. 1869
Reerslev
D:
30 maj 1872
Reerslev
Kristian Laurits Helmersen
1871-1871
Kristian Laurits Helmersen
F:
15 okt. 1871
Reerslev
D:
7 nov. 1871
Reerslev
Helmer Frants Helmersen
1872-
Helmer Frants Helmersen
F:
18 sep. 1872
Reerslev
Kristian Laurits Helmersen
1874-
Kristian Laurits Helmersen
F:
22 aug. 1874
Reerslev
Christine Sofie Petersen
1881-1914
Christine Sofie Petersen
F:
25 mar. 1881
Ruds Vedby s. (Vedby Mark)
G:
1 maj 1902
Ruds Vedby
D:
14 maj 1914
Holbæk (Amtssygehuset)
Anna Dorthea Helmersen
1877-
Anna Dorthea Helmersen
F:
22 maj 1877
Reerslev
Christian Ludvig Nielsen
1871-
Christian Ludvig Nielsen
F:
30 nov. 1871
Nidløse s. (Kongsted)
Dødfødt søn
1879-1879
Dødfødt søn
F:
20 maj 1879
Reerslev
D:
20 maj 1879
Reerslev
Jørgen Helmersen
1880-
Jørgen Helmersen
F:
20 nov. 1880
Reerslev
Bodil Sophie Hansen
1884-
Bodil Sophie Hansen
F:
17 jun. 1884
Stenlille
G:
20 nov. 1908
Reerslev
Kristine Mathilde Helmersen
1883-
Kristine Mathilde Helmersen
F:
21 sep. 1883
Reerslev
Anton Hans Christian Arpe
1885-
Anton Hans Christian Arpe
F:
31 maj 1885
Udby s. (Viby Mark)
G:
9 okt. 1908
Reerslev
Niels Helmersen
1837-1912
Niels Helmersen
F:
15 jul. 1837
Reerslev
D:
11 jun. 1912
Reerslev s. (Reerslev Mark)
Karen Kirstine Hansen
1844-1914
Karen Kirstine Hansen
F:
8 feb. 1844
Kværkeby
G:
15 jul. 1865
Kværkeby
D:
26 dec. 1914
Reerslev
Maria Amalie Thura Betzmann
1800-1870
Maria Amalie Thura Betzmann
F:
1799/1800
København
D:
9 jul. 1870
Reerslev
Hilmar Frantzen
ca. 1799-1886
Hilmar Frantzen
F:
ca. 1799
Reerslev
G:
12 jul. 1820
Sæby
D:
17 jun. 1886
Reerslev s. (Reerslev Mark)
Marie Elisabeth Thura Betzmann
1806-1807
Marie Elisabeth Thura Betzmann
F:
1806
Alsted s. (Brunemarken)
D:
1807
Alsted s. (Brunemarken)
Carl Georg Betzmann
Carl Georg Betzmann
G:
30 mar. 1800
Skt. Hans Hospitals k.
Karen Clementine Thura
1792-1796
Karen Clementine Thura
F:
1792
D:
1795/1796
Johan Christian Thura
1795-1824
Johan Christian Thura
F:
1795
D:
1824
Sophus Warming
Carl Warming
Caroline Warming
Christian Carl Abel Warming
1827-1901
Christian Carl Abel Warming
F:
13 sep. 1827
D:
17 jul. 1901
Marie Møller
1826-1921
Marie Møller
F:
14 sep. 1826
D:
11 nov. 1921
Waldemar Warming
Thorvald Warming
Sophus Warming
Petra Warming
Carl Madsen
Jens Peter Warming
1829-1891
Jens Peter Warming
F:
13 jul. 1829
D:
22 apr. 1891
Oline Hering
1834-1895
Oline Hering
F:
22 sep. 1834
D:
10 jan. 1895
M.S. Hjarup
1866-1919
M.S. Hjarup
F:
19 maj 1866
D:
29 mar. 1919
Marie Hjarup
Emma Nathalie Warming
1831-1911
Emma Nathalie Warming
F:
31 jul. 1831
D:
18 aug. 1911
P.C. Hjarup
1830-1898
P.C. Hjarup
F:
15 apr. 1830
D:
9 maj 1898
Thorvald Emil Warming
1834-1880
Thorvald Emil Warming
F:
5 jan. 1834
D:
27 jul. 1880
Mathilde Jeppesen
Sophus Valdemar Warming
1835-1880
Sophus Valdemar Warming
F:
7 dec. 1835
D:
9 sep. 1880
Marie Elisabeth Thura
1797-1888
Marie Elisabeth Thura
F:
24 aug. 1797
D:
6 jun. 1888
Sophus Warming
1798-1843
Sophus Warming
F:
27 apr. 1798
G:
15 mar. 1826
Asmindrup
D:
15 nov. 1843
Karen Clementin Thura
1799-1799
Karen Clementin Thura
F:
24 mar. 1799
D:
7 maj 1799
Albert Thura
1766-1801
Albert Thura
F:
15 apr. 1766
D:
1801
Eleonora Elisabeth Giese
Eleonora Elisabeth Giese
G:
20 okt. 1791
København (Trinitatis k.)
Birgitte Cathrine Larsen
1804-1818
Birgitte Cathrine Larsen
F:
1804
Viby s.
D:
1 jan. 1818
Kerteminde
Magdalene Cathrine Thura
1767-1850
Magdalene Cathrine Thura
F:
1767
Hvidbjerg
D:
5 mar. 1850
Kerteminde
Gumme Brandt Larsen
1768-1822
Gumme Brandt Larsen
F:
1 jul. 1768
G:
19 maj 1803
Viby
D:
21 dec. 1822
Søn
Lauritz Albertsen Thura
1727-1781
Lauritz Albertsen Thura
F:
1 jul. 1727
Lejrskov
D:
20 maj 1781
Hvidbjerg
Karen Fogh Jørgensdatter Clementin
1742-1767
Karen Fogh Jørgensdatter Clementin
F:
21 jul. 1742
Kjettrup
D:
28 apr. 1767
Hvidbjerg
Dødfødt barn
1793-1793
Dødfødt barn
F:
1793
D:
1793
Karen Clementine Thura
1770-1793
Karen Clementine Thura
F:
1770
Hvidbjerg
D:
1793
Jens Torst
Jens Torst
G:
16 sep. 1791
København (Frue k.)
Maren Ørsnis Thura
1771-1772
Maren Ørsnis Thura
F:
6 apr. 1771
D:
12 feb. 1772
Frederikke Thura
1771-SOM LILLE
Frederikke Thura
F:
7 apr. 1771
D:
SOM LILLE
Charlotte Cathrine Pedersdatter Brøchner
1744-1771
Charlotte Cathrine Pedersdatter Brøchner
F:
10 aug. 1744
Karby
G:
14 mar. 1769
Hvidbjerg
D:
14 apr. 1771
Hvidbjerg
Dorothea Maria Olesdatter Westergaard
-1787
Dorothea Maria Olesdatter Westergaard
G:
11 dec. 1772
D:
1787
Nykøbing M.
Peder Christian Albertsen Thura
1793-1821
Peder Christian Albertsen Thura
F:
1793
D:
17 apr. 1821
Avnslev
Albert Hansen Thura
1767-1795
Albert Hansen Thura
F:
25 sep. 1767
D:
17 jun. 1795
Rørup s. (Aalsbo)
Gertrud Pedersdatter
1762-
Gertrud Pedersdatter
F:
1762
Nyborg landsogn
G:
ca. 1792
Hans Albertsen Thura
1728-1776
Hans Albertsen Thura
F:
1 sep. 1728
Lejrskov
D:
29 jan. 1776
Helligsø
Anna Dorothea Olufsdatter Ascanius
-1782
Anna Dorothea Olufsdatter Ascanius
G:
1766
D:
1782
Caroline Albertine Emilie Sigrid Mohr
1852-
Caroline Albertine Emilie Sigrid Mohr
F:
15 dec. 1852
Carl Røgind
Carl Røgind
G:
12 apr. 1878
Christian Ferdinand Mohr
1854-
Christian Ferdinand Mohr
F:
21 mar. 1854
Elna Charlotte Helga Mohr
1856-1924
Elna Charlotte Helga Mohr
F:
28 jan. 1856
D:
1924
København
Anna Louise Valgerda Mohr
1857-1899
Anna Louise Valgerda Mohr
F:
14 nov. 1857
D:
1899
Carl Hjalmar Mohr
1859-1922
Carl Hjalmar Mohr
F:
10 sep. 1859
D:
1922
Adelajde Isidora Petersen
1857-
Adelajde Isidora Petersen
F:
14 okt. 1857
G:
1890
Emma Elise Haldora Mohr
1862-
Emma Elise Haldora Mohr
F:
14 sep. 1862
Valdemar Egild Sigurd Mohr
1865-1900
Valdemar Egild Sigurd Mohr
F:
10 okt. 1865
D:
1900
Margrethe Christine de Thurah
1822-1886
Margrethe Christine de Thurah
F:
29 aug. 1822
København
D:
16 okt. 1886
Lyngby
Carl Ludvig Mohr
1820-1872
Carl Ludvig Mohr
F:
17 mar. 1820
Reykjavik
G:
18 jun. 1851
D:
10 maj 1872
Jordløse
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
28 apr. 1824
København
D:
28 apr. 1824
København
Christian Erik de Thurah
1858-1943
Christian Erik de Thurah
F:
11 maj 1858
Tønder
D:
15 sep. 1943
Charlottenlund
Karen Christine Christensen
1864-1935
Karen Christine Christensen
F:
17 feb. 1864
Roskilde
G:
22 maj 1887
D:
26 aug. 1935
Charlottenlund
Lauritz de Thurah
1825-1875
Lauritz de Thurah
F:
30 okt. 1825
Ribe
D:
13 dec. 1875
København
Anna Cathrine Madsen
1817-1887
Anna Cathrine Madsen
F:
24 okt. 1817
Gladsaxe s. (Højgaard)
G:
30 dec. 1856
Tommerup
D:
26 apr. 1887
København
Caroline Albertine de Thurah
1827-1852
Caroline Albertine de Thurah
F:
26 sep. 1827
Ribe
D:
23 nov. 1852
Andreas Christian Erik de Thurah
1860-1907
Andreas Christian Erik de Thurah
F:
15 jul. 1860
Frederiksberg
D:
7 dec. 1907
Hellerup
Anna Andersen Johansen
1859-1944
Anna Andersen Johansen
F:
17 feb. 1859
Visby s. (Nørby)
G:
30 maj 1890
Hesselager
D:
9 okt. 1944
København
Frode de Thurah
1862-1932
Frode de Thurah
F:
17 mar. 1862
Frederiksberg
D:
10 jan. 1932
Hellerup
Sylvia Laura Knudsen
1863-1889
Sylvia Laura Knudsen
F:
20 sep. 1863
København
G:
21 maj 1888
Hesselager
D:
12 maj 1889
Thora Petrea Meier
1861-1942
Thora Petrea Meier
F:
26 maj 1861
København
G:
17 mar. 1891
D:
1 jun. 1942
Hellerup
Anne Marie Catharine de Thurah
1864-1938
Anne Marie Catharine de Thurah
F:
8 sep. 1864
D:
1938
Tommerup s. (Bågegård)
Frederik Hjort
1863-1942
Frederik Hjort
F:
15 jul. 1863
G:
25 apr. 1891
Hesselager k.
D:
15 maj 1942
Tommerup s. (Bågegård)
Marie Elisabeth de Thurah
1867-1932
Marie Elisabeth de Thurah
F:
24 aug. 1867
D:
nov. 1932
Byrial Vognsen Tollestrup
1867-
Byrial Vognsen Tollestrup
F:
1867
G:
26 jul. 1898
Hesselager k.
Christian Henrik de Thurah
1830-1898
Christian Henrik de Thurah
F:
9 jul. 1830
Ribe
D:
16 nov. 1898
Hesselager
Thora Maria Frederikke Andersen
1836-1911
Thora Maria Frederikke Andersen
F:
7. jun. 1836
København
G:
16 jun. 1859
Vartov K.
D:
11 mar. 1911
København
Carl Albert de Thurah
1833-1833
Carl Albert de Thurah
F:
21 feb. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
9 jul. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Christian Erik de Thurah
1794-1869
Christian Erik de Thurah
F:
27 apr. 1794
Arendal
D:
28 jan. 1869
København
Anna Cathrine Klingenberg
1798-1870
Anna Cathrine Klingenberg
F:
6 aug. 1798
København
G:
17 jul. 1821
København
D:
23 feb. 1870
København
Peder de Thurah
1798-1799
Peder de Thurah
F:
8 aug. 1798
København
D:
feb. 1799
Albertine Margrethe de Thurah
1799-1876
Albertine Margrethe de Thurah
F:
6 dec. 1799
København
D:
9 mar. 1876
Støvringgård Kloster
Albert de Thurah
1761-1801
Albert de Thurah
F:
1 mar. 1761
København
D:
2 apr. 1801
København
Margarethe Catharine Behr
1768-1828
Margarethe Catharine Behr
F:
26 sep. 1768
G:
15 mar. 1793
D:
30 nov. 1828
København
Christence Marie de Thurah
1763-1766
Christence Marie de Thurah
F:
1 nov. 1763
København
D:
18 sep. 1766
Caroline Emmeline Ursin
1855-
Caroline Emmeline Ursin
F:
1 jan. 1855
Helene Margrethe Ursin
1857-1922
Helene Margrethe Ursin
F:
10 apr. 1857
D:
22 jul. 1922
NN Mahler
-1906
NN Mahler
D:
1906
Charles Edvard Vilhelm Ursin
1860-1911
Charles Edvard Vilhelm Ursin
F:
7 jul. 1860
D:
9 jan. 1911
København
Anna Elisabeth Ursin
1862-1935
Anna Elisabeth Ursin
F:
20 apr. 1862
København (Holmens s.)
D:
18 feb. 1935
Frans August Djørup
1869-1952
Frans August Djørup
F:
30 jan. 1869
København (Garnisons s.)
G:
20 dec. 1898
D:
6 sep. 1952
København (Rosenvænget)
Georg Frederik Ursin
1869-1907
Georg Frederik Ursin
F:
9 jan. 1869
D:
1 jan. 1907
Clara Carsten Petersen
Lars Hansen Ursin
Emmeline Renshaw
Jacobine Frederikke Ursin
Albert Vilhelm Thurah Ursin
1835-SOM LILLE
Albert Vilhelm Thurah Ursin
F:
1835
D:
SOM LILLE
Charlotte Frederikke Ursin
1865-
Charlotte Frederikke Ursin
F:
19 feb. 1865
Carl Klingenberg
Svend Georg Ursin
1869-SOM UNG
Svend Georg Ursin
F:
7 aug. 1869
D:
SOM UNG
Georg Christian Ursin
1826-1872
Georg Christian Ursin
F:
2 aug. 1826
D:
1872
Anna Nielsen
Anna Nielsen
G:
1864
Helene Elisabeth de Thurah
1798-1876
Helene Elisabeth de Thurah
F:
4 jul. 1798
København
D:
18 jul. 1876
København
Georg Frederik Krüger Ursin
1797-1849
Georg Frederik Krüger Ursin
F:
22 jun. 1797
G:
21 mar. 1823
D:
4 dec. 1849
København
Herman de Thurah
1768-1832
Herman de Thurah
F:
20 feb. 1768
København
D:
20 aug. 1832
Margrete Kruse
1760-1822
Margrete Kruse
F:
25 apr. 1760
Roskilde
G:
apr. 1796
D:
27 aug. 1822
Bolette Catrine Møller
1793-1839
Bolette Catrine Møller
F:
1793
G:
2 aug. 1832
D:
12 mar. 1839
København
Lauritz de Thurah
1770-1827
Lauritz de Thurah
F:
8 sep. 1770
København
D:
31 maj 1827
København
Christian Henrik de Thurah
1729-1812
Christian Henrik de Thurah
F:
22 okt. 1729
Lejrskov
D:
18 sep. 1812
Helene de Weinigell
1737-1815
Helene de Weinigell
F:
4 mar. 1737
G:
19 maj 1760
D:
11 feb. 1815
Wilhelm Thura
1730-1730
Wilhelm Thura
F:
14 nov. 1730
Lejrskov
D:
1730
Lejrskov
Helene Cathrine Thura
1732-1732
Helene Cathrine Thura
F:
21 apr. 1732
Lejrskov
D:
23 apr. 1732
Lejrskov
Albert Lauritsen Thura
1700-1740
Albert Lauritsen Thura
F:
6 okt. 1700
København
D:
10 mar. 1740
Jacobe Marie Hansdatter
-1732
Jacobe Marie Hansdatter
G:
10 sep. 1726
Kolding
D:
29 nov. 1732
Marie Elisabeth Thura
1735-1805
Marie Elisabeth Thura
F:
22 mar. 1735
Lejrskov
D:
22 jul. 1805
København
Helene Cathrine Thura
1736-1803
Helene Cathrine Thura
F:
25 maj 1736
Lejrskov
D:
23 jul. 1803
Christiansfeld
Jacobe Marie Thura
1737-1798
Jacobe Marie Thura
F:
5 okt. 1737
Lejrskov
D:
10 jul. 1798
Christiansfeld
Johan Albert Vieth
1766-ca. 1781
Johan Albert Vieth
F:
1766
D:
ca. 1781
Søn
-1775
Søn
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Barbara Margrethe Thura
1739-1815
Barbara Margrethe Thura
F:
26 sep. 1739
Lejrskov
D:
19 feb. 1815
Christiansfeld
Peter Johan Vieth
ca. 1729-1775
Peter Johan Vieth
F:
ca. 1729
Lejrskov
G:
6 jul. 1763
D:
23 feb. 1775
Christiansfeld
Cathrine Margrethe Anchersen
1714-1785
Cathrine Margrethe Anchersen
F:
1714
København
G:
18 jun. 1734
D:
1785
Diderik Lauritsen de Thurah
1704-1788
Diderik Lauritsen de Thurah
F:
1 maj 1704
København
D:
1788
Johanne Marie Syling (Sølling)
-1741
Johanne Marie Syling (Sølling)
G:
10 dec. 1736
København (Skt. Petri k.)
D:
dec. 1741
Indeborg Johanne Brønsdorph
1710-1745
Indeborg Johanne Brønsdorph
F:
1710
Skibsted
G:
okt. 1742
D:
jun. 1745
Friderica Christiane Scavenius
ca. 1717-1796
Friderica Christiane Scavenius
F:
ca. 1717
D:
26 sep. 1796
København (Skt. Petri)
Christiane Sophie Magdalene de Thurah
1741-ung
Christiane Sophie Magdalene de Thurah
F:
1741
D:
ung
Poul Rosenørn de Thurah
1743-1746
Poul Rosenørn de Thurah
F:
1743
D:
1746
Laurids de Thurah
1744-1746
Laurids de Thurah
F:
1744
D:
1746
Anna Sophie Frederikke Kruse
1764-1792
Anna Sophie Frederikke Kruse
F:
5 jan. 1764
D:
12 sep. 1792
Laurids Kruse
1778-1840
Laurids Kruse
F:
16 sep. 1778
D:
19 feb. 1840
Paris
Frederik Poul Ludvig Kruse
1793-1863
Frederik Poul Ludvig Kruse
F:
11 jun. 1793
D:
3 jan. 1863
Norge
Marie Christine Vilhelmine von Waltersdorph
1825-1898
Marie Christine Vilhelmine von Waltersdorph
F:
25 aug. 1825
Sønder Brarup
D:
30 mar. 1898
Otto Conrad Sigismund von Waltersdorph
1827-1850
Otto Conrad Sigismund von Waltersdorph
F:
22 apr. 1827
Sønder Brarup
D:
25 jul. 1850
Isted
Caroline Amalie von Waltersdorph
1829-
Caroline Amalie von Waltersdorph
F:
22 apr. 1829
Sønder Brarup
Marie Wilhelmine Posselt
1866-1918
Marie Wilhelmine Posselt
F:
28 jan. 1866
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
26 apr. 1918
Kiel
Thoedor Andreas Martin Spetmann
1856-1920
Thoedor Andreas Martin Spetmann
F:
15 feb. 1856
Kiel
G:
9 dec. 1884
D:
27 jul. 1920
Kiel
Bertha Elisa Maria Josephine von Waltersdorph
1830-1872
Bertha Elisa Maria Josephine von Waltersdorph
F:
26 apr. 1830
Sønder Brarup
D:
8 sep. 1872
Christiansfeld
Christian Posselt
1829-1905
Christian Posselt
F:
9 feb. 1829
Frørup
G:
22 maj 1860
Tyrstrup
D:
30 apr. 1905
Christiansfeld
Emma Rosa Leopoldine Olava von Waltersdorph
1836-1903
Emma Rosa Leopoldine Olava von Waltersdorph
F:
9 sep. 1836
Sønder Brarup
D:
15 okt. 1903
Hamborg
Theodor August Lundius
1832-1908
Theodor August Lundius
F:
8 dec. 1832
G:
26 jun. 1866
Darum
D:
18 mar. 1908
Altona
Marie Sophie Kruse
1805-1838
Marie Sophie Kruse
F:
6 maj 1805
D:
8 dec. 1838
Carl Adolph Waltersdorph
1800-1868
Carl Adolph Waltersdorph
F:
8 sep. 1800
G:
2 sep. 1824
D:
15 maj 1868
Stephan Diderik Kruse
1765-1813
Stephan Diderik Kruse
F:
10 dec. 1765
D:
27 dec. 1813
Glückstadt
Bodil Kirstine Schaltz
1764-1828
Bodil Kirstine Schaltz
F:
1764
D:
8 maj 1828
Mette Benzon de Thurah
1745-1807
Mette Benzon de Thurah
F:
5 jun. 1745
D:
6 jan. 1807
Poul Caspersen Kruse
1731-1809
Poul Caspersen Kruse
F:
mar. 1731
G:
23 sep. 1762
D:
4 nov. 1809
Laurids Vilhelm de Thurah
1747-ung
Laurids Vilhelm de Thurah
F:
1747
D:
ung
Laurids Lauritsen de Thurah
1706-1759
Laurids Lauritsen de Thurah
F:
4 mar. 1706
Aarhus
D:
6 sep. 1759
København
Anna Rosenørn
1714-1748
Anna Rosenørn
F:
17 jul. 1714
Aarhus
G:
19 okt. 1740
D:
23 jan. 1748
København
Christiane Marie Kjærskjold
1714-1760
Christiane Marie Kjærskjold
F:
28 jul. 1714
G:
16 jan. 1750
D:
25 mar. 1760
Christiane Lauritsdatter Thura
1711-1775
Christiane Lauritsdatter Thura
F:
14 maj 1711
Aarhus
D:
1775
Støvringgård Kloster
Dorthea Lauritsdatter Thura
-ung
Dorthea Lauritsdatter Thura
D:
ung
Forældre
Laurits Mortensen Widsted
1614-1674
Margrethe Lauritsdatter Thura
1632-1695
Laurits Lauritsen Thura
1657-1731
Laurits Lauritsen Thura
F:
20 aug. 1657
Nakskov
D:
1 apr. 1731
Ribe
Helene Cathrine Albertsdatter de Witt
1673-1760
Helene Cathrine Albertsdatter de Witt
F:
1673
G:
22 sep. 1697
København (Trinitatis s. (i huset))
D:
1760
København (Trinitatis s.)