Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Hans Jørgensen
1661 - 1721 (60 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Hansen
1683-1725
Hans Hansen
F:
1683
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
D:
1725
Hvirring s. (Honum)
Appelone Sørensdatter
1706-
Appelone Sørensdatter
F:
1706
Tamdrup s. (Lund)
Anne Sørensdatter
1709-1769
Anne Sørensdatter
F:
1709
Tamdrup s. (Lund)
D:
1769
Underup
Niels Andersen Bonde
1751-
Niels Andersen Bonde
F:
1751
Tamdrup s. (Lund)
Peder Jensen
1829-
Peder Jensen
F:
27 jan. 1829
Tamdrup s. (Lund)
Else Marie Jensdatter
1831-1835
Else Marie Jensdatter
F:
16 nov. 1831
Tolstrup s. (Gedved Mark9
D:
10 feb. 1835
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Else Marie Jensen
1845-1927
Else Marie Jensen
F:
23 feb. 1845
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
28 sep. 1927
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Nielsen
1837-
Rasmus Nielsen
F:
12 apr. 1837
Føvling
G:
6 dec. 1864
Føvling
Niels Frederik Schrøder
ca. 1836-
Niels Frederik Schrøder
F:
ca. 1836
G:
15 dec. 1871
?
Jens Christian Pedersen (Sommer)
1803-1859
Jens Christian Pedersen (Sommer)
F:
21 jun. 1803
Tamdrup s. (Lund)
D:
22 feb. 1859
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Sidsel Marie Knudsdatter
1804-1859
Sidsel Marie Knudsdatter
F:
8 feb. 1804
Tamdrup s. (Lund)
G:
19 okt. 1828
Tamdrup
D:
25 feb. 1859
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Johanne Maria Pedersdatter
1805-1806
Johanne Maria Pedersdatter
F:
21 sep. 1805
Tamdrup s. (Lund)
D:
1806
Tamdrup s. (Lund)
Inger Marie Hansen
1840-1864
Inger Marie Hansen
F:
24 sep. 1840
Tamdrup s. (Lund)
D:
31 mar. 1864
Tamdrup s. (Lund)
Søren Alrøe Nielsen
1841-1916
Søren Alrøe Nielsen
F:
14 maj 1841
Stouby s. (Rohden Stampemølle)
G:
17 jan. 1864
Tamdrup
D:
21 aug. 1916
Tamdrup s. (Lund)
Ane Mette Hansen
1843-1918
Ane Mette Hansen
F:
27 apr. 1843
Tamdrup s. (Lund)
D:
17 mar. 1918
Tamdrup s. (Enner)
Mads Rasmussen
1842-1930
Mads Rasmussen
F:
7 sep. 1842
Tamdrup s. (Kørup)
G:
12 dec. 1863
Tamdrup
D:
22 jun. 1930
Horsens (Kommunehospitalet)
Johanne Maria Pedersdatter
1807-1884
Johanne Maria Pedersdatter
F:
1 maj 1807
Tamdrup s. (Lund)
D:
4 mar. 1884
Tamdrup s. (Lund)
Hans Sørensen (Ravn)
1802-1854
Hans Sørensen (Ravn)
F:
16 dec. 1802
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
G:
4 maj 1834
Tamdrup
D:
9 maj 1854
Tamdrup s. (Lund)
Anders Pedersen
1805-1873
Anders Pedersen
F:
7 apr. 1805
Ousted s. (Ris)
G:
16 nov. 1855
Tamdrup
D:
13 dec. 1873
Tamdrup s. (fattiggården)
Mikkel Peder Mortensen
1845-
Mikkel Peder Mortensen
F:
22 jul. 1845
Tamdrup s. (Lund)
Kirsten Marie Jørgensen
1843-
Kirsten Marie Jørgensen
F:
31 maj 1843
Skibet s. (Vilstrup)
G:
5 nov. 1870
Tamdrup
Morten Pedersen
1809-1892
Morten Pedersen
F:
15 aug. 1809
Tamdrup s. (Lund)
D:
19 feb. 1892
Tamdrup s. (Enner (fattiggården))
Else Marie Mikkelsdatter
1803-1872
Else Marie Mikkelsdatter
F:
17 aug. 1803
Tamdrup s. (Lund)
G:
21 nov. 1841
Tamdrup
D:
22 apr. 1872
Tamdrup s. (Lund)
Mette Pedersdatter
1806-1897
Mette Pedersdatter
F:
16 apr. 1806
Hvirring s. (Honum)
D:
20 nov. 1897
Tamdrup s. (Lund)
Anne Jensdatter
1775-1855
Anne Jensdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Lund)
D:
4 jan. 1855
Tamdrup s. (Lund)
Peder Jensen Sommer
1782-1810
Peder Jensen Sommer
F:
1782
Tamdrup s. (Lund)
G:
5 dec. 1802
Tamdrup
D:
8 maj 1810
Tamdrup s. (Lund)
Karen Madsen
1839-
Karen Madsen
F:
28 maj 1839
Tamdrup s. (Lund)
Jørgen Madsen
1841-
Jørgen Madsen
F:
26 jan. 1841
Tamdrup s. (Lund)
Ane Madsen
1842-
Ane Madsen
F:
22 okt. 1842
Tamdrup s. (Lund)
Ane Margrethe Madsen
1846-
Ane Margrethe Madsen
F:
20 apr. 1846
Tamdrup s. (Lund)
Inger Marie Madsen
1848-1848
Inger Marie Madsen
F:
18 dec. 1848
Lundum s. (Lundumskov Mark)
D:
21 dec. 1848
Lundum s. (Lundumskov Mark)
Inger Marie Madsdatter
1849-1849
Inger Marie Madsdatter
F:
6 sep. 1849
Lundum s. (Lundumskov Mark)
D:
10 sep. 1849
Lundum s. (Lundumskov Mark)
Ane Marie Madsen
1850-1921
Ane Marie Madsen
F:
27 aug. 1850
Lundum s. (Kringelberg)
D:
10 maj 1921
Tolstrup s. (Gedved)
Hans Jensen Møller
1840-1887
Hans Jensen Møller
F:
25 maj 1840
Østbirk s. (Sattrup)
G:
6 maj 1873
Tolstrup
D:
17 aug. 1887
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Peter Enevoldsen Winther
1852-1939
Peter Enevoldsen Winther
F:
14 sep. 1852
Tolstrup s. (Gedved Mark)
G:
11 apr. 1894
Tolstrup
D:
7 jan. 1939
Ikast
Simon Madsen
1853-
Simon Madsen
F:
23 feb. 1853
Hansted s. (Rådved Mark)
Svenning Madsen
1855-
Svenning Madsen
F:
24 sep. 1855
Hansted s. (Rådved Mark)
Kirstine Dusine Madsen
1857-
Kirstine Dusine Madsen
F:
6 nov. 1857
Hansted s. (Rådved Mark)
Mads Peder Svenningsen
1812-1859
Mads Peder Svenningsen
F:
18 mar. 1812
Tamdrup s. (Lund)
D:
13 maj 1859
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Anne Marie Jørgensdatter
1818-
Anne Marie Jørgensdatter
F:
31 mar. 1818
Nim s. (Nim Mark)
G:
10 mar. 1839
Tamdrup
Svenning Madsen
1776-1825
Svenning Madsen
F:
1776
G:
20 jul. 1811
Tamdrup
D:
26 apr. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Morten Jensen Pilborg
1776-1776
Morten Jensen Pilborg
F:
1776
Tamdrup s. (Lund)
D:
1776
Tamdrup s. (Lund)
Else Cathrine Jensdatter
1778-1779
Else Cathrine Jensdatter
F:
1778
Tamdrup s. (Lund)
D:
1779
Tamdrup s. (Lund)
Morten Jensen Pilborg
1781-1804
Morten Jensen Pilborg
F:
1781
Tamdrup s. (Lund)
D:
jun. 1804
Tamdrup s. (Lund)
Jens Andersen
1806-1807
Jens Andersen
F:
1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
fmtl. 1806/07
Tamdrup s. (Lund)
Jens Andersen
1807-1809
Jens Andersen
F:
1807
Tamdrup s. (Lund)
D:
19 okt. 1809
Tamdrup s. (Lund)
Anders Sørensen
1837-1839
Anders Sørensen
F:
1 jan. 1837
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
24 jan. 1839
Tamdrup s. (Lund Mark)
Maria Johanne Andersdatter
1810-1840
Maria Johanne Andersdatter
F:
6 maj 1810
Tamdrup s. (Lund)
D:
1 maj 1840
Tamdrup s. (Enner Mark)
Søren Nielsen
1807-1868
Søren Nielsen
F:
14 jun. 1807
Nim
G:
8 nov. 1835
Tamdrup
D:
7 jun. 1868
Tamdrup s. (Lund)
Mikkel Andersen
1813-
Mikkel Andersen
F:
20 feb. 1813
Tamdrup s. (Lund)
Jens Peter Andersen
1816-1816
Jens Peter Andersen
F:
18 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
D:
22 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
Morten Andersen
1816-1816
Morten Andersen
F:
18 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
D:
23 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
Jens Peter Andersen
1817-1817
Jens Peter Andersen
F:
6 apr. 1817
Tamdrup s. (Lund)
D:
6 dec. 1817
Tamdrup s. (Lund)
Anders Jensen Pilborg
1784-1817
Anders Jensen Pilborg
F:
1784
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 jun. 1817
Tamdrup s. (Lund)
Karen Mikkelsdatter
1781-1824
Karen Mikkelsdatter
F:
1781
Tamdrup s. (Lund)
G:
18 okt. 1805
Tamdrup
D:
30 okt. 1824
Tamdrup s. (Lund)
Søren Jensen Pilborg
1793-1860
Søren Jensen Pilborg
F:
1793
Tamdrup s. (Lund)
D:
31 maj 1860
Tamdrup s. (Lund)
Johanne Marie Andersdatter
1754-1838
Johanne Marie Andersdatter
F:
1754
Tamdrup s. (Lund)
D:
10 sep. 1838
Tamdrup s. (Lund)
Jens Mortensen Pilborg
ca. 1734-1804
Jens Mortensen Pilborg
F:
ca. 1734
G:
2 dec. 1774
Tamdrup
D:
nov. 1804
Tamdrup s. (Lund)
Mette Cathrine Pedersdatter
1817-
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
5 sep. 1817
Ane Mette Christiansen
1857-
Ane Mette Christiansen
F:
4 aug. 1857
Horsens (Vor Frelsers s.)
Cathrine Bolette Pedersdatter
1820-
Cathrine Bolette Pedersdatter
F:
27 sep. 1820
Tamdrup s. (Lund)
Jens Christiansen
1829-1865
Jens Christiansen
F:
23 jul. 1829
Dover s. (Firgårde Mark)
G:
26 apr. 1856
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
25 jul. 1865
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jørgen Pedersen
1823-
Jørgen Pedersen
F:
26 apr. 1823
Nr. Snede s. (Boest)
G:
6 dec. 1867
Horsens (Vor Frelsers k.)
Peder Pedersen
1846-1916
Peder Pedersen
F:
23 dec. 1846
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 jan. 1916
Aarhus (Domsognet)
Maren Petrea Petersen
1846-1917
Maren Petrea Petersen
F:
6 apr. 1846
Aarhus
D:
6 nov. 1917
Aarhus (Skt. Johannes s.)
Sidsel Marie Pedersdatter
1823-
Sidsel Marie Pedersdatter
F:
20 feb. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Christen Pedersen
Søren Peter Pedersen
1868-
Søren Peter Pedersen
F:
24 apr. 1868
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Christian Pedersen
1825-
Peder Christian Pedersen
F:
26 sep. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Mette Marie Sørensen
1830-1882
Mette Marie Sørensen
F:
19 jul. 1830
Balle s. (Hvinningdal)
G:
6 mar. 1855
Tamdrup
D:
25 feb. 1882
Grædstrup s. (Dauding)
Laurids Pedersen
1827-1828
Laurids Pedersen
F:
25 sep. 1827
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
31 mar. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurids Pedersen
1829-1829
Laurids Pedersen
F:
8 jun. 1829
D:
15 dec. 1829
Christiane Pedersdatter
1830-1830
Christiane Pedersdatter
F:
15 aug. 1830
D:
19 okt. 1830
Laurids Pedersen
1832-1833
Laurids Pedersen
F:
28 feb. 1832
D:
28 maj 1833
Christen Pedersen
1833-
Christen Pedersen
F:
2 jul. 1833
Tamdrup s. (Vrønding)
Abelone Pedersen
Jens Pedersen
1834-1835
Jens Pedersen
F:
7 aug. 1834
D:
15 feb. 1835
Peder Pedersen
1794-1864
Peder Pedersen
F:
1 aug. 1794
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
16 mar. 1864
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Lauridsdatter
1792-1852
Mette Lauridsdatter
F:
1792
Hansted s. (Rådved)
G:
2 nov. 1816
Tamdrup k.
D:
28 feb. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Niels Pedersen
1848-1862
Niels Pedersen
F:
11 okt. 1848
Skjold
D:
TIDLIGST 1862
Peder Christian Andersen
1820-
Peder Christian Andersen
F:
19 mar. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Karen Marie Jensdatter
1818-1854
Karen Marie Jensdatter
F:
31 jan. 1818
Skjold
G:
17 nov. 1848
Skjold
D:
9 sep. 1854
Horsens (Vor Frelsers s.)
Kirsten Andersen
1848-
Kirsten Andersen
F:
29 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk)
Marie Andersen
1861-1865
Marie Andersen
F:
25 aug. 1861
Tønning
D:
28 jun. 1865
Tønning
Frederik Martin Andersen
1866-
Frederik Martin Andersen
F:
9 maj 1866
Tønning
Andreas Christian Andersen
1867-
Andreas Christian Andersen
F:
14 okt. 1867
Tønning
Karen Andersdatter
1826-1905
Karen Andersdatter
F:
11 feb. 1826
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
13 jun. 1905
Tønning s. (Gammelstrup)
Anders Laursen
1824-1885
Anders Laursen
F:
6 mar. 1824
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
9 nov. 1860
Tønning
D:
1 feb. 1885
Tønning s. (Gammelstrup)
Sidsel Marie Andersen
1829-eft. 1859
Sidsel Marie Andersen
F:
9 jan. 1829
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
eft. 1859
Anders Pedersen
1796-1863
Anders Pedersen
F:
10 maj 1796
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
6 apr. 1863
Østbirk s. (Vestbirk)
Maren Nielsdatter
1792-1864
Maren Nielsdatter
F:
1792
Hansted
G:
25 jan. 1818
Lundum
D:
21 apr. 1864
Østbirk s. (Vestbirk)
Rasmus Pedersen
1798-1812
Rasmus Pedersen
F:
10 maj 1798
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
TIDLIGST 1812
Karen Pedersdatter
ca. 1799-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1799
Tamdrup s. (Herlykke)
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
D:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
Jens Laursen (Skovgaard)
1827-
Jens Laursen (Skovgaard)
F:
16 nov. 1827
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Johanne Marie Christensdatter
1828-1858
Johanne Marie Christensdatter
F:
5 jul. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 apr. 1856
Tamdrup
D:
24 jan. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Jensine Cathrine Christensdatter
1832-1858
Jensine Cathrine Christensdatter
F:
2 okt. 1832
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
20 jul. 1858
Tamdrup
D:
15 nov. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurits Skovgaard
1863-1865
Laurits Skovgaard
F:
4 maj 1863
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
D:
19 mar. 1865
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Peder Hans Christian Skovgaard
1866-
Peder Hans Christian Skovgaard
F:
26 apr. 1866
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Birthe Kirstine Andreasdatter
1830-
Birthe Kirstine Andreasdatter
F:
29 sep. 1830
Hvirring s. (Honum Skov (Skyggeslund))
G:
18 nov. 1859
Hornborg
Anton Christian Laurentius Hansted
1855-
Anton Christian Laurentius Hansted
F:
31 jan. 1855
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Jørgine Sophie Hansted
1859-
Anna Jørgine Sophie Hansted
F:
3 mar. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
Chatrine Bolette Laursdatter
1829-
Chatrine Bolette Laursdatter
F:
12 nov. 1829
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jørgen Christensen Hansted
1826-eft. 1860
Jørgen Christensen Hansted
F:
2 aug. 1826
Nebsager s. (Hornsyld)
D:
eft. ER 1860
Laurs Nielsen
1857-
Laurs Nielsen
F:
6 dec. 1857
Veng s. (Veng Mark)
Laurs Peter Nielsen
1859-
Laurs Peter Nielsen
F:
20 dec. 1859
Veng s. (Veng Mark)
Kirsten Marie Laursdatter
1833-
Kirsten Marie Laursdatter
F:
31 jan. 1833
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Niels Laursen
1821-1865
Niels Laursen
F:
4 maj 1821
Østbirk s. (Sattrup)
G:
5 dec. 1856
Veng k.
D:
3 aug. 1865
Veng s. (Veng Mark)
Hansine Cathrine Mikkelsen
1869-
Hansine Cathrine Mikkelsen
F:
3 jul. 1869
Østbirk s. (Vestbirk)
Niels Mikael Mikkelsen
1871-
Niels Mikael Mikkelsen
F:
1 mar. 1871
Østbirk s. (Vestbirk)
Jens Mikkelsen
1832-
Jens Mikkelsen
F:
28 feb. 1832
Hvilsted s. (Onsted Mark)
G:
5 apr. 1867
Veng k.
Peder Christian Laursen
1835-
Peder Christian Laursen
F:
2 aug. 1835
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Cramer
1866-
Jens Cramer
F:
23 jul. 1866
Østbirk s. (Vestbirk Mark))
Ane Cramer
1868-1948
Ane Cramer
F:
10 jan. 1868
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 aug. 1948
Aarhus (Amtssygehuset)
Niels Andersen
1869-1949
Niels Andersen
F:
17 maj 1869
Todbjerg s.
G:
1893?
D:
13 feb. 1949
Egå s. (Egå Bro)
Laurs Hansen Cramer
1869-
Laurs Hansen Cramer
F:
1 dec. 1869
Stjær s. (Stjær Mark)
Cathrine Bolette Cramer
1872-
Cathrine Bolette Cramer
F:
6 jan. 1872
Stjær s. (Stjær Mark)
Marie Cramer
1874-1883
Marie Cramer
F:
18 sep. 1874
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 maj 1883
Stjær s. (Stjær Mark)
Peder Jørgen Kramer
1877-1922
Peder Jørgen Kramer
F:
19 feb. 1877
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
29 jun. 1922
Aarhus (Amtssygehuset)
Petrine Jensen
1876-1950
Petrine Jensen
F:
2 jun. 1876
Viby s. (Marselisborg Skov)
G:
28 apr. 1905
Harlev
D:
4 nov. 1950
Aarhus (Domsognet)
Anders Nielsen Kramer
1879-1880
Anders Nielsen Kramer
F:
1 jun. 1879
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
23 feb. 1880
Stjær s. (Stjær Mark)
Maren Laursdatter
1838-1915
Maren Laursdatter
F:
26 jan. 1838
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
1915
Karl Kramer
1840-1915
Karl Kramer
F:
6 apr. 1840
Underup
G:
17 nov. 1865
Østbirk k.
D:
1915
Christen Laursen
1840-
Christen Laursen
F:
1 feb. 1840
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Anders Laursen
1842-1850
Anders Laursen
F:
27 maj 1842
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
3 feb. 1850
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Hans Laursen
1844-
Hans Laursen
F:
15 dec. 1844
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Peter Laursen
1848-1855
Jens Peter Laursen
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
13 okt. 1855
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Peder Jørgensen Laursen
1851-
Peder Jørgensen Laursen
F:
1 apr. 1851
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Laust Pedersen (Skovgaard)
1802-1867
Laust Pedersen (Skovgaard)
F:
17 feb. 1802
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 dec. 1867
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Jensdatter
1805-1870
Anna Jensdatter
F:
21 maj 1805
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
G:
10 apr. 1824
Østbirk
D:
5 feb. 1870
Østbirk s. (Vestbirk)
Christen Pedersen
1806-1807
Christen Pedersen
F:
31 jul. 1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
1807
Tamdrup s. (Lund)
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
1765-1844
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Lund)
D:
2 sep. 1844
Østbirk s. (Vestbirk)
Peder Christian Pedersen
1770-1812
Peder Christian Pedersen
F:
1770
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
14 feb. 1794
Tamdrup
D:
4 jun. 1812
Tamdrup s. (Lund)
Anders Sørensen Bonde
1711-1775
Anders Sørensen Bonde
F:
1711
Tamdrup s. (Lund)
D:
1775
Tamdrup s. (Lund)
Karen Sørensdatter
1726-1799
Karen Sørensdatter
F:
1726
G:
7 jul. 1747
Tamdrup
D:
1799
Tamdrup s. (Lund)
Anne Hansdatter
1686-1758
Anne Hansdatter
F:
1686
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
D:
1758
Tamdrup s. (Lund)
Søren Andersen Bonde
ca. 1680-1719
Søren Andersen Bonde
F:
ca. 1680
G:
11 jun. 1705
Hvirring
D:
1719
Hatting s. (Bygholm Vandmølle)
Karen Hansdatter
1691-
Karen Hansdatter
F:
1691
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
Frands Hansen
1693-1746
Frands Hansen
F:
1693
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
D:
1746
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
Bodil Hansdatter
1698-
Bodil Hansdatter
F:
1698
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
Hans Jørgensen
1661-1721
Hans Jørgensen
F:
1661
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
D:
1721
Hvirring s. (Gammel Boringgård)
Mette Pedersdatter
1662-1736
Mette Pedersdatter
F:
1662
Hvirring s. (Boring)
G:
1682
Hvirring
D:
1736
Hvirring (Boring)