Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Karen Sørensdatter
1726 - 1799 (73 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Andersen Bonde
1751-
Niels Andersen Bonde
F:
1751
Tamdrup s. (Lund)
Peder Jensen
1829-
Peder Jensen
F:
27 jan. 1829
Tamdrup s. (Lund)
Else Marie Jensdatter
1831-1835
Else Marie Jensdatter
F:
16 nov. 1831
Tolstrup s. (Gedved Mark9
D:
10 feb. 1835
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Else Marie Jensen
1845-1927
Else Marie Jensen
F:
23 feb. 1845
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
28 sep. 1927
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Nielsen
1837-
Rasmus Nielsen
F:
12 apr. 1837
Føvling
G:
6 dec. 1864
Føvling
Carl Frederik Schrøder
1873-
Carl Frederik Schrøder
F:
30 okt. 1873
Horsens (Vor Frelsers s.)
Christian Marius Schrøder
1875-
Christian Marius Schrøder
F:
7 feb. 1875
Horsens (Vor Frelsers s.)
Bolette Schrøder
1876-
Bolette Schrøder
F:
1 feb. 1876
Horsens (Vor Frelsers s.)
Gerda Marie Dagmar Plum
1909-1974
Gerda Marie Dagmar Plum
F:
1 maj 1909
Assens
D:
30 mar. 1974
Knud Thorkild Kjølhede
1909-1975
Knud Thorkild Kjølhede
F:
31 mar. 1909
G:
29 jun. 1935
D:
6 jan. 1975
Meta Schrøder
1877-1924
Meta Schrøder
F:
27 okt. 1877
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
6 nov. 1924
Assens
Frederik Christoffer Langkilde Plum
1880-1946
Frederik Christoffer Langkilde Plum
F:
12 dec. 1880
Sønderby s. (Frederiksgave)
G:
5 jun. 1908
Horsens Klosterkirke
D:
17 maj 1946
Assens (De gamles hjem)
Niels Frederik Schrøder
ca. 1836-
Niels Frederik Schrøder
F:
ca. 1836
G:
15 dec. 1871
?
Jens Christian Pedersen (Sommer)
1803-1859
Jens Christian Pedersen (Sommer)
F:
21 jun. 1803
Tamdrup s. (Lund)
D:
22 feb. 1859
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Sidsel Marie Knudsdatter
1804-1859
Sidsel Marie Knudsdatter
F:
8 feb. 1804
Tamdrup s. (Lund)
G:
19 okt. 1828
Tamdrup
D:
25 feb. 1859
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Johanne Maria Pedersdatter
1805-1806
Johanne Maria Pedersdatter
F:
21 sep. 1805
Tamdrup s. (Lund)
D:
1806
Tamdrup s. (Lund)
Inger Marie Hansen
1840-1864
Inger Marie Hansen
F:
24 sep. 1840
Tamdrup s. (Lund)
D:
31 mar. 1864
Tamdrup s. (Lund)
Søren Alrøe Nielsen
1841-1916
Søren Alrøe Nielsen
F:
14 maj 1841
Stouby s. (Rohden Stampemølle)
G:
17 jan. 1864
Tamdrup
D:
21 aug. 1916
Tamdrup s. (Lund)
Inger Rasmussen
1864-
Inger Rasmussen
F:
13 mar. 1864
Tamdrup s. (Lund)
Inger Marie Rasmussen
1866-1869
Inger Marie Rasmussen
F:
2 nov. 1866
Tamdrup s. (Lund)
D:
7 mar. 1869
Tamdrup s. (Lund)
Hans Peter Ravn Rasmussen
1869-
Hans Peter Ravn Rasmussen
F:
5 feb. 1869
Tamdrup s. (Lund)
Anna Marie Rasmussen
1898-
Anna Marie Rasmussen
F:
27 jul. 1898
Tamdrup s. (Enner)
Jens Magnus Ravn Rasmussen
1901-
Jens Magnus Ravn Rasmussen
F:
4 jan. 1901
Tamdrup s. (Enner)
Johanne Meta Rasmussen
1902-
Johanne Meta Rasmussen
F:
10 feb. 1902
Tamdrup s. (Enner)
Agnes Rasmussen
1904-
Agnes Rasmussen
F:
2 nov. 1904
Tamdrup s. (Enner)
Ingrid Rasmussen
1907-
Ingrid Rasmussen
F:
4 mar. 1907
Tamdrup s. (Enner)
Niels Johannes Hansen
1903-
Niels Johannes Hansen
F:
12 jun. 1903
Ørridslev s. (Hovedgård)
G:
16 jan. 1931
Tamdrup
Jens Laurberg Ravn Rasmussen
1909-
Jens Laurberg Ravn Rasmussen
F:
8 jul. 1909
Tamdrup s. (Enner)
Alfred Ravn Rasmussen
1912-
Alfred Ravn Rasmussen
F:
3 jan. 1912
Tamdrup s. (Enner)
Mogens Ravn Rasmussen
1914-
Mogens Ravn Rasmussen
F:
22 mar. 1914
Tamdrup s. (Enner)
Gudrun Edith Ravn Rasmussen
1916-
Gudrun Edith Ravn Rasmussen
F:
3 maj 1916
Tamdrup s. (Enner)
Elly Kristine Rasmussen
1920-
Elly Kristine Rasmussen
F:
9 jul. 1920
Tamdrup s. (Enner)
Edvard Marius Ravn Rasmussen
1871-
Edvard Marius Ravn Rasmussen
F:
8 okt. 1871
Tamdrup s. (Lund)
Anne Nielsen Laurberg
1874-1936
Anne Nielsen Laurberg
F:
3 jul. 1874
Nim s. (Nim Mark)
G:
20 nov. 1897
Tamdrup
D:
4 apr. 1936
Horsens (Kommunehospitalet)
Dødfødt søn
1874-1874
Dødfødt søn
F:
30 maj 1874
Tamdrup s. (Lund)
D:
30 maj 1874
Tamdrup s. (Lund)
Johanne Marie Rasmussen
1875-1876
Johanne Marie Rasmussen
F:
11 aug. 1875
Tamdrup s. (Lund)
D:
20 jun. 1876
Tamdrup s. (Lund)
Ane Mette Ravn Rasmussen
1906-
Ane Mette Ravn Rasmussen
F:
29 nov. 1906
Tamdrup s. (Lund Mark)
Nanna Olga Ravn Rasmussen
1909-
Nanna Olga Ravn Rasmussen
F:
9 dec. 1909
Tamdrup s. (Lund Mark)
Mogens Ravn Rasmussen
1879-1914
Mogens Ravn Rasmussen
F:
13 sep. 1879
Tamdrup s. (Lund)
D:
4 jul. 1914
Tamdrup s. (Lund Mark)
Petra Rasmussen
1876-
Petra Rasmussen
F:
16 dec. 1876
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
19 dec. 1905
Horsens Klosterkirke
Andreas Carl Ravn Rasmussen
1881-
Andreas Carl Ravn Rasmussen
F:
7 nov. 1881
Tamdrup s. (Lund)
Ane Mette Hansen
1843-1918
Ane Mette Hansen
F:
27 apr. 1843
Tamdrup s. (Lund)
D:
17 mar. 1918
Tamdrup s. (Enner)
Mads Rasmussen
1842-1930
Mads Rasmussen
F:
7 sep. 1842
Tamdrup s. (Kørup)
G:
12 dec. 1863
Tamdrup
D:
22 jun. 1930
Horsens (Kommunehospitalet)
Johanne Maria Pedersdatter
1807-1884
Johanne Maria Pedersdatter
F:
1 maj 1807
Tamdrup s. (Lund)
D:
4 mar. 1884
Tamdrup s. (Lund)
Hans Sørensen (Ravn)
1802-1854
Hans Sørensen (Ravn)
F:
16 dec. 1802
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
G:
4 maj 1834
Tamdrup
D:
9 maj 1854
Tamdrup s. (Lund)
Anders Pedersen
1805-1873
Anders Pedersen
F:
7 apr. 1805
Ousted s. (Ris)
G:
16 nov. 1855
Tamdrup
D:
13 dec. 1873
Tamdrup s. (fattiggården)
Ane Else Marie Mortensen
1871-
Ane Else Marie Mortensen
F:
6 maj 1871
Tamdrup s. (Lund)
Jørgen Christian Mortensen
1874-
Jørgen Christian Mortensen
F:
3 aug. 1874
Klovborg s. (Klovborg Mark)
Ane Marie Mortensen
1876-
Ane Marie Mortensen
F:
30 dec. 1876
Tamdrup s. (Lund)
Morten Sommer Mortensen
1879-
Morten Sommer Mortensen
F:
16 jun. 1879
Tamdrup s. (Lund)
Karl Markus Mortensen
1882-
Karl Markus Mortensen
F:
5 jan. 1882
Tamdrup s. (Lund)
Jens Christian Vinther Mortensen
1885-
Jens Christian Vinther Mortensen
F:
7 jan. 1885
Tamdrup s. (Lund)
Mikkel Peder Mortensen
1845-
Mikkel Peder Mortensen
F:
22 jul. 1845
Tamdrup s. (Lund)
Kirsten Marie Jørgensen
1843-
Kirsten Marie Jørgensen
F:
31 maj 1843
Skibet s. (Vilstrup)
G:
5 nov. 1870
Tamdrup
Morten Pedersen
1809-1892
Morten Pedersen
F:
15 aug. 1809
Tamdrup s. (Lund)
D:
19 feb. 1892
Tamdrup s. (Enner (fattiggården))
Else Marie Mikkelsdatter
1803-1872
Else Marie Mikkelsdatter
F:
17 aug. 1803
Tamdrup s. (Lund)
G:
21 nov. 1841
Tamdrup
D:
22 apr. 1872
Tamdrup s. (Lund)
Mette Pedersdatter
1806-1897
Mette Pedersdatter
F:
16 apr. 1806
Hvirring s. (Honum)
D:
20 nov. 1897
Tamdrup s. (Lund)
Anne Jensdatter
1775-1855
Anne Jensdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Lund)
D:
4 jan. 1855
Tamdrup s. (Lund)
Peder Jensen Sommer
1782-1810
Peder Jensen Sommer
F:
1782
Tamdrup s. (Lund)
G:
5 dec. 1802
Tamdrup
D:
8 maj 1810
Tamdrup s. (Lund)
Karen Madsen
1839-
Karen Madsen
F:
28 maj 1839
Tamdrup s. (Lund)
Jørgen Madsen
1841-
Jørgen Madsen
F:
26 jan. 1841
Tamdrup s. (Lund)
Ane Madsen
1842-
Ane Madsen
F:
22 okt. 1842
Tamdrup s. (Lund)
Ane Margrethe Madsen
1846-
Ane Margrethe Madsen
F:
20 apr. 1846
Tamdrup s. (Lund)
Inger Marie Madsen
1848-1848
Inger Marie Madsen
F:
18 dec. 1848
Lundum s. (Lundumskov Mark)
D:
21 dec. 1848
Lundum s. (Lundumskov Mark)
Inger Marie Madsdatter
1849-1849
Inger Marie Madsdatter
F:
6 sep. 1849
Lundum s. (Lundumskov Mark)
D:
10 sep. 1849
Lundum s. (Lundumskov Mark)
Jens Hansen Møller
1873-1880
Jens Hansen Møller
F:
23 aug. 1873
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
20 maj 1880
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Hans Peter Møller
1905-1969
Hans Peter Møller
F:
15 jul. 1905
Hansted s. (Rådved Mark)
D:
18 jul. 1969
Martha Andrea Kristine Pedersen
1911-
Martha Andrea Kristine Pedersen
F:
18 mar. 1911
Tistrup s. (Hesselbo)
G:
9 nov. 1930
Lundum
Jens Wriborg Møller
1907-1963
Jens Wriborg Møller
F:
25 sep. 1907
Hansted s. (Rådved Mark)
D:
5 okt. 1963
Horsens (Kommunehospitalet)
Elsa Elin Christensen
Otto Møller
1909-1975
Otto Møller
F:
11 aug. 1909
Hansted s. (Rådved Mark)
D:
28 jan. 1975
Marius Hansen Møller
1874-
Marius Hansen Møller
F:
15 dec. 1874
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Hanne Petrine Marie Nielsen
1883-
Hanne Petrine Marie Nielsen
F:
9 feb. 1883
Sæby s. (Biltris)
G:
21 jan. 1905
Lundum k. (Hansted kb.)
Maren Hansen Møller
1877-1899
Maren Hansen Møller
F:
26 feb. 1877
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
29 jun. 1899
Ølsted s. (Bottrup)
Martha Marie Pedersen
1904-
Martha Marie Pedersen
F:
15 feb. 1904
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Anna Petrine Pedersen
1911-
Anna Petrine Pedersen
F:
7 nov. 1911
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Ane Marie Hansen Møller
1879-1955
Ane Marie Hansen Møller
F:
8 jun. 1879
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
5 maj 1955
Glud s. (Glud Hvilehjem)
Jens Andreas Pedersen
1875-1942
Jens Andreas Pedersen
F:
1 jun. 1875
Tolstrup s. (Gedved Mark)
G:
15 maj 1903
Tolstrup
D:
20 nov. 1942
Tolstrup s. (Gedved)
Valborg Agnete Jensen
1905-1975
Valborg Agnete Jensen
F:
20 okt. 1905
Ruds Vedby s. (Vedby Skov)
D:
5 sep. 1975
Anders Johannes Hansen (Børsen)
1901-1970
Anders Johannes Hansen (Børsen)
F:
20 apr. 1901
Majbølle s. (Soesmark)
G:
2 jan. 1931
Ønslev
D:
31 maj 1970
Jensine Hansen Møller
1881-1906
Jensine Hansen Møller
F:
2 okt. 1881
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
12 jul. 1906
Ruds Vedby s. (Vedby Skov)
Frode Emanuel Otto Jensen
1883-
Frode Emanuel Otto Jensen
F:
24 okt. 1883
Sæby s. (Halleby)
G:
28 okt. 1904
Tolstrup
Petrine Hansen Møller
1884-
Petrine Hansen Møller
F:
23 feb. 1884
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Edit Ruth Møller
1915-
Edit Ruth Møller
F:
7 sep. 1915
Ousted s. (Tebstrup Mark)
Artur Munk
1914-
Artur Munk
F:
7 maj 1914
Stouby s. (Hyrup)
G:
12 nov. 1937
Tolstrup
Henning Vinther Møller
1919-
Henning Vinther Møller
F:
17 feb. 1919
Ousted s. (Tebstrup Mark)
Erna Bethy Pedersen
Erna Bethy Pedersen
G:
7 mar. 1945
Horsens Klosterkirke
Anna Margrete Møller
1921-1921
Anna Margrete Møller
F:
28 jul. 1921
Tolstrup s. (Gedved)
D:
2 dec. 1921
Tolstrup s. (Gedved)
Hans Vinther Møller
1924-
Hans Vinther Møller
F:
23 apr. 1924
Tolstrup s. (Gedved)
Grete Agnete Møller
1926-
Grete Agnete Møller
F:
12 aug. 1926
Tolstrup s. (Gedved)
Jens Hansen Møller
1886-1944
Jens Hansen Møller
F:
28 feb. 1886
Tolstrup s. (Gedved)
D:
28 apr. 1944
Horsens (Kommunehospitalet)
Kristine Marie Vinther
1889-1959
Kristine Marie Vinther
F:
23 okt. 1889
Ousted s. (Tebstrup Mark)
G:
21 maj 1913
Hylke
D:
6 apr. 1959
Horsens (Kommunehospitalet)
Ane Marie Madsen
1850-1921
Ane Marie Madsen
F:
27 aug. 1850
Lundum s. (Kringelberg)
D:
10 maj 1921
Tolstrup s. (Gedved)
Hans Jensen Møller
1840-1887
Hans Jensen Møller
F:
25 maj 1840
Østbirk s. (Sattrup)
G:
6 maj 1873
Tolstrup
D:
17 aug. 1887
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Arne Vinther
1918-2011
Arne Vinther
F:
12 jul. 1918
Tolstrup s. (Gedved)
D:
24 feb. 2011
Børge Vinther
1919-2011
Børge Vinther
F:
30 dec. 1919
Tolstrup s. (Gedved)
D:
22 jan. 2011
Margit Vinther
1922-
Margit Vinther
F:
3 nov. 1922
Tolstrup s. (Gedved)
Børge Johannes Larsen
1924-
Børge Johannes Larsen
F:
30 apr. 1924
Østbirk s.
G:
3 nov. 1946
Underup
Olav Vinther
1924-2013
Olav Vinther
F:
23 jan. 1924
Tolstrup s. (Gedved)
D:
16 sep. 2013
Vejle
Lilly Amalie Sørensen
1926-
Lilly Amalie Sørensen
F:
24 maj 1926
Starup s.
G:
2 nov. 1947
Øster Nykirke
Julie Vinther
1929-
Julie Vinther
F:
9 jun. 1929
Underup s. (Torp Mark)
Ingemann Dalberg Sørensen
1923-
Ingemann Dalberg Sørensen
F:
25 okt. 1923
Dronninglund s.
G:
5 maj 1949
Underup
Elly Vinther
1932-1948
Elly Vinther
F:
24 okt. 1932
Underup s. (Torp Mark)
D:
31 jul. 1948
Underup s. (Torp Sø)
Ingrid Vinther
1934-
Ingrid Vinther
F:
15 aug. 1934
Underup s. (Torp Mark)
Otto Vinther
1936-
Otto Vinther
F:
11 mar. 1936
Underup s. (Torp Mark)
Hans Bergelius Vinther
1895-1968
Hans Bergelius Vinther
F:
23 jun. 1895
Tolstrup s. (Gedved Mark)
D:
22 dec. 1968
Føvling s. (Åstruplund)
Abelone Christine Pedersen
1896-1986
Abelone Christine Pedersen
F:
1 jun. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
20 jan. 1918
København (Mariendals k.)
D:
19 mar. 1986
Peter Enevoldsen Winther
1852-1939
Peter Enevoldsen Winther
F:
14 sep. 1852
Tolstrup s. (Gedved Mark)
G:
11 apr. 1894
Tolstrup
D:
7 jan. 1939
Ikast
Simon Madsen
1853-
Simon Madsen
F:
23 feb. 1853
Hansted s. (Rådved Mark)
Svenning Madsen
1855-
Svenning Madsen
F:
24 sep. 1855
Hansted s. (Rådved Mark)
Kirstine Dusine Madsen
1857-
Kirstine Dusine Madsen
F:
6 nov. 1857
Hansted s. (Rådved Mark)
Mads Peder Svenningsen
1812-1859
Mads Peder Svenningsen
F:
18 mar. 1812
Tamdrup s. (Lund)
D:
13 maj 1859
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Anne Marie Jørgensdatter
1818-
Anne Marie Jørgensdatter
F:
31 mar. 1818
Nim s. (Nim Mark)
G:
10 mar. 1839
Tamdrup
Svenning Madsen
1776-1825
Svenning Madsen
F:
1776
G:
20 jul. 1811
Tamdrup
D:
26 apr. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Morten Jensen Pilborg
1776-1776
Morten Jensen Pilborg
F:
1776
Tamdrup s. (Lund)
D:
1776
Tamdrup s. (Lund)
Else Cathrine Jensdatter
1778-1779
Else Cathrine Jensdatter
F:
1778
Tamdrup s. (Lund)
D:
1779
Tamdrup s. (Lund)
Morten Jensen Pilborg
1781-1804
Morten Jensen Pilborg
F:
1781
Tamdrup s. (Lund)
D:
jun. 1804
Tamdrup s. (Lund)
Jens Andersen
1806-1807
Jens Andersen
F:
1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
fmtl. 1806/07
Tamdrup s. (Lund)
Jens Andersen
1807-1809
Jens Andersen
F:
1807
Tamdrup s. (Lund)
D:
19 okt. 1809
Tamdrup s. (Lund)
Anders Sørensen
1837-1839
Anders Sørensen
F:
1 jan. 1837
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
24 jan. 1839
Tamdrup s. (Lund Mark)
Maria Johanne Andersdatter
1810-1840
Maria Johanne Andersdatter
F:
6 maj 1810
Tamdrup s. (Lund)
D:
1 maj 1840
Tamdrup s. (Enner Mark)
Søren Nielsen
1807-1868
Søren Nielsen
F:
14 jun. 1807
Nim
G:
8 nov. 1835
Tamdrup
D:
7 jun. 1868
Tamdrup s. (Lund)
Mikkel Andersen
1813-
Mikkel Andersen
F:
20 feb. 1813
Tamdrup s. (Lund)
Jens Peter Andersen
1816-1816
Jens Peter Andersen
F:
18 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
D:
22 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
Morten Andersen
1816-1816
Morten Andersen
F:
18 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
D:
23 feb. 1816
Tamdrup s. (Lund)
Jens Peter Andersen
1817-1817
Jens Peter Andersen
F:
6 apr. 1817
Tamdrup s. (Lund)
D:
6 dec. 1817
Tamdrup s. (Lund)
Anders Jensen Pilborg
1784-1817
Anders Jensen Pilborg
F:
1784
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 jun. 1817
Tamdrup s. (Lund)
Karen Mikkelsdatter
1781-1824
Karen Mikkelsdatter
F:
1781
Tamdrup s. (Lund)
G:
18 okt. 1805
Tamdrup
D:
30 okt. 1824
Tamdrup s. (Lund)
Søren Jensen Pilborg
1793-1860
Søren Jensen Pilborg
F:
1793
Tamdrup s. (Lund)
D:
31 maj 1860
Tamdrup s. (Lund)
Johanne Marie Andersdatter
1754-1838
Johanne Marie Andersdatter
F:
1754
Tamdrup s. (Lund)
D:
10 sep. 1838
Tamdrup s. (Lund)
Jens Mortensen Pilborg
ca. 1734-1804
Jens Mortensen Pilborg
F:
ca. 1734
G:
2 dec. 1774
Tamdrup
D:
nov. 1804
Tamdrup s. (Lund)
Mette Cathrine Pedersdatter
1817-
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
5 sep. 1817
Ane Mette Christiansen
1857-
Ane Mette Christiansen
F:
4 aug. 1857
Horsens (Vor Frelsers s.)
Cathrine Bolette Pedersdatter
1820-
Cathrine Bolette Pedersdatter
F:
27 sep. 1820
Tamdrup s. (Lund)
Jens Christiansen
1829-1865
Jens Christiansen
F:
23 jul. 1829
Dover s. (Firgårde Mark)
G:
26 apr. 1856
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
25 jul. 1865
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jørgen Pedersen
1823-
Jørgen Pedersen
F:
26 apr. 1823
Nr. Snede s. (Boest)
G:
6 dec. 1867
Horsens (Vor Frelsers k.)
Niels Anton Pedersen
1871-
Niels Anton Pedersen
F:
24 jan. 1871
Aarhus (Vor Frue)
Carl Rudolf Pedersen
1898-1971
Carl Rudolf Pedersen
F:
30 jan. 1898
Aarhus (Vor Frue)
D:
1971
Rise s. (Rødekro)
Olga Elisabeth Pedersen
1899-1984
Olga Elisabeth Pedersen
F:
14 nov. 1899
Aarhus (Vor Frue)
D:
4 aug. 1984
Karla Anna Pedersen
1902-
Karla Anna Pedersen
F:
25 mar. 1902
Aarhus (Vor Frue)
Ella Johanne Pedersen
1903-1989
Ella Johanne Pedersen
F:
6 mar. 1903
Aarhus (Skt. Pauls s.)
D:
6 dec. 1989
Aarhus
Emmy Erna Pedersen
1906-1953
Emmy Erna Pedersen
F:
6 jan. 1906
Aarhus
D:
1953
Aarhus (Skt. Lukas s.)
Julius Johan Carl Pedersen
1872-1919
Julius Johan Carl Pedersen
F:
20 jun. 1872
Aarhus
D:
10 jan. 1919
Aarhus (Skt. Pauls s.)
Ellen Marie Frandsen
Ellen Overgaard
1897-1988
Ellen Overgaard
F:
26 sep. 1897
Aarhus (Vor Frue)
D:
1988
Johan Overgaard
1898-
Johan Overgaard
F:
13 nov. 1898
Aarhus (Vor Frue)
Martha Overgaard
1900-
Martha Overgaard
F:
25 jul. 1900
Aarhus (Vor Frue)
Valdemar Overgaard
1902-
Valdemar Overgaard
F:
19 jan. 1902
Aarhus (Vor Frue)
Karen Overgaard
1903-
Karen Overgaard
F:
17 mar. 1903
Aarhus (Vor Frue)
William Overgaard
1905-1972
William Overgaard
F:
24 jul. 1905
Aarhus (Vor Frue)
D:
1972
Erna Overgaard
1907-1996
Erna Overgaard
F:
27 maj 1907
Aarhus (Vor Frue)
D:
1996
Frederikssund
Ninna Overgaard
1908-1925
Ninna Overgaard
F:
29 jul. 1908
Aarhus
D:
26 jun. 1925
Jørgen Overgaard
1911-2004
Jørgen Overgaard
F:
13 sep. 1911
Aarhus
D:
12 maj 2004
Grete Overgaard
Kristian Overgaard
1915-2006
Kristian Overgaard
F:
31 mar. 1915
Aarhus
D:
2006
Silkeborg
Dagny Overgaard
Johanne Henriette Pedersen
1874-1963?
Johanne Henriette Pedersen
F:
28 apr. 1874
Aarhus (Vor Frue)
D:
1963?
Aarhus
Jacob Severin Rasmussen Overgaard
Jacob Severin Rasmussen Overgaard
G:
8 dec. 1896
Aarhus (rådhuset)
Valborg Pedersen
Charles Rasmus Pedersen
1877-
Charles Rasmus Pedersen
F:
4 maj 1877
Aarhus (Vor Frue)
Peter Emil Petersen
1879-
Peter Emil Petersen
F:
2 feb. 1879
Aarhus (Vor Frue)
Cecilie Elisabeth Pedersen
1880-1967?
Cecilie Elisabeth Pedersen
F:
20 aug. 1880
Aarhus (Vor Frue)
D:
1967?
Svend Aage Pedersen
1903-1962
Svend Aage Pedersen
F:
30 sep. 1903
Aarhus (Vor Frue)
D:
24 feb. 1962
Los Angeles, Californien, USA
Mathilde Birgitte Pedersen
1881-1967?
Mathilde Birgitte Pedersen
F:
30 aug. 1881
Aarhus (Vor Frue)
D:
1967?
Aarhus
Johannes Dam
Rigmor Karlby
1908-
Rigmor Karlby
F:
29 jul. 1908
Ingrid Karlby
1909-1994
Ingrid Karlby
F:
27 jul. 1909
Aarhus (Vor Frue)
D:
14 mar. 1994
Trige
Anders Christian Laurits Karlby
1876-
Anders Christian Laurits Karlby
F:
20 mar. 1876
Aarhus (Vor Frue)
G:
8 nov. 1908
Aarhus (Vor Frue)
Peder Pedersen
1846-1916
Peder Pedersen
F:
23 dec. 1846
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
5 jan. 1916
Aarhus (Domsognet)
Maren Petrea Petersen
1846-1917
Maren Petrea Petersen
F:
6 apr. 1846
Aarhus
D:
6 nov. 1917
Aarhus (Skt. Johannes s.)
Sidsel Marie Pedersdatter
1823-
Sidsel Marie Pedersdatter
F:
20 feb. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Christen Pedersen
Søren Peter Pedersen
1868-
Søren Peter Pedersen
F:
24 apr. 1868
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Christian Pedersen
1825-
Peder Christian Pedersen
F:
26 sep. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Mette Marie Sørensen
1830-1882
Mette Marie Sørensen
F:
19 jul. 1830
Balle s. (Hvinningdal)
G:
6 mar. 1855
Tamdrup
D:
25 feb. 1882
Grædstrup s. (Dauding)
Laurids Pedersen
1827-1828
Laurids Pedersen
F:
25 sep. 1827
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
31 mar. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurids Pedersen
1829-1829
Laurids Pedersen
F:
8 jun. 1829
D:
15 dec. 1829
Christiane Pedersdatter
1830-1830
Christiane Pedersdatter
F:
15 aug. 1830
D:
19 okt. 1830
Laurids Pedersen
1832-1833
Laurids Pedersen
F:
28 feb. 1832
D:
28 maj 1833
Christen Pedersen
1833-
Christen Pedersen
F:
2 jul. 1833
Tamdrup s. (Vrønding)
Abelone Pedersen
Jens Pedersen
1834-1835
Jens Pedersen
F:
7 aug. 1834
D:
15 feb. 1835
Peder Pedersen
1794-1864
Peder Pedersen
F:
1 aug. 1794
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
16 mar. 1864
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Lauridsdatter
1792-1852
Mette Lauridsdatter
F:
1792
Hansted s. (Rådved)
G:
2 nov. 1816
Tamdrup k.
D:
28 feb. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Niels Pedersen
1848-1862
Niels Pedersen
F:
11 okt. 1848
Skjold
D:
TIDLIGST 1862
Peder Christian Andersen
1820-
Peder Christian Andersen
F:
19 mar. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Karen Marie Jensdatter
1818-1854
Karen Marie Jensdatter
F:
31 jan. 1818
Skjold
G:
17 nov. 1848
Skjold
D:
9 sep. 1854
Horsens (Vor Frelsers s.)
Kirsten Andersen
1848-
Kirsten Andersen
F:
29 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk)
Marie Andersen
1861-1865
Marie Andersen
F:
25 aug. 1861
Tønning
D:
28 jun. 1865
Tønning
Frederik Martin Andersen
1866-
Frederik Martin Andersen
F:
9 maj 1866
Tønning
Andreas Christian Andersen
1867-
Andreas Christian Andersen
F:
14 okt. 1867
Tønning
Karen Andersdatter
1826-1905
Karen Andersdatter
F:
11 feb. 1826
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
13 jun. 1905
Tønning s. (Gammelstrup)
Anders Laursen
1824-1885
Anders Laursen
F:
6 mar. 1824
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
9 nov. 1860
Tønning
D:
1 feb. 1885
Tønning s. (Gammelstrup)
Sidsel Marie Andersen
1829-eft. 1859
Sidsel Marie Andersen
F:
9 jan. 1829
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
eft. 1859
Anders Pedersen
1796-1863
Anders Pedersen
F:
10 maj 1796
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
6 apr. 1863
Østbirk s. (Vestbirk)
Maren Nielsdatter
1792-1864
Maren Nielsdatter
F:
1792
Hansted
G:
25 jan. 1818
Lundum
D:
21 apr. 1864
Østbirk s. (Vestbirk)
Rasmus Pedersen
1798-1812
Rasmus Pedersen
F:
10 maj 1798
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
TIDLIGST 1812
Karen Pedersdatter
ca. 1799-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1799
Tamdrup s. (Herlykke)
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
D:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
Jens Laursen (Skovgaard)
1827-
Jens Laursen (Skovgaard)
F:
16 nov. 1827
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Johanne Marie Christensdatter
1828-1858
Johanne Marie Christensdatter
F:
5 jul. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 apr. 1856
Tamdrup
D:
24 jan. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Jensine Cathrine Christensdatter
1832-1858
Jensine Cathrine Christensdatter
F:
2 okt. 1832
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
20 jul. 1858
Tamdrup
D:
15 nov. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurits Skovgaard
1863-1865
Laurits Skovgaard
F:
4 maj 1863
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
D:
19 mar. 1865
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Peder Hans Christian Skovgaard
1866-
Peder Hans Christian Skovgaard
F:
26 apr. 1866
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Birthe Kirstine Andreasdatter
1830-
Birthe Kirstine Andreasdatter
F:
29 sep. 1830
Hvirring s. (Honum Skov (Skyggeslund))
G:
18 nov. 1859
Hornborg
Anton Christian Laurentius Hansted
1855-
Anton Christian Laurentius Hansted
F:
31 jan. 1855
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Jørgine Sophie Hansted
1859-
Anna Jørgine Sophie Hansted
F:
3 mar. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
Chatrine Bolette Laursdatter
1829-
Chatrine Bolette Laursdatter
F:
12 nov. 1829
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jørgen Christensen Hansted
1826-eft. 1860
Jørgen Christensen Hansted
F:
2 aug. 1826
Nebsager s. (Hornsyld)
D:
eft. ER 1860
Laurs Nielsen
1857-
Laurs Nielsen
F:
6 dec. 1857
Veng s. (Veng Mark)
Laurs Peter Nielsen
1859-
Laurs Peter Nielsen
F:
20 dec. 1859
Veng s. (Veng Mark)
Kirsten Marie Laursdatter
1833-
Kirsten Marie Laursdatter
F:
31 jan. 1833
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Niels Laursen
1821-1865
Niels Laursen
F:
4 maj 1821
Østbirk s. (Sattrup)
G:
5 dec. 1856
Veng k.
D:
3 aug. 1865
Veng s. (Veng Mark)
Hansine Cathrine Mikkelsen
1869-
Hansine Cathrine Mikkelsen
F:
3 jul. 1869
Østbirk s. (Vestbirk)
Niels Mikael Mikkelsen
1871-
Niels Mikael Mikkelsen
F:
1 mar. 1871
Østbirk s. (Vestbirk)
Jens Mikkelsen
1832-
Jens Mikkelsen
F:
28 feb. 1832
Hvilsted s. (Onsted Mark)
G:
5 apr. 1867
Veng k.
Peder Christian Laursen
1835-
Peder Christian Laursen
F:
2 aug. 1835
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Cramer
1866-
Jens Cramer
F:
23 jul. 1866
Østbirk s. (Vestbirk Mark))
Niels Herman Bergfriedt Andersen
1920-2012
Niels Herman Bergfriedt Andersen
F:
23 jul. 1920
Aarhus (Vor Frue)
D:
4 aug. 2012
Linköping, Sverige
Kaj Bergfriedt Andersen
1925-2000
Kaj Bergfriedt Andersen
F:
22 sep. 1925
Egå
D:
11 jan. 2000
Aarhus
Hans Bergfriedt Andersen
1927-1978
Hans Bergfriedt Andersen
F:
22 nov. 1927
Egå
D:
1978
Karl Nygaard Andersen
1894-
Karl Nygaard Andersen
F:
21 jan. 1894
Stjær s.
Emma Marie Bergfriedt
1893-1955
Emma Marie Bergfriedt
F:
24 apr. 1893
Asferg
G:
24 sep. 1918
Asferg
D:
7 dec. 1955
Aarhus (kommunehospitalet)
Anders Kristian Andersen
1895-
Anders Kristian Andersen
F:
15 maj 1895
Stjær s. (Stjær Mark)
Svend Aage Teglgaard Andersen
1920-1991
Svend Aage Teglgaard Andersen
F:
15 aug. 1920
D:
8 okt. 1991
Laurits Teglgaard Andersen
1897-
Laurits Teglgaard Andersen
F:
30 jul. 1897
Stjær s. (Stjær Mark)
Anna Petra Sophie Hansen
1899-1974
Anna Petra Sophie Hansen
F:
1899
D:
1974
Bolette Andersen
1899-
Bolette Andersen
F:
2 jun. 1899
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
Ormslev s.
Jørgen Nielsen Sørensen Madsen
1894-
Jørgen Nielsen Sørensen Madsen
F:
27 nov. 1894
Egens s.
G:
22 jul. 1927
Egå
D:
Ormslev s.
Ole Andersen
1933-2003
Ole Andersen
F:
28 jan. 1933
København (Rigshospitalet)
D:
26 jul. 2003
København
Ejner Thorvald Andersen
1901-1990
Ejner Thorvald Andersen
F:
3 feb. 1901
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
24 okt. 1990
København
Johanne Kirstine Povline Pedersen
1910-1968
Johanne Kirstine Povline Pedersen
F:
3 nov. 1910
Teestrup s. (Skulderløse)
G:
27 dec. 1930
København (rådhuset)
D:
14 okt. 1968
København
Martin Aage Andersen
1906-
Martin Aage Andersen
F:
1 jun. 1906
Storring s. (Høver Mark)
Bent Skovgaard Andersen
1939-1958
Bent Skovgaard Andersen
F:
1939
D:
1958
Edvard Skovgaard Andersen
1908-1973
Edvard Skovgaard Andersen
F:
16 apr. 1908
Storring s. (Høver Mark)
D:
1973
Ingrid Nielsen
-1989
Ingrid Nielsen
F:
Egå
D:
1989
Ane Cramer
1868-1948
Ane Cramer
F:
10 jan. 1868
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 aug. 1948
Aarhus (Amtssygehuset)
Niels Andersen
1869-1949
Niels Andersen
F:
17 maj 1869
Todbjerg s.
G:
1893?
D:
13 feb. 1949
Egå s. (Egå Bro)
Laurs Hansen Cramer
1869-
Laurs Hansen Cramer
F:
1 dec. 1869
Stjær s. (Stjær Mark)
Cathrine Bolette Cramer
1872-
Cathrine Bolette Cramer
F:
6 jan. 1872
Stjær s. (Stjær Mark)
Marie Cramer
1874-1883
Marie Cramer
F:
18 sep. 1874
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 maj 1883
Stjær s. (Stjær Mark)
NN
Marie Kramer
1906-1987
Marie Kramer
F:
13 dec. 1906
Harlev s. (Tåstrup)
D:
1987
Svendborg (sygehuset)
Jens Otto Fischer Jensen
Freddy Schjerlund Hansen
Sofus Schjerlund Hansen
1906-1972
Sofus Schjerlund Hansen
F:
27 apr. 1906
D:
1972
Martha Kramer
1907-
Martha Kramer
F:
29 dec. 1907
Harlev s. (Tåstrup)
Arthur Andersen
1907-1965
Arthur Andersen
F:
28 aug. 1907
Storring s.
G:
10 maj 1929
Stjær
D:
26 maj 1965
Låsby s.
Eda Kramer
1909-1999
Eda Kramer
F:
11 mar. 1909
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
24 jun. 1999
Gladsaxe
Anker Frandsen
1910-1985
Anker Frandsen
F:
9 okt. 1910
Tamdrup s. (Kørup (Marienborghus))
G:
8 sep. 1935
Stjær k.
D:
8 jan. 1985
Bagsværd s. (Bagsværd st.)
Ejler Gunner Knudsen
1912-1992
Ejler Gunner Knudsen
F:
9 maj 1912
København (Skt. Pauls s.)
D:
1992
Karl Kramer
Arne Kramer
NN
NN
Per Kramer Møller
1942-2010
Per Kramer Møller
F:
6 feb. 1942
Voel
D:
16 nov. 2010
Aarhus (Vor Frue)
Kamma Kramer
Rudolf Møller
1903-
Rudolf Møller
F:
9 dec. 1903
Skovby
Karlo Kramer
1913-1994
Karlo Kramer
F:
27 dec. 1913
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
1994
Jens Kramer
1918-1945
Jens Kramer
F:
5 dec. 1918
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
28 aug. 1945
Anna Kramer
Aksel Petersen
Peder Jørgen Kramer
1877-1922
Peder Jørgen Kramer
F:
19 feb. 1877
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
29 jun. 1922
Aarhus (Amtssygehuset)
Petrine Jensen
1876-1950
Petrine Jensen
F:
2 jun. 1876
Viby s. (Marselisborg Skov)
G:
28 apr. 1905
Harlev
D:
4 nov. 1950
Aarhus (Domsognet)
Anders Nielsen Kramer
1879-1880
Anders Nielsen Kramer
F:
1 jun. 1879
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
23 feb. 1880
Stjær s. (Stjær Mark)
Maren Laursdatter
1838-1915
Maren Laursdatter
F:
26 jan. 1838
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
1915
Karl Kramer
1840-1915
Karl Kramer
F:
6 apr. 1840
Underup
G:
17 nov. 1865
Østbirk k.
D:
1915
Christen Laursen
1840-
Christen Laursen
F:
1 feb. 1840
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Anders Laursen
1842-1850
Anders Laursen
F:
27 maj 1842
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
3 feb. 1850
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Hans Laursen
1844-
Hans Laursen
F:
15 dec. 1844
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Peter Laursen
1848-1855
Jens Peter Laursen
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
13 okt. 1855
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Peder Jørgensen Laursen
1851-
Peder Jørgensen Laursen
F:
1 apr. 1851
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Laust Pedersen (Skovgaard)
1802-1867
Laust Pedersen (Skovgaard)
F:
17 feb. 1802
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 dec. 1867
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Jensdatter
1805-1870
Anna Jensdatter
F:
21 maj 1805
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
G:
10 apr. 1824
Østbirk
D:
5 feb. 1870
Østbirk s. (Vestbirk)
Christen Pedersen
1806-1807
Christen Pedersen
F:
31 jul. 1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
1807
Tamdrup s. (Lund)
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
1765-1844
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Lund)
D:
2 sep. 1844
Østbirk s. (Vestbirk)
Peder Christian Pedersen
1770-1812
Peder Christian Pedersen
F:
1770
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
14 feb. 1794
Tamdrup
D:
4 jun. 1812
Tamdrup s. (Lund)
Karen Sørensdatter
1726-1799
Karen Sørensdatter
F:
1726
D:
1799
Tamdrup s. (Lund)
Anders Sørensen Bonde
1711-1775
Anders Sørensen Bonde
F:
1711
Tamdrup s. (Lund)
G:
7 jul. 1747
Tamdrup
D:
1775
Tamdrup s. (Lund)