Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
NN
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Truelsen
ca. 1662-1685
Hans Truelsen
F:
ca. 1662
Ballum s. (Østerende)
D:
8 okt. 1685
Ballum s. (Østerende)
Anne Truelsdatter
ca. 1664-1688
Anne Truelsdatter
F:
ca. 1664
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
30 jun. 1688
Ballum s. (Østerende)
Gyde Nisdatter
1645-
Gyde Nisdatter
F:
o. 1644/45
fmtl. Ballum s. (Østerende)
Truels Hansen Ousen
Christen Nissen
1650-før 1715
Christen Nissen
F:
o. 1645/50
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
før 1715
Anders Nissen
1660-ca. 1720
Anders Nissen
F:
o. 1650/60
fmtl. Ballum s. (Østerende)
D:
ca. 1720
Ballum s. (Husum)
Anne fmtl. Jensdatter
1665-
Anne fmtl. Jensdatter
F:
o. 1660/65
fmtl. Brede s. (Harris)
NN Andersdatter
1628-
NN Andersdatter
F:
o. 1627/28
Nis Christensen
-før 1670
Nis Christensen
D:
før 1670
Hans Obsen Andersen
1633-
Hans Obsen Andersen
F:
o. 1630/33
fmtl. Ballum s. (Vesterende)
Gyde Hansdatter
ca. 1608-1689
Gyde Hansdatter
F:
ca. 1608
fmtl. Skast s. (Skastgård)
D:
22 okt. 1689
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anders Pedersen (Kirkemand)
-1634
Anders Pedersen (Kirkemand)
G:
ca. 1630
D:
o. 1633/34
Maren Iversdatter
1738-
Maren Iversdatter
F:
4 okt. 1738
Niels Madsen Timmermann
1731-1819
Niels Madsen Timmermann
F:
1731
G:
1761
D:
5 okt. 1819
Anders Iversen
1740-SOM BARN
Anders Iversen
F:
2 nov. 1740
D:
SOM BARN
Kirstine Iversdatter
1742-1817
Kirstine Iversdatter
F:
6 aug. 1742
D:
27 dec. 1817
Peter Hansen
1736-1778
Peter Hansen
F:
1736
Nr. Løgum s. (Visbjerg
G:
9 nov. 1770
Brede
D:
4 mar. 1778
Brede s. (Nr. Vollum)
Hans Christian Bjerrum
1748-1811
Hans Christian Bjerrum
F:
14 aug. 1748
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
12 jun. 1779
Brede
D:
12 apr. 1811
Brede s. (Bredebro)
Anders Iversen
1747-1826
Anders Iversen
F:
1747
D:
15 dec. 1826
Anne Marie Iversdatter
ca. 1745-1793
Anne Marie Iversdatter
F:
ca. 1745
D:
31 maj 1793
Brede s. (Nr. Vollum)
Anne Andersdatter
ca. 1710-1798
Anne Andersdatter
F:
ca. 1710
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
4 mar. 1798
Brede s. (Nr. Vollum)
Iver Andersen
ca. 1713-1778
Iver Andersen
F:
ca. 1713
D:
20 mar. 1778
Anders Pedersen Beyer
1759-1829
Anders Pedersen Beyer
F:
1759
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
31 okt. 1829
Brede s. (Sdr. Vollum)
Regina Hansdatter Brøns
1774-1846
Regina Hansdatter Brøns
F:
22 maj 1774
Brede s. (Apterp)
G:
31 okt. 1795
Brede
D:
14 mar. 1846
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
1762-1844
Gyde Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
1762
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 mar. 1844
Brede s. (Borrig)
Hans Hansen Andersen
1762-1825
Hans Hansen Andersen
F:
20 jul. 1762
Brede s. (Borrig)
G:
26 feb. 1795
Brede
D:
2 feb. 1825
Brede s. (Borrig)
Johann Lorenz Petersen Beyer
1765-1841
Johann Lorenz Petersen Beyer
F:
27 mar. 1765
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
20 okt. 1841
Brede s. (Borrig)
Kirstine Petersdatter
1766-1844
Kirstine Petersdatter
F:
8 aug. 1766
G:
17 okt. 1795
Brede
D:
16 jun. 1844
Christian Petersen Beyer
1769-1832
Christian Petersen Beyer
F:
16 jan. 1769
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
17 mar. 1832
Døstrup
Maren Laustdatter
ca. 1779-1841
Maren Laustdatter
F:
ca. 1779
G:
1800
D:
26 okt. 1841
Peder Andersen Beyer
ca. 1713-1771
Peder Andersen Beyer
F:
ca. 1713
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 jun. 1771
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Laustdatter
1732-1807
Gedske Laustdatter
F:
1732
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
ca. 1758
D:
5 jan. 1807
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anne Mikkelsdatter
ca. 1745-
Anne Mikkelsdatter
F:
ca. 1745
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
Jens Rostgaard Enemark
1737-1787
Jens Rostgaard Enemark
F:
9 okt. 1737
Arrild s. (Roost)
G:
27 okt. 1770
Brede
D:
31 dec. 1787
Gyde Marie Andersdatter
ca. 1715-
Gyde Marie Andersdatter
F:
ca. 1715
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
Mikkel Andersen
ca. 1703-1778
Mikkel Andersen
F:
ca. 1703
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 nov. 1778
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kirstine Iversdatter
1759-1825
Kirstine Iversdatter
F:
1759
D:
26 aug. 1825
Niels Lassen
ca. 1752-1803
Niels Lassen
F:
ca. 1752
G:
1782
D:
23 jan. 1803
Anders Beyer Iversen
1763-1769
Anders Beyer Iversen
F:
12 jan. 1763
D:
11 apr. 1769
Andreas Iversen
1766-1856
Andreas Iversen
F:
8 maj 1766
D:
6 jan. 1856
Mette Marie Christensdatter
1785-1856
Mette Marie Christensdatter
F:
6 mar. 1785
G:
1815
D:
27 feb. 1856
Martina Iversdatter
1769-1778
Martina Iversdatter
F:
2 mar. 1769
D:
12 apr. 1778
Anders Beyer Iversen
1773-1778
Anders Beyer Iversen
F:
21 jul. 1773
D:
23 apr. 1778
Iver Andersen
ca. 1717-1782
Iver Andersen
F:
ca. 1717
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
7 apr. 1782
Brede s. (Bosholm)
Gyde Marie Beyer
1735-1810
Gyde Marie Beyer
F:
1735
Bosholm
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
29 mar. 1810
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)
Peder Lauridsen
Peder Lauridsen
G:
31 jul. 1755
Brede
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Hanne Marie Jepsdatter
ca. 1771-1829
Hanne Marie Jepsdatter
F:
ca. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Anders Iversen Jessen
1752-1815
Anders Iversen Jessen
F:
24 mar. 1752
D:
26 dec. 1815
Mette Cathrine Nielsdatter
1761-1800
Mette Cathrine Nielsdatter
F:
13 nov. 1761
G:
1781
D:
6 jun. 1800
Mads Jessen
1753-1824
Mads Jessen
F:
3 nov. 1753
D:
7 dec. 1824
Johanne Nielsdatter
ca. 1770-1830
Johanne Nielsdatter
F:
ca. 1770
G:
1790
D:
17 aug. 1830
Karen Jesdatter
1755-1755
Karen Jesdatter
F:
17 dec. 1755
D:
29 dec. 1755
Peder Beyer Jessen
1757-1757
Peder Beyer Jessen
F:
2 jan. 1757
D:
7 jan. 1757
Mette Cathrine Jesdatter
1759-1759
Mette Cathrine Jesdatter
F:
31 mar. 1759
D:
7 maj 1759
Kirstine Jesdatter
1760-1829
Kirstine Jesdatter
F:
8 aug. 1760
D:
16 apr. 1829
Hans Peder Hansen
ca. 1746-1832
Hans Peder Hansen
F:
ca. 1746
G:
1783
D:
17 jun. 1832
Kirstine Andersdatter
ca. 1721-1805
Kirstine Andersdatter
F:
ca. 1721
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
30 apr. 1805
Rejsby s. (Kærbølling)
Jes Hansen
1714-1770
Jes Hansen
F:
1714
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
1750
D:
10 nov. 1770
Rejsby s. (Kærbølling)
Kirstine Pedersdatter Beyer
1687-før 1763
Kirstine Pedersdatter Beyer
F:
27 mar. 1687
Skast s. (Skastgård)
D:
før 1763/64
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anders Iversen
ca. 1670-før 1763
Anders Iversen
F:
ca. 1665/70
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
før 1763/64
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Pedersdatter
1689-1722
Margrethe Pedersdatter
F:
9 feb. 1689
D:
SENEST 1722
Dødfødt søn
1755-1755
Dødfødt søn
F:
1755
D:
1755
Maren Pedersdatter Beyer
ca. 1725-1755
Maren Pedersdatter Beyer
F:
ca. 1725
D:
1755
Anders Andersen
1723-1763
Anders Andersen
F:
1723
G:
17 okt. 1754
D:
18 nov. 1763
Peder Pedersen Beyer
ca. 1727-1785
Peder Pedersen Beyer
F:
ca. 1727
D:
10 apr. 1785
Marie Nielsdatter
Marie Nielsdatter
G:
1783
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1731-1758
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
5 mar. 1731
D:
1758
Lorenz Momsen
ca. 1736-1783
Lorenz Momsen
F:
ca. 1736
D:
15 jun. 1783
Anna Pedersdatter Beyer
1690-1770
Anna Pedersdatter Beyer
F:
26 dec. 1690
D:
18 sep. 1770
Peder Pedersen Beyer
1700-1769
Peder Pedersen Beyer
F:
1700
Møgeltønder s. (Kannikhus)
D:
1769
Møgeltønder s. (Kannikhus)
Hans Andersen Beyer
1719-1719
Hans Andersen Beyer
F:
1719
D:
1719
Maren Hansdatter Beyer
1767-1787
Maren Hansdatter Beyer
F:
13 feb. 1767
D:
15 maj 1787
Hans Andersen Beyer
1720-1767
Hans Andersen Beyer
F:
4 jan. 1720
Ballum s. (Kringelum)
D:
11 maj 1767
Ballum s. (Kringelum)
Christine Hedvig Detlefsen
1744-1810
Christine Hedvig Detlefsen
F:
9 mar. 1744
Ballum s. (Vesterende)
G:
1766
D:
24 aug. 1810
Peder Andersen Beyer
1722-1795
Peder Andersen Beyer
F:
27 sep. 1722
D:
27 feb. 1795
Anders Beyer Thiilmann
1750-TIDLIGT
Anders Beyer Thiilmann
F:
1750
D:
TIDLIGT
Else Geertsdatter
1751-1752
Else Geertsdatter
F:
1751
D:
1752
Andreas Beyer Thiilmann
1753-1778
Andreas Beyer Thiilmann
F:
1753
D:
TIDL. 1778
Else Geertsdatter
1754-1823
Else Geertsdatter
F:
1754
D:
30 sep. 1823
Hans Christian Hierting
1750-1802
Hans Christian Hierting
F:
1750
G:
1787
D:
1802
Matthias Beyer Thiilmann
1757-
Matthias Beyer Thiilmann
F:
1757
Dødfødt datter
1760-1760
Dødfødt datter
F:
1760
D:
1760
Dødfødt søn
1761-1761
Dødfødt søn
F:
1761
D:
1761
Dødfødt barn
1763-1763
Dødfødt barn
F:
1763
D:
1763
Anders Beyer Thiilmann
1767-1784
Anders Beyer Thiilmann
F:
1767
D:
SEN. 1784
Maren Beyer Thiilmann
1769-1789
Maren Beyer Thiilmann
F:
1769
D:
20 mar. 1789
Ballum s. (Vesterende)
Dorthe Andersdatter Beyer
1725-
Dorthe Andersdatter Beyer
F:
19 apr. 1725
Geert Andersen Thiilmann
ca. 1725-1784
Geert Andersen Thiilmann
F:
ca. 1725
D:
1784
Anders Andersen Beyer
1730-1804
Anders Andersen Beyer
F:
25 aug. 1730
D:
7 jun. 1804
Gyde Marie Andersdatter Beyer
1735-1765
Gyde Marie Andersdatter Beyer
F:
15 mar. 1735
D:
19 sep. 1765
Anders Andersen Beyer
1693-1774
Anders Andersen Beyer
F:
28 jan. 1693
D:
7 apr. 1774
Maren Hansdatter
ca. 1693-1755
Maren Hansdatter
F:
ca. 1692/93
Ballum s. (Kringelum)
G:
ca. 1718
D:
20 apr. 1755
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Pedersdatter
1695-1696
Herlig Pedersdatter
F:
23 maj 1695
D:
2 jan. 1696
Peter Lausten Beyer
1760-1829
Peter Lausten Beyer
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
29 sep. 1829
Brede s. (Harris)
Anders Beyer
1762-1828
Anders Beyer
F:
28 dec. 1762
Brede s. (Harris)
D:
7 feb. 1828
Brede s. (Trelborg)
Anna Hansdatter
ca. 1781-1818
Anna Hansdatter
F:
ca. 1781
Brede s. (Trelborg)
G:
1802
Brede
D:
18 aug. 1818
Brede s. (Trelborg)
Hanne Marie Jepsdatter
ca. 1771-1829
Hanne Marie Jepsdatter
F:
ca. 1771
Nr. Løgum s. (Tornskov)
G:
30 okt. 1823
Brede
D:
20 aug. 1829
Brede s. (Kummerlev)
Andreas Beyer
1766-1831
Andreas Beyer
F:
1 apr. 1766
Brede s. (Harris)
D:
25 apr. 1831
Brede s. (Harris)
Anna Jensdatter
Anna Jensdatter
G:
16 maj 1801
Brede
Peder Andersen Beyer
1729-1796
Peder Andersen Beyer
F:
23 jul. 1729
fmtl. Brede s. (Harris)
D:
1 okt. 1796
Brede s. (Harris)
Margrethe Andersdatter
ca. 1719-1803
Margrethe Andersdatter
F:
ca. 1719
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
23 sep. 1803
Brede s. (Harris)
Kirstine Iversdatter
1759-1825
Kirstine Iversdatter
F:
1759
D:
26 aug. 1825
Niels Lassen
ca. 1752-1803
Niels Lassen
F:
ca. 1752
G:
1782
D:
23 jan. 1803
Anders Beyer Iversen
1763-1769
Anders Beyer Iversen
F:
12 jan. 1763
D:
11 apr. 1769
Andreas Iversen
1766-1856
Andreas Iversen
F:
8 maj 1766
D:
6 jan. 1856
Mette Marie Christensdatter
1785-1856
Mette Marie Christensdatter
F:
6 mar. 1785
G:
1815
D:
27 feb. 1856
Martina Iversdatter
1769-1778
Martina Iversdatter
F:
2 mar. 1769
D:
12 apr. 1778
Anders Beyer Iversen
1773-1778
Anders Beyer Iversen
F:
21 jul. 1773
D:
23 apr. 1778
Gyde Marie Beyer
1735-1810
Gyde Marie Beyer
F:
1735
Bosholm
D:
29 mar. 1810
Iver Andersen
ca. 1717-1782
Iver Andersen
F:
ca. 1717
fmtl. Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
2 sep. 1758
Brede
D:
7 apr. 1782
Brede s. (Bosholm)
Anders Christensen
Anders Christensen
G:
1787
Otto Didrich Beyer
ca. 1741-1811
Otto Didrich Beyer
F:
ca. 1741
D:
8 dec. 1811
Ancke Jensdatter
ca. 1732-1777
Ancke Jensdatter
F:
ca. 1732
D:
31 okt. 1777
Botilla Sørensdatter
ca. 1735-1810
Botilla Sørensdatter
F:
ca. 1735
G:
3 dec. 1779
Løgumkloster
D:
13 apr. 1810
Løgumkloster
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
1772-
Johan Friderich Jacobæus Overbeck
F:
1772
D:
forsvundet til søs
Martina Overbeck
1776-1776
Martina Overbeck
F:
17 maj 1776
D:
12 aug. 1776
Charlotte Amalie Overbeck
1778-1782
Charlotte Amalie Overbeck
F:
24 jul. 1778
D:
5 jul. 1782
Andreas Beyer Overbeck
ca. 1785-1823
Andreas Beyer Overbeck
F:
ca. 1785
D:
SEN. 1823
Silla Dorothea Clausdatter
1786-1862
Silla Dorothea Clausdatter
F:
15 maj 1786
Brede s. (Bredebro)
G:
1 feb. 1816
D:
26 apr. 1862
Christoph Overbeck
ca. 1787-1851
Christoph Overbeck
F:
ca. 1787
Brede s. (Bredebro)
D:
15 maj 1851
Flensborg (Johs.)
Elsabe Christine Olsen
ca. 1785-1843
Elsabe Christine Olsen
F:
ca. 1785
G:
24 okt. 1819
Flensborg (Marie)
D:
30 mar. 1843
Flensborg (Johs.)
Maria Beyer
1748-1805
Maria Beyer
F:
8 aug. 1748
D:
16 apr. 1805
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
G:
1771
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Andreas Pedersen Beyer
1697-1777
Andreas Pedersen Beyer
F:
1697
Skast s. (Skatsgård)
D:
17 mar. 1777
Brede s. (Bredebro)
Martina Martensdatter
ca. 1706-1779
Martina Martensdatter
F:
ca. 1706
G:
ca. 1728
D:
8 mar. 1779
Brede s. (Bredebro)
Peder Pedersen
1730-1757
Peder Pedersen
F:
1730
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
10 jun. 1757
Møgeltønder s. (Bønderby)
Maren Jacobsdatter
1763-1763
Maren Jacobsdatter
F:
17 apr. 1763
Møgeltønder s. (Brink)
D:
4 nov. 1763
Møgeltønder s. (Brink)
Peder Jacobsen
1764-1836
Peder Jacobsen
F:
19 okt. 1764
Møgeltønder s. (Brink)
D:
2 jan. 1836
Møgeltønder
Gyde Marie Pedersdatter
1732-1764
Gyde Marie Pedersdatter
F:
1732
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
28 okt. 1764
Møgeltønder s. (Brink)
Jacob Matthiesen
ca. 1716-1784
Jacob Matthiesen
F:
ca. 1716
G:
1761
D:
24 nov. 1784
Tved
Anders Iversen
1758-1805
Anders Iversen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
3 feb. 1805
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Dorothea Beck
ca. 1756-1828
Dorothea Beck
F:
ca. 1756
D:
20 aug. 1828
Ancke Marie Iversdatter
1759-
Ancke Marie Iversdatter
F:
1759
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Christian Lausten Bertelsen
1753-1808
Christian Lausten Bertelsen
F:
1753
Nr. Løgum
G:
23 apr. 1779
Nr. Løgum
D:
22 feb. 1808
Nr. Løgum
Peder Iversen
1760-1832
Peder Iversen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 jul. 1832
Jacob Iversen
1761-1761
Jacob Iversen
F:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
1761
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1762-1767
Jacob Iversen
F:
21 sep. 1762
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
15 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Iversen
1764-1831
Iver Iversen
F:
26 jan. 1764
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
20 jan. 1831
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Mette Iversdatter
ca. 1769-1837
Mette Iversdatter
F:
ca. 1769
G:
18 maj 1799
Nr. Løgum
D:
7 nov. 1837
Nr. Løgum s. (Visbjerg)
Peter Christian Iversen
1765-1766
Peter Christian Iversen
F:
3 mar. 1765
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Peter Christian Iversen
1766-1767
Peter Christian Iversen
F:
4 jun. 1766
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jun. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Kirstine Iversdatter
1767-1812
Margrethe Kirstine Iversdatter
F:
21 aug. 1767
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 nov. 1812
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Jacob Iversen
1768-1822
Jacob Iversen
F:
3 sep. 1768
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
8 jan. 1822
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Peter Christian Iversen
1770-1822
Peter Christian Iversen
F:
17 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
26 mar. 1822
Inger Andersdatter
1769-1842
Inger Andersdatter
F:
4 maj 1769
Brede s. (Abterp)
G:
18 aug. 1798
Brede
D:
21 feb. 1842
Ll. Knivsig
Niels Iversen
1771-1771
Niels Iversen
F:
11 okt. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
2 nov. 1771
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Gunder Helene Iversdatter
1773-
Gunder Helene Iversdatter
F:
23 jul. 1773
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Niels Iversen
1774-1775
Niels Iversen
F:
25 sep. 1774
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
25 jan. 1775
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Margrethe Iversdatter
1776-
Margrethe Iversdatter
F:
2 jan. 1776
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Niels Iversen
1777-1835
Niels Iversen
F:
13 feb. 1777
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
27 dec. 1835
Løgumkloster
Catharina Marie Clausen
ca. 1777-1841
Catharina Marie Clausen
F:
ca. 1777
D:
5 jul. 1841
Anna Iversdatter
1780-1841
Anna Iversdatter
F:
22 sep. 1780
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
D:
5 okt. 1841
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Anne Pedersdatter
1734-1800
Anne Pedersdatter
F:
1734
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 jun. 1800
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Iver Andersen
1731-1792
Iver Andersen
F:
1731
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
14 jul. 1757
Møgeltønder
D:
28 apr. 1792
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
Ancke Pedersdatter
1763-FMTL. SOM BARN
Ancke Pedersdatter
F:
1 maj 1763
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
FMTL. SOM BARN
Peder Beyer Pedersen
1736-1791
Peder Beyer Pedersen
F:
2 mar. 1736
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 mar. 1791
Møgeltønder s. (Bønderby)
Cathrine Magdalene Christoffersdatter
Ancke Marie Pedersdatter
1771-1772
Ancke Marie Pedersdatter
F:
21 apr. 1771
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
28 apr. 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
Jens Pedersen
1772-1773
Jens Pedersen
F:
17 maj 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1 jun. 1773
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Johansdatter
ca. 1751-1772
Gynke Helene Johansdatter
F:
ca. 1751
G:
25 aug. 1770
Møgeltønder
D:
17 dec. 1772
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Pedersdatter
1781-1784
Gynke Helene Pedersdatter
F:
8 okt. 1781
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 maj 1784
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peter Beyer Pedersen
1783-1825
Peter Beyer Pedersen
F:
5 jul. 1783
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
29 sep. 1825
Møgeltønder s. (Bønderby)
Gynke Helene Pedersdatter
1788-1797
Gynke Helene Pedersdatter
F:
28 maj 1788
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
26 aug. 1797
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hanne Carstensdatter
Hanne Carstensdatter
G:
1781
Andreas Pedersen
1739-1741
Andreas Pedersen
F:
26 sep. 1739
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
1741
Møgeltønder s. (Bønderby)
Dødfødt barn
1765-1765
Dødfødt barn
F:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (Ved Åen (Kærgårdshof))
D:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (Ved Åen (Kærgårdshof))
Margrethe Pedersdatter
1743-1765
Margrethe Pedersdatter
F:
3 feb. 1743
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
23 jan. 1765
Møgeltønder s. (Ved Åen (Kærgårdshof))
Hans Brodersen
1743-1824
Hans Brodersen
F:
21 feb. 1743
Møgeltønder s. (Ved Åen (Kærgårdshof))
G:
1763
D:
22 apr. 1824
Møgeltønder s. (Ved Åen (Kærgårdshof))
Ancke Pedersdatter Beyer
1699-1758
Ancke Pedersdatter Beyer
F:
1699
Skast s. (Skastgård)
D:
24 jun. 1758
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peder Andersen
ca. 1697-1762
Peder Andersen
F:
ca. 1697
D:
12 nov. 1762
Møgeltønder s. (Bønderby)
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
D:
29 jan. 1823
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
G:
1784
D:
8 mar. 1826
Dødfødt søn
1794-1794
Dødfødt søn
F:
1794
D:
1794
Dødfødt søn
1795-1795
Dødfødt søn
F:
1795
D:
1795
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
D:
11 feb. 1880
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
18 jun. 1877
Hanne Pedersdatter Beyer
1755-1837
Hanne Pedersdatter Beyer
F:
1 sep. 1755
D:
17 nov. 1837
Jannik Jensen
1753-1828
Jannik Jensen
F:
1753
G:
O. 1790/93
D:
24 mar. 1828
Peder Pedersen Beyer
1701-1778
Peder Pedersen Beyer
F:
1701
D:
20 jan. 1778
Skast
Ester Marie Detlefsdatter
1718-1781
Ester Marie Detlefsdatter
F:
1718
G:
8 okt. 1739
Ballum
D:
25 feb. 1781
Skast
Christen Hansen
1758-1849
Christen Hansen
F:
1758
D:
15 jun. 1849
Anna Marie Paulsdatter
ca. 1771-1826
Anna Marie Paulsdatter
F:
ca. 1771
G:
1793
D:
5 apr. 1826
Christian Jacobsen Hansen
1761-1847
Christian Jacobsen Hansen
F:
1761
D:
3 aug. 1847
Anna Marie Iversdatter
1769-1799
Anna Marie Iversdatter
F:
2 okt. 1769
G:
17 okt. 1788
Løgumkloster
D:
13 jan. 1799
Botilla Marie Paulsdatter
ca. 1773-1854
Botilla Marie Paulsdatter
F:
ca. 1773
G:
2 nov. 1799
Løgumkloster
D:
21 dec. 1854
Jacob Hansen
1765-1847
Jacob Hansen
F:
1 dec. 1765
D:
19 apr. 1847
Ingeborg Lauridsdatter
ca. 1764-1804
Ingeborg Lauridsdatter
F:
ca. 1764
G:
1795
D:
1804
Kirstine Thomasdatter
ca. 1773-1845
Kirstine Thomasdatter
F:
ca. 1773
G:
1805
D:
29 mar. 1845
Peter Hansen
1771-1822
Peter Hansen
F:
10 maj 1771
D:
1822
Ane Marie Diebel
Marie Kirstine Beyer
1776-1869
Marie Kirstine Beyer
F:
30 jun. 1776
D:
5 jan. 1869
Hans Nicolaysen
ca. 1764-1807
Hans Nicolaysen
F:
ca. 1764
G:
1798
D:
11 jan. 1807
Knud Jensen
ca. 1772-1845
Knud Jensen
F:
ca. 1772
G:
1808
D:
7 nov. 1845
Gyde Marie Christensdatter
1739-1825
Gyde Marie Christensdatter
F:
1739
D:
27 aug. 1825
Hans Christensen
1729-1816
Hans Christensen
F:
1729
Nr. Løgum s. (Løjtved)
D:
24 maj 1816
Løgumkloster
Kirsten Christensdatter
1742-SOM BARN
Kirsten Christensdatter
F:
1742
D:
SOM BARN
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
1703-1784
Gyde Marie Pedersdatter Beyer
F:
1703
D:
4 jun. 1784
Christen Jacobsen
ca. 1694-1751
Christen Jacobsen
F:
ca. 1694
Løgumkloster s. (Assit)
G:
1737
D:
1751
Løgumkloster
Peder Beyer
1738-1769
Peder Beyer
F:
8 okt. 1738
D:
26 apr. 1769
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolajsen
1770-1835
Ingvard Nicolajsen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Gyde Marie Beyer
1743-1776
Gyde Marie Beyer
F:
12 okt. 1743
D:
24 feb. 1776
Peter Tychsen Beyer
1792-1849
Peter Tychsen Beyer
F:
24 nov. 1792
D:
29 mar. 1849
Christian Peter Beyer
1794-
Christian Peter Beyer
F:
4 maj 1794
Christine Benedicte Beyer
1796-1797
Christine Benedicte Beyer
F:
18 dec. 1796
D:
6 jan. 1797
Hans Peter Beyer
1798-1874
Hans Peter Beyer
F:
23 jun. 1798
D:
21 apr. 1874
Christian Gerhard Beyer
1800-1811
Christian Gerhard Beyer
F:
5 aug. 1800
D:
20 sep. 1811
Ingeborg Kristine Beyer
1803-1804
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jun. 1803
D:
30 mar. 1804
Broder Thomsen Beyer
1805-
Broder Thomsen Beyer
F:
29 mar. 1805
Ingeborg Kristine Beyer
1807-1808
Ingeborg Kristine Beyer
F:
25 jul. 1807
D:
19 aug. 1808
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
2 dec. 1829
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Beyer
1752-1805
Margrethe Beyer
F:
24 mar. 1752
D:
29 aug. 1805
Peder Tychsen Beyer
ca. 1705-
Peder Tychsen Beyer
F:
ca. 1705
Ingeborg Pedersdatter
1713-1755
Ingeborg Pedersdatter
F:
1713
G:
1737
D:
21 jul. 1755
Herlig Pedersdatter Beyer
1708-1763
Herlig Pedersdatter Beyer
F:
1708
D:
1763
Elsabe Beyer
1780-1850
Elsabe Beyer
F:
10 aug. 1780
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 maj 1850
Hellevad s. (Hinderup)
Nis Hansen Terp
1771-1848
Nis Hansen Terp
F:
8 nov. 1771
Hellevad s. (Hinderup)
G:
4 nov. 1809
Hellevad
D:
9 apr. 1848
Hellevad s. (Hinderup)
Christine Marie Beyer
1782-1807
Christine Marie Beyer
F:
17 aug. 1782
Løgumkloster s. (Starup)
D:
19 jun. 1807
Løgumkloster
Nicolai Christian Nielsen
Catharina Margrethe Beyer
1784-1787
Catharina Margrethe Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
29 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Botilla Marie Beyer
1784-1854
Botilla Marie Beyer
F:
31 jul. 1784
Løgumkloster s. (Starup)
D:
8 jul. 1854
Jens Christian Wraae
ca. 1785-1845
Jens Christian Wraae
F:
ca. 1785
G:
1812
D:
20 apr. 1845
Nis Petersen Beyer
1786-1787
Nis Petersen Beyer
F:
4 aug. 1786
Løgumkloster s. (Starup)
D:
27 apr. 1787
Løgumkloster s. (Starup)
Hans Madsen Beyer
1788-1788
Hans Madsen Beyer
F:
24 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
D:
30 maj 1788
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen Beyer
1789-1789
Nis Petersen Beyer
F:
5 jun. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
D:
11 dec. 1789
Løgumkloster s. (Starup)
Catharina Margrethe Beyer
1791-1798
Catharina Margrethe Beyer
F:
11 okt. 1791
Løgumkloster s. (Starup)
D:
7 jun. 1798
Løgumkloster s. (Starup)
Gyde Marie Beyer
1794-1853
Gyde Marie Beyer
F:
10 jan. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
D:
28 dec. 1853
Nr. Løgum
Johann Hermann Christoph Penke
ca. 1785-1825
Johann Hermann Christoph Penke
F:
ca. 1785
G:
11 mar. 1815
D:
25 mar. 1825
Løgumkloster s. (Asset)
Fritz Elkenkamp
Peter Nissen
1747-1794
Peter Nissen
F:
1747
Løgumkloster s. (Starup)
D:
15 mar. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Karen Hansdatter
1756-1819
Karen Hansdatter
F:
1756
Nr. Løgum s. (Løjtved)
G:
1779
D:
19 okt. 1819
Løgumkloster s. (Starup)
Peter Beyer Nissen
1748-1777
Peter Beyer Nissen
F:
1748
Løgumkloster s. (Starup)
D:
16 okt. 1777
Løgumkloster s. (Starup)
Søn
Elsabe Christine Petersen
1782-1782
Elsabe Christine Petersen
F:
3 jul. 1782
D:
21 jul. 1782
Nis Petersen
1785-1869
Nis Petersen
F:
4 apr. 1785
D:
30 jan. 1869
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
1795-1881
Gunder Marie Lauridsdatter Mærsk
F:
10 aug. 1795
G:
1821
D:
11 nov. 1881
Christian Petersen
1788-1867
Christian Petersen
F:
2 maj 1788
D:
16 jul. 1867
Anna Cathrine Hansen
1789-1849
Anna Cathrine Hansen
F:
3 sep. 1789
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 maj 1822
Brede
D:
5 jun. 1849
Brede s. (Harris)
Andreas Nissen
1750-1818
Andreas Nissen
F:
1750
Løgumkloster s. (Starup)
D:
25 jul. 1818
Løgumkloster s. (Ellum)
Ingeborg Christiansdatter
ca. 1748-1826
Ingeborg Christiansdatter
F:
ca. 1748
D:
24 apr. 1826
Nis Petersen
1780-1782
Nis Petersen
F:
12 jun. 1780
D:
23 feb. 1782
Elsabe Marie Petersen
1782-1841
Elsabe Marie Petersen
F:
15 sep. 1782
D:
19 jan. 1841
Brede s. (Bredebro)
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
ca. 1780-1812
Laust Christensen Lorenzen Schmidt
F:
ca. 1780
G:
8 apr. 1810
Løgumkloster
D:
31 maj 1812
Løgumkloster
Anders Jespersen
1776-1845
Anders Jespersen
F:
12 okt. 1776
Arrild
G:
23 maj 1813
Brede
D:
9 jul. 1845
Brede s. (Bredebro)
Anna Marie Petersen
1785-1845
Anna Marie Petersen
F:
1 apr. 1785
D:
22 mar. 1845
Aabenraa
Eschel Matthias von Saldern
-1844
Eschel Matthias von Saldern
G:
22 aug. 1808
D:
13 mar. 1844
Aabenraa
Gyde Marie Petersen
1788-1815
Gyde Marie Petersen
F:
18 maj 1788
D:
24 aug. 1815
Nis Petersen
1791-1867
Nis Petersen
F:
21 jan. 1791
D:
26 feb. 1867
Kirsten Marquardsdatter
1789-1828
Kirsten Marquardsdatter
F:
9 nov. 1789
G:
1816
D:
8 mar. 1828
Nicolai Nissen
1752-1803
Nicolai Nissen
F:
1752
Løgumkloster s. (Starup)
D:
18 okt. 1803
Løgumkloster
Kirsten Marie Carstensdatter
ca. 1752-1824
Kirsten Marie Carstensdatter
F:
ca. 1752
G:
1779
D:
1 feb. 1824
Botilla Marie Nisdatter
1754-1794
Botilla Marie Nisdatter
F:
1754
Løgumkloster s. (Starup)
D:
6 apr. 1794
Løgumkloster s. (Starup)
Elsabe Pedersdatter Beyer
1712-1777
Elsabe Pedersdatter Beyer
F:
1712
Skast s. (Skastgård)
D:
13 mar. 1777
Løgumkloster s. (Starup)
Nis Petersen
ca. 1703-1775
Nis Petersen
F:
ca. 1703
fmtl. Løgumkloster s. (Starup)
G:
1746
D:
5 jul. 1775
Løgumkloster s. (Starup)
Gyde Marie Andersdatter
1668-1749
Gyde Marie Andersdatter
F:
1668
D:
1749
Peder Andersen Beyer
1658-1722
Peder Andersen Beyer
F:
1658
G:
26 maj 1686
D:
16 okt. 1722
Skast s. (Skastgård)
Anders Andersen
ca. 1636-1690
Anders Andersen
F:
ca. 1636
Ballum s. (Vesterende)
D:
1690
Skast s. (Skastgård)
Margrethe Tychsen
1646-1709
Margrethe Tychsen
F:
1646
Tønder
D:
1709
Skast s. (Skastgård)
Anders Jensen
1655-
Anders Jensen
F:
1655
Iver Jensen
1657-
Iver Jensen
F:
1657
Peder Jensen
1660-
Peder Jensen
F:
1660
Cathrine Jensdatter
1664-1737
Cathrine Jensdatter
F:
1664
D:
1737
Nissenius Pedersen Vedel
Hans Jensen
1667-
Hans Jensen
F:
1667
Mette Andersdatter
ca. 1637-ca. 1716
Mette Andersdatter
F:
ca. 1637
Ballum s. (Vesterende)
D:
ca. 1716
Døstrup
Jens Mikkelsen
1616-1667
Jens Mikkelsen
F:
1616
G:
1653
Døstrup
D:
1667
Jens Gregersen Stauning
1677-1754
Jens Gregersen Stauning
F:
1677
D:
1754
Gregers Hansen Stauning
1639-1685
Gregers Hansen Stauning
F:
1639
D:
1685
Døstrup
Helene Andersdatter
1639-
Helene Andersdatter
F:
o. 1638/39
Ballum s. (Vesterende)
Kjeld Lydiksen
-1660
Kjeld Lydiksen
D:
1660
Møgeltønder s. (Ved Åen)
Christen Poulsen Henne
1640-ca. 1681
Christen Poulsen Henne
F:
o. 1635/40
Henne
D:
ca. 1681
Henne
Anna Outzen
1753-før 1812
Anna Outzen
F:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
før 1812
Johannes Paulsen
Johannes Paulsen
G:
12 apr. 1788
Nr. Løgum
Hans Outzen
1755-1804
Hans Outzen
F:
1755
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 aug. 1804
Ravsted
Anne Margrethe Bentzen
1764-1807
Anne Margrethe Bentzen
F:
1764
G:
25 okt. 1793
Nr. Løgum
D:
29 jul. 1807
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Cathrine Steenbeck Outzen
1757-eft. 1804
Cathrine Steenbeck Outzen
F:
23 feb. 1757
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1804
Friedrich Gabriel Braun
ca. 1758-1796
Friedrich Gabriel Braun
F:
ca. 1758
G:
29 okt. 1784
Nr. Løgum
D:
9 jul. 1796
Brede
Christian Hansen Outzen
1758-1759
Christian Hansen Outzen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1759
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Outzen
1760-eft. 1812
Andreas Outzen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1812
Nicolai Outzen
1763-1812
Nicolai Outzen
F:
6 apr. 1763
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Detlef Outzen
1764-1764
Detlef Outzen
F:
10 okt. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1 dec. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Outzen
1767-1844
Marie Elisabeth Outzen
F:
16 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
6 jan. 1844
Tønder
Hans Radoor
1761-1836
Hans Radoor
F:
13 jun. 1761
Rejsby s.
G:
26 jun. 1795
Gl. Haderslev (i huset)
D:
11 maj 1836
Brøns
Detlef Outzen
1768-1768
Detlef Outzen
F:
21 apr. 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
10 maj 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Thomas Clausen Outzen
1770-1812
Thomas Clausen Outzen
F:
26 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Marie Heilvig Outzen
1772-1818
Marie Heilvig Outzen
F:
5 aug. 1772
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
27 maj 1818
Løgumkloster
Johann Andreas Kruckenberg
1764-1805
Johann Andreas Kruckenberg
F:
22 okt. 1764
Tønder
G:
3 apr. 1804
Løgumkloster
D:
3 nov. 1805
Tetenbøl
Peter Lassen Hansen
1788-1833
Peter Lassen Hansen
F:
11 sep. 1788
Løgumkloster
G:
28 nov. 1812
Løgumkloster
D:
10 maj 1833
Løgumkloster
Christiane Hanne Andersen
1734-1812
Christiane Hanne Andersen
F:
1734
Brøns s. (Brøns Mølle)
D:
27 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1725-1783
Detlef Outzen
F:
1725
G:
24 feb. 1752
Nr. Løgum
D:
21 aug. 1783
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Cathrine Steenbeck Clausen
Andreas Andersen
ca. 1705-1777
Andreas Andersen
F:
ca. 1705
Brede s. (Svanstrup)
D:
1777
Anna Thomasdatter
1680-
Anna Thomasdatter
F:
o. 1672/80
Ballum s. (Vesterende)
Otto Daniel Clausen
1670-1709
Otto Daniel Clausen
F:
o. 1660/70
D:
1709
Thomas Andersen
1642-1681
Thomas Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
D:
1681
Ballum s. (præstegården)
Sara Bruun
ca. 1651-1700
Sara Bruun
F:
ca. 1651
Løgumkloster
G:
ca. 1670
D:
3 sep. 1700
Ballum s. (præstegården)
Mads Hansen
ca. 1736-1790
Mads Hansen
F:
ca. 1736
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1787/90
Broder Ocksen
1779-1792
Broder Ocksen
F:
30 maj 1779
Mjolden s. (Forballum)
D:
23 aug. 1792
Mjolden s. (Forballum)
Niels Ocksen
1781-1789
Niels Ocksen
F:
15 sep. 1781
Mjolden s. (Forballum)
D:
21 jun. 1789
Mjolden s. (Forballum)
Bodil Hansdatter
1739-
Bodil Hansdatter
F:
1739
Mjolden s. (Hybjerg)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 okt. 1777
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Bodil Brodersdatter
1769-1831
Bodil Brodersdatter
F:
1769
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 maj 1831
Mjolden s. (Hybjerg)
Fedder Nielsen
ca. 1761-1822
Fedder Nielsen
F:
ca. 1760/61
fmtl. Mjolden s. (Hybjerg)
D:
19 feb. 1822
Mjolden
Hans Brodersen
1766-1829
Hans Brodersen
F:
1766
Mjolden s. (Forballum)
D:
17 aug. 1829
Mjolden s. (Forballum)
Kirstine
ca. 1785-1864
Kirstine
F:
ca. 1785
D:
2 jan. 1864
Mjolden s. (Hybjerg)
Broder Ocksen
ca. 1730-1777
Broder Ocksen
F:
ca. 1730
G:
CA 1760
Mjolden
D:
1777
Mjolden s. (Forballum)
Peder Andersen Hansen
ca. 1741-1809
Peder Andersen Hansen
F:
ca. 1741
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1809
Mjolden s. (Forballum)
Niels Ocksen
1765-1769
Niels Ocksen
F:
2 jan. 1765
Mjolden s. (Forballum)
D:
17 jun. 1769
Mjolden s. (Forballum)
Hans Ocksen
1766-1768
Hans Ocksen
F:
12 okt. 1766
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 jun. 1768
Mjolden s. (Forballum)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Niels Ocksen
1770-1772
Niels Ocksen
F:
3 sep. 1770
Mjolden s. (Forballum)
D:
22 feb. 1772
Mjolden s. (Forballum)
Ancke Ockesdatter
1772-1786
Ancke Ockesdatter
F:
10 jun. 1772
Mjolden s. (Forballum)
D:
1786
Gunder Marie Ockesdatter
1775-1776
Gunder Marie Ockesdatter
F:
12 jun. 1775
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 okt. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1742-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1742
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
Mjolden s.
Ancke Johannesdatter Geltzer
1702-1790
Ancke Johannesdatter Geltzer
F:
1702
Sæd
G:
ca. 1731
D:
1787/90
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Christian Hansen
ca. 1671-1753
Christian Hansen
F:
ca. 1671
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Clausen
1673-1769
Marie Elisabeth Clausen
F:
1673
Visby s. (Trøjborg)
G:
1700
D:
5 feb. 1769
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Christoffer Andersen Bruun
ca. 1673-1746
Christoffer Andersen Bruun
F:
ca. 1673
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 dec. 1746
Hjordkær
Marie Elisabeth Branderup
1690-1720
Marie Elisabeth Branderup
F:
9 okt. 1690
Hjordkær
G:
13 okt. 1712
Hjordkær
D:
1720
Hjordkær
Dorothea Bjørnsen
1698-1752
Dorothea Bjørnsen
F:
1698
Aabenraa
G:
ca. 1721
D:
1752
Hjordkær
Anna Outzen
1753-før 1812
Anna Outzen
F:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
før 1812
Johannes Paulsen
Johannes Paulsen
G:
12 apr. 1788
Nr. Løgum
Hans Outzen
1755-1804
Hans Outzen
F:
1755
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 aug. 1804
Ravsted
Anne Margrethe Bentzen
1764-1807
Anne Margrethe Bentzen
F:
1764
G:
25 okt. 1793
Nr. Løgum
D:
29 jul. 1807
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Cathrine Steenbeck Outzen
1757-eft. 1804
Cathrine Steenbeck Outzen
F:
23 feb. 1757
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1804
Friedrich Gabriel Braun
ca. 1758-1796
Friedrich Gabriel Braun
F:
ca. 1758
G:
29 okt. 1784
Nr. Løgum
D:
9 jul. 1796
Brede
Christian Hansen Outzen
1758-1759
Christian Hansen Outzen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1759
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Outzen
1760-eft. 1812
Andreas Outzen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1812
Nicolai Outzen
1763-1812
Nicolai Outzen
F:
6 apr. 1763
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Detlef Outzen
1764-1764
Detlef Outzen
F:
10 okt. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1 dec. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Outzen
1767-1844
Marie Elisabeth Outzen
F:
16 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
6 jan. 1844
Tønder
Hans Radoor
1761-1836
Hans Radoor
F:
13 jun. 1761
Rejsby s.
G:
26 jun. 1795
Gl. Haderslev (i huset)
D:
11 maj 1836
Brøns
Detlef Outzen
1768-1768
Detlef Outzen
F:
21 apr. 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
10 maj 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Thomas Clausen Outzen
1770-1812
Thomas Clausen Outzen
F:
26 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Marie Heilvig Outzen
1772-1818
Marie Heilvig Outzen
F:
5 aug. 1772
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
27 maj 1818
Løgumkloster
Johann Andreas Kruckenberg
1764-1805
Johann Andreas Kruckenberg
F:
22 okt. 1764
Tønder
G:
3 apr. 1804
Løgumkloster
D:
3 nov. 1805
Tetenbøl
Peter Lassen Hansen
1788-1833
Peter Lassen Hansen
F:
11 sep. 1788
Løgumkloster
G:
28 nov. 1812
Løgumkloster
D:
10 maj 1833
Løgumkloster
Christiane Hanne Andersen
1734-1812
Christiane Hanne Andersen
F:
1734
Brøns s. (Brøns Mølle)
D:
27 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1725-1783
Detlef Outzen
F:
1725
G:
24 feb. 1752
Nr. Løgum
D:
21 aug. 1783
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Andersen
ca. 1705-1777
Andreas Andersen
F:
ca. 1705
Brede s. (Svanstrup)
D:
1777
Cathrine Steenbeck Clausen
Andreas Friederichsen
Christian Albrecht Friederichsen
Christian Hansen Friederichsen
Gunder Helene Friederichsdatter
ca. 1727-1774
Gunder Helene Friederichsdatter
F:
ca. 1727
D:
1774
Anna Marie Friederichsdatter
ca. 1732-
Anna Marie Friederichsdatter
F:
ca. 1732
Peter Nissen
Ancke Friederichsdatter
ca. 1736-
Ancke Friederichsdatter
F:
ca. 1736
Evert Thielsen
Jacob Jacobsen Schmidt
1766-1776
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1766
Brede s. (Harres)
D:
21 sep. 1776
Brede s. (Harres)
Cathrine Jacobsdatter
1768-
Cathrine Jacobsdatter
F:
1768
Brede s. (Harres)
Friderich Jacobsen Schmidt
1769-1770
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
29 mar. 1769
Brede s. (Harres)
D:
5 jun. 1770
Brede s. (Harres)
Cathrine Jacobsdatter
1771-1840
Cathrine Jacobsdatter
F:
18 jun. 1771
Brede s. (Harres)
D:
11 okt. 1840
Brede s. (Harres)
Sophia Jacobsdatter
1773-
Sophia Jacobsdatter
F:
25 sep. 1773
Brede s. (Harres)
Carl Ludvig Johnsen
Friderich Jacobsen Schmidt
1776-
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
7 feb. 1776
Brede s. (Harres)
Jacob Jacobsen Schmidt
1777-
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
10 aug. 1777
Brede s. (Harres)
Friderich Jacobsen Schmidt
1779-1809
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
29 maj 1779
Brede s. (Harres)
D:
14 mar. 1809
Brede s. (Harres)
Maria Heilwig Jacobsdatter
1781-1806
Maria Heilwig Jacobsdatter
F:
10 apr. 1781
Brede s. (Harres)
D:
2 nov. 1806
Brede s. (Harres)
Gunder Helene Jacobsdatter
1783-1837
Gunder Helene Jacobsdatter
F:
28 feb. 1783
Brede s. (Harres)
D:
19 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Hans Olsen
1766-1813
Hans Olsen
F:
1766
Lintrup s. (Dover)
G:
18 feb. 1810
Brede
D:
1813
Lintrup s. (Tornum)
Anna Margrethe Schmidt
1785-
Anna Margrethe Schmidt
F:
25 feb. 1785
Brede s. (Harres)
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Peter Jacobsen Schmidt
1788-
Peter Jacobsen Schmidt
F:
24 nov. 1788
Brede s. (Harres)
Thomas Jacobsen Schmidt
1790-1792
Thomas Jacobsen Schmidt
F:
2 dec. 1790
Brede s. (Harres)
D:
23 jun. 1792
Brede s. (Harres)
Anna Catharina Friederichsdatter
ca. 1746-1818
Anna Catharina Friederichsdatter
F:
ca. 1746
Brede s. (Svanstrup)
D:
26 dec. 1818
Brede s. (Harres)
Jacob Jacobsen Schmidt
1739-1808
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1739
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1766
Brede
D:
18 feb. 1808
Brede s. (Harres)
Cathrine Andersdatter
ca. 1706-1789
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1706
Brede s. (Svanstrup)
D:
31 mar. 1789
Brede s. (Svanstrup)
Friederich Petersen
ca. 1703-1768
Friederich Petersen
F:
ca. 1703
Braderup s. (Holm)
G:
CA 1727
Brede
D:
5 jun. 1768
Brede s. (Svanstrup)
Margrethe Andersdatter
Gunder Helene Hansdatter
ca. 1680-
Gunder Helene Hansdatter
F:
ca. 1675/80
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Anders Andersen
1675-1714
Anders Andersen
F:
o. 1670/75
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
1706/14
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Kirsten Hansdatter
ca. 1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1762
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
FMTL. 1727/28
D:
1769
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
G:
16 okt. 1749
D:
1797
Mette Christine Andersdatter
ca. 1730-
Mette Christine Andersdatter
F:
ca. 1729/30
Anders Nicolaisen
1762-
Anders Nicolaisen
F:
1762
Skærbæk s. (Hjemsted)
Margrethe Nicolaisdatter
1765-1829
Margrethe Nicolaisdatter
F:
1765
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 nov. 1829
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Christensen
ca. 1737-1797
Peder Christensen
F:
ca. 1737
G:
18 mar. 1796
Skærbæk
D:
1797
Skærbæk s. (Gjesing)
Peder Andersen
1771-
Peder Andersen
F:
23 feb. 1771
Vodder s. (Gånsager)
G:
1 dec. 1797
Niels Nicolaisen
1767-1769
Niels Nicolaisen
F:
1767
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Nicolaisen
1769-1800
Niels Nicolaisen
F:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Nicolai Andersen
1731-1769
Nicolai Andersen
F:
1731
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1769
Anne
ca. 1738-1800
Anne
F:
ca. 1738
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
1734-
Hans Andersen
F:
1734
Iver Andersen
1738-FMTL. SOM BARN
Iver Andersen
F:
1738
D:
FMTL. SOM BARN
Hanne Cathrine Andersdatter
1743-1743
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1743
D:
1743
Hanne Cathrine Andersdatter
1745-1745
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1745
D:
1745
Ancke Andersdatter
1746-1746
Ancke Andersdatter
F:
1746
D:
1746
Iver Andersen
1750-
Iver Andersen
F:
1750
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
1706-1753
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1706
D:
1753
Anders Hansen
1701-1777
Anders Hansen
F:
1701
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
17 okt. 1726
Brøns
D:
1777
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
1708-1716
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1708
D:
1716
Mette Kirstine Hansdatter
ca. 1682-1760
Mette Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1682
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1760
Brøns s. (Astrup)
Niels Feddersen Beyer
1665-1710
Niels Feddersen Beyer
F:
1665
Brøns s. (Astrup)
G:
15 sep. 1705
Brøns
D:
1710
Brøns s. (Astrup)
Mathia Hedvig Bjørn
1771-1846
Mathia Hedvig Bjørn
F:
8 dec. 1771
Brøns
D:
19 jun. 1846
Ødis
Johannes Ratenburg
1774-1806
Johannes Ratenburg
F:
19 nov. 1774
Bedsted
G:
6 nov. 1801
Bevtoft
D:
26 jun. 1806
Hjordkær
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Mette Pedersdatter
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgård)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Cathrine Iversdatter
1721-1721
Mette Cathrine Iversdatter
F:
11 okt. 1721
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1721
Brøns s. (Astrupgård)
Iver Lauridsen
ca. 1680-1731
Iver Lauridsen
F:
ca. 1680
G:
17 okt. 1713
Brøns
D:
1731
Brøns s. (Astrup)
Hans Andersen
1642-1700
Hans Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
D:
1700
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Catharina Eriksdatter
ca. 1640-
Catharina Eriksdatter
F:
ca. 1640
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
ca. 1665
Mette Lauridsdatter
1666-1753
Mette Lauridsdatter
F:
1666
Døstrup
D:
14 feb. 1753
Ballum s. (Kringelum)
Thyge Hansen
Niels Hansen
ca. 1756-1812
Niels Hansen
F:
ca. 1756
Hjerpsted
D:
8 apr. 1812
Hjerpsted
Andreas Hansen
ca. 1758-1840
Andreas Hansen
F:
ca. 1758
Hjerpsted
D:
10 mar. 1840
Ballum s. (Bodsbøl)
Anne Nicolaisdatter
1759-1797
Anne Nicolaisdatter
F:
5 dec. 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
10 okt. 1794
Ballum
D:
30 maj 1797
Ballum s. (Bodsbøl)
Marcus Hansen
ca. 1760-1777
Marcus Hansen
F:
ca. 1760
Hjerpsted
D:
10 okt. 1777
Hjerpsted
Gyde Andreasdatter
1730-1798
Gyde Andreasdatter
F:
o. 1725/30
D:
28 feb. 1798
Hjerpsted
Hans Nielsen
1723-1763
Hans Nielsen
F:
20 okt. 1723
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
O. 1760/63
Hjerpsted
Hans Pedersen
1765-1838
Hans Pedersen
F:
21 jun. 1765
Hjerpsted
D:
13 feb. 1838
Hjerpsted
Mette Marie Boysen
1780-1820
Mette Marie Boysen
F:
10 sep. 1780
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
21 okt. 1803
Hjerpsted
D:
24 nov. 1820
Hjerpsted
Anna Margrethe Pedersen
1767-1851
Anna Margrethe Pedersen
F:
21 maj 1767
Hjerpsted
D:
9 okt. 1851
Hjerpsted
Wolle (Lønne) Christensen
1770-
Wolle (Lønne) Christensen
F:
18 mar. 1770
Hjerpsted
G:
19 nov. 1814
Hjerpsted
Ingeborg Pedersen
1770-1773
Ingeborg Pedersen
F:
21 mar. 1770
Hjerpsted
D:
30 dec. 1773
Hjerpsted
Peder Hansen
1731-1796
Peder Hansen
F:
1731
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
20 sep. 1764
Hjerpsted
D:
2 sep. 1796
Hjerpsted
Christen Jørgensen
ca. 1762-1813
Christen Jørgensen
F:
ca. 1762
Hjerpsted
D:
6 jan. 1813
Hjerpsted
Sille Marie Petersdatter
-1853
Sille Marie Petersdatter
D:
2 jan. 1853
Hjerpsted
Lawreta Andreasdatter
ca. 1729-1781
Lawreta Andreasdatter
F:
ca. 1729
fmtl. Hjerpsted
D:
3 nov. 1781
Hjerpsted
Jørgen Jefsen
ca. 1729-1809
Jørgen Jefsen
F:
ca. 1729
Hjerpsted
D:
8 jan. 1809
Hjerpsted
Anna Ingvardsdatter
1756-1809
Anna Ingvardsdatter
F:
23 jun. 1756
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
11 sep. 1809
Ballum s. (Vesterende)
Anders Andersen Ullerup
1745-1830
Anders Andersen Ullerup
F:
5 okt. 1745
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
1 nov. 1777
Ballum
D:
15 jan. 1830
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Ingvardsen
1757-1774
Andreas Ingvardsen
F:
16 sep. 1757
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
31 jan. 1774
Ballum s. (Bodsbøl)
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
1759-1820
Niels Ingvardsen, senere Ingwertsen
F:
11 maj 1759
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
28 jun. 1820
Brede s. (Harris)
Barbara Outzen
1760-1829
Barbara Outzen
F:
1760
Brede s. (Harris)
D:
10 nov. 1829
Brede s. (Harris)
Agathe Ingvardsdatter
1760-1823
Agathe Ingvardsdatter
F:
5 nov. 1760
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
10 dec. 1823
Ballum s. (Bodsbøl)
Hans Pedersen
ca. 1753-1824
Hans Pedersen
F:
ca. 1753
G:
5 mar. 1783
Ballum
D:
27 okt. 1824
Ballum s. (Bodsbøl)
Karen Ingvardsdatter
1762-
Karen Ingvardsdatter
F:
30 jun. 1762
Ballum s. (Bodsbøl)
Ingeborg Andreasdatter
Ingvard Nielsen
1714-
Ingvard Nielsen
F:
1714
Ballum s. (Bodsbøl)
Agathe Christensdatter
ca. 1691-1777
Agathe Christensdatter
F:
ca. 1691
fmtl. Hjerpsted
D:
12 mar. 1777
Hjerpsted
Andreas Laustsen
Gyde Lauridsdatter
1668-
Gyde Lauridsdatter
F:
1668
Døstrup
Christen Hansen
1660-1696
Christen Hansen
F:
o. 1655/60
fmtl. Hjerpsted
G:
O. 1689/90
D:
1692/96
fmtl. Hjerpsted
Boe Bojesen
ca. 1700-1764
Boe Bojesen
F:
ca. 1700
Hjerpsted
D:
27 sep. 1764
Nyborg
Cathrine Marie Pedersdatter
-1729
Cathrine Marie Pedersdatter
G:
6 maj 1729
Nyborg
D:
21 aug. 1729
Nyborg
Birgitte Cathrine Lemming
1703-1743
Birgitte Cathrine Lemming
F:
1703
Nyborg
G:
17 feb. 1730
Nyborg
D:
1743
Nyborg
Dorothea Catharina Madsdatter
-1748
Dorothea Catharina Madsdatter
G:
2 maj 1745
Nyborg
D:
16 apr. 1748
Nyborg
Niels Bojesen
ca. 1706-1773
Niels Bojesen
F:
ca. 1706
Hjerpsted
D:
1773
Nyborg
Anna Bertelsdatter
1691-1781
Anna Bertelsdatter
F:
1691
Nyborg
G:
17 maj 1730
Nyborg
D:
1781
Nyborg
Christine Kaysen
1772-1852
Christine Kaysen
F:
1772
D:
1852
Knud Kaysen
1775-1861
Knud Kaysen
F:
3 nov. 1775
D:
7 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende)
Nicolay Kaysen
1736-1796
Nicolay Kaysen
F:
1736
D:
1796
Hamborg
Botilla Carstens
-1776
Botilla Carstens
D:
1776
Bodil Marie Kaysen
1784-1822
Bodil Marie Kaysen
F:
25 nov. 1784
Hjerpsted
D:
31 jul. 1822
Hjerpsted
Inger Marie Kaysen
1788-1788
Inger Marie Kaysen
F:
6 jul. 1788
Hjerpsted
D:
21 jul. 1788
Hjerpsted
Maren Hansdatter
1745-1808
Maren Hansdatter
F:
1745
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 aug. 1783
Hjerpsted
D:
9 mar. 1808
Hjerpsted
Gyde Kaysen
ca. 1738-1821
Gyde Kaysen
F:
ca. 1738
D:
23 nov. 1821
Hjerpsted
Maren Kaysen
ca. 1740-1821
Maren Kaysen
F:
ca. 1740
D:
13 nov. 1821
Hjerpsted
Niels Pedersen
ca. 1745-1828
Niels Pedersen
F:
ca. 1745
fmtl. Hjerpsted
G:
8 jun. 1793
Hjerpsted
D:
17 mar. 1828
Hjerpsted
Gunder Kaysen
ca. 1741-1763
Gunder Kaysen
F:
ca. 1741
D:
7 aug. 1763
Hjerpsted
Esther Botilla Kaysen
ca. 1752-1810
Esther Botilla Kaysen
F:
ca. 1752
D:
2 jun. 1810
Hjerpsted
Anne Boysdatter
ca. 1709-1773
Anne Boysdatter
F:
ca. 1709
fmtl. Hjerpsted
D:
10 jul. 1773
Hjerpsted
Jacob Kaysen
ca. 1712-1795
Jacob Kaysen
F:
ca. 1712
D:
3 okt. 1795
Hjerpsted
Boy Bohsen
1673-
Boy Bohsen
F:
1673
Højer s. (Poppenbøl)
G:
ca. 1693/97
Helene Lauridsdatter
ca. 1672-1751
Helene Lauridsdatter
F:
ca. 1672
Døstrup
D:
1751
Døstrup
Hans Jensen
ca. 1654-1724
Hans Jensen
F:
ca. 1654
D:
1724
Mads Lauridsen
1680-1741
Mads Lauridsen
F:
o. 1675/80
Døstrup
D:
1741
Højer s. (Poppenbøl)
Anders Lauridsen
1680-1745
Anders Lauridsen
F:
o. 1675/80
Døstrup
D:
1745
Nyborg
Cicilia Friborg
Else Lauridsdatter
1680-
Else Lauridsdatter
F:
o. 1675/80
Døstrup
Gunder Andersdatter
1645-
Gunder Andersdatter
F:
o. 1643/45
Ballum s. (Vesterende)
Laurids Madsen
1632-1694
Laurids Madsen
F:
1632
Døstrup
G:
1664
Døstrup
D:
1694
Døstrup
Dorthe Lisbeth Detlefsen
1699-1753
Dorthe Lisbeth Detlefsen
F:
1699
Ballum-Vesterende
D:
24 jun. 1753
Ballum-Vesterende
Paul Thomsen
1684-1753
Paul Thomsen
F:
17 mar. 1684
Højer s. (Rudbølgård)
D:
27 mar. 1753
Ballum
Lene Marie Jensdatter Pilgaard
ca. 1679-1703
Lene Marie Jensdatter Pilgaard
F:
ca. 1679
D:
12 feb. 1703
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Detlef Hinrichsen
ca. 1675-ca. 1735
Detlef Hinrichsen
F:
ca. 1665/75
D:
ca. 1730/35
Gyde Johanne Jensdatter Pilgaard
1684-1689
Gyde Johanne Jensdatter Pilgaard
F:
1684
D:
1689
Dorthe Andersdatter
1650-
Dorthe Andersdatter
F:
o. 1645/50
Ballum s. (Vesterende)
Jens Ovesen Pihlgaard
1648-1695
Jens Ovesen Pihlgaard
F:
1648
Aarhus
D:
1695
Ballum s. (Vesterende)
Andreas Terp
ca. 1668-1740
Andreas Terp
F:
ca. 1668
D:
16 jan. 1740
Anders Thomsen
ca. 1609-1676
Anders Thomsen
F:
ca. 1609
fmtl. Højer
G:
o. 1634/35
D:
1676
Ballum s. (Vesterende)
Anders Hansen eller Obsen
Broder Lauridsen
1685-
Broder Lauridsen
F:
1685
Jens Lauridsen
1686-1753
Jens Lauridsen
F:
1686
D:
1753
Anna Margrethe Pedersdatter
-1747
Anna Margrethe Pedersdatter
D:
28 jan. 1747
Gunder Lauridsdatter
1689-
Gunder Lauridsdatter
F:
1689
Thomas Brodersen
Anne Brodersdatter
-1722
Anne Brodersdatter
D:
1722
Laurids Madsen
1632-1694
Laurids Madsen
F:
1632
Døstrup
D:
1694
Døstrup
Lorents Hansen Blohme
Catharina Pedersdatter Mærsk
ca. 1708-1765
Catharina Pedersdatter Mærsk
F:
ca. 1708
D:
1765
Hans Hansen Blohme
ca. 1670-1741
Hans Hansen Blohme
F:
ca. 1670
D:
1741
Ellen Pedersdatter
1682-før 1740
Ellen Pedersdatter
F:
2 nov. 1682
Ballum s. (præstegården)
D:
før 1740
Anders Hansen Møller
ca. 1666-1705
Anders Hansen Møller
F:
ca. 1666
Ballum s. (møllen)
D:
1705
Ballum s. (møllen)
Peder Beyer
1738-1769
Peder Beyer
F:
8 okt. 1738
D:
26 apr. 1769
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Gyde Marie Beyer
1743-1776
Gyde Marie Beyer
F:
12 okt. 1743
D:
24 feb. 1776
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
2 dec. 1829
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Beyer
1752-1805
Margrethe Beyer
F:
24 mar. 1752
D:
29 aug. 1805
Ingeborg Pedersdatter
1713-1755
Ingeborg Pedersdatter
F:
1713
D:
21 jul. 1755
Peder Tychsen Beyer
ca. 1705-
Peder Tychsen Beyer
F:
ca. 1705
G:
1737
Sønnich Møller Nicolaisen
1735-1798
Sønnich Møller Nicolaisen
F:
4 nov. 1735
D:
26 aug. 1798
Helene Nicolaisdatter
1737-
Helene Nicolaisdatter
F:
7 nov. 1737
Hans Pedersen Smed
Marie Nicolaisdatter
1740-1815
Marie Nicolaisdatter
F:
8 mar. 1740
D:
21 jun. 1815
Sara Cathrine Nicolaisdatter
1742-1755
Sara Cathrine Nicolaisdatter
F:
9 mar. 1742
D:
15 apr. 1755
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
D:
2 dec. 1816
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
G:
27 nov. 1781
Dødfødt søn
1747-1747
Dødfødt søn
F:
1747
D:
1747
Lorents Nicolai Andresen
1748-
Lorents Nicolai Andresen
F:
10 jul. 1748
Dødfødt søn
1751-1751
Dødfødt søn
F:
3 dec. 1751
D:
3 dec. 1751
Hans Nicolaisen
1757-
Hans Nicolaisen
F:
22 mar. 1757
Sara Pedersdatter
1708-1776
Sara Pedersdatter
F:
1708
Ballum s. (Mølby)
D:
13 jul. 1776
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Andreas Sønnichsen
1709-
Nicolai Andreas Sønnichsen
F:
1709
G:
11 nov. 1734
Ballum
Peder Hansen Møller
-før 1740
Peder Hansen Møller
D:
før 1740
Christen Thomsen
1724-1812
Christen Thomsen
F:
15 apr. 1724
Ballum s (Østerende)
D:
7 maj 1812
Ballum s. (Østerende)
Catharina Hansdatter
1762-
Catharina Hansdatter
F:
1762
Thomas Hansen
1764-
Thomas Hansen
F:
1764
Mathias Peter Hansen
1767-
Mathias Peter Hansen
F:
1767
Sara Thomasdatter
1726-1781
Sara Thomasdatter
F:
30 mar. 1726
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 feb. 1781
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Laurids Madsen
ca. 1730-
Hans Laurids Madsen
F:
ca. 1726/30
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolajsen
1770-1835
Ingvard Nicolajsen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Thomas Pedersen
1684-1764
Thomas Pedersen
F:
10 jan. 1684
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1764
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Merret Christensdatter
1700-1740
Merret Christensdatter
F:
1700
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jul. 1740
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Margrethe Pedersdatter
1685-
Anne Margrethe Pedersdatter
F:
5 feb. 1685
Ballum s. (præstegården)
Hans Brorson
1745-1798
Hans Brorson
F:
1745
D:
1 mar. 1798
Frederikke Lovise Feilberg
1752-1808
Frederikke Lovise Feilberg
F:
1752
G:
20 nov. 1788
D:
4 jul. 1808
Peter Brorson
1717-1747
Peter Brorson
F:
1717
D:
1745/47
Ane Sophie Sørensdatter Foss
Ane Sophie Sørensdatter Foss
G:
22 sep. 1744
Jacob Brorson
1718-1812
Jacob Brorson
F:
1718
D:
1812
Broder Blechingberg
1744-1744
Broder Blechingberg
F:
5 aug. 1744
D:
5 aug. 1744
Christine Marie Blechingberg
1745-1765
Christine Marie Blechingberg
F:
25 sep. 1745
D:
15 jul. 1765
Broder Blechingberg
1746-
Broder Blechingberg
F:
2 nov. 1746
Sara Brorson
1720-1746
Sara Brorson
F:
6 maj 1720
D:
6 nov. 1746
Frederik Blechingberg
1707-1765
Frederik Blechingberg
F:
1707
Gram
D:
29 jul. 1765
Ballum
Broder Pedersen (Brorson)
1686-1732
Broder Pedersen (Brorson)
F:
11 dec. 1686
Ballum s. (præstegården)
D:
1732
Ballum s. (præstegården)
Ingeborg Roost
1684-1760
Ingeborg Roost
F:
1684
Tønder
D:
11 apr. 1760
Ballum s. (præstegården)
Christopher Pedersen (Ballum)
1688-1736
Christopher Pedersen (Ballum)
F:
10 okt. 1688
Ballum s. (præstegården)
D:
1736
Lunde
Elisabeth Rasmusdatter
Elisabeth Rasmusdatter
G:
ca. 1728/29
Jens Pedersen
1690-
Jens Pedersen
F:
3 apr. 1690
Ballum s. (præstegården)
Cathrine Pedersdatter
ca. 1693-1705
Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1693
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1705
Ballum s. (præstegården)
Kirstine Pedersdatter
1724-1724
Kirstine Pedersdatter
F:
senest 1724
D:
tidligst 1724
Peder Brodersen
1652-1723
Peder Brodersen
F:
1650/52
Randerup
D:
1723
Ballum s. (præstegården)
Sara Bruun
ca. 1651-1700
Sara Bruun
F:
ca. 1651
Løgumkloster
G:
1681
D:
3 sep. 1700
Ballum s. (præstegården)
Andreas Brodersen
1664-1710
Andreas Brodersen
F:
1660/64
Randerup
D:
1709/10
Amrum
Maria Bruun
Nicolai Brorson
1690-1757
Nicolai Brorson
F:
23 jul. 1690
Randerup
D:
30 mar. 1757
København
Anna Christine Bruun
1694-1721
Anna Christine Bruun
F:
1694
Løgumkloster
G:
24 sep. 1716
D:
7 jun. 1721
Bedsted
Barbara Agnethe Hansen
1703-1750
Barbara Agnethe Hansen
F:
1703
G:
1722
D:
1750
Charlotte Marie Vogetz
1697-1752
Charlotte Marie Vogetz
F:
1697
G:
1751
D:
1752
Anna Fogh
ca. 1693-1764
Anna Fogh
F:
ca. 1693
G:
1753
D:
1764
Broder B. Brorson
1692-1778
Broder B. Brorson
F:
1692
D:
1778
Christian Bagger Brorson
Broder Hansen Brorson
1728-1773
Broder Hansen Brorson
F:
6 jun. 1728
Randerup
D:
13 jun. 1773
Ribe
Søster Svane Bagger
1734-1800
Søster Svane Bagger
F:
11 maj 1734
Bergen
G:
14 sep. 1759
D:
15 mar. 1800
Ribe
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
G:
31 okt. 1768
Brøns
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Mette Stockemark Wind
1749-
Mette Stockemark Wind
F:
1749
Brøns
Søren Schandorph
1731-1789
Søren Schandorph
F:
17 mar. 1731
Holstebro
D:
21 nov. 1789
Spandet
Jens Jørgen With
1745-1802
Jens Jørgen With
F:
20 nov. 1745
Notmark
G:
1795
D:
27 mar. 1802
Lysabild
Johanne Christine Wind
1751-
Johanne Christine Wind
F:
1751
Brøns
Jørgen Mechlenburg
1741-1808
Jørgen Mechlenburg
F:
21 sep. 1741
Amrum
D:
17 jul. 1808
Bevtoft
Margrethe Hedvig Brorson
1729-1779
Margrethe Hedvig Brorson
F:
1729
Randerup
D:
1779
Brøns
Mathias Wind
1715-1781
Mathias Wind
F:
13 apr. 1715
København
G:
28 nov. 1764
D:
1781
Brøns
Rasmus Bondesen Brorson
1761-1846
Rasmus Bondesen Brorson
F:
23 okt. 1761
Lunde
D:
4 aug. 1846
Aalborg
Cathrine Marie Ferslev
1771-1853
Cathrine Marie Ferslev
F:
13 okt. 1771
Skagen
G:
8 maj 1795
Skagen
D:
18 maj 1853
Aalborg
Gjertrud Marie Brorson
1771-1800
Gjertrud Marie Brorson
F:
1771
Gram
D:
27 apr. 1800
Nordrup
Conrad Christian Gemzøe
1771-1848
Conrad Christian Gemzøe
F:
1771
København
D:
6 dec. 1848
København
Johan Herman Brorson
1730-1799
Johan Herman Brorson
F:
1730
Tønder
D:
8 okt. 1799
Gram
Magdalene Catharina Bondesen
1737-1809
Magdalene Catharina Bondesen
F:
1737
Ribe
D:
1809
Gram
Hans Adolph Hansen Brorson
1732-1790
Hans Adolph Hansen Brorson
F:
1732
Tønder
D:
aug. 1790
Emmerlev
Anna Christina Anganetha Brorson
1747-
Anna Christina Anganetha Brorson
F:
1747
Haderslev
G:
5 okt. 1764
Christian Carl Hansen Brorson
1745-1795
Christian Carl Hansen Brorson
F:
12 nov. 1745
Ribe
D:
1 apr. 1795
Varde
Hans Adolph Brorson
1694-1764
Hans Adolph Brorson
F:
29 jun. 1694
Randerup
D:
3 jun. 1764
Ribe
Cathrine Steenbech Clausen
1706-1741
Cathrine Steenbech Clausen
F:
1706
Løgumkloster
G:
26 nov. 1722
D:
9 jun. 1741
Ribe
Johanne Christine Riese
1710-1795
Johanne Christine Riese
F:
22 jun. 1710
Agerskov
G:
29 jun. 1742
Agerskov
D:
4 jul. 1795
Varde
Broder Brodersen (Brorson)
1662-1704
Broder Brodersen (Brorson)
F:
28 jun. 1662
Randerup
D:
28 mar. 1704
Randerup
Catharine Margrethe Clausen
1666-1732
Catharine Margrethe Clausen
F:
18 jul. 1666
Visby s. (Trøjborg)
G:
1689
D:
1732
Randerup
Ellen Hansdatter
1623-1687
Ellen Hansdatter
F:
13 jul. 1623
Brede s. (Harres)
D:
1687
Broder Pedersen
1620-1685
Broder Pedersen
F:
5 feb. 1620
Døstrup s. (Drengsted)
G:
9 jun. 1650
D:
22 jun. 1685
Randerup
Anne Hansdatter
ca. 1600-
Anne Hansdatter
F:
ca. 1600
Hans Jensen
ca. 1590-eft. 1621
Hans Jensen
F:
ca. 1590
D:
eft. 1621
NN
Hans Obsen
1576-1620
Hans Obsen
F:
o. 1565/76
fmtl. Skast
D:
fmtl. 1613/20