Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Steffen Steffensen
- 1636
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Pedersen (Vinther)
ca. 1651-1717
Niels Pedersen (Vinther)
F:
ca. 1651
D:
1717
Middelfart
Kirsten Pedersdatter
ca. 1662-1712
Kirsten Pedersdatter
F:
ca. 1662
D:
1712
Middelfart
Elisabeth Erichsdatter Staalmand
-1728
Elisabeth Erichsdatter Staalmand
G:
21 jul. 1713
Middelfart
D:
1728
Middelfart
Anne Pedersdatter
-1700
Anne Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1700
Søren Kylling
Anne Olufsdatter
-før 1700
Anne Olufsdatter
D:
før 1700
Peder NN
Maren Hansdatter
-eft. 1748
Maren Hansdatter
D:
eft. 1748
Frederik Ottesen
ca. 1668-1749
Frederik Ottesen
F:
ca. 1668
D:
1749
Gadbjerg s.
Søren Rasmussen
Søren Rasmussen
G:
ca. 1740
Mette Hansdatter
ca. 1668-1749
Mette Hansdatter
F:
ca. 1668
D:
1749
Jens Pedersen Boller
-ca. 1735
Jens Pedersen Boller
G:
1728/34
D:
ca. 1735
Bredstrup
Kirsten Lauridsdatter
-før 1700
Kirsten Lauridsdatter
D:
før 1700
Hans Jørgensen Jelling
1647-1734
Hans Jørgensen Jelling
F:
1647
Jelling
D:
dec. 1734
Øster Nykirke
Niels Nielsen Ahrensberg
1689-1689
Niels Nielsen Ahrensberg
F:
1689
D:
29 nov. 1689
Kirsten Nielsdatter
1691-
Kirsten Nielsdatter
F:
16 feb. 1691
Maren Nielsdatter
1695-
Maren Nielsdatter
F:
28 mar. 1695
Lauritz Nielsen Ahrensberg
1697-
Lauritz Nielsen Ahrensberg
F:
11 jul. 1697
Sidsel Lauridsdatter
-1702
Sidsel Lauridsdatter
D:
1702
Niels Nielsen Ahrensberg
ca. 1653-1705
Niels Nielsen Ahrensberg
F:
ca. 1650/53
G:
1687
D:
1705
Kirsten Olufsdatter
-før 1700
Kirsten Olufsdatter
D:
før 1700
Laurids NN
Birgitte Stephansdatter
ca. 1671-
Birgitte Stephansdatter
F:
ca. 1671
Sunds
Oluf Stephansen
1672-1676
Oluf Stephansen
F:
18 jul. 1672
Sunds
D:
6 dec. 1676
Sunds
Ole Stephansen
1673-
Ole Stephansen
F:
8 okt. 1673
Sunds
Kirstine Stephensdatter
1786-1869
Kirstine Stephensdatter
F:
24 sep. 1786
Nørre-Snede s.
D:
20 jul. 1869
Ikast s.
Søren Uhre Christensen
1759-1824
Søren Uhre Christensen
F:
27 dec. 1759
Jelling s.
G:
10 apr. 1818
Nørre-Snede k.
D:
26 jul. 1824
Strib
Anne Stephensdatter
1782-1812
Anne Stephensdatter
F:
7 nov. 1782
Nørre-Snede s.
D:
1812
Bording s. (Hestlund)
Peder Stephensen
1790-
Peder Stephensen
F:
16 mar. 1790
Bording s. (Hestlund)
Maren Christensdatter
1796-
Maren Christensdatter
F:
1796
Bording s. (Raunholdt)
G:
19 nov. 1825
Bording k.
Stephan Andersen
1750-1818
Stephan Andersen
F:
16 jan. 1750
Nørre-Snede s.
D:
19 aug. 1818
Bording s. (Hestlund)
Anne Laursdatter
1751-1825
Anne Laursdatter
F:
24 apr. 1751
Bording s.
G:
ca. 1781
Bording k.
D:
30 nov. 1825
Bording s. (Hestlund)
Ane Stephansdatter
1724-1754
Ane Stephansdatter
F:
10 jan. 1724
Tamdrup s.
D:
15 feb. 1754
Nørre-Snede s.
Anders Madsen
1716-1770
Anders Madsen
F:
23 nov. 1716
Nørre-Snede s.
G:
ca. 1749
Nørre-Snede k.
D:
10 dec. 1770
Nørre-Snede s.
Stephan Stephansen Sunds
1675-1750
Stephan Stephansen Sunds
F:
18 aug. 1675
Sunds
D:
24 jan. 1750
Tamdrup s. (Årupgård)
Elisabeth Jacobsdatter
Stephan Olufsen Aale
1636-1723
Stephan Olufsen Aale
F:
15 maj 1636
Åle
D:
16 aug. 1723
Sunds
Apollone Jacobsdatter Barfod
1638-1693
Apollone Jacobsdatter Barfod
F:
1 jul. 1638
Gjellerup s. (Bjødstrup)
G:
20 nov. 1670
Gjellerup
D:
22 feb. 1693
Sunds
Elisabeth Sophie Stephansdatter Aale
ca. 1697-1758
Elisabeth Sophie Stephansdatter Aale
F:
ca. 1697
D:
1758
Brørup s. (Hulkær)
Søren Christensen Svendstrup
ca. 1697-1736
Søren Christensen Svendstrup
F:
ca. 1697
Nøvling
G:
1728
D:
1736
Christine Sørensdatter Steendorff
Christine Sørensdatter Steendorff
G:
4 apr. 1693
Barn
1764-1764
Barn
F:
1764
D:
1764
Edel Marie Mindstrup
1736-
Edel Marie Mindstrup
F:
1736
Vejle
Hans Schou
Claus Clausen
-1791
Claus Clausen
G:
4 mar. 1767
D:
SENEST 1791
Inger Kirstine Mindstrup
1737-1811
Inger Kirstine Mindstrup
F:
1737
Vejle
D:
3 nov. 1811
Margrethe Lene Mindstrup
1739-1822
Margrethe Lene Mindstrup
F:
1739
Vejle
D:
1822
Sophie Charlotte Mindstrup
1740-1740
Sophie Charlotte Mindstrup
F:
1740
Vejle
D:
1740
Vejle
Sophie Charlotte Mindstrup
1741-ca. 1791
Sophie Charlotte Mindstrup
F:
1741
Vejle
D:
ca. 1791
Aarhus
Jens Mikkelsen Tørslev
Niels Mindstrup
1742-1758
Niels Mindstrup
F:
1742
Vejle
D:
1758
Vejle
Jørgen Mindstrup
1744-
Jørgen Mindstrup
F:
1744
Vejle
Johanne Judithe Mindstrup
1746-
Johanne Judithe Mindstrup
F:
1746
Vejle
Anna Mindstrup
1748-
Anna Mindstrup
F:
1748
Vejle
Schack Mindstrup
1752-1755
Schack Mindstrup
F:
1752
Vejle
D:
1755
Vejle
Sophie Hedvig Mindstrup
1752-1791
Sophie Hedvig Mindstrup
F:
1752
Vejle
D:
senest 1791
Jørgen Nielsen Mindstrup
ca. 1697-1764
Jørgen Nielsen Mindstrup
F:
ca. 1697
D:
1764
Ane Cathrine Mandix
1712-1755
Ane Cathrine Mandix
F:
1712
G:
28 jun. 1736
D:
1755
Niels Rasmussen Aale
Maren Jørgensdatter
-1720
Maren Jørgensdatter
G:
SEN. 1697
D:
1720
Rasmus Olufsen Aale (Samsing)
1644-1721
Rasmus Olufsen Aale (Samsing)
F:
10 feb. 1644
Åle
D:
11 maj 1721
Åle
Kirsten Hansdatter Bagger
1641-1702
Kirsten Hansdatter Bagger
F:
1641
G:
1671
Varde k.
D:
14 jun. 1702
Inger Pedersdatter Stauning
ca. 1670-
Inger Pedersdatter Stauning
F:
ca. 1670
G:
27 jan. 1705
Anne Olufsdatter
-1763
Anne Olufsdatter
D:
TIDLIGST 1763
Peder Hansen
ca. 1704-1774
Peder Hansen
F:
ca. 1704
D:
1774
Underup s. (Vorbjerg)
Oluf Jacobsen
1732-1799
Oluf Jacobsen
F:
1732
D:
2 maj 1799
Underup s. (Vorbjerg)
Kirsten Jacobsdatter
1734-1734
Kirsten Jacobsdatter
F:
jan. 1734
Østbirk s. (Purup)
D:
1734
Østbirk s. (Purup)
Kirsten Jacobsdatter
1735-
Kirsten Jacobsdatter
F:
1735
Østbirk s. (Purup)
Peder Jacobsen
1737-
Peder Jacobsen
F:
1737
Østbirk s. (Purup)
Maren Jacobsdatter
1742-
Maren Jacobsdatter
F:
1742
Østbirk s. (Fuglsang)
Dorthea Jacobsdatter
1745-1745
Dorthea Jacobsdatter
F:
1745
Østbirk s. (Fuglsang)
D:
1745
Østbirk s. (Fuglsang)
Bodil
1773-1773
Bodil
F:
jan. 1773
Østbirk s. (Monbjerg)
D:
feb. 1773
Østbirk s. (Monbjerg)
Dødfødt barn
1773-1773
Dødfødt barn
F:
jan. 1773
Østbirk s. (Monbjerg)
D:
jan. 1773
Østbirk s. (Monbjerg)
Morten Jacobsen
1747-eft. 1772
Morten Jacobsen
F:
1747
Østbirk s. (Fuglsang)
D:
eft. 1772
Maren Sørensdatter
Rasmus Jacobsen
1747-1748
Rasmus Jacobsen
F:
1747
Østbirk s. (Fuglsang)
D:
1748
Østbirk s. (Fuglsang)
Mette Olufsdatter
ca. 1707-1777
Mette Olufsdatter
F:
ca. 1707
Underup s. (Vorbjerg)
D:
1777
Underup s. (Vorbjerg)
Jacob Pedersen
ca. 1700-1770
Jacob Pedersen
F:
ca. 1700
G:
ca. 1730
D:
1770
Østbirk s. (Fuglsang)
Oluf Christensen
-1763
Oluf Christensen
D:
SENEST 1763
Dorthe Christensdatter
-ca. 1763
Dorthe Christensdatter
D:
ca. 1763
Åstrup
Oluf Pedersen
-1763
Oluf Pedersen
D:
TIDLIGST 1763
Christen Pedersen
-1763
Christen Pedersen
D:
TIDLIGST 1763
Rasmus Pedersen
-1763
Rasmus Pedersen
D:
TIDLIGST 1763
Maren Pedersdatter
-1763
Maren Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
NN
-før 1763
NN
D:
før 1763
Ellen Pedersdatter
-1763
Ellen Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Peder Rasmussen Javngyde
-1763
Peder Rasmussen Javngyde
D:
TIDLIGST 1763
Mette Pedersdatter
-1763
Mette Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Jens Knudsen
-1763
Jens Knudsen
D:
TIDLIGST 1763
Anne Pedersdatter
-1763
Anne Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Niels Christensen
-før 1763
Niels Christensen
D:
før 1763
Margrethe Pedersdatter
-1763
Margrethe Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Peder Mikkelsen
-1763
Peder Mikkelsen
D:
TIDLIGST 1763
Inger Christensdatter
-før 1763
Inger Christensdatter
D:
før 1763
Peder Olufsen
Niels Pedersen Fog
-1763
Niels Pedersen Fog
D:
TIDLIGST 1763
Anne Pedersdatter
Mikkel Madsen Nielsen
-1763
Mikkel Madsen Nielsen
D:
TIDLIGST 1763
Karen Pedersdatter
-1763
Karen Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Jens Lauridsen
-1763
Jens Lauridsen
D:
TIDLIGST 1763
Oluf Pedersen
-1763
Oluf Pedersen
D:
TIDLIGST 1763
Sidsel Pedersdatter
-1763
Sidsel Pedersdatter
D:
TIDLIGST 1763
Niels Jensen
-1763
Niels Jensen
G:
SENEST 1757
D:
TIDLIGST 1763
Maren Pedersdatter
ca. 1739-1763
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1739
D:
TIDLIGST 1763
Niels Jensen
-1763
Niels Jensen
G:
SENEST 1763
D:
TIDLIGST 1763
Mette Pedersdatter
-ca. 1757
Mette Pedersdatter
D:
ca. 1757
Vadsted
Peder Ottesen
-eft. ER 1763?
Peder Ottesen
D:
eft. ER 1763?
Maren Christensdatter
-før 1763
Maren Christensdatter
D:
før 1763
Peder Nielsen
-TIDLIGST 1763?
Peder Nielsen
D:
TIDLIGST 1763?
Mette Olufsdatter
-1700
Mette Olufsdatter
D:
TIDLIGST 1700
Christen Christensen
-før 1700
Christen Christensen
D:
før 1700
Helene Enevoldsdatter Hviid
ca. 1669-1686
Helene Enevoldsdatter Hviid
F:
ca. 1669
D:
tidligst 1686
Inger Enevoldsdatter Hviid
ca. 1670-eft. 1710
Inger Enevoldsdatter Hviid
F:
ca. 1670
D:
eft. 1710
Rasmus Sørensen
Frands Hansen
ca. 1683-1747
Frands Hansen
F:
ca. 1683
Stouby s. (Grund)
G:
1711
Vrigsted
D:
1747
Enevold Christensen Hviid
før 1708-eft. 1729
Enevold Christensen Hviid
F:
før 1708
D:
eft. 1729
Christen Johansen
-eft. 1754
Christen Johansen
D:
eft. 1754
Ane Marie Johansdatter (Greis)
ca. 1731-1752
Ane Marie Johansdatter (Greis)
F:
ca. 1731
Kattrup s. (Borup)
D:
1752
Kattrup s. (Borup)
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
ca. 1736-1804
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
F:
ca. 1736
Kattrup s. (Borup)
D:
4 maj 1804
Yding
Laurids Jørgensen Bang
1731-1788
Laurids Jørgensen Bang
F:
1731
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
G:
13 feb. 1756
Kattrup
D:
1788
Voerladegård s. (Hem)
Mourits Johansen
ca. 1741-1785
Mourits Johansen
F:
ca. 1741
Kattrup s. (Borup)
D:
1785
Vedslet s. (Grumstrup)
Jacob Johansen
1743-1748
Jacob Johansen
F:
1743
Kattrup s. (Borup)
D:
1748
Kattrup s. (Borup)
Elisabeth Johansdatter (Greis)
1746-1787
Elisabeth Johansdatter (Greis)
F:
1746
Kattrup s. (Borup)
D:
1781/1787
Oliva Christensdatter Hviid
ca. 1706-1755
Oliva Christensdatter Hviid
F:
ca. 1706
D:
1755
Kattrup s. (Borup)
Johannes Christensen (Greis)
1697-1755
Johannes Christensen (Greis)
F:
1697
Grejs s.
G:
ca. 1730
D:
1755
Kattrup s. (Borup)
Jens Christensen Lassen
ca. 1709-eft. 1755
Jens Christensen Lassen
F:
ca. 1709
D:
eft. 1755
Maren Enevoldsdatter Hviid
ca. 1673-eft. 1726
Maren Enevoldsdatter Hviid
F:
ca. 1673
D:
eft. 1726
Christen Jensen Lassen
ca. 1667-ca. 1726
Christen Jensen Lassen
F:
ca. 1667
G:
ca. 1706
D:
ca. 1726
Anne Sofie Rasmusdatter
1698-eft. 1733
Anne Sofie Rasmusdatter
F:
1698
Dover s. (Hemstok)
D:
eft. 1733
Peder Thomsen
ca. 1707-1734
Peder Thomsen
F:
ca. 1707
D:
TIDL. 1734
Enevold Rasmussen
1700-eft. 1733
Enevold Rasmussen
F:
1700
Dover s. (Hemstok)
D:
eft. 1733
Laurids Rasmussen
1703-eft. 1733
Laurids Rasmussen
F:
1703
Dover s. (Hemstok)
D:
eft. 1733
Anne Cathrine Jacobsdatter
1736-
Anne Cathrine Jacobsdatter
F:
1736
Dover s. (Hemstok)
Jens Simonsen
Jens Simonsen
G:
1754
Dover
Rasmus Jacobsen
1738-1738
Rasmus Jacobsen
F:
1738
Dover s. (Hemstok)
D:
1738
Dover s. (Hemstok)
Jacob Sørensen
1764-1765
Jacob Sørensen
F:
1764
Dover s. (Firgårde)
D:
1765
Dover s. (Firgårde)
Jacob Sørensen
1766-
Jacob Sørensen
F:
1766
Dover s. (Firgårde)
Christen Sørensen
1767-1801
Christen Sørensen
F:
1767
Dover s. (Firgårde)
D:
TIDL. 1801
Kirsten Jensdatter
ca. 1773-1801
Kirsten Jensdatter
F:
ca. 1773
G:
ca. 1800
D:
TIDL. 1801
Kirsten Sørensdatter
1770-1774
Kirsten Sørensdatter
F:
1770
Dover s. (Firgårde)
D:
1774
Dover s. (Firgårde)
Anne Sørensdatter
1773-1787
Anne Sørensdatter
F:
1773
Dover s. (Firgårde)
D:
TIDL. 1787
Kirsten Sørensdatter
1775-1776
Kirsten Sørensdatter
F:
1775
Dover s. (Firgårde)
D:
1776
Dover s. (Firgårde)
Kirsten Jacobsdatter
1739-1801
Kirsten Jacobsdatter
F:
1739
Dover s. (Hemstok)
D:
1787/1801
Søren Christensen
ca. 1740-1801
Søren Christensen
F:
ca. 1740
G:
1763
Dover
D:
TIDL. 1801
Anne Jespersdatter
ca. 1773-1787
Anne Jespersdatter
F:
ca. 1773
Rye s. (Emborg)
D:
TIDL. 1787
Sophie Jacobsdatter
1741-ca. 1773
Sophie Jacobsdatter
F:
1741
Dover s. (Hemstok)
D:
ca. 1773
Rye s. (Emborg)
Jesper Rasmussen
ca. 1740-1801
Jesper Rasmussen
F:
ca. 1740
G:
1767
Dover
D:
TIDL. 1801
Rasmus Jacobsen
1744-1751
Rasmus Jacobsen
F:
1744
Dover s. (Hemstok)
D:
FMTL. 1744/51
Dover s. (Hemstok)
Knud Jacobsen
1747-1748
Knud Jacobsen
F:
1747
Dover s. (Hemstok)
D:
1748
Dover s. (Hemstok)
Jacob Rasmussen
1706-1761
Jacob Rasmussen
F:
1706
Dover s. (Hemstok)
D:
1761
Dover s. (Hemstok)
Kirsten Knudsdatter
1711-1748
Kirsten Knudsdatter
F:
1711
Dover s. (Bjedstrup)
G:
1734
Dover
D:
1748
Dover s. (Hemstok)
Kirsten Jacobsdatter
1750-1750
Kirsten Jacobsdatter
F:
1750
Dover s. (Hemstok)
D:
1750
Dover s. (Hemstok)
Rasmus Jacobsen
1751-1752
Rasmus Jacobsen
F:
1751
Dover s. (Hemstok)
D:
1752
Dover s. (Hemstok)
Christoffer Jacobsen
1753-1784
Christoffer Jacobsen
F:
1753
Dover s. (Hemstok)
D:
1784
Dover s. (Hemstok)
Rasmus Jacobsen
1754-1755
Rasmus Jacobsen
F:
1754
Dover s. (Hemstok)
D:
1755
Dover s. (Hemstok)
Rasmus Jacobsen
1757-1761
Rasmus Jacobsen
F:
1757
Dover s. (Hemstok)
D:
1761
Dover s. (Hemstok)
Laurs Knudsen
1784-1801
Laurs Knudsen
F:
1784
Dover s. (Bjedstrup)
D:
1787/1801
Jacob Knudsen
ca. 1786-1801
Jacob Knudsen
F:
ca. 1786
Dover s. (Bjedstrup)
D:
1787/1801
Jacob Knudsen
ca. 1797-1801
Jacob Knudsen
F:
ca. 1797
Dover s. (Bjedstrup)
D:
TIDL. 1801
Laurs Knudsen
ca. 1799-1801
Laurs Knudsen
F:
ca. 1799
Dover s. (Bjedstrup)
D:
TIDL. 1801
Kirsten Jacobsdatter
1759-1801
Kirsten Jacobsdatter
F:
1759
Dover s. (Hemstok)
D:
TIDL. 1801
Knud Laursen
1749-1801
Knud Laursen
F:
1749
Dover s. (Bjedstrup)
G:
1783
Dover
D:
TIDL. 1801
Anne Christoffersdatter
ca. 1727-eft. 1801
Anne Christoffersdatter
F:
ca. 1727
G:
1748
Dover
D:
eft. ER 1801
Dødfødt barn
1738-1738
Dødfødt barn
F:
1738
Yding s. (Såby)
D:
1738
Yding s. (Såby)
Dødfødt barn
1740-1740
Dødfødt barn
F:
1740
Yding s. (Såby)
D:
1740
Yding s. (Såby)
Jørgen Iversen
1741-1743
Jørgen Iversen
F:
1741
Yding s. (Såby)
D:
1743
Yding s. (Såby)
Anne Cathrine Iversdatter
1741-1749
Anne Cathrine Iversdatter
F:
1741
Yding s. (Såby)
D:
1741/1749
Yding s. (Såby)
Karen Iversdatter
1745-1765
Karen Iversdatter
F:
1745
Yding s. (Såby)
D:
TIDL. 1765
Dødfødt barn
1745-1745
Dødfødt barn
F:
1745
Yding s. (Såby)
D:
1745
Yding s. (Såby)
Dødfødt barn
1747-1747
Dødfødt barn
F:
1747
Yding s. (Såby)
D:
1747
Yding s. (Såby)
Karen Rasmusdatter
1712-1747
Karen Rasmusdatter
F:
1712
Dover s. (Hemstok)
D:
1747
Yding s. (Såby)
Iver Jørgensen
-1762
Iver Jørgensen
G:
ca. 1737
D:
1762
Yding s. (Såby)
NN
1712-1714
NN
F:
1712
Dover s. (Hemstok)
D:
1714
Dover s. (Hemstok)
Anders Sørensen
ca. 1745-1748
Anders Sørensen
F:
ca. 1745
Ovsted s. (Ris)
D:
1748
Ovsted s. (Ris)
Rasmus Sørensen
1748-1764
Rasmus Sørensen
F:
1748
Ovsted s. (Ris)
D:
1764
Ovsted s. (Ris)
Søren Rasmussen
1716-1775
Søren Rasmussen
F:
1716
Dover s. (Hemstok)
D:
1775
Ovsted s. (Ris)
NN
NN
G:
ca. 1745
Anne Cathrine Enevoldsdatter Hviid
ca. 1675-1735
Anne Cathrine Enevoldsdatter Hviid
F:
ca. 1675
D:
1735
Dover s. (Hemstok)
Rasmus Lauridsen
ca. 1666-1733
Rasmus Lauridsen
F:
ca. 1666
D:
1733
Dover s. (Hemstok)
Niels Knudsen Hviid
Kirsten Pedersdatter
-eft. 1774
Kirsten Pedersdatter
D:
eft. 1774
Enevold Knudsen Hviid
ca. 1788-1825
Enevold Knudsen Hviid
F:
ca. 1788
D:
2 jun. 1825
Aarhus (Domsognet)
Birthe Marie Olesen
ca. 1798-
Birthe Marie Olesen
F:
ca. 1798
Knud Enevoldsen Hviid
1758-
Knud Enevoldsen Hviid
F:
1758
Ovsted s. (Tammestrup)
NN
Enevold Pedersen Hviid
1788-1874
Enevold Pedersen Hviid
F:
1788
Nim s. (Lundegård)
D:
20 maj 1874
Nim s. (Lundegård)
Ane Andersdatter
ca. 1780-1860
Ane Andersdatter
F:
ca. 1780
Vedslet s.
D:
22 sep. 1860
Nim s. (Lundegaard)
Peder Enevoldsen Hviid
1759-1809
Peder Enevoldsen Hviid
F:
1759
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
19 aug. 1809
Nim
Ellen Marie Tøxen
1749-1788
Ellen Marie Tøxen
F:
1749
Horsens
G:
24 aug. 1787
Nim (i huset efter kgl. bev.)
D:
1788
Nim
Kirstine Cathrine Hansdatter Kruse
1760-1805
Kirstine Cathrine Hansdatter Kruse
F:
1760
Langskov s. (Hvolgård)
G:
1798
Nim (i huset efter kgl. bev.)
D:
1805
Niels Christian Enevoldsen Hviid
1760-1763
Niels Christian Enevoldsen Hviid
F:
1760
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
1763
Ovsted s. (Tammestrup)
Sophie Enevoldsdatter Hviid
1761-1784
Sophie Enevoldsdatter Hviid
F:
1761
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
1784
Ovsted s. (Tammestrup)
Niels Christian Enevoldsen Hviid
1764-1767
Niels Christian Enevoldsen Hviid
F:
1764
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
1767
Ovsted s. (Tammestrup)
Enevold Knudsen Hviid
ca. 1716-1781
Enevold Knudsen Hviid
F:
ca. 1716
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
1781
Ovsted s. (Tammestrup)
Birgitte Pedersdatter Balle
ca. 1726-1812
Birgitte Pedersdatter Balle
F:
ca. 1726
G:
16 aug. 1757
Ovsted
D:
22 nov. 1812
Nim
Niels Hviid
1798-1866
Niels Hviid
F:
20 maj 1798
Gestelev s. (Madegården)
D:
30 mar. 1866
Horsens
Ane Albrechtsen
1799-eft. 1865
Ane Albrechtsen
F:
22 jan. 1799
Dalby
G:
6 maj 1826
Ovsted
D:
eft. 1865
Kirsten Hviid
ca. 1801-1825
Kirsten Hviid
F:
ca. 1801
D:
27 apr. 1825
Ovsted s. (Tammestrup)
Jens Hansen Hviid
1772-1842
Jens Hansen Hviid
F:
1772
Verninge s. (Nårup)
D:
15 jul. 1842
Ovsted s. (Tammestrup)
Karen Nielsdatter
-eft. 1798
Karen Nielsdatter
G:
6 maj 1797
Verninge
D:
eft. 1798
Peder Hviid
ca. 1816-1820
Peder Hviid
F:
ca. 1816
D:
12 jun. 1820
Ovsted s. (Tammestrup)
Karen Pedersdatter
ca. 1777-1827
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1777
D:
1 mar. 1827
Ovsted s. (Tammestrup)
Jens Hviid
1829-
Jens Hviid
F:
29 aug. 1829
Ovsted s. (Tammestrup)
Karen Hviid
1830-
Karen Hviid
F:
29 sep. 1830
Ovsted s. (Tammestrup)
Kirsten Hviid
1832-
Kirsten Hviid
F:
13 mar. 1832
Ovsted s. (Tammestrup)
Christiane Hviid
1833-
Christiane Hviid
F:
29 aug. 1833
Ovsted s. (Tammestrup)
Peter Julius Struve
ca. 1826-
Peter Julius Struve
F:
ca. 1826
Roskilde
Marie Hviid
1835-
Marie Hviid
F:
30 apr. 1835
Ovsted s. (Tammestrup)
Johanne Hviid
1836-1941
Johanne Hviid
F:
16 okt. 1836
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
11 feb. 1941
Hørning
Ane Bagge Hviid
1838-
Ane Bagge Hviid
F:
2 aug. 1838
Ovsted s. (Tammestrup)
Christine Hviid
1840-1847
Christine Hviid
F:
5 nov. 1840
Ovsted s. (Tammestrup)
D:
19 dec. 1847
Skanderup s. (Justenborg)
Jens Peter Hviid
1842-
Jens Peter Hviid
F:
5 jul. 1842
Ovsted s. (Tammestrup)
Karen Marie Christophersdatter
1808-1873
Karen Marie Christophersdatter
F:
25 aug. 1808
Tåning
G:
17 okt. 1828
Ovsted k. (Tåning kb.)
D:
21 maj 1873
Vejle
Hans Knudsen Hviid
Sophie Enevoldsdatter Hviid
ca. 1679-1756
Sophie Enevoldsdatter Hviid
F:
ca. 1679
D:
1756
Ovsted s. (Tammestrup)
Knud Nielsen
ca. 1673-1756
Knud Nielsen
F:
ca. 1673
G:
ca. 1712
D:
1756
Ovsted s. (Tammestrup)
Sophie Olufsdatter Samsing
ca. 1645-ca. 1712
Sophie Olufsdatter Samsing
F:
ca. 1645
D:
ca. 1712
Enevold Christensen Hviid
ca. 1620-ca. 1686
Enevold Christensen Hviid
F:
ca. 1620
G:
ca. 1667
D:
ca. 1686
Søren Andersen
-ca. 1712
Søren Andersen
D:
ca. 1712
Ovsted s. (Tammestrup)
Jacob Olufsen Aale
-1700
Jacob Olufsen Aale
D:
1700
Kirsten Jensdatter
-1692
Kirsten Jensdatter
D:
25 jun. 1692
Barrit
Christen Nymøller Olufsen
1733-1738
Christen Nymøller Olufsen
F:
1733
Fausing
D:
1738
Fausing
Christine Augusta Olufsdatter
1735-
Christine Augusta Olufsdatter
F:
1735
Fausing
Ulrik Christian Ask
-1787
Ulrik Christian Ask
D:
SENEST 1787
Karen Olufsdatter
1737-1738
Karen Olufsdatter
F:
1737
Fausing
D:
1738
Fausing
Morten Olufsen Fausing
1739-
Morten Olufsen Fausing
F:
1739
Fausing
Christen Nymøller Olufsen
1741-1742
Christen Nymøller Olufsen
F:
1741
Fausing
D:
1742
Fausing
Johan Olufsen Fausing
1743-
Johan Olufsen Fausing
F:
1743
Fausing
Oluf (Ogle) Mortensen
1704-1753
Oluf (Ogle) Mortensen
F:
1704
Fausing
D:
1753
Fausing
Maren Christensdatter Nymøller
1710-ca. 1787
Maren Christensdatter Nymøller
F:
1710
Nørager
G:
21 maj 1733
Nørager
D:
ca. 1787
Ingeborg Marie Mortensdatter
1706-
Ingeborg Marie Mortensdatter
F:
1706
Fausing
Kirsten Mortensdatter
1708-1710
Kirsten Mortensdatter
F:
1708
Fausing
D:
1710
Fausing
Kirsten Mortensdatter
1711-
Kirsten Mortensdatter
F:
1711
Fausing
Adam Fausing
1747-1752
Adam Fausing
F:
1747
Mørke
D:
FMTL. FX 1752
Mørke
Cathrine Marie Fausing
1749-
Cathrine Marie Fausing
F:
1749
Mørke
Jensine Abelone Kirstine Bisgaard
1838-
Jensine Abelone Kirstine Bisgaard
F:
3 okt. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Adamine Abigael Bisgaard
1841-
Adamine Abigael Bisgaard
F:
15 feb. 1841
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jacob Blumer Gorm
1843-1908
Jacob Blumer Gorm
F:
21 nov. 1843
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 jul. 1908
København
Eleonore Sophie Poulsen
1850-1933
Eleonore Sophie Poulsen
F:
17 jun. 1850
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
24 okt. 1873
D:
1 sep. 1933
Christine Marie Fausing
1803-1878
Christine Marie Fausing
F:
25 aug. 1803
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
D:
23 feb. 1878
Horsens
Andreas Gorm Bisgaard
ca. 1803-1889
Andreas Gorm Bisgaard
F:
ca. 1803
Horsens
G:
17 nov. 1837
Skanderup
D:
28 feb. 1889
Horsens
Abigael Søring Fausing
1843-
Abigael Søring Fausing
F:
28 nov. 1843
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Ane Jensine Fausing
1845-
Ane Jensine Fausing
F:
9 aug. 1845
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Jens Fausing
1847-
Jens Fausing
F:
19 okt. 1847
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Adamine Kirstine Marie Fausing
1850-
Adamine Kirstine Marie Fausing
F:
23 mar. 1850
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Marie Sophie Fausing
1852-
Marie Sophie Fausing
F:
15 mar. 1852
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Søren Fausing
1854-
Søren Fausing
F:
15 jul. 1854
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Emilie Nathalie Fausing
1857-1931
Emilie Nathalie Fausing
F:
30 aug. 1857
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
D:
22 okt. 1931
Skanderup s. (Vrold Mark)
Christen Sørensen
1868-1945
Christen Sørensen
F:
22 dec. 1868
Skanderup s. (Vrold Mark)
G:
19 dec. 1888
Skanderup
D:
9 maj 1945
Skanderup s. (Vrold)
Jacob Fausing
1806-1877
Jacob Fausing
F:
27 apr. 1806
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
D:
12 okt. 1877
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Voldborg Jensdatter Basse
1819-
Voldborg Jensdatter Basse
F:
24 okt. 1819
Hørning s. (Fregerslev)
G:
25 nov. 1842
Hørning
Søren Fausing
1839-1839
Søren Fausing
F:
6 aug. 1839
Skanderup s. (Forlev Mølle)
D:
17 okt. 1839
Skanderup s. (Forlev Mølle)
Adolph Fausing
1840-1923
Adolph Fausing
F:
27 nov. 1840
Skanderup s. (Forlev Mølle)
D:
4 maj 1923
Horsens
Elfrida Charlotte Haubroe
1838-1909
Elfrida Charlotte Haubroe
F:
8 jun. 1838
Funder s.
G:
7 jul. 1876
Horsens
D:
19 okt. 1909
Horsens
Peter Fausing
1843-1921
Peter Fausing
F:
25 mar. 1843
Skanderup s. (Forlev Mølle)
D:
24 nov. 1921
Aarhus (Skt. Pauls s. (Skt. Josef Hospital))
Thora Jensine Møller
1849-1917
Thora Jensine Møller
F:
18 nov. 1849
Fruering s. (Røde Mølle)
G:
8 okt. 1878
Skanderup
D:
6 maj 1917
Skanderup s. (Forlev Mølle)
Rasmus Fausing
1809-1880
Rasmus Fausing
F:
18 apr. 1809
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
D:
7 okt. 1880
Skanderup s. (Forlev Mølle)
Anna Johanne Møller
1812-
Anna Johanne Møller
F:
1812
Vedslet s.
G:
1 okt. 1838
Fruering
Søren Fausing
1813-1827
Søren Fausing
F:
12 okt. 1813
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
D:
27 jun. 1827
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Adam Fausing
1752-1822
Adam Fausing
F:
1752
Mørke
D:
19 jan. 1822
Skanderup s. (Fuldbro Mølle)
Abigael Søegaard
1784-1840
Abigael Søegaard
F:
1784
Stjær
G:
5 nov. 1802
Skanderborg (i huset)
D:
6 jan. 1840
Skanderup s. (Frydenlundshuset)
Jacob Mortensen Fausing
1716-1775
Jacob Mortensen Fausing
F:
1716
Fausing
D:
1775
Hornslet
Kirstine Adamsdatter Neuhof
1715-1780
Kirstine Adamsdatter Neuhof
F:
1715
Viborg
G:
8 okt. 1745
Hornslet
D:
1780
Hornslet
Morten Olufsen Aale
ca. 1652-1728
Morten Olufsen Aale
F:
ca. 1652
Åle
D:
1728
Fausing
Cathrine Christoffersdatter Mossin
ca. 1672-1745
Cathrine Christoffersdatter Mossin
F:
ca. 1672
G:
13 mar. 1703
Tønning
D:
1745
Fausing
Maren Davidsdatter
1673-1712
Maren Davidsdatter
F:
1673
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1712
Hvirring s. (Trebjerre)
Rasmus Davidsen
1738-1748
Rasmus Davidsen
F:
1738
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
mar. 1748
Hvirring s. (Trebjerre)
Anne Margrethe Davidsdatter
1742-1766
Anne Margrethe Davidsdatter
F:
1742
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1766
Hvirring s. (Trebjerre)
Jacob Davidsen
1745-1746
Jacob Davidsen
F:
1745
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1746
Hvirring s. (Trebjerre)
Anne Davidsdatter
1747-1747
Anne Davidsdatter
F:
1747
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1747
Hvirring s. (Trebjerre)
Rasmus Davidsen
1749-1766
Rasmus Davidsen
F:
1749
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1766
Hvirring s. (Trebjerre)
David Jacobsen
1774-1853
David Jacobsen
F:
1774
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
18 feb. 1853
Hvirring s. (Trebjerre)
Mette Pedersdatter
1788-1870
Mette Pedersdatter
F:
1788
Hvirring s. (Trebjerre)
G:
24 okt. 1806
Hvirring
D:
5 mar. 1870
Hvirring s. (Trebjerre)
Hans Jacobsen
1779-
Hans Jacobsen
F:
dec. 1779
Hvirring s. (Trebjerre)
Karen Jensdatter
1774-1849
Karen Jensdatter
F:
1774
Underup
G:
20 jul. 1816
Hvirring
D:
12 nov. 1849
Hornborg
Rasmus Jacobsen
1782-
Rasmus Jacobsen
F:
dec. 1782
Hvirring s. (Trebjerre)
Jacob Davidsen
1753-1828
Jacob Davidsen
F:
1753
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
27 jan. 1828
Hvirring s. (Trebjerre)
Karen Hansdatter
1743-1789
Karen Hansdatter
F:
1743
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
5 nov. 1773
Tamdrup
D:
apr. 1789
Hvirring s. (Trebjerre)
Anders Jacobsen
1790-1830
Anders Jacobsen
F:
1790
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
4 jun. 1830
Hvirring s. (Trebjerre)
Anne Marie Pedersdatter
1790-1862
Anne Marie Pedersdatter
F:
1790
Øster Snede s. (Kragelund)
G:
15 nov. 1823
Hvirring
D:
26 sep. 1862
Sindbjerg s. (Ørum Mark)
Maren Andersdatter
ca. 1751-1829
Maren Andersdatter
F:
ca. 1751
G:
ca. 1790
D:
15 mar. 1829
Hvirring s. (Trebjerre)
David Jacobsen
1714-1756
David Jacobsen
F:
1714
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1756
Hvirring s. (Trebjerre)
Johanne Rasmusdatter
1715-1803
Johanne Rasmusdatter
F:
1715
Hvirring s. (Honum)
G:
1737
Hvirring
D:
18 feb. 1803
Hvirring s. (Trebjerre)
Margrethe Jacobsdatter
1717-1720
Margrethe Jacobsdatter
F:
1717
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1720
Hvirring s. (Trebjerre)
Hans Jacobsen
1719-1720
Hans Jacobsen
F:
1719
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1720
Hvirring s. (Trebjerre)
Jacob Davidsen
1675-1750
Jacob Davidsen
F:
1675
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1750
Hvirring s. (Trebjerre)
Kirsten Hansdatter
1686-1754
Kirsten Hansdatter
F:
1686
Hvirring s. (Honum)
G:
1712
Hvirring
D:
1754
Hvirring s. (Trebjerre)
Oluf Davidsen
1678-
Oluf Davidsen
F:
1678
Hvirring s. (Trebjerre)
Morten Davidsen
1683-
Morten Davidsen
F:
1683
Hvirring s. (Trebjerre)
Peder Jørgensen
1713-
Peder Jørgensen
F:
1713
Tamdrup s. (Enner)
Margrethe Jørgensdatter
1715-1754
Margrethe Jørgensdatter
F:
1715
Tamdrup s. (Enner)
D:
1754
Tamdrup s. (Enner)
Dorthe Davidsdatter
1746-1746
Dorthe Davidsdatter
F:
1746
Tamdrup s. (Enner)
D:
1746
Tamdrup s. (Enner)
Dorthe Davidsdatter
1748-1824
Dorthe Davidsdatter
F:
1748
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 maj 1824
Tamdrup s. (Enner)
Gravers Madsen
1749-1803
Gravers Madsen
F:
1749
Tamdrup s. (Lund)
G:
1799
Tamdrup
D:
1803
Tamdrup s. (Lund)
Christen Hansen
1743-1830
Christen Hansen
F:
1743
Hvirring s. (Trebjerre)
G:
14 nov. 1807
Tamdrup
D:
2 feb. 1830
Tamdrup s. (Lund)
David Jørgensen
1781-1823
David Jørgensen
F:
1781
Tamdrup s. (Enner)
D:
fra TIDL. 1801 til SEN. 1823
Birthe Kirstine Jørgensdatter
1782-1822
Birthe Kirstine Jørgensdatter
F:
1782
Tamdrup s. (Enner)
D:
15 apr. 1822
Nim
Claus Jørgen Hansen Bolund
1771-1824
Claus Jørgen Hansen Bolund
F:
1771
Nim
G:
17 jun. 1803
Tamdrup
D:
8 jan. 1824
Nim s. (Bolund)
Otte Jørgensen
1785-1855
Otte Jørgensen
F:
1785
Tamdrup s. (Enner)
D:
12 jan. 1855
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Pedersdatter
1792-1836
Karen Pedersdatter
F:
1792
Tamdrup s. (Vinten)
G:
9 dec. 1826
Tamdrup
D:
26 apr. 1836
Tamdrup s. (Molgjer)
Johanne Nielsdatter
1814-1863
Johanne Nielsdatter
F:
10 mar. 1814
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
6 maj 1837
Tamdrup
D:
24 dec. 1863
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Jørgensen
1788-1823
Christen Jørgensen
F:
1788
Tamdrup s. (Enner)
D:
FMTL. CA. 1823
København
Peder Jørgensen
1790-1822
Peder Jørgensen
F:
1790
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 maj 1822
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Jørgensdatter
1793-1835
Kirsten Jørgensdatter
F:
1793
Tamdrup s. (Enner)
D:
1 sep. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Niels Severin Rasmussen
1796-1865
Niels Severin Rasmussen
F:
14 aug. 1796
Uldum
G:
26 jun. 1824
Tamdrup
D:
22 aug. 1865
Tamdrup s. (Enner)
Ole Jørgensen
1796-1796
Ole Jørgensen
F:
7 jun. 1796
Tamdrup s. (Enner)
D:
1796
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Davidsen
1750-1823
Jørgen Davidsen
F:
1750
Tamdrup s.
D:
5 mar. 1823
Tamdrup s. (Enner)
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
1752-1824
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
F:
1752
Horsens
G:
8 dec. 1780
Tamdrup
D:
2 maj 1824
Tamdrup s. (Enner)
Christen Davidsen
1755-
Christen Davidsen
F:
1755
Tamdrup s. (Enner)
Maren Davidsdatter
1759-1760
Maren Davidsdatter
F:
1759
Tamdrup s. (Enner)
D:
1760
Tamdrup s. (Enner)
David Sørensen
1787-1852
David Sørensen
F:
1787
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
18 aug. 1852
Øster Snede s. (Solskov)
Mette Hansdatter
ca. 1791-1871
Mette Hansdatter
F:
ca. 1791
Sindbjerg s. (Ørum)
G:
21 jun. 1824
Øster Snede
D:
21 apr. 1871
Øster Snede s. (Solskov)
Anne Marie Sørensdatter
1789-1794
Anne Marie Sørensdatter
F:
1789
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
1794
Tamdrup s. (Molgjer)
Peder Sørensen
1791-
Peder Sørensen
F:
1791
Tamdrup s. (Molgjer)
Anne Jensdatter
1789-
Anne Jensdatter
F:
1789
Hornborg
G:
15 okt. 1825
Hornborg
Kirsten Sørensdatter
1793-
Kirsten Sørensdatter
F:
1793
Tamdrup s. (Molgjer)
Rasmus Sørensen
1794-1864
Rasmus Sørensen
F:
1794
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
3 okt. 1864
Øster Snede s. (Gl. Sole Mark)
Ole Sørensen
1796-1858
Ole Sørensen
F:
1796
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
2 jan. 1858
Ødsted s. (Høllund)
Anne Kirstine Sørensdatter
1783-1859
Anne Kirstine Sørensdatter
F:
1783
Hornborg
G:
15 jun. 1822
Øster Snede
D:
30 apr. 1859
Grejs
Anne Marie Kirstine Sørensdatter
1799-
Anne Marie Kirstine Sørensdatter
F:
1799
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Sørensdatter
1802-
Karen Sørensdatter
F:
1802
Tamdrup s. (Molgjer)
Maren Davidsdatter
1762-
Maren Davidsdatter
F:
1762
Tamdrup s. (Enner)
Søren Pedersen
1759-
Søren Pedersen
F:
1759
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
14 dec. 1786
Tamdrup
David Jørgensen
ca. 1717-1796
David Jørgensen
F:
ca. 1717
D:
1796
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Christensdatter
1719-1764
Kirsten Christensdatter
F:
1719
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
6 jul. 1745
Tamdrup
D:
1764
Tamdrup s. (Enner)
Anne Pedersdatter
ca. 1717-1781
Anne Pedersdatter
F:
ca. 1717
G:
25 jun. 1766
Tamdrup
D:
1781
Hvirring s. (Kodallund)
Christen Jørgensen
1719-
Christen Jørgensen
F:
1719
Tamdrup s. (Enner)
Rasmus Jørgensen
1722-
Rasmus Jørgensen
F:
1722
Tamdrup s. (Enner)
Oluf Jørgensen
1725-1772
Oluf Jørgensen
F:
1725
Tamdrup s. (Enner)
D:
1772
Tamdrup s. (Enner)
Mette Rasmusdatter
ca. 1717-1777
Mette Rasmusdatter
F:
ca. 1717
G:
1762
Tamdrup
D:
1777
Tamdrup s. (Enner)
Dorthe Davidsdatter
1687-1745
Dorthe Davidsdatter
F:
1687
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1745
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Pedersen
1674-1745
Jørgen Pedersen
F:
1674
Tamdrup s. (Enner)
G:
19 jun. 1712
Tamdrup
D:
1745
Tamdrup s. (Enner)
Margrethe Olufsdatter
ca. 1650-før 1700
Margrethe Olufsdatter
F:
ca. 1650
Åle
D:
før 1700
Hvirring s. (Trebjerre)
David Jacobsen
ca. 1642-1713
David Jacobsen
F:
ca. 1642
G:
ca. 1670
D:
1713
Hvirring s. (Trebjerre)
Marie Steffensdatter
1609-1679
Marie Steffensdatter
F:
1609
Middelfart
D:
29 sep. 1679
Oluf Rasmussen Samsing
1597-1659
Oluf Rasmussen Samsing
F:
1597
Aarhus
G:
14 sep. 1628
D:
14 aug. 1659
Åle
Niels Pedersen Alling
-1670
Niels Pedersen Alling
D:
1670
Hans Steffensen (Krog)
-1686
Hans Steffensen (Krog)
D:
1686
Senjen Fogderi, Norge
Ingeborg Pedersdatter (Trane)
-1677
Ingeborg Pedersdatter (Trane)
G:
11 okt. 1662
Trondhjem (Vor Frue k.)
D:
1677
Anna Steffensdatter
Elschen Steffensdatter
Inger Steffensdatter
Steffen Steffensen Middelfart
1672-1719
Steffen Steffensen Middelfart
F:
1672
D:
1719
Marith Eriksdatter
Margrethe Steffensdatter
1679-
Margrethe Steffensdatter
F:
1679
Lars Eriksen
-1725
Lars Eriksen
D:
1725
Joen Steffensen
1682-1719
Joen Steffensen
F:
1682
D:
1719
Anne Birgitte Steffensdatter
Riborg Danielsdatter Hveding
Mette Steffensdatter
1684-1719
Mette Steffensdatter
F:
1684
D:
1719
Anders Andersen
-1716
Anders Andersen
D:
1716
Niels Roth
Elschen Steffensdatter
1686-1716
Elschen Steffensdatter
F:
1686
D:
1716
Marith Steffensdatter
1689-1765
Marith Steffensdatter
F:
1689
D:
1765
Øger Olssøn
-1719
Øger Olssøn
D:
1719
Christopher Evenssøn Normann
1695-1755
Christopher Evenssøn Normann
F:
1695
D:
1755
Steffen Steffensen (Jute)
-1708
Steffen Steffensen (Jute)
D:
1708
Trondhjem eller Nordnorge
Anna Joensdatter Finvedgaard
-1699
Anna Joensdatter Finvedgaard
D:
1699
Anna Steffensdatter
1704-1737
Anna Steffensdatter
F:
1704
D:
1737
Erik Jensen Grøn
1700-1770
Erik Jensen Grøn
F:
1700
D:
1770
Maren Henriksdatter Valnum
-1714
Maren Henriksdatter Valnum
D:
1714
Thrund Steffensen
Margrethe Steffensdatter
Steffen Steffensen
-1681
Steffen Steffensen
D:
1681
Mette Mouritzdatter
-1666
Mette Mouritzdatter
D:
1666
Middelfart
Anne Nielsdatter
-eft. 1681
Anne Nielsdatter
D:
eft. 1681
Søren Steffensen
-før 1636
Søren Steffensen
D:
før 1636
Jacob Steffensen
Steffen Steffensen
-1636
Steffen Steffensen
D:
sen. 1636
Inger
-ca. 1668
Inger
D:
ca. 1668