Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Niels Mikkelsen
ca. 1645 - 1695 (50 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Caroline Knudsen
1812-1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
efter 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Botilla Schack Willadsdatter
1756-1788
Botilla Schack Willadsdatter
F:
11 feb. 1756
Rejsby s. (Havedgård)
D:
24 jan. 1788
Rejsby
Jens Lassen
1751-1802
Jens Lassen
F:
1751
Roager s. (Roager Kro)
G:
3 nov. 1775
Rejsby
D:
21 feb. 1802
Rejsby s.
Karen Nielsdatter Schack
1727-1796
Karen Nielsdatter Schack
F:
1727
Brøns s.
D:
28 aug. 1796
Rejsby s. (Havedgård)
Willads Mikkelsen
1713-1784
Willads Mikkelsen
F:
1713
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
17 nov. 1747
Brøns
D:
15 apr. 1784
Rejsby s. (Havedgård)
Hans Christian Schack
1753-1770
Hans Christian Schack
F:
1753
Brøns
D:
1770
Katrine Margrethe Darum
1817-
Katrine Margrethe Darum
F:
20 apr. 1817
Guldager
Cathrine Schack
1792-1837
Cathrine Schack
F:
1 nov. 1792
Brøns s. (Astrup)
D:
14 maj 1837
Guldager
Jens Nielsen Darum
ca. 1780-1822
Jens Nielsen Darum
F:
ca. 1780
D:
18 aug. 1822
Guldager
Ane Kirstine Lindberg
1830-
Ane Kirstine Lindberg
F:
27 maj 1830
Guldager
Jens Knudsen Lindberg
1832-
Jens Knudsen Lindberg
F:
14 apr. 1832
Guldager
Knud Lauridsen Lindberg
ca. 1792-1859
Knud Lauridsen Lindberg
F:
ca. 1792
G:
22 maj 1828
Guldager
D:
11 jun. 1859
Vesterende-Ballum
Cathrine Krog
1827-1878
Cathrine Krog
F:
13 feb. 1827
Søndernæs, Brøns
D:
7 aug. 1878
Alslev
Peder Schack
1826-1909
Peder Schack
F:
30 nov. 1826
Varde
G:
9 okt. 1852
Alslev
D:
19 jan. 1909
Alslev Mølle, Alslev
Nielsine Marie Krog
1829-1902
Nielsine Marie Krog
F:
10 nov. 1829
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1902
Esbjerg
Hans Nielsen Schmidt
1826-1889
Hans Nielsen Schmidt
F:
14 jul. 1826
Havervad, Brøns
G:
30 okt. 1852
Brøns
D:
26 jun. 1889
Ravnsø, V.Nykirke
Jens Hansen Krog
1832-1878
Jens Hansen Krog
F:
29 jul. 1832
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1878
Søndernæs, Brøns
Nielsamine Hansen Okholm
1842-1867
Nielsamine Hansen Okholm
F:
7 mar. 1842
V. Vedsted s. (Okholm)
G:
17 nov. 1860
V. Vedsted
D:
18 apr. 1867
Brøns
Ellen Marie Mortensen
1848-1926
Ellen Marie Mortensen
F:
22 aug. 1848
Fardrup
G:
1871
D:
28 mar. 1926
Brøns s. (Astrup)
Niels Schack Krog
1836-1886
Niels Schack Krog
F:
2 feb. 1836
Søndernæs, Brøns
D:
4 dec. 1886
Guldager
Kirstine Jepsen
1839-1900
Kirstine Jepsen
F:
28 nov. 1839
Toftnæs, Alslev
G:
13 okt. 1859
Alslev
D:
12 nov. 1900
Guldager
Maren Schack
1795-1890
Maren Schack
F:
6 jan. 1795
Alslev
D:
11 jan. 1890
Søndernæs, Brøns
Laurids Feddersen Krog
1800-1843
Laurids Feddersen Krog
F:
11 okt. 1800
Søndernæs, Brøns
G:
23 sep. 1826
Brøns
D:
6 okt. 1843
Søndernæs, Brøns
Peder Schack
1826-1909
Peder Schack
F:
30 nov. 1826
Varde
D:
19 jan. 1909
Alslev Mølle, Alslev
Cathrine Krog
1827-1878
Cathrine Krog
F:
13 feb. 1827
Søndernæs, Brøns
G:
9 okt. 1852
Alslev
D:
7 aug. 1878
Alslev
Marie Schack
1828-1859
Marie Schack
F:
13 okt. 1828
Varde
D:
19 jan. 1859
Varde
Andreas Jensen
1823-1874
Andreas Jensen
F:
11 jan. 1823
Varde
G:
12 jun. 1852
Alslev
D:
30 maj 1874
Varde
Kirstine Schack
1830-1882
Kirstine Schack
F:
7 jul. 1830
Alslev
D:
24 mar. 1882
Ølgod
Niels Andersen
1829-1882
Niels Andersen
F:
5 jun. 1829
Varde
G:
7 jun. 1856
Varde
D:
8 dec. 1882
Ølgod
Nielsine Andrea Schack
1835-1905
Nielsine Andrea Schack
F:
5 aug. 1835
Alslev
D:
28 feb. 1905
Varde
Hans Peder Andersen
1832-1887
Hans Peder Andersen
F:
23 feb. 1832
Varde
G:
9 okt. 1857
Varde
D:
4 aug. 1887
Varde
Anders Schack
1797-1874
Anders Schack
F:
22 jul. 1797
Alslev Mølle
D:
2 feb. 1874
Alslev Mølle
Ingeborg Pedersdatter
1808-1884
Ingeborg Pedersdatter
F:
1808
Varde
G:
23 sep. 1825
Varde
D:
21 maj 1884
Alslev Mølle
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
G:
17 okt. 1867
Ballum
Anna Schack
1832-1834
Anna Schack
F:
17 mar. 1832
D:
27 feb. 1834
Niels Hansen Schack
1833-1921
Niels Hansen Schack
F:
20 dec. 1833
Brøns s. (Astrup)
D:
5 nov. 1921
Brøns s. (Astrup)
Ellen Marie Mortensen
1848-1926
Ellen Marie Mortensen
F:
22 aug. 1848
Fardrup
G:
20 maj 1880
Brøns
D:
28 mar. 1926
Brøns s. (Astrup)
Anna Schack
1835-1864
Anna Schack
F:
17 nov. 1835
Brøns s. (Astrup)
D:
7 maj 1864
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
17 sep. 1859
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Jensine Schack
1837-1884
Jensine Schack
F:
30 nov. 1837
Brøns s. (Astrup)
D:
17 feb. 1884
Brøns
Laurids Pedersen Obeling
1833-1892
Laurids Pedersen Obeling
F:
16 aug. 1833
Brøns
G:
21 okt. 1865
Brøns
D:
30 dec. 1892
Brøns s. (Astrup)
Andrea Schack
1839-1861
Andrea Schack
F:
11 dec. 1839
Brøns s. (Astrup)
D:
6 apr. 1861
Brøns
Hansmine Caroline Schack
1842-1879
Hansmine Caroline Schack
F:
15 feb. 1842
Brøns s. (Astrup)
D:
29 okt. 1879
Brøns
Eskild Lauridsen Schack
1841-
Eskild Lauridsen Schack
F:
14 okt. 1841
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1875
Brøns
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
5 feb. 1845
D:
5 feb. 1845
Jens Andersen Schack
1847-
Jens Andersen Schack
F:
7 sep. 1847
Hans Michael Schack
1800-1874
Hans Michael Schack
F:
11 feb. 1800
Alslev Mølle
D:
25 nov. 1874
Brøns s. (Astrup)
Karen Jensdatter
1803-1884
Karen Jensdatter
F:
1803
Brøns
G:
4 nov. 1826
Brøns
D:
29 aug. 1884
Brøns s. (Astrup)
Hans Jørgensen
1841-1920
Hans Jørgensen
F:
6 dec. 1841
Torrup, Alslev
D:
1 nov. 1920
Alslev Mølle, Alslev
Ane Marie Jørgensen
1845-1845
Ane Marie Jørgensen
F:
13 aug. 1845
Torrup, Alslev
D:
13 okt. 1845
Kirstine Schack
1801-1845
Kirstine Schack
F:
24 maj 1801
Alslev Mølle
D:
17 aug. 1845
Torrup, Alslev
Jørgen Hansen
ca. 1800-1857
Jørgen Hansen
F:
ca. 1800
G:
10 okt. 1840
Alslev
D:
10 apr. 1857
Torrup, Alslev
Niels Andersen Schack
1756-1833
Niels Andersen Schack
F:
21 nov. 1756
Brøns
D:
1 nov. 1833
Alslev Mølle
Marie Madsdatter
1759-1847
Marie Madsdatter
F:
8 mar. 1759
Brøns s. (Astrup)
G:
17 apr. 1789
Brøns
D:
17 apr. 1847
Alslev Mølle
Hans (Michael) Schack
1758-1810
Hans (Michael) Schack
F:
8 jan. 1758
Brøns
D:
1810
Alslev
Kirsten Nisdatter
Kirsten Nisdatter
G:
30 maj 1788
Anders Andersen Schack
1760-1779
Anders Andersen Schack
F:
17 sep. 1760
Brøns
D:
1779
Botilla Andersdatter Schack
1763-1764
Botilla Andersdatter Schack
F:
29 nov. 1763
Brøns
D:
1764
Brøns
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 maj 1836
D:
12 maj 1836
Christian Luffe
1795-1875
Christian Luffe
F:
25 okt. 1795
Rejsby
D:
9 jun. 1875
Karen Adsersdatter
1797-1875
Karen Adsersdatter
F:
12 maj 1797
G:
26 maj 1835
D:
2 feb. 1875
Anders Luffe
1797-1872
Anders Luffe
F:
30 nov. 1797
D:
25 jun. 1872
Johanne Luffe
1802-
Johanne Luffe
F:
10 aug. 1802
Botilla Andersdatter Schack
1765-1808
Botilla Andersdatter Schack
F:
8 jul. 1765
Brøns
D:
29 dec. 1808
Johannes Luffe
1758-1839
Johannes Luffe
F:
17 mar. 1758
Brøns
G:
3 mar. 1791
Brøns
D:
26 feb. 1839
Rejsby
Anders Nielsen Schack
1729-1765
Anders Nielsen Schack
F:
6 jan. 1729
Brøns s. (Astrup)
D:
1765
Brøns
Maren Hansdatter
1725-eft. 1784
Maren Hansdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrup)
G:
16 feb. 1753
Brøns
D:
eft. 1784
Hans Schack
1730-
Hans Schack
F:
1730
Andres Schack
1733-
Andres Schack
F:
1733
Brøns
Niels Schack Aagaard
1807-1808
Niels Schack Aagaard
F:
1807
D:
1808
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
1809-1836
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
F:
5 apr. 1809
Agerskov
D:
8 feb. 1836
Hinrich Jensen
1801-
Hinrich Jensen
F:
16 maj 1801
Tønder
G:
31 dec. 1834
Ida Knudine Grauer
1840-1881
Ida Knudine Grauer
F:
22 mar. 1840
Aabenraa
D:
15 apr. 1881
Skelby
Emil Frederik Bøllemose
1832-1896
Emil Frederik Bøllemose
F:
31 maj 1832
Nykøbing M.
G:
6 aug. 1867
Aabenraa
D:
19 mar. 1896
Skelby
Maria Sophia Grauer
1842-1843
Maria Sophia Grauer
F:
28 jan. 1842
Aabenraa
D:
30 apr. 1843
Aabenraa
Harald Knud Hieronimus Grauer
1843-1888
Harald Knud Hieronimus Grauer
F:
23 dec. 1843
D:
30 mar. 1888
Sophie Mathilde Ibsen
1857-1876
Sophie Mathilde Ibsen
F:
27 okt. 1857
København (Vor Frue)
G:
29 jun. 1875
København (Vor Frue)
D:
27 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
1857-1935
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
F:
27 aug. 1857
Lübeck
D:
7 jun. 1935
København (Skt. Jakobs s.)
Sophia Marine Grauer
1846-1911
Sophia Marine Grauer
F:
15 apr. 1846
Aabenraa
D:
19 feb. 1911
København (Skt. Jakobs s.)
Laue Ravnsgaard
1843-1919
Laue Ravnsgaard
F:
6 aug. 1843
Rise
G:
28 okt. 1875
Aarhus (Vor Frue)
D:
12 dec. 1919
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Niels Christian Schack Grauer
1852-1914
Niels Christian Schack Grauer
F:
18 feb. 1852
D:
3 okt. 1914
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Johanne Elisabeth Svendsen
1853-1929
Johanne Elisabeth Svendsen
F:
29 apr. 1853
Helsingør (Doms.)
G:
10 jan. 1883
Helsingør (Skt. Mariæ k.)
D:
25 mar. 1929
København (Skt. Jakobs s.)
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
1811-1874
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
F:
15 apr. 1811
Agerskov
D:
27 aug. 1874
Jacob Jørgen Grauer
1810-1875
Jacob Jørgen Grauer
F:
4 jul. 1810
Rise
G:
15 jun. 1838
D:
7 feb. 1875
Niels Schack Aagaard
1813-1895
Niels Schack Aagaard
F:
12 jul. 1813
Agerskov
D:
6 maj 1895
Julie Auguste Carlsen
1823-
Julie Auguste Carlsen
F:
19 dec. 1823
Aabenraa
G:
21 nov. 1843
Aabenraa (i huset)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
29 dec. 1815
Agerskov
D:
29 dec. 1815
Agerskov
Ingeborg Schack
1772-1838
Ingeborg Schack
F:
10 feb. 1772
D:
19 mar. 1838
Knud Aagaard
1769-1838
Knud Aagaard
F:
22 mar. 1769
G:
1806
D:
27 feb. 1838
Niels Nielsen Schack
1774-1810
Niels Nielsen Schack
F:
1774
D:
12 jan. 1810
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
1810-1870
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
F:
1 aug. 1810
Ørum s. (Ørumgård)
D:
3 jun. 1870
Thisted landsogn (Tingstrup)
Vilhelm Leopold Schibbye
1843-1913
Vilhelm Leopold Schibbye
F:
29 nov. 1843
Harring s. (Øland)
D:
25 aug. 1913
Tikøb s. (Villa Falo i Espergærde)
Jacob Theodor Schibbye
1845-1932
Jacob Theodor Schibbye
F:
12 feb. 1845
Harring s. (Øland)
D:
20 apr. 1932
Tårbæk
Thomine Christine Larsen
1850-1927
Thomine Christine Larsen
F:
15 dec. 1850
Hobro
G:
10 okt. 1872
Hobro
D:
1 feb. 1927
Tårbæk
Tora Schibbye
1847-1904
Tora Schibbye
F:
5 sep. 1847
D:
7 apr. 1904
København
Hans Peter Kolbye
1832-1898
Hans Peter Kolbye
F:
4 maj 1832
G:
15 jul. 1870
Thisted
D:
7 jul. 1898
København
Adolph Schibbye
1853-1887
Adolph Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
10 jun. 1887
Frederiksberg
Janus Schibbye
1853-1853
Janus Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
8 jul. 1853
Harring s. (Øland)
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
1812-1867
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
F:
26 mar. 1812
Ørum s. (Ørumgård)
D:
4 jul. 1867
Thisted landsogn (Landlyst)
Martin Nicolai Schibbye
1811-1889
Martin Nicolai Schibbye
F:
19 jul. 1811
Tværsted s.
G:
5 nov. 1842
Ørum
D:
30 jun. 1889
Frederiksberg
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
1814-
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
F:
28 mar. 1814
Ørum s. (Ørumgård)
Carl Christian Mortensen
1841-1890
Carl Christian Mortensen
F:
21 okt. 1841
Lendum s. (Lille Boien)
D:
4 mar. 1890
Frederikshavn
Maren Kirstine Jensen
1841-1911
Maren Kirstine Jensen
F:
18 jan. 1841
Tværsted
D:
18 dec. 1911
Frederikshavn
Schack Junius Lebrecht Eyber
1815-1845
Schack Junius Lebrecht Eyber
F:
27 jun. 1815
Ørum s. (Ørumgård)
D:
26 jul. 1845
Ørum s.; druknet ved badning
Maren Mortensdatter
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
1851-
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
F:
16 mar. 1851
Ydby s. (Skibstedgård)
Bertha Mariane Østergaard
1866-1916
Bertha Mariane Østergaard
F:
8 dec. 1866
Sorø
G:
15 maj 1896
Frederiksberg
D:
17 aug. 1916
Thisted
Gudna Marie Nicoline Schreuder
1885-
Gudna Marie Nicoline Schreuder
F:
3 jul. 1885
Christian Martin Lebrecht Eyber
1856-1921
Christian Martin Lebrecht Eyber
F:
1 apr. 1856
Ydby s. (Skibstedgård)
D:
15 jul. 1921
København
Kirstine Frederikke Vad
1861-1935
Kirstine Frederikke Vad
F:
15 jun. 1861
Nørhå
G:
11 dec. 1888
Nørhå
D:
12 feb. 1935
Christen Vilhelm Lebrect Eyber
1860-
Christen Vilhelm Lebrect Eyber
F:
29 jun. 1860
Ørum s. (Ørumgård)
Sofie Marie Vad
1867-1915
Sofie Marie Vad
F:
5 dec. 1867
Nørhå
G:
15 mar. 1889
Nørhå
D:
9 feb. 1915
København
Frederik Julius Lebrecht Eyber
1817-1891
Frederik Julius Lebrecht Eyber
F:
23 sep. 1817
Ørum s. (Ørumgård)
D:
2 jul. 1891
Thisted
Hansine Olesen
1824-1907
Hansine Olesen
F:
25 jan. 1824
Gudum s. (Gudumkloster)
G:
24 maj 1850
Gudum
D:
12 apr. 1907
Thisted
Christian Eyber
NN Eyber
Carl Frederik Ferdinand Eyber
1819-1864
Carl Frederik Ferdinand Eyber
F:
26 maj 1819
Ørum s. (Ørumgård)
D:
2 maj 1864
Ørum s. (Ørumgård)
NN
Fritz Eyber
1822-1843
Fritz Eyber
F:
5 apr. 1822
Ørum s. (Ørumgård)
D:
11 aug. 1843
Ørum s. (Ørumgård)
Wilhelm Martinus Eyber
1851-
Wilhelm Martinus Eyber
F:
21 mar. 1851
Thisted
Udøbt søn
1852-1853
Udøbt søn
F:
29 dec. 1852
Thisted
D:
21 jan. 1853
Thisted
Theodor Leopold Eyber
1854-1890
Theodor Leopold Eyber
F:
5 apr. 1854
Thisted
D:
24 sep. 1890
København
Anna Helene Godesta von der Recke
1859-1902
Anna Helene Godesta von der Recke
F:
8 jan. 1859
København
G:
26 nov. 1881
Frederiksberg
D:
2 nov. 1902
København
Fritz Carl Lebrecht Eyber
1856-
Fritz Carl Lebrecht Eyber
F:
18 feb. 1856
Thisted
Niels Schack Eyber
1858-1924
Niels Schack Eyber
F:
10 dec. 1858
Thisted
D:
27 feb. 1924
Emma Emilie Mauritzen
1862-1932
Emma Emilie Mauritzen
F:
1 dec. 1862
København
D:
1932
Dorthea Marie Eyber
1861-
Dorthea Marie Eyber
F:
3 aug. 1861
Gimsing s. (Kristrup)
Jacob Emil Mauritzen
Gustav Adolf Eyber
1823-1902
Gustav Adolf Eyber
F:
27 okt. 1823
Ørum s. (Ørumgård)
D:
31 aug. 1902
København
Antonette Christine Bülow
1830-
Antonette Christine Bülow
F:
24 dec. 1830
Thisted
G:
15 jan. 1850
Viuf
Botilla Schack
1780-1828
Botilla Schack
F:
9 mar. 1780
Brede s. (Harres)
D:
31 okt. 1828
Ørum s. (Ørumgård)
Frederik Wilhelm Eyber
1780-1857
Frederik Wilhelm Eyber
F:
19 feb. 1780
Thale, Halberstadt, Sachsen
G:
18 jun. 1809
D:
11 feb. 1857
Ørum s. (Ørumgård)
Ane Sørine Schack
1809-1814
Ane Sørine Schack
F:
28 dec. 1809
D:
4 feb. 1814
Karenmine Mørch
1841-1842
Karenmine Mørch
F:
14 jan. 1841
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
3 nov. 1842
Dronninglund s. (Store Bovet)
Christian Mørch
1843-1926
Christian Mørch
F:
24 feb. 1843
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
26 nov. 1926
Sæby
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
1844-1877
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
F:
28 maj 1844
Pjedsted
G:
22 okt. 1872
D:
12 apr. 1877
Volstrup s. (Bajensgård)
Anna Jacobine Maria Asmussen
1854-1933
Anna Jacobine Maria Asmussen
F:
20 feb. 1854
Vorgod
G:
18 aug. 1880
Nørre-Nebel
D:
14 maj 1933
Odense
Martin Mørch
1844-1846
Martin Mørch
F:
19 jul. 1844
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
20 jan. 1846
Dronninglund s. (Store Bovet)
Martin Carl Johan Mørch
1845-1858
Martin Carl Johan Mørch
F:
11 nov. 1845
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
2 apr. 1858
Dronninglund s. (Store Bovet)
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
1848-1917
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
F:
15 apr. 1848
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 mar. 1917
Sæby
Ida Henriette Christiane Petersen
1859-1884
Ida Henriette Christiane Petersen
F:
28 sep. 1859
Sæby
G:
16 aug. 1882
Sæby
D:
8 feb. 1884
Sæby
Debora Christiane Drewes
1862-
Debora Christiane Drewes
F:
24 jan. 1862
Sæby
G:
18 maj 1888
Karup
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
1851-1925
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
F:
29 dec. 1851
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 feb. 1925
Sæby
Mads Larsen Rod
1849-
Mads Larsen Rod
F:
25 jun. 1849
Tversted
G:
28 jun. 1881
Sæby
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
1811-1893
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
F:
17 apr. 1811
Ulsted s. (Klitgård)
D:
25 nov. 1893
Sæby
Julius Vilhelm Mørch
1815-1883
Julius Vilhelm Mørch
F:
21 jul. 1815
Revninge s. (Lundsgård)
G:
11 apr. 1840
Ulsted
D:
5 jul. 1883
Elisa Frederikke Schack
1812-1886
Elisa Frederikke Schack
F:
23 nov. 1812
D:
5 jun. 1886
Aalborg
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
1812-1857
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
F:
1812
G:
11 nov. 1836
D:
21 maj 1857
Ane Severine Schack
1820-1826
Ane Severine Schack
F:
18 apr. 1820
D:
23 mar. 1826
Christian Beyer Schack
1783-1834
Christian Beyer Schack
F:
20 nov. 1783
D:
1 jun. 1834
Ørum s.
Martha Hesselberg
ca. 1781-1864
Martha Hesselberg
F:
ca. 1781
G:
1809
D:
1864
Niels Nielsen Schack
1735-1810
Niels Nielsen Schack
F:
7 jul. 1735
Brøns
D:
26 nov. 1810
Ørum (Thy)
Ancke Beyer
1749-1808
Ancke Beyer
F:
1749
G:
20 nov. 1770
Skads
D:
1808
Cathrine Schack
1737-
Cathrine Schack
F:
1737
Brøns
Sara Schack
1784-
Sara Schack
F:
31 maj 1784
Brøns s. (Brøns Mølle)
Boh Nicolaisen
Anders Schack
1783-
Anders Schack
F:
7 mar. 1783
Brøns s. (Brøns Mølle)
Berthel Schack
1739-
Berthel Schack
F:
1739
Herlig Hansdatter
Herlig Hansdatter
G:
før 1779
Hans Jørgen Schack
1742-1750
Hans Jørgen Schack
F:
1742
Brøns
D:
1750
Brøns
Hans Michael Schack
1746-1806
Hans Michael Schack
F:
1746
Brøns
D:
1806
Brøns
Bodil Hansdatter
Bodil Hansdatter
G:
ca. 1774
Jens Lassen Schack
1803-1813
Jens Lassen Schack
F:
12 mar. 1803
Rejsby
D:
10 feb. 1813
Rejsby
Kirsten Schack
1805-1806
Kirsten Schack
F:
9 jan. 1805
Rejsby
D:
22 okt. 1806
Rejsby
Botilla Schack
1807-1811
Botilla Schack
F:
13 jan. 1807
Rejsby
D:
18 dec. 1811
Rejsby
Bodil Schmidt
1835-1910
Bodil Schmidt
F:
19 okt. 1835
Rejsby
D:
5 jan. 1910
Rejsby
Peter Nicolajsen Lagoni
1829-1899
Peter Nicolajsen Lagoni
F:
1 okt. 1829
D:
26 feb. 1899
Rejsby
Eline Schmidt
1837-1875
Eline Schmidt
F:
28 sep. 1837
Rejsby
D:
2 jan. 1875
Rejsby
Niels Lassen Brandrup
1830-1877
Niels Lassen Brandrup
F:
20 maj 1830
G:
14 apr. 1858
D:
2 jan. 1877
Rejsby
Kirsten Schack
1809-1857
Kirsten Schack
F:
5 jun. 1809
Rejsby
D:
20 dec. 1857
Rejsby
Hans Sørensen Schmidt
1801-1888
Hans Sørensen Schmidt
F:
27 apr. 1801
Rejsby s.
G:
3 okt. 1824
D:
15 jul. 1888
Rejsby s.
Kirsten Jensen
1838-1923
Kirsten Jensen
F:
18 aug. 1838
V. Åbølling
D:
30 apr. 1923
Rejsby
Peter Riis
1835-1887
Peter Riis
F:
5 mar. 1835
G:
7 nov. 1868
Seem
D:
1 okt. 1887
Lars Jensen
1840-1913
Lars Jensen
F:
16 apr. 1840
Rejsby
D:
12 apr. 1913
Rejsby
Ane Marie Windfeldt
1854-1901
Ane Marie Windfeldt
F:
6 nov. 1854
Guldager
G:
1888
D:
25 okt. 1901
Rejsby
Bodil Jensen
1842-1923
Bodil Jensen
F:
26 mar. 1842
Rejsby
D:
27 jun. 1923
Niels Beyer
1844-1927
Niels Beyer
F:
3 mar. 1844
G:
3 maj 1868
D:
29 maj 1927
Jens Truelsen Jensen
1844-1874
Jens Truelsen Jensen
F:
15 jun. 1844
Rejsby
D:
24 maj 1874
Josine Kirstine Jensen
1846-1908
Josine Kirstine Jensen
F:
1 jul. 1846
Rejsby
D:
6 maj 1908
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
1841-1909
Johannes Poulsen Schmidt
F:
15 apr. 1841
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
29 maj 1909
Rødding
Jens Lassen Jensen
1848-1848
Jens Lassen Jensen
F:
2 okt. 1848
Rejsby
D:
8 okt. 1848
Rejsby
Marie Cathrine Jensen
1852-1943
Marie Cathrine Jensen
F:
2 jun. 1852
Rejsby
D:
1943
Botilla Schack
1811-1889
Botilla Schack
F:
20 dec. 1811
Rejsby
D:
11 jan. 1889
Rejsby
Truels Stauning Jensen
1811-1859
Truels Stauning Jensen
F:
26 nov. 1811
Brøns
G:
18 nov. 1837
Brøns
D:
10 dec. 1859
Rejsby
Jens Lassen Schack
1822-
Jens Lassen Schack
F:
17 maj 1822
Rejsby
Dødfødt datter
1824-1824
Dødfødt datter
F:
1 nov. 1824
Rejsby
D:
1 nov. 1824
Rejsby
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 mar. 1824
Rejsby
D:
10 mar. 1824
Rejsby
Bodil Josiasdatter Schack
1781-1837
Bodil Josiasdatter Schack
F:
9 jul. 1781
Arrild s. (Roost)
D:
25 nov. 1837
Rejsby s.
Las Jensen
1776-1839
Las Jensen
F:
16 aug. 1776
Rejsby s.
G:
15 okt. 1802
Rejsby
D:
3 okt. 1839
Rejsby s.
Josias Schack
1748-1781
Josias Schack
F:
1748
Brøns
D:
1781
Arrild
Kirsten Jensdatter
1756-1836
Kirsten Jensdatter
F:
10 maj 1756
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
13 okt. 1780
Skærbæk
D:
4 dec. 1836
Arrild s. (Roost)
Niels Hansen Schack
1700-1772
Niels Hansen Schack
F:
1700
Brøns
D:
5 feb. 1772
Brøns
Bodil Andersdatter
1708-1750
Bodil Andersdatter
F:
1708
G:
18 nov. 1725
Brøns
D:
1750
Mathias Jensen
1774-1778
Mathias Jensen
F:
3 sep. 1774
D:
1778
Botilla Schack
1816-1816
Botilla Schack
F:
8 maj 1816
Nr. Løgum s. (Tornskov)
D:
12 maj 1816
Nr. Løgum s. (Tornskov)
Niels Jensen (Schack)
1776-
Niels Jensen (Schack)
F:
27 okt. 1776
Maren Jørgensen
Jens Matthiesen
1816-
Jens Matthiesen
F:
31 jan. 1816
Anne Botilla Matthiesen
1819-1821
Anne Botilla Matthiesen
F:
30 nov. 1819
D:
16 maj 1821
Mathias Jensen
1779-1838
Mathias Jensen
F:
9 sep. 1779
D:
11 okt. 1838
Cathrine Jepsdatter
ca. 1792-1822
Cathrine Jepsdatter
F:
ca. 1792
D:
26 dec. 1822
Josias Schack Jensen
1782-1792
Josias Schack Jensen
F:
1782
D:
1792
Anders Jensen
1785-1797
Anders Jensen
F:
18 feb. 1785
D:
1797
Botilla Nielsdatter Schack
1752-1813
Botilla Nielsdatter Schack
F:
1752
Brøns
D:
1813
Jens Mathiesen
Jens Mathiesen
G:
20 nov. 1773
Brøns
Hans Nielsen Schack
1754-1761
Hans Nielsen Schack
F:
22 apr. 1754
Brøns
D:
1761
Marie Schack
1808-
Marie Schack
F:
8 dec. 1808
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Hans Andersen
1809-
Hans Andersen
F:
10 dec. 1809
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Niels Friderichsen Hansen
1803-
Niels Friderichsen Hansen
F:
6 dec. 1803
Ribe
Carl Sophus Lillienskjold
1831-1900
Carl Sophus Lillienskjold
F:
30 sep. 1831
D:
2 apr. 1900
Margrethe Dorothea Lorentzen
1832-1919
Margrethe Dorothea Lorentzen
F:
4 feb. 1832
G:
18 mar. 1856
D:
7 dec. 1919
København
Charlotte Sophie Frederikke Lillienskjold
1834-1916
Charlotte Sophie Frederikke Lillienskjold
F:
27 okt. 1834
D:
27 jun. 1916
Hans Gustav Lillienskjold
1811-1884
Hans Gustav Lillienskjold
F:
22 mar. 1811
G:
23 maj 1862
D:
6 dec. 1884
Jan Paul Gersdorff Lillienskjold
1835-1900
Jan Paul Gersdorff Lillienskjold
F:
16 dec. 1835
D:
5 mar. 1900
København
Sigrid Jemina Mørch
1837-1865
Sigrid Jemina Mørch
F:
4 maj 1837
G:
31 okt. 1864
D:
31 aug. 1865
Henriette Amalie Jørgensen
1837-1915
Henriette Amalie Jørgensen
F:
22 okt. 1837
G:
30 okt. 1867
D:
6 maj 1915
Theodor Frederik Tage Lillienskjold
1838-1884
Theodor Frederik Tage Lillienskjold
F:
1 apr. 1838
D:
2 jun. 1884
Camilla Hald
1848-1919
Camilla Hald
F:
5 dec. 1848
G:
12 jan. 1869
D:
22 mar. 1919
Henriette Laura Ottilia Lillienskjold
1840-1915
Henriette Laura Ottilia Lillienskjold
F:
4 apr. 1840
D:
24 dec. 1915
København
Nicoline Tagea Dorothea Lillienskjold
1842-1910
Nicoline Tagea Dorothea Lillienskjold
F:
14 nov. 1842
Hørsholm s. (Sophienberg)
D:
22 jan. 1910
København
Peter Christian Frederik Hald
1830-1900
Peter Christian Frederik Hald
F:
25 sep. 1830
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
12 aug. 1868
D:
2 aug. 1900
Aalborg
Dorthea Hansen
1805-1893
Dorthea Hansen
F:
10 dec. 1805
Ribe
D:
24 feb. 1893
Skive
Hans Gustav Lillienskjold
1800-1876
Hans Gustav Lillienskjold
F:
14 nov. 1800
G:
26 nov. 1831
Hørsholm
D:
8 mar. 1876
Marie Schack Andersdatter
1776-1814
Marie Schack Andersdatter
F:
1776
D:
25 jul. 1814
Christopher Hansen
ca. 1760-1822
Christopher Hansen
F:
ca. 1760
D:
1822
Ester Marie Clausen
1846-1848
Ester Marie Clausen
F:
10 jul. 1846
D:
21 jan. 1848
Peder Jensen Clausen
1847-1929
Peder Jensen Clausen
F:
21 dec. 1847
D:
22 mar. 1929
Claus Andersen Clausen
1851-
Claus Andersen Clausen
F:
14 sep. 1851
Anne Rasmussen
Peder Johansen Clausen
1851-1932
Peder Johansen Clausen
F:
14 sep. 1851
D:
12 apr. 1932
Anne Henriette Møllin
1859-1933
Anne Henriette Møllin
F:
4 dec. 1859
G:
21 okt. 1881
D:
28 apr. 1933
Ester Marie Clausen
1853-
Ester Marie Clausen
F:
13 jul. 1853
Hans Jørgen Hansen
Johanne Kirstine Clausen
1855-1900
Johanne Kirstine Clausen
F:
25 jul. 1855
D:
3 dec. 1900
Claus Nielsen Badsted
Anders Clausen
1811-1860
Anders Clausen
F:
1811
D:
27 dec. 1860
Abelone Pedersdatter
1824-1896
Abelone Pedersdatter
F:
1 apr. 1824
G:
14 okt. 1845
D:
20 okt. 1896
Johan Clausen
1812-1812
Johan Clausen
F:
1812
D:
1812
Maria Clausdatter
1813-1889
Maria Clausdatter
F:
6 nov. 1813
D:
27 apr. 1889
Jedsted
Hans Andreasen
1815-1899
Hans Andreasen
F:
16 mar. 1815
Vilslev
G:
12 jun. 1840
D:
30 aug. 1899
Vilslev s. (Jedsted)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
27 nov. 1835
Jedsted Mølle
D:
27 nov. 1835
Jedsted Mølle
Kirsten Clausdatter
1814-
Kirsten Clausdatter
F:
27 dec. 1814
Petter Nissen Pettersen
ca. 1802-
Petter Nissen Pettersen
F:
ca. 1802
G:
4 nov. 1835
Bodild Marie Clausdatter
1816-1816
Bodild Marie Clausdatter
F:
7 feb. 1816
D:
8 aug. 1816
Bodil Marie Clausdatter
1817-1825
Bodil Marie Clausdatter
F:
8 jun. 1817
D:
4 maj 1825
Ester Marie Clausen
1848-1849
Ester Marie Clausen
F:
20 okt. 1848
Hjortlund s. (Stens)
D:
27 maj 1849
Hjortlund s. (Stens)
Ester Marie Caroline Clausen
1850-
Ester Marie Caroline Clausen
F:
19 maj 1850
Hjortlund s. (Stens)
Hans Christian Rhod
1846-
Hans Christian Rhod
F:
24 mar. 1846
Rømø
G:
26 nov. 1872
Holsted
Peder Jensen Clausen
1852-
Peder Jensen Clausen
F:
23 maj 1852
Hjortlund s. (Stens)
Johanne Kirstine Clausen
1854-1856
Johanne Kirstine Clausen
F:
6 nov. 1854
Hjortlund s. (Stens)
D:
29 dec. 1856
Hjortlund s. (Stens)
Claus Andersen Clausen
1856-
Claus Andersen Clausen
F:
10 okt. 1856
Hjortlund s. (Stens)
Johanne Kirstine Clausen
1859-
Johanne Kirstine Clausen
F:
21 aug. 1859
Hjortlund s. (Stens)
Bodil Kirstine Clausen
1862-
Bodil Kirstine Clausen
F:
20 feb. 1862
Hjortlund s. (Stens)
Morten Pedersen
1860-
Morten Pedersen
F:
6 aug. 1860
Brørup s.
G:
15 dec. 1884
Holsted
Nicoline Clausen
1863-
Nicoline Clausen
F:
5 dec. 1863
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Sørensen
1853-
Niels Sørensen
F:
10 apr. 1853
Varde
G:
24 okt. 1882
Holsted
Andrea Marie Clausen
1866-1867
Andrea Marie Clausen
F:
9 feb. 1866
Holsted s. (Sdr. Holsted)
D:
15 jun. 1867
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Clausen
1867-
Niels Clausen
F:
13 maj 1867
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Clausen
1819-1866
Niels Clausen
F:
6 mar. 1819
D:
19 nov. 1866
Sdr. Holsted
Edel Kirstine Pedersdatter
ca. 1828-
Edel Kirstine Pedersdatter
F:
ca. 1827/28
G:
6 nov. 1847
Hjortlund
Maren Clausdatter
1820-
Maren Clausdatter
F:
19 apr. 1820
Ester Marie Otzen
1847-
Ester Marie Otzen
F:
17 sep. 1847
Vilslev s. (Hillerup)
Carl Christian Olaf Petersen
1849-
Carl Christian Olaf Petersen
F:
29 jul. 1849
G:
3 dec. 1875
Vilslev
Erik Otzen
1849-1928
Erik Otzen
F:
27 okt. 1849
Vilslev s. (Hillerup)
D:
27 aug. 1928
Jernved s. (Gredstedbro)
Karen Sørensen
1851-1936
Karen Sørensen
F:
14 mar. 1851
Farup s.
D:
26 mar. 1936
Jernved s. (Gredstedbro)
Claus Andersen Otzen
1851-1903
Claus Andersen Otzen
F:
3 mar. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
D:
9 okt. 1903
Ribe (Sygehuset)
Marie Jensine Christiansen
1846-1932
Marie Jensine Christiansen
F:
17 sep. 1846
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
12 okt. 1877
Vilslev
D:
16 apr. 1932
Jernved s. (Gredstedbro)
Søren Otzen
1853-
Søren Otzen
F:
25 maj 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Johan Peter Otzen
1853-
Johan Peter Otzen
F:
25 maj 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Christian Hansen Otzen
1857-
Christian Hansen Otzen
F:
13 jul. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Jes Nielsen Otzen
1857-
Jes Nielsen Otzen
F:
13 jul. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Carl Marinus Otzen
1860-1925
Carl Marinus Otzen
F:
15 jan. 1860
Vilslev s. (Hillerup)
D:
29 nov. 1925
Roager s.
Kathrine Marie Otzen
1862-
Kathrine Marie Otzen
F:
15 sep. 1862
Vilslev s. (Hillerup)
Johanne Clausdatter
1821-1904
Johanne Clausdatter
F:
14 okt. 1821
Vilslev s. (Hillerup)
D:
21 jun. 1904
Vilslev s. (Hillerup)
Bertel Otzen
1818-1894
Bertel Otzen
F:
11 apr. 1818
Arrild s. (Roost)
G:
24 okt. 1846
Vilslev
D:
25 nov. 1894
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
13 mar. 1823
D:
13 mar. 1823
Johan Clausen
1824-
Johan Clausen
F:
25 jul. 1824
Claus Andersen
ca. 1778-1862
Claus Andersen
F:
ca. 1778
D:
18 nov. 1862
Vilslev s. (Hillerup)
Ester Marie Johansdatter
1788-1825
Ester Marie Johansdatter
F:
1788
G:
16 nov. 1810
D:
10 maj 1825
Bodil Andreasdatter Schack
ca. 1772-1844
Bodil Andreasdatter Schack
F:
ca. 1772
G:
18 nov. 1826
D:
27 okt. 1844
Edle M. Schack
1808-1871
Edle M. Schack
F:
6 sep. 1808
D:
1871
Johan Carl Johansen
1805-1862
Johan Carl Johansen
F:
8 maj 1805
G:
30 aug. 1838
D:
17 maj 1862
Nicolai Schack
1845-1906
Nicolai Schack
F:
8 feb. 1845
København
D:
1906
Elisabeth Bruun
1848-1940
Elisabeth Bruun
F:
31 jan. 1848
D:
1940
Louise Marie Hermine Elisabeth Schack
1846-
Louise Marie Hermine Elisabeth Schack
F:
19 jul. 1846
København
Edvard Johan Wahl
1831-1899
Edvard Johan Wahl
F:
1 sep. 1831
København (Trinitatis s.)
D:
26 mar. 1899
Aalborg (Vor Frue s.)
Mathias Gustav Schack
1847-1923
Mathias Gustav Schack
F:
20 okt. 1847
Ring
D:
7 aug. 1923
Nielsine Christine Weber
1858-1911
Nielsine Christine Weber
F:
1858
D:
1911
Albert Schack
1849-1925
Albert Schack
F:
3 mar. 1849
Ring
D:
22 jun. 1925
Laura Augusta Olivarius
1854-1922
Laura Augusta Olivarius
F:
17 aug. 1854
Roskilde
G:
8 jun. 1876
Ågerup
D:
18 jan. 1922
Gertrud Petronelle Edle Tagea Schack
1850-1906
Gertrud Petronelle Edle Tagea Schack
F:
21 jul. 1850
Ring
D:
11 mar. 1906
Gustav Oluf Valdemar Barfod
1848-1919
Gustav Oluf Valdemar Barfod
F:
16 apr. 1848
G:
12 jun. 1877
D:
17 mar. 1919
Hans Egede Schack
1852-
Hans Egede Schack
F:
6 feb. 1852
Ring
Hilleborg Marie Augusta Nikoline Schack
1853-
Hilleborg Marie Augusta Nikoline Schack
F:
23 dec. 1853
Ring
Carl Georg Schack
1855-1930
Carl Georg Schack
F:
14 okt. 1855
Ring
D:
2 jan. 1930
København
Dagmar Fischer
1866-1898
Dagmar Fischer
F:
30 jan. 1866
Viborg
G:
20 okt. 1885
D:
29 jul. 1898
Korsør
Tage Einer Schack
1857-1931
Tage Einer Schack
F:
24 nov. 1857
Ring
D:
1931
Fanny Elisabeth Jungersen
1857-
Fanny Elisabeth Jungersen
F:
27 dec. 1857
G:
25 apr. 1888
Marcus Andreas Tage Schack
1810-1862
Marcus Andreas Tage Schack
F:
7 dec. 1810
D:
26 sep. 1862
Herstedøster
Hilleborg Marie Bruun
1819-1873
Hilleborg Marie Bruun
F:
1819
Skt. Thomas
G:
20 maj 1843
D:
5 jun. 1873
København
Hans Wilhelm Nielsen
1838-1909
Hans Wilhelm Nielsen
F:
13 aug. 1838
D:
8 mar. 1909
Caroline Mathilde Hansen
1847-1897
Caroline Mathilde Hansen
F:
7 dec. 1847
D:
1897
Vilhelmine Augusta Schack
1812-1897
Vilhelmine Augusta Schack
F:
1812
D:
1886 EL. 1897
Christian Vilhelm Nielsen
1808-
Christian Vilhelm Nielsen
F:
18 sep. 1808
G:
4 nov. 1837
Tagea Rovsing
1847-1882
Tagea Rovsing
F:
17 mar. 1847
København
D:
6 jun. 1882
Odense (Skt. Knuds s.)
Morten Vilhelm Brandt
1854-1921
Morten Vilhelm Brandt
F:
7 apr. 1854
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
12 dec. 1921
Montreux, Schweiz
Niels Iver Asmund Rovsing
1850-1909
Niels Iver Asmund Rovsing
F:
1850
D:
1909
Julie Frederikke Henriette Dithmer
1856-1909
Julie Frederikke Henriette Dithmer
F:
1856
D:
1909
Marie Nicoline Theodora Schack
1814-1888
Marie Nicoline Theodora Schack
F:
11 nov. 1814
D:
25 sep. 1888
Kristen Rovsing
1812-1889
Kristen Rovsing
F:
3 dec. 1812
G:
11 feb. 1845
D:
16 jan. 1889
Poul Georg Andræ
1843-1928
Poul Georg Andræ
F:
26 aug. 1843
D:
15 jun. 1928
Victor Andræ
1944-1923
Victor Andræ
F:
23 aug. 1944
D:
16 jun. 1923
Hansine Pouline Schack
1817-1898
Hansine Pouline Schack
F:
5 apr. 1817
D:
17 mar. 1898
Carl Christopher Georg Andræ
1812-1893
Carl Christopher Georg Andræ
F:
14 okt. 1812
G:
23 nov. 1842
D:
2 feb. 1893
Hans Egede Schack
1820-1859
Hans Egede Schack
F:
2 feb. 1820
Sengeløse
D:
20 jul. 1859
Schlangenbad (v. Frankfurt a. Main)
Fanny Vendela Armida Hebbe
1833-1912
Fanny Vendela Armida Hebbe
F:
11 apr. 1833
Näsbyholm (Jönköping Len)
G:
23 sep. 1854
Helsingør
D:
17 okt. 1912
København
Nicolai Clausen Schack
1781-1844
Nicolai Clausen Schack
F:
22 sep. 1781
Vilslev s. (Hillerup)
D:
23 feb. 1844
København (Frelser s.)
Tagea Dorothea Erasmi
1785-1841
Tagea Dorothea Erasmi
F:
30 okt. 1785
København (Frue s.)
G:
23 nov. 1807
Lyngby
D:
24 mar. 1841
København (Frelser s.)
Christine Nielsen
1848-1851
Christine Nielsen
F:
16 aug. 1848
Vilslev s. (Hillerup)
D:
15 feb. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Nielsen
1849-
Josias Schack Nielsen
F:
12 dec. 1849
Vilslev s. (Hillerup)
Hans Nielsen
1851-1896
Hans Nielsen
F:
9 okt. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
D:
13 nov. 1896
Vilslev s. (Hillerup)
Ane Frandsdatter
1847-1898
Ane Frandsdatter
F:
13 okt. 1847
Farup s. (Hillerup)
D:
16 dec. 1898
Vilslev s. (Hillerup)
Christian Nielsen
1853-
Christian Nielsen
F:
20 sep. 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
10 dec. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
D:
10 dec. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Andreas Nielsen
1858-
Andreas Nielsen
F:
24 okt. 1858
Vilslev s. (Hillerup)
Karl Kristian Nielsen
1861-
Karl Kristian Nielsen
F:
11 feb. 1861
Vilslev s. (Hillerup)
Elias Nielsen
1865-
Elias Nielsen
F:
22 nov. 1865
Vilslev s. (Hillerup)
Niels Friderichsen Josiasen, senere Niels Frederik Josiasen
1819-1876
Niels Friderichsen Josiasen, senere Niels Frederik Josiasen
F:
16 mar. 1819
Vilslev s. (Hillerup)
D:
24 feb. 1876
Vilslev s. (Hillerup)
Ellen Marie Hansdatter
1820-1892
Ellen Marie Hansdatter
F:
2 maj 1820
Seem s. (Varming)
G:
30 mar. 1848
D:
22 aug. 1892
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Jessen
1849-
Josias Schack Jessen
F:
4 feb. 1849
Hunderup s. (Sejstrup)
Mette Kirstine Schmidt
1847-
Mette Kirstine Schmidt
F:
4 feb. 1847
Skærbæk s. (Melby)
G:
13 mar. 1875
Skærbæk
Christen Nissen Jessen
1851-
Christen Nissen Jessen
F:
20 apr. 1851
Hunderup s. (Sejstrup)
Christine Jessen
1854-
Christine Jessen
F:
28 maj 1854
Vilslev s. (Hillerup)
Knud Vindfeldt Jessen
1859-1860
Knud Vindfeldt Jessen
F:
22 aug. 1859
Vilslev s. (Hillerup)
D:
21 aug. 1860
Vilslev s. (Hillerup)
Karen Josiasdatter
1821-1902
Karen Josiasdatter
F:
11 dec. 1821
Vilslev s. (Hillerup)
D:
17 mar. 1902
Vilslev s. (Hillerup)
Mads Jessen Christensen
ca. 1820-1861
Mads Jessen Christensen
F:
ca. 1820
G:
4 okt. 1845
Vilslev
D:
1860/61
Maria Josiasdatter
1824-
Maria Josiasdatter
F:
30 okt. 1824
Vilslev s. (Hillerup)
Knud Josiasen
1827-1913
Knud Josiasen
F:
22 nov. 1827
Vilslev s. (Hillerup)
D:
24 sep. 1913
Farup s. (Hillerup)
Thomas Josias Oulund
1857-
Thomas Josias Oulund
F:
14 feb. 1857
Ribe (Doms.)
Josephine Sophie Marie Lohmann
1857-
Josephine Sophie Marie Lohmann
F:
17 apr. 1857
Varde
G:
2 apr. 1882
Næstved (Skt. Mortens k.)
Josias Schack Oulund
1859-1868
Josias Schack Oulund
F:
3 feb. 1859
Ribe (Doms.)
D:
13 nov. 1868
Ribe (Doms.)
Hans Christian Oulund
1863-1881
Hans Christian Oulund
F:
17 maj 1863
Ribe (Doms.)
D:
12 dec. 1881
Ribe (Doms.)
Christine Oulund
1865-1873
Christine Oulund
F:
26 okt. 1865
Ribe (Doms.)
D:
15 mar. 1873
Ribe (Doms.)
Cecilie Oulund
1869-
Cecilie Oulund
F:
11 okt. 1869
Ribe (Doms.)
Hans Peter Josias Schack Oulund
1875-1940
Hans Peter Josias Schack Oulund
F:
8 dec. 1875
Ribe (Doms.)
D:
27 jun. 1940
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Karen Marietta Kathrine Madsen
ca. 1885-
Karen Marietta Kathrine Madsen
F:
ca. 1885
Anne Josiasdatter
1832-1912
Anne Josiasdatter
F:
21 mar. 1832
Vilslev s. (Hillerup)
D:
29 jun. 1912
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Hans Peter Oulund
1827-1906
Hans Peter Oulund
F:
25 mar. 1827
G:
8 dec. 1855
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
26 maj 1906
Ribe (Doms.)
Andrea Josiasdatter
1836-1847
Andrea Josiasdatter
F:
19 jan. 1836
Vilslev s. (Hillerup)
D:
13 maj 1847
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Andersen
1784-1858
Josias Schack Andersen
F:
1784
Vilslev s. (Hillerup)
D:
9 jul. 1858
Vilslev s. (Hillerup)
Christine Knudsdatter Windfeld
1796-1843
Christine Knudsdatter Windfeld
F:
1796
G:
23 maj 1818
D:
8 apr. 1843
Hillerup
Jeppe Andersen
1821-
Jeppe Andersen
F:
9 nov. 1821
Hillerup
Niels Andersen
1823-1825
Niels Andersen
F:
20 feb. 1823
Hillerup
D:
27 jul. 1825
Hillerup
Niels Andersen
1825-
Niels Andersen
F:
28 jul. 1825
Hillerup
Marie Andersen
1828-1842
Marie Andersen
F:
8 feb. 1828
Hillerup
D:
21 jul. 1842
Hillerup
Maren Andersen
1830-1830
Maren Andersen
F:
3 maj 1830
Hillerup
D:
7 maj 1830
Hillerup
Anders Clausen Andersen
1786-1871
Anders Clausen Andersen
F:
1786
Hillerup
D:
13 nov. 1871
Hillerup
Margrethe Jepsdatter
ca. 1800-1830
Margrethe Jepsdatter
F:
ca. 1800
G:
29 sep. 1821
D:
9 maj 1830
Hillerup
Margrethe Andersen
1836-1836
Margrethe Andersen
F:
10 feb. 1836
Hillerup
D:
17 feb. 1836
Hillerup
Sidsel Margrethe Andersen
1837-1839
Sidsel Margrethe Andersen
F:
22 sep. 1837
Hillerup
D:
16 jul. 1839
Hillerup
Anne Margrethe Andersen
1840-1841
Anne Margrethe Andersen
F:
20 aug. 1840
Hillerup
D:
18 dec. 1841
Hillerup
Andrea Andersen
1846-
Andrea Andersen
F:
25 jul. 1846
Hillerup
Mette Madsdatter
ca. 1805-1856
Mette Madsdatter
F:
ca. 1805
D:
9 jan. 1856
Hillerup
Marie Nielsdatter Schack
1756-1806
Marie Nielsdatter Schack
F:
29 feb. 1756
Brøns
D:
1806
Vilslev s. (Hillerup)
Anders Clausen
1744-1786
Anders Clausen
F:
1744
Vilslev s. (Hillerup)
G:
6 okt. 1775
Brøns
D:
1786
Vilslev s. (Hillerup)
Niels Friderichsen
ca. 1744-1815
Niels Friderichsen
F:
ca. 1744
G:
1787
D:
1815
Niels Nielsen Schack
1759-1763
Niels Nielsen Schack
F:
27 maj 1759
Brøns
D:
1763
Marie Hansdatter Beyer
1722-1760
Marie Hansdatter Beyer
F:
1722
Brøns s. (Astrupgård)
G:
11 jun. 1751
Brøns
D:
1760
Anders Schack
1764-1764
Anders Schack
F:
17 aug. 1764
D:
1764
Maren Hansdatter Schack
1765-
Maren Hansdatter Schack
F:
28 okt. 1765
Peder Christensen
Peder Christensen
G:
10 feb. 1797
Anders Bennedsen
1796-
Anders Bennedsen
F:
20 jan. 1796
Hans Feddersen
1798-
Hans Feddersen
F:
9 maj 1798
Margrethe Marie Hansen
1840-1840
Margrethe Marie Hansen
F:
3 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
D:
23 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
Hans Bennedsen Hansen
1843-1851
Hans Bennedsen Hansen
F:
6 dec. 1843
Brede s. (Åspe)
D:
2 jul. 1851
Brede s. (Åspe)
Johann Andreas Hansen
1847-1853
Johann Andreas Hansen
F:
11 dec. 1847
Brede s. (Åspe)
D:
28 mar. 1853
Brede s. (Åspe)
Anna Marie Hansdatter
1801-
Anna Marie Hansdatter
F:
3 nov. 1801
Jesper Nicolaisen Hansen
ca. 1797-1867
Jesper Nicolaisen Hansen
F:
ca. 1797
Brede s. (Bredebro)
G:
11 mar. 1840
D:
19 nov. 1867
Anders Andersen
1805-
Anders Andersen
F:
19 dec. 1805
Karen Hansdatter Schack
1768-1846
Karen Hansdatter Schack
F:
7 apr. 1768
D:
11 dec. 1846
Hans Andersen Bennedsen
1768-1806
Hans Andersen Bennedsen
F:
31 jul. 1768
G:
27 maj 1795
D:
1806
Anders Jørgensen Beyer
1794-1810
Anders Jørgensen Beyer
F:
20 okt. 1794
D:
1810
Jørgen Andersen Beyer
1834-
Jørgen Andersen Beyer
F:
22 jan. 1834
Brøns s. (Havervad)
Kirsten Nielsen
1848-
Kirsten Nielsen
F:
3 dec. 1848
G:
23 nov. 1871
Brøns
Hans Lauridsen Beyer
1835-1919
Hans Lauridsen Beyer
F:
30 aug. 1835
Brøns s. (Havervad)
D:
6 okt. 1919
Dwight, Illinois, USA
Anne Beck
1840-1873
Anne Beck
F:
21 apr. 1840
G:
14 maj 1868
D:
10 mar. 1873
Else Marie Nielsen
1847-1923
Else Marie Nielsen
F:
25 sep. 1847
G:
25 maj 1874
Brøns
D:
30 jan. 1923
Dwight, Illinois, USA
Mathias Hansen Beyer
1838-
Mathias Hansen Beyer
F:
23 maj 1838
Maren Lindberg
1841-1916
Maren Lindberg
F:
12 okt. 1841
Brøns s. (Havervad)
D:
24 jan. 1916
Brøns s. (V. Åbølling)
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
D:
24 feb. 1887
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
G:
16 nov. 1870
Lene Marie Beyer
1842-1880
Lene Marie Beyer
F:
22 jul. 1842
D:
20 okt. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
17 okt. 1843
G:
15 okt. 1872
Vester Vedsted
Niels Hansen Beyer
1844-
Niels Hansen Beyer
F:
30 dec. 1844
Hans Feddersen Beyer
1796-
Hans Feddersen Beyer
F:
18 okt. 1796
Dorthea Hansdatter
1803-
Dorthea Hansdatter
F:
6 sep. 1803
G:
19 nov. 1831
Cæcilie Marie Degn
1833-1867
Cæcilie Marie Degn
F:
9 nov. 1833
D:
23 aug. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
G:
16 nov. 1870
D:
24 feb. 1887
Mette Jørgensdatter Beyer
1799-1845
Mette Jørgensdatter Beyer
F:
10 jan. 1799
D:
1 aug. 1845
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bonde Jørgensen Degn
1801-1868
Bonde Jørgensen Degn
F:
1801
G:
17 nov. 1832
D:
19 nov. 1868
Andreas Beyer
1800-1800
Andreas Beyer
F:
1800
D:
1800
Lene Marie Beyer
1844-
Lene Marie Beyer
F:
20 mar. 1844
Farup s. (Kærbøl Mark)
Christian Petersen Bruun
1837-1899
Christian Petersen Bruun
F:
14 sep. 1837
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
9 nov. 1871
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
23 nov. 1899
Farup s. (Kærbøl Mark)
Hans Christian Beyer
1846-
Hans Christian Beyer
F:
9 maj 1846
Farup s. (Kærbøl)
Jørgen Andersen Beyer
1849-
Jørgen Andersen Beyer
F:
13 jun. 1849
Farup s. (Kærbøl)
Andreas Jørgensen Beyer
1801-1870
Andreas Jørgensen Beyer
F:
22 apr. 1801
Brøns s. (Havervad)
D:
14 aug. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Karen Hansdatter
ca. 1808-1898
Karen Hansdatter
F:
ca. 1808
Ål s.
D:
25 maj 1898
Farup s. (Kærbøl Mark)
Lene Marie Beyer
1837-1853
Lene Marie Beyer
F:
1 maj 1837
D:
26 maj 1853
Peder Johnsen Beyer
1839-
Peder Johnsen Beyer
F:
17 jul. 1839
Marie Beyer
1841-
Marie Beyer
F:
3 apr. 1841
Jensine Marie Beyer
1843-1853
Jensine Marie Beyer
F:
28 jul. 1843
D:
16 dec. 1853
Jørgen Andersen Beyer
1845-
Jørgen Andersen Beyer
F:
15 aug. 1845
Mette Marie Beyer
1848-
Mette Marie Beyer
F:
23 maj 1848
Hans Sørensen Beyer
1850-
Hans Sørensen Beyer
F:
14 maj 1850
Jens Jørgensen Beyer
1803-1878
Jens Jørgensen Beyer
F:
14 apr. 1803
D:
17 jan. 1878
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Pedersdatter
ca. 1808-
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1808
G:
23 jun. 1836
Jes Jørgensen Beyer
1805-1890
Jes Jørgensen Beyer
F:
3 jan. 1805
D:
13 dec. 1890
Karen Simonsdatter
1806-1846
Karen Simonsdatter
F:
11 nov. 1806
Rejsby
G:
30 apr. 1832
D:
3 sep. 1846
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Bertel Hansen Beyer
1847-
Bertel Hansen Beyer
F:
2 dec. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Karen Beyer
1850-
Karen Beyer
F:
16 apr. 1850
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Mette Marie Bertelsdatter
ca. 1825-1852
Mette Marie Bertelsdatter
F:
ca. 1825
G:
17 apr. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
16 feb. 1852
Mette Marie Beyer
1853-
Mette Marie Beyer
F:
12 maj 1853
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Marie Cathrine Beyer
1855-
Marie Cathrine Beyer
F:
26 maj 1855
V. Vedsted
Jørgen Andersen Beyer
1857-
Jørgen Andersen Beyer
F:
11 aug. 1857
V. Vedsted
Marie Kristine Jensen
1870-
Marie Kristine Jensen
F:
16 maj 1870
V. Vedsted s. (Ø. Vedsted)
G:
14 nov. 1916
Ribe (Domkirkens landsogn)
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
D:
20 apr. 1943
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
G:
12 mar. 1886
D:
5 dec. 1947
Mathias Jensen Beyer
1863-
Mathias Jensen Beyer
F:
11 feb. 1863
V. Vedsted
Jens Peter Christensen Beyer
1865-
Jens Peter Christensen Beyer
F:
11 jul. 1865
V. Vedsted
Else Marie Pedersen
1826-1913
Else Marie Pedersen
F:
21 jan. 1826
G:
12 nov. 1852
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
7 sep. 1913
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
G:
20 maj 1870
D:
10 apr. 1915
Brøns
Johannes Jørgensen Beyer
1807-1869
Johannes Jørgensen Beyer
F:
8 sep. 1807
D:
1 sep. 1869
Maren Lauesdatter
ca. 1799-1864
Maren Lauesdatter
F:
ca. 1799
G:
26 okt. 1839
Arrild
D:
24 jan. 1864
Jørgen Andersen Beyer
1837-
Jørgen Andersen Beyer
F:
9 jan. 1837
Ane Helene Truelsen
1833-1872
Ane Helene Truelsen
F:
13 feb. 1833
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
28 jan. 1858
Ballum
D:
6 okt. 1872
Abild s. (Sølsted)
Mette Marie Beyer
1840-1870
Mette Marie Beyer
F:
25 mar. 1840
D:
17 jan. 1870
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
24 nov. 1865
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Lene Marie Christine Beyer
1844-
Lene Marie Christine Beyer
F:
4 apr. 1844
Hans Jørgen pedersen
ca. 1842-
Hans Jørgen pedersen
F:
ca. 1842
G:
16 sep. 1870
Christen Jørgensen Beyer
1847-1848
Christen Jørgensen Beyer
F:
20 dec. 1847
D:
1848
Jørgen Jørgensen Beyer
1808-1875
Jørgen Jørgensen Beyer
F:
5 aug. 1808
D:
13 jul. 1875
Maren Christensdatter
ca. 1803-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1803
G:
19 nov. 1835
Otto Beyer
1850-1918
Otto Beyer
F:
1850
Lemvig
D:
1918
Laura Sofie Eriksen
-1939
Laura Sofie Eriksen
D:
1939
Anna Beyer
1852-1920
Anna Beyer
F:
1852
Lemvig
D:
1920
Carl Beyer
1854-1934
Carl Beyer
F:
1854
Lemvig
D:
1934
Nathalie Rasmussen
1854-1913
Nathalie Rasmussen
F:
1854
D:
1913
Anders Jørgensen Beyer
1814-1884
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 mar. 1814
D:
16 jan. 1884
Hjermind s. (Bjerringbro)
Caroline Vodder
ca. 1818-1883
Caroline Vodder
F:
ca. 1818
Ribe
D:
25 dec. 1883
Hjermind s. (Bjerringbro)
Lene Marie Hansdatter Schack
1770-
Lene Marie Hansdatter Schack
F:
21 maj 1770
Jørgen Andersen
1756-
Jørgen Andersen
F:
12 dec. 1756
G:
22 nov. 1793
Matthias Schack
1772-1773
Matthias Schack
F:
24 dec. 1772
D:
1773
Truels Obeling
1801-1821
Truels Obeling
F:
19 mar. 1801
D:
16 aug. 1821
Hans Feddersen Obeling
1802-1802
Hans Feddersen Obeling
F:
5 apr. 1802
D:
1802
Karen Obeling
1803-1804
Karen Obeling
F:
13 jun. 1803
D:
1804
Bodil Obeling
1804-
Bodil Obeling
F:
16 sep. 1804
Hans Feddersen Obeling
1805-
Hans Feddersen Obeling
F:
7 nov. 1805
Karen Obeling
1807-1808
Karen Obeling
F:
24 jul. 1807
D:
1808
Anders Obeling
1808-1809
Anders Obeling
F:
8 sep. 1808
D:
1809
Karen Obeling
1810-1819
Karen Obeling
F:
5 apr. 1810
D:
22 aug. 1819
Matthias Obeling
1811-1811
Matthias Obeling
F:
8 apr. 1811
D:
1811
Mathias Obeling
1812-
Mathias Obeling
F:
14 jun. 1812
Kirsten Obeling
1815-1820
Kirsten Obeling
F:
23 jan. 1815
D:
4 sep. 1820
Mette Marie Hansdatter Schack
1773-1847
Mette Marie Hansdatter Schack
F:
31 dec. 1773
D:
2 mar. 1847
Thomas Truelsen
1773-1840
Thomas Truelsen
F:
27 apr. 1773
G:
31 okt. 1800
D:
20 apr. 1840
Hans Feddersen Schack
1810-1810
Hans Feddersen Schack
F:
22 aug. 1810
D:
30 aug. 1810
Hans Feddersen Schack
1812-
Hans Feddersen Schack
F:
31 jul. 1812
Peder Hansen Schack
1814-1824
Peder Hansen Schack
F:
1 feb. 1814
D:
1824
Hans Feddersen Schack
1816-1837
Hans Feddersen Schack
F:
21 okt. 1816
D:
17 apr. 1837
Mjolden
Hans Hansen Schack
1857-
Hans Hansen Schack
F:
16 maj 1857
Ane Marie Elise Nielsen
1859-
Ane Marie Elise Nielsen
F:
3 apr. 1859
Emmerlev s.
G:
20 okt. 1888
Farup
Niels Pedersen Schack
1859-1941
Niels Pedersen Schack
F:
6 feb. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 apr. 1941
Brøns
Marie Schack
1861-1937
Marie Schack
F:
19 jul. 1861
Brøns s. (Søndernæs)
D:
22 feb. 1937
Roager s. (Kirkeby); død under familiebesøg
Poul Petersen
1848-
Poul Petersen
F:
18 dec. 1848
Hjerting s. (Møgelmose)
G:
9 jun. 1888
Bine Kirstine Schack
1866-1946
Bine Kirstine Schack
F:
3 sep. 1866
D:
17 mar. 1946
Roager s. (Kirkeby)
Anders Andersen Schack
1819-
Anders Andersen Schack
F:
29 mar. 1819
Dorthea Nielsen
ca. 1827-
Dorthea Nielsen
F:
ca. 1827
G:
14 feb. 1856
Bodil Marie Schack
1822-1865
Bodil Marie Schack
F:
24 nov. 1822
D:
13 dec. 1865
Søren Christian Schack
1853-1858
Søren Christian Schack
F:
25 jan. 1853
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
31 maj 1858
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Hans Feddersen Schack
1855-1883
Hans Feddersen Schack
F:
31 mar. 1855
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
27 mar. 1883
Sønder-Bork s. (Skrumsager)
Ode Elise Bøtcher
1856-1914
Ode Elise Bøtcher
F:
18 okt. 1856
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1879
Nørre-Nebel
D:
9 maj 1914
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Schack
1857-
Cathrine Margrethe Schack
F:
19 jun. 1857
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Morten Sørensen
1864-
Morten Sørensen
F:
23 aug. 1864
Bølling s. (Lisenberg)
G:
21 nov. 1889
Nørre-Nebel
Marie Petrea Schack
1859-
Marie Petrea Schack
F:
31 aug. 1859
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Peder Nielsen
1860-1896
Niels Peder Nielsen
F:
1 dec. 1860
Nørre-Nebel
D:
24 aug. 1896
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Vognsen Jensen
1865-
Niels Vognsen Jensen
F:
22 nov. 1865
Åby s.
G:
29 dec. 1903
Nørre-Nebel
Severine Christine Schack
1862-
Severine Christine Schack
F:
28 jan. 1862
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Christian Nielsen
1851-
Søren Christian Nielsen
F:
21 okt. 1851
Nørre-Nebel
G:
28 okt. 1891
Nørre-Nebel
Søren Christian Schack
1864-1865
Søren Christian Schack
F:
10 sep. 1864
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
28 mar. 1865
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Vad Schack
1866-1877
Søren Vad Schack
F:
16 sep. 1866
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
2 feb. 1877
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
1869-
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
F:
2 maj 1869
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Jens Niels Ditlev Nielsen
1861-
Jens Niels Ditlev Nielsen
F:
24 maj 1861
Nr. Bork
G:
7 maj 1890
Nørre-Nebel
Peder Hansen Schack
1826-1876
Peder Hansen Schack
F:
4 dec. 1826
Brøns s. (Havervadgård)
D:
6 mar. 1876
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Sørensdatter Vad
1827-
Ane Sørensdatter Vad
F:
20 jan. 1827
Nørre-Nebel s. (Sædding Vadgård)
G:
29 okt. 1852
Nørre-Nebel
Hans Schack
1777-1852
Hans Schack
F:
28 aug. 1777
D:
26 feb. 1852
Maren Pedersdatter
1790-
Maren Pedersdatter
F:
27 mar. 1790
G:
11 nov. 1809
Brøns
Mathias Schack
1780-
Mathias Schack
F:
2 feb. 1780
Hans Feddersen Schack
1738-1781
Hans Feddersen Schack
F:
1738
D:
1781
Bodil Matthiasdatter
Bodil Matthiasdatter
G:
21 okt. 1763
Dødfødt datter
1761-1761
Dødfødt datter
F:
1761
D:
1761
Hans Nielsen
1762-1781
Hans Nielsen
F:
22 mar. 1762
D:
1781
Cathrine Nielsdatter
1764-1766
Cathrine Nielsdatter
F:
12 dec. 1764
D:
1766
Anna Hansdatter Schack
1808-1808
Anna Hansdatter Schack
F:
1808
D:
1808
Anders Schack Nielsen
1767-1855
Anders Schack Nielsen
F:
10 aug. 1767
D:
15 dec. 1855
Karen NNdatter
ca. 1786-1808
Karen NNdatter
F:
ca. 1786
D:
1808
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
G:
30 jan. 1834
D:
26 sep. 1838
Anders Nielsen Schack
1843-1926
Anders Nielsen Schack
F:
11 mar. 1843
D:
28 mar. 1926
Ribe (Ribe sygehus)
Johanne Nielsen
1848-1930
Johanne Nielsen
F:
14 jan. 1848
Vilslev
G:
10 feb. 1874
Brøns
D:
16 aug. 1930
Marie Cathrine Schack
1844-
Marie Cathrine Schack
F:
3 maj 1844
Hans Adolph Jensen
1844-
Hans Adolph Jensen
F:
2 okt. 1844
Løgumkloster
G:
30 nov. 1877
Brøns
Benned Warming Schack
1847-1888
Benned Warming Schack
F:
29 mar. 1847
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Andersen
ca. 1852-
Ingeborg Andersen
F:
ca. 1852
G:
11 nov. 1875
Hans Nielsen Schack
1849-1892
Hans Nielsen Schack
F:
17 mar. 1849
D:
26 apr. 1892
Rejsby
Anne Eline Enemark
1853-1940
Anne Eline Enemark
F:
29 maj 1853
G:
1 mar. 1876
Brøns
D:
26 nov. 1940
Rejsby
Elise Schack
1857-1860
Elise Schack
F:
17 maj 1857
D:
10 jun. 1860
Mette Marie Warming
1812-1887
Mette Marie Warming
F:
29 sep. 1812
Brøns s. (Astrup)
G:
29 okt. 1842
D:
18 jun. 1887
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Andersdatter
ca. 1786-1833
Ingeborg Andersdatter
F:
ca. 1786
D:
30 jan. 1833
Ingeborg Degn Heisel
1828-1834
Ingeborg Degn Heisel
F:
26 dec. 1828
D:
3 feb. 1834
Mette Marie Degn
1831-1834
Mette Marie Degn
F:
5 apr. 1831
D:
17 feb. 1834
Mette Marie Degn
1834-1889
Mette Marie Degn
F:
30 jan. 1834
D:
7 feb. 1889
Skærbæk
Hans Sørensen Hansen
1839-
Hans Sørensen Hansen
F:
8 maj 1839
Skærbæk
G:
24 mar. 1870
Skærbæk
Søren Nielsen Degn
1837-1888
Søren Nielsen Degn
F:
9 jan. 1837
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 maj 1888
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Petersen
1839-
Maren Petersen
F:
30 sep. 1839
Ravsted
G:
9 jan. 1867
Skærbæk
Maren Degn Andersdatter
1798-1883
Maren Degn Andersdatter
F:
1798
D:
31 jan. 1883
Skærbæk
Hans Sørensen
1784-1855
Hans Sørensen
F:
7 maj 1784
V. Vedsted
G:
29 mar. 1828
D:
21 jun. 1855
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Matthias Lassen Beck
1837-1838
Matthias Lassen Beck
F:
10 jul. 1837
D:
3 feb. 1838
Anna Schackes
1800-1851
Anna Schackes
F:
1800
D:
24 apr. 1851
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Mathiesen Beck
1798-1866
Jens Mathiesen Beck
F:
1798
G:
22 okt. 1836
D:
6 dec. 1866
Christiana Degn
1803-1876
Christiana Degn
F:
1803
D:
6 maj 1876
Skærbæk s.
Villads Laustsen
Anders Nissen Degn
1844-
Anders Nissen Degn
F:
29 okt. 1844
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
6 jun. 1846
D:
6 jun. 1846
Johanne Cathrine Degn
1850-1851
Johanne Cathrine Degn
F:
13 sep. 1850
D:
7 nov. 1851
Skærbæk s. (Gjesing)
Marie Cathrine Degn
1853-
Marie Cathrine Degn
F:
15 aug. 1853
Nielsine Degn
1857-
Nielsine Degn
F:
11 aug. 1857
Peter Degn
1806-
Peter Degn
F:
1806
Anne Friis
ca. 1815-
Anne Friis
F:
ca. 1815
G:
19 sep. 1844
Niels Hansen Degn
1809-
Niels Hansen Degn
F:
1809
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
1813-1882
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
F:
20 aug. 1813
Ø. Gasse
G:
27 okt. 1849
D:
30 maj 1882
Skærbæk s. (Gjesing)
Hanne Katrine Degn
1812-1814
Hanne Katrine Degn
F:
1812
D:
1814
Mette Marie Nielsdatter
1770-
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 apr. 1770
Anders Nissen Pedersen Degn
ca. 1763-
Anders Nissen Pedersen Degn
F:
ca. 1763
G:
24 nov. 1797
Karen Schackes Nielsdatter
1773-
Karen Schackes Nielsdatter
F:
14 okt. 1773
Cathrine Nielsdatter
1776-1776
Cathrine Nielsdatter
F:
22 sep. 1776
D:
1776
Jes Nielsen Smidt
1842-
Jes Nielsen Smidt
F:
25 jun. 1842
Anna Adolphs Jesdatter
1803-
Anna Adolphs Jesdatter
F:
18 aug. 1803
Christian Thomsen Smidt
ca. 1818-
Christian Thomsen Smidt
F:
ca. 1818
G:
3 dec. 1840
Jes Nielsen
1778-1829
Jes Nielsen
F:
1778
D:
4 okt. 1829
Maren Adolphs Nielsdatter
ca. 1769-1815
Maren Adolphs Nielsdatter
F:
ca. 1769
G:
16 okt. 1801
D:
6 okt. 1815
Maren Adolphs
1818-1823
Maren Adolphs
F:
3 maj 1818
D:
21 apr. 1823
Jes Nielsen Degn
1844-1864
Jes Nielsen Degn
F:
23 aug. 1844
D:
10 dec. 1864
Anne Marie Degn
1846-1846
Anne Marie Degn
F:
28 mar. 1846
D:
30 dec. 1846
Peder Degn
1847-1939
Peder Degn
F:
11 dec. 1847
D:
11 sep. 1939
Martin Christian Degn
1850-1876
Martin Christian Degn
F:
26 feb. 1850
D:
5 jul. 1876
Brøns s. (Astrup)
Poul Frederik Degn
1852-1852
Poul Frederik Degn
F:
15 maj 1852
D:
21 maj 1852
Poul Frederik Degn
1853-1911
Poul Frederik Degn
F:
25 aug. 1853
D:
3 aug. 1911
Lovise Degn
1862-1935
Lovise Degn
F:
30 dec. 1862
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
27 sep. 1894
Skærbæk
D:
1935
Niels Hansen Degn
1857-1920
Niels Hansen Degn
F:
26 jun. 1857
D:
13 mar. 1920
Brøns s. (Astrup)
Gotfred Magnus Degn
1859-1917
Gotfred Magnus Degn
F:
16 jun. 1859
Brøns s. (Astrup)
D:
22 mar. 1917
Brøns s. (Astrup)
Mette Marie Jacobine Schmidt
1869-1958
Mette Marie Jacobine Schmidt
F:
17 okt. 1869
G:
26 okt. 1897
D:
4 jan. 1958
Ide Christine Adolphs
1820-1897
Ide Christine Adolphs
F:
27 aug. 1820
D:
4 mar. 1897
Søren Nielsen Degn
1822-1869
Søren Nielsen Degn
F:
30 maj 1822
G:
9 nov. 1843
D:
4 okt. 1869
Niels Hansen Jessen
1822-1822
Niels Hansen Jessen
F:
26 okt. 1822
D:
13 nov. 1822
Magdalene Cecilie Neergaard
1845-1846
Magdalene Cecilie Neergaard
F:
20 feb. 1845
Roager s. (Kirkeby)
D:
20 maj 1846
Roager s. (Kirkeby)
Marie Magdalene Neergaard
1847-1853
Marie Magdalene Neergaard
F:
4 sep. 1847
Roager s. (Kirkeby)
D:
25 feb. 1853
Roager s. (Kirkeby)
Marie Elisabeth Neergaard
1850-1850
Marie Elisabeth Neergaard
F:
9 jun. 1850
Roager s. (Kirkeby)
D:
29 okt. 1850
Roager s. (Kirkeby)
Marcus Neergaard
1852-1853
Marcus Neergaard
F:
11 feb. 1852
Roager s. (Kirkeby)
D:
3 feb. 1853
Roager s. (Kirkeby)
Marcus Andersen Neergaard
1854-
Marcus Andersen Neergaard
F:
12 maj 1854
Roager s. (Kirkeby)
Marie Elisabeth Truelsen
1876-
Marie Elisabeth Truelsen
F:
18 nov. 1876
Roager s. (Kirkeby)
Gynke Marie Neergaard
1856-1859
Gynke Marie Neergaard
F:
1 okt. 1856
Roager s. (Kirkeby)
D:
11 aug. 1859
Roager s. (Kirkeby)
Johanne Marie Adolphs
1824-
Johanne Marie Adolphs
F:
2 feb. 1824
Anders Marcussen Neergaard
ca. 1802-1860
Anders Marcussen Neergaard
F:
ca. 1802
G:
21 sep. 1844
D:
21 dec. 1860
Jep Nielsen Lund
ca. 1841-
Jep Nielsen Lund
F:
ca. 1841
G:
5 dec. 1867
Maren Adolphs
1826-
Maren Adolphs
F:
29 nov. 1826
Gønke Marie Mikkelsen
ca. 1789-1833
Gønke Marie Mikkelsen
F:
ca. 1789
G:
18 okt. 1817
D:
24 sep. 1833
Hanne Cathrine Nielsdatter
1782-1805
Hanne Cathrine Nielsdatter
F:
7 apr. 1782
D:
1805
Anne Andersdatter Schack
1740-
Anne Andersdatter Schack
F:
1740
Niels Hansen
ca. 1738-1802
Niels Hansen
F:
ca. 1738
G:
20 jun. 1760
D:
1802
Anders Schack
1773-1845
Anders Schack
F:
17 okt. 1773
D:
20 feb. 1845
Silla Margrethe Olufsdatter
ca. 1783-1844
Silla Margrethe Olufsdatter
F:
ca. 1783
G:
1 nov. 1805
D:
15 feb. 1844
Hans Smed
1800-1802
Hans Smed
F:
16 sep. 1800
D:
1802
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1802
D:
9 aug. 1802
Mette Smed
1803-1804
Mette Smed
F:
22 sep. 1803
D:
1804
Mette Kirstine Schack
1776-1851
Mette Kirstine Schack
F:
16 jan. 1776
D:
26 apr. 1851
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Hansen kaldet Smed
1772-1832
Niels Hansen kaldet Smed
F:
10 apr. 1772
G:
18 okt. 1799
D:
14 feb. 1832
Laust Christensen
ca. 1765-1849
Laust Christensen
F:
ca. 1765
G:
20 nov. 1834
Mjolden
D:
1 jun. 1849
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
23 feb. 1903
Brøns
Peter Andreas Petersen
1840-1902
Peter Andreas Petersen
F:
15 okt. 1840
D:
19 feb. 1902
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Marie Kier
1840-1873
Ane Marie Kier
F:
2 aug. 1840
G:
14 nov. 1871
D:
30 jun. 1873
Maren Hermansen
1841-
Maren Hermansen
F:
2 dec. 1841
Odden (Fanø)
G:
31 okt. 1879
Ane Marie Petersen
1846-1924
Ane Marie Petersen
F:
10 aug. 1846
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 nov. 1924
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Christian Hansen
1842-1930
Carl Christian Hansen
F:
17 feb. 1842
Nieblum (Skt. Johannes s.), Föhr
G:
9 dec. 1869
Brøns
D:
15 sep. 1930
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Schack
1808-1879
Karen Schack
F:
4 maj 1808
D:
22 jan. 1879
Hans Smed Pedersen
1803-1876
Hans Smed Pedersen
F:
1803
G:
20 jun. 1837
D:
3 maj 1876
Karen Hansdatter Schack
1778-1809
Karen Hansdatter Schack
F:
3 okt. 1778
D:
1809
Anders Schack Pedersen
1777-1829
Anders Schack Pedersen
F:
21 jun. 1777
G:
14 nov. 1807
D:
26 jan. 1829
Jens Laursen Schack
1781-1838
Jens Laursen Schack
F:
4 feb. 1781
D:
27 maj 1838
Mette Schack
1783-1808
Mette Schack
F:
22 nov. 1783
D:
1808
Las Villadsen
Las Villadsen
G:
17 okt. 1807
Søren Laustsen Sørensen
ca. 1840-
Søren Laustsen Sørensen
F:
ca. 1840
Maria Handler
1849-
Maria Handler
F:
26 dec. 1849
Daler s. (Østerby)
Andreas Sørensen
ca. 1842-
Andreas Sørensen
F:
ca. 1842
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Rasmine Christine Elise Diederiksen
ca. 1860-
Rasmine Christine Elise Diederiksen
F:
ca. 1860
Cathrine Beyer
1811-1849
Cathrine Beyer
F:
7 aug. 1811
D:
29 mar. 1849
Daler
Jes Sørensen
ca. 1805-1866
Jes Sørensen
F:
ca. 1805
D:
21 jun. 1866
Daler
Laust Christensen Hansen
1841-1841
Laust Christensen Hansen
F:
30 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 okt. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
1842-
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
F:
6 nov. 1842
Mette Kjerstine Hansen
1845-
Mette Kjerstine Hansen
F:
25 apr. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
1832-
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
F:
21 mar. 1832
G:
28 nov. 1872
Mjolden
Andrea Carstine Hansen
1848-
Andrea Carstine Hansen
F:
1 nov. 1848
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Beyer
1812-
Karen Beyer
F:
23 aug. 1812
Mathias Hansen (Laustsen)
1808-1876
Mathias Hansen (Laustsen)
F:
22 jan. 1808
G:
16 okt. 1840
Mjolden
D:
27 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Beyer
1815-
Mette Cathrine Beyer
F:
14 mar. 1815
Anders Jensen Biergmann
Niels Petersen Koch
1859-
Niels Petersen Koch
F:
11 apr. 1859
Abild
Kirsten Beyer
1817-
Kirsten Beyer
F:
1817
Peter Nissen Koch
1816-
Peter Nissen Koch
F:
25 dec. 1816
Abild s. (Sdr. Vennemose)
G:
3 maj 1857
Abild
Barbara Marie Beyer
1820-1825
Barbara Marie Beyer
F:
8 mar. 1820
D:
5 jan. 1825
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
D:
18 jul. 1856
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
16 okt. 1847
Andrea Christine Schack
1855-
Andrea Christine Schack
F:
12 feb. 1855
Andreas Hansen Andersen
1854-
Andreas Hansen Andersen
F:
6 aug. 1854
G:
4 apr. 1884
Emmerlev
Barbara Marie Beyer
1825-1864
Barbara Marie Beyer
F:
31 okt. 1825
D:
3 aug. 1864
Niels Jensen Lund
Martin Thomsen Schmidt
1858-
Martin Thomsen Schmidt
F:
13 mar. 1858
Christen Andersen Schmidt
1860-
Christen Andersen Schmidt
F:
5 apr. 1860
Anders Lauridsen Schmidt
1862-
Anders Lauridsen Schmidt
F:
11 sep. 1862
Cecilie Marie Jepsen
1869-1896
Cecilie Marie Jepsen
F:
5 dec. 1869
Hynding
G:
21 dec. 1892
Brøns
D:
23 jun. 1896
Brøns
Johanne Marie Friis
1867-
Johanne Marie Friis
F:
9 apr. 1867
Brede s. (Bredebro)
G:
5 apr. 1898
Brøns
Christen Pedersen Schmidt
ca. 1822-
Christen Pedersen Schmidt
F:
ca. 1822
G:
30 jul. 1857
Anne Marie Beyer
1870-
Anne Marie Beyer
F:
29 mar. 1870
Kresten Jørgensen Beyer
1872-
Kresten Jørgensen Beyer
F:
26 apr. 1872
Andreas Christensen Beyer
1828-
Andreas Christensen Beyer
F:
31 mar. 1828
Johanne Sophie Johnsen
Johanne Sophie Johnsen
G:
22 maj 1869
Ingeborg Schack
1786-1875
Ingeborg Schack
F:
28 dec. 1786
D:
11 jun. 1875
Anders Schack Christensen
1770-
Anders Schack Christensen
F:
1 dec. 1770
G:
8 sep. 1810
Christen Jørgensen Beyer
1865-
Christen Jørgensen Beyer
F:
23 jul. 1865
Brøns
Paul Carlsen Beyer
1867-
Paul Carlsen Beyer
F:
26 aug. 1867
Brøns
Ingwert Schack Beyer
1869-
Ingwert Schack Beyer
F:
12 nov. 1869
Brøns
Martin Andersen Beyer
1872-
Martin Andersen Beyer
F:
18 mar. 1872
Brøns
Ane Boline Beyer
1874-1889
Ane Boline Beyer
F:
12 aug. 1874
Brøns
D:
5 apr. 1889
Anna Pauline Beyer
1877-1884
Anna Pauline Beyer
F:
9 jul. 1877
Brøns
D:
17 jun. 1884
Barbara Cathrine Beyer
1877-1878
Barbara Cathrine Beyer
F:
9 jul. 1877
Brøns
D:
25 jun. 1878
Bertin Carlsen Beyer
1879-1884
Bertin Carlsen Beyer
F:
21 nov. 1879
Brøns
D:
24 apr. 1884
Peter Gottfred Beyer
1882-
Peter Gottfred Beyer
F:
22 okt. 1882
Brøns
Jørgen Hansen Beyer
1830-
Jørgen Hansen Beyer
F:
23 jul. 1830
Zepherine Christiane Paulsen
ca. 1845-
Zepherine Christiane Paulsen
F:
ca. 1845
G:
4 nov. 1864
Christen Jørgensen
ca. 1777-1833
Christen Jørgensen
F:
ca. 1777
G:
29 nov. 1828
D:
2 apr. 1833
Hans Andersen Smith
1823-1823
Hans Andersen Smith
F:
14 apr. 1823
D:
20 apr. 1823
Ane Marie Smith
1863-
Ane Marie Smith
F:
3 jan. 1863
Iver Jensen Iversen
ca. 1849-
Iver Jensen Iversen
F:
ca. 1849
G:
29 dec. 1886
Brøns
Jens Andersen Nielsen Smith
1865-1873
Jens Andersen Nielsen Smith
F:
29 maj 1865
D:
31 maj 1873
Hans Schack Smith
1824-
Hans Schack Smith
F:
30 aug. 1824
Maren Nielsen
ca. 1827-
Maren Nielsen
F:
ca. 1827
G:
15 nov. 1860
Peter Krog Smith
1887-
Peter Krog Smith
F:
7 maj 1887
Brøns s. (V. Åbølling)
Amalie Sophie Dixen
1888-
Amalie Sophie Dixen
F:
10 mar. 1888
G:
12 maj 1915
Brøns
Jens Andersen Smith
1889-
Jens Andersen Smith
F:
31 mar. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Andersen Smith
1828-
Hans Andersen Smith
F:
14 jan. 1828
Nielsine Marie Bjerrum
ca. 1854-
Nielsine Marie Bjerrum
F:
ca. 1854
G:
16 okt. 1886
Brøns
Anders Hansen Smith
1830-
Anders Hansen Smith
F:
7 nov. 1830
Jens Andersen Pedersen
1869-
Jens Andersen Pedersen
F:
4 aug. 1869
Peder Andersen Pedersen
1871-
Peder Andersen Pedersen
F:
19 aug. 1871
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
15 okt. 1873
D:
15 okt. 1873
Hans Andersen Pedersen
1875-
Hans Andersen Pedersen
F:
1 jan. 1875
Karen Smith
1834-
Karen Smith
F:
28 okt. 1834
Anders Pedersen
ca. 1835-
Anders Pedersen
F:
ca. 1835
G:
29 dec. 1868
Anna Maria Schack
1794-1867
Anna Maria Schack
F:
13 jan. 1794
D:
1 maj 1867
Jens Andersen Smith
1795-1868
Jens Andersen Smith
F:
1795
G:
19 apr. 1822
D:
22 jul. 1868
Hans Schack
1742-1808
Hans Schack
F:
1742
D:
1808
Karen Jensdatter
1750-1804
Karen Jensdatter
F:
1750
G:
25 sep. 1772
D:
1804
Marie Schack
1744-1750
Marie Schack
F:
1744
D:
1750
Kirsten Marie Klitz
1811-
Kirsten Marie Klitz
F:
19 okt. 1811
Henrich Carl Polack
ca. 1809-
Henrich Carl Polack
F:
ca. 1809
Tønder
G:
28 mar. 1842
Møgeltønder
Else Christensdatter
1768-
Else Christensdatter
F:
17 jan. 1768
Johan Simonsen Klitz
Johan Simonsen Klitz
G:
29 dec. 1809
Søren Laustsen Sørensen
ca. 1840-
Søren Laustsen Sørensen
F:
ca. 1840
Maria Handler
1849-
Maria Handler
F:
26 dec. 1849
Daler s. (Østerby)
Andreas Sørensen
ca. 1842-
Andreas Sørensen
F:
ca. 1842
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Rasmine Christine Elise Diederiksen
ca. 1860-
Rasmine Christine Elise Diederiksen
F:
ca. 1860
Cathrine Beyer
1811-1849
Cathrine Beyer
F:
7 aug. 1811
D:
29 mar. 1849
Daler
Jes Sørensen
ca. 1805-1866
Jes Sørensen
F:
ca. 1805
D:
21 jun. 1866
Daler
Laust Christensen Hansen
1841-1841
Laust Christensen Hansen
F:
30 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 okt. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
1842-
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
F:
6 nov. 1842
Mette Kjerstine Hansen
1845-
Mette Kjerstine Hansen
F:
25 apr. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
1832-
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
F:
21 mar. 1832
G:
28 nov. 1872
Mjolden
Andrea Carstine Hansen
1848-
Andrea Carstine Hansen
F:
1 nov. 1848
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Beyer
1812-
Karen Beyer
F:
23 aug. 1812
Mathias Hansen (Laustsen)
1808-1876
Mathias Hansen (Laustsen)
F:
22 jan. 1808
G:
16 okt. 1840
Mjolden
D:
27 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Beyer
1815-
Mette Cathrine Beyer
F:
14 mar. 1815
Anders Jensen Biergmann
Niels Petersen Koch
1859-
Niels Petersen Koch
F:
11 apr. 1859
Abild
Kirsten Beyer
1817-
Kirsten Beyer
F:
1817
Peter Nissen Koch
1816-
Peter Nissen Koch
F:
25 dec. 1816
Abild s. (Sdr. Vennemose)
G:
3 maj 1857
Abild
Barbara Marie Beyer
1820-1825
Barbara Marie Beyer
F:
8 mar. 1820
D:
5 jan. 1825
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
D:
18 jul. 1856
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
16 okt. 1847
Andrea Christine Schack
1855-
Andrea Christine Schack
F:
12 feb. 1855
Andreas Hansen Andersen
1854-
Andreas Hansen Andersen
F:
6 aug. 1854
G:
4 apr. 1884
Emmerlev
Barbara Marie Beyer
1825-1864
Barbara Marie Beyer
F:
31 okt. 1825
D:
3 aug. 1864
Niels Jensen Lund
Martin Thomsen Schmidt
1858-
Martin Thomsen Schmidt
F:
13 mar. 1858
Christen Andersen Schmidt
1860-
Christen Andersen Schmidt
F:
5 apr. 1860
Anders Lauridsen Schmidt
1862-
Anders Lauridsen Schmidt
F:
11 sep. 1862
Cecilie Marie Jepsen
1869-1896
Cecilie Marie Jepsen
F:
5 dec. 1869
Hynding
G:
21 dec. 1892
Brøns
D:
23 jun. 1896
Brøns
Johanne Marie Friis
1867-
Johanne Marie Friis
F:
9 apr. 1867
Brede s. (Bredebro)
G:
5 apr. 1898
Brøns
Christen Pedersen Schmidt
ca. 1822-
Christen Pedersen Schmidt
F:
ca. 1822
G:
30 jul. 1857
Anne Marie Beyer
1870-
Anne Marie Beyer
F:
29 mar. 1870
Kresten Jørgensen Beyer
1872-
Kresten Jørgensen Beyer
F:
26 apr. 1872
Andreas Christensen Beyer
1828-
Andreas Christensen Beyer
F:
31 mar. 1828
Johanne Sophie Johnsen
Johanne Sophie Johnsen
G:
22 maj 1869
Anders Schack Christensen
1770-
Anders Schack Christensen
F:
1 dec. 1770
Ingeborg Schack
1786-1875
Ingeborg Schack
F:
28 dec. 1786
G:
8 sep. 1810
D:
11 jun. 1875
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
D:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
D:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
Hans Mathesen Boesen
1837-
Hans Mathesen Boesen
F:
20 aug. 1837
Randerup s. (Lunde)
Ane Catrhine Brodersen
1840-1879
Ane Catrhine Brodersen
F:
1840
G:
24 okt. 1861
D:
6 feb. 1879
Randerup s. (Lunde)
Peder Pedersen Boesen
1838-1914
Peder Pedersen Boesen
F:
22 dec. 1838
Randerup s. (Lunde)
D:
27 maj 1914
Brøns s. (Søndernæs)
Marie Dorthea Schmidt
1845-
Marie Dorthea Schmidt
F:
13 dec. 1845
Skærbæk
G:
27 okt. 1877
Skærbæk
Ehlers Boesen
1841-1851
Ehlers Boesen
F:
24 aug. 1841
Randerup s. (Lunde)
D:
24 okt. 1851
Randerup s. (Lunde)
Anders Lauridsen Boesen
1843-1847
Anders Lauridsen Boesen
F:
21 okt. 1843
Randerup s. (Lunde)
D:
12 mar. 1847
Randerup s. (Lunde)
Karen Krog
1797-1890
Karen Krog
F:
13 okt. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 feb. 1890
Randerup s. (Lunde)
Peder Pedersen Boesen
ca. 1798-1853
Peder Pedersen Boesen
F:
ca. 1798
G:
26 okt. 1833
Randerup
D:
1 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
Hans Krog
1800-
Hans Krog
F:
18 maj 1800
Christen Andersen Krog
1803-
Christen Andersen Krog
F:
18 mar. 1803
Cathrine Krog
1807-1808
Cathrine Krog
F:
28 okt. 1807
D:
1808
Karen Christensdatter
1774-1808
Karen Christensdatter
F:
5 feb. 1774
D:
1808
Hans Matthiesen Krog
1769-1855
Hans Matthiesen Krog
F:
28 jun. 1769
G:
28 okt. 1796
D:
4 dec. 1855
Anders Laugesen Schack
1776-
Anders Laugesen Schack
F:
9 dec. 1776
Karen Nielsdatter Krog
1765-1841
Karen Nielsdatter Krog
F:
1 mar. 1765
G:
4 nov. 1809
D:
13 feb. 1841
Mette Marie Christensdatter
1779-1792
Mette Marie Christensdatter
F:
28 apr. 1779
D:
1792
Kirsten Christensdatter
1783-
Kirsten Christensdatter
F:
27 jul. 1783
Jens Christensen
1785-1787
Jens Christensen
F:
22 dec. 1785
D:
1787
Jens Christensen
1788-
Jens Christensen
F:
3 mar. 1788
Hans Feddersen Beyer
1790-1808
Hans Feddersen Beyer
F:
9 dec. 1790
D:
1808
Cathrine Andersdatter Schack
1747-1829
Cathrine Andersdatter Schack
F:
1747
D:
10 nov. 1829
Christen Andersen
ca. 1736-1806
Christen Andersen
F:
ca. 1736
G:
18 okt. 1765
D:
1806
Cathrine Nielsdatter Schack
1778-FMTL. S. BARN
Cathrine Nielsdatter Schack
F:
4 sep. 1778
D:
FMTL. S. BARN
Anders Nielsen Schack
1779-
Anders Nielsen Schack
F:
30 sep. 1779
Marie Petersen
Marie Petersen
G:
3 okt. 1823
Medelby
Marie Cathrine Schack
1818-
Marie Cathrine Schack
F:
24 mar. 1818
Mads Laursen Schack
1781-1848
Mads Laursen Schack
F:
1781
D:
10 okt. 1848
V. Nykirke s. (Endrupholm)
Mette Pedersdatter
ca. 1786-1818
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1786
G:
11 maj 1818
Seem
D:
8 apr. 1818
Margrethe Caroline Jensen
ca. 1854-
Margrethe Caroline Jensen
F:
ca. 1854
Mette Kirstine Friis Schack
1824-
Mette Kirstine Friis Schack
F:
9 dec. 1824
Stephan Jensen
ca. 1816-
Stephan Jensen
F:
ca. 1815/16
Årre s.
Niels Feddersen Schack Friis
1827-
Niels Feddersen Schack Friis
F:
14 feb. 1827
Mette Kirstine Caroline Sillesen
1858-
Mette Kirstine Caroline Sillesen
F:
30 dec. 1858
Ajstrup
Mads Peder Sillesen
1860-1941
Mads Peder Sillesen
F:
4 jun. 1860
Uggerby s. (Brolund)
D:
14 sep. 1941
Lønne s. (Nymindegab)
Christine Christensen
Sillas Sillesen
1862-1938
Sillas Sillesen
F:
25 jun. 1862
Alslev s. (Tulsmark)
D:
16 sep. 1938
Varde
Ane Kirstine Nielsine Poulsen
1865-1916
Ane Kirstine Nielsine Poulsen
F:
14 aug. 1865
V. Nebel
D:
29 maj 1916
Varde
Kristine Christensen
-1936
Kristine Christensen
D:
1936
Vejle
Ingvard Peder Sillesen
1867-
Ingvard Peder Sillesen
F:
26 mar. 1867
Alslev s. (Tulsmark)
Jensine Sillesen
1874-1950
Jensine Sillesen
F:
26 aug. 1874
Alslev s. (Tulsmark)
D:
14 aug. 1950
Varde
Jens Karsten Jensen
Sørine Marie Sillesen
1877-
Sørine Marie Sillesen
F:
21 sep. 1877
Alslev s. (Tulsmark)
Maren Madsdatter
1834-1898
Maren Madsdatter
F:
7 dec. 1834
Sdr. Vejrup
D:
29 sep. 1898
Alslev
Søren Sillesen
1834-1894
Søren Sillesen
F:
13 sep. 1834
Grimstrup s. (Rousthøje)
G:
20 aug. 1858
Ajstrup (Kær hrd.)
D:
11 jun. 1894
Alslev s. (Tulsmark)
Karen Pedersdatter
ca. 1796-1873
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1796
D:
30 apr. 1873
V. Nykirke s.
Karen Nielsdatter Schack
1783-
Karen Nielsdatter Schack
F:
28 apr. 1783
Andreas Nielsen Schack
1785-
Andreas Nielsen Schack
F:
8 maj 1785
Mette Marie Nielsdatter Schack
1785-
Mette Marie Nielsdatter Schack
F:
8 maj 1785
Cathrine Nielsdatter Schack
1792-
Cathrine Nielsdatter Schack
F:
1 nov. 1792
Hans Nissen
ca. 1775-
Hans Nissen
F:
ca. 1775
G:
21 jul. 1818
Niels Feddersen Schack
1749-1824
Niels Feddersen Schack
F:
1749
D:
22 nov. 1824
Maren Madsdatter
1746-
Maren Madsdatter
F:
1746
G:
3 maj 1777
Karen Pedersdatter
1773-1774
Karen Pedersdatter
F:
6 nov. 1773
D:
1774
Karen Pedersdatter
1774-1778
Karen Pedersdatter
F:
15 nov. 1774
D:
1778
Anders Schack Pedersen
1776-1776
Anders Schack Pedersen
F:
8 jan. 1776
D:
1776
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
23 feb. 1903
Brøns
Peter Andreas Petersen
1840-1902
Peter Andreas Petersen
F:
15 okt. 1840
D:
19 feb. 1902
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Marie Kier
1840-1873
Ane Marie Kier
F:
2 aug. 1840
G:
14 nov. 1871
D:
30 jun. 1873
Maren Hermansen
1841-
Maren Hermansen
F:
2 dec. 1841
Odden (Fanø)
G:
31 okt. 1879
Ane Marie Petersen
1846-1924
Ane Marie Petersen
F:
10 aug. 1846
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 nov. 1924
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Christian Hansen
1842-1930
Carl Christian Hansen
F:
17 feb. 1842
Nieblum (Skt. Johannes s.), Föhr
G:
9 dec. 1869
Brøns
D:
15 sep. 1930
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Schack
1808-1879
Karen Schack
F:
4 maj 1808
D:
22 jan. 1879
Hans Smed Pedersen
1803-1876
Hans Smed Pedersen
F:
1803
G:
20 jun. 1837
D:
3 maj 1876
Anders Schack Pedersen
1777-1829
Anders Schack Pedersen
F:
21 jun. 1777
D:
26 jan. 1829
Karen Hansdatter Schack
1778-1809
Karen Hansdatter Schack
F:
3 okt. 1778
G:
14 nov. 1807
D:
1809
Cathrine Schack
1813-1865
Cathrine Schack
F:
1 jul. 1813
D:
26 mar. 1865
Simon Peter Klitz
ca. 1810-
Simon Peter Klitz
F:
ca. 1810
G:
10 apr. 1862
Meta Andrea Schack
1843-
Meta Andrea Schack
F:
1 okt. 1843
Peder Lauridsen Schack
1817-
Peder Lauridsen Schack
F:
6 feb. 1817
Inge Larsen
ca. 1804-
Inge Larsen
F:
ca. 1804
G:
25 jul. 1842
Karen Schack
1823-
Karen Schack
F:
26 jul. 1823
Hans Adolph Schack
1827-
Hans Adolph Schack
F:
9 apr. 1827
Anne Cathrine Hansdatter Bertelsen
ca. 1792-1849
Anne Cathrine Hansdatter Bertelsen
F:
ca. 1792
G:
17 okt. 1812
D:
6 jan. 1849
Karen Pedersdatter
1779-1781
Karen Pedersdatter
F:
7 mar. 1779
D:
1781
Marie Cathrine Beyer
1813-
Marie Cathrine Beyer
F:
12 feb. 1813
Else Beyer
1815-
Else Beyer
F:
21 feb. 1815
Laust Pedersen
1780-
Laust Pedersen
F:
23 maj 1780
Else Marie Larsdatter
Else Marie Larsdatter
G:
18 apr. 1812
Hans Feddersen Pedersen
1781-1782
Hans Feddersen Pedersen
F:
1781
D:
1782
Cathrine Pedersdatter
1783-1784
Cathrine Pedersdatter
F:
16 apr. 1783
D:
1784
Maren Pedersdatter
1784-1786
Maren Pedersdatter
F:
8 nov. 1784
D:
1786
Laust Westergaard
1809-1809
Laust Westergaard
F:
25 aug. 1809
D:
1809
Peder Laursen Westergaard
1810-1814
Peder Laursen Westergaard
F:
14 aug. 1810
D:
1814
Eskild Lauridsen Schack
1841-
Eskild Lauridsen Schack
F:
14 okt. 1841
Brøns s. (Astrup)
Hansmine Caroline Schack
1842-1879
Hansmine Caroline Schack
F:
15 feb. 1842
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1875
Brøns
D:
29 okt. 1879
Brøns
Barbara Cathrine Eleonora Møller
1851-
Barbara Cathrine Eleonora Møller
F:
27 dec. 1851
G:
3 dec. 1885
Brøns
Hans Pedersen Westergaard
1846-1921
Hans Pedersen Westergaard
F:
25 dec. 1846
D:
9 maj 1921
Margrethe Marie Svendsen
1858-1908
Margrethe Marie Svendsen
F:
28 maj 1858
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
1878
D:
7 feb. 1908
Laust Eskildsen Westergaard
1812-
Laust Eskildsen Westergaard
F:
23 jan. 1812
Mette Kirstine Hansen
1813-1840
Mette Kirstine Hansen
F:
1813
G:
12 jun. 1841
Brøns
D:
TIDL. 1840
Anna Marie Westergaard
1815-
Anna Marie Westergaard
F:
12 mar. 1815
NIels Schack Jensen
ca. 1815-
NIels Schack Jensen
F:
ca. 1815
G:
24 apr. 1841
Peder Lauridsen Westergaard
1818-1819
Peder Lauridsen Westergaard
F:
1 maj 1818
D:
1 feb. 1819
Peder Lauridsen Westergaard
1820-
Peder Lauridsen Westergaard
F:
12 apr. 1820
Karen Schack Pedersdatter
1786-1837
Karen Schack Pedersdatter
F:
15 nov. 1786
D:
26 sep. 1837
Eskild Lauridsen
Eskild Lauridsen
G:
12 nov. 1808
Hans Nielsen
ca. 1789-
Hans Nielsen
F:
ca. 1789
G:
3 nov. 1821
Maren Pedersdatter
1788-1789
Maren Pedersdatter
F:
21 mar. 1788
D:
1789
Hans Feddersen Schack
1810-1810
Hans Feddersen Schack
F:
22 aug. 1810
D:
30 aug. 1810
Hans Feddersen Schack
1812-
Hans Feddersen Schack
F:
31 jul. 1812
Peder Hansen Schack
1814-1824
Peder Hansen Schack
F:
1 feb. 1814
D:
1824
Hans Feddersen Schack
1816-1837
Hans Feddersen Schack
F:
21 okt. 1816
D:
17 apr. 1837
Mjolden
Hans Hansen Schack
1857-
Hans Hansen Schack
F:
16 maj 1857
Ane Marie Elise Nielsen
1859-
Ane Marie Elise Nielsen
F:
3 apr. 1859
Emmerlev s.
G:
20 okt. 1888
Farup
Niels Pedersen Schack
1859-1941
Niels Pedersen Schack
F:
6 feb. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 apr. 1941
Brøns
Marie Schack
1861-1937
Marie Schack
F:
19 jul. 1861
Brøns s. (Søndernæs)
D:
22 feb. 1937
Roager s. (Kirkeby); død under familiebesøg
Poul Petersen
1848-
Poul Petersen
F:
18 dec. 1848
Hjerting s. (Møgelmose)
G:
9 jun. 1888
Bine Kirstine Schack
1866-1946
Bine Kirstine Schack
F:
3 sep. 1866
D:
17 mar. 1946
Roager s. (Kirkeby)
Anders Andersen Schack
1819-
Anders Andersen Schack
F:
29 mar. 1819
Dorthea Nielsen
ca. 1827-
Dorthea Nielsen
F:
ca. 1827
G:
14 feb. 1856
Bodil Marie Schack
1822-1865
Bodil Marie Schack
F:
24 nov. 1822
D:
13 dec. 1865
Søren Christian Schack
1853-1858
Søren Christian Schack
F:
25 jan. 1853
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
31 maj 1858
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Hans Feddersen Schack
1855-1883
Hans Feddersen Schack
F:
31 mar. 1855
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
27 mar. 1883
Sønder-Bork s. (Skrumsager)
Ode Elise Bøtcher
1856-1914
Ode Elise Bøtcher
F:
18 okt. 1856
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1879
Nørre-Nebel
D:
9 maj 1914
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Schack
1857-
Cathrine Margrethe Schack
F:
19 jun. 1857
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Morten Sørensen
1864-
Morten Sørensen
F:
23 aug. 1864
Bølling s. (Lisenberg)
G:
21 nov. 1889
Nørre-Nebel
Marie Petrea Schack
1859-
Marie Petrea Schack
F:
31 aug. 1859
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Peder Nielsen
1860-1896
Niels Peder Nielsen
F:
1 dec. 1860
Nørre-Nebel
D:
24 aug. 1896
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Vognsen Jensen
1865-
Niels Vognsen Jensen
F:
22 nov. 1865
Åby s.
G:
29 dec. 1903
Nørre-Nebel
Severine Christine Schack
1862-
Severine Christine Schack
F:
28 jan. 1862
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Christian Nielsen
1851-
Søren Christian Nielsen
F:
21 okt. 1851
Nørre-Nebel
G:
28 okt. 1891
Nørre-Nebel
Søren Christian Schack
1864-1865
Søren Christian Schack
F:
10 sep. 1864
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
28 mar. 1865
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Vad Schack
1866-1877
Søren Vad Schack
F:
16 sep. 1866
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
2 feb. 1877
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
1869-
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
F:
2 maj 1869
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Jens Niels Ditlev Nielsen
1861-
Jens Niels Ditlev Nielsen
F:
24 maj 1861
Nr. Bork
G:
7 maj 1890
Nørre-Nebel
Peder Hansen Schack
1826-1876
Peder Hansen Schack
F:
4 dec. 1826
Brøns s. (Havervadgård)
D:
6 mar. 1876
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Sørensdatter Vad
1827-
Ane Sørensdatter Vad
F:
20 jan. 1827
Nørre-Nebel s. (Sædding Vadgård)
G:
29 okt. 1852
Nørre-Nebel
Maren Pedersdatter
1790-
Maren Pedersdatter
F:
27 mar. 1790
Hans Schack
1777-1852
Hans Schack
F:
28 aug. 1777
G:
11 nov. 1809
Brøns
D:
26 feb. 1852
Marie Andersdatter Schack
1752-
Marie Andersdatter Schack
F:
1752
Peder Lauridsen
1740-
Peder Lauridsen
F:
1740
G:
5 nov. 1772
Nicolai Schack
1754-1755
Nicolai Schack
F:
11 dec. 1754
D:
1755
Nicolai Schack
1756-1758
Nicolai Schack
F:
13 sep. 1756
D:
1758
Andreas Schack
1756-1758
Andreas Schack
F:
13 sep. 1756
D:
1758
Mette Marie Andersdatter Schack
1759-1761
Mette Marie Andersdatter Schack
F:
8 apr. 1759
D:
1761
Nicolai Schack
1761-1761
Nicolai Schack
F:
27 sep. 1761
D:
1761
Anders Hansen Schack
1703-1776
Anders Hansen Schack
F:
1703
D:
1776
Karen Hansdatter Beyer
1718-1797
Karen Hansdatter Beyer
F:
1718
G:
7 mar. 1737
D:
1797
Hans Nielsen Schack
ca. 1666-1747
Hans Nielsen Schack
F:
ca. 1666
D:
1747
Brøns s. (Havervadgård)
Karen Andersdatter
1664-1750
Karen Andersdatter
F:
1664
Brøns s. (Søndernæs)
G:
30 okt. 1698
Brøns
D:
1750
Brøns
Forældre
Mikkel Hansen
ca. 1593-1677
Karen
ca. 1602-1667
Niels Mikkelsen
ca. 1645-1695
Niels Mikkelsen
F:
ca. 1645
D:
1695
Brøns s. (Havervad)
Anne Pedersdatter
ca. 1639-1681
Anne Pedersdatter
F:
ca. 1639
G:
8 nov. 1663
Brøns
D:
1681
Brøns s. (Havervad)
Ukendt
Maren Hansdatter