Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Catharina Eriksdatter
ca. 1640 -
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mads Hansen
ca. 1736-1790
Mads Hansen
F:
ca. 1736
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1787/90
Broder Ocksen
1779-1792
Broder Ocksen
F:
30 maj 1779
Mjolden s. (Forballum)
D:
23 aug. 1792
Mjolden s. (Forballum)
Niels Ocksen
1781-1789
Niels Ocksen
F:
15 sep. 1781
Mjolden s. (Forballum)
D:
21 jun. 1789
Mjolden s. (Forballum)
Bodil Hansdatter
1739-
Bodil Hansdatter
F:
1739
Mjolden s. (Hybjerg)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 okt. 1777
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Fedder Nielsen Roost
1811-1882
Fedder Nielsen Roost
F:
1811
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
26 jun. 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Caroline Jacobsen
1845-1927
Caroline Jacobsen
F:
9 sep. 1845
Brede
G:
1 nov. 1870
Mjolden (i huset)
D:
10 aug. 1927
Mjolden s. (Ottersbøl)
Peter Nielsen Roost
1821-1869
Peter Nielsen Roost
F:
29 jun. 1821
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
11 aug. 1869
Brede s. (Sdr. Vollum)
Karen Thomsen
1838-1912
Karen Thomsen
F:
29 apr. 1838
Brede s. (Vollumgård)
G:
16 maj 1861
Brede
D:
23 maj 1912
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anna Christine Feddersdatter
ca. 1790-1858
Anna Christine Feddersdatter
F:
ca. 1790
fmtl. Mjolden s. (Hybjerg)
D:
5 jan. 1858
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Ocksen Pedersen Roost
Cathrine Marie Nielsdatter
1813-
Cathrine Marie Nielsdatter
F:
1813
Mjolden s. (Hybjerg)
Jannik Petersen
1799-1875
Jannik Petersen
F:
1 mar. 1799
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
28 sep. 1839
Skærbæk
D:
24 nov. 1875
Botille Nielsdatter
1818-1882
Botille Nielsdatter
F:
23 aug. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
27 maj 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Okke Andersen
1809-1884
Okke Andersen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
31 okt. 1839
D:
21 jul. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anne Kirstine Feddersen
1837-
Anne Kirstine Feddersen
F:
29 jan. 1837
Mjolden s. (Ottersbøl)
Anders Lausten Hansen
1829-
Anders Lausten Hansen
F:
29 maj 1829
Randerup
G:
30 apr. 1861
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Feddersen
ca. 1791-1841
Niels Feddersen
F:
ca. 1791
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
31 jan. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maren Jensdatter
ca. 1794-1859
Maren Jensdatter
F:
ca. 1794
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
ca. 1812
D:
21 jul. 1859
Mjolden s. (Ottersbøl)
Fedder Hansen
1823-1893
Fedder Hansen
F:
28 maj 1823
D:
6 sep. 1893
Helene Friderikke Kirstine Posselt
1820-1904
Helene Friderikke Kirstine Posselt
F:
6 jan. 1820
G:
28 okt. 1848
D:
7 feb. 1904
Ane Hansen
1825-1880
Ane Hansen
F:
22 jun. 1825
D:
10 aug. 1880
Niels Hansen Skrydstrup
1821-
Niels Hansen Skrydstrup
F:
2 jun. 1821
G:
19 aug. 1852
Botille Hansen
1827-1900
Botille Hansen
F:
23 jun. 1827
D:
29 jan. 1900
Laurids Christian Hagen
1808-1880
Laurids Christian Hagen
F:
29 maj 1808
G:
10 aug. 1853
D:
1 jun. 1880
Hans Andersen Hansen
1829-1837
Hans Andersen Hansen
F:
26 sep. 1829
D:
12 mar. 1837
Cathrine Marie Hansen
1832-1910
Cathrine Marie Hansen
F:
6 apr. 1832
D:
26 mar. 1910
Kerteminde
Andreas Thomas From
Anders Oksen Hansen
1835-
Anders Oksen Hansen
F:
3 mar. 1835
Hans Andersen Hansen
1837-
Hans Andersen Hansen
F:
7 apr. 1837
Andreas Nielsen Hansen
1840-1901
Andreas Nielsen Hansen
F:
6 mar. 1840
D:
11 nov. 1901
Joachim Anton Hansen
1844-1845
Joachim Anton Hansen
F:
26 sep. 1844
D:
16 feb. 1845
Anna Marie Feddersdatter
1803-1879
Anna Marie Feddersdatter
F:
1803
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
24 jul. 1879
Mjolden
Johannes Hansen
1800-1882
Johannes Hansen
F:
1800
G:
6 apr. 1822
Mjolden
D:
8 jun. 1882
Bodil Brodersdatter
1769-1831
Bodil Brodersdatter
F:
1769
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 maj 1831
Mjolden s. (Hybjerg)
Fedder Nielsen
ca. 1761-1822
Fedder Nielsen
F:
ca. 1760/61
fmtl. Mjolden s. (Hybjerg)
D:
19 feb. 1822
Mjolden
Kirsten Hansen
1835-1889
Kirsten Hansen
F:
13 jun. 1835
Mjolden s. (Forballum)
D:
1889
Hans Andersen Hansen
1828-1916
Hans Andersen Hansen
F:
20 mar. 1828
Mjolden s. (Forballum)
G:
8 okt. 1859
D:
1 aug. 1916
Ane Hansen
1838-
Ane Hansen
F:
5 feb. 1838
Mjolden s. (Forballum)
Jens Christian Enemark Lauridsen
1839-
Jens Christian Enemark Lauridsen
F:
6 nov. 1839
G:
15 apr. 1869
Margrethe Hansen
1841-1898
Margrethe Hansen
F:
7 jul. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
29 dec. 1898
Randerup
Andreas Thyssen Hansen
1834-1914
Andreas Thyssen Hansen
F:
20 jul. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 apr. 1914
Randerup
Hanne Amalie Hansen
1844-1928
Hanne Amalie Hansen
F:
19 jul. 1844
Mjolden s. (Forballum)
D:
28 apr. 1928
Peter Beyer Nicolaisen
1846-1916
Peter Beyer Nicolaisen
F:
4 nov. 1846
G:
24 maj 1870
D:
20 nov. 1916
Hans Brodersen Hansen
1847-1881
Hans Brodersen Hansen
F:
17 dec. 1847
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 jul. 1881
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
20 maj 1873
D:
25 mar. 1931
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Andrea Christine Hansen
1856-1917
Andrea Christine Hansen
F:
8 aug. 1856
Mjolden s. (Forballum)
D:
3 okt. 1917
Janderup s. (Sdr. Hebo)
Jens Nissen Jacobsen
1855-1933
Jens Nissen Jacobsen
F:
12 apr. 1855
G:
16 okt. 1888
Janderup
D:
25 okt. 1933
Janderup s. (Sdr. Hebo)
Bodil Brodersen
1812-1880
Bodil Brodersen
F:
11 feb. 1812
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 feb. 1880
Mjolden s. (Forballum)
Hans Peder Hansen
1807-1890
Hans Peder Hansen
F:
1807
Mjolden s. (Forballum)
G:
21 jun. 1834
D:
3 nov. 1890
Mjolden s. (Forballum)
Hans Brodersen
1766-1829
Hans Brodersen
F:
1766
Mjolden s. (Forballum)
D:
17 aug. 1829
Mjolden s. (Forballum)
Kirstine
ca. 1785-1864
Kirstine
F:
ca. 1785
D:
2 jan. 1864
Mjolden s. (Hybjerg)
Broder Ocksen
ca. 1730-1777
Broder Ocksen
F:
ca. 1730
G:
CA 1760
Mjolden
D:
1777
Mjolden s. (Forballum)
Peder Andersen Hansen
ca. 1741-1809
Peder Andersen Hansen
F:
ca. 1741
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1809
Mjolden s. (Forballum)
Niels Ocksen
1765-1769
Niels Ocksen
F:
2 jan. 1765
Mjolden s. (Forballum)
D:
17 jun. 1769
Mjolden s. (Forballum)
Hans Ocksen
1766-1768
Hans Ocksen
F:
12 okt. 1766
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 jun. 1768
Mjolden s. (Forballum)
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Ocksen
1768-1824
Hans Ocksen
F:
8 maj 1768
Mjolden s. (Forballum)
D:
20 okt. 1824
Mjolden s. (Forballum)
Anne Maria Andersdatter
ca. 1781-1812
Anne Maria Andersdatter
F:
ca. 1781
G:
12 nov. 1802
D:
1812
Niels Ocksen
1770-1772
Niels Ocksen
F:
3 sep. 1770
Mjolden s. (Forballum)
D:
22 feb. 1772
Mjolden s. (Forballum)
Ancke Ockesdatter
1772-1786
Ancke Ockesdatter
F:
10 jun. 1772
Mjolden s. (Forballum)
D:
1786
Gunder Marie Ockesdatter
1775-1776
Gunder Marie Ockesdatter
F:
12 jun. 1775
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 okt. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1742-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1742
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
Mjolden s.
Ancke Johannesdatter Geltzer
1702-1790
Ancke Johannesdatter Geltzer
F:
1702
Sæd
G:
ca. 1731
D:
1787/90
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Christian Hansen
ca. 1671-1753
Christian Hansen
F:
ca. 1671
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Clausen
1673-1769
Marie Elisabeth Clausen
F:
1673
Visby s. (Trøjborg)
G:
1700
D:
5 feb. 1769
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Christoffer Andersen Bruun
ca. 1673-1746
Christoffer Andersen Bruun
F:
ca. 1673
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 dec. 1746
Hjordkær
Marie Elisabeth Branderup
1690-1720
Marie Elisabeth Branderup
F:
9 okt. 1690
Hjordkær
G:
13 okt. 1712
Hjordkær
D:
1720
Hjordkær
Dorothea Bjørnsen
1698-1752
Dorothea Bjørnsen
F:
1698
Aabenraa
G:
ca. 1721
D:
1752
Hjordkær
Anna Outzen
1753-før 1812
Anna Outzen
F:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
før 1812
Johannes Paulsen
Johannes Paulsen
G:
12 apr. 1788
Nr. Løgum
Thomas Matthiesen Schmidt
ca. 1823-
Thomas Matthiesen Schmidt
F:
ca. 1823
Aabenraa
Botilde Friedericka Boysen
1811-
Botilde Friedericka Boysen
F:
30 maj 1811
Højer
G:
25 maj 1855
Højer
Christina Hanna Outzen
1796-1876
Christina Hanna Outzen
F:
26 sep. 1796
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
30 jan. 1876
Aabenraa
Hans Madsen Schmidt
1788-1847
Hans Madsen Schmidt
F:
16 maj 1788
Ballum
G:
2 maj 1817
Ballum
D:
27 jun. 1847
Aabenraa
Emilie Outzen
1798-
Emilie Outzen
F:
13 aug. 1798
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1800-
Detlef Outzen
F:
18 apr. 1800
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
1802-1833
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
F:
3 mar. 1802
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
12 maj 1833
Tønder
Jens Nissen
1795-1824
Jens Nissen
F:
1795
Munkbrarup s. (Ringswarf)
D:
31 okt. 1824
Tønder
Julius Radoor
1828-1828
Julius Radoor
F:
14 sep. 1828
Tønder
D:
10 nov. 1828
Tønder
August Vilhelm Radoor
1830-1833
August Vilhelm Radoor
F:
12 mar. 1830
Tønder
D:
19 mar. 1833
Tønder
Emil Radoor
1831-1833
Emil Radoor
F:
22 sep. 1831
Tønder
D:
30 jan. 1833
Tønder
Frederik Julius Radoor
1803-1862
Frederik Julius Radoor
F:
23 jul. 1803
Vodder s.
G:
26 maj 1827
Brøns
D:
9 jul. 1862
Tønder
Hans Outzen
1755-1804
Hans Outzen
F:
1755
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 aug. 1804
Ravsted
Anne Margrethe Bentzen
1764-1807
Anne Margrethe Bentzen
F:
1764
G:
25 okt. 1793
Nr. Løgum
D:
29 jul. 1807
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Johann Hinrich Braun
ca. 1795-
Johann Hinrich Braun
F:
ca. 1795
Detlef Outzen Braun
ca. 1792-
Detlef Outzen Braun
F:
ca. 1792
Cathrine Steenbeck Outzen
1757-eft. 1804
Cathrine Steenbeck Outzen
F:
23 feb. 1757
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1804
Friedrich Gabriel Braun
ca. 1758-1796
Friedrich Gabriel Braun
F:
ca. 1758
G:
29 okt. 1784
Nr. Løgum
D:
9 jul. 1796
Brede
Christian Hansen Outzen
1758-1759
Christian Hansen Outzen
F:
1758
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1759
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Outzen
1760-eft. 1812
Andreas Outzen
F:
1760
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
eft. ER 1812
Nicolai Outzen
1763-1812
Nicolai Outzen
F:
6 apr. 1763
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Detlef Outzen
1764-1764
Detlef Outzen
F:
10 okt. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1 dec. 1764
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Detlef Radoor
1796-1864
Andreas Detlef Radoor
F:
17 okt. 1796
Vodder
D:
12 aug. 1864
Branderup s.
Dødfødt barn
1839-1839
Dødfødt barn
F:
1839
Ribe?
D:
1839
Ribe?
Christiane Hanne Radoor
1798-1839
Christiane Hanne Radoor
F:
11 okt. 1798
Vodder s.
D:
4 sep. 1839
Ribe
Johannes Harboe Quedens
1801-1877
Johannes Harboe Quedens
F:
18 mar. 1801
Klangsbøl
G:
8 dec. 1837
Tønder
D:
9 feb. 1877
Ribe (Domsognet)
Christian Radoor
1801-1864
Christian Radoor
F:
3 apr. 1801
Vodder s.
D:
11 feb. 1864
Føns s.
Sophie Marie Møller
1802-1877
Sophie Marie Møller
F:
4 jul. 1802
Nyborg
G:
8 sep. 1841
D:
26 feb. 1877
Middelfart
Julius Radoor
1828-1828
Julius Radoor
F:
14 sep. 1828
Tønder
D:
10 nov. 1828
Tønder
August Vilhelm Radoor
1830-1833
August Vilhelm Radoor
F:
12 mar. 1830
Tønder
D:
19 mar. 1833
Tønder
Emil Radoor
1831-1833
Emil Radoor
F:
22 sep. 1831
Tønder
D:
30 jan. 1833
Tønder
Frederik Julius Radoor
1803-1862
Frederik Julius Radoor
F:
23 jul. 1803
Vodder s.
D:
9 jul. 1862
Tønder
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
1802-1833
Nicoline Abel Christine Benedicte Outzen
F:
3 mar. 1802
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
26 maj 1827
Brøns
D:
12 maj 1833
Tønder
Christine Louise Heseler
1809-1851
Christine Louise Heseler
F:
10 jan. 1809
Chr. Albrecht Kog
G:
9 okt. 1845
Tønder
D:
1 jul. 1851
Tønder
Johannes Christian Friedrich Petersen
1850-
Johannes Christian Friedrich Petersen
F:
2 feb. 1850
Tellingstedt
Emma Wilhelmine Schrøder
1855-
Emma Wilhelmine Schrøder
F:
8 jul. 1855
Neustadt
G:
15 okt. 1875
Neustadt
Sophie Nicoline Radoor
1805-
Sophie Nicoline Radoor
F:
1 maj 1805
Vodder
Johann Hieronymus Petersen
1816-1891
Johann Hieronymus Petersen
F:
20 mar. 1816
Eckernförde
G:
29 jun. 1848
Tellingstedt
D:
19 dec. 1891
Slesvig
Friederich Christian Stehr
1839-1889
Friederich Christian Stehr
F:
5 jan. 1839
Tønder
D:
3 mar. 1889
Tønder
Caroline Hage
1851-1905
Caroline Hage
F:
25 mar. 1851
G:
21 jan. 1873
Tønder
D:
1905
Hans Johannes Harboe Stehr
1840-1928
Hans Johannes Harboe Stehr
F:
10 jun. 1840
Tønder
D:
9 nov. 1928
Tønder
Ane Botilde Hage
1853-1913
Ane Botilde Hage
F:
21 jun. 1853
Tønder
G:
2 apr. 1872
Tønder
D:
23 nov. 1913
Tønder
Marie Lucie Stehr
1841-
Marie Lucie Stehr
F:
14 sep. 1841
Tønder
Carsten Ludwig Andresen
ca. 1838-
Carsten Ludwig Andresen
F:
ca. 1838
G:
25 aug. 1864
Tønder
Charlotte Amalia Stehr
1843-1877
Charlotte Amalia Stehr
F:
30 jan. 1843
Tønder
D:
16 jan. 1877
København
Paul Hansen
1840-1922
Paul Hansen
F:
18 maj 1840
Tønder
G:
20 dec. 1866
Tønder
D:
8 jul. 1922
København
Andreas Balthasar Stehr
1844-1899
Andreas Balthasar Stehr
F:
8 dec. 1844
Tønder
D:
1899
Frieda Plötzer
1848-1910
Frieda Plötzer
F:
1848
D:
1910
Christine Louise Stehr
1847-1873
Christine Louise Stehr
F:
27 feb. 1847
Tønder
D:
21 feb. 1873
Jes Thomsen
1848-1928
Jes Thomsen
F:
18 maj 1848
Vilstrup s. (Kestrup)
G:
26 dec. 1870
Tønder
D:
1928
Flensborg
Anna Catharina Stehr
1850-
Anna Catharina Stehr
F:
16 dec. 1850
Tønder
Charlotte Amalie Radoor
1808-1870
Charlotte Amalie Radoor
F:
20 apr. 1808
Vodder
D:
3 apr. 1870
Tønder
Johan Balthazar Stehr
ca. 1801-1879
Johan Balthazar Stehr
F:
ca. 1801
Kerte
G:
15 aug. 1838
Tønder
D:
14 apr. 1879
Tønder
Marie Elisabeth Outzen
1767-1844
Marie Elisabeth Outzen
F:
16 jan. 1767
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
6 jan. 1844
Tønder
Hans Radoor
1761-1836
Hans Radoor
F:
13 jun. 1761
Rejsby s.
G:
26 jun. 1795
Gl. Haderslev (i huset)
D:
11 maj 1836
Brøns
Detlef Outzen
1768-1768
Detlef Outzen
F:
21 apr. 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
10 maj 1768
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Thomas Clausen Outzen
1770-1812
Thomas Clausen Outzen
F:
26 jan. 1770
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1804/12
Marie Heilvig Outzen
1772-1818
Marie Heilvig Outzen
F:
5 aug. 1772
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
27 maj 1818
Løgumkloster
Johann Andreas Kruckenberg
1764-1805
Johann Andreas Kruckenberg
F:
22 okt. 1764
Tønder
G:
3 apr. 1804
Løgumkloster
D:
3 nov. 1805
Tetenbøl
Peter Lassen Hansen
1788-1833
Peter Lassen Hansen
F:
11 sep. 1788
Løgumkloster
G:
28 nov. 1812
Løgumkloster
D:
10 maj 1833
Løgumkloster
Christiane Hanne Andersen
1734-1812
Christiane Hanne Andersen
F:
1734
Brøns s. (Brøns Mølle)
D:
27 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1725-1783
Detlef Outzen
F:
1725
G:
24 feb. 1752
Nr. Løgum
D:
21 aug. 1783
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Andersen
ca. 1705-1777
Andreas Andersen
F:
ca. 1705
Brede s. (Svanstrup)
D:
1777
Cathrine Steenbeck Clausen
Andreas Friederichsen
Christian Albrecht Friederichsen
Christian Hansen Friederichsen
Gunder Helene Friederichsdatter
ca. 1727-1774
Gunder Helene Friederichsdatter
F:
ca. 1727
D:
1774
Anna Marie Friederichsdatter
ca. 1732-
Anna Marie Friederichsdatter
F:
ca. 1732
Peter Nissen
Ancke Friederichsdatter
ca. 1736-
Ancke Friederichsdatter
F:
ca. 1736
Evert Thielsen
Jacob Jacobsen Schmidt
1766-1776
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1766
Brede s. (Harres)
D:
21 sep. 1776
Brede s. (Harres)
Cathrine Jacobsdatter
1768-
Cathrine Jacobsdatter
F:
1768
Brede s. (Harres)
Friderich Jacobsen Schmidt
1769-1770
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
29 mar. 1769
Brede s. (Harres)
D:
5 jun. 1770
Brede s. (Harres)
Cathrine Jacobsdatter
1771-1840
Cathrine Jacobsdatter
F:
18 jun. 1771
Brede s. (Harres)
D:
11 okt. 1840
Brede s. (Harres)
Sophia Jacobsdatter
1773-
Sophia Jacobsdatter
F:
25 sep. 1773
Brede s. (Harres)
Carl Ludvig Johnsen
Friderich Jacobsen Schmidt
1776-
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
7 feb. 1776
Brede s. (Harres)
Jacob Jacobsen Schmidt
1777-
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
10 aug. 1777
Brede s. (Harres)
Friderich Jacobsen Schmidt
1779-1809
Friderich Jacobsen Schmidt
F:
29 maj 1779
Brede s. (Harres)
D:
14 mar. 1809
Brede s. (Harres)
Maria Heilwig Jacobsdatter
1781-1806
Maria Heilwig Jacobsdatter
F:
10 apr. 1781
Brede s. (Harres)
D:
2 nov. 1806
Brede s. (Harres)
Hans Hansen Jacobsen
1835-1838
Hans Hansen Jacobsen
F:
22 dec. 1835
Gørding s. (Koshede)
D:
10 nov. 1838
Gørding s. (Koshede)
Christen Jacobsen
1837-
Christen Jacobsen
F:
30 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Gunder Helene Jacobsen
1839-
Gunder Helene Jacobsen
F:
17 aug. 1839
Gørding s. (Koshede)
Ane Marie Jacobsen
1841-
Ane Marie Jacobsen
F:
16 apr. 1841
Gørding s. (Koshede)
Hansine Jacobsen
1844-
Hansine Jacobsen
F:
2 mar. 1844
Gørding s. (Koshede)
Niels Hansen
Jacobine Jacobsen
1846-
Jacobine Jacobsen
F:
25 maj 1846
Vejrup s. (Vibæk)
Christian Jacobsen
Christian Jacobsen
G:
1876
Hans Hansen Jacobsen
1848-1916
Hans Hansen Jacobsen
F:
18 sep. 1848
Vejrup s. (Vibæk)
D:
19 jun. 1916
Ribe
Thomine Margrethe Grumsen
1848-1933
Thomine Margrethe Grumsen
F:
17 jul. 1848
Ribe
G:
7 nov. 1876
Ribe Domkirke
D:
25 sep. 1933
Ribe
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
1851-
Andreasine Vilhelmine Jacobsen
F:
20 maj 1851
Vejrup s. (Vibæk)
Jens Peter Jørgensen
Jacob Jacobsen Hansen
1810-1889
Jacob Jacobsen Hansen
F:
3 maj 1810
Brede s. (Harres)
D:
5 maj 1889
Ribe
Birthe Marie Hansdatter
1809-1905
Birthe Marie Hansdatter
F:
28 maj 1809
Vejrup s. (Sdr. Vejrup)
G:
21 nov. 1835
Gørding
D:
9 sep. 1905
Ribe
Ole Hansen
1812-1818
Ole Hansen
F:
1812
D:
1818
Gunder Helene Jacobsdatter
1783-1837
Gunder Helene Jacobsdatter
F:
28 feb. 1783
Brede s. (Harres)
D:
19 jun. 1837
Gørding s. (Koshede)
Hans Olsen
1766-1813
Hans Olsen
F:
1766
Lintrup s. (Dover)
G:
18 feb. 1810
Brede
D:
1813
Lintrup s. (Tornum)
Anna Margrethe Schmidt
1785-
Anna Margrethe Schmidt
F:
25 feb. 1785
Brede s. (Harres)
Christoph Overbeck
ca. 1748-1823
Christoph Overbeck
F:
ca. 1748
D:
4 jun. 1823
Brede s. (Borrig)
Peter Jacobsen Schmidt
1788-
Peter Jacobsen Schmidt
F:
24 nov. 1788
Brede s. (Harres)
Thomas Jacobsen Schmidt
1790-1792
Thomas Jacobsen Schmidt
F:
2 dec. 1790
Brede s. (Harres)
D:
23 jun. 1792
Brede s. (Harres)
Anna Catharina Friederichsdatter
ca. 1746-1818
Anna Catharina Friederichsdatter
F:
ca. 1746
Brede s. (Svanstrup)
D:
26 dec. 1818
Brede s. (Harres)
Jacob Jacobsen Schmidt
1739-1808
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1739
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1766
Brede
D:
18 feb. 1808
Brede s. (Harres)
Cathrine Andersdatter
ca. 1706-1789
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1706
Brede s. (Svanstrup)
D:
31 mar. 1789
Brede s. (Svanstrup)
Friederich Petersen
ca. 1703-1768
Friederich Petersen
F:
ca. 1703
Braderup s. (Holm)
G:
CA 1727
Brede
D:
5 jun. 1768
Brede s. (Svanstrup)
Margrethe Andersdatter
Gunder Helene Hansdatter
ca. 1680-
Gunder Helene Hansdatter
F:
ca. 1675/80
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Anders Andersen
1675-1714
Anders Andersen
F:
o. 1670/75
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
1706/14
Else Janniksdatter
1750-
Else Janniksdatter
F:
1750
Anders Janniksen
1753-
Anders Janniksen
F:
1753
Cathrine Janniksdatter
1755-
Cathrine Janniksdatter
F:
1755
Jannik Madsen
1785-1847
Jannik Madsen
F:
11 sep. 1785
Vodder s. (Gånsager)
D:
25 apr. 1847
Højrup s. (Arnum)
Marie Elisabeth NN
ca. 1777-1820
Marie Elisabeth NN
F:
ca. 1777
G:
3 nov. 1816
Højrup
D:
25 nov. 1820
Højrup s. (Arnum)
Mads Janniksen Beck
1823-
Mads Janniksen Beck
F:
8 aug. 1823
Højrup s. (Arnum)
Elisabeth Marie Lindholm
ca. 1829-
Elisabeth Marie Lindholm
F:
ca. 1829
G:
20 sep. 1856
Højrup
Claus Pedersen Beck
1825-1859
Claus Pedersen Beck
F:
23 sep. 1825
Højrup s. (Arnum)
D:
TIDL. 1859
Hans Christian Beck
1829-
Hans Christian Beck
F:
6 jun. 1829
Højrup s. (Arnum)
Dorthea Marie Lycke
ca. 1818-
Dorthea Marie Lycke
F:
ca. 1818
G:
17 nov. 1864
Højrup
Lovise Lund
1847-
Lovise Lund
F:
8 okt. 1847
Nustrup s. (Gabøl)
G:
5 jul. 1889
Højrup
Else Marie Beck
1834-
Else Marie Beck
F:
14 feb. 1834
Højrup s. (Arnum)
Kirsten Clausdatter Wibe
1796-1843
Kirsten Clausdatter Wibe
F:
29 jan. 1796
Vodder
G:
1 nov. 1821
Højrup
D:
23 mar. 1843
Højrup s. (Arnum)
Kjerstine Beck
1844-
Kjerstine Beck
F:
2 sep. 1844
Højrup s. (Arnum)
Kjerstine Marie Warming
ca. 1813-
Kjerstine Marie Warming
F:
ca. 1813
G:
30 nov. 1843
Højrup
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
15 jan. 1788
Hanne Marie Madsdatter
1790-
Hanne Marie Madsdatter
F:
22 jun. 1790
Mads Janniksen
1758-1827
Mads Janniksen
F:
1758
D:
27 feb. 1827
Kirsten Hansdatter
ca. 1762-1792
Kirsten Hansdatter
F:
ca. 1762
G:
26 nov. 1784
D:
10 maj 1792
Thomas Madsen
1794-1795
Thomas Madsen
F:
19 maj 1794
D:
24 jan. 1795
Kirsten Marie Bjerrum
1821-
Kirsten Marie Bjerrum
F:
14 aug. 1821
Vodder s. (Gånsager)
Anders Christian Pedersen
ca. 1825-
Anders Christian Pedersen
F:
ca. 1825
G:
4 dec. 1862
Vodder
Anders Madsen Bjerrum
1823-1876
Anders Madsen Bjerrum
F:
28 feb. 1823
Vodder s. (Gånsager)
D:
22 nov. 1876
Bevtoft
Hanne Cathrine Mortensen
1820-
Hanne Cathrine Mortensen
F:
22 aug. 1820
G:
3 jul. 1853
Mads Iversen Bjerrum
1825-1826
Mads Iversen Bjerrum
F:
4 mar. 1825
D:
15 jan. 1826
Else Cathrine Bjerrum
1826-
Else Cathrine Bjerrum
F:
27 jul. 1826
Johanne Marie Bjerrum
1829-
Johanne Marie Bjerrum
F:
14 jun. 1829
Dødfødt søn
1832-1832
Dødfødt søn
F:
22 sep. 1832
D:
22 sep. 1832
Maren Bjerrum
1833-1833
Maren Bjerrum
F:
9 nov. 1833
D:
14 nov. 1833
Kirsten Fog
1795-1856
Kirsten Fog
F:
17 nov. 1795
D:
13 sep. 1856
Jens Andersen Bierrum
1793-1865
Jens Andersen Bierrum
F:
1793
G:
18 apr. 1820
D:
17 jun. 1865
Christine Fog
1797-
Christine Fog
F:
27 sep. 1797
Andreas Fog
1800-
Andreas Fog
F:
6 mar. 1800
Thomas Andersen Fog
1804-
Thomas Andersen Fog
F:
26 dec. 1804
Kirsten Marie Thomasdatter
ca. 1763-1824
Kirsten Marie Thomasdatter
F:
ca. 1763
D:
5 feb. 1824
Andreas Janniksen
1762-
Andreas Janniksen
F:
1762
Kirsten Janniksdatter
1765-
Kirsten Janniksdatter
F:
1765
Ancke Janniksdatter
1768-
Ancke Janniksdatter
F:
1768
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
FMTL. 1727/28
D:
1769
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
G:
16 okt. 1749
D:
1797
Mette Christine Andersdatter
ca. 1730-
Mette Christine Andersdatter
F:
ca. 1729/30
Anders Nicolaisen
1762-
Anders Nicolaisen
F:
1762
Skærbæk s. (Hjemsted)
Margrethe Nicolaisdatter
1765-1829
Margrethe Nicolaisdatter
F:
1765
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
5 nov. 1829
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Christensen
ca. 1737-1797
Peder Christensen
F:
ca. 1737
G:
18 mar. 1796
Skærbæk
D:
1797
Skærbæk s. (Gjesing)
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 jul. 1824
D:
10 jul. 1824
Dødfødt søn
1825-1825
Dødfødt søn
F:
8 nov. 1825
D:
8 nov. 1825
Dødfødt datter
1827-1827
Dødfødt datter
F:
12 jul. 1827
D:
12 jul. 1827
Peder Christensen Beyer
1799-
Peder Christensen Beyer
F:
13 feb. 1799
Skærbæk s. (V. Gasse)
Karen Christensdatter
ca. 1789-1840
Karen Christensdatter
F:
ca. 1789
G:
3 nov. 1821
D:
1 mar. 1840
Karen Marie Beyer
1841-1879
Karen Marie Beyer
F:
16 jan. 1841
Skærbæk
D:
23 apr. 1879
Skærbæk
Anders Jensen Volfsberg
1843-1919
Anders Jensen Volfsberg
F:
8 aug. 1843
Skærbæk
G:
22 jan. 1867
Skærbæk
D:
25 feb. 1919
Skærbæk s. (Gjesing)
Margrethe Beyer
1847-1866
Margrethe Beyer
F:
31 mar. 1847
D:
9 sep. 1866
Skærbæk
Peder Jørgensen Beyer
1845-1846
Peder Jørgensen Beyer
F:
2 feb. 1845
Skærbæk
D:
25 apr. 1846
Skærbæk
Bodil Kathrine Klitz
ca. 1808-
Bodil Kathrine Klitz
F:
ca. 1808
G:
6 sep. 1840
Peder Andersen
1771-
Peder Andersen
F:
23 feb. 1771
Vodder s. (Gånsager)
G:
1 dec. 1797
Niels Nicolaisen
1767-1769
Niels Nicolaisen
F:
1767
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Nicolaisen
1769-1800
Niels Nicolaisen
F:
1769
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Nicolai Andersen
1731-1769
Nicolai Andersen
F:
1731
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1769
Anne
ca. 1738-1800
Anne
F:
ca. 1738
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
1734-
Hans Andersen
F:
1734
Iver Andersen
1738-FMTL. SOM BARN
Iver Andersen
F:
1738
D:
FMTL. SOM BARN
Hanne Cathrine Andersdatter
1743-1743
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1743
D:
1743
Hanne Cathrine Andersdatter
1745-1745
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1745
D:
1745
Ancke Andersdatter
1746-1746
Ancke Andersdatter
F:
1746
D:
1746
Iver Andersen
1750-
Iver Andersen
F:
1750
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
1706-1753
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1706
D:
1753
Anders Hansen
1701-1777
Anders Hansen
F:
1701
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
17 okt. 1726
Brøns
D:
1777
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
1708-1716
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1708
D:
1716
Mette Kirstine Hansdatter
ca. 1682-1760
Mette Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1682
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1760
Brøns s. (Astrup)
Niels Feddersen Beyer
1665-1710
Niels Feddersen Beyer
F:
1665
Brøns s. (Astrup)
G:
15 sep. 1705
Brøns
D:
1710
Brøns s. (Astrup)
Johannes Ratenburg Schmidt
1823-1887
Johannes Ratenburg Schmidt
F:
31 okt. 1823
Vedsted s. (Arnitlund)
D:
4 dec. 1887
Haderslev
Dorthea Bundsgaard
1840-1860
Dorthea Bundsgaard
F:
21 jan. 1840
Ødis
G:
29 okt. 1859
Ødis
D:
4 nov. 1860
Marie Christine Hansen
1826-1905
Marie Christine Hansen
F:
15 jun. 1826
Fjelstrup
G:
14 mar. 1862
Fjelstrup
D:
15 feb. 1905
Haderslev
Marie Hedvig Schmidt
1826-
Marie Hedvig Schmidt
F:
19 jul. 1826
Vedsted s. (Arnitlund)
Marcus Thomsen
Mathea Amalie Schmidt
1828-1829
Mathea Amalie Schmidt
F:
25 okt. 1828
Ødis
D:
19 feb. 1829
Ødis
Mathea Sophia Amalie Schmidt
1829-1844
Mathea Sophia Amalie Schmidt
F:
29 dec. 1829
Ødis
D:
1 aug. 1844
Ødis
Peter Petersen Schmidt
1831-
Peter Petersen Schmidt
F:
22 dec. 1831
Ødis
Ingeborg Christiane Tagholmine Schmidt
1834-
Ingeborg Christiane Tagholmine Schmidt
F:
21 jan. 1834
Ødis
Jacob Sørensen
1824-
Jacob Sørensen
F:
18 dec. 1824
Kolding
G:
13 feb. 1855
Ødis
Cathrine Steenbeck Schmidt
1836-1837
Cathrine Steenbeck Schmidt
F:
1 jul. 1836
Ødis
D:
8 mar. 1837
Ødis
Christine Petrea Schmidt
1836-
Christine Petrea Schmidt
F:
1 jul. 1836
Ødis
Christian Tagholm Schmidt
1839-
Christian Tagholm Schmidt
F:
22 feb. 1839
Ødis
Asmus Petersen Schmidt
1841-
Asmus Petersen Schmidt
F:
24 jun. 1841
Ødis
Iver Petersen Schmidt
1844-
Iver Petersen Schmidt
F:
7 jul. 1844
Ødis
Cathrine Steenbeck Ratenburg
1802-1876
Cathrine Steenbeck Ratenburg
F:
5 sep. 1802
Hjerpsted
D:
29 dec. 1876
Ørby
Christian Petersen Schmidt
1790-1856
Christian Petersen Schmidt
F:
31 jan. 1790
Ravsted s. (Hynding)
G:
13 nov. 1823
Vedsted
D:
9 nov. 1856
Kolding
Johanne Mathia Hedvig Nielsen
1824-1902
Johanne Mathia Hedvig Nielsen
F:
20 dec. 1824
Over Jerstal
D:
15 maj 1902
Haderslev
Peter Nissen
1822-1897
Peter Nissen
F:
8 sep. 1822
Åstrup s. (Over Åstrup)
G:
3 okt. 1851
Ødis
D:
3 jan. 1897
Haderslev
Johannes Ratenburg Nielsen
1827-1829
Johannes Ratenburg Nielsen
F:
29 jan. 1827
Over Jerstal
D:
7 feb. 1829
Over Jerstal
Gundeline Marie Nielsen
1830-1831
Gundeline Marie Nielsen
F:
10 mar. 1830
Brændstrup
D:
30 mar. 1831
Ødis
Gundeline Marie Nielsen
1832-
Gundeline Marie Nielsen
F:
23 sep. 1832
Nicoline Christine Cathrine Steenbeck Nielsen
1835-1835
Nicoline Christine Cathrine Steenbeck Nielsen
F:
7 jan. 1835
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
25 apr. 1835
Stepping s. (Bjerndrup)
Caroline Leonhardine Christine Nielsen
1836-1921
Caroline Leonhardine Christine Nielsen
F:
6 apr. 1836
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
18 mar. 1921
Haderslev
Nicoline Catharine Steenbeck Nielsen
1838-1921
Nicoline Catharine Steenbeck Nielsen
F:
1 jul. 1838
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
17 feb. 1921
Haderslev
Jes Jørgensen Friis
1836-1921
Jes Jørgensen Friis
F:
8 mar. 1836
Fjelstrup s. (Sillerup)
G:
29 dec. 1878
Haderslev
D:
12 maj 1921
Haderslev
Ukendt
Nicoline Leonore Ratenburg
1803-1874
Nicoline Leonore Ratenburg
F:
18 dec. 1803
Hjerpsted
D:
21 sep. 1874
Hyrup
Asmus Nielsen
1781-1840
Asmus Nielsen
F:
17 aug. 1781
Tinglev s. (Broderup)
G:
13 nov. 1823
Vedsted
D:
25 nov. 1840
Stepping s. (Bjerndrup)
Anna Mathia Ratenburg
1806-1807
Anna Mathia Ratenburg
F:
2 jun. 1806
Hjordkær
D:
5 maj 1807
Hjordkær
Mathia Hedvig Bjørn
1771-1846
Mathia Hedvig Bjørn
F:
8 dec. 1771
Brøns
D:
19 jun. 1846
Ødis
Johannes Ratenburg
1774-1806
Johannes Ratenburg
F:
19 nov. 1774
Bedsted
G:
6 nov. 1801
Bevtoft
D:
26 jun. 1806
Hjordkær
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
TIDLIGST 1888
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
G:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Mette Pedersdatter
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgård)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Cathrine Iversdatter
1721-1721
Mette Cathrine Iversdatter
F:
11 okt. 1721
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1721
Brøns s. (Astrupgård)
Iver Lauridsen
ca. 1680-1731
Iver Lauridsen
F:
ca. 1680
G:
17 okt. 1713
Brøns
D:
1731
Brøns s. (Astrup)
Forældre
Erik Matthiesen
1615-1659
Maria Bruun
ca. 1615-1666
Catharina Eriksdatter
ca. 1640-
Catharina Eriksdatter
F:
ca. 1640
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Hans Andersen
1642-1700
Hans Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1665
D:
1700
Nr. Løgum s. (Fårgård)