Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Frands Mortensen
1715 - 1769 (54 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Morten Frandsen
1753-1756
Morten Frandsen
F:
1753
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1756
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Jensen
1831-1831
Peder Jensen
F:
23 apr. 1831
Tamdrup s. (Enner)
D:
30 apr. 1831
Tamdrup s. (Enner)
Petrine Jensdatter
1832-1854
Petrine Jensdatter
F:
15 apr. 1832
Tamdrup s. (Enner)
D:
7 mar. 1854
Tamdrup s. (Enner)
Agnes Vej, senere Wej
1889-
Agnes Vej, senere Wej
F:
29 okt. 1889
Herlufsholms s. (Ladby)
Ejnar Andreas Vej
1896-før 1899
Ejnar Andreas Vej
F:
1 jan. 1896
Øster Tørslev s. (Øster Tørslev Mark)
D:
før 1 maj 1899
Sara Kathrine Therkelsen
1859-
Sara Kathrine Therkelsen
F:
30 okt. 1859
Tamdrup s. (Enner Mark)
Lars Pedersen Vej, senere Wej
1857-
Lars Pedersen Vej, senere Wej
F:
2 jun. 1857
Bjerreby s. (Skovballe)
G:
6 nov. 1888
Tamdrup
Jens Jørgen Therkelsen
1861-
Jens Jørgen Therkelsen
F:
9 nov. 1861
Tamdrup s. (Enner Mark)
Therkel Sophus Therkelsen
1866-
Therkel Sophus Therkelsen
F:
30 jan. 1866
Tamdrup s. (Enner Mark)
Søren Therkelsen
1892-1962
Søren Therkelsen
F:
15 feb. 1892
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1962
Anna Andreasen
1892-
Anna Andreasen
F:
11 jul. 1892
Hvirring s. (Honum)
G:
28 okt. 1919
Hvirring
Anders Therkelsen
1893-
Anders Therkelsen
F:
27 maj 1893
Hvirring s. (Trebjerre)
Emil Therkelsen
1895-
Emil Therkelsen
F:
6 nov. 1895
Hvirring s. (Trebjerre)
Nikoline Marie Jørgensen
1896-
Nikoline Marie Jørgensen
F:
9 jun. 1896
Barrit s. (Breth Mark)
G:
25 jan. 1924
Barrit
Ole Christian Therkelsen
1867-
Ole Christian Therkelsen
F:
31 mar. 1867
Tamdrup s. (Enner Mark)
Anne Kirstine Nielsine Nikoline Therkelsen Nyborg
1869-
Anne Kirstine Nielsine Nikoline Therkelsen Nyborg
F:
3 jun. 1869
Hvirring
G:
31 mar. 1891
Hvirring
Therkel Therkelsen
1868-
Therkel Therkelsen
F:
17 jun. 1868
Tamdrup s. (Enner Mark)
Peter Theodor Therkelsen
1870-
Peter Theodor Therkelsen
F:
21 jan. 1870
Tamdrup s. (Enner Mark)
Cathrine Marie Jensdatter
1834-
Cathrine Marie Jensdatter
F:
25 sep. 1834
Tamdrup s. (Vinten)
Andreas Therkildsen
1833-
Andreas Therkildsen
F:
7 maj 1833
Hornborg s. (Flemming)
G:
13 feb. 1857
Tamdrup
Jens Jørgen Nielsen
1861-
Jens Jørgen Nielsen
F:
29 jan. 1861
Tamdrup s. (Enner)
Ane Marie Nielsen
1884-1947
Ane Marie Nielsen
F:
4 feb. 1884
Tamdrup s. (Enner)
D:
29 okt. 1947
Tyrsted
Niels Nielsen Hjerrild
1874-1942
Niels Nielsen Hjerrild
F:
2 feb. 1874
Tyrsted
G:
8 okt. 1903
Tamdrup
D:
26 jan. 1942
Hornsyld (amtssygehuset)
Niels Hansen Nielsen
1886-
Niels Hansen Nielsen
F:
29 nov. 1886
Tamdrup s. (Enner)
Dorthea Katrine Jensen
1892-1959
Dorthea Katrine Jensen
F:
30 aug. 1892
Sabro s. (Sabro Mark)
G:
18 sep. 1915
Hammel
D:
25 mar. 1959
Nebsager s. (Hornsyld)
Peder Foged Nielsen
1889-1957
Peder Foged Nielsen
F:
23 jan. 1889
Tamdrup s. (Enner)
D:
4 sep. 1957
Tamdrup s. (Enner)
Dorthea Iverine Sørensen
1886-1958
Dorthea Iverine Sørensen
F:
7 nov. 1886
Østbirk s. (Trampenbjerg)
G:
5 dec. 1913
Østbirk
D:
9 okt. 1958
Skanderborg Amts- og Bysygehus
Anton Nielsen
1891-
Anton Nielsen
F:
30 sep. 1891
Tamdrup s. (Enner)
Meta Marie Ebbesen
1896-
Meta Marie Ebbesen
F:
11 mar. 1896
Jerlev s. (Mejsling)
G:
17 jun. 1921
Jerlev
Svend Hansen Nielsen
1893-
Svend Hansen Nielsen
F:
6 nov. 1893
Tamdrup s. (Enner)
Aage Nielsen
1898-1947
Aage Nielsen
F:
29 okt. 1898
Tamdrup s. (Enner)
D:
12 feb. 1947
Tamdrup s. (Enner)
Gudrun Ragnhild Pedersen
1906-
Gudrun Ragnhild Pedersen
F:
19 jun. 1906
Horsens
G:
11 sep. 1928
Tamdrup
Sara Kathrine Nielsen
1863-
Sara Kathrine Nielsen
F:
29 jan. 1863
Tamdrup s. (Enner)
D:
Tamdrup s. (Enner)
Jens Marius Nielsen
1862-
Jens Marius Nielsen
F:
23 okt. 1862
Tyrsted
G:
27 nov. 1883
Tamdrup
D:
Jelling
Nielsine Marie Nielsen
1867-
Nielsine Marie Nielsen
F:
17 feb. 1867
Tamdrup s. (Enner)
Niels Nielsen Foged
1870-
Niels Nielsen Foged
F:
8 maj 1870
Tamdrup s. (Enner)
Olaf Theodor Nielsen
1874-
Olaf Theodor Nielsen
F:
23 apr. 1874
Tamdrup s. (Enner)
Ane Marie Jensen
1838-
Ane Marie Jensen
F:
9 jul. 1838
Tamdrup s. (Vinten)
Rasmus Peter Nielsen
1831-
Rasmus Peter Nielsen
F:
18 apr. 1831
Tønning s. (Gammelstrup)
G:
15 jun. 1860
Tamdrup
Johanne Marie Nielsen
1863-
Johanne Marie Nielsen
F:
2 jun. 1863
Tønning s. (Gammelstrup)
Oline Jensen
1841-1864
Oline Jensen
F:
20 jan. 1841
Tamdrup s. (Vinten)
D:
2 feb. 1864
Tønning s. (Gammelstrup)
Søren Nielsen (Foged)
1825-1879
Søren Nielsen (Foged)
F:
5 mar. 1825
Tønning s. (Gammelstrup)
G:
9 maj 1862
Tamdrup
D:
15 apr. 1879
Tønning s. (Gammelstrup)
Jørgen Jensen
1845-1845
Jørgen Jensen
F:
24 feb. 1845
Tamdrup s. (Vinten)
D:
2 mar. 1845
Tamdrup s. (Enner)
Niels Nielsen
1867-
Niels Nielsen
F:
12 apr. 1867
Tønning s. (Gammelstrup)
Jens Jørgen Nielsen
1868-
Jens Jørgen Nielsen
F:
16 dec. 1868
Tønning s. (Gammelstrup)
Ane Wilhelmine Jensen
1846-1891
Ane Wilhelmine Jensen
F:
10 jul. 1846
Tamdrup s. (Vinten)
D:
18 maj 1891
Tønning s. (Gammelstrup)
Søren Nielsen (Foged)
1825-1879
Søren Nielsen (Foged)
F:
5 mar. 1825
Tønning s. (Gammelstrup)
G:
21 okt. 1866
Tamdrup
D:
15 apr. 1879
Tønning s. (Gammelstrup)
Sophus Kjær Nielsen
1881-
Sophus Kjær Nielsen
F:
11 feb. 1881
Tønning s. (Gammelstrup)
Sara Kirstine Kjær
1885-1886
Sara Kirstine Kjær
F:
16 aug. 1885
Tønning s. (Gammelstrup)
D:
22 maj 1886
Tønning s. (Gammelstrup)
Niels Nielsen Kjær
1849-
Niels Nielsen Kjær
F:
29 nov. 1849
Træden
G:
11 maj 1880
Tønning
Jens Jørgensen
1803-1876
Jens Jørgensen
F:
27 mar. 1803
Tamdrup s. (Vinten)
D:
2 jan. 1876
Tamdrup s. (Enner)
Sara Cathrine Ottesdatter
1809-1849
Sara Cathrine Ottesdatter
F:
21 apr. 1809
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
20 jun. 1829
Tamdrup
D:
8 dec. 1849
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Sørensen
1838-1863
Jørgen Sørensen
F:
8 jul. 1838
Østbirk s. (Trampenbjerg)
D:
16 sep. 1863
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Iver Sørensen
1843-1869
Iver Sørensen
F:
4 sep. 1843
Østbirk s. (Trampenbjerg)
D:
19 feb. 1869
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Morten Sørensen
1846-
Morten Sørensen
F:
10 jan. 1846
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Søren Jørgensen
1805-1869
Søren Jørgensen
F:
20 jan. 1805
Tamdrup s. (Vinten)
D:
24 feb. 1869
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Karen Ane Mette Kirstine Iversdatter
1806-1846
Karen Ane Mette Kirstine Iversdatter
F:
1806
Langskov s. (Hvolgårds Mark)
G:
31 mar. 1838
Langskov
D:
17 aug. 1846
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Dødfødt søn
1848-1848
Dødfødt søn
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Trampenbjerg)
D:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Carl Augustinus Sørensen
1852-
Carl Augustinus Sørensen
F:
29 sep. 1852
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Dorthea Pedersdatter
1811-1880
Dorthea Pedersdatter
F:
9 feb. 1811
Tolstrup s. (Tammestrup)
G:
21 okt. 1847
Tolstrup
D:
12 jan. 1880
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Cathrine Marie Sørensdatter
1782-1806
Cathrine Marie Sørensdatter
F:
1782
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1806
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Jensen
1778-1823
Jørgen Jensen
F:
1778
Tamdrup s. (Vinten)
G:
28 maj 1802
Tamdrup
D:
15 maj 1823
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Laurits Kjær Laursen
1875-1876
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
5 feb. 1875
Skanderup s. (Vrold)
D:
22 jun. 1876
Skanderup s. (Vrold)
Jens Laurits Kjær Laursen
1876-1878
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
1 jun. 1876
Skanderup s. (Vrold)
D:
14 jan. 1878
Skanderup s. (Vrold)
Thorvald Laursen
1878-
Thorvald Laursen
F:
2 apr. 1878
Skanderup s. (Vrold)
Mary Maria Steffensen
1885-
Mary Maria Steffensen
F:
5 aug. 1885
Skanderup s. (Vrold Mark)
G:
25 apr. 1905
Skanderup
Elisabeth Christine Herdis Laursen
1879-1881
Elisabeth Christine Herdis Laursen
F:
23 maj 1879
Skanderup s. (Vrold)
D:
18 nov. 1881
Skanderup s. (Vrold)
Jens Laurits Kjær Laursen
1882-1882
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
9 jan. 1882
Skanderup s. (Vrold)
D:
5 feb. 1882
Skanderup s. (Vrold)
Axel Laursen
1883-
Axel Laursen
F:
29 maj 1883
Skanderup s. (Vrold)
Anna Herdis Laursen
1885-
Anna Herdis Laursen
F:
6 mar. 1885
Skanderup s. (Vrold)
Jens Christensen
1882-
Jens Christensen
F:
23 dec. 1882
Sevel s. (Lindholthus)
G:
17 okt. 1911
Hornstrup s. (Bredballe k.)
Cathrine Marie Kjær
1853-1922
Cathrine Marie Kjær
F:
6 dec. 1853
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
6 jun. 1922
Vejle
Laurs Laursen
1848-1917
Laurs Laursen
F:
28 feb. 1848
Lundum
G:
17 apr. 1874
Tamdrup
D:
27 sep. 1917
Vejle
Ane Jensdatter
1833-
Ane Jensdatter
F:
12 jun. 1833
Tamdrup s. (Enner)
Jens Kjær Christensen
Jens Kjær Christensen
G:
16 jul. 1853
Tamdrup
Anders Bruun
1888-1889
Anders Bruun
F:
12 dec. 1888
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
20 maj 1889
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Marie Bruun
1890-1906
Marie Bruun
F:
17 jan. 1890
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
21 okt. 1906
Anders Bruun
1891-1976
Anders Bruun
F:
25 apr. 1891
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
1976
Marie Petrea Michaeline Jensen
1884-1973
Marie Petrea Michaeline Jensen
F:
6 nov. 1884
Kirke-Stillinge
D:
1973
Mette Kirstine Bruun
1892-1958
Mette Kirstine Bruun
F:
17 aug. 1892
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
15 nov. 1958
Søren Bruun
1893-1893
Søren Bruun
F:
30 sep. 1893
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
18 nov. 1893
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Søren Bruun
1895-1960
Søren Bruun
F:
24 jan. 1895
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
11 feb. 1960
København
Edith Wilhjelm Jørgensen
1898-
Edith Wilhjelm Jørgensen
F:
15 maj 1898
Svendborg
G:
28 okt. 1923
Gadevang
Anna Elisabeth Bruun
1896-1897
Anna Elisabeth Bruun
F:
22 apr. 1896
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
9 feb. 1897
Arne Elias Bruun
1898-
Arne Elias Bruun
F:
10 apr. 1898
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
1906-
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
F:
16 dec. 1906
Uldum (Uldum præstegård)
G:
3 maj 1928
Tamdrup
Elna Bruun
1899-1899
Elna Bruun
F:
1 jun. 1899
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
8 jun. 1899
Elna Bruun
1900-
Elna Bruun
F:
28 nov. 1900
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Ingrid Bruun
1902-
Ingrid Bruun
F:
1 apr. 1902
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Frands Jacobsen
1901-
Frands Jacobsen
F:
17 nov. 1901
Kattrup s. (Kattrup Mark)
G:
6 mar. 1938
Tamdrup
Anna Elisabeth Bruun
1903-1906
Anna Elisabeth Bruun
F:
13 aug. 1903
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
23 sep. 1906
Kathrine Marie Bruun
1862-1931
Kathrine Marie Bruun
F:
26 sep. 1862
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
7 aug. 1931
på rejse til Hillerød
Jens Christian Sørensen Bruun
1855-1924
Jens Christian Sørensen Bruun
F:
13 mar. 1855
Rårup s. (Ravnholt)
G:
3 nov. 1888
Tamdrup
D:
23 jul. 1924
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Jensine Kirstine Bruun
1865-1886
Jensine Kirstine Bruun
F:
25 aug. 1865
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
23 sep. 1886
Tamdrup
Anders Jørgen Bruun Houmann
1896-
Anders Jørgen Bruun Houmann
F:
31 okt. 1896
Oskar Bruun Houmann
1899-
Oskar Bruun Houmann
F:
29 okt. 1899
Hundborg
Meta Houmann
Agnes Houmann
Fransiska Georgine Bruun
1867-
Fransiska Georgine Bruun
F:
25 jul. 1867
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
Søren Peder Sørensen (Houmann)
1871-
Søren Peder Sørensen (Houmann)
F:
14 jan. 1871
Vær s. (Stensballe)
G:
2 maj 1896
Tamdrup
Anders Yde Bruun
1900-
Anders Yde Bruun
F:
7 dec. 1900
Hundborg
Ingeborg Louise Andersen
1906-
Ingeborg Louise Andersen
F:
30 jan. 1906
Thisted
G:
6 maj 1928
V. Vandet
Mette Kirstine Yde Bruun
1907-
Mette Kirstine Yde Bruun
F:
9 okt. 1907
Hundborg s. (Nørrefeld)
Albert Skaarup Larsen
1899-
Albert Skaarup Larsen
F:
7 sep. 1899
Sjørring
Jens Bruun
1869-1957
Jens Bruun
F:
20 aug. 1869
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
21 feb. 1957
Hundborg s. (Gl. Raastrup)
Inger Yde
1876-1955
Inger Yde
F:
29 jul. 1876
Hundborg s. (Nørrefeld)
G:
6 maj 1897
Hundborg
D:
4 apr. 1955
Hundborg
Frants Peter Bruun
1871-
Frants Peter Bruun
F:
17 maj 1871
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
Ane Sørensen
1870-
Ane Sørensen
F:
22 maj 1870
Lundum
G:
9 jun. 1893
Underup
D:
Tamdrup s. (Bruunsminde)
Anders Bruun
1900-1920
Anders Bruun
F:
7 aug. 1900
Jelling
D:
1920
Anna Elisabeth Marie Bruun
1902-
Anna Elisabeth Marie Bruun
F:
15 jul. 1902
Jelling
Frederik I. Jensen
1897-1944
Frederik I. Jensen
F:
31 mar. 1897
Esbjerg
G:
2 jun. 1924
Esbjerg
D:
11 feb. 1944
Esbjerg
Mette Kirstine Bruun
1904-
Mette Kirstine Bruun
F:
18 feb. 1904
Jelling
Martine Elise Andreasen
1867-1946
Martine Elise Andreasen
F:
21 mar. 1867
Harlev
G:
Jelling
D:
7 nov. 1946
Esbjerg
Anna Bruun Therkelsen
1899-
Anna Bruun Therkelsen
F:
11 apr. 1899
Uldum s. (Præstegården)
Eskild Jørgen Grabow Olesen
1892-
Eskild Jørgen Grabow Olesen
F:
25 jul. 1892
Tamdrup s. (Ennergård)
G:
4 maj 1920
Tamdrup
Jens Therkelsen
1902-
Jens Therkelsen
F:
24 apr. 1902
Uldum s. (Præstegården)
Erna Markussen Therkelsen Nyborg
1904-
Erna Markussen Therkelsen Nyborg
F:
17 nov. 1904
Hvirring
G:
21 jun. 1929
Tamdrup
Marie Elisabeth Bruun Therkelsen
1904-
Marie Elisabeth Bruun Therkelsen
F:
1 jan. 1904
Uldum (Uldum præstegård)
Therkel Therkelsen
1896-
Therkel Therkelsen
F:
9 jul. 1896
Tamdrup s. (Oleslund)
G:
5 maj 1925
Tamdrup
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
1906-
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
F:
16 dec. 1906
Uldum (Uldum præstegård)
Arne Elias Bruun
1898-
Arne Elias Bruun
F:
10 apr. 1898
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
G:
3 maj 1928
Tamdrup
Anders Bruun Therkelsen
1908-
Anders Bruun Therkelsen
F:
26 nov. 1908
Uldum (Uldum præstegård)
Anna Marie Grand
1904-
Anna Marie Grand
F:
3 jun. 1904
Horsens
G:
14 sep. 1933
Horsens
Mette Kirstine Amalie Bruun
1873-1951
Mette Kirstine Amalie Bruun
F:
7 okt. 1873
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
6 nov. 1951
Tamdrup s. (Ennergård)
Anders Peter Therkelsen
1873-1929
Anders Peter Therkelsen
F:
4 jan. 1873
Tamdrup s. (Hesselballegård)
G:
30 mar. 1897
Tamdrup
D:
28 mar. 1929
Tamdrup s. (Hesselballegård)
Anders Bruun Jensen
1898-1936
Anders Bruun Jensen
F:
18 jun. 1898
Tamdrup s. (Enner)
D:
15 feb. 1936
Horsens
Katrine Nielsen
1902-
Katrine Nielsen
F:
23 feb. 1902
Østbirk s. (Sattrup)
G:
11 aug. 1919
Enner
Jens Nielsen Jensen
1900-
Jens Nielsen Jensen
F:
17 mar. 1900
Tamdrup s. (Enner)
Dagmar Camilla Bruun
1875-1947
Dagmar Camilla Bruun
F:
16 dec. 1875
Tamdrup s. (Bruunsminde)
D:
24 sep. 1947
Horsens
Andreas Jensen
1872-1901
Andreas Jensen
F:
30 dec. 1872
Tamdrup s. (Enner)
G:
30 mar. 1897
Tamdrup
D:
5 mar. 1901
Tamdrup
Lene Bruun Jensen
1904-ca. 1922
Lene Bruun Jensen
F:
12 apr. 1904
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1922
Jens Bruun Jensen
ca. 1906-ca. 1906
Jens Bruun Jensen
F:
ca. 1906
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1906
Andreas Bruun Jensen
1908-1924
Andreas Bruun Jensen
F:
5 jun. 1908
Tamdrup s. (Enner)
D:
2 okt. 1924
Tamdrup s. (Enner)
Jens Nielsen Bruun Jensen
Dagmar Johanne Nielsen
Mette Kirstine Bruun Jensen
1914-ca. 1942
Mette Kirstine Bruun Jensen
F:
24 okt. 1914
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1942
Anton Jensen
1870-1919
Anton Jensen
F:
10 maj 1870
Tamdrup s. (Enner)
G:
5 dec. 1902
Tamdrup
D:
11 dec. 1919
Horsens (Kommunehospitalet)
Søren Olsen
Anders Jensen Bruun
1835-1897
Anders Jensen Bruun
F:
28 feb. 1835
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 feb. 1897
Tamdrup s. (Enner)
Mette Kirstine Frandsen
1836-1928
Mette Kirstine Frandsen
F:
30 dec. 1836
Underup s. (Underup Mark)
D:
1 dec. 1928
Horsens (Vimmelskaftet 22)
Jørgen Jensen
1837-1838
Jørgen Jensen
F:
26 apr. 1837
Tamdrup s. (Enner)
D:
31 mar. 1838
Tamdrup s. (Enner)
Cathrine Marie Jørgensdatter
1807-1837
Cathrine Marie Jørgensdatter
F:
21 aug. 1807
Tamdrup s. (Vinten)
D:
25 dec. 1837
Tamdrup s. (Enner)
Jens Andersen Bruun
1800-1874
Jens Andersen Bruun
F:
4 nov. 1800
Tamdrup s. (Enner)
G:
23 mar. 1833
Tamdrup
D:
21 jan. 1874
Tamdrup s. (Enner)
Elise Cathrine Jørgensdatter
1809-1819
Elise Cathrine Jørgensdatter
F:
3 nov. 1809
Tamdrup s. (Vinten)
D:
1 jan. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
Else Marie Jørgensdatter
1812-1812
Else Marie Jørgensdatter
F:
24 jan. 1812
Tamdrup s. (Vinten)
D:
28 jan. 1812
Tamdrup s. (Vinten)
Rasmus Jensen
1841-1848
Rasmus Jensen
F:
8 jan. 1841
Tamdrup s. (Vinten)
D:
16 jul. 1848
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Jensen
1842-1847
Ane Jensen
F:
13 dec. 1842
Tamdrup s. (Vinten)
D:
25 feb. 1847
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Marie Jensen
1845-1848
Ane Marie Jensen
F:
1 apr. 1845
Tamdrup s. (Vinten)
D:
8 jul. 1848
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Jensen
1847-1847
Jørgen Jensen
F:
15 jun. 1847
Tamdrup s. (Vinten)
D:
12 nov. 1847
Tamdrup s. (Vinten)
Else Marie Jørgensdatter
1813-1849
Else Marie Jørgensdatter
F:
31 jan. 1813
Tamdrup s. (Vinten)
D:
22 jun. 1849
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Rasmussen
1817-1876
Jens Rasmussen
F:
11 mar. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
G:
4 apr. 1840
Tamdrup
D:
1 jan. 1876
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Kirstine Jørgensdatter
1815-1816
Mette Kirstine Jørgensdatter
F:
15 mar. 1815
Tamdrup s. (Vinten)
D:
9 feb. 1816
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Andersen
1848-
Jørgen Andersen
F:
23 dec. 1848
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Ane Marie Christensen
1848-
Ane Marie Christensen
F:
10 nov. 1848
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
G:
5 nov. 1881
Tamdrup
Ane Marie Caroline Andersen
1853-
Ane Marie Caroline Andersen
F:
19 dec. 1853
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Ane Else Kathrine Marie Andersen
1859-1873
Ane Else Kathrine Marie Andersen
F:
11 jul. 1859
Tamdrup s. (Vinten Skov)
D:
2 jul. 1873
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Mette Kirstine Jørgensdatter
1816-1894
Mette Kirstine Jørgensdatter
F:
26 dec. 1816
Tamdrup s. (Vinten)
D:
15 jan. 1894
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Anders Jeppesen
1815-1894
Anders Jeppesen
F:
15 aug. 1815
Nim s. (Nim Skov)
G:
4 dec. 1847
Tamdrup
D:
11 jan. 1894
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Morten Jørgensen
1819-1819
Morten Jørgensen
F:
22 feb. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
D:
16 okt. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
Morten Jørgensen
1821-1822
Morten Jørgensen
F:
10 aug. 1821
Tamdrup s. (Vinten)
D:
20 jun. 1822
Tamdrup s. (Vinten)
Anne Sørensdatter
1784-1857
Anne Sørensdatter
F:
1784
Tamdrup s. (Kørup)
D:
2 maj 1857
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Jensen
1778-1823
Jørgen Jensen
F:
1778
Tamdrup s. (Vinten)
G:
28 aug. 1806
Tamdrup
D:
15 maj 1823
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Marcussen
1826-
Jørgen Marcussen
F:
13 apr. 1826
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Marcussen
1828-
Peder Marcussen
F:
26 mar. 1828
Tamdrup s. (Vinten)
Marcus Pedersen
1786-1859
Marcus Pedersen
F:
1786
Tamdrup s. (Lund)
G:
4 jun. 1825
Tamdrup
D:
17 jan. 1859
Tamdrup s. (Vinten)
Frands Sørensen
1786-
Frands Sørensen
F:
1786
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Kirstine Christiansdatter
1820-
Mette Kirstine Christiansdatter
F:
25 jun. 1820
Vejle
Christiane Christiansdatter Wolf
1822-1822
Christiane Christiansdatter Wolf
F:
20 feb. 1822
Øster Snede
D:
1822
Øster Snede
Betty Kjestine Christiansdatter Wolf
1824-
Betty Kjestine Christiansdatter Wolf
F:
3 dec. 1824
Øster Snede
Søren Christiansen Wolf
1826-
Søren Christiansen Wolf
F:
26 jan. 1826
Øster Snede
Johannes Christiansen Wolf
1827-
Johannes Christiansen Wolf
F:
1 jul. 1827
Øster Snede
Karoline Christiansdatter
1828-
Karoline Christiansdatter
F:
19 sep. 1828
Øster Snede
Lovise Christiansdatter
1829-
Lovise Christiansdatter
F:
22 nov. 1829
Øster Snede
Anna Margrethe Sørensdatter
1789-1883
Anna Margrethe Sørensdatter
F:
1789
Tamdrup s. (Kørup)
D:
30 jun. 1883
Øster Snede s. (Kragelund Mark)
Christian Wolf
ca. 1792-1863
Christian Wolf
F:
ca. 1792
Aabenraa
G:
4 jul. 1818
Tamdrup
D:
8 jun. 1863
Øster Snede s. (Fattighuset)
Mikkel Peter Terkelsen
1826-
Mikkel Peter Terkelsen
F:
1 sep. 1826
Hornborg s. (Flemming)
Jens Christian Terkelsen
1828-
Jens Christian Terkelsen
F:
12 jun. 1828
Hornborg s. (Flemming)
Søren Terkelsen
1830-
Søren Terkelsen
F:
28 sep. 1830
Hornborg s. (Flemming)
Maren Olesdatter Lund
ca. 1813-
Maren Olesdatter Lund
F:
ca. 1813
G:
23 nov. 1861
Hvirring
Agnes Vej, senere Wej
1889-
Agnes Vej, senere Wej
F:
29 okt. 1889
Herlufsholms s. (Ladby)
Ejnar Andreas Vej
1896-før 1899
Ejnar Andreas Vej
F:
1 jan. 1896
Øster Tørslev s. (Øster Tørslev Mark)
D:
før 1 maj 1899
Sara Kathrine Therkelsen
1859-
Sara Kathrine Therkelsen
F:
30 okt. 1859
Tamdrup s. (Enner Mark)
Lars Pedersen Vej, senere Wej
1857-
Lars Pedersen Vej, senere Wej
F:
2 jun. 1857
Bjerreby s. (Skovballe)
G:
6 nov. 1888
Tamdrup
Jens Jørgen Therkelsen
1861-
Jens Jørgen Therkelsen
F:
9 nov. 1861
Tamdrup s. (Enner Mark)
Therkel Sophus Therkelsen
1866-
Therkel Sophus Therkelsen
F:
30 jan. 1866
Tamdrup s. (Enner Mark)
Gurli Nyborg Therkelsen
Svend Aage Pedersen Kvist
Søren Therkelsen
1892-1962
Søren Therkelsen
F:
15 feb. 1892
Hvirring s. (Trebjerre)
D:
1962
Anna Andreasen
1892-
Anna Andreasen
F:
11 jul. 1892
Hvirring s. (Honum)
G:
28 okt. 1919
Hvirring
Anders Therkelsen
1893-
Anders Therkelsen
F:
27 maj 1893
Hvirring s. (Trebjerre)
Emil Therkelsen
1895-
Emil Therkelsen
F:
6 nov. 1895
Hvirring s. (Trebjerre)
Nikoline Marie Jørgensen
1896-
Nikoline Marie Jørgensen
F:
9 jun. 1896
Barrit s. (Breth Mark)
G:
25 jan. 1924
Barrit
Ole Christian Therkelsen
1867-
Ole Christian Therkelsen
F:
31 mar. 1867
Tamdrup s. (Enner Mark)
Anne Kirstine Nielsine Nikoline Therkelsen Nyborg
1869-
Anne Kirstine Nielsine Nikoline Therkelsen Nyborg
F:
3 jun. 1869
Hvirring
G:
31 mar. 1891
Hvirring
Therkel Therkelsen
1868-
Therkel Therkelsen
F:
17 jun. 1868
Tamdrup s. (Enner Mark)
Peter Theodor Therkelsen
1870-
Peter Theodor Therkelsen
F:
21 jan. 1870
Tamdrup s. (Enner Mark)
Andreas Therkildsen
1833-
Andreas Therkildsen
F:
7 maj 1833
Hornborg s. (Flemming)
Cathrine Marie Jensdatter
1834-
Cathrine Marie Jensdatter
F:
25 sep. 1834
Tamdrup s. (Vinten)
G:
13 feb. 1857
Tamdrup
Niels Severin Terkelsen
1836-
Niels Severin Terkelsen
F:
11 jan. 1836
Hornborg s. (Flemming)
Maren Terkelsen
1839-
Maren Terkelsen
F:
12 maj 1839
Hornborg s. (Flemming)
Mette Kirstine Terkelsen
1842-
Mette Kirstine Terkelsen
F:
19 mar. 1842
Hornborg s. (Flemming)
Peder Terkelsen
1846-
Peder Terkelsen
F:
20 jan. 1846
Hornborg s. (Flemming)
Therkild Sørensen
1792-1863
Therkild Sørensen
F:
1792
Tamdrup s. (Kørup)
D:
3 jan. 1863
Hornborg s. (Flemming)
Lene Sophie Jensdatter Svane
1804-1876
Lene Sophie Jensdatter Svane
F:
13 jun. 1804
Hvirring s. (Honum)
G:
1 okt. 1825
Hvirring
D:
9 jan. 1876
Hornborg s. (Flemming)
Mette Kirstine Sørensen
1875-1875
Mette Kirstine Sørensen
F:
23 apr. 1875
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
31 aug. 1875
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Mette Kirstine Elise Sørensen
1876-1878
Mette Kirstine Elise Sørensen
F:
10 jul. 1876
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
6 mar. 1878
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Mariane Laursen
1852-1877
Mariane Laursen
F:
2 jan. 1852
Tamdrup s. (Enner)
D:
12 jan. 1877
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Peder Sørensen
1843-1904
Peder Sørensen
F:
4 dec. 1843
Tamdrup s. (Vinten)
G:
29 maj 1874
Tamdrup
D:
16 jun. 1904
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Søren Therkel Sørensen
1879-1953
Søren Therkel Sørensen
F:
18 mar. 1879
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
11 feb. 1953
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Helga Hansine Dahl
1891-
Helga Hansine Dahl
F:
8 jul. 1891
Taulov
G:
18 mar. 1931
Taulov
Sigrid Skovgaard Sørensen
Poul Skovgaard Sørensen
Gurli Hansigne Hansen
Laurs Skovgaard Sørensen
1881-1951
Laurs Skovgaard Sørensen
F:
9 jan. 1881
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
6 okt. 1951
Ellen Nielsen Israelsen
1889-1966
Ellen Nielsen Israelsen
F:
29 dec. 1889
Skjold s. (Brund Skole)
G:
25 okt. 1913
Hatting
D:
14 feb. 1966
Aarhus
Julie Olesen Jensen
Thomas Madsen
1907-
Thomas Madsen
F:
18 dec. 1907
Nørre-Snede
Jørgen Jensen
1913-
Jørgen Jensen
F:
24 dec. 1913
Østbirk s. (Monbjerg)
Gusta Nicoline Christensen
Anker Jensen
1916-1916
Anker Jensen
F:
12 sep. 1916
Østbirk s. (Monbjerg)
D:
26 nov. 1916
Østbirk s. (Monbjerg)
Anker Jensen
Mariane Sørensen
1883-1959
Mariane Sørensen
F:
22 jul. 1883
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
31 okt. 1959
Tamdrup
Jens Olesen Jensen
1883-1946
Jens Olesen Jensen
F:
19 apr. 1883
Tamdrup
G:
21 maj 1909
Tamdrup
D:
4 jun. 1946
Bredstenbro
Mette Kirstine Sørensen
1885-
Mette Kirstine Sørensen
F:
14 dec. 1885
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Niels Kristian Therkelsen
1892-
Niels Kristian Therkelsen
F:
22 mar. 1892
Voerladegård s. (Hem)
G:
2 jun. 1926
Hatting
Per Korgaard-Sørensen
Aase Vrang
Anders Sørensen
1890-1951
Anders Sørensen
F:
28 jan. 1890
Tamdrup s. (Vinten Mark)
D:
14 jan. 1951
Tolstrup s. (Eldrup)
Sofie Nielsine Christensen Korgaard
1891-
Sofie Nielsine Christensen Korgaard
F:
22 nov. 1891
Hatting s. (Neder Mølle)
G:
24 okt. 1925
Horsens
Petrine Laursen
1853-1925
Petrine Laursen
F:
12 apr. 1853
Tamdrup s. (Enner)
D:
6 feb. 1925
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Peder Sørensen
1843-1904
Peder Sørensen
F:
4 dec. 1843
Tamdrup s. (Vinten)
G:
27 apr. 1878
Tamdrup
D:
16 jun. 1904
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Ane Kirstine Laursen
1855-1901
Ane Kirstine Laursen
F:
26 okt. 1855
Tamdrup s. (Enner)
D:
1 apr. 1901
Tamdrup s. (Enner)
Erling Skovgaard
Kirsten Sophie Skovgaard
Jens Anders Skovgaard
Laurs Skovgaard
1899-
Laurs Skovgaard
F:
17 aug. 1899
Nim s. (Nim Mark)
Anna Knudsen
1908-
Anna Knudsen
F:
15 feb. 1908
Nim s. (Nim Mark)
G:
9 okt. 1942
Nim
Gunnar Skovgaard
Inger Skovgaard
Aage Winther
Jakob Peder Skovgaard
Margrethe Skovgaard
Marius Laurids Skovgaard
1901-
Marius Laurids Skovgaard
F:
1 jun. 1901
Nim s. (Nim Mark)
Anna Kathrine Kristensen Porsgaard
1908-1960
Anna Kathrine Kristensen Porsgaard
F:
14 apr. 1908
Nim
G:
1 jun. 1934
Nim
D:
12 apr. 1960
Horsens
Henrik Skovgaard
Ellis Sørensen
Anna Sofie Skovgaard
Anders Skovgaard
Arne Skovgaard
1903-1962
Arne Skovgaard
F:
25 sep. 1903
Nim s. (Hvidsminde)
D:
30 mar. 1962
Aarhus
Helga Kammersgaard
Elise Marie Skovgaard
1905-
Elise Marie Skovgaard
F:
26 maj 1905
Nim s. (Hvidsminde)
Marie Kirstine Skovgaard
1907-
Marie Kirstine Skovgaard
F:
19 mar. 1907
Nim s. (Hvidsminde)
Anders Skovgaard
1857-1910
Anders Skovgaard
F:
5 okt. 1857
Tamdrup s. (Enner)
D:
22 apr. 1910
København (Kommunehospitalet)
Ane Sofie Jacobsen
1868-1931
Ane Sofie Jacobsen
F:
23 mar. 1868
Østbirk
G:
21 okt. 1898
Østbirk
D:
15 dec. 1931
Nim
Peder Skovgaard
1860-
Peder Skovgaard
F:
11 feb. 1860
Tamdrup s. (Enner)
Else Marie Therkelsen
1868-
Else Marie Therkelsen
F:
17 jul. 1868
Tamdrup s. (Vinten Mark; Hesselballegård)
G:
29 apr. 1890
Tamdrup
Jens Skovgaard
1862-
Jens Skovgaard
F:
20 jan. 1862
Tamdrup s. (Enner)
Ane Kathrine Jensen
1869-
Ane Kathrine Jensen
F:
14 mar. 1869
Gylling s. (Gyllingskov)
G:
7 okt. 1903
Tamdrup
Lene Skovgaard
1863-
Lene Skovgaard
F:
18 maj 1863
Tamdrup s. (Enner)
Elise Kirstine Jensen
1897-
Elise Kirstine Jensen
F:
6 nov. 1897
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Kathrine Marie Magdalene Skovgaard
1867-1901
Ane Kathrine Marie Magdalene Skovgaard
F:
22 jan. 1867
Tamdrup s. (Enner)
D:
24 aug. 1901
Tamdrup s. (Vinten)
Anton Jensen
1870-1919
Anton Jensen
F:
10 maj 1870
Tamdrup s. (Enner)
G:
30 okt. 1896
Tamdrup
D:
11 dec. 1919
Horsens (Kommunehospitalet)
Søren Laursen
1869-1869
Søren Laursen
F:
20 maj 1869
Tamdrup s. (Enner)
D:
19 jun. 1869
Tamdrup s. (Enner)
Dødfødt søn
1869-1869
Dødfødt søn
F:
20 maj 1869
Tamdrup s. (Enner)
D:
20 maj 1869
Tamdrup s. (Enner)
Laurs Andersen (Skovgaard)
1817-1891
Laurs Andersen (Skovgaard)
F:
23 nov. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
D:
26 jun. 1891
Tamdrup s. (Enner)
Ane Elise Kirstine Pedersdatter
1827-1891
Ane Elise Kirstine Pedersdatter
F:
12 apr. 1827
Tamdrup s. (Enner)
G:
17 maj 1850
Tamdrup
D:
27 feb. 1891
Tamdrup s. (Enner)
Anne Cathrine Pedersen
1847-1848
Anne Cathrine Pedersen
F:
17 maj 1847
Tamdrup s. (Vinten)
D:
6 jan. 1848
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Catrine Pedersen
1848-
Ane Catrine Pedersen
F:
8 okt. 1848
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Pedersen Skovgaard
1879-1880
Peder Pedersen Skovgaard
F:
22 maj 1879
Tamdrup s. (Vinten)
D:
17 feb. 1880
Tamdrup s. (Vinten)
Gudrun Blaabjerg
1905-
Gudrun Blaabjerg
F:
3 dec. 1905
Vejle
Viggo Jørgen Kilde
1905-
Viggo Jørgen Kilde
F:
21 dec. 1905
København
G:
9 jun. 1933
København
Petra Marie Kirstine Skovgaard
1881-
Petra Marie Kirstine Skovgaard
F:
18 jul. 1881
Tamdrup s. (Vinten)
Niels Peter Blaabjerg
Christen Michael Skovgaard
1883-
Christen Michael Skovgaard
F:
3 maj 1883
Tamdrup s. (Vinten)
Inger Margrethe Skovgaard
Olaf Madsen
Peder Skovgaard
1886-1961
Peder Skovgaard
F:
25 aug. 1886
Tamdrup s. (Vinten)
D:
24 jan. 1961
Vinding
Anna Margrethe Pedersen
1889-
Anna Margrethe Pedersen
F:
3 aug. 1889
Hover
G:
10 maj 1913
Vinding
Birgitte Kirstine Skovgaard
1889-1890
Birgitte Kirstine Skovgaard
F:
20 jul. 1889
Tamdrup s. (Vinten)
D:
22 apr. 1890
Tamdrup s. (Vinten)
Anders Pedersen Skovgaard
1850-
Anders Pedersen Skovgaard
F:
2 mar. 1850
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Kirstine Christensen
1851-
Ane Kirstine Christensen
F:
23 sep. 1851
Tamdrup s. (Enner)
G:
10 maj 1878
Tamdrup
Søren Andersen
1918-1963
Søren Andersen
F:
21 maj 1918
Åstrup
D:
27 maj 1963
Odense (sygehuset)
Jørine Andersen
Sigrid Andersen
Jørgen Gerhard Jensen
Frida Andersen
Jørgen Preben Kragegaard
Ane Sofie Knudsen
1877-
Ane Sofie Knudsen
F:
23 apr. 1877
Nim s. (Ballegård)
Anders Andreas Andersen
1888-
Anders Andreas Andersen
F:
17 dec. 1888
Åstrup
G:
23 jun. 1917
Åstrup
Helga Knudsen
Jens Eriksen
Erna Knudsen
Rasmus Frede Jensen
Gudrun Knudsen
Knud Johan Hansen
Ejvind Knudsen
Børge Knudsen
Carla Jacobsen
Peter Knudsen
1878-1951
Peter Knudsen
F:
14 sep. 1878
Nim s. (Ballegård)
D:
18 maj 1951
Åstrup
Maren Andrea Andersen
1884-
Maren Andrea Andersen
F:
20 jun. 1884
Åstrup
G:
1 apr. 1916
Åstrup
Gunnar Knudsen
Anne Marie Svendsen
Gudrun Katrine Knudsen
Jens Mikal Madsen
Knud Peder Knudsen
1880-1954
Knud Peder Knudsen
F:
24 maj 1880
Nim s. (Ballegård)
D:
6 dec. 1954
Tamdrup s. (Lund)
Cecilie Marie Jacobsen
1884-1956
Cecilie Marie Jacobsen
F:
17 nov. 1884
Østbirk
G:
4 jun. 1912
Østbirk
D:
31 aug. 1956
Nim
Carl Edvard Møller Mathiasen
1908-
Carl Edvard Møller Mathiasen
F:
26 maj 1908
Nim
Gudrun Bjerre
Esther Møller Mathiasen
Gustav Vilsgaard
1908-
Gustav Vilsgaard
F:
31 dec. 1908
Redsted
Minna Margrethe Møller Mathiasen
Børge Davidsen
Marie Kirstine Knudsen
1882-1958
Marie Kirstine Knudsen
F:
20 apr. 1882
Nim s. (Ballegård)
D:
5 jun. 1958
Tamdrup
Rasmus Møller Mathiasen
1879-1957
Rasmus Møller Mathiasen
F:
6 dec. 1879
Ørridslev s. (Tvingstrup)
G:
9 nov. 1906
Tamdrup
D:
8 apr. 1957
Tamdrup s. (Lund)
Søren Knudsen
1912-1964
Søren Knudsen
F:
26 jul. 1912
Ø. Brønderslev
D:
8 mar. 1964
Hjørring
Else Jensen
Jens Boelt Knudsen
Hedvig Pedersen
Svend Boelt Knudsen
Tove Emilie Thomsen
Aksel Knudsen
Gudrun Grøn
Carl Edvard Knudsen
1884-
Carl Edvard Knudsen
F:
10 sep. 1884
Nim s. (Ballegård)
Kirstine Kristensen
1884-
Kirstine Kristensen
F:
18 feb. 1884
Øster Brønderslev
G:
28 apr. 1911
Tolstrup
Anders Emanuel Pedersen
Tove Christensen
Valdemar Pedersen
Laura
Ernst Pedersen
Edel
Peder Aage Pedersen
Anna Lise Christensen
Vagn Pedersen
Peder Johannes Pedersen
Sigrid Johanne Pedersen
Marie Johanne Pedersen
Gunner Ib Nielsen
Karen Margrethe Pedersen
Laust Skovfoged Bach
Margrethe Knudsen
1887-1954
Margrethe Knudsen
F:
1 feb. 1887
Nim s. (Ballegård)
D:
30 mar. 1954
Stengården ved Fåborg
Peder Johannes Pedersen
1867-
Peder Johannes Pedersen
F:
27 nov. 1867
Fraugde
G:
Horsens
Alfred Andreas Knudsen
1889-1890
Alfred Andreas Knudsen
F:
13 sep. 1889
Nim s. (Ballegård)
D:
30 mar. 1890
Nim s. (Ballegård)
Jens Christensen
Esther Katrine Henriksen
Ernst Ejvind Christensen
Ingrid Margarethe Jürgensen
Arne Peter Christensen
1922-1943
Arne Peter Christensen
F:
30 dec. 1922
Svanninge s. (Faldsled)
D:
29 aug. 1943
Odense
Karl Viggo Christensen
Hedvig Tygesen
Inger Margrethe Christensen
Anton Sørensen
Rigmor Marie Christensen
Rasmus Mogens Kistrup
Ingrid Andrea Elise Knudsen
1891-
Ingrid Andrea Elise Knudsen
F:
23 feb. 1891
Nim s. (Ballegård)
Chresten Christensen
1889-
Chresten Christensen
F:
20 feb. 1889
Øster Brønderslev
G:
28 mar. 1916
Fåborg
Jensine Mariane Pedersen (Skovgaard)
1853-1944
Jensine Mariane Pedersen (Skovgaard)
F:
18 sep. 1853
Tamdrup s. (Vinten)
D:
8 jun. 1944
Fåborg
Søren Knudsen
1840-
Søren Knudsen
F:
8 mar. 1840
Nim s. (Nim Mark)
G:
14 jul. 1876
Tamdrup
Ane Kirstine Pedersen Skovgaard
1879-1898
Ane Kirstine Pedersen Skovgaard
F:
28 aug. 1879
Tamdrup s. (Kørup)
D:
8 apr. 1898
Tamdrup s. (Kørup Mark)
Anne Kirstine Pedersen Skovgaard
Niels Larsen Lund
Mary Margrethe Pedersen Skovgaard
Jørgen Rasmussen
Peder Pedersen Skovgaard
1893-
Peder Pedersen Skovgaard
F:
18 apr. 1893
Tamdrup s. (Kørup)
Helga Rasmussen
1895-
Helga Rasmussen
F:
29 dec. 1895
Horsens
G:
14 maj 1920
Tamdrup
Peder Pedersen Skovgaard
1855-1937
Peder Pedersen Skovgaard
F:
20 jul. 1855
Tamdrup s. (Vinten)
D:
3 mar. 1937
Tamdrup s. (Lund)
Maren Pedersen
1858-1925
Maren Pedersen
F:
21 jan. 1858
Tamdrup s. (Grønbjerg)
G:
26 nov. 1878
Tamdrup
D:
8 mar. 1925
Tamdrup s. (Lund)
Helene Andersen
1904-
Helene Andersen
F:
15 jan. 1904
Tolstrup s. (Gedved)
Helga Kristine Andersen
1905-1960
Helga Kristine Andersen
F:
22 sep. 1905
Horsens
D:
22 jul. 1960
København
Søren Schou Sørensen
1908-
Søren Schou Sørensen
F:
27 okt. 1908
Adslev s.
G:
18 feb. 1938
København
Svend Aage Andersen
Esedora Julie Jensen
Arne Hans Andersen
Gertrud Olsen
Johannes Alfred Andersen
Edith Jørgensen
1921-1962
Edith Jørgensen
F:
27 okt. 1921
Øster Snede s. (Bøgballe)
D:
2 sep. 1962
Aarhus
Andrea Anna Dorthea Andreasen
1882-
Andrea Anna Dorthea Andreasen
F:
15 mar. 1882
Tamdrup s. (Lund Mark)
Hans Mikael Andersen
1881-
Hans Mikael Andersen
F:
23 jan. 1881
Ovsted s. (Ris)
G:
21 mar. 1903
Tolstrup
D:
Ovsted s.
Petra Marie Kirstine Andreasen
1883-1913
Petra Marie Kirstine Andreasen
F:
11 mar. 1883
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
6 mar. 1913
København
Augusta Dagmar Kathrine Andreasen
1884-1884
Augusta Dagmar Kathrine Andreasen
F:
3 apr. 1884
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
12 dec. 1884
Tamdrup s. (Lund Mark)
Helga Dagmar Kathrine Andreasen
1886-1886
Helga Dagmar Kathrine Andreasen
F:
5 feb. 1886
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
12 apr. 1886
Tamdrup s. (Lund Mark)
Laurits Andreasen
1887-1887
Laurits Andreasen
F:
10 mar. 1887
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
9 jul. 1887
Tamdrup s. (Lund Mark)
Marie Kirstine Elisabeth Andreasen
Evald Jens Andreas Hansen
Niels Andreas Svend Andreasen
Lissy Gerda Jørgensen
Karen Margrethe Andreasen
Svend Aage Pedersen
Eva Johanne Andreasen
Dorald Christiansen
Svend Peter Andreasen
Inge Margit Christensen-Strynø
Holger Solskov Andreasen
Aage Laurits Andreasen
1888-
Aage Laurits Andreasen
F:
10 jun. 1888
Tamdrup s. (Lund Mark)
Maren Helene Laursen
1886-
Maren Helene Laursen
F:
12 jul. 1886
Øster Snede s. (Solskov)
G:
8 dec. 1915
København
Helga Dagmar Andreasen
1890-1890
Helga Dagmar Andreasen
F:
8 aug. 1890
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
29 aug. 1890
Tamdrup s. (Lund Mark)
Henning Trøst Hansen
Ingrid Elisabeth Jørgensen
Ellen trøst Hansen
Erik Thomsen
Anders Frede Trøst Hansen
Kirsten Marie Trøst Hansen
Egon Bruun Pedersen
Anna Doris Trøst Hansen
Erik Hovgaard Jensen
Poul Martin Trøst Hansen
Djilian Rumball
Vibeke Trøst Hansen
Hans Konrad Larsen
Sigrid Andreasen
1892-
Sigrid Andreasen
F:
7 aug. 1892
Tamdrup s. (Lund Mark)
Svend Trøst Hansen
1888-
Svend Trøst Hansen
F:
20 maj 1888
Sindbjerg s. (Ulkær)
G:
5 dec. 1919
København
Svend Peter Andreasen
Preben Andreasen
Erling Emil Andreasen
1895-1965
Erling Emil Andreasen
F:
2 nov. 1895
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
10 mar. 1965
Trend
Edith Bech
1921-1961
Edith Bech
F:
19 apr. 1921
Vejle
G:
4 okt. 1945
Skibbild
D:
4 feb. 1961
Vejle
Alfred Viktor Andreasen
1898-1898
Alfred Viktor Andreasen
F:
24 feb. 1898
Horsens
D:
20 maj 1898
Horsens
Ane Kirstine Pedersen
1859-1923
Ane Kirstine Pedersen
F:
11 sep. 1859
Tamdrup s. (Vinten)
D:
15 feb. 1923
København
Svend Peter Andreasen
1859-1923
Svend Peter Andreasen
F:
4 feb. 1859
Tamdrup s. (Oleslund)
G:
6 maj 1881
Tamdrup
D:
25 maj 1923
København (Øresundshospitalet)
Marie Kirstine Andersdatter
1819-1893
Marie Kirstine Andersdatter
F:
26 feb. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
D:
17 dec. 1893
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Pedersen
1821-1871
Peder Pedersen
F:
18 apr. 1821
Tamdrup s. (Enner)
G:
5 dec. 1846
Tamdrup
D:
6 aug. 1871
Tamdrup s. (Vinten)
Rasmus Jensen
1850-1872
Rasmus Jensen
F:
20 jul. 1850
Tamdrup s. (Vinten)
D:
9 nov. 1872
Tamdrup s. (Vinten)
Else Marie Jensen
1851-
Else Marie Jensen
F:
30 nov. 1851
Tamdrup s. (Vinten)
Marijørgine Jensen
1853-
Marijørgine Jensen
F:
17 okt. 1853
Tamdrup s. (Vinten)
Sigrid Nanna Hansen
1919-2013
Sigrid Nanna Hansen
F:
12 aug. 1919
Gangsted s. (Elbæk)
D:
14 feb. 2013
Aabenraa
Asger Nicolaj Hansen
Marie Mathea Hansen
1923-2022
Marie Mathea Hansen
F:
5 jan. 1923
Ravsted s. (Fogderup)
D:
17 maj 2022
Aabenraa (Plejehjemmet Lergården)
Peter Kristjan Iversen
1914-2000
Peter Kristjan Iversen
F:
23 maj 1914
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
30 jun. 1953
Møgeltønder
D:
26 jan. 2000
Aabenraa
Gertrud Hansen
Meta Kirstine Jensen
1885-
Meta Kirstine Jensen
F:
19 sep. 1885
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Nicolai Hansen
1886-
Jens Nicolai Hansen
F:
16 dec. 1886
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
6 sep. 1918
Horsens (Vor Frelsers k.)
Jens Andreas Jensen
1856-
Jens Andreas Jensen
F:
20 apr. 1856
Tamdrup s. (Vinten)
Maria Mathia Hansen
1856-
Maria Mathia Hansen
F:
13 nov. 1856
Vilstrup s. (Nr. Vilstrup)
G:
25 jun. 1881
Ørridslev
Ane Marie Jensen
1858-
Ane Marie Jensen
F:
15 mar. 1858
Tamdrup s. (Vinten)
Mariane Jensen
1860-
Mariane Jensen
F:
2 maj 1860
Tamdrup s. (Vinten)
Anders Jensen
1862-
Anders Jensen
F:
12 sep. 1862
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Dusine Jensen
1866-
Ane Dusine Jensen
F:
13 mar. 1866
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Kirstine Andersdatter
1820-1911
Mette Kirstine Andersdatter
F:
7 maj 1820
Tamdrup s. (Vinten)
D:
22 jan. 1911
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Rasmussen
1817-1876
Jens Rasmussen
F:
11 mar. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
G:
1 dec. 1849
Tamdrup
D:
1 jan. 1876
Tamdrup s. (Vinten)
Ane Kirstine Pedersen
1875-
Ane Kirstine Pedersen
F:
9 dec. 1875
Tamdrup s. (Vinten, Grønbjerg)
Peder Christian Pedersen
1877-
Peder Christian Pedersen
F:
13 mar. 1877
Tamdrup s. (Vinten, Grønbjerg)
Søren Therkel Pedersen
1878-
Søren Therkel Pedersen
F:
3 jun. 1878
Tamdrup s. (Vinten, Grønbjerg)
Jens Pedersen
1848-
Jens Pedersen
F:
11 okt. 1848
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Ane Marie Mette Catrine Sørensen
1855-
Ane Marie Mette Catrine Sørensen
F:
5 mar. 1855
Tamdrup s. (Vinten Mark)
G:
5 mar. 1875
Tamdrup
Else Marie Petersen
1885-
Else Marie Petersen
F:
5 jun. 1885
Horsens (Vor Frelsers s.)
Birthe Kirstine Rasmussen
1860-
Birthe Kirstine Rasmussen
F:
8 jul. 1860
Uth s. (Ustrup)
G:
12 jan. 1884
Horsens (Vor Frelsers k.)
Johanne Marie Jensen
1875-
Johanne Marie Jensen
F:
4 maj 1875
Tamdrup s. (Enner)
Ane Kirstine Jensen
1878-
Ane Kirstine Jensen
F:
5 feb. 1878
Tamdrup s. (Enner)
Peder Christian Jensen
1881-
Peder Christian Jensen
F:
27 feb. 1881
Tamdrup s. (Enner)
Hans Skov Jensen
1884-
Hans Skov Jensen
F:
2 apr. 1884
Tamdrup s. (Enner)
Jens Carl Jensen
1885-
Jens Carl Jensen
F:
15 maj 1885
Tamdrup s. (Enner)
Niels Jensen
1887-
Niels Jensen
F:
18 feb. 1887
Tamdrup s. (Enner)
Ane Catrine Pedersen
1852-
Ane Catrine Pedersen
F:
9 maj 1852
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Niels Peter Jensen
1848-
Niels Peter Jensen
F:
11 apr. 1848
Tamdrup s. (Enner)
G:
12 sep. 1874
Tamdrup
Ane Kirstine Pedersen Skovgaard
1879-1898
Ane Kirstine Pedersen Skovgaard
F:
28 aug. 1879
Tamdrup s. (Kørup)
D:
8 apr. 1898
Tamdrup s. (Kørup Mark)
Anne Kirstine Pedersen Skovgaard
Niels Larsen Lund
Mary Margrethe Pedersen Skovgaard
Jørgen Rasmussen
Peder Pedersen Skovgaard
1893-
Peder Pedersen Skovgaard
F:
18 apr. 1893
Tamdrup s. (Kørup)
Helga Rasmussen
1895-
Helga Rasmussen
F:
29 dec. 1895
Horsens
G:
14 maj 1920
Tamdrup
Maren Pedersen
1858-1925
Maren Pedersen
F:
21 jan. 1858
Tamdrup s. (Grønbjerg)
D:
8 mar. 1925
Tamdrup s. (Lund)
Peder Pedersen Skovgaard
1855-1937
Peder Pedersen Skovgaard
F:
20 jul. 1855
Tamdrup s. (Vinten)
G:
26 nov. 1878
Tamdrup
D:
3 mar. 1937
Tamdrup s. (Lund)
Anne Kirstine Andersdatter
1823-
Anne Kirstine Andersdatter
F:
17 sep. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Peder Christian Jensen
1800-1863
Peder Christian Jensen
F:
21 maj 1800
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
12 feb. 1848
Tamdrup
D:
24 feb. 1863
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Christen Jørgen Christensen
1879-
Christen Jørgen Christensen
F:
24 aug. 1879
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Nielsen Christensen
1882-
Jens Nielsen Christensen
F:
13 feb. 1882
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Christensen
1889-
Jørgen Christensen
F:
12 jan. 1889
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Christensen
1852-
Jens Christensen
F:
16 jan. 1852
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Catrine Marcusmine Jensen
1851-
Mette Catrine Marcusmine Jensen
F:
18 jan. 1851
Tamdrup s. (Enner Mark)
G:
11 okt. 1878
Tamdrup
Karoline Mariane Christensen
1853-
Karoline Mariane Christensen
F:
30 sep. 1853
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Pedersen
1860-
Peder Pedersen
F:
11 jan. 1860
G:
27 nov. 1897
Tamdrup
Andrea Kirstine Christensen
1855-
Andrea Kirstine Christensen
F:
13 nov. 1855
Tamdrup s. (Vinten)
Ida Eline Margrethe Christensen
1858-
Ida Eline Margrethe Christensen
F:
12 mar. 1858
Tamdrup s. (Vinten)
Anders Christensen
1861-
Anders Christensen
F:
27 apr. 1861
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgine Christensen
1868-
Jørgine Christensen
F:
8 jul. 1868
Tamdrup s. (Vinten)
Cathrine Marie Andersdatter
1826-1899
Cathrine Marie Andersdatter
F:
23 mar. 1826
Tamdrup s. (Vinten)
D:
8 maj 1899
Tamdrup s. (Vinten)
Christen Jørgensen
1805-1879
Christen Jørgensen
F:
1805
Tamdrup s. (Vinten)
G:
15 mar. 1851
Tamdrup
D:
26 aug. 1879
Tamdrup s. (Vinten)
Mariane Sørensdatter
1793-1879
Mariane Sørensdatter
F:
18 nov. 1793
Tamdrup s. (Kørup)
D:
23 jun. 1879
Tamdrup s. (Vinten)
Anders Lauridsen (Skovgaard)
1781-1833
Anders Lauridsen (Skovgaard)
F:
1781
Tamdrup s. (Vinten)
G:
29 mar. 1817
Tamdrup
D:
27 jan. 1833
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Mortensen
1792-1861
Jens Mortensen
F:
1792
Tamdrup s. (Vinten)
G:
1 jul. 1837
Tamdrup
D:
10 feb. 1861
Tamdrup s. (Vinten)
Olga Therkildsen
1889-1889
Olga Therkildsen
F:
1889
D:
1889
Olga Kirstine Therkildsen
1890-1890
Olga Kirstine Therkildsen
F:
1890
D:
1890
Christiane Therkildsen
1893-1893
Christiane Therkildsen
F:
1893
D:
1893
Birte Kirstine Therkelsen
-1893
Birte Kirstine Therkelsen
D:
13 mar. 1893
Søren Therkelsen
1859-1948
Søren Therkelsen
F:
19 jan. 1859
Hornborg s. (Haurum)
G:
11 maj 1888
Hornborg
D:
15 apr. 1948
Tamdrup s. (Lund)
Christian Nyborg Therkildsen
1886-
Christian Nyborg Therkildsen
F:
2 jan. 1886
Tamdrup s. (Vrønding)
Jacob Nyborg Therkildsen
1887-
Jacob Nyborg Therkildsen
F:
29 jul. 1887
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Oline Nyborg Therkildsen
1891-1958
Anne Oline Nyborg Therkildsen
F:
8 apr. 1891
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
aug. 1958
Horsens
Mikkel Hansen Simonsen
1888-1972
Mikkel Hansen Simonsen
F:
1 okt. 1888
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
22 okt. 1912
Tamdrup
D:
18 feb. 1972
Horsens
Jørgen Wulf Nyborg Therkildsen
1927-1974
Jørgen Wulf Nyborg Therkildsen
F:
18 okt. 1927
D:
8 jan. 1974
Næstved
Ellen Flohr Nilsson
Ole Nyborg Therkildsen
1894-1981
Ole Nyborg Therkildsen
F:
21 maj 1894
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
15 mar. 1981
Aarhus
Ane Marie Wulff
1898-
Ane Marie Wulff
F:
14 jun. 1898
Yding
G:
10 okt. 1922
Yding
Therkel Nyborg Therkildsen
1925-
Therkel Nyborg Therkildsen
F:
3 dec. 1925
Nebel s. (Bleld Mark)
Erna Nyborg Therkildsen
1931-
Erna Nyborg Therkildsen
F:
27 feb. 1931
Tamdrup s. (Vrønding)
Knud Hemming Jensen
1922-
Knud Hemming Jensen
F:
25 mar. 1922
Ejstrup s. (Smedebæk)
G:
17 aug. 1951
Tamdrup
Jørgen Martin Nyborg Therkildsen
1896-
Jørgen Martin Nyborg Therkildsen
F:
30 dec. 1896
Tamdrup s. (Vrønding)
Emilie Louise Sørensen
1904-
Emilie Louise Sørensen
F:
7 sep. 1904
Tørring s. (Frydensbjerg)
G:
4 mar. 1924
Vejle (Vor Frelsers k.)
Christiane Nyborg Therkildsen
1898-
Christiane Nyborg Therkildsen
F:
12 dec. 1898
Tamdrup s. (Vrønding)
Therkel Nyborg Therkildsen
1859-1929
Therkel Nyborg Therkildsen
F:
30 sep. 1859
Hvirring
D:
13 dec. 1929
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Marie Christine Jensen
1865-1926
Anne Marie Christine Jensen
F:
8 jul. 1865
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
27 mar. 1885
Tamdrup
D:
13 mar. 1926
Tamdrup s. (Vrønding)
Ole Therkelsen
1862-
Ole Therkelsen
F:
10 feb. 1862
Hvirring
Marie Mathilde Therkelsen
1870-
Marie Mathilde Therkelsen
F:
22 sep. 1870
Hornborg s. (Flemming)
Peder Pedersen
1873-
Peder Pedersen
F:
31 aug. 1873
Jelling
G:
28 jun. 1899
Hornborg
Hans Peter Therkelsen
1873-
Hans Peter Therkelsen
F:
28 nov. 1873
Hornborg s. (Flemming)
Christiane Olesen
1835-1910
Christiane Olesen
F:
9 dec. 1835
Hvirring
D:
13 jan. 1910
Gladsaxe s. (Buddinge Jernbanestation)
Jacob Therkelsen
1830-1901
Jacob Therkelsen
F:
7 dec. 1830
Hvejsel s. (Bjerlev)
G:
5 feb. 1858
Hvirring
D:
28 okt. 1901
Horsens
Birgitte Kirstine Sørensdatter
1795-1865
Birgitte Kirstine Sørensdatter
F:
10 nov. 1795
Tamdrup s. (Kørup)
D:
4 jun. 1865
Hvirring
Ole Nielsen
1798-1865
Ole Nielsen
F:
9 dec. 1798
Hvirring
G:
13 dec. 1834
Hvirring
D:
12 apr. 1865
Hvirring
Chresten Sørensen
1799-1799
Chresten Sørensen
F:
4 apr. 1799
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1799
Tamdrup s. (Kørup)
Bodil Marie Sørensdatter
1800-
Bodil Marie Sørensdatter
F:
1 nov. 1800
Tamdrup s. (Kørup)
Søren Christensen
1840-
Søren Christensen
F:
26 feb. 1840
Stouby s. (Belle)
Mette Kirstine Sørensen
1842-
Mette Kirstine Sørensen
F:
25 jun. 1842
Stouby s. (Belle)
Chresten Sørensen
1803-
Chresten Sørensen
F:
20 mar. 1803
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Marie Sørensdatter
1815-
Mette Marie Sørensdatter
F:
11 maj 1815
Stouby s. (Belle)
G:
30 jun. 1837
Daugård
Søren Frandsen
1755-1831
Søren Frandsen
F:
1755
Tamdrup s. (Kørup)
D:
5 aug. 1831
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Kirstine Terkelsdatter
1758-1832
Mette Kirstine Terkelsdatter
F:
1758
Hornborg s. (Flemming)
G:
22 jun. 1781
Hornborg
D:
7 nov. 1832
Tamdrup s. (Kørup)
Morten Frandsen
1757-
Morten Frandsen
F:
1757
Tamdrup s. (Kørup)
Dødfødt søn
1794-1794
Dødfødt søn
F:
1794
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1794
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Dødfødt barn
1795-1795
Dødfødt barn
F:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Knud Frandsen
1759-1827
Knud Frandsen
F:
1759
Tamdrup s. (Kørup)
D:
23 okt. 1827
Tamdrup s. (Vinten)
Clara Eleonora Ulriksdatter Zoega
1763-1795
Clara Eleonora Ulriksdatter Zoega
F:
1763
Skanderborg s. (Ladegård)
G:
2 nov. 1792
Tamdrup
D:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Clara Eleonora Knudsdatter
1796-1798
Clara Eleonora Knudsdatter
F:
25 jul. 1796
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1798
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Frands Knudsen
1800-1872
Frands Knudsen
F:
6 feb. 1800
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
9 sep. 1872
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Kirstine Sørensdatter
1849-
Kirstine Sørensdatter
F:
12 dec. 1849
Ovsted s. (Tebstrup)
Karen Rebekka Jensdatter
1827-1880
Karen Rebekka Jensdatter
F:
11 apr. 1827
Tåning s. (Tåning Mark)
D:
TIDLIGST 1880
Søren
Søren Madsen
ca. 1827-
Søren Madsen
F:
ca. 1827
Hvilsted s.
Ane Kirstine Jensdatter
1829-
Ane Kirstine Jensdatter
F:
12 sep. 1829
Tåning s. (Tåning Mark)
Mette Kirstine Jensdatter
1834-
Mette Kirstine Jensdatter
F:
19 jan. 1834
Tåning s. (Tåning Mark)
Niels Justesen
ca. 1846-
Niels Justesen
F:
ca. 1846
Fruering s.
Knudsine Jensen
1838-
Knudsine Jensen
F:
2 nov. 1838
Ovsted s. (Ejer Mark)
Rasmine Jensen
1841-
Rasmine Jensen
F:
27 maj 1841
Ovsted s. (Ejer Mark)
Clara Eleonora Knudsdatter
1803-1882
Clara Eleonora Knudsdatter
F:
24 jun. 1803
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
14 mar. 1882
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Jens Rasmussen Møballe
ca. 1800-1875
Jens Rasmussen Møballe
F:
ca. 1800
Kattrup s.
D:
30 jan. 1875
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Peder Knudsen
1807-1807
Peder Knudsen
F:
13 mar. 1807
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1807
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Maren Knudsdatter
1808-1808
Maren Knudsdatter
F:
19 jul. 1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Kirsten Pedersdatter
ca. 1766-1808
Kirsten Pedersdatter
F:
ca. 1766
G:
20 nov. 1795
Tamdrup
D:
1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Jens Jørgen Knudsen
1809-1810
Jens Jørgen Knudsen
F:
16 sep. 1809
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
3 apr. 1810
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Mette Kirstine Knudsdatter
1811-1831
Mette Kirstine Knudsdatter
F:
6 aug. 1811
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
5 jun. 1831
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Jens Knudsen
1815-1815
Jens Knudsen
F:
7 jul. 1815
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
11 dec. 1815
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Anne Kirstine Jensdatter
ca. 1780-1847
Anne Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1780
G:
11 dec. 1808
Ørritslev
D:
19 aug. 1847
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Anne Frandsdatter
1762-1762
Anne Frandsdatter
F:
1762
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1762
Tamdrup s. (Kørup)
Anne Frandsdatter
1763-1763
Anne Frandsdatter
F:
1763
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1763
Tamdrup s. (Kørup)
Maren Henriksen
1793-1793
Maren Henriksen
F:
1793
Tamdrup s. (Enner)
D:
1793
Tamdrup s. (Enner)
Cathrine Marie Henriksdatter
1794-
Cathrine Marie Henriksdatter
F:
28 jul. 1794
Tamdrup s. (Enner)
Maren Henriksdatter
1795-
Maren Henriksdatter
F:
4 nov. 1795
Hatting
Marianne Henriksdatter
1797-
Marianne Henriksdatter
F:
16 dec. 1797
Hatting
Frands Henriksen
1800-1802
Frands Henriksen
F:
7 jun. 1800
Hatting
D:
14 maj 1802
Hatting
Ane Cathrine Frandsdatter
1831-
Ane Cathrine Frandsdatter
F:
10 jun. 1831
Ølsted s. (Oens)
Henrik Frandsen
1832-
Henrik Frandsen
F:
11 dec. 1832
Ølsted s. (Oens)
Rasmus Jørgen Frandsen
ca. 1838-
Rasmus Jørgen Frandsen
F:
ca. 1838
Jens Peter Frandsen
ca. 1845-
Jens Peter Frandsen
F:
ca. 1845
Karen Marie Frandsdatter
ca. 1842-
Karen Marie Frandsdatter
F:
ca. 1842
Ane Kirstine Frandsen
ca. 1845-
Ane Kirstine Frandsen
F:
ca. 1845
Søren Frandsen
ca. 1846-
Søren Frandsen
F:
ca. 1846
Frands Henriksen
1802-1872
Frands Henriksen
F:
16 dec. 1802
Hatting
D:
31 mar. 1872
Ølsted
Johanne Rasmusdatter
1804-
Johanne Rasmusdatter
F:
1 aug. 1804
Ølsted s. (Oens)
G:
15 maj 1831
Hatting
Else Cathrine Vidriksdatter
Mette Cathrine Vidriksdatter
1839-
Mette Cathrine Vidriksdatter
F:
5 sep. 1839
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Christian Vidriksen
ca. 1872-
Christian Vidriksen
F:
ca. 1872
Hatting s.
Morten Holmer Vidriksen
ca. 1842-
Morten Holmer Vidriksen
F:
ca. 1842
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Karen Knudsen
1844-
Karen Knudsen
F:
25 jul. 1844
Tamdrup s. (Enner)
G:
11 mar. 1870
Tamdrup
Henrik Peter Vidriksen
ca. 1845-
Henrik Peter Vidriksen
F:
ca. 1845
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Thomas Vidriksen
ca. 1847-
Thomas Vidriksen
F:
ca. 1847
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Jørgen Holmer Vidriksen
ca. 1855-
Jørgen Holmer Vidriksen
F:
ca. 1855
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Vidrik Henriksen
1805-1880
Vidrik Henriksen
F:
22 jun. 1805
Tamdrup s. (Vinten)
D:
28 sep. 1880
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Christiane Mortensdatter
1811-1880
Christiane Mortensdatter
F:
11 jun. 1811
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
14 nov. 1880
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Anne Cathrine Frandsdatter
1765-1817
Anne Cathrine Frandsdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
D:
7 aug. 1817
Henrik Vidriksen
1762-1836
Henrik Vidriksen
F:
1762
Hedensted
G:
2 nov. 1792
Tamdrup
D:
25 sep. 1836
Tamdrup s. (Lund)
Forældre
Morten Nielsen
ca. 1676-1754
Anne Mortensdatter
Frands Mortensen
1715-1769
Frands Mortensen
F:
1715
Vedslet?
D:
1769
Tamdrup s. (Kørup)
Cathrine Marie Knudsdatter Ganz
1725-1798
Cathrine Marie Knudsdatter Ganz
F:
1725
Tamdrup s. (Kørup)
G:
30 jun. 1752
Tamdrup
D:
1798
Tamdrup s. (Kørup)