Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Christopher Nislev
1665 - 1729 (64 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anders Christophersen Nislev
ca. 1715-
Anders Christophersen Nislev
F:
ca. 1715
Cathrine Marie Christophersdatter
1716-1723
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1716
Aarhus (Domkirkens s.)
D:
1723
Thisted
Christian Hansen Thyrrestrup
1778-
Christian Hansen Thyrrestrup
F:
1778
Torslev s. (Højstrup)
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
1780-
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
F:
1780
Torslev s. (Højstrup)
Christen Hansen Thyrrestrup
1782-
Christen Hansen Thyrrestrup
F:
1782
Torslev s. (Højstrup)
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
1784-
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
F:
1784
Torslev s. (Højstrup)
Heile Sørensen
1817-1817
Heile Sørensen
F:
20 nov. 1817
Torslev s. (Højstrup)
D:
22 dec. 1817
Torslev s. (Højstrup)
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
1819-
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
F:
7 mar. 1819
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Malene Sørensdatter
1820-
Dorthea Malene Sørensdatter
F:
2 jul. 1820
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Oliva Sørensdatter
1823-
Dorthea Oliva Sørensdatter
F:
12 jan. 1823
Torslev s. (Højstrup)
Heile Christian Heilesen
1825-
Heile Christian Heilesen
F:
24 okt. 1825
Torslev s. (Højstrup)
Heile Frederik Heilesen
1829-
Heile Frederik Heilesen
F:
29 jun. 1829
Torslev s. (Højstrup)
Mette Maria Heilesen
1831-
Mette Maria Heilesen
F:
13 mar. 1831
Torslev s. (Højstrup)
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
1786-
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
F:
1786
Torslev s. (Højstrup)
Søren Heilesen
1791-
Søren Heilesen
F:
27 apr. 1791
Voer s. (Agersted)
G:
13 nov. 1816
Åsted
Hans Christian Frederiksen
1814-
Hans Christian Frederiksen
F:
1814
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Frederik Pedersen
1838-1838
Hans Frederik Pedersen
F:
10 mar. 1838
Åsted s. (Favrholt)
D:
30 jun. 1838
Åsted s. (Favrholt)
Anne Dorthe Frederiksdatter
1815-1875
Anne Dorthe Frederiksdatter
F:
2 okt. 1815
Torslev s. (Højstrupgård)
D:
8 dec. 1875
Torslev s. (Aldershvile)
Peder Hansen
ca. 1807-1838
Peder Hansen
F:
ca. 1807
G:
2 dec. 1836
Torslev
D:
24 maj 1838
Åsted s. (Favrholt)
Niels Albert Jørgensen
1860-
Niels Albert Jørgensen
F:
25 apr. 1860
Torslev s. (Skoven Skole)
Laura Margrethe Nielsen
1839-1879
Laura Margrethe Nielsen
F:
26 nov. 1839
Torslev s. (Skavange)
D:
5 jun. 1879
Volstrup s. (Sæbygårds Mølle)
Niels Christian Jørgensen
1830-1866
Niels Christian Jørgensen
F:
11 sep. 1830
Klim
G:
10 jun. 1859
Torslev
D:
15 apr. 1866
Torslev s. (Skoven Skole)
Conrad Elisæus Brønnum
1832-1884
Conrad Elisæus Brønnum
F:
2 dec. 1832
Tårs s. (Lindholt)
G:
21 apr. 1876
Torslev
D:
5 maj 1884
Volstrup s. (Sæbygårds Mølle)
Niels Larsen Nielsen
1875-
Niels Larsen Nielsen
F:
21 jan. 1875
Torslev s. (Skavange)
Peter Alfred Nielsen
1876-
Peter Alfred Nielsen
F:
13 okt. 1876
Torslev s. (Skavange)
Lars Nielsen
1842-
Lars Nielsen
F:
1 aug. 1842
Torslev s. (Skavange)
Lene Pedersen
1850-
Lene Pedersen
F:
11 apr. 1850
Sejlstrup s. (Sejlstrup Mark)
Dorthea Kirstine Nielsen
1845-1845
Dorthea Kirstine Nielsen
F:
9 jan. 1845
Torslev s. (Skavange)
D:
1 sep. 1845
Torslev s. (Skavange)
Niels Larsen
1801-1846
Niels Larsen
F:
1801
Torslev s. (Skavange)
G:
28 dec. 1838
Torslev
D:
4 mar. 1846
Torslev s. (Skavange)
Jens Nielsen Casper
1847-1848
Jens Nielsen Casper
F:
25 mar. 1847
Torslev s. (Skavange)
D:
20 apr. 1848
Torslev s. (Skavange)
Søren Casper
1849-
Søren Casper
F:
13 mar. 1849
Torslev s. (Skavange)
Niels Alfred Casper
1880-1885
Niels Alfred Casper
F:
11 mar. 1880
Torslev s. (Aldershvile)
D:
15 feb. 1885
Torslev s. (Aldershvile)
Anna Kirstine Casper
1881-1885
Anna Kirstine Casper
F:
15 okt. 1881
Torslev s. (Aldershvile)
D:
18 jan. 1885
Torslev s. (Aldershvile)
Mathilde Casper
1883-
Mathilde Casper
F:
22 sep. 1883
Torslev s. (Aldershvile)
Agnes Casper
1885-
Agnes Casper
F:
18 mar. 1885
Torslev s. (Aldershvile)
Laura Kirstine Casper
1887-
Laura Kirstine Casper
F:
1 okt. 1887
Torslev s. (Aldershvile)
Astrid Dorthea Casper
1889-
Astrid Dorthea Casper
F:
28 jun. 1889
Torslev s. (Aldershvile)
Jens Skonning Casper
1891-
Jens Skonning Casper
F:
9 sep. 1891
Torslev s. (Aldershvile)
Niels Peter Casper
1895-
Niels Peter Casper
F:
7 jul. 1895
Torslev s. (Aldershvile)
Jens Peter Casper
1852-
Jens Peter Casper
F:
2 jun. 1852
Torslev s. (Skavange)
Christine Jensen
1854-
Christine Jensen
F:
30 jul. 1854
Torslev s. (Gydeje)
G:
24 nov. 1876
Torslev
Christian Casper Simon Pedersen
1878-1946
Christian Casper Simon Pedersen
F:
7 nov. 1878
Torslev s. (Try Mellergård)
D:
1946
Frederikke Helene Simonsen
1876-1939
Frederikke Helene Simonsen
F:
1876
Dronninglund?
G:
1902
D:
1939
Anna Kirstine Pedersen
1881-
Anna Kirstine Pedersen
F:
26 maj 1881
Torslev s. (Try Mellergård)
Laura Maria Pedersen
1884-
Laura Maria Pedersen
F:
22 aug. 1884
Torslev s. (Try Mellergård)
Dagmar Dorthea Pedersen
1888-
Dagmar Dorthea Pedersen
F:
27 okt. 1888
Torslev s. (Try Mellergård)
Dorthea Frederikke Casper
1855-1928
Dorthea Frederikke Casper
F:
5 okt. 1855
Torslev s. (Skavange)
D:
7 jun. 1928
Hørby s. (Horslevmark)
Simon Pedersen
1854-1911
Simon Pedersen
F:
31 aug. 1854
Hørby s. (Horslevmark)
G:
27 okt. 1878
Torslev
D:
3 jan. 1911
Hørby s. (Horslevmark)
Niels Schaaning Casper
1807-1873
Niels Schaaning Casper
F:
1807
Fladstrand
G:
2 okt. 1846
Torslev
D:
19 apr. 1873
Søren Christopher Frederiksen
1817-
Søren Christopher Frederiksen
F:
1 okt. 1817
Torslev s. (Højstrupgård)
Christiane Frederiksdatter
1819-
Christiane Frederiksdatter
F:
24 nov. 1819
Torslev s. (Højstrupgård)
Christopher Nislev Frederiksen
1822-
Christopher Nislev Frederiksen
F:
7 mar. 1822
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Frederik Frederiksen
1823-
Hans Frederik Frederiksen
F:
21 dec. 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
1827-
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
F:
14 mar. 1827
Torslev s. (Højstrupgård)
Christen Thyrrestrup Frederiksen
1829-
Christen Thyrrestrup Frederiksen
F:
16 maj 1829
Torslev s. (Højstrupgård)
Olean Martinus Frederiksen
1832-
Olean Martinus Frederiksen
F:
24 feb. 1832
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
1791-1854
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
F:
1791
Torslev s. (Højstrup)
D:
6 jul. 1854
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen
1785-1856
Frederik Hansen
F:
1785
Torslev s. (Gydeje)
G:
29 dec. 1812
Torslev
D:
23 aug. 1856
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen Thyrrestrup
1793-
Frederik Hansen Thyrrestrup
F:
1793
Torslev s. (Højstrup)
Dorthe Nislev
1751-1823
Dorthe Nislev
F:
1751
Naur
D:
27 maj 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Christensen Thyrrestrup
1744-1816
Hans Christensen Thyrrestrup
F:
1744
G:
5 aug. 1777
Mejrup
D:
27 mar. 1816
Torslev s. (Højstrup)
Anne Nislev
1752-1755
Anne Nislev
F:
1752
Naur
D:
1755
Naur
Frederik Nislev
1754-1801
Frederik Nislev
F:
22 sep. 1754
Naur
D:
21 jul. 1801
Agerskov
Catharina Arends
1768-1845
Catharina Arends
F:
26 apr. 1768
G:
29 jan. 1790
D:
13 jun. 1845
Christopher Nislev
1757-1830
Christopher Nislev
F:
1757
Naur
D:
5 nov. 1830
Naur s. (Overlund)
Maren Lund
Thomas Sidelmann
1846-1918
Thomas Sidelmann
F:
1846
D:
1918
Ane Andreasen
Iver Olesen Sidelmann
1809-1887
Iver Olesen Sidelmann
F:
1809
D:
1887
Ane Thomasdatter
Maren Olesen
1784-1877
Maren Olesen
F:
1784
D:
1877
Peder Stockemark Sidelmann
1777-1820
Peder Stockemark Sidelmann
F:
1777
D:
1820
Anna Nislev
1761-1800
Anna Nislev
F:
1761
Naur
D:
1800
Iver Olesen
Christian Nislev
1717-1763
Christian Nislev
F:
1717
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1763
Naur
Olivia Frederiksdatter Richard
1728-1800
Olivia Frederiksdatter Richard
F:
17 jul. 1728
G:
26 jun. 1750
Tvis
D:
10 nov. 1800
Gudum Kloster
Rasmus Rasmussen Nislev
ca. 1756-1805
Rasmus Rasmussen Nislev
F:
ca. 1756
D:
1805
Hørup s. (Kjellerup)
Birgithe Catharine Lorentsdatter
ca. 1759-
Birgithe Catharine Lorentsdatter
F:
ca. 1759
G:
13 jun. 1797
Bording
Kristian Marinus Anton Thomsen
1882-
Kristian Marinus Anton Thomsen
F:
12 jan. 1882
Gjellerup s. (Fastrup)
Juliane Marie Thomsen
1889-
Juliane Marie Thomsen
F:
5 jan. 1889
Randers (Skt. Mortens s.)
Olivia Karoline Thomsen
1892-
Olivia Karoline Thomsen
F:
12 jan. 1892
Randers (Skt. Mortens s.)
Ottine Mathilde Thomsen
1898-
Ottine Mathilde Thomsen
F:
21 aug. 1898
Randers (Skt. Mortens s.)
Mads Christian Thomsen
1853-
Mads Christian Thomsen
F:
19 sep. 1853
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Lovise Christens/Christensen
1858-
Lovise Christens/Christensen
F:
14 jan. 1858
Bække
G:
1880
Christen Thomsen
1855-
Christen Thomsen
F:
6 aug. 1855
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Peder Thomsen
1857-1867
Peder Thomsen
F:
11 jul. 1857
Gjellerup s. (Bjødstrup)
D:
9 jan. 1867
Gjellerup s. (Fastrup)
Dagny Margrethe Thomsen
1888-1976
Dagny Margrethe Thomsen
F:
3 jan. 1888
Hasle
D:
2 okt. 1976
Hasle
Hedvig Marie Thomsen
1889-1980
Hedvig Marie Thomsen
F:
20 jun. 1889
Hasle
D:
26 jan. 1980
Rønne (sygehuset)
Peter Andreas Thomsen
1890-1975
Peter Andreas Thomsen
F:
7 aug. 1890
Hasle
D:
2 sep. 1975
Rønne
Esther Ella Ørnfeldt Larsen
1894-
Esther Ella Ørnfeldt Larsen
F:
11 nov. 1894
København
G:
29 apr. 1925
Gentofte
Anna Katrine Thomsen
1892-1892
Anna Katrine Thomsen
F:
23 jan. 1892
Hasle
D:
9 feb. 1892
Hasle
Ellen Katrine Thomsen
1893-1970
Ellen Katrine Thomsen
F:
24 feb. 1893
Hasle
D:
25 feb. 1970
Rønne (sygehuset)
Karen Sofie Thomsen
1895-1896
Karen Sofie Thomsen
F:
31 okt. 1895
Hasle
D:
13 okt. 1896
Hasle
Søren Thomsen
1860-1925
Søren Thomsen
F:
8 feb. 1860
Gjellerup s. (Bjødstrup)
D:
30 apr. 1925
København (Rigshospitalet)
Andrea Marie Jespersen
1864-1950
Andrea Marie Jespersen
F:
4 maj 1864
Rønne
G:
3 dec. 1886
Rønne
D:
14 jun. 1950
Rønne
Karen Brun Thomsen
1863-
Karen Brun Thomsen
F:
11 jan. 1863
Gjellerup s. (Fastrup)
Hans Thomsen
1902-
Hans Thomsen
F:
28 sep. 1902
Gjellerup s. (Skellund)
Ester Frida Olsen
1906-
Ester Frida Olsen
F:
2 maj 1906
Årby s. (Mineslund Mark)
G:
11 sep. 1927
Årby
Thomas Johannes Thomsen
1904-
Thomas Johannes Thomsen
F:
23 jan. 1904
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Gerda Else Sørensen
1908-1956
Gerda Else Sørensen
F:
28 mar. 1908
Årby s. (Mineslund Mark)
G:
3 okt. 1926
Årby
D:
19 dec. 1956
Kalundborg (Amtssygehuset)
Ane Margrethe Mettea Thomsen
1905-
Ane Margrethe Mettea Thomsen
F:
15 sep. 1905
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Peter Otto Henriksen
1904-
Peter Otto Henriksen
F:
7 jan. 1904
Årby s. (Lerchenborg Mark)
G:
30 okt. 1925
Årby
Viggo Ernst Thomsen
1907-
Viggo Ernst Thomsen
F:
26 apr. 1907
Gjellerup s. (Skellund)
Henry Ejner Thomsen
1909-1912
Henry Ejner Thomsen
F:
4 apr. 1909
Gjellerup s. (Skellund)
D:
27 maj 1912
Gjellerup s. (Skellund)
Karen Marie Eleonora Thomsen
1910-1988
Karen Marie Eleonora Thomsen
F:
19 okt. 1910
Gjellerup s. (Hammerum)
D:
6 okt. 1988
Andreas Sejer Petersen
1907-1985
Andreas Sejer Petersen
F:
12 nov. 1907
Helsinge
G:
8 mar. 1931
Helsinge
D:
8 jan. 1985
Mads Kristian Thomsen
1912-
Mads Kristian Thomsen
F:
18 jan. 1912
Gjellerup s. (Skellund)
Erna Viola Jensen
1917-
Erna Viola Jensen
F:
30 jul. 1917
Raklev s. (Ellede)
G:
29 jan. 1938
Kalundborg
Henry Ejnar Thomsen
1913-1935
Henry Ejnar Thomsen
F:
7 nov. 1913
Gjellerup s. (Skellund)
D:
14 nov. 1935
Ribe (sygehuset)
Hilda Alvilda Salvie Thomsen
1915-1987
Hilda Alvilda Salvie Thomsen
F:
28 feb. 1915
Gjellerup s. (Skellund)
D:
30 sep. 1987
Vejle
Valdemar Larsen
Bendix Frydenberg Zachariassen
1912-1971
Bendix Frydenberg Zachariassen
F:
1 jun. 1912
Vejle-området
G:
22 aug. 1936
D:
28 nov. 1971
Rosalie Amalie Thomsen
1917-
Rosalie Amalie Thomsen
F:
3 jul. 1917
Ribe Domsogns Landsogn (Øster Vedsted s.)
Niels Laurits Vilhelm Nielsen
1915-
Niels Laurits Vilhelm Nielsen
F:
4 jun. 1915
Laurits Holger Larsen
1901-1993
Laurits Holger Larsen
F:
15 dec. 1901
Nykøbing S. (Fattighuset)
G:
10 apr. 1945
Slagelse rådhus
D:
31 okt. 1993
Vemmelev
Karl Egon Thomsen
1919-1993
Karl Egon Thomsen
F:
30 mar. 1919
Gjellerup s. (Skellund)
D:
26 nov. 1993
Carl Thomsen
1865-1920
Carl Thomsen
F:
19 apr. 1865
Gjellerup s. (Fastrup)
D:
25 jul. 1920
Gjellerup s. (Skellund)
Maren Lauridsen
1879-1964
Maren Lauridsen
F:
31 maj 1879
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
G:
4 nov. 1902
Gjellerup
D:
16 jul. 1964
Vemmelev s. (Forlev Mark)
Else Thomsen
1867-
Else Thomsen
F:
24 sep. 1867
Gjellerup s. (Fastrup)
Peter Sloth Thomsen
1903-
Peter Sloth Thomsen
F:
15 jul. 1903
Anthone Thomsen
1908-
Anthone Thomsen
F:
12 jul. 1908
Thomas Thomsen
1912-
Thomas Thomsen
F:
16 aug. 1912
Peder Thomsen
1870-
Peder Thomsen
F:
16 maj 1870
Gjellerup s. (Fastrup)
Petrine
1878-
Petrine
F:
20 aug. 1878
Marie Julie Thomsen
1900-
Marie Julie Thomsen
F:
10 feb. 1900
Gjellerup s. (Fastrup)
Viggo August Andersen
1896-
Viggo August Andersen
F:
3 aug. 1896
Snejbjerg s. (Tanderupkjær)
Thomas Marinus Thomsen
1902-
Thomas Marinus Thomsen
F:
22 jul. 1902
Gjellerup s. (Fastrup)
Mogens Arnold Thomsen
1904-
Mogens Arnold Thomsen
F:
16 okt. 1904
Gjellerup s. (Fastrup)
Dagmar Margrethe Thomsen
1906-
Dagmar Margrethe Thomsen
F:
17 dec. 1906
Gjellerup s. (Fastrup)
Anna Marie Thomsen
1909-
Anna Marie Thomsen
F:
1 jan. 1909
Gjellerup s. (Fastrup)
Ellen Ottine Thomsen
1912-1919
Ellen Ottine Thomsen
F:
13 jan. 1912
Snejbjerg s. (Tanderup gl. skole)
D:
25 jun. 1919
Snejbjerg s. (Tanderup gl. skole)
Alma Thomsen
1914-
Alma Thomsen
F:
16 nov. 1914
Snejbjerg s. (Tanderup gl. skole)
Lorents Thomsen
1875-
Lorents Thomsen
F:
15 feb. 1875
Gjellerup s. (Fastrup)
Mariane Andersen
1876-
Mariane Andersen
F:
11 apr. 1876
Snejbjerg s. (Tanderupkjær)
G:
25 apr. 1899
Snejbjerg
Martinus Thomsen
1876-1879
Martinus Thomsen
F:
15 dec. 1876
Gjellerup s. (Fastrup)
D:
25 nov. 1879
Gjellerup s. (Fastrup)
Thomas Madsen
1829-1897
Thomas Madsen
F:
15 jun. 1829
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
6 jul. 1897
Gjellerup s. (Fastrup)
Ane Margrethe Christensen Kjær
1830-1902
Ane Margrethe Christensen Kjær
F:
19 jul. 1830
Ryde s. (Djeldbækhus)
G:
10 dec. 1852
Ikast
D:
5 jun. 1902
Gjellerup s. (Hammerum)
Else Marie Nielsen
1855-
Else Marie Nielsen
F:
21 nov. 1855
Bording s. (Hestlund)
Inger Kirstine Nielsen
1857-
Inger Kirstine Nielsen
F:
22 dec. 1857
Bording s. (Hestlund)
Madsine Nielsen
1862-
Madsine Nielsen
F:
3 jul. 1862
Bording
Søren Nielsen
1864-
Søren Nielsen
F:
12 nov. 1864
Bording
Konstantse Karoline Nielsen
1867-
Konstantse Karoline Nielsen
F:
26 mar. 1867
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Mads Nielsen
1870-
Mads Nielsen
F:
25 mar. 1870
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Niels Johannes Nielsen
1902-
Niels Johannes Nielsen
F:
24 feb. 1902
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Niels Anton Nielsen
1873-
Niels Anton Nielsen
F:
1 sep. 1873
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
Mette Katrine Johansen
1882-
Mette Katrine Johansen
F:
13 apr. 1882
Gjellerup s. (Fastrup)
G:
15 mar. 1901
Gjellerup
Kristjan Ingvard Nielsen
1876-
Kristjan Ingvard Nielsen
F:
16 feb. 1876
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
Sidsel Marie Madsdatter
1832-1900
Sidsel Marie Madsdatter
F:
18 aug. 1832
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
5 mar. 1900
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Niels Nielsen
1822-1883
Niels Nielsen
F:
16 maj 1822
Ikast s. (Højris)
G:
31 aug. 1855
Bording
D:
3 apr. 1883
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Mads Peter Olesen Madsen
1860-
Mads Peter Olesen Madsen
F:
17 feb. 1860
Ikast s. (Præstmark)
Maren Madsen
1863-1863
Maren Madsen
F:
4 jan. 1863
Ikast s. (Præstmark)
D:
6 jan. 1863
Ikast s. (Præstmark)
Ole Madsen
1835-
Ole Madsen
F:
13 maj 1835
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Karen Bruun Andersen
1842-1863
Karen Bruun Andersen
F:
8 aug. 1842
Ikast s. (Kirkeby)
G:
20 jan. 1859
Ikast
D:
20 feb. 1863
Ikast s. (Præstmark)
Karen Marie Madsen
1838-
Karen Marie Madsen
F:
20 maj 1838
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Else Rasmusdatter
1802-1875
Else Rasmusdatter
F:
2 jun. 1802
Bording s. (Frederiksværk)
D:
14 mar. 1875
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Mads Olesen
1778-1855
Mads Olesen
F:
dec. 1778
Gjellerup s. (Birk (Skovhuset))
G:
13 nov. 1827
Ikast
D:
10 mar. 1855
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Lars Pedersen
1814-
Lars Pedersen
F:
1814
Sinding s. (Overberg)
G:
20 okt. 1855
Gjellerup
Karen Pedersdatter
ca. 1758-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1758
Christopher Nislev
-1799
Christopher Nislev
D:
1799
Rasmus Fogh Nislev
1724-1787
Rasmus Fogh Nislev
F:
1724
Thisted
D:
jul. 1787
Bording s. (Bording Mølle)
Charlotte Kreusberg
-1762
Charlotte Kreusberg
G:
29 feb. 1752
Levring k. (Højbjerg kb.)
D:
1762
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
1718-1792
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
F:
1718
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
31 jul. 1792
Thisted
Anne Margrethe Christophersdatter
1720-1720
Anne Margrethe Christophersdatter
F:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
1721-
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
F:
1721
Thisted
Cathrine Marie Christophersdatter
1726-1727
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1726
Thisted
D:
1727
Thisted
Forældre
Anders Frederiksen Nimb
1630-1684
Cathrine Jonasdatter Crell
ca. 1626-eft. 1676
Christopher Nislev
1665-1729
Christopher Nislev
F:
1665
Otterup s. (Nislevgård)
D:
1729
Dorthe Rasmusdatter Fogh
ca. 1692-1732
Dorthe Rasmusdatter Fogh
F:
ca. 1692
G:
1715
D:
1732