Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Olivia Jonasdatter
ca. 1645 - ca. 1704 (59 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jonas Madsen
-eft. 1783
Jonas Madsen
D:
eft. 1783
Laurids Madsen
-ca. 1783
Laurids Madsen
D:
ca. 1783
Peder Madsen Bhi
1725-eft. 1783
Peder Madsen Bhi
F:
1725
D:
eft. 1783
Jens Madsen
-ca. 1784
Jens Madsen
D:
ca. 1784
Jens Madsen Skovgaard
-eft. 1783
Jens Madsen Skovgaard
D:
eft. 1783
Søren Christensen
-1809
Søren Christensen
D:
tidligst 1809
Jens Christensen
ca. 1781-1809
Jens Christensen
F:
ca. 1781
D:
tidligst 1809
Hans Christensen
ca. 1783-1809
Hans Christensen
F:
ca. 1783
D:
tidligst 1809
Olivia Sørensdatter
-1808
Olivia Sørensdatter
D:
1808
Hedensted s. (Remmerslund)
Christen Hansen
1721-1789
Christen Hansen
F:
1721
G:
13 jun. 1775
Urlev
D:
1789
Hedensted s. (Remmerslund)
Chresten Ottesen
1790-1801
Chresten Ottesen
F:
1790
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
fmtl. før 1801
Jens Christian Nielsen
1820-1904
Jens Christian Nielsen
F:
4 mar. 1820
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
16 maj 1904
Korning s. (Korning Nørremark)
Maria Johanne Sørensdatter
1819-1897
Maria Johanne Sørensdatter
F:
13 dec. 1819
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
18 apr. 1897
Korning
Olivia Nielsdatter
1823-eft. 1844
Olivia Nielsdatter
F:
6 jan. 1823
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
eft. 1844
Niels Ottesen
1793-1865
Niels Ottesen
F:
26 nov. 1793
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
29 apr. 1865
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Maren Jensdatter
ca. 1795-1850
Maren Jensdatter
F:
ca. 1795
Bjerre s.
G:
19 jun. 1819
Bjerre
D:
9 mar. 1850
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Otte Nielsen
1762-1833
Otte Nielsen
F:
1762
Stouby s. (Belle)
G:
19 feb. 1790
Hedensted
D:
10 sep. 1833
Hedensted s. (Remmerslund)
Peder Sørensen Smed
ca. 1760-
Peder Sørensen Smed
F:
ca. 1760
Anne Cathrine Madsdatter
1788-
Anne Cathrine Madsdatter
F:
1788
Store Dalby
Laurids Madsen
1789-
Laurids Madsen
F:
1789
Store Dalby
Christoffer Madsen
1790-1791
Christoffer Madsen
F:
1790
Store Dalby
D:
1791
Store Dalby
Mette Kirstine Madsdatter
1792-
Mette Kirstine Madsdatter
F:
1792
Store Dalby
Søren Madsen
1794-1797
Søren Madsen
F:
18 okt. 1794
Store Dalby
D:
okt. 1797
Store Dalby
Mads Sørensen
1760-1832
Mads Sørensen
F:
1760
Urlev s. (Spettrup)
D:
18 mar. 1832
Store Dalby
Inger Elsebeth Christoffersdatter
1764-1818
Inger Elsebeth Christoffersdatter
F:
1764
Hedensted s. (Torup)
G:
25 maj 1787
Store Dalby
D:
25 dec. 1818
Store Dalby
Anne Madsdatter
-1789
Anne Madsdatter
D:
TIDL. 1789
Søren Pedersen Smed
ca. 1713-1789
Søren Pedersen Smed
F:
ca. 1713
D:
1789
Urlev s. (Spettrup)
Kirsten Pedersdatter Bhi
1697-
Kirsten Pedersdatter Bhi
F:
1697
Store Dalby s.
Mads Pedersen
Olivia Pedersdatter Bhi
1701-
Olivia Pedersdatter Bhi
F:
1701
Store Dalby s.
Peder Christensen Bhi
ca. 1666-1740
Peder Christensen Bhi
F:
ca. 1666
D:
1740
Store Dalby
Lene Andersdatter Winther
ca. 1660-1733
Lene Andersdatter Winther
F:
ca. 1660
Store Dalby s. (Stounbjerggård)
G:
14 aug. 1694
Store Dalby
D:
fmtl. eft. 1733
Sidsel Pedersdatter
1716-1729
Sidsel Pedersdatter
F:
1716
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1729
Tamdrup s. (Kørup)
?Johanne Mette Ottesdatter
1745-1753
?Johanne Mette Ottesdatter
F:
1744/45
Horsens
D:
SENEST 1753
Anna Sophia Ottesdatter
1746-1758
Anna Sophia Ottesdatter
F:
1746
Horsens
D:
1758
Tamdrup s. (Kørup)
Sara Cathrine Ottesdatter
1809-1849
Sara Cathrine Ottesdatter
F:
21 apr. 1809
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
8 dec. 1849
Tamdrup s. (Enner)
Jens Jørgensen
1803-1876
Jens Jørgensen
F:
27 mar. 1803
Tamdrup s. (Vinten)
G:
20 jun. 1829
Tamdrup
D:
2 jan. 1876
Tamdrup s. (Enner)
Dorthe Johanne Ottesdatter
1811-1879
Dorthe Johanne Ottesdatter
F:
22 jul. 1811
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
5 dec. 1879
Ovsted s. (Bjødstrup)
Mads Sørensen
1805-1859
Mads Sørensen
F:
21 jun. 1805
Hylke s. (Ustrup)
G:
25 sep. 1847
Østbirk
D:
15 apr. 1859
Ovsted s. (Bjødstrup)
Maren Ottesdatter
1814-1820
Maren Ottesdatter
F:
29 jun. 1814
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
dec. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Birthe Ottesdatter
1817-1820
Birthe Ottesdatter
F:
16 feb. 1817
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
dec. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Peder Ottesen
1821-1849
Peder Ottesen
F:
15 aug. 1821
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
24 mar. 1849
Østbirk s. (Vestbirk)
Otte Nielsen
1771-1840
Otte Nielsen
F:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
D:
12 aug. 1840
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Marie Mikkelsdatter
1776-1856
Anna Marie Mikkelsdatter
F:
1776
Østbirk s.
G:
13 nov. 1807
Østbirk
D:
3 apr. 1856
Østbirk s. (Vestbirk)
Anne Marie Mørch Jensdatter
1801-1877
Anne Marie Mørch Jensdatter
F:
18 okt. 1801
Kasted s. (Kasted)
D:
3 apr. 1877
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Mads Jensen
1794-1861
Mads Jensen
F:
1794
Hansted s. (Rådved)
G:
18 feb. 1832
Østbirk
D:
30 jul. 1861
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Birthe Cathrine Nielsdatter
1776-1842
Birthe Cathrine Nielsdatter
F:
1776
Tamdrup s. (Lund)
D:
6 nov. 1842
Østbirk s. (Østbirk)
Jens Rasmussen
ca. 1761-1831
Jens Rasmussen
F:
ca. 1761
G:
16 aug. 1801
Kasted
D:
31 aug. 1831
Østbirk s. (Østbirk)
Dorthea Johanne Andersdatter
1807-1866
Dorthea Johanne Andersdatter
F:
26 aug. 1807
Føvling s. (Føvling)
D:
22 okt. 1866
Føvling s. (Føvling)
Jacob Sørensen
1806-1888
Jacob Sørensen
F:
4 maj 1806
Nim s. (Nim Mark)
G:
27 mar. 1841
Føvling
D:
19 jan. 1888
Føvling s. (Føvling)
Niels Andersen
1809-1885
Niels Andersen
F:
24 jul. 1809
Føvling s. (Føvling)
D:
16 feb. 1885
Føvling s. (Føvling)
Karen Pedersdatter
1807-1886
Karen Pedersdatter
F:
19 okt. 1807
Føvling s. (Føvling)
G:
14 dec. 1833
Føvling
D:
18 maj 1886
Føvling s. (Føvling)
Anne Sophie Nielsdatter
1779-1861
Anne Sophie Nielsdatter
F:
1779
Tamdrup s. (Lund)
D:
24 dec. 1861
Føvling s. (Føvling)
Anders Hansen
1773-1848
Anders Hansen
F:
1773
Føvling s.
G:
21 nov. 1806
Nim
D:
17 mar. 1848
Føvling s. (Føvling)
Christen Nielsen
1782-eft. 1801
Christen Nielsen
F:
1782
Tamdrup s. (Lund)
D:
eft. 1801
Dorthe Johanne Ottesdatter
ca. 1748-1789
Dorthe Johanne Ottesdatter
F:
ca. 1748
Horsens
D:
1789
Tamdrup s. (Lund)
Niels Christensen
ca. 1743-1788
Niels Christensen
F:
ca. 1743
G:
9 mar. 1771
Tamdrup
D:
1788
Tamdrup s. (Lund)
Peder Ottesen
1749-1749
Peder Ottesen
F:
1749
Horsens
D:
1749
Horsens
Sara Cathrina Ottesdatter
1750-1830
Sara Cathrina Ottesdatter
F:
1750
Horsens
D:
28 apr. 1830
Tamdrup s. (Enner)
Peder Andersen
ca. 1752-1844
Peder Andersen
F:
ca. 1752
G:
24 okt. 1777
Tamdrup
D:
1 feb. 1844
Tamdrup s. (Enner)
David Jørgensen
1781-1823
David Jørgensen
F:
1781
Tamdrup s. (Enner)
D:
fra TIDL. 1801 til SEN. 1823
Karen Clausdatter Bolund
1804-1876
Karen Clausdatter Bolund
F:
5 maj 1804
Nim s. (Bolund)
D:
11 apr. 1876
Tamdrup s. (Kørup)
Rasmus Pedersen
ca. 1810-
Rasmus Pedersen
F:
ca. 1810
Helene Katrine Clausdatter Bolund
1805-1885
Helene Katrine Clausdatter Bolund
F:
15 apr. 1805
Nim s. (Bolund)
D:
2 feb. 1885
Tamdrup s. (Fattiggården)
Rasmus Sørensen Monberg
ca. 1806-1859
Rasmus Sørensen Monberg
F:
ca. 1806
G:
12 mar. 1841
Tamdrup
D:
6 apr. 1859
Horsens
Hans Jørgen Clausen Bolund
1806-
Hans Jørgen Clausen Bolund
F:
1 nov. 1806
Nim s. (Bolund)
Dorthe Cathrine Sørensdatter
1822-
Dorthe Cathrine Sørensdatter
F:
14 jul. 1822
Østbirk s. (Sattrup)
David Clausen Bolund
1809-1809
David Clausen Bolund
F:
3 feb. 1809
Nim s. (Bolund)
D:
1809
Nim s. (Bolund)
Kristine Cathrine Maria Clausdatter Bolund
1810-
Kristine Cathrine Maria Clausdatter Bolund
F:
17 apr. 1810
Nim s. (Bolund)
David Clausen Bolund
1812-1893
David Clausen Bolund
F:
3 maj 1812
Nim s. (Bolund)
D:
3 apr. 1893
Korning
Maren Sørensdatter
1817-1879
Maren Sørensdatter
F:
9 nov. 1817
Hornborg s. (Kalhave)
D:
17 jul. 1879
Korning
Kristiane Clausen Bolund
1814-
Kristiane Clausen Bolund
F:
24 maj 1814
Nim s. (Bolund)
Dorothea Johanne Clausdatter Bolund
1816-1892
Dorothea Johanne Clausdatter Bolund
F:
9 nov. 1816
Nim s. (Bolund)
D:
28 jun. 1892
Klakring s. (Klakring)
Hans Jørgen Nielsen
1815-1900
Hans Jørgen Nielsen
F:
25 apr. 1815
As s. (Hosby)
D:
8 apr. 1900
Klakring s. (Klakring)
Jørgen David Clausen Bolund
1819-1905
Jørgen David Clausen Bolund
F:
19 feb. 1819
Nim s. (Bolund)
D:
2 feb. 1905
Vejle (Søndergade 4)
Ane Marie Simonsen
ca. 1817-1897
Ane Marie Simonsen
F:
ca. 1817
Nebel s. eller Rårup s.
D:
27 apr. 1897
Løsning s. (Stubberup Skov)
Jens Jørgen Clausen Bolund
1821-1872
Jens Jørgen Clausen Bolund
F:
8 sep. 1821
Nim s. (Bolund)
D:
17 dec. 1872
Klakring s. (Klakring Mark)
Birthe Kathrine Rasmusdatter
1833-1893
Birthe Kathrine Rasmusdatter
F:
28 jan. 1833
Barrit s. (Breth Mark)
G:
1 jun. 1855
Barrit
D:
14 nov. 1893
Klakring s. (Klakring Mark)
Birthe Kirstine Jørgensdatter
1782-1822
Birthe Kirstine Jørgensdatter
F:
1782
Tamdrup s. (Enner)
D:
15 apr. 1822
Nim
Claus Jørgen Hansen Bolund
1771-1824
Claus Jørgen Hansen Bolund
F:
1771
Nim
G:
17 jun. 1803
Tamdrup
D:
8 jan. 1824
Nim s. (Bolund)
Jørgen Peter Ottesen
1832-1832
Jørgen Peter Ottesen
F:
18 jan. 1832
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
18 jan. 1832
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Ottesen
1835-1836
Jørgen Ottesen
F:
18 apr. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
3 jan. 1836
Tamdrup s. (Molgjer)
Otte Jørgensen
1785-1855
Otte Jørgensen
F:
1785
Tamdrup s. (Enner)
D:
12 jan. 1855
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Pedersdatter
1792-1836
Karen Pedersdatter
F:
1792
Tamdrup s. (Vinten)
G:
9 dec. 1826
Tamdrup
D:
26 apr. 1836
Tamdrup s. (Molgjer)
Lene Cathrine Ottesen
1837-1854
Lene Cathrine Ottesen
F:
13 jun. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
1 okt. 1854
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Peter Ottosen
1840-1843
Jørgen Peter Ottosen
F:
17 jun. 1840
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
14 apr. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Ottesen
1842-1843
Karen Ottesen
F:
5 jun. 1842
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
30 mar. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Peter Ottesen
1844-1850
Jørgen Peter Ottesen
F:
24 apr. 1844
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
18 maj 1850
Tamdrup s. (Molgjer)
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
28 sep. 1846
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
28 sep. 1846
Tamdrup s. (Molgjer)
Niels Ottesen
1848-
Niels Ottesen
F:
20 maj 1848
Tamdrup s. (Molgjer)
Vilhelmine Frederikke Strohbehn
1848-1881
Vilhelmine Frederikke Strohbehn
F:
14 jan. 1848
Gadendorf (Holsten)
G:
30 sep. 1873
Søvind k.
D:
24 maj 1881
Søvind
Peder Ottesen
1851-1912
Peder Ottesen
F:
4 mar. 1851
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
6 nov. 1912
Klovborg s. (Nørskov)
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
1840-1926
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
F:
11 maj 1840
Åle s. (Sofiesminde)
G:
16 nov. 1875
Åle
D:
11 jul. 1926
Åle s. (Sofiesminde)
David Ottesen
1854-1902
David Ottesen
F:
19 mar. 1854
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
14 jan. 1902
Frederiksberg (Johnstrups Allé 9)
Karen Christiansen
1853-1909
Karen Christiansen
F:
24 okt. 1853
Endelave
G:
26 maj 1877
Tamdrup
D:
14 feb. 1909
Frederiksberg (Skt. Markus s. (Johnstrups Allé 9)
Johanne Nielsdatter
1814-1863
Johanne Nielsdatter
F:
10 mar. 1814
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
6 maj 1837
Tamdrup
D:
24 dec. 1863
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Jørgensen
1788-1823
Christen Jørgensen
F:
1788
Tamdrup s. (Enner)
D:
FMTL. CA. 1823
København
Peder Jørgensen
1790-1822
Peder Jørgensen
F:
1790
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 maj 1822
Tamdrup s. (Enner)
Lene Cathrine Nielsdatter
1825-
Lene Cathrine Nielsdatter
F:
12 mar. 1825
Tamdrup s. (Enner)
Karen Nielsdatter
1826-1828
Karen Nielsdatter
F:
20 apr. 1826
Tamdrup s. (Enner)
D:
11 aug. 1828
Tamdrup s. (Enner)
Sara Cathrine Nielsdatter
1828-1868
Sara Cathrine Nielsdatter
F:
27 jan. 1828
Tamdrup s. (Enner)
D:
14 feb. 1868
Lundum s. (Lundum Skanhede)
Jens Jørgensen
1826-1875
Jens Jørgensen
F:
17 nov. 1826
Lundum s. (Lundum Skanhede)
G:
17 jun. 1856
Tamdrup
D:
10 apr. 1875
Lundum s. (Lundum Skanhede)
Rasmus Nielsen
1829-
Rasmus Nielsen
F:
21 nov. 1829
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Peter Nielsen
1831-1835
Jørgen Peter Nielsen
F:
18 jun. 1831
Tamdrup s. (Enner)
D:
8 apr. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Kirstine Nielsdatter
1835-
Kirstine Nielsdatter
F:
18 aug. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Jørgensdatter
1793-1835
Kirsten Jørgensdatter
F:
1793
Tamdrup s. (Enner)
D:
1 sep. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Niels Severin Rasmussen
1796-1865
Niels Severin Rasmussen
F:
14 aug. 1796
Uldum
G:
26 jun. 1824
Tamdrup
D:
22 aug. 1865
Tamdrup s. (Enner)
Ole Jørgensen
1796-1796
Ole Jørgensen
F:
7 jun. 1796
Tamdrup s. (Enner)
D:
1796
Tamdrup s. (Enner)
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
1752-1824
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
F:
1752
Horsens
D:
2 maj 1824
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Davidsen
1750-1823
Jørgen Davidsen
F:
1750
Tamdrup s.
G:
8 dec. 1780
Tamdrup
D:
5 mar. 1823
Tamdrup s. (Enner)
Birgitte Pedersdatter
1717-1778
Birgitte Pedersdatter
F:
1717
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1778
Tamdrup s. (Kørup)
Otte Hansen
1715-1753
Otte Hansen
F:
fmtl. ca. 1715
G:
27 nov. 1744
Tamdrup
D:
1753
Horsens
Christopher Pedersen
ca. 1722-1776
Christopher Pedersen
F:
ca. 1722
G:
28 okt. 1768
Tamdrup
D:
1776
Tamdrup
Anne Dorthe Eriksdatter
1765-1765
Anne Dorthe Eriksdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Eriksen
1771-1771
Peder Eriksen
F:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
Anne Dorthe Eriksdatter
1773-1773
Anne Dorthe Eriksdatter
F:
1773
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1773
Tamdrup s. (Kørup)
Erik Pedersen
1719-1802
Erik Pedersen
F:
1719
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1802
Tamdrup s. (Kørup)
Anna Christensdatter
ca. 1742-1805
Anna Christensdatter
F:
ca. 1742
Horsens?
G:
15 jun. 1764
Tamdrup
D:
1805
Tamdrup s. (Kørup)
Christen Pedersen
1723-1751
Christen Pedersen
F:
1723
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
Karen Pedersdatter
1725-1781
Karen Pedersdatter
F:
1725
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1781
Tamdrup s. (Lund)
Jens Mortensen Skrædder
1715-1781
Jens Mortensen Skrædder
F:
1715
Tamdrup s. (Lund)
G:
23 nov. 1771
Tamdrup
D:
1781
Tamdrup s. (Lund)
Anna Pedersdatter
1727-1744
Anna Pedersdatter
F:
1727
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1744
Tamdrup s. (Kørup)
Jonas Pedersen
1728-1731
Jonas Pedersen
F:
1728
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1731
Tamdrup s. (Kørup)
Christence Pedersdatter
1767-1773
Christence Pedersdatter
F:
1767
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
1773
Tamdrup s. (Herlykke)
Peder Christian Pedersen
1768-1769
Peder Christian Pedersen
F:
1768
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
1769
Tamdrup s. (Herlykke)
Mette Cathrine Pedersdatter
1817-
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
5 sep. 1817
Cathrine Bolette Pedersdatter
1820-
Cathrine Bolette Pedersdatter
F:
27 sep. 1820
Tamdrup s. (Lund)
Jens Christiansen
1829-1865
Jens Christiansen
F:
23 jul. 1829
Dover s. (Firgårde Mark)
G:
26 apr. 1856
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
25 jul. 1865
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jørgen Pedersen
1823-
Jørgen Pedersen
F:
26 apr. 1823
Nr. Snede s. (Boest)
G:
6 dec. 1867
Horsens (Vor Frelsers k.)
Sidsel Marie Pedersdatter
1823-
Sidsel Marie Pedersdatter
F:
20 feb. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Christen Pedersen
Peder Christian Pedersen
1825-
Peder Christian Pedersen
F:
26 sep. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Mette Marie Sørensen
1830-1882
Mette Marie Sørensen
F:
19 jul. 1830
Balle s. (Hvinningdal)
G:
6 mar. 1855
Tamdrup
D:
25 feb. 1882
Grædstrup s. (Dauding)
Laurids Pedersen
1827-1828
Laurids Pedersen
F:
25 sep. 1827
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
31 mar. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurids Pedersen
1829-1829
Laurids Pedersen
F:
8 jun. 1829
D:
15 dec. 1829
Christiane Pedersdatter
1830-1830
Christiane Pedersdatter
F:
15 aug. 1830
D:
19 okt. 1830
Laurids Pedersen
1832-1833
Laurids Pedersen
F:
28 feb. 1832
D:
28 maj 1833
Christen Pedersen
1833-
Christen Pedersen
F:
2 jul. 1833
Tamdrup s. (Vrønding)
Abelone Pedersen
Jens Pedersen
1834-1835
Jens Pedersen
F:
7 aug. 1834
D:
15 feb. 1835
Peder Pedersen
1794-1864
Peder Pedersen
F:
1 aug. 1794
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
16 mar. 1864
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Lauridsdatter
1792-1852
Mette Lauridsdatter
F:
1792
Hansted s. (Rådved)
G:
2 nov. 1816
Tamdrup k.
D:
28 feb. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Christian Andersen
1820-
Peder Christian Andersen
F:
19 mar. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Karen Marie Jensdatter
1818-1854
Karen Marie Jensdatter
F:
31 jan. 1818
Skjold
G:
17 nov. 1848
Skjold
D:
9 sep. 1854
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Andersdatter
1826-1905
Karen Andersdatter
F:
11 feb. 1826
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
13 jun. 1905
Tønning s. (Gammelstrup)
Anders Laursen
1824-1885
Anders Laursen
F:
6 mar. 1824
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
9 nov. 1860
Tønning
D:
1 feb. 1885
Tønning s. (Gammelstrup)
Sidsel Marie Andersen
1829-eft. 1859
Sidsel Marie Andersen
F:
9 jan. 1829
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
eft. 1859
Anders Pedersen
1796-1863
Anders Pedersen
F:
10 maj 1796
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
6 apr. 1863
Østbirk s. (Vestbirk)
Maren Nielsdatter
1792-1864
Maren Nielsdatter
F:
1792
Hansted
G:
25 jan. 1818
Lundum
D:
21 apr. 1864
Østbirk s. (Vestbirk)
Rasmus Pedersen
1798-1812
Rasmus Pedersen
F:
10 maj 1798
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
TIDLIGST 1812
Karen Pedersdatter
ca. 1799-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1799
Tamdrup s. (Herlykke)
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
D:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
Jens Laursen (Skovgaard)
1827-
Jens Laursen (Skovgaard)
F:
16 nov. 1827
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Johanne Marie Christensdatter
1828-1858
Johanne Marie Christensdatter
F:
5 jul. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 apr. 1856
Tamdrup
D:
24 jan. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Jensine Cathrine Christensdatter
1832-1858
Jensine Cathrine Christensdatter
F:
2 okt. 1832
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
20 jul. 1858
Tamdrup
D:
15 nov. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Birthe Kirstine Andreasdatter
1830-
Birthe Kirstine Andreasdatter
F:
29 sep. 1830
Hvirring s. (Honum Skov (Skyggeslund))
G:
18 nov. 1859
Hornborg
Chatrine Bolette Laursdatter
1829-
Chatrine Bolette Laursdatter
F:
12 nov. 1829
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jørgen Christensen Hansted
1826-eft. 1860
Jørgen Christensen Hansted
F:
2 aug. 1826
Nebsager s. (Hornsyld)
D:
eft. ER 1860
Kirsten Marie Laursdatter
1833-
Kirsten Marie Laursdatter
F:
31 jan. 1833
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Niels Laursen
1821-1865
Niels Laursen
F:
4 maj 1821
Østbirk s. (Sattrup)
G:
5 dec. 1856
Veng k.
D:
3 aug. 1865
Veng s. (Veng Mark)
Jens Mikkelsen
1832-
Jens Mikkelsen
F:
28 feb. 1832
Hvilsted s. (Onsted Mark)
G:
5 apr. 1867
Veng k.
Peder Christian Laursen
1835-
Peder Christian Laursen
F:
2 aug. 1835
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Maren Laursdatter
1838-1915
Maren Laursdatter
F:
26 jan. 1838
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
1915
Karl Kramer
1840-1915
Karl Kramer
F:
6 apr. 1840
Underup
G:
17 nov. 1865
Østbirk k.
D:
1915
Christen Laursen
1840-
Christen Laursen
F:
1 feb. 1840
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Anders Laursen
1842-1850
Anders Laursen
F:
27 maj 1842
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
3 feb. 1850
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Hans Laursen
1844-
Hans Laursen
F:
15 dec. 1844
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Peter Laursen
1848-1855
Jens Peter Laursen
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
13 okt. 1855
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Peder Jørgensen Laursen
1851-
Peder Jørgensen Laursen
F:
1 apr. 1851
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Laust Pedersen (Skovgaard)
1802-1867
Laust Pedersen (Skovgaard)
F:
17 feb. 1802
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 dec. 1867
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Jensdatter
1805-1870
Anna Jensdatter
F:
21 maj 1805
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
G:
10 apr. 1824
Østbirk
D:
5 feb. 1870
Østbirk s. (Vestbirk)
Christen Pedersen
1806-1807
Christen Pedersen
F:
31 jul. 1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
1807
Tamdrup s. (Lund)
Peder Christian Pedersen
1770-1812
Peder Christian Pedersen
F:
1770
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
4 jun. 1812
Tamdrup s. (Lund)
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
1765-1844
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Lund)
G:
14 feb. 1794
Tamdrup
D:
2 sep. 1844
Østbirk s. (Vestbirk)
Sidsel Pedersdatter
1732-1806
Sidsel Pedersdatter
F:
1732
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1806
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Joensen
1711-1773
Peder Joensen
F:
1711
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
17 okt. 1766
Tamdrup
D:
1773
Tamdrup s. (Herlykke)
Laura Maria Bagger
1831-1908
Laura Maria Bagger
F:
10 maj 1831
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1908
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Ludvig Julius Dinesen
ca. 1820-
Ludvig Julius Dinesen
F:
ca. 1820
Sakskøbing
G:
1 mar. 1851
Hørning k. (Skanderborg kb.)
Jens Storm Schmidt
1819-1890
Jens Storm Schmidt
F:
20 sep. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 aug. 1860
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
29 jun. 1890
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Offer Jensen Bagger
1833-1914
Offer Jensen Bagger
F:
30 jun. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 jun. 1914
Hellebæk
Hansine Vilhelmine Høffner
1837-1872
Hansine Vilhelmine Høffner
F:
28 maj 1837
Hammer s. (Hammer Mølle)
G:
14 maj 1862
Skanderborg
D:
16 jan. 1872
Skanderborg
Lovise Laurette Nielsdatter
1848-1918
Lovise Laurette Nielsdatter
F:
24 jun. 1848
Vistoft s. (Strands)
G:
21 sep. 1873
Kgs. Lyngby
D:
24 sep. 1918
Hellebæk
Christine Amalie Bagger
1835-
Christine Amalie Bagger
F:
11 mar. 1835
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Christian Hansen
1824-1893
Hans Christian Hansen
F:
28 apr. 1824
Alrø
G:
1 jun. 1853
Skanderborg
D:
7 apr. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Christian Dochedahl Bagger
1838-
Christian Dochedahl Bagger
F:
19 jan. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laugine Maria Sophie Bagger
1840-1872
Laugine Maria Sophie Bagger
F:
2 maj 1840
Horsens (Vor Frelser s.)
D:
18 mar. 1872
Skanderborg
Herman Christian Arent
1836-1913
Herman Christian Arent
F:
7 feb. 1836
Ringkøbing
G:
27 jul. 1859
Skanderborg
D:
6 feb. 1913
Skanderborg
Carl Johan Bagger
1842-
Carl Johan Bagger
F:
5 aug. 1842
Skanderborg
Peder Lauridsen Bagger
1796-1845
Peder Lauridsen Bagger
F:
1796
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
20 jan. 1845
Skanderborg
Gertrud Sophie Anette Dokkedal
ca. 1800-1885
Gertrud Sophie Anette Dokkedal
F:
ca. 1800
Aalborg
G:
16 apr. 1830
Aalborg (Frue kirke)
D:
23 apr. 1885
Skanderborg
Maria Anna Rasmusdatter
1775-1838
Maria Anna Rasmusdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
24 mar. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Pedersen Bagger
ca. 1765-ca. 1798
Laurids Pedersen Bagger
F:
ca. 1765
G:
30 maj 1795
Tamdrup
D:
ca. 1798
Horsens
Udøbt datter
1799-1799
Udøbt datter
F:
1799
D:
1799
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Storm Schmidt
1819-1890
Jens Storm Schmidt
F:
20 sep. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
29 jun. 1890
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Laura Maria Bagger
1831-1908
Laura Maria Bagger
F:
10 maj 1831
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 aug. 1860
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
21 feb. 1908
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Nicoline Christine Johannesdatter Schmidt
1821-
Nicoline Christine Johannesdatter Schmidt
F:
2 nov. 1821
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Andreas Mathias Jensen
1820-
Andreas Mathias Jensen
F:
11 jan. 1820
Barrit s. (Barritskov Mølle)
G:
5 jun. 1846
?
Offerrine Jensine Mariane Johansdatter Schmidt
1824-1889
Offerrine Jensine Mariane Johansdatter Schmidt
F:
19 feb. 1824
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
24 nov. 1889
Tolstrup s. (Gedved)
Jeppe Nissen Høffner
1830-1917
Jeppe Nissen Høffner
F:
28 okt. 1830
Aller
G:
19 feb. 1859
Tolstrup
D:
1917
Wisconsin, USA
Mariane Petrine Johannesdatter Schmidt
1826-1851
Mariane Petrine Johannesdatter Schmidt
F:
27 apr. 1826
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
29 mar. 1851
Horsens (Vor Frelsers s.)
Søren Therkelsen
1818-
Søren Therkelsen
F:
21 dec. 1818
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
23 jul. 1847
Tolstrup
Pether Johannesen Schmidt
1828-1867
Pether Johannesen Schmidt
F:
28 jul. 1828
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
18 okt. 1867
Skanderborg
Caroline Amalie Høffner
1840-
Caroline Amalie Høffner
F:
24 maj 1840
Haderslev (Domkirkens s.)
G:
31 aug. 1859
Haderslev (Domkirken)
Johan Christian Schmidt
1831-
Johan Christian Schmidt
F:
6 jan. 1831
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Carl Adolph Schmidt
1833-
Carl Adolph Schmidt
F:
12 jun. 1833
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Wilhelm Magnus Schmidt
1839-
Wilhelm Magnus Schmidt
F:
25 mar. 1839
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Waldemar Schmidt
1841-
Waldemar Schmidt
F:
22 dec. 1841
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Harald Schmidt
1844-
Harald Schmidt
F:
19 jul. 1844
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Anne Marie Jensdatter Storm
1800-1884
Anne Marie Jensdatter Storm
F:
1800
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
22 jan. 1884
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Johan Schmidt
1799-1852
Johan Schmidt
F:
14 jan. 1799
København (Trinitatis s.)
G:
31 aug. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
2 jul. 1852
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Mikkel Roedsted
1828-1829
Mikkel Roedsted
F:
16 aug. 1828
Kattrup s. (Lille Borupgård)
D:
18 jul. 1829
Kattrup s. (Lille Borupgård)
Eleonore Christine Roedsted
1836-1865
Eleonore Christine Roedsted
F:
29 jun. 1836
Kattrup s. (Lille Borupgård)
D:
17 nov. 1865
København (Garnisons s.)
Hans Peter Larsen
1836-1864
Hans Peter Larsen
F:
1836
G:
1 jun. 1859
København (Garnisons k.)
D:
1864
Cecilie Laugine Jensdatter Storm
1802-1855
Cecilie Laugine Jensdatter Storm
F:
1802
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 nov. 1855
Tolstrup s. (Bertelslund)
Carl Adolph Roedsted
1801-1854
Carl Adolph Roedsted
F:
1801
Gamtofte s. (Brahesborg)
G:
9 nov. 1827
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
28 maj 1854
Tolstrup s. (Bertelslund)
Laurids Marius Madsen
1836-1890
Laurids Marius Madsen
F:
30 jun. 1836
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1890
Marie Frost
1841-
Marie Frost
F:
13 maj 1841
Viborg (Søndre s.)
G:
11 nov. 1863
Viborg (Søndre s.)
Jens Peder Adolph Madsen
1839-1853
Jens Peder Adolph Madsen
F:
24 jun. 1839
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDL. 1853
Erasmine Jensdatter Storm
1805-1876
Erasmine Jensdatter Storm
F:
1805
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
18 dec. 1876
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Lauridsen Madsen
1808-1879
Laurids Lauridsen Madsen
F:
1808
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 jul. 1833
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
22 nov. 1879
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Lykke Storm
1807-1871
Rasmus Lykke Storm
F:
1807
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
31 jul. 1871
Vejle
Maren Sophie Hansen
1817-1856
Maren Sophie Hansen
F:
4 apr. 1817
Vejle
G:
6 aug. 1842
Vejle
D:
19 sep. 1856
Vejle
Jens Peder Storm
ca. 1763-1811
Jens Peder Storm
F:
ca. 1763
G:
1798/99
D:
1811
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Christian Elisius Jacobsen
1834-1835
Hans Christian Elisius Jacobsen
F:
1 sep. 1834
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 mar. 1835
Horsens (Vor Frelsers s.)
Emilie Maria Jacobsen
1839-1840
Emilie Maria Jacobsen
F:
18 apr. 1839
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 apr. 1840
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jensine Jensen
1812-1860
Jensine Jensen
F:
1812
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1860
Mogens Jacobsen
ca. 1799-1867
Mogens Jacobsen
F:
ca. 1799
G:
29 nov. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
TIDL. 1867
Anna Maria From Møller
1838-1922
Anna Maria From Møller
F:
6 feb. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
16 aug. 1922
Horsens (Klostersogn)
Carl Frederik Danneberg Meisner
1823-1906
Carl Frederik Danneberg Meisner
F:
26 jul. 1823
Aarhus
G:
26 jun. 1857
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
21 dec. 1906
Horsens (Klostersogn)
Mariane Møller
1840-
Mariane Møller
F:
21 jan. 1840
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Christian Berg
ca. 1839-
Johan Christian Berg
F:
ca. 1839
G:
29 jun. 1866
Horsens (Vor Frelsers k.)
Sørine Nielsine Monberg Møller
1841-
Sørine Nielsine Monberg Møller
F:
30 dec. 1841
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen Møller
1843-
Offer Jensen Møller
F:
30 dec. 1843
Horsens (Vor Frelsers s.)
Mette Jørgine Møller
1846-
Mette Jørgine Møller
F:
26 sep. 1846
Horsens (Vor Frelsers s.)
Søren Axel Michael Møller
1845-
Søren Axel Michael Møller
F:
11 apr. 1845
Stege?
G:
23 maj 1873
Horsens (Vor Frelsers k.)
Nicoline Petrine Jensen
1813-1891
Nicoline Petrine Jensen
F:
1813
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
Herlev Møller
1806-1850
Herlev Møller
F:
1806
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
19 okt. 1836
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
9 dec. 1850
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen
1783-1833
Offer Jensen
F:
1783
G:
17 dec. 1811
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
2 jan. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Andersen Lykke
ca. 1740-1816
Rasmus Andersen Lykke
F:
ca. 1740
Stouby s. (Belle)
G:
1 okt. 1773
Tamdrup
D:
17 okt. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Anna Sophia Christensdatter
1691-1757
Anna Sophia Christensdatter
F:
1691
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1757
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Eriksen
ca. 1693-1751
Peder Eriksen
F:
ca. 1693
Hansted s. (Egebjerggård)
G:
30 jun. 1715
Tamdrup
D:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
Birgitte Knudsdatter
1720-
Birgitte Knudsdatter
F:
1720
Hatting
Thomas Mikkelsen
ca. 1718-1765
Thomas Mikkelsen
F:
ca. 1718
G:
4 nov. 1749
Hatting
D:
1765
Hatting
Mads Smed
Mads Smed
G:
26 nov. 1765
Hatting
Anders Knudsen
1722-1722
Anders Knudsen
F:
1722
Hatting
D:
1722
Hatting
Christen Christensen
1753-1811
Christen Christensen
F:
5 aug. 1753
Hatting s. (Østerhåb)
D:
14 nov. 1811
Hatting s. (Østerhåb)
Dorothea Sørensdatter
ca. 1751-1822
Dorothea Sørensdatter
F:
ca. 1751
Stenderup s. (Nørre Aldum)
G:
12 maj 1810
Hatting
D:
19 jul. 1822
Hatting s. (Østerhåb)
Christen Knudsen
1784-1787
Christen Knudsen
F:
1784
Hatting s. (Østerhåb)
D:
1787
Hatting s. (Østerhåb)
Knud Christensen
1757-1808
Knud Christensen
F:
1757
Hatting s. (Østerhåb)
D:
20 dec. 1808
Hatting s. (Østerhåb)
Dorothea Sørensdatter
ca. 1751-1822
Dorothea Sørensdatter
F:
ca. 1751
Stenderup s. (Nørre Aldum)
G:
25 okt. 1783
Hatting
D:
19 jul. 1822
Hatting s. (Østerhåb)
Christen Knudsen
1723-1804
Christen Knudsen
F:
1723
Hatting
D:
4 mar. 1804
Hatting s. (Østerhåb)
Kirsten Christensdatter
ca. 1728-1792
Kirsten Christensdatter
F:
ca. 1728
Sindbjerg s. (Vester Ørum)
G:
ca. 1751
D:
13 sep. 1792
Hatting s. (Østerhåb)
Karen Knudsdatter
1725-1725
Karen Knudsdatter
F:
1725
Hatting
D:
1725
Hatting
Karen Knudsdatter
1726-1730
Karen Knudsdatter
F:
1726
Hatting
D:
1730
Hatting
Anders Knudsen
1729-
Anders Knudsen
F:
1729
Hatting
Karen Pedersdatter
1754-1755
Karen Pedersdatter
F:
1754
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1755
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Pedersdatter
1756-
Karen Pedersdatter
F:
1756
Tamdrup s. (Vrønding)
Johanne Pedersdatter
1758-1758
Johanne Pedersdatter
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
Knud Pedersen
1759-
Knud Pedersen
F:
1759
Tamdrup s. (Vrønding)
Johanne Pedersdatter
1761-
Johanne Pedersdatter
F:
1761
Tamdrup s. (Vrønding)
Liffe Pedersdatter
1763-
Liffe Pedersdatter
F:
1763
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Knudsen
ca. 1828-
Jens Knudsen
F:
ca. 1828
Korning
Knud Jensen (Liman)
1805-1869
Knud Jensen (Liman)
F:
1805
Korning
D:
15 apr. 1869
Føvling s. (Føvling Mark)
Ane Andersdatter
ca. 1800-1835
Ane Andersdatter
F:
ca. 1800
G:
3 jul. 1825
Korning
D:
15 mar. 1835
Korning
Ane Cathrine Knudsen
ca. 1840-
Ane Cathrine Knudsen
F:
ca. 1840
Korning
Christen Knudsen
ca. 1842-
Christen Knudsen
F:
ca. 1842
Korning
Søren Knudsen
1849-1918
Søren Knudsen
F:
10 feb. 1849
Føvling s. (Føvling Mark)
D:
16 apr. 1918
Silkeborg sygehus
Marie Nielsen
1844-1892
Marie Nielsen
F:
8 maj 1844
Underup
G:
31 maj 1873
Tønning
D:
16 nov. 1892
Klovborg s. (Gribstrupgård)
Maren Kirstine Pedersen
1847-1928
Maren Kirstine Pedersen
F:
8 jun. 1847
Brande s. (Uhre Mark)
G:
13 apr. 1895
Vester
D:
27 apr. 1928
Klovborg s. (Gribstrup)
Kirsten Christensdatter
1812-1861
Kirsten Christensdatter
F:
1812
Ring s. (Brædstrup)
G:
13 jun. 1835
Korning
D:
24 okt. 1861
Føvling s. (Føvling Mark)
Cathrine, senere Ane Cathrine Pedersdatter
1766-1835
Cathrine, senere Ane Cathrine Pedersdatter
F:
1766
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
22 jun. 1835
Korning
Jens Sørensen (Liman)
1760-1820
Jens Sørensen (Liman)
F:
1760
Korning
G:
5 jan. 1787
Korning
D:
1 nov. 1820
Korning
Jens Frederiksen
ca. 1774-1861
Jens Frederiksen
F:
ca. 1774
G:
17 feb. 1821
Korning
D:
8 jul. 1861
Korning
Sidsel Sørensdatter
1823-1824
Sidsel Sørensdatter
F:
16 nov. 1823
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
9 nov. 1824
Tamdrup s. (Molgjer)
Søren Sørensen
1825-
Søren Sørensen
F:
27 aug. 1825
Tamdrup s. (Molgjer)
Sidsel Marie Sørensdatter
1827-
Sidsel Marie Sørensdatter
F:
9 jun. 1827
Tamdrup s. (Molgjer)
Peder Sørensen
1829-
Peder Sørensen
F:
22 feb. 1829
Tamdrup s. (Molgjer)
Johanne Sørensdatter
1831-
Johanne Sørensdatter
F:
19 mar. 1831
Tamdrup s. (Molgjer)
Jens Sørensen
1833-1833
Jens Sørensen
F:
24 apr. 1833
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
1 maj 1833
Tamdrup s. (Molgjer)
Rasmus Sørensen
1834-
Rasmus Sørensen
F:
14 mar. 1834
Tamdrup s. (Molgjer)
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
28 jan. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
28 jan. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Sørensen
1837-1837
Christen Sørensen
F:
2 mar. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
12 mar. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Sørensen
1837-1837
Christen Sørensen
F:
18 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
21 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Jens Sørensen
1837-1837
Jens Sørensen
F:
18 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
21 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Søren Sørensen
1796-1880
Søren Sørensen
F:
1 maj 1796
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
5 apr. 1880
Tamdrup s. (Molgjer)
Mette Cathrine Sørensdatter
1801-1838
Mette Cathrine Sørensdatter
F:
31 dec. 1801
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
22 mar. 1823
Tamdrup
D:
29 dec. 1838
Tamdrup s. (Molgjer)
Kirstine Sørensen
1840-
Kirstine Sørensen
F:
10 sep. 1840
Tamdrup s. (Molgjer)
Carl Pedersen
1839-
Carl Pedersen
F:
7 aug. 1839
Tyrsted s. (Dagnæs)
G:
28 dec. 1866
Tamdrup
Jens Sørensen
1842-
Jens Sørensen
F:
3 apr. 1842
Tamdrup s. (Molgjer)
Elisabeth Sørensen
1843-1843
Elisabeth Sørensen
F:
26 nov. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
24 dec. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Elisabeth Sørensen
1845-
Elisabeth Sørensen
F:
6 apr. 1845
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Rasmussen
1840-
Jørgen Rasmussen
F:
9 jan. 1840
Skjold s. (Brund)
G:
24 aug. 1869
Tamdrup
Cicilie Marie Sørensen
1847-1849
Cicilie Marie Sørensen
F:
6 feb. 1847
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
15 feb. 1849
Tamdrup s. (Molgjer)
Marie Sørensen
1849-
Marie Sørensen
F:
23 feb. 1849
Tamdrup s. (Molgjer)
Laurs Hansen Rasmussen
1835-1873
Laurs Hansen Rasmussen
F:
4 sep. 1835
Hansted
G:
14 dec. 1869
Tamdrup
D:
4 jul. 1873
Hansted
Mette Kirstine Jensdatter
1812-1889
Mette Kirstine Jensdatter
F:
2 apr. 1812
Nim s. (Nim Mark)
G:
24 nov. 1839
Nim
D:
13 apr. 1889
Tamdrup s. (Molgjer)
Kirsten Sørensdatter
1798-
Kirsten Sørensdatter
F:
28 feb. 1798
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1800-1802
Karen Sørensdatter
F:
12 jan. 1800
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Levi, senere Liffe Sørensdatter
1802-
Levi, senere Liffe Sørensdatter
F:
12 feb. 1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Birgitte Sørensdatter
1804-
Birgitte Sørensdatter
F:
28 feb. 1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen
1806-1806
Peder Sørensen
F:
10 okt. 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1806
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1806-1806
Karen Sørensdatter
F:
10 okt. 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1806
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1808-
Karen Sørensdatter
F:
24 mar. 1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen
1810-1810
Peder Sørensen
F:
8 okt. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
8 okt. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
Søren Pedersen, senere Pedersen Larsen
1769-1852
Søren Pedersen, senere Pedersen Larsen
F:
1769
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
3 nov. 1852
Tamdrup s. (Molgjer)
Sidsel Sørensdatter
1770-1845
Sidsel Sørensdatter
F:
1770
Korning
G:
ca. 1795
D:
18 feb. 1845
Tamdrup s. (Molgjer)
Lise Pedersdatter
Jørgen Nielsen
Jørgen Nielsen
G:
SENEST 1791
Kirsten Knudsdatter
1730-1810
Kirsten Knudsdatter
F:
1730
Hatting
D:
26 feb. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen Larsen
ca. 1730-1791
Peder Sørensen Larsen
F:
ca. 1730
G:
29 mar. 1754
Hatting
D:
1791
Jonas Knudsen
1733-
Jonas Knudsen
F:
1733
Hatting
Bodil Nielsdatter
Bodil Nielsdatter
G:
19 okt. 1772
Hatting
Karen Knudsdatter
1736-
Karen Knudsdatter
F:
1736
Hatting
Søren Pedersen
Søren Pedersen
G:
10 nov. 1756
Hatting
Olivia (Liffer) Christensdatter
1693-
Olivia (Liffer) Christensdatter
F:
1693
Tamdrup s. (Kørup)
Knud Andersen
ca. 1670-1741
Knud Andersen
F:
ca. 1670
G:
27 aug. 1719
Tamdrup
D:
17 nov. 1741
Niels Christensen
1698-
Niels Christensen
F:
1698
Tamdrup s. (Kørup)
Sidsel Christensdatter
1703-1716
Sidsel Christensdatter
F:
1703
Tamdrup s. (Kørup)
D:
fmtl. før 1716
Karen Christensdatter Bhi
ca. 1667-ca. 1741
Karen Christensdatter Bhi
F:
ca. 1667
Kattrup s. (Borup)
D:
ca. 1741
Tamdrup s. (Kørup)
Christen Nielsen
1635-1703
Christen Nielsen
F:
1625/35
G:
1685/1690
Kattrup
D:
1703
Tamdrup s. (Kørup)
Søren Sørensen
1751-1753
Søren Sørensen
F:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1753
Tamdrup s. (Kørup)
Cathrine Marie Knudsdatter Ganz
1725-1798
Cathrine Marie Knudsdatter Ganz
F:
1725
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1798
Tamdrup s. (Kørup)
Søren Frandsen
1722-1751
Søren Frandsen
F:
1722
Tamdrup s. (Kørup)
G:
ca. 1750
D:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
Morten Frandsen
1753-1756
Morten Frandsen
F:
1753
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1756
Tamdrup s. (Kørup)
Jens Jørgensen
1803-1876
Jens Jørgensen
F:
27 mar. 1803
Tamdrup s. (Vinten)
D:
2 jan. 1876
Tamdrup s. (Enner)
Sara Cathrine Ottesdatter
1809-1849
Sara Cathrine Ottesdatter
F:
21 apr. 1809
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
20 jun. 1829
Tamdrup
D:
8 dec. 1849
Tamdrup s. (Enner)
Søren Jørgensen
1805-1869
Søren Jørgensen
F:
20 jan. 1805
Tamdrup s. (Vinten)
D:
24 feb. 1869
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Karen Ane Mette Kirstine Iversdatter
1806-1846
Karen Ane Mette Kirstine Iversdatter
F:
1806
Langskov s. (Hvolgårds Mark)
G:
31 mar. 1838
Langskov
D:
17 aug. 1846
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Dorthea Pedersdatter
1811-1880
Dorthea Pedersdatter
F:
9 feb. 1811
Tolstrup s. (Tammestrup)
G:
21 okt. 1847
Tolstrup
D:
12 jan. 1880
Østbirk s. (Trampenbjerg)
Cathrine Marie Sørensdatter
1782-1806
Cathrine Marie Sørensdatter
F:
1782
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1806
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Jensen
1778-1823
Jørgen Jensen
F:
1778
Tamdrup s. (Vinten)
G:
28 maj 1802
Tamdrup
D:
15 maj 1823
Tamdrup s. (Vinten)
Cathrine Marie Jørgensdatter
1807-1837
Cathrine Marie Jørgensdatter
F:
21 aug. 1807
Tamdrup s. (Vinten)
D:
25 dec. 1837
Tamdrup s. (Enner)
Jens Andersen Bruun
1800-1874
Jens Andersen Bruun
F:
4 nov. 1800
Tamdrup s. (Enner)
G:
23 mar. 1833
Tamdrup
D:
21 jan. 1874
Tamdrup s. (Enner)
Elise Cathrine Jørgensdatter
1809-1819
Elise Cathrine Jørgensdatter
F:
3 nov. 1809
Tamdrup s. (Vinten)
D:
1 jan. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
Else Marie Jørgensdatter
1812-1812
Else Marie Jørgensdatter
F:
24 jan. 1812
Tamdrup s. (Vinten)
D:
28 jan. 1812
Tamdrup s. (Vinten)
Else Marie Jørgensdatter
1813-1849
Else Marie Jørgensdatter
F:
31 jan. 1813
Tamdrup s. (Vinten)
D:
22 jun. 1849
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Rasmussen
1817-1876
Jens Rasmussen
F:
11 mar. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
G:
4 apr. 1840
Tamdrup
D:
1 jan. 1876
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Kirstine Jørgensdatter
1815-1816
Mette Kirstine Jørgensdatter
F:
15 mar. 1815
Tamdrup s. (Vinten)
D:
9 feb. 1816
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Kirstine Jørgensdatter
1816-1894
Mette Kirstine Jørgensdatter
F:
26 dec. 1816
Tamdrup s. (Vinten)
D:
15 jan. 1894
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Anders Jeppesen
1815-1894
Anders Jeppesen
F:
15 aug. 1815
Nim s. (Nim Skov)
G:
4 dec. 1847
Tamdrup
D:
11 jan. 1894
Tamdrup s. (Vinten Skov)
Morten Jørgensen
1819-1819
Morten Jørgensen
F:
22 feb. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
D:
16 okt. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
Morten Jørgensen
1821-1822
Morten Jørgensen
F:
10 aug. 1821
Tamdrup s. (Vinten)
D:
20 jun. 1822
Tamdrup s. (Vinten)
Anne Sørensdatter
1784-1857
Anne Sørensdatter
F:
1784
Tamdrup s. (Kørup)
D:
2 maj 1857
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Jensen
1778-1823
Jørgen Jensen
F:
1778
Tamdrup s. (Vinten)
G:
28 aug. 1806
Tamdrup
D:
15 maj 1823
Tamdrup s. (Vinten)
Jørgen Marcussen
1826-
Jørgen Marcussen
F:
13 apr. 1826
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Marcussen
1828-
Peder Marcussen
F:
26 mar. 1828
Tamdrup s. (Vinten)
Marcus Pedersen
1786-1859
Marcus Pedersen
F:
1786
Tamdrup s. (Lund)
G:
4 jun. 1825
Tamdrup
D:
17 jan. 1859
Tamdrup s. (Vinten)
Frands Sørensen
1786-
Frands Sørensen
F:
1786
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Kirstine Christiansdatter
1820-
Mette Kirstine Christiansdatter
F:
25 jun. 1820
Vejle
Christiane Christiansdatter Wolf
1822-1822
Christiane Christiansdatter Wolf
F:
20 feb. 1822
Øster Snede
D:
1822
Øster Snede
Betty Kjestine Christiansdatter Wolf
1824-
Betty Kjestine Christiansdatter Wolf
F:
3 dec. 1824
Øster Snede
Søren Christiansen Wolf
1826-
Søren Christiansen Wolf
F:
26 jan. 1826
Øster Snede
Johannes Christiansen Wolf
1827-
Johannes Christiansen Wolf
F:
1 jul. 1827
Øster Snede
Karoline Christiansdatter
1828-
Karoline Christiansdatter
F:
19 sep. 1828
Øster Snede
Lovise Christiansdatter
1829-
Lovise Christiansdatter
F:
22 nov. 1829
Øster Snede
Anna Margrethe Sørensdatter
1789-1883
Anna Margrethe Sørensdatter
F:
1789
Tamdrup s. (Kørup)
D:
30 jun. 1883
Øster Snede s. (Kragelund Mark)
Christian Wolf
ca. 1792-1863
Christian Wolf
F:
ca. 1792
Aabenraa
G:
4 jul. 1818
Tamdrup
D:
8 jun. 1863
Øster Snede s. (Fattighuset)
Mikkel Peter Terkelsen
1826-
Mikkel Peter Terkelsen
F:
1 sep. 1826
Hornborg s. (Flemming)
Jens Christian Terkelsen
1828-
Jens Christian Terkelsen
F:
12 jun. 1828
Hornborg s. (Flemming)
Søren Terkelsen
1830-
Søren Terkelsen
F:
28 sep. 1830
Hornborg s. (Flemming)
Maren Olesdatter Lund
ca. 1813-
Maren Olesdatter Lund
F:
ca. 1813
G:
23 nov. 1861
Hvirring
Andreas Therkildsen
1833-
Andreas Therkildsen
F:
7 maj 1833
Hornborg s. (Flemming)
Cathrine Marie Jensdatter
1834-
Cathrine Marie Jensdatter
F:
25 sep. 1834
Tamdrup s. (Vinten)
G:
13 feb. 1857
Tamdrup
Niels Severin Terkelsen
1836-
Niels Severin Terkelsen
F:
11 jan. 1836
Hornborg s. (Flemming)
Maren Terkelsen
1839-
Maren Terkelsen
F:
12 maj 1839
Hornborg s. (Flemming)
Mette Kirstine Terkelsen
1842-
Mette Kirstine Terkelsen
F:
19 mar. 1842
Hornborg s. (Flemming)
Peder Terkelsen
1846-
Peder Terkelsen
F:
20 jan. 1846
Hornborg s. (Flemming)
Therkild Sørensen
1792-1863
Therkild Sørensen
F:
1792
Tamdrup s. (Kørup)
D:
3 jan. 1863
Hornborg s. (Flemming)
Lene Sophie Jensdatter Svane
1804-1876
Lene Sophie Jensdatter Svane
F:
13 jun. 1804
Hvirring s. (Honum)
G:
1 okt. 1825
Hvirring
D:
9 jan. 1876
Hornborg s. (Flemming)
Laurs Andersen (Skovgaard)
1817-1891
Laurs Andersen (Skovgaard)
F:
23 nov. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
D:
26 jun. 1891
Tamdrup s. (Enner)
Ane Elise Kirstine Pedersdatter
1827-1891
Ane Elise Kirstine Pedersdatter
F:
12 apr. 1827
Tamdrup s. (Enner)
G:
17 maj 1850
Tamdrup
D:
27 feb. 1891
Tamdrup s. (Enner)
Marie Kirstine Andersdatter
1819-1893
Marie Kirstine Andersdatter
F:
26 feb. 1819
Tamdrup s. (Vinten)
D:
17 dec. 1893
Tamdrup s. (Vinten)
Peder Pedersen
1821-1871
Peder Pedersen
F:
18 apr. 1821
Tamdrup s. (Enner)
G:
5 dec. 1846
Tamdrup
D:
6 aug. 1871
Tamdrup s. (Vinten)
Mette Kirstine Andersdatter
1820-1911
Mette Kirstine Andersdatter
F:
7 maj 1820
Tamdrup s. (Vinten)
D:
22 jan. 1911
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Rasmussen
1817-1876
Jens Rasmussen
F:
11 mar. 1817
Tamdrup s. (Vinten)
G:
1 dec. 1849
Tamdrup
D:
1 jan. 1876
Tamdrup s. (Vinten)
Anne Kirstine Andersdatter
1823-
Anne Kirstine Andersdatter
F:
17 sep. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Peder Christian Jensen
1800-1863
Peder Christian Jensen
F:
21 maj 1800
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
12 feb. 1848
Tamdrup
D:
24 feb. 1863
Tamdrup s. (Vinten Mark)
Cathrine Marie Andersdatter
1826-1899
Cathrine Marie Andersdatter
F:
23 mar. 1826
Tamdrup s. (Vinten)
D:
8 maj 1899
Tamdrup s. (Vinten)
Christen Jørgensen
1805-1879
Christen Jørgensen
F:
1805
Tamdrup s. (Vinten)
G:
15 mar. 1851
Tamdrup
D:
26 aug. 1879
Tamdrup s. (Vinten)
Mariane Sørensdatter
1793-1879
Mariane Sørensdatter
F:
18 nov. 1793
Tamdrup s. (Kørup)
D:
23 jun. 1879
Tamdrup s. (Vinten)
Anders Lauridsen (Skovgaard)
1781-1833
Anders Lauridsen (Skovgaard)
F:
1781
Tamdrup s. (Vinten)
G:
29 mar. 1817
Tamdrup
D:
27 jan. 1833
Tamdrup s. (Vinten)
Jens Mortensen
1792-1861
Jens Mortensen
F:
1792
Tamdrup s. (Vinten)
G:
1 jul. 1837
Tamdrup
D:
10 feb. 1861
Tamdrup s. (Vinten)
Christiane Olesen
1835-1910
Christiane Olesen
F:
9 dec. 1835
Hvirring
D:
13 jan. 1910
Gladsaxe s. (Buddinge Jernbanestation)
Jacob Therkelsen
1830-1901
Jacob Therkelsen
F:
7 dec. 1830
Hvejsel s. (Bjerlev)
G:
5 feb. 1858
Hvirring
D:
28 okt. 1901
Horsens
Birgitte Kirstine Sørensdatter
1795-1865
Birgitte Kirstine Sørensdatter
F:
10 nov. 1795
Tamdrup s. (Kørup)
D:
4 jun. 1865
Hvirring
Ole Nielsen
1798-1865
Ole Nielsen
F:
9 dec. 1798
Hvirring
G:
13 dec. 1834
Hvirring
D:
12 apr. 1865
Hvirring
Chresten Sørensen
1799-1799
Chresten Sørensen
F:
4 apr. 1799
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1799
Tamdrup s. (Kørup)
Bodil Marie Sørensdatter
1800-
Bodil Marie Sørensdatter
F:
1 nov. 1800
Tamdrup s. (Kørup)
Søren Christensen
1840-
Søren Christensen
F:
26 feb. 1840
Stouby s. (Belle)
Mette Kirstine Sørensen
1842-
Mette Kirstine Sørensen
F:
25 jun. 1842
Stouby s. (Belle)
Chresten Sørensen
1803-
Chresten Sørensen
F:
20 mar. 1803
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Marie Sørensdatter
1815-
Mette Marie Sørensdatter
F:
11 maj 1815
Stouby s. (Belle)
G:
30 jun. 1837
Daugård
Søren Frandsen
1755-1831
Søren Frandsen
F:
1755
Tamdrup s. (Kørup)
D:
5 aug. 1831
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Kirstine Terkelsdatter
1758-1832
Mette Kirstine Terkelsdatter
F:
1758
Hornborg s. (Flemming)
G:
22 jun. 1781
Hornborg
D:
7 nov. 1832
Tamdrup s. (Kørup)
Morten Frandsen
1757-
Morten Frandsen
F:
1757
Tamdrup s. (Kørup)
Dødfødt søn
1794-1794
Dødfødt søn
F:
1794
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1794
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Dødfødt barn
1795-1795
Dødfødt barn
F:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Knud Frandsen
1759-1827
Knud Frandsen
F:
1759
Tamdrup s. (Kørup)
D:
23 okt. 1827
Tamdrup s. (Vinten)
Clara Eleonora Ulriksdatter Zoega
1763-1795
Clara Eleonora Ulriksdatter Zoega
F:
1763
Skanderborg s. (Ladegård)
G:
2 nov. 1792
Tamdrup
D:
1795
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Clara Eleonora Knudsdatter
1796-1798
Clara Eleonora Knudsdatter
F:
25 jul. 1796
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1798
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Frands Knudsen
1800-1872
Frands Knudsen
F:
6 feb. 1800
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
9 sep. 1872
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Karen Rebekka Jensdatter
1827-1880
Karen Rebekka Jensdatter
F:
11 apr. 1827
Tåning s. (Tåning Mark)
D:
TIDLIGST 1880
Søren
Søren Madsen
ca. 1827-
Søren Madsen
F:
ca. 1827
Hvilsted s.
Ane Kirstine Jensdatter
1829-
Ane Kirstine Jensdatter
F:
12 sep. 1829
Tåning s. (Tåning Mark)
Mette Kirstine Jensdatter
1834-
Mette Kirstine Jensdatter
F:
19 jan. 1834
Tåning s. (Tåning Mark)
Niels Justesen
ca. 1846-
Niels Justesen
F:
ca. 1846
Fruering s.
Knudsine Jensen
1838-
Knudsine Jensen
F:
2 nov. 1838
Ovsted s. (Ejer Mark)
Rasmine Jensen
1841-
Rasmine Jensen
F:
27 maj 1841
Ovsted s. (Ejer Mark)
Clara Eleonora Knudsdatter
1803-1882
Clara Eleonora Knudsdatter
F:
24 jun. 1803
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
14 mar. 1882
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Jens Rasmussen Møballe
ca. 1800-1875
Jens Rasmussen Møballe
F:
ca. 1800
Kattrup s.
D:
30 jan. 1875
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Peder Knudsen
1807-1807
Peder Knudsen
F:
13 mar. 1807
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1807
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Maren Knudsdatter
1808-1808
Maren Knudsdatter
F:
19 jul. 1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Kirsten Pedersdatter
ca. 1766-1808
Kirsten Pedersdatter
F:
ca. 1766
G:
20 nov. 1795
Tamdrup
D:
1808
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Jens Jørgen Knudsen
1809-1810
Jens Jørgen Knudsen
F:
16 sep. 1809
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
3 apr. 1810
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Mette Kirstine Knudsdatter
1811-1831
Mette Kirstine Knudsdatter
F:
6 aug. 1811
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
5 jun. 1831
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Jens Knudsen
1815-1815
Jens Knudsen
F:
7 jul. 1815
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
D:
11 dec. 1815
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Anne Kirstine Jensdatter
ca. 1780-1847
Anne Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1780
G:
11 dec. 1808
Ørritslev
D:
19 aug. 1847
Tamdrup s. (Vinten (Grønbjerg))
Anne Frandsdatter
1762-1762
Anne Frandsdatter
F:
1762
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1762
Tamdrup s. (Kørup)
Anne Frandsdatter
1763-1763
Anne Frandsdatter
F:
1763
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1763
Tamdrup s. (Kørup)
Maren Henriksen
1793-1793
Maren Henriksen
F:
1793
Tamdrup s. (Enner)
D:
1793
Tamdrup s. (Enner)
Cathrine Marie Henriksdatter
1794-
Cathrine Marie Henriksdatter
F:
28 jul. 1794
Tamdrup s. (Enner)
Maren Henriksdatter
1795-
Maren Henriksdatter
F:
4 nov. 1795
Hatting
Marianne Henriksdatter
1797-
Marianne Henriksdatter
F:
16 dec. 1797
Hatting
Frands Henriksen
1800-1802
Frands Henriksen
F:
7 jun. 1800
Hatting
D:
14 maj 1802
Hatting
Ane Cathrine Frandsdatter
1831-
Ane Cathrine Frandsdatter
F:
10 jun. 1831
Ølsted s. (Oens)
Henrik Frandsen
1832-
Henrik Frandsen
F:
11 dec. 1832
Ølsted s. (Oens)
Rasmus Jørgen Frandsen
ca. 1838-
Rasmus Jørgen Frandsen
F:
ca. 1838
Jens Peter Frandsen
ca. 1845-
Jens Peter Frandsen
F:
ca. 1845
Karen Marie Frandsdatter
ca. 1842-
Karen Marie Frandsdatter
F:
ca. 1842
Ane Kirstine Frandsen
ca. 1845-
Ane Kirstine Frandsen
F:
ca. 1845
Søren Frandsen
ca. 1846-
Søren Frandsen
F:
ca. 1846
Frands Henriksen
1802-1872
Frands Henriksen
F:
16 dec. 1802
Hatting
D:
31 mar. 1872
Ølsted
Johanne Rasmusdatter
1804-
Johanne Rasmusdatter
F:
1 aug. 1804
Ølsted s. (Oens)
G:
15 maj 1831
Hatting
Else Cathrine Vidriksdatter
Mette Cathrine Vidriksdatter
1839-
Mette Cathrine Vidriksdatter
F:
5 sep. 1839
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Morten Holmer Vidriksen
ca. 1842-
Morten Holmer Vidriksen
F:
ca. 1842
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Karen Knudsen
1844-
Karen Knudsen
F:
25 jul. 1844
Tamdrup s. (Enner)
G:
11 mar. 1870
Tamdrup
Henrik Peter Vidriksen
ca. 1845-
Henrik Peter Vidriksen
F:
ca. 1845
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Thomas Vidriksen
ca. 1847-
Thomas Vidriksen
F:
ca. 1847
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Jørgen Holmer Vidriksen
ca. 1855-
Jørgen Holmer Vidriksen
F:
ca. 1855
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Vidrik Henriksen
1805-1880
Vidrik Henriksen
F:
22 jun. 1805
Tamdrup s. (Vinten)
D:
28 sep. 1880
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Christiane Mortensdatter
1811-1880
Christiane Mortensdatter
F:
11 jun. 1811
Tamdrup s. (Lund Mark)
D:
14 nov. 1880
Hatting s. (Hatting Stampemølle)
Anne Cathrine Frandsdatter
1765-1817
Anne Cathrine Frandsdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
D:
7 aug. 1817
Henrik Vidriksen
1762-1836
Henrik Vidriksen
F:
1762
Hedensted
G:
2 nov. 1792
Tamdrup
D:
25 sep. 1836
Tamdrup s. (Lund)
Frands Mortensen
1715-1769
Frands Mortensen
F:
1715
Vedslet?
G:
30 jun. 1752
Tamdrup
D:
1769
Tamdrup s. (Kørup)
Jens Gregersen
ca. 1730-1792
Jens Gregersen
F:
ca. 1730
Østbirk s. (Urup)?
G:
1769
Tamdrup
D:
1792
Anne Kirstine Knudsdatter Ganz
1744-
Anne Kirstine Knudsdatter Ganz
F:
1744
Tamdrup s. (Enner)
Anne Nielsdatter
1704-1750
Anne Nielsdatter
F:
1704
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1750
Tamdrup s. (Kørup)
Knud Hansen Ganz
ca. 1690-eft. 1750
Knud Hansen Ganz
F:
ca. 1690
Fyn?
G:
15 okt. 1724
Tamdrup
D:
eft. 1750
Rasmus Sørensen
1768-1778
Rasmus Sørensen
F:
1768
Hedensted
D:
1778
Hedensted
Anne Sørensdatter
ca. 1770-1792
Anne Sørensdatter
F:
ca. 1770
Hedensted
D:
1792
Hedensted
Christoffer Sørensen
ca. 1771-1773
Christoffer Sørensen
F:
ca. 1771
Hedensted
D:
jul. 1773
Hedensted
Karen Christoffersdatter
1739-ca. 1773
Karen Christoffersdatter
F:
1739
Hedensted s. (Torup)
D:
ca. 1773
Hedensted
Søren Rasmussen
ca. 1740-1797
Søren Rasmussen
F:
ca. 1740
G:
2 okt. 1767
Hedensted
D:
12 okt. 1797
Hedensted
Mikkel Madsen
1761-1821
Mikkel Madsen
F:
1761
Hedensted
D:
9 dec. 1821
Hedensted
Christoffer Andersen
ca. 1786-
Christoffer Andersen
F:
ca. 1786
Anne Madsdatter
1762-1848
Anne Madsdatter
F:
1762
Hedensted
D:
1 dec. 1848
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Inger Elsebeth Christoffersdatter
1742-ca. 1763
Inger Elsebeth Christoffersdatter
F:
1742
Hedensted s. (Torup)
D:
ca. 1763
Mads Mikkelsen
1724-1802
Mads Mikkelsen
F:
1724
Hedensted
G:
16 sep. 1760
Hedensted
D:
1 jun. 1802
Hedensted
Chresten Ottesen
1790-1801
Chresten Ottesen
F:
1790
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
fmtl. før 1801
Jens Christian Nielsen
1820-1904
Jens Christian Nielsen
F:
4 mar. 1820
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
16 maj 1904
Korning s. (Korning Nørremark)
Maria Johanne Sørensdatter
1819-1897
Maria Johanne Sørensdatter
F:
13 dec. 1819
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
18 apr. 1897
Korning
Olivia Nielsdatter
1823-eft. 1844
Olivia Nielsdatter
F:
6 jan. 1823
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
eft. 1844
Niels Ottesen
1793-1865
Niels Ottesen
F:
26 nov. 1793
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
29 apr. 1865
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Maren Jensdatter
ca. 1795-1850
Maren Jensdatter
F:
ca. 1795
Bjerre s.
G:
19 jun. 1819
Bjerre
D:
9 mar. 1850
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Otte Nielsen
1762-1833
Otte Nielsen
F:
1762
Stouby s. (Belle)
D:
10 sep. 1833
Hedensted s. (Remmerslund)
Olivia Sørensdatter
-1808
Olivia Sørensdatter
G:
19 feb. 1790
Hedensted
D:
1808
Hedensted s. (Remmerslund)
Dorthe Jeppesdatter, senere Jeppesen
1845-
Dorthe Jeppesdatter, senere Jeppesen
F:
14 aug. 1845
Stouby s. (Stouby Skov)
Jens Jepsen, senere Jeppesen
1848-1920
Jens Jepsen, senere Jeppesen
F:
17 jan. 1848
Stouby s. (Stouby Skov)
D:
11 feb. 1920
Rårup s. (Mølsted)
Mette Christine Thomsen
1855-1912
Mette Christine Thomsen
F:
11 jun. 1855
Ousted s. (Ejer Mark)
G:
23 apr. 1899
Aarhus (Vor Frue k.)
D:
14 jan. 1912
Rårup s. (Mølsted)
Maren Jeppesdatter, senere Jeppesen eller Jepsen
1849-1915
Maren Jeppesdatter, senere Jeppesen eller Jepsen
F:
13 okt. 1849
Stouby s. (Stouby Skov)
D:
14 maj 1915
Horsens (Klostersogn)
Søren Rasmussen
1848-1921
Søren Rasmussen
F:
24 jan. 1848
Rårup s. (Gramrode)
G:
19 mar. 1880
Rårup
D:
15 nov. 1921
Horsens (Klostersogn)
Marie Elisabeth Jepsen, senere Jeppesen
1852-1926
Marie Elisabeth Jepsen, senere Jeppesen
F:
8 apr. 1852
Rårup s. (Åstrup Mark)
D:
17 jul. 1926
Horsens (Alderdomshjemmet (Vor Frelsers s.))
Olivia Ottesdatter
1810-1892
Olivia Ottesdatter
F:
6 jul. 1810
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
7 maj 1892
Rårup s. (Åstrup Mark)
Jeppe Jensen
1816-1896
Jeppe Jensen
F:
11 jun. 1816
Stouby s. (Ullerup Skov)
G:
13 jul. 1844
Stouby
D:
22 feb. 1896
Rårup s. (Åstrup Mark)
Maren Ovesdatter
ca. 1779-1825
Maren Ovesdatter
F:
ca. 1779
G:
8 jul. 1809
Hedensted
D:
29 jul. 1825
Hedensted s. (Remmerslund)
Chirstine Nielsdatter
1837-1875
Chirstine Nielsdatter
F:
23 apr. 1837
Stouby s. (Grund Skov)
D:
24 jun. 1875
Hornum s. (Hornum Mark)
Jens Peter Sørensen
1824-1887
Jens Peter Sørensen
F:
19 feb. 1824
Hornum s. (Hornum Mark)
G:
21 okt. 1859
Stouby
D:
30 maj 1887
Hornum s. (Hornum Mark)
Ane Chatrine Nielsdatter
1840-1908
Ane Chatrine Nielsdatter
F:
6 feb. 1840
Stouby s. (Grund Skov)
D:
30 mar. 1908
Stouby s. (Belle Mark)
Bertel Jensen
1838-1913
Bertel Jensen
F:
3 apr. 1838
Stouby s.
G:
17 apr. 1883
Stouby
D:
6 feb. 1913
Stouby s. (Belle Mark)
Jørgine Nielsdatter
1842-
Jørgine Nielsdatter
F:
14 maj 1842
Stouby s. (Grund Skov)
Rasmus Nielsen Lund
1836-1872
Rasmus Nielsen Lund
F:
30 jun. 1836
Vrigsted s. (Over Vrigsted)
G:
26 sep. 1871
Stouby
D:
22 apr. 1872
Vrigsted s. (Over Vrigsted)
Niels Nielsen Hjerrild
1844-1891
Niels Nielsen Hjerrild
F:
27 sep. 1844
Stouby s. (Hjerrild)
G:
14 feb. 1873
Vrigsted
D:
16 jun. 1891
Rårup s. (Lindved)
Peter Nielsen
1844-eft. 1859
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1844
Stouby s. (Grund Skov)
D:
eft. 1859
Louise Nielsdatter
1846-1933
Louise Nielsdatter
F:
18 dec. 1846
Stouby s. (Tornshoved)
D:
30 mar. 1933
Stouby
Rasmus Nielsen
1839-
Rasmus Nielsen
F:
15 jun. 1839
Stouby s. (Rønsholtkrog)
G:
21 maj 1870
Stouby
Niels Pedersen Høg
1797-1860
Niels Pedersen Høg
F:
29 jun. 1797
Stouby s. (Tornshoved)
D:
10 mar. 1860
Stouby s.
Kirstine Jørgensdatter
1815-1875
Kirstine Jørgensdatter
F:
5 maj 1815
Ørum
D:
29 okt. 1875
Stouby s.
Kirstine Sørensdatter
1833-1835
Kirstine Sørensdatter
F:
6 maj 1833
Stouby
D:
19 apr. 1835
Stouby
Ane Cathrine Sørensdatter
1835-1928
Ane Cathrine Sørensdatter
F:
15 feb. 1835
Stouby
D:
10 jun. 1928
Vrigsted s. (Skulsballe)
Peder Lauesen
1808-1881
Peder Lauesen
F:
20 nov. 1808
Vrigsted s. (Skulsballe)
G:
3 jun. 1870
Vrigsted
D:
14 mar. 1881
Vrigsted s. (Skulsballe)
Jens Bay Sørensen Høgh
1837-1906
Jens Bay Sørensen Høgh
F:
1 feb. 1837
Stouby
D:
14 apr. 1906
Stouby
Jensine Nielsen
1850-1893
Jensine Nielsen
F:
22 jun. 1850
Stouby
G:
25 mar. 1870
Stouby
D:
22 feb. 1893
Stouby
Oline Nielsen Ravnsborg
1870-
Oline Nielsen Ravnsborg
F:
5 sep. 1870
Barrit s. (Staksrode)
G:
10 jul. 1894
Stouby
Kirstine Sørensdatter
1839-1872
Kirstine Sørensdatter
F:
1 mar. 1839
Stouby
D:
4 maj 1872
Stouby s. (Stouby Mark)
Jens Peter Petersen (Refsgaard)
1833-1888
Jens Peter Petersen (Refsgaard)
F:
21 apr. 1833
Rårup s. (Møgelkær)
G:
8 okt. 1861
Stouby
D:
21 okt. 1888
Stouby s. (Stouby Mark)
Caroline Sørensen Høgh
1841-1927
Caroline Sørensen Høgh
F:
24 sep. 1841
Stouby
D:
1 apr. 1927
Ølsted
Poul Nielsen Lyse
1837-1902
Poul Nielsen Lyse
F:
4 jun. 1837
Lyse
G:
28 mar. 1868
Stouby
D:
2 jun. 1902
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Dødfødt datter
Peder Sørensen (Høgh)
1844-1929
Peder Sørensen (Høgh)
F:
9 sep. 1844
Stouby
D:
23 mar. 1929
Stouby
Marie Johanne Pedersen
1855-1922
Marie Johanne Pedersen
F:
5 dec. 1855
Stouby
G:
8 maj 1875
Stouby
D:
22 mar. 1922
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Søren Pedersen Høg
1800-1883
Søren Pedersen Høg
F:
28 aug. 1800
Stouby s. (Tornshoved)
D:
26 mar. 1883
Stouby
Maren Jørgensdatter
1805-1872
Maren Jørgensdatter
F:
31 mar. 1805
Ørum s. (Nyørum)
G:
26 aug. 1832
Hornum
D:
31 jul. 1872
Stouby
Kirsten Nielsdatter
1764-1848
Kirsten Nielsdatter
F:
1764
Stouby s. (Belle Mølle)
D:
29 jan. 1848
Stouby
Peder Sørensen Høg
1755-1837
Peder Sørensen Høg
F:
1755
Stouby s. (Tornshoved)
G:
5 jul. 1793
Stouby
D:
5 jul. 1837
Stouby s. (Tornshoved)
Anna Catharina Nielsdatter
1766-1806
Anna Catharina Nielsdatter
F:
1766
Stouby s. (Belle)
D:
27 feb. 1806
Stouby
Jørgen Sørensen
ca. 1765-
Jørgen Sørensen
F:
ca. 1765
Anne Nielsdatter
1768-1787
Anne Nielsdatter
F:
1768
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Else Nielsdatter
1770-1787
Else Nielsdatter
F:
1770
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Christoffer Nielsen
1771-1787
Christoffer Nielsen
F:
1771
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Ane Jørgensdatter
1792-
Ane Jørgensdatter
F:
1792
Stouby
Jørgen Nielsen
1774-1787
Jørgen Nielsen
F:
1774
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Ane Hansdatter
Jens Eilersen
1816-1816
Jens Eilersen
F:
11 jun. 1816
Stouby
D:
3 jul. 1816
Stouby
Eiler Nielsen
1777-1844
Eiler Nielsen
F:
1777
Stouby s. (Belle)
D:
26 mar. 1844
Stouby
Birthe Marie Christensdatter
ca. 1775-1827
Birthe Marie Christensdatter
F:
ca. 1775
D:
1 nov. 1827
Stouby
Niels Eilersen
1828-1837
Niels Eilersen
F:
18 nov. 1828
Stouby
D:
4 feb. 1837
Stouby
Anne Eilersen
1864-
Anne Eilersen
F:
7 mar. 1864
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Jens Møller Eilersen
1866-
Jens Møller Eilersen
F:
11 sep. 1866
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Ane Marie Eilersen
1870-
Ane Marie Eilersen
F:
12 jul. 1870
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Samuel Eilersen
1831-
Samuel Eilersen
F:
5 maj 1831
Stouby
Ane Sophie Jensdatter
1834-
Ane Sophie Jensdatter
F:
26 feb. 1834
Stouby s. (Gammelby)
G:
13 maj 1863
Stouby
Jens Eilersen
1834-
Jens Eilersen
F:
1 jul. 1834
Stouby
Ejler Ejlersen
1872-
Ejler Ejlersen
F:
1 okt. 1872
Stouby
Karen Marie Andersen
1882-
Karen Marie Andersen
F:
29 mar. 1882
Hjerm s. (Lundgård)
G:
7 sep. 1905
Herning
Laurits Ejlersen
1878-
Laurits Ejlersen
F:
19 mar. 1878
Stouby s. (Stouby Mark)
Ane Marie Ejlersen
1883-
Ane Marie Ejlersen
F:
1 feb. 1883
Stouby s. (Stouby Mark)
Thomas Peder Rasmussen
1882-
Thomas Peder Rasmussen
F:
27 okt. 1882
Barrit s. (Staksrode)
G:
9 maj 1914
Stouby
Samuel Ejlersen
1885-
Samuel Ejlersen
F:
28 feb. 1885
Stouby s. (Stouby Mark)
Jenny Ejlersen
1889-
Jenny Ejlersen
F:
23 feb. 1889
Stouby s. (Stouby Mark)
Hans Hansen Spettrup
1873-
Hans Hansen Spettrup
F:
18 jul. 1873
Urlev s.
G:
8 nov. 1913
Stouby
Hans Møller Eilersen
1836-
Hans Møller Eilersen
F:
18 nov. 1836
Stouby
Karen Laursen
1845-
Karen Laursen
F:
8 apr. 1845
Bjerre s. (Neder Bjerre)
G:
13 okt. 1871
Bjerre
Nierls Eilersen
1839-
Nierls Eilersen
F:
2 apr. 1839
Stouby
Eiler Eilersen
1844-
Eiler Eilersen
F:
29 aug. 1844
Stouby
Anne Samuelsdatter
ca. 1803-1885
Anne Samuelsdatter
F:
ca. 1803
Tyrsted s.
G:
1 mar. 1828
Stouby
D:
12 feb. 1885
Stouby
Niels Christoffersen
1744-1815
Niels Christoffersen
F:
1744
Hedensted s. (Torup)
D:
13 mar. 1815
Stouby s. (Belle)
Johanne Jørgensdatter Hjerrild
1739-1782
Johanne Jørgensdatter Hjerrild
F:
1739
Stouby s. (Belle)
G:
13 nov. 1761
Stouby k.
D:
25 jan. 1782
Niels Nielsen
1783-
Niels Nielsen
F:
1783
Stouby s. (Belle)
Johanne Nielsdatter
1785-
Johanne Nielsdatter
F:
1785
Stouby s. (Belle)
Erik Nielsen
1789-
Erik Nielsen
F:
1789
Stouby s. (Belle)
Mette Marie Nielsdatter
ca. 1789-
Mette Marie Nielsdatter
F:
ca. 1789
Stouby s. (Belle)
Karen Nielsdatter
ca. 1751-
Karen Nielsdatter
F:
ca. 1751
Grund?
G:
11 apr. 1782
Stouby
Søren Sørensen
1818-1874
Søren Sørensen
F:
8 dec. 1818
Daugård s. (Espekær)
D:
30 apr. 1874
Daugård s. (Espetoft)
Ane Marie Olesdatter
1807-eft. 1873
Ane Marie Olesdatter
F:
29 nov. 1807
Daugård
G:
22 feb. 1851
Daugård
D:
eft. 1873
Jacob Sørensen
1821-
Jacob Sørensen
F:
11 sep. 1821
Daugård s. (Espekær)
Gertrud Sørensdatter
1791-1875
Gertrud Sørensdatter
F:
1791
Hedensted s. (Knæsted)
D:
10 maj 1875
Daugård s. (Espetoft)
Søren Sørensen Hagel
-ca. 1824
Søren Sørensen Hagel
D:
ca. 1824
Daugård s. (Espekær)
Ane Kathrine Pedersdatter
1825-1884
Ane Kathrine Pedersdatter
F:
15 okt. 1825
Daugård s. (Espekær)
D:
23 aug. 1884
Daugård s. (Askeberg)
Jørgen Knudsen
1803-1874
Jørgen Knudsen
F:
10 okt. 1803
Daugård s. (Askeberg)
G:
24 nov. 1849
Daugård
D:
11 dec. 1874
Daugård s. (Askeberg)
Poul Pedersen
1827-
Poul Pedersen
F:
30 jul. 1827
Daugård s. (Espekær)
Søren Pedersen
1829-
Søren Pedersen
F:
12 okt. 1829
Daugård s. (Espekær)
Peder Poulsen
ca. 1780-1835
Peder Poulsen
F:
ca. 1780
Fredericia
G:
5 feb. 1825
Daugård
D:
4 maj 1835
Daugård s. (Espekær)
Ane Kirstine Sørensdatter
ca. 1796-eft. 1800
Ane Kirstine Sørensdatter
F:
ca. 1796
D:
eft. 1800
Ane Sørensdatter
1796-eft. 1859
Ane Sørensdatter
F:
26 dec. 1796
D:
eft. 1859
Jens Sørensen
1798-1798
Jens Sørensen
F:
4 apr. 1798
Daugård s.
D:
12 aug. 1798
Daugård s.
Jens Sørensen
1799-1800
Jens Sørensen
F:
15 jun. 1799
Daugård s.
D:
6 jul. 1800
Daugård s.
Jens Hansen Løjtnant
1836-1904
Jens Hansen Løjtnant
F:
25 jun. 1836
D:
6 jan. 1904
Ane Johanne Nielsdatter Aamand
1834-1925
Ane Johanne Nielsdatter Aamand
F:
26 sep. 1834
D:
2 jun. 1925
Karen Sørensdatter
1801-1874
Karen Sørensdatter
F:
21 apr. 1801
Daugård s. (Tousig)
D:
17 jun. 1874
Hans Jørgensen Løjtnant
1798-1860
Hans Jørgensen Løjtnant
F:
6 jul. 1798
D:
28 jul. 1860
Kirsten Sørensdatter
1803-
Kirsten Sørensdatter
F:
9 jan. 1803
Daugård s. (Espekær)
Else Marie Sørensdatter
1804-1881
Else Marie Sørensdatter
F:
22 dec. 1804
Daugård s.
D:
8 jan. 1881
Daugård s. (Daugård Mark)
Hans Olesen
-1879
Hans Olesen
G:
2 jun. 1837
Daugård
D:
21 feb. 1879
Daugård s. (Daugård Mark)
Jens Sørensen
1806-
Jens Sørensen
F:
29 okt. 1806
Daugård s.
Mariane Sørensdatter
1809-
Mariane Sørensdatter
F:
18 feb. 1809
Daugård s.
Maren Sørensdatter
1812-
Maren Sørensdatter
F:
29 feb. 1812
Daugård s.
Anne Cathrine Jensdatter
ca. 1770-1824
Anne Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1770
Hedensted s. (Torup)
D:
13 aug. 1824
Daugård s. (Daugård Skov)
Søren Jensen Ullerup
1760-1820
Søren Jensen Ullerup
F:
1760
Stouby s. (Ullerup)
G:
10 sep. 1791
Hedensted
D:
5 maj 1820
Daugård s. (Daugård Mark)
Anne Mette Christensdatter
1800-
Anne Mette Christensdatter
F:
1800
Hedensted s. (Årup)
Mette Christine Christensdatter
1802-
Mette Christine Christensdatter
F:
17 mar. 1802
Øster Snede s. (Gammelsole)
Jens Christensen
1803-
Jens Christensen
F:
18 aug. 1803
Øster Snede s. (Gammelsole)
Herman Christensen
1805-
Herman Christensen
F:
3 jun. 1805
Øster Snede s. (Gammelsole)
Ane Christensdatter
1806-1807
Ane Christensdatter
F:
1806
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
Dødfødt søn
1807-1807
Dødfødt søn
F:
dec. 1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
dec. 1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
Jens Stidsen
1837-1918
Jens Stidsen
F:
1 jun. 1837
Øster Snede s. (Bøgballe)
D:
3 okt. 1918
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Mette Marie Stephansdatter
1830-1911
Mette Marie Stephansdatter
F:
13 jul. 1830
Gadbjerg s. (Tofthøj)
G:
18 okt. 1860
Gadbjerg
D:
24 sep. 1911
Øster Snede s. (Bøgballe)
Ane Christensdatter
1809-1869
Ane Christensdatter
F:
1 jan. 1809
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
7 aug. 1869
Øster Snede s. (Gammelsole)
Stids Jensen
1796-1840
Stids Jensen
F:
20 apr. 1796
Hedensted s.
D:
2 jun. 1840
Øster Snede s. (Bøgballe)
Niels Christensen
1810-1810
Niels Christensen
F:
1810
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
12 nov. 1810
Øster Snede s. (Gammelsole)
Karen Christensdatter
1814-
Karen Christensdatter
F:
1814
Øster Snede s. (Gammelsole)
Kirsten Jensdatter
ca. 1772-1855
Kirsten Jensdatter
F:
ca. 1772
Hedensted s. (Torup)
D:
5 apr. 1855
Øster Snede s. (Gammelsole)
Christen Hermansen
1771-1846
Christen Hermansen
F:
1771
Hedensted s. (Årup)
G:
26 apr. 1800
Hedensted
D:
11 okt. 1846
Øster Snede s.
Karen Jensdatter
1774-1779
Karen Jensdatter
F:
1774
Hedensted s. (Torup)
D:
1779
Hedensted s. (Torup)
Dødfødt søn
1775-1775
Dødfødt søn
F:
1775
Hedensted s. (Torup)
D:
1775
Hedensted s. (Torup)
Jens Christoffersen
1746-1803
Jens Christoffersen
F:
1746
Hedensted s. (Torup)
D:
1803
Hedensted s. (Torup)
Anne Nielsdatter
-1775
Anne Nielsdatter
G:
4 aug. 1769
Hedensted
D:
1775
Hedensted s. (Torup)
Anne Jensdatter
1776-1776
Anne Jensdatter
F:
1776
Hedensted s. (Torup)
D:
1776
Hedensted s. (Torup)
Maren Pedersdatter
1802-1802
Maren Pedersdatter
F:
18 feb. 1802
Hedensted
D:
20 jun. 1802
Hedensted
Karen Pedersdatter
1803-
Karen Pedersdatter
F:
25 feb. 1803
Hedensted
Maren Pedersdatter
1804-
Maren Pedersdatter
F:
12 jan. 1804
Hedensted
Ane Mette Laursen
1833-1833
Ane Mette Laursen
F:
29 sep. 1833
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
5 nov. 1833
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
13 apr. 1835
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
13 apr. 1835
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Peder Laursen
1836-1922
Peder Laursen
F:
7 maj 1836
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
7 feb. 1922
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ellene Kirstine Christiansdatter
1835-1915
Ellene Kirstine Christiansdatter
F:
3 aug. 1835
Daugård s. (Daugård Mark)
G:
3 nov. 1865
Daugård
D:
27 maj 1915
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Knud Laursen
1839-
Knud Laursen
F:
25 mar. 1839
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johanne Laursen
1842-1843
Johanne Laursen
F:
20 jan. 1842
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
12 jul. 1843
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Morten Laursen
1845-
Morten Laursen
F:
24 feb. 1845
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johannes Laursen
1851-
Johannes Laursen
F:
4 maj 1851
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Laurs Pedersen
1805-1874
Laurs Pedersen
F:
26 mar. 1805
Hedensted
D:
14 jul. 1874
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Bodil Sophia Knudsdatter
1808-1858
Bodil Sophia Knudsdatter
F:
29 apr. 1808
Hornstrup s. (Bredballe)
G:
ca. 1832
D:
30 jan. 1858
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ane Katrine Pedersdatter
1819-
Ane Katrine Pedersdatter
F:
2 jul. 1819
Kattrup
G:
22 dec. 1858
Hedensted
Jens Pedersen
1807-
Jens Pedersen
F:
9 sep. 1807
Hedensted
Søren Pedersen
1808-
Søren Pedersen
F:
16 sep. 1808
Hedensted
Kirsten Pedersdatter
1810-
Kirsten Pedersdatter
F:
11 dec. 1810
Hedensted
Hans Pedersen
1812-1812
Hans Pedersen
F:
21 jan. 1812
Hedensted
D:
1 feb. 1812
Hedensted
Ane Katrine Pedersdatter
1813-
Ane Katrine Pedersdatter
F:
25 apr. 1813
Hedensted
Hans Pedersen
1814-
Hans Pedersen
F:
25 maj 1814
Hedensted
Mette Lene Pedersdatter
1822-
Mette Lene Pedersdatter
F:
29 sep. 1822
Hedensted
Anne Jensdatter
1777-1852
Anne Jensdatter
F:
1777
Hedensted s. (Torup)
D:
22 feb. 1852
Hedensted
Peder Sørensen
ca. 1773-1850
Peder Sørensen
F:
ca. 1773
Øster Snede s.
G:
1799/1801
Daugård
D:
23 apr. 1850
Hedensted
Christoffer Jensen
1779-1780
Christoffer Jensen
F:
1779
Hedensted s. (Torup)
D:
1780
Hedensted s. (Torup)
Karen Jensdatter
1781-1781
Karen Jensdatter
F:
1781
Hedensted s. (Torup)
D:
1781
Hedensted s. (Torup)
Else Jensdatter
1834-1840
Else Jensdatter
F:
29 sep. 1834
Hedensted
D:
6 mar. 1840
Hedensted
Ane Jensdatter
1836-1892
Ane Jensdatter
F:
30 jun. 1836
Hedensted
D:
1 apr. 1892
Hedensted s. (Gretbjerg)
Anders Rasmussen Stounbjerg
1836-1924
Anders Rasmussen Stounbjerg
F:
23 mar. 1836
Hedensted s. (Gretbjerg skov)
G:
29 dec. 1858
Hedensted
D:
13 maj 1924
Vejle
Jens Knudsen
1804-1877
Jens Knudsen
F:
21 feb. 1804
Hedensted s. (Knæsted)
D:
5 sep. 1877
Hedensted
Johanne Nicoline Jensdatter
1803-1837
Johanne Nicoline Jensdatter
F:
7 dec. 1803
Hedensted
G:
30 mar. 1833
Hedensted
D:
16 maj 1837
Hedensted
Knud Jensen
1839-1841
Knud Jensen
F:
25 aug. 1839
Hedensted
D:
9 aug. 1841
Hedensted
Ole Jensen
1841-1921
Ole Jensen
F:
5 mar. 1841
Hedensted
D:
30 dec. 1921
Hedensted
Maren Rasmussen
1846-før 1921
Maren Rasmussen
F:
22 mar. 1846
Hedensted s. (Hedensted Mark)
G:
25 apr. 1868
Hedensted
D:
før 1921
Knud Jensen
1843-1906
Knud Jensen
F:
7 feb. 1843
Hedensted
D:
19 aug. 1906
Løsning s. (Sæbberup)
Maren Sørensen
ca. 1844-1876
Maren Sørensen
F:
ca. 1844
D:
16 dec. 1876
Engum s. (Bredal)
Josefine Albertine Nikander
Josefine Albertine Nikander
G:
2 apr. 1879
Engum
Ane Marie Jensen
1869-1961
Ane Marie Jensen
F:
7 feb. 1869
Skjold
G:
22 apr. 1901
Løsning
D:
20 maj 1961
Horsens
Jens Jensen
1845-1909
Jens Jensen
F:
18 jun. 1845
Hedensted
D:
3 sep. 1909
Jensine Marie Rasmussen
1848-1924
Jensine Marie Rasmussen
F:
31 jan. 1848
Hatting
G:
1878
D:
24 mar. 1924
Hedensted
Nicolaj Jensen
1848-1857
Nicolaj Jensen
F:
20 mar. 1848
Hedensted
D:
2 mar. 1857
Hedensted
Søren Jensen
1851-1928
Søren Jensen
F:
2 jan. 1851
Hedensted
D:
7 jan. 1928
Hedensted
Ane Rasmusdatter
1854-1925
Ane Rasmusdatter
F:
26 mar. 1854
Hornum
G:
ca. 1885
D:
18 jan. 1925
Hedensted
Niels Jensen
1853-
Niels Jensen
F:
4 jul. 1853
Hedensted
Hansine Marie Hansen Ravn
1862-
Hansine Marie Hansen Ravn
F:
1862
Engum s. (Assendrup)
G:
8 sep. 1884
Engum
Johanne Nicoline Jensen
1856-1871
Johanne Nicoline Jensen
F:
14 feb. 1856
Hedensted
D:
13 mar. 1871
Hedensted
Kristine Olesdatter
1815-
Kristine Olesdatter
F:
18 dec. 1815
Hedensted
G:
1 dec. 1838
Hedensted
Kirsten Knudsdatter
1807-
Kirsten Knudsdatter
F:
5 jun. 1807
Hedensted s. (Knæsted)
Ane Sørensen
1855-1930
Ane Sørensen
F:
25 jun. 1855
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
3 okt. 1930
Hedensted
Niels Peter Sørensen
1860-1940
Niels Peter Sørensen
F:
31 jan. 1860
? Hedensted
G:
13 jan. 1883
Hedensted
D:
15 dec. 1940
Hedensted
Mette Kirstine Sørensen
1857-1910
Mette Kirstine Sørensen
F:
18 aug. 1857
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
12 jan. 1910
Hedensted s. (Gjesager)
Peder Jensen
1852-ca. 1928
Peder Jensen
F:
18 mar. 1852
Hedensted s. (Gjesager)
G:
4 maj 1889
Hedensted
D:
ca. 1928
Sørine Kirstine Sørensen
1860-1868
Sørine Kirstine Sørensen
F:
27 okt. 1860
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
23 nov. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
Knudsine Sørensen
1863-1868
Knudsine Sørensen
F:
27 mar. 1863
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
7 dec. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
Else Cathrine Sørensen
1865-1900
Else Cathrine Sørensen
F:
29 maj 1865
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
24 dec. 1900
Hedensted s. (Knæstedgård)
Rasmus Jørgensen
1847-1900
Rasmus Jørgensen
F:
20 jun. 1847
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
mar. 1900
Knud Sørensen
1868-1950
Knud Sørensen
F:
20 jan. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
1950
Hansine Sørensen
1870-1889
Hansine Sørensen
F:
24 okt. 1870
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
31 maj 1889
Hedensted s. (Knæstedgård)
Kirstine Sørensen
1873-1933
Kirstine Sørensen
F:
15 jun. 1873
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
1933
Søren Knudsen
1812-1890
Søren Knudsen
F:
25 sep. 1812
Hedensted s. (Knæsted)
D:
9 aug. 1890
Hedensted s. (Knæsted)
Maren Sørensdatter
1835-1908
Maren Sørensdatter
F:
8 mar. 1835
Hedensted
G:
3 feb. 1854
Hedensted
D:
4 maj 1908
Hedensted s. (Knæsted)
Anne Jensdatter
1783-1859
Anne Jensdatter
F:
1783
Hedensted s. (Torup)
D:
17 jun. 1859
Hedensted s. (Knæsted)
Knud Sørensen
1772-1853
Knud Sørensen
F:
1772
Engum s. (Engumgård)
G:
21 maj 1803
Hedensted k.
D:
17 jul. 1853
Hedensted s. (Knæstedgård)
Jens Poulsen
1804-
Jens Poulsen
F:
24 jan. 1804
Hedensted s. (Knæsted)
Kirsten Poulsdatter
1809-
Kirsten Poulsdatter
F:
19 maj 1809
Hedensted s. (Knæsted)
Søren Poulsen
1811-
Søren Poulsen
F:
28 jul. 1811
Hedensted s. (Knæsted)
Mette Marie Poulsdatter
1813-
Mette Marie Poulsdatter
F:
2 sep. 1813
Hedensted s. (Knæsted)
Christoffer Poulsen
1816-1816
Christoffer Poulsen
F:
2 aug. 1816
Hedensted s. (Knæsted)
D:
2 aug. 1816
Hedensted s. (Knæsted)
Maren Poulsdatter
1820-
Maren Poulsdatter
F:
26 feb. 1820
Hedensted s. (Knæsted)
Ane Mette Poulsdatter
1823-
Ane Mette Poulsdatter
F:
13 sep. 1823
Hedensted s. (Knæsted)
Karen Poulsdatter
1826-
Karen Poulsdatter
F:
27 apr. 1826
Hedensted s. (Knæsted)
Karen Jensdatter
1785-
Karen Jensdatter
F:
1785
Hedensted s. (Torup)
Poul Sørensen
ca. 1775-
Poul Sørensen
F:
ca. 1775
G:
21 maj 1803
Hedensted
Maren Jensdatter
1806-
Maren Jensdatter
F:
12 okt. 1806
Engum
Kirsten Jensdatter
1808-
Kirsten Jensdatter
F:
29 apr. 1808
Engum
Marie Magdalene Jensdatter
1810-
Marie Magdalene Jensdatter
F:
6 jan. 1810
Engum
Anne Marie Jensdatter
1811-
Anne Marie Jensdatter
F:
10 aug. 1811
Engum
Laurs Jensen
1813-
Laurs Jensen
F:
21 jan. 1813
Engum
Anne Jensdatter
1815-
Anne Jensdatter
F:
2 feb. 1815
Engum
Jens Jensen
1817-
Jens Jensen
F:
2 jan. 1817
Engum
Niels Jensen
1820-
Niels Jensen
F:
22 jan. 1820
Engum
Anne Sophie Jensdatter
1818-1819
Anne Sophie Jensdatter
F:
19 nov. 1818
Engum
D:
8 feb. 1819
Engum
Anne Sophie Jensdatter
1822-
Anne Sophie Jensdatter
F:
19 mar. 1822
Engum
Maren Kirstine Madsen
1847-
Maren Kirstine Madsen
F:
20 dec. 1847
Engum
Christen Madsen
1850-
Christen Madsen
F:
22 jun. 1850
Engum
Kirsten Marie Madsen
1852-
Kirsten Marie Madsen
F:
24 nov. 1852
Engum
Jensine Madsen
1855-
Jensine Madsen
F:
28 aug. 1855
Engum
Jens Madsen
1859-
Jens Madsen
F:
19 feb. 1859
Engum
Sophus Madsen
1862-
Sophus Madsen
F:
16 feb. 1862
Engum
Carl Martin Madsen
1865-1936
Carl Martin Madsen
F:
27 mar. 1865
Engum
D:
21 jan. 1936
Vær s. (Stensballe Sund)
Jensine Dorthea Nielsen
1866-1953
Jensine Dorthea Nielsen
F:
25 sep. 1866
Ørum s. (Stenvad)
G:
10 nov. 1894
Hedensted
D:
28 apr. 1953
Hedensted
Ane Margrethe Kirstine Madsen
1868-
Ane Margrethe Kirstine Madsen
F:
18 sep. 1868
Engum
Karen Jensdatter
1823-1904
Karen Jensdatter
F:
3 dec. 1823
Engum
D:
3 dec. 1904
Engum s. (Assendrup)
Mads Christensen
1817-1895
Mads Christensen
F:
12 apr. 1817
Engum s. (Assendrup)
G:
23 okt. 1847
Engum
D:
19 apr. 1895
Engum s. (Assendrup)
Christiane Caroline Sophie Jensdatter
1825-
Christiane Caroline Sophie Jensdatter
F:
27 dec. 1825
Engum
Kristen Jensen
1828-
Kristen Jensen
F:
29 okt. 1828
Engum
Maren Jensdatter
1788-1871
Maren Jensdatter
F:
1788
Hedensted s. (Torup)
D:
24 apr. 1871
Engum
Jens Laursen
1766-1847
Jens Laursen
F:
1766
Engum
G:
16 nov. 1805
Engum
D:
17 apr. 1847
Engum
Inger Elsebeth Jensdatter
1791-1791
Inger Elsebeth Jensdatter
F:
1791
Hedensted s. (Torup)
D:
1791
Hedensted s. (Torup)
Mette Cathrine Jensdatter
ca. 1797-1803
Mette Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1797
D:
TIDL. 1803
Kirsten Nielsdatter
1753-1823
Kirsten Nielsdatter
F:
1753
Engum s. (Bredal)
G:
17 okt. 1775
Engum
D:
26 aug. 1823
Hedensted s. (Torup (Knæstedgård))
Søren Christoffersen
1749-før 1770
Søren Christoffersen
F:
1749
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Anne Cathrine Christoffersdatter
1752-før 1770
Anne Cathrine Christoffersdatter
F:
1752
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Erik Christoffersen
1755-før 1761
Erik Christoffersen
F:
1755
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1761
Erik Christoffersen
1760-før 1770
Erik Christoffersen
F:
1760
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Anne Cathrine Lauridsdatter
1785-1786
Anne Cathrine Lauridsdatter
F:
1785
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Søren Lauridsen
1786-1786
Søren Lauridsen
F:
1786
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Christoffer Lauridsen
1786-1786
Christoffer Lauridsen
F:
1786
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Inger Elsebeth Christoffersdatter
1764-1818
Inger Elsebeth Christoffersdatter
F:
1764
Hedensted s. (Torup)
D:
25 dec. 1818
Store Dalby
Laurids Sørensen
ca. 1748-1787
Laurids Sørensen
F:
ca. 1748
G:
12 okt. 1784
Store Dalby
D:
1787
Store Dalby
Anne Cathrine Madsdatter
1788-
Anne Cathrine Madsdatter
F:
1788
Store Dalby
Laurids Madsen
1789-
Laurids Madsen
F:
1789
Store Dalby
Christoffer Madsen
1790-1791
Christoffer Madsen
F:
1790
Store Dalby
D:
1791
Store Dalby
Mette Kirstine Madsdatter
1792-
Mette Kirstine Madsdatter
F:
1792
Store Dalby
Søren Madsen
1794-1797
Søren Madsen
F:
18 okt. 1794
Store Dalby
D:
okt. 1797
Store Dalby
Mads Sørensen
1760-1832
Mads Sørensen
F:
1760
Urlev s. (Spettrup)
G:
25 maj 1787
Store Dalby
D:
18 mar. 1832
Store Dalby
Christoffer Nielsen
1706-1775
Christoffer Nielsen
F:
1706
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1775
Hedensted s. (Torup)
Anne Jensdatter Bisgaard
1719-1769
Anne Jensdatter Bisgaard
F:
1719
Hvirring s. (Kalhave)
G:
ca. 1740
D:
30 maj 1769
Hedensted s. (Torup)
Christen Nielsen
1707-1707
Christen Nielsen
F:
1707
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1707
Tamdrup s. (Kørup)
Catharina Nielsdatter
1709-1709
Catharina Nielsdatter
F:
1709
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1709
Tamdrup s. (Kørup)
Clemen Johansen
1739-1739
Clemen Johansen
F:
1739
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1739
Tamdrup s. (Vrønding)
Johan Clemensen
1761-1761
Johan Clemensen
F:
1761
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1761
Tamdrup s. (Vrønding)
Clemen Terkildsen
1790-1790
Clemen Terkildsen
F:
1790
Sønder Vissing s. (Vissing Kloster)
D:
1790
Sønder Vissing s. (Vissing Kloster)
Mette Terkildsdatter
1793-1794
Mette Terkildsdatter
F:
1793
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
D:
1794
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
Peder Jensen
1822-1831
Peder Jensen
F:
9 maj 1822
Sdr. Vissing
D:
4 dec. 1831
Sdr. Vissing
Karen Jensdatter
1823-
Karen Jensdatter
F:
6 maj 1823
Sdr. Vissing
Terkild Pedersen
1825-1826
Terkild Pedersen
F:
29 jul. 1825
Sdr. Vissing
D:
24 mar. 1826
Sdr. Vissing
Terkild Jensen
1827-1894
Terkild Jensen
F:
22 jan. 1827
Sdr. Vissing
D:
3 nov. 1894
Dover s. (Svejstrup)
Caroline Pedersdatter
1824-1884
Caroline Pedersdatter
F:
12 dec. 1824
Fruering s. (Gjesing)
G:
8 dec. 1858
Skanderborg
D:
8 dec. 1884
Skanderborg
Clemen Jensen
1828-1858
Clemen Jensen
F:
10 okt. 1828
Sdr. Vissing
D:
17 dec. 1858
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Bodil Cathrine Sørensen
1836-1859
Bodil Cathrine Sørensen
F:
30 dec. 1836
Kattrup
G:
1 jun. 1858
Kattrup
D:
24 apr. 1859
Ovsted s. (Tebstrup Mark)
Maren Jensdatter
1830-1904
Maren Jensdatter
F:
21 mar. 1830
Sdr. Vissing
D:
27 okt. 1904
Hansted s. (Hansted Hospital)
Morten Sørensen
1802-1882
Morten Sørensen
F:
1802
Randlev s.
G:
27 maj 1862
Randlev
D:
17 aug. 1882
Tolstrup s. (Eldrup Mark)
Anders Jensen
1831-
Anders Jensen
F:
25 okt. 1831
Sdr. Vissing
Mette Terkildsdatter
1795-1834
Mette Terkildsdatter
F:
17 nov. 1795
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
D:
29 jun. 1834
Sdr. Vissing
Jens Pedersen, den ældre
-1833
Jens Pedersen, den ældre
G:
13 okt. 1821
Sdr. Vissing
D:
22 mar. 1833
Sdr. Vissing
Dødfødt datter
1795-1795
Dødfødt datter
F:
18 nov. 1795
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
D:
18 nov. 1795
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
Cathrine Clemensdatter
1762-1795
Cathrine Clemensdatter
F:
1762
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
23 nov. 1795
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
Terkel Jensen
ca. 1747-1828
Terkel Jensen
F:
ca. 1747
G:
12 jun. 1789
Lundum
D:
21 apr. 1828
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
Datter
1788-1788
Datter
F:
1788
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1788
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Cathrine Andersdatter
1790-1790
Mette Cathrine Andersdatter
F:
1790
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1790
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Pedersdatter
1826-1913
Anne Pedersdatter
F:
10 jan. 1826
Hornborg s. (Kalhave)
D:
11 mar. 1913
Hornborg s. (Kalhave)
Thomas Nielsen
1814-1875
Thomas Nielsen
F:
18 dec. 1814
Hornborg
G:
14 jun. 1851
Hornborg
D:
7 mar. 1875
Hornborg s. (Kalhave Skov)
Bodil Pedersdatter
1828-
Bodil Pedersdatter
F:
6 feb. 1828
Hornborg s. (Kalhave)
Sidsel Marie Pedersdatter
1829-1831
Sidsel Marie Pedersdatter
F:
3 apr. 1829
Hornborg s. (Kalhave)
D:
31 dec. 1831
Hornborg s. (Kalhave)
Peder Pedersen
1830-1830
Peder Pedersen
F:
7 sep. 1830
Hornborg s. (Kalhave)
D:
6 dec. 1830
Hornborg s. (Kalhave)
Karen Pedersdatter
1831-
Karen Pedersdatter
F:
4 dec. 1831
Hornborg s. (Kalhave)
Peder Pedersen
1833-
Peder Pedersen
F:
7 dec. 1833
Hornborg s. (Kalhave)
Mette Cathrine Andersdatter
1792-1872
Mette Cathrine Andersdatter
F:
1792
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
22 mar. 1872
Hornborg s. (Kalhave)
Peder Pedersen
1771-1851
Peder Pedersen
F:
1771
Hornborg s. (Kalhave)
G:
23 apr. 1825
Tamdrup
D:
27 okt. 1851
Hornborg s. (Kalhave)
Dødfødt barn
1794-1794
Dødfødt barn
F:
1794
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1794
Tamdrup s. (Vrønding)
Dødfødt barn
1794-1794
Dødfødt barn
F:
1794
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1794
Tamdrup s. (Vrønding)
Stephan Rasmussen
1827-1912
Stephan Rasmussen
F:
3 apr. 1827
Nim
D:
8 maj 1912
Nim
Ane Cathrine Hansen
1837-1912
Ane Cathrine Hansen
F:
29 aug. 1837
Nim s. (Nim Mark)
G:
8 feb. 1856
Nim
D:
1 jan. 1912
Nim
Julius Rasmussen
1830-
Julius Rasmussen
F:
28 okt. 1830
Nim s.
Anne Marie Mikkelsdatter
1826-
Anne Marie Mikkelsdatter
F:
8 jul. 1826
Hvirring s. (Boring)
G:
2 jan. 1857
Hvirring
Cathrine Andersdatter
1796-1836
Cathrine Andersdatter
F:
11 jun. 1796
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
15 aug. 1836
Nim
Rasmus Juliussen
1790-1867
Rasmus Juliussen
F:
1790
Nim s.
G:
31 maj 1823
Tamdrup
D:
30 dec. 1867
Nim s.
Jens Andersen
1798-
Jens Andersen
F:
30 sep. 1798
Tamdrup s. (Vrønding)
Klemen Andersen
1800-1801
Klemen Andersen
F:
7 feb. 1800
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1801
Tamdrup s. (Vrønding)
Clemen Andersen
1801-1802
Clemen Andersen
F:
18 apr. 1801
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Klemen Andersen
1802-1802
Klemen Andersen
F:
11 apr. 1802
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Christen Andersen
1803-1803
Christen Andersen
F:
12 feb. 1803
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1803
Tamdrup s. (Vrønding)
Dødfødt barn
1804-1804
Dødfødt barn
F:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Dødfødt barn
1804-1804
Dødfødt barn
F:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Dødfødt barn
1804-1804
Dødfødt barn
F:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Bodil Clemensdatter
1765-1804
Bodil Clemensdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Anders Jensen
1758-1808
Anders Jensen
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
2 maj 1788
Tamdrup
D:
1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Johan Clemensen
1767-1776
Johan Clemensen
F:
1767
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
fmtl. før 1776
NN Clemensdatter
-1769
NN Clemensdatter
D:
1769
Tamdrup s. (Vrønding)
Christen Clemensen
1770-1779
Christen Clemensen
F:
1770
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1779
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Cathrine Clemensdatter
1773-1801
Anne Cathrine Clemensdatter
F:
1773
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1801
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Kirstine Johansdatter
1808-1808
Mette Kirstine Johansdatter
F:
1808
Lundum
D:
1808
Lundum
Mette Johansdatter
1809-1834
Mette Johansdatter
F:
1809
Lundum
D:
26 mar. 1834
Lundum
Johannes Andersen
1846-1909
Johannes Andersen
F:
10 feb. 1846
Østbirk s. (Urup Mølle)
D:
2 feb. 1909
Østbirk
Jensine Caroline Andersen
1848-
Jensine Caroline Andersen
F:
8 feb. 1848
Østbirk s. (Urup Mølle)
Anders Johansen
1811-1880
Anders Johansen
F:
1811
Lundum
D:
14 maj 1880
Øsrbirk s. (Urup Mølle)
Maren Jensdatter Møller
1810-1848
Maren Jensdatter Møller
F:
20 mar. 1810
Østbirk s. (Holm)
G:
27 apr. 1844
Østbirk
D:
18 feb. 1848
Østbirk s. (Urup Mølle)
Johanne Nielsen
1837-1917
Johanne Nielsen
F:
3 feb. 1837
Nebel s. (Bleld)
G:
5 apr. 1853
Østbirk
D:
29 aug. 1917
Østbirk
Bodil Johanne Sørensen
1853-1884
Bodil Johanne Sørensen
F:
3 sep. 1853
Nebel s. (Serridslev)
D:
13 jun. 1884
Nebel s. (Serridslev Mark)
Jens Peter Pedersen
ca. 1844-
Jens Peter Pedersen
F:
ca. 1844
G:
20 okt. 1876
Nebel
Jacob Sørensen
1855-1876
Jacob Sørensen
F:
25 feb. 1855
Nebel s. (Serridslev)
D:
5 dec. 1876
Nebel s. (Serridslev)
Johannes Sørensen
1856-1930
Johannes Sørensen
F:
24 feb. 1856
Nebel s. (Serridslev)
D:
29 jun. 1930
Hansted s. (Rådved Mark)
Voldborg Pedersen
1860-1934
Voldborg Pedersen
F:
26 sep. 1860
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
5 nov. 1887
Nebel
D:
9 dec. 1934
Yding s. (Såby Mark)
Clemen Elisius Sørensen
1857-1883
Clemen Elisius Sørensen
F:
11 jul. 1857
Nebel s. (Serridslev)
D:
4 aug. 1883
Nebel s. (Serridslev)
Mariane Sørensen
1861-
Mariane Sørensen
F:
10 okt. 1861
Nebel s. (Serridslev)
Niels Laursen
ca. 1854-
Niels Laursen
F:
ca. 1854
G:
13 nov. 1885
Nebel
Anne Kirstine Johansdatter
1817-1881
Anne Kirstine Johansdatter
F:
13 mar. 1817
Lundum
D:
30 jun. 1881
Nebel s. (Serridslev)
Søren Jacobsen
1827-
Søren Jacobsen
F:
7 jul. 1827
Nebel s. (Serridslev)
G:
13 dec. 1851
Lundum
Bodil Marie Johansdatter
1820-1886
Bodil Marie Johansdatter
F:
1 jan. 1820
Lundum
D:
23 apr. 1886
Lundum s. (Lundum Mark)
Jens Christensen
1820-1880
Jens Christensen
F:
13 nov. 1820
Hornborg s. (Flemming)
G:
27 mar. 1847
Lundum
D:
TIDL. 1880
Johan Clemensen
1776-1846
Johan Clemensen
F:
1776
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
28 sep. 1846
Lundum
Ellen Lauridsdatter
1779-1845
Ellen Lauridsdatter
F:
1779
Lundum
G:
2 okt. 1807
Lundum
D:
5 sep. 1845
Lundum
Christen Andersen
1840-1917
Christen Andersen
F:
15 jun. 1840
Hornborg s. (Flemming)
D:
24 mar. 1917
Horsens (Vor Frelsers s.)
Inger Marie Simonsen
1840-1873
Inger Marie Simonsen
F:
12 jul. 1840
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
11 nov. 1864
Tamdrup
D:
15 feb. 1873
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Cathrine Mikkelsen
1852-1921
Anne Cathrine Mikkelsen
F:
29 maj 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
12 jul. 1873
Tamdrup
D:
14 aug. 1921
Aarhus (kommunehospitalet)
Ellen Andersen
1842-1877
Ellen Andersen
F:
27 mar. 1842
Hornborg s. (Flemming)
D:
6 feb. 1877
Tamdrup s.
Jens Nielsen
Jens Nielsen
G:
13 nov. 1869
Hornborg
Christian Andersen
1844-
Christian Andersen
F:
11 apr. 1844
Hornborg s. (Flemming)
Ane Marie Andersen
Ane Marie Andersen
G:
29 mar. 1867
Hvirring
Andreas Andersen
1846-
Andreas Andersen
F:
5 nov. 1846
Hornborg s. (Flemming)
Ellen Julie Hansen
1865-
Ellen Julie Hansen
F:
17 dec. 1865
G:
24 mar. 1893
Hornborg
Mette Andersdatter
1849-
Mette Andersdatter
F:
2 mar. 1849
Hornborg s. (Flemming)
Søren Peder Steffensen
-før 1890
Søren Peder Steffensen
G:
8 nov. 1873
Hornborg
D:
før 1890
Christen Madsen, senere Madsen Daugaard
Christen Madsen, senere Madsen Daugaard
G:
5 jul. 1890
Tolstrup
Jens Andersen
1854-1855
Jens Andersen
F:
4 dec. 1854
Hornborg s. (Flemming)
D:
8 jun. 1855
Hornborg s. (Flemming)
Jensine Andersen
1856-
Jensine Andersen
F:
10 feb. 1856
Hornborg s. (Flemming)
Jens Michael Albrectsen
-1887
Jens Michael Albrectsen
G:
8 jun. 1880
Hornborg
D:
15 feb. 1887
Lundum
Niels Severin Andersen
1857-1928
Niels Severin Andersen
F:
17 dec. 1857
Hornborg s. (Flemming)
D:
1928
Horsens
Marie Hansen
Marie Hansen
G:
4 apr. 1882
Elisabeth Sophie Andersen
1859-1859
Elisabeth Sophie Andersen
F:
6 maj 1859
Hornborg s. (Flemming)
D:
3 okt. 1859
Hornborg s. (Flemming)
Mette Cathrine Christensdatter
1815-1886
Mette Cathrine Christensdatter
F:
14 dec. 1815
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
17 feb. 1886
Hornborg s. (Flemming)
Anders Christensen
1814-1887
Anders Christensen
F:
24 mar. 1814
Hornborg s. (Flemming)
G:
21 mar. 1840
Tamdrup
D:
29 apr. 1887
Hornborg s. (Flemming)
Sophie Knudsen
1847-1847
Sophie Knudsen
F:
22 nov. 1847
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
13 dec. 1847
Tamdrup s. (Molgjer)
Mette Sophie Knudsen
1849-
Mette Sophie Knudsen
F:
28 feb. 1849
Tamdrup s. (Molgjer)
Jens Christian Nielsen
1837-1897
Jens Christian Nielsen
F:
29 mar. 1837
Tamdrup s. (Lund)
G:
1 dec. 1871
Tamdrup
D:
15 feb. 1897
Tamdrup s. (Lund)
Søren Knudsen
1851-1937
Søren Knudsen
F:
27 okt. 1851
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
7 apr. 1937
Nebel
Ane Munch Jensen
1870-1946
Ane Munch Jensen
F:
14 jun. 1870
Hansted
G:
1 apr. 1898
Hansted
D:
27 aug. 1946
Nebel
Anne Christensdatter
1817-1887
Anne Christensdatter
F:
20 apr. 1817
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
14 jun. 1887
Tamdrup s. (Molgjer)
Knud Sørensen Svejstrup
1817-1878
Knud Sørensen Svejstrup
F:
13 jun. 1817
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
8 nov. 1845
Tamdrup
D:
18 dec. 1878
Tamdrup s. (Molgjer)
Maren Jensen
1847-1864
Maren Jensen
F:
14 mar. 1847
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
20 mar. 1864
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Jensen
1848-1858
Mette Jensen
F:
10 dec. 1848
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1 jun. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Ole Jensen
1850-
Ole Jensen
F:
23 nov. 1850
Tamdrup s. (Vrønding)
Inger Nielsen
1854-
Inger Nielsen
F:
17 aug. 1854
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
1 okt. 1875
Tamdrup
Anne Marie Jensen
1853-
Anne Marie Jensen
F:
18 maj 1853
Tamdrup s. (Vrønding)
Johan Theodor Ferdinand Høffner
1849-
Johan Theodor Ferdinand Høffner
F:
16 sep. 1849
Tamdrup s. (Vinten)
G:
9 apr. 1875
Tamdrup
Christen Jensen
1856-
Christen Jensen
F:
8 jan. 1856
Tamdrup s. (Vrønding)
Inger Marie Jensen
1859-
Inger Marie Jensen
F:
16 maj 1859
Hatting
G:
15 okt. 1886
Hatting
Ane Elisabeth Christensdatter
1819-1892
Ane Elisabeth Christensdatter
F:
19 sep. 1819
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
24 maj 1892
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Olesen
1822-1897
Jens Olesen
F:
31 jul. 1822
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
2 maj 1846
Tamdrup
D:
9 apr. 1897
Tamdrup s. (Vrønding)
Clemen Christensen
1822-1822
Clemen Christensen
F:
16 feb. 1822
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
18 feb. 1822
Tamdrup s. (Vrønding)
Rasmus Rasmussen
1850-
Rasmus Rasmussen
F:
2 feb. 1850
Rårup s. (Rårup Østermark)
Mette Kirstine Rasmussen
1851-1851
Mette Kirstine Rasmussen
F:
23 nov. 1851
Rårup s. (Rårup Østermark)
D:
10 dec. 1851
Rårup s. (Rårup Østermark)
Chresten Rasmussen
1852-
Chresten Rasmussen
F:
21 dec. 1852
Rårup s. (Rårup Østermark)
Knud Rasmussen
1855-1857
Knud Rasmussen
F:
17 dec. 1855
Rårup s. (Rårup Østermark)
D:
19 mar. 1857
Rårup s. (Rårup Østermark)
Marius Rasmussen
1859-
Marius Rasmussen
F:
12 okt. 1859
Rårup s. (Rårup Østermark)
Søren Rasmussen
1862-
Søren Rasmussen
F:
12 dec. 1862
Rårup s. (Rårup Østermark)
Knud Rasmussen
1867-
Knud Rasmussen
F:
1 apr. 1867
Rårup s. (Rårup Østermark)
Bodil Marie Christensdatter
1824-1898
Bodil Marie Christensdatter
F:
20 jul. 1824
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
22 jul. 1898
Rårup s. (Rårup Østermark)
Rasmus Rasmussen
1817-1896
Rasmus Rasmussen
F:
25 jan. 1817
Rårup
G:
10 nov. 1848
Tamdrup
D:
2 mar. 1896
Rårup s. (Rårup Østermark)
Simon Christensen
1825-1826
Simon Christensen
F:
27 jun. 1825
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
13 sep. 1826
Tamdrup s. (Vrønding)
Elisabeth Sophie Christensdatter
1827-1858
Elisabeth Sophie Christensdatter
F:
19 maj 1827
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
28 jun. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Søren Knudsen
1822-1856
Søren Knudsen
F:
27 sep. 1822
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
G:
23 okt. 1855
Tamdrup
D:
19 dec. 1856
Tamdrup s. (Vrønding)
Michel Peter Therkildsen
1826-
Michel Peter Therkildsen
F:
1 sep. 1826
Hornborg s. (Flemming)
G:
15 maj 1857
Tamdrup
Simon Christensen
1859-
Simon Christensen
F:
27 jan. 1859
Tamdrup s. (Vrønding)
Marie Kirstine Iverine Jensen Koed
1869-
Marie Kirstine Iverine Jensen Koed
F:
24 aug. 1869
Nim s. (Nim Mark)
G:
21 nov. 1891
Underup
Christen Clemen Christensen
1861-1927
Christen Clemen Christensen
F:
20 jul. 1861
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
24 sep. 1927
Nim
Maren Hansen
1862-1946
Maren Hansen
F:
8 aug. 1862
Hatting
G:
1 apr. 1887
Hatting
D:
28 apr. 1946
Nim
Søren Christensen
1868-
Søren Christensen
F:
1 feb. 1868
Tamdrup s. (Vrønding)
Clemen Christensen
1829-1909
Clemen Christensen
F:
20 maj 1829
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
6 mar. 1909
Tamdrup s. (Vrønding)
Kirsten Simonsdatter
1833-1894
Kirsten Simonsdatter
F:
7 apr. 1833
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
12 dec. 1856
Tamdrup
D:
26 apr. 1894
Tamdrup s. (Vrønding)
Simon Christensen
1831-1831
Simon Christensen
F:
4 maj 1831
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
17 jul. 1831
Tamdrup s. (Vrønding)
Christen Clemensen
1780-1861
Christen Clemensen
F:
1780
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
26 jun. 1861
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Simonsdatter
1790-1870
Mette Simonsdatter
F:
1790
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
6 aug. 1814
Tamdrup
D:
29 maj 1870
Tamdrup s. (Vrønding)
Clemen Johansen
1740-1809
Clemen Johansen
F:
1740
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
11 sep. 1809
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Christensdatter
1740-1829
Mette Christensdatter
F:
1740
Hansted s. (Rådved)
G:
6 aug. 1760
Hansted
D:
11 feb. 1829
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Margrethe Johansdatter
1787-1793
Anne Margrethe Johansdatter
F:
1787
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1793
Lundum s. (Lundum Mølle)
Silke Johansdatter
1788-1798
Silke Johansdatter
F:
1788
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1798
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Birgitte Johansdatter
1790-1798
Birgitte Johansdatter
F:
1790
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1798
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Peder Johansen
1792-1798
Peder Johansen
F:
1792
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1798
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Anne Margrethe Johansdatter Møller
1793-1794
Anne Margrethe Johansdatter Møller
F:
6 okt. 1793
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1794
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Anne Marie Johansdatter
1794-1794
Anne Marie Johansdatter
F:
1794
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1794
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Jens Johansen
1794-1794
Jens Johansen
F:
1794
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1794
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Hedevig Sophie Møller
1816-1895
Hedevig Sophie Møller
F:
30 apr. 1816
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
29 jun. 1895
Fredericia (Trinitatis s.)
Hans Laurits Bang
1810-1891
Hans Laurits Bang
F:
15 feb. 1810
Fredericia (Trinitatis s.)
G:
23 okt. 1839
Hansted
D:
22 dec. 1891
Fredericia (Trinitatis s.)
Johannes Jensen Møller
1819-1865
Johannes Jensen Møller
F:
3 mar. 1819
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
6 feb. 1865
Ovsted s. (Tebstrup skole)
Hansine Scholastica Fenger
1815-1849
Hansine Scholastica Fenger
F:
26 jan. 1815
Bredstrup
G:
12 sep. 1844
Fredericia (Trinitatis k.)
D:
17 maj 1849
Ovsted s. (Ris skole)
Hansine Adolphfine Fenger
1817-
Hansine Adolphfine Fenger
F:
19 dec. 1817
Smidstrup s. (Vellinggård)
G:
23 okt. 1852
Fredericia (Trinitatis k.)
Jens Heegaard Møller
1822-1906
Jens Heegaard Møller
F:
10 jan. 1822
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
17 feb. 1906
Hansted s. (Egebjerggård)
Maren Jensine Arenstrop
1823-1904
Maren Jensine Arenstrop
F:
4 dec. 1823
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
G:
23 okt. 1844
Tolstrup
D:
16 maj 1904
Hansted s. (Egebjerggård)
Anna Møller
1823-
Anna Møller
F:
26 jul. 1823
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Silke Helene Møller
1825-1914
Silke Helene Møller
F:
13 feb. 1825
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
8 jun. 1914
Silkeborg
Petrine, senere Peter Emil, Fenger
1817-1877
Petrine, senere Peter Emil, Fenger
F:
6 aug. 1817
Bredstrup
G:
23 okt. 1849
Hansted
D:
3 sep. 1877
Fredericia
Anette Nielsine Møller
1826-1900
Anette Nielsine Møller
F:
17 apr. 1826
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
14 jun. 1900
Silkeborg
Oluf Trygvesen Rudolph Schjødt
1828-
Oluf Trygvesen Rudolph Schjødt
F:
2 sep. 1828
Berlin
Ole Jens Peter Clementin Møller
1828-
Ole Jens Peter Clementin Møller
F:
10 jan. 1828
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Christian Julius Møller
1830-1831
Christian Julius Møller
F:
17 dec. 1830
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
29 jan. 1831
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Sara Juliane Margrete Møller
1832-
Sara Juliane Margrete Møller
F:
24 jun. 1832
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Thomas Peter Sørensen
1826-
Thomas Peter Sørensen
F:
17 jun. 1826
Lading
Erich Andreas Møller
1833-1834
Erich Andreas Møller
F:
16 sep. 1833
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
26 apr. 1834
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Erich Andreas Møller
1835-1837
Erich Andreas Møller
F:
17 mar. 1835
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
20 feb. 1837
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Jens Peder Møller
1796-1843
Jens Peder Møller
F:
1796
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
29 maj 1843
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Nicolette Maria Wang
1794-1843
Nicolette Maria Wang
F:
1794
Holstebro
G:
23 okt. 1814
Hansted
D:
15 maj 1843
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Margrethe Johansdatter
1798-1798
Margrethe Johansdatter
F:
1798
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
D:
1798
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Johannes Jensen Møller
1761-1810
Johannes Jensen Møller
F:
1761
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1810
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Hedvig Sofie Pedersdatter
1757-1829
Hedvig Sofie Pedersdatter
F:
1757
Lundum s. (Lundum Mølle)
G:
12 aug. 1786
Lundum
D:
24 maj 1829
Hansted s. (Egebjerg Mølle)
Kirsten Maria Sørensdatter
1822-1822
Kirsten Maria Sørensdatter
F:
10 sep. 1822
Kattrup s. (Overby Mark)
D:
12 sep. 1822
Kattrup s. (Overby Mark)
Ane Kirstine Sørensdatter
1823-1856
Ane Kirstine Sørensdatter
F:
18 okt. 1823
Kattrup s. (Overby Mark)
D:
22 mar. 1856
Tolstrup
Johannes Nicolaisen Møller
1806-1904
Johannes Nicolaisen Møller
F:
16 nov. 1806
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
G:
22 maj 1841
Tolstrup
D:
27 dec. 1904
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
Siliane Sørensdatter
1830-1845
Siliane Sørensdatter
F:
3 jan. 1830
Tolstrup s. (Gedved)
D:
8 mar. 1845
Tolstrup s. (Gedved)
Silke Nielsdatter
1794-1885
Silke Nielsdatter
F:
17 jan. 1794
Tolstrup s. (Tammestrup)
D:
3 jan. 1885
Tolstrup s. (Gedved Mark)
Søren Sørensen Møller
1785-1849
Søren Sørensen Møller
F:
1785
Tiset s. (Solbjerg)
G:
9 jan. 1819
Fruering
D:
7 jun. 1849
Tolstrup s. (Gedved)
Rasmus Nielsen
1795-1799
Rasmus Nielsen
F:
4 mar. 1795
Tolstrup s. (Tammestrup)
D:
9 feb. 1799
Tolstrup s. (Tammestrup)
Johanne Nielsdatter
1797-1861
Johanne Nielsdatter
F:
20 maj 1797
Tolstrup s. (Tammestrup)
D:
13 mar. 1861
Kattrup s. (Overby Mark)
Jens Jensen
-1821
Jens Jensen
D:
TIDL. 1821
Mariane Jensdatter
1822-1896
Mariane Jensdatter
F:
9 feb. 1822
Tolstrup
D:
1 feb. 1896
Vedslet s. (Grumstrup)
Jacob Peter Rasmussen
1824-1895
Jacob Peter Rasmussen
F:
26 maj 1824
Vedslet s. (Grumstrup)
G:
29 dec. 1846
Tolstrup
D:
2 feb. 1895
Vedslet s. (Grumstrup)
Jens Lausen Jensen
1825-
Jens Lausen Jensen
F:
16 apr. 1825
Tolstrup
Ane Kirstine Jensdatter (Møller)
1827-1904
Ane Kirstine Jensdatter (Møller)
F:
1 nov. 1827
Tolstrup
D:
21 feb. 1904
Kattrup s. (Overby Mark)
Niels Jacobsen
1836-1895
Niels Jacobsen
F:
10 okt. 1836
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
G:
4 feb. 1866
Kattrup
D:
28 nov. 1895
Kattrup s. (Overby Mark)
Siliane Jensdatter
1831-
Siliane Jensdatter
F:
16 mar. 1831
Tolstrup
Birgitte Jensdatter
1834-
Birgitte Jensdatter
F:
27 okt. 1834
Ousted s. (Tebstrup)
Niels Jensen Møller
1838-
Niels Jensen Møller
F:
13 maj 1838
Kattrup s. (Møballe Mark)
Hansine Jensen
1837-
Hansine Jensen
F:
18 mar. 1837
Hylke s. (Ustrup)
G:
13 nov. 1866
Hylke
Ane Marie Jensen Møller
1842-
Ane Marie Jensen Møller
F:
8 feb. 1842
Hansted s. (Rådved Mark)
Jens Jensen (Møller)
1790-1879
Jens Jensen (Møller)
F:
1790
Tolstrup
G:
ca. 1821
D:
14 maj 1879
Kattrup s. (Kattrup Fattiggård)
Niels Jensen Møller
1762-1800
Niels Jensen Møller
F:
1762
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1 jan. 1800
Tolstrup s. (Tammestrup)
Anne Jørgensdatter
1757-1797
Anne Jørgensdatter
F:
1757
Hansted s. (Rådved)
G:
24 apr. 1793
Tolstrup
D:
17 sep. 1797
Tolstrup s. (Tammestrup)
Jens Nielsen
1799-
Jens Nielsen
F:
1799
Tolstrup s. (Tammestrup)
Karen Jacobsdatter
1774-
Karen Jacobsdatter
F:
1774
Ovsted s. (Elling)
G:
2 feb. 1798
Ovsted
Enevold Jensen
1764-1765
Enevold Jensen
F:
1764
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1765
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Laurs Jensen
1787-
Laurs Jensen
F:
1787
Tolstrup
Silke Johanne Jensdatter
1789-1846
Silke Johanne Jensdatter
F:
1789
Tolstrup
D:
23 nov. 1846
Kattrup s. (Overby Mark)
Mariane Jensdatter
1822-1896
Mariane Jensdatter
F:
9 feb. 1822
Tolstrup
D:
1 feb. 1896
Vedslet s. (Grumstrup)
Jacob Peter Rasmussen
1824-1895
Jacob Peter Rasmussen
F:
26 maj 1824
Vedslet s. (Grumstrup)
G:
29 dec. 1846
Tolstrup
D:
2 feb. 1895
Vedslet s. (Grumstrup)
Jens Lausen Jensen
1825-
Jens Lausen Jensen
F:
16 apr. 1825
Tolstrup
Ane Kirstine Jensdatter (Møller)
1827-1904
Ane Kirstine Jensdatter (Møller)
F:
1 nov. 1827
Tolstrup
D:
21 feb. 1904
Kattrup s. (Overby Mark)
Niels Jacobsen
1836-1895
Niels Jacobsen
F:
10 okt. 1836
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
G:
4 feb. 1866
Kattrup
D:
28 nov. 1895
Kattrup s. (Overby Mark)
Siliane Jensdatter
1831-
Siliane Jensdatter
F:
16 mar. 1831
Tolstrup
Birgitte Jensdatter
1834-
Birgitte Jensdatter
F:
27 okt. 1834
Ousted s. (Tebstrup)
Niels Jensen Møller
1838-
Niels Jensen Møller
F:
13 maj 1838
Kattrup s. (Møballe Mark)
Hansine Jensen
1837-
Hansine Jensen
F:
18 mar. 1837
Hylke s. (Ustrup)
G:
13 nov. 1866
Hylke
Ane Marie Jensen Møller
1842-
Ane Marie Jensen Møller
F:
8 feb. 1842
Hansted s. (Rådved Mark)
Jens Jensen (Møller)
1790-1879
Jens Jensen (Møller)
F:
1790
Tolstrup
D:
14 maj 1879
Kattrup s. (Kattrup Fattiggård)
Johanne Nielsdatter
1797-1861
Johanne Nielsdatter
F:
20 maj 1797
Tolstrup s. (Tammestrup)
G:
ca. 1821
D:
13 mar. 1861
Kattrup s. (Overby Mark)
Sidsel Elisabeth Jensdatter
1792-1867
Sidsel Elisabeth Jensdatter
F:
4 maj 1792
Tolstrup
D:
13 jun. 1867
Lundum s. (Lundumskov)
Rasmus Christensen
ca. 1781-1855
Rasmus Christensen
F:
ca. 1781
Sdr. Vissing
G:
20 jun. 1835
Tolstrup
D:
19 apr. 1855
Lundum s. (Lundumskov)
Johanne Jensdatter
1793-1793
Johanne Jensdatter
F:
9 okt. 1793
Tolstrup
D:
17 okt. 1793
Tolstrup
Rasmus Jensen
1795-1795
Rasmus Jensen
F:
22 apr. 1795
Tolstrup
D:
22 maj 1795
Tolstrup
Udøbt søn
1796-1796
Udøbt søn
F:
24 jul. 1796
Tolstrup
D:
24 jul. 1796
Tolstrup
Johanne Jensdatter
1796-1796
Johanne Jensdatter
F:
24 jul. 1796
Tolstrup
D:
25 jul. 1796
Tolstrup
Rasmus Jensen
1797-1797
Rasmus Jensen
F:
5 jul. 1797
Tolstrup
D:
25 jul. 1797
Tolstrup
Ane Marie Rasmusdatter
1830-
Ane Marie Rasmusdatter
F:
31 mar. 1830
Tolstrup
Margrethe Marie Rasmusdatter
1833-1835
Margrethe Marie Rasmusdatter
F:
21 jun. 1833
Tolstrup
D:
4 feb. 1835
Tolstrup
Anders Møller Rasmussen
1841-1909
Anders Møller Rasmussen
F:
22 jan. 1841
Tolstrup
D:
17 jul. 1909
Tolstrup
Maren Johannessen
1854-1914
Maren Johannessen
F:
13 aug. 1854
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
G:
13 maj 1884
Tolstrup
D:
3 sep. 1914
Tolstrup
Jens Bertel Rasmussen
1844-1857
Jens Bertel Rasmussen
F:
19 feb. 1844
Tolstrup
D:
18 jan. 1857
Tolstrup
Rasmus Jensen
1799-1863
Rasmus Jensen
F:
14 apr. 1799
Tolstrup
D:
5 feb. 1863
Tolstrup
Ane Sophie Andersdatter
1802-1882
Ane Sophie Andersdatter
F:
27 apr. 1802
Hørning s. (Dørup)
G:
22 nov. 1828
Tolstrup
D:
5 aug. 1882
Tolstrup
Margrethe Marie Nielsdatter
1837-1837
Margrethe Marie Nielsdatter
F:
19 jan. 1837
Østbirk s. (Sattrup Mark)
D:
6 feb. 1837
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Margrethe Marie Nielsdatter
1838-
Margrethe Marie Nielsdatter
F:
5 mar. 1838
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Anders Nielsen
1842-1855
Anders Nielsen
F:
12 apr. 1842
Østbirk s. (Sattrup Mark)
D:
17 okt. 1855
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Jens Bertelsen Nielsen
1845-
Jens Bertelsen Nielsen
F:
21 mar. 1845
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Ane Elisabeth Nielsen
1849-1885
Ane Elisabeth Nielsen
F:
8 nov. 1849
Østbirk
G:
23 okt. 1874
Østbirk
D:
18 jan. 1885
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Niels Jensen
1801-1865
Niels Jensen
F:
4 feb. 1801
Tolstrup
D:
1 apr. 1865
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Ane Cathrine Andersdatter
1805-1871
Ane Cathrine Andersdatter
F:
17 jun. 1805
Hørning s. (Dørup)
G:
30 maj 1835
Kattrup k. (Tolstrup kb.)
D:
1 maj 1871
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Anne Cathrine Jensdatter
1803-1803
Anne Cathrine Jensdatter
F:
18 jan. 1803
Tolstrup
D:
3 feb. 1803
Tolstrup
Ingeborg Christine Jensdatter
1804-1804
Ingeborg Christine Jensdatter
F:
5 feb. 1804
Tolstrup
D:
11 apr. 1804
Tolstrup
Anne Marie Jensdatter
1765-1844
Anne Marie Jensdatter
F:
1765
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
18 dec. 1844
Tolstrup
Jens Laursen
1755-1809
Jens Laursen
F:
1755
Tolstrup
G:
14 aug. 1786
Tolstrup
D:
15 okt. 1809
Tolstrup
Hans Friis Andersen Winther
1793-1842
Hans Friis Andersen Winther
F:
25 aug. 1793
Ørridslev s. (Ørskov)
G:
5 jul. 1811
Tolstrup
D:
23 aug. 1842
Randers (Skt. Mortens s.)
Hans Jensen
1768-1769
Hans Jensen
F:
1768
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1769
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Anders Jensen Møller
1769-1825
Anders Jensen Møller
F:
1769
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
8 nov. 1825
Fruering s. (Røde Mølle)
Margrethe Frandsdatter
1750-1827
Margrethe Frandsdatter
F:
1750
G:
21 jul. 1797
Fruering
D:
18 nov. 1827
Fruering s. (Røde Mølle)
Rasmus Jensen (Due)
1821-1891
Rasmus Jensen (Due)
F:
12 mar. 1821
Rårup s. (Skævlund Mark)
D:
31 okt. 1891
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Katrine Jensdatter
1824-1913
Katrine Jensdatter
F:
12 jun. 1824
Rårup s. (Skævlund Mark)
D:
8 okt. 1913
Rårup s. (Fattiggården i Åstrup)
Hans Jensen
1827-
Hans Jensen
F:
11 feb. 1827
Rårup s. (Glattrup Mark)
Mikkel Jensen
1830-
Mikkel Jensen
F:
1 aug. 1830
Rårup s. (Glattrup Mark)
Inger Marie Jensdatter
1833-1838
Inger Marie Jensdatter
F:
7 apr. 1833
Rårup s. (Glattrup Mark)
D:
29 jul. 1838
Rårup s. (Glattrup Mark)
Jens Jacobsen Due
1795-1868
Jens Jacobsen Due
F:
12 sep. 1795
Skjold
D:
15 jul. 1868
Rårup s. (Glattrup Mark)
Dorthe Rasmusdatter
1795-1847
Dorthe Rasmusdatter
F:
1795
Rårup s. (Skævlund)
G:
5 dec. 1819
Rårup
D:
21 feb. 1847
Rårup s. (Glattrup Mark)
Mette Marie Jonasdatter
1798-
Mette Marie Jonasdatter
F:
9 okt. 1798
Rårup
G:
2 jul. 1847
Rårup
Ane Jacobsdatter Due
1797-1800
Ane Jacobsdatter Due
F:
1 okt. 1797
Skjold
D:
30 sep. 1800
Skjold
Jens Peter Jacobsen Due
1799-1799
Jens Peter Jacobsen Due
F:
2 apr. 1799
Skjold
D:
3 maj 1799
Skjold
Udøbt søn
1829-1829
Udøbt søn
F:
20 mar. 1829
Skjold
D:
5 apr. 1829
Skjold
Silke Jacobsdatter Due
1800-1885
Silke Jacobsdatter Due
F:
30 jul. 1800
Skjold
D:
16 okt. 1885
Ousted s. (Tebstrup)
Ukendt
Jacob (Vinther) Hansen
1833-1887
Jacob (Vinther) Hansen
F:
11 apr. 1833
Skjold
D:
13 dec. 1887
Ousted s. (Tebstrup)
Christiane Pedersdatter
1834-1891
Christiane Pedersdatter
F:
16 okt. 1834
Ousted s. (Tebstrup Mark)
G:
ca. 1867
D:
12 jan. 1891
Ousted s. (Tebstrup)
Hans Pedersen
Søren Nielsen Winther
1843-
Søren Nielsen Winther
F:
29 aug. 1843
Ousted s. (Tebstrup)
Mette Kirstine Nielsen Winther
1843-1845
Mette Kirstine Nielsen Winther
F:
29 aug. 1843
Ousted s. (Tebstrup)
D:
12 apr. 1845
Ousted s. (Tebstrup)
Niels Sørensen Winther
1794-1860
Niels Sørensen Winther
F:
31 jul. 1794
Stenderup
G:
8 jul. 1842
Skjold
D:
23 nov. 1860
Ousted s. (Tebstrup)
Niels Jacobsen Due
1801-1801
Niels Jacobsen Due
F:
31 aug. 1801
Skjold
D:
18 nov. 1801
Skjold
Jacob Jacobsen Due
1801-1802
Jacob Jacobsen Due
F:
31 aug. 1801
Skjold
D:
16 jan. 1802
Skjold
Ane Jacobsdatter Due
1802-1880
Ane Jacobsdatter Due
F:
28 dec. 1802
Skjold
D:
30 okt. 1880
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Mikkel Jensen
1795-1826
Mikkel Jensen
F:
1795
Bjerre s. (Neder Bjerre)
G:
13 mar. 1824
Skjold
D:
20 jan. 1826
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Mikkel Jensen Brixensen
1836-
Mikkel Jensen Brixensen
F:
30 jan. 1836
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Karen Marie Jensen
1851-
Karen Marie Jensen
F:
3 dec. 1851
Bjerre s. (Bjerrelide)
G:
21 dec. 1888
Bjerre
Jens Brixensen
1838-
Jens Brixensen
F:
4 maj 1838
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Stine Jensdatter
1834-
Stine Jensdatter
F:
4 feb. 1834
Uth s. (Sejet)
G:
16 mar. 1872
Bjerre
Catrine Brixensen
1839-
Catrine Brixensen
F:
17 mar. 1839
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Anders Jacobsen
1837-1876
Anders Jacobsen
F:
3 mar. 1837
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
G:
25 okt. 1862
Bjerre
D:
12 nov. 1876
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Ane Kirstine Brixensen
1841-
Ane Kirstine Brixensen
F:
31 mar. 1841
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Hans Jensen
1838-
Hans Jensen
F:
27 mar. 1838
Nebsager
G:
1867
Bjerre
Maren Brixensen
1843-
Maren Brixensen
F:
20 apr. 1843
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Jacob Brixensen
1848-
Jacob Brixensen
F:
11 jul. 1848
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Marie Johanne Jørgensen
1859-
Marie Johanne Jørgensen
F:
30 aug. 1859
Bjerre s. (Neder Bjerre)
G:
24 feb. 1883
Bjerre
Brixen Jensen
1812-1862
Brixen Jensen
F:
9 sep. 1812
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
G:
19 sep. 1835
Bjerre
D:
18 feb. 1862
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Ane Cathrine Jacobsdatter Due
1805-eft. 1845
Ane Cathrine Jacobsdatter Due
F:
28 feb. 1805
Skjold
D:
eft. 1845
Ane Marie Jacobsdatter Due
1806-1807
Ane Marie Jacobsdatter Due
F:
27 aug. 1806
Skjold
D:
24 maj 1807
Skjold
Johannes Jacobsen Due
1808-1809
Johannes Jacobsen Due
F:
17 jul. 1808
Skjold
D:
15 feb. 1809
Skjold
Johanne Jacobsdatter Due
1808-1808
Johanne Jacobsdatter Due
F:
17 jul. 1808
Skjold
D:
21 aug. 1808
Skjold
Ane Marie Cathrine Jacobsdatter Due
1810-1810
Ane Marie Cathrine Jacobsdatter Due
F:
1810
Skjold
D:
10 feb. 1810
Skjold
Dines Jacobsen Due
1810-1810
Dines Jacobsen Due
F:
1810
Skjold
D:
12 feb. 1810
Skjold
Jørgen Christian Andersen
1836-
Jørgen Christian Andersen
F:
5 aug. 1836
Skjold
Jacob Andersen
1839-
Jacob Andersen
F:
16 jun. 1839
Skjold
Sørine Marie Jensen
1845-
Sørine Marie Jensen
F:
9 feb. 1845
Rårup
G:
19 maj 1868
Rårup
Johanne Andersen
1843-
Johanne Andersen
F:
17 mar. 1843
Skjold
Jens Rasmussen
ca. 1840-
Jens Rasmussen
F:
ca. 1840
Skjold s.
Jensine Catrine Andersen
1845-
Jensine Catrine Andersen
F:
22 jun. 1845
Skjold
Ane Birgitte Andersen
1849-
Ane Birgitte Andersen
F:
25 mar. 1849
Skjold
Jørgen Knudsen
1853-
Jørgen Knudsen
F:
26 apr. 1853
Tamdrup s. (Enner Mark)
G:
21 aug. 1875
Tamdrup
Carl Vilhelm Andersen
1851-
Carl Vilhelm Andersen
F:
23 mar. 1851
Skjold
Mette Kathrine Thomsen
1853-
Mette Kathrine Thomsen
F:
3 jan. 1853
Skjold
G:
7 maj 1875
Skjold
Anders Jacobsen Due
1812-1861
Anders Jacobsen Due
F:
11 jul. 1812
Skjold
D:
22 nov. 1861
Skjold s. (Skjold Mark)
Juliane Frederiche Gronemann
1809-1890
Juliane Frederiche Gronemann
F:
2 okt. 1809
Rolsted (Rolfsted)
G:
30 okt. 1842
Skjold
D:
30 mar. 1890
Skjold
Ane Birgitte Jacobsen
1850-1929
Ane Birgitte Jacobsen
F:
25 mar. 1850
Skjold
D:
29 jan. 1929
Rårup s. (Gramrode)
Jens Jørgen Rasmussen
1838-1913
Jens Jørgen Rasmussen
F:
24 feb. 1838
Skjold
G:
20 jul. 1872
Skjold
D:
31 maj 1913
Skjold
Jacob Jacobsen Due
1815-1892
Jacob Jacobsen Due
F:
26 aug. 1815
Skjold
D:
11 feb. 1892
Skjold
Isabella Sophie Nicolaisdatter
1820-1913
Isabella Sophie Nicolaisdatter
F:
1 jul. 1820
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
G:
5 nov. 1847
Stenderup
D:
29 jun. 1913
Skjold
Cathrine Jensdatter
1771-1834
Cathrine Jensdatter
F:
1771
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
19 jan. 1834
Skjold
Jacob Jensen Due
1753-1815
Jacob Jensen Due
F:
1753
Stenderup
G:
6 feb. 1795
Hansted
D:
10 mar. 1815
Skjold
Jørgen Pedersen
ca. 1782-1844
Jørgen Pedersen
F:
ca. 1782
G:
7 okt. 1815
Skjold
D:
8 okt. 1844
Skjold
Margrethe Jensdatter
1773-1779
Margrethe Jensdatter
F:
1773
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1779
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Rasmus Jensen
1775-1776
Rasmus Jensen
F:
1775
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1776
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Henrik Jensen
1776-1778
Henrik Jensen
F:
1776
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1778
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Jørgen Christensen
1814-
Jørgen Christensen
F:
29 dec. 1814
Rårup s. (Glattrup)
Peder Christensen
1816-1861
Peder Christensen
F:
26 dec. 1816
Rårup s. (Glattrup)
D:
3 mar. 1861
Barrit s. (Breth Mark)
Christiane Nielsdatter
1829-1899
Christiane Nielsdatter
F:
7 maj 1829
Bjerre s. (Gram)
G:
12 nov. 1858
Bjerre
D:
2 maj 1899
Barrit s. (Breth Mark)
Niels Christensen
1818-1880
Niels Christensen
F:
18 aug. 1818
Rårup s. (Glattrup)
D:
20 jun. 1880
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Christensdatter
1809-1881
Mette Christensdatter
F:
21 okt. 1809
Hornborg s. (Flemming)
G:
31 dec. 1849
Tamdrup
D:
6 apr. 1881
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Christensen
1821-1875
Jens Christensen
F:
22 sep. 1821
Rårup s. (Glattrup)
D:
22 feb. 1875
Rårup s. (Glattrup)
Elisabeth Margrethe Hansen
1828-
Elisabeth Margrethe Hansen
F:
31 jan. 1828
Rårup s. (Kragborg)
G:
8 okt. 1858
Rårup
Sidsel Marie Christensdatter
1823-1899
Sidsel Marie Christensdatter
F:
28 dec. 1823
Rårup s. (Glattrup)
D:
21 apr. 1899
Skjold s. (Bisholt)
Ole Nielsen
1808-1860
Ole Nielsen
F:
17 jul. 1808
Skjold s. (Bisholt)
G:
5 aug. 1848
Rårup
D:
25 nov. 1860
Skjold s. (Bisholt)
Peder Poulsen
1833-1869
Peder Poulsen
F:
24 apr. 1833
Gårslev s. (Rands)
G:
8 nov. 1861
Skjold
D:
2 jul. 1869
Skjold s. (Bisholt)
Maren Christensdatter
1826-1890
Maren Christensdatter
F:
23 jun. 1826
Rårup s. (Glattrup)
D:
15 jul. 1890
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Nielsen
1808-1865
Hans Nielsen
F:
14 apr. 1808
Skjold s. (Brund)
G:
11 dec. 1847
Rårup
D:
20 feb. 1865
Skjold s. (Brund)
Christen Knudsen Christensen
1838-1901
Christen Knudsen Christensen
F:
28 sep. 1838
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
24 nov. 1865
Skjold
D:
11 feb. 1901
Uth s. (Sejet)
Geske Marie Christensdatter
1828-
Geske Marie Christensdatter
F:
8 dec. 1828
Rårup s. (Glattrup)
Dødfødt søn
1833-1833
Dødfødt søn
F:
24 dec. 1833
Rårup s. (Glattrup)
D:
24 dec. 1833
Rårup s. (Glattrup)
Laurs Christensen
1835-
Laurs Christensen
F:
1 jan. 1835
Rårup s. (Glattrup)
Kirsten Marie Jensen
ca. 1836-
Kirsten Marie Jensen
F:
ca. 1836
Ørridslev s.
G:
ca. 1867
Margrethe Christensdatter
1835-1835
Margrethe Christensdatter
F:
1 jan. 1835
Rårup s. (Glattrup)
D:
18 feb. 1835
Rårup s. (Glattrup)
Inger Pedersdatter
1796-1870
Inger Pedersdatter
F:
18 sep. 1796
Skjold
D:
13 mar. 1870
Rårup s. (Glattrup)
Christen Jørgensen
1790-1850
Christen Jørgensen
F:
26 okt. 1790
Rårup s. (Glattrup)
G:
27 nov. 1813
Skjold
D:
18 mar. 1850
Rårup s. (Glattrup)
Peder Christensen
1823-
Peder Christensen
F:
13 jan. 1823
Fruering s. (Hvolbæk)
Maren Christensdatter
1825-
Maren Christensdatter
F:
2 maj 1825
Fruering s. (Hvolbæk)
Andreas Christensen
1827-
Andreas Christensen
F:
21 mar. 1827
Stouby s. (Belle)
Ane Christensdatter
1828-1917
Ane Christensdatter
F:
30 jul. 1828
Stouby s. (Belle)
D:
6 aug. 1917
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Jens Jørgensen
1827-1908
Jens Jørgensen
F:
17 okt. 1827
Stouby s. (Stoubyskov)
G:
18 jun. 1853
Stouby
D:
10 dec. 1908
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Mette Marie Christensdatter
1830-1884
Mette Marie Christensdatter
F:
5 feb. 1830
Stouby s. (Belle)
D:
15 maj 1884
Horsens
Johan Christian Mørch
1826-1910
Johan Christian Mørch
F:
12 jan. 1826
Ørridslev s. (Ørskov)
G:
26 mar. 1852
Stouby
D:
21 feb. 1910
Horsens
Inger Christensdatter
1832-
Inger Christensdatter
F:
3 sep. 1832
Stouby s. (Belle)
Niels Christensen
1834-
Niels Christensen
F:
23 maj 1834
Stouby s. (Belle)
Lars Christensen
1836-
Lars Christensen
F:
29 feb. 1836
Stouby s. (Belle)
Hans Jensen Christensen
1837-
Hans Jensen Christensen
F:
4 feb. 1837
Stouby s. (Belle)
Christine Caroline Christensdatter
1839-
Christine Caroline Christensdatter
F:
28 dec. 1839
Stouby s. (Belle)
Christen Pedersen
1800-1862
Christen Pedersen
F:
12 mar. 1800
Skjold
D:
19 jul. 1862
Stouby s. (Belle)
Karen Andreasdatter
1797-1884
Karen Andreasdatter
F:
30 nov. 1797
G:
22 nov. 1822
Fruering
D:
16 nov. 1884
Stouby s. (Fakkegrav)
Maren Jensdatter
1835-
Maren Jensdatter
F:
15 aug. 1835
Urlev s. (Spettrup)
Hans Jensen
1832-
Hans Jensen
F:
28 dec. 1832
Skjold
G:
22 dec. 1863
Urlev
Mariane Jensdatter
1837-
Mariane Jensdatter
F:
1 aug. 1837
Urlev s. (Spettrup)
Jørgen Jensen
1839-
Jørgen Jensen
F:
9 maj 1839
Urlev s. (Spettrup)
Maren Pedersen
1843-
Maren Pedersen
F:
27 apr. 1843
Stenderup s. (Brå)
G:
10 jul. 1874
Stenderup
Peder Jensen
1841-
Peder Jensen
F:
5 apr. 1841
Urlev s. (Spettrup)
Niels Jensen
1844-
Niels Jensen
F:
11 mar. 1844
Urlev s. (Spettrup)
Marie Clausen
1841-
Marie Clausen
F:
13 feb. 1841
Ølsted
G:
14 okt. 1881
Ølsted
Laurs Christian Jensen
1846-
Laurs Christian Jensen
F:
13 jun. 1846
Urlev s. (Spettrup)
Jens Jørgen Jensen
1848-
Jens Jørgen Jensen
F:
26 apr. 1848
Urlev s. (Spettrup)
Jens Peter Jensen
1855-
Jens Peter Jensen
F:
26 jun. 1855
Urlev s. (Spettrup)
Jens Pedersen
1802-1885
Jens Pedersen
F:
8 apr. 1802
Skjold
D:
30 jun. 1885
Urlev s. (Spettrup)
Ane Jørgensdatter Egeberg
1809-1885
Ane Jørgensdatter Egeberg
F:
27 nov. 1809
Urlev
G:
17 jan. 1835
Urlev
D:
24 jun. 1885
Urlev s. (Spettrup)
Niels Pedersen
1805-
Niels Pedersen
F:
2 mar. 1805
Skjold
Maren Jensdatter
1779-1812
Maren Jensdatter
F:
1779
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
5 aug. 1812
Skjold
Peder Christensen
1772-1840
Peder Christensen
F:
1772
G:
3 jul. 1795
Tolstrup
D:
10 mar. 1840
Christoffer Hansen
1804-1804
Christoffer Hansen
F:
2 maj 1804
Uth s. (Ustrup)
D:
4 maj 1804
Uth s. (Ustrup)
Kirsten Hansdatter
1804-1804
Kirsten Hansdatter
F:
2 maj 1804
Uth s. (Ustrup)
D:
6 maj 1804
Uth s. (Ustrup)
Christoffer Hansen
1805-1805
Christoffer Hansen
F:
22 jul. 1805
Uth s. (Ustrup)
D:
1805
Uth s. (Ustrup)
Ane Margrethe Rasmusdatter
1832-1903
Ane Margrethe Rasmusdatter
F:
5 apr. 1832
Uth
D:
1 maj 1903
Uth s. (Uth Mark)
Anders Jørgensen
1825-1878
Anders Jørgensen
F:
2 jul. 1825
Uth s. (Rådkær)
G:
31 okt. 1862
Uth
D:
23 apr. 1878
Uth s. (Rådkær)
Hans Christian Rasmussen
1834-1916
Hans Christian Rasmussen
F:
23 aug. 1834
Uth
D:
7 nov. 1916
Rårup s. (Glattrup)
Karen Nielsen
1835-1906
Karen Nielsen
F:
23 maj 1835
Uth
G:
22 mar. 1871
Uth
D:
23 jan. 1906
Rårup s. (Glattrup, Glattrupgaard)
Ane Cathrine Rasmussen
1837-1839
Ane Cathrine Rasmussen
F:
15 apr. 1837
Uth
D:
6 feb. 1839
Uth
Ane Cathrine Rasmussen
1840-1919
Ane Cathrine Rasmussen
F:
17 nov. 1840
Uth
D:
17 apr. 1919
Tyrsted
Niels Hansen
1822-1898
Niels Hansen
F:
8 dec. 1822
Tyrsted
G:
29 nov. 1861
Uth
D:
26 nov. 1898
Tyrsted
Ane Rasmussen
1843-1850
Ane Rasmussen
F:
8 jul. 1843
Uth
D:
11 apr. 1850
Uth
Maren Rasmussen
1846-1850
Maren Rasmussen
F:
6 jul. 1846
Uth
D:
25 apr. 1850
Uth
Mariane Rasmussen
1850-
Mariane Rasmussen
F:
4 sep. 1850
Uth
Søren Andersen Vinther
1835-
Søren Andersen Vinther
F:
16 jun. 1835
Hatting s. (Østerhaab)
G:
7 jul. 1871
Uth
Kirsten Hansdatter
1806-1891
Kirsten Hansdatter
F:
2 dec. 1806
Uth s. (Ustrup)
D:
17 sep. 1891
Uth
Rasmus Christensen
1804-1872
Rasmus Christensen
F:
11 apr. 1804
Uth
G:
16 apr. 1831
Uth
D:
20 jan. 1872
Uth
Rasmus Laursen
1834-
Rasmus Laursen
F:
5 sep. 1834
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Hans Laursen
1836-1841
Hans Laursen
F:
4 feb. 1836
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
D:
4 okt. 1841
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Niels Laursen
1838-
Niels Laursen
F:
11 apr. 1838
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Ane Grete Laursen
1840-
Ane Grete Laursen
F:
20 maj 1840
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Jens Christian Laursen
1841-
Jens Christian Laursen
F:
24 jul. 1841
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Silke Hansdatter
1808-1865
Silke Hansdatter
F:
5 maj 1808
Uth s. (Ustrup)
D:
2 feb. 1865
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Laurs Rasmussen
1803-1852
Laurs Rasmussen
F:
10 mar. 1803
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
G:
30 mar. 1833
Uth
D:
19 sep. 1852
Bjerre s. (Neder Bjerre Mølle)
Jens Christian Hansen
1809-1841
Jens Christian Hansen
F:
21 sep. 1809
Uth s. (Ustrup)
D:
11 jan. 1841
Uth s. (Ustrup)
Hans Christophersen
1842-
Hans Christophersen
F:
26 maj 1842
Uth s. (Ustrup)
Jens Christian Christophersen
1845-
Jens Christian Christophersen
F:
4 jan. 1845
Uth s. (Ustrup)
Hans Jørgen Christophersen
1847-
Hans Jørgen Christophersen
F:
16 okt. 1847
Uth s. (Ustrup)
Margrethe Christophersen
1850-
Margrethe Christophersen
F:
7 okt. 1850
Uth s. (Ustrup)
Jens Peter Møller Christophersen, senere Møller
1853-
Jens Peter Møller Christophersen, senere Møller
F:
1 nov. 1853
Uth s. (Ustrup)
Christoffer Hansen
1811-1857
Christoffer Hansen
F:
30 okt. 1811
Uth s. (Ustrup)
D:
31 maj 1857
Uth s. (Ustrup)
Maren Hansdatter Holst
1811-
Maren Hansdatter Holst
F:
1 mar. 1811
Stenderup s. (Lystrup)
G:
3 apr. 1841
Stenderup
Birte Marie Hansdatter
1814-1879
Birte Marie Hansdatter
F:
26 nov. 1814
Uth s. (Ustrup)
D:
28 dec. 1879
Uth s. (Ustrup)
Christoffer Rasmussen
1798-1868
Christoffer Rasmussen
F:
24 okt. 1798
Uth s. (Ustrup)
G:
11 feb. 1837
Uth
D:
15 maj 1868
Uth s. (Ustrup)
Johannes Hansen
1816-1816
Johannes Hansen
F:
7 okt. 1816
Uth s. (Ustrup)
D:
7 okt. 1816
Uth s. (Ustrup)
Rasmus Sørensen
1840-
Rasmus Sørensen
F:
4 okt. 1840
Tyrsted s. (Dallerup)
Hans Sørensen
1843-
Hans Sørensen
F:
26 sep. 1843
Tyrsted s. (Dallerup)
Ane Kirstine Hansdatter
1817-1905
Ane Kirstine Hansdatter
F:
28 nov. 1817
Uth s. (Ustrup)
D:
9 apr. 1905
Tyrsted s. (Dallerup)
Søren Rasmussen
1814-1844
Søren Rasmussen
F:
5 mar. 1814
Tyrsted s. (Dallerup)
G:
16 jun. 1838
Uth
D:
11 feb. 1844
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
7 sep. 1845
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
7 sep. 1845
Tyrsted s. (Dallerup)
Søren Hansen
1846-1852
Søren Hansen
F:
7 dec. 1846
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
9 mar. 1852
Tyrsted s. (Dallerup)
Niels Hansen
1849-
Niels Hansen
F:
25 maj 1849
Tyrsted s. (Dallerup)
Ane Hansen
1851-
Ane Hansen
F:
27 apr. 1851
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt søn
1853-1853
Dødfødt søn
F:
21 mar. 1853
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
21 mar. 1853
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt søn
1854-1854
Dødfødt søn
F:
13 jun. 1854
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
13 jun. 1854
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt søn
1855-1855
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1855
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
12 jun. 1855
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt datter
1856-1856
Dødfødt datter
F:
17 jun. 1856
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
17 jun. 1856
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt datter
1857-1857
Dødfødt datter
F:
1 sep. 1857
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
1 sep. 1857
Tyrsted s. (Dallerup)
Dødfødt søn
1859-1859
Dødfødt søn
F:
17 nov. 1859
Tyrsted s. (Dallerup)
D:
17 nov. 1859
Tyrsted s. (Dallerup)
Hans Jørgen Nielsen
1808-1877
Hans Jørgen Nielsen
F:
12 jan. 1808
Rårup s. (Gram)
G:
30 nov. 1844
Tyrsted
D:
19 okt. 1877
Tyrsted s. (Dallerup)
Margrethe Jensdatter
1781-1855
Margrethe Jensdatter
F:
1781
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
29 dec. 1855
Uth s. (Ustrup)
Hans Christoffersen
1778-1840
Hans Christoffersen
F:
1778
Uth s. (Ustrup)
G:
30 apr. 1802
Hansted
D:
23 jun. 1840
Uth s. (Ustrup)
Dødfødt søn
1782-1782
Dødfødt søn
F:
apr. 1782
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
1782
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Nicolaj Christensen Møller
1832-1904
Nicolaj Christensen Møller
F:
19 mar. 1832
Tolstrup s.
D:
17 mar. 1904
Horsens (Sct. Joseph Hospital)
Hansine Charlotte Munch
ca. 1846-
Hansine Charlotte Munch
F:
ca. 1846
Ølsted s.
Christen Nicolaisen Møller
1804-1890
Christen Nicolaisen Møller
F:
1 aug. 1804
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
18 okt. 1890
Tolstrup s. (Tammestrup)
Abelone Enevoldsdatter
1794-1863
Abelone Enevoldsdatter
F:
1794
Tolstrup
G:
10 maj 1828
Tolstrup k.
D:
6 feb. 1863
Tolstrup s. (Tammestrup)
Birgitte Jensdatter
1834-
Birgitte Jensdatter
F:
3 maj 1834
Vedslet s. (Grumstrup)
Jørgen Jensen Møller
1836-
Jørgen Jensen Møller
F:
7 maj 1836
Vedslet s. (Grumstrup)
Jens Nicolaisen Møller
1805-
Jens Nicolaisen Møller
F:
30 sep. 1805
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
Ingeborg Clausdatter
ca. 1795-
Ingeborg Clausdatter
F:
ca. 1795
Nebel s.
G:
18 feb. 1832
Vedslet
Nicoline Johannesdatter
1842-1873
Nicoline Johannesdatter
F:
2 sep. 1842
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
D:
7 nov. 1873
Ovsted s. (Ejer Mark)
Knud Pedersen
ca. 1834-1879
Knud Pedersen
F:
ca. 1834
D:
21 maj 1879
Ovsted s. (Ejer Mark)
Søren Johansen Møller
1844-1895
Søren Johansen Møller
F:
22 apr. 1844
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
D:
9 apr. 1895
Horsens (Vor Frelsers s.)
Maren Johanne Andreasen
1847-1913
Maren Johanne Andreasen
F:
28 okt. 1847
Torsted s. (Ørnstrup)
G:
25 jul. 1871
Torsted
D:
22 jul. 1913
Åle
Birgitte Johannesen
1846-1942
Birgitte Johannesen
F:
16 maj 1846
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
D:
9 dec. 1942
Hadsten
Peder Pedersen
1842-1905
Peder Pedersen
F:
27 apr. 1842
Them s. (Salten)
G:
3 dec. 1868
Them
D:
11 jun. 1905
Galten s. (Vinterslev Mark)
Nicolai Johannessen Møller
1849-1923
Nicolai Johannessen Møller
F:
8 jan. 1849
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
D:
11 jun. 1923
Tolstrup s. (Tolstrup)
Frederikke Dorthea Charlotte With
1867-
Frederikke Dorthea Charlotte With
F:
14 okt. 1867
Korning s.
Cicilie Johannessen
1851-
Cicilie Johannessen
F:
23 okt. 1851
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
Maren Johannessen
1854-1914
Maren Johannessen
F:
13 aug. 1854
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
D:
3 sep. 1914
Tolstrup
Anders Møller Rasmussen
1841-1909
Anders Møller Rasmussen
F:
22 jan. 1841
Tolstrup
G:
13 maj 1884
Tolstrup
D:
17 jul. 1909
Tolstrup
Johannes Nicolaisen Møller
1806-1904
Johannes Nicolaisen Møller
F:
16 nov. 1806
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
27 dec. 1904
Tolstrup s. (Tolstrup Mark)
Ane Kirstine Sørensdatter
1823-1856
Ane Kirstine Sørensdatter
F:
18 okt. 1823
Kattrup s. (Overby Mark)
G:
22 maj 1841
Tolstrup
D:
22 mar. 1856
Tolstrup
Ingeborg Mikkelsdatter
1832-1911
Ingeborg Mikkelsdatter
F:
2 jul. 1832
Ovsted s. (Tebstrup)
G:
3 apr. 1857
Tolstrup k.
D:
18 jan. 1911
Tolstrup s. (Tolstrup)
Jens Rasmussen
1834-1906
Jens Rasmussen
F:
14 mar. 1834
Hansted s. (Egebjerg)
D:
29 jul. 1906
Hornborg s. (Haurum Mark)
Zidsel Marie Hansdatter
1835-1918
Zidsel Marie Hansdatter
F:
21 jul. 1835
Hvirring s. (Honum Skov)
G:
11 sep. 1868
Hornborg
D:
24 feb. 1918
Hornborg s. (Haurum Mark)
Dorthea Rasmusdatter
1834-1898
Dorthea Rasmusdatter
F:
14 mar. 1834
Hansted s. (Egebjerg)
D:
6 okt. 1898
Grejs
Jens Sørensen
1829-
Jens Sørensen
F:
26 sep. 1829
Sindbjerg s. (Lund Mark)
G:
9 nov. 1866
Hansted
Nicolai Jelling Rasmussen
1836-1915
Nicolai Jelling Rasmussen
F:
29 feb. 1836
Hansted s. (Egebjerg)
D:
10 okt. 1915
Hansted s. (Egebjerg Mark)
Maren Sørensdatter
1835-1904
Maren Sørensdatter
F:
28 jul. 1835
Nebel
G:
26 maj 1871
Nebel
D:
15 sep. 1904
Hansted s. (Egebjerg Mark)
Niels Rasmussen
1836-1836
Niels Rasmussen
F:
29 feb. 1836
Hansted s. (Egebjerg)
D:
17 mar. 1836
Hansted s. (Egebjerg)
Birgitte Rasmusdatter
1837-1866
Birgitte Rasmusdatter
F:
9 okt. 1837
Hansted s. (Egebjerg)
D:
28 okt. 1866
Gert Erhardsen
1833-
Gert Erhardsen
F:
27 sep. 1833
Sdr. Stenderup
G:
18 okt. 1864
Hansted
D:
Horsens
Niels Rasmussen
1840-1903
Niels Rasmussen
F:
2 jun. 1840
Hansted s. (Egebjerg)
D:
29 jun. 1903
Hansted s. (Egebjerg Mark)
Christine Jensen
1849-1921
Christine Jensen
F:
11 jun. 1849
Tønning s. (Tønning Mark)
G:
6 maj 1868
Tønning
D:
15 mar. 1921
Horsens (Nørretorv 17)
Ane Marie Rasmusdatter
1842-1873
Ane Marie Rasmusdatter
F:
10 maj 1842
Hansted s. (Egebjerg)
D:
22 okt. 1873
Rårup s. (Åstrup)
Rasmus Peter Jensen
1840-
Rasmus Peter Jensen
F:
1 sep. 1840
Rårup s. (Åstrup)
G:
2 maj 1871
Hansted
Søren Jensen Rasmussen
1844-
Søren Jensen Rasmussen
F:
1 maj 1844
Hansted s. (Egebjerg)
Charlotte Frandsen
1843-
Charlotte Frandsen
F:
17 nov. 1843
Nebel s. (Serridslev)
G:
3 jun. 1871
Tolstrup
Christen Møller Rasmussen
1846-1875
Christen Møller Rasmussen
F:
14 feb. 1846
Hansted s. (Egebjerg)
D:
13 feb. 1875
Hansted s. (Egebjerg)
Caroline Elisabeth Sørensen
1849-
Caroline Elisabeth Sørensen
F:
4 apr. 1849
Hansted s. (Egebjerg)
G:
16 maj 1871
Hansted
Helene Margrethe Rasmussen
1848-
Helene Margrethe Rasmussen
F:
3 jun. 1848
Hansted s. (Egebjerg)
Johan Rasmussen
1855-
Johan Rasmussen
F:
9 dec. 1855
Grejs
G:
6 jun. 1879
Egebjerg (i huset)
Silke Nicolaisdatter
1808-1872
Silke Nicolaisdatter
F:
7 feb. 1808
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
10 jul. 1872
Hansted s. (Egebjerg)
Rasmus Jensen
1794-1871
Rasmus Jensen
F:
1794
Hansted s. (Egebjerg)
G:
22 jun. 1833
Østbirk
D:
13 maj 1871
Hansted s. (Egebjerg)
Margarethe Nicolaisdatter
1809-
Margarethe Nicolaisdatter
F:
20 aug. 1809
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
Nicolai Jensen
1837-
Nicolai Jensen
F:
31 jan. 1837
Tolstrup s. (Gedved)
Jens Jensen
1838-1924
Jens Jensen
F:
6 apr. 1838
Tolstrup s. (Gedved)
D:
22 okt. 1924
Urlev s. (Spettrup Mark)
Marie Hansen
1849-1889
Marie Hansen
F:
18 maj 1849
Urlev s. (Spettrup Mark)
G:
28 mar. 1874
Urlev
D:
12 feb. 1889
Urlev s. (Spettrup Mark)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
6 sep. 1839
Tolstrup s. (Gedved)
D:
6 sep. 1839
Tolstrup s. (Gedved)
Niels Jensen
1840-
Niels Jensen
F:
7 nov. 1840
Tolstrup s. (Gedved)
Birgitte Cathrine Jensen
1842-1921
Birgitte Cathrine Jensen
F:
18 jun. 1842
Tolstrup s. (Gedved)
D:
5 sep. 1921
Tolstrup s. (Gedved)
Henrik Frandsen
1832-1896
Henrik Frandsen
F:
19 feb. 1832
Gosmer s. (Dybvad)
G:
31 maj 1867
Nebsager
D:
22 nov. 1896
Tolstrup s. (Gedved)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
12 feb. 1844
Tolstrup s. (Gedved)
D:
12 feb. 1844
Tolstrup s. (Gedved)
Mette Kirstine Jensen
1845-1849
Mette Kirstine Jensen
F:
23 mar. 1845
Tolstrup s. (Gedved)
D:
7 maj 1849
Tolstrup s. (Gedved)
Christian Jensen
1847-
Christian Jensen
F:
24 feb. 1847
Tolstrup s. (Gedved)
Mette Kirstine Jensen
1851-
Mette Kirstine Jensen
F:
26 jan. 1851
Tolstrup s. (Gedved)
Niels Kjær Lauridsen
1832-1916
Niels Kjær Lauridsen
F:
14 apr. 1832
Torsted
G:
12 apr. 1872
Torsted
D:
15 maj 1916
Torsted
Marius Johan Jensen
1854-
Marius Johan Jensen
F:
17 apr. 1854
Nebsager s. (Hornsyld)
Helene Nicolaisdatter Møller
1810-1899
Helene Nicolaisdatter Møller
F:
19 nov. 1810
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
3 apr. 1899
Torsted
Jens Jensen
1798-1885
Jens Jensen
F:
13 okt. 1798
Hylke s. (Brørup)
G:
30 apr. 1836
Østbirk
D:
2 apr. 1885
Nebsager s. (Hornsyld)
Anders Nicolaisen
1812-eft. 1880
Anders Nicolaisen
F:
1 apr. 1812
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
eft. 1880
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
19 okt. 1846
Skjold
D:
19 okt. 1846
Skjold
Dødfødt søn
1849-1849
Dødfødt søn
F:
6 feb. 1849
Skjold
D:
6 feb. 1849
Skjold
Dødfødt datter
1853-1853
Dødfødt datter
F:
11 jan. 1853
Skjold
D:
11 jan. 1853
Skjold
Erik Nicolaisen
1813-1903
Erik Nicolaisen
F:
2 nov. 1813
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
17 nov. 1903
Skjold
Karen Sørensdatter
1812-1882
Karen Sørensdatter
F:
4 dec. 1812
Skjold s. (Stourup)
G:
28 feb. 1846
Skjold
D:
29 sep. 1882
Skjold
Margrethe Birgitte Aude
1845-
Margrethe Birgitte Aude
F:
14 mar. 1845
Hatting
Nicoline Aude
1846-
Nicoline Aude
F:
11 jun. 1846
Hatting
Niels Gudme Blicher Møller
Niels Gudme Blicher Møller
G:
22 okt. 1867
Them
Frederik August Aude
1848-
Frederik August Aude
F:
26 jul. 1848
Hatting
Sophie Christine Aude
1848-
Sophie Christine Aude
F:
26 jul. 1848
Hatting
Jens Gustav Binneballe
1848-
Jens Gustav Binneballe
F:
26 feb. 1848
Kristiania, Norge
G:
ca. 1877
Jørgen Christian Aude
1850-
Jørgen Christian Aude
F:
25 jun. 1850
Hatting
Marie Dorothea Aude
1854-1888
Marie Dorothea Aude
F:
26 dec. 1854
Tyrsting s. (Mattrup Hovedgård)
D:
31 dec. 1888
Assens
Carl Sophus Andersen
Carl Sophus Andersen
G:
ca. 1886
Cecilie Margrethe Aude
1858-
Cecilie Margrethe Aude
F:
1 dec. 1858
Tyrsting s. (Mattrup Hovedgård)
Carl Christian Winther
ca. 1858-
Carl Christian Winther
F:
ca. 1858
G:
5 sep. 1884
Assens
Hedevig Sophie Nicolaisdatter
1815-1885
Hedevig Sophie Nicolaisdatter
F:
28 feb. 1815
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
2 dec. 1885
Assens
Johan Frederik Jochum Aude
ca. 1810-1875
Johan Frederik Jochum Aude
F:
ca. 1810
Mecklenburg, Tyskland
G:
16 apr. 1844
Stenderup
D:
9 apr. 1875
Assens
Elisabeth Jensine Nielsen Møller
1844-1844
Elisabeth Jensine Nielsen Møller
F:
10 nov. 1844
Hylke s. (Ringkloster Mark)
D:
1 dec. 1844
Hylke s. (Ringkloster Mark)
Niels Nicolaisen (Møller)
1816-1862
Niels Nicolaisen (Møller)
F:
20 jul. 1816
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
26 aug. 1862
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Elisabeth Jensdatter Møller
1818-1844
Elisabeth Jensdatter Møller
F:
12 aug. 1818
Hylke s. (Båstrup)
G:
2 jul. 1844
Hylke
D:
16 nov. 1844
Hylke s. (Ringkloster Mark)
Elise Jensine Nielsen
1854-
Elise Jensine Nielsen
F:
26 jan. 1854
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Peter Petersen
ca. 1842-
Peter Petersen
F:
ca. 1842
G:
4 maj 1872
Hedensted
Mads Nielsen
1856-
Mads Nielsen
F:
27 mar. 1856
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Nicoline Birgitte Nielsen
1858-
Nicoline Birgitte Nielsen
F:
6 sep. 1858
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Hans Jensen Buhl Christiansen
1850-
Hans Jensen Buhl Christiansen
F:
3 nov. 1850
Barrit s. (Nørløkke)
G:
15 feb. 1889
Hedensted
Mette Lene Sørensdatter
1819-1903
Mette Lene Sørensdatter
F:
6 apr. 1819
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
G:
11 jun. 1853
Hedensted
D:
19 feb. 1903
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Hans Holst Jørgensen
1843-
Hans Holst Jørgensen
F:
9 apr. 1843
Stenderup s. (Lystrup)
Johanne Pedersen
1845-1868
Johanne Pedersen
F:
21 apr. 1845
Vrigsted s. (Skulsballe)
G:
8 jan. 1868
Vrigsted
D:
7 aug. 1868
Vrigsted s. (Skulsballe)
Birgitte Kirstine Jensen
1843-
Birgitte Kirstine Jensen
F:
2 apr. 1843
Rårup s. (Åstrup)
G:
1 apr. 1870
Rårup
Birgitte Jørgensen Holst
1844-1848
Birgitte Jørgensen Holst
F:
31 aug. 1844
Stenderup s. (Lystrup)
D:
7 feb. 1848
Stenderup s. (Lystrup)
Marie Jørgensen Holst
1847-1851
Marie Jørgensen Holst
F:
28 aug. 1847
Stenderup s. (Lystrup)
D:
10 feb. 1851
Stenderup s. (Lystrup)
Nicolai Fritz Jørgensen Holst
1849-
Nicolai Fritz Jørgensen Holst
F:
15 jan. 1849
Stenderup s. (Lystrup)
Bertha Marie Jørgensen Holst
1851-
Bertha Marie Jørgensen Holst
F:
14 nov. 1851
Stenderup s. (Lystrup)
Carl Peter Jørgensen Holst
1855-
Carl Peter Jørgensen Holst
F:
8 aug. 1855
Stenderup s. (Lystrup)
Maren Nicolaisdatter
1818-1891
Maren Nicolaisdatter
F:
11 feb. 1818
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
9 sep. 1891
Stenderup s. (Lystrup)
Jørgen Raarup Hansen Holst
1807-1886
Jørgen Raarup Hansen Holst
F:
24 feb. 1807
Stenderup s. (Lystrup)
G:
9 jul. 1842
Østbirk
D:
31 okt. 1886
Stenderup s. (Lystrup)
Ane Elisabeth Rasmusdatter
1846-1847
Ane Elisabeth Rasmusdatter
F:
18 dec. 1846
Ovsted s. (Ejer)
D:
21 feb. 1847
Ovsted s. (Ejer)
Anders Rasmussen
1848-1848
Anders Rasmussen
F:
8 feb. 1848
Ovsted s. (Ejer)
D:
16 feb. 1848
Ovsted s. (Ejer)
Nicolai Rasmussen
1848-1848
Nicolai Rasmussen
F:
8 feb. 1848
Ovsted s. (Ejer)
D:
20 feb. 1848
Ovsted s. (Ejer)
Anders Rasmussen
1849-
Anders Rasmussen
F:
11 maj 1849
Ovsted s. (Ejer)
Inger Marie Jensen
-1879
Inger Marie Jensen
D:
29 mar. 1879
Ovsted s. (Ejer)
Birgitte Rasmussen
1850-1858
Birgitte Rasmussen
F:
10 okt. 1850
Ovsted s. (Ejer)
D:
2 sep. 1858
Ovsted s. (Ejer)
Lise Rasmussen
1852-
Lise Rasmussen
F:
27 mar. 1852
Ovsted s. (Ejer)
Mikkel Andersen
1846-
Mikkel Andersen
F:
27 feb. 1846
Ovsted s. (Ris Mark)
G:
6 jun. 1873
Ovsted
Nicoline Rasmussen
1854-1887
Nicoline Rasmussen
F:
8 apr. 1854
Ovsted s. (Ejer)
D:
20 maj 1887
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Christensen
1845-1924
Jens Christensen
F:
11 mar. 1845
Ørridslev s.
G:
13 feb. 1874
Ovsted
D:
21 maj 1924
Horsens (Vor Frelsers s.)
Nicolai Rasmussen
1857-
Nicolai Rasmussen
F:
20 maj 1857
Ovsted s. (Ejer)
Bertel Rasmussen
1859-1859
Bertel Rasmussen
F:
27 jan. 1859
Ovsted s. (Ejer)
D:
27 jan. 1859
Ovsted s. (Ejer)
Birgitte Rasmussen
1860-
Birgitte Rasmussen
F:
16 jun. 1860
Ovsted s. (Ejer)
Rasmus Rasmusen Frandsen Bloch
1857-
Rasmus Rasmusen Frandsen Bloch
F:
6 jul. 1857
Mjesing
Ane Margrethe Nicolaisdatter
1819-1898
Ane Margrethe Nicolaisdatter
F:
13 maj 1819
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
18 apr. 1898
Ovsted s.
Rasmus Andersen
1818-
Rasmus Andersen
F:
4 maj 1818
Ovsted s. (Ejer)
G:
31 mar. 1846
Ovsted
Ane Birgitte Jacobsen
1850-1929
Ane Birgitte Jacobsen
F:
25 mar. 1850
Skjold
D:
29 jan. 1929
Rårup s. (Gramrode)
Jens Jørgen Rasmussen
1838-1913
Jens Jørgen Rasmussen
F:
24 feb. 1838
Skjold
G:
20 jul. 1872
Skjold
D:
31 maj 1913
Skjold
Isabella Sophie Nicolaisdatter
1820-1913
Isabella Sophie Nicolaisdatter
F:
1 jul. 1820
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
29 jun. 1913
Skjold
Jacob Jacobsen Due
1815-1892
Jacob Jacobsen Due
F:
26 aug. 1815
Skjold
G:
5 nov. 1847
Stenderup
D:
11 feb. 1892
Skjold
Kirstine Marie Nicolaisdatter
1822-1827
Kirstine Marie Nicolaisdatter
F:
25 nov. 1822
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
D:
3 maj 1827
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
Birgitte Jensdatter
1783-1843
Birgitte Jensdatter
F:
1783
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
D:
12 mar. 1843
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
Nicolai Christensen Jelling
1780-1824
Nicolai Christensen Jelling
F:
1780
Tiset s. (Ingerslev Mølle)
G:
29 apr. 1803
Hansted
D:
20 aug. 1824
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
Silke Johansdatter
1742-1821
Silke Johansdatter
F:
1742
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
19 jul. 1821
Uth s. (Ustrup)
Jens Pedersen Møller
ca. 1717-1793
Jens Pedersen Møller
F:
ca. 1717
G:
10 mar. 1761
Tamdrup
D:
8 mar. 1793
Tolstrup s. (Tolstrup Mølle)
Niels Johansen
1743-1748
Niels Johansen
F:
1743
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1748
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurids Johansen
1746-før 1757
Laurids Johansen
F:
1746
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
før 1757
Niels Johansen
1750-1751
Niels Johansen
F:
1750
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1751
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Cathrine Johansdatter
1750-1756
Anne Cathrine Johansdatter
F:
1750
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1756
Tamdrup s. (Vrønding)
Cathrine Nielsdatter
1711-1757
Cathrine Nielsdatter
F:
1711
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1757
Tamdrup s. (Vrønding)
Johan Clemensen
1683-1765
Johan Clemensen
F:
1683
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
ca. 1738
Tamdrup
D:
1765
Tamdrup s. (Vrønding)
Niels Christoffersen
ca. 1680-1753
Niels Christoffersen
F:
ca. 1680
fmtl. på Egebjerggård, Hansted s.
G:
4 jun. 1704
Tamdrup
D:
1753
Tamdrup s. (Kørup)
Christen Jonasen (Bhi)
ca. 1697-
Christen Jonasen (Bhi)
F:
ca. 1697
Laurids Jonasen (Bhi)
ca. 1700-
Laurids Jonasen (Bhi)
F:
ca. 1700
Jonas Christensen Bhi
ca. 1669-ca. 1701
Jonas Christensen Bhi
F:
ca. 1669
D:
ca. 1701
Inger Jensdatter
-ca. 1731
Inger Jensdatter
D:
ca. 1731
Cathrine Christensdatter Bhi
ca. 1671-
Cathrine Christensdatter Bhi
F:
ca. 1671
Jens Jensen
Jens Jensen
G:
før 1705
Forældre
Jonas Hansen Bjørn
-før 1675
Cathrine Hansdatter
-før 1676
Olivia Jonasdatter
ca. 1645-ca. 1704
Olivia Jonasdatter
F:
ca. 1645
Ovsted s. (Elling)
D:
ca. 1704
Kattrup s. (Borup)
Christen Pedersen Bhi
ca. 1628-ca. 1686
Christen Pedersen Bhi
F:
ca. 1628
Hylke s. (Hjordbjerggård)
D:
ca. 1686
Kattrup s. (Borup)
Peder Jacobsen
-1688
Peder Jacobsen
G:
ca. 1686
D:
jul. 1688
Christen Jensen Lassen
ca. 1667-ca. 1726
Christen Jensen Lassen
F:
ca. 1667
D:
ca. 1726