Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anne Jensdatter Bisgaard
1719 - 1769 (50 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Rasmus Sørensen
1768-1778
Rasmus Sørensen
F:
1768
Hedensted
D:
1778
Hedensted
Anne Sørensdatter
ca. 1770-1792
Anne Sørensdatter
F:
ca. 1770
Hedensted
D:
1792
Hedensted
Christoffer Sørensen
ca. 1771-1773
Christoffer Sørensen
F:
ca. 1771
Hedensted
D:
jul. 1773
Hedensted
Karen Christoffersdatter
1739-ca. 1773
Karen Christoffersdatter
F:
1739
Hedensted s. (Torup)
D:
ca. 1773
Hedensted
Søren Rasmussen
ca. 1740-1797
Søren Rasmussen
F:
ca. 1740
G:
2 okt. 1767
Hedensted
D:
12 okt. 1797
Hedensted
Mikkel Madsen
1761-1821
Mikkel Madsen
F:
1761
Hedensted
D:
9 dec. 1821
Hedensted
Christoffer Andersen
ca. 1786-
Christoffer Andersen
F:
ca. 1786
Anne Madsdatter
1762-1848
Anne Madsdatter
F:
1762
Hedensted
D:
1 dec. 1848
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Inger Elsebeth Christoffersdatter
1742-ca. 1763
Inger Elsebeth Christoffersdatter
F:
1742
Hedensted s. (Torup)
D:
ca. 1763
Mads Mikkelsen
1724-1802
Mads Mikkelsen
F:
1724
Hedensted
G:
16 sep. 1760
Hedensted
D:
1 jun. 1802
Hedensted
Chresten Ottesen
1790-1801
Chresten Ottesen
F:
1790
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
fmtl. før 1801
Jens Christian Nielsen
1820-1904
Jens Christian Nielsen
F:
4 mar. 1820
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
16 maj 1904
Korning s. (Korning Nørremark)
Maria Johanne Sørensdatter
1819-1897
Maria Johanne Sørensdatter
F:
13 dec. 1819
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
18 apr. 1897
Korning
Olivia Nielsdatter
1823-eft. 1844
Olivia Nielsdatter
F:
6 jan. 1823
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
eft. 1844
Niels Ottesen
1793-1865
Niels Ottesen
F:
26 nov. 1793
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
29 apr. 1865
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Maren Jensdatter
ca. 1795-1850
Maren Jensdatter
F:
ca. 1795
Bjerre s.
G:
19 jun. 1819
Bjerre
D:
9 mar. 1850
Øster Snede s. (Krollerup Mark)
Otte Nielsen
1762-1833
Otte Nielsen
F:
1762
Stouby s. (Belle)
D:
10 sep. 1833
Hedensted s. (Remmerslund)
Olivia Sørensdatter
-1808
Olivia Sørensdatter
G:
19 feb. 1790
Hedensted
D:
1808
Hedensted s. (Remmerslund)
Dorthe Jeppesdatter, senere Jeppesen
1845-
Dorthe Jeppesdatter, senere Jeppesen
F:
14 aug. 1845
Stouby s. (Stouby Skov)
Vagner Jeppesen Madsen
1920-2000
Vagner Jeppesen Madsen
F:
21 aug. 1920
Rårup s. (Klejs Mark)
D:
18 feb. 2000
Horsens
Anna Marie Dam Jensen
1920-1959
Anna Marie Dam Jensen
F:
8 jan. 1920
Kattrup
G:
16 maj 1942
Kattrup
D:
17 nov. 1959
Horsens (Kommunehospitalet)
Jeppe Olaf Jeppesen
1899-1974
Jeppe Olaf Jeppesen
F:
8 nov. 1899
Rårup s. (Mølsted)
D:
13 jan. 1974
Rårup s. (Mølsted)
Valborg Marie Madsen
1899-1984
Valborg Marie Madsen
F:
30 dec. 1899
Horsens (Vor Frelser s.)
D:
24 nov. 1984
Dagmar Augusta Rasmussen
1904-
Dagmar Augusta Rasmussen
F:
16 jun. 1904
Tamdrup s. (Enner Skov)
G:
1 aug. 1925
Østbirk
Jens Jepsen, senere Jeppesen
1848-1920
Jens Jepsen, senere Jeppesen
F:
17 jan. 1848
Stouby s. (Stouby Skov)
D:
11 feb. 1920
Rårup s. (Mølsted)
Mette Christine Thomsen
1855-1912
Mette Christine Thomsen
F:
11 jun. 1855
Ousted s. (Ejer Mark)
G:
23 apr. 1899
Aarhus (Vor Frue k.)
D:
14 jan. 1912
Rårup s. (Mølsted)
Peder Rasmussen
1881-
Peder Rasmussen
F:
20 maj 1881
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
Ane Katrine Jensine Rasmussen
1882-1883
Ane Katrine Jensine Rasmussen
F:
29 aug. 1882
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
D:
22 apr. 1883
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
Ane Katrine Jensine Rasmussen
1886-
Ane Katrine Jensine Rasmussen
F:
3 jan. 1886
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
Alfred Petersen
1885-
Alfred Petersen
F:
3 jul. 1885
Nebsager s. (Hornsyld)
G:
17 nov. 1911
Bjerre
Maren Jeppesdatter, senere Jeppesen eller Jepsen
1849-1915
Maren Jeppesdatter, senere Jeppesen eller Jepsen
F:
13 okt. 1849
Stouby s. (Stouby Skov)
D:
14 maj 1915
Horsens (Klostersogn)
Søren Rasmussen
1848-1921
Søren Rasmussen
F:
24 jan. 1848
Rårup s. (Gramrode)
G:
19 mar. 1880
Rårup
D:
15 nov. 1921
Horsens (Klostersogn)
Marie Elisabeth Jepsen, senere Jeppesen
1852-1926
Marie Elisabeth Jepsen, senere Jeppesen
F:
8 apr. 1852
Rårup s. (Åstrup Mark)
D:
17 jul. 1926
Horsens (Alderdomshjemmet (Vor Frelsers s.))
Olivia Ottesdatter
1810-1892
Olivia Ottesdatter
F:
6 jul. 1810
Hedensted s. (Remmerslund)
D:
7 maj 1892
Rårup s. (Åstrup Mark)
Jeppe Jensen
1816-1896
Jeppe Jensen
F:
11 jun. 1816
Stouby s. (Ullerup Skov)
G:
13 jul. 1844
Stouby
D:
22 feb. 1896
Rårup s. (Åstrup Mark)
Maren Ovesdatter
ca. 1779-1825
Maren Ovesdatter
F:
ca. 1779
G:
8 jul. 1809
Hedensted
D:
29 jul. 1825
Hedensted s. (Remmerslund)
Anna Kirstine Sørensen
1897-
Anna Kirstine Sørensen
F:
14 aug. 1897
Hornum s. (Hornum Mark)
Gerda Margrete Sørensen
1899-
Gerda Margrete Sørensen
F:
10 mar. 1899
Hornum s. (Hornum Mark)
Anna Sørensen
1900-
Anna Sørensen
F:
1 dec. 1900
Hornum s. (Hornum Mark)
Peter Sørensen
1904-
Peter Sørensen
F:
13 apr. 1904
Hornum s. (Hornum Mark)
Olga Kirstine Johansen
Aksel Kristian Sørensen
1907-1916
Aksel Kristian Sørensen
F:
18 sep. 1907
Hornum s. (Hornum Mark)
D:
23 mar. 1916
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Søren Sørensen
1861-1940
Søren Sørensen
F:
18 feb. 1861
Hornum s. (Hornum Mark)
D:
12 feb. 1940
Hornum s. (Hornum Mark)
Marie Thomsen
1871-1950
Marie Thomsen
F:
27 nov. 1871
Stouby s. (Grund)
G:
16 okt. 1896
Stouby
D:
13 maj 1950
Hornum s. (Hornum Mark)
Ane Petrea Sørensen
1862-
Ane Petrea Sørensen
F:
8 sep. 1862
Hornum s. (Hornum Mark)
D:
Langå
Villiam Johansen
Niels Sørensen
1865-1884
Niels Sørensen
F:
11 feb. 1865
Hornum s. (Hornum Mark)
D:
21 jun. 1884
Hornum s. (Hornum Mark)
Kristian Sørensen
1869-1889
Kristian Sørensen
F:
2 dec. 1869
Hornum s. (Hornum Mark)
D:
7 sep. 1889
Hornum s. (Hornum Mark)
Chirstine Nielsdatter
1837-1875
Chirstine Nielsdatter
F:
23 apr. 1837
Stouby s. (Grund Skov)
D:
24 jun. 1875
Hornum s. (Hornum Mark)
Jens Peter Sørensen
1824-1887
Jens Peter Sørensen
F:
19 feb. 1824
Hornum s. (Hornum Mark)
G:
21 okt. 1859
Stouby
D:
30 maj 1887
Hornum s. (Hornum Mark)
Ane Chatrine Nielsdatter
1840-1908
Ane Chatrine Nielsdatter
F:
6 feb. 1840
Stouby s. (Grund Skov)
D:
30 mar. 1908
Stouby s. (Belle Mark)
Bertel Jensen
1838-1913
Bertel Jensen
F:
3 apr. 1838
Stouby s.
G:
17 apr. 1883
Stouby
D:
6 feb. 1913
Stouby s. (Belle Mark)
Jørgine Nielsdatter
1842-
Jørgine Nielsdatter
F:
14 maj 1842
Stouby s. (Grund Skov)
Rasmus Nielsen Lund
1836-1872
Rasmus Nielsen Lund
F:
30 jun. 1836
Vrigsted s. (Over Vrigsted)
G:
26 sep. 1871
Stouby
D:
22 apr. 1872
Vrigsted s. (Over Vrigsted)
Niels Lund Hjerrild Iversen
1900-
Niels Lund Hjerrild Iversen
F:
2 apr. 1900
Rårup s. (Lindved)
Thyra Marie Jensen
1902-
Thyra Marie Jensen
F:
7 feb. 1902
Bjerre s. (Bjerrelide)
G:
18 dec. 1931
Bjerre
Peter Hjerrild Iversen
Inger Jensine Lassen Pedersen
Nielsine Andrea Hjerrild
1878-
Nielsine Andrea Hjerrild
F:
25 jul. 1878
Rårup s. (Lindved)
Rasmus Sørensen Iversen
1866-
Rasmus Sørensen Iversen
F:
3 maj 1866
Rårup s. (Gramrode)
G:
19 maj 1899
Rårup
Niels Nielsen Hjerrild
1844-1891
Niels Nielsen Hjerrild
F:
27 sep. 1844
Stouby s. (Hjerrild)
G:
14 feb. 1873
Vrigsted
D:
16 jun. 1891
Rårup s. (Lindved)
Peter Nielsen
1844-eft. 1859
Peter Nielsen
F:
21 okt. 1844
Stouby s. (Grund Skov)
D:
eft. 1859
Nielsine Kirstine Nielsen
1871-
Nielsine Kirstine Nielsen
F:
10 apr. 1871
Stouby s. (Rønsholtkrog)
Niels Nielsen
1873-
Niels Nielsen
F:
19 maj 1873
Stouby s. (Rønsholtkrog)
Anna Mortensen
Alfred Hildebert Nielsen
1886-1965
Alfred Hildebert Nielsen
F:
25 apr. 1886
Stouby s. (Rønsholtkrog)
D:
24 jan. 1965
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Sørine Jensen
1882-1941
Sørine Jensen
F:
23 mar. 1882
Stouby s. (Gammelby)
G:
14 okt. 1928
Horsens (Klosterkirken)
D:
29 aug. 1941
Stouby s. (Grund)
Christine Christensen
1884-1947
Christine Christensen
F:
31 mar. 1884
Stouby s. (Stouby Mark)
G:
6 nov. 1943
Stouby
D:
6 mar. 1947
Stouby s. (Grund)
Louise Nielsdatter
1846-1933
Louise Nielsdatter
F:
18 dec. 1846
Stouby s. (Tornshoved)
D:
30 mar. 1933
Stouby
Rasmus Nielsen
1839-
Rasmus Nielsen
F:
15 jun. 1839
Stouby s. (Rønsholtkrog)
G:
21 maj 1870
Stouby
Niels Pedersen Høg
1797-1860
Niels Pedersen Høg
F:
29 jun. 1797
Stouby s. (Tornshoved)
D:
10 mar. 1860
Stouby s.
Kirstine Jørgensdatter
1815-1875
Kirstine Jørgensdatter
F:
5 maj 1815
Ørum
D:
29 okt. 1875
Stouby s.
Kirstine Sørensdatter
1833-1835
Kirstine Sørensdatter
F:
6 maj 1833
Stouby
D:
19 apr. 1835
Stouby
Peder Terkelsen Hald
1892-1987
Peder Terkelsen Hald
F:
4 dec. 1892
Vrigsted
D:
1987
Katrine Nielsen
1904-
Katrine Nielsen
F:
6 feb. 1904
Aulum s. (Ljørring)
G:
27 aug. 1924
Anna Kristine Hald
1894-
Anna Kristine Hald
F:
22 dec. 1894
Vrigsted s. (Neder Vrigsted)
Frede Terkelsen
1894-1958
Frede Terkelsen
F:
23 feb. 1894
Ørre
G:
17 sep. 1920
D:
22 dec. 1958
Margrethe Hald
1897-1982
Margrethe Hald
F:
10 feb. 1897
Vrigsted s. (Neder Vrigsted)
D:
1982
Otto Hald
1899-
Otto Hald
F:
17 mar. 1899
Vrigsted s. (Neder Vrigsted)
Ingrid Katrine Nielsen
1904-
Ingrid Katrine Nielsen
F:
25 jan. 1904
Søvind s. (Ørbæk)
G:
18 aug. 1924
Barrit
Johanne Marie Lauesen
1872-1947
Johanne Marie Lauesen
F:
3 apr. 1872
Vrigsted s. (Skulsballe)
D:
15 aug. 1947
Vrigsted s. (Skulsballe)
Rasmus Ole Pedersen
1861-1900
Rasmus Ole Pedersen
F:
12 mar. 1861
Vrigsted s. (Neder Vrigsted)
G:
12 mar. 1892
Vrigsted
D:
9 maj 1900
Vrigsted s. (Neder Vrigsted)
Anna Katrine Østergaard-Hansen
1898-
Anna Katrine Østergaard-Hansen
F:
24 jul. 1898
Vrigsted s. (Skulsballe)
Marie Østergaard-Hansen
1900-
Marie Østergaard-Hansen
F:
6 mar. 1900
Vrigsted s. (Skulsballe)
Anders Bertel Jensen Bælum
1899-
Anders Bertel Jensen Bælum
F:
12 apr. 1899
Nr. Tranders s. (Ø. Uttrup)
G:
4 jun. 1925
Vrigsted
Rasmus Peder Østergaard-Hansen
1904-
Rasmus Peder Østergaard-Hansen
F:
1 mar. 1904
Vrigsted s. (Skulsballe)
Betty Louise Terp-Hansen
1905-
Betty Louise Terp-Hansen
F:
24 nov. 1905
Viuf
G:
24 nov. 1932
Viuf
Sophie Magdalene Lauesen
1875-1951
Sophie Magdalene Lauesen
F:
1 jan. 1875
Vrigsted s. (Skulsballe)
D:
1 aug. 1951
Vrigsted s. (Skulsballe)
Søren Østergaard Hansen
1869-
Søren Østergaard Hansen
F:
2 jan. 1869
Vrigsted s. (Over Vrigsted)
G:
3 jun. 1897
Vrigsted
Laura Kirstine Lauesen
1878-1878
Laura Kirstine Lauesen
F:
2 jul. 1878
Vrigsted s. (Skulsballe)
D:
30 nov. 1878
Vrigsted s. (Skulsballe)
Ane Cathrine Sørensdatter
1835-1928
Ane Cathrine Sørensdatter
F:
15 feb. 1835
Stouby
D:
10 jun. 1928
Vrigsted s. (Skulsballe)
Peder Lauesen
1808-1881
Peder Lauesen
F:
20 nov. 1808
Vrigsted s. (Skulsballe)
G:
3 jun. 1870
Vrigsted
D:
14 mar. 1881
Vrigsted s. (Skulsballe)
Jens Bay Sørensen Høgh
1837-1906
Jens Bay Sørensen Høgh
F:
1 feb. 1837
Stouby
D:
14 apr. 1906
Stouby
Jensine Nielsen
1850-1893
Jensine Nielsen
F:
22 jun. 1850
Stouby
G:
25 mar. 1870
Stouby
D:
22 feb. 1893
Stouby
Jensine Høgh
1895-1895
Jensine Høgh
F:
2 feb. 1895
Stouby
D:
2 feb. 1895
Stouby
Oline Elisabeth Høgh
Ernst Dam
Jens Bay Høgh
Søren Bay Høgh
1896-
Søren Bay Høgh
F:
23 apr. 1896
Stouby
Gudrun Edith Jakobsen
1903-
Gudrun Edith Jakobsen
F:
15 maj 1903
Bjerre s. (Gram)
G:
8 aug. 1930
Bjerre
Oline Nielsen Ravnsborg
1870-
Oline Nielsen Ravnsborg
F:
5 sep. 1870
Barrit s. (Staksrode)
G:
10 jul. 1894
Stouby
Niels Nielsen
1887-1895
Niels Nielsen
F:
26 nov. 1887
Give s. (Hjortsballe)
D:
15 feb. 1895
Vejle (sygehuset)
Ane Nielsen
1889-
Ane Nielsen
F:
14 sep. 1889
Give s. (Hjortsballe)
Peder Hollænder
Peter Nielsen
1891-1945
Peter Nielsen
F:
15 aug. 1891
Ødsted s. (Mølkær)
D:
27 jul. 1945
Egtved
Klara Johansen
Nielsine Petrea Nielsen
1896-
Nielsine Petrea Nielsen
F:
27 mar. 1896
Ødsted s. (Mølkær)
Kristine Nielsen
1902-
Kristine Nielsen
F:
4 jun. 1902
Ødsted s. (Mølkær)
Hans Jørgensen
1898-
Hans Jørgensen
F:
22 dec. 1898
Ødsted s. (Ødsted Mark)
G:
4 maj 1929
Ødsted
Niels Peter Nielsen
1905-
Niels Peter Nielsen
F:
29 aug. 1905
Ødsted s. (Mølkær)
Helga Gertrud Jacobsen
Mariane (Refsgaard) Dammand
1862-eft. 1958
Mariane (Refsgaard) Dammand
F:
11 aug. 1862
Klakring s. (Vesterager)
D:
eft. ER 1958
Søren Nielsen
1857-eft. 1934
Søren Nielsen
F:
25 jul. 1857
Stouby s. (Hyrup)
G:
12 feb. 1887
Vrigsted
D:
eft. ER CA. 1934
Peter Christian Jacobsen
1890-
Peter Christian Jacobsen
F:
18 feb. 1890
Stouby
Dagmar Frederikke Gundorff
1894-1956
Dagmar Frederikke Gundorff
F:
12 sep. 1894
Nørre-Snede s. (Grættrup)
G:
9 mar. 1917
Ring s. (Brædstrup)
D:
7 jul. 1956
Bregninge
Johanne Kirstine Jacobsen
1892-
Johanne Kirstine Jacobsen
F:
23 feb. 1892
Stouby
Anton Andersen
1886-1941
Anton Andersen
F:
26 jun. 1886
Nebsager s.
G:
16 jun. 1915
D:
okt. 1941
Hundested
Jacob Jacobsen
1894-
Jacob Jacobsen
F:
4 mar. 1894
Stouby Mark
Kirstine Jacobsen
1896-
Kirstine Jacobsen
F:
15 apr. 1896
Stouby
Poul Peter Nissen
1889-1957
Poul Peter Nissen
F:
25 jan. 1889
Aalborg
G:
26 maj 1917
Agedrup
D:
22 mar. 1957
Dalum
Jenny Jacobsen
1898-
Jenny Jacobsen
F:
9 jun. 1898
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Laurits Rasmussen
Marius Jacobsen
1901-
Marius Jacobsen
F:
2 maj 1901
Bjerre s. (Nr. Bjerre Mark)
Stine
Kristian Jacobsen
1903-
Kristian Jacobsen
F:
26 mar. 1903
Bjerre s.
Ørsa Anine Kofoed
Mathilde Petersen Dammand
1864-1905
Mathilde Petersen Dammand
F:
16 apr. 1864
Klakring s. (Vesterager)
D:
17 mar. 1905
Bjerre
Jens Christian Jacobsen
1860-1933
Jens Christian Jacobsen
F:
6 dec. 1860
Hedensted s. (Lildmølle)
G:
13 nov. 1888
Stouby
D:
22 jun. 1933
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Jens Bay Bech
1892-
Jens Bay Bech
F:
24 sep. 1892
Stouby s. (Hostrup Mark)
Ellen Sørine Olesen
1894-
Ellen Sørine Olesen
F:
28 jan. 1894
Stouby
G:
3 dec. 1919
København
Jens Peter Bech
1894-1943
Jens Peter Bech
F:
6 jul. 1894
Stouby s. (Hostrup Mark)
D:
19 okt. 1943
Stouby
Sigurd Bech
1897-
Sigurd Bech
F:
14 maj 1897
Ørum
Lily Petrea Petersen
1902-
Lily Petrea Petersen
F:
23 sep. 1902
Stouby
G:
11 sep. 1925
Stouby
Marna Bech
1899-
Marna Bech
F:
16 aug. 1899
Ørum
Hans Olesen Hansen
1893-
Hans Olesen Hansen
F:
21 jun. 1893
Urlev s. (Højbygård)
G:
3 jun. 1921
Stouby
Svend Espen Bech
1901-
Svend Espen Bech
F:
6 nov. 1901
Ørum
Kirsten Hansen
1906-
Kirsten Hansen
F:
24 jun. 1906
Barrit
G:
4 maj 1928
Stouby
Ib Otto Bech
1906-
Ib Otto Bech
F:
2 apr. 1906
Ørum
Wilhelmine Poitschek
Sofie Petersen Dammand
1866-1945
Sofie Petersen Dammand
F:
24 okt. 1866
Stouby s. (Graungård)
D:
19 okt. 1945
Stouby s. (Hyrup)
Chresten Marius Bech
1866-
Chresten Marius Bech
F:
17 mar. 1866
Stouby s. (Gammelby)
G:
30 okt. 1891
Stouby
Kirstine Dammand
1898-
Kirstine Dammand
F:
9 mar. 1898
Ørum s. (Møgelkilde)
Svend Trøst Iversen
1894-1960
Svend Trøst Iversen
F:
4 jan. 1894
Malt s. (Maltbæk)
G:
26 sep. 1917
Ørum
D:
29 apr. 1960
Aarhus
Elna Marie Dammand
1900-
Elna Marie Dammand
F:
16 feb. 1900
Ørum s. (Møgelkilde)
Jens Laurits Jørgensen
1898-
Jens Laurits Jørgensen
F:
15 okt. 1898
Hornum
G:
27 aug. 1921
Ørum
Peter Refsgaard Petersen Dammand
1902-1960
Peter Refsgaard Petersen Dammand
F:
2 apr. 1902
Ørum s. (Møgelkilde)
D:
12 apr. 1960
Vejle
Karen Rigmor Nørgaard Andersen
1906-
Karen Rigmor Nørgaard Andersen
F:
4 jul. 1906
Snejbjerg
G:
28 okt. 1932
Vejle
Anna Sofie Dammand
1903-
Anna Sofie Dammand
F:
16 dec. 1903
Ørum s. (Møgelkilde)
Peter Petersen Dammand
1868-1960
Peter Petersen Dammand
F:
11 nov. 1868
Stouby s.
D:
28 aug. 1960
Vejle
Nielsine Knudine Jensen
1872-1924
Nielsine Knudine Jensen
F:
23 mar. 1872
Nebsager
G:
12 okt. 1895
Nebsager
D:
19 jun. 1924
Vejle
Thomas Rasmussen
1893-
Thomas Rasmussen
F:
3 mar. 1893
Rårup
Karen Nielsen
1898-
Karen Nielsen
F:
11 jul. 1898
Rårup s.
G:
7 maj 1925
Klejs
Kristian Rasmussen
1901-
Kristian Rasmussen
F:
5 nov. 1901
Rårup
Anna Kathrine Iversen
1905-
Anna Kathrine Iversen
F:
26 aug. 1905
Barrit s. (Barrithule Mark)
G:
4 aug. 1931
Barrit
Johanne Petersen Dammand
1871-1956
Johanne Petersen Dammand
F:
9 mar. 1871
Stouby s.
D:
12 jul. 1956
Rårup
Sofus Frederik Niels Kristian Rasmussen
1864-1935
Sofus Frederik Niels Kristian Rasmussen
F:
19 apr. 1864
Rårup
G:
11 nov. 1892
Assens
D:
2 nov. 1935
Rårup
Kirstine Sørensdatter
1839-1872
Kirstine Sørensdatter
F:
1 mar. 1839
Stouby
D:
4 maj 1872
Stouby s. (Stouby Mark)
Jens Peter Petersen (Refsgaard)
1833-1888
Jens Peter Petersen (Refsgaard)
F:
21 apr. 1833
Rårup s. (Møgelkær)
G:
8 okt. 1861
Stouby
D:
21 okt. 1888
Stouby s. (Stouby Mark)
Poul Skibsted Lyse
1900-1963
Poul Skibsted Lyse
F:
22 mar. 1900
Ølsted s. (Ølsted Kro)
D:
aug. 1963
Calgary, Canada
Ellen Marie Skibsted Lyse
1904-1933
Ellen Marie Skibsted Lyse
F:
16 sep. 1904
Ølsted
D:
5 apr. 1933
Karl Otto Jelsgaard Jensen
1903-
Karl Otto Jelsgaard Jensen
F:
11 feb. 1903
København
G:
28 jul. 1927
Frederiksberg
Svend Skibsted Lyse
1906-1964
Svend Skibsted Lyse
F:
21 jul. 1906
Hover
D:
3 jul. 1964
Hillerød
Alva Cicilie Clausen
1903-
Alva Cicilie Clausen
F:
30 nov. 1903
Svendborg
G:
31 maj 1935
Hillerød Rådhus
Ejner Skibsted Lyse
1908-
Ejner Skibsted Lyse
F:
11 dec. 1908
Hedensted
Johanne Ulrikke Leth
1906-1947
Johanne Ulrikke Leth
F:
10 aug. 1906
Vordingborg
D:
19 apr. 1947
Aalborg (Kommunehospitalet)
Anna Kirstine Pedersen
Peter Skibsted Lyse
Dagny Johanne Christiane Christensen
Niels Skibsted Lyse
1869-1954
Niels Skibsted Lyse
F:
11 jan. 1869
Stouby s. (Belle)
D:
1 jan. 1954
Hedensted
Jensine Marie Mortensen
1873-1946
Jensine Marie Mortensen
F:
6 jul. 1873
Stouby s. (Hyrup)
G:
5 mar. 1898
Stouby
D:
nov. 1946
Vejle
Gudrun Høgh Lyse
1906-
Gudrun Høgh Lyse
F:
22 mar. 1906
Stouby s. (Belle)
Frode Andreasen
1898-
Frode Andreasen
F:
29 sep. 1898
Hornborg s. (Skyggerslund)
G:
14 maj 1929
Ølsted
Ellen Karoline (Høgh) Lyse
1908-
Ellen Karoline (Høgh) Lyse
F:
12 jun. 1908
Stouby s. (Belle)
Johannes Kristian Andreasen
1906-
Johannes Kristian Andreasen
F:
27 feb. 1906
Hornborg s. (Skyggerslund)
G:
14 maj 1932
Ølsted
Poul Høgh Lyse
Anna Jensine Jensen
Søren Høgh Lyse
1871-1944
Søren Høgh Lyse
F:
1 maj 1871
Stouby s. (Belle)
D:
9 maj 1944
Ølsted
Kirstine Teodora Mathiasen
1880-1958
Kirstine Teodora Mathiasen
F:
28 aug. 1880
Ørum
G:
2 jun. 1905
Ørum
D:
23 apr. 1958
Ølsted
Martini Lyse
1874-1874
Martini Lyse
F:
1 feb. 1874
Stouby s. (Belle)
D:
15 feb. 1874
Stouby s. (Belle)
Christen Pram Lyse
1874-1943
Christen Pram Lyse
F:
13 dec. 1874
Stouby s. (Belle)
D:
30 jan. 1943
Horsens
Magdalene Sørensen Bagge
1884-
Magdalene Sørensen Bagge
F:
14 mar. 1884
Tvingstrup
G:
21 jul. 1916
Horsens
Hans Lyse Christensen
1901-
Hans Lyse Christensen
F:
13 aug. 1901
Barløse
Karen Haugaard Nielsen
1901-
Karen Haugaard Nielsen
F:
2 aug. 1901
Ullerup
G:
Holevad
Karoline Lyse Christensen
1905-
Karoline Lyse Christensen
F:
11 jan. 1905
Barløse
Kirstine Lyse Christensen
1907-
Kirstine Lyse Christensen
F:
21 maj 1907
Barløse
Kristian Hansen
1904-1963
Kristian Hansen
F:
20 jan. 1904
Pårup s. (Snestrup)
G:
18 apr. 1929
Barløse
D:
25 jul. 1963
Barløse s. (Myllerup)
Poula Lyse Christensen
Jens Marius Nielsen
Ellen Lyse Christensen
Svend Aage Jensen
Svend Poul Christensen
Ella Thorsen
Ane Lyse
1877-1957
Ane Lyse
F:
8 jun. 1877
Stouby s. (Belle)
D:
7 maj 1957
Barløse
Christen Christensen
1870-1936
Christen Christensen
F:
15 dec. 1870
Myllerup
G:
1 okt. 1901
Stouby
D:
20 jun. 1936
Barløse
Caroline Sørensen Høgh
1841-1927
Caroline Sørensen Høgh
F:
24 sep. 1841
Stouby
D:
1 apr. 1927
Ølsted
Poul Nielsen Lyse
1837-1902
Poul Nielsen Lyse
F:
4 jun. 1837
Lyse
G:
28 mar. 1868
Stouby
D:
2 jun. 1902
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Dødfødt datter
Karen Marie Høgh
1908-
Karen Marie Høgh
F:
10 jun. 1908
Stouby s. (Belle Mark)
Jens Lauesen Severinsen
1893-1963
Jens Lauesen Severinsen
F:
20 jul. 1893
Barrit s. (Staksrode Mark)
G:
28 sep. 1930
Skjold
D:
3 dec. 1963
Skjold
Petra Jørgine Høgh
1911-
Petra Jørgine Høgh
F:
6 jan. 1911
Stouby s. (Belle Mark)
Henry Møller Nielsen
Søren Høgh
1875-1963
Søren Høgh
F:
10 dec. 1875
Stouby s. (Belle Mølle)
D:
25 maj 1963
Barrit
Ane Rasmussen
1873-1928
Ane Rasmussen
F:
24 mar. 1873
Barrit s. (Staksrode)
G:
2 nov. 1907
Stouby
D:
24 dec. 1928
Barrit s. (Staksrode)
Peter Hjerrild Høgh
1878-1902
Peter Hjerrild Høgh
F:
17 sep. 1878
Stouby s. (Belle Mølle)
D:
6 okt. 1902
Fredericia (Garnisonssygehuset)
Marie Christiansen
NN Rasmussen
Johannes Christiansen
Jørgine Høgh
1881-
Jørgine Høgh
F:
27 mar. 1881
Stouby s. (Belle Mølle)
Peter Christiansen
Ingeborg Høgh Nielsen
Peter Høgh Nielsen
Sigrid Magdalene Høgh
1889-1969
Sigrid Magdalene Høgh
F:
3 feb. 1889
Stouby s. (Belle Mølle)
D:
31 jan. 1969
Vejle (amtssygehuset (Vor Frelsers s.))
Jørgen Kristian Peder Nielsen
1881-1962
Jørgen Kristian Peder Nielsen
F:
17 jun. 1881
Brund Mark
G:
5 dec. 1916
Stouby
D:
23 jun. 1962
Stouby
Marie Sofie Inger Grane
Else Margrethe Grane
Ole Pryn
Kirsten Birgitte Grane
Ulla Vibeke Grane
Karl Arvid Lindberg
Katrine Høgh
1892-1962
Katrine Høgh
F:
28 jan. 1892
Stouby s. (Stouby Skov)
D:
21 maj 1962
Karl Grane
1892-1936
Karl Grane
F:
27 jun. 1892
København
G:
15 okt. 1917
D:
5 maj 1936
Tage Høgh
1922-1923
Tage Høgh
F:
11 nov. 1922
Brande
D:
13 apr. 1923
Brande
Alfred Høgh
1896-
Alfred Høgh
F:
1 apr. 1896
Stouby s. (Stouby Skov)
Margrethe Johansen
1892-
Margrethe Johansen
F:
3 apr. 1892
Harte
G:
5 dec. 1920
Vejen
Peder Sørensen (Høgh)
1844-1929
Peder Sørensen (Høgh)
F:
9 sep. 1844
Stouby
D:
23 mar. 1929
Stouby
Marie Johanne Pedersen
1855-1922
Marie Johanne Pedersen
F:
5 dec. 1855
Stouby
G:
8 maj 1875
Stouby
D:
22 mar. 1922
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Søren Pedersen Høg
1800-1883
Søren Pedersen Høg
F:
28 aug. 1800
Stouby s. (Tornshoved)
D:
26 mar. 1883
Stouby
Maren Jørgensdatter
1805-1872
Maren Jørgensdatter
F:
31 mar. 1805
Ørum s. (Nyørum)
G:
26 aug. 1832
Hornum
D:
31 jul. 1872
Stouby
Kirsten Nielsdatter
1764-1848
Kirsten Nielsdatter
F:
1764
Stouby s. (Belle Mølle)
D:
29 jan. 1848
Stouby
Peder Sørensen Høg
1755-1837
Peder Sørensen Høg
F:
1755
Stouby s. (Tornshoved)
G:
5 jul. 1793
Stouby
D:
5 jul. 1837
Stouby s. (Tornshoved)
Anna Catharina Nielsdatter
1766-1806
Anna Catharina Nielsdatter
F:
1766
Stouby s. (Belle)
D:
27 feb. 1806
Stouby
Jørgen Sørensen
ca. 1765-
Jørgen Sørensen
F:
ca. 1765
Anne Nielsdatter
1768-1787
Anne Nielsdatter
F:
1768
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Else Nielsdatter
1770-1787
Else Nielsdatter
F:
1770
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Christoffer Nielsen
1771-1787
Christoffer Nielsen
F:
1771
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Ane Jørgensdatter
1792-
Ane Jørgensdatter
F:
1792
Stouby
Jørgen Nielsen
1774-1787
Jørgen Nielsen
F:
1774
Stouby s. (Belle)
D:
TIDL. 1787
Ane Hansdatter
Jens Eilersen
1816-1816
Jens Eilersen
F:
11 jun. 1816
Stouby
D:
3 jul. 1816
Stouby
Eiler Nielsen
1777-1844
Eiler Nielsen
F:
1777
Stouby s. (Belle)
D:
26 mar. 1844
Stouby
Birthe Marie Christensdatter
ca. 1775-1827
Birthe Marie Christensdatter
F:
ca. 1775
D:
1 nov. 1827
Stouby
Niels Eilersen
1828-1837
Niels Eilersen
F:
18 nov. 1828
Stouby
D:
4 feb. 1837
Stouby
Anne Eilersen
1864-
Anne Eilersen
F:
7 mar. 1864
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Jens Møller Eilersen
1866-
Jens Møller Eilersen
F:
11 sep. 1866
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Ane Marie Eilersen
1870-
Ane Marie Eilersen
F:
12 jul. 1870
Stouby s. (Stouby Mark (Højgård)
Samuel Eilersen
1831-
Samuel Eilersen
F:
5 maj 1831
Stouby
Ane Sophie Jensdatter
1834-
Ane Sophie Jensdatter
F:
26 feb. 1834
Stouby s. (Gammelby)
G:
13 maj 1863
Stouby
Jens Eilersen
1834-
Jens Eilersen
F:
1 jul. 1834
Stouby
Karen Sofie Ejlersen
1906-eft. 1920
Karen Sofie Ejlersen
F:
27 maj 1906
Skjern
D:
eft. 1920
Hans Ejlersen
1907-1908
Hans Ejlersen
F:
17 jul. 1907
Skjern
D:
4 aug. 1908
Skjern
Ejler Ejlersen
Hanne Kirsti Nielsen
Hans Møller Ejlersen
1909-
Hans Møller Ejlersen
F:
11 maj 1909
Skjern
Ella Jakobsen
1910-
Ella Jakobsen
F:
12 aug. 1910
Horsens (Klostersogn)
G:
10 jun. 1935
Horsens Klosterkirke (Vor Frelsers s. kb.)
Ejler Ejlersen
1872-
Ejler Ejlersen
F:
1 okt. 1872
Stouby
Karen Marie Andersen
1882-
Karen Marie Andersen
F:
29 mar. 1882
Hjerm s. (Lundgård)
G:
7 sep. 1905
Herning
Laurits Ejlersen
1878-
Laurits Ejlersen
F:
19 mar. 1878
Stouby s. (Stouby Mark)
Ane Marie Ejlersen
1883-
Ane Marie Ejlersen
F:
1 feb. 1883
Stouby s. (Stouby Mark)
Thomas Peder Rasmussen
1882-
Thomas Peder Rasmussen
F:
27 okt. 1882
Barrit s. (Staksrode)
G:
9 maj 1914
Stouby
Samuel Ejlersen
1885-
Samuel Ejlersen
F:
28 feb. 1885
Stouby s. (Stouby Mark)
Jenny Ejlersen
1889-
Jenny Ejlersen
F:
23 feb. 1889
Stouby s. (Stouby Mark)
Hans Hansen Spettrup
1873-
Hans Hansen Spettrup
F:
18 jul. 1873
Urlev s.
G:
8 nov. 1913
Stouby
Hans Møller Eilersen
1836-
Hans Møller Eilersen
F:
18 nov. 1836
Stouby
Karen Laursen
1845-
Karen Laursen
F:
8 apr. 1845
Bjerre s. (Neder Bjerre)
G:
13 okt. 1871
Bjerre
Nierls Eilersen
1839-
Nierls Eilersen
F:
2 apr. 1839
Stouby
Eiler Eilersen
1844-
Eiler Eilersen
F:
29 aug. 1844
Stouby
Anne Samuelsdatter
ca. 1803-1885
Anne Samuelsdatter
F:
ca. 1803
Tyrsted s.
G:
1 mar. 1828
Stouby
D:
12 feb. 1885
Stouby
Niels Christoffersen
1744-1815
Niels Christoffersen
F:
1744
Hedensted s. (Torup)
D:
13 mar. 1815
Stouby s. (Belle)
Johanne Jørgensdatter Hjerrild
1739-1782
Johanne Jørgensdatter Hjerrild
F:
1739
Stouby s. (Belle)
G:
13 nov. 1761
Stouby k.
D:
25 jan. 1782
Niels Nielsen
1783-
Niels Nielsen
F:
1783
Stouby s. (Belle)
Johanne Nielsdatter
1785-
Johanne Nielsdatter
F:
1785
Stouby s. (Belle)
Erik Nielsen
1789-
Erik Nielsen
F:
1789
Stouby s. (Belle)
Mette Marie Nielsdatter
ca. 1789-
Mette Marie Nielsdatter
F:
ca. 1789
Stouby s. (Belle)
Karen Nielsdatter
ca. 1751-
Karen Nielsdatter
F:
ca. 1751
Grund?
G:
11 apr. 1782
Stouby
Søren Sørensen
1818-1874
Søren Sørensen
F:
8 dec. 1818
Daugård s. (Espekær)
D:
30 apr. 1874
Daugård s. (Espetoft)
Ane Marie Olesdatter
1807-eft. 1873
Ane Marie Olesdatter
F:
29 nov. 1807
Daugård
G:
22 feb. 1851
Daugård
D:
eft. 1873
Jacob Sørensen
1821-
Jacob Sørensen
F:
11 sep. 1821
Daugård s. (Espekær)
Gertrud Sørensdatter
1791-1875
Gertrud Sørensdatter
F:
1791
Hedensted s. (Knæsted)
D:
10 maj 1875
Daugård s. (Espetoft)
Søren Sørensen Hagel
-ca. 1824
Søren Sørensen Hagel
D:
ca. 1824
Daugård s. (Espekær)
Knud Peder Jørgensen
1849-
Knud Peder Jørgensen
F:
29 sep. 1849
Daugård s. (Askeberg)
Gjerthea Maria Jørgensen
1850-
Gjerthea Maria Jørgensen
F:
8 nov. 1850
Daugård s. (Askeberg)
Jens Knudsen Jørgensen, senere Knudsen
1852-
Jens Knudsen Jørgensen, senere Knudsen
F:
24 okt. 1852
Daugård s. (Askeberg)
Marius Jørgensen
1855-
Marius Jørgensen
F:
16 maj 1855
Daugård s. (Askeberg)
Mette Marie Laursen
1861-1879
Mette Marie Laursen
F:
27 dec. 1861
Daugård s. (Harpedal)
G:
16 maj 1879
Daugård
D:
16 jul. 1879
Daugård s. (Harpedal)
Laura Marie Sophie Jørgensen
1858-
Laura Marie Sophie Jørgensen
F:
24 feb. 1858
Daugård s. (Askeberg)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
26 mar. 1860
Daugård s. (Askeberg)
D:
26 mar. 1860
Daugård s. (Askeberg)
Jørgine Margrethe Jørgensen
1863-
Jørgine Margrethe Jørgensen
F:
10 apr. 1863
Daugård s. (Askeberg)
Ane Kathrine Pedersdatter
1825-1884
Ane Kathrine Pedersdatter
F:
15 okt. 1825
Daugård s. (Espekær)
D:
23 aug. 1884
Daugård s. (Askeberg)
Jørgen Knudsen
1803-1874
Jørgen Knudsen
F:
10 okt. 1803
Daugård s. (Askeberg)
G:
24 nov. 1849
Daugård
D:
11 dec. 1874
Daugård s. (Askeberg)
Poul Pedersen
1827-
Poul Pedersen
F:
30 jul. 1827
Daugård s. (Espekær)
Søren Pedersen
1829-
Søren Pedersen
F:
12 okt. 1829
Daugård s. (Espekær)
Peder Poulsen
ca. 1780-1835
Peder Poulsen
F:
ca. 1780
Fredericia
G:
5 feb. 1825
Daugård
D:
4 maj 1835
Daugård s. (Espekær)
Ane Kirstine Sørensdatter
ca. 1796-eft. 1800
Ane Kirstine Sørensdatter
F:
ca. 1796
D:
eft. 1800
Ane Sørensdatter
1796-eft. 1859
Ane Sørensdatter
F:
26 dec. 1796
D:
eft. 1859
Jens Sørensen
1798-1798
Jens Sørensen
F:
4 apr. 1798
Daugård s.
D:
12 aug. 1798
Daugård s.
Jens Sørensen
1799-1800
Jens Sørensen
F:
15 jun. 1799
Daugård s.
D:
6 jul. 1800
Daugård s.
Svend Aage Dyrkjøb
1904-
Svend Aage Dyrkjøb
F:
16 mar. 1904
Edith Kriegbaum
1908-
Edith Kriegbaum
F:
5 dec. 1908
Clara Johanne Hansen
1905-1956
Clara Johanne Hansen
F:
1 okt. 1905
D:
24 jan. 1956
Christian Vilhelm Sørensen
1903-1967
Christian Vilhelm Sørensen
F:
19 feb. 1903
D:
9 okt. 1967
Jens Villy Hansen
1907-
Jens Villy Hansen
F:
15 nov. 1907
Margrethe Pedersen
Lise Bruhn
Augusta Kristine Hansen
1909-1968
Augusta Kristine Hansen
F:
5 jul. 1909
D:
15 okt. 1968
Aage Frithjof Sørensen
1896-
Aage Frithjof Sørensen
F:
4 maj 1896
Harald Johannes Hansen
1911-1911
Harald Johannes Hansen
F:
13 feb. 1911
D:
30 aug. 1911
Harald Johannes Aamand
1913-1967
Harald Johannes Aamand
F:
8 mar. 1913
D:
22 feb. 1967
Helga Olsen
Ruth Elise Hansen
Børge Lorentzen
1916-1961
Børge Lorentzen
F:
3 dec. 1916
D:
12 jun. 1961
Erik Bache
Søren Martin Hansen Løjtnant
1878-1951
Søren Martin Hansen Løjtnant
F:
7 mar. 1878
D:
29 mar. 1951
Caroline Jensine Ane Jensen
1883-1975
Caroline Jensine Ane Jensen
F:
26 feb. 1883
G:
26 jun. 1903
D:
16 sep. 1975
Jens Hansen Løjtnant
1836-1904
Jens Hansen Løjtnant
F:
25 jun. 1836
D:
6 jan. 1904
Ane Johanne Nielsdatter Aamand
1834-1925
Ane Johanne Nielsdatter Aamand
F:
26 sep. 1834
D:
2 jun. 1925
Karen Sørensdatter
1801-1874
Karen Sørensdatter
F:
21 apr. 1801
Daugård s. (Tousig)
D:
17 jun. 1874
Hans Jørgensen Løjtnant
1798-1860
Hans Jørgensen Løjtnant
F:
6 jul. 1798
D:
28 jul. 1860
Kirsten Sørensdatter
1803-
Kirsten Sørensdatter
F:
9 jan. 1803
Daugård s. (Espekær)
Else Marie Sørensdatter
1804-1881
Else Marie Sørensdatter
F:
22 dec. 1804
Daugård s.
D:
8 jan. 1881
Daugård s. (Daugård Mark)
Hans Olesen
-1879
Hans Olesen
G:
2 jun. 1837
Daugård
D:
21 feb. 1879
Daugård s. (Daugård Mark)
Jens Sørensen
1806-
Jens Sørensen
F:
29 okt. 1806
Daugård s.
Mariane Sørensdatter
1809-
Mariane Sørensdatter
F:
18 feb. 1809
Daugård s.
Maren Sørensdatter
1812-
Maren Sørensdatter
F:
29 feb. 1812
Daugård s.
Anne Cathrine Jensdatter
ca. 1770-1824
Anne Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1770
Hedensted s. (Torup)
D:
13 aug. 1824
Daugård s. (Daugård Skov)
Søren Jensen Ullerup
1760-1820
Søren Jensen Ullerup
F:
1760
Stouby s. (Ullerup)
G:
10 sep. 1791
Hedensted
D:
5 maj 1820
Daugård s. (Daugård Mark)
Anne Mette Christensdatter
1800-
Anne Mette Christensdatter
F:
1800
Hedensted s. (Årup)
Mette Christine Christensdatter
1802-
Mette Christine Christensdatter
F:
17 mar. 1802
Øster Snede s. (Gammelsole)
Jens Christensen
1803-
Jens Christensen
F:
18 aug. 1803
Øster Snede s. (Gammelsole)
Herman Christensen
1805-
Herman Christensen
F:
3 jun. 1805
Øster Snede s. (Gammelsole)
Ane Christensdatter
1806-1807
Ane Christensdatter
F:
1806
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
Dødfødt søn
1807-1807
Dødfødt søn
F:
dec. 1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
dec. 1807
Øster Snede s. (Gammelsole)
Ane Jensdatter Stidsen
1861-1875
Ane Jensdatter Stidsen
F:
1 aug. 1861
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
D:
18 sep. 1875
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Mette Marie Stidsen
1898-
Mette Marie Stidsen
F:
28 feb. 1898
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Peter Stidsen
1900-1982
Peter Stidsen
F:
20 mar. 1900
Øster Snede s. (Bøgballe)
D:
23 nov. 1982
Grene s. (Billund)
Ane Else Stidsen
1905-
Ane Else Stidsen
F:
5 apr. 1905
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Jens Stidsen
1906-
Jens Stidsen
F:
10 dec. 1906
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Ane Stidsen
1908-
Ane Stidsen
F:
25 sep. 1908
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Maren Stidsen
Jacob Jensen Stidsen
1863-1942
Jacob Jensen Stidsen
F:
1 mar. 1863
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
D:
13 jul. 1942
Øster Snede s. (Bøgballe)
Maren Pedersdatter Juulsen
1872-1912
Maren Pedersdatter Juulsen
F:
12 maj 1872
Lundum s. (Lundum Hede)
G:
11 maj 1897
Lundum
D:
22 jan. 1912
Øster Snede s. (Bøgballe)
Steffen Jensen Stidsen
1865-
Steffen Jensen Stidsen
F:
6 mar. 1865
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Stids Jensen Stidsen
1865-1865
Stids Jensen Stidsen
F:
6 mar. 1865
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
D:
30 apr. 1865
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Ane Marie Stidsen
1903-
Ane Marie Stidsen
F:
25 sep. 1903
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Ane Mette Maria Stidsen
1905-
Ane Mette Maria Stidsen
F:
25 dec. 1905
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Jens Stidsen
1907-
Jens Stidsen
F:
30 jun. 1907
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Christen Stidsen
Marinus Stidsen
Stids Jensen Stidsen
1868-
Stids Jensen Stidsen
F:
2 apr. 1868
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Ane Christensdatter Hermansen
1876-
Ane Christensdatter Hermansen
F:
2 aug. 1876
Øster Snede s. (Gl. Sole Mark)
G:
21 okt. 1902
Øster Snede
Mette Marie Stidsen
1903-
Mette Marie Stidsen
F:
7 okt. 1903
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Kathrine Stidsen
1906-
Kathrine Stidsen
F:
27 sep. 1906
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Therkel Stidsen
Jens Peter Jensen Stidsen
1871-
Jens Peter Jensen Stidsen
F:
10 mar. 1871
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Maren Therkelsdatter Hansen
1882-
Maren Therkelsdatter Hansen
F:
13 apr. 1882
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
G:
11 nov. 1902
Øster Snede
Niels Kristian Knudsen Nielsen
1892-
Niels Kristian Knudsen Nielsen
F:
30 jul. 1892
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Mette Marie Knudsdatter Nielsen
1893-
Mette Marie Knudsdatter Nielsen
F:
21 jul. 1893
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Jens Knudsen Nielsen
1895-1898
Jens Knudsen Nielsen
F:
24 jan. 1895
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
D:
6 aug. 1898
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Marianne Jensdatter Stidsen
1873-
Marianne Jensdatter Stidsen
F:
31 aug. 1873
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Knud Nielsen
1855-1896
Knud Nielsen
F:
17 okt. 1855
Øster Snede s. (Bøgballe)
G:
27 mar. 1890
Øster Snede
D:
22 apr. 1896
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Knud Nielsen Hansen
1899-
Knud Nielsen Hansen
F:
23 jul. 1899
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Jens Hansen
1903-
Jens Hansen
F:
24 maj 1903
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Kathrine Hansen
1905-
Kathrine Hansen
F:
23 maj 1905
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Hans Peter Therkelsen Hansen
1875-
Hans Peter Therkelsen Hansen
F:
18 feb. 1875
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
G:
21 aug. 1898
Øster Snede
Christen Stidsen
1904-
Christen Stidsen
F:
26 jun. 1904
Øster Snede s. (Gl. Sole Mark)
Jens Stidsen
1906-
Jens Stidsen
F:
11 jun. 1906
Hedensted s. (Årup)
Ane Marie Stidsen
Marinus Stidsen
Christen Jensen Stidsen
1876-
Christen Jensen Stidsen
F:
12 jan. 1876
Øster Snede s. (Bøgballe Mark)
Ane Kirstine Christensdatter Hermansen
1880-
Ane Kirstine Christensdatter Hermansen
F:
13 mar. 1880
Øster Snede s. (Gl. Sole Mark)
G:
15 maj 1903
Øster Snede
Jens Stidsen
1837-1918
Jens Stidsen
F:
1 jun. 1837
Øster Snede s. (Bøgballe)
D:
3 okt. 1918
Øster Snede s. (Solskovs Mark)
Mette Marie Stephansdatter
1830-1911
Mette Marie Stephansdatter
F:
13 jul. 1830
Gadbjerg s. (Tofthøj)
G:
18 okt. 1860
Gadbjerg
D:
24 sep. 1911
Øster Snede s. (Bøgballe)
Ane Christensdatter
1809-1869
Ane Christensdatter
F:
1 jan. 1809
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
7 aug. 1869
Øster Snede s. (Gammelsole)
Stids Jensen
1796-1840
Stids Jensen
F:
20 apr. 1796
Hedensted s.
D:
2 jun. 1840
Øster Snede s. (Bøgballe)
Niels Christensen
1810-1810
Niels Christensen
F:
1810
Øster Snede s. (Gammelsole)
D:
12 nov. 1810
Øster Snede s. (Gammelsole)
Karen Christensdatter
1814-
Karen Christensdatter
F:
1814
Øster Snede s. (Gammelsole)
Kirsten Jensdatter
ca. 1772-1855
Kirsten Jensdatter
F:
ca. 1772
Hedensted s. (Torup)
D:
5 apr. 1855
Øster Snede s. (Gammelsole)
Christen Hermansen
1771-1846
Christen Hermansen
F:
1771
Hedensted s. (Årup)
G:
26 apr. 1800
Hedensted
D:
11 okt. 1846
Øster Snede s.
Karen Jensdatter
1774-1779
Karen Jensdatter
F:
1774
Hedensted s. (Torup)
D:
1779
Hedensted s. (Torup)
Dødfødt søn
1775-1775
Dødfødt søn
F:
1775
Hedensted s. (Torup)
D:
1775
Hedensted s. (Torup)
Jens Christoffersen
1746-1803
Jens Christoffersen
F:
1746
Hedensted s. (Torup)
D:
1803
Hedensted s. (Torup)
Anne Nielsdatter
-1775
Anne Nielsdatter
G:
4 aug. 1769
Hedensted
D:
1775
Hedensted s. (Torup)
Anne Jensdatter
1776-1776
Anne Jensdatter
F:
1776
Hedensted s. (Torup)
D:
1776
Hedensted s. (Torup)
Maren Pedersdatter
1802-1802
Maren Pedersdatter
F:
18 feb. 1802
Hedensted
D:
20 jun. 1802
Hedensted
Karen Pedersdatter
1803-
Karen Pedersdatter
F:
25 feb. 1803
Hedensted
Maren Pedersdatter
1804-
Maren Pedersdatter
F:
12 jan. 1804
Hedensted
Ane Mette Laursen
1833-1833
Ane Mette Laursen
F:
29 sep. 1833
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
5 nov. 1833
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
13 apr. 1835
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
13 apr. 1835
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Bodil Sophie Laursen
1867-
Bodil Sophie Laursen
F:
19 sep. 1867
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ane Margrethe Laursen
1869-
Ane Margrethe Laursen
F:
19 aug. 1869
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ane Cathrine Laursen
1871-1874
Ane Cathrine Laursen
F:
8 mar. 1871
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
9 dec. 1874
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johanne Laursen
1872-1874
Johanne Laursen
F:
9 jul. 1872
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
7 mar. 1874
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johanne Kathrine Laursen
1874-1876
Johanne Kathrine Laursen
F:
27 nov. 1874
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
30 dec. 1876
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Peder Laursen
1912-
Peder Laursen
F:
17 aug. 1912
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Elvine Nielsen Palmelund
1916-
Elvine Nielsen Palmelund
F:
1 nov. 1916
Hedensted (Præstegården)
G:
7 jul. 1938
Hedensted
Svend Laursen
1915-
Svend Laursen
F:
22 okt. 1915
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Helga Laursen
1918-
Helga Laursen
F:
4 okt. 1918
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Arne Knudsen
1913-
Arne Knudsen
F:
20 jan. 1913
Durup s. (Mølkærhus)
G:
6 apr. 1940
Hedensted
Laust Laursen
1877-
Laust Laursen
F:
7 jul. 1877
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Kirstine Hansen
1885-
Kirstine Hansen
F:
5 jan. 1885
Hedensted
G:
28 okt. 1908
Hedensted
Peder Laursen
1836-1922
Peder Laursen
F:
7 maj 1836
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
7 feb. 1922
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ellene Kirstine Christiansdatter
1835-1915
Ellene Kirstine Christiansdatter
F:
3 aug. 1835
Daugård s. (Daugård Mark)
G:
3 nov. 1865
Daugård
D:
27 maj 1915
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Knud Laursen
1839-
Knud Laursen
F:
25 mar. 1839
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johanne Laursen
1842-1843
Johanne Laursen
F:
20 jan. 1842
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
12 jul. 1843
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Morten Laursen
1845-
Morten Laursen
F:
24 feb. 1845
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Johannes Laursen
1851-
Johannes Laursen
F:
4 maj 1851
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Laurs Pedersen
1805-1874
Laurs Pedersen
F:
26 mar. 1805
Hedensted
D:
14 jul. 1874
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Bodil Sophia Knudsdatter
1808-1858
Bodil Sophia Knudsdatter
F:
29 apr. 1808
Hornstrup s. (Bredballe)
G:
ca. 1832
D:
30 jan. 1858
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Ane Katrine Pedersdatter
1819-
Ane Katrine Pedersdatter
F:
2 jul. 1819
Kattrup
G:
22 dec. 1858
Hedensted
Jens Pedersen
1807-
Jens Pedersen
F:
9 sep. 1807
Hedensted
Søren Pedersen
1808-
Søren Pedersen
F:
16 sep. 1808
Hedensted
Kirsten Pedersdatter
1810-
Kirsten Pedersdatter
F:
11 dec. 1810
Hedensted
Hans Pedersen
1812-1812
Hans Pedersen
F:
21 jan. 1812
Hedensted
D:
1 feb. 1812
Hedensted
Ane Katrine Pedersdatter
1813-
Ane Katrine Pedersdatter
F:
25 apr. 1813
Hedensted
Hans Pedersen
1814-
Hans Pedersen
F:
25 maj 1814
Hedensted
Mette Lene Pedersdatter
1822-
Mette Lene Pedersdatter
F:
29 sep. 1822
Hedensted
Anne Jensdatter
1777-1852
Anne Jensdatter
F:
1777
Hedensted s. (Torup)
D:
22 feb. 1852
Hedensted
Peder Sørensen
ca. 1773-1850
Peder Sørensen
F:
ca. 1773
Øster Snede s.
G:
1799/1801
Daugård
D:
23 apr. 1850
Hedensted
Christoffer Jensen
1779-1780
Christoffer Jensen
F:
1779
Hedensted s. (Torup)
D:
1780
Hedensted s. (Torup)
Karen Jensdatter
1781-1781
Karen Jensdatter
F:
1781
Hedensted s. (Torup)
D:
1781
Hedensted s. (Torup)
Else Jensdatter
1834-1840
Else Jensdatter
F:
29 sep. 1834
Hedensted
D:
6 mar. 1840
Hedensted
Juliane Marie Sofie Nielsen
1885-1958
Juliane Marie Sofie Nielsen
F:
9 sep. 1885
Vejle
D:
17 okt. 1958
Vejle
Christian Simonsen
Anne Johanne Marie Nielsen
1887-1922
Anne Johanne Marie Nielsen
F:
29 jan. 1887
Vejle
D:
14 nov. 1922
Fredericia
Simon Simonsen
Hansine Nielsen
1888-
Hansine Nielsen
F:
27 jul. 1888
Vejle
Søren P. Jensen
1881-1954
Søren P. Jensen
F:
4 sep. 1881
Them
G:
5 dec. 1927
Vejle
D:
17 feb. 1954
Horsens
Anders Stounberg Nielsen
1890-1958
Anders Stounberg Nielsen
F:
19 apr. 1890
Vejle
D:
5 apr. 1958
Vejle
Agnes Marie Sofie Rasmussen
1892-
Agnes Marie Sofie Rasmussen
F:
4 mar. 1892
Bredsten
G:
30 apr. 1914
Vejle
Niels Michael Nielsen
1893-
Niels Michael Nielsen
F:
13 maj 1893
Vejle
Emma Kathrine Nielsen
1901-
Emma Kathrine Nielsen
F:
5 feb. 1901
Vejle
Anders Sofus Larsen
1898-
Anders Sofus Larsen
F:
18 aug. 1898
Sdr. Vissing s. (Addit)
G:
13 apr. 1924
Vejle
Nicoline Andersen Stounberg
1859-1935
Nicoline Andersen Stounberg
F:
7 maj 1859
Hedensted s. (Gretbjerg skov)
D:
20 mar. 1935
Vejle
Carl Nielsen
1857-1941
Carl Nielsen
F:
17 okt. 1857
As s. (Overby)
G:
17 okt. 1884
Hedensted
D:
19 nov. 1941
Vejle
Jens Andersen Stounberg
1861-1864
Jens Andersen Stounberg
F:
14 mar. 1861
D:
2 jul. 1864
Rasmus Andersen Stounberg
1863-1863
Rasmus Andersen Stounberg
F:
12 mar. 1863
D:
6 maj 1863
Anna Andersen Stounberg
1889-ca. 1950
Anna Andersen Stounberg
F:
12 apr. 1889
D:
ca. 1950
Rasmus Andersen Stounberg
1864-1923
Rasmus Andersen Stounberg
F:
13 jun. 1864
D:
2 aug. 1923
Vejle
NN
NN
Karl Andreas Stounberg
1901-1964
Karl Andreas Stounberg
F:
25 jan. 1901
Vejle
D:
27 jun. 1964
Vejle
Bettie Holmes Jensen
1902-
Bettie Holmes Jensen
F:
8 nov. 1902
Vilstrup s. (Nr. Vilstrup)
G:
23 sep. 1921
Fredericia
Anders Johannes Stounberg
1903-
Anders Johannes Stounberg
F:
20 aug. 1903
Skibet
Elly Christensen
1904-
Elly Christensen
F:
4 feb. 1904
Vejle
G:
15 maj 1926
Vejle
Johannes Kristian Stounberg
1906-
Johannes Kristian Stounberg
F:
20 mar. 1906
Vejle
Astrid Sørensen
Ane Marie Johansen
1874-1921
Ane Marie Johansen
F:
7 jan. 1874
Daugaard
D:
1921
Vejle
Jensine Marie Andersen Stounberg
1866-1923
Jensine Marie Andersen Stounberg
F:
21 nov. 1866
Hedensted
D:
2 aug. 1923
Vejle
Hans Borlev
Kristine Andersen Stounberg
1868-1959
Kristine Andersen Stounberg
F:
14 okt. 1868
Hedensted
D:
1959
Vejle
Thomas Nielsen
1856-1941
Thomas Nielsen
F:
9 aug. 1856
Thorup
G:
1910
D:
1 aug. 1941
Hans August Stounberg
1895-1916
Hans August Stounberg
F:
7 aug. 1895
Kolding
D:
21 maj 1916
Anna Marie Stounberg
1897-1966
Anna Marie Stounberg
F:
26 sep. 1897
Kolding
D:
11 feb. 1966
Ødsted
Søren Michael Hansen
1898-
Søren Michael Hansen
F:
18 sep. 1898
Hobro
G:
20 okt. 1919
Vejle
Anders Emil Stounberg
1900-
Anders Emil Stounberg
F:
17 maj 1900
Vejle
Laura Marie Christensen
1903-
Laura Marie Christensen
F:
27 mar. 1903
Orø
G:
19 nov. 1925
Orø
Bertha Marie Stounberg
1904-
Bertha Marie Stounberg
F:
8 aug. 1904
Hedensted
Niels Peter Nielsen
1906-
Niels Peter Nielsen
F:
11 apr. 1906
Vitved
G:
13 okt. 1936
Skibet
Jens Andersen Stounberg
1870-1905
Jens Andersen Stounberg
F:
24 okt. 1870
Hedensted
D:
10 nov. 1905
Vejle
Hansine Kerstine Marie Hansen
1865-1926
Hansine Kerstine Marie Hansen
F:
2 maj 1865
Lejrskov s. (Egholt)
G:
5 nov. 1894
D:
3 okt. 1926
Vejle
Ane Andersen Stounberg
1873-1954
Ane Andersen Stounberg
F:
6 dec. 1873
Hedensted
D:
31 jan. 1954
Vejle
Jørgen Peter Gotfred Stouenberg
1900-
Jørgen Peter Gotfred Stouenberg
F:
1 okt. 1900
Vejle
Magdalene Jacobsen
1904-
Magdalene Jacobsen
F:
11 sep. 1904
Børkop s. (Skærup)
G:
28 aug. 1926
Vejle
Annie Camilla Stouenberg
1903-
Annie Camilla Stouenberg
F:
9 jan. 1903
Hover
Kristian Thomsen Lindholdt
1908-
Kristian Thomsen Lindholdt
F:
24 jan. 1908
Øster Løgum s. (Hovslund)
G:
28 okt. 1934
Skibet
Rigmor Stouenberg
1905-
Rigmor Stouenberg
F:
13 jul. 1905
Hover
Laurits Rasmussen
1902-
Laurits Rasmussen
F:
2 aug. 1902
Ødsted
G:
24 jun. 1933
Vejle
Jens Gustav Stouenberg
1907-
Jens Gustav Stouenberg
F:
2 maj 1907
Hover
Frederik Anton Andersen Sølvtoft Stouenberg
1875-1956
Frederik Anton Andersen Sølvtoft Stouenberg
F:
6 okt. 1875
Hedensted
D:
11 feb. 1956
Vejle
Anna Marie Hansen
1868-1944
Anna Marie Hansen
F:
3 mar. 1868
Skibet s. (Roskjærhus)
G:
1899
D:
4 apr. 1944
Vejle
Else Andersen Stounberg
1879-ca. 1960
Else Andersen Stounberg
F:
12 maj 1879
Hedensted
D:
ca. 1960
Miami, Florida (USA)
Alfred Nielsen
Alfred Nielsen
G:
SENEST 1905
Ane Jensdatter
1836-1892
Ane Jensdatter
F:
30 jun. 1836
Hedensted
D:
1 apr. 1892
Hedensted s. (Gretbjerg)
Anders Rasmussen Stounbjerg
1836-1924
Anders Rasmussen Stounbjerg
F:
23 mar. 1836
Hedensted s. (Gretbjerg skov)
G:
29 dec. 1858
Hedensted
D:
13 maj 1924
Vejle
Jens Knudsen
1804-1877
Jens Knudsen
F:
21 feb. 1804
Hedensted s. (Knæsted)
D:
5 sep. 1877
Hedensted
Johanne Nicoline Jensdatter
1803-1837
Johanne Nicoline Jensdatter
F:
7 dec. 1803
Hedensted
G:
30 mar. 1833
Hedensted
D:
16 maj 1837
Hedensted
Knud Jensen
1839-1841
Knud Jensen
F:
25 aug. 1839
Hedensted
D:
9 aug. 1841
Hedensted
Jens Jensen
1868-
Jens Jensen
F:
19 dec. 1868
Hedensted
Rasmus Jensen
1872-1907
Rasmus Jensen
F:
7 jan. 1872
Hedensted
D:
12 mar. 1907
Hedensted
Johanne Nicoline Jensen
1874-
Johanne Nicoline Jensen
F:
2 jun. 1874
Hedensted
Ole Jensen
1841-1921
Ole Jensen
F:
5 mar. 1841
Hedensted
D:
30 dec. 1921
Hedensted
Maren Rasmussen
1846-før 1921
Maren Rasmussen
F:
22 mar. 1846
Hedensted s. (Hedensted Mark)
G:
25 apr. 1868
Hedensted
D:
før 1921
Jens Jensen
1874-
Jens Jensen
F:
26 aug. 1874
Engum s. (Bredal Mark)
D:
USA
Søren Jensen
1876-ca. 1955
Søren Jensen
F:
18 feb. 1876
Engum s. (Bredal Mark)
D:
ca. 1955
Odense
Knud Jensen
1843-1906
Knud Jensen
F:
7 feb. 1843
Hedensted
D:
19 aug. 1906
Løsning s. (Sæbberup)
Maren Sørensen
ca. 1844-1876
Maren Sørensen
F:
ca. 1844
D:
16 dec. 1876
Engum s. (Bredal)
Martin Vilhelm Jensen
1879-
Martin Vilhelm Jensen
F:
9 sep. 1879
Engum s. (Bredal Mark)
Christine Nicoline Jensen
1881-
Christine Nicoline Jensen
F:
29 aug. 1881
Engum s. (Bredal Mark)
D:
USA
Amanda Augusta Jensen
1883-SOM LILLE
Amanda Augusta Jensen
F:
31 okt. 1883
Engum s. (Bredal Mark)
D:
SOM LILLE
Martinus Vilhelm Jensen
1886-1887
Martinus Vilhelm Jensen
F:
4 jan. 1886
Løsning s. (Sæbberup)
D:
1 mar. 1887
Løsning s. (Sæbberup)
Amanda Merete Jensen
1889-1899
Amanda Merete Jensen
F:
1 jun. 1889
Løsning s. (Sæbberup)
D:
4 maj 1899
Løsning s. (Sæbberup)
Josefine Albertine Nikander
Josefine Albertine Nikander
G:
2 apr. 1879
Engum
Karen Hermann Nielsen
1925-
Karen Hermann Nielsen
F:
17 aug. 1925
Urlev s. (Spettrup Mark)
Knud Hermann Nielsen
1927-
Knud Hermann Nielsen
F:
5 apr. 1927
Urlev s. (Spettrup Mark)
Karl Ove Hermann Nielsen
1929-
Karl Ove Hermann Nielsen
F:
27 okt. 1929
Urlev s. (Spettrup Mark)
Anna Hermann Nielsen
Richardt Hermann Nielsen
Aage Hermann Nielsen
Sigrid Mathilde Jensen
1899-
Sigrid Mathilde Jensen
F:
4 jan. 1899
Løsning s. (Sæbberup)
Søren Nielsen
1891-
Søren Nielsen
F:
9 okt. 1891
Vedslet s. (Grumstrup)
G:
13 apr. 1924
Løsning
Knud Richardt Jensen
1902-1911
Knud Richardt Jensen
F:
1 feb. 1902
Løsning s. (Sæbberup)
D:
12 nov. 1911
Løsning s. (Sæbberup)
Edith Andersen
Jesper Jørgensen
Knud Richardt Andersen
-SOM LILLE
Knud Richardt Andersen
D:
SOM LILLE
Nanna Andersen
Arne Poulsen
Esther Andersen
Magnus Pedersen
Gerda Andersen
24 maj 19XX-
Gerda Andersen
F:
24 maj 19XX
Hans Nielsen
Børge Andersen
Karen
Astrid Amanda Jensen
1904-
Astrid Amanda Jensen
F:
21 feb. 1904
Løsning s. (Sæbberup)
Mads Elias Theodor Andersen
1898-1961
Mads Elias Theodor Andersen
F:
22 feb. 1898
Bredsten s. (Kærbølling)
G:
9 jan. 1923
Løsning
D:
24 nov. 1961
Vejle
Jens Knud Jensen
1906-
Jens Knud Jensen
F:
18 nov. 1906
Løsning s. (Sæbberup)
Ane Marie Jensen
1869-1961
Ane Marie Jensen
F:
7 feb. 1869
Skjold
G:
22 apr. 1901
Løsning
D:
20 maj 1961
Horsens
Jensine Marie Jensen
Jens Nørgaard Poulsen
1905-
Jens Nørgaard Poulsen
F:
12 mar. 1905
Odder s. (Ondrup skole)
Maren Hansen
Jens Erik Hansen
Jens Hansen
Inger Margrethe Knudsen
Maren Kristine Jensen
1890-
Maren Kristine Jensen
F:
20 sep. 1890
Hedensted s. (Hedegård)
Hans Lauritsen Hansen
1888-1962
Hans Lauritsen Hansen
F:
26 maj 1888
Randbøl
G:
17 nov. 1911
Hedensted
D:
11 aug. 1962
Hedensted
Jens Jensen
1845-1909
Jens Jensen
F:
18 jun. 1845
Hedensted
D:
3 sep. 1909
Jensine Marie Rasmussen
1848-1924
Jensine Marie Rasmussen
F:
31 jan. 1848
Hatting
G:
1878
D:
24 mar. 1924
Hedensted
Nicolaj Jensen
1848-1857
Nicolaj Jensen
F:
20 mar. 1848
Hedensted
D:
2 mar. 1857
Hedensted
Gerda Kramer
Marius Sørensen
1905-
Marius Sørensen
F:
30 sep. 1905
Rårup
Anna Marie Kramer
1913-1944
Anna Marie Kramer
F:
7 maj 1913
Hedensted s. (Lille Dalby)
D:
11 dec. 1944
Ølsted s. (Oens)
Alfred Christensen
1901-
Alfred Christensen
F:
29 nov. 1901
Føvling s. (Hårup)
G:
2 dec. 1938
Rårup
Frida Kramer
Ernst Jacobsen
1903-
Ernst Jacobsen
F:
12 aug. 1903
Uth s.
Aage Kramer
Ejner Kramer
1919-1958
Ejner Kramer
F:
6 maj 1919
Ørum
D:
nov. 1958
Krestine Nicoline Jensen
1886-1967
Krestine Nicoline Jensen
F:
19 maj 1886
Hedensted
D:
12 jun. 1967
Hedensted
Søren Kramer
1887-
Søren Kramer
F:
22 jan. 1887
Håstrup
G:
22 jan. 1910
Hornum
Anna Marie Magdalene Jensen
1888-
Anna Marie Magdalene Jensen
F:
20 okt. 1888
Hedensted
Anna Sørensen
Hans Koed Bundgaard
Petra Sørensen
Jens Skov Ringive
Svend Oluf Sørensen
Erik Gunnar Sørensen
Inger Jensen
Johanne Nicoline Jensen
1890-1963
Johanne Nicoline Jensen
F:
24 nov. 1890
Hedensted
D:
4 dec. 1963
Vejle
Karl Mathinus Sørensen
1895-1962
Karl Mathinus Sørensen
F:
13 maj 1895
Hedensted s. (Torup)
G:
10 dec. 1920
Hedensted
D:
19 maj 1962
Nørup
Jens Møller Jensen
1893-
Jens Møller Jensen
F:
19 apr. 1893
Hedensted
Rasmus Møller Jensen
1897-
Rasmus Møller Jensen
F:
14 aug. 1897
Hedensted
Mary Kristine Kjær Christensen
Clara Cecilie Jensen
1901-1908
Clara Cecilie Jensen
F:
14 feb. 1901
Hedensted
D:
10 jan. 1908
Hedensted
Søren Jensen
1851-1928
Søren Jensen
F:
2 jan. 1851
Hedensted
D:
7 jan. 1928
Hedensted
Ane Rasmusdatter
1854-1925
Ane Rasmusdatter
F:
26 mar. 1854
Hornum
G:
ca. 1885
D:
18 jan. 1925
Hedensted
Ane Christine Jensen
1884-
Ane Christine Jensen
F:
1 nov. 1884
Niels Knudsen Jensen
1887-
Niels Knudsen Jensen
F:
15 apr. 1887
Hans Ravn Jensen
1889-
Hans Ravn Jensen
F:
5 jun. 1889
Engum s. (Assendrup Mark)
Johanne Nicoline Andrea Jensen
1891-
Johanne Nicoline Andrea Jensen
F:
3 dec. 1891
Agnes Marie Jensen
1894-
Agnes Marie Jensen
F:
1 mar. 1894
Niels Jensen
1853-
Niels Jensen
F:
4 jul. 1853
Hedensted
Hansine Marie Hansen Ravn
1862-
Hansine Marie Hansen Ravn
F:
1862
Engum s. (Assendrup)
G:
8 sep. 1884
Engum
Johanne Nicoline Jensen
1856-1871
Johanne Nicoline Jensen
F:
14 feb. 1856
Hedensted
D:
13 mar. 1871
Hedensted
Kristine Olesdatter
1815-
Kristine Olesdatter
F:
18 dec. 1815
Hedensted
G:
1 dec. 1838
Hedensted
Kirsten Knudsdatter
1807-
Kirsten Knudsdatter
F:
5 jun. 1807
Hedensted s. (Knæsted)
Peder Skovborg Sørensen
Astrid Sørensen
Johannes Kristian Stounberg
1906-
Johannes Kristian Stounberg
F:
20 mar. 1906
Vejle
Søren Kristian Theodor Sørensen
1884-1958
Søren Kristian Theodor Sørensen
F:
26 feb. 1884
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
22 mar. 1958
Ane Ellen Marie Nielsen
1881-1968
Ane Ellen Marie Nielsen
F:
24 aug. 1881
Rårup s.
G:
27 feb. 1909
D:
5 maj 1968
Tage Thagaard
Jona Jakobsen
Arne Thagaard
1926-1926
Arne Thagaard
F:
22 mar. 1926
D:
23 mar. 1926
Marie Sørensen
1885-ca. 1926
Marie Sørensen
F:
4 jun. 1885
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
ca. 1926
Ole Peder Thagaard
1886-
Ole Peder Thagaard
F:
17 maj 1886
Daugaard s. (Daugaard Mark)
G:
18 dec. 1919
Hedensted
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Anna Kirstine Sørensen
Peder Skarby
1907-
Peder Skarby
F:
11 feb. 1907
Ramme
Karl Emmanuel Kyndbo
Marius Sørensen
1887-1969
Marius Sørensen
F:
7 feb. 1887
Hedensted s. (Knæsted)
D:
5 mar. 1969
Rosa Lauridsen
1883-1943
Rosa Lauridsen
F:
20 jul. 1883
Linderup
G:
24 sep. 1912
Linderup
D:
9 feb. 1943
Vindelev
Anna Kirstine Sørensen
Willy Raunsgaard Jensen
Niels Peter Sørensen
Elna Johansen
Helga Riborg Hansen
Gerda Marie Sørensen
Odd Gundersen
Lilly Margrethe Sørensen
Carl Mortensen Juhl
Ruth Marna Sørensen
Villy Madsen
Hans Sigvard Sørensen
1891-1963
Hans Sigvard Sørensen
F:
3 jul. 1891
Hedensted s. (Knæsted)
D:
20 nov. 1963
Hedensted
Mette Marie Kristensen
1899-
Mette Marie Kristensen
F:
23 aug. 1899
St. Dalby
G:
19 sep. 1925
St. Dalby
Anna Sørensen
Hans Koed Bundgaard
Petra Sørensen
Jens Skov Ringive
Svend Oluf Sørensen
Erik Gunnar Sørensen
Inger Jensen
Karl Mathinus Sørensen
1895-1962
Karl Mathinus Sørensen
F:
13 maj 1895
Hedensted s. (Torup)
D:
19 maj 1962
Nørup
Johanne Nicoline Jensen
1890-1963
Johanne Nicoline Jensen
F:
24 nov. 1890
Hedensted
G:
10 dec. 1920
Hedensted
D:
4 dec. 1963
Vejle
Karoline Katrine Sørensen
1899-
Karoline Katrine Sørensen
F:
29 aug. 1899
Hedensted s. (Torup)
Ane Sørensen
1855-1930
Ane Sørensen
F:
25 jun. 1855
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
3 okt. 1930
Hedensted
Niels Peter Sørensen
1860-1940
Niels Peter Sørensen
F:
31 jan. 1860
? Hedensted
G:
13 jan. 1883
Hedensted
D:
15 dec. 1940
Hedensted
Mette Kirstine Sørensen
1857-1910
Mette Kirstine Sørensen
F:
18 aug. 1857
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
12 jan. 1910
Hedensted s. (Gjesager)
Peder Jensen
1852-ca. 1928
Peder Jensen
F:
18 mar. 1852
Hedensted s. (Gjesager)
G:
4 maj 1889
Hedensted
D:
ca. 1928
Sørine Kirstine Sørensen
1860-1868
Sørine Kirstine Sørensen
F:
27 okt. 1860
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
23 nov. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
Knudsine Sørensen
1863-1868
Knudsine Sørensen
F:
27 mar. 1863
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
7 dec. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
Maren Jørgensen
1893-1960
Maren Jørgensen
F:
16 mar. 1893
Hedensted s. (Vestermarken)
D:
13 okt. 1960
Jørgen Kristian Jørgensen
1894-
Jørgen Kristian Jørgensen
F:
5 apr. 1894
Hedensted s. (Vestermarken)
Søren Jørgensen
1895-
Søren Jørgensen
F:
15 mar. 1895
Hedensted s. (Vestermarken)
Else Kirstine Jørgensen
Aage Aksel Alnøe
Anthon Jørgensen
1898-SOM LILLE
Anthon Jørgensen
F:
31 jan. 1898
Aarhus
D:
SOM LILLE
Rasmus Evald Jørgensen
1899-1899
Rasmus Evald Jørgensen
F:
25 jan. 1899
Aarhus
D:
19 jun. 1899
Aarhus
Peter Kristian Jørgensen
1896-
Peter Kristian Jørgensen
F:
13 jun. 1896
Hedensted s. (Vestermarken)
Gunild Andersen
Gunild Andersen
G:
7 dec. 1928
Blegind
Else Cathrine Sørensen
1865-1900
Else Cathrine Sørensen
F:
29 maj 1865
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
24 dec. 1900
Hedensted s. (Knæstedgård)
Rasmus Jørgensen
1847-1900
Rasmus Jørgensen
F:
20 jun. 1847
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
mar. 1900
Knud Sørensen
1868-1950
Knud Sørensen
F:
20 jan. 1868
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
1950
Hansine Sørensen
1870-1889
Hansine Sørensen
F:
24 okt. 1870
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
31 maj 1889
Hedensted s. (Knæstedgård)
Kirstine Sørensen
1873-1933
Kirstine Sørensen
F:
15 jun. 1873
Hedensted s. (Knæstedgård)
D:
1933
Søren Knudsen
1812-1890
Søren Knudsen
F:
25 sep. 1812
Hedensted s. (Knæsted)
D:
9 aug. 1890
Hedensted s. (Knæsted)
Maren Sørensdatter
1835-1908
Maren Sørensdatter
F:
8 mar. 1835
Hedensted
G:
3 feb. 1854
Hedensted
D:
4 maj 1908
Hedensted s. (Knæsted)
Anne Jensdatter
1783-1859
Anne Jensdatter
F:
1783
Hedensted s. (Torup)
D:
17 jun. 1859
Hedensted s. (Knæsted)
Knud Sørensen
1772-1853
Knud Sørensen
F:
1772
Engum s. (Engumgård)
G:
21 maj 1803
Hedensted k.
D:
17 jul. 1853
Hedensted s. (Knæstedgård)
Jens Poulsen
1804-
Jens Poulsen
F:
24 jan. 1804
Hedensted s. (Knæsted)
Kirsten Poulsdatter
1809-
Kirsten Poulsdatter
F:
19 maj 1809
Hedensted s. (Knæsted)
Søren Poulsen
1811-
Søren Poulsen
F:
28 jul. 1811
Hedensted s. (Knæsted)
Mette Marie Poulsdatter
1813-
Mette Marie Poulsdatter
F:
2 sep. 1813
Hedensted s. (Knæsted)
Christoffer Poulsen
1816-1816
Christoffer Poulsen
F:
2 aug. 1816
Hedensted s. (Knæsted)
D:
2 aug. 1816
Hedensted s. (Knæsted)
Maren Poulsdatter
1820-
Maren Poulsdatter
F:
26 feb. 1820
Hedensted s. (Knæsted)
Ane Mette Poulsdatter
1823-
Ane Mette Poulsdatter
F:
13 sep. 1823
Hedensted s. (Knæsted)
Karen Poulsdatter
1826-
Karen Poulsdatter
F:
27 apr. 1826
Hedensted s. (Knæsted)
Karen Jensdatter
1785-
Karen Jensdatter
F:
1785
Hedensted s. (Torup)
Poul Sørensen
ca. 1775-
Poul Sørensen
F:
ca. 1775
G:
21 maj 1803
Hedensted
Maren Jensdatter
1806-
Maren Jensdatter
F:
12 okt. 1806
Engum
Kirsten Jensdatter
1808-
Kirsten Jensdatter
F:
29 apr. 1808
Engum
Marie Magdalene Jensdatter
1810-
Marie Magdalene Jensdatter
F:
6 jan. 1810
Engum
Anne Marie Jensdatter
1811-
Anne Marie Jensdatter
F:
10 aug. 1811
Engum
Laurs Jensen
1813-
Laurs Jensen
F:
21 jan. 1813
Engum
Anne Jensdatter
1815-
Anne Jensdatter
F:
2 feb. 1815
Engum
Jens Jensen
1817-
Jens Jensen
F:
2 jan. 1817
Engum
Niels Jensen
1820-
Niels Jensen
F:
22 jan. 1820
Engum
Anne Sophie Jensdatter
1818-1819
Anne Sophie Jensdatter
F:
19 nov. 1818
Engum
D:
8 feb. 1819
Engum
Anne Sophie Jensdatter
1822-
Anne Sophie Jensdatter
F:
19 mar. 1822
Engum
Maren Kirstine Madsen
1847-
Maren Kirstine Madsen
F:
20 dec. 1847
Engum
Christen Madsen
1850-
Christen Madsen
F:
22 jun. 1850
Engum
Kirsten Marie Madsen
1852-
Kirsten Marie Madsen
F:
24 nov. 1852
Engum
Jensine Madsen
1855-
Jensine Madsen
F:
28 aug. 1855
Engum
Jens Madsen
1859-
Jens Madsen
F:
19 feb. 1859
Engum
Sophus Madsen
1862-
Sophus Madsen
F:
16 feb. 1862
Engum
Karen Marie Helene Madsen
1895-1895
Karen Marie Helene Madsen
F:
30 jul. 1895
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
25 aug. 1895
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Karen Marie Eline Madsen
1896-1987
Karen Marie Eline Madsen
F:
11 sep. 1896
Hedensted s. (Hedensted Mark)
D:
11 jul. 1987
Mads Helenus Mikkelsen, senere Mikkelsen Ahle
1890-1954
Mads Helenus Mikkelsen, senere Mikkelsen Ahle
F:
1 jan. 1890
Borris s. (Duedalhede)
D:
20 apr. 1954
Vejle (Amtssygehuset)
Jens Karl Madsen
1899-
Jens Karl Madsen
F:
6 jan. 1899
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Martinus Madsen
1901-
Martinus Madsen
F:
24 maj 1901
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Karoline Madsen
1902-
Karoline Madsen
F:
7 jul. 1902
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Hertha Ingeborg Madsen
1904-
Hertha Ingeborg Madsen
F:
26 maj 1904
Hedensted s. (Hedensted Mark)
Carl Martin Madsen
1865-1936
Carl Martin Madsen
F:
27 mar. 1865
Engum
D:
21 jan. 1936
Vær s. (Stensballe Sund)
Jensine Dorthea Nielsen
1866-1953
Jensine Dorthea Nielsen
F:
25 sep. 1866
Ørum s. (Stenvad)
G:
10 nov. 1894
Hedensted
D:
28 apr. 1953
Hedensted
Ane Margrethe Kirstine Madsen
1868-
Ane Margrethe Kirstine Madsen
F:
18 sep. 1868
Engum
Karen Jensdatter
1823-1904
Karen Jensdatter
F:
3 dec. 1823
Engum
D:
3 dec. 1904
Engum s. (Assendrup)
Mads Christensen
1817-1895
Mads Christensen
F:
12 apr. 1817
Engum s. (Assendrup)
G:
23 okt. 1847
Engum
D:
19 apr. 1895
Engum s. (Assendrup)
Christiane Caroline Sophie Jensdatter
1825-
Christiane Caroline Sophie Jensdatter
F:
27 dec. 1825
Engum
Kristen Jensen
1828-
Kristen Jensen
F:
29 okt. 1828
Engum
Maren Jensdatter
1788-1871
Maren Jensdatter
F:
1788
Hedensted s. (Torup)
D:
24 apr. 1871
Engum
Jens Laursen
1766-1847
Jens Laursen
F:
1766
Engum
G:
16 nov. 1805
Engum
D:
17 apr. 1847
Engum
Inger Elsebeth Jensdatter
1791-1791
Inger Elsebeth Jensdatter
F:
1791
Hedensted s. (Torup)
D:
1791
Hedensted s. (Torup)
Mette Cathrine Jensdatter
ca. 1797-1803
Mette Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1797
D:
TIDL. 1803
Kirsten Nielsdatter
1753-1823
Kirsten Nielsdatter
F:
1753
Engum s. (Bredal)
G:
17 okt. 1775
Engum
D:
26 aug. 1823
Hedensted s. (Torup (Knæstedgård))
Søren Christoffersen
1749-før 1770
Søren Christoffersen
F:
1749
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Anne Cathrine Christoffersdatter
1752-før 1770
Anne Cathrine Christoffersdatter
F:
1752
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Erik Christoffersen
1755-før 1761
Erik Christoffersen
F:
1755
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1761
Erik Christoffersen
1760-før 1770
Erik Christoffersen
F:
1760
Hedensted s. (Torup)
D:
før 1770
Anne Cathrine Lauridsdatter
1785-1786
Anne Cathrine Lauridsdatter
F:
1785
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Søren Lauridsen
1786-1786
Søren Lauridsen
F:
1786
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Christoffer Lauridsen
1786-1786
Christoffer Lauridsen
F:
1786
Store Dalby
D:
1786
Store Dalby
Inger Elsebeth Christoffersdatter
1764-1818
Inger Elsebeth Christoffersdatter
F:
1764
Hedensted s. (Torup)
D:
25 dec. 1818
Store Dalby
Laurids Sørensen
ca. 1748-1787
Laurids Sørensen
F:
ca. 1748
G:
12 okt. 1784
Store Dalby
D:
1787
Store Dalby
Anne Cathrine Madsdatter
1788-
Anne Cathrine Madsdatter
F:
1788
Store Dalby
Laurids Madsen
1789-
Laurids Madsen
F:
1789
Store Dalby
Christoffer Madsen
1790-1791
Christoffer Madsen
F:
1790
Store Dalby
D:
1791
Store Dalby
Mette Kirstine Madsdatter
1792-
Mette Kirstine Madsdatter
F:
1792
Store Dalby
Søren Madsen
1794-1797
Søren Madsen
F:
18 okt. 1794
Store Dalby
D:
okt. 1797
Store Dalby
Mads Sørensen
1760-1832
Mads Sørensen
F:
1760
Urlev s. (Spettrup)
G:
25 maj 1787
Store Dalby
D:
18 mar. 1832
Store Dalby
Forældre
Jens Andersen (Bisgaard)
1672-1745
Inger Elsebeth Thomasdatter
1682-1771
Anne Jensdatter Bisgaard
1719-1769
Anne Jensdatter Bisgaard
F:
1719
Hvirring s. (Kalhave)
D:
30 maj 1769
Hedensted s. (Torup)
Christoffer Nielsen
1706-1775
Christoffer Nielsen
F:
1706
Tamdrup s. (Kørup)
G:
ca. 1740
D:
1775
Hedensted s. (Torup)