Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Benned
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Anne Kirstine Vodder
1848-1849
Anne Kirstine Vodder
F:
12 feb. 1848
Hviding s. (Råhede)
D:
11 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer Vodder
1850-1873
Peter Beyer Vodder
F:
7 jun. 1850
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1873
Hviding s. (Enderup)
Anne Kirstine Vodder
1852-
Anne Kirstine Vodder
F:
1 sep. 1852
Hviding s. (Råhede)
Nis Vodder
1855-
Nis Vodder
F:
10 jul. 1855
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Vodder
1857-1858
Kirsten Vodder
F:
23 sep. 1857
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Niels Vodder
1894-1959
Niels Vodder
F:
20 apr. 1894
Vilslev s. (Jedsted Mark)
D:
14 mar. 1959
Aurora, Nebraska, USA
Laura Johanne Amalie Nielsen
1900-1973
Laura Johanne Amalie Nielsen
F:
21 jul. 1900
Marquette, Nebraska, USA
G:
1 jan. 1920
Marquette
D:
28 aug. 1973
Aurora, Nebraska, USA
Andreas Vodder
1858-1934
Andreas Vodder
F:
26 dec. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1934
USA
Anne Marie Petersen
1873-1963
Anne Marie Petersen
F:
24 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted Mark)
G:
2 maj 1894
Vilslev
D:
23 nov. 1963
Kirsten Vodder
1861-
Kirsten Vodder
F:
31 mar. 1861
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Caroline Margaretha Vodder
1863-1868
Caroline Margaretha Vodder
F:
12 sep. 1863
Hviding s. (Enderup)
D:
2 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Martin Vodder
1866-1932
Martin Vodder
F:
15 jan. 1866
Hviding s. (Enderup)
D:
4 maj 1932
Ribe (Sygehuset)
Karen Jepsen
Anders Vodder
1817-1868
Anders Vodder
F:
27 jun. 1817
Hviding s. (Råhede)
D:
22 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Anne Beyer
1823-
Anne Beyer
F:
26 okt. 1823
Hviding s. (Råhede)
G:
25 okt. 1845
Nis Pedersen Wodder
1846-
Nis Pedersen Wodder
F:
4 feb. 1846
Else Katrine Petersen
1880-1880
Else Katrine Petersen
F:
28 apr. 1880
Farup s. (Kærbøl)
D:
16 maj 1880
Farup s. (Kærbøl)
Peter Vodder Petersen
1882-
Peter Vodder Petersen
F:
7 maj 1882
Farup s. (Kærbøl)
Juliane Katrine Petersen
1884-1884
Juliane Katrine Petersen
F:
2 aug. 1884
Farup s. (Kærbøl)
D:
15 sep. 1884
Farup s. (Kærbøl)
Julius Andreas Petersen
1885-1885
Julius Andreas Petersen
F:
9 sep. 1885
Farup s. (Kærbøl)
D:
1 okt. 1885
Farup s. (Kærbøl)
Juliane Petersen
1887-1887
Juliane Petersen
F:
25 maj 1887
Farup s. (Kærbøl)
D:
30 jun. 1887
Farup s. (Kærbøl)
Ane Margrethe Julie Petersen
1888-1895
Ane Margrethe Julie Petersen
F:
30 jun. 1888
Farup s. (Kærbøl)
D:
13 aug. 1895
Ribe (epidemisygehuset)
Else Katrine Petersen
1891-1891
Else Katrine Petersen
F:
26 maj 1891
Farup s. (Kærbøl)
D:
6 jun. 1891
Farup s. (Kærbøl)
Else Marie Vodder Petersen
1892-1892
Else Marie Vodder Petersen
F:
6 jun. 1892
Farup s. (Kærbøl)
D:
21 aug. 1892
Farup s. (Kærbøl)
Else Marie Vodder
1850-1892
Else Marie Vodder
F:
28 apr. 1850
Spandet s. (Spandetgård)
D:
14 jun. 1892
Farup s. (Kærbøl)
Peter Jørgensen Petersen
1843-
Peter Jørgensen Petersen
F:
20 nov. 1843
Farup s. (Kærbøl)
G:
4 apr. 1879
Farup
Ane Christine Vodder
1852-1852
Ane Christine Vodder
F:
20 aug. 1852
D:
20 sep. 1852
Udøbt datter
1852-1852
Udøbt datter
F:
20 aug. 1852
D:
20 aug. 1852
Peder Andersen Vodder
1818-
Peder Andersen Vodder
F:
21 sep. 1818
Hviding s. (Råhede)
Else Cathrine Nørregaard
1817-
Else Cathrine Nørregaard
F:
17 okt. 1817
G:
30 okt. 1845
Maren Vodder
1819-1819
Maren Vodder
F:
15 sep. 1819
Hviding s. (Råhede)
D:
4 okt. 1819
Hviding s. (Råhede)
Nis Andersen Vodder
1851-
Nis Andersen Vodder
F:
16 jun. 1851
Seem
Andreas Vodder
1820-1853
Andreas Vodder
F:
15 okt. 1820
Hviding s. (Råhede)
D:
19 mar. 1853
Maren Nielsdatter Schmidt
ca. 1821-1858
Maren Nielsdatter Schmidt
F:
ca. 1821
G:
17 okt. 1849
D:
7 jun. 1858
Hans Andersen Vodder
1856-1871
Hans Andersen Vodder
F:
14 jul. 1856
D:
15 jun. 1871
Hviding s. (Råhede)
Mette Kirstine Vodder
1858-
Mette Kirstine Vodder
F:
10 mar. 1858
Hviding s. (Råhede)
Jens Lauridsen Jensen
1857-
Jens Lauridsen Jensen
F:
23 jun. 1857
Hviding s. (Råhede)
G:
4 jun. 1886
Ribe (Domsognet)
Nis Vodder
1860-1862
Nis Vodder
F:
26 feb. 1860
D:
21 mar. 1862
Hviding s. (Råhede)
Hans Christian Vodder
1862-1863
Hans Christian Vodder
F:
10 sep. 1862
D:
9 mar. 1863
Hviding s. (Råhede)
Carl Hostrup
1896-1966
Carl Hostrup
F:
13 okt. 1896
D:
18 sep. 1966
Jenny Hjorth
Jenny Hjorth
G:
28 nov. 1930
Hviding
Hans Hostrup
1897-
Hans Hostrup
F:
31 dec. 1897
Dagmar Beck
Dødfødt søn
1899-1899
Dødfødt søn
F:
14 feb. 1899
D:
14 feb. 1899
Holger Hostrup
1900-1900
Holger Hostrup
F:
26 feb. 1900
D:
7 mar. 1900
Dorthea Hostrup
1901-
Dorthea Hostrup
F:
13 jun. 1901
Marie Hostrup
1903-
Marie Hostrup
F:
5 maj 1903
Aksel Varming Troelsen
1905-
Aksel Varming Troelsen
F:
4 maj 1905
V. Vedsted
G:
20 jun. 1930
Hviding
Else Marie Vodder
1864-
Else Marie Vodder
F:
31 jan. 1864
Niels Beier Hostrup
1866-
Niels Beier Hostrup
F:
12 mar. 1866
G:
1895
Anne Christine Vodder
1867-1869
Anne Christine Vodder
F:
28 aug. 1867
D:
30 sep. 1869
Hviding s. (Råhede)
Hans Nielsen Vodder
1822-1875
Hans Nielsen Vodder
F:
20 jan. 1822
Hviding s. (Råhede)
D:
26 maj 1875
Hviding s. (Råhede)
Dorthea Hansen
1828-
Dorthea Hansen
F:
23 jan. 1828
Hviding s. (Råhede)
G:
13 okt. 1855
Hans Madsen Vodder
1867-
Hans Madsen Vodder
F:
20 nov. 1867
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Nis Vodder
1859-
Nis Vodder
F:
15 sep. 1859
Gørding s. (Tange)
Hanne Cathrine Vodder
1862-1949
Hanne Cathrine Vodder
F:
22 maj 1862
Gørding s. (Tange)
D:
3 apr. 1949
Holsted s. (Holsted Stationsby)
Jens Jørgensen Kou
1861-1941
Jens Jørgensen Kou
F:
16 aug. 1861
Lintrup s.
D:
6 nov. 1941
Holsted s. (Holsted Stationsby)
Hans Andersen Vodder
1865-
Hans Andersen Vodder
F:
21 jan. 1865
Gørding s. (Tange)
Sørine Marie Dorthea Cathrine Nissen
1877-
Sørine Marie Dorthea Cathrine Nissen
F:
13 sep. 1877
Hygum s. (Knurborg)
G:
25 okt. 1901
Gørding
Edith Baker
1897-1981
Edith Baker
F:
30 jan. 1897
Missoula, Montana, USA
D:
20 jan. 1981
Missoula, Montana, USA
Holmer Rock
1894-1965
Holmer Rock
F:
8 nov. 1894
Missoula, Montana, USA
G:
20 feb. 1920
Spokane, Washington, USA
D:
9 maj 1965
Florence Margaret Baker
1901-1994
Florence Margaret Baker
F:
16 jun. 1901
Missoula, Montana, USA
D:
14 apr. 1994
Irrigon, Oregon, USA
Jesse Harmon Henderson
1893-1956
Jesse Harmon Henderson
F:
26 feb. 1893
Afton, Wyoming, USA
G:
19 jul. 1926
Logan, Utah, USA
D:
30 dec. 1956
Twin Falls, Idaho, USA
Ane Kirstine Vodder
1867-1951
Ane Kirstine Vodder
F:
30 jul. 1867
Gørding s. (Hallund)
D:
14 mar. 1951
Missoula, Montana, USA
James Albert Baker
ca. 1860-1941
James Albert Baker
F:
ca. 1860
G:
4 dec. 1895
Missoula, Montana, USA
D:
4 mar. 1941
Missoula, Montana, USA
Ane Marie Schjøtt
1896-
Ane Marie Schjøtt
F:
27 sep. 1896
Vejrup s. (Bækmark)
Jørgen Nielsen Schjøtt
1898-
Jørgen Nielsen Schjøtt
F:
7 dec. 1898
Vejrup s. (Bækmark)
Caroline Margrethe Vodder
1870-1951
Caroline Margrethe Vodder
F:
20 sep. 1870
Gørding s. (Tange)
D:
28 jan. 1951
Jernved s. (Gredsted)
Karl Schjøtt
1870-1951
Karl Schjøtt
F:
24 feb. 1870
Gørding s. (Bjerndrup)
G:
9 apr. 1896
Gørding
D:
22 nov. 1951
Jernved s. (Gredsted)
Jørgen Nielsen Vodder
1823-1891
Jørgen Nielsen Vodder
F:
20 aug. 1823
Hviding s. (Råhede)
D:
3 jun. 1891
Gørding s. (Tange)
Anne Margrethe Hansen
ca. 1831-
Anne Margrethe Hansen
F:
ca. 1831
Føvling s. (Stenderup)
G:
15 nov. 1856
Hviding
Nis Andersen Vodder
1792-1873
Nis Andersen Vodder
F:
11 aug. 1792
Hviding s. (Råhede)
D:
15 nov. 1873
Hviding s. (Råhede)
Anne Christine Schmidt
ca. 1795-1823
Anne Christine Schmidt
F:
ca. 1795
G:
12 okt. 1816
Hviding
D:
31 aug. 1823
Hviding s. (Råhede)
Truels Pedersen Vodder
1824-1909
Truels Pedersen Vodder
F:
25 jul. 1824
Hviding s. (Råhede)
D:
27 nov. 1909
Gram s. (Tiset)
Villamine Marie Bluhme
ca. 1819-1902
Villamine Marie Bluhme
F:
ca. 1819
G:
27 sep. 1864
Gram
D:
24 feb. 1902
Gram s. (Tiset)
Benned Nissen Vodder
1826-1826
Benned Nissen Vodder
F:
9 maj 1826
Hviding s. (Råhede)
D:
28 maj 1826
Hviding s. (Råhede)
Benned Nissen Vodder
1828-
Benned Nissen Vodder
F:
24 jun. 1828
Hviding s. (Råhede)
Maren Beyer
1835-
Maren Beyer
F:
23 jun. 1835
Hviding s. (Råhede)
G:
19 aug. 1862
Anne Kirstine Vodder
1829-1830
Anne Kirstine Vodder
F:
19 dec. 1829
Hviding s. (Råhede)
D:
28 jan. 1830
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer
1862-1892
Peter Beyer
F:
3 sep. 1862
Gram s. (Tiset)
D:
SENEST 1892
Nis Truelsen Beyer
1869-1878
Nis Truelsen Beyer
F:
24 mar. 1869
Gram s. (Tiset)
D:
10 feb. 1878
Gram s. (Tiset)
Margrethe Karoline Beyer
1871-1872
Margrethe Karoline Beyer
F:
29 dec. 1871
Gram s. (Tiset)
D:
4 jan. 1872
Gram s. (Tiset)
Maren Beyer
1899-1991
Maren Beyer
F:
17 nov. 1899
Gram s. (Tiset)
D:
21 jul. 1991
Erling Sigurd Petersen
1895-
Erling Sigurd Petersen
F:
27 okt. 1895
Gram
G:
4 apr. 1925
Gram
Hansine Petrea Beyer
1902-
Hansine Petrea Beyer
F:
19 sep. 1902
Gram s. (Tiset)
Arne Rafn
1904-
Arne Rafn
F:
24 nov. 1904
Nimtofte
G:
17 apr. 1930
Gram
Niels Truelsen Beyer
1873-
Niels Truelsen Beyer
F:
16 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Magdalene Sabine Claudiane Fries
1872-
Magdalene Sabine Claudiane Fries
F:
7 dec. 1872
Højrup
G:
19 okt. 1898
Gram
Maren Vodder
1831-1898
Maren Vodder
F:
21 okt. 1831
Hviding s. (Råhede)
D:
12 jun. 1898
Tiset
Truels Andersen Beyer
1833-1892
Truels Andersen Beyer
F:
25 mar. 1833
Hviding s. (Råhede)
G:
26 sep. 1860
Gram
D:
6 sep. 1892
Tiset
Margrethe Truelsdatter
ca. 1789-1834
Margrethe Truelsdatter
F:
ca. 1789
G:
20 nov. 1823
Hviding
D:
20 apr. 1834
Hviding s. (Råhede)
Karen Hansdatter Schack
1791-1869
Karen Hansdatter Schack
F:
26 okt. 1791
Rejsby s. (Haved)
G:
25 okt. 1834
Hviding
D:
3 jan. 1869
Hviding s. (Råhede)
Hans (Andersen) Vodder
1794-1794
Hans (Andersen) Vodder
F:
16 maj 1794
D:
1794
Hans (Andersen) Vodder
1795-1868
Hans (Andersen) Vodder
F:
30 jun. 1795
Hviding s. (Råhede)
D:
6 jul. 1868
Hviding s. (Råhede)
Mette Kirstine Nissen
ca. 1797-
Mette Kirstine Nissen
F:
ca. 1797
G:
20 apr. 1822
Niels (Andersen) Vodder
1797-
Niels (Andersen) Vodder
F:
1 dec. 1797
Hviding s. (Råhede)
Anne Kirstine Vodder
1848-1849
Anne Kirstine Vodder
F:
12 feb. 1848
Hviding s. (Råhede)
D:
11 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer Vodder
1850-1873
Peter Beyer Vodder
F:
7 jun. 1850
Hviding s. (Råhede)
D:
1 mar. 1873
Hviding s. (Enderup)
Anne Kirstine Vodder
1852-
Anne Kirstine Vodder
F:
1 sep. 1852
Hviding s. (Råhede)
Nis Vodder
1855-
Nis Vodder
F:
10 jul. 1855
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Vodder
1857-1858
Kirsten Vodder
F:
23 sep. 1857
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Niels Vodder
1894-1959
Niels Vodder
F:
20 apr. 1894
Vilslev s. (Jedsted Mark)
D:
14 mar. 1959
Aurora, Nebraska, USA
Laura Johanne Amalie Nielsen
1900-1973
Laura Johanne Amalie Nielsen
F:
21 jul. 1900
Marquette, Nebraska, USA
G:
1 jan. 1920
Marquette
D:
28 aug. 1973
Aurora, Nebraska, USA
Andreas Vodder
1858-1934
Andreas Vodder
F:
26 dec. 1858
Seem s. (Skallebæk Mølle)
D:
29 jan. 1934
USA
Anne Marie Petersen
1873-1963
Anne Marie Petersen
F:
24 nov. 1873
Vilslev s. (Jedsted Mark)
G:
2 maj 1894
Vilslev
D:
23 nov. 1963
Kirsten Vodder
1861-
Kirsten Vodder
F:
31 mar. 1861
Seem s. (Skallebæk Mølle)
Caroline Margaretha Vodder
1863-1868
Caroline Margaretha Vodder
F:
12 sep. 1863
Hviding s. (Enderup)
D:
2 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Martin Vodder
1866-1932
Martin Vodder
F:
15 jan. 1866
Hviding s. (Enderup)
D:
4 maj 1932
Ribe (Sygehuset)
Karen Jepsen
Anne Beyer
1823-
Anne Beyer
F:
26 okt. 1823
Hviding s. (Råhede)
Anders Vodder
1817-1868
Anders Vodder
F:
27 jun. 1817
Hviding s. (Råhede)
G:
25 okt. 1845
D:
22 mar. 1868
Hviding s. (Enderup)
Anders Nissen Beier
1897-
Anders Nissen Beier
F:
9 jan. 1897
Vodder s. (Birkelev)
Christian Johansen Beier
1899-
Christian Johansen Beier
F:
15 jun. 1899
Vodder s. (Birkelev)
Hans Jepsen Beier
1901-
Hans Jepsen Beier
F:
17 apr. 1901
Vodder s. (Frifelt)
Maren Kirstine Junker
1907-
Maren Kirstine Junker
F:
9 apr. 1907
Neder Jerstal
G:
26 sep. 1925
Peter Andersen Beyer
1866-1927
Peter Andersen Beyer
F:
17 okt. 1866
Rejsby
D:
11 jan. 1927
Ribe (Sygehuset)
Laura Thøgersen
1876-
Laura Thøgersen
F:
12 maj 1876
G:
6 feb. 1896
Vodder
Anders Nissen Beyer
1897-1946
Anders Nissen Beyer
F:
23 mar. 1897
Rejsby
D:
12 nov. 1946
Anne Cathrine Nielsen
1899-1967
Anne Cathrine Nielsen
F:
9 maj 1899
Rejsby
G:
30 maj 1923
Rejsby
D:
4 mar. 1967
Ane Margrethe Beyer
1899-
Ane Margrethe Beyer
F:
22 dec. 1899
Rejsby
Otto Pedersen
1899-
Otto Pedersen
F:
5 mar. 1899
Føvling s. (Lundtoft)
G:
31 dec. 1925
Føvling
Ane Helene Beyer
1901-1956
Ane Helene Beyer
F:
27 apr. 1901
Rejsby
D:
12 jan. 1956
Holsted s. (Faurskov)
Morten Nielsen Mortensen
1898-
Morten Nielsen Mortensen
F:
18 okt. 1898
Holsted s. (Faurskov)
G:
28 okt. 1930
Holsted s. (Stenderup filialkirke)
Mads Sørensen Beyer
1902-1926
Mads Sørensen Beyer
F:
5 jun. 1902
Rejsby
D:
20 sep. 1926
Føvling s. (Tved)
Adolf Christensen Beyer
1907-
Adolf Christensen Beyer
F:
22 maj 1907
Rejsby
Meta Marie Nissen
1906-
Meta Marie Nissen
F:
4 sep. 1906
Alslev s. (Alslev Østermark)
G:
23 maj 1930
Alslev
Søren Peter Beyer
1908-
Søren Peter Beyer
F:
25 okt. 1908
Rejsby
Kirstine Marie Christensen
Hans Christian Beyer
1910-1967
Hans Christian Beyer
F:
14 sep. 1910
Rejsby
D:
29 nov. 1967
Føvling s. (Tved)
Mary Kjestine Beyer
1911-1938
Mary Kjestine Beyer
F:
16 sep. 1911
Rejsby
D:
16 apr. 1938
Føvling s. (Tved)
Las Gissemann Beyer
1868-1930
Las Gissemann Beyer
F:
14 jan. 1868
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
7 sep. 1930
Føvling s. (Tved)
Sørine Sørensen
1873-1932
Sørine Sørensen
F:
9 aug. 1873
Jerne s. (Spangsbjerg)
G:
5 nov. 1896
D:
2 mar. 1932
Føvling s. (Tved)
Kirstine Beyer
1870-
Kirstine Beyer
F:
14 aug. 1870
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cicilie Marie Beyer
1878-
Cicilie Marie Beyer
F:
1 mar. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
Anders Nissen Beyer
1826-1901
Anders Nissen Beyer
F:
30 jul. 1826
Hviding s. (Råhede)
D:
15 jul. 1901
Rejsby
Ane Helene Gissemann
1834-
Ane Helene Gissemann
F:
15 jan. 1834
Nustrup s. (Skibelund)
G:
16 nov. 1865
Maren Beyer
1828-1833
Maren Beyer
F:
19 apr. 1828
Hviding s. (Råhede)
D:
12 dec. 1833
Hviding s. (Råhede)
Truels Andersen Beyer
1830-1831
Truels Andersen Beyer
F:
31 okt. 1830
Hviding s. (Råhede)
D:
23 aug. 1831
Hviding s. (Råhede)
Peter Beyer
1862-1892
Peter Beyer
F:
3 sep. 1862
Gram s. (Tiset)
D:
SENEST 1892
Nis Truelsen Beyer
1869-1878
Nis Truelsen Beyer
F:
24 mar. 1869
Gram s. (Tiset)
D:
10 feb. 1878
Gram s. (Tiset)
Margrethe Karoline Beyer
1871-1872
Margrethe Karoline Beyer
F:
29 dec. 1871
Gram s. (Tiset)
D:
4 jan. 1872
Gram s. (Tiset)
Maren Beyer
1899-1991
Maren Beyer
F:
17 nov. 1899
Gram s. (Tiset)
D:
21 jul. 1991
Erling Sigurd Petersen
1895-
Erling Sigurd Petersen
F:
27 okt. 1895
Gram
G:
4 apr. 1925
Gram
Hansine Petrea Beyer
1902-
Hansine Petrea Beyer
F:
19 sep. 1902
Gram s. (Tiset)
Arne Rafn
1904-
Arne Rafn
F:
24 nov. 1904
Nimtofte
G:
17 apr. 1930
Gram
Niels Truelsen Beyer
1873-
Niels Truelsen Beyer
F:
16 aug. 1873
Gram s. (Tiset)
Magdalene Sabine Claudiane Fries
1872-
Magdalene Sabine Claudiane Fries
F:
7 dec. 1872
Højrup
G:
19 okt. 1898
Gram
Truels Andersen Beyer
1833-1892
Truels Andersen Beyer
F:
25 mar. 1833
Hviding s. (Råhede)
D:
6 sep. 1892
Tiset
Maren Vodder
1831-1898
Maren Vodder
F:
21 okt. 1831
Hviding s. (Råhede)
G:
26 sep. 1860
Gram
D:
12 jun. 1898
Tiset
Maren Beyer
1835-
Maren Beyer
F:
23 jun. 1835
Hviding s. (Råhede)
Benned Nissen Vodder
1828-
Benned Nissen Vodder
F:
24 jun. 1828
Hviding s. (Råhede)
G:
19 aug. 1862
Bodil Cathrine Beyer
1837-1838
Bodil Cathrine Beyer
F:
17 nov. 1837
Hviding s. (Råhede)
D:
29 jul. 1838
Hviding s. (Råhede)
Hans Thomsen Beyer
1840-1870
Hans Thomsen Beyer
F:
21 mar. 1840
Hviding s. (Råhede)
D:
19 sep. 1870
Hviding s. (Enderup)
Cathrine Beyer
1842-1846
Cathrine Beyer
F:
4 nov. 1842
Hviding s. (Råhede)
D:
13 jul. 1846
Hviding s. (Råhede)
Kirsten Andersdatter Vodder
1800-1878
Kirsten Andersdatter Vodder
F:
1 apr. 1800
Hviding s. (Råhede)
D:
6 mar. 1878
Hviding s. (Råhede)
Peder Truelsen Beyer
1792-1849
Peder Truelsen Beyer
F:
1792
G:
10 nov. 1821
Hviding
D:
10 nov. 1849
Hviding s. (Råhede)
Anders Nissen Vodder
1759-1821
Anders Nissen Vodder
F:
1759
Hviding s. (Råhede)
D:
25 mar. 1821
Hviding s. (Råhede)
Maren Hansdatter
1769-1802
Maren Hansdatter
F:
1769
Hviding s. (Råhede)
G:
25 mar. 1791
Hviding
D:
26 feb. 1802
Hviding s. (Råhede)
Maren Vodder
1803-
Maren Vodder
F:
9 maj 1803
Hviding s. (Råhede)
Bodil Catharina Vodder
1805-1805
Bodil Catharina Vodder
F:
21 jun. 1805
Hviding s. (Råhede)
D:
26 sep. 1805
Hviding s. (Råhede)
Else Marie Hansdatter
1778-1805
Else Marie Hansdatter
F:
11 dec. 1778
Hviding s. (Råhede)
G:
9 jul. 1802
Hviding
D:
28 okt. 1805
Hviding s. (Råhede)
Marie Vodder
1839-1871
Marie Vodder
F:
1839
Brede s. (Abterp)
D:
26 apr. 1871
Brede s. (Abterp)
Maren Vodder
1841-
Maren Vodder
F:
1841
Brede s. (Abterp)
Tille Marie Vodder
ca. 1874-
Tille Marie Vodder
F:
ca. 1874
Anna Vodder
1844-1869
Anna Vodder
F:
1844
Brede s. (Abterp)
D:
22 aug. 1869
Brede s. (Abterp)
Andreas (Andersen) Vodder
1809-1885
Andreas (Andersen) Vodder
F:
17 maj 1809
Hviding s. (Råhede)
D:
1 okt. 1885
Brede s. (Bredebro)
Inger Katrine Thomsen
1810-1889
Inger Katrine Thomsen
F:
7 jan. 1810
Vester Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
9 okt. 1838
Brede
D:
23 jun. 1889
Brede s. (Bredebro)
Bertel Nielsen Vodder
1812-1814
Bertel Nielsen Vodder
F:
14 maj 1812
Hviding s. (Råhede)
D:
8 apr. 1814
Hviding s. (Råhede)
Anders Hansen Vodder
1854-1923
Anders Hansen Vodder
F:
14 aug. 1854
Døstrup s. (Drengsted)
D:
6 mar. 1923
Brede s. (Nr. Vollum)
Bertel (Andersen) Vodder
1814-1858
Bertel (Andersen) Vodder
F:
9 aug. 1814
Hviding s. (Råhede)
D:
19 feb. 1858
Døstrup s. (Drengsted)
Mette Marie Lowsen
1818-1900
Mette Marie Lowsen
F:
23 maj 1818
Brede s.
G:
17 okt. 1846
D:
1 dec. 1900
Nr. Vollum
Marten Refslund
1878-1878
Marten Refslund
F:
14 jun. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
D:
25 jul. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
Marie Johnsen
1837-1909
Marie Johnsen
F:
6 aug. 1837
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Bunde Refslund
1837-1909
Bunde Refslund
F:
2 maj 1837
Branderup
G:
19 nov. 1863
Agerskov
D:
22 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Christen Lautrup
Maren Kirstine Houmøller
Martha Margrethe Lautrup
1911-1983
Martha Margrethe Lautrup
F:
4 nov. 1911
Agerskov s. (Gestrup)
D:
31 jan. 1983
Toftlund
Kristian Nielsen
Jørgen Peder Toft Lautrup
1913-1997
Jørgen Peder Toft Lautrup
F:
8 feb. 1913
Agerskov s. (Gestrup)
D:
15 jul. 1997
Arrild s. (Roost)
Marie Søe Andersen
1924-
Marie Søe Andersen
F:
4 jun. 1924
Sinding s. (Visgård)
Margrethe Lautrup
1916-2003
Margrethe Lautrup
F:
1 jun. 1916
Agerskov s. (Gestrup)
D:
8 jun. 2003
Toftlund
Anne Marie Lautrup
1922-2007
Anne Marie Lautrup
F:
16 feb. 1922
Agerskov s. (Gestrup)
D:
23 apr. 2007
Hejls
Arne Bjørnshauge Raun
1915-1990
Arne Bjørnshauge Raun
F:
16 mar. 1915
Åstrup s. (Nr. Åstrup)
G:
29 mar. 1944
Agerskov
D:
27 mar. 1990
Hejls
Jens Lautrup
1878-1955
Jens Lautrup
F:
29 jan. 1878
Agerskov s. (Gestrup)
D:
20 maj 1955
Agerskov s. (Gestrup)
Hanne Kirstine Margrethe Toft
1882-1951
Hanne Kirstine Margrethe Toft
F:
4 apr. 1882
Gram s. (Kastrup)
G:
20 apr. 1909
Gram k.
D:
7 jan. 1951
Agerskov s. (Gestrup)
Marie Top
1904-
Marie Top
F:
27 aug. 1904
Agerskov
Laurids Lautrup
1895-
Laurids Lautrup
F:
10 aug. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
Martha Top
1905-
Martha Top
F:
22 nov. 1905
Agerskov
NN Waaben
Peter Top
1910-
Peter Top
F:
13 jan. 1910
Branderup s. (Branderup Mølle)
Tøger Top
1912-
Tøger Top
F:
24 okt. 1912
Branderup s. (Branderup Mølle)
Gudrun
Chresten Lautrup Top
1914-
Chresten Lautrup Top
F:
14 jan. 1914
Branderup s. (Branderup Mølle)
Hildegard Nielsen
Ester Top
1915-
Ester Top
F:
9 okt. 1915
Branderup s. (Branderup Mølle)
Kjeld Hartmann
Else Marie Top
1915-
Else Marie Top
F:
9 okt. 1915
Branderup s. (Branderup Mølle)
Mogens Wildschiøtz
Anna Marie Lautrup
1879-1963
Anna Marie Lautrup
F:
12 mar. 1879
Agerskov s. (Gestrup)
D:
16 maj 1963
Gram s. (Gram sygehus)
Marius Pedersen Top
Marius Pedersen Top
G:
2 okt. 1903
Toftlund
Martha Johnsen
1838-1917
Martha Johnsen
F:
7 dec. 1838
Agerskov s. (Bovlund)
D:
17 jul. 1917
Branderup s. (Branderup Mølle)
Christen Lautrup
1826-1897
Christen Lautrup
F:
6 apr. 1826
Agerskov s. (Gestrup)
G:
3 okt. 1876
D:
16 okt. 1897
Agerskov s. (Gestrup)
Marie Kirstine Johnsen
1840-1858
Marie Kirstine Johnsen
F:
28 dec. 1840
Agerskov s. (Bovlund)
D:
27 sep. 1858
Agerskov s. (Bovlund)
Bodil Lebeck
1896-1974
Bodil Lebeck
F:
18 dec. 1896
Aabenraa
D:
6 okt. 1974
København
Anna Lebeck
1898-1993
Anna Lebeck
F:
6 mar. 1898
Aabenraa
D:
22 jan. 1993
Aabenraa
Axel Ølgaard
1896-1986
Axel Ølgaard
F:
11 dec. 1896
Nykøbing M.
G:
22 sep. 1923
D:
9 mar. 1986
Henrik Lebeck
1900-1955
Henrik Lebeck
F:
27 sep. 1900
Aabenraa
D:
2 mar. 1955
Olivos (Argentina)
Maren Katrine Bojsen Maegaard
1905-1993
Maren Katrine Bojsen Maegaard
F:
4 feb. 1905
Vejen s. (Store Dalgaard)
G:
1 dec. 1932
D:
26 sep. 1993
Buenos Aires
Margrethe Hansen
1869-1962
Margrethe Hansen
F:
8 mar. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
D:
16 maj 1962
København
Anders Outzen Lebeck
1868-1926
Anders Outzen Lebeck
F:
15 maj 1868
Agerskov s. (Bovlund)
G:
5 okt. 1895
D:
26 apr. 1926
Aabenraa (sygehuset)
Else Marie Hansen
1871-1947
Else Marie Hansen
F:
7 mar. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
D:
8 feb. 1947
Agerskov s. (Bovlund)
Anne Marie Hansen
1904-1986
Anne Marie Hansen
F:
22 jan. 1904
Aabenraa
D:
21 dec. 1986
Aabenraa
Osvald Sørensen
1899-1960
Osvald Sørensen
F:
6 aug. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 dec. 1927
Aabenraa
D:
9 maj 1960
Aabenraa
Lorenz Jessen Hansen
1905-1995
Lorenz Jessen Hansen
F:
19 mar. 1905
Aabenraa
D:
3 jan. 1995
Aabenraa
Eleonora Hildegard Fahrnholz
1905-1990
Eleonora Hildegard Fahrnholz
F:
6 sep. 1905
Rudolstadt, Tyskland
G:
26 jun. 1932
Aabenraa
D:
18 okt. 1990
Aabenraa
Ingeborg Hansen
1906-
Ingeborg Hansen
F:
2 nov. 1906
Aabenraa
Helga Hansen
1909-1938
Helga Hansen
F:
12 jun. 1909
Aabenraa
D:
3 mar. 1938
Jens Christian Højmark Kristensen
1891-1954
Jens Christian Højmark Kristensen
F:
29 jul. 1891
Tolne
G:
27 dec. 1932
Aabenraa
D:
8 nov. 1954
Hans Lausten Hansen
1874-1952
Hans Lausten Hansen
F:
3 maj 1874
Agerskov s. (Bovlund)
D:
12 maj 1952
Aabenraa
Marie Hansen
1884-1969
Marie Hansen
F:
7 feb. 1884
Aabenraa
G:
14 apr. 1903
Aabenraa
D:
5 nov. 1969
Aabenraa
Solvejg Dorthea Refslund
1909-2008
Solvejg Dorthea Refslund
F:
3 jul. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
D:
3 dec. 2008
Agerskov (Plejehjemmet)
Else Marie Refslund
1915-1989
Else Marie Refslund
F:
27 maj 1915
Agerskov s. (Bovlund)
D:
28 jan. 1989
Tønder sygehus
Peter Hansen Lund
1911-1995
Peter Hansen Lund
F:
15 maj 1911
Agerskov s. (Gestrup)
G:
2 maj 1937
Bovlund Frimenighedskirke
D:
12 dec. 1995
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Bunde Dan Refslund
1920-2017
Bunde Dan Refslund
F:
9 jul. 1920
Agerskov s. (Bovlund)
D:
15 maj 2017
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Gudrun Olivia Anker
1925-2008
Gudrun Olivia Anker
F:
21 mar. 1925
Gudhjem s. (Gammelvælde)
G:
6 mar. 1954
Østerlars
D:
5 okt. 2008
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Hansen Refslund
1878-1961
Nis Hansen Refslund
F:
14 sep. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
D:
6 jun. 1961
Gram s. (Gram sygehus)
Berthaline Christine Jepsen
1887-1970
Berthaline Christine Jepsen
F:
22 mar. 1887
Branderup s.
G:
8 maj 1908
Bovlund
D:
12 okt. 1970
Agerskov s. (Bovlund)
Henrik Jessen Hansen
1909-1992
Henrik Jessen Hansen
F:
29 maj 1909
Agerskov s. (Bovlund)
D:
9 feb. 1992
Rise s. (Mjøls)
Agnes Lucie Riemann
1911-2007
Agnes Lucie Riemann
F:
28 apr. 1911
Harte s. (Ejstrup)
G:
20 maj 1936
D:
5 jan. 2007
Rise s. (Rødekro)
Anne Louise Hansen
1910-2010
Anne Louise Hansen
F:
2 jun. 1910
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 okt. 2010
Skodsborg?
Mogens Hansen
1912-1914
Mogens Hansen
F:
16 aug. 1912
Agerskov s. (Bovlund)
D:
20 apr. 1914
Agerskov s. (Bovlund)
Mogens Hansen
1914-1990
Mogens Hansen
F:
2 maj 1914
Agerskov s. (Bovlund)
D:
13 jul. 1990
Halk s. (Hejsager)
Thora Bruntse Rasmussen
1914-2003
Thora Bruntse Rasmussen
F:
11 jul. 1914
Bogense
G:
12 jul. 1941
D:
3 apr. 2003
Marten Refslund Hansen
1915-1992
Marten Refslund Hansen
F:
29 nov. 1915
Agerskov s. (Bovlund)
D:
5 sep. 1992
Odense
Inger Elisabeth Plougsgaard
1915-1992
Inger Elisabeth Plougsgaard
F:
9 jan. 1915
Ølstrup
G:
19 feb. 1941
Ølstrup
D:
7 apr. 1992
Skast
Henning Hansen Demant
1922-2013
Henning Hansen Demant
F:
7 sep. 1922
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 okt. 2013
Stacia (egtl. Stanislawa) Mularz
1924-2005
Stacia (egtl. Stanislawa) Mularz
F:
13 jan. 1924
Polen
G:
1950
D:
28 sep. 2005
Marten Refslund Hansen
1881-1950
Marten Refslund Hansen
F:
24 maj 1881
Agerskov s. (Bovlund)
D:
26 maj 1950
Agerskov s. (Bovlund)
Anna Jensen
1881-1965
Anna Jensen
F:
28 mar. 1881
Agerskov s. (Bovlund)
G:
17 jun. 1908
D:
4 jan. 1965
Halk s. (Hejsager)
Else Hansen
1914-1994
Else Hansen
F:
20 sep. 1914
Haderslev
D:
20 mar. 1994
Haderslev
Christian Bruhn
1913-1983
Christian Bruhn
F:
8 jul. 1913
Haderslev
G:
10 dec. 1938
Haderslev
D:
29 okt. 1983
Henry Hansen
Tove Ruth Jørgensen
Anna Hansen
1922-10 maj 1997 ?
Anna Hansen
F:
17 jun. 1922
Haderslev
D:
10 maj 1997 ?
?
Caj Gregers Sørensen
Holger Hansen
1882-1969
Holger Hansen
F:
17 okt. 1882
Agerskov s. (Bovlund)
D:
9 okt. 1969
Haderslev
Martha Wilhelmine Rasmussen
1879-1941
Martha Wilhelmine Rasmussen
F:
11 dec. 1879
Gørslev
G:
16 okt. 1909
D:
5 okt. 1941
Kolding
Anna Maria Johnsen
1843-1908
Anna Maria Johnsen
F:
20 jul. 1843
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 maj 1908
Agerskov s. (Bovlund)
Henrik Jessen Hansen
1837-1916
Henrik Jessen Hansen
F:
18 apr. 1837
Arrild s. (Hønning)
G:
28 apr. 1868
Agerskov
D:
6 maj 1916
Agerskov s. (Bovlund)
Hans Nissen Johnsen
1846-1848
Hans Nissen Johnsen
F:
10 okt. 1846
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 apr. 1848
Agerskov s. (Bovlund)
Hanne Johnsen
1849-1899
Hanne Johnsen
F:
24 apr. 1849
Agerskov s. (Bovlund)
D:
4 apr. 1899
Hans Nissen Johnsen
1853-1853
Hans Nissen Johnsen
F:
7 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 apr. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
Anders Nissen Johnsen
1853-1853
Anders Nissen Johnsen
F:
7 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
Hans Andreassen Johnsen
1854-1874
Hans Andreassen Johnsen
F:
8 maj 1854
Agerskov s. (Bovlund)
D:
23 maj 1874
Agerskov s. (Bovlund)
Else Marie Vodder
1817-1893
Else Marie Vodder
F:
6 aug. 1817
Hviding s. (Råhede)
D:
27 jun. 1893
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Hansen Johnsen
1791-1865
Nis Hansen Johnsen
F:
31 okt. 1791
Agerskov s. (Bovlund)
G:
28 maj 1836
Agerskov
D:
9 feb. 1865
Agerskov s. (Bovlund)
Merret Olufsdatter
1770-1853
Merret Olufsdatter
F:
27 mar. 1770
Brede s. (Abterp)
G:
26 apr. 1806
Hviding
D:
4 mar. 1853
Døstrup s. (Drengsted)
Peder Jørgensen Vodder
1795-1834
Peder Jørgensen Vodder
F:
1795
Hviding s. (Høgsbro)
D:
9 jun. 1834
Hviding s. (Råhede)
Jens Hansen Schack
1867-
Jens Hansen Schack
F:
15 feb. 1867
Peder Jørgen Schack
1836-1902
Peder Jørgen Schack
F:
5 mar. 1836
Hviding s. (Råhede)
D:
19 nov. 1902
Mikka Marie Dahl
ca. 1845-
Mikka Marie Dahl
F:
ca. 1845
G:
17 mar. 1866
Jens Hansen Schack
1871-
Jens Hansen Schack
F:
29 okt. 1871
Betty Marie Schack
1906-
Betty Marie Schack
F:
28 okt. 1906
Bertel Mortensen Schack
1908-
Bertel Mortensen Schack
F:
2 maj 1908
Signe Kjerstine Schack
Petrea Jørgine Schack
1912-1912
Petrea Jørgine Schack
F:
6 jul. 1912
D:
21 jul. 1912
Petra Jørgine Schack
Hans Schmidt Schack
1874-
Hans Schmidt Schack
F:
2 apr. 1874
Eline Kirstine Mortensen
1873-
Eline Kirstine Mortensen
F:
7 dec. 1873
G:
20 okt. 1905
Mikka Marie Schack
1875-
Mikka Marie Schack
F:
5 jun. 1875
Peter Jørgen Oksen
Niels Thyssen Oksen
Valborg Jensine Oksen
1914-1915
Valborg Jensine Oksen
F:
2 maj 1914
D:
18 feb. 1915
Hans Oksen
Christian Oksen
Kjerstine Schack
1878-
Kjerstine Schack
F:
17 jan. 1878
Hans Ocksen
1885-
Hans Ocksen
F:
21 apr. 1885
G:
2 okt. 1908
Maren Schack
1884-1886
Maren Schack
F:
6 feb. 1884
D:
31 jan. 1886
Peter Jørgen Schack
Karen Lorendsen
Niels Hansen Schack
1926-1926
Niels Hansen Schack
F:
25 maj 1926
D:
26 maj 1926
Martin Petersen Schack
1886-1971
Martin Petersen Schack
F:
22 feb. 1886
Hviding s. (Råhede)
D:
3 maj 1971
Else Marie Obling
1889-1967
Else Marie Obling
F:
7 maj 1889
Roager s. (Ø. Åbølling)
G:
22 sep. 1920
Hviding
D:
1 apr. 1967
Ribe (sygehuset)
Jensine Kirstine Schmidt
1848-
Jensine Kirstine Schmidt
F:
28 jul. 1848
G:
27 maj 1870
Birthe Marie Schack
1843-1908
Birthe Marie Schack
F:
28 jan. 1843
Hviding s. (Råhede)
D:
20 jan. 1908
Kirsten Vodder
1797-1852
Kirsten Vodder
F:
2 aug. 1797
Hviding s. (Høgsbro)
D:
20 mar. 1852
Hviding s. (Råhede)
Jens Hansen Schack
1796-1867
Jens Hansen Schack
F:
20 feb. 1796
Rejsby s. (Haved)
G:
21 feb. 1835
Hviding k.
D:
5 mar. 1867
Hviding s. (Råhede)
Maren Nisdatter Vodder
Truels Pedersen
Kirsten Bennedsdatter
ca. 1717-1792
Kirsten Bennedsdatter
F:
ca. 1717
D:
1792
Hviding s. (Råhede)
Nis Nielsen Vodder
1707-1760
Nis Nielsen Vodder
F:
20 okt. 1707
V. Vedsted s. (Okholm)
D:
1760
Hviding s. (Råhede)
Benned