Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anders Frederiksen Nimb
1630 - 1684 (54 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Christen Lauridsen
-1740
Christen Lauridsen
D:
TIDLIGST 1740
Cathrine Lauridsdatter
-1740
Cathrine Lauridsdatter
D:
TIDLIGST 1740
Laurids Andersen Nim
1664-1740
Laurids Andersen Nim
F:
1664
Korsør
D:
5 feb. 1740
Mosbjerg
Anna Christensdatter
ca. 1661-1735
Anna Christensdatter
F:
ca. 1661
G:
1690
D:
1735
Mosbjerg
Anders Christophersen Nislev
ca. 1715-
Anders Christophersen Nislev
F:
ca. 1715
Cathrine Marie Christophersdatter
1716-1723
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1716
Aarhus (Domkirkens s.)
D:
1723
Thisted
Christian Hansen Thyrrestrup
1778-
Christian Hansen Thyrrestrup
F:
1778
Torslev s. (Højstrup)
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
1780-
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
F:
1780
Torslev s. (Højstrup)
Christen Hansen Thyrrestrup
1782-
Christen Hansen Thyrrestrup
F:
1782
Torslev s. (Højstrup)
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
1784-
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
F:
1784
Torslev s. (Højstrup)
Heile Sørensen
1817-1817
Heile Sørensen
F:
20 nov. 1817
Torslev s. (Højstrup)
D:
22 dec. 1817
Torslev s. (Højstrup)
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
1819-
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
F:
7 mar. 1819
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Malene Sørensdatter
1820-
Dorthea Malene Sørensdatter
F:
2 jul. 1820
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Oliva Sørensdatter
1823-
Dorthea Oliva Sørensdatter
F:
12 jan. 1823
Torslev s. (Højstrup)
Heile Christian Heilesen
1825-
Heile Christian Heilesen
F:
24 okt. 1825
Torslev s. (Højstrup)
Heile Frederik Heilesen
1829-
Heile Frederik Heilesen
F:
29 jun. 1829
Torslev s. (Højstrup)
Mette Maria Heilesen
1831-
Mette Maria Heilesen
F:
13 mar. 1831
Torslev s. (Højstrup)
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
1786-
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
F:
1786
Torslev s. (Højstrup)
Søren Heilesen
1791-
Søren Heilesen
F:
27 apr. 1791
Voer s. (Agersted)
G:
13 nov. 1816
Åsted
Hans Christian Frederiksen
1814-
Hans Christian Frederiksen
F:
1814
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Frederik Pedersen
1838-1838
Hans Frederik Pedersen
F:
10 mar. 1838
Åsted s. (Favrholt)
D:
30 jun. 1838
Åsted s. (Favrholt)
Anne Dorthe Frederiksdatter
1815-1875
Anne Dorthe Frederiksdatter
F:
2 okt. 1815
Torslev s. (Højstrupgård)
D:
8 dec. 1875
Torslev s. (Aldershvile)
Peder Hansen
ca. 1807-1838
Peder Hansen
F:
ca. 1807
G:
2 dec. 1836
Torslev
D:
24 maj 1838
Åsted s. (Favrholt)
Laura Margrethe Nielsen
1839-1879
Laura Margrethe Nielsen
F:
26 nov. 1839
Torslev s. (Skavange)
D:
5 jun. 1879
Volstrup s. (Sæbygårds Mølle)
Niels Christian Jørgensen
1830-1866
Niels Christian Jørgensen
F:
11 sep. 1830
Klim
G:
10 jun. 1859
Torslev
D:
15 apr. 1866
Torslev s. (Skoven Skole)
Conrad Elisæus Brønnum
1832-1884
Conrad Elisæus Brønnum
F:
2 dec. 1832
Tårs s. (Lindholt)
G:
21 apr. 1876
Torslev
D:
5 maj 1884
Volstrup s. (Sæbygårds Mølle)
Lars Nielsen
1842-
Lars Nielsen
F:
1 aug. 1842
Torslev s. (Skavange)
Lene Pedersen
1850-
Lene Pedersen
F:
11 apr. 1850
Sejlstrup s. (Sejlstrup Mark)
Dorthea Kirstine Nielsen
1845-1845
Dorthea Kirstine Nielsen
F:
9 jan. 1845
Torslev s. (Skavange)
D:
1 sep. 1845
Torslev s. (Skavange)
Niels Larsen
1801-1846
Niels Larsen
F:
1801
Torslev s. (Skavange)
G:
28 dec. 1838
Torslev
D:
4 mar. 1846
Torslev s. (Skavange)
Jens Nielsen Casper
1847-1848
Jens Nielsen Casper
F:
25 mar. 1847
Torslev s. (Skavange)
D:
20 apr. 1848
Torslev s. (Skavange)
Søren Casper
1849-
Søren Casper
F:
13 mar. 1849
Torslev s. (Skavange)
Jens Peter Casper
1852-
Jens Peter Casper
F:
2 jun. 1852
Torslev s. (Skavange)
Christine Jensen
1854-
Christine Jensen
F:
30 jul. 1854
Torslev s. (Gydeje)
G:
24 nov. 1876
Torslev
Dorthea Frederikke Casper
1855-1928
Dorthea Frederikke Casper
F:
5 okt. 1855
Torslev s. (Skavange)
D:
7 jun. 1928
Hørby s. (Horslevmark)
Simon Pedersen
1854-1911
Simon Pedersen
F:
31 aug. 1854
Hørby s. (Horslevmark)
G:
27 okt. 1878
Torslev
D:
3 jan. 1911
Hørby s. (Horslevmark)
Niels Schaaning Casper
1807-1873
Niels Schaaning Casper
F:
1807
Fladstrand
G:
2 okt. 1846
Torslev
D:
19 apr. 1873
Søren Christopher Frederiksen
1817-
Søren Christopher Frederiksen
F:
1 okt. 1817
Torslev s. (Højstrupgård)
Christiane Frederiksdatter
1819-
Christiane Frederiksdatter
F:
24 nov. 1819
Torslev s. (Højstrupgård)
Christopher Nislev Frederiksen
1822-
Christopher Nislev Frederiksen
F:
7 mar. 1822
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Frederik Frederiksen
1823-
Hans Frederik Frederiksen
F:
21 dec. 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
1827-
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
F:
14 mar. 1827
Torslev s. (Højstrupgård)
Christen Thyrrestrup Frederiksen
1829-
Christen Thyrrestrup Frederiksen
F:
16 maj 1829
Torslev s. (Højstrupgård)
Olean Martinus Frederiksen
1832-
Olean Martinus Frederiksen
F:
24 feb. 1832
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
1791-1854
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
F:
1791
Torslev s. (Højstrup)
D:
6 jul. 1854
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen
1785-1856
Frederik Hansen
F:
1785
Torslev s. (Gydeje)
G:
29 dec. 1812
Torslev
D:
23 aug. 1856
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen Thyrrestrup
1793-
Frederik Hansen Thyrrestrup
F:
1793
Torslev s. (Højstrup)
Dorthe Nislev
1751-1823
Dorthe Nislev
F:
1751
Naur
D:
27 maj 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Christensen Thyrrestrup
1744-1816
Hans Christensen Thyrrestrup
F:
1744
G:
5 aug. 1777
Mejrup
D:
27 mar. 1816
Torslev s. (Højstrup)
Anne Nislev
1752-1755
Anne Nislev
F:
1752
Naur
D:
1755
Naur
Frederik Nislev
1754-1801
Frederik Nislev
F:
22 sep. 1754
Naur
D:
21 jul. 1801
Agerskov
Catharina Arends
1768-1845
Catharina Arends
F:
26 apr. 1768
G:
29 jan. 1790
D:
13 jun. 1845
Christopher Nislev
1757-1830
Christopher Nislev
F:
1757
Naur
D:
5 nov. 1830
Naur s. (Overlund)
Maren Lund
Thomas Sidelmann
1846-1918
Thomas Sidelmann
F:
1846
D:
1918
Ane Andreasen
Iver Olesen Sidelmann
1809-1887
Iver Olesen Sidelmann
F:
1809
D:
1887
Ane Thomasdatter
Maren Olesen
1784-1877
Maren Olesen
F:
1784
D:
1877
Peder Stockemark Sidelmann
1777-1820
Peder Stockemark Sidelmann
F:
1777
D:
1820
Anna Nislev
1761-1800
Anna Nislev
F:
1761
Naur
D:
1800
Iver Olesen
Christian Nislev
1717-1763
Christian Nislev
F:
1717
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1763
Naur
Olivia Frederiksdatter Richard
1728-1800
Olivia Frederiksdatter Richard
F:
17 jul. 1728
G:
26 jun. 1750
Tvis
D:
10 nov. 1800
Gudum Kloster
Rasmus Rasmussen Nislev
ca. 1756-1805
Rasmus Rasmussen Nislev
F:
ca. 1756
D:
1805
Hørup s. (Kjellerup)
Birgithe Catharine Lorentsdatter
ca. 1759-
Birgithe Catharine Lorentsdatter
F:
ca. 1759
G:
13 jun. 1797
Bording
Mads Christian Thomsen
1853-
Mads Christian Thomsen
F:
19 sep. 1853
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Lovise Christens/Christensen
1858-
Lovise Christens/Christensen
F:
14 jan. 1858
Bække
G:
1880
Christen Thomsen
1855-
Christen Thomsen
F:
6 aug. 1855
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Peder Thomsen
1857-1867
Peder Thomsen
F:
11 jul. 1857
Gjellerup s. (Bjødstrup)
D:
9 jan. 1867
Gjellerup s. (Fastrup)
Søren Thomsen
1860-1925
Søren Thomsen
F:
8 feb. 1860
Gjellerup s. (Bjødstrup)
D:
30 apr. 1925
København (Rigshospitalet)
Andrea Marie Jespersen
1864-1950
Andrea Marie Jespersen
F:
4 maj 1864
Rønne
G:
3 dec. 1886
Rønne
D:
14 jun. 1950
Rønne
Karen Brun Thomsen
1863-
Karen Brun Thomsen
F:
11 jan. 1863
Gjellerup s. (Fastrup)
Carl Thomsen
1865-1920
Carl Thomsen
F:
19 apr. 1865
Gjellerup s. (Fastrup)
D:
25 jul. 1920
Gjellerup s. (Skellund)
Maren Lauridsen
1879-1964
Maren Lauridsen
F:
31 maj 1879
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
G:
4 nov. 1902
Gjellerup
D:
16 jul. 1964
Vemmelev s. (Forlev Mark)
Else Thomsen
1867-
Else Thomsen
F:
24 sep. 1867
Gjellerup s. (Fastrup)
Peder Thomsen
1870-
Peder Thomsen
F:
16 maj 1870
Gjellerup s. (Fastrup)
Petrine
1878-
Petrine
F:
20 aug. 1878
Lorents Thomsen
1875-
Lorents Thomsen
F:
15 feb. 1875
Gjellerup s. (Fastrup)
Mariane Andersen
1876-
Mariane Andersen
F:
11 apr. 1876
Snejbjerg s. (Tanderupkjær)
G:
25 apr. 1899
Snejbjerg
Martinus Thomsen
1876-1879
Martinus Thomsen
F:
15 dec. 1876
Gjellerup s. (Fastrup)
D:
25 nov. 1879
Gjellerup s. (Fastrup)
Thomas Madsen
1829-1897
Thomas Madsen
F:
15 jun. 1829
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
6 jul. 1897
Gjellerup s. (Fastrup)
Ane Margrethe Christensen Kjær
1830-1902
Ane Margrethe Christensen Kjær
F:
19 jul. 1830
Ryde s. (Djeldbækhus)
G:
10 dec. 1852
Ikast
D:
5 jun. 1902
Gjellerup s. (Hammerum)
Else Marie Nielsen
1855-
Else Marie Nielsen
F:
21 nov. 1855
Bording s. (Hestlund)
Inger Kirstine Nielsen
1857-
Inger Kirstine Nielsen
F:
22 dec. 1857
Bording s. (Hestlund)
Madsine Nielsen
1862-
Madsine Nielsen
F:
3 jul. 1862
Bording
Søren Nielsen
1864-
Søren Nielsen
F:
12 nov. 1864
Bording
Konstantse Karoline Nielsen
1867-
Konstantse Karoline Nielsen
F:
26 mar. 1867
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Mads Nielsen
1870-
Mads Nielsen
F:
25 mar. 1870
Gjellerup s. (Bjødstrup)
Niels Anton Nielsen
1873-
Niels Anton Nielsen
F:
1 sep. 1873
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
Mette Katrine Johansen
1882-
Mette Katrine Johansen
F:
13 apr. 1882
Gjellerup s. (Fastrup)
G:
15 mar. 1901
Gjellerup
Kristjan Ingvard Nielsen
1876-
Kristjan Ingvard Nielsen
F:
16 feb. 1876
Gjellerup s. (Bjødstrup Huse)
Sidsel Marie Madsdatter
1832-1900
Sidsel Marie Madsdatter
F:
18 aug. 1832
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
5 mar. 1900
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Niels Nielsen
1822-1883
Niels Nielsen
F:
16 maj 1822
Ikast s. (Højris)
G:
31 aug. 1855
Bording
D:
3 apr. 1883
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Mads Peter Olesen Madsen
1860-
Mads Peter Olesen Madsen
F:
17 feb. 1860
Ikast s. (Præstmark)
Maren Madsen
1863-1863
Maren Madsen
F:
4 jan. 1863
Ikast s. (Præstmark)
D:
6 jan. 1863
Ikast s. (Præstmark)
Ole Madsen
1835-
Ole Madsen
F:
13 maj 1835
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Karen Bruun Andersen
1842-1863
Karen Bruun Andersen
F:
8 aug. 1842
Ikast s. (Kirkeby)
G:
20 jan. 1859
Ikast
D:
20 feb. 1863
Ikast s. (Præstmark)
Karen Marie Madsen
1838-
Karen Marie Madsen
F:
20 maj 1838
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Else Rasmusdatter
1802-1875
Else Rasmusdatter
F:
2 jun. 1802
Bording s. (Frederiksværk)
D:
14 mar. 1875
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Mads Olesen
1778-1855
Mads Olesen
F:
dec. 1778
Gjellerup s. (Birk (Skovhuset))
G:
13 nov. 1827
Ikast
D:
10 mar. 1855
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Lars Pedersen
1814-
Lars Pedersen
F:
1814
Sinding s. (Overberg)
G:
20 okt. 1855
Gjellerup
Karen Pedersdatter
ca. 1758-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1758
Christopher Nislev
-1799
Christopher Nislev
D:
1799
Rasmus Fogh Nislev
1724-1787
Rasmus Fogh Nislev
F:
1724
Thisted
D:
jul. 1787
Bording s. (Bording Mølle)
Charlotte Kreusberg
-1762
Charlotte Kreusberg
G:
29 feb. 1752
Levring k. (Højbjerg kb.)
D:
1762
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
1718-1792
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
F:
1718
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
31 jul. 1792
Thisted
Anne Margrethe Christophersdatter
1720-1720
Anne Margrethe Christophersdatter
F:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
1721-
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
F:
1721
Thisted
Cathrine Marie Christophersdatter
1726-1727
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1726
Thisted
D:
1727
Thisted
Christopher Nislev
1665-1729
Christopher Nislev
F:
1665
Otterup s. (Nislevgård)
D:
1729
Dorthe Rasmusdatter Fogh
ca. 1692-1732
Dorthe Rasmusdatter Fogh
F:
ca. 1692
G:
1715
D:
1732
Sophie Amalie Nim
ca. 1668-1743
Sophie Amalie Nim
F:
ca. 1668
D:
1743
Odense
Carl Pedersen
1619-1682
Carl Pedersen
F:
1619
G:
ca. 1680
D:
10 feb. 1682
Anna Sophie Barfoed
1716-
Anna Sophie Barfoed
F:
1716
Søren Møller
Søren Møller
G:
18 nov. 1740
Maribo
Charlotte Amalia Barfoed
1718-1718
Charlotte Amalia Barfoed
F:
1718
D:
1718
Christian Barfoed
1719-
Christian Barfoed
F:
1719
Carl Ibsen Barfoed
ca. 1687-1759
Carl Ibsen Barfoed
F:
ca. 1687
D:
1759
Ukendt
-1743
Ukendt
G:
før 1719
D:
1743
Mette Sophie Barfoed
1748-1749
Mette Sophie Barfoed
F:
1748
D:
1749
Ida Margrethe Barfoed
1748-1749
Ida Margrethe Barfoed
F:
1748
D:
1749
Ide Amalie Barfoed
1749-1796
Ide Amalie Barfoed
F:
1749
D:
25 jan. 1796
Mikael Jørgensen Brabrand
ca. 1724-1812
Mikael Jørgensen Brabrand
F:
ca. 1724
Hasle
G:
16 okt. 1772
D:
1812
Trompetergangen, København
Jens Barfoed
-eft. 1772
Jens Barfoed
D:
eft. 1772
Sidsel Catharina Kradepohl
-1754
Sidsel Catharina Kradepohl
G:
27 okt. 1747
Maribo
D:
31 aug. 1754
Maribo
Mette Cathrine Barfoed
NN Polandt
NN Seelandt
Ide Amalie Barfoed
1690-1760
Ide Amalie Barfoed
F:
20 mar. 1690
D:
1 feb. 1760
Jens Andersen Giøe
1694-1772
Jens Andersen Giøe
F:
21 nov. 1694
D:
2 apr. 1772
Carl Michael Poulsen Wildsøe
1794-1845
Carl Michael Poulsen Wildsøe
F:
22 aug. 1794
Gislev
D:
10 apr. 1845
Middelfart
Gertrud Marie Jensdatter Rasmussen
ca. 1791-1819
Gertrud Marie Jensdatter Rasmussen
F:
ca. 1791
G:
10 apr. 1819
Middelfart
D:
17 dec. 1819
Middelfart
Mette Kristine Nielsen
ca. 1801-
Mette Kristine Nielsen
F:
ca. 1801
G:
19 maj 1820
Odense
Poul Mikkelsen Wildsøe
1752-1815
Poul Mikkelsen Wildsøe
F:
1752
D:
10 jul. 1815
Margrethe Henriksdatter
Christian Jørgensen
1818-1871
Christian Jørgensen
F:
1818
D:
1871
Inger Pedersdatter
1812-1883
Inger Pedersdatter
F:
1812
G:
1847
D:
1883
Maren Jensdatter
1794-1834
Maren Jensdatter
F:
1794
D:
1834
Jørgen Jørgensen
1795-1866
Jørgen Jørgensen
F:
1795
G:
1820
D:
1866
Magdalene Kirstine Wildsøe
1755-1832
Magdalene Kirstine Wildsøe
F:
1755
D:
1832
Jens Rasmussen
1744-1824
Jens Rasmussen
F:
1744
G:
1774
D:
1824
Sophie Marie Barfoed
1729-1783
Sophie Marie Barfoed
F:
1729
D:
1783
Michael Wildsøe
1717-1795
Michael Wildsøe
F:
1712/1717
G:
1754
Kirkeby
D:
1795
Adolph Hans Ibsen Barfoed
1693-1744
Adolph Hans Ibsen Barfoed
F:
dec. 1693
D:
27 mar. 1744
Abigael Margrethe Josiasdatter
1709-1745
Abigael Margrethe Josiasdatter
F:
1709
Odense
G:
10 dec. 1726
Josias Frandsens hus i Odense
D:
1745
Christian Barfoed
1723-før 1790
Christian Barfoed
F:
6 okt. 1723
D:
før 1790
Johanne Kirstine Giøe
1731-1770
Johanne Kirstine Giøe
F:
1731
G:
25 jun. 1756
hjemmet i Thorslunde
D:
1770
Carl Frederik Barfoed
1725-
Carl Frederik Barfoed
F:
24 feb. 1725
Lunde
Anders Ibsen Barfoed
1695-1761
Anders Ibsen Barfoed
F:
1 nov. 1695
Farstrup
D:
29 nov. 1761
Lumby?
Karen Christiansdatter Mohrland
-1752
Karen Christiansdatter Mohrland
G:
22 dec. 1721
Sehesteds gård, København
D:
3 apr. 1752
Anna Margrethe Jørgensdatter Bloch
1728-1808
Anna Margrethe Jørgensdatter Bloch
F:
1 maj 1728
G:
10 apr. 1753
D:
1808
Anne Margrethe Barfoed
Knud Barfoed
Ib Knudsen Barfoed
1645-1705
Ib Knudsen Barfoed
F:
1645
G:
ca. 1684
D:
1705
Anders Frederiksen
-før 1783
Anders Frederiksen
D:
før 1783
Edel Lauridsdatter
Edel Lauridsdatter
G:
24 okt. 1743
Odense (Skt. Knud)
Mathias Nim
-1746
Mathias Nim
D:
TIDLIGST 1746
Adam Nim
-1746
Adam Nim
D:
TIDLIGST 1746
Laurs Nim
-1746
Laurs Nim
D:
TIDLIGST 1746
Elisabeth Frederiksdatter Nim
-ca. 1783
Elisabeth Frederiksdatter Nim
D:
ca. 1783
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Cathrine Nim
-1746
Cathrine Nim
D:
TIDLIGST 1746
Jens Simonsen
1801-1882
Jens Simonsen
F:
1801
B jerring s. (Serupgaard)
D:
1 feb. 1882
Vejrum
Ane Christensdatter
1799-1876
Ane Christensdatter
F:
1799
Romlund s. (Romlund)
G:
16 dec. 1837
Vejrum
D:
21 nov. 1876
Vejrum
Simon Jensen
1768-1852
Simon Jensen
F:
1768
Sdr. Vinge s. (Rønge)
D:
17 feb. 1852
Bjerring s. (Serupgaard)
Kirstine Mikkelsdatter
ca. 1775-1801
Kirstine Mikkelsdatter
F:
ca. 1775
G:
24 okt. 1800
Bjerring
D:
1801
Bjerring s. (Serupgaard)
Simon Christensen
1856-
Simon Christensen
F:
12 sep. 1856
Mammen s. (Dalsgaard)
Severine Andersen
1851-1882
Severine Andersen
F:
1851
G:
26 jul. 1878
Mammen
D:
18 jun. 1882
Mammen s. (Dalsgaard)
Mariane Jacobsen
1857-1931
Mariane Jacobsen
F:
15 jul. 1857
Vinkel s.
G:
16 mar. 1883
D:
10 feb. 1931
Mammen s. (Dalsgaard)
Kirsten Marie Christensen
1859-1945
Kirsten Marie Christensen
F:
27 sep. 1859
Mammen s. (Dalsgaard)
D:
15 jun. 1945
Jens Peter Christensen Schyt Søndergaard
1860-
Jens Peter Christensen Schyt Søndergaard
F:
7 mar. 1860
Fårup s.
G:
3 nov. 1882
Mammen
Christen Simonsen
1802-1888
Christen Simonsen
F:
1802
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
8 mar. 1888
Mammen s. (Dalsgaard)
Caroline Sørensdatter
1819-1897
Caroline Sørensdatter
F:
1 nov. 1819
Vrads s. (Snabehus)
G:
8 jul. 1848
Almind
D:
4 jan. 1897
Mammen s. (Dalsgaard)
Michel Simonsen
1804-1808
Michel Simonsen
F:
1804
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Marie Kirstine Simonsdatter
1808-1808
Marie Kirstine Simonsdatter
F:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Malene Kristensdatter
ca. 1762-1808
Malene Kristensdatter
F:
ca. 1762
Nr. Tulstrup?
G:
20 nov. 1801
Bjerring
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Simon Olesen
1836-
Simon Olesen
F:
4 jul. 1836
Bjerring s. (Serupgaard)
Niels Olesen
1839-
Niels Olesen
F:
1 sep. 1839
Vindum s. (Damhuset)
Anders Olesen
1841-1841
Anders Olesen
F:
2 aug. 1841
Vindum s. (Damhuset)
D:
10 aug. 1841
Vindum s. (Damhuset)
Anders Laursen Olesen
1847-
Anders Laursen Olesen
F:
13 nov. 1847
Vindum s. (Fårup Mark)
Kirsten Marie Olesen
1849-1850
Kirsten Marie Olesen
F:
15 okt. 1849
Vindum s. (Fårup Mark)
D:
25 mar. 1850
Vindum s. (Fårup Mark)
Ole Simonsen
1809-1880
Ole Simonsen
F:
1809
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
11 sep. 1880
Fårup
Ane Nielsdatter
1810-1851
Ane Nielsdatter
F:
1810
Skjern s.
D:
30 apr. 1851
Fårup
Ane Olesen
1852-
Ane Olesen
F:
10 okt. 1852
Vindum s. (Fårup Mark)
Christine Olesen
1854-1856
Christine Olesen
F:
23 apr. 1854
Vindum s. (Fårup Mark)
D:
13 aug. 1856
Vindum s. (Fårup Mark)
Marie Christine Olesen
1857-
Marie Christine Olesen
F:
5 okt. 1857
Vindum s. (Fårup Mark)
Ane Rasmusdatter
1832-1861
Ane Rasmusdatter
F:
19 jul. 1832
Vindum s. (Fårup Mark)
G:
12 dec. 1851
D:
31 mar. 1861
Vindum s. (Fårup Mark)
Simon Pedersen
1836-1836
Simon Pedersen
F:
23 jul. 1836
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
26 okt. 1836
Bjerring s. (Serupgaard)
Magdalene Kirstine Simonsdatter
1811-
Magdalene Kirstine Simonsdatter
F:
1811
Bjerring s. (Serupgaard)
Morten Mortensen
Ane Kirstine Pedersdatter
1838-
Ane Kirstine Pedersdatter
F:
23 nov. 1838
Bjerring s. (Serupgaard)
Søren Knudsen
ca. 1833-
Søren Knudsen
F:
ca. 1833
G:
20 mar. 1858
Bjerring
Thomas Pedersen
1841-1843
Thomas Pedersen
F:
8 jan. 1841
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
11 okt. 1843
Bjerring s. (Serupgaard)
Mette Kirstine Pedersdatter
1842-
Mette Kirstine Pedersdatter
F:
15 aug. 1842
Bjerring s. (Serupgaard)
Niels Lauritsen
ca. 1832-
Niels Lauritsen
F:
ca. 1832
G:
22 maj 1863
Bjerring
Thomas Pedersen
1845-1910
Thomas Pedersen
F:
23 mar. 1845
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
17 nov. 1910
Bjerring s. (Serupgaard)
Bodil Marie Kristensen
1853-1900
Bodil Marie Kristensen
F:
10 okt. 1853
Vinkel
G:
19 mar. 1875
Vinkel
D:
8 sep. 1900
Bjerring s. (Serupgaard)
Laugemine Pedersdatter
1847-
Laugemine Pedersdatter
F:
1 okt. 1847
Bjerring s. (Serupgaard)
Peter Lorentzen
1839-
Peter Lorentzen
F:
13 aug. 1839
G:
26 maj 1875
Dødfødt søn
1852-1852
Dødfødt søn
F:
1852
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1852
Bjerring s. (Serupgaard)
Christine Pedersdatter
1854-
Christine Pedersdatter
F:
10 apr. 1854
Bjerring s. (Serupgaard)
Søren Andersen
ca. 1849-
Søren Andersen
F:
ca. 1849
G:
29 maj 1874
Bjerring
Peder Christian Thomassen
1809-
Peder Christian Thomassen
F:
1809
G:
10 dec. 1837
Bjerring
Laugemine Christine Christensdatter
1838-1924
Laugemine Christine Christensdatter
F:
20 sep. 1838
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1924
Peder Jensen
1826-1911
Peder Jensen
F:
1826
G:
4 okt. 1859
Rind
D:
1911
Mette Kirstine Christensdatter
1842-
Mette Kirstine Christensdatter
F:
11 apr. 1842
Rind s. (Duelund)
Peder Larsen
Peder Larsen
G:
17 dec. 1866
Rind
Kirstine Christensen
1844-
Kirstine Christensen
F:
26 apr. 1844
Rind s. (Duelund)
Maren Christensen
1846-
Maren Christensen
F:
25 okt. 1846
Rind s. (Rind Mark)
Simon Christensen
1849-
Simon Christensen
F:
20 mar. 1849
Rind s. (Rind Mark)
Søren Christensen
Niels Lauge Christensen
1854-
Niels Lauge Christensen
F:
19 jun. 1854
Rind
Lucie Marie Simonsdatter
1813-1866
Lucie Marie Simonsdatter
F:
30 dec. 1813
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
16 apr. 1866
Rind
Christen Sørensen, senere Duelund
1812-1888
Christen Sørensen, senere Duelund
F:
1812
Vindum s.
G:
3 nov. 1838
Bjerring
D:
17 apr. 1888
Pind
Mogens Nielsen
1855-1855
Mogens Nielsen
F:
9 okt. 1855
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
D:
20 okt. 1855
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Mogens Nielsen
1856-
Mogens Nielsen
F:
8 sep. 1856
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Laura Kristine Marie Lauritsen
1861-
Laura Kristine Marie Lauritsen
F:
1861
G:
21 mar. 1898
Viskum
Simon Nielsen
1858-1859
Simon Nielsen
F:
3 nov. 1858
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
D:
20 mar. 1859
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Else Marie Nielsen
1860-1926
Else Marie Nielsen
F:
23 jan. 1860
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
D:
19 sep. 1926
Bjerring
Martin Hansen
1857-1935
Martin Hansen
F:
22 feb. 1857
Mammen
G:
14 jul. 1885
Bjerring
D:
22 sep. 1935
Bjerring
Marie Kjerstine Simonsdatter
1816-1900
Marie Kjerstine Simonsdatter
F:
20 nov. 1816
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
9 mar. 1900
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Niels Mogensen
1821-1907
Niels Mogensen
F:
23 apr. 1821
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
G:
9 dec. 1854
Bjerring
D:
7 jan. 1907
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Jørgen Simonsen
1819-1820
Jørgen Simonsen
F:
1 jul. 1819
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
8 jul. 1820
Bjerring s. (Serupgaard)
Nielsine Laugemine Nielsdatter (Nielsen)
1848-1914
Nielsine Laugemine Nielsdatter (Nielsen)
F:
2 jan. 1848
Almind s. (Snabehus)
D:
5 aug. 1914
Christen Hermansen
1839-1920
Christen Hermansen
F:
feb. 1839
Vindum
G:
28 dec. 1870
Mammen
D:
1 mar. 1920
Niels Lauritz Simonsen
1821-1847
Niels Lauritz Simonsen
F:
23 sep. 1821
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
20 sep. 1847
Almind s. (Snabehus)
Caroline Sørensdatter
1819-1897
Caroline Sørensdatter
F:
1 nov. 1819
Vrads s. (Snabehus)
G:
3 dec. 1846
Almind
D:
4 jan. 1897
Mammen s. (Dalsgaard)
Simon Pedersen
1848-
Simon Pedersen
F:
14 okt. 1848
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Lauge Pedersen
1851-1851
Lauge Pedersen
F:
25 apr. 1851
Bjerring s. (Bjerring Hede)
D:
26 apr. 1851
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Mette Marie Pedersdatter
1852-1853
Mette Marie Pedersdatter
F:
22 apr. 1852
Bjerring s. (Bjerring Hede)
D:
14 sep. 1853
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Mette Marie Pedersen
1855-
Mette Marie Pedersen
F:
20 maj 1855
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Frands Kristian Pedersen
ca. 1845-
Frands Kristian Pedersen
F:
ca. 1845
G:
2 jan. 1878
Bjerring
Peder Pedersen
1858-1861
Peder Pedersen
F:
14 dec. 1858
Bjerring s. (Bjerring Hede)
D:
29 mar. 1861
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Ane Pedersen
1861-
Ane Pedersen
F:
17 maj 1861
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Peder Simonsen
1824-1886
Peder Simonsen
F:
28 feb. 1824
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
27 feb. 1886
Bjerring s.
Kirsten Pedersdatter
1821-1874
Kirsten Pedersdatter
F:
1821
Nørreå Hus
G:
3 okt. 1846
Mammen
D:
15 feb. 1874
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Mette Olesdatter
ca. 1784-1851
Mette Olesdatter
F:
ca. 1784
G:
24 jun. 1808
Bjerring
D:
22 feb. 1851
Bjerring s. (Serupgaard)
Lucia Simonsdatter
1741-1815
Lucia Simonsdatter
F:
1741
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
6 sep. 1815
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Jens Lauesen
1731-1793
Jens Lauesen
F:
dec. 1731
Sdr. Vinge s. (Rønge)
G:
2 okt. 1767
Sdr. Vinge
D:
1793
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Jensine Christine Jensdatter
1831-1903
Jensine Christine Jensdatter
F:
23 jun. 1831
Nr. Vium s. (Vium Krog)
D:
31 mar. 1903
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Christen Pedersen
1833-1923
Christen Pedersen
F:
22 jan. 1833
Borris s. (Vindelbo)
G:
9 nov. 1862
Nr. Vium
D:
23 mar. 1923
Gudum s.
Jens Christian Simonsen (Rahbek)
1804-1831
Jens Christian Simonsen (Rahbek)
F:
10 maj 1804
Nr. Vium s. (Vium Krog)
D:
18 mar. 1831
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Anne Pedersdatter
1799-
Anne Pedersdatter
F:
3 maj 1799
Borris s. (Borris Krog)
Simon Christensen
1775-1857
Simon Christensen
F:
1775
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
27 nov. 1857
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Mette Cathrine Pedersdatter
1757-1831
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
1757
Borris s. (Lindvig)
G:
6 aug. 1802
D:
3 jul. 1831
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Eleonora Simonsdatter
ca. 1779-
Eleonora Simonsdatter
F:
ca. 1779
Charlotte Louise Simonsdatter
1752-1779
Charlotte Louise Simonsdatter
F:
1752
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
1779
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
Christen Vistisen Rahbek
1736-
Christen Vistisen Rahbek
F:
1736
Borris s. (Kodbøl)
G:
26 okt. 1773
Alhed Marie Frederiksdatter
1720-1766
Alhed Marie Frederiksdatter
F:
1695/1720
D:
28 mar. 1766
Simon Rasmussen Møller
ca. 1706-1773
Simon Rasmussen Møller
F:
ca. 1706
G:
SEN. 1740
D:
1773
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
Frederik Andersen Nim
1671-før 1746
Frederik Andersen Nim
F:
1671
D:
før 1746
Margrethe
1700-1746
Margrethe
F:
senest 1700
G:
1695/1720
D:
1746
Peder Jørgensen Lund
1712-
Peder Jørgensen Lund
F:
1712
Børglum
Else Cathrine Jørgensdatter Lund
1714-
Else Cathrine Jørgensdatter Lund
F:
1714
Hjortdal
Anders Jørgensen Lund
1716-
Anders Jørgensen Lund
F:
27 jul. 1716
Hjortdal
Birgitte Andersdatter Nim
1673-1758
Birgitte Andersdatter Nim
F:
1673
Otterup s.
D:
1758
Jørgen Pedersen Lund
1678-1746
Jørgen Pedersen Lund
F:
29 aug. 1678
Sæby
G:
ca. 1711
D:
28 sep. 1746
Jonas Andersen
1674-
Jonas Andersen
F:
4 okt. 1674
Otterup s. (Nislevgård)
Anne Andersdatter
Anne Andersdatter
G:
8 jun. 1701
Ribe (Domsognet)
Martha Andersdatter
1676-
Martha Andersdatter
F:
23 feb. 1676
Otterup s. (Nislevgård)
Gottschalk Andersen
-1703
Gottschalk Andersen
D:
8 feb. 1703
Sidsel Jensdatter
Forældre
Frederik Christoffersen
1600-1640
Anders Frederiksen Nimb
1630-1684
Anders Frederiksen Nimb
F:
o. 1630
D:
1684
Cathrine Jonasdatter Crell
ca. 1626-eft. 1676
Cathrine Jonasdatter Crell
F:
ca. 1626
D:
eft. ER 1676