Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Kristine Olesdatter
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hans Reimer Staal
1740-1791
Hans Reimer Staal
F:
11 dec. 1740
D:
1791
Anne Marie Diderichsen
ca. 1756-1790
Anne Marie Diderichsen
F:
ca. 1756
D:
1790
Tønne Staal
1743-1753
Tønne Staal
F:
1743
D:
1753
Dødfødt søn
1744-1744
Dødfødt søn
F:
1744
D:
1744
Anna Ketty Lodovica Borup
1835-
Anna Ketty Lodovica Borup
F:
28 maj 1835
Randers (Skt. Mortens s.)
Ludvig Christen Borup
1836-
Ludvig Christen Borup
F:
6 jul. 1836
Randers (Skt. Mortens s.)
Vilhelm Ferdinand Borup
1837-
Vilhelm Ferdinand Borup
F:
12 nov. 1837
Randers (Skt. Mortens s.)
Julius Borup
1839-
Julius Borup
F:
20 jun. 1839
Randers (Skt. Mortens s.)
Augusta Borup
1841-
Augusta Borup
F:
25 aug. 1841
Randers (Skt. Mortens s.)
Victor Emil Borup
1845-
Victor Emil Borup
F:
9 jan. 1845
Randers (Skt. Mortens s.)
Edvardine Cathrine Neckelmann
1811-1879
Edvardine Cathrine Neckelmann
F:
4 nov. 1811
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
29 maj 1879
København
Jørgen Christian Borup
ca. 1811-1863
Jørgen Christian Borup
F:
ca. 1811
Randers
G:
6 aug. 1834
Randers (Skt. Morten)
D:
21 jan. 1863
Randers (Skt. Mortens s.)
Elise Laurentia Neckelmann
1814-1861
Elise Laurentia Neckelmann
F:
17 nov. 1814
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
1 dec. 1861
Randers (Skt. Mortens s.)
Ludvig Conrad Neckelmann
1852-1922
Ludvig Conrad Neckelmann
F:
8 okt. 1852
Viborg (Domsognet)
D:
13 mar. 1922
Elisa Nikoline Schoubye
1862-1948
Elisa Nikoline Schoubye
F:
5 apr. 1862
Aarhus
G:
12 nov. 1881
D:
1948
Carla Rosalie Petersen
1877-
Carla Rosalie Petersen
F:
2 aug. 1877
Holbæk
G:
1 nov. 1900
Emma Marie Sofie
1873-1921
Emma Marie Sofie
F:
24 jan. 1873
København
G:
1 maj 1919
D:
14 jul. 1921
Elisabeth Neckelmann
1853-
Elisabeth Neckelmann
F:
31 dec. 1853
Viborg (Domsognet)
Frederik Skjold Neckelmann
1855-
Frederik Skjold Neckelmann
F:
9 jun. 1855
Viborg (Domsognet)
Emilie Loges
1877-
Emilie Loges
F:
2 aug. 1877
G:
8 jul. 1899
Edvard Neckelmann
1856-
Edvard Neckelmann
F:
28 jul. 1856
Viborg (Domsognet)
Alexis Neckelmann
1857-
Alexis Neckelmann
F:
22 sep. 1857
Viborg (Domsognet)
Karen Helene Neckelmann
1859-
Karen Helene Neckelmann
F:
12 jul. 1859
Viborg (Domsognet)
Marie Neckelmann
1863-
Marie Neckelmann
F:
26 feb. 1863
Viborg (Domsognet)
Carl Neckelmann
1816-1905
Carl Neckelmann
F:
24 aug. 1816
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
15 sep. 1905
Viborg (Domsognet)
Anne Kirstine Marie Gjølbye
1821-1908
Anne Kirstine Marie Gjølbye
F:
7 okt. 1821
Viborg
G:
20 dec. 1851
Viborg
D:
3 feb. 1908
København
Frederik Skiold Neckelmann
1817-
Frederik Skiold Neckelmann
F:
23 dec. 1817
Randers (Skt. Mortens s.)
Amalia Gesine Neckelmann
1820-
Amalia Gesine Neckelmann
F:
13 aug. 1820
Randers (Skt. Mortens s.)
Harald Neckelmann
1826-1890
Harald Neckelmann
F:
11 dec. 1826
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
28 jan. 1890
Nykøbing F.
Hertha Sophie Mathilde Leopoldine Gether
1837-1921
Hertha Sophie Mathilde Leopoldine Gether
F:
26 okt. 1837
Grenå
G:
18 jun. 1859
Randers (Skt. Morten)
D:
24 jun. 1921
Frederiksberg (Marcus s.)
Karen Helene Hincheldey
1790-1826
Karen Helene Hincheldey
F:
13 jun. 1790
Nykøbing F.
D:
14 dec. 1826
Randers
Ludvig Conrad Neckelmann
1784-1865
Ludvig Conrad Neckelmann
F:
28 maj 1784
Ebeltoft
G:
1 feb. 1811
Nykøbing F.
D:
17 maj 1865
Randers (Skt. Mortens s.)
Christian Hincheldey
1791-
Christian Hincheldey
F:
1791
Nykøbing F.
Hansine Laurentia Hincheldey
1793-1793
Hansine Laurentia Hincheldey
F:
1793
Nykøbing F.
D:
1793
Nykøbing F.
Hans Bergishagen Hincheldey
1794-
Hans Bergishagen Hincheldey
F:
1794
Nykøbing F.
Laurentia Hincheldey
1795-1796
Laurentia Hincheldey
F:
1795
Nykøbing F.
D:
1796
Nykøbing F.
Waldnesine Hincheldey
1799-1799
Waldnesine Hincheldey
F:
1799
Vålse s. (Egense hovedgård)
D:
9 aug. 1799
Vålse s. (Egense hovedgård)
Edvard Hincheldey
1763-1819
Edvard Hincheldey
F:
1763
D:
21 dec. 1819
Nykøbing F.
Anna Helena Hilcheldey
1762-1804
Anna Helena Hilcheldey
F:
1762
G:
6 mar. 1788
Nykøbing F.
D:
1804
Vålse s. (Egense hovedgård)
Anne Margaretha Hincheldey
ca. 1766-
Anne Margaretha Hincheldey
F:
ca. 1766
Karen Nicoline Jessen
1818-1818
Karen Nicoline Jessen
F:
11 mar. 1818
D:
17 jul. 1818
Sophie Helene Jessen
1847-
Sophie Helene Jessen
F:
21 sep. 1847
Carl Peter Christian Fischer
1840-1905
Carl Peter Christian Fischer
F:
15 mar. 1840
København
G:
4 okt. 1873
D:
5 feb. 1905
København
Georg Andreas Christian Jessen
1859-
Georg Andreas Christian Jessen
F:
1 maj 1859
Anna Jessen
1861-
Anna Jessen
F:
11 dec. 1861
Augusta Caroline Jessen
1865-1924
Augusta Caroline Jessen
F:
24 apr. 1865
Nakskov
D:
1924
Knud Daniel August Hastrup
1860-1930
Knud Daniel August Hastrup
F:
21 mar. 1860
Borup s. (Svenstrup)
G:
1 jun. 1900
Frederiksberg
D:
18 mar. 1930
Claudius Otto Jessen
1820-
Claudius Otto Jessen
F:
29 feb. 1820
Julie Henriette Andresen
1823-
Julie Henriette Andresen
F:
11 nov. 1823
G:
1847
Flora Dorothea Jessen
1822-1858
Flora Dorothea Jessen
F:
26 jun. 1822
D:
apr. 1858
Wollert Georg Jordan
1849-1878
Wollert Georg Jordan
F:
21 apr. 1849
D:
10 feb. 1878
Helene Jordan
1851-
Helene Jordan
F:
3 feb. 1851
Johanne Lydia Jordan
1852-
Johanne Lydia Jordan
F:
14 okt. 1852
Wilhelm Emil Jordan
1856-
Wilhelm Emil Jordan
F:
30 mar. 1856
Kaspar Joachim Jordan
1859-
Kaspar Joachim Jordan
F:
7 jun. 1859
Augusta Jessen
1824-
Augusta Jessen
F:
22 jan. 1824
Wollert Dankertsen Jordan
1821-1870
Wollert Dankertsen Jordan
F:
14 okt. 1821
G:
26 apr. 1848
D:
4 jan. 1870
Lauritz Andreas Plesner
1855-
Lauritz Andreas Plesner
F:
13 maj 1855
Helene Marie Plesner
1857-
Helene Marie Plesner
F:
1857
Harboe Grotum Meulengracht
1845-1925
Harboe Grotum Meulengracht
F:
13 feb. 1845
G:
18 aug. 1876
D:
1925
Karen Margrethe Christine Nicoline Jessen
1826-
Karen Margrethe Christine Nicoline Jessen
F:
14 maj 1826
Knud Peter Plesner
Knud Peter Plesner
G:
23 dec. 1853
Louise Sophie Jessen
1827-
Louise Sophie Jessen
F:
5 nov. 1827
Petra Jessen
Christian Jessen
Karen Helene Jessen
Ritta Jessen
Andreas Bjørn Rothe Jessen
1830-
Andreas Bjørn Rothe Jessen
F:
26 feb. 1830
Sophie Neergaard
Georgia Helene Jessen
1832-
Georgia Helene Jessen
F:
26 jan. 1832
Anna Cathrine Jessen
1834-1834
Anna Cathrine Jessen
F:
31 maj 1834
D:
16 dec. 1834
Ludvig Bethowen Jessen
1835-1836
Ludvig Bethowen Jessen
F:
15 dec. 1835
D:
17 jun. 1836
Ludvig Bethowen Jessen
1837-
Ludvig Bethowen Jessen
F:
1 jun. 1837
Julie Elise Jessen
1842-
Julie Elise Jessen
F:
19 jan. 1842
Georg Jessen
1790-1862
Georg Jessen
F:
4 mar. 1790
D:
19 nov. 1862
Karen Helene Lange
1797-1876
Karen Helene Lange
F:
4 okt. 1797
D:
12 dec. 1876
Georg Wilhelm Christian Jessen
1863-
Georg Wilhelm Christian Jessen
F:
3 aug. 1863
Clausius Georg Jessen
1836-
Clausius Georg Jessen
F:
2 feb. 1836
Henriette Petersine Taggatz
1838-1865
Henriette Petersine Taggatz
F:
3 maj 1838
G:
25 nov. 1862
D:
9 maj 1865
Rosefine Taggatz
1840-
Rosefine Taggatz
F:
26 apr. 1840
G:
19 aug. 1870
Axel Hans Jessen
1868-
Axel Hans Jessen
F:
16 aug. 1868
Viggo Ferdinand Jessen
1870-
Viggo Ferdinand Jessen
F:
16 apr. 1870
Louise Cathrine Jessen
1872-1873
Louise Cathrine Jessen
F:
15 dec. 1872
D:
30 dec. 1873
Einar Vilhelm Jessen
1874-
Einar Vilhelm Jessen
F:
22 maj 1874
Wilhelm Carl Hanno Jessen
1838-1911
Wilhelm Carl Hanno Jessen
F:
28 mar. 1838
Nødebro s. (Gadevang)
D:
18 aug. 1911
Marie Rudolfine Giese
1839-1908
Marie Rudolfine Giese
F:
27 okt. 1839
København
G:
28 mar. 1867
København
D:
1 feb. 1908
København
Hans Bergishagen Jessen
1791-1874
Hans Bergishagen Jessen
F:
27 mar. 1791
Sandby s. (Asserstrup hovedgård)
D:
11 sep. 1874
Cathrine Jørgensen
1808-1840
Cathrine Jørgensen
F:
14 jun. 1808
G:
11 maj 1835
D:
20 jan. 1840
Niels Christian Theodor Jessen
1847-
Niels Christian Theodor Jessen
F:
24 sep. 1847
Nicoline Hjort
1809-
Nicoline Hjort
F:
25 nov. 1809
G:
27 mar. 1843
Johan Sophus Sigismund Bayard Ulrich
1856-
Johan Sophus Sigismund Bayard Ulrich
F:
29 aug. 1856
Hans Christian Theodor Agathus Ulrich
1859-
Hans Christian Theodor Agathus Ulrich
F:
12 okt. 1859
Sophie Frederikke Theresia Ulrich
1861-
Sophie Frederikke Theresia Ulrich
F:
27 sep. 1861
Emma Louise Gyritha Ulrich
1864-
Emma Louise Gyritha Ulrich
F:
1 jan. 1864
Georg Waldemar Fritsche Ulrich
1868-
Georg Waldemar Fritsche Ulrich
F:
15 okt. 1868
Georg Waldemar Fridolin Bayard Ulrich
1823-
Georg Waldemar Fridolin Bayard Ulrich
F:
13 jul. 1823
Emma Franzisca Justine Fritsche
1831-
Emma Franzisca Justine Fritsche
F:
4 jun. 1831
G:
1 dec. 1855
Harald Alfred Franklin Bolivar Ulrich
1825-1854
Harald Alfred Franklin Bolivar Ulrich
F:
29 mar. 1825
D:
24 mar. 1854
Sophie Jacobine Ulrich
1870-
Sophie Jacobine Ulrich
F:
30 jun. 1870
Justus Sigismund Ulrich
1871-
Justus Sigismund Ulrich
F:
14 sep. 1871
Johanne Marie Ulrich
1873-
Johanne Marie Ulrich
F:
4 sep. 1873
Sophus Reinholdt Christian Theodor Ulrich
1827-
Sophus Reinholdt Christian Theodor Ulrich
F:
3 feb. 1827
Petra Jensine Frederikke Lassen
1842-
Petra Jensine Frederikke Lassen
F:
14 maj 1842
G:
26 apr. 1869
Anna Elisabeth Ulrich
1859-
Anna Elisabeth Ulrich
F:
2 aug. 1859
Otto Isaac Briand de Crèvecoeur
1837-1923
Otto Isaac Briand de Crèvecoeur
F:
3 aug. 1837
Rønnebæksholm
G:
4 maj 1883
D:
31 mar. 1923
Christian Sigismund Ulrich
1860-1949
Christian Sigismund Ulrich
F:
10 okt. 1860
D:
19 jan. 1949
Mathilde Frederikke Kathinka Rottbøll
1871-1944
Mathilde Frederikke Kathinka Rottbøll
F:
16 mar. 1871
G:
1892
D:
1944
Ellen Margrethe Ulrich
1861-
Ellen Margrethe Ulrich
F:
21 sep. 1861
Carl Michelsen
1853-1921
Carl Michelsen
F:
30 sep. 1853
G:
12 maj 1880
D:
14 dec. 1921
Aage Valdemar Ulrich
1864-1866
Aage Valdemar Ulrich
F:
30 mar. 1864
D:
14 apr. 1866
Johan Laurentz Ulrich
1865-
Johan Laurentz Ulrich
F:
20 dec. 1865
Eva Helene Georgine Worm
1880-
Eva Helene Georgine Worm
F:
23 jul. 1880
G:
4 jun. 1913
Georg Hermann Julius Ulrich
1828-1907
Georg Hermann Julius Ulrich
F:
4 jun. 1828
D:
28 feb. 1907
Gyrithe Christine Margrethe Kemp
1831-1886
Gyrithe Christine Margrethe Kemp
F:
12 aug. 1831
G:
14 maj 1858
D:
25 sep. 1886
Frederikke Ulrich
1865-
Frederikke Ulrich
F:
3 mar. 1865
Sophie Ulrich
1865-
Sophie Ulrich
F:
3 mar. 1865
Sigismunda Ulrich
1867-
Sigismunda Ulrich
F:
19 jan. 1867
Georg Gustav Ulrich
1868-1938
Georg Gustav Ulrich
F:
15 okt. 1868
Benløse s.
D:
14 mar. 1938
Gentofte
Astrid Kabell
1880-1953
Astrid Kabell
F:
5 jul. 1880
Silkeborg
G:
12 maj 1916
Tårbæk
D:
5 mar. 1953
Theodor Ludvig Ulrich
1870-1956
Theodor Ludvig Ulrich
F:
14 jul. 1870
D:
1956
Gunhild Töpfer
1876-1956
Gunhild Töpfer
F:
1876
D:
1956
Marie Gyrithe Ulrich
1872-
Marie Gyrithe Ulrich
F:
15 jun. 1872
Inger Margrethe Ulrich
1874-
Inger Margrethe Ulrich
F:
30 jun. 1874
Justus Waldemar Ulrich
1876-1948
Justus Waldemar Ulrich
F:
26 mar. 1876
D:
1948
Gudrun Ibsen
1888-
Gudrun Ibsen
F:
1888
Ludvig Eckardt Emil Ulrich
1834-1912
Ludvig Eckardt Emil Ulrich
F:
1 jul. 1834
D:
1912
Marie Dorothea Henriette Louise Kragh
1839-
Marie Dorothea Henriette Louise Kragh
F:
22 maj 1839
G:
9 maj 1864
Maren Sophie Jessen
1792-1864
Maren Sophie Jessen
F:
28 nov. 1792
D:
15 okt. 1864
Justus Sigismund Ulrich
1790-1875
Justus Sigismund Ulrich
F:
4 apr. 1790
D:
7 jan. 1875
Francisca Josephine Marie Schmidt
1851-
Francisca Josephine Marie Schmidt
F:
5 dec. 1851
M. W. Schmidt
M. W. Schmidt
G:
27 dec. 1881
Laura Sophie Elisabeth Schmidt
1854-
Laura Sophie Elisabeth Schmidt
F:
5 jun. 1854
Oskar Brix
Oskar Brix
G:
8 jul. 1882
Karen Antonette Olga Schmidt
1856-
Karen Antonette Olga Schmidt
F:
8 jan. 1856
Henrik Arnold Thaulow Schou
1849-
Henrik Arnold Thaulow Schou
F:
1849
G:
17 nov. 1883
Anna Ingeborg Alexandra Schmidt
1861-
Anna Ingeborg Alexandra Schmidt
F:
16 nov. 1861
Niels Conrad Grunnet
Niels Conrad Grunnet
G:
23 aug. 1884
Mauritz Wilhelm Wincentz Schafranck Schmidt
1866-
Mauritz Wilhelm Wincentz Schafranck Schmidt
F:
13 apr. 1866
Laura Agnete Fanny Schmidt
1868-
Laura Agnete Fanny Schmidt
F:
31 mar. 1868
Bertha Petra Marie Agnes Schmidt
1871-
Bertha Petra Marie Agnes Schmidt
F:
12 jun. 1871
Karen Marie Schmidt
1874-
Karen Marie Schmidt
F:
23 feb. 1874
Laura Henriette Jacobine Schafranck
1832-
Laura Henriette Jacobine Schafranck
F:
10 jul. 1832
Mauritz Wilhelm Schmidt
1825-
Mauritz Wilhelm Schmidt
F:
17 okt. 1825
G:
3 apr. 1851
Wincentz Vallentin Schafranck
1870-
Wincentz Vallentin Schafranck
F:
6 nov. 1870
Claus Anton Wincentz Schafranck
1834-
Claus Anton Wincentz Schafranck
F:
4 nov. 1834
Louise Stahl
1845-
Louise Stahl
F:
4 apr. 1845
G:
15 sep. 1869
Sophus Alfred Hermann Schafranck
1837-1844
Sophus Alfred Hermann Schafranck
F:
7 apr. 1837
D:
10 dec. 1844
Hans Anton Schafranck
1870-
Hans Anton Schafranck
F:
7 okt. 1870
Karen Ulrikka Schafranck
1872-
Karen Ulrikka Schafranck
F:
5 nov. 1872
Alvilda Henriette Schafranck
1878-
Alvilda Henriette Schafranck
F:
17 feb. 1878
Frantz Dorph Schafranck
1840-
Frantz Dorph Schafranck
F:
12 nov. 1840
Camilla Andersen
1847-
Camilla Andersen
F:
25 mar. 1847
G:
12 nov. 1869
Karen Jessen
1793-1875
Karen Jessen
F:
18 dec. 1793
D:
13 mar. 1875
Frantz Anton Schafranck
1800-1871
Frantz Anton Schafranck
F:
7 apr. 1800
Bøhmen
G:
10 okt. 1831
D:
10 nov. 1871
Edvard Jessen
1795-1818
Edvard Jessen
F:
17 apr. 1795
D:
31 mar. 1818
Christian Jessen
1796-1796
Christian Jessen
F:
23 feb. 1796
D:
23 feb. 1796
Hans Edvard Christoffer Seidelin Jessen
1828-1830
Hans Edvard Christoffer Seidelin Jessen
F:
15 mar. 1828
D:
10 feb. 1830
Julie Fanny Hansine Jessen
1830-
Julie Fanny Hansine Jessen
F:
17 jan. 1830
Claus Johannes Theodor Thorvald Julius Jessen
1832-
Claus Johannes Theodor Thorvald Julius Jessen
F:
12 nov. 1832
Heinrich Oswald Hjalmar Jessen
1834-1882
Heinrich Oswald Hjalmar Jessen
F:
11 aug. 1834
D:
12 sep. 1882
Anna Antonia Wilhelm
1851-
Anna Antonia Wilhelm
F:
5 dec. 1851
G:
15 okt. 1881
Gustav Jessen
1868-
Gustav Jessen
F:
26 okt. 1868
Einar Jessen
1869-
Einar Jessen
F:
15 nov. 1869
Ausa Jessen
1879-
Ausa Jessen
F:
17 nov. 1879
Waldemar Constantin Jessen
1835-
Waldemar Constantin Jessen
F:
21 okt. 1835
Hanne Soele
Hanne Soele
G:
4 jan. 1867
Adolf Mandrup Julius Jessen
1837-
Adolf Mandrup Julius Jessen
F:
25 nov. 1837
Johan Edvard Jessen
1840-
Johan Edvard Jessen
F:
6 apr. 1840
Gregersine Christiane Karen Theresia Jessen
1842-
Gregersine Christiane Karen Theresia Jessen
F:
17 okt. 1842
Georg Wilhelm
1835-
Georg Wilhelm
F:
9 feb. 1835
G:
31 maj 1866
Niels Staal Jessen
1797-1880
Niels Staal Jessen
F:
22 maj 1797
Asserstrup
D:
25 jun. 1880
Cecilie Ettelene Marie Fregersløw
1800-1855
Cecilie Ettelene Marie Fregersløw
F:
12 okt. 1800
København
G:
10 apr. 1827
D:
10 maj 1855
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
22 maj 1797
Asserstrup
D:
22 maj 1797
Asserstrup
Janus Trapp Jessen
1799-1799
Janus Trapp Jessen
F:
7 apr. 1799
D:
17 apr. 1799
Elise Theodora Georgia Hansen
1856-
Elise Theodora Georgia Hansen
F:
31 mar. 1856
Georgia Marie Benedicte Hansen
1864-
Georgia Marie Benedicte Hansen
F:
18 jul. 1864
Karen Marie Elise Jessen
1835-
Karen Marie Elise Jessen
F:
19 jul. 1835
Georg Vilhelm Hannibal Hansen
1825-1875
Georg Vilhelm Hannibal Hansen
F:
24 sep. 1825
G:
30 okt. 1854
D:
24 sep. 1875
Henrikke Pauline Jessen
1856-1856
Henrikke Pauline Jessen
F:
15 maj 1856
D:
3 nov. 1856
Hans Ferdinand Jessen
1838-
Hans Ferdinand Jessen
F:
15 maj 1838
Agnes Pauline Jessen
1840-1841
Agnes Pauline Jessen
F:
13 feb. 1840
D:
3 mar. 1841
Ingeborg Jessen
1872-1872
Ingeborg Jessen
F:
22 aug. 1872
D:
31 aug. 1872
Anna Jessen
1873-1873
Anna Jessen
F:
10 jul. 1873
D:
10 jul. 1873
Gustav Ferdinand Jessen
1874-1878
Gustav Ferdinand Jessen
F:
19 sep. 1874
D:
10 jul. 1878
Johanne Dorthea Jessen
1875-
Johanne Dorthea Jessen
F:
10 okt. 1875
Gynther Jessen
1879-
Gynther Jessen
F:
12 jun. 1879
Axel Viggo Jessen
1842-
Axel Viggo Jessen
F:
9 apr. 1842
Henriette Olavia Mathilde Lassen
1852-
Henriette Olavia Mathilde Lassen
F:
7 sep. 1852
G:
3 aug. 1871
Johan Christian Jessen
1876-1876
Johan Christian Jessen
F:
1 jan. 1876
D:
20 jan. 1876
Christian Jessen
1877-
Christian Jessen
F:
5 dec. 1877
Christine Jessen
Elise Jessen
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Edvard Bruno Jessen
1845-
Edvard Bruno Jessen
F:
9 feb. 1845
Anna Marie Mogensen
1854-
Anna Marie Mogensen
F:
15 jul. 1854
G:
28 mar. 1875
Johan Christian Jessen
1800-1847
Johan Christian Jessen
F:
2 jul. 1800
D:
29 mar. 1847
Dorothea Marie Lange
1804-1882
Dorothea Marie Lange
F:
31 aug. 1804
G:
16 jul. 1834
D:
20 okt. 1882
Anna Cathrine Jessen
1801-1802
Anna Cathrine Jessen
F:
3 jul. 1801
D:
1 maj 1802
Christian Seidelin Jessen
1832-ung
Christian Seidelin Jessen
F:
1 mar. 1832
D:
ung
Gustav Ferdinand Jessen
1870-1935
Gustav Ferdinand Jessen
F:
5 maj 1870
Sandby s. (Asserstrup hovedgård)
D:
19 nov. 1935
Philadelphia, USA
Margaret Ivers
1871-1943
Margaret Ivers
F:
4 aug. 1871
D:
22 jan. 1943
Vilhelmine Petrine Bergishagen Jessen
1880-
Vilhelmine Petrine Bergishagen Jessen
F:
13 sep. 1880
Tikøb s.
Henrik Edvard Jessen
1833-
Henrik Edvard Jessen
F:
15 dec. 1833
Nicoline Magretha Dons
1844-
Nicoline Magretha Dons
F:
1 feb. 1844
Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård)
G:
19 jun. 1869
Tveje-Merløse k.
Datter
1865-1865
Datter
F:
1865
D:
1865
Flora Christiane Jessen
1836-1865
Flora Christiane Jessen
F:
18 jun. 1836
D:
1865
Frederik Johan Carl Krohn
ca. 1838-
Frederik Johan Carl Krohn
F:
ca. 1838
G:
10 jul. 1863
Gustav Ferdinand Jessen
1803-1870
Gustav Ferdinand Jessen
F:
13 mar. 1803
D:
9 apr. 1870
Karen Thorsen
1809-
Karen Thorsen
F:
15 maj 1809
G:
10 jun. 1831
Emilie Caroline Jessen
1854-
Emilie Caroline Jessen
F:
13 sep. 1854
Carl Theodor Jessen
1856-
Carl Theodor Jessen
F:
15 mar. 1856
Lina Nellesen
1891-
Lina Nellesen
F:
29 jun. 1891
Frida Nellesen
1893-
Frida Nellesen
F:
10 maj 1893
Ole Helmich Nellesen
Therese Vilhelmine Jessen
1858-1894
Therese Vilhelmine Jessen
F:
2 aug. 1858
D:
24 nov. 1894
Karl J. Nellesen
Lina Janna Jessen
1860-1863
Lina Janna Jessen
F:
30 dec. 1860
D:
2 mar. 1863
Laura Johanne Jessen
1863-
Laura Johanne Jessen
F:
29 okt. 1863
Dagmar Jessen
1866-
Dagmar Jessen
F:
20 okt. 1866
Johanne Lydia Jessen
1868-
Johanne Lydia Jessen
F:
24 feb. 1868
Frederik Mohn Jessen
1871-
Frederik Mohn Jessen
F:
19 apr. 1871
Carl Theodor Jessen
1805-
Carl Theodor Jessen
F:
9 maj 1805
Gyldenholm
Johanne Lydia Lünnichen
Jensine Cathrine Jessen
1866-
Jensine Cathrine Jessen
F:
12 aug. 1866
Georg Anton Elias Thymann
1865-
Georg Anton Elias Thymann
F:
16 feb. 1865
København
G:
17 okt. 1890
Wilhelm Jessen
1868-
Wilhelm Jessen
F:
27 apr. 1868
Margrethe Kirstine Rømer Koefoed
1883-
Margrethe Kirstine Rømer Koefoed
F:
15 apr. 1883
G:
6 okt. 1908
Therese Jessen
1869-
Therese Jessen
F:
3 nov. 1869
Otto Sophus Leopold Ernst
1866-
Otto Sophus Leopold Ernst
F:
28 maj 1866
G:
23 okt. 1900
Inger Jessen
1871-
Inger Jessen
F:
19 jul. 1871
Charles Sofus Gad
1869-
Charles Sofus Gad
F:
8 jan. 1869
G:
17 maj 1901
Clara Jessen
1880-
Clara Jessen
F:
28 mar. 1880
Just Aage Meyer
1872-
Just Aage Meyer
F:
24 maj 1872
G:
27 jun. 1903
Christoph Emil Jessen
1834-1899
Christoph Emil Jessen
F:
15 aug. 1834
D:
5 dec. 1899
Pauline Christiane Bay
1837-1899
Pauline Christiane Bay
F:
23 apr. 1837
Rudkøbing
G:
8 aug. 1865
D:
30 okt. 1899
Edvard Jessen
Alfred Joachim Jessen
1837-1840
Alfred Joachim Jessen
F:
12 jan. 1837
D:
9 aug. 1840
Adolf Jessen
1839-1839
Adolf Jessen
F:
29 sep. 1839
D:
15 dec. 1839
Datter
1880-1880
Datter
F:
15 mar. 1880
D:
15 mar. 1880
Waldemar Maria de Baillehache Jessen
1882-
Waldemar Maria de Baillehache Jessen
F:
21 jul. 1882
William Joachim Jessen
1841-
William Joachim Jessen
F:
13 sep. 1841
Blanche Aline de Baillehache
1840-
Blanche Aline de Baillehache
F:
8 jan. 1840
Beauvais, Picardiet
Joachime Jessen
1843-1843
Joachime Jessen
F:
2 maj 1843
D:
2 maj 1843
Camilla Therese Jessen
1848-
Camilla Therese Jessen
F:
10 sep. 1848
Niels Staal Jessen
1880-
Niels Staal Jessen
F:
maj 1880
Rudolf Jessen
1850-
Rudolf Jessen
F:
21 jul. 1850
Olga Marie Frølich
1856-
Olga Marie Frølich
F:
1 maj 1856
Wilhelm Emil Jessen
1806-
Wilhelm Emil Jessen
F:
27 apr. 1806
Gyldenholm
Theresia Abelone Christoph
1809-
Theresia Abelone Christoph
F:
28 okt. 1809
G:
18 okt. 1833
Karen Hincheldey
1769-1823
Karen Hincheldey
F:
1769
D:
1 jan. 1823
Slagelse (Skt. Peders s.)
Claus Seidelin Jessen
1759-1837
Claus Seidelin Jessen
F:
3 maj 1759
Nakskov
G:
14 jun. 1789
D:
28 apr. 1837
Nakskov
Niels Staal Schierning
1791-1799
Niels Staal Schierning
F:
1791
Maribo
D:
1799
Christine Schierning
1793-
Christine Schierning
F:
1793
Maribo
Karen Schierning
1794-1799
Karen Schierning
F:
1794
Maribo
D:
1799
Inger Cathrine Schierning
1797-1798
Inger Cathrine Schierning
F:
1797
Nykøbing F.
D:
1798
Nykøbing F.
Christine Laurentze Hincheldey
ca. 1770-
Christine Laurentze Hincheldey
F:
ca. 1770
Hans Gregorius Schierning
ca. 1761-1818
Hans Gregorius Schierning
F:
ca. 1761
G:
1 sep. 1790
Nykøbing F.
D:
26 feb. 1818
Sønder Kirkeby s. (Bjerregård)
Andreas Laurits Schaumann Dons
1877-
Andreas Laurits Schaumann Dons
F:
11 okt. 1877
Hesselager s. (Hesselagergård)
Simon Andersen Dons
1820-1887
Simon Andersen Dons
F:
11 nov. 1820
Hesselager s. (Hesselagergård)
D:
8 jul. 1887
Franzensbad i Bøhmen
Laura Christine Petrine Schaumann
1852-
Laura Christine Petrine Schaumann
F:
8 apr. 1852
Hobro
G:
11 nov. 1876
Anna Dons
1849-1915
Anna Dons
F:
17 jun. 1849
Mern s.
D:
8 maj 1915
Frederiksberg
Niels Christian Frederik Fabricius
1850-1918
Niels Christian Frederik Fabricius
F:
16 dec. 1850
Skrøbeløv s.
G:
16 apr. 1874
Årby
D:
31 jul. 1918
Frederiksberg
Julie Mathilde Dons
1851-1926
Julie Mathilde Dons
F:
4 feb. 1851
Mern s. (Høvdingsgård)
D:
19 aug. 1926
København
Jørgen Hendrik Nimb
1845-1928
Jørgen Hendrik Nimb
F:
10 sep. 1845
København
G:
4 maj 1875
Årby
D:
31 jul. 1928
København
Andreas Dons
1852-1947
Andreas Dons
F:
30 aug. 1852
Mern s. (Høvdingsgård)
D:
19 jan. 1947
Virum s.
Louise Emilie Hjort
1854-1916
Louise Emilie Hjort
F:
23 jul. 1854
Årby s. (Lerchenborg)
G:
27 sep. 1878
Årby
D:
27 sep. 1916
Palmerston, Nem Zealand
Ingeborg Elisabeth Schiøler
Marie Augusta Hansine Dons
1854-
Marie Augusta Hansine Dons
F:
16 feb. 1854
Mern s. (Høvdingsgård)
Stine Dons
1856-1884
Stine Dons
F:
12 jun. 1856
Mern s. (Høvdingsgård)
D:
31 jan. 1884
Kalundborg (Vor Frue s.)
Johan Peter Marcus Vedel
1841-1916
Johan Peter Marcus Vedel
F:
28 aug. 1841
Everdrup s. (Tågeskovgård)
G:
19 sep. 1871
Frederiksberg k.
D:
2 nov. 1916
København
Niels Møller Dons
1859-1938
Niels Møller Dons
F:
27 jan. 1859
Mern s. (Høvdingsgård)
D:
8 aug. 1938
Odense (Ths. Kingo s.)
Henriette Fasting
1869-
Henriette Fasting
F:
11 jan. 1869
Viby s. (Bøgebjerg)
G:
11 okt. 1889
Viby
Peter Marcus Dons
1822-1872
Peter Marcus Dons
F:
27 mar. 1822
Hesselager s. (Hesselagergård)
D:
11 dec. 1872
Årby s.
Caroline Petrine Møller
1827-1914
Caroline Petrine Møller
F:
25 jul. 1827
Svendborg
G:
14 apr. 1848
D:
13 mar. 1914
Hansine Caroline Anna Magdelena Dons
1854-1858
Hansine Caroline Anna Magdelena Dons
F:
14 nov. 1854
Gudbjerg s. (Mullerup)
D:
29 nov. 1858
Hesselager s. (Strandgården)
Hans Carl Dons
1823-1854
Hans Carl Dons
F:
3 jun. 1823
Hesselager s. (Hesselagergård)
D:
27 nov. 1854
Gudbjerg s. (Mullerup)
Hansine Caroline Marie Clausen
1830-1912
Hansine Caroline Marie Clausen
F:
14 jul. 1830
Brudager s. (Brudagergård)
G:
14 okt. 1853
Brudager
D:
28 dec. 1912
Svendborg
Carl Emil Dons
1824-1885
Carl Emil Dons
F:
18 jul. 1824
Hesselager s. (Hesselagergård)
D:
13 aug. 1885
København
Andreas Julius Dons
1854-1907
Andreas Julius Dons
F:
22 mar. 1854
Svindinge s. (Anhoff)
D:
27 aug. 1907
Tise s.
Anna Elisabeth Hammer
1858-1916
Anna Elisabeth Hammer
F:
28 okt. 1858
Föhr
D:
29 feb. 1916
København
Hans Karl Dons
1855-1937
Hans Karl Dons
F:
26 jun. 1855
Svindinge s. (Anhoff)
D:
18 dec. 1937
Frederiksberg s.
Caroline Emilie Birgitte Langhoff
1861-1925
Caroline Emilie Birgitte Langhoff
F:
17 dec. 1861
København (Matthæus s.)
G:
8 jun. 1888
København (Matthæus k.)
D:
5 mar. 1925
Skanderborg
Eduard August Dons
1857-1858
Eduard August Dons
F:
21 jun. 1857
Svindinge s. (Anhoff)
D:
13 apr. 1858
Svindinge s. (Anhoff)
Eduard Dons
1859-1930
Eduard Dons
F:
10 jun. 1859
Svindinge s. (Anhoff)
D:
7 maj 1930
København (Vor Frue s.)
Anne Elisabeth Dons
1862-
Anne Elisabeth Dons
F:
23 jan. 1862
Svindinge s. (Anhoff)
Carl Richard Johannes Kaufmann
1846-1894
Carl Richard Johannes Kaufmann
F:
19 sep. 1846
Assens s.
G:
19 sep. 1883
D:
1 aug. 1894
København
Max Simon Südfeld Nordau
1849-1923
Max Simon Südfeld Nordau
F:
29 jul. 1849
Budapest
G:
1896
D:
22 jan. 1923
Paris
Tyge Bergishagen Dons
1863-1863
Tyge Bergishagen Dons
F:
4 jan. 1863
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
D:
4 mar. 1863
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
Elisabeth Cathrine Caroline Dons
1864-1942
Elisabeth Cathrine Caroline Dons
F:
19 apr. 1864
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
D:
2 maj 1942
Tårbæk
Karen Johanne Boertmann Feilberg
1878-1960
Karen Johanne Boertmann Feilberg
F:
11 maj 1878
Tarm
D:
26 aug. 1960
København
Augusta Julie Dons
1865-1909
Augusta Julie Dons
F:
1 aug. 1865
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
D:
12 maj 1909
København (Skt. Pauls s.)
Johannes Albert Petersen
1851-1887
Johannes Albert Petersen
F:
29 sep. 1851
København
G:
28 aug. 1885
D:
28 apr. 1887
København
Frederik Vilhelm Møller
1846-1904
Frederik Vilhelm Møller
F:
6 okt. 1846
Humlebæk
G:
15 jul. 1897
D:
23 aug. 1904
Hornbæk
Nikoline Dons
1867-
Nikoline Dons
F:
22 jun. 1867
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
Jørgen Hansen Vinding
1871-1908
Jørgen Hansen Vinding
F:
24 nov. 1871
Vinding s. (Boeskær)
G:
12 nov. 1897
København (Vor Frue k.)
D:
27 nov. 1908
Holte
Simon Andersen Dons
1868-1869
Simon Andersen Dons
F:
22 okt. 1868
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
D:
30 nov. 1869
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
Holger Julius Dons
1870-1907
Holger Julius Dons
F:
3 jul. 1870
Bjergsted s. (Daurup Hovedgård)
D:
21 jun. 1907
St. Thomas
Julius Dons
1830-1908
Julius Dons
F:
19 jul. 1830
Hesselager s. (Hesselagergård)
D:
23 mar. 1908
København (Holmens s.)
Augusta Marianne Sievers
1833-1908
Augusta Marianne Sievers
F:
21 feb. 1833
Eckernførde
G:
23 maj 1853
D:
20 mar. 1908
København
Andreas Dons
1794-1868
Andreas Dons
F:
1794
Nakskov (Skt. Nikolai s.)
D:
11 jan. 1868
Hesselager s. (Hesselagergård)
Anne Christiane Magdalene Segger
1794-1876
Anne Christiane Magdalene Segger
F:
9 nov. 1794
Kiel
G:
14 apr. 1820
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
19 mar. 1876
Hesselager
Caroline Maria Dons
1797-1875
Caroline Maria Dons
F:
1797
Nakskov (Skt. Nikolai s.)
D:
5 jul. 1875
Frederiksberg
Henrich August Lund
1792-1863
Henrich August Lund
F:
15 jul. 1792
G:
28 maj 1824
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
25 feb. 1863
Blovstrød s. (Nebbegård)
Simon Arenth Dons
1837-
Simon Arenth Dons
F:
18 okt. 1837
Holbæk (Sankt Nikolaj s.)
Caroline Marie Dons
1840-
Caroline Marie Dons
F:
31 okt. 1840
Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård)
Wilhelm Richard Tidemand
1832-1916
Wilhelm Richard Tidemand
F:
9 nov. 1832
G:
17 maj 1884
D:
11 nov. 1916
Holbæk
Gustav Ferdinand Jessen
1870-1935
Gustav Ferdinand Jessen
F:
5 maj 1870
Sandby s. (Asserstrup hovedgård)
D:
19 nov. 1935
Philadelphia, USA
Margaret Ivers
1871-1943
Margaret Ivers
F:
4 aug. 1871
D:
22 jan. 1943
Vilhelmine Petrine Bergishagen Jessen
1880-
Vilhelmine Petrine Bergishagen Jessen
F:
13 sep. 1880
Tikøb s.
Nicoline Magretha Dons
1844-
Nicoline Magretha Dons
F:
1 feb. 1844
Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård)
Henrik Edvard Jessen
1833-
Henrik Edvard Jessen
F:
15 dec. 1833
G:
19 jun. 1869
Tveje-Merløse k.
Andreas Christian Dons
1845-
Andreas Christian Dons
F:
4 nov. 1845
Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård)
Ferdinand Mortensen
ca. 1886-
Ferdinand Mortensen
F:
ca. 1886
Tveje-Merløse s.
Ferdinand Victor Dons
1847-1927
Ferdinand Victor Dons
F:
7 dec. 1847
Tveje-Merløse s. (Holbæk Slots Ladegård)
D:
27 mar. 1927
Holbæk
Maren Mortensen
Karen Sophie Rasmussen
1852-1935
Karen Sophie Rasmussen
F:
20 mar. 1852
Kappel s. (Vesternæs)
G:
12 maj 1883
D:
16 feb. 1935
Vilhelmine Amalie Dons
1891-1972
Vilhelmine Amalie Dons
F:
29 jul. 1891
Krogstrup s.
D:
21 sep. 1972
Oscar Waldemar Balsløw
1878-1939
Oscar Waldemar Balsløw
F:
7 jan. 1878
Mårum s.
G:
16 okt. 1912
Krogstrup
D:
3 dec. 1939
Lundby s.
Hans Christian Bergishagen Dons
1893-
Hans Christian Bergishagen Dons
F:
23 feb. 1893
Krogstrup s.
D:
Frederikssund
Marie Cecilie Petersen
1893-
Marie Cecilie Petersen
F:
29 dec. 1893
Elisabeth Bergishagen Dons
1896-1984
Elisabeth Bergishagen Dons
F:
27 mar. 1896
Krogstrup s.
D:
21 apr. 1984
København
Hans Axel Dilling
1890-
Hans Axel Dilling
F:
11 jul. 1890
Sengeløse s.
G:
5 maj 1917
Frederiksberg s. (præstegården)
Carl Bergishagen Dons
1897-
Carl Bergishagen Dons
F:
17 sep. 1897
Krogstrup s.
Mary Maura Andreasen
1896-
Mary Maura Andreasen
F:
22 jun. 1896
Aage Bergishagen Dons
1903-1993
Aage Bergishagen Dons
F:
19 aug. 1903
Krogstrup s. (Svanholm)
D:
13 okt. 1993
Hans Bergishagen Dons
1850-1930
Hans Bergishagen Dons
F:
31 jan. 1850
Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård)
D:
1 jan. 1930
Herlufsholm s.
Frede Henriette Gottlieb
1869-1957
Frede Henriette Gottlieb
F:
26 sep. 1869
Lyngerup
G:
16 okt. 1890
Krogstrup
D:
1957
Petrine Vilhelmine Dons
1853-1885
Petrine Vilhelmine Dons
F:
22 nov. 1853
Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård)
D:
TIDLIGST 1885
Hotha Haraldine Dons
1856-1885
Hotha Haraldine Dons
F:
3 jan. 1856
Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård)
D:
TIDLIGST 1885
Erik Bergishagen Dons
1892-
Erik Bergishagen Dons
F:
19 aug. 1892
Klintholm
Ragna Larsen
1893-
Ragna Larsen
F:
24 jan. 1893
Frederiksberg
G:
8 dec. 1916
Sønnika Jacobsen
1898-
Sønnika Jacobsen
F:
11 jun. 1898
København
G:
1922
Einar Dons
1858-1932
Einar Dons
F:
10 feb. 1858
Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård)
D:
7 mar. 1932
Rødovre s.
Ellen Sofie Wiese
1872-1936
Ellen Sofie Wiese
F:
21 aug. 1872
København
G:
24 nov. 1891
D:
3 maj 1936
NN
NN Dons
NN
Thora Suhr
1877-1919
Thora Suhr
F:
23 sep. 1877
Købelev s. (Svendstrupgård)
G:
25 nov. 1905
D:
17 jan. 1919
Botilla Carstens
1878-
Botilla Carstens
F:
9 jul. 1878
Bregninge s. (Troense)
G:
4 jan. 1925
Hørsholm s. (Rungsted k.)
Anna Margrethe Petrine Conradine Dons
1890-1929
Anna Margrethe Petrine Conradine Dons
F:
21 jul. 1890
Hornbæk s.
D:
21 aug. 1929
Holbæk (Amtssygehuset)
Simon Andersen Dons
1860-1936
Simon Andersen Dons
F:
3 aug. 1860
Tveje Merløse s. (Holbæk Ladegård)
D:
26 sep. 1936
Holbæk
Cecilie Olsen
1856-1931
Cecilie Olsen
F:
30 mar. 1856
Krummerup s.
G:
26 sep. 1890
D:
1 jan. 1931
Hans Bergishagen Dons
1799-1877
Hans Bergishagen Dons
F:
19 apr. 1799
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
D:
15 okt. 1877
Merløse s. (Holbæk Ladegård)
Petrine Vilhelmine Frandsen
1818-1893
Petrine Vilhelmine Frandsen
F:
16 sep. 1818
Holbæk
G:
16 jan. 1837
D:
17 sep. 1893
Frederiksberg
Inger Kirstine Dons
1800-1860
Inger Kirstine Dons
F:
4 nov. 1800
Sandby s.
D:
17 aug. 1860
København
Carl Nicolai Clausen
1824-1828
Carl Nicolai Clausen
F:
7 jul. 1824
D:
28 jul. 1828
Nicoline Semine Clausen
1825-1828
Nicoline Semine Clausen
F:
28 nov. 1825
D:
18 feb. 1828
Klara Malvine Clausen
1828-1830
Klara Malvine Clausen
F:
27 aug. 1828
D:
15 feb. 1830
Carl Nicolai Clausen
1831-1858
Carl Nicolai Clausen
F:
13 mar. 1831
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
28 jun. 1858
Emilie Thorball
-1858
Emilie Thorball
D:
TIDLIGST 1858
Ludvig Viggo Richard Clausen
1833-1878
Ludvig Viggo Richard Clausen
F:
27 jan. 1833
Ryde s. (Gammelgård)
D:
21 aug. 1878
Brøderup
Marie Cecilie Henriette Stobbe
1831-1878
Marie Cecilie Henriette Stobbe
F:
22 aug. 1831
Helledes Mølle
G:
29 apr. 1874
D:
21 feb. 1878
Brøderup
Betty Vilhelmine Clausen
1835-1915
Betty Vilhelmine Clausen
F:
12 feb. 1835
Ryde s. (Gammelgård)
D:
11 mar. 1915
Ole Christian Holm
1831-
Ole Christian Holm
F:
25 aug. 1831
Førslev s. (Hjortholm)
G:
4 maj 1859
Clara Maria Plesner
1863-1907
Clara Maria Plesner
F:
10 dec. 1863
Farsø
D:
28 feb. 1907
Gesten
Joseph Otto Johannes Wulff
1860-1932
Joseph Otto Johannes Wulff
F:
13 feb. 1860
Thisted
D:
21 sep. 1932
Aarhus
Alma Plesner
1866-1937
Alma Plesner
F:
27 jul. 1866
D:
1 mar. 1937
Aage Harald Clausen
1872-
Aage Harald Clausen
F:
31 maj 1872
Caroline Marie Henriette Plesner
1871-1957
Caroline Marie Henriette Plesner
F:
22 okt. 1871
Farsø
D:
30 jun. 1957
København
Frederik Brøchner
1865-1936
Frederik Brøchner
F:
18 jan. 1865
Skibby
D:
7 mar. 1936
Aarhus
Marcus Plesner
1874-
Marcus Plesner
F:
21 okt. 1874
Valborg Wulff
1874-1920
Valborg Wulff
F:
11 sep. 1874
Østergård ved Løgstør
G:
23 jun. 1899
D:
1920
Johanne Louise Vilhelmine Virklund
1898-
Johanne Louise Vilhelmine Virklund
F:
20 apr. 1898
København
G:
1 sep. 1925
Clara Malvina Clausen
1836-1899
Clara Malvina Clausen
F:
20 jul. 1836
Ryde s. (Gammelgård)
D:
13 jan. 1899
Farsø
Hans Frederik Plesner
1817-1895
Hans Frederik Plesner
F:
31 mar. 1817
Uldum
G:
27 feb. 1863
D:
4 nov. 1895
Farsø
Clara Frederikke Birgitte Clausen
1860-
Clara Frederikke Birgitte Clausen
F:
30 apr. 1860
Ballerup s. (Ballerup Mark)
Christian Gjødesen
Christian Gjødesen
G:
5 sep. 1887
Frida Hesselaide Clausen
1861-1933
Frida Hesselaide Clausen
F:
18 jun. 1861
Dråby s.
D:
1933
USA
John Andersen
John Andersen
G:
15 mar. 1890
Marie Betty Clausen
1863-1930
Marie Betty Clausen
F:
27 jun. 1863
Dråby s.
D:
26 jun. 1930
Brønshøj s.
Anders Friis Laugesen
1856-1937
Anders Friis Laugesen
F:
29 nov. 1856
Aarre
G:
29 nov. 1892
D:
5 maj 1937
Brønshøj s.
Viggo Christian Clausen
1866-1936
Viggo Christian Clausen
F:
3 aug. 1866
København
D:
1936
Inger Kirstine Sørensen
1862-
Inger Kirstine Sørensen
F:
20 mar. 1862
Husum
G:
9 nov. 1892
Frida Hessellaide Clausen
1840-1924
Frida Hessellaide Clausen
F:
14 apr. 1840
Vilhelmshøj
D:
29 mar. 1924
Brønshøj s.
Claus Jepsen Clausen
1824-1891
Claus Jepsen Clausen
F:
7 aug. 1824
Nørbølling
G:
11 jan. 1859
D:
6 apr. 1891
Brønshøj s.
Edvardine Jensine Dons
1803-1877
Edvardine Jensine Dons
F:
23 mar. 1803
Sandby s.
D:
30 apr. 1877
Frederiksberg
Jens Eliasen Kaalund Clausen
1799-1844
Jens Eliasen Kaalund Clausen
F:
11 nov. 1799
Nakskov
G:
10 okt. 1823
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
22 mar. 1844
Vilhelmshøj
Jens Peter Olsen
-1877
Jens Peter Olsen
D:
SENEST 1877
Frida Hesselaida Dons
1805-1840
Frida Hesselaida Dons
F:
6 sep. 1805
Sandby s.
D:
18 jun. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Nicolai Fogtmann
1788-1851
Nicolai Fogtmann
F:
16 nov. 1788
Sdr. Bork s.
G:
7 feb. 1837
Aarhus Domkirke
D:
13 sep. 1851
Aalborg (Budolfi s.)
Simine Emilie Dons
1808-1860
Simine Emilie Dons
F:
28 sep. 1808
Sandby s.
D:
TIDLIGST 1860
Julie Titanie Dons
1810-1810
Julie Titanie Dons
F:
mar. 1810
Sandby s.
D:
mar. 1810
Sandby s.
Nicoline Hincheldey
1774-1813
Nicoline Hincheldey
F:
29 okt. 1774
Nykøbing F.
D:
21 jan. 1813
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
Simon Andersen Dons
1756-1828
Simon Andersen Dons
F:
1756
Eltang s. (Stenderup)
G:
28 nov. 1793
Nykøbing F.
D:
15 apr. 1828
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
Karen Staal
1745-1816
Karen Staal
F:
1745
D:
17 feb. 1816
Nykøbing F.
Hans Bergeshagen Hincheldey
1730-1795
Hans Bergeshagen Hincheldey
F:
1730
G:
22 sep. 1762
Maribo (i huset)
D:
1795
Anna Kirstine Staal
1749-1779
Anna Kirstine Staal
F:
1749
D:
1779
Hans Hansen
Hans Hansen
G:
8 sep. 1770
Maribo
Margrethe Thorsmede Lidøe
1718-1775
Margrethe Thorsmede Lidøe
F:
1718
København
D:
1775
Niels Tønnesen Staal
1713-1794
Niels Tønnesen Staal
F:
27 mar. 1713
Vær s. (Stensballe)
G:
30 maj 1740
Maribo
D:
13 okt. 1794
Maribo
Anna Kristine Olesdatter
Hans Ottesen Lidø