Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Bodil Andersdatter
1708 - 1750 (42 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
1886
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
ca. 1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
ca. 1830
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (Kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Maren Dorthea Skak
1886-
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schach Jensen
1847-1928
Niels Schach Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Jensen, senere Dragsbo
1886-1954
Jens Jensen, senere Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Jacob Aagaard
1831-1904
Jacob Aagaard
F:
13 nov. 1831
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
17 sep. 1904
Frederiksberg
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
1839-1884
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
F:
19 maj 1839
Højbjerg
G:
5 apr. 1862
Helsingør (Skt. Olai)
D:
25 jan. 1884
Sdr. Gørding
Thora Pontoppidan
Maren Aagaard
1833-1882
Maren Aagaard
F:
20 dec. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
13 sep. 1882
Ribe (Domsognet)
Christen Knudsen Aagaard
1836-1867
Christen Knudsen Aagaard
F:
6 aug. 1836
Ribe (Domsognet)
D:
28 sep. 1867
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard Bøggild
1874-
Knud Aagaard Bøggild
F:
19 aug. 1874
Ribe (Domsognet)
Johannes Erhardt Bøggild
1878-
Johannes Erhardt Bøggild
F:
28 mar. 1878
Ribe (Domsognet)
Magdalene Sophie Aagaard
1838-1883
Magdalene Sophie Aagaard
F:
7 jul. 1838
Ribe (Domsognet)
D:
2 nov. 1883
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
15 maj 1873
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Domsognet)
Caroline Aagaard
1840-1843
Caroline Aagaard
F:
4 aug. 1840
Ribe (Domsognet)
D:
26 maj 1843
Ribe (Domsognet)
Kirstine Aagaard
1842-1843
Kirstine Aagaard
F:
28 sep. 1842
Ribe (Domsognet)
D:
27 maj 1843
Ribe (Domsognet)
Caroline Aagaard
1844-1878
Caroline Aagaard
F:
2 maj 1844
Ribe (Domsognet)
D:
27 apr. 1878
Ribe (Domsognet)
Caroline Christiane Bøggild
1869-
Caroline Christiane Bøggild
F:
8 maj 1869
Ribe (Domsognet)
Jens Lassen Bøggild
1871-1872
Jens Lassen Bøggild
F:
23 mar. 1871
Ribe (Domsognet)
D:
17 jan. 1872
Ribe (Domsognet)
Kirstine Aagaard
1846-1871
Kirstine Aagaard
F:
8 apr. 1846
Ribe (Domsognet)
D:
8 dec. 1871
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
16 aug. 1867
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Domsognet)
Juliane Maria Aagaard
1848-1848
Juliane Maria Aagaard
F:
24 maj 1848
Ribe (Domsognet)
D:
1 jun. 1848
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1849-1851
Emma Aagaard
F:
16 nov. 1849
Ribe (Domsognet)
D:
17 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard
1851-
Knud Aagaard
F:
13 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1854-1854
Emma Aagaard
F:
2 feb. 1854
Ribe (Domsognet)
D:
7 okt. 1854
Ribe (Domsognet)
Caroline Knudsen
1812-1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
efter 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Elise Jensen
1856-
Elise Jensen
F:
6 mar. 1856
Rindum
Hans Olesen
Jens Jensen
1857-1858
Jens Jensen
F:
29 okt. 1857
Rindum
D:
12 jan. 1858
Rindum
Christiane Marie Jensen
1858-
Christiane Marie Jensen
F:
7 dec. 1858
Rindum
Anders Christian Jacobsen
Kirstine Jensen
1860-
Kirstine Jensen
F:
14 feb. 1860
Rindum
Christen Andersen
Peder Marcus Jensen
1861-1948
Peder Marcus Jensen
F:
24 okt. 1861
Rindum
D:
28 jan. 1948
Sønder Nissum
Dorthea Nielsen
1863-
Dorthea Nielsen
F:
1863
Sønder Nissum (Sudergård)
G:
26 okt. 1888
Jensine Jensen
1863-
Jensine Jensen
F:
30 jul. 1863
Rindum
Jens Andersen
Jens No Jensen
1866-1949
Jens No Jensen
F:
26 feb. 1866
Rindum
D:
6 feb. 1949
Lemvig
Caroline Kirstine Johansen
1864-1903
Caroline Kirstine Johansen
F:
15 maj 1864
Højer
G:
8 nov. 1892
Sønder Nissum
D:
2 mar. 1903
Vandborg
Luise Christina Johansen
Birgitte Kirstine Nielsen
1877-1948
Birgitte Kirstine Nielsen
F:
8 jun. 1877
Fabjerg
G:
20 dec. 1905
Fabjerg
D:
22 nov. 1948
Lemvig
Christen Jensen
1869-1895
Christen Jensen
F:
18 feb. 1869
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Knud Laurids Jensen
1870-1895
Knud Laurids Jensen
F:
26 jul. 1870
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Bothilde Larsen
Hans Jensen
1871-
Hans Jensen
F:
18 okt. 1871
Rindum
Markus Jensen
1873-1873
Markus Jensen
F:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
D:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
Maren Jensen
1875-1889
Maren Jensen
F:
22 apr. 1875
Sønder Nissum
D:
1889
Sønder Nissum
Markus Jensen
1876-1876
Markus Jensen
F:
4 okt. 1876
Sønder Nissum
D:
8 okt. 1876
Sønder Nissum
Niels Laurids Jensen
1878-1951
Niels Laurids Jensen
F:
30 jan. 1878
Sønder Nissum
D:
1951
Sønder Nissum
Sidsel Marie Madsen
1875-
Sidsel Marie Madsen
F:
25 aug. 1875
Husby
Christine Marcussen
1836-1904
Christine Marcussen
F:
3 okt. 1836
Braderup
D:
29 nov. 1904
Sønder Nissum
Hans Christian Jensen
1830-1906
Hans Christian Jensen
F:
17 maj 1830
Hee
G:
6 okt. 1855
Rindum
D:
29 aug. 1906
Sønder Nissum
Peter Marcussen
1870-
Peter Marcussen
F:
8 jul. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Iver Marcussen
1872-
Iver Marcussen
F:
2 apr. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
G:
25 apr. 1903
D:
2 okt. 1944
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1955
Tønder
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
G:
11 dec. 1897
Tønder
Anna Catharina Marcussen
1877-1877
Anna Catharina Marcussen
F:
25 jun. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
D:
19 aug. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1838-1914
Hans Marcussen
F:
12 feb. 1838
Braderup
D:
21 jul. 1914
Tønder (Søndergade 32)
Anne Cathrine Iversen
1846-1877
Anne Cathrine Iversen
F:
29 mar. 1846
Braderup
D:
22 jul. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Meta Christina Marcussen
1880-
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
Adolf Marcussen
1884-
Adolf Marcussen
F:
16 jun. 1884
Hostrup s. (Rørkær)
Marie Marcussen
1888-
Marie Marcussen
F:
4 aug. 1888
Hostrup s. (Rørkær)
Catharina Marie Teutsch
1852-eft. 1914
Catharina Marie Teutsch
F:
14 dec. 1852
G:
22 apr. 1879
Hostrup
D:
eft. ER 1914
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Maren Marcussen
1839-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1839
Braderup
D:
9 nov. 1926
Tønder
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
28 mar. 1862
D:
4 dec. 1907
Tønder
Bothilde Cathrine Marcussen
1842-1842
Bothilde Cathrine Marcussen
F:
21 apr. 1842
Braderup
D:
21 apr. 1842
Braderup
Ingeline Christine Marie Marcussen
1873-
Ingeline Christine Marie Marcussen
F:
18 jan. 1873
Braderup
Chrestian Knudsen Marcussen
1844-1918
Chrestian Knudsen Marcussen
F:
4 feb. 1844
Braderup
D:
1918
Ingeline Carstensen
1843-
Ingeline Carstensen
F:
28 nov. 1843
Braderup
Peter Marcussen
1879-
Peter Marcussen
F:
11 jun. 1879
Braderup
Adele Dethlefsen
Carsten Carstensen Marcussen
1882-1944
Carsten Carstensen Marcussen
F:
28 apr. 1882
Braderup
D:
4 jan. 1944
Braderup
Anne Marie Paysen
1894-
Anne Marie Paysen
F:
6 aug. 1894
Sønder Løgum
Anne Cathrine Carstensen
Janne Marcussen
1877-1956
Janne Marcussen
F:
10 mar. 1877
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
7 mar. 1956
Løgumkloster s. (Skovgård)
Anna Christine Johannsen
1886-
Anna Christine Johannsen
F:
26 aug. 1886
Agtrup
G:
1911
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
10 apr. 1945
Tønder
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
26 jan. 1979
Tønder
Peter Marcussen
-eft. 1936
Peter Marcussen
D:
eft. ER 1936
Peter Marcussen
1846-1932
Peter Marcussen
F:
8 mar. 1846
Braderup
D:
3 maj 1932
Tønder
Mette Christine Carstensen
ca. 1855-1931
Mette Christine Carstensen
F:
ca. 1855
Braderup s. (Holm)
D:
25 mar. 1931
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1868-
Christiane Marie Carstensen
F:
25 aug. 1868
Braderup
Bahne Carstensen
1870-
Bahne Carstensen
F:
9 feb. 1870
Braderup
Peter Marcussen Carstensen
1871-1889
Peter Marcussen Carstensen
F:
14 sep. 1871
Braderup
D:
18 sep. 1889
Braderup
Carl Carstensen
1873-
Carl Carstensen
F:
20 jul. 1873
Braderup
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
D:
26 apr. 1921
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
G:
6 okt. 1900
D:
18 maj 1944
Tønder
Julius Edmund Carstensen
1878-
Julius Edmund Carstensen
F:
15 jan. 1878
Braderup
Bothilla Catharina Marcussen
1848-1914
Bothilla Catharina Marcussen
F:
31 mar. 1848
Braderup
D:
11 okt. 1914
Tønder (Vestergade 70)
Hans Iversen Carstensen
1839-før 1914
Hans Iversen Carstensen
F:
22 mar. 1839
Braderup
G:
23 apr. 1868
Braderup
D:
før 11/10 1914
Braderup
Thomas Carstensen
1876-SOM SPX
Thomas Carstensen
F:
25 mar. 1876
D:
SOM SPX
Thomas Carstensen
1878-
Thomas Carstensen
F:
28 apr. 1878
Johanne Lauretta Marcussen
1850-
Johanne Lauretta Marcussen
F:
9 jun. 1850
Braderup
Volquard Hinrichsen Carstensen
Christiane Marie Marcussen
1882-
Christiane Marie Marcussen
F:
16 feb. 1882
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Marcussen
1885-1886
Christine Marcussen
F:
25 aug. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marcus Hansen Marcussen
1853-1940
Marcus Hansen Marcussen
F:
21 apr. 1853
Braderup
D:
14 maj 1940
Tønder
Karen Jessen
Botilla Christine Outzen
1879-
Botilla Christine Outzen
F:
26 okt. 1879
Højst s. (Adelvad)
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
20 sep. 1949
Tønder
Agathe Outzen
1886-1962
Agathe Outzen
F:
5 feb. 1886
Højst s. (Adelvad)
D:
16 nov. 1962
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1880-
Otto Dietrich Lück
F:
17 nov. 1880
Møgeltønder
G:
1 apr. 1914
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1855-1937
Christiane Marie Marcussen
F:
1 apr. 1855
Braderup
D:
3 aug. 1937
Tønder
Johann Ludolph Outzen
1843-1918
Johann Ludolph Outzen
F:
4 nov. 1843
Højst s. (Adelvad)
G:
29 nov. 1878
Højst
D:
14 okt. 1918
Tønder
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Kresten Knudsen
1854-1856
Kresten Knudsen
F:
21 sep. 1854
Rødding
D:
21 feb. 1856
Rødding
Dore Knudsen
1856-
Dore Knudsen
F:
14 jul. 1856
Rødding
Anne Marie Knudsen
1885-
Anne Marie Knudsen
F:
7 apr. 1885
Malt s. (Askov)
Jens Larsen
Jens Lassen Knudsen
1886-
Jens Lassen Knudsen
F:
7 maj 1886
Malt s. (Askov)
Harald Kristian Plockross Knudsen
1888-
Harald Kristian Plockross Knudsen
F:
17 feb. 1888
Malt s. (Askov)
Jakob Christian Lindberg Knudsen
1858-1917
Jakob Christian Lindberg Knudsen
F:
14 sep. 1858
Rødding
D:
21 jan. 1917
Birkerød
Sophie Frederikke Plockross
1861-1916
Sophie Frederikke Plockross
F:
20 feb. 1861
Frederiksberg
G:
22 aug. 1883
København (Vartov)
D:
25 mar. 1916
Holte
Dora Knudsen
1897-
Dora Knudsen
F:
11 sep. 1897
J. Thorvald Krøgholt
1893-1982
J. Thorvald Krøgholt
F:
28 maj 1893
G:
11 jun. 1925
D:
1982
Nanna Knudsen
Asta Knudsen
Marie (Rie) Knudsen
1904-1988
Marie (Rie) Knudsen
F:
20 feb. 1904
Glostrup s.
D:
26 apr. 1988
Frederiksberg
William Friedrich Hans Nissen
1904-1979
William Friedrich Hans Nissen
F:
2 apr. 1904
Tyskland
G:
20 dec. 1930
D:
22 mar. 1979
København
Hans-Jørgen Hausten
Helga Bek
1877-1952
Helga Bek
F:
17 aug. 1877
Halling, Galten herred
G:
17 nov. 1896
Mellerup
D:
12 mar. 1952
Silkeborg
Maren Knudsen
1860-
Maren Knudsen
F:
12 sep. 1860
Rødding
P. Kold
Nanna Marie Henriette Scheller
1898-
Nanna Marie Henriette Scheller
F:
9 sep. 1898
Frederiksberg
Einar Matthiesen
1902-1992
Einar Matthiesen
F:
29 nov. 1902
Ugerløse
G:
31 dec. 1929
København
D:
6 feb. 1992
Nanna Marie Knudsen
1862-1928
Nanna Marie Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
1928
Ernst Paul Scheller
1861-1926
Ernst Paul Scheller
F:
1861
D:
1926
Anton Nicolay Knudsen
1862-1863
Anton Nicolay Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
9 maj 1863
Dalum
Nanna Thulesen
1895-
Nanna Thulesen
F:
24 maj 1895
Lejrskov s. (Ferup)
Ane Marie Thulesen
1897-
Ane Marie Thulesen
F:
19 jul. 1897
Lejrskov s. (Ferup)
Jens Haar Ravn
1896-
Jens Haar Ravn
F:
14 dec. 1896
Almind s. (Dons)
G:
23 sep. 1921
Ågård k.
Dora Thulesen
1901-1990
Dora Thulesen
F:
14 aug. 1901
Lejrskov s. (Ferup)
D:
27 apr. 1990
Lejrskov s. (Højrup-Ferup)
Jens Kjærhus
1899-1982
Jens Kjærhus
F:
29 jun. 1899
Kolding (Skt. Nicolai s.)
G:
10 okt. 1924
Ferup (Lejrskov s., østre distrikt)
D:
1982
Idun Cathrine Knudsen
1863-1903
Idun Cathrine Knudsen
F:
23 sep. 1863
Dalum
D:
16 feb. 1903
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Ravn Thulesen
1854-1937
Henrik Ravn Thulesen
F:
16 nov. 1854
Lejrskov s. (Ferup)
G:
15 jun. 1893
København
D:
13 feb. 1937
Kolding (sygehuset)
Jens Frederik Engberg
1892-
Jens Frederik Engberg
F:
2 feb. 1892
Hemmet s. (Præstegården)
Juliane Johanne Marie Zeuthen
1897-
Juliane Johanne Marie Zeuthen
F:
8 dec. 1897
G:
25 feb. 1921
Harald Engberg
1893-
Harald Engberg
F:
4 jun. 1893
Hemmet s. (Præstegården)
Fride Mathilde Engberg
1895-
Fride Mathilde Engberg
F:
10 maj 1895
Uldum s. (Præstegården)
Nanna Elin Charlotte Engberg
1898-
Nanna Elin Charlotte Engberg
F:
26 mar. 1898
Uldum s. (Præstegården)
Elise Henriette Tejlmann Engberg
1900-
Elise Henriette Tejlmann Engberg
F:
15 aug. 1900
Uldum s. (Præstegården)
Idun Engberg
1903-
Idun Engberg
F:
22 nov. 1903
Hundslund s. (Præstegården)
Elfride Mathilde Knudsen
1864-1946
Elfride Mathilde Knudsen
F:
6 dec. 1864
Aggersborg
D:
1 mar. 1946
København (Gammel-Kloster s. (Gammel Kloster))
Harald Laurids Engberg
1850-1932
Harald Laurids Engberg
F:
18 mar. 1850
Holbæk
G:
28 apr. 1891
Mellerup
D:
22 mar. 1932
Ørting
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
D:
18 dec. 1948
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
1867-1936
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
F:
20 nov. 1867
Stege
G:
4 aug. 1900
København (Slotskirken)
D:
19 apr. 1936
København
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Botilla Schack Willadsdatter
1756-1788
Botilla Schack Willadsdatter
F:
11 feb. 1756
Rejsby s. (Havedgård)
D:
24 jan. 1788
Rejsby
Jens Lassen
1751-1802
Jens Lassen
F:
1751
Roager s. (Roager Kro)
G:
3 nov. 1775
Rejsby
D:
21 feb. 1802
Rejsby s.
Karen Nielsdatter Schack
1727-1796
Karen Nielsdatter Schack
F:
1727
Brøns s.
D:
28 aug. 1796
Rejsby s. (Havedgård)
Willads Mikkelsen
1713-1784
Willads Mikkelsen
F:
1713
Brøns s. (V. Åbølling)
G:
17 nov. 1747
Brøns
D:
15 apr. 1784
Rejsby s. (Havedgård)
Hans Christian Schack
1753-1770
Hans Christian Schack
F:
1753
Brøns
D:
1770
Katrine Margrethe Darum
1817-
Katrine Margrethe Darum
F:
20 apr. 1817
Guldager
Cathrine Schack
1792-1837
Cathrine Schack
F:
1 nov. 1792
Brøns s. (Astrup)
D:
14 maj 1837
Guldager
Jens Nielsen Darum
ca. 1780-1822
Jens Nielsen Darum
F:
ca. 1780
D:
18 aug. 1822
Guldager
Ane Kirstine Lindberg
1830-
Ane Kirstine Lindberg
F:
27 maj 1830
Guldager
Jens Knudsen Lindberg
1832-
Jens Knudsen Lindberg
F:
14 apr. 1832
Guldager
Knud Lauridsen Lindberg
ca. 1792-1859
Knud Lauridsen Lindberg
F:
ca. 1792
G:
22 maj 1828
Guldager
D:
11 jun. 1859
Vesterende-Ballum
Peder Schack
1887-1964
Peder Schack
F:
4 jul. 1887
Alslev
D:
5 okt. 1964
Alslev
Hans Pedersen Schack
1890-1974
Hans Pedersen Schack
F:
16 jul. 1890
Alslev
D:
22 jul. 1974
Sejs, Linå
Elise Jensine Tarp
1895-
Elise Jensine Tarp
F:
7 okt. 1895
Varde
G:
26 dec. 1916
Varde
Laurids Schack
1892-1969
Laurids Schack
F:
12 jun. 1892
Alslev
D:
7 nov. 1969
Alslev
Kirsten Nielsen
1889-1974
Kirsten Nielsen
F:
30 okt. 1889
Stauning
G:
25 apr. 1919
Stauning
D:
26 okt. 1974
Alslev
Axel Schack
1897-
Axel Schack
F:
16 mar. 1897
Alslev
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
1899-
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
F:
18 apr. 1899
Ålunde, Fåborg
G:
9 nov. 1946
Alslev
Karl Christian Andreas Schack
1902-
Karl Christian Andreas Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
Margrethe Nielsen
1906-
Margrethe Nielsen
F:
31 maj 1906
Dølby
G:
5 nov. 1939
Esbjerg
Anna Cathrine Marie Schack
1902-1938
Anna Cathrine Marie Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
D:
10 mar. 1938
Usserød
Andreas Schack
1854-1939
Andreas Schack
F:
2 aug. 1854
Alslev
D:
20 dec. 1939
Alslev
Anne Marie Pedersen
1866-1951
Anne Marie Pedersen
F:
10 jan. 1866
Alslev
G:
22 sep. 1885
Alslev
D:
24 jun. 1951
Alslev
Kristian Olldag
1881-1961
Kristian Olldag
F:
6 nov. 1881
Alslev
D:
1961
Spangsbjerg, Esbjerg
Katrine Olldag
1883-1965
Katrine Olldag
F:
20 sep. 1883
Alslev
D:
14 nov. 1965
København
Johannes Grøntved
1882-1956
Johannes Grøntved
F:
25 jan. 1882
Grøntved, Mygdal
G:
25 jul. 1912
Skast
D:
11 jul. 1956
Frederiksberg
Peder Schack Olldag
1885-1970
Peder Schack Olldag
F:
26 okt. 1885
Alslev
D:
16 dec. 1970
Aulum
Katrine Marie Emilie Jensen
1893-1969
Katrine Marie Emilie Jensen
F:
18 dec. 1893
Haderup
G:
6 okt. 1916
Sevel
D:
18 sep. 1969
Aulum
Elise Schack Olldag
1888-1966
Elise Schack Olldag
F:
5 jan. 1888
Alslev
D:
1966
Kolding
Vilhelm Marius Schack Olldag
1890-1891
Vilhelm Marius Schack Olldag
F:
1 sep. 1890
Alslev
D:
14 jun. 1891
Alslev
Marie Schack
1856-1890
Marie Schack
F:
3 nov. 1856
Alslev
D:
12 sep. 1890
Alslev
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
21 jun. 1880
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Laurids Schack
1859-1875
Laurids Schack
F:
7 feb. 1859
Alslev
D:
14 jun. 1875
Alslev
Johannes Schack Larsen
1889-ca. 1966
Johannes Schack Larsen
F:
12 aug. 1889
Bringstrup
D:
ca. 1966
Ringsted
Anna Oline Olesen
1889-1948
Anna Oline Olesen
F:
11 nov. 1889
Sigersted
G:
1 mar. 1912
Bringstrup
D:
MARTS 1948
Ringsted
Laurids Schack Larsen
1891-1979
Laurids Schack Larsen
F:
2 feb. 1891
Bringstrup
D:
16 aug. 1979
Fjenneslev
Mary Johanne Mariane Hansen
1906-1973
Mary Johanne Mariane Hansen
F:
3 jun. 1906
Herlufmagle
G:
31 jan. 1931
Fjenneslev
D:
5 okt. 1973
Fjenneslev
Kamma Elisabeth Schack Larsen
1892-1979
Kamma Elisabeth Schack Larsen
F:
28 okt. 1892
Bringstrup
D:
17 dec. 1979
Søborg
Jens Martin Olsen
1892-1980
Jens Martin Olsen
F:
22 jun. 1892
Udby
G:
3 mar. 1917
Fjenneslev
D:
0301-1980
Søborg
Astrid Katrine Schack Larsen
1894-1928
Astrid Katrine Schack Larsen
F:
27 dec. 1894
Bringstrup
D:
26 okt. 1928
Fjenneslev
Elna Schack Larsen
1896-1966
Elna Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
14 dec. 1966
København
Jens Johannes Hansen
1895-1974
Jens Johannes Hansen
F:
11 aug. 1895
Ringsted
G:
14 nov. 1919
Fjenneslev
D:
6 feb. 1974
København
Valdemar Schack Larsen
1896-1896
Valdemar Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
12 feb. 1896
Bringstrup
Marie Schack Larsen
1897-1955
Marie Schack Larsen
F:
14 apr. 1897
Bringstrup
D:
20 maj 1955
Lyngby
Valdemar Schack Larsen
1898-1899
Valdemar Schack Larsen
F:
27 sep. 1898
Bringstrup
D:
23 jan. 1899
Bringstrup
Viggo Schack Larsen
1900-1952
Viggo Schack Larsen
F:
27 maj 1900
Bringstrup
D:
30 jun. 1952
København
Gudrun Sørine Therese Klausen
1906-1968
Gudrun Sørine Therese Klausen
F:
18 apr. 1906
Vig
G:
6 jan. 1925
Udby
D:
25 nov. 1968
Sundby
Ingeborg Schack
1861-1946
Ingeborg Schack
F:
4 maj 1861
Alslev
D:
28 dec. 1946
Fjenneslev
Niels Larsen
1843-1929
Niels Larsen
F:
13 maj 1843
Bringstrup
G:
9 okt. 1888
Alslev
D:
12 jul. 1929
Fjenneslevmagle
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
1890-
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
F:
20 mar. 1890
Stauning
Christian Schack Mulbjerg
1891-
Christian Schack Mulbjerg
F:
5 maj 1891
Stauning
D:
Lillering, Framlev
Karen Johanne Cecilie Christensen
1894-1945
Karen Johanne Cecilie Christensen
F:
6 okt. 1894
Hjørring
G:
22 aug. 1919
Hjørring
D:
25 feb. 1945
Kraghede, Ø. Brønderslev
Viggo Schack Mulbjerg
1894-
Viggo Schack Mulbjerg
F:
16 sep. 1894
Tåstrup, Harlev
Gerda Marie Schack Mulbjerg
1902-
Gerda Marie Schack Mulbjerg
F:
31 dec. 1902
Arne Holten Lützhøft Christensen
1897-
Arne Holten Lützhøft Christensen
F:
20 apr. 1897
G:
24 maj 1927
Dalum
Maria Petrea Cathrine Schack
1864-1916
Maria Petrea Cathrine Schack
F:
19 nov. 1864
Alslev
D:
19 nov. 1916
Hjørring
Hans Mulbjerg
1861-1930
Hans Mulbjerg
F:
1 apr. 1861
Dejbjerg
G:
1 apr. 1889
Alslev
D:
7 dec. 1930
Hjørring
Marie Schack Olldag
1893-1975
Marie Schack Olldag
F:
3 feb. 1893
Alslev
D:
18 sep. 1975
Varde
Ellen Schack Olldag
1895-1970
Ellen Schack Olldag
F:
21 mar. 1895
Alslev
D:
18 sep. 1970
Rønde
Arne Nielsen
1891-1970
Arne Nielsen
F:
26 nov. 1891
Vordingborg
G:
24 sep. 1919
D:
26 feb. 1970
Varde
Sigrid Schack Olldag
1898-1972
Sigrid Schack Olldag
F:
21 maj 1898
Sønder-Felding
D:
21 sep. 1972
Varde
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
1905-
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
F:
18 okt. 1905
Aarhus
G:
4 jul. 1926
Assing
Gudrun Schack Olldag
1900-1971
Gudrun Schack Olldag
F:
5 apr. 1900
Sønder-Felding
D:
8 feb. 1971
Brande
Peder Østergaard
1899-1979
Peder Østergaard
F:
22 okt. 1899
Sdr. Lem
G:
17 nov. 1923
Hoven
D:
26 maj 1979
Give
Valdemar Schack Olldag
1905-
Valdemar Schack Olldag
F:
19 aug. 1905
Sønder-Felding
Johanne Mathilde Pedersen
Rigmor Schack Olldag
1907-
Rigmor Schack Olldag
F:
16 aug. 1907
Sønder-Felding
Carl Eduard Frederiksen
1903-1980
Carl Eduard Frederiksen
F:
8 feb. 1903
Søndersø
G:
20 nov. 1927
Assing
D:
31 okt. 1980
Kolding
Pedrea Schack
1867-1926
Pedrea Schack
F:
2 maj 1867
Alslev
D:
28 nov. 1926
Sønder-Felding
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
4 jun. 1892
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Cathrine Krog
1827-1878
Cathrine Krog
F:
13 feb. 1827
Søndernæs, Brøns
D:
7 aug. 1878
Alslev
Peder Schack
1826-1909
Peder Schack
F:
30 nov. 1826
Varde
G:
9 okt. 1852
Alslev
D:
19 jan. 1909
Alslev Mølle, Alslev
Caroline Schmidt
1853-1875
Caroline Schmidt
F:
25 nov. 1853
Havervad, Brøns
D:
CA 1875
på et skib i Atlanterhavet
Dagmar Christensen
NN Andersen
Louis Christensen
Maren Schmidt
1855-
Maren Schmidt
F:
11 apr. 1855
Havervad, Brøns
D:
USA
NN Christensen
Niels Andersen Schmidt
1856-1865
Niels Andersen Schmidt
F:
21 jul. 1856
Havervad, Brøns
D:
30 apr. 1865
Brøns
Laura Frederikke Schmidt
1857-1861
Laura Frederikke Schmidt
F:
26 sep. 1857
Havervad, Brøns
D:
10 mar. 1861
Havervad, Brøns
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
1889-1959
Kristine Feliciane Karoline Schmidt
F:
4 aug. 1889
D:
15 apr. 1959
Esbjerg
Aksel Christensen
1890-1949
Aksel Christensen
F:
16 maj 1890
D:
1949
Hans Schmidt
1892-1911
Hans Schmidt
F:
1 jan. 1892
Hostrup
D:
23 sep. 1911
Esbjerg
Truels Nielsen Schmidt
1860-1939
Truels Nielsen Schmidt
F:
15 aug. 1860
Havervad, Brøns
D:
1939
Esbjerg
Berthe Marie Mikkelsen
1863-1899
Berthe Marie Mikkelsen
F:
28 aug. 1863
V. Nykirke
G:
17 nov. 1888
D:
28 feb. 1899
Esbjerg
Bertha Sillasen Schmidt
1900-1914
Bertha Sillasen Schmidt
F:
1900
D:
1914
Esbjerg
Arne Sillasen Schmidt
1909-1991
Arne Sillasen Schmidt
F:
24 mar. 1909
Esbjerg
D:
7 mar. 1991
Esbjerg
Inger Larsen
1910-1986
Inger Larsen
F:
27 dec. 1910
G:
3 jul. 1938
D:
5 apr. 1986
Esbjerg
Hans Sillasen Schmidt
Ane Sillasen
1875-1930
Ane Sillasen
F:
1875
Andrup, Skads
G:
ca. 1899
D:
27 jun. 1930
Esbjerg
Morten Nielsen Schmidt
1892-1973
Morten Nielsen Schmidt
F:
30 aug. 1892
Jerne
D:
19 jan. 1973
Rindum
Anna Mathilde Nielsen
1899-1968
Anna Mathilde Nielsen
F:
29 dec. 1899
Rindum
G:
7 nov. 1926
Ringkøbing
D:
20 feb. 1968
Ringkøbing
Hans Nielsen Schmidt
1894-1902
Hans Nielsen Schmidt
F:
8 mar. 1894
Jerne
D:
25 nov. 1902
Jerne
Niels Andreas Schmidt
1895-1935
Niels Andreas Schmidt
F:
4 maj 1895
Jerne
D:
12 nov. 1935
Esbjerg
Metha Bergtram
1896-1968
Metha Bergtram
F:
16 jul. 1896
Tjæreborg
G:
12 sep. 1926
Tjæreborg
D:
24 dec. 1968
Esbjerg
Anton Schmidt
1896-1980
Anton Schmidt
F:
11 okt. 1896
Jerne
D:
1 nov. 1980
Jerne
Agnes Kerstine Nielsen
1901-1970
Agnes Kerstine Nielsen
F:
12 okt. 1901
Vesterlund, Lønne
G:
11 dec. 1920
Esbjerg
D:
28 aug. 1970
Jerne
Marie Schmidt
1897-1935
Marie Schmidt
F:
12 dec. 1897
Skads
D:
12 jun. 1935
Alberta, Canada
Jens Peder Jensen
1891-1956
Jens Peder Jensen
F:
2 mar. 1891
G:
1 okt. 1925
Canada
D:
28 apr. 1956
Alberta, Canada
Søren Schmidt
1898-1966
Søren Schmidt
F:
4 dec. 1898
Skads
D:
16 sep. 1966
Esbjerg
Kristian Metinus Schmidt
1900-1986
Kristian Metinus Schmidt
F:
23 sep. 1900
Skads
D:
27 mar. 1986
Esbjerg
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
1901-
Karen Nielsen Petrea Lauridsen
F:
29 mar. 1901
G:
27 apr. 1927
Esbjerg
Juliane Augusta Schmidt
1901-1902
Juliane Augusta Schmidt
F:
13 okt. 1901
Jerne
D:
23 mar. 1902
Laurids Feddersen Schmidt
1865-1931
Laurids Feddersen Schmidt
F:
11 apr. 1865
Havervad, Brøns
D:
25 aug. 1931
Esbjerg (Skt. Josefs hospital)
Dorthea Nielsen
1866-1904
Dorthea Nielsen
F:
1 nov. 1866
Sædding, Guldager
G:
5 sep. 1891
Skads
D:
25 feb. 1904
Jerne
Karen Dorthea Schmidt
1906-1987
Karen Dorthea Schmidt
F:
13 jun. 1906
Jerne
D:
16 dec. 1987
Jerne
Kristian Andresen
1910-ca. 1980
Kristian Andresen
F:
1910
G:
ca. 1932
D:
ca. 1980
Jerne
Mads Schmidt
1908-1985
Mads Schmidt
F:
21 mar. 1908
Jerne
D:
22 jul. 1985
Esbjerg
Grethe
Grethe
G:
ca. 1941
udøbt søn
1909-1909
udøbt søn
F:
14 jul. 1909
Jerne
D:
24 aug. 1909
Hans Schmidt
1910-1910
Hans Schmidt
F:
15 jun. 1910
Jerne
D:
6 sep. 1910
Karl Schmidt
1911-1911
Karl Schmidt
F:
16 okt. 1911
Jerne
D:
3 dec. 1911
dødfødt søn
1913-1913
dødfødt søn
F:
29 nov. 1913
Jerne
D:
29 nov. 1913
Johannes Schmidt
1915-1915
Johannes Schmidt
F:
3 jul. 1915
Jerne
D:
1 nov. 1915
Ane Marie Kirstine Pedersen
1877-1958
Ane Marie Kirstine Pedersen
F:
31 jan. 1877
Lifstrup, V.Nebel
G:
12 apr. 1905
Jerne
D:
1958
Jerne
Marie Sillasen
1895-
Marie Sillasen
F:
10 feb. 1895
Andrup, Skads
NN Østergaard
NN Sørensen
Hans Sillasen
1901-1975
Hans Sillasen
F:
18 sep. 1901
Andrup, Skads
D:
9 jun. 1975
Slagelse
Jonna Larsen
Nielsine Anine Schmidt
1867-1936
Nielsine Anine Schmidt
F:
7 okt. 1867
Havervad, Brøns
D:
1936
Andrup, Skads
Sillas Sillasen
1868-
Sillas Sillasen
F:
15 sep. 1868
Andrup, Skads
G:
16 mar. 1894
Andrup, Skads
Nielsine Marie Krog
1829-1902
Nielsine Marie Krog
F:
10 nov. 1829
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1902
Esbjerg
Hans Nielsen Schmidt
1826-1889
Hans Nielsen Schmidt
F:
14 jul. 1826
Havervad, Brøns
G:
30 okt. 1852
Brøns
D:
26 jun. 1889
Ravnsø, V.Nykirke
Rosa Nikoline Charlotte Amalie Krog
1893-1893
Rosa Nikoline Charlotte Amalie Krog
F:
15 jan. 1893
D:
20 mar. 1893
Dagny Margrethe Aurora Krog
1894-
Dagny Margrethe Aurora Krog
F:
4 okt. 1894
Helfred Holger Horatio Krog
1896-
Helfred Holger Horatio Krog
F:
11 jan. 1896
Palmer Axel Valdemar Krog
1898-
Palmer Axel Valdemar Krog
F:
5 feb. 1898
Laurids Krog
1862-1907
Laurids Krog
F:
4 feb. 1862
Brøns s. (Søndernæs)
D:
6 dec. 1907
Brøns
Marie Christine Hansen
1874-
Marie Christine Hansen
F:
20 jul. 1874
G:
1 aug. 1890
Brøns
Jørgen Hansen Krog
1864-
Jørgen Hansen Krog
F:
26 jul. 1864
Brøns
Marie Krog
1867-1868
Marie Krog
F:
6 jul. 1867
Brøns
D:
20 apr. 1868
Alslev
Jens Hansen Krog
1832-1878
Jens Hansen Krog
F:
29 jul. 1832
Søndernæs, Brøns
D:
23 sep. 1878
Søndernæs, Brøns
Nielsamine Hansen Okholm
1842-1867
Nielsamine Hansen Okholm
F:
7 mar. 1842
V. Vedsted s. (Okholm)
G:
17 nov. 1860
V. Vedsted
D:
18 apr. 1867
Brøns
Jenny Marie Mamsen Krog
1908-
Jenny Marie Mamsen Krog
F:
27 okt. 1908
Søndernæs, Brøns
Niels Schack Krog
Niels Karl Mamsen Krog
Signe Bastian
Waldemar Krog
Klara Graversen
Hugo Krog
Marie Vodder
Martin Krog
1874-1936
Martin Krog
F:
23 jul. 1874
Brøns
D:
4 jan. 1936
Brøns
Jette Marie Kjerstine Mamsen
1876-1942
Jette Marie Kjerstine Mamsen
F:
6 okt. 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
14 okt. 1906
Møgeltønder
D:
10 maj 1942
Brøns
Ellen Marie Mortensen
1848-1926
Ellen Marie Mortensen
F:
22 aug. 1848
Fardrup
G:
1871
D:
28 mar. 1926
Brøns s. (Astrup)
Sophie Kirstine Christiansen
1888-
Sophie Kirstine Christiansen
F:
1 feb. 1888
V. Nebel
Anton Marinus Bjerre
1886-
Anton Marinus Bjerre
F:
7 jan. 1886
V. Nebel
G:
24 okt. 1911
V. Nebel
Ingeborg Krog
1861-1937
Ingeborg Krog
F:
17 okt. 1861
Guldager
D:
24 dec. 1937
V. Nebel
Hans Christian Søren Christiansen
1853-1922
Hans Christian Søren Christiansen
F:
2 jul. 1853
V. Nebel
G:
29 jul. 1887
Guldager
D:
19 mar. 1922
V. Nebel
Marie Krog
1888-
Marie Krog
F:
2 apr. 1888
Guldager
Marie Krog
1862-
Marie Krog
F:
3 dec. 1862
Guldager
Ukendt
Hans Wulff Scavenius Poulsen
1892-
Hans Wulff Scavenius Poulsen
F:
18 jan. 1892
Guldager
Ane Kirstine Poulsen
1893-1893
Ane Kirstine Poulsen
F:
5 feb. 1893
Guldager
D:
31 aug. 1893
Kirstine Poulsen
1894-1894
Kirstine Poulsen
F:
6 jan. 1894
Guldager
D:
7 jan. 1894
Niels Skak Krog Poulsen
1894-1894
Niels Skak Krog Poulsen
F:
6 jan. 1894
Guldager
D:
7 jan. 1894
Ida Poulsen
1895-
Ida Poulsen
F:
8 mar. 1895
Guldager
Dagmar Poulsen
1899-
Dagmar Poulsen
F:
16 jun. 1899
Guldager
Hans Jacob Marinus Poulsen
1864-
Hans Jacob Marinus Poulsen
F:
1864
G:
11 jan. 1891
Guldager
Niels Schack Krog
1894-
Niels Schack Krog
F:
19 jul. 1894
Ovtrup s.
Agnes Sørine Christensen
1896-
Agnes Sørine Christensen
F:
2 mar. 1896
Starup
G:
4 mar. 1916
Kirstine Marie Krog
1895-1899
Kirstine Marie Krog
F:
16 dec. 1895
Tistrup s. (Krarup)
D:
19 jul. 1899
Guldager
Jens Krog
1897-
Jens Krog
F:
10 nov. 1897
Tistrup s. (Krarup)
Martin Krog
1900-
Martin Krog
F:
15 maj 1900
Guldager
Peder Hansen Krog
1903-1904
Peder Hansen Krog
F:
24 mar. 1903
Sædding, Guldager
D:
13 feb. 1904
Sædding, Guldager
Kirstine Marie Krog
1904-
Kirstine Marie Krog
F:
20 mar. 1904
Sædding, Guldager
Agnete Kirstine Krog
1908-
Agnete Kirstine Krog
F:
21 jan. 1908
V. Nebel
Christine Nielsine Krog
Laurids Feddersen Krog
1864-1910
Laurids Feddersen Krog
F:
18 aug. 1864
Guldager
D:
17 jun. 1910
Alslev
Eline Margrethe Pedersen
1872-
Eline Margrethe Pedersen
F:
1872
Sædding, Guldager
G:
17 aug. 1894
Ovtrup
Jeppe Hansen Krog
1865-1867
Jeppe Hansen Krog
F:
20 aug. 1865
Guldager
D:
1 jul. 1867
Peter Hansen Krog
1866-1870
Peter Hansen Krog
F:
16 okt. 1866
Guldager
D:
28 jan. 1870
Jeppeline Krog
1868-
Jeppeline Krog
F:
24 mar. 1868
Jens Peter Hansen Krog
1871-1933
Jens Peter Hansen Krog
F:
6 jan. 1871
Guldager
D:
29 nov. 1933
Esbjerg
Maren Nielsen Helle
1871-1937
Maren Nielsen Helle
F:
20 jun. 1871
G:
30 apr. 1912
Darum
D:
15 okt. 1937
Esbjerg
Peder Madsen
1901-1901
Peder Madsen
F:
24 jan. 1901
Guldager
D:
26 jan. 1901
Nielsine Kirstine Krog
1872-1901
Nielsine Kirstine Krog
F:
16 jul. 1872
Guldager
D:
25 jan. 1901
Guldager
Laurids Hansen Madsen
ca. 1870-
Laurids Hansen Madsen
F:
ca. 1870
Tobøl, Føvling
G:
27 okt. 1899
Føvling
Jeppe Hansen Krog
1874-1875
Jeppe Hansen Krog
F:
9 nov. 1874
Guldager
D:
2 jan. 1875
Andrea Krog
1878-1921
Andrea Krog
F:
12 apr. 1878
Guldager
D:
3 maj 1921
Esbjerg
Niels Schack Krog
1836-1886
Niels Schack Krog
F:
2 feb. 1836
Søndernæs, Brøns
D:
4 dec. 1886
Guldager
Kirstine Jepsen
1839-1900
Kirstine Jepsen
F:
28 nov. 1839
Toftnæs, Alslev
G:
13 okt. 1859
Alslev
D:
12 nov. 1900
Guldager
Maren Schack
1795-1890
Maren Schack
F:
6 jan. 1795
Alslev
D:
11 jan. 1890
Søndernæs, Brøns
Laurids Feddersen Krog
1800-1843
Laurids Feddersen Krog
F:
11 okt. 1800
Søndernæs, Brøns
G:
23 sep. 1826
Brøns
D:
6 okt. 1843
Søndernæs, Brøns
Peder Schack
1887-1964
Peder Schack
F:
4 jul. 1887
Alslev
D:
5 okt. 1964
Alslev
Hans Pedersen Schack
1890-1974
Hans Pedersen Schack
F:
16 jul. 1890
Alslev
D:
22 jul. 1974
Sejs, Linå
Elise Jensine Tarp
1895-
Elise Jensine Tarp
F:
7 okt. 1895
Varde
G:
26 dec. 1916
Varde
Laurids Schack
1892-1969
Laurids Schack
F:
12 jun. 1892
Alslev
D:
7 nov. 1969
Alslev
Kirsten Nielsen
1889-1974
Kirsten Nielsen
F:
30 okt. 1889
Stauning
G:
25 apr. 1919
Stauning
D:
26 okt. 1974
Alslev
Axel Schack
1897-
Axel Schack
F:
16 mar. 1897
Alslev
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
1899-
Meta Kirstine Margrethe Sørensen
F:
18 apr. 1899
Ålunde, Fåborg
G:
9 nov. 1946
Alslev
Karl Christian Andreas Schack
1902-
Karl Christian Andreas Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
Margrethe Nielsen
1906-
Margrethe Nielsen
F:
31 maj 1906
Dølby
G:
5 nov. 1939
Esbjerg
Anna Cathrine Marie Schack
1902-1938
Anna Cathrine Marie Schack
F:
24 apr. 1902
Alslev
D:
10 mar. 1938
Usserød
Andreas Schack
1854-1939
Andreas Schack
F:
2 aug. 1854
Alslev
D:
20 dec. 1939
Alslev
Anne Marie Pedersen
1866-1951
Anne Marie Pedersen
F:
10 jan. 1866
Alslev
G:
22 sep. 1885
Alslev
D:
24 jun. 1951
Alslev
Kristian Olldag
1881-1961
Kristian Olldag
F:
6 nov. 1881
Alslev
D:
1961
Spangsbjerg, Esbjerg
Katrine Olldag
1883-1965
Katrine Olldag
F:
20 sep. 1883
Alslev
D:
14 nov. 1965
København
Johannes Grøntved
1882-1956
Johannes Grøntved
F:
25 jan. 1882
Grøntved, Mygdal
G:
25 jul. 1912
Skast
D:
11 jul. 1956
Frederiksberg
Peder Schack Olldag
1885-1970
Peder Schack Olldag
F:
26 okt. 1885
Alslev
D:
16 dec. 1970
Aulum
Katrine Marie Emilie Jensen
1893-1969
Katrine Marie Emilie Jensen
F:
18 dec. 1893
Haderup
G:
6 okt. 1916
Sevel
D:
18 sep. 1969
Aulum
Elise Schack Olldag
1888-1966
Elise Schack Olldag
F:
5 jan. 1888
Alslev
D:
1966
Kolding
Vilhelm Marius Schack Olldag
1890-1891
Vilhelm Marius Schack Olldag
F:
1 sep. 1890
Alslev
D:
14 jun. 1891
Alslev
Marie Schack
1856-1890
Marie Schack
F:
3 nov. 1856
Alslev
D:
12 sep. 1890
Alslev
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
21 jun. 1880
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Laurids Schack
1859-1875
Laurids Schack
F:
7 feb. 1859
Alslev
D:
14 jun. 1875
Alslev
Johannes Schack Larsen
1889-ca. 1966
Johannes Schack Larsen
F:
12 aug. 1889
Bringstrup
D:
ca. 1966
Ringsted
Anna Oline Olesen
1889-1948
Anna Oline Olesen
F:
11 nov. 1889
Sigersted
G:
1 mar. 1912
Bringstrup
D:
MARTS 1948
Ringsted
Laurids Schack Larsen
1891-1979
Laurids Schack Larsen
F:
2 feb. 1891
Bringstrup
D:
16 aug. 1979
Fjenneslev
Mary Johanne Mariane Hansen
1906-1973
Mary Johanne Mariane Hansen
F:
3 jun. 1906
Herlufmagle
G:
31 jan. 1931
Fjenneslev
D:
5 okt. 1973
Fjenneslev
Kamma Elisabeth Schack Larsen
1892-1979
Kamma Elisabeth Schack Larsen
F:
28 okt. 1892
Bringstrup
D:
17 dec. 1979
Søborg
Jens Martin Olsen
1892-1980
Jens Martin Olsen
F:
22 jun. 1892
Udby
G:
3 mar. 1917
Fjenneslev
D:
0301-1980
Søborg
Astrid Katrine Schack Larsen
1894-1928
Astrid Katrine Schack Larsen
F:
27 dec. 1894
Bringstrup
D:
26 okt. 1928
Fjenneslev
Elna Schack Larsen
1896-1966
Elna Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
14 dec. 1966
København
Jens Johannes Hansen
1895-1974
Jens Johannes Hansen
F:
11 aug. 1895
Ringsted
G:
14 nov. 1919
Fjenneslev
D:
6 feb. 1974
København
Valdemar Schack Larsen
1896-1896
Valdemar Schack Larsen
F:
30 jan. 1896
Bringstrup
D:
12 feb. 1896
Bringstrup
Marie Schack Larsen
1897-1955
Marie Schack Larsen
F:
14 apr. 1897
Bringstrup
D:
20 maj 1955
Lyngby
Valdemar Schack Larsen
1898-1899
Valdemar Schack Larsen
F:
27 sep. 1898
Bringstrup
D:
23 jan. 1899
Bringstrup
Viggo Schack Larsen
1900-1952
Viggo Schack Larsen
F:
27 maj 1900
Bringstrup
D:
30 jun. 1952
København
Gudrun Sørine Therese Klausen
1906-1968
Gudrun Sørine Therese Klausen
F:
18 apr. 1906
Vig
G:
6 jan. 1925
Udby
D:
25 nov. 1968
Sundby
Ingeborg Schack
1861-1946
Ingeborg Schack
F:
4 maj 1861
Alslev
D:
28 dec. 1946
Fjenneslev
Niels Larsen
1843-1929
Niels Larsen
F:
13 maj 1843
Bringstrup
G:
9 okt. 1888
Alslev
D:
12 jul. 1929
Fjenneslevmagle
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
1890-
Katrine Schack Kristensen Mulbjerg
F:
20 mar. 1890
Stauning
Christian Schack Mulbjerg
1891-
Christian Schack Mulbjerg
F:
5 maj 1891
Stauning
D:
Lillering, Framlev
Karen Johanne Cecilie Christensen
1894-1945
Karen Johanne Cecilie Christensen
F:
6 okt. 1894
Hjørring
G:
22 aug. 1919
Hjørring
D:
25 feb. 1945
Kraghede, Ø. Brønderslev
Viggo Schack Mulbjerg
1894-
Viggo Schack Mulbjerg
F:
16 sep. 1894
Tåstrup, Harlev
Gerda Marie Schack Mulbjerg
1902-
Gerda Marie Schack Mulbjerg
F:
31 dec. 1902
Arne Holten Lützhøft Christensen
1897-
Arne Holten Lützhøft Christensen
F:
20 apr. 1897
G:
24 maj 1927
Dalum
Maria Petrea Cathrine Schack
1864-1916
Maria Petrea Cathrine Schack
F:
19 nov. 1864
Alslev
D:
19 nov. 1916
Hjørring
Hans Mulbjerg
1861-1930
Hans Mulbjerg
F:
1 apr. 1861
Dejbjerg
G:
1 apr. 1889
Alslev
D:
7 dec. 1930
Hjørring
Marie Schack Olldag
1893-1975
Marie Schack Olldag
F:
3 feb. 1893
Alslev
D:
18 sep. 1975
Varde
Ellen Schack Olldag
1895-1970
Ellen Schack Olldag
F:
21 mar. 1895
Alslev
D:
18 sep. 1970
Rønde
Arne Nielsen
1891-1970
Arne Nielsen
F:
26 nov. 1891
Vordingborg
G:
24 sep. 1919
D:
26 feb. 1970
Varde
Sigrid Schack Olldag
1898-1972
Sigrid Schack Olldag
F:
21 maj 1898
Sønder-Felding
D:
21 sep. 1972
Varde
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
1905-
Thorvald Ingvard Chr.Marius Sørensen
F:
18 okt. 1905
Aarhus
G:
4 jul. 1926
Assing
Gudrun Schack Olldag
1900-1971
Gudrun Schack Olldag
F:
5 apr. 1900
Sønder-Felding
D:
8 feb. 1971
Brande
Peder Østergaard
1899-1979
Peder Østergaard
F:
22 okt. 1899
Sdr. Lem
G:
17 nov. 1923
Hoven
D:
26 maj 1979
Give
Valdemar Schack Olldag
1905-
Valdemar Schack Olldag
F:
19 aug. 1905
Sønder-Felding
Johanne Mathilde Pedersen
Rigmor Schack Olldag
1907-
Rigmor Schack Olldag
F:
16 aug. 1907
Sønder-Felding
Carl Eduard Frederiksen
1903-1980
Carl Eduard Frederiksen
F:
8 feb. 1903
Søndersø
G:
20 nov. 1927
Assing
D:
31 okt. 1980
Kolding
Pedrea Schack
1867-1926
Pedrea Schack
F:
2 maj 1867
Alslev
D:
28 nov. 1926
Sønder-Felding
Vilhelm Olldag
1855-1935
Vilhelm Olldag
F:
1 jun. 1855
Hohendorn, Holsten, Tyskland
G:
4 jun. 1892
Alslev
D:
25 apr. 1935
Sønder-Felding
Peder Schack
1826-1909
Peder Schack
F:
30 nov. 1826
Varde
D:
19 jan. 1909
Alslev Mølle, Alslev
Cathrine Krog
1827-1878
Cathrine Krog
F:
13 feb. 1827
Søndernæs, Brøns
G:
9 okt. 1852
Alslev
D:
7 aug. 1878
Alslev
Hans Jensen
1853-1858
Hans Jensen
F:
25 jun. 1853
Varde
D:
27 jul. 1858
Varde
Ingeborg Petrea Jensen
1854-
Ingeborg Petrea Jensen
F:
22 nov. 1854
Varde
Henrik Ferdinand Hansen
1836-
Henrik Ferdinand Hansen
F:
6 aug. 1836
Korning
G:
6 nov. 1874
Varde
Marie Schack
1828-1859
Marie Schack
F:
13 okt. 1828
Varde
D:
19 jan. 1859
Varde
Andreas Jensen
1823-1874
Andreas Jensen
F:
11 jan. 1823
Varde
G:
12 jun. 1852
Alslev
D:
30 maj 1874
Varde
Niels Kirstinus Schack Andersen
1883-1969
Niels Kirstinus Schack Andersen
F:
21 apr. 1883
No
D:
20 mar. 1969
Haderslev
Ettie Kirstine Caroline Holdt
1886-1955
Ettie Kirstine Caroline Holdt
F:
29 maj 1886
Varde
G:
12 aug. 1909
Varde
D:
17 jan. 1955
Haderslev
Margrethe Niedermann Feddersen
1900-
Margrethe Niedermann Feddersen
F:
5 apr. 1900
Ringkøbing
G:
1956
Haderslev
Andreas Schack Andersen
1884-
Andreas Schack Andersen
F:
3 nov. 1884
Varde
D:
USA
Jensine Mathilde Andrea Schack Andersen
1886-1971
Jensine Mathilde Andrea Schack Andersen
F:
27 nov. 1886
Varde
D:
1971
Poul Nielsen Poulsen
1876-1943
Poul Nielsen Poulsen
F:
21 jul. 1876
Skødstrup
G:
16 maj 1905
Varde
D:
JUNI 1943
Gårde, Tistrup
Mette Cathrine Schack Andersen
1888-1980
Mette Cathrine Schack Andersen
F:
13 dec. 1888
Varde
D:
8 dec. 1980
Herning
Niels Christian Nielsen
1885-1945
Niels Christian Nielsen
F:
20 jan. 1885
Nordrup
G:
18 okt. 1913
Varde
D:
16 jul. 1945
Herning
Niels Andersen
1857-1925
Niels Andersen
F:
7 aug. 1857
Varde
D:
14 maj 1925
Varde
Mette Cathrine Borup
1858-1892
Mette Cathrine Borup
F:
6 jul. 1858
Skive
G:
22 aug. 1882
Skive
D:
5 jul. 1892
Varde
Anne Dorthea Nielsen
1871-
Anne Dorthea Nielsen
F:
1871
G:
1893
Andreas Schack Andersen
1858-1859
Andreas Schack Andersen
F:
22 dec. 1858
Varde
D:
9 sep. 1859
Varde
Johanne Madsen
1880-1950
Johanne Madsen
F:
25 feb. 1880
Tistrup
D:
6 jan. 1950
Holsted
Jens Christian Christiansen
1873-1960
Jens Christian Christiansen
F:
21 maj 1873
Tistrup
G:
12 maj 1913
Skast
D:
30 jan. 1960
Holsted
Kirstine Madsen
1882-1955
Kirstine Madsen
F:
2 feb. 1882
Tistrup
D:
24 okt. 1955
Voldby
Hans Jepsen Hansen
1881-1943
Hans Jepsen Hansen
F:
3 feb. 1881
Tistrup
G:
30 jul. 1909
Tistrup
D:
23 jul. 1943
Voldby
Hans Madsen
1884-1884
Hans Madsen
F:
31 maj 1884
Tistrup
D:
7 jun. 1884
Marie Kristine Madsen
1885-1961
Marie Kristine Madsen
F:
17 sep. 1885
Tistrup
D:
26 sep. 1961
Voldby
Carl Dolmer
1885-1958
Carl Dolmer
F:
27 feb. 1885
Voldby
G:
6 jun. 1925
Voldby
D:
5 maj 1958
Voldby
Hans Malfeld
1888-1972
Hans Malfeld
F:
25 dec. 1888
Tistrup
D:
14 nov. 1972
Kolind
Dagny Nørgaard
1899-
Dagny Nørgaard
F:
16 jun. 1899
Vamdrup
G:
7 maj 1920
Kolind
Niels Madsen
1891-1979
Niels Madsen
F:
18 mar. 1891
Tistrup
D:
11 aug. 1979
Løsning
Helga Dinesen
1895-
Helga Dinesen
F:
13 dec. 1895
Bjerager
G:
16 maj 1918
Odder
Mads Kristian Madsen
1893-1929
Mads Kristian Madsen
F:
25 maj 1893
Tistrup
D:
25 okt. 1929
Framlev
Maren Jensen
1895-1981
Maren Jensen
F:
2 aug. 1895
Gylling
G:
30 jul. 1920
Gylling
D:
1 mar. 1981
Aarhus
Andrea Madsen
1895-1974
Andrea Madsen
F:
27 jun. 1895
Tistrup
D:
17 nov. 1974
Midskov, Mesinge
Christian Jørgensen
1894-
Christian Jørgensen
F:
4 sep. 1894
Midskov
G:
21 dec. 1929
Mesinge
Ellen Marie Madsen
1897-1979
Ellen Marie Madsen
F:
10 apr. 1897
Tistrup
D:
okt. 1979
Bogø
Anker Jensen
Ingvart Møller Nadsen
1900-1979
Ingvart Møller Nadsen
F:
23 aug. 1900
Tistrup
D:
1 aug. 1979
Skast
Petra Kirstine Jensen
1907-
Petra Kirstine Jensen
F:
31 okt. 1907
Skast
G:
8 jul. 1927
Skast
Ingeborg Andersen
1860-1925
Ingeborg Andersen
F:
16 dec. 1860
Varde
D:
17 feb. 1925
Skast
Ole Madsen
1850-1909
Ole Madsen
F:
11 mar. 1850
Feld, Tistrup
G:
27 jan. 1880
Tistrup
D:
30 mar. 1909
Fredericia
Andrea Andersen
1864-1885
Andrea Andersen
F:
26 maj 1864
Ølgod
D:
28 nov. 1885
Varde
Alfred Andersen
1899-1952
Alfred Andersen
F:
29 jul. 1899
Esbjerg
D:
22 jul. 1952
Esbjerg
Anna Kathrine Nissen
1901-
Anna Kathrine Nissen
F:
19 nov. 1901
Ribe
G:
6 maj 1922
Esbjerg
Jens Boisen Andersen
1866-1945
Jens Boisen Andersen
F:
13 jan. 1866
Ølgod
D:
1 jan. 1945
Esbjerg
Augusta Mathilde Johannesdåtter
1863-1939
Augusta Mathilde Johannesdåtter
F:
24 apr. 1863
Näfverstad, Sverige
G:
6 maj 1890
Esbjerg
D:
nov. 1939
Esbjerg
dødfødt søn
1868-1868
dødfødt søn
F:
5 aug. 1868
Ølgod
D:
5 aug. 1868
Mathilde Andersen
Niels Kristian Otto Andersen
1870-
Niels Kristian Otto Andersen
F:
8 okt. 1870
Ølgod
Kirstine Schack
1830-1882
Kirstine Schack
F:
7 jul. 1830
Alslev
D:
24 mar. 1882
Ølgod
Niels Andersen
1829-1882
Niels Andersen
F:
5 jun. 1829
Varde
G:
7 jun. 1856
Varde
D:
8 dec. 1882
Ølgod
dødfødt datter
1858-1858
dødfødt datter
F:
13 sep. 1858
Varde
D:
13 sep. 1858
Varde
Niels Andreas Andersen
1859-1860
Niels Andreas Andersen
F:
26 sep. 1859
Varde
D:
9 apr. 1860
Catrine Andersen
1861-
Catrine Andersen
F:
2 mar. 1861
Varde
Ingeborg Marie Andersen
1862-1863
Ingeborg Marie Andersen
F:
29 jul. 1862
Varde
D:
4 aug. 1863
Anders Christian Barclay Ravnkjær
1889-1915
Anders Christian Barclay Ravnkjær
F:
11 nov. 1889
København
D:
13 jul. 1915
Ingeborg Marie Andersen
1863-1921
Ingeborg Marie Andersen
F:
11 okt. 1863
Varde
D:
8 sep. 1921
København
Christen Christiansen Ravnkjær
1860-1938
Christen Christiansen Ravnkjær
F:
29 mar. 1860
Lyne
G:
19 maj 1888
København
D:
11 mar. 1938
København
Frederik Carl Christian Andersen
1865-
Frederik Carl Christian Andersen
F:
1 okt. 1865
Varde
Andreas Schack Andersen
1867-1884
Andreas Schack Andersen
F:
12 okt. 1867
Varde
D:
19 jan. 1884
Varde
Elna Andersen
1870-1889
Elna Andersen
F:
3 feb. 1870
Varde
D:
21 maj 1889
Varde
Nielsine Andrea Schack
1835-1905
Nielsine Andrea Schack
F:
5 aug. 1835
Alslev
D:
28 feb. 1905
Varde
Hans Peder Andersen
1832-1887
Hans Peder Andersen
F:
23 feb. 1832
Varde
G:
9 okt. 1857
Varde
D:
4 aug. 1887
Varde
Anders Schack
1797-1874
Anders Schack
F:
22 jul. 1797
Alslev Mølle
D:
2 feb. 1874
Alslev Mølle
Ingeborg Pedersdatter
1808-1884
Ingeborg Pedersdatter
F:
1808
Varde
G:
23 sep. 1825
Varde
D:
21 maj 1884
Alslev Mølle
Mette Cathrine Møller
1871-1875
Mette Cathrine Møller
F:
19 jul. 1871
Ballum s. (Østerende)
D:
21 mar. 1875
Ballum s. (Østerende)
Maria Schack
1829-1877
Maria Schack
F:
24 aug. 1829
Brøns s. (Astrup)
D:
8 okt. 1877
Ballum s. (Østerende)
Hans Thygesen Møller
1818-
Hans Thygesen Møller
F:
4 mar. 1818
Ballum s. (Østerende)
G:
17 okt. 1867
Ballum
Anna Schack
1832-1834
Anna Schack
F:
17 mar. 1832
D:
27 feb. 1834
Agnes Brorsen
1904-
Agnes Brorsen
F:
9 jul. 1904
Farup s. (Nr. Farup)
Dødfødt datter
1906-1906
Dødfødt datter
F:
2 feb. 1906
Farup s. (Nr. Farup)
D:
2 feb. 1906
Farup s. (Nr. Farup)
Karen Edith Schack Brorsen
1908-
Karen Edith Schack Brorsen
F:
21 apr. 1908
Farup s. (Nr. Farup)
Poul Gamrath
1902-
Poul Gamrath
F:
30 aug. 1902
Frederiksberg (Solbjerg s.)
G:
16 maj 1932
Farup
Hansmine Caroline Jensine Schack
1881-1911
Hansmine Caroline Jensine Schack
F:
28 nov. 1881
Brøns s. (Astrup)
D:
5 maj 1911
Nr. Farup
Søren Brorsen
1875-1961
Søren Brorsen
F:
1 jul. 1875
Farup s. (Nr. Farup)
G:
5 jun. 1903
D:
17 feb. 1961
København (Rigshospitalet)
Niels Hansen Schack
1833-1921
Niels Hansen Schack
F:
20 dec. 1833
Brøns s. (Astrup)
D:
5 nov. 1921
Brøns s. (Astrup)
Ellen Marie Mortensen
1848-1926
Ellen Marie Mortensen
F:
22 aug. 1848
Fardrup
G:
20 maj 1880
Brøns
D:
28 mar. 1926
Brøns s. (Astrup)
Christian Sølbeck
1860-
Christian Sølbeck
F:
10 mar. 1860
Døstrup
Mette Kjestine Christiansen
1886-
Mette Kjestine Christiansen
F:
22 nov. 1886
Abild s. (Brodersgård)
Caroline Sølbeck
1861-
Caroline Sølbeck
F:
14 aug. 1861
Døstrup
Jens Mathiesen Christiansen
1861-
Jens Mathiesen Christiansen
F:
1 jun. 1861
G:
5 mar. 1886
Abild
Dødfødt datter
1864-1864
Dødfødt datter
F:
5 mar. 1864
Døstrup
D:
5 mar. 1864
Døstrup
Anna Schack
1835-1864
Anna Schack
F:
17 nov. 1835
Brøns s. (Astrup)
D:
7 maj 1864
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
17 sep. 1859
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Laust Hansen Obeling
1910-1995
Laust Hansen Obeling
F:
26 maj 1910
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1995
Carla Christine Petersen
1921-ca. 1991
Carla Christine Petersen
F:
26 sep. 1921
Daler s.
G:
19 nov. 1948
Daler k.
D:
ca. 1991
Anna Kjestine Obeling
Hans Andreas Obeling
Johannes Obeling
Kjesten Laustsen
Karoline Margrethe Obeling
Peder Obeling
1870-1952
Peder Obeling
F:
5 apr. 1870
Brøns s. (Astrup)
D:
28 maj 1952
Brøns s. (Astrup)
Gunder Kirstine Hansen
1876-1923
Gunder Kirstine Hansen
F:
11 sep. 1876
Skærbæk s. (Melby)
G:
27 okt. 1908
Skærbæk
D:
9 jul. 1923
Brøns s. (Astrup)
Caroline Cathrine Obeling
1875-
Caroline Cathrine Obeling
F:
12 maj 1875
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Obeling
1877-
Ingeborg Obeling
F:
6 maj 1877
Brøns s. (Astrup)
Wilhelm Heinrich Louis Lange
1873-
Wilhelm Heinrich Louis Lange
F:
10 maj 1873
G:
12 okt. 1901
Abild
Hans Michael Obeling
1879-
Hans Michael Obeling
F:
4 maj 1879
Brøns s. (Astrup)
Jensine Schack
1837-1884
Jensine Schack
F:
30 nov. 1837
Brøns s. (Astrup)
D:
17 feb. 1884
Brøns
Laurids Pedersen Obeling
1833-1892
Laurids Pedersen Obeling
F:
16 aug. 1833
Brøns
G:
21 okt. 1865
Brøns
D:
30 dec. 1892
Brøns s. (Astrup)
Andrea Schack
1839-1861
Andrea Schack
F:
11 dec. 1839
Brøns s. (Astrup)
D:
6 apr. 1861
Brøns
Dødfødt søn
1879-1879
Dødfødt søn
F:
27 okt. 1879
Brøns s. (Astrup)
D:
27 okt. 1879
Brøns s. (Astrup)
Hansmine Caroline Schack
1842-1879
Hansmine Caroline Schack
F:
15 feb. 1842
Brøns s. (Astrup)
D:
29 okt. 1879
Brøns
Eskild Lauridsen Schack
1841-
Eskild Lauridsen Schack
F:
14 okt. 1841
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1875
Brøns
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
5 feb. 1845
D:
5 feb. 1845
Jens Andersen Schack
1847-
Jens Andersen Schack
F:
7 sep. 1847
Hans Michael Schack
1800-1874
Hans Michael Schack
F:
11 feb. 1800
Alslev Mølle
D:
25 nov. 1874
Brøns s. (Astrup)
Karen Jensdatter
1803-1884
Karen Jensdatter
F:
1803
Brøns
G:
4 nov. 1826
Brøns
D:
29 aug. 1884
Brøns s. (Astrup)
Hans Jørgensen
1841-1920
Hans Jørgensen
F:
6 dec. 1841
Torrup, Alslev
D:
1 nov. 1920
Alslev Mølle, Alslev
Ane Marie Jørgensen
1845-1845
Ane Marie Jørgensen
F:
13 aug. 1845
Torrup, Alslev
D:
13 okt. 1845
Kirstine Schack
1801-1845
Kirstine Schack
F:
24 maj 1801
Alslev Mølle
D:
17 aug. 1845
Torrup, Alslev
Jørgen Hansen
ca. 1800-1857
Jørgen Hansen
F:
ca. 1800
G:
10 okt. 1840
Alslev
D:
10 apr. 1857
Torrup, Alslev
Niels Andersen Schack
1756-1833
Niels Andersen Schack
F:
21 nov. 1756
Brøns
D:
1 nov. 1833
Alslev Mølle
Marie Madsdatter
1759-1847
Marie Madsdatter
F:
8 mar. 1759
Brøns s. (Astrup)
G:
17 apr. 1789
Brøns
D:
17 apr. 1847
Alslev Mølle
Hans (Michael) Schack
1758-1810
Hans (Michael) Schack
F:
8 jan. 1758
Brøns
D:
1810
Alslev
Kirsten Nisdatter
Kirsten Nisdatter
G:
30 maj 1788
Anders Andersen Schack
1760-1779
Anders Andersen Schack
F:
17 sep. 1760
Brøns
D:
1779
Botilla Andersdatter Schack
1763-1764
Botilla Andersdatter Schack
F:
29 nov. 1763
Brøns
D:
1764
Brøns
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 maj 1836
D:
12 maj 1836
Christian Luffe
1795-1875
Christian Luffe
F:
25 okt. 1795
Rejsby
D:
9 jun. 1875
Karen Adsersdatter
1797-1875
Karen Adsersdatter
F:
12 maj 1797
G:
26 maj 1835
D:
2 feb. 1875
Anders Luffe
1797-1872
Anders Luffe
F:
30 nov. 1797
D:
25 jun. 1872
Johanne Luffe
1802-
Johanne Luffe
F:
10 aug. 1802
Botilla Andersdatter Schack
1765-1808
Botilla Andersdatter Schack
F:
8 jul. 1765
Brøns
D:
29 dec. 1808
Johannes Luffe
1758-1839
Johannes Luffe
F:
17 mar. 1758
Brøns
G:
3 mar. 1791
Brøns
D:
26 feb. 1839
Rejsby
Anders Nielsen Schack
1729-1765
Anders Nielsen Schack
F:
6 jan. 1729
Brøns s. (Astrup)
D:
1765
Brøns
Maren Hansdatter
1725-eft. 1784
Maren Hansdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrup)
G:
16 feb. 1753
Brøns
D:
eft. 1784
Hans Schack
1730-
Hans Schack
F:
1730
Andres Schack
1733-
Andres Schack
F:
1733
Brøns
Niels Schack Aagaard
1807-1808
Niels Schack Aagaard
F:
1807
D:
1808
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
1809-1836
Karine Ansine Sophia Schack Aagaard
F:
5 apr. 1809
Agerskov
D:
8 feb. 1836
Hinrich Jensen
1801-
Hinrich Jensen
F:
16 maj 1801
Tønder
G:
31 dec. 1834
Emilie Nicoline Catharine Bøllemose
1870-1870
Emilie Nicoline Catharine Bøllemose
F:
5 apr. 1870
Glud
D:
20 jun. 1870
Glud
Einar Johannes Bøllemose
1871-
Einar Johannes Bøllemose
F:
29 jun. 1871
Glud
Harald Albert Bøllemose
1874-1874
Harald Albert Bøllemose
F:
25 jan. 1874
Glud
D:
11 mar. 1874
Glud
Ingeborg Katrine Nikoline Bøllemose
1875-
Ingeborg Katrine Nikoline Bøllemose
F:
25 jan. 1875
Grindsted
Harald Kristjan Albert Bøllemose
1876-
Harald Kristjan Albert Bøllemose
F:
19 sep. 1876
Grindsted
Ida Knudine Grauer
1840-1881
Ida Knudine Grauer
F:
22 mar. 1840
Aabenraa
D:
15 apr. 1881
Skelby
Emil Frederik Bøllemose
1832-1896
Emil Frederik Bøllemose
F:
31 maj 1832
Nykøbing M.
G:
6 aug. 1867
Aabenraa
D:
19 mar. 1896
Skelby
Maria Sophia Grauer
1842-1843
Maria Sophia Grauer
F:
28 jan. 1842
Aabenraa
D:
30 apr. 1843
Aabenraa
Dødfødt søn
1876-1876
Dødfødt søn
F:
1 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
D:
1 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
Harald Knud Hieronimus Grauer
1843-1888
Harald Knud Hieronimus Grauer
F:
23 dec. 1843
D:
30 mar. 1888
Sophie Mathilde Ibsen
1857-1876
Sophie Mathilde Ibsen
F:
27 okt. 1857
København (Vor Frue)
G:
29 jun. 1875
København (Vor Frue)
D:
27 aug. 1876
Aarhus (Vor Frue)
Axel Grauer
1878-
Axel Grauer
F:
19 nov. 1878
Aarhus (Vor Frue)
Mathilde Sohie Grauer
1879-
Mathilde Sohie Grauer
F:
4 nov. 1879
Aarhus (Vor Frue)
Thyra Grauer
1880-
Thyra Grauer
F:
14 nov. 1880
Aarhus (Vor Frue)
Ingeborg Grauer
1882-
Ingeborg Grauer
F:
12 jul. 1882
Aarhus (Vor Frue)
Axel Sofus Daniel Bang
1857-1942
Axel Sofus Daniel Bang
F:
14 jun. 1857
København (Holmens s.)
D:
6 jan. 1942
København (Slotskirkens s. (Holmens kb.))
Ellen Grauer
1886-
Ellen Grauer
F:
25 maj 1886
Aarhus (Vor Frue)
Karen Grauer
1887-
Karen Grauer
F:
23 maj 1887
Aarhus (Vor Frue)
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
1857-1935
Charlotte Emilie Clara Mazar de la Garde
F:
27 aug. 1857
Lübeck
D:
7 jun. 1935
København (Skt. Jakobs s.)
Aage Grauer Ravnsgaard
1876-1941
Aage Grauer Ravnsgaard
F:
2 jul. 1876
Stubbekøbing
D:
9 jul. 1941
Viggo Grauer Ravnsgaard
1877-1882
Viggo Grauer Ravnsgaard
F:
6 jul. 1877
Stubbekøbing
D:
11 jun. 1882
Stubbekøbing
Otto Lave Wilhelm Marckmann
1909-1995
Otto Lave Wilhelm Marckmann
F:
5 sep. 1909
København
D:
11 dec. 1995
Merete Segelcke
1913-2001
Merete Segelcke
F:
1 jun. 1913
Næstved (Skt. Peders s.)
G:
27 nov. 1935
København (Holmens k.)
D:
6 nov. 2001
Erik Marckmann
1912-1989
Erik Marckmann
F:
12 mar. 1912
København
D:
11 apr. 1989
Ingrid Beate Jørgensen
1910-1958
Ingrid Beate Jørgensen
F:
14 nov. 1910
G:
23 sep. 1938
D:
15 jun. 1958
Marie Sofie Elise Marckmann
1914-2003
Marie Sofie Elise Marckmann
F:
1 maj 1914
København
D:
17 apr. 2003
Agnethe Nicoline Sophie Ravnsgaard
1880-1964
Agnethe Nicoline Sophie Ravnsgaard
F:
6 mar. 1880
Stubbekøbing
D:
17 nov. 1964
Aage Ludvig Alexander Marckmann
1875-1940
Aage Ludvig Alexander Marckmann
F:
29 mar. 1875
Nykøbing F.
G:
19 maj 1905
Stubbekøbing
D:
26 sep. 1940
København
Sophia Marine Grauer
1846-1911
Sophia Marine Grauer
F:
15 apr. 1846
Aabenraa
D:
19 feb. 1911
København (Skt. Jakobs s.)
Laue Ravnsgaard
1843-1919
Laue Ravnsgaard
F:
6 aug. 1843
Rise
G:
28 okt. 1875
Aarhus (Vor Frue)
D:
12 dec. 1919
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Elsa Grauer
1884-
Elsa Grauer
F:
6 feb. 1884
Helsingør (Skt. Mariæ s.)
Signe Maria Grauer
1889-
Signe Maria Grauer
F:
4 dec. 1889
Aarhus (Vor Frue s.)
Niels Christian Schack Grauer
1852-1914
Niels Christian Schack Grauer
F:
18 feb. 1852
D:
3 okt. 1914
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Johanne Elisabeth Svendsen
1853-1929
Johanne Elisabeth Svendsen
F:
29 apr. 1853
Helsingør (Doms.)
G:
10 jan. 1883
Helsingør (Skt. Mariæ k.)
D:
25 mar. 1929
København (Skt. Jakobs s.)
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
1811-1874
Nicoline Dorthea Schack Aagaard
F:
15 apr. 1811
Agerskov
D:
27 aug. 1874
Jacob Jørgen Grauer
1810-1875
Jacob Jørgen Grauer
F:
4 jul. 1810
Rise
G:
15 jun. 1838
D:
7 feb. 1875
Niels Schack Aagaard
1813-1895
Niels Schack Aagaard
F:
12 jul. 1813
Agerskov
D:
6 maj 1895
Julie Auguste Carlsen
1823-
Julie Auguste Carlsen
F:
19 dec. 1823
Aabenraa
G:
21 nov. 1843
Aabenraa (i huset)
Dødfødt søn
1815-1815
Dødfødt søn
F:
29 dec. 1815
Agerskov
D:
29 dec. 1815
Agerskov
Ingeborg Schack
1772-1838
Ingeborg Schack
F:
10 feb. 1772
D:
19 mar. 1838
Knud Aagaard
1769-1838
Knud Aagaard
F:
22 mar. 1769
G:
1806
D:
27 feb. 1838
Niels Nielsen Schack
1774-1810
Niels Nielsen Schack
F:
1774
D:
12 jan. 1810
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
1810-1870
Karoline Vilhelmine Juliane Schack Eyber
F:
1 aug. 1810
Ørum s. (Ørumgård)
D:
3 jun. 1870
Thisted landsogn (Tingstrup)
Vilhelm Leopold Schibbye
1843-1913
Vilhelm Leopold Schibbye
F:
29 nov. 1843
Harring s. (Øland)
D:
25 aug. 1913
Tikøb s. (Villa Falo i Espergærde)
Helga Schibbye
1873-1899
Helga Schibbye
F:
7 nov. 1873
Hobro
D:
14 apr. 1899
Frederiksberg
Karsten Emil Jørgensen
1872-
Karsten Emil Jørgensen
F:
1872
Frederiksberg slotssogn
G:
11 jan. 1898
Hobro
Else Schibbye
1904-1986
Else Schibbye
F:
16 okt. 1904
Skt. Thomas
D:
2 apr. 1986
Tage Skot-Hansen
1902-1967
Tage Skot-Hansen
F:
2 dec. 1902
Fredericia (Michaelis s.)
G:
28 jun. 1930
Viborg (Domkirken)
D:
15 mar. 1967
Grete Schibbye
1908-1999
Grete Schibbye
F:
9 jul. 1908
Frederikssund
D:
1 mar. 1999
Arne Degn Barfred
1906-1983
Arne Degn Barfred
F:
22 apr. 1906
Frederiksberg
G:
21 nov. 1931
Viborg (Domkirken)
D:
22 jan. 1983
Viborg
Henning Schibbye
1912-1969
Henning Schibbye
F:
16 nov. 1912
Aarhus (Skt. Pauls s.)
D:
28 jun. 1969
Viborg
Jonna Vida Henriette Lyse
Eigil Schibbye
1917-1987
Eigil Schibbye
F:
25 jan. 1917
Åby s. (Åbyhøj)
D:
23 jun. 1987
Elida Hegner Clausen
Oscar Schibbye
1876-1957
Oscar Schibbye
F:
13 jun. 1876
Hobro
D:
20 feb. 1957
Hillerød
Agnete Henrichsen
1880-1956
Agnete Henrichsen
F:
4 dec. 1880
Skive
G:
2 jan. 1904
Skive
D:
19 feb. 1956
Hillerød
Inge Høegh Bek
1908-1981
Inge Høegh Bek
F:
2 aug. 1908
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
10 maj 1981
Jens Jacob Høegh Bek
1910-1992
Jens Jacob Høegh Bek
F:
31 jul. 1910
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
28 mar. 1992
København
Antonie Boyer
Helga Høegh Bek
1914-1947
Helga Høegh Bek
F:
16 okt. 1914
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
3 nov. 1947
Randers (Skt. Peders s.)
Friedrich Lisch
-1947
Friedrich Lisch
D:
SENEST 1947
Astrid Schibbye
1881-1972
Astrid Schibbye
F:
26 jun. 1881
Hobro
D:
6 mar. 1972
Aage Bek
1880-1943
Aage Bek
F:
17 jun. 1880
Halling s.
G:
8 maj 1907
København (Matthæus k.)
D:
12 apr. 1943
Arthur Schibbye
1884-
Arthur Schibbye
F:
30 nov. 1884
Hobro
Harris Schibbye
Birthe Simonsen
Richard Schibbye
1886-
Richard Schibbye
F:
6 aug. 1886
Hobro
Erna Emilie Haumann-Sørensen
1895-
Erna Emilie Haumann-Sørensen
F:
1895
Nakskov
G:
27 jan. 1916
København (Hans Tausens k.)
Magna Mauritzen
1896-1951
Magna Mauritzen
F:
13 sep. 1896
København (Helligånds s.)
G:
25 jun. 1936
Gentofte
D:
27 mar. 1951
København
Jacob Theodor Schibbye
1845-1932
Jacob Theodor Schibbye
F:
12 feb. 1845
Harring s. (Øland)
D:
20 apr. 1932
Tårbæk
Thomine Christine Larsen
1850-1927
Thomine Christine Larsen
F:
15 dec. 1850
Hobro
G:
10 okt. 1872
Hobro
D:
1 feb. 1927
Tårbæk
Tora Ingeborg Kolbye
1871-
Tora Ingeborg Kolbye
F:
3 nov. 1871
Thisted
Tora Schibbye
1847-1904
Tora Schibbye
F:
5 sep. 1847
D:
7 apr. 1904
København
Hans Peter Kolbye
1832-1898
Hans Peter Kolbye
F:
4 maj 1832
G:
15 jul. 1870
Thisted
D:
7 jul. 1898
København
Adolph Schibbye
1853-1887
Adolph Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
10 jun. 1887
Frederiksberg
Janus Schibbye
1853-1853
Janus Schibbye
F:
8 jun. 1853
Harring s. (Øland)
D:
8 jul. 1853
Harring s. (Øland)
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
1812-1867
Nydallette Henriette Frederikke Schack Eyber
F:
26 mar. 1812
Ørum s. (Ørumgård)
D:
4 jul. 1867
Thisted landsogn (Landlyst)
Martin Nicolai Schibbye
1811-1889
Martin Nicolai Schibbye
F:
19 jul. 1811
Tværsted s.
G:
5 nov. 1842
Ørum
D:
30 jun. 1889
Frederiksberg
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
1814-
Carl Wilhelm Lebrecht Schack Eyber
F:
28 mar. 1814
Ørum s. (Ørumgård)
Ingrid Andrea Mortensen
1896-
Ingrid Andrea Mortensen
F:
6 apr. 1896
Frederikshavn
Karl Kristian Mortensen
1899-
Karl Kristian Mortensen
F:
23 okt. 1899
Frederikshavn
Osa Marie Mortensen
1903-
Osa Marie Mortensen
F:
6 apr. 1903
Frederikshavn
Ingeborg Kathrine Mortensen
1908-
Ingeborg Kathrine Mortensen
F:
22 apr. 1908
Frederikshavn
Martin Peter Mortensen
1862-
Martin Peter Mortensen
F:
11 dec. 1862
Frederikshavn
Hansine Severine Hansen
1866-
Hansine Severine Hansen
F:
8 jan. 1866
Frederikshavn
Jensine Petrine Amalie Mortensen
1863-
Jensine Petrine Amalie Mortensen
F:
21 dec. 1863
Frederikshavn
Marie Josephine Egenine Mortensen
1866-
Marie Josephine Egenine Mortensen
F:
23 okt. 1866
Frederikshavn
Frederikke Vilhelmine Mortensen
1869-
Frederikke Vilhelmine Mortensen
F:
6 jul. 1869
Frederikshavn
Louise Magdalene Mortensen
1872-
Louise Magdalene Mortensen
F:
12 feb. 1872
Frederikshavn
Anna Marcussine Cathinka Mortensen
1873-
Anna Marcussine Cathinka Mortensen
F:
7 nov. 1873
Frederikshavn
Frederik Vilhelm Mortensen
1875-
Frederik Vilhelm Mortensen
F:
9 jun. 1875
Frederikshavn
Victoria Charlotte Mortensen
1875-
Victoria Charlotte Mortensen
F:
9 jun. 1875
Frederikshavn
Julius August Valdemar Mortensen
1878-
Julius August Valdemar Mortensen
F:
19 jul. 1878
Frederikshavn
Charles Emanuel Mortensen
1882-
Charles Emanuel Mortensen
F:
16 sep. 1882
Frederikshavn
Berta Serine Karoline Jensen Rønnest
1883-
Berta Serine Karoline Jensen Rønnest
F:
8 okt. 1883
Flade s.
G:
24 maj 1907
Frederikshavn
Carl Christian Mortensen
1841-1890
Carl Christian Mortensen
F:
21 okt. 1841
Lendum s. (Lille Boien)
D:
4 mar. 1890
Frederikshavn
Maren Kirstine Jensen
1841-1911
Maren Kirstine Jensen
F:
18 jan. 1841
Tværsted
D:
18 dec. 1911
Frederikshavn
Schack Junius Lebrecht Eyber
1815-1845
Schack Junius Lebrecht Eyber
F:
27 jun. 1815
Ørum s. (Ørumgård)
D:
26 jul. 1845
Ørum s.; druknet ved badning
Maren Mortensdatter
Lebrecht Ludvig Schack Eyber
1897-
Lebrecht Ludvig Schack Eyber
F:
29 dec. 1897
Ørum s. (Vilhelmsminde)
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
1851-
Christen Vilhelm Leopold Schack Eyber
F:
16 mar. 1851
Ydby s. (Skibstedgård)
Bertha Mariane Østergaard
1866-1916
Bertha Mariane Østergaard
F:
8 dec. 1866
Sorø
G:
15 maj 1896
Frederiksberg
D:
17 aug. 1916
Thisted
Gudna Marie Nicoline Schreuder
1885-
Gudna Marie Nicoline Schreuder
F:
3 jul. 1885
Hansine Eyber
1889-
Hansine Eyber
F:
20 okt. 1889
V. Vandet s. (Skårupgård)
Vilhelmine Karoline Eyber
1894-1954
Vilhelmine Karoline Eyber
F:
19 feb. 1894
V. Vandet s. (Skårupgård)
D:
29 maj 1954
Peder Møller
1889-1964
Peder Møller
F:
15 maj 1889
Malle s. (Lendrup)
D:
14 aug. 1964
Farsø (sygehuset)
Christian Martin Lebrecht Eyber
1856-1921
Christian Martin Lebrecht Eyber
F:
1 apr. 1856
Ydby s. (Skibstedgård)
D:
15 jul. 1921
København
Kirstine Frederikke Vad
1861-1935
Kirstine Frederikke Vad
F:
15 jun. 1861
Nørhå
G:
11 dec. 1888
Nørhå
D:
12 feb. 1935
Ellen Lebrecht Eyber
1890-
Ellen Lebrecht Eyber
F:
15 sep. 1890
Ørum s. (Gl. Ørumgård)
Hansine Eyber
1892-
Hansine Eyber
F:
18 feb. 1892
Ørum s. (Gl. Ørumgård)
Johannes Christensen Juhl
1898-
Johannes Christensen Juhl
F:
7 nov. 1898
Hjerndrup
G:
24 okt. 1923
København
Christen Vilhelm Lebrect Eyber
1860-
Christen Vilhelm Lebrect Eyber
F:
29 jun. 1860
Ørum s. (Ørumgård)
Sofie Marie Vad
1867-1915
Sofie Marie Vad
F:
5 dec. 1867
Nørhå
G:
15 mar. 1889
Nørhå
D:
9 feb. 1915
København
Frederik Julius Lebrecht Eyber
1817-1891
Frederik Julius Lebrecht Eyber
F:
23 sep. 1817
Ørum s. (Ørumgård)
D:
2 jul. 1891
Thisted
Hansine Olesen
1824-1907
Hansine Olesen
F:
25 jan. 1824
Gudum s. (Gudumkloster)
G:
24 maj 1850
Gudum
D:
12 apr. 1907
Thisted
Christian Eyber
NN Eyber
Carl Frederik Ferdinand Eyber
1819-1864
Carl Frederik Ferdinand Eyber
F:
26 maj 1819
Ørum s. (Ørumgård)
D:
2 maj 1864
Ørum s. (Ørumgård)
NN
Fritz Eyber
1822-1843
Fritz Eyber
F:
5 apr. 1822
Ørum s. (Ørumgård)
D:
11 aug. 1843
Ørum s. (Ørumgård)
Wilhelm Martinus Eyber
1851-
Wilhelm Martinus Eyber
F:
21 mar. 1851
Thisted
Udøbt søn
1852-1853
Udøbt søn
F:
29 dec. 1852
Thisted
D:
21 jan. 1853
Thisted
Johanne Eyber
1882-
Johanne Eyber
F:
18 aug. 1882
St. Heddinge
Karen Eyber
1887-1951
Karen Eyber
F:
5 maj 1887
København
D:
19 mar. 1951
Istanbul
Peter Christian Skov
1883-1967
Peter Christian Skov
F:
10 apr. 1883
G:
4 apr. 1920
D:
13 jan. 1967
Theodor Leopold Eyber
1854-1890
Theodor Leopold Eyber
F:
5 apr. 1854
Thisted
D:
24 sep. 1890
København
Anna Helene Godesta von der Recke
1859-1902
Anna Helene Godesta von der Recke
F:
8 jan. 1859
København
G:
26 nov. 1881
Frederiksberg
D:
2 nov. 1902
København
Fritz Carl Lebrecht Eyber
1856-
Fritz Carl Lebrecht Eyber
F:
18 feb. 1856
Thisted
Kate Eyber
1884-
Kate Eyber
F:
18 sep. 1884
Gimsing s. (Kristrup)
Poula Eyber
1887-
Poula Eyber
F:
14 aug. 1887
Gimsing s. (Kristrup)
Niels Schack Eyber
1921-1997
Niels Schack Eyber
F:
31 maj 1921
Holme s. (Skåde Bakker)
D:
19 mar. 1997
Selma Dreyer
-1967
Selma Dreyer
D:
1967
Poul Schack Eyber
1888-1967
Poul Schack Eyber
F:
17 sep. 1888
Hømgård v. Ringsted
D:
27 feb. 1967
Alathea Levi
1892-1975
Alathea Levi
F:
25 jul. 1892
Colon, Panama
D:
25 mar. 1975
Frederiksberg
Nora S. Nørgaard
Niels Schack Eyber
1858-1924
Niels Schack Eyber
F:
10 dec. 1858
Thisted
D:
27 feb. 1924
Emma Emilie Mauritzen
1862-1932
Emma Emilie Mauritzen
F:
1 dec. 1862
København
D:
1932
Magna Mauritzen
1896-1951
Magna Mauritzen
F:
13 sep. 1896
København (Helligånds s.)
D:
27 mar. 1951
København
Richard Schibbye
1886-
Richard Schibbye
F:
6 aug. 1886
Hobro
G:
25 jun. 1936
Gentofte
Dorthea Marie Eyber
1861-
Dorthea Marie Eyber
F:
3 aug. 1861
Gimsing s. (Kristrup)
Jacob Emil Mauritzen
Gustav Adolf Eyber
1823-1902
Gustav Adolf Eyber
F:
27 okt. 1823
Ørum s. (Ørumgård)
D:
31 aug. 1902
København
Antonette Christine Bülow
1830-
Antonette Christine Bülow
F:
24 dec. 1830
Thisted
G:
15 jan. 1850
Viuf
Botilla Schack
1780-1828
Botilla Schack
F:
9 mar. 1780
Brede s. (Harres)
D:
31 okt. 1828
Ørum s. (Ørumgård)
Frederik Wilhelm Eyber
1780-1857
Frederik Wilhelm Eyber
F:
19 feb. 1780
Thale, Halberstadt, Sachsen
G:
18 jun. 1809
D:
11 feb. 1857
Ørum s. (Ørumgård)
Ane Sørine Schack
1809-1814
Ane Sørine Schack
F:
28 dec. 1809
D:
4 feb. 1814
Karenmine Mørch
1841-1842
Karenmine Mørch
F:
14 jan. 1841
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
3 nov. 1842
Dronninglund s. (Store Bovet)
Christian Mørch
1843-1926
Christian Mørch
F:
24 feb. 1843
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
26 nov. 1926
Sæby
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
1844-1877
Jensine Jacobine Mathilde Asmussen
F:
28 maj 1844
Pjedsted
G:
22 okt. 1872
D:
12 apr. 1877
Volstrup s. (Bajensgård)
Julius Rasmus Christian Mørck
1881-
Julius Rasmus Christian Mørck
F:
25 dec. 1881
Volstrup s. (Bajensgård)
Josephine Marie Saguir
1890-
Josephine Marie Saguir
F:
9 apr. 1890
G:
1926
Asuncion
Anna Marie Mørck
Niels Christian Mørck
Axel Oscar Mørck
Helga Laura Mørck
Christian Mørck
Vibeke Margrethe Mørck
Gorm Mørck
Polly Mørck
Oskar Mørck
1883-
Oskar Mørck
F:
15 jun. 1883
Volstrup s. (Bajensgård)
Maja Henriette Josefine Jensen
1889-
Maja Henriette Josefine Jensen
F:
15 aug. 1889
Tybjerg
G:
23 okt. 1910
Tybjerg
Marie Louise Mørck Christensen
Erik Mørck Christensen
Lars Christian Mørck Christensen
Julius Mørck Christensen
Else Hansen
Svend Aage Mørck Christensen
Axel Mørck Christensen
Ellen Margrethe Nicolajsen
Ida Vilhelmine Mørck
1885-
Ida Vilhelmine Mørck
F:
8 feb. 1885
Volstrup s. (Bajensgård)
Christian Simon Christensen
1882-
Christian Simon Christensen
F:
20 aug. 1882
Skamby s. (Brøndstrup)
G:
26 okt. 1909
Volstrup
Astrid Mørck
1886-
Astrid Mørck
F:
17 okt. 1886
Volstrup s. (Bajensgård)
Arne Christian Rubak
Oscar Johannes Rubak
Ida Marie Rubak
Markus Skovsborg
Julius Mørck Rubak
1912-1914
Julius Mørck Rubak
F:
9 dec. 1912
D:
24 apr. 1914
Christian Mørck Rubak
Poul Henning Rubak
Inger Agnete Julie Rubak
Helga Mørck
1888-
Helga Mørck
F:
21 mar. 1888
Volstrup s. (Bajensgård)
Jens Jensen Rubak
1872-
Jens Jensen Rubak
F:
30 okt. 1872
Stevnstrup
G:
8 maj 1908
Volstrup
Grethe Marie Nielsen
Kenneth Rikker Kjær
Else Inger Nielsen
Marie Mørck
1889-
Marie Mørck
F:
21 jul. 1889
Volstrup s. (Bajensgård)
Louis Julius Nielsen
1887-
Louis Julius Nielsen
F:
23 dec. 1887
Nakskov
G:
13 mar. 1921
Sæby
Anna Jacobine Maria Asmussen
1854-1933
Anna Jacobine Maria Asmussen
F:
20 feb. 1854
Vorgod
G:
18 aug. 1880
Nørre-Nebel
D:
14 maj 1933
Odense
Martin Mørch
1844-1846
Martin Mørch
F:
19 jul. 1844
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
20 jan. 1846
Dronninglund s. (Store Bovet)
Martin Carl Johan Mørch
1845-1858
Martin Carl Johan Mørch
F:
11 nov. 1845
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
2 apr. 1858
Dronninglund s. (Store Bovet)
Ida Mørck
1883-1884
Ida Mørck
F:
10 sep. 1883
Sæby
D:
22 jan. 1884
Sæby
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
1848-1917
Julius Vilhelm Dankvart Mørch
F:
15 apr. 1848
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 mar. 1917
Sæby
Ida Henriette Christiane Petersen
1859-1884
Ida Henriette Christiane Petersen
F:
28 sep. 1859
Sæby
G:
16 aug. 1882
Sæby
D:
8 feb. 1884
Sæby
Julie Vilhelmine Mørck
1889-
Julie Vilhelmine Mørck
F:
15 jun. 1889
Sæby
Frits Ejler Thestrup Münster
1889-
Frits Ejler Thestrup Münster
F:
4 nov. 1889
Våbensted s. (Nilstrup)
G:
7 jun. 1924
Sæby
Marie Elisabeth Mørck
1890-1937
Marie Elisabeth Mørck
F:
2 jul. 1890
Sæby
D:
8 mar. 1937
Hasseris
Jens Ingemann Petersen
1885-
Jens Ingemann Petersen
F:
3 jan. 1885
Aalborg
G:
1 mar. 1913
Sæby
Inge Mørck
1893-
Inge Mørck
F:
24 maj 1893
Sæby
Debora Christiane Drewes
1862-
Debora Christiane Drewes
F:
24 jan. 1862
Sæby
G:
18 maj 1888
Karup
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
1851-1925
Marthe Wilhelmine Caroline Mørch
F:
29 dec. 1851
Dronninglund s. (Store Bovet)
D:
11 feb. 1925
Sæby
Mads Larsen Rod
1849-
Mads Larsen Rod
F:
25 jun. 1849
Tversted
G:
28 jun. 1881
Sæby
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
1811-1893
Nicoline Pauline Vilhelmine Schack
F:
17 apr. 1811
Ulsted s. (Klitgård)
D:
25 nov. 1893
Sæby
Julius Vilhelm Mørch
1815-1883
Julius Vilhelm Mørch
F:
21 jul. 1815
Revninge s. (Lundsgård)
G:
11 apr. 1840
Ulsted
D:
5 jul. 1883
Elisa Frederikke Schack
1812-1886
Elisa Frederikke Schack
F:
23 nov. 1812
D:
5 jun. 1886
Aalborg
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
1812-1857
Niels Christian Frederik Otto Schjøtt
F:
1812
G:
11 nov. 1836
D:
21 maj 1857
Ane Severine Schack
1820-1826
Ane Severine Schack
F:
18 apr. 1820
D:
23 mar. 1826
Christian Beyer Schack
1783-1834
Christian Beyer Schack
F:
20 nov. 1783
D:
1 jun. 1834
Ørum s.
Martha Hesselberg
ca. 1781-1864
Martha Hesselberg
F:
ca. 1781
G:
1809
D:
1864
Niels Nielsen Schack
1735-1810
Niels Nielsen Schack
F:
7 jul. 1735
Brøns
D:
26 nov. 1810
Ørum (Thy)
Ancke Beyer
1749-1808
Ancke Beyer
F:
1749
G:
20 nov. 1770
Skads
D:
1808
Cathrine Schack
1737-
Cathrine Schack
F:
1737
Brøns
Sara Schack
1784-
Sara Schack
F:
31 maj 1784
Brøns s. (Brøns Mølle)
Boh Nicolaisen
Anders Schack
1783-
Anders Schack
F:
7 mar. 1783
Brøns s. (Brøns Mølle)
Berthel Schack
1739-
Berthel Schack
F:
1739
Herlig Hansdatter
Herlig Hansdatter
G:
før 1779
Hans Jørgen Schack
1742-1750
Hans Jørgen Schack
F:
1742
Brøns
D:
1750
Brøns
Hans Michael Schack
1746-1806
Hans Michael Schack
F:
1746
Brøns
D:
1806
Brøns
Bodil Hansdatter
Bodil Hansdatter
G:
ca. 1774
Jens Lassen Schack
1803-1813
Jens Lassen Schack
F:
12 mar. 1803
Rejsby
D:
10 feb. 1813
Rejsby
Kirsten Schack
1805-1806
Kirsten Schack
F:
9 jan. 1805
Rejsby
D:
22 okt. 1806
Rejsby
Botilla Schack
1807-1811
Botilla Schack
F:
13 jan. 1807
Rejsby
D:
18 dec. 1811
Rejsby
Nicolai Peter Lagoni
1858-1918
Nicolai Peter Lagoni
F:
8 dec. 1858
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
23 jun. 1918
Montana, USA
Hans Schmidt Lagoni
1860-1869
Hans Schmidt Lagoni
F:
21 aug. 1860
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
21 okt. 1869
Vojens
Mary Lagoni
1907-2001
Mary Lagoni
F:
20 jul. 1907
Kalispell, Montana, USA
D:
16 maj 2001
Kalispell, Montana, USA
August Christian Lagoni
1862-1932
August Christian Lagoni
F:
15 sep. 1862
Bjolderup s. (Perbøl)
D:
18 jan. 1932
Kalispell, Montana, USA
Maude Kimberly
1878-
Maude Kimberly
F:
30 dec. 1878
G:
21 jun. 1904
Agnes Christine Lagoni
1864-
Agnes Christine Lagoni
F:
12 sep. 1864
Gl. Haderslev
Christine Petrea Lagoni
1866-1932
Christine Petrea Lagoni
F:
25 apr. 1866
Vojens
D:
22 apr. 1932
Rejsby
Hannah Rasmussen
1895-
Hannah Rasmussen
F:
1895
Ralph Rasmussen
1897-
Ralph Rasmussen
F:
1897
Paul Rasmussen
1900-
Paul Rasmussen
F:
1900
Alice Rasmussen
1902-
Alice Rasmussen
F:
1902
Grant Rasmussen
1906-
Grant Rasmussen
F:
1906
Anne Elisabeth Lagoni
1867-
Anne Elisabeth Lagoni
F:
8 sep. 1867
Vojens
Hans Rasmussen
1850-1929
Hans Rasmussen
F:
1850
Langeland
G:
28 mar. 1892
Minneapolis, USA
D:
1929
Hans Schmidt Lagoni
1869-1869
Hans Schmidt Lagoni
F:
24 dec. 1869
Vojens
D:
28 dec. 1869
Vojens
Nielsine Hansine Lagoni
1869-1869
Nielsine Hansine Lagoni
F:
24 dec. 1869
Vojens
D:
26 dec. 1869
Vojens
Bodil Schmidt
1835-1910
Bodil Schmidt
F:
19 okt. 1835
Rejsby
D:
5 jan. 1910
Rejsby
Peter Nicolajsen Lagoni
1829-1899
Peter Nicolajsen Lagoni
F:
1 okt. 1829
D:
26 feb. 1899
Rejsby
Hans Sørensen Brandrup
1858-1858
Hans Sørensen Brandrup
F:
5 jul. 1858
Rejsby
D:
17 jul. 1858
Rejsby
Kirsten Schmidt Brandrup
1859-
Kirsten Schmidt Brandrup
F:
11 dec. 1859
Rejsby
Niels Thyssen Gram
Karen Brandrup
1861-
Karen Brandrup
F:
3 aug. 1861
Rejsby
Hansine Schmidt Brandrup
1862-1884
Hansine Schmidt Brandrup
F:
20 okt. 1862
Rejsby
D:
1 jul. 1884
Rejsby
Hans Schmidt Brandrup
1865-1887
Hans Schmidt Brandrup
F:
23 maj 1865
Rejsby
D:
11 feb. 1887
Rejsby
Magdalene Schmidt Brandrup
1867-1889
Magdalene Schmidt Brandrup
F:
17 feb. 1867
Rejsby
D:
18 jul. 1889
Rejsby
Dødfødt datter
1868-1868
Dødfødt datter
F:
16 okt. 1868
Rejsby
D:
16 okt. 1868
Rejsby
Knud Brandrup
1870-1872
Knud Brandrup
F:
28 sep. 1870
Rejsby
D:
29 jan. 1872
Rejsby
Lars Jensen Brandrup
1873-1873
Lars Jensen Brandrup
F:
28 mar. 1873
Rejsby
D:
21 apr. 1873
Rejsby
Eline Schmidt
1837-1875
Eline Schmidt
F:
28 sep. 1837
Rejsby
D:
2 jan. 1875
Rejsby
Niels Lassen Brandrup
1830-1877
Niels Lassen Brandrup
F:
20 maj 1830
G:
14 apr. 1858
D:
2 jan. 1877
Rejsby
Kirsten Schack
1809-1857
Kirsten Schack
F:
5 jun. 1809
Rejsby
D:
20 dec. 1857
Rejsby
Hans Sørensen Schmidt
1801-1888
Hans Sørensen Schmidt
F:
27 apr. 1801
Rejsby s.
G:
3 okt. 1824
D:
15 jul. 1888
Rejsby s.
Truels Jensen Riis
1869-1902
Truels Jensen Riis
F:
4 feb. 1869
D:
20 aug. 1902
Jens Riis
1870-
Jens Riis
F:
20 nov. 1870
Kirsten Jensen
1838-1923
Kirsten Jensen
F:
18 aug. 1838
V. Åbølling
D:
30 apr. 1923
Rejsby
Peter Riis
1835-1887
Peter Riis
F:
5 mar. 1835
G:
7 nov. 1868
Seem
D:
1 okt. 1887
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
G:
4 jun. 1924
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Truels Stauning Jensen
1890-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1890
Rejsby
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
26 nov. 1920
Føvling
Lars Jensen
1840-1913
Lars Jensen
F:
16 apr. 1840
Rejsby
D:
12 apr. 1913
Rejsby
Ane Marie Windfeldt
1854-1901
Ane Marie Windfeldt
F:
6 nov. 1854
Guldager
G:
1888
D:
25 okt. 1901
Rejsby
Gustav Adolph Beyer
1906-
Gustav Adolph Beyer
F:
7 jun. 1906
Randers
Kirsten Høgsgaard
1908-
Kirsten Høgsgaard
F:
9 feb. 1908
Aunslev
G:
6 maj 1941
København (Frelsers)
Hans Adolph Beyer
1869-1946
Hans Adolph Beyer
F:
21 jan. 1869
Brøns
D:
4 aug. 1946
Randers
Ingeborg Inger Marie Bendixen
1877-1949
Ingeborg Inger Marie Bendixen
F:
31 okt. 1877
København
G:
7 nov. 1900
Thisted
D:
15 dec. 1949
Randers
Bodil Elisabeth Beier
1896-
Bodil Elisabeth Beier
F:
20 okt. 1896
Niels Andersen Christensen
1893-1968
Niels Andersen Christensen
F:
31 okt. 1893
G:
13 mar. 1920
D:
3 jun. 1968
Hans Vindfeld Tranberg Beier
1899-
Hans Vindfeld Tranberg Beier
F:
30 jan. 1899
Asta Boesen
1900-
Asta Boesen
F:
11 nov. 1900
Brøns s. (Søndernæs)
G:
12 dec. 1924
Skærbæk Frimenighedskirke
Niels Carl Tranberg Beier
1905-1974
Niels Carl Tranberg Beier
F:
10 maj 1905
D:
20 sep. 1974
Elisabeth Poulsen
Jens Oskar Tranberg Beier
1907-
Jens Oskar Tranberg Beier
F:
16 apr. 1907
Riborg Lund
Signe Karoline Tranberg Beier
Mathias Beier
Truels Jensen Beyer
1870-1961
Truels Jensen Beyer
F:
13 dec. 1870
D:
18 jan. 1961
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
1872-1949
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
F:
24 jan. 1872
Farup s. (Dortheashvile)
G:
5 okt. 1895
Farup
D:
1 aug. 1949
Bodil Jensen
1842-1923
Bodil Jensen
F:
26 mar. 1842
Rejsby
D:
27 jun. 1923
Niels Beyer
1844-1927
Niels Beyer
F:
3 mar. 1844
G:
3 maj 1868
D:
29 maj 1927
Jens Truelsen Jensen
1844-1874
Jens Truelsen Jensen
F:
15 jun. 1844
Rejsby
D:
24 maj 1874
Bothilde Magdalene Schmidt
1869-
Bothilde Magdalene Schmidt
F:
5 okt. 1869
Nustrup s. (Kolsnap)
Petrea Jensine Schmidt
1872-
Petrea Jensine Schmidt
F:
23 jan. 1872
Nustrup s. (Kolsnap)
Jens Truelsen Schmidt
1874-1874
Jens Truelsen Schmidt
F:
2 jul. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
5 sep. 1874
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Jens Truelsen Schmidt
1875-1886
Jens Truelsen Schmidt
F:
5 aug. 1875
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
D:
6 jul. 1886
Nustrup s. (Kolsnap)
Gerda Schmidt
1908-
Gerda Schmidt
F:
6 okt. 1908
Rødding
Svend Aage Schmidt
Johannes Paulsen Schmidt
Holger Schmidt
Emilie Schmidt
Peter Schmidt
1878-
Peter Schmidt
F:
25 jul. 1878
Nustrup s. (Kolsnap Mark)
Christine Laurine Jensen
1886-
Christine Laurine Jensen
F:
18 apr. 1886
Rødding
G:
15 apr. 1908
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
Olaf Rye Schmidt
Ulla Schmidt
Truels Jensen Schmidt
1880-1946
Truels Jensen Schmidt
F:
14 maj 1880
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
24 okt. 1946
Gråsten
Karen Frandsen
ca. 1885-
Karen Frandsen
F:
ca. 1885
G:
før 1909
Magdalene Schmidt
1885-
Magdalene Schmidt
F:
27 jun. 1885
Nustrup s. (Kolsnap)
Josine Kirstine Jensen
1846-1908
Josine Kirstine Jensen
F:
1 jul. 1846
Rejsby
D:
6 maj 1908
Rødding
Johannes Poulsen Schmidt
1841-1909
Johannes Poulsen Schmidt
F:
15 apr. 1841
Nustrup s. (Kolsnap)
D:
29 maj 1909
Rødding
Jens Lassen Jensen
1848-1848
Jens Lassen Jensen
F:
2 okt. 1848
Rejsby
D:
8 okt. 1848
Rejsby
Marie Cathrine Jensen
1852-1943
Marie Cathrine Jensen
F:
2 jun. 1852
Rejsby
D:
1943
Botilla Schack
1811-1889
Botilla Schack
F:
20 dec. 1811
Rejsby
D:
11 jan. 1889
Rejsby
Truels Stauning Jensen
1811-1859
Truels Stauning Jensen
F:
26 nov. 1811
Brøns
G:
18 nov. 1837
Brøns
D:
10 dec. 1859
Rejsby
Jens Lassen Schack
1822-
Jens Lassen Schack
F:
17 maj 1822
Rejsby
Dødfødt datter
1824-1824
Dødfødt datter
F:
1 nov. 1824
Rejsby
D:
1 nov. 1824
Rejsby
Dødfødt søn
1824-1824
Dødfødt søn
F:
10 mar. 1824
Rejsby
D:
10 mar. 1824
Rejsby
Bodil Josiasdatter Schack
1781-1837
Bodil Josiasdatter Schack
F:
9 jul. 1781
Arrild s. (Roost)
D:
25 nov. 1837
Rejsby s.
Las Jensen
1776-1839
Las Jensen
F:
16 aug. 1776
Rejsby s.
G:
15 okt. 1802
Rejsby
D:
3 okt. 1839
Rejsby s.
Josias Schack
1748-1781
Josias Schack
F:
1748
Brøns
D:
1781
Arrild
Kirsten Jensdatter
1756-1836
Kirsten Jensdatter
F:
10 maj 1756
Skærbæk s. (Barsbøl)
G:
13 okt. 1780
Skærbæk
D:
4 dec. 1836
Arrild s. (Roost)
Forældre
Anders Jørgensen Smed
1675-1720
Karen Andersdatter
1675-
Bodil Andersdatter
1708-1750
Bodil Andersdatter
F:
1708
D:
1750
Niels Hansen Schack
1700-1772
Niels Hansen Schack
F:
1700
Brøns
G:
18 nov. 1725
Brøns
D:
5 feb. 1772
Brøns