Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Sara Bruun
ca. 1625 - eft. 1674 (> 50 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Christian Zitscher
ca. 1645-1678
Christian Zitscher
F:
ca. 1645
D:
1678
Mette Jensdatter
Edel Friderica Vilhelmsdatter Torp
1770-1856
Edel Friderica Vilhelmsdatter Torp
F:
1770
Lundum s. (Lundumskov)
D:
20 nov. 1856
Tyrsted
Jesper Vilhelmsen Torp
1773-
Jesper Vilhelmsen Torp
F:
1773
Lundum s. (Lundumskov)
Maren Lauridsdatter
Maren Lauridsdatter
G:
26 apr. 1822
Horsens (Vor Frelsers k.)
Inger Kirstine Madsdatter
1812-
Inger Kirstine Madsdatter
F:
1812
Hjarnø
Anders Sørensen
ca. 1810-
Anders Sørensen
F:
ca. 1810
G:
16 jul. 1843
Hjarnø
Ane Marie Margrethe Madsdatter
1814-
Ane Marie Margrethe Madsdatter
F:
3 mar. 1814
Hjarnø
Rasmus Madsen
ca. 1807-
Rasmus Madsen
F:
ca. 1807
G:
25 apr. 1835
Hjarnø
Peter Peter Madsen
1816-
Peter Peter Madsen
F:
12 aug. 1816
Hjarnø
Mette Cathrine Sørensdatter
ca. 1817-
Mette Cathrine Sørensdatter
F:
ca. 1817
G:
30 okt. 1841
Hjarnø
Maren Vilhelmsdatter
ca. 1779-1858
Maren Vilhelmsdatter
F:
ca. 1779
D:
22 apr. 1858
Hjarnø
Mads Pedersen Østergaard
1781-1869
Mads Pedersen Østergaard
F:
24 mar. 1781
Hjarnø
G:
3 nov. 1810
Hjarnø
D:
26 maj 1869
Hjarnø
Else Marie Vilhelmsdatter
ca. 1783-
Else Marie Vilhelmsdatter
F:
ca. 1783
Elisabeth Cathrine Amalie Vilhelmsdatter
ca. 1789-1859
Elisabeth Cathrine Amalie Vilhelmsdatter
F:
ca. 1789
D:
5 okt. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sindel Vilhelmsdatter
ca. 1791-
Sindel Vilhelmsdatter
F:
ca. 1791
Vilhelm Jespersen Torp
ca. 1740-1820
Vilhelm Jespersen Torp
F:
ca. 1740
D:
15 mar. 1820
Tyrsted
Margrethe Sinelsdatter
ca. 1747-eft. 1800
Margrethe Sinelsdatter
F:
ca. 1747
D:
eft. 1800
Johan Nicolai Casper Høvinghoff
1768-
Johan Nicolai Casper Høvinghoff
F:
21 jul. 1768
Skanderborg
Elisabeth Cathrine Marie Jespersdatter Torp
1733-1771
Elisabeth Cathrine Marie Jespersdatter Torp
F:
1733
Halsted
D:
1771
Hansted s. (Egebjerg)
Nicolai Casper Justsen Høvinghoff
ca. 1737-1768
Nicolai Casper Justsen Høvinghoff
F:
ca. 1737
G:
20 jun. 1767
Hansted
D:
1768
Skanderborg
Edel Frideriche Tønnesdatter Staal
1711-
Edel Frideriche Tønnesdatter Staal
F:
1711
Vær s. (Stensballe)
Jesper Davidsen Torp
Jesper Davidsen Torp
G:
ca. 1729
Hans Reimer Staal
1740-1791
Hans Reimer Staal
F:
11 dec. 1740
D:
1791
Anne Marie Diderichsen
ca. 1756-1790
Anne Marie Diderichsen
F:
ca. 1756
D:
1790
Tønne Staal
1743-1753
Tønne Staal
F:
1743
D:
1753
Dødfødt søn
1744-1744
Dødfødt søn
F:
1744
D:
1744
Karen Helene Hincheldey
1790-1826
Karen Helene Hincheldey
F:
13 jun. 1790
Nykøbing F.
D:
14 dec. 1826
Randers
Ludvig Conrad Neckelmann
1784-1865
Ludvig Conrad Neckelmann
F:
28 maj 1784
Ebeltoft
G:
1 feb. 1811
Nykøbing F.
D:
17 maj 1865
Randers (Skt. Mortens s.)
Christian Hincheldey
1791-
Christian Hincheldey
F:
1791
Nykøbing F.
Hansine Laurentia Hincheldey
1793-1793
Hansine Laurentia Hincheldey
F:
1793
Nykøbing F.
D:
1793
Nykøbing F.
Hans Bergishagen Hincheldey
1794-
Hans Bergishagen Hincheldey
F:
1794
Nykøbing F.
Laurentia Hincheldey
1795-1796
Laurentia Hincheldey
F:
1795
Nykøbing F.
D:
1796
Nykøbing F.
Waldnesine Hincheldey
1799-1799
Waldnesine Hincheldey
F:
1799
Vålse s. (Egense hovedgård)
D:
9 aug. 1799
Vålse s. (Egense hovedgård)
Edvard Hincheldey
1763-1819
Edvard Hincheldey
F:
1763
D:
21 dec. 1819
Nykøbing F.
Anna Helena Hilcheldey
1762-1804
Anna Helena Hilcheldey
F:
1762
G:
6 mar. 1788
Nykøbing F.
D:
1804
Vålse s. (Egense hovedgård)
Anne Margaretha Hincheldey
ca. 1766-
Anne Margaretha Hincheldey
F:
ca. 1766
Georg Jessen
1790-1862
Georg Jessen
F:
4 mar. 1790
D:
19 nov. 1862
Karen Helene Lange
1797-1876
Karen Helene Lange
F:
4 okt. 1797
D:
12 dec. 1876
Hans Bergishagen Jessen
1791-1874
Hans Bergishagen Jessen
F:
27 mar. 1791
Sandby s. (Asserstrup hovedgård)
D:
11 sep. 1874
Cathrine Jørgensen
1808-1840
Cathrine Jørgensen
F:
14 jun. 1808
G:
11 maj 1835
D:
20 jan. 1840
Nicoline Hjort
1809-
Nicoline Hjort
F:
25 nov. 1809
G:
27 mar. 1843
Maren Sophie Jessen
1792-1864
Maren Sophie Jessen
F:
28 nov. 1792
D:
15 okt. 1864
Justus Sigismund Ulrich
1790-1875
Justus Sigismund Ulrich
F:
4 apr. 1790
D:
7 jan. 1875
Karen Jessen
1793-1875
Karen Jessen
F:
18 dec. 1793
D:
13 mar. 1875
Frantz Anton Schafranck
1800-1871
Frantz Anton Schafranck
F:
7 apr. 1800
Bøhmen
G:
10 okt. 1831
D:
10 nov. 1871
Edvard Jessen
1795-1818
Edvard Jessen
F:
17 apr. 1795
D:
31 mar. 1818
Christian Jessen
1796-1796
Christian Jessen
F:
23 feb. 1796
D:
23 feb. 1796
Niels Staal Jessen
1797-1880
Niels Staal Jessen
F:
22 maj 1797
Asserstrup
D:
25 jun. 1880
Cecilie Ettelene Marie Fregersløw
1800-1855
Cecilie Ettelene Marie Fregersløw
F:
12 okt. 1800
København
G:
10 apr. 1827
D:
10 maj 1855
Dødfødt søn
1797-1797
Dødfødt søn
F:
22 maj 1797
Asserstrup
D:
22 maj 1797
Asserstrup
Janus Trapp Jessen
1799-1799
Janus Trapp Jessen
F:
7 apr. 1799
D:
17 apr. 1799
Johan Christian Jessen
1800-1847
Johan Christian Jessen
F:
2 jul. 1800
D:
29 mar. 1847
Dorothea Marie Lange
1804-1882
Dorothea Marie Lange
F:
31 aug. 1804
G:
16 jul. 1834
D:
20 okt. 1882
Anna Cathrine Jessen
1801-1802
Anna Cathrine Jessen
F:
3 jul. 1801
D:
1 maj 1802
Gustav Ferdinand Jessen
1803-1870
Gustav Ferdinand Jessen
F:
13 mar. 1803
D:
9 apr. 1870
Karen Thorsen
1809-
Karen Thorsen
F:
15 maj 1809
G:
10 jun. 1831
Carl Theodor Jessen
1805-
Carl Theodor Jessen
F:
9 maj 1805
Gyldenholm
Johanne Lydia Lünnichen
Wilhelm Emil Jessen
1806-
Wilhelm Emil Jessen
F:
27 apr. 1806
Gyldenholm
Theresia Abelone Christoph
1809-
Theresia Abelone Christoph
F:
28 okt. 1809
G:
18 okt. 1833
Karen Hincheldey
1769-1823
Karen Hincheldey
F:
1769
D:
1 jan. 1823
Slagelse (Skt. Peders s.)
Claus Seidelin Jessen
1759-1837
Claus Seidelin Jessen
F:
3 maj 1759
Nakskov
G:
14 jun. 1789
D:
28 apr. 1837
Nakskov
Niels Staal Schierning
1791-1799
Niels Staal Schierning
F:
1791
Maribo
D:
1799
Christine Schierning
1793-
Christine Schierning
F:
1793
Maribo
Karen Schierning
1794-1799
Karen Schierning
F:
1794
Maribo
D:
1799
Inger Cathrine Schierning
1797-1798
Inger Cathrine Schierning
F:
1797
Nykøbing F.
D:
1798
Nykøbing F.
Christine Laurentze Hincheldey
ca. 1770-
Christine Laurentze Hincheldey
F:
ca. 1770
Hans Gregorius Schierning
ca. 1761-1818
Hans Gregorius Schierning
F:
ca. 1761
G:
1 sep. 1790
Nykøbing F.
D:
26 feb. 1818
Sønder Kirkeby s. (Bjerregård)
Andreas Dons
1794-1868
Andreas Dons
F:
1794
Nakskov (Skt. Nikolai s.)
D:
11 jan. 1868
Hesselager s. (Hesselagergård)
Anne Christiane Magdalene Segger
1794-1876
Anne Christiane Magdalene Segger
F:
9 nov. 1794
Kiel
G:
14 apr. 1820
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
19 mar. 1876
Hesselager
Caroline Maria Dons
1797-1875
Caroline Maria Dons
F:
1797
Nakskov (Skt. Nikolai s.)
D:
5 jul. 1875
Frederiksberg
Henrich August Lund
1792-1863
Henrich August Lund
F:
15 jul. 1792
G:
28 maj 1824
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
25 feb. 1863
Blovstrød s. (Nebbegård)
Hans Bergishagen Dons
1799-1877
Hans Bergishagen Dons
F:
19 apr. 1799
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
D:
15 okt. 1877
Merløse s. (Holbæk Ladegård)
Petrine Vilhelmine Frandsen
1818-1893
Petrine Vilhelmine Frandsen
F:
16 sep. 1818
Holbæk
G:
16 jan. 1837
D:
17 sep. 1893
Frederiksberg
Inger Kirstine Dons
1800-1860
Inger Kirstine Dons
F:
4 nov. 1800
Sandby s.
D:
17 aug. 1860
København
Edvardine Jensine Dons
1803-1877
Edvardine Jensine Dons
F:
23 mar. 1803
Sandby s.
D:
30 apr. 1877
Frederiksberg
Jens Eliasen Kaalund Clausen
1799-1844
Jens Eliasen Kaalund Clausen
F:
11 nov. 1799
Nakskov
G:
10 okt. 1823
Sandby s. (Frederiksdal)
D:
22 mar. 1844
Vilhelmshøj
Jens Peter Olsen
-1877
Jens Peter Olsen
D:
SENEST 1877
Frida Hesselaida Dons
1805-1840
Frida Hesselaida Dons
F:
6 sep. 1805
Sandby s.
D:
18 jun. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Nicolai Fogtmann
1788-1851
Nicolai Fogtmann
F:
16 nov. 1788
Sdr. Bork s.
G:
7 feb. 1837
Aarhus Domkirke
D:
13 sep. 1851
Aalborg (Budolfi s.)
Simine Emilie Dons
1808-1860
Simine Emilie Dons
F:
28 sep. 1808
Sandby s.
D:
TIDLIGST 1860
Julie Titanie Dons
1810-1810
Julie Titanie Dons
F:
mar. 1810
Sandby s.
D:
mar. 1810
Sandby s.
Nicoline Hincheldey
1774-1813
Nicoline Hincheldey
F:
29 okt. 1774
Nykøbing F.
D:
21 jan. 1813
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
Simon Andersen Dons
1756-1828
Simon Andersen Dons
F:
1756
Eltang s. (Stenderup)
G:
28 nov. 1793
Nykøbing F.
D:
15 apr. 1828
Sandby s. (Frederiksdal (Grimstedgård))
Karen Staal
1745-1816
Karen Staal
F:
1745
D:
17 feb. 1816
Nykøbing F.
Hans Bergeshagen Hincheldey
1730-1795
Hans Bergeshagen Hincheldey
F:
1730
G:
22 sep. 1762
Maribo (i huset)
D:
1795
Anna Kirstine Staal
1749-1779
Anna Kirstine Staal
F:
1749
D:
1779
Hans Hansen
Hans Hansen
G:
8 sep. 1770
Maribo
Niels Tønnesen Staal
1713-1794
Niels Tønnesen Staal
F:
27 mar. 1713
Vær s. (Stensballe)
D:
13 okt. 1794
Maribo
Margrethe Thorsmede Lidøe
1718-1775
Margrethe Thorsmede Lidøe
F:
1718
København
G:
30 maj 1740
Maribo
D:
1775
Dødfødt barn
1715-1715
Dødfødt barn
F:
1715
Vær s. (Stensballe)
D:
1715
Vær
Andreas Malthe Jørgensen
1774-1830
Andreas Malthe Jørgensen
F:
1774
Bjerre s. (Bjerre)
D:
21 jan. 1830
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Boye Jørgensen
1776-
Boye Jørgensen
F:
1776
Bjerre s. (Bjerre)
Ane Ericha Jørgensdatter
1778-1779
Ane Ericha Jørgensdatter
F:
1778
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
D:
1779
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Ane Johanne Jørgensdatter
1780-
Ane Johanne Jørgensdatter
F:
1780
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Maren Jørgensdatter
1782-
Maren Jørgensdatter
F:
1782
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Søren Jørgensen
1785-
Søren Jørgensen
F:
1785
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Jørgen Malthesen Kronius
1749-1816
Jørgen Malthesen Kronius
F:
1749
Hansted s. (Egebjerg)
D:
8 apr. 1816
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Marie Cathrine Boyesdatter
ca. 1753-1788
Marie Cathrine Boyesdatter
F:
ca. 1753
G:
ca. 1772
D:
1788
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Cathrine Marie Jørgensdatter
1789-1790
Cathrine Marie Jørgensdatter
F:
1789
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
D:
1790
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Hans Jacobsen
1818-1818
Hans Jacobsen
F:
9 jun. 1818
Bjerre s. (Neder Bjerre)
D:
11 jun. 1818
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Cathrine Marie Jørgensdatter
1791-1867
Cathrine Marie Jørgensdatter
F:
1791
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
4 feb. 1867
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Jacob Hansen
ca. 1791-1861
Jacob Hansen
F:
ca. 1791
Randers
G:
21 dec. 1817
Bjerre
D:
16 feb. 1861
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Peder Jørgensen
1794-
Peder Jørgensen
F:
1794
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Inger Kierstine Hansdatter
1825-1893
Inger Kierstine Hansdatter
F:
11 feb. 1825
Bjerre s. (Neder Bjerre)
D:
14 feb. 1893
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
Søren Pedersen
1826-1904
Søren Pedersen
F:
4 aug. 1826
Stenderup s.
G:
27 feb. 1853
Bjerre
D:
17 jan. 1904
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
Peder Hansen
1826-
Peder Hansen
F:
26 nov. 1826
Bjerre s. (Sønder Bjerre)
Jørgen Hansen
1829-
Jørgen Hansen
F:
19 okt. 1829
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Gye Hansdatter
1831-1831
Gye Hansdatter
F:
14 feb. 1831
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
D:
14 feb. 1831
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
Gye Kierstine Hansdatter
1832-
Gye Kierstine Hansdatter
F:
9 sep. 1832
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
Jacob Hansen
1834-
Jacob Hansen
F:
24 okt. 1834
Bjerre s. (Nørre Bjerre Mark)
Karen Hansen
1837-
Karen Hansen
F:
14 mar. 1837
Bjerre s. (Sønder Bjerre Mark)
Ane Ericha Jørgensdatter
1797-1837
Ane Ericha Jørgensdatter
F:
1797
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
17 sep. 1837
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Hans Pedersen
1804-1881
Hans Pedersen
F:
19 jan. 1804
Uth s. (Sejet)
G:
26 sep. 1824
Bjerre
D:
28 sep. 1881
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Augusta Christine Rasmusdatter
1825-1839
Augusta Christine Rasmusdatter
F:
20 feb. 1825
Urlev s. (Spettrup)
D:
21 aug. 1839
Store Dalby
Peder Rasmussen
1827-
Peder Rasmussen
F:
7 feb. 1827
Urlev s. (Spettrup)
Lene Rasmusdatter
1829-
Lene Rasmusdatter
F:
6 mar. 1829
Urlev s. (Spettrup)
Jørgen Rasmussen
1831-1831
Jørgen Rasmussen
F:
8 maj 1831
Store Dalby
D:
30 maj 1831
Store Dalby
Dødfødt søn
1834-1834
Dødfødt søn
F:
14 jan. 1834
Store Dalby
D:
14 jan. 1834
Store Dalby
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
28 feb. 1835
Store Dalby
D:
28 feb. 1835
Store Dalby
Jørgen Rasmussen Kronjus
1836-
Jørgen Rasmussen Kronjus
F:
9 jul. 1836
Store Dalby
Augusta Christine Rasmussen
1840-
Augusta Christine Rasmussen
F:
22 jan. 1840
Store Dalby
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
9 sep. 1842
Store Dalby
D:
9 sep. 1842
Store Dalby
Christoffer Rasmussen
1844-
Christoffer Rasmussen
F:
15 maj 1844
Store Dalby
Maria Kirstine Jørgensdatter
1801-1865
Maria Kirstine Jørgensdatter
F:
1801
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
4 jun. 1865
Store Dalby
Rasmus Pedersen
1797-1855
Rasmus Pedersen
F:
1797
Urlev s. (Spettrup)
D:
5 feb. 1855
Store Dalby
Jens Peder Mortensen
1830-
Jens Peder Mortensen
F:
18 jan. 1830
Henne s. (Stavsø)
Kirstine Mortensen
1831-
Kirstine Mortensen
F:
15 aug. 1831
Henne s. (Stavsø)
Kathrine Maria Mortensen
1833-
Kathrine Maria Mortensen
F:
24 nov. 1833
Henne s. (Stavsø)
Georgine Mortensen
1835-
Georgine Mortensen
F:
7 dec. 1835
Henne s. (Stavsø)
Poul Peder Christensen
1836-1864
Poul Peder Christensen
F:
16 feb. 1836
Nr. Bork
G:
8 nov. 1860
Sdr. Bork
D:
17 apr. 1864
Dybbøl
NN
Kirsten Mortensen
1838-
Kirsten Mortensen
F:
26 apr. 1838
Henne s. (Stavsø)
Bertel Pedersen
1841-1879
Bertel Pedersen
F:
19 sep. 1841
Lyne s. (Uldbæk)
G:
7 nov. 1863
Sdr. Bork
D:
SENEST 1879
Kristen Olesen
1845-
Kristen Olesen
F:
6 maj 1845
Lyne s.
G:
12 jun. 1879
Lyne
Ane Rikke Mortensen
1840-
Ane Rikke Mortensen
F:
11 apr. 1840
Birte Mortensen
1843-
Birte Mortensen
F:
21 jan. 1843
Henne s. (Stavsø)
Niels Christian Bertelsen
1847-
Niels Christian Bertelsen
F:
21 okt. 1847
Lyne s. (Nørhede)
G:
28 dec. 1871
Sdr. Bork
Severine Groot Mortensen
1846-
Severine Groot Mortensen
F:
28 mar. 1846
Henne s. (Stavsø)
Søren Christian Mortensen
1849-
Søren Christian Mortensen
F:
25 jul. 1849
Sønder-Bork s. (Skrumsager Kær)
Ane Kirstine Nielsdatter
1845-
Ane Kirstine Nielsdatter
F:
18 feb. 1845
Sønder-Bork s. (Obling)
G:
23 feb. 1871
Sønder-Bork k.
Øllegaard Jørgensdatter
1807-1874
Øllegaard Jørgensdatter
F:
24 aug. 1807
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
30 maj 1874
Sønder Bork
Morten Jensen
1803-
Morten Jensen
F:
6 nov. 1803
Lønne s.
G:
14 nov. 1828
Henne
Gyde Kirstine Pedersdatter
1765-1831
Gyde Kirstine Pedersdatter
F:
1765
Tyrsted
D:
17 jun. 1831
Bjerre s.
Tønne Malthesen
1752-
Tønne Malthesen
F:
1752
Hansted s. (Egebjerg)
Tønne Malthesen
1753-
Tønne Malthesen
F:
1753
Hansted s. (Egebjerg)
Anton Ulrich Martin Chronius
ca. 1756-1835
Anton Ulrich Martin Chronius
F:
ca. 1756
D:
1 feb. 1835
Nim
Marie Kirstine Thornfeldt
1766-1813
Marie Kirstine Thornfeldt
F:
1766
Vinding
G:
1791
D:
21 apr. 1813
Åle
Johanne Sophie Nielsdatter
ca. 1750-1835
Johanne Sophie Nielsdatter
F:
ca. 1750
G:
2 okt. 1813
Nim
D:
15 maj 1835
Nim
Ulricha Tønnesdatter Staal
1716-1776
Ulricha Tønnesdatter Staal
F:
1716
Vær s. (Stensballe)
D:
1776
Bjerre
Malte Jørgensen Chronius
Malte Jørgensen Chronius
G:
6 okt. 1747
Vær
Morten Tønnesen Staal
1717-1807
Morten Tønnesen Staal
F:
1717
Vær s. (Stensballe)
D:
10 jan. 1807
Ørridslev s. (Tvingstrup)
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1705-1773
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. 1705
G:
4 nov. 1748
Hansted
D:
1773
Nebel s. (Bleld Skovhus)
Kirsten Frandsdatter
ca. 1751-
Kirsten Frandsdatter
F:
ca. 1751
G:
26 jul. 1780
Ørridslev
Kierstine Pedersdatter
1788-eft. 1801
Kierstine Pedersdatter
F:
1788
Horsens
D:
eft. ER 1801
Ane Marie Elisabeth Giertrud Pedersdatter
1790-eft. 1801
Ane Marie Elisabeth Giertrud Pedersdatter
F:
1790
Horsens
D:
eft. ER 1801
Ane Marie Christensdatter
1820-1898
Ane Marie Christensdatter
F:
4 mar. 1820
Endelave
D:
29 maj 1898
Endelave
Bernhard Pedersen
-1891
Bernhard Pedersen
G:
19 dec. 1851
Endelave k.
D:
6 feb. 1891
Endelave
Niels Madsen Christensen
1822-1906
Niels Madsen Christensen
F:
1 jul. 1822
Endelave
D:
20 maj 1906
Endelave
Ane Cathrine Thomasdatter
1826-1894
Ane Cathrine Thomasdatter
F:
26 jul. 1826
Endelave
G:
26 dec. 1851
Endelave k.
D:
13 jun. 1894
Endelave
Peder Christian Christensen
1826-ml. 1855/56 (FMTL. DRUKN og .
Peder Christian Christensen
F:
15 mar. 1826
Endelave
D:
ml. 1855/56 (FMTL. DRUKN og .
søs)
Ane Johanne Nielsen
1832-1861
Ane Johanne Nielsen
F:
10 okt. 1832
Endelave
G:
2 maj 1855
Endelave k.
D:
16 jun. 1861
Endelave
Hans Christensen
1831-1908
Hans Christensen
F:
24 mar. 1831
Endelave
D:
4 mar. 1908
Endelave
Ane Margrethe Thomsen
1832-1896
Ane Margrethe Thomsen
F:
22 apr. 1832
Endelave
G:
12 feb. 1861
Endelave k.
D:
1 sep. 1896
Endelave
Giedske Pedersdatter
1791-1841
Giedske Pedersdatter
F:
1791
Horsens
D:
13 dec. 1841
Endelave
Christen Madsen
ca. 1787-1856
Christen Madsen
F:
ca. 1787
G:
10 dec. 1819
Endelave
D:
20 okt. 1856
Endelave
Peder Christiansen Staal
ca. 1752-1823
Peder Christiansen Staal
F:
ca. 1752
D:
24 jan. 1823
Hansted s. (Egebjerg)
Maren Pedersdatter Hartvig
-1804
Maren Pedersdatter Hartvig
G:
2 maj 1788
Horsens
D:
1804
Hansted s. (Egebjerg)
Ulrich Christiansen Staal
1756-1757
Ulrich Christiansen Staal
F:
1756
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1757
Hansted s. (Egebjerg)
Ulrich Christiansen Staal
1758-1782
Ulrich Christiansen Staal
F:
1758
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1782
Hansted s. (Egebjerg)
Anne Kirstine Tønnesdatter
1784-1801
Anne Kirstine Tønnesdatter
F:
1784
Barrit s. (Breth)
D:
TIDLIGST 1801
Christian Tønnesen
1786-1801
Christian Tønnesen
F:
1786
Barrit s. (Breth)
D:
TIDLIGST 1801
Grethe Katrina Tønnesdatter
1790-1790
Grethe Katrina Tønnesdatter
F:
1790
Barrit s. (Breth)
D:
1790
Barrit s. (Breth)
Karen Jensdatter
1823-
Karen Jensdatter
F:
1 apr. 1823
Barrit s. (Breth Mark)
Thønne Jensen
1824-1910
Thønne Jensen
F:
7 sep. 1824
Barrit s. (Breth Mark)
D:
2 okt. 1910
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Birthe Madsdatter
ca. 1827-1854
Birthe Madsdatter
F:
ca. 1827
G:
19 okt. 1851
Rårup
D:
17 jul. 1854
Rårup s. (Nøttrup)
Karen Hansdatter
1816-1893
Karen Hansdatter
F:
17 okt. 1816
Rårup s. (Kleis Skov)
G:
8 okt. 1854
Rårup
D:
9 maj 1893
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Ane, senere Karen, Maria Jensdatter
1827-1910
Ane, senere Karen, Maria Jensdatter
F:
18 jan. 1827
Barrit s. (Breth Mark)
D:
6 jun. 1910
As s. (Asløkke)
Niels Peder Jørgensen
Carsten Petersen
1823-1902
Carsten Petersen
F:
22 sep. 1823
Fahretoft
G:
25 apr. 1856
Barrit
D:
8 jan. 1902
As s. (Asløkke)
Rasmus Jensen (Bredahl)
1829-1908
Rasmus Jensen (Bredahl)
F:
18 jul. 1829
Barrit s. (Breth Mark)
D:
3 mar. 1908
Rårup s. (Kleis Mark)
Kjersten Sørensen
1833-1893
Kjersten Sørensen
F:
3 sep. 1833
Rårup s. (Ravnholt Mark)
G:
19 nov. 1858
Rårup
D:
21 jun. 1893
Rårup s. (Kleis Mark)
Kirsten Jensdatter
1832-
Kirsten Jensdatter
F:
11 maj 1832
Barrit s. (Breth Mark)
Christine Marie Jensdatter
1836-
Christine Marie Jensdatter
F:
12 mar. 1836
Barrit s. (Breth Mark)
Jens Jensen
1842-
Jens Jensen
F:
12 apr. 1842
Barrit s. (Breth Mark)
Jens Bredahl Tønnesen
1791-1856
Jens Bredahl Tønnesen
F:
1791
Barrit s. (Breth)
D:
21 okt. 1856
Barrit s. (Breth Mark)
Hedevig Cathrine Andersdatter
ca. 1798-1883
Hedevig Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1798
Ørsted s.?
G:
30 jun. 1821
Nebsager
D:
25 maj 1883
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Tønne Christiansen Staal
ca. 1758-1797
Tønne Christiansen Staal
F:
ca. 1758
D:
24 jun. 1797
Stouby s. (Årup Mølle)
Maren Madsdatter
ca. 1752-
Maren Madsdatter
F:
ca. 1752
Johanne Kirstine Christiansdatter Staal
1760-
Johanne Kirstine Christiansdatter Staal
F:
1760
Hansted s. (Egebjerg)
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
1762-1762
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
F:
1762
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1762
Hansted s. (Egebjerg)
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
1765-
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
F:
1765
Hansted s. (Egebjerg)
Christian Tønnesen Staal
1719-1777
Christian Tønnesen Staal
F:
1719
Vær s. (Stensballe)
D:
1777
Hansted s. (Egebjerg)
NN
ca. 1717-1784
NN
F:
ca. 1717
D:
1784
Hansted s. (Egebjerg)
Hans Christian Karelius Reimer
1825-1833
Hans Christian Karelius Reimer
F:
20 jul. 1825
Hårslev
D:
13 maj 1833
Hårslev
Anton Gregers Harald Reimer
1828-1897
Anton Gregers Harald Reimer
F:
30 mar. 1828
Hårslev
D:
16 feb. 1897
Vemmelev
Ida Pouline Emilie Melchior
1842-1914
Ida Pouline Emilie Melchior
F:
17 dec. 1842
København
G:
23 jun. 1863
København (Vor Frue)
D:
2 aug. 1914
Marius Christian Julius Alexander Reimer
1831-1898
Marius Christian Julius Alexander Reimer
F:
18 feb. 1831
Hårslev
D:
14 maj 1898
Viborg (Søndre s.)
Maren Fog
1834-1907
Maren Fog
F:
29 sep. 1834
Viborg (Søndre s.)
G:
29 maj 1857
Viborg (Søndre s.)
D:
17 jul. 1907
Frederiksberg
Hans Bertel Reimer
1800-1872
Hans Bertel Reimer
F:
6 sep. 1800
Nysted
D:
2 apr. 1872
Hårslev
Kirstine Margrethe Lund
1795-1851
Kirstine Margrethe Lund
F:
1 jun. 1795
Tågerup
G:
23 apr. 1824
Herridslev
D:
6 apr. 1851
Hårslev
Signe Christine Antoinette Manna Reimer
1858-1943
Signe Christine Antoinette Manna Reimer
F:
15 apr. 1858
Hårslev
D:
14 dec. 1943
Kirsten Poulsdatter
1827-1920
Kirsten Poulsdatter
F:
18 jan. 1827
Hårslev
G:
3 apr. 1857
Hårslev
D:
4 maj 1920
Hårslev
Anna Cathrine Margrethe Reimer
1802-1802
Anna Cathrine Margrethe Reimer
F:
2 jan. 1802
Nysted
D:
1802
Margrethe Dorothea Reimer
1803-
Margrethe Dorothea Reimer
F:
12 feb. 1803
Nysted
Oline Reimer
1804-
Oline Reimer
F:
11 nov. 1804
Nysted
Frederik Ferdinand Støckelbach
1814-1865
Frederik Ferdinand Støckelbach
F:
1814
G:
3 nov. 1837
Fredericia (Trinitatis)
D:
6 apr. 1865
Fredericia (Trinitatis)
Henriche Reimer
1806-1813
Henriche Reimer
F:
6 jul. 1806
Nysted
D:
1813
Karen Catharina Reimer
1810-1811
Karen Catharina Reimer
F:
18 jun. 1810
Nysted
D:
1811
Jacob Flindt Reimer
1752-1814
Jacob Flindt Reimer
F:
28 aug. 1752
Slemminge
D:
1814
Bodil Kirstine Brodersen
1771-1814
Bodil Kirstine Brodersen
F:
29 apr. 1771
Nysted
G:
30 maj 1800
Nysted
D:
1814
Henrich Tønne Reimer
1755-1755
Henrich Tønne Reimer
F:
1755
D:
1755
Margrethe Marie Staal
1721-1801
Margrethe Marie Staal
F:
1721
Vær s. (Stensballe)
D:
24 dec. 1801
Nysted
Hans Carstensen Reimer
ca. 1689-1756
Hans Carstensen Reimer
F:
ca. 1689
G:
20 jul. 1751
Våbensted
D:
3 okt. 1756
Slemminge
Hans Andreas Oniel Ambeck
1803-
Hans Andreas Oniel Ambeck
F:
6 sep. 1803
Døllefjelde
Nicoline Marie Ambeck
1805-
Nicoline Marie Ambeck
F:
6 maj 1805
Døllefjelde
Hendrich Oxholm Ambeck
1807-1813
Hendrich Oxholm Ambeck
F:
23 apr. 1807
Døllefjelde
D:
28 mar. 1813
Døllefjelde
Nana (Nancy) Erasmine Ambeck
1809-
Nana (Nancy) Erasmine Ambeck
F:
7 mar. 1809
Døllefjelde
Andreas Berthelsen Krøll
ca. 1812-
Andreas Berthelsen Krøll
F:
ca. 1812
G:
11 apr. 1837
Nysted
Rasmus Friderich Thomas Ambeck
1812-1815
Rasmus Friderich Thomas Ambeck
F:
30 nov. 1812
Døllefjelde
D:
24 mar. 1815
Musse
Christiane Christopherine Jacobine Oxholm
1781-1826
Christiane Christopherine Jacobine Oxholm
F:
1781
Slemminge
D:
28 aug. 1826
Nysted
Peder Ambeck
ca. 1748-1814
Peder Ambeck
F:
ca. 1748
G:
12 nov. 1802
Døllefjelde k.
D:
7 sep. 1814
Musse s.
Mads Hansen
1819-
Mads Hansen
F:
4 aug. 1819
Musse
Hans Hendrich Jensen
ca. 1787-
Hans Hendrich Jensen
F:
ca. 1787
G:
25 mar. 1817
Musse
Niels Peter Staal Oxholm
1786-1791
Niels Peter Staal Oxholm
F:
1786
Slemminge
D:
1791
Slemminge
Bertel Lorentius Oxholm
ca. 1794-1794
Bertel Lorentius Oxholm
F:
ca. 15 aug. 1794
Slemminge
D:
1794
Slemminge
Bertel Seidelin Oxholm
1796-1796
Bertel Seidelin Oxholm
F:
1796
Slemminge
D:
1796
Slemminge
Peter Lotharius Oneilly Oxholm
1798-
Peter Lotharius Oneilly Oxholm
F:
1798
Slemminge
Henriette Friederica Chirstine Østrup
1757-1811
Henriette Friederica Chirstine Østrup
F:
1757
Slemminge
D:
1811
Slemminge
Johannes Nicolaj Oxholm
1758-1801
Johannes Nicolaj Oxholm
F:
28 dec. 1758
København (Holmens s.)
G:
4 aug. 1780
Slemminge
D:
31 dec. 1801
Slemminge
Dorothea Leonora Østrup
1759-1801
Dorothea Leonora Østrup
F:
10 okt. 1759
Slemminge
D:
1801
Slemminge
Anna Petrina Østrup
1761-1791
Anna Petrina Østrup
F:
21 jun. 1761
Slemminge
D:
1791
Slemminge
Rasmus Bernt Østrup
1720-1791
Rasmus Bernt Østrup
F:
1720
G:
3 jun. 1757
Slemminge
D:
31 jan. 1791
Slemminge
Jens Sørensen Bak
1753-
Jens Sørensen Bak
F:
1753
Øllegaard Tønnesdatter Staal
1723-1801
Øllegaard Tønnesdatter Staal
F:
1723
Vær s. (Stensballe)
D:
1801
Granslev s. (Ougstruphuset)
Søren Jensen
Søren Jensen
G:
2 nov. 1753
Hansted
Ulrich Tønnesen Staal
1727-
Ulrich Tønnesen Staal
F:
2 maj 1727
Vær s. (Stensballe)
Vibeche Tønnesdatter Staal
1730-1742
Vibeche Tønnesdatter Staal
F:
1730
Halsted
D:
1742
Halsted
Anne Margrethe Zitscher
1688-1752
Anne Margrethe Zitscher
F:
1673/1688
D:
22 maj 1752
Hansted s. (Hansted Hospital)
Tønne Mortensen Staal
ca. 1686-1732
Tønne Mortensen Staal
F:
ca. 1686
G:
SENEST 1710
D:
1732
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1705-1773
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. 1705
D:
1773
Nebel s. (Bleld Skovhus)
Morten Tønnesen Staal
1717-1807
Morten Tønnesen Staal
F:
1717
Vær s. (Stensballe)
G:
4 nov. 1748
Hansted
D:
10 jan. 1807
Ørridslev s. (Tvingstrup)
Karen Hansdatter Nim
ca. 1737-
Karen Hansdatter Nim
F:
ca. 1737
Peter Granskov
Peter Granskov
G:
3 apr. 1770
Nim
Sara Cathrine Hansdatter Nim
ca. 1739-
Sara Cathrine Hansdatter Nim
F:
ca. 1739
Peder Pedersen Kommer
Peder Pedersen Kommer
G:
MARTS 1788
Nim
Marie Kirstine Christensdatter Kollerup
ca. 1773-eft. 1795
Marie Kirstine Christensdatter Kollerup
F:
ca. 1773
D:
eft. 1795
Geert Kollerup
ca. 1811-eft. 1833
Geert Kollerup
F:
ca. 1811
D:
eft. ER 1833
Maren Kollerup
1821-eft. 1879
Maren Kollerup
F:
24 maj 1821
Skanderborg
D:
eft. ER 1879
Peder Jensen
ca. 1818-eft. 1879
Peder Jensen
F:
ca. 1818
Them s.
D:
eft. ER 1879
Christine Kollerup
1823-eft. 1833
Christine Kollerup
F:
29 dec. 1823
Skanderborg
D:
eft. ER 1833
Anne Margrethe Kollerup
1826-1826
Anne Margrethe Kollerup
F:
6 jun. 1826
Skanderborg
D:
15 okt. 1826
Skanderborg
Niels Christensen Kollerup
ca. 1774-1838
Niels Christensen Kollerup
F:
ca. 1774
Horsens
D:
12 dec. 1838
Skanderborg
Anne Christine Wilhelmsdatter
ca. 1783-1831
Anne Christine Wilhelmsdatter
F:
ca. 1783
G:
15 feb. 1809
Skanderborg
D:
16 nov. 1831
Skanderborg
Anne Ulrikke Henriksdatter
ca. 1799-
Anne Ulrikke Henriksdatter
F:
ca. 1799
Horsens
Maren Christensdatter Kollerup
ca. 1776-eft. 1801
Maren Christensdatter Kollerup
F:
ca. 1776
D:
eft. 1801
Hans Henrik Lam
ca. 1771-1840
Hans Henrik Lam
F:
ca. 1771
G:
ca. 1796
D:
SENEST 1840
Hans Christensen Kollerup
ca. 1778-eft. 1795
Hans Christensen Kollerup
F:
ca. 1778
D:
eft. 1795
Ulrikke Franciska Hansdatter Nim
ca. 1740-1796
Ulrikke Franciska Hansdatter Nim
F:
ca. 1740
D:
1796
Horsens
Christen Nielsen Kollerup
-1796
Christen Nielsen Kollerup
G:
16 jun. 1770
Nim (kgl. bevilling)
D:
1796
Horsens
Anna Maria Jensdatter
1779-1779
Anna Maria Jensdatter
F:
1779
Nim
D:
1779
Nim
Hans Chynde Jensen
1781-1781
Hans Chynde Jensen
F:
1781
Nim
D:
1781
Nim
Kristine Helena Jensdatter
1783-1801
Kristine Helena Jensdatter
F:
1783
Nim
D:
TIDL. 1801
Anne Marie Jensdatter
1785-1801
Anne Marie Jensdatter
F:
1785
Nim
D:
TIDL. 1801
Jens Christopher Hansen Nim
ca. 1741-1801
Jens Christopher Hansen Nim
F:
ca. 1741
D:
TIDL. 1801
Dorothea Chyndesdatter Schmidt
ca. 1735-1799
Dorothea Chyndesdatter Schmidt
F:
ca. 1735
G:
2 jul. 1779
Nim
D:
11 dec. 1799
Nim
Anna Maria Sørensdatter
1773-1779
Anna Maria Sørensdatter
F:
1773
Nim
D:
1779
Nim
Søren Friderich Hansen Nim
ca. 1742-1787
Søren Friderich Hansen Nim
F:
ca. 1742
D:
1787
Nim
Kristine Sophie Hansdatter Munch
Christina Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1706-1771
Christina Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. mar. 1706
D:
1771
Nim s. (Nim)
Hans Jensen Nim
ca. 1687-1757
Hans Jensen Nim
F:
ca. 1687
G:
ca. 1736
fmtl. i Hansted
D:
1757
Nim
Sara Cathrine Zitscher
ca. 1681-1761
Sara Cathrine Zitscher
F:
ca. 1681
D:
1761
Nim s. (Nim)
Søren Christoffersen
ca. 1675-1748
Søren Christoffersen
F:
ca. 1675
G:
ca. 1704
D:
1748
Hansted s. (Egebjerg)
Birthe Cathrine Jensdatter Glasov
ca. 1735-
Birthe Cathrine Jensdatter Glasov
F:
ca. 1735
Frederik Jensen Glasov
ca. 1736-1748
Frederik Jensen Glasov
F:
ca. 1736
D:
fmtl. før 1748
Peter Ib August Glasov
1792-1792
Peter Ib August Glasov
F:
1792
Lundum s. (Lundum Mølle)
D:
1792
Lundum s. (Lundum Mølle)
Ib August Pedersen
1812-
Ib August Pedersen
F:
1812
Lundum s. (Lundum Mølle)
Christen Pedersen
1813-
Christen Pedersen
F:
1813
Lundum s. (Lundum Mølle)
Karen Pedersdatter
1821-1903
Karen Pedersdatter
F:
10 apr. 1821
Lundum s. (Lundum Mølle)
D:
27 apr. 1903
Hylke
Morten Thomsen
1812-1878
Morten Thomsen
F:
16 nov. 1812
Hvirring s. (Honum)
G:
1845
D:
29 mar. 1878
Hylke s. (Brørup)
Niels Peder Pedersen
ca. 1824-
Niels Peder Pedersen
F:
ca. 1824
Anne Cathrine Pedersdatter
1826-
Anne Cathrine Pedersdatter
F:
26 dec. 1826
Hansted s. (Egebjerg)
Kirstine Anne Maargrethe Pedersdatter
ca. 1830-
Kirstine Anne Maargrethe Pedersdatter
F:
ca. 1830
Anne Margrethe Augustdatter (Glasov)
1793-
Anne Margrethe Augustdatter (Glasov)
F:
29 sep. 1793
Lundum s. (Lundum Mølle)
Peder Christensen (Møller)
1783-1841
Peder Christensen (Møller)
F:
20 apr. 1783
Lundum s. (Lundumskov)
G:
1811
Lundum
D:
12 nov. 1841
Tolstrup s. (Gedved)
Peder Rasmussen
1812-
Peder Rasmussen
F:
24 aug. 1812
Nim
G:
23 okt. 1842
Tolstrup
Christen Jensen
1817-
Christen Jensen
F:
18 aug. 1817
Lundum s. (Lundum Mølle)
Ib August Jensen
1824-
Ib August Jensen
F:
15 feb. 1824
Lundum s. (Lundum Mølle)
Jens Peder August (Glasov)
1794-
Jens Peder August (Glasov)
F:
1794
Lundum s. (Lundum Mølle)
Birgitte Christensdatter
Ib August Jensen Glasov
ca. 1738-1806
Ib August Jensen Glasov
F:
ca. 1738
D:
1806
Lundum s. (Lundum Mølle)
Birgitte Kirstine Pedersdatter
1754-
Birgitte Kirstine Pedersdatter
F:
1754
Lundum s. (Lundum Mølle)
G:
1787/92
Birthe Marie Jensdatter
ca. 1814-1834
Birthe Marie Jensdatter
F:
ca. 1814
D:
TIDL. 1834
Jeppe Jensen
ca. 1817-1845
Jeppe Jensen
F:
ca. 1817
Brande s.
D:
TIDL. 1845
Maren Nielsdatter
ca. 1818-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1818
Brande s.
Jens Jensen
ca. 1825-1834
Jens Jensen
F:
ca. 1825
D:
TIDL. 1834
Jens Olesen
ca. 1776-1845
Jens Olesen
F:
ca. 1776
D:
TIDL. 1845
Ane Jensdatter
ca. 1788-1845
Ane Jensdatter
F:
ca. 1788
D:
TIDL. 1845
Margrethe Marie Olesdatter
ca. 1779-1834
Margrethe Marie Olesdatter
F:
ca. 1779
D:
TIDL. 1834
Ole Jensen Glasov
ca. 1739-1808
Ole Jensen Glasov
F:
ca. 1739
D:
TIDL.1808
Birthe Thomasdatter
ca. 1740-1808
Birthe Thomasdatter
F:
ca. 1740
D:
1808
Brande s. (Grarup)
Anne Elisabeth Jensdatter Glasov
ca. 1745-1750
Anne Elisabeth Jensdatter Glasov
F:
ca. 1745
D:
fmtl. før 1750
Frederik Jensen Glasov
ca. 1748-
Frederik Jensen Glasov
F:
ca. 1748
Rårup s. (Brandstub)
Jørgen Frederiksen Glasov
1751-1763
Jørgen Frederiksen Glasov
F:
1751
Rårup s. (Brandstub)
D:
1763
Rårup s. (Brandstub)
Margrethe Marie Madsdatter
1777-1857
Margrethe Marie Madsdatter
F:
1777
Rårup s. (Nøttrup)
D:
17 dec. 1857
Mads Lauridsen
1802-1850
Mads Lauridsen
F:
1802
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
1845/1850
Sara Cathrine Rye
ca. 1796-1850
Sara Cathrine Rye
F:
ca. 1796
Horsens
D:
TIDL. 1850
Jens Lauridsen
1803-1850
Jens Lauridsen
F:
1803
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDL. 1850
Karen Bolt
ca. 1807-1850
Karen Bolt
F:
ca. 1807
Horsens
D:
TIDL. 1850
Michael Lauridsen
1805-
Michael Lauridsen
F:
1805
Horsens (Vor Frelsers s.)
Mette Cathrine Madsen
ca. 1806-1850
Mette Cathrine Madsen
F:
ca. 1806
Horsens
D:
TIDL. 1850
Johan Nicolai Pedersen
1804-1850
Johan Nicolai Pedersen
F:
22 jul. 1804
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
TIDL. 1850
Laurids Lauridsen Madsen
1808-1879
Laurids Lauridsen Madsen
F:
1808
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
22 nov. 1879
Horsens (Vor Frelsers s.)
Erasmine Jensdatter Storm
1805-1876
Erasmine Jensdatter Storm
F:
1805
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 jul. 1833
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
18 dec. 1876
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Madsen
1779-1832
Laurids Madsen
F:
12 maj 1779
Rårup s. (Nøttrup)
D:
17 dec. 1832
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ane Jensdatter Slot
Ane Jensdatter Slot
G:
21 jul. 1801
Horsens (Vor Frelsers k.)
Karen Jensdatter
1820-
Karen Jensdatter
F:
28 feb. 1820
Rårup s. (Kragborg)
Jens Hansen Lund
1805-1845
Jens Hansen Lund
F:
1805
Bjerlev s. (Bjerlev Mark)
D:
1 jun. 1845
Givskud s. (Givskudlund)
John Christensen
ca. 1815-
John Christensen
F:
ca. 1815
Gadbjerg
G:
1 jun. 1846
Givskud
Jens Jensen
1821-
Jens Jensen
F:
11 dec. 1821
Rårup s. (Kragborg)
Jens Madsen
1781-1821
Jens Madsen
F:
1781
Rårup s. (Nøttrup)
D:
25 dec. 1821
Rårup s. (Kragborg)
Maren Gregersdatter
1787-1835
Maren Gregersdatter
F:
1787
Hvejsel s. (Tremhuse)
G:
10 okt. 1818
Hvejsel
D:
15 apr. 1835
Rårup s. (Kragborg)
Mads Sørensen
1831-1835
Mads Sørensen
F:
1 jan. 1831
Rårup s. (Nøttrup)
D:
27 jan. 1835
Rårup s. (Nøttrup)
Morten Sørensen
1832-1835
Morten Sørensen
F:
23 nov. 1832
Rårup s. (Nøttrup)
D:
17 jan. 1835
Rårup s. (Nøttrup)
Laurs Sørensen
1834-
Laurs Sørensen
F:
14 okt. 1834
Rårup s. (Nøttrup)
Mads Sørensen
1837-
Mads Sørensen
F:
6 apr. 1837
Rårup s. (Nøttrup)
Søren Madsen
1783-1867
Søren Madsen
F:
1783
Rårup s. (Nøttrup)
D:
13 okt. 1867
Rårup s. (Nøttrup)
Maren Mortensdatter
ca. 1793-1870
Maren Mortensdatter
F:
ca. 1793
Løsning s. (Stubberup)
D:
4 dec. 1870
Rårup s. (Nøttrup)
Jørgen Madsen
1785-
Jørgen Madsen
F:
1785
Hans Madsen
1788-
Hans Madsen
F:
1788
Lene Madsdatter
ca. 1791-
Lene Madsdatter
F:
ca. 1791
Johanne Madsdatter
ca. 1791-
Johanne Madsdatter
F:
ca. 1791
Jochum Madsen
1793-
Jochum Madsen
F:
1793
Ulricha Sophie Jensdatter Glasov
1753-1821
Ulricha Sophie Jensdatter Glasov
F:
1753
Rårup s. (Brandstub)
D:
26 sep. 1821
Rårup s. (Nøttrup)
Mads Laursen
ca. 1739-1821
Mads Laursen
F:
ca. 1739
G:
1 nov. 1775
Rårup
D:
13 feb. 1821
Rårup s. (Nøttrup)
Ane Lisbeth Jensdatter Glasov
1756-1772
Ane Lisbeth Jensdatter Glasov
F:
1756
Rårup s. (Brandstub)
D:
1772
Rårup s. (Gram)
Margrethe Frederiksdatter Glasov
1759-1763
Margrethe Frederiksdatter Glasov
F:
1759
Rårup s. (Brandstub)
D:
1763
Rårup s. (Brandstub)
Margrethe Marie Olufsdatter Rask
1719-1759
Margrethe Marie Olufsdatter Rask
F:
1719
Tamdrup
D:
mar. 1759
Rårup s. (Brandstub)
Jens Frederiksen Glasov
ca. 1716-1770
Jens Frederiksen Glasov
F:
ca. 1716
G:
ca. 1734
D:
1770
Rårup s. (Brandstub)
Ulrikke Christine Zitscher
ca. 1685-1729
Ulrikke Christine Zitscher
F:
ca. 1685
D:
1729
Oluf Rasmussen Rask
1698-1756
Oluf Rasmussen Rask
F:
1698
Fredericia
G:
1718/1719
D:
1756
Urlev
Ulrich Zitscher
ca. 1645-1687
Ulrich Zitscher
F:
ca. 1645
D:
1687
Lundum
Margrethe Pedersdatter
1652-1697
Margrethe Pedersdatter
F:
17 mar. 1652
Lundum
G:
ca. 1672/1673
D:
20 maj 1697
Jürgen Friderich Nissen
1745-1817
Jürgen Friderich Nissen
F:
1745
Tønder
D:
1817
Sara Catharina Nissen
1748-1756
Sara Catharina Nissen
F:
1748
Tønder
D:
28 feb. 1756
Tønder
Elisabeth Botilla Nissen
1753-
Elisabeth Botilla Nissen
F:
1753
Tønder
Dorothea Sophie Klingenberg
Carl Ferdinand Manigel
Anna Klingenberg
-1808
Anna Klingenberg
F:
Tønder
D:
1808
Tønder
NN Manigel
Sara Catharina Nissen
1757-1832
Sara Catharina Nissen
F:
1757
Tønder
D:
6 jun. 1832
Tønder
Jacob Klingenberg
ca. 1751-1815
Jacob Klingenberg
F:
ca. 1751
Husum?
G:
2 apr. 1780
Tønder
D:
25 mar. 1815
Tønder
Johanna Friderica Nissen
Nis Nissen
ca. 1713-1768
Nis Nissen
F:
ca. 1713
Løgumkloster
D:
19 feb. 1768
Tønder
Dorothea Sophia Meyer
Sara Cathrine Schmidt
1738-
Sara Cathrine Schmidt
F:
1738
Løgumkloster
Sophia Amalia Mikkelsdatter
-1768
Sophia Amalia Mikkelsdatter
D:
TIDLIGST 1768
Christian Hansen Schmidt
Christian Hansen Schmidt
G:
8 feb. 1729
Løgumkloster
Catharina Elisabeth Nissen
ca. 1707-1797
Catharina Elisabeth Nissen
F:
ca. 1707
D:
28 mar. 1797
Bylderup
Nicolay Johansen Lindeløv
ca. 1720-TIDLIGST
Nicolay Johansen Lindeløv
F:
ca. 1720
G:
15 okt. 1745
Løgumkloster
D:
TIDLIGST
Gotland?
Christian Nissen Bjørn
1717-1795
Christian Nissen Bjørn
F:
1717
Løgumkloster
D:
19 sep. 1795
Højer
Ingeborg
-før 1770
Ingeborg
D:
før 1770
Barbara Christensdatter
Barbara Christensdatter
G:
26 okt. 1770
Højer
Christine Nissen
-1768
Christine Nissen
D:
TIDLIGST 1768
Christopher Vilhelm Stigler Bjørn
1748-1750
Christopher Vilhelm Stigler Bjørn
F:
1748
Højer
D:
1750
Højer
Anne Kirstine Elisabeth Bjørn
1750-
Anne Kirstine Elisabeth Bjørn
F:
1750
Højer
Sara Marie Bjørn
1752-1755
Sara Marie Bjørn
F:
1752
Højer
D:
1755
Højer
Christopher Wilhelm Stigler Bjørn
1754-
Christopher Wilhelm Stigler Bjørn
F:
1754
Højer
Jonas Nissen Bjørn
1726-1763
Jonas Nissen Bjørn
F:
1726
Løgumkloster
D:
1763
Højer
Anne Kirstine Stiglersdatter
-1754
Anne Kirstine Stiglersdatter
G:
24 nov. 1747
Højer
D:
1754
Højer
Jona Margrethe Bjørn
1763-1769
Jona Margrethe Bjørn
F:
6 aug. 1763
Højer
D:
27 mar. 1769
Højer
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
G:
27 okt. 1757
Højer
D:
13 maj 1785
Højer
Sara Catharina Bjørn
ca. 1680-1768
Sara Catharina Bjørn
F:
ca. 1680
D:
11 jul. 1768
Tønder
Michel Nissen
Ulrich Bjørn
ca. 1684-1714
Ulrich Bjørn
F:
ca. 1684
D:
1714
Løgumkloster
Christian Bjørn
-1717
Christian Bjørn
D:
1717
Løgumkloster
Sophie Amalie Zitscher
1655-1735
Sophie Amalie Zitscher
F:
1650/55
D:
1735
Løgumkloster (fattighuset)
Elias Jonasen Bjørn
Sophie Amalie Zitscher
Philip Conrad Reimarus
1685-1724
Philip Conrad Reimarus
F:
20 mar. 1685
Heide
D:
5 jun. 1724
Uetersen
Marie Elisabeth Christiane Zitscher
1694-
Marie Elisabeth Christiane Zitscher
F:
1694
Tønder
Christiane Zitscher
1696-
Christiane Zitscher
F:
1696
Tønder
Peter Zitscher
1652-1697
Peter Zitscher
F:
13 mar. 1652
København
D:
20 maj 1697
Tønder
Christine Walther
-1711
Christine Walther
G:
1685
D:
1711
Tønder
Forældre
Christian Bruun
ca. 1580-1649
Sara Boysen
1584-1641
Sara Bruun
ca. 1625-eft. 1674
Sara Bruun
F:
ca. 1615/25
D:
eft. 1674
Ulrich Zitscher
1620-1670
Ulrich Zitscher
F:
1610/20
Løgumkloster
G:
ca. 1644/45
D:
15 aug. 1670
København