Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Ingeborg Hansdatter
1723 - 1756 (33 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Nis Johnsen
1790-1790
Nis Johnsen
F:
27 sep. 1790
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 okt. 1790
Agerskov s. (Bovlund)
Marten Refslund
1878-1878
Marten Refslund
F:
14 jun. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
D:
25 jul. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
Marie Johnsen
1837-1909
Marie Johnsen
F:
6 aug. 1837
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Bunde Refslund
1837-1909
Bunde Refslund
F:
2 maj 1837
Branderup
G:
19 nov. 1863
Agerskov
D:
22 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Johanne Kirstine Lautrup
Niels Erik Thorgaard
Jens Lautrup
Christa Marie Bjerre
Christen Lautrup
Maren Kirstine Houmøller
Kirsten Lautrup Nielsen
Peder Sønderby
Jens Christian Lautrup Nielsen
Birgitte Gyldenkærne
Anna Margrethe Lautrup Nielsen
John Richard Bird
1933-2014
John Richard Bird
F:
7 jun. 1933
Ipswich, UK
D:
23 mar. 2014
Toftlund
Martha Margrethe Lautrup
1911-1983
Martha Margrethe Lautrup
F:
4 nov. 1911
Agerskov s. (Gestrup)
D:
31 jan. 1983
Toftlund
Kristian Nielsen
Kirstine Lautrup
Ingrid Lautrup
Henrik Kirkegaard
Karen Lautrup
Poul Juul Jensen
Hans Lautrup
Jørgen Peder Toft Lautrup
1913-1997
Jørgen Peder Toft Lautrup
F:
8 feb. 1913
Agerskov s. (Gestrup)
D:
15 jul. 1997
Arrild s. (Roost)
Marie Søe Andersen
1924-
Marie Søe Andersen
F:
4 jun. 1924
Sinding s. (Visgård)
Margrethe Lautrup
1916-2003
Margrethe Lautrup
F:
1 jun. 1916
Agerskov s. (Gestrup)
D:
8 jun. 2003
Toftlund
Anne Marie Lautrup
1922-2007
Anne Marie Lautrup
F:
16 feb. 1922
Agerskov s. (Gestrup)
D:
23 apr. 2007
Hejls
Arne Bjørnshauge Raun
1915-1990
Arne Bjørnshauge Raun
F:
16 mar. 1915
Åstrup s. (Nr. Åstrup)
G:
29 mar. 1944
Agerskov
D:
27 mar. 1990
Hejls
Jens Lautrup
1878-1955
Jens Lautrup
F:
29 jan. 1878
Agerskov s. (Gestrup)
D:
20 maj 1955
Agerskov s. (Gestrup)
Hanne Kirstine Margrethe Toft
1882-1951
Hanne Kirstine Margrethe Toft
F:
4 apr. 1882
Gram s. (Kastrup)
G:
20 apr. 1909
Gram k.
D:
7 jan. 1951
Agerskov s. (Gestrup)
Ester Lautrup
Hans David Madsen
Marie Top
1904-
Marie Top
F:
27 aug. 1904
Agerskov
Laurids Lautrup
1895-
Laurids Lautrup
F:
10 aug. 1895
Agerskov s. (Vellerup)
Martha Top
1905-
Martha Top
F:
22 nov. 1905
Agerskov
NN Waaben
Peter Top
1910-
Peter Top
F:
13 jan. 1910
Branderup s. (Branderup Mølle)
Tøger Top
1912-
Tøger Top
F:
24 okt. 1912
Branderup s. (Branderup Mølle)
Gudrun
Chresten Lautrup Top
1914-
Chresten Lautrup Top
F:
14 jan. 1914
Branderup s. (Branderup Mølle)
Hildegard Nielsen
Ester Top
1915-
Ester Top
F:
9 okt. 1915
Branderup s. (Branderup Mølle)
Kjeld Hartmann
Else Marie Top
1915-
Else Marie Top
F:
9 okt. 1915
Branderup s. (Branderup Mølle)
Mogens Wildschiøtz
Anna Marie Lautrup
1879-1963
Anna Marie Lautrup
F:
12 mar. 1879
Agerskov s. (Gestrup)
D:
16 maj 1963
Gram s. (Gram sygehus)
Marius Pedersen Top
Marius Pedersen Top
G:
2 okt. 1903
Toftlund
Martha Johnsen
1838-1917
Martha Johnsen
F:
7 dec. 1838
Agerskov s. (Bovlund)
D:
17 jul. 1917
Branderup s. (Branderup Mølle)
Christen Lautrup
1826-1897
Christen Lautrup
F:
6 apr. 1826
Agerskov s. (Gestrup)
G:
3 okt. 1876
D:
16 okt. 1897
Agerskov s. (Gestrup)
Marie Kirstine Johnsen
1840-1858
Marie Kirstine Johnsen
F:
28 dec. 1840
Agerskov s. (Bovlund)
D:
27 sep. 1858
Agerskov s. (Bovlund)
Bodil Lebeck
1896-1974
Bodil Lebeck
F:
18 dec. 1896
Aabenraa
D:
6 okt. 1974
København
Anders Lebeck Ølgaard
1926-2009
Anders Lebeck Ølgaard
F:
5 sep. 1926
Aabenraa
D:
25 apr. 2009
Roskilde
Alice Ida Christiansen
Poul Lebeck Ølgaard
Anne-Lise Thal Jantzen
Knud Lebeck Ølgaard
1930-2010
Knud Lebeck Ølgaard
F:
25 aug. 1930
Aabenraa
D:
13 mar. 2010
Lise "Palâk" Nielsen
1929-2008
Lise "Palâk" Nielsen
F:
18 jul. 1929
Egedesminde, Grønland
G:
7 feb. 1956
Hals
D:
11 jul. 2008
Herning
Anna Lebeck
1898-1993
Anna Lebeck
F:
6 mar. 1898
Aabenraa
D:
22 jan. 1993
Aabenraa
Axel Ølgaard
1896-1986
Axel Ølgaard
F:
11 dec. 1896
Nykøbing M.
G:
22 sep. 1923
D:
9 mar. 1986
Poul Lebeck
Bodil Lebeck
Erling Hentze
Henrik Lebeck
Henrik Lebeck
1900-1955
Henrik Lebeck
F:
27 sep. 1900
Aabenraa
D:
2 mar. 1955
Olivos (Argentina)
Maren Katrine Bojsen Maegaard
1905-1993
Maren Katrine Bojsen Maegaard
F:
4 feb. 1905
Vejen s. (Store Dalgaard)
G:
1 dec. 1932
D:
26 sep. 1993
Buenos Aires
Margrethe Hansen
1869-1962
Margrethe Hansen
F:
8 mar. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
D:
16 maj 1962
København
Anders Outzen Lebeck
1868-1926
Anders Outzen Lebeck
F:
15 maj 1868
Agerskov s. (Bovlund)
G:
5 okt. 1895
D:
26 apr. 1926
Aabenraa (sygehuset)
Else Marie Hansen
1871-1947
Else Marie Hansen
F:
7 mar. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
D:
8 feb. 1947
Agerskov s. (Bovlund)
Esther Marie Brundstrup
Georg Niels Thygesen Buchreitz
1905-1985
Georg Niels Thygesen Buchreitz
F:
5 okt. 1905
Aarhus
D:
22 jan. 1985
Aabenraa
Kaj Aage Brundstrup
1930-1947
Kaj Aage Brundstrup
F:
1 maj 1930
Aabenraa
D:
22 sep. 1947
Else Ingeborg Brundstrup
Christian Friedrich Nielsen
1929-
Christian Friedrich Nielsen
F:
3 mar. 1929
Aabenraa
V. Deleuran
Anne Marie Hansen
1904-1986
Anne Marie Hansen
F:
22 jan. 1904
Aabenraa
D:
21 dec. 1986
Aabenraa
Osvald Sørensen
1899-1960
Osvald Sørensen
F:
6 aug. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 dec. 1927
Aabenraa
D:
9 maj 1960
Aabenraa
Kirsten Jessen Hansen
Hans Henrik Hansen
Birgit Jessen Hansen
Mogens Brøchner-Nielsen
Finn Jessen Hansen Fahrnholz
1938-2007
Finn Jessen Hansen Fahrnholz
F:
17 dec. 1938
Aabenraa
D:
15 jul. 2007
Aabenraa
Inge Henriksen
1939-2022
Inge Henriksen
F:
31 dec. 1939
D:
12 aug. 2022
Kjeld Lausten Hansen
Lorenz Jessen Hansen
1905-1995
Lorenz Jessen Hansen
F:
19 mar. 1905
Aabenraa
D:
3 jan. 1995
Aabenraa
Eleonora Hildegard Fahrnholz
1905-1990
Eleonora Hildegard Fahrnholz
F:
6 sep. 1905
Rudolstadt, Tyskland
G:
26 jun. 1932
Aabenraa
D:
18 okt. 1990
Aabenraa
Ingeborg Hansen
1906-
Ingeborg Hansen
F:
2 nov. 1906
Aabenraa
Poul Højmark Kristensen
1938-1938
Poul Højmark Kristensen
F:
2 mar. 1938
D:
4 mar. 1938
Helga Hansen
1909-1938
Helga Hansen
F:
12 jun. 1909
Aabenraa
D:
3 mar. 1938
Jens Christian Højmark Kristensen
1891-1954
Jens Christian Højmark Kristensen
F:
29 jul. 1891
Tolne
G:
27 dec. 1932
Aabenraa
D:
8 nov. 1954
Hans Lausten Hansen
1874-1952
Hans Lausten Hansen
F:
3 maj 1874
Agerskov s. (Bovlund)
D:
12 maj 1952
Aabenraa
Marie Hansen
1884-1969
Marie Hansen
F:
7 feb. 1884
Aabenraa
G:
14 apr. 1903
Aabenraa
D:
5 nov. 1969
Aabenraa
Solvejg Dorthea Refslund
1909-2008
Solvejg Dorthea Refslund
F:
3 jul. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
D:
3 dec. 2008
Agerskov (Plejehjemmet)
Ib Lund
1939-1953
Ib Lund
F:
14 maj 1939
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
7 apr. 1953
Jing Lund
1941-2021
Jing Lund
F:
25 jun. 1941
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
13 jun. 2021
Sønderborg (sygehuset)
Peter Thomsen
1937-
Peter Thomsen
F:
15 aug. 1937
G:
2 aug. 1961
Johannes Hansen Lund
1943-
Johannes Hansen Lund
F:
18 jan. 1943
Emmerlev s. (Kærgård)
Nina Irmgarth Sønnichsen
1952-2004
Nina Irmgarth Sønnichsen
F:
9 nov. 1952
Møgeltønder
G:
28 mar. 1972
D:
19 feb. 2004
Solvejg Refslund Lund
1949-2012
Solvejg Refslund Lund
F:
1 jun. 1949
Emmerlev s. (Kærgård)
D:
27 sep. 2012
Helnæs
Anders Lyng Nielsen
Else Marie Refslund
1915-1989
Else Marie Refslund
F:
27 maj 1915
Agerskov s. (Bovlund)
D:
28 jan. 1989
Tønder sygehus
Peter Hansen Lund
1911-1995
Peter Hansen Lund
F:
15 maj 1911
Agerskov s. (Gestrup)
G:
2 maj 1937
Bovlund Frimenighedskirke
D:
12 dec. 1995
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Privat
Privat
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
28 jul. 1965
Sognefogden i Agerskov Sogn
Privat
Privat
Privat
Benny Bjerregaard
1934-1985
Benny Bjerregaard
F:
8 sep. 1934
D:
15 aug. 1985
København (Svanemosegårdsvej 17, Frederiksberg)
Privat
Privat
Privat
Privat
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Marianne Refslund
Jørgen Eriksen Søndergaard
Nis Anker Refslund
Rikke Barnstein
Agathe Refslund
1962-2018
Agathe Refslund
F:
7 feb. 1962
Agerskov s. (Bovlund)
D:
14 nov. 2018
Vejle (Hospice)
Privat
Privat
G:
11 jun. 1988
Privat
Bunde Dan Refslund
1920-2017
Bunde Dan Refslund
F:
9 jul. 1920
Agerskov s. (Bovlund)
D:
15 maj 2017
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Gudrun Olivia Anker
1925-2008
Gudrun Olivia Anker
F:
21 mar. 1925
Gudhjem s. (Gammelvælde)
G:
6 mar. 1954
Østerlars
D:
5 okt. 2008
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Hansen Refslund
1878-1961
Nis Hansen Refslund
F:
14 sep. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
D:
6 jun. 1961
Gram s. (Gram sygehus)
Berthaline Christine Jepsen
1887-1970
Berthaline Christine Jepsen
F:
22 mar. 1887
Branderup s.
G:
8 maj 1908
Bovlund
D:
12 okt. 1970
Agerskov s. (Bovlund)
Jørn Riemann Hansen
1936-1987
Jørn Riemann Hansen
F:
9 nov. 1936
Sønderborg
D:
23 nov. 1987
Ineke van den Born
Kamma Riemann Hansen
Benny Pedersen
Lavst Riemann Hansen
Liselotte Rosa Wismann
Ulla Riemann Hansen
Kjeld Dall
Carsten Riemann Hansen
Annelise Nissen
1945-1990
Annelise Nissen
F:
4 okt. 1945
Ødis
D:
23 okt. 1990
Hoptrup
Roswitha
Henrik Jessen Hansen
1909-1992
Henrik Jessen Hansen
F:
29 maj 1909
Agerskov s. (Bovlund)
D:
9 feb. 1992
Rise s. (Mjøls)
Agnes Lucie Riemann
1911-2007
Agnes Lucie Riemann
F:
28 apr. 1911
Harte s. (Ejstrup)
G:
20 maj 1936
D:
5 jan. 2007
Rise s. (Rødekro)
Anne Louise Hansen
1910-2010
Anne Louise Hansen
F:
2 jun. 1910
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 okt. 2010
Skodsborg?
Mogens Hansen
1912-1914
Mogens Hansen
F:
16 aug. 1912
Agerskov s. (Bovlund)
D:
20 apr. 1914
Agerskov s. (Bovlund)
Knud Villemoes Hansen
Marten Refslund Hansen
Claus Henrik Hansen
Marianne Gamby
Peter Bruntse Hansen
Mogens Hansen
1914-1990
Mogens Hansen
F:
2 maj 1914
Agerskov s. (Bovlund)
D:
13 jul. 1990
Halk s. (Hejsager)
Thora Bruntse Rasmussen
1914-2003
Thora Bruntse Rasmussen
F:
11 jul. 1914
Bogense
G:
12 jul. 1941
D:
3 apr. 2003
Anders Plousgaard, senere Refslund Hansen
1942-
Anders Plousgaard, senere Refslund Hansen
F:
10 mar. 1942
Gl. Haderslev s. (Amtssygehuset)
Dorte Mølgaard
Dorte Mølgaard
G:
1 okt. 1966
Else Refslund Hansen
1944-
Else Refslund Hansen
F:
27 jan. 1944
Oksenvad s. (Langagergård)
Fedder Paulsen Hindrichsen
1944-2022
Fedder Paulsen Hindrichsen
F:
9 jun. 1944
Højer
D:
15 aug. 2022
Anna Louise Refslund Hansen
1947-1981
Anna Louise Refslund Hansen
F:
31 jul. 1947
Skast s. (Skastgård)
D:
30 jul. 1981
Anette Refslund Hansen
1952-2000
Anette Refslund Hansen
F:
17 jan. 1952
Skast s. (Skastgård)
D:
17 dec. 2000
Haderslev
Erling Lund
Marten Refslund Hansen
1915-1992
Marten Refslund Hansen
F:
29 nov. 1915
Agerskov s. (Bovlund)
D:
5 sep. 1992
Odense
Inger Elisabeth Plougsgaard
1915-1992
Inger Elisabeth Plougsgaard
F:
9 jan. 1915
Ølstrup
G:
19 feb. 1941
Ølstrup
D:
7 apr. 1992
Skast
Ana Maria Demant
Eva Christina Demant
Rodrigo Morales
Poul Henning Demant
Michael Demant
Henning Hansen Demant
1922-2013
Henning Hansen Demant
F:
7 sep. 1922
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 okt. 2013
Stacia (egtl. Stanislawa) Mularz
1924-2005
Stacia (egtl. Stanislawa) Mularz
F:
13 jan. 1924
Polen
G:
1950
D:
28 sep. 2005
Marten Refslund Hansen
1881-1950
Marten Refslund Hansen
F:
24 maj 1881
Agerskov s. (Bovlund)
D:
26 maj 1950
Agerskov s. (Bovlund)
Anna Jensen
1881-1965
Anna Jensen
F:
28 mar. 1881
Agerskov s. (Bovlund)
G:
17 jun. 1908
D:
4 jan. 1965
Halk s. (Hejsager)
Merete Bruhn
Christian Holger Bruhn
1940-1997
Christian Holger Bruhn
F:
7 maj 1940
D:
7 nov. 1997
Hoptrup
Else Hansen
1914-1994
Else Hansen
F:
20 sep. 1914
Haderslev
D:
20 mar. 1994
Haderslev
Christian Bruhn
1913-1983
Christian Bruhn
F:
8 jul. 1913
Haderslev
G:
10 dec. 1938
Haderslev
D:
29 okt. 1983
Lizzie Hansen
Holger Hansen
Henry Hansen
Tove Ruth Jørgensen
Marten Sørensen
Anne Christine Sørensen
Anna Hansen
1922-10 maj 1997 ?
Anna Hansen
F:
17 jun. 1922
Haderslev
D:
10 maj 1997 ?
?
Caj Gregers Sørensen
Holger Hansen
1882-1969
Holger Hansen
F:
17 okt. 1882
Agerskov s. (Bovlund)
D:
9 okt. 1969
Haderslev
Martha Wilhelmine Rasmussen
1879-1941
Martha Wilhelmine Rasmussen
F:
11 dec. 1879
Gørslev
G:
16 okt. 1909
D:
5 okt. 1941
Kolding
Anna Maria Johnsen
1843-1908
Anna Maria Johnsen
F:
20 jul. 1843
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 maj 1908
Agerskov s. (Bovlund)
Henrik Jessen Hansen
1837-1916
Henrik Jessen Hansen
F:
18 apr. 1837
Arrild s. (Hønning)
G:
28 apr. 1868
Agerskov
D:
6 maj 1916
Agerskov s. (Bovlund)
Hans Nissen Johnsen
1846-1848
Hans Nissen Johnsen
F:
10 okt. 1846
Agerskov s. (Bovlund)
D:
7 apr. 1848
Agerskov s. (Bovlund)
Hanne Johnsen
1849-1899
Hanne Johnsen
F:
24 apr. 1849
Agerskov s. (Bovlund)
D:
4 apr. 1899
Hans Nissen Johnsen
1853-1853
Hans Nissen Johnsen
F:
7 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 apr. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
Anders Nissen Johnsen
1853-1853
Anders Nissen Johnsen
F:
7 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
D:
24 mar. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
Hans Andreassen Johnsen
1854-1874
Hans Andreassen Johnsen
F:
8 maj 1854
Agerskov s. (Bovlund)
D:
23 maj 1874
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Hansen Johnsen
1791-1865
Nis Hansen Johnsen
F:
31 okt. 1791
Agerskov s. (Bovlund)
D:
9 feb. 1865
Agerskov s. (Bovlund)
Else Marie Vodder
1817-1893
Else Marie Vodder
F:
6 aug. 1817
Hviding s. (Råhede)
G:
28 maj 1836
Agerskov
D:
27 jun. 1893
Agerskov s. (Bovlund)
Maria Lehna Andersen
1823-
Maria Lehna Andersen
F:
15 jun. 1823
Bjolderup s. (Vollerup)
Mathias Peter Rasmussen
1824-
Mathias Peter Rasmussen
F:
11 jun. 1824
Visby
G:
12 maj 1855
Bjolderup
Metta Kristina Petersen
1847-
Metta Kristina Petersen
F:
13 feb. 1847
Bjolderup s. (Vollerup)
Jens Andersen Petersen
1849-
Jens Andersen Petersen
F:
17 sep. 1849
Bjolderup s. (Vollerup)
Nis Petersen
1851-1910
Nis Petersen
F:
24 aug. 1851
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
7 aug. 1910
Bjolderup s. (Vollerup)
Metta Christine Callesen
1856-1879
Metta Christine Callesen
F:
15 nov. 1856
Øster Løgum s. (Andholm)
G:
5 sep. 1876
Bjolderup
D:
22 aug. 1879
Bjolderup s. (Vollerup)
Hans Petersen
1883-
Hans Petersen
F:
2 mar. 1883
Bjolderup s. (Vollerup)
Anna Jørgensen
1895-
Anna Jørgensen
F:
18 sep. 1895
Melby
G:
9 dec. 1917
Melby
Mette Maria Petersen
1884-1884
Mette Maria Petersen
F:
17 apr. 1884
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
1 jul. 1884
Bjolderup s. (Vollerup)
Maren Petersen
1885-1887
Maren Petersen
F:
18 apr. 1885
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
17 okt. 1887
Bjolderup s. (Vollerup)
Hermann Andersen
1906-
Hermann Andersen
F:
1 apr. 1906
Sværdborg s. (Snertinge)
Cathrina Maria Petersen
1886-
Cathrina Maria Petersen
F:
20 apr. 1886
Bjolderup s. (Vollerup)
Alfred Herman Peder Andersen
1881-1918
Alfred Herman Peder Andersen
F:
11 aug. 1881
Sværdborg s. (Snertinge)
G:
27 okt. 1905
Sønder Bjert
D:
16 okt. 1918
Sværdborg s. (Snertinge)
Ellen Kjestine Petersen
1887-1888
Ellen Kjestine Petersen
F:
30 jun. 1887
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
18 mar. 1888
Bjolderup s. (Vollerup)
Jens Madsen Petersen
1888-
Jens Madsen Petersen
F:
18 jun. 1888
Bjolderup s. (Vollerup)
Charlotte Marie Grau
1912-
Charlotte Marie Grau
F:
5 mar. 1912
Bjolderup s. (Vollerup)
Marie Grau
1913-1995
Marie Grau
F:
18 jul. 1913
Hørup s. (Mintebjerg)
D:
1990/1995
Dethlef Frederik Keller
1910-1993
Dethlef Frederik Keller
F:
21 feb. 1910
Bjolderup s. (Bolderslev)
G:
12 mar. 1933
Bjolderup
D:
12 dec. 1993
Christen Grau
1920-1975
Christen Grau
F:
6 jan. 1920
Hørup s. (Mintebjerg)
D:
1969/1975
Aase Elisabeth Harre
1916-2007
Aase Elisabeth Harre
F:
14 aug. 1916
Viby s. (Kongsvang)
G:
16 aug. 1947
Trige
D:
6 apr. 2007
Nis Grau
1921-1980
Nis Grau
F:
30 sep. 1921
Hørup s. (Mintebjerg)
D:
9 jul. 1980
Skærbæk
Christine Nielsen
1921-2003
Christine Nielsen
F:
2 maj 1921
Bedsted
G:
15 jul. 1944
Bedsted
D:
22 jul. 2003
Aabenraa
Maren Petersen
1889-1967
Maren Petersen
F:
28 jul. 1889
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
2 maj 1967
Augustenborg (Statshospitalet)
Christen Grau
1890-1924
Christen Grau
F:
20 aug. 1890
Ketting s. (Sebbelev)
G:
21 nov. 1911
Ketting
D:
14 mar. 1924
Asserballe s. (Ankulgård)
Peter Callesen Petersen
1890-
Peter Callesen Petersen
F:
17 sep. 1890
Bjolderup s. (Vollerup)
Mette Christine Petersen
1892-1892
Mette Christine Petersen
F:
20 feb. 1892
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
11 jul. 1892
Bjolderup s. (Vollerup)
Nis Petersen
1893-1915
Nis Petersen
F:
16 feb. 1893
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
6 jun. 1915
Frankrig (Moulin-sous-Touvent)
Dødfødt datter
1894-1894
Dødfødt datter
F:
25 apr. 1894
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
25 apr. 1894
Bjolderup s. (Vollerup)
Marius Petersen
1894-1894
Marius Petersen
F:
25 apr. 1894
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
2 jul. 1894
Bjolderup s. (Vollerup)
Holger Petersen, senere Nissen
1921-2003
Holger Petersen, senere Nissen
F:
24 mar. 1921
Bjolderup s. (Bolderslev)
D:
28 dec. 2003
Rise s. (Rødekro)
Anne Cathrine Christensen
1927-
Anne Cathrine Christensen
F:
10 jan. 1927
Kværs s. (Kværs Vestermark)
G:
24 mar. 1948
Bjolderup
Ester Margrethe Nissen
1928-1937
Ester Margrethe Nissen
F:
28 mar. 1928
Bjolderup s. (Bolderslevmark)
D:
25 sep. 1937
Aabenraa (Skt. Ansgar Klinik)
Heinrich (Heine) Bonnichsen Nissen
1939-2015
Heinrich (Heine) Bonnichsen Nissen
F:
6 feb. 1939
Bjolderup s. (Bolderslevmark)
D:
14 sep. 2015
Aabenraa
Maria Petersen
1895-1968
Maria Petersen
F:
4 jul. 1895
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
28 mar. 1968
Aabenraa (sygehuset)
Peter Nissen
1896-1984
Peter Nissen
F:
17 okt. 1896
Bylderup s. (Bredevad)
G:
20 maj 1927
Frederiksberg (Godthåbs k.)
D:
11 jan. 1984
Bylderup s. (Bylderup Bov)
Nis Thomas Thomsen
1919-2015
Nis Thomas Thomsen
F:
18 nov. 1919
Hjordkær s. (Tågholm)
D:
6 jun. 2015
Holstebro
Christian Thomsen
1920-
Christian Thomsen
F:
17 dec. 1920
Bjolderup s. (Perbøl)
Mette Christine Petersen
1896-1970
Mette Christine Petersen
F:
15 aug. 1896
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
3 aug. 1970
Nroager (De gamles hjem)
Thomas Thomsen
1894-1969
Thomas Thomsen
F:
6 mar. 1894
Bjolderup s. (Bolderslev)
G:
18 mar. 1919
Bjolderup
D:
28 nov. 1969
Sønderborg (sygehuset)
Aage Bøgedal Petersen, senere Bøgedal
1925-2018
Aage Bøgedal Petersen, senere Bøgedal
F:
30 aug. 1925
Uge
D:
13 nov. 2018
Ella Bøgedal Petersen
1928-2015
Ella Bøgedal Petersen
F:
4 dec. 1928
Ring s. (Brædstrup)
D:
12 dec. 2015
Låsby
Kai Bøgedal Petersen
1930-2017
Kai Bøgedal Petersen
F:
13 apr. 1930
Ry s. (Bøgedal)
D:
1 aug. 2017
Viggo Bøgedal Petersen, senere Bøgedal
1933-
Viggo Bøgedal Petersen, senere Bøgedal
F:
11 mar. 1933
Aarhus (Skt. Johannes s. (Fødselsanstalten))
Maja Bjerre Jensen
1934-
Maja Bjerre Jensen
F:
30 dec. 1934
Ry
G:
29 mar. 1958
Ry
Marius Petersen
1897-
Marius Petersen
F:
29 aug. 1897
Bjolderup s. (Vollerup)
Karen Minna Madsen, senere Madsen Bøgedal
1903-1965
Karen Minna Madsen, senere Madsen Bøgedal
F:
30 dec. 1903
Ry s. (Bøgedalshus)
G:
15 nov. 1924
Ry
D:
17 feb. 1965
Silkeborg
Anna Helene Petersen
1897-1897
Anna Helene Petersen
F:
29 aug. 1897
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
10 okt. 1897
Bjolderup s. (Vollerup)
Andreas Petersen
1899-1899
Andreas Petersen
F:
17 feb. 1899
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
4 mar. 1899
Bjolderup s. (Vollerup)
Margrethe Marie Madsen, senere Larsen
1860-1918
Margrethe Marie Madsen, senere Larsen
F:
18 jul. 1860
Tommerup
G:
18 nov. 1882
Tåning
D:
17 dec. 1918
Bjolderup s. (Bolderslev)
Peter Petersen
1854-
Peter Petersen
F:
24 feb. 1854
Bjolderup s. (Vollerup)
Marie Cathrine Stuck
1854-
Marie Cathrine Stuck
F:
6 sep. 1854
Haderslev (Vor Frue)
G:
1 okt. 1881
Bjolderup
Hans Peter Jepsen
1876-1882
Hans Peter Jepsen
F:
8 okt. 1876
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
25 apr. 1882
Bjolderup s. (Vollerup)
Christine Jepsen
1879-1882
Christine Jepsen
F:
6 jan. 1879
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
30 apr. 1882
Bjolderup s. (Vollerup)
Andreas Jensen
1907-
Andreas Jensen
F:
10 okt. 1907
Rinkenæs
Maren Jepsen
1881-
Maren Jepsen
F:
13 apr. 1881
Bjolderup s. (Vollerup)
Johann Jensen
1867-1915
Johann Jensen
F:
18 okt. 1867
Haderslev
G:
1 jan. 1907
Rinkenæs
D:
24 aug. 1915
Rinkenæs
Mette Marie Jepsen
1914-2007
Mette Marie Jepsen
F:
24 apr. 1914
Fjelstrup
D:
2 mar. 2007
Sønderborg
Villi Jepsen
1920-
Villi Jepsen
F:
27 sep. 1920
Fjelstrup
Martha Jepsen
1923-2019
Martha Jepsen
F:
21 mar. 1923
Fjelstrup
D:
4 feb. 2019
Randers (sygehuset)
Kaj Clement Filskov
1916-2015
Kaj Clement Filskov
F:
6 maj 1916
Coburg (Tyskland)
G:
12 aug. 1945
Fjelstrup
D:
18 apr. 2015
Rise s. (Rødekro)
Gudrun Jepsen
Peter Detlev Jepsen
1883-1958
Peter Detlev Jepsen
F:
7 okt. 1883
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
12 aug. 1958
Anne Christine Andresen
1890-
Anne Christine Andresen
F:
18 dec. 1890
Bylderup
G:
24 jun. 1913
Marian Jepsen
før 1927-
Marian Jepsen
F:
før 1927
San Diego, Californien, USA
Ellen Jepsen
før 1927-
Ellen Jepsen
F:
før 1927
San Diego, Californien, USA
NN Jepsen
eft. 1927-
NN Jepsen
F:
eft. 1927
San Diego, Californien, USA
Hans Peter Jepsen
1885-1971
Hans Peter Jepsen
F:
7 dec. 1885
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
mar. 1971
El Cajon, San Diego, USA
Martha Andresen
Martha Andresen
G:
ca. 1922
Jens Christian Jepsen
1888-1888
Jens Christian Jepsen
F:
3 jan. 1888
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
28 jan. 1888
Bjolderup s. (Vollerup)
Christian Jepsen
1889-1966
Christian Jepsen
F:
9 aug. 1889
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
16 maj 1966
Bylderup
Mette Margretha Hansen
1905-1979
Mette Margretha Hansen
F:
1905
Ensted s. (Torp)
G:
26 maj 1937
Ensted
D:
29 apr. 1979
Bylderup Bov
Christine Jepsen
1892-1980
Christine Jepsen
F:
13 mar. 1892
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
8 jun. 1980
Ensted s. (Stubbæk)
Jens Jepsen
1896-1962
Jens Jepsen
F:
9 nov. 1896
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
23 feb. 1962
Løjt s. (Straagaard)
Asta Dalgaard Rasmussen, senere Rasmussen-Korsager
1901-1992
Asta Dalgaard Rasmussen, senere Rasmussen-Korsager
F:
12 mar. 1901
Voldby s. (Thorsø)
G:
1928
D:
1992
Mette Christine Petersen
1856-1928
Mette Christine Petersen
F:
16 sep. 1856
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
26 aug. 1928
Bylderup
Andreas Ditlef Jepsen
1846-1918
Andreas Ditlef Jepsen
F:
16 okt. 1846
Branderup
G:
29 okt. 1875
Bjolderup k.
D:
31 aug. 1918
Bylderup
Maren Petersen
Else Marie Petersen
Wilhelm Seddig
Christian Petersen
1890-
Christian Petersen
F:
24 jul. 1890
Else Möhlmann
1890-
Else Möhlmann
F:
14 okt. 1890
Emma Petersen
Theodor Petersen
Andreas Petersen
1859-
Andreas Petersen
F:
16 feb. 1859
Bjolderup s. (Vollerup)
Anna Dreessen
Anna Helene Petersen
1861-
Anna Helene Petersen
F:
2 nov. 1861
Bjolderup s. (Vollerup)
Maren Andersen
1826-1886
Maren Andersen
F:
23 jan. 1826
Bjolderup s. (Vollerup)
D:
8 jul. 1886
Bjolderup s. (Vollerup)
Hans Petersen
Hans Petersen
G:
16 aug. 1846
Bjolderup
Ellen Kirstine Andersen
1828-
Ellen Kirstine Andersen
F:
21 maj 1828
Bjolderup s. (Vollerup)
Anna Lena Johnsen
1795-
Anna Lena Johnsen
F:
11 jan. 1795
Agerskov s. (Bovlund)
Jens Andersen (Petersen)
1797-1835
Jens Andersen (Petersen)
F:
6 jun. 1797
Bjolderup s. (Vollerup)
G:
18 jan. 1817
Bjolderup
D:
23 jan. 1835
Bjolderup s. (Vollerup)
Jørgen Lange
Jørgen Lange
G:
1838
Ingeborg Johnsen
1797-1870
Ingeborg Johnsen
F:
7 maj 1797
Agerskov s. (Bovlund)
D:
23 sep. 1870
Branderup
Matthias Møller
1778-1833
Matthias Møller
F:
1778
Agerskov s. (Gestrup)
G:
28 jun. 1828
Agerskov
D:
25 aug. 1833
Agerskov s. (Bovlund)
Christen Simonsen
1808-1871
Christen Simonsen
F:
27 jan. 1808
Branderup s. (Rurup)
G:
25 okt. 1834
Agerskov
D:
21 feb. 1871
Branderup
Ellen Hansen Johnsen
1800-1803
Ellen Hansen Johnsen
F:
20 mar. 1800
Agerskov s. (Bovlund)
D:
28 nov. 1803
Agerskov s. (Bovlund)
Sine Marie Beyer
1891-1971
Sine Marie Beyer
F:
2 mar. 1891
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
23 jul. 1971
Brede s. (Bredebro)
Anna Margrethe Beyer
1893-1894
Anna Margrethe Beyer
F:
27 feb. 1893
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
30 jun. 1894
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Inger Kathrine Beyer
Eigil Vellerup Hansen
Mogens Grønbech Beyer
Kirsten Kvorning
Karen Grønbech Beyer
Jacob M. Jepsen
Dødfødt søn
1928-1928
Dødfødt søn
F:
22 mar. 1928
D:
22 mar. 1928
Bertha Grønbæk Beyer
Thorkild Grønbech Beyer
Birthe Ryttergaard Jensen
Bende Bennedsen Beyer
1896-1960
Bende Bennedsen Beyer
F:
13 aug. 1896
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
3 jan. 1960
Bodil Vichtoria Grønbech
1897-
Bodil Vichtoria Grønbech
F:
22 maj 1897
G:
16 jul. 1921
Anne Kirstine Kræmer
Viggo Søren Skougaard Holm
Anna Kræmer
Harald Johannes Nielsen
Jens Michael Kræmer
Anna Marie Petersen
Henning Laurits Kræmer
Karen Magdalene Sørensen
Anna Beyer
1899-
Anna Beyer
F:
18 jan. 1899
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Peder Pedersen Kræmer
1881-1956
Peder Pedersen Kræmer
F:
18 jul. 1881
G:
20 sep. 1918
D:
30 dec. 1956
Andreas Beyer
1900-1901
Andreas Beyer
F:
10 sep. 1900
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
D:
26 jan. 1901
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Bothilde Beyer
1902-
Bothilde Beyer
F:
15 jul. 1902
Tistrup s. (Agentoftegård i Galtho)
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
D:
2 mar. 1934
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
22 jan. 1939
Bende Beck
-1906
Bende Beck
D:
30 mar. 1906
Dødfødt søn
1907-1907
Dødfødt søn
F:
19 nov. 1907
D:
19 nov. 1907
Marie Kjestine Bennedsen
1870-
Marie Kjestine Bennedsen
F:
4 feb. 1870
Brede s. (Harris)
Peter Beck
1864-
Peter Beck
F:
27 aug. 1864
Døstrup s. (Drengsted)
G:
20 aug. 1898
Brede
Ellen Marie Bennedsen
1872-
Ellen Marie Bennedsen
F:
20 feb. 1872
Anne Margrethe Clausen
1901-
Anne Margrethe Clausen
F:
27 jul. 1901
Niels Alfred Jensen
1884-
Niels Alfred Jensen
F:
14 mar. 1884
G:
9 mar. 1934
Herle Kjestine Clausen
1905-
Herle Kjestine Clausen
F:
19 apr. 1905
Nicoline Jensine Bennedsen
1874-1956
Nicoline Jensine Bennedsen
F:
18 feb. 1874
Brede s. (Harris)
D:
14 apr. 1956
Henrik Sønniksen Clausen
1875-1954
Henrik Sønniksen Clausen
F:
9 dec. 1875
G:
19 okt. 1900
D:
25 mar. 1954
Cicilie Andersen
1905-
Cicilie Andersen
F:
27 aug. 1905
Brede s. (Harris)
Hans Uglvig Madsen
1903-
Hans Uglvig Madsen
F:
1 feb. 1903
G:
5 maj 1928
Brede
Anne Margrethe Andersen
1907-
Anne Margrethe Andersen
F:
17 okt. 1907
Brede s. (Harris)
Benedikte Andersen
Bothilde Andersen
Niels Dyhre Nielsen
Astrid Christine Andersen
1917-1999
Astrid Christine Andersen
F:
24 jun. 1917
Brede s. (Harris)
D:
31 maj 1999
Tønder (sygehuset)
Hans Lorentzen Andersen
1915-2002
Hans Lorentzen Andersen
F:
2 sep. 1915
Hostrup s. (Solderup)
D:
9 apr. 2002
Tønder (sygehuset)
Hanne Nissine Bennedsen
1876-
Hanne Nissine Bennedsen
F:
2 mar. 1876
Christen Andersen
Nis Peter Bennedsen
Ingrid
Klara Bennedsen
Laurids
Anneline Bennedsen
Anders
Ebbe Bennedsen
Rita
Svend Aage Bennedsen
Iracema
Tove Bennedsen
John
Gunnar Bennedsen
Elin
Bende Nissen Bennedsen
1912-2002
Bende Nissen Bennedsen
F:
5 jul. 1912
Brede s. (Harris)
D:
12 jul. 2002
Bredebro
Anne Kathrine Thøgersen
Anders Thomsen Bennedsen
Marie Jensine Friis
Jens Beyer Bennedsen
Ejnar Bennedsen
Cecilie Bennedsen
Anne Margrethe Bennedsen
Christine Bothilde Bennedsen
Nis Bennedsen
1878-
Nis Bennedsen
F:
21 apr. 1878
Brede s. (Harris)
Adeline Andersen
1885-
Adeline Andersen
F:
16 jun. 1885
Brede s. (Harris)
G:
20 sep. 1911
Brede
Jens Beyer Bennedsen
1878-1888
Jens Beyer Bennedsen
F:
21 apr. 1878
D:
22 dec. 1888
Botilde Bennedsen
1880-1888
Botilde Bennedsen
F:
29 nov. 1880
D:
10 okt. 1888
Bende Nissen Bennedsen
1830-1908
Bende Nissen Bennedsen
F:
7 nov. 1830
Brede s. (Harris)
D:
6 mar. 1908
Brede
Anna Margrethe Beyer
1841-1920
Anna Margrethe Beyer
F:
2 dec. 1841
G:
23 okt. 1866
Brede
D:
1 feb. 1920
Maria Bennedsen
1832-
Maria Bennedsen
F:
9 sep. 1832
Brede s. (Harris)
Ellen Marie Bennedsen
1834-
Ellen Marie Bennedsen
F:
11 sep. 1834
Brede s. (Harris)
Hans Nissen Bennedsen
1837-
Hans Nissen Bennedsen
F:
1 maj 1837
Brede s. (Harris)
Dødfødt datter
1839-1839
Dødfødt datter
F:
8 jun. 1839
Brede s. (Harris)
D:
8 jun. 1839
Brede s. (Harris)
Ellen Marie Bennedsen
1843-
Ellen Marie Bennedsen
F:
19 jun. 1843
Brede s. (Harris)
Marie Kirstine Johnsen
1802-1868
Marie Kirstine Johnsen
F:
14 aug. 1802
Agerskov s. (Bovlund)
D:
14 sep. 1868
Brede s. (Harres)
Nis Wodder Bennedsen
1787-1854
Nis Wodder Bennedsen
F:
12 jun. 1787
Hviding s. (Råhede)
G:
31 okt. 1829
Brede
D:
20 jan. 1854
Brede s. (Harris)
Hanne Refslund
1828-1851
Hanne Refslund
F:
6 sep. 1828
Branderup
D:
29 jun. 1851
Agerskov s. (Bovlund)
Marie Refslund
1831-1899
Marie Refslund
F:
11 maj 1831
Branderup
D:
9 feb. 1899
Agerskov s. (Bovlund)
Laurids Bertelsen Poulsen
1840-1919
Laurids Bertelsen Poulsen
F:
20 feb. 1840
Rødding s. (Hundebøl)
G:
25 apr. 1879
Toftlund
D:
21 mar. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
Ester Marie Refslund
1834-1853
Ester Marie Refslund
F:
26 jun. 1834
Branderup
D:
30 jun. 1853
Agerskov s. (Bovlund)
Marten Refslund
1878-1878
Marten Refslund
F:
14 jun. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
D:
25 jul. 1878
Agerskov s. (Bovlund)
Bunde Refslund
1837-1909
Bunde Refslund
F:
2 maj 1837
Branderup
D:
22 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Marie Johnsen
1837-1909
Marie Johnsen
F:
6 aug. 1837
Agerskov s. (Bovlund)
G:
19 nov. 1863
Agerskov
D:
24 feb. 1909
Agerskov s. (Bovlund)
Hans Nissen Refslund
1839-1846
Hans Nissen Refslund
F:
9 jul. 1839
Branderup
D:
4 aug. 1846
Agerskov s. (Bovlund)
Ellen Kirstine Ravn
1894-1975
Ellen Kirstine Ravn
F:
11 apr. 1894
Almind s. (Dons)
D:
1975
H. P. Ladegaard
Gudrun Ravn
1895-1966
Gudrun Ravn
F:
16 sep. 1895
Almind s. (Dons)
D:
29 nov. 1966
Karen Ravn
1901-1965
Karen Ravn
F:
24 jul. 1901
Almind s. (Dons)
D:
24 apr. 1965
Frode Jensen
1899-1982
Frode Jensen
F:
12 mar. 1899
Hjørring
G:
6 jan. 1926
D:
21 jun. 1982
Kristian Henrik Ravn
1904-
Kristian Henrik Ravn
F:
14 okt. 1904
Almind s. (Dons)
Aase Rask Petersen
Aase Rask Petersen
G:
1931
Poul Dons Ravn
1907-
Poul Dons Ravn
F:
1 jun. 1907
Almind s. (Dons)
Sigrid Knudsen
1907-
Sigrid Knudsen
F:
16 mar. 1907
G:
6 maj 1933
Margrethe Refslund Poulsen
1867-1931
Margrethe Refslund Poulsen
F:
26 jun. 1867
Agerskov s. (Bovlund)
D:
1 jan. 1931
Almind s. (Dons)
Henrik Ravn (Christensen)
1866-1932
Henrik Ravn (Christensen)
F:
16 apr. 1866
Almind s. (Dons)
G:
13 okt. 1892
Toftlund
D:
26 feb. 1932
Almind s. (Dons)
Ellen Refslund Poulsen
1871-1871
Ellen Refslund Poulsen
F:
27 mar. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 apr. 1871
Agerskov s. (Bovlund)
Aage Tange, senere Høyer Petersen
1912-1998
Aage Tange, senere Høyer Petersen
F:
9 mar. 1912
D:
nov. 1998
Mimi
Marie Høyer
1894-1970
Marie Høyer
F:
9 jun. 1894
D:
1 jan. 1970
Frederik Tange
Frederik Tange
G:
1911
Carla Gudrun Petersen
1916-2017
Carla Gudrun Petersen
F:
16 aug. 1916
D:
12 maj 2017
Eurika, Californien
NN
Douglas Powell
Ellen Kirstine Petersen
Eline Mathilde Petersen
Johannes Evald Petersen
1881-1952
Johannes Evald Petersen
F:
4 feb. 1881
Bjolderup s. (Mellerup)
G:
5 jul. 1915
USA
D:
1 mar. 1952
USA
George Emil Fabiansen
1889-1968
George Emil Fabiansen
F:
8 aug. 1889
G:
15 sep. 1958
D:
13 maj 1968
Laurids Høyer
1896-
Laurids Høyer
F:
10 jan. 1896
Gudrun Refslund Poulsen
1872-1896
Gudrun Refslund Poulsen
F:
2 maj 1872
Agerskov s. (Bovlund)
D:
15 jan. 1896
Gram
Boy Høyer
1870-1913
Boy Høyer
F:
5 jul. 1870
Øster-Lindet s. (Store Hovgård)
G:
9 maj 1893
Toftlund
D:
21 mar. 1913
Brørup s. (sygehuset)
Karen Refslund Poulsen
1902-1994
Karen Refslund Poulsen
F:
3 jun. 1902
D:
12 jun. 1994
Aabenraa
Henriette Refslund Poulsen
1943-2019
Henriette Refslund Poulsen
F:
3 okt. 1943
Agerskov s. (Bovlund)
D:
21 nov. 2019
Aabenraa (sygehuset)
Søren Jefsen Jacobsen
1940-2015
Søren Jefsen Jacobsen
F:
24 jan. 1940
Skærbæk s. (Gasse)
G:
29 maj 1971
Bovlund
D:
3 jun. 2015
Sønderborg (sygehuset)
Privat
Privat
Privat
Ellen Bastholm Jensen
1949-2012
Ellen Bastholm Jensen
F:
19 nov. 1949
Tårs s. (Tykskov)
D:
22 jun. 2012
Roskilde (sygehuset)
Privat
Laurids Refslund Poulsen
1949-1949
Laurids Refslund Poulsen
F:
12 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
D:
17 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
Privat
Privat
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Svend Refslund Poulsen
Marianne (senere Marion) Pittelkow
1940-2018
Marianne (senere Marion) Pittelkow
F:
3 apr. 1940
Sønderborg
D:
19 feb. 2018
Marianne Refslund Poulsen
Marten Refslund Poulsen
Bunde Refslund Poulsen
1906-1988
Bunde Refslund Poulsen
F:
2 maj 1906
Ø. Lindet s. (Stenderup)
D:
21 okt. 1988
Anna Gunhild Wedsted
1909-
Anna Gunhild Wedsted
F:
14 maj 1909
Frederiksberg
G:
17 apr. 1935
Frederiksberg
Else Refslund Poulsen
1908-1982
Else Refslund Poulsen
F:
1 sep. 1908
Aabenraa
D:
1982
Marten Refslund Poulsen
1874-1960
Marten Refslund Poulsen
F:
27 okt. 1874
Agerskov s. (Bovlund)
D:
10 jul. 1960
Agerskov s. (Bovlund)
Anna Marie Jessen
1877-1963
Anna Marie Jessen
F:
14 dec. 1877
Vonsild
G:
15 dec. 1900
Bovlund Frimenighedskirke
D:
14 sep. 1963
Agerskov s. (Bovlund)
Unavngivet dreng
1877-1877
Unavngivet dreng
F:
20 aug. 1877
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 aug. 1877
Agerskov s. (Bovlund)
Kjestine Refslund
1842-1877
Kjestine Refslund
F:
3 dec. 1842
Branderup
D:
19 sep. 1877
Agerskov s. (Bovlund)
Laurids Bertelsen Poulsen
1840-1919
Laurids Bertelsen Poulsen
F:
20 feb. 1840
Rødding s. (Hundebøl)
G:
17 aug. 1866
Agerskov
D:
21 mar. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
Gunder Marie Refslund
1842-1851
Gunder Marie Refslund
F:
2 dec. 1842
Branderup
D:
9 maj 1851
Agerskov s. (Bovlund)
Ellen Johnsen
1805-1869
Ellen Johnsen
F:
24 jan. 1805
Agerskov s. (Bovlund)
D:
22 jan. 1869
Agerskov s. (Bovlund)
Marten Refslund
1799-1859
Marten Refslund
F:
14 jan. 1799
Agerskov s. (Bovlund)
G:
1 dec. 1827
Branderup
D:
20 mar. 1859
Agerskov s. (Bovlund)
Kirsten Marie Johnsen
1807-1821
Kirsten Marie Johnsen
F:
24 dec. 1807
Agerskov s. (Bovlund)
D:
1 jun. 1821
Agerskov s. (Bovlund)
Niels Peter Petersen
1862-1866
Niels Peter Petersen
F:
23 jul. 1862
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
14 mar. 1866
Nr. Løgum s. (Landeby)
Hans Nicolai Haase
1886-1894
Hans Nicolai Haase
F:
31 mar. 1886
Løgumkloster
D:
24 apr. 1894
Løgumkloster
Peter Andreas Haase
1887-1915
Peter Andreas Haase
F:
30 aug. 1887
Løgumkloster
D:
8 jun. 1915
Moulin (faldt i 1. Verdenskrig)
Maggie Andrea Petersen
1896-
Maggie Andrea Petersen
F:
16 jan. 1896
Nr. Løgum
G:
2 aug. 1914
Løgumkloster
Marius Theodor Haase
1888-1894
Marius Theodor Haase
F:
30 nov. 1888
Løgumkloster
D:
12 maj 1894
Løgumkloster
Otto Friedrich Haase
1890-
Otto Friedrich Haase
F:
15 maj 1890
Løgumkloster
Carl Haase
1892-1894
Carl Haase
F:
27 dec. 1892
Løgumkloster
D:
9 mar. 1894
Løgumkloster
Nicoline Marine Cathrine Haase
1895-
Nicoline Marine Cathrine Haase
F:
28 mar. 1895
Løgumkloster
Anna Dorothea Haase
1897-
Anna Dorothea Haase
F:
10 feb. 1897
Løgumkloster
Nicolai Marius Carl Haase
1898-
Nicolai Marius Carl Haase
F:
19 aug. 1898
Løgumkloster
Hans Theodor Haase
1899-
Hans Theodor Haase
F:
6 dec. 1899
Løgumkloster
Johanne Marie Petersen
1864-
Johanne Marie Petersen
F:
3 jun. 1864
Nr. Løgum s. (Landeby)
Jørgen Andersen Haase
1861-
Jørgen Andersen Haase
F:
25 aug. 1861
G:
12 jun. 1884
Nr. Løgum
Marie Ingerline Petersen
1866-1878
Marie Ingerline Petersen
F:
9 nov. 1866
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
20 jun. 1878
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peter Detlev Petersen
1868-1869
Peter Detlev Petersen
F:
6 jun. 1868
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
10 mar. 1869
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marine Petersen
1898-
Marine Petersen
F:
6 okt. 1898
Nr. Løgum s. (Landeby)
Peter Andreas Petersen
1899-
Peter Andreas Petersen
F:
30 okt. 1899
Nr. Løgum s. (Landeby)
Thomas Nissen Petersen
1906-
Thomas Nissen Petersen
F:
7 dec. 1906
Nr. Løgum s. (Landeby)
Niels Peter Petersen
1871-
Niels Peter Petersen
F:
15 sep. 1871
Nr. Løgum s. (Landeby)
Caroline Hansine Nissen
1876-
Caroline Hansine Nissen
F:
21 dec. 1876
Ravsted s. (Havsted)
Sønnik Peter Petersen
1873-1875
Sønnik Peter Petersen
F:
2 okt. 1873
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
21 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Sørine Petersen
1875-
Sørine Petersen
F:
31 jul. 1875
Nr. Løgum s. (Landeby)
Laurits Petersen
1878-
Laurits Petersen
F:
31 okt. 1878
Nr. Løgum s. (Landeby)
Marina Dethlefsen
1838-
Marina Dethlefsen
F:
2 dec. 1838
Hostrup s. (Solderup)
Peter Andreas Petersen
1831-1906
Peter Andreas Petersen
F:
14 sep. 1831
Nr. Løgum s. (Landeby)
G:
29 nov. 1860
Nr. Løgum
D:
21 feb. 1906
Nr. Løgum s. (Landeby)
Dødfødt søn
1841-1841
Dødfødt søn
F:
21 aug. 1841
Hostrup s. (Solderup)
D:
21 aug. 1841
Hostrup s. (Solderup)
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
26 sep. 1842
Hostrup s. (Solderup)
D:
26 sep. 1842
Hostrup s. (Solderup)
Hans Nissen Dethlefsen
1843-
Hans Nissen Dethlefsen
F:
29 sep. 1843
Hostrup s. (Solderup)
Hanna Johnsen
1811-1848
Hanna Johnsen
F:
5 aug. 1811
Agerskov s. (Bovlund)
D:
10 jan. 1848
Hostrup s. (Solderup)
Sønnich Peter Dethlefsen
1799-1870
Sønnich Peter Dethlefsen
F:
9 maj 1799
Hostrup s. (Solderup)
G:
1 jul. 1837
Hostrup
D:
20 aug. 1870
Hostrup s. (Solderup)
Hans Nissen Johnsen
1747-1810
Hans Nissen Johnsen
F:
1747
Agerskov s. (Bovlund)
D:
1 dec. 1810
Agerskov s. (Bovlund)
Maren Jesdatter
1764-1832
Maren Jesdatter
F:
22 jul. 1764
Bjolderup s. (Todsbøl)
G:
14 nov. 1789
Bjolderup
D:
22 maj 1832
Agerskov s. (Bovlund)
Forældre
Hans Bertelsen
1686-1763
Maren Jepsdatter
1690-1779
Ingeborg Hansdatter
1723-1756
Ingeborg Hansdatter
F:
1723
Agerskov s.
D:
1756
Agerskov s. (Bovlund)
Nis Hansen Johnsen
1718-1792
Nis Hansen Johnsen
F:
1718
Agerskov s. (Bovlund)
G:
18 nov. 1746
Agerskov
D:
1792
Agerskov s. (Bovlund)