Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Jep Andersen
- 1696
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jef Simonsen
ca. 1718-1771
Jef Simonsen
F:
ca. 1718
D:
1771
Skærbæk s. (Melby)
Johanne Dorothea Hansdatter
Johanne Dorothea Hansdatter
G:
15 okt. 1739
Skærbæk
Anne Mikkelsdatter
1774-1777
Anne Mikkelsdatter
F:
1774
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Simonsen Mikkelsen
1777-1777
Hans Simonsen Mikkelsen
F:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Hansdatter
1754-1777
Anne Marie Hansdatter
F:
1754
D:
22 jun. 1777
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mikkel Hansen
Mikkel Hansen
G:
27 feb. 1773
Skærbæk
Niels Hansen
1755-1781
Niels Hansen
F:
1755
D:
1781
Maren Nisdatter
1785-
Maren Nisdatter
F:
7 nov. 1785
Åved
Jens Lassen Nissen
1788-
Jens Lassen Nissen
F:
14 jul. 1788
Åved
Esther Marie Hansdatter
1757-1789
Esther Marie Hansdatter
F:
1757
D:
1789
Nis Jensen
1756-1819
Nis Jensen
F:
22 aug. 1756
Åved
G:
19 nov. 1784
D:
29 sep. 1819
Maren Huusomer
1785-
Maren Huusomer
F:
28 maj 1785
Iver Simonsen Møller
1820-1820
Iver Simonsen Møller
F:
4 nov. 1820
D:
21 nov. 1820
Elsine Møller
1849-1914
Elsine Møller
F:
24 feb. 1849
D:
30 jan. 1914
Højrup s. (Arnum)
Peder Jessen Hjuler
1846-1921
Peder Jessen Hjuler
F:
12 jan. 1846
Vodder s. (Åved)
G:
28 sep. 1874
Vodder
D:
28 apr. 1921
Vodder s. (Åved)
Cathrine Møller
1851-1918
Cathrine Møller
F:
17 okt. 1851
D:
1 aug. 1918
Spandet s. (Spandet Kro)
Paul Hansen Skjøtt
ca. 1849-1924
Paul Hansen Skjøtt
F:
ca. 1849
D:
31 maj 1924
Spandet s. (Spandet Kro)
Jesper Jessen Møller
1855-1857
Jesper Jessen Møller
F:
22 maj 1855
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
24 nov. 1857
Skærbæk s. (Ulmølle)
Jesper Pedersen Møller
1858-1909
Jesper Pedersen Møller
F:
2 okt. 1858
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
12 sep. 1909
Esbjerg
Cathrine Christine Midtgaard
Cathrine Christine Midtgaard
G:
6 sep. 1883
Spandet
Iver Simonsen Møller
1822-1866
Iver Simonsen Møller
F:
21 okt. 1822
D:
2 maj 1866
Skærbæk s. (Ulmølle)
Abelone Pedersen
1819-1890
Abelone Pedersen
F:
15 dec. 1819
Skærbæk s. (Ulleruplund)
G:
16 okt. 1847
D:
1 jul. 1890
Spandet s. (Spandet Kro)
Peder Jessen Hjuler
1846-1921
Peder Jessen Hjuler
F:
12 jan. 1846
Vodder s. (Åved)
D:
28 apr. 1921
Vodder s. (Åved)
Elsine Møller
1849-1914
Elsine Møller
F:
24 feb. 1849
G:
28 sep. 1874
Vodder
D:
30 jan. 1914
Højrup s. (Arnum)
Anne Marie Hjuler
1847-1854
Anne Marie Hjuler
F:
20 sep. 1847
Vodder s. (Åved)
D:
29 jan. 1854
Vodder s. (Åved)
Else Marie Hjuler
1849-
Else Marie Hjuler
F:
6 okt. 1849
Vodder s. (Åved)
Ole Jessen
1845-1876
Ole Jessen
F:
30 dec. 1845
Vodder s. (Gånsager)
D:
20 sep. 1876
Vodder s. (Gånsager)
Peter Bennedsen
1848-
Peter Bennedsen
F:
14 aug. 1848
G:
7 dec. 1881
Vodder
Anders Lauridsen Hjuler
1852-
Anders Lauridsen Hjuler
F:
29 jul. 1852
Vodder s. (Åved)
Anne Lund
1853-1886
Anne Lund
F:
17 okt. 1853
Toftlund s. (Gravlund)
G:
5 sep. 1878
Toftlund
D:
15 jul. 1886
Toftlund s. (Allerup)
Hanne Marie Gaarde
1856-
Hanne Marie Gaarde
F:
26 apr. 1856
Agerskov s.
G:
2 maj 1889
Toftlund
Anne Marie Hjuler
1854-1870
Anne Marie Hjuler
F:
13 dec. 1854
Vodder s. (Åved)
D:
1 mar. 1870
Vodder s. (Åved)
Maren Pedersen Hjuler
1856-1942
Maren Pedersen Hjuler
F:
15 mar. 1856
Vodder s. (Åved)
D:
3 apr. 1942
Vodder s. (Gånsager)
Peder Nielsen Obling
1850-1889
Peder Nielsen Obling
F:
22 feb. 1850
Vodder s. (Gånsager)
G:
16 okt. 1875
Vodder
D:
20 apr. 1889
Vodder s. (Gånsager)
Marie Hjuler
1858-1858
Marie Hjuler
F:
19 sep. 1858
Vodder s. (Åved)
D:
1 okt. 1858
Vodder s. (Åved)
Jesper Pedersen Hjuler
1859-1915
Jesper Pedersen Hjuler
F:
11 sep. 1859
Vodder s. (Åved)
D:
15 apr. 1915
Cecilie Hübschmann
-1903
Cecilie Hübschmann
G:
8 maj 1888
D:
18 aug. 1903
Anne Kjestine Thyssen
1873-
Anne Kjestine Thyssen
F:
14 sep. 1873
G:
1905
Mette Marie Møller
1824-1901
Mette Marie Møller
F:
25 nov. 1824
D:
31 mar. 1901
Vodder s. (Åved)
Peder Jørgensen Hjuler
1820-1873
Peder Jørgensen Hjuler
F:
14 nov. 1820
G:
2 nov. 1844
Vodder
D:
10 apr. 1873
Vodder s. (Åved)
Mette Katrine Møller
1826-
Mette Katrine Møller
F:
9 okt. 1826
Jesper Jessen Møller
1786-1828
Jesper Jessen Møller
F:
1786
D:
11 apr. 1828
Else Boysen
1802-1849
Else Boysen
F:
3 apr. 1802
Ravsted
G:
7 okt. 1820
D:
22 apr. 1849
Skærbæk s. (Ulmølle)
Bodil Møller
1788-
Bodil Møller
F:
31 maj 1788
Peder Pedersen
Peder Pedersen
G:
6 aug. 1814
Kirstine Møller
1828-
Kirstine Møller
F:
22 mar. 1828
Simon Hansen Møller
1829-
Simon Hansen Møller
F:
7 mar. 1829
Villads Hansen Møller
1830-
Villads Hansen Møller
F:
13 dec. 1830
Mette Marie Møller
1833-
Mette Marie Møller
F:
2 feb. 1833
Hans Simonsen Møller
1790-1834
Hans Simonsen Møller
F:
1790
D:
29 aug. 1834
Anne Cathrine Mathiasdatter
ca. 1805-
Anne Cathrine Mathiasdatter
F:
ca. 1805
G:
10 feb. 1827
Mette Marie Møller
1822-1824
Mette Marie Møller
F:
20 okt. 1822
D:
30 mar. 1824
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
D:
5 dec. 1947
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
G:
12 mar. 1886
D:
20 apr. 1943
Simon Hansen Møller
1825-1885
Simon Hansen Møller
F:
5 jun. 1825
D:
16 jan. 1885
Margrethe Nielsdatter
1821-1912
Margrethe Nielsdatter
F:
21 jun. 1821
G:
21 okt. 1858
D:
25 dec. 1912
Christen Pedersen Møller
1856-
Christen Pedersen Møller
F:
4 dec. 1856
Hans Peter Møller
1828-
Hans Peter Møller
F:
26 mar. 1828
Maren Enemark
1818-
Maren Enemark
F:
15 aug. 1818
Mette Kiestine Møller
1830-1830
Mette Kiestine Møller
F:
24 feb. 1830
D:
18 maj 1830
Mette Kjestine Møller
1832-1857
Mette Kjestine Møller
F:
6 aug. 1832
D:
29 jan. 1857
Niels Lassen Møller
1792-
Niels Lassen Møller
F:
1792
Anne Margrethe Hansdatter
1799-
Anne Margrethe Hansdatter
F:
1799
G:
25 jul. 1822
Anna Marie Møller
1794-1794
Anna Marie Møller
F:
1794
D:
1794
Anna Marie Møller
ca. 1795-1795
Anna Marie Møller
F:
ca. 1795
D:
1795
Kirsten Møller
1801-1801
Kirsten Møller
F:
1801
D:
1801
Simon Hansen
1760-1818
Simon Hansen
F:
1760
D:
14 jan. 1818
Mette Marie Jespersdatter
1763-1820
Mette Marie Jespersdatter
F:
23 mar. 1763
G:
15 okt. 1784
D:
10 jul. 1820
Lene Kirstine Jeppesdatter
1792-1812
Lene Kirstine Jeppesdatter
F:
1792
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1812
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Høms
1821-
Anna Høms
F:
12 aug. 1821
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Esther Marie Jeppesdatter
1795-
Esther Marie Jeppesdatter
F:
1795
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Christen Thomsen
ca. 1792-
Christen Thomsen
F:
ca. 1792
G:
27 apr. 1821
Skærbæk
Sophie Elisabeth Bondesen
1832-
Sophie Elisabeth Bondesen
F:
24 apr. 1832
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
Anne Kirstine Jeppesdatter
1797-1864
Anne Kirstine Jeppesdatter
F:
1797
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
7 okt. 1864
Skærbæk
Simon Hellevad Bondesen
ca. 1781-
Simon Hellevad Bondesen
F:
ca. 1781
G:
16 apr. 1832
Skærbæk
Hanne Marie Jeppesdatter
1800-1838
Hanne Marie Jeppesdatter
F:
1800
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
6 feb. 1838
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Margrethe Jeppesdatter
1804-1813
Anne Margrethe Jeppesdatter
F:
1804
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
1813
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anna Hansdatter
1762-1837
Anna Hansdatter
F:
1762
D:
8 feb. 1837
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jesper Thomsen Høm
ca. 1762-1844
Jesper Thomsen Høm
F:
ca. 1762
G:
3 feb. 1792
D:
20 jul. 1844
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Hansdatter
1765-
Maren Hansdatter
F:
1765
Kirsten Marie Hansdatter
1767-FMTL. SOM BARN
Kirsten Marie Hansdatter
F:
1767
D:
FMTL. SOM BARN
Hans Simonsen Møller
1794-1795
Hans Simonsen Møller
F:
1794
D:
1795
Niels Hansen Møller
1796-
Niels Hansen Møller
F:
1796
Dorthea Margrethe Møller
1851-1866
Dorthea Margrethe Møller
F:
4 maj 1851
Bramminge s. (Nørå)
D:
18 jun. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Bentsen Møller
1852-
Johannes Bentsen Møller
F:
18 okt. 1852
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kirstine Møller
1853-
Marie Kirstine Møller
F:
6 okt. 1853
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Johannes Bentsen Møller
1855-
Johannes Bentsen Møller
F:
7 nov. 1855
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Marie Juhl
Gregers Nielsen Møller
1858-1860
Gregers Nielsen Møller
F:
9 aug. 1858
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
14 apr. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gregersine Møller
1860-1862
Gregersine Møller
F:
9 nov. 1860
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
29 apr. 1862
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gregers Nielsen Møller
1863-
Gregers Nielsen Møller
F:
12 mar. 1863
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cecilie Marie Møller
1866-
Cecilie Marie Møller
F:
12 apr. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peter Christian Wilhelmsen
1860-
Peter Christian Wilhelmsen
F:
31 dec. 1860
G:
25 jan. 1889
Skærbæk
Eske Theodor Møller
1868-1872
Eske Theodor Møller
F:
19 sep. 1868
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
12 mar. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Dorthea Margrethe Møller
1872-
Dorthea Margrethe Møller
F:
3 jun. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Nielsen Møller
1822-1885
Niels Nielsen Møller
F:
29 maj 1822
D:
13 jan. 1885
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Gunder Eskesdatter
1825-
Gunder Eskesdatter
F:
5 mar. 1825
Bramminge s. (Nørå)
Anne Marie Møller
1826-1830
Anne Marie Møller
F:
27 nov. 1826
D:
26 jan. 1830
Marie Kirstine Nielsen
1848-
Marie Kirstine Nielsen
F:
22 sep. 1848
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Laust Jepsen Bøken
Laust Jepsen Bøken
G:
31 mar. 1888
Skærbæk
Abelone Nielsen
1849-
Abelone Nielsen
F:
19 dec. 1849
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Niels Johansen Nielsen
1851-
Niels Johansen Nielsen
F:
13 jul. 1851
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Marie Christine Christiansen
Marie Christine Christiansen
G:
24 mar. 1875
Skærbæk
Johannes Bentsen Nielsen
1852-1853
Johannes Bentsen Nielsen
F:
16 nov. 1852
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
19 feb. 1853
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Johannes Bentsen Nielsen
1854-1863
Johannes Bentsen Nielsen
F:
18 jan. 1854
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
22 maj 1863
Skærbæk s. (Barsbøl)
Claus Johansen Nielsen
1855-
Claus Johansen Nielsen
F:
6 feb. 1855
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Caroline Marie Handevit
ca. 1862-
Caroline Marie Handevit
F:
ca. 1862
G:
7 nov. 1883
Skærbæk
Peder Lassen Nielsen
1856-1856
Peder Lassen Nielsen
F:
8 sep. 1856
Skærbæk s. (Gårdkrog)
D:
10 okt. 1856
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Peter Lassen Nielsen
1858-1859
Peter Lassen Nielsen
F:
24 jan. 1858
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
7 apr. 1859
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Larsen Nielsen
1860-
Peder Larsen Nielsen
F:
13 maj 1860
Skærbæk s. (Barsbøl)
Johannes Nielsen
1863-1865
Johannes Nielsen
F:
8 jan. 1863
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
11 jun. 1865
Skærbæk s. (Barsbøl)
Ane Johanne Nielsen
1864-1865
Ane Johanne Nielsen
F:
1 aug. 1864
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
22 jun. 1865
Skærbæk s. (Barsbøl)
Kirstine Margrethe Møller
1829-
Kirstine Margrethe Møller
F:
14 jan. 1829
Johannes Nielsen
ca. 1821-1867
Johannes Nielsen
F:
ca. 1821
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
20 nov. 1847
Skærbæk
D:
9 jul. 1867
Skærbæk s. (Barsbøl)
Anne Elisabeth Arup
1868-1868
Anne Elisabeth Arup
F:
26 jul. 1868
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
27 aug. 1868
Skærbæk s. (Barsbøl)
Ane Elisabeth Arup
1869-
Ane Elisabeth Arup
F:
20 jul. 1869
Skærbæk s. (Barsbøl)
Petrea Christine Arup
1870-
Petrea Christine Arup
F:
6 okt. 1870
Skærbæk s. (Barsbøl)
Antoinette Margrethe Nielsen
1874-1874
Antoinette Margrethe Nielsen
F:
31 jan. 1874
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
9 feb. 1874
Skærbæk s. (Barsbøl)
Anton Petersen Arup
1842-
Anton Petersen Arup
F:
10 apr. 1842
Nykøbing M.
G:
8 nov. 1867
Skærbæk
Anne Marie Møller
1835-1836
Anne Marie Møller
F:
26 jan. 1835
D:
24 apr. 1836
Marie Kirstine Møller
1798-1856
Marie Kirstine Møller
F:
1798
D:
24 maj 1856
Skærbæk s. (Barsbøl)
Johannes Kristensen Bennedsen
ca. 1798-1867
Johannes Kristensen Bennedsen
F:
ca. 1798
G:
29 mar. 1822
Skærbæk
D:
9 jul. 1867
Skærbæk s. (Barsbøl)
Else Møller
1802-1803
Else Møller
F:
1802
D:
1803
Niels Sørensen Schmidt
1826-1829
Niels Sørensen Schmidt
F:
10 sep. 1826
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
26 jul. 1829
Skærbæk s. (Hjemsted)
Carl Frederik Schmidt
1852-1853
Carl Frederik Schmidt
F:
17 jan. 1852
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
11 mar. 1853
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Kirstine Marie Schmidt
1829-
Kirstine Marie Schmidt
F:
6 jul. 1829
Skærbæk s. (Hjemsted)
Nicolai Nicolaisen
Anne Cathrine Schmidt
1853-
Anne Cathrine Schmidt
F:
18 dec. 1853
Jens Peter
Ortelrikke Senius
1856-1860
Ortelrikke Senius
F:
4 jun. 1856
D:
12 jul. 1860
Anders Senius
Jens Hansen Hjort
1867-1869
Jens Hansen Hjort
F:
14 jul. 1867
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
13 jan. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jens Hansen Hjort
1870-
Jens Hansen Hjort
F:
20 feb. 1870
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Niels Christian Hjort
1875-
Niels Christian Hjort
F:
29 jan. 1875
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Hansen Hjort
1841-
Hans Hansen Hjort
F:
25 sep. 1841
Skærbæk s. (Melby)
G:
3 sep. 1870
Skærbæk
Hans Sørensen Schmidt
1862-1863
Hans Sørensen Schmidt
F:
13 feb. 1862
Ribe (Doms.)
D:
9 aug. 1863
Ribe (Doms.)
Ane Fransisco Schmidt
1863-
Ane Fransisco Schmidt
F:
9 mar. 1863
Ribe (Doms.)
Niels Sørensen Schmidt
1832-
Niels Sørensen Schmidt
F:
12 maj 1832
Skærbæk s. (Hjemsted)
Ane Johanne Knudsen
1831-1864
Ane Johanne Knudsen
F:
25 jul. 1831
Vilslev s. (Jedsted)
G:
13 apr. 1861
Ribe (Domk.)
D:
26 jun. 1864
Ribe (Doms.)
Hans Sørensen Schmidt
1866-
Hans Sørensen Schmidt
F:
21 feb. 1866
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Schmidt
1867-
Cathrine Schmidt
F:
14 sep. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Anne Cathrine Schmidt
1869-
Anne Cathrine Schmidt
F:
22 feb. 1869
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Mads Clausen Schmidt
1871-
Mads Clausen Schmidt
F:
21 feb. 1871
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Marie Kirstine Schmidt
1872-
Marie Kirstine Schmidt
F:
3 okt. 1872
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Magdalene Marie Schmidt
1875-
Magdalene Marie Schmidt
F:
6 jan. 1875
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Søren Hansen Schmidt
1835-
Søren Hansen Schmidt
F:
31 dec. 1835
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Ane Margrethe Drangsfeldt
1841-
Ane Margrethe Drangsfeldt
F:
14 jun. 1841
Gram s. (Kastrup)
G:
23 mar. 1865
Skærbæk
Anne Katrine Møller
1803-1873
Anne Katrine Møller
F:
1803
D:
20 nov. 1873
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Hans Sørensen Smidt
ca. 1803-1840
Hans Sørensen Smidt
F:
ca. 1803
Højrup s. (Arnum)
G:
16 maj 1826
Skærbæk
D:
29 mar. 1840
Skærbæk s. (Gårdkrog)
Hans Jensen Frederiksen
1821-1865
Hans Jensen Frederiksen
F:
4 nov. 1821
Jernved s. (Gredsted)
G:
10 mar. 1843
D:
21 aug. 1865
Anne Marie Møller
1805-1805
Anne Marie Møller
F:
1805
D:
1805
Hans Simonsen Møller
1806-1812
Hans Simonsen Møller
F:
1806
D:
1812
Kirsten Marie Hansdatter
1768-
Kirsten Marie Hansdatter
F:
1768
Niels Nielsen
ca. 1766-1809
Niels Nielsen
F:
ca. 1766
G:
3 maj 1792
D:
1809
Botille Hansdatter
1771-
Botille Hansdatter
F:
1771
Hans Simonsen
1723-1772
Hans Simonsen
F:
1723
Skærbæk s. (Ulmølle)
D:
1772
Skærbæk s. (Ulmølle)
Maren Nielsdatter
1733-1798
Maren Nielsdatter
F:
1733
G:
17 maj 1753
Skærbæk
D:
1798
Skærbæk s. (Ulmølle)
Maria Simonsdatter
1731-
Maria Simonsdatter
F:
1731
Skærbæk s. (Ulmølle)
Anna Maria Simonsdatter
1733-
Anna Maria Simonsdatter
F:
1733
Skærbæk s. (Ulmølle)
Maren Simonsdatter
1735-
Maren Simonsdatter
F:
1735
Skærbæk s. (Ulmølle)
Hans Christian Simonsen
1740-
Hans Christian Simonsen
F:
1740
Skærbæk s. (Ulmølle)
Gunder Andersdatter
Gunder Andersdatter
G:
4 okt. 1766
Brøns
Anna Maria Jefsdatter
1696-
Anna Maria Jefsdatter
F:
1696
Skærbæk s. (Mosbøl)
Simon Andersen
ca. 1694-1750
Simon Andersen
F:
ca. 1694
D:
1750
Skærbæk s. (Ulmølle)
Jep Andersen
-1696
Jep Andersen
D:
CA 1696
fmtl. Skærbæk
Maren Andersdatter
ca. 1670-1755
Maren Andersdatter
F:
ca. 1670
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
20 okt. 1695
Skærbæk
D:
1755
Døstrup s. (Vinum)