Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Kirsten Jensdatter
1743 - 1819 (76 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Niels Lassen Rosenbom
1826-
Niels Lassen Rosenbom
F:
20 feb. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Ane Ibsdatter Windfeld
1822-1861
Ane Ibsdatter Windfeld
F:
5 maj 1822
Farup
G:
2 dec. 1854
D:
5 mar. 1861
Emil Valdemar Rosenbom Hjort
1884-1967
Emil Valdemar Rosenbom Hjort
F:
12 jul. 1884
Ribe
D:
20 jul. 1967
Anna Margrethe Bendixsen
1886-
Anna Margrethe Bendixsen
F:
13 jul. 1886
Thisted
G:
9 feb. 1915
Thisted
Kirstine Cathrine Rosenbom
1860-1919
Kirstine Cathrine Rosenbom
F:
16 feb. 1860
Ribe (Domsognet)
D:
10 jun. 1919
København (Jacobs)
Victor Christian Hjort
1833-1912
Victor Christian Hjort
F:
13 apr. 1833
Frederiksværk
G:
13 sep. 1882
København (Jacobs)
D:
9 nov. 1912
København (Frihavns)
Hans Rosenbom
Marcus Rosenbom
Hans Peter Theodor Rosenbom
1827-
Hans Peter Theodor Rosenbom
F:
29 sep. 1827
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Anna Dorothea Høyberg
1830-
Anna Dorothea Høyberg
F:
13 jan. 1830
Tønder
G:
27 okt. 1854
Ribe Domkirke
Christine Nielsen
NN Rosenbom
Knud Nielsen
Mie Nielsen
Ane Emilie Olufsen
1868-1868
Ane Emilie Olufsen
F:
4 jul. 1868
D:
18 jul. 1868
Oluf Pedersen Olufsen
1869-1937
Oluf Pedersen Olufsen
F:
16 jun. 1869
D:
27 aug. 1937
Anna Elisabeth Schierning
1875-
Anna Elisabeth Schierning
F:
19 nov. 1875
G:
23 feb. 1897
Lars Nielsen Olufsen
1869-
Lars Nielsen Olufsen
F:
16 jun. 1869
Sophie Petrine Martinsen
1871-
Sophie Petrine Martinsen
F:
23 jun. 1871
Büttel
G:
3 jul. 1894
Tønder
Knud Lausen Olufsen
1870-1871
Knud Lausen Olufsen
F:
9 okt. 1870
D:
21 jun. 1871
Christen Emil Olufsen Jakobsen
1893-
Christen Emil Olufsen Jakobsen
F:
16 sep. 1893
Tønder
Gerda Olufsen
1899-
Gerda Olufsen
F:
22 okt. 1899
Gimsing
G:
5 sep. 1922
Gimsing
Christine Emilie Olufsen
1873-
Christine Emilie Olufsen
F:
17 maj 1873
Niels Lauritz Jakobsen
Anne Sophie Nielsen
1832-1919
Anne Sophie Nielsen
F:
18 apr. 1832
D:
11 feb. 1919
Peder Olufsen
1823-1903
Peder Olufsen
F:
29 okt. 1823
Rejsby s.
G:
9 aug. 1867
D:
3 feb. 1903
Tønder
Laura Nielsen
Mathilde Nielsen
Carl Nielsen
Holger Nielsen
Jens Lassen Nielsen
NN Hansen
Jens Dynesen Jensen
1853-1900
Jens Dynesen Jensen
F:
30 dec. 1853
Ribe (Domsognet)
D:
20 jun. 1900
Ribe (Domsognet)
Johannes Jensen
1860-1946
Johannes Jensen
F:
16 feb. 1860
Ribe (Domsognet)
D:
16 mar. 1946
Brædstrup
Emilie Rosenvinge
1860-1928
Emilie Rosenvinge
F:
22 aug. 1860
Ribe (Domsognet)
D:
25 apr. 1928
Brædstrup
Johanne Marie Dynesen
Johannes Jensen
Niels Dynesen
-1850
Niels Dynesen
D:
1850
Jens Dynesen
Karen Nielsen
Jens Dynesen
Mette Marie Knudsdatter
1765-
Mette Marie Knudsdatter
F:
1 feb. 1765
Rejsby
Niels Lassen
fmtl.-
Niels Lassen
F:
fmtl.
Lustrup
G:
27 nov. 1795
Rejsby
Karen Adsersdatter
1797-1875
Karen Adsersdatter
F:
12 maj 1797
Rejsby
D:
2 feb. 1875
Rejsby
Christian Luffe
Knud Lauridsen Søndergaard
1799-1824
Knud Lauridsen Søndergaard
F:
17 jul. 1799
Rejsby
D:
18 apr. 1824
Rejsby
Kirsten Søndergaard
1801-1811
Kirsten Søndergaard
F:
18 aug. 1801
Rejsby
D:
5 apr. 1811
Rejsby
Adser Hansen Søndergaard
1803-1804
Adser Hansen Søndergaard
F:
8 jun. 1803
Rejsby
D:
28 apr. 1804
Rejsby
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
13 okt. 1835
Rejsby
D:
13 okt. 1835
Rejsby
Dødfødt datter
1837-1837
Dødfødt datter
F:
19 aug. 1837
Rejsby
D:
19 aug. 1837
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Dødfødt søn
1838-1838
Dødfødt søn
F:
17 dec. 1838
Rejsby
D:
17 dec. 1838
Rejsby
Adser Hansen Søndergaard
1863-
Adser Hansen Søndergaard
F:
26 maj 1863
Bothilde Beyer
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
1865-1865
Simon Hansen Nielsen Søndergaard
F:
21 jan. 1865
D:
28 jan. 1865
Simon Hansen Søndergaard
1866-
Simon Hansen Søndergaard
F:
25 feb. 1866
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
18 jan. 1868
D:
18 jan. 1868
Johanne Søndergaard
1869-
Johanne Søndergaard
F:
3 jan. 1869
Fred Calloway
Marie Hansen Søndergaard
1870-
Marie Hansen Søndergaard
F:
22 sep. 1870
Christian Luffe Søndergaard
1872-1929
Christian Luffe Søndergaard
F:
31 mar. 1872
D:
1929
Kirsten Søndergaard
1903-
Kirsten Søndergaard
F:
4 jun. 1903
Anna Søndergaard
1904-1940
Anna Søndergaard
F:
9 nov. 1904
D:
23 okt. 1940
København
Ingrid Søndergaard
1906-
Ingrid Søndergaard
F:
19 jun. 1906
Niels Henrik Jacobsen
1897-1980
Niels Henrik Jacobsen
F:
3 dec. 1897
G:
2 jan. 1945
D:
17 feb. 1980
Adser Schack Søndergaard
1908-1966
Adser Schack Søndergaard
F:
5 nov. 1908
D:
1966
Edith Bolvig
Hans Jørgen Søndergaard
1874-1942
Hans Jørgen Søndergaard
F:
11 jan. 1874
D:
28 maj 1942
København
Anne Cathrine Schack
1878-1948
Anne Cathrine Schack
F:
7 aug. 1878
Brøns
G:
27 jul. 1902
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
15 apr. 1948
Jørgen Feddersen Søndergaard
1875-1875
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
2 nov. 1875
D:
14 dec. 1875
Adser Hansen Rosenkrands
1905-
Adser Hansen Rosenkrands
F:
1905
Adser Ludvig Rosenkrands Leick
Inger Rosenbom Jensen
1930-2011
Inger Rosenbom Jensen
F:
3 jan. 1930
Tønder
D:
12 sep. 2011
Sønderborg
Willy Geo Leick
Ellen Schmidt
Vagn Ravnsgaard Leick
Nini Billeskov Jansen
Leif Preben Leick
Bente Røhling
Ellen Kirstine Rosenkrands
1906-1947
Ellen Kirstine Rosenkrands
F:
1906
D:
dec. 1947
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
1898-
Friedrich Wilhelm (Willy) Leick
F:
17 jul. 1898
Haderslev
Kirstine Rosenkrands
Banke Jørgensen
Hansine Marie Søndergaard
1877-
Hansine Marie Søndergaard
F:
28 apr. 1877
Anders Christian Abel Rosenkrands
1880-1940
Anders Christian Abel Rosenkrands
F:
17 apr. 1880
Gram s. (Enderupskov)
D:
23 maj 1940
Haderslev (Domsognet)
Caroline Søndergaard
1879-1879
Caroline Søndergaard
F:
30 mar. 1879
D:
16 dec. 1879
Jørgen Feddersen Søndergaard
1881-
Jørgen Feddersen Søndergaard
F:
6 aug. 1881
Adser Hansen Søndergaard
1840-1928
Adser Hansen Søndergaard
F:
11 jan. 1840
D:
22 aug. 1928
Christine Nielsen
1838-1896
Christine Nielsen
F:
20 aug. 1838
Tønder s. (Tved)
G:
6 mar. 1863
D:
1 jul. 1896
Dødfødt datter
1843-1843
Dødfødt datter
F:
10 jan. 1843
Rejsby
D:
10 jan. 1843
Rejsby
Søren Hansen Søndergaard
1845-
Søren Hansen Søndergaard
F:
14 aug. 1845
Adser Hansen Søndergaard
1805-1849
Adser Hansen Søndergaard
F:
18 apr. 1805
Rejsby
D:
29 jan. 1849
Rejsby
Johanne Cathrine Schmidt
1808-1881
Johanne Cathrine Schmidt
F:
17 aug. 1808
G:
31 okt. 1835
Rejsby
D:
30 okt. 1881
Hans Adsersen Søndergaard
1807-
Hans Adsersen Søndergaard
F:
21 apr. 1807
Rejsby
Jens Christensen Søndergaard
1810-1824
Jens Christensen Søndergaard
F:
21 maj 1810
Rejsby
D:
5 maj 1824
Rejsby
Maren Knudsdatter
1766-
Maren Knudsdatter
F:
25 okt. 1766
Rejsby
Adser Hansen
-1813
Adser Hansen
G:
21 okt. 1796
Rejsby
D:
22 dec. 1813
Rejsby
Dødfødt søn
1799-1799
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1799
Rejsby
D:
14 apr. 1799
Rejsby
Christiane Knudsen
1824-1832
Christiane Knudsen
F:
31 okt. 1824
Rejsby
D:
13 apr. 1832
Rejsby
Else Marie Knudsen
1826-
Else Marie Knudsen
F:
17 sep. 1826
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1828-
Anders Lauridsen Knudsen
F:
3 sep. 1828
Rejsby
Andrea Munchgaard
1852-
Andrea Munchgaard
F:
12 mar. 1852
G:
18 feb. 1882
Kirsten Knudsen
1830-
Kirsten Knudsen
F:
12 okt. 1830
Rejsby
Christiane Knudsen
1832-
Christiane Knudsen
F:
21 nov. 1832
Niels Lauridsen Knudsen
1834-
Niels Lauridsen Knudsen
F:
15 aug. 1834
Rejsby
Caroline Knudsen
1836-1836
Caroline Knudsen
F:
15 apr. 1836
Rejsby
D:
20 apr. 1836
Rejsby
Karen Nielsen
1870-1890
Karen Nielsen
F:
9 jul. 1870
Rejsby
D:
13 sep. 1890
Rejsby
Solveig Feldbæk Nielsen
Didier Gautier
1939-2012
Didier Gautier
F:
30 jan. 1939
Randers (Skt. Peders)
D:
18 jun. 2012
Sønderborg
Ellen Erica Petersen
1905-1993
Ellen Erica Petersen
F:
1905
D:
1993
Svend Aage Nielsen
1910-2000
Svend Aage Nielsen
F:
1910
G:
1937
D:
2000
Ellen Nielsen
1872-1955
Ellen Nielsen
F:
10 aug. 1872
Rejsby
D:
1955
Erik Petersen
1875-1916
Erik Petersen
F:
10 mar. 1875
Aabenraa
G:
1 jun. 1898
D:
1916
Hans Madsen Sørensen
1908-
Hans Madsen Sørensen
F:
28 sep. 1908
Karl Blemsted
1910-1992
Karl Blemsted
F:
12 aug. 1910
D:
1992
Christine Nielsen
1874-
Christine Nielsen
F:
11 aug. 1874
Rejsby
Søren Marinus Sørensen
Laura Ansine Nielsen
1877-1888
Laura Ansine Nielsen
F:
19 jun. 1877
Rejsby
D:
2 aug. 1888
Rejsby
Maren Bjerrum
1906-1935
Maren Bjerrum
F:
21 apr. 1906
D:
30 dec. 1935
Hans Bjerrum
Marie Kirstine Nielsen
1879-1962
Marie Kirstine Nielsen
F:
26 apr. 1879
Rejsby
D:
24 nov. 1962
Laurids Lauridsen Bjerrum
1876-1961
Laurids Lauridsen Bjerrum
F:
3 maj 1876
D:
25 aug. 1961
Caroline Knudsen
1837-1888
Caroline Knudsen
F:
8 jun. 1837
Rejsby
D:
22 jul. 1888
Rejsby
Hans Madsen Nielsen
1834-1900
Hans Madsen Nielsen
F:
11 maj 1834
Ballum s. (Rejsby-Ballum)
G:
5 nov. 1868
Rejsby
D:
14 apr. 1900
Rejsby
Mette Marie Ansine Knudsen
1839-1920
Mette Marie Ansine Knudsen
F:
10 feb. 1839
Rejsby
D:
30 jan. 1920
Karsten Andersen Petersen
1836-1929
Karsten Andersen Petersen
F:
1836
G:
3 maj 1871
D:
3 maj 1929
Knud Lauridsen Østergaard
1801-1864
Knud Lauridsen Østergaard
F:
25 sep. 1801
Rejsby
D:
9 dec. 1864
Rejsby
Karen Nielsdatter
1801-1864
Karen Nielsdatter
F:
23 jan. 1801
Varde
G:
9 dec. 1824
Rejsby
D:
3 jul. 1864
Rejsby s.
Dødfødt datter
1804-1804
Dødfødt datter
F:
11 jul. 1804
Rejsby
D:
11 jul. 1804
Rejsby
Anders Lauridsen Knudsen
1768-1821
Anders Lauridsen Knudsen
F:
17 dec. 1768
Rejsby
D:
14 sep. 1821
Rejsby
Christiane Radoor
1769-1815
Christiane Radoor
F:
6-7 jan. 1769
Rejsby
G:
19 okt. 1798
Rejsby
D:
2 jan. 1815
Rejsby
Ane Dorthea Høyberg
ca. 1859-
Ane Dorthea Høyberg
F:
ca. 1859
Ribe
Marie Kirstine Høyberg
ca. 1860-
Marie Kirstine Høyberg
F:
ca. 1860
Ribe
Jens Jacobsen Høyberg
ca. 1863-
Jens Jacobsen Høyberg
F:
ca. 1863
Ribe
Kirstine Jensine Karoline Høyberg
ca. 1864-
Kirstine Jensine Karoline Høyberg
F:
ca. 1864
Ribe
Frederikke Amalie Fabricius Høyberg
ca. 1866-
Frederikke Amalie Fabricius Høyberg
F:
ca. 1866
Ribe
Hans Markussen Høyberg
ca. 1872-
Hans Markussen Høyberg
F:
ca. 1872
Ribe
Magnus Andreas Høyberg
ca. 1874-
Magnus Andreas Høyberg
F:
ca. 1874
Ribe
Peter Høyberg
1828-eft. 1879
Peter Høyberg
F:
21 mar. 1828
Tønder
D:
eft. ER 1879
Christiane Kirstine Sophie Jacobsen
1834-eft. 1879
Christiane Kirstine Sophie Jacobsen
F:
18 jan. 1834
Lydom s. (Rærup)
G:
31 dec. 1856
Ribe Domkirke
D:
eft. ER 1879
Emil Valdemar Rosenbom Hjort
1884-1967
Emil Valdemar Rosenbom Hjort
F:
12 jul. 1884
Ribe
D:
20 jul. 1967
Anna Margrethe Bendixsen
1886-
Anna Margrethe Bendixsen
F:
13 jul. 1886
Thisted
G:
9 feb. 1915
Thisted
Kirstine Cathrine Rosenbom
1860-1919
Kirstine Cathrine Rosenbom
F:
16 feb. 1860
Ribe (Domsognet)
D:
10 jun. 1919
København (Jacobs)
Victor Christian Hjort
1833-1912
Victor Christian Hjort
F:
13 apr. 1833
Frederiksværk
G:
13 sep. 1882
København (Jacobs)
D:
9 nov. 1912
København (Frihavns)
Hans Rosenbom
Marcus Rosenbom
Anna Dorothea Høyberg
1830-
Anna Dorothea Høyberg
F:
13 jan. 1830
Tønder
Hans Peter Theodor Rosenbom
1827-
Hans Peter Theodor Rosenbom
F:
29 sep. 1827
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
G:
27 okt. 1854
Ribe Domkirke
Jens Knudsen Høyberg
1831-
Jens Knudsen Høyberg
F:
5 apr. 1831
Tønder
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
1832-1919
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
F:
24 dec. 1832
Tønder
D:
1 okt. 1919
Visby
Johanne Elisabeth Feddersen
1846-1910
Johanne Elisabeth Feddersen
F:
26 nov. 1846
Møgeltønder
G:
5 okt. 1881
Agri
D:
18 apr. 1910
Visby
Frederikke Amalie Fabricius Høyberg
1834-eft. 1879
Frederikke Amalie Fabricius Høyberg
F:
28 dec. 1834
Tønder
D:
eft. ER 1879
Ane Margrethe Knudsen
1802-1884
Ane Margrethe Knudsen
F:
11 aug. 1802
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
1884
Hans Markussen Høyberg
1798-1837
Hans Markussen Høyberg
F:
1798
G:
21 apr. 1827
Ribe Domkirke
D:
1837
Knud Lauridsen Knudsen
1804-
Knud Lauridsen Knudsen
F:
4 apr. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Terkel Christensen Knudsen
1807-
Terkel Christensen Knudsen
F:
2 mar. 1807
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Hans Asser Knudsen
1808-
Hans Asser Knudsen
F:
5 okt. 1808
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Krestine Knudsen
1810-
Krestine Knudsen
F:
3 dec. 1810
Ribe (Domsognet)
Caroline Marie Knudsen
1812-
Caroline Marie Knudsen
F:
7 okt. 1812
Ribe (Domsognet)
Jensine Dorthea Knudsen
1815-
Jensine Dorthea Knudsen
F:
15 mar. 1815
Ribe (Domsognet)
NN Rosengren
Jens Christensen Knudsen
1771-1855
Jens Christensen Knudsen
F:
28 feb. 1771
Rejsby
D:
21 mar. 1855
Ribe (Domsognet)
Anne Dorthe Terkelsdatter
1778-1857
Anne Dorthe Terkelsdatter
F:
1778
Ribe
G:
6 aug. 1801
Ribe (Skt. Katharinæ)
D:
10 mar. 1857
Ribe Domsogn
Hanne Jensen
1874-
Hanne Jensen
F:
10 okt. 1874
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Niels Andersen Jensen
1876-
Niels Andersen Jensen
F:
1 apr. 1876
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kjerstine Jensen
1877-1877
Kjerstine Jensen
F:
21 jun. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
22 jul. 1877
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1881-
Jens Lassen Jensen
F:
24 nov. 1881
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Kirstine Jensen
1883-
Kirstine Jensen
F:
13 jan. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Olde Petersen
1876-1951
Hans Olde Petersen
F:
8 nov. 1876
Tønder
G:
30 sep. 1900
Ballum
D:
20 jan. 1951
Flensborg
Magnus Jensen
1884-1885
Magnus Jensen
F:
18 nov. 1884
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
2 jul. 1885
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Skak Jensen
Anna Andersen
NN
Ane Pedrea Jensen
Rasmus Finn Gulløv Kristiansen
Magnus Jensen
1888-1950
Magnus Jensen
F:
2 apr. 1888
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
6 feb. 1950
Augustenborg Sindssygehospital
Bothilde Møller
1899-
Bothilde Møller
F:
7 dec. 1899
Ballum s. (Husum)
G:
7 jan. 1919
Ballum
Skak Jensen
1851-1921
Skak Jensen
F:
8 aug. 1851
Rødding s. (Hundebøl)
D:
4 okt. 1921
Tønder
Christiane Frederikke Hansen
1848-1921
Christiane Frederikke Hansen
F:
20 jan. 1848
Mjolden s. (Forballum)
D:
26 dec. 1921
Tønder
Henrik Vilhelm Augsburg
1911-1980
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
18 apr. 1911
København
D:
27 okt. 1980
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
1911-1979
Prisca Tugendreich Grethe von Rehling-Quistgaard
F:
15 aug. 1911
G:
19 jun. 1936
Vordingborg
D:
26 mar. 1979
Agnete Juliane Augsburg
Henrik Vilhelm Augsburg
1885-1967
Henrik Vilhelm Augsburg
F:
26 apr. 1885
Hørsholm
D:
20 sep. 1967
Anne Flensborg
1886-1962
Anne Flensborg
F:
25 feb. 1886
Roskilde
G:
3 nov. 1909
Roskilde
D:
1962
Jens Jørgen Jannik Jensen Augsburg
Karen Løppenthin
Emilie Birgitte Margaret Augsburg
NN Ingvorsen
Kirsten Augsburg
1923-2007
Kirsten Augsburg
F:
20 jan. 1923
D:
8 feb. 2007
Kenn Jespersen
NN Verhey van Wijk
Jens Jannik Jensen Augsburg
1886-1948
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
11 jun. 1886
Roskilde
D:
19 mar. 1948
Thyra Antoinette Malling
1888-
Thyra Antoinette Malling
F:
29 okt. 1888
København
G:
11 maj 1917
København (Helligånds k.)
Allan Augsburg
Asger Skak Augsburg
1890-
Asger Skak Augsburg
F:
6 feb. 1890
NN
Ejner Justus Kresten Augsburg
Jens Jannik Augsburg
Ejner Hugo Augsburg
1892-1971
Ejner Hugo Augsburg
F:
26 apr. 1892
København
D:
26 okt. 1971
København
Aase Ulrich
1900-
Aase Ulrich
F:
19 okt. 1900
København
G:
11 nov. 1927
København (Garnisons k.)
Jens Jannik Jensen Augsburg
1854-1930
Jens Jannik Jensen Augsburg
F:
13 okt. 1854
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jun. 1930
Emilie Henriette Erichsen Hansen
1865-1929
Emilie Henriette Erichsen Hansen
F:
2 feb. 1865
G:
25 maj 1884
Roskilde
D:
1929
Theodor Jensen Lund
Sophie Jespersen
Anders Petersen Lund
1914-1968
Anders Petersen Lund
F:
15 mar. 1914
D:
24 apr. 1968
Christiane Boisen
Ane Marie Winther Lund
Kresten Jensen
Aage G. Lund
Jensine Jensen
Amalie Martine Lund
William Ehmsen
1919-1985
William Ehmsen
F:
17 apr. 1919
Ballum s. (Nørhus)
D:
4 mar. 1985
Kirsten Jensen
1886-1973
Kirsten Jensen
F:
25 sep. 1886
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
1973
Carl Lund
1877-1937
Carl Lund
F:
7 aug. 1877
Rejsby-Ballum
G:
8 dec. 1911
Ballum
D:
12 aug. 1937
Rejsby-Ballum
Jens Lassen Jensen
1889-1918
Jens Lassen Jensen
F:
1 jan. 1889
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
11 jun. 1918
Frankrig (mellem Ressons og Marquelise)
Theodor Jensen
1923-1999
Theodor Jensen
F:
4 maj 1923
Tønder (sygehuset)
D:
28 dec. 1999
Ulla Kirstine Margrethe Matthiesen
1928-2018
Ulla Kirstine Margrethe Matthiesen
F:
18 jul. 1928
Dråbyskov s. (Seksgårde Skole)
D:
6 apr. 2018
Hans Jacob Jensen
1925-2003
Hans Jacob Jensen
F:
15 aug. 1925
Ballum s. (Bodsbøl)
D:
20 aug. 2003
Jens Winther Jensen
1891-1931
Jens Winther Jensen
F:
16 jun. 1891
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
1 sep. 1931
Anna Marie Bentin
1895-1955
Anna Marie Bentin
F:
20 sep. 1895
Hjerpsted s. (Koldby)
G:
4 nov. 1921
Hjerpsted
D:
14 maj 1955
Tønder (Sygehuset)
Christiane Margrethe Jensen
Frederik Nicolaisen
1904-1963
Frederik Nicolaisen
F:
7 dec. 1904
D:
1963
Anna Marie Jensen
Theodor Jensen
Ellen Hansen Ehmsen
Knud Hansen Jensen
1927-1995
Knud Hansen Jensen
F:
27 jun. 1927
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
8 sep. 1995
Hansine Thomsen
Ingvert Beier Jensen
1893-1958
Ingvert Beier Jensen
F:
10 maj 1893
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
13 aug. 1958
Ballum s. (Husum-Ballum)
Christiane Margrethe Hansen
1893-1970
Christiane Margrethe Hansen
F:
24 aug. 1893
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
7 okt. 1920
Ballum
D:
12 okt. 1970
Ballum s. (Husum-Ballum)
Maren Jensen
1894-1897
Maren Jensen
F:
13 dec. 1894
Ballum s. (Husum-Ballum)
D:
15 mar. 1897
Ballum s. (Husum-Ballum)
Theodor Broder Jensen
Anders Brodersen Jensen
Arne Lassen Jensen
Immanuel Jensen
Kirstine Elisabet Jensen
Johannes Beier Jensen
1896-
Johannes Beier Jensen
F:
19 jul. 1896
Ballum s. (Husum)
Ninna Brodersen
1901-
Ninna Brodersen
F:
21 aug. 1901
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
17 okt. 1924
Ballum
Theodor Jensen
1856-1909
Theodor Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s. (Vesterende)
D:
3 jun. 1909
Ballum s. (Vesterende)
Anne Marie Winther
1864-1916
Anne Marie Winther
F:
17 feb. 1864
Ballum s. (Husum)
G:
1886
D:
7 jan. 1916
Ballum s. (Vesterende)
Kresten Jensen
1856-1933
Kresten Jensen
F:
20 okt. 1856
Ballum s.
D:
15 apr. 1933
Ballum s.
Ane Cathrine Hansen
1860-
Ane Cathrine Hansen
F:
17 feb. 1860
G:
20 okt. 1880
Hanne Janniksen Beyer
1827-1862
Hanne Janniksen Beyer
F:
12 nov. 1827
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
26 jul. 1862
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jens Lassen Jensen
1821-1907
Jens Lassen Jensen
F:
20 apr. 1821
Sønder-Nissum
G:
11 okt. 1850
Skærbæk
D:
23 jan. 1907
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Jannick Jensen Beyer
1830-1850
Jannick Jensen Beyer
F:
13 apr. 1830
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
6 maj 1850
Kristen Knudsen Beyer
1832-1859
Kristen Knudsen Beyer
F:
8 apr. 1832
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 feb. 1859
Anders Brodersen Møller
1878-
Anders Brodersen Møller
F:
8 dec. 1878
Rejsby
Anna Marie Bothilde Jensen
1889-
Anna Marie Bothilde Jensen
F:
2 sep. 1889
G:
4 jun. 1924
Maren Møller
1880-
Maren Møller
F:
25 maj 1880
Cecilie Marie Møller
1882-1882
Cecilie Marie Møller
F:
22 okt. 1882
D:
7 nov. 1882
Cecilie Marie Møller
1885-
Cecilie Marie Møller
F:
15 feb. 1885
Petrea Boesen Møller
1888-
Petrea Boesen Møller
F:
31 dec. 1888
Meta Lassen
Ernst Hvass
Las Lassen
Inger Margrethe Nielsen
Jytte Reslow
Esther Lassen
Bent Borring
Mathilde Andersen Møller
1892-1961
Mathilde Andersen Møller
F:
27 jul. 1892
Døstrup
D:
9 apr. 1961
Jens Lassen
1885-1961
Jens Lassen
F:
29 jan. 1885
G:
2 apr. 1923
D:
17 aug. 1961
Meta Cathrine Boesen
1855-
Meta Cathrine Boesen
F:
3 jun. 1855
Mjolden
Thomas Møller
1847-
Thomas Møller
F:
30 dec. 1847
G:
20 okt. 1877
Peder Boesen
1883-
Peder Boesen
F:
10 apr. 1883
Lars Stauning Jensen
1921-1993
Lars Stauning Jensen
F:
8 sep. 1921
Rejsby
D:
14 mar. 1993
Rejsby
Anne Marie Enemark
1922-1985
Anne Marie Enemark
F:
1 feb. 1922
Vedsted
G:
16 apr. 1948
D:
28 nov. 1985
Rejsby
Else Boesen Jensen
Thomas Brücker
Anna Windfeldt Jensen
Niels Nørregaard Rasmussen
Christine Marie Boesen
1885-
Christine Marie Boesen
F:
21 jan. 1885
Mjolden s. (Ottersbøl)
Truels Stauning Jensen
1890-1963
Truels Stauning Jensen
F:
4 feb. 1890
Rejsby
G:
26 nov. 1920
Føvling
D:
15 feb. 1963
Rejsby
Maren Boesen
1887-
Maren Boesen
F:
24 jan. 1887
Peter Boesen
1857-
Peter Boesen
F:
3 apr. 1857
Kirstine Marie Jessen
1854-
Kirstine Marie Jessen
F:
17 feb. 1854
G:
1881
Ane Elisabeth Boesen
1883-1920
Ane Elisabeth Boesen
F:
2 sep. 1883
Mjolden
D:
23 jun. 1920
Føvling s. (Astofte)
Petrea Marie Johansen
Johannes Johansen
Johanna Jensine Johansen
Kristian Husted
Maren Boesen
1886-1946
Maren Boesen
F:
2 feb. 1886
Mjolden
D:
9 apr. 1946
Brøns
Andreas Johansen
1883-1947
Andreas Johansen
F:
23 aug. 1883
Brede s. (Harres)
G:
10 maj 1914
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
3 jul. 1947
Ribe (Amtssygehuset)
Niels Sønnichsen Boesen
1890-
Niels Sønnichsen Boesen
F:
28 mar. 1890
Mjolden
Petra Boesen
1892-
Petra Boesen
F:
19 mar. 1892
Mjolden
Jens Janniksen Boesen
1858-1926
Jens Janniksen Boesen
F:
19 jul. 1858
D:
13 feb. 1926
Brøns
Petrea Marie Schmidt
1862-1913
Petrea Marie Schmidt
F:
9 feb. 1862
G:
1882
D:
6 maj 1913
Føvling s. (Astofte)
Maren Petersen
1893-
Maren Petersen
F:
14 apr. 1893
Peter Lausten Petersen
1894-1895
Peter Lausten Petersen
F:
2 dec. 1894
D:
30 mar. 1895
Botille Boesen
1860-1897
Botille Boesen
F:
6 dec. 1860
D:
6 sep. 1897
Peter Lorenz Petersen
Maren Boesen
1890-
Maren Boesen
F:
23 sep. 1890
Anna Boesen
1891-
Anna Boesen
F:
7 nov. 1891
Peter Petersen Boesen
1892-
Peter Petersen Boesen
F:
3 nov. 1892
Christiane Boesen
1894-1894
Christiane Boesen
F:
10 jul. 1894
D:
16 jul. 1894
Christian Boesen
1895-
Christian Boesen
F:
7 sep. 1895
Merry Boesen
1897-
Merry Boesen
F:
1897
Hans Koller
Kresten Knudsen Boesen
1863-
Kresten Knudsen Boesen
F:
20 jul. 1863
Gunder Marie Johnsen
1868-
Gunder Marie Johnsen
F:
3 okt. 1868
Daler s. (Østerby)
Poul Møller Matthiesen
Dagny Louise Bleeg
Hanne Matthiesen
1925-1989
Hanne Matthiesen
F:
1 feb. 1925
Randerup
D:
1989
Niels Lorenzen
1923-2003
Niels Lorenzen
F:
3 aug. 1923
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
19 nov. 1948
Randerup
D:
11 feb. 2003
Fedder Christian Matthiesen
1889-197X
Fedder Christian Matthiesen
F:
22 mar. 1889
Randerup
D:
197X
Randerup
Karen Margrethe Møller
1892-1978
Karen Margrethe Møller
F:
21 aug. 1892
Brøns
D:
31 jan. 1978
Randerup
Maren Matthiesen
1891-
Maren Matthiesen
F:
10 feb. 1891
Randerup
Christian Dahlmann
Niels Feddersen Dahlmann
Gerda Dahlmann
Simon Olesen
1921-1956
Simon Olesen
F:
17 sep. 1921
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
20 aug. 1956
København (Rigshospitalet)
Christiane Margrethe Matthiesen
1892-1983
Christiane Margrethe Matthiesen
F:
17 mar. 1892
Randerup
D:
21 apr. 1983
Randerup
Jacob Andersen Dahlmann
1886-1978
Jacob Andersen Dahlmann
F:
5 feb. 1886
Randerup
G:
24 jun. 1920
Randerup
D:
11 jan. 1978
Randerup
Peter Boesen Matthiesen
1893-1893
Peter Boesen Matthiesen
F:
1 aug. 1893
Randerup
D:
14 aug. 1893
Randerup
Anne Elisabeth Matthiesen
Bendix Heseler Matthiesen
Petrea Matthiesen
1895-1970
Petrea Matthiesen
F:
22 sep. 1895
Randerup
D:
26 aug. 1970
Randerup
Vilhelm Christian Matthiesen
1883-1950
Vilhelm Christian Matthiesen
F:
26 jun. 1883
Randerup
D:
12 apr. 1950
Randerup
Hans Christian Matthiesen
Inger Marie Matthiesen
Kresten Boesen Matthiesen
1898-
Kresten Boesen Matthiesen
F:
21 nov. 1898
Randerup
Elisabeth Jensen
1896-
Elisabeth Jensen
F:
22 jul. 1896
Hanne Boesen
1870-1954
Hanne Boesen
F:
5 jan. 1870
D:
26 jan. 1954
Christian Matthiesen
1865-1928
Christian Matthiesen
F:
16 apr. 1865
Randerup
G:
27 feb. 1889
Randerup
D:
27 jun. 1928
Randerup
Maren Beyer
1834-
Maren Beyer
F:
10 jul. 1834
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peder Pedersen Boesen
ca. 1830-1902
Peder Pedersen Boesen
F:
ca. 1830
G:
1854
D:
13 jan. 1902
Døstrup
Ingeborg Beyer
1837-1869
Ingeborg Beyer
F:
8 apr. 1837
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
8 sep. 1869
Tønder
Heinrich Augsburg
1825-1888
Heinrich Augsburg
F:
7 jul. 1825
Middelfart
G:
1 okt. 1859
D:
27 aug. 1888
Roskilde
Dødfødt søn
1842-1842
Dødfødt søn
F:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
5 jun. 1842
Skærbæk s. (Barsbøl)
Peter Beyer
1844-1906
Peter Beyer
F:
3 okt. 1844
Skærbæk s. (Barsbøl)
D:
3 aug. 1906
Dorthea Cathrine Schou
1850-1912
Dorthea Cathrine Schou
F:
17 nov. 1850
Gimsing
D:
1912
Botilla Schack Knudsen
1804-1877
Botilla Schack Knudsen
F:
16 dec. 1804
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
18 jun. 1877
Jens Janniksen Beyer
1797-1880
Jens Janniksen Beyer
F:
2 apr. 1797
G:
11 nov. 1826
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
11 feb. 1880
Christian Schmidt
1853-
Christian Schmidt
F:
1853
Lauritz Guttorm Schmidt
1855-1859
Lauritz Guttorm Schmidt
F:
4 mar. 1855
København (Frue s.)
D:
23 mar. 1859
Daler
Anna Pouline Schmidt
1857-1942
Anna Pouline Schmidt
F:
13 jul. 1857
København (Frue s.)
D:
1942
Anders Kristian Ammentorp Kragh
1855-1926
Anders Kristian Ammentorp Kragh
F:
12 jan. 1855
Skorup
D:
20 mar. 1926
Kerteminde
Bertha Blicher Schmidt
Poul Blicher Schmidt
1927-1998
Poul Blicher Schmidt
F:
16 jun. 1927
D:
21 nov. 1998
Kokkedal
Grethe Buch
1922-2003
Grethe Buch
F:
14 feb. 1922
København
G:
1948
Kokkedal
D:
5 okt. 2003
Charlottenlund
Knud Blicher Schmidt
Käthe Glennov
Elisabeth (Lisbeth) Blicher Schmidt
NN
Knud Aage Poulsen
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
1893-1979
Didrik Nicolai Blicher Schmidt
F:
28 apr. 1893
D:
6 aug. 1979
Ottestrup
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
1893-1943
Abigael (Matt) Maren Ingeborg Matthiessen
F:
12 feb. 1893
Hårslev s. (Hårslev Skole)
G:
21 maj 1923
D:
14 okt. 1943
Frederik Wilhelm Schmidt
1896-
Frederik Wilhelm Schmidt
F:
6 dec. 1896
Vibeke Benedicte Monrath-Oxholm
1927-1988
Vibeke Benedicte Monrath-Oxholm
F:
26 jul. 1927
D:
23 dec. 1988
Bjørn Bilstrøm
Peter Christian greve von Holstein
Peter Christian greve von Holstein
G:
27 okt. 1979
St. Heddinge
Anna Marie (Søster) Schmidt
1903-
Anna Marie (Søster) Schmidt
F:
3 okt. 1903
NN
Søren Kabell
Ole Blicher Schmidt
NN
Hans Blicher Schmidt
1911-1961
Hans Blicher Schmidt
F:
7 jan. 1911
D:
1961
Elna Agnete Højberg
Alice Grüner
Knud Laurits Schmidt
1861-1930
Knud Laurits Schmidt
F:
2 mar. 1861
Daler
D:
sep. 1930
Bertha Frederikke Maaløe
1872-1932
Bertha Frederikke Maaløe
F:
9 sep. 1872
G:
21 maj 1892
D:
27 maj 1932
Gyda Maria Schmidt
1865-1866
Gyda Maria Schmidt
F:
5 jun. 1865
Daler
D:
4 dec. 1866
Daler
Ane Marie Knudsen
1827-1909
Ane Marie Knudsen
F:
18 aug. 1827
Mjolden s. (Forballum)
D:
10 mar. 1909
Odense (Skt. Knuds s.)
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
1815-1883
Diderik Nicolai Blicher Schmidt
F:
25 maj 1815
København
G:
14 maj 1852
Mjolden
D:
12 okt. 1883
Munkebo
Maren Frederikke Caroline Hansen
1880-1889
Maren Frederikke Caroline Hansen
F:
10 jul. 1880
Nykøbing M.
D:
5 nov. 1889
Hans Vilhelm Christensen
1911-1913
Hans Vilhelm Christensen
F:
1911
D:
1913
Theodor Christensen
1913-1962
Theodor Christensen
F:
30 maj 1913
D:
27 jan. 1962
Edith Agnes Ludvigsen
1909-1990
Edith Agnes Ludvigsen
F:
21 jan. 1909
Gråsten
G:
7 jul. 1939
D:
4 apr. 1990
Knud Christensen
1915?-
Knud Christensen
F:
1915?
Rosa Bischoff
Poul Christensen
Ellen Hansen
1881-1948
Ellen Hansen
F:
16 jul. 1881
Nykøbing Mors
D:
11 jun. 1948
P.C. Christensen
1863-1945
P.C. Christensen
F:
29 sep. 1863
G:
3 nov. 1910
Nykøbing Mors
D:
19 apr. 1945
Johanne Marie Hansen
1883-1884
Johanne Marie Hansen
F:
5 mar. 1883
Nykøbing Mors
D:
19 jun. 1884
Nykøbing Mors
Hans Hansen
Vilhelm Hansen
1917-2000
Vilhelm Hansen
F:
27 dec. 1917
D:
3 maj 2000
Gyde Marie Hansen
Hans Clemmensen Hansen
1884-1959
Hans Clemmensen Hansen
F:
3 jul. 1884
Nykøbing Mors
D:
13 jun. 1959
Karen Marie Emig
1890-
Karen Marie Emig
F:
20 jan. 1890
Struer
G:
7 dec. 1915
Skanderborg
Gyde Marie Johansen
1908-1908
Gyde Marie Johansen
F:
31 dec. 1908
Nykøbing M.
D:
31 dec. 1908
Nykøbing M.
Dagmar Sofie Johansen
1908-1908
Dagmar Sofie Johansen
F:
31 dec. 1908
Nykøbing M.
D:
31 dec. 1908
Nykøbing M.
Maren Johansen
1912-2009
Maren Johansen
F:
18 mar. 1912
Nykøbing M.
D:
2009
Hobro
Leo Prebensen
Leo Prebensen
G:
3 apr. 1937
Hobro
Anne Johansen
1914-1914
Anne Johansen
F:
10 apr. 1914
Nykøbing M.
D:
10 apr. 1914
Nykøbing M.
Agnes Johansen
1914-1914
Agnes Johansen
F:
10 apr. 1914
Nykøbing M.
D:
10 apr. 1914
Nykøbing M.
Else Marie Johansen
1915-2001
Else Marie Johansen
F:
29 aug. 1915
Hobro
D:
25 nov. 2001
Aalborg
Palle Højstrup
1918-1989
Palle Højstrup
F:
25 nov. 1918
Hørby s.
G:
6 feb. 1943
Hobro
D:
31 mar. 1989
Hobro (sygehuset)
Lajla Johansen
Rolf Bundgaard Paulsen
1916-1991
Rolf Bundgaard Paulsen
F:
16 aug. 1916
Drammen, Norge
D:
1 aug. 1991
Hobro
Ellen Johansen
Albert Esben Andersen
Gyde Marie Hansen
1886-1980
Gyde Marie Hansen
F:
28 jan. 1886
Nykøbing M.
D:
2 apr. 1980
Hobro
Johannes Mikkelsen Johansen
1870-1929
Johannes Mikkelsen Johansen
F:
27 maj 1870
Foldby
G:
3 apr. 1908
Nykøbing M.
D:
29 dec. 1929
Hobro
Agnes Hansen
1888-1976
Agnes Hansen
F:
22 apr. 1888
Nykøbing M.
D:
12 maj 1976
Hans Vilhelm Nielsen
Margit Dam
Anna Hansen
1894-1993
Anna Hansen
F:
23 dec. 1894
D:
14 jan. 1993
Hjallese
Hans Christian Nielsen
1893-1977
Hans Christian Nielsen
F:
13 maj 1893
Åsum
G:
9 okt. 1924
Nykøbing Mors
D:
5 nov. 1977
Hjallese
NN
Gyde Marie Refslund
1855-1927
Gyde Marie Refslund
F:
9 okt. 1855
Tønder
D:
1 maj 1927
Dalum s. (Hjallese)
Hans Vilhelm Hansen
1847-1935
Hans Vilhelm Hansen
F:
4 jan. 1847
Åsum
G:
9 okt. 1879
Lejrskov
D:
11 sep. 1935
Dalum s. (Hjallese)
Mathias Refslund
1858-1858
Mathias Refslund
F:
23 feb. 1858
Tønder
D:
31 jul. 1858
Tønder
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Gyde Medea Knudsen
NN Bohlbro
Maren Dagmar Refslund Knudsen
1923-1999
Maren Dagmar Refslund Knudsen
F:
18 jan. 1923
Ullerup s. (Højgård i Egum)
D:
13 jan. 1999
Aabenraa
Mogens Hertzum
1920-1988
Mogens Hertzum
F:
3 feb. 1920
København
G:
5 sep. 1947
Fredericia
D:
1988
Agnes Emilie Knudsen
1925-eft. 2003
Agnes Emilie Knudsen
F:
22 sep. 1925
Ullerup s. (Højgård i Egum)
D:
eft. ER 2003
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
G:
28 maj 1884
Tønder
D:
19 aug. 1952
Knud Lauritzen Refslund
1862-1880
Knud Lauritzen Refslund
F:
2 jan. 1862
Tønder
D:
27 jul. 1880
Tønder
Agnes Refslund
1866-1943
Agnes Refslund
F:
20 jan. 1866
Tønder
D:
13 maj 1943
Nykøbing Mors
Margrethe Refslund
1903-1945
Margrethe Refslund
F:
3 sep. 1903
Haderslev
D:
31 mar. 1945
Haderslev (sygehuset)
Sigfried Otto Erich Klemann
1904-1941
Sigfried Otto Erich Klemann
F:
20 dec. 1904
Alt Tessin, Pommern
G:
30 dec. 1936
Haderslev
D:
1941
Hakon Aagesen Refslund
1871-1954
Hakon Aagesen Refslund
F:
6 maj 1871
Tønder
D:
13 feb. 1954
Haderslev
Margaretha Henriette Christiansen
1884-1949
Margaretha Henriette Christiansen
F:
5 nov. 1884
Haderslev
G:
16 aug. 1902
Haderslev
D:
17 sep. 1949
Haderslev
Maren Knudsen
1829-1911
Maren Knudsen
F:
28 maj 1829
Mjolden s. (Forballum)
D:
1 aug. 1911
Nykøbing Mors
Hans Clemendsen Refslund
1820-1902
Hans Clemendsen Refslund
F:
20 mar. 1820
Agerskov s. (Gestrup)
G:
22 jul. 1853
Visby
D:
16 maj 1902
Tønder
Knud Knudsen
1855-1932
Knud Knudsen
F:
6 feb. 1855
Visby
D:
14 jul. 1932
Ribe
Emilie Knudsen
1856-1872
Emilie Knudsen
F:
10 sep. 1856
Visby
D:
24 jan. 1872
Visby
Flora Knudsen
1885-1950'ERNE?
Flora Knudsen
F:
6 jul. 1885
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1950'ERNE?
Gyde Medea Knudsen
NN Bohlbro
Maren Dagmar Refslund Knudsen
1923-1999
Maren Dagmar Refslund Knudsen
F:
18 jan. 1923
Ullerup s. (Højgård i Egum)
D:
13 jan. 1999
Aabenraa
Mogens Hertzum
1920-1988
Mogens Hertzum
F:
3 feb. 1920
København
G:
5 sep. 1947
Fredericia
D:
1988
Agnes Emilie Knudsen
1925-eft. 2003
Agnes Emilie Knudsen
F:
22 sep. 1925
Ullerup s. (Højgård i Egum)
D:
eft. ER 2003
Hans Clemmensen Knudsen
1886-
Hans Clemmensen Knudsen
F:
8 jul. 1886
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Ellen Marie Katrine Hansen
1890-
Ellen Marie Katrine Hansen
F:
12 jan. 1890
Engum s. (Tirsbæk)
G:
30 maj 1916
Højen
Maren Knudsen
1889-
Maren Knudsen
F:
18 aug. 1889
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
Jens Anthon Hjort
1880-
Jens Anthon Hjort
F:
26 mar. 1880
Marstrup
G:
29 okt. 1919
Vejlby
Knud Oksen Knudsen
1896-1986
Knud Oksen Knudsen
F:
8 nov. 1896
Nørup s. (Engelsholm Ladegård)
D:
1986
Andreas Birger Knudsen
1858-1952
Andreas Birger Knudsen
F:
28 okt. 1858
Visby s. (Trøjborg)
D:
19 aug. 1952
Maren Dagmar Refslund
1859-
Maren Dagmar Refslund
F:
28 dec. 1859
Tønder
G:
28 maj 1884
Tønder
Waldemar Knudsen
1860-1912
Waldemar Knudsen
F:
1 nov. 1860
Visby
D:
20 jul. 1912
København
Elisabeth Nielsen
1864-
Elisabeth Nielsen
F:
6 feb. 1864
Rudkøbing
Emilie Knudsen
1888-før 1955
Emilie Knudsen
F:
19 jul. 1888
Halk s. (Beierholm)
D:
før 1955
Fredericia
Ingrid Hansen
Gyda Hansen
Ole Preben Bitsch
Johan Evald Hansen
Ole Evald Hansen
Bodil Wilstrup Prebensen
Kirsten Evald Hansen
1931-1936
Kirsten Evald Hansen
F:
20 feb. 1931
Hovedgård
D:
18 aug. 1936
Hovedgård
Dina Evald Hansen
Agathe Knudsen
1890-eft. 1971
Agathe Knudsen
F:
30 apr. 1890
Halk s. (Beierholm)
D:
eft. ER 1971
Bagsværd ?
Evald Elmer Lyager Hansen
1885-1971
Evald Elmer Lyager Hansen
F:
27 jul. 1885
Randers
G:
21 nov. 1921
Kolding
D:
10 aug. 1971
Bagsværd
Flora Knudsen
1891-eft. 1955
Flora Knudsen
F:
27 okt. 1891
Halk s. (Beierholm)
D:
eft. ER 1955
Johannes Peter Ingwersen
Dora Juhl Thomsen
Rasmus Ingwersen
Helga Jensen
Helga Ellen Knudsen
1893-eft. 1967
Helga Ellen Knudsen
F:
5 apr. 1893
Halk s. (Beierholm)
D:
eft. ER 1967
Viuf ?
Christian Ingwersen
1893-1943
Christian Ingwersen
F:
30 jul. 1893
Viuf s. (Elisabethsminde)
G:
18 nov. 1916
Assens
D:
28 aug. 1943
Viuf
Signe Knudsen
1894-1895
Signe Knudsen
F:
8 apr. 1894
Halk s. (Beierholm)
D:
25 mar. 1895
Halk s. (Beierholm)
Knud Lausten Knudsen
Karen Charlotte Knudsen
1937-1951
Karen Charlotte Knudsen
F:
13 sep. 1937
Vejle
D:
19 jan. 1951
Vejle
Kirsten Knudsen
1943-ca. 2000
Kirsten Knudsen
F:
28 okt. 1943
Vejle
D:
ca. RING 2000
Hans Aagesen Knudsen
1898-1975
Hans Aagesen Knudsen
F:
9 mar. 1898
Halk s. (Beierholm)
D:
3 aug. 1975
Vejle
Vita Ingerslev
1904-1985
Vita Ingerslev
F:
28 mar. 1904
Viborg
G:
3 jul. 1928
Tarm
D:
13 aug. 1985
Vejle (Mølholm plejehjem)
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
D:
24 jan. 1937
Kolding
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
14 dec. 1917
Assens
Thorvald Knudsen
1865-1951
Thorvald Knudsen
F:
19 jun. 1865
Visby
D:
23 apr. 1951
Viggo Knudsen
1867-1869
Viggo Knudsen
F:
30 maj 1867
Visby s. (Trøjborg)
D:
9 jun. 1869
Visby s. (Trøjborg)
Harald Viggo Knudsen
1869-
Harald Viggo Knudsen
F:
3 jul. 1869
Visby
Svend Aagesen Knudsen
1872-1943
Svend Aagesen Knudsen
F:
16 mar. 1872
Visby
D:
1943
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
18 dec. 1948
Helga Knudsen
1875-1965
Helga Knudsen
F:
16 jul. 1875
Visby (Trøjborg)
D:
8 dec. 1965
Gentofte (Rosenvej 7)
Christian Aure Ricard
1866-1927
Christian Aure Ricard
F:
22 jul. 1866
København
G:
22 jul. 1905
Daler
D:
5 maj 1927
Sønderborg (Engelshøjgade 7)
Hans Aagesen Knudsen
1831-1917
Hans Aagesen Knudsen
F:
7 jan. 1831
Mjolden s. (Forballum)
D:
4 maj 1917
København (Davids s., Østerbrogade 152)
Flora Cathinka Tranberg
1833-1906
Flora Cathinka Tranberg
F:
3 mar. 1833
Flynder s. (Bækmark)
G:
29 apr. 1854
Lønborg
D:
29 jul. 1906
Fredericia (Trinitatis s.)
Gyda Marie Windfeld
1862-1954
Gyda Marie Windfeld
F:
7 sep. 1862
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
7 jan. 1954
Haderslev
Anne Margrethe Windfeld
1864-1958
Anne Margrethe Windfeld
F:
13 aug. 1864
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
11 jul. 1958
Odense
Gyde Marie Windfeld-Hansen
1900-
Gyde Marie Windfeld-Hansen
F:
10 sep. 1900
Frederiksberg
Hans Windfeld-Hansen
1902-
Hans Windfeld-Hansen
F:
13 maj 1902
Frederiksberg
Helle Windfeld-Hansen
Ole Kihlstrøm Petersen
Ejler Knud Windfeld-Hansen
1904-
Ejler Knud Windfeld-Hansen
F:
5 maj 1904
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Grete Faber
1923-1969
Grete Faber
F:
5 dec. 1923
Rigshospitalet
G:
10 apr. 1948
Hellerup
D:
3 nov. 1969
Jørgen Windfeld-Hansen
Ann Fischer
Bente Windfeld-Hansen
Ib Dornonville de la Cour
Ebba Windfeld-Hansen
1907-
Ebba Windfeld-Hansen
F:
20 mar. 1907
Frederiksberg (Skt. Markus s.)
Ernst Meyer
1900-
Ernst Meyer
F:
14 nov. 1900
G:
2 jul. 1930
Hellerup
Dagmar Sophie Windfeld
1867-1940
Dagmar Sophie Windfeld
F:
10 sep. 1867
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
29 nov. 1940
Ivar Elling Windfeld-Hansen
1858-1923
Ivar Elling Windfeld-Hansen
F:
2 mar. 1858
Ribe
G:
1899
Hoptrup
D:
23 maj 1923
Ib Knudsen Windfeld
1870-1921
Ib Knudsen Windfeld
F:
20 sep. 1870
Hoptrup s. (Østergårds Mølle)
D:
10 apr. 1921
Haderslev
Christine Knudsen
1834-1924
Christine Knudsen
F:
16 mar. 1834
Mjolden s. (Forballum)
D:
7 dec. 1924
Haderslev
Knud Ibsen Windfeld
1833-1915
Knud Ibsen Windfeld
F:
7 jul. 1833
Farup s. (Tanderup)
G:
18 jun. 1859
Visby
D:
25 jun. 1915
Haderslev
Knud Munch-Knudsen
1921-2010
Knud Munch-Knudsen
F:
18 sep. 1921
Dragør
D:
5 jun. 2010
Anne-Lise Simonsen
1923-2001
Anne-Lise Simonsen
F:
21 okt. 1923
Ballerup
G:
14 apr. 1949
Aarhus
D:
22 jun. 2001
Gerda Munch-Knudsen
1925-2019
Gerda Munch-Knudsen
F:
21 mar. 1925
Frederiksberg
D:
14 aug. 2019
Odd Reidar Eriksen
1925-1997
Odd Reidar Eriksen
F:
3 apr. 1925
Oslo
G:
9 jul. 1949
København
D:
22 okt. 1997
Hans-Kristian Crosby
-2005
Hans-Kristian Crosby
D:
18 dec. 2005
Erik Munch-Knudsen
1927-2021
Erik Munch-Knudsen
F:
2 jun. 1927
København
D:
12 feb. 2021
Rigmor Reber Hansen
1934-1998
Rigmor Reber Hansen
F:
13 sep. 1934
Gentofte
G:
31 jul. 1955
København
D:
22 aug. 1998
Privat
Privat
Kristen Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Privat
Arve Marandi
1919-2010
Arve Marandi
F:
22 maj 1919
Estland
D:
11 jun. 2010
Solrød Strand
Privat
Privat
Peter Ludwig Brodersen
1933-2016
Peter Ludwig Brodersen
F:
8 feb. 1933
Hjerpsted
D:
15 dec. 2016
Hjerpsted
Herman Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Bent Olsen
1929-1998
Bent Olsen
F:
26 sep. 1929
København
D:
19 aug. 1998
Privat
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
June Margaret Anna Munch-Knudsen
1922-2007
June Margaret Anna Munch-Knudsen
F:
3 aug. 1922
Helsingfors
D:
19 jun. 2007
Niels Ebbe Bindslev
1926-1990
Niels Ebbe Bindslev
F:
15 jan. 1926
København
G:
25 jun. 1949
København
D:
2 dec. 1990
Aage Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
Ukendt
Privat
Privat
Privat
Privat
Olga Sofie Bense
-1954
Olga Sofie Bense
G:
1939
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Jørgen Otto Sørensen
1930-1994
Jørgen Otto Sørensen
F:
3 sep. 1930
Frederikssund
D:
24 aug. 1994
Perth (Australien)
Jytte Irene Nielsen
1934-1981
Jytte Irene Nielsen
F:
4 jul. 1934
København
G:
29 mar. 1956
Vanløse
D:
14 sep. 1981
Vanløse
Privat
Lise Sørensen
1934-2011
Lise Sørensen
F:
1 dec. 1934
København
D:
30 dec. 2011
Privat
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Privat
Kresten Refslund
1938-2020
Kresten Refslund
F:
28 apr. 1938
Gram s. (Gram sygehus)
D:
18 aug. 2020
Sorgenfri
Eva Marie Nielsen
Privat
Tove Honoré
1942-1998
Tove Honoré
F:
30 apr. 1942
Fredericia
D:
6 aug. 1998
Løgumkloster
Privat
Privat
Privat
Privat
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen, senere Refslund
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen, senere Refslund
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Privat
Privat
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Privat
Privat
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
28 jul. 1965
Sognefogden i Agerskov Sogn
Privat
Privat
Privat
Benny Bjerregaard
1934-1985
Benny Bjerregaard
F:
8 sep. 1934
D:
15 aug. 1985
København (Svanemosegårdsvej 17, Frederiksberg)
Privat
Privat
Privat
Privat
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Henriette Refslund Poulsen
1943-2019
Henriette Refslund Poulsen
F:
3 okt. 1943
Agerskov s. (Bovlund)
D:
21 nov. 2019
Aabenraa (sygehuset)
Søren Jefsen Jacobsen
1940-2015
Søren Jefsen Jacobsen
F:
24 jan. 1940
Skærbæk s. (Gasse)
G:
29 maj 1971
Bovlund
D:
3 jun. 2015
Sønderborg (sygehuset)
Privat
Privat
Privat
Ellen Bastholm Jensen
1949-2012
Ellen Bastholm Jensen
F:
19 nov. 1949
Tårs s. (Tykskov)
D:
22 jun. 2012
Roskilde (sygehuset)
Privat
Laurids Refslund Poulsen
1949-1949
Laurids Refslund Poulsen
F:
12 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
D:
17 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
Privat
Privat
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (Kommunehospitalet)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Ane Jacobine Knudsen
1839-1921
Ane Jacobine Knudsen
F:
14 apr. 1839
Mjolden s. (Forballum)
D:
1921
København
Niels Buch Breinholt
1832-1917
Niels Buch Breinholt
F:
18 maj 1832
Heldum s. (Sdr. Vinkel)
G:
10 sep. 1858
Visby
D:
25 jan. 1917
København
Asmus Boysen
1863-1945
Asmus Boysen
F:
1 nov. 1863
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
20 apr. 1945
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Sophie Aron
1876-1939
Sophie Aron
F:
18 okt. 1876
Altona
G:
1906
D:
9 aug. 1939
Karoline Amalie Boysen
1893-
Karoline Amalie Boysen
F:
25 maj 1893
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Kristine Boysen
1894-
Kristine Boysen
F:
6 apr. 1894
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Ellen Cathinka Gyde Boysen
1895-
Ellen Cathinka Gyde Boysen
F:
17 jul. 1895
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Niels Boysen
1896-
Niels Boysen
F:
30 okt. 1896
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Hans Jørgen Ries
1925-2004
Hans Jørgen Ries
F:
14 mar. 1925
Aabenraa
D:
13 maj 2004
Gentofte amtssygehus
Kirsten
Sven Ries
Hanne Nielsen
Anna Jakobine Boysen
1898-1985
Anna Jakobine Boysen
F:
3 feb. 1898
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
11 jun. 1985
Hans Eskild Søren Ries
1890-1960
Hans Eskild Søren Ries
F:
5 dec. 1890
G:
1924
D:
4 jun. 1960
Hanne Kirstine Boysen
Per Dornonville de la Cour
Knud Lausten Boysen
Charlotte Dornonville de la Cour
Nis Peter Boysen
1899-1948
Nis Peter Boysen
F:
7 mar. 1899
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
D:
1948
Sigrid Ingeborg Olsen
1909-1989
Sigrid Ingeborg Olsen
F:
1909
Vindeby
D:
1989
Horslunde
Elisabeth Boysen
1901-
Elisabeth Boysen
F:
29 jun. 1901
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Rigmor Boysen
1902-
Rigmor Boysen
F:
5 nov. 1902
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Valdemar Boysen
1908-
Valdemar Boysen
F:
18 maj 1908
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Svenn Boysen
Knud Lauritz Boysen
1864-
Knud Lauritz Boysen
F:
7 dec. 1864
Hammelev s. (Tørning Mølle)
Mathilde Christensen
1871-
Mathilde Christensen
F:
3 nov. 1871
Lemvig
G:
14 jun. 1892
Lemvig
Valdemar Boysen
1866-1900
Valdemar Boysen
F:
14 aug. 1866
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
3 nov. 1900
Nykøbing F.
Ras Boysen
Frederik Vigo Boysen
1869-1921
Frederik Vigo Boysen
F:
16 jan. 1869
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
30 apr. 1921
Hammelev ?
Inger Cathrine Fabricius
1883-
Inger Cathrine Fabricius
F:
15 dec. 1883
Haderslev
G:
19 aug. 1919
Haderslev
Susse Hoff
Gyde Marie Boysen
1871-
Gyde Marie Boysen
F:
3 jul. 1871
Hammelev s. (Tørning Mølle)
August Julius Cæsar Hoff
1854-
August Julius Cæsar Hoff
F:
23 feb. 1854
København
G:
24 jul. 1900
Hammelev
Anne Christine Boysen
1873-1963
Anne Christine Boysen
F:
1 okt. 1873
Hammelev s. (Tørning Mølle)
D:
1963
Caroline Amalia Knudsen
1841-1923
Caroline Amalia Knudsen
F:
5 mar. 1841
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 okt. 1923
Haderslev
Nis Peter Boysen
1836-1925
Nis Peter Boysen
F:
22 sep. 1836
Hammelev s. (Tørning)
G:
29 okt. 1862
Visby
D:
28 jan. 1925
Haderslev
Laurids Guttorm Knudsen
1843-1850
Laurids Guttorm Knudsen
F:
20 okt. 1843
Mjolden s. (Forballum)
D:
16 apr. 1850
Mjolden s. (Forballum)
Knud Lausten Knudsen
1806-1866
Knud Lausten Knudsen
F:
10 dec. 1806
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
16 jun. 1866
Vandborg s. (Vandborg Vestergård)
Gyde Marie Ocksen
1806-1884
Gyde Marie Ocksen
F:
28 okt. 1806
Mjolden s. (Forballum)
G:
3 jun. 1826
Mjolden
D:
19 apr. 1884
Visby s. (Visby Hedegård)
Hans Theodor Skak
1878-1892
Hans Theodor Skak
F:
3 sep. 1878
Ulfborg (Viumgård)
D:
13 mar. 1892
Ulfborg
Søren Peter Weis Stranddorf
Margit Viftrup Jespersen
Inger Marie Weis Stranddorf
Gregers Nielsen Dahl
Helga Weis Stranddorf
Ivan Givskov
Tøger Weis Stranddorf
Lone Refstrup Mulbjerg
Ingrid Skak
Jørgen Weis Stranddorf
1900-1974
Jørgen Weis Stranddorf
F:
18 feb. 1900
Veerst (Torsted Skole)
D:
5 jan. 1974
Videbæk
Kristen Skak Mortensen
Viveca Tallgren
Ane Skak Mortensen
Jens Brendorf
Niels Skak Mortensen
Henny Dalsgaard Stauby
Ellen Skak
Hans Mortensen
Annemarie Skak
Dan Birger Nielsen
Søren Valdemar Skak
Hanne Østergaard Sørensen
Morten Skak
Lis Erikson
Annemette Skak
Valdemar Skak
1913-2000
Valdemar Skak
F:
17 mar. 1913
Trøstrup
D:
XX jan. 2000
Karen Erna Mikkelsen
Knud Windfeld Skak
1953-1976
Knud Windfeld Skak
F:
8 sep. 1953
D:
13 maj 1976
Niels Windfeld Skak
Marie Hansen
1910-1987
Marie Hansen
F:
12 jun. 1910
Branderup s. (Rurup)
D:
19 dec. 1987
Jens Skak
Tine Elisabeth Skak
Claus Jannik Skak
Johannes Skak
Clara Ursula Bjerrum Bentzon
Jette Skak
Per Asser Nielsen
Hans Windfeld Skak
Niels Kristian Skak
Hans Kristian Skak
Anna Sofie Cylvia Eilskov Hansen
Peter Skak-Iversen
Lene Bendtsen
Berte Skak-Iversen
Erik Meyhoff
Henrik Skak-Iversen
Anna Damgaard Skak
Jens Iversen
Søren Alfred Skak
1880-1960
Søren Alfred Skak
F:
22 aug. 1880
Ulfborg (Viumgård)
D:
25 okt. 1960
Trøstrup
Helga Jørgine Nielsen
1881-1970
Helga Jørgine Nielsen
F:
24 jun. 1881
Assing
G:
10 jul. 1909
Assing
D:
26 jul. 1970
Valdemar Skak
1881-1909
Valdemar Skak
F:
15 dec. 1881
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 mar. 1909
Ulfborg (Viumgård)
Ole Bjørn Skak
Marion Kokott
1921-1964
Marion Kokott
F:
2 maj 1921
Ratibor, Schlesien, Tyskland
D:
5 dec. 1964
Rio de Janeiro
Bodil Skak
Klaus Windfeld Skak
Kirsten Sørensen
Kresten S. Skak
1883-1963
Kresten S. Skak
F:
15 jun. 1883
Ulfborg (Viumgård)
D:
3 jan. 1963
Aarhus
Brita Louise Josephsen
1896-
Brita Louise Josephsen
F:
8 sep. 1896
Randers
G:
29 maj 1925
Skanderborg
Jane Skak-Nielsen
1946-1970
Jane Skak-Nielsen
F:
8 aug. 1946
Hellerup
D:
2 apr. 1970
Hørsholm
Lis Luise Skak-Nielsen
Søren Storm
Jesper Skak-Nielsen
Vagn Skak-Nielsen
Tove Sauter
Jens Skak-Nielsen
Birthe Lykke Andersen
Anne Skak-Nielsen
1950-1997
Anne Skak-Nielsen
F:
26 jun. 1950
Hellerup
D:
ULT. dec. 1997
Johan Bender
Johan Bender
G:
1995
Kristian Skak-Nielsen
Mette Rud
Tine Skak-Nielsen
Niels Verner Skak-Nielsen
1922-2013
Niels Verner Skak-Nielsen
F:
18 feb. 1922
Aarhus
D:
24 feb. 2013
Birthe Reinwald
Thora Kirstine Skak
1885-1963
Thora Kirstine Skak
F:
18 apr. 1885
Ulfborg (Viumgård)
D:
21 jul. 1963
Aarhus
Jens Skak-Nielsen
1881-
Jens Skak-Nielsen
F:
3 sep. 1881
Stauning
G:
24 jan. 1916
København
Bjørn Kamp Gulddal
Bent Skak Gulddal
Bente Elisabeth Kamp Nielsen
Maren Dorthea Skak
1886-
Maren Dorthea Skak
F:
21 sep. 1886
Ulfborg (Viumgård)
Marius Eriksen Gulddal
1879-1966
Marius Eriksen Gulddal
F:
8 feb. 1879
Skibet
G:
20 nov. 1909
Ulfborg (Viumgård)
D:
28 dec. 1966
Gørlev
Rigmor Margrete Skak
1888-1889
Rigmor Margrete Skak
F:
18 okt. 1888
Ulfborg (Viumgård)
D:
20 feb. 1889
Ulfborg (Viumgård)
Nanna Skak
1890-
Nanna Skak
F:
5 mar. 1890
Ulfborg (Viumgård)
Ejner Skak-Nielsen
1894-
Ejner Skak-Nielsen
F:
15 jan. 1894
Stauning
G:
12 maj 1927
Ulfborg
Niels Schach Jensen
1847-1928
Niels Schach Jensen
F:
15 sep. 1847
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
8 nov. 1928
Ulfborg (Skakhus)
Ane Damgaard Sørensen
1851-1927
Ane Damgaard Sørensen
F:
31 okt. 1851
Ulfborg
G:
25 okt. 1877
Ulfborg
D:
22 jan. 1927
Ulfborg
Christen Jensen
1849-1861
Christen Jensen
F:
7 maj 1849
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
1 jul. 1861
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Henning Dragsbo
1917-1917
Knud Henning Dragsbo
F:
22 feb. 1917
Kolding
D:
18 maj 1917
Kolding
Jens Peter la Cour Dragsbo
Nina Fabricius
-1994
Nina Fabricius
D:
1994
Helle Ravn
Knud Oluf la Cour Dragsbo
Poul Dragsbo
1918-1997
Poul Dragsbo
F:
18 apr. 1918
Kolding
D:
30 sep. 1997
Aabenraa
Eva la Cour
1919-1990
Eva la Cour
F:
29 apr. 1919
København
G:
8 nov. 1947
København
D:
1990
Karsten Eckert
Bente Eckert
Vibeke Eckert
1959-1959
Vibeke Eckert
F:
24 jun. 1959
Hørsholm
D:
29 jun. 1959
Hørsholm
Privat
Gunna Dragsbo
Erik Eckert
Kirstine Jensen
1887-
Kirstine Jensen
F:
5 jan. 1887
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Jens Jensen, senere Dragsbo
1886-1954
Jens Jensen, senere Dragsbo
F:
25 sep. 1886
Dragstrup
G:
11 jul. 1914
Sønder-Nissum
D:
16 nov. 1954
Lyngby
Hans Bjerre Jensen
Agnete Bjerre Jensen
Børge Lauridsen
Jørgen Bjerre Jensen
Knud Bjerre Jensen
Kirstine Randbæk
Klaus Bjerre Jensen
Jens Bjerre Jensen
Ester Inge Olsson
Hans Adolf Jensen
1888-1958
Hans Adolf Jensen
F:
4 jun. 1888
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
18 sep. 1958
Esbjerg
Mariane Bjerre
1885-1968
Mariane Bjerre
F:
16 apr. 1885
Nørre-Nissum
G:
4 okt. 1913
Rødding
D:
6 apr. 1968
Esbjerg
Adolph Windfeldt Jensen
1889-1959
Adolph Windfeldt Jensen
F:
19 aug. 1889
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
9 sep. 1959
Los Angeles
Christine Burchardi
Christine Burchardi
G:
27 jul. 1925
Kristen Jensen
1890-1892
Kristen Jensen
F:
19 aug. 1890
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
23 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Anna Jensen
1891-1892
Anna Jensen
F:
18 okt. 1891
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 jan. 1892
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Knud Erik Jensen
1921-1924
Knud Erik Jensen
F:
23 aug. 1921
Øse s. (Heager)
D:
12 jun. 1924
Øse s. (Heager)
Lisbeth Jensen
Karen Margrethe Jensen
Ulla Kristine Jensen
Birgitte Jensen
Hans Adolf Jensen
Ragnhild Larsen
Bodil Marie Jensen
Eskild Harder
Henny Burchardi Jensen
Ludvig Jensen
1893-1966
Ludvig Jensen
F:
23 jan. 1893
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
24 feb. 1966
Esbjerg
Frederikke Kirstine Hansen
1891-
Frederikke Kirstine Hansen
F:
22 aug. 1891
Kalvslund
G:
2 dec. 1920
Ølgod
Lilian Skak Jensen
Steen Skak Jensen
Niels Knud Skak Jensen
Johannes Skak Jensen
Gerda Hedegaard Poulsen
Gurli Skak Hansen
Erling Frede Pedersen
Jytte Skak Hansen
Helge Rasmussen
Solvej Skak Hansen
1954-1954
Solvej Skak Hansen
F:
11 jun. 1954
Sinding
D:
14 dec. 1954
København
Sonja Skak Hansen
Anna Henriette Skak Jensen
Laurids Otto Hansen
Niels Skak Jensen
1894-
Niels Skak Jensen
F:
18 mar. 1894
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Kristine Nielsen Skytte
1897-
Kristine Nielsen Skytte
F:
20 dec. 1897
Vedersø
G:
13 okt. 1918
Vedersø
Maren Jensen
1895-1898
Maren Jensen
F:
10 maj 1895
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
27 feb. 1898
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Haydel Hartvigsen
Oscar Sørensen
Ana Hartvigsen
Eugenio Quintuparay
Elsa Hartvigsen
Christina Hartvigsen
Guillermo Hartvigsen
Irma Hartvigsen
Nesto Hugo Hartvigsen
Privat
Dagny Brun
Aage Hartvigsen
Elvira Pedersen
Ester Pedersen
Oscar Julio Gimenez
Olga Pedersen
Roberto Pedersen
Alicia Pedersen
Noemi Pedersen
Anna Henriette Burchardi Brun
Stefan Pedersen
Gustav Brun
Marie Hansen
Kristen Brun
Julie Baelman
Herman Brun
Elva Ditirio
Idun Jensen
1896-
Idun Jensen
F:
4 okt. 1896
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
Viggo Herman Brun
1895-
Viggo Herman Brun
F:
11 aug. 1895
Fjaltring (Ø. Musholm)
G:
19 sep. 1919
Sønder-Nissum
Holger Jensen
1900-1967
Holger Jensen
F:
1 sep. 1900
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
20 sep. 1967
Esbjerg
Knud Marcus Jensen
1853-1931
Knud Marcus Jensen
F:
19 jan. 1853
Sønder-Nissum s. (Udstrup)
D:
22 maj 1931
Sønder-Nissum s. (Udstruphus)
Anna Henriette Burchardi
1860-1922
Anna Henriette Burchardi
F:
16 mar. 1860
Norder Fahrenstedt, Tyskland
G:
24 okt. 1885
Norder Fahrenstedt, Tyskland
D:
15 jun. 1922
Herning
Maren Jensen
1877-
Maren Jensen
F:
19 jan. 1877
Horne s. (Hindsig)
G:
19 jan. 1925
København
Kirstine Knudsen
1810-1886
Kirstine Knudsen
F:
3 maj 1810
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
23 maj 1886
Ulfborg
Hans Windfeld Jensen
1819-1897
Hans Windfeld Jensen
F:
21 mar. 1819
Rejsby
G:
23 maj 1846
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
6 maj 1897
Ulfborg
Jacob Aagaard
1831-1904
Jacob Aagaard
F:
13 nov. 1831
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
17 sep. 1904
Frederiksberg
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
1839-1884
Magna Johanne Elisabeth Lindhard
F:
19 maj 1839
Højbjerg
G:
5 apr. 1862
Helsingør (Skt. Olai)
D:
25 jan. 1884
Sdr. Gørding
Thora Pontoppidan
Maren Aagaard
1833-1882
Maren Aagaard
F:
20 dec. 1833
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
13 sep. 1882
Ribe (Domsognet)
Christen Knudsen Aagaard
1836-1867
Christen Knudsen Aagaard
F:
6 aug. 1836
Ribe (Domsognet)
D:
28 sep. 1867
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard Bøggild
1874-
Knud Aagaard Bøggild
F:
19 aug. 1874
Ribe (Domsognet)
Johannes Erhardt Bøggild
1878-
Johannes Erhardt Bøggild
F:
28 mar. 1878
Ribe (Domsognet)
Magdalene Sophie Aagaard
1838-1883
Magdalene Sophie Aagaard
F:
7 jul. 1838
Ribe (Domsognet)
D:
2 nov. 1883
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
15 maj 1873
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Domsognet)
Caroline Aagaard
1840-1843
Caroline Aagaard
F:
4 aug. 1840
Ribe (Domsognet)
D:
26 maj 1843
Ribe (Domsognet)
Kirstine Aagaard
1842-1843
Kirstine Aagaard
F:
28 sep. 1842
Ribe (Domsognet)
D:
27 maj 1843
Ribe (Domsognet)
Caroline Aagaard
1844-1878
Caroline Aagaard
F:
2 maj 1844
Ribe (Domsognet)
D:
27 apr. 1878
Ribe (Domsognet)
Caroline Christiane Bøggild
1869-
Caroline Christiane Bøggild
F:
8 maj 1869
Ribe (Domsognet)
Jens Lassen Bøggild
1871-1872
Jens Lassen Bøggild
F:
23 mar. 1871
Ribe (Domsognet)
D:
17 jan. 1872
Ribe (Domsognet)
Kirstine Aagaard
1846-1871
Kirstine Aagaard
F:
8 apr. 1846
Ribe (Domsognet)
D:
8 dec. 1871
Ribe (Domsognet)
Børge Thorlacius Bøggild
1835-1895
Børge Thorlacius Bøggild
F:
9 feb. 1835
Sønder-Bork s. (Præstegården)
G:
16 aug. 1867
Ribe Domkirke
D:
17 mar. 1895
Ribe (Domsognet)
Juliane Maria Aagaard
1848-1848
Juliane Maria Aagaard
F:
24 maj 1848
Ribe (Domsognet)
D:
1 jun. 1848
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1849-1851
Emma Aagaard
F:
16 nov. 1849
Ribe (Domsognet)
D:
17 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Knud Aagaard
1851-
Knud Aagaard
F:
13 dec. 1851
Ribe (Domsognet)
Emma Aagaard
1854-1854
Emma Aagaard
F:
2 feb. 1854
Ribe (Domsognet)
D:
7 okt. 1854
Ribe (Domsognet)
Caroline Knudsen
1812-1891
Caroline Knudsen
F:
31 jan. 1812
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
efter 1891
Knud Aagaard
1803-1883
Knud Aagaard
F:
22 jun. 1803
Kolding
G:
13 nov. 1830
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
6 jun. 1883
Ribe (Domsognet)
Elise Jensen
1856-
Elise Jensen
F:
6 mar. 1856
Rindum
Hans Olesen
Jens Jensen
1857-1858
Jens Jensen
F:
29 okt. 1857
Rindum
D:
12 jan. 1858
Rindum
Christiane Marie Jensen
1858-
Christiane Marie Jensen
F:
7 dec. 1858
Rindum
Anders Christian Jacobsen
Kirstine Jensen
1860-
Kirstine Jensen
F:
14 feb. 1860
Rindum
Christen Andersen
Maren Jensen
1889-1897
Maren Jensen
F:
17 aug. 1889
Husby
D:
29 jun. 1897
Sønder Nissum
Elise Marie Jensen
1891-
Elise Marie Jensen
F:
26 maj 1891
Husby
Hans Christian Jensen
1893-1894
Hans Christian Jensen
F:
3 dec. 1893
Husby
D:
8 maj 1894
Husby
Knud Christen Jensen
1896-
Knud Christen Jensen
F:
19 feb. 1896
Husby
Ejnar Nørgaard Rasmussen
Anna Olsen
Frede Nørgaard Rasmussen
Birthe
Gerda Nørgaard Rasmussen
Peder Sørensen
Anna Nørgaard Rasmussen
Bue Thorstensen
Svend Nørgaard Rasmussen
Lilly Thøgersen
Victor Nørgaard Rasmussen
Anna Andersen
Ingrid Nørgaard Rasmussen
Preben Erik Kaehne
Peder Markus Rasmussen
Lis Stokvad Sørensen
Maren Jensen
1897-1993
Maren Jensen
F:
5 jun. 1897
Husby
D:
18 okt. 1993
Ulfborg
Kristian Marius Rasmussen
1894-1988
Kristian Marius Rasmussen
F:
29 apr. 1894
Staby s. (Vester Nørgård)
G:
17 dec. 1919
D:
31 dec. 1988
Ulfborg
Hans Markus Jensen
1898-
Hans Markus Jensen
F:
30 okt. 1898
Sønder Nissum
Elisabeth Jensen
1900-
Elisabeth Jensen
F:
20 feb. 1900
Sønder Nissum
Herman Jensen
1902-
Herman Jensen
F:
4 jul. 1902
Sønder Nissum
Christian Jensen
1904-
Christian Jensen
F:
23 jan. 1904
Sønder Nissum
Peder Marcus Jensen
1861-1948
Peder Marcus Jensen
F:
24 okt. 1861
Rindum
D:
28 jan. 1948
Sønder Nissum
Dorthea Nielsen
1863-
Dorthea Nielsen
F:
1863
Sønder Nissum (Sudergård)
G:
26 okt. 1888
Hans Christian Andersen
Jensine Jensen
1863-
Jensine Jensen
F:
30 jul. 1863
Rindum
Jens Andersen
Karoline Kristine Nielsen
Lars Peder Kristian Jensen
Andreas Højland Nielsen
1921-2002
Andreas Højland Nielsen
F:
23 nov. 1921
Vandborg
D:
4 jan. 2002
Vandborg
Ester Kristense Marie Hjort
Anna Dalgård Nielsen
Johannes Jensen
Jens Noe Nielsen
Gunhild Elise Dalgård
Esther Helene Nielsen
Gunnar Kristian Noe Nielsen
Anna Lise Jensen
Bendt Ove Noe Nielsen
Birgit Aasborg
Ane Marie Jensen
1893-1938
Ane Marie Jensen
F:
20 okt. 1893
Flynder
D:
1938
Vandborg
Paulinus Nielsen
1893-
Paulinus Nielsen
F:
31 jul. 1893
Vandborg
G:
9 sep. 1919
Vandborg
Andrea Jespersen Raakjær
Niels Christian Mølgård
1921-2001
Niels Christian Mølgård
F:
25 jan. 1921
Flynder
D:
1 jun. 2001
Flynder
Lars Jespersen Raakjær
1927-1999
Lars Jespersen Raakjær
F:
7 dec. 1927
Flynder
D:
12 jan. 1999
Rom
Grethe Gjelstrup
Jens Noe Jespersen Raakjær
Mette Winther Christensen
Karoline Kristine Raakjær
Robert Thygesen
Birte Jespersen Raakjær
Søren Bodrøgild Christensen
Kirstine Jensen
1895-1976
Kirstine Jensen
F:
12 aug. 1895
Flynder
D:
7 mar. 1976
Lemvig sygehus
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
1893-1967
Jens Mathinus Jespersen Raakjær
F:
27 jun. 1893
Flynder
G:
3 sep. 1924
Vandborg
D:
6 apr. 1967
Flynder
Karoline Kristine Jensen
Svend Ingemann Bentsen Laursen
Niels Christian Holm Jensen
Grethe Staunstrup Hansen
Jens Noe
1927-1966
Jens Noe
F:
14 okt. 1927
Nørre-Nissum
D:
jun. 1966
Hjerm
Kirsten Dahl Andersen
Karla Ruth Jensen
Bent Riis Christiansen
Lilly Jensen
Carl Gadegård Frandsen
Erik Jensen
1933-1993
Erik Jensen
F:
13 aug. 1933
Nørre-Nissum
D:
5 jan. 1993
Bredsten
Birte Østergård Hansen
Ingrid Noe Jensen
Viggo Pold Jensen
1930-2001
Viggo Pold Jensen
F:
13 nov. 1930
Viborg (Søndre s.)
D:
11 feb. 2001
Viborg sygehus
Lis Noe
Richard Høllsberg Jensen
Kai Noe
1938-1993
Kai Noe
F:
20 jul. 1938
Nørre Nissum
D:
22 jan. 1993
Gimsing
Hanne Trudsø Poulsen
Ib Noe
Aase Hagelskjær
Knud Noe
Inga Hornsgård
Finn Noe
Bodil Karen Klose Madsen
Jakob Jensen Noe
1897-1965
Jakob Jensen Noe
F:
11 jun. 1897
Flynder (V. Agergård)
D:
27 okt. 1965
Lemvig sygehus
Inger Marie Katrine Hansen
1903-1992
Inger Marie Katrine Hansen
F:
31 jan. 1903
Møborg
G:
9 nov. 1922
Flynder
D:
6 feb. 1992
Gudum Plejehjem
Anna Margrethe Jensen
Erik Pedersen Bjerg
Jens Noe Jensen
Meta Andersen
Karoline Jensen
Aage Kirkeby Hansen
Betty Jensen
Knud Verner Christiansen
Gerda Jensen
Åke Andreasson
Niels Orla Noe
Jytte Christensen
Edith Jensen
Per Inge Petterson
Ella Noe
Jens Ole Poulsen
Hans Christian Jensen
1899-1983
Hans Christian Jensen
F:
4 apr. 1899
Flynder
D:
7 jul. 1983
Bækmarksbro Plejehjem
Gjertrud Marie Olesen
1902-1987
Gjertrud Marie Olesen
F:
17 maj 1902
Lomborg
D:
1 jan. 1987
Bækmarksbro Plejehjem
Ingeborg Jensen
1900-
Ingeborg Jensen
F:
30 aug. 1900
Flynder
Christian Sløk
Jens No Jensen
1866-1949
Jens No Jensen
F:
26 feb. 1866
Rindum
D:
6 feb. 1949
Lemvig
Caroline Kirstine Johansen
1864-1903
Caroline Kirstine Johansen
F:
15 maj 1864
Højer
G:
8 nov. 1892
Sønder Nissum
D:
2 mar. 1903
Vandborg
Elly Jensen
Johan Kjølhede Jensen
Anna Louise Jensen
Ernst Kjølhede Jensen
Martin Johan Jensen
1905-1975
Martin Johan Jensen
F:
27 jul. 1905
Bøvling
D:
13 nov. 1975
Bøvling
Maren Brøndgård Pedersen Kragelund
Luise Christina Johansen
Niels Andreas Kornelius Jensen
1906-
Niels Andreas Kornelius Jensen
F:
6 nov. 1906
Vandborg
Kristiane Jensen
1908-
Kristiane Jensen
F:
26 feb. 1908
Vandborg
Thomas Østerby
Margit Bæk Danielsen
Jens Peter Bæk Danielsen
1950-1994
Jens Peter Bæk Danielsen
F:
26 jun. 1950
Nr. Felding
D:
20 maj 1994
Nr. Felding
Grete Ramskov Andersen
Karoline Kirstine Jensen
1910-1989
Karoline Kirstine Jensen
F:
16 feb. 1910
Vandborg
D:
18 jan. 1989
Holstebro
Niels Bæk Danielsen
1908-1993
Niels Bæk Danielsen
F:
29 jun. 1908
Flynder
G:
29 maj 1938
Vandborg
D:
16 feb. 1993
Nr. Felding
Svend Erik Noe Jensen
Jenny Jensen
1912-1986
Jenny Jensen
F:
28 feb. 1912
Vandborg
D:
13 okt. 1986
Lemvig sygehus
Christian Jensen
1875-1951
Christian Jensen
F:
31 jan. 1875
Ejsing
D:
8 okt. 1951
Lemvig
Jens Kristian Noe
Henny Lund Jensen
Birgitte Kirstine Noe
Leif Kjeldsen
Ingeborg Noe
Meta Elisabeth Noe
Axel Pedersen
Johannes Emil Noe
Tove Østergård Sørensen
Viggo Noe
Berit Elisabeth Hansen
Verner Noe
Anne Birgith Ulnits
Ejner Noe
Elsebeth Neesgård
Arne Noe
Privat
Privat
Kristian Henry Jensen
Krista Olesen
Birgitte Kirstine Nielsen
1877-1948
Birgitte Kirstine Nielsen
F:
8 jun. 1877
Fabjerg
G:
20 dec. 1905
Fabjerg
D:
22 nov. 1948
Lemvig
Christen Jensen
1869-1895
Christen Jensen
F:
18 feb. 1869
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Marie Cathrine Jensen
1895-
Marie Cathrine Jensen
F:
21 jul. 1895
Knud Laurids Jensen
1870-1895
Knud Laurids Jensen
F:
26 jul. 1870
Rindum
D:
5 dec. 1895
Sønder Nissum
Bothilde Larsen
Hans Jensen
1871-
Hans Jensen
F:
18 okt. 1871
Rindum
Markus Jensen
1873-1873
Markus Jensen
F:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
D:
9 aug. 1873
Sønder Nissum
Maren Jensen
1875-1889
Maren Jensen
F:
22 apr. 1875
Sønder Nissum
D:
1889
Sønder Nissum
Markus Jensen
1876-1876
Markus Jensen
F:
4 okt. 1876
Sønder Nissum
D:
8 okt. 1876
Sønder Nissum
Christine Gjelstrup
1906-
Christine Gjelstrup
F:
26 feb. 1906
Sønder Nissum
Hans Marcus Gjelstrup
1908-
Hans Marcus Gjelstrup
F:
1 jun. 1908
Sønder Nissum
Niels Laurids Jensen
1878-1951
Niels Laurids Jensen
F:
30 jan. 1878
Sønder Nissum
D:
1951
Sønder Nissum
Sidsel Marie Madsen
1875-
Sidsel Marie Madsen
F:
25 aug. 1875
Husby
Christine Marcussen
1836-1904
Christine Marcussen
F:
3 okt. 1836
Braderup
D:
29 nov. 1904
Sønder Nissum
Hans Christian Jensen
1830-1906
Hans Christian Jensen
F:
17 maj 1830
Hee
G:
6 okt. 1855
Rindum
D:
29 aug. 1906
Sønder Nissum
Peter Marcussen
1870-
Peter Marcussen
F:
8 jul. 1870
Hostrup s. (Rørkær)
Iver Marcussen
1872-
Iver Marcussen
F:
2 apr. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1874-
Hans Marcussen
F:
13 aug. 1874
Hostrup s. (Rørkær)
Helene Marie Heseler
1883-1944
Helene Marie Heseler
F:
13 feb. 1883
Tønder
G:
25 apr. 1903
D:
2 okt. 1944
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1876-1955
Christiane Marie Marcussen
F:
3 mar. 1876
Hostrup s. (Rørkær)
D:
15 jun. 1955
Tønder
Sønnich Detlef Høeg
1873-
Sønnich Detlef Høeg
F:
28 jun. 1873
Højer
G:
11 dec. 1897
Tønder
Anna Catharina Marcussen
1877-1877
Anna Catharina Marcussen
F:
25 jun. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
D:
19 aug. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Hans Marcussen
1838-1914
Hans Marcussen
F:
12 feb. 1838
Braderup
D:
21 jul. 1914
Tønder (Søndergade 32)
Anne Cathrine Iversen
1846-1877
Anne Cathrine Iversen
F:
29 mar. 1846
Braderup
D:
22 jul. 1877
Hostrup s. (Rørkær)
Meta Christina Marcussen
1880-
Meta Christina Marcussen
F:
5 apr. 1880
Hostrup s. (Rørkær)
Adolf Marcussen
1884-
Adolf Marcussen
F:
16 jun. 1884
Hostrup s. (Rørkær)
Marie Marcussen
1888-
Marie Marcussen
F:
4 aug. 1888
Hostrup s. (Rørkær)
Catharina Marie Teutsch
1852-eft. 1914
Catharina Marie Teutsch
F:
14 dec. 1852
G:
22 apr. 1879
Hostrup
D:
eft. ER 1914
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
16 sep. 1922
Tønder
Frederik Andersen Carstensen
1865-1884
Frederik Andersen Carstensen
F:
17 aug. 1865
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
21 jul. 1884
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Christiane Marie Carstensen
1867-1875
Christiane Marie Carstensen
F:
14 jun. 1867
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
15 dec. 1875
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Maren Carstensen
NN Quincke
Inge Carstensen
NN
Christel Carstensen
Hans Beck
Ida Carstensen
NN Hansen
Peter Marcussen Carstensen
1869-
Peter Marcussen Carstensen
F:
28 sep. 1869
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Anna Dethlefsen
Mommine Christine Carstensen
1872-
Mommine Christine Carstensen
F:
29 feb. 1872
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marcus Hansen Holt
1866-
Marcus Hansen Holt
F:
30 dec. 1866
Sdr. Løgum s.
G:
17 okt. 1892
Møgeltønder (hjemme)
Hans Carstensen
1901-1910
Hans Carstensen
F:
9 aug. 1901
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
12 jun. 1910
Møgeltønder s. (Brink)
Ulla Carstensen
Friedrich Julius Carstensen
1902-1943
Friedrich Julius Carstensen
F:
26 nov. 1902
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
1943
Rusland
Anne Strogalski
1902-
Anne Strogalski
F:
29 jul. 1902
G:
29 jun. 1935
Hamborg
Maren Julie Carstensen
1904-1908
Maren Julie Carstensen
F:
28 aug. 1904
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
31 okt. 1908
Møgeltønder s. (Brink)
Hans Redlef Carstensen
Ebba Lena Carstensen
1950-1951
Ebba Lena Carstensen
F:
3 dec. 1950
Tinglev s. (Amenhof)
D:
3 apr. 1951
Tinglev s. (Amenhof)
Redlef Carstensen
Helene Andresen
Jutta Catharina Carstensen
Hans Werner Carstensen
Christine Carstensen
Christian Mathiae Carstensen
1917-1941
Christian Mathiae Carstensen
F:
6 jun. 1917
Møgeltønder s. (Brink)
D:
20 nov. 1941
Rusland
Hans Redlef Carstensen
1874-1938
Hans Redlef Carstensen
F:
16 jul. 1874
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
14 dec. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Lene Christine Sønnichsen
1879-1964
Lene Christine Sønnichsen
F:
14 okt. 1879
Tønder (Hestholm)
G:
14 sep. 1900
Tønder k.
D:
23 apr. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
Paul Dethlefsen
Jane Christine Carstensen
1913-1985
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
D:
1985
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder k.
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Fedder Peter Hindrichsen
1938-2020
Fedder Peter Hindrichsen
F:
7 aug. 1938
Tønder (sygehuset)
D:
27 aug. 2020
Højer
Christel
Luise Hindrichsen
Bent Rune Wigh
1939-2012
Bent Rune Wigh
F:
17 mar. 1939
D:
13 jun. 2012
Højer
Catharine (Kathrin) Hindrichsen
Hans Raun
Maren Hindrichsen
1948-før 2012
Maren Hindrichsen
F:
9 feb. 1948
Højer
D:
før 2012
Christian Hindrichsen
Helle
Friedrich Hindrichsen
Lilly
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
20 sep. 1949
Tønder
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1879-1879
Christiane Marie Carstensen
F:
2 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
12 jun. 1879
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Marie Carstensen
1881-1931
Marie Carstensen
F:
1 mar. 1881
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
25 aug. 1931
Tønder (sygehuset)
Johannes Julius Thorlichen
1876-
Johannes Julius Thorlichen
F:
14 aug. 1876
Quarnholt
G:
28 jul. 1905
Møgeltønder k.
Maren Marcussen
1839-1926
Maren Marcussen
F:
14 dec. 1839
Braderup
D:
9 nov. 1926
Tønder
Hans Carstensen
1831-1907
Hans Carstensen
F:
31 jan. 1831
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
28 mar. 1862
D:
4 dec. 1907
Tønder
Bothilde Cathrine Marcussen
1842-1842
Bothilde Cathrine Marcussen
F:
21 apr. 1842
Braderup
D:
21 apr. 1842
Braderup
Ingeline Christine Marie Marcussen
1873-
Ingeline Christine Marie Marcussen
F:
18 jan. 1873
Braderup
Chrestian Knudsen Marcussen
1844-1918
Chrestian Knudsen Marcussen
F:
4 feb. 1844
Braderup
D:
1918
Ingeline Carstensen
1843-
Ingeline Carstensen
F:
28 nov. 1843
Braderup
Anna Catharina Marcussen
1908-
Anna Catharina Marcussen
F:
26 feb. 1908
Ubjerg s. (Sæd)
Christian Marcussen
Nicoline Marcussen
Peter Marcussen
1879-
Peter Marcussen
F:
11 jun. 1879
Braderup
Adele Dethlefsen
Janne Marcussen
Mette
Christen Knudsen Marcussen
Karen Jensine Jæger
Carsten Carstensen Marcussen
1882-1944
Carsten Carstensen Marcussen
F:
28 apr. 1882
Braderup
D:
4 jan. 1944
Braderup
Anne Marie Paysen
1894-
Anne Marie Paysen
F:
6 aug. 1894
Sønder Løgum
Anne Cathrine Carstensen
Metta Marcussen
Anne Marcussen
Janne Marcussen
1877-1956
Janne Marcussen
F:
10 mar. 1877
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
7 mar. 1956
Løgumkloster s. (Skovgård)
Anna Christine Johannsen
1886-
Anna Christine Johannsen
F:
26 aug. 1886
Agtrup
G:
1911
Jes Peter Andersen
Helen Margrethe Andersen
Ken Vøge Hansen, senere Vøge
Birgit Andersen
Torben Bo Pedersen
Privat
Lene
Mærta Marcussen
1929-2012
Mærta Marcussen
F:
18 apr. 1929
Tønder
D:
23 dec. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Villads Andersen
1924-2012
Villads Andersen
F:
8 dec. 1924
Abild s. (Kongsbjerg)
G:
27 apr. 1950
Tønder
D:
7 feb. 2012
Aabenraa (sygehuset)
Christian Marcussen
Privat
Jan Marcussen
Emmy Christensen
Christian Marcussen
1880-1945
Christian Marcussen
F:
27 mar. 1880
Klægsbøl s. (Vrågård)
D:
10 apr. 1945
Tønder
Cathrine Beier
1895-1979
Cathrine Beier
F:
11 feb. 1895
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
11 jun. 1926
Tønder
D:
26 jan. 1979
Tønder
Peter Marcussen
-eft. 1936
Peter Marcussen
D:
eft. ER 1936
Peter Marcussen
1846-1932
Peter Marcussen
F:
8 mar. 1846
Braderup
D:
3 maj 1932
Tønder
Mette Christine Carstensen
ca. 1855-1931
Mette Christine Carstensen
F:
ca. 1855
Braderup s. (Holm)
D:
25 mar. 1931
Tønder
Christiane Marie Carstensen
1868-
Christiane Marie Carstensen
F:
25 aug. 1868
Braderup
Bahne Carstensen
1870-
Bahne Carstensen
F:
9 feb. 1870
Braderup
Peter Marcussen Carstensen
1871-1889
Peter Marcussen Carstensen
F:
14 sep. 1871
Braderup
D:
18 sep. 1889
Braderup
Carl Carstensen
1873-
Carl Carstensen
F:
20 jul. 1873
Braderup
Hans Iversen Carstensen
1875-1921
Hans Iversen Carstensen
F:
27 jun. 1875
Braderup
D:
26 apr. 1921
Herline Catharina Heseler
1876-1944
Herline Catharina Heseler
F:
31 jan. 1876
Tønder
G:
6 okt. 1900
D:
18 maj 1944
Tønder
Julius Edmund Carstensen
1878-
Julius Edmund Carstensen
F:
15 jan. 1878
Braderup
Bothilla Catharina Marcussen
1848-1914
Bothilla Catharina Marcussen
F:
31 mar. 1848
Braderup
D:
11 okt. 1914
Tønder (Vestergade 70)
Hans Iversen Carstensen
1839-før 1914
Hans Iversen Carstensen
F:
22 mar. 1839
Braderup
G:
23 apr. 1868
Braderup
D:
før 11/10 1914
Braderup
Thomas Carstensen
1876-SOM SPX
Thomas Carstensen
F:
25 mar. 1876
D:
SOM SPX
Thomas Carstensen
1878-
Thomas Carstensen
F:
28 apr. 1878
Johanne Lauretta Marcussen
1850-
Johanne Lauretta Marcussen
F:
9 jun. 1850
Braderup
Volquard Hinrichsen Carstensen
Christiane Marie Marcussen
1882-
Christiane Marie Marcussen
F:
16 feb. 1882
Hostrup s. (Jejsing)
Christine Marcussen
1885-1886
Christine Marcussen
F:
25 aug. 1885
Hostrup s. (Jejsing)
D:
1886
Hostrup s. (Jejsing)
Marcus Hansen Marcussen
1853-1940
Marcus Hansen Marcussen
F:
21 apr. 1853
Braderup
D:
14 maj 1940
Tønder
Karen Jessen
Botilla Christine Outzen
1879-
Botilla Christine Outzen
F:
26 okt. 1879
Højst s. (Adelvad)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
D:
2 apr. 1910
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
Hans Carstensen
1911-2003
Hans Carstensen
F:
6 jun. 1911
Kiel
D:
20 jun. 2003
Tønder
Cathrine
Inge Luise Ohlsen
Paul Dethlefsen
Jane Christine Carstensen
1913-1985
Jane Christine Carstensen
F:
21 mar. 1913
Tønder (sygehuset)
D:
1985
Erich Christian Ohlsen
1903-1965
Erich Christian Ohlsen
F:
20 nov. 1903
Højer
G:
11 dec. 1932
Møgeltønder k.
D:
24 apr. 1965
NN Paulsen
NN Paulsen
G:
1947
Fedder Peter Hindrichsen
1938-2020
Fedder Peter Hindrichsen
F:
7 aug. 1938
Tønder (sygehuset)
D:
27 aug. 2020
Højer
Christel
Luise Hindrichsen
Bent Rune Wigh
1939-2012
Bent Rune Wigh
F:
17 mar. 1939
D:
13 jun. 2012
Højer
Catharine (Kathrin) Hindrichsen
Hans Raun
Maren Hindrichsen
1948-før 2012
Maren Hindrichsen
F:
9 feb. 1948
Højer
D:
før 2012
Christian Hindrichsen
Helle
Friedrich Hindrichsen
Lilly
Maren Carstensen
1916-1996
Maren Carstensen
F:
24 okt. 1916
Flensborg
D:
5 jun. 1996
Hans Fedder Hindrichsen
1904-1988
Hans Fedder Hindrichsen
F:
22 maj 1904
Højer
G:
25 apr. 1937
Møgeltønder k.
D:
12 okt. 1988
Johann Ludolf Outzen Carstensen
1918-1999
Johann Ludolf Outzen Carstensen
F:
4 dec. 1918
Tønder (sygehuset)
D:
17 jan. 1999
Højer
Friedrich Andersen Carstensen
Louise Petrea Outzen
1883-1966
Louise Petrea Outzen
F:
13 sep. 1883
Højst s. (Adelvad)
D:
15 sep. 1966
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1876-1949
Christian Matthiae Carstensen
F:
2 aug. 1876
Møgeltønder s. (Vesterfeld)
G:
1 apr. 1909
Tønder
D:
20 sep. 1949
Tønder
Luise Lück
Johann Ludolf Outzen Lück
Hans Heinrich Lück
Ingeburg Gedske Lück
Lorenz Redlef Lück
Inken Charlotte Bruhn
Christiane Marie Lück
Otto Dietrich Lück
1925-1954
Otto Dietrich Lück
F:
14 feb. 1925
Møgeltønder
D:
7 dec. 1954
Haderslev (sygehuset)
Otto Diedrich Lück
Hans Heinrich Lück
Kamma Ravnholt
Agathe Outzen
1886-1962
Agathe Outzen
F:
5 feb. 1886
Højst s. (Adelvad)
D:
16 nov. 1962
Møgeltønder
Otto Dietrich Lück
1880-
Otto Dietrich Lück
F:
17 nov. 1880
Møgeltønder
G:
1 apr. 1914
Tønder
Christiane Marie Marcussen
1855-1937
Christiane Marie Marcussen
F:
1 apr. 1855
Braderup
D:
3 aug. 1937
Tønder
Johann Ludolph Outzen
1843-1918
Johann Ludolph Outzen
F:
4 nov. 1843
Højst s. (Adelvad)
G:
29 nov. 1878
Højst
D:
14 okt. 1918
Tønder
Christiane Marine Knudsen
1813-1866
Christiane Marine Knudsen
F:
27 dec. 1813
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
D:
19 apr. 1866
Kiel
Peter Hansen Marcussen
1799-1871
Peter Hansen Marcussen
F:
31 jul. 1799
Braderup
G:
10 okt. 1835
Braderup
D:
12 jun. 1871
Braderup
Kresten Knudsen
1854-1856
Kresten Knudsen
F:
21 sep. 1854
Rødding
D:
21 feb. 1856
Rødding
Dore Knudsen
1856-
Dore Knudsen
F:
14 jul. 1856
Rødding
Anne Marie Knudsen
1885-
Anne Marie Knudsen
F:
7 apr. 1885
Malt s. (Askov)
Jens Larsen
Jens Lassen Knudsen
1886-
Jens Lassen Knudsen
F:
7 maj 1886
Malt s. (Askov)
Harald Kristian Plockross Knudsen
1888-
Harald Kristian Plockross Knudsen
F:
17 feb. 1888
Malt s. (Askov)
Jakob Christian Lindberg Knudsen
1858-1917
Jakob Christian Lindberg Knudsen
F:
14 sep. 1858
Rødding
D:
21 jan. 1917
Birkerød
Sophie Frederikke Plockross
1861-1916
Sophie Frederikke Plockross
F:
20 feb. 1861
Frederiksberg
G:
22 aug. 1883
København (Vartov)
D:
25 mar. 1916
Holte
Jakob Krøgholt
Dora Knudsen
1897-
Dora Knudsen
F:
11 sep. 1897
J. Thorvald Krøgholt
1893-1982
J. Thorvald Krøgholt
F:
28 maj 1893
G:
11 jun. 1925
D:
1982
Nanna Knudsen
Asta Knudsen
Eva Nissen
Lotte Nissen
Marie (Rie) Knudsen
1904-1988
Marie (Rie) Knudsen
F:
20 feb. 1904
Glostrup s.
D:
26 apr. 1988
Frederiksberg
William Friedrich Hans Nissen
1904-1979
William Friedrich Hans Nissen
F:
2 apr. 1904
Tyskland
G:
20 dec. 1930
D:
22 mar. 1979
København
Hans-Jørgen Hausten
Helga Bek
1877-1952
Helga Bek
F:
17 aug. 1877
Halling, Galten herred
G:
17 nov. 1896
Mellerup
D:
12 mar. 1952
Silkeborg
Maren Knudsen
1860-
Maren Knudsen
F:
12 sep. 1860
Rødding
P. Kold
Nanna Marie Henriette Scheller
1898-
Nanna Marie Henriette Scheller
F:
9 sep. 1898
Frederiksberg
Einar Matthiesen
1902-1992
Einar Matthiesen
F:
29 nov. 1902
Ugerløse
G:
31 dec. 1929
København
D:
6 feb. 1992
Nanna Marie Knudsen
1862-1928
Nanna Marie Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
1928
Ernst Paul Scheller
1861-1926
Ernst Paul Scheller
F:
1861
D:
1926
Anton Nicolay Knudsen
1862-1863
Anton Nicolay Knudsen
F:
24 aug. 1862
Dalum
D:
9 maj 1863
Dalum
Nanna Thulesen
1895-
Nanna Thulesen
F:
24 maj 1895
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Haar Ravn
Kristian Thulesen Ravn
Ane Marie Thulesen
1897-
Ane Marie Thulesen
F:
19 jul. 1897
Lejrskov s. (Ferup)
Jens Haar Ravn
1896-
Jens Haar Ravn
F:
14 dec. 1896
Almind s. (Dons)
G:
23 sep. 1921
Ågård k.
Niels Thulesen Kjærhus
Idun Kjærhus
1936-
Idun Kjærhus
F:
29 jul. 1936
Lejrskov s. (Højrup)
Dora Thulesen
1901-1990
Dora Thulesen
F:
14 aug. 1901
Lejrskov s. (Ferup)
D:
27 apr. 1990
Lejrskov s. (Højrup-Ferup)
Jens Kjærhus
1899-1982
Jens Kjærhus
F:
29 jun. 1899
Kolding (Skt. Nicolai s.)
G:
10 okt. 1924
Ferup (Lejrskov s., østre distrikt)
D:
1982
Idun Cathrine Knudsen
1863-1903
Idun Cathrine Knudsen
F:
23 sep. 1863
Dalum
D:
16 feb. 1903
Lejrskov s. (Ferup)
Henrik Ravn Thulesen
1854-1937
Henrik Ravn Thulesen
F:
16 nov. 1854
Lejrskov s. (Ferup)
G:
15 jun. 1893
København
D:
13 feb. 1937
Kolding (sygehuset)
Ole Hieronymus Engberg
1922-
Ole Hieronymus Engberg
F:
19 feb. 1922
Odense
Hans Zeuthen Engberg
1923-
Hans Zeuthen Engberg
F:
21 maj 1923
Kolding
Axel Engberg
1925-
Axel Engberg
F:
27 feb. 1925
Kolding
Jens Frederik Engberg
1892-
Jens Frederik Engberg
F:
2 feb. 1892
Hemmet s. (Præstegården)
Juliane Johanne Marie Zeuthen
1897-
Juliane Johanne Marie Zeuthen
F:
8 dec. 1897
G:
25 feb. 1921
Harald Engberg
1893-
Harald Engberg
F:
4 jun. 1893
Hemmet s. (Præstegården)
Fride Mathilde Engberg
1895-
Fride Mathilde Engberg
F:
10 maj 1895
Uldum s. (Præstegården)
Nanna Elin Charlotte Engberg
1898-
Nanna Elin Charlotte Engberg
F:
26 mar. 1898
Uldum s. (Præstegården)
Elise Henriette Tejlmann Engberg
1900-
Elise Henriette Tejlmann Engberg
F:
15 aug. 1900
Uldum s. (Præstegården)
Idun Engberg
1903-
Idun Engberg
F:
22 nov. 1903
Hundslund s. (Præstegården)
Elfride Mathilde Knudsen
1864-1946
Elfride Mathilde Knudsen
F:
6 dec. 1864
Aggersborg
D:
1 mar. 1946
København (Gammel-Kloster s. (Gammel Kloster))
Harald Laurids Engberg
1850-1932
Harald Laurids Engberg
F:
18 mar. 1850
Holbæk
G:
28 apr. 1891
Mellerup
D:
22 mar. 1932
Ørting
Lars Nannestad Knudsen
1868-1948
Lars Nannestad Knudsen
F:
7 maj 1868
Aggersborg
D:
18 dec. 1948
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
1867-1936
Hedvig Nicoline Christine Guldberg Agerlin
F:
20 nov. 1867
Stege
G:
4 aug. 1900
København (Slotskirken)
D:
19 apr. 1936
København
Gyde Marie Emilie Knudsen
1873-1937
Gyde Marie Emilie Knudsen
F:
20 mar. 1873
Visby
G:
17 nov. 1910
København (Garnisons)
D:
20 sep. 1937
Hellerup
Jens Lassen Knudsen
1819-1886
Jens Lassen Knudsen
F:
29 sep. 1819
Ribe
D:
25 apr. 1886
Lejrskov
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
1824-1900
Nanna Marie Frederikke Adelaide Boisen
F:
24 aug. 1824
Vesterborg s. (Skaftegård)
G:
2 nov. 1853
Vesterborg
D:
9 sep. 1900
København
Kresten Lauridsen Knudsen
1773-1859
Kresten Lauridsen Knudsen
F:
20 nov. 1773
Rejsby s.
D:
16 apr. 1859
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Maren Schack Jensdatter
1782-1869
Maren Schack Jensdatter
F:
16 apr. 1782
Rejsby s.
G:
4 nov. 1802
Rejsby
D:
17 mar. 1869
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Ludvig Knudsen
Adser Christensen Knudsen
1776-1828
Adser Christensen Knudsen
F:
31 mar. 1776
Rejsby
D:
1825 eller 1828
Johanne Margrethe Hölter
1779-
Johanne Margrethe Hölter
F:
1779
G:
18 sep. 1801
Jensina Christina Knudsen
1809-
Jensina Christina Knudsen
F:
1809
Laurids Mikkelsen Knudsen
1779-1828
Laurids Mikkelsen Knudsen
F:
30 jan. 1779
Rejsby
D:
4 aug. 1828
Reykjavik
Bolette Christine Dyrekjær
1787-1811
Bolette Christine Dyrekjær
F:
1787
D:
1811
Lárus Michael Knudsen
1871-
Lárus Michael Knudsen
F:
1871
Hendrik Jón Knudsen
1872-
Hendrik Jón Knudsen
F:
1872
Lauritz Michael Knudsen
1841-1926
Lauritz Michael Knudsen
F:
1841
D:
1926
Margrét Magnúsdóttir
1834-1907
Margrét Magnúsdóttir
F:
1834
G:
1869
D:
1907
Vilmundina Guðný Knudsen
1901-
Vilmundina Guðný Knudsen
F:
1901
Svanborg Jónsdóttir
1874-1964
Svanborg Jónsdóttir
F:
1874
D:
1964
þórður Knudsen
1846-1907
þórður Knudsen
F:
1846
D:
1907
Lauritz Michael Knudsen
1807-1864
Lauritz Michael Knudsen
F:
1807
D:
1864
Guðrún Jónsdóttir
1811-1847
Guðrún Jónsdóttir
F:
1811
G:
1845
D:
1847
Guðrun Sigriður Rannveig Knudsen
1852-1882
Guðrun Sigriður Rannveig Knudsen
F:
16 sep. 1852
D:
1882
Sigmundur Páll Knudsen
1854-1915
Sigmundur Páll Knudsen
F:
24 okt. 1854
D:
1915
Steinn Lárusson Knudsen
1857-1938
Steinn Lárusson Knudsen
F:
1857
D:
1938
Jóhanna Charlotta Johnsen
1821-1872
Jóhanna Charlotta Johnsen
F:
1821
G:
1851
D:
1872
Diðrik Vesty Knudsen
1810-1861
Diðrik Vesty Knudsen
F:
1810
D:
1861
Knud Peder Knudsen
1811-1884
Knud Peder Knudsen
F:
10 mar. 1811
Reykjavik
D:
23 sep. 1884
Blegind
Maria Ripcke
1820-
Maria Ripcke
F:
6 okt. 1820
Hamborg
G:
6 okt. 1843
Jens Andreas Knudsen
1812-1872
Jens Andreas Knudsen
F:
1812
D:
1872
Kirstine Cathrine Knudsen
1813-1874
Kirstine Cathrine Knudsen
F:
1813
D:
1874
Christiane Dorothea Knudsen
1814-1859
Christiane Dorothea Knudsen
F:
1814
D:
1859
Anna Margrét Knudsen
1815-1884
Anna Margrét Knudsen
F:
1815
D:
1884
Jóhanna Andrea Lauritzdóttir Knudsen
1817-1883
Jóhanna Andrea Lauritzdóttir Knudsen
F:
1817
D:
1883
Hildur Pétursdóttir
Oliver Kentish
Pétur Jósefsson
1937-
Pétur Jósefsson
F:
13 jul. 1937
Grundarfirði (Setbergi)
Rósa Dóra Helgadóttir
1940-
Rósa Dóra Helgadóttir
F:
16 dec. 1940
Eyjafirði (Botni)
G:
17 okt. 1959
Hólmfriður Halldórsdóttir
1891-1979
Hólmfriður Halldórsdóttir
F:
19 feb. 1891
Reykjavik
D:
4 nov. 1979
Reykjavik
Jósef Jónsson
1888-1974
Jósef Jónsson
F:
24 dec. 1888
Öxl
G:
15 jun. 1916
D:
20 jul. 1974
Reykjavik
Christiane Apolline Guðjóhnsen
1863-1939
Christiane Apolline Guðjóhnsen
F:
2 maj 1863
Reykjavik
D:
11 feb. 1939
Reykjavik
Halldór Jónsson
1857-1914
Halldór Jónsson
F:
12 nov. 1857
Bårðdælahr (Bjarnastöðum)
G:
16 jul. 1886
D:
26 dec. 1914
Reykjavik
Guðrún Sigriður Lauritzdóttir Knudsen
1818-1899
Guðrún Sigriður Lauritzdóttir Knudsen
F:
5 nov. 1818
Reykjavik
D:
12 jul. 1899
Reykjavik
Pétur Guðjónsson
1812-1877
Pétur Guðjónsson
F:
29 nov. 1812
Eyjafirði (Hrafnagili)
G:
15 okt. 1841
D:
25 aug. 1877
Reykjavik
Abeline Maria Knudsen
1820-
Abeline Maria Knudsen
F:
1820
Ludvig Arne Knudsen
1822-1896
Ludvig Arne Knudsen
F:
1822
D:
1896
Margrethe Andrea Hölter
1781-1849
Margrethe Andrea Hölter
F:
1781
G:
29 okt. 1809
D:
1849
Hans Adsersen Knudsen
1781-1784
Hans Adsersen Knudsen
F:
12 sep. 1781
Rejsby
D:
1784
Anna Knudsdatter
1784-
Anna Knudsdatter
F:
10 mar. 1784
Rejsby
Forældre
Jens Christensen
1710-1756
Maren Adsersdatter
1714-1753
Kirsten Jensdatter
1743-1819
Kirsten Jensdatter
F:
1743
Vodder s. (Gånsager)
D:
12 okt. 1819
Rejsby
Knud Lauridsen
ca. 1728-1812
Knud Lauridsen
F:
ca. 1728
Rejsby s. (Kærbølling)
G:
29 jun. 1764
Vodder
D:
19 sep. 1812
Rejsby s.