Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Andreas Christian Hansen
1686 - 1748 (62 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
D:
27 jul. 1844
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Hans Henrich Holm
1824-1919
Hans Henrich Holm
F:
24 nov. 1824
Møgeltønder
D:
29 apr. 1919
Møgeltønder
Caroline Margrethe Posselt
1830-1910
Caroline Margrethe Posselt
F:
28 jan. 1830
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
15 feb. 1910
Møgeltønder
Carl Theodor Holm
1826-1899
Carl Theodor Holm
F:
24 jun. 1826
Møgeltønder
D:
21 dec. 1899
Møgeltønder
Charlotte Amalie Holm
1828-1850
Charlotte Amalie Holm
F:
4 feb. 1828
Møgeltønder
D:
10 apr. 1850
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1830-1831
Edward Oswald Holm
F:
2 maj 1830
Møgeltønder
D:
16 jan. 1831
Møgeltønder
Cathrine Dorothea Holm
1832-1913
Cathrine Dorothea Holm
F:
15 okt. 1832
Møgeltønder
D:
30 jul. 1913
Hansine Petrea Holm
1835-1891
Hansine Petrea Holm
F:
10 mar. 1835
Møgeltønder
D:
5 jul. 1891
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1838-1849
Edward Oswald Holm
F:
28 okt. 1838
Møgeltønder
D:
30 jan. 1849
Møgeltønder
Anna Sophia Sønnichsen
1799-1882
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1799
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
20 jul. 1882
Møgeltønder
Samuel Holm
1789-1872
Samuel Holm
F:
13 apr. 1789
Møgeltønder
G:
26 feb. 1824
Emmerlev
D:
15 mar. 1872
Møgeltønder
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
1801
Emmerlev s. (Hemgårde)
Johanne Catharine Sønnichsen
1803-1878
Johanne Catharine Sønnichsen
F:
1803
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
10 feb. 1878
Møgeltønder s. (Slotsgade)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
Andreas Christian Mathiesen
Andreas Christian Mathiesen
G:
1828
Johannes Arve Sønnichsen
1809-1816
Johannes Arve Sønnichsen
F:
1809
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
3 sep. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Petrea Amalie Sønnichsen
1816-
Petrea Amalie Sønnichsen
F:
26 jun. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Charlotte Amalie Riis
1772-1824
Charlotte Amalie Riis
F:
1772
Daler
D:
9 apr. 1824
Emmerlev s. (Hemgårde)
Hans Sønnichsen
1769-1817
Hans Sønnichsen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 maj 1817
Emmerlev s. (Hemgårde)
Catharina Hansen
1734-1777
Catharina Hansen
F:
1734
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 apr. 1777
Daler
Jørgen Frederik Riis
1722-1812
Jørgen Frederik Riis
F:
8 sep. 1722
Kolding
G:
19 okt. 1757
D:
26 apr. 1812
Daler
Johannes Gottlieb Schmidt
1815-1828
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
7 nov. 1815
Rodenæs s. (Kixbüll)
D:
12 maj 1828
Rodenæs s. (Kixbüll)
Caroline Helene Catharina Schmidt
1818-1828
Caroline Helene Catharina Schmidt
F:
31 okt. 1818
Rodenæs s. (Kixbüll)
D:
15 maj 1828
Rodenæs s. (Kixbüll)
Johannes Gottlieb Schmidt
ca. 1769-1843
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
ca. 1768/69
D:
31 maj 1843
Rodenæs s. (Kixbüll)
Christine Marie Petersen
Christine Marie Petersen
G:
4 dec. 1807
Rodenæs
Johannes Gottlieb Schmidt
1807-1825
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
20 okt. 1807
Tønder
D:
11 nov. 1825
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1770-1835
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
12 dec. 1770
Drelsdorf
D:
21 jun. 1835
Husby
Anna Marina Christina Carstensen
1776-1808
Anna Marina Christina Carstensen
F:
1 sep. 1776
Tønder
G:
3 nov. 1797
Tønder
D:
19 aug. 1808
Tønder
Peter Annæus Schmidt
1811-
Peter Annæus Schmidt
F:
22 sep. 1811
Tønder
Thomas Carsten Schmidt
1813-
Thomas Carsten Schmidt
F:
17 okt. 1813
Tønder
Andreas Christian Johannes Schmidt
1817-1893
Andreas Christian Johannes Schmidt
F:
4 jan. 1817
Tønder
D:
25 maj 1893
Glücksburg
Augusta Lucie Elise Rentz
1824-1913
Augusta Lucie Elise Rentz
F:
23 jan. 1824
Kiel
G:
24 sep. 1841
Kiel
D:
14 sep. 1913
Glücksburg
Lauretta Müller
1788-1819
Lauretta Müller
F:
16 nov. 1788
Tønder
G:
15 sep. 1809
Tønder
D:
14 mar. 1819
Tønder
Anna Laura Helene Schmidt
ca. 1826-
Anna Laura Helene Schmidt
F:
ca. 1826
Husby
Laurids Eduard Gregersen
ca. 1822-
Laurids Eduard Gregersen
F:
ca. 1822
G:
23 maj 1847
Flensborg
Helene Jessen
1798-1835
Helene Jessen
F:
1798
Horsbøl s. (Diedersbøl)
D:
1835
Carl Adolf Johannes Schmidt
1772-1840
Carl Adolf Johannes Schmidt
F:
29 nov. 1772
Drelsdorf
D:
31 dec. 1840
Ubjerg
Anna Catharina Jensen
1769-1855
Anna Catharina Jensen
F:
7 okt. 1769
Tønder
G:
25 jul. 1800
Tønder
D:
4 feb. 1855
Ubjerg
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
ca. 1775-
Marie Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
ca. 1774/75
Drelsdorf
Paul Hansen Grangaard
1764-1820
Paul Hansen Grangaard
F:
25 mar. 1764
Visby
G:
1797
D:
3 aug. 1820
Bylderup
Johannes Gottlieb Zoëga
1802-1823
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
1802
Enge
D:
3 feb. 1823
Tinglev
Johannes Gottlieb Zoëga
1829-1909
Johannes Gottlieb Zoëga
F:
4 nov. 1829
Tinglev s. (Kraglund)
D:
27 dec. 1909
Tinglev
Anna Maria Nissen
1833-1917
Anna Maria Nissen
F:
13 jan. 1833
Tinglev s. (Eggebæk)
G:
14 maj 1872
Tinglev
D:
6 okt. 1917
Tinglev
Zelina Johanna Zoëga
1832-1872
Zelina Johanna Zoëga
F:
6 mar. 1832
Tinglev s. (Kraglund)
D:
11 jul. 1872
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Christian Johansen Slot
ca. 1828-1866
Christian Johansen Slot
F:
ca. 1828
G:
3 nov. 1855
Tinglev
D:
1 jun. 1866
Ribe (Domsognet)
Paul Christian Zoëga
1866-1892
Paul Christian Zoëga
F:
1866
Flensborg
D:
1892
Flensborg
Hans Gottlieb Zoëga
1867-1873
Hans Gottlieb Zoëga
F:
1867
Flensborg
D:
1873
Flensborg
Johannes Zoëga
1869-1874
Johannes Zoëga
F:
1869
Flensborg
D:
20 jan. 1874
Flensborg
August Möller Zoëga
1871-
August Möller Zoëga
F:
1871
Flensborg
Alma Elise Dorothea Zoëga
1873-
Alma Elise Dorothea Zoëga
F:
1873
Flensborg
Dora Hansine Johanne Zoëga
1874-
Dora Hansine Johanne Zoëga
F:
1874
Flensborg
Hans Theodor Holm
1871-1933
Hans Theodor Holm
F:
15 feb. 1871
Aller s. (Allergård)
D:
27 mar. 1933
Marie Sophia Zoëga
1877-1877
Marie Sophia Zoëga
F:
1877
Flensborg
D:
27 dec. 1877
Flensborg
Hans Carl Adolf Zoëga
1879-1885
Hans Carl Adolf Zoëga
F:
1879
Flensborg
D:
1885
Flensborg
Hans Carl Adolph Zoëga
1836-
Hans Carl Adolph Zoëga
F:
17 feb. 1836
Tinglev s. (Kraglund)
Anna Maria Feddersen
Anna Maria Feddersen
G:
15 nov. 1866
Tinglev
Anna Catharina Maria Zoëga
1842-
Anna Catharina Maria Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
Søren Nielsen
Sophia Christina Zoëga
1842-1871
Sophia Christina Zoëga
F:
10 sep. 1842
Tinglev s. (Kraglund)
D:
24 mar. 1871
Tinglev s. (Rødebæk)
Thomas Carl Voltelen
1840-
Thomas Carl Voltelen
F:
11 mar. 1840
Tinglev s. (Rødebæk)
G:
6 mar. 1868
Tinglev
Marina Elisabeth Zoëga
1845-
Marina Elisabeth Zoëga
F:
20 mar. 1845
Tinglev s. (Kraglund)
Paulus Christian Zoëga
1804-1877
Paulus Christian Zoëga
F:
15 jul. 1804
Enge
D:
12 dec. 1877
Tinglev s. (Kraglund)
Dorothea Johannsen
1802-1862
Dorothea Johannsen
F:
3 jul. 1802
Tinglev s. (Kraglund)
G:
16 aug. 1829
Tinglev
D:
5 mar. 1862
Tinglev s. (Kraglund)
Marina Elisabeth Zoëga
ca. 1806-ca. 1840
Marina Elisabeth Zoëga
F:
ca. 1806
Enge
D:
ca. 1840
Jens Andresen
1805-1877
Jens Andresen
F:
13 mar. 1805
Hanved s. (Harreslev)
G:
3 maj 1835
D:
sep. 1877
Husby s. (Foldevrå)
Catharina Hedewig Zoëga
ca. 1807-ca. 1895
Catharina Hedewig Zoëga
F:
ca. 1807
Enge
D:
ca. 1895
Gotthilf Johannes Zoëga
1809-1834
Gotthilf Johannes Zoëga
F:
16 mar. 1809
Emmelsbøl
D:
23 jun. 1834
Tinglev
Peter Martin Zoëga
1811-1889
Peter Martin Zoëga
F:
24 sep. 1811
Emmelsbøl
D:
16 okt. 1889
Oksenvad s. (Mølby)
Johannes Martensen Zoëga
1847-
Johannes Martensen Zoëga
F:
10 jun. 1847
Tønder
Birgitta Elisabeth Zoëga
1850-1852
Birgitta Elisabeth Zoëga
F:
28 mar. 1850
Tønder
D:
16 apr. 1852
Tønder
Johann Heinrich Zoëga
1853-
Johann Heinrich Zoëga
F:
27 maj 1853
Tønder
Christina Johanna Zoëga
1856-
Christina Johanna Zoëga
F:
31 jan. 1856
Tønder
Bernhard Eduard Zoëga
1858-
Bernhard Eduard Zoëga
F:
15 jun. 1858
Tønder
Esther Cecilia Zoëga
1887-1892
Esther Cecilia Zoëga
F:
1887
Flensborg
D:
30 dec. 1892
Tønder
Cäcilie Zoëga
1890-
Cäcilie Zoëga
F:
1890
Flensborg
Gertrud Zoëga
1893-
Gertrud Zoëga
F:
1893
Flensborg
Hulda Zoëga
1895-1897
Hulda Zoëga
F:
1895
Flensborg
D:
1897
Flensborg
Georg Duysen Zoëga
1903-
Georg Duysen Zoëga
F:
1903
Flensborg
Anton Christian Gottlieb Zoëga
1860-1928
Anton Christian Gottlieb Zoëga
F:
7 okt. 1860
Tønder
D:
28 jan. 1928
Flensborg
Dorothea Cecilia Lucia Wied
1863-1946
Dorothea Cecilia Lucia Wied
F:
20 okt. 1863
Tønder
G:
3 nov. 1886
Tønder
D:
15 okt. 1946
Flensborg
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
1863-1863
Christian Wilhelm Emil Feddersen Zoëga
F:
12 feb. 1863
Tønder
D:
16 okt. 1863
Tønder
Sophia Maria Zoëga
1866-
Sophia Maria Zoëga
F:
3 jan. 1866
Tønder
Georg Wilhelm Zoëga
ca. 1818-1889
Georg Wilhelm Zoëga
F:
ca. 1818
Emmelsbøl
D:
22 apr. 1889
Tønder
Esther Maria Duysen
ca. 1825-
Esther Maria Duysen
F:
ca. 1825
Dagebøl
G:
18 sep. 1846
Tønder
Friedrich Jensen Schau
1890-
Friedrich Jensen Schau
F:
21 okt. 1890
Ubjerg
Anna Marie Schau
1892-
Anna Marie Schau
F:
31 mar. 1892
Ubjerg
Ingeborg Schau
1893-
Ingeborg Schau
F:
15 okt. 1893
Ubjerg
Detlef Clausen Schau
1896-1899
Detlef Clausen Schau
F:
12 apr. 1896
Ubjerg
D:
15 nov. 1899
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1897-1898
Anna Margrethe Schau
F:
29 aug. 1897
Ubjerg
D:
24 feb. 1898
Ubjerg
Andreas Schau
1898-
Andreas Schau
F:
19 sep. 1898
Ubjerg
Carl Detlef Schau
1899-1900
Carl Detlef Schau
F:
1 nov. 1899
Ubjerg
D:
2 maj 1900
Ubjerg
Detlef Carl Schau
1901-
Detlef Carl Schau
F:
30 jul. 1901
Ubjerg
Anna Margrethe Schau
1902-
Anna Margrethe Schau
F:
2 okt. 1902
Ubjerg
Carl Lorenzen Schau
1904-
Carl Lorenzen Schau
F:
1 mar. 1904
Ubjerg
Christine Schau
1906-
Christine Schau
F:
21 okt. 1906
Ubjerg
Hanne Amalie Schau
Christine Clausen
1871-
Christine Clausen
F:
24 maj 1871
Ubjerg
Hans Peter Schau
1858-
Hans Peter Schau
F:
4 sep. 1858
Burkal s. (Lydersholm)
G:
26 apr. 1890
Ubjerg
Anna Marie Müller
1844-
Anna Marie Müller
F:
1 okt. 1844
Rodenæs
Dethlef Clausen
ca. 1834-1879
Dethlef Clausen
F:
ca. 1834
G:
8 maj 1866
Ubjerg
D:
3 jan. 1879
Ubjerg
Anna Catharina Marie Lorenzen
1883-
Anna Catharina Marie Lorenzen
F:
6 apr. 1883
Ubjerg s. (Sæd)
Cecilie Marie Eskildsen
1907-1971
Cecilie Marie Eskildsen
F:
24 aug. 1907
Tønder
D:
24 jun. 1971
Aabenraa
Richard Michelsen
1904-1985
Richard Michelsen
F:
7 mar. 1904
Aabenraa
G:
7 feb. 1936
Tønder Rådhus
D:
20 maj 1985
Aabenraa
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
1885-1963
Caroline Adolphine Johanne Lorenzen
F:
8 sep. 1885
Ubjerg s. (Sæd)
D:
28 jan. 1963
Claus Hansen Eskildsen
1881-1947
Claus Hansen Eskildsen
F:
12 jan. 1881
Felsted
G:
26 apr. 1903
Ubjerg
D:
7 okt. 1947
Carl Lorenzen
1842-
Carl Lorenzen
F:
10 jun. 1842
G:
24 apr. 1882
Ubjerg
Anna Catharina Johannsen
1867-1867
Anna Catharina Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johannsen
1867-1867
Caroline Adolphine Johannsen
F:
1 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
D:
15 dec. 1867
Ubjerg s. (Sæd)
Anna Catharina Johannsen
1869-1870
Anna Catharina Johannsen
F:
28 apr. 1869
Ubjerg s. (Sæd)
D:
16 maj 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Mommsen Johannsen
1870-
Andreas Mommsen Johannsen
F:
18 aug. 1870
Ubjerg s. (Sæd)
Jacob Carstens Johannsen
1872-
Jacob Carstens Johannsen
F:
15 okt. 1872
Ubjerg s. (Sæd)
Marie Catharina Volquardsen
1878-
Marie Catharina Volquardsen
F:
7 jul. 1878
Nykirke s. (Mittelfeld)
G:
24 feb. 1903
Ubjerg
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
1879-
Caroline Adolphine Johanne Johannsen
F:
21 jul. 1879
Ubjerg s. (Sæd)
Iver Jessen
1870-
Iver Jessen
F:
15 apr. 1870
Uge s. (Lovtrup)
G:
12 mar. 1902
Ubjerg
Christine Johanne Müller
1847-
Christine Johanne Müller
F:
27 maj 1847
Rodenæs
Lorenz Mommsen Johannsen
1840-1891
Lorenz Mommsen Johannsen
F:
20 feb. 1840
Ubjerg s. (Sæd)
G:
22 jun. 1866
Ubjerg
D:
16 jun. 1891
Ubjerg s. (Sæd)
Caroline Adolphine Johanne Müller
1879-
Caroline Adolphine Johanne Müller
F:
29 jun. 1879
Ubjerg
Jacob Carsten Petersen Müller
1882-1889
Jacob Carsten Petersen Müller
F:
4 jan. 1882
Ubjerg
D:
26 aug. 1889
Møgeltønder
Andreas Christian Müller
1850-1883
Andreas Christian Müller
F:
6 okt. 1850
Rodenæs
D:
6 mar. 1883
Ubjerg
Amalie Andrea Petersen
Amalie Andrea Petersen
G:
11 jun. 1878
Johannes Antoni Müller
1853-
Johannes Antoni Müller
F:
4 jan. 1853
Ubjerg
Magda Julie Nissen
1859-
Magda Julie Nissen
F:
26 mar. 1859
Tønder
G:
5 maj 1886
Tønder
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
1821-1879
Caroline Adolphine Johanne Zoëga
F:
21 okt. 1821
Emmelsbøl
D:
20 feb. 1879
Ubjerg
Jacob Carstensen Müller
1813-1897
Jacob Carstensen Müller
F:
25 jan. 1813
Ubjerg
G:
7 jul. 1843
Ubjerg
D:
9 aug. 1897
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Johanne Schmidt
1777-1833
Christine Johanne Schmidt
F:
28 mar. 1777
Ravsted
D:
13 okt. 1833
Tinglev
Johannes Martensen Zoëga
1774-1837
Johannes Martensen Zoëga
F:
1 maj 1774
Ravsted s. (Hynding)
G:
24 sep. 1801
Ravsted
D:
7 jul. 1837
Tinglev
Hans Christian Feddersen
1834-1837
Hans Christian Feddersen
F:
27 jun. 1834
Tønder
D:
2 feb. 1837
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1872-
Hans Hemme Feddersen
F:
10 mar. 1872
Tønder
Peter Nicolai Feddersen
1874-
Peter Nicolai Feddersen
F:
24 feb. 1874
Tønder
Carl Adolph Andreas Feddersen
1836-
Carl Adolph Andreas Feddersen
F:
14 okt. 1836
Tønder
Anna Catharina Hinrichsen
ca. 1837-
Anna Catharina Hinrichsen
F:
ca. 1837
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
1839-
Heinrich Friedrich Stephanus Feddersen
F:
30 apr. 1839
Tønder
Christian Wilhelm Emil Feddersen
1841-1862
Christian Wilhelm Emil Feddersen
F:
21 dec. 1841
Tønder
D:
12 feb. 1862
Tønder
Hans Hemme Feddersen
1804-
Hans Hemme Feddersen
F:
20 mar. 1804
Tønder
Sophie Marie Hinrichsen
1810-1867
Sophie Marie Hinrichsen
F:
10 sep. 1810
Tønder
G:
23 aug. 1833
Tønder
D:
26 maj 1867
Tønder
Johannes Gottlieb Feddersen
1805-1819
Johannes Gottlieb Feddersen
F:
29 nov. 1805
Tønder
D:
16 apr. 1819
Tønder
Christine Marie Elisabeth Feddersen
1808-1808
Christine Marie Elisabeth Feddersen
F:
16 sep. 1808
Tønder
D:
1 okt. 1808
Tønder
Sophie Marie Feddersen
1844-1872
Sophie Marie Feddersen
F:
2 jul. 1844
Tønder
D:
11 jun. 1872
Tønder
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
1846-1846
Elisabeth Hedewig Catharina Feddersen
F:
24 aug. 1846
Tønder
D:
20 sep. 1846
Tønder
Hans Christian Feddersen
1811-1866
Hans Christian Feddersen
F:
12 jul. 1811
Tønder
D:
12 mar. 1866
Tønder
Marie Agathe Hinrichsen
1817-
Marie Agathe Hinrichsen
F:
17 jul. 1817
Tønder
G:
23 maj 1843
Tønder
Elisabeth Hedewig Schmidt
1780-1834
Elisabeth Hedewig Schmidt
F:
18 maj 1780
Ravsted
D:
30 sep. 1834
Tønder
Hans Christian Feddersen
1766-1822
Hans Christian Feddersen
F:
17 feb. 1766
Tønder
G:
3 jun. 1803
Tønder
D:
30 okt. 1822
Tønder
Marie Elisabeth Hansen
1736-1821
Marie Elisabeth Hansen
F:
1736
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
19 feb. 1821
Løgumkloster
Johannes Gottlieb Schmidt
1735-1800
Johannes Gottlieb Schmidt
F:
10 nov. 1735
Hohenwestedt
G:
16 okt. 1767
D:
1 okt. 1800
Tønder
Andreas Christian Mathiesen
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
G:
1828
Elisabeth Hedvig Hansen
1773-1808
Elisabeth Hedvig Hansen
F:
1773
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
28 jan. 1808
Johann Mathiesen
1769-1842
Johann Mathiesen
F:
28 nov. 1769
Flensborg
G:
1800
D:
7 nov. 1842
Klægsbøl
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Ingeborg Geiken
1900-
Ingeborg Geiken
F:
4 aug. 1900
Løgumkloster
Cornelius Geiken
1903-
Cornelius Geiken
F:
22 mar. 1903
Løgumkloster
Andreas Geiken
1906-
Andreas Geiken
F:
5 maj 1906
Løgumkloster
Brodine Geiken
Carl Geiken
1911-1911
Carl Geiken
F:
15 aug. 1911
Løgumkloster
D:
5 sep. 1911
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Cornelius Geiken
Peter Geiken
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Jens Jensen Bech
1904-
Jens Jensen Bech
F:
10 mar. 1904
Løgumkloster
Mathias Bech
1906-
Mathias Bech
F:
10 jun. 1906
Løgumkloster
Maks Jensen Bech
1910-1910
Maks Jensen Bech
F:
19 nov. 1910
Løgumkloster
D:
8 dec. 1910
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Beate Marie Marcussen
1906-
Beate Marie Marcussen
F:
14 jun. 1906
Husum
Christian Lorenzen Knudsen
1905-
Christian Lorenzen Knudsen
F:
15 jan. 1905
Møgeltønder
G:
8 okt. 1927
Møgeltønder
Anton Marcussen
1908-
Anton Marcussen
F:
7 mar. 1908
Møgeltønder
Johannes Marcussen
Amalie Petersen
Anne Marie Marcussen
1911-1911
Anne Marie Marcussen
F:
27 mar. 1911
Møgeltønder
D:
27 maj 1911
Møgeltønder
Aage Marcussen
Hans Skov Marcussen
Svend Marcussen
Ejnar Marcussen
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
TIDLIGST 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Anna Christine Hansen
1786-1818
Anna Christine Hansen
F:
1786
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
19 maj 1818
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Christian Albrecht Posselt
1772-1831
Christian Albrecht Posselt
F:
17 okt. 1772
Bjolderup
G:
1806
D:
17 maj 1831
Aabenraa
Nicolai Hansen
1737-1800
Nicolai Hansen
F:
jun. 1737
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
nov. 1800
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg Pedersdatter
1744-1819
Ingeborg Pedersdatter
F:
15 apr. 1744
Burkal s. (Pebersmark)
G:
11 okt. 1765
Visby
D:
3 feb. 1819
Emmerlev s. (Kogsbøl eller Søndergårde)
Forældre
Gøddert Hansen
ca. 1651-1739
Karen Ehmsdatter
1650-1712
Andreas Christian Hansen
1686-1748
Andreas Christian Hansen
F:
1686
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
1748
Elisabeth Hedvig Clausen
ca. 1705-1762
Elisabeth Hedvig Clausen
F:
ca. 1705
G:
1730
D:
1762