Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Maren Caspergaard
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Dorothea Christiane Schmidt
1860-1870
Dorothea Christiane Schmidt
F:
4 nov. 1860
Fjelstrup s. (Sillerup)
D:
30 jul. 1870
Grarup
Johannes Ratenburg Schmidt
1823-1887
Johannes Ratenburg Schmidt
F:
31 okt. 1823
Vedsted s. (Arnitlund)
D:
4 dec. 1887
Haderslev
Dorthea Bundsgaard
1840-1860
Dorthea Bundsgaard
F:
21 jan. 1840
Ødis
G:
29 okt. 1859
Ødis
D:
4 nov. 1860
Marie Cathrine Kirstine Schmidt
1862-1941
Marie Cathrine Kirstine Schmidt
F:
25 dec. 1862
Marstrup
D:
1 mar. 1941
Haderslev
Christian Hans Ratenburg Schmidt
1864-1870
Christian Hans Ratenburg Schmidt
F:
11 nov. 1864
Marstrup
D:
3 okt. 1870
Grarup
Johannes Ratenburg Schmidt
1866-1917
Johannes Ratenburg Schmidt
F:
15 okt. 1866
Marstrup
D:
30 mar. 1917
Haderslev
Marie Hansen
1874-
Marie Hansen
F:
26 dec. 1874
Nr. Vilstrup
G:
20 okt. 1899
Haderslev
Marie Christine Hansen
1826-1905
Marie Christine Hansen
F:
15 jun. 1826
Fjelstrup
G:
14 mar. 1862
Fjelstrup
D:
15 feb. 1905
Haderslev
Marie Hedvig Schmidt
1826-
Marie Hedvig Schmidt
F:
19 jul. 1826
Vedsted s. (Arnitlund)
Marcus Thomsen
Mathea Amalie Schmidt
1828-1829
Mathea Amalie Schmidt
F:
25 okt. 1828
Ødis
D:
19 feb. 1829
Ødis
Mathea Sophia Amalie Schmidt
1829-1844
Mathea Sophia Amalie Schmidt
F:
29 dec. 1829
Ødis
D:
1 aug. 1844
Ødis
Peter Petersen Schmidt
1831-
Peter Petersen Schmidt
F:
22 dec. 1831
Ødis
Ingeborg Christiane Tagholmine Schmidt
1834-
Ingeborg Christiane Tagholmine Schmidt
F:
21 jan. 1834
Ødis
Jacob Sørensen
1824-
Jacob Sørensen
F:
18 dec. 1824
Kolding
G:
13 feb. 1855
Ødis
Cathrine Steenbeck Schmidt
1836-1837
Cathrine Steenbeck Schmidt
F:
1 jul. 1836
Ødis
D:
8 mar. 1837
Ødis
Christine Petrea Schmidt
1836-
Christine Petrea Schmidt
F:
1 jul. 1836
Ødis
Christian Tagholm Schmidt
1839-
Christian Tagholm Schmidt
F:
22 feb. 1839
Ødis
Asmus Petersen Schmidt
1841-
Asmus Petersen Schmidt
F:
24 jun. 1841
Ødis
Iver Petersen Schmidt
1844-
Iver Petersen Schmidt
F:
7 jul. 1844
Ødis
Cathrine Steenbeck Ratenburg
1802-1876
Cathrine Steenbeck Ratenburg
F:
5 sep. 1802
Hjerpsted
D:
29 dec. 1876
Ørby
Christian Petersen Schmidt
1790-1856
Christian Petersen Schmidt
F:
31 jan. 1790
Ravsted s. (Hynding)
G:
13 nov. 1823
Vedsted
D:
9 nov. 1856
Kolding
Anna Catharina Nissen
1853-1929
Anna Catharina Nissen
F:
6 jul. 1853
Solderup
D:
22 mar. 1929
Haderslev
Oluf Andresen
ca. 1835-1887
Oluf Andresen
F:
ca. 1835
Alslev
G:
3 jun. 1882
Rise
D:
23 apr. 1887
Hyrup
Nicoline Leonore Johanna Maria Nissen
1855-1856
Nicoline Leonore Johanna Maria Nissen
F:
10 apr. 1855
Solderup
D:
21 jun. 1856
Solderup
Asmus Svensen Nissen
1857-1864
Asmus Svensen Nissen
F:
9 mar. 1857
Rise s. (Mjøls)
D:
10 apr. 1864
Rise s. (Mjøls)
Nicoline Leonora Nissen
1859-
Nicoline Leonora Nissen
F:
5 aug. 1859
Rise s. (Mjøls)
Johanne Marie Nissen
1862-
Johanne Marie Nissen
F:
21 okt. 1862
Rise s. (Mjøls)
D:
Haderslev
Nis Christian Gysing
1834-
Nis Christian Gysing
F:
21 jul. 1834
Moltrup s. (Rougstrup)
G:
5 nov. 1892
Haderslev
Johanna Mathia Hedevig Nissen
1865-1865
Johanna Mathia Hedevig Nissen
F:
24 mar. 1865
Rise s. (Mjøls)
D:
25 dec. 1865
Rise s. (Mjøls)
Johanna Mathia Hedevig Nissen
1866-
Johanna Mathia Hedevig Nissen
F:
15 okt. 1866
Rise s. (Mjøls)
Johanne Mathia Hedvig Nielsen
1824-1902
Johanne Mathia Hedvig Nielsen
F:
20 dec. 1824
Over Jerstal
D:
15 maj 1902
Haderslev
Peter Nissen
1822-1897
Peter Nissen
F:
8 sep. 1822
Åstrup s. (Over Åstrup)
G:
3 okt. 1851
Ødis
D:
3 jan. 1897
Haderslev
Johannes Ratenburg Nielsen
1827-1829
Johannes Ratenburg Nielsen
F:
29 jan. 1827
Over Jerstal
D:
7 feb. 1829
Over Jerstal
Gundeline Marie Nielsen
1830-1831
Gundeline Marie Nielsen
F:
10 mar. 1830
Brændstrup
D:
30 mar. 1831
Ødis
Gundeline Marie Nielsen
1832-
Gundeline Marie Nielsen
F:
23 sep. 1832
Nicoline Christine Cathrine Steenbeck Nielsen
1835-1835
Nicoline Christine Cathrine Steenbeck Nielsen
F:
7 jan. 1835
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
25 apr. 1835
Stepping s. (Bjerndrup)
Caroline Leonhardine Christine Nielsen
1836-1921
Caroline Leonhardine Christine Nielsen
F:
6 apr. 1836
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
18 mar. 1921
Haderslev
Ingkjer Nicoline Leonora Friis
1879-1939
Ingkjer Nicoline Leonora Friis
F:
30 okt. 1879
Haderslev
D:
21 jul. 1939
Haderslev
Carl Lorentzen
1877-
Carl Lorentzen
F:
11 dec. 1877
Ovtrup
Nicoline Catharine Steenbeck Nielsen
1838-1921
Nicoline Catharine Steenbeck Nielsen
F:
1 jul. 1838
Stepping s. (Bjerndrup)
D:
17 feb. 1921
Haderslev
Jes Jørgensen Friis
1836-1921
Jes Jørgensen Friis
F:
8 mar. 1836
Fjelstrup s. (Sillerup)
G:
29 dec. 1878
Haderslev
D:
12 maj 1921
Haderslev
Ukendt
Nicoline Leonore Ratenburg
1803-1874
Nicoline Leonore Ratenburg
F:
18 dec. 1803
Hjerpsted
D:
21 sep. 1874
Hyrup
Asmus Nielsen
1781-1840
Asmus Nielsen
F:
17 aug. 1781
Tinglev s. (Broderup)
G:
13 nov. 1823
Vedsted
D:
25 nov. 1840
Stepping s. (Bjerndrup)
Anna Mathia Ratenburg
1806-1807
Anna Mathia Ratenburg
F:
2 jun. 1806
Hjordkær
D:
5 maj 1807
Hjordkær
Mathia Hedvig Bjørn
1771-1846
Mathia Hedvig Bjørn
F:
8 dec. 1771
Brøns
D:
19 jun. 1846
Ødis
Johannes Ratenburg
1774-1806
Johannes Ratenburg
F:
19 nov. 1774
Bedsted
G:
6 nov. 1801
Bevtoft
D:
26 jun. 1806
Hjordkær
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Cornelis Peter Geicken
1872-
Cornelis Peter Geicken
F:
25 nov. 1872
Løgumkloster
Andreas Geicken
1875-
Andreas Geicken
F:
11 dec. 1875
Løgumkloster
Lene Catharina Lorenzen
Peter Geicken
1878-1915
Peter Geicken
F:
24 feb. 1878
Løgumkloster
D:
5 jul. 1915
Souchez, Frankrig (faldet i 1. Verdenskrig)
Anne Margrethe Petersen
1881-1907
Anne Margrethe Petersen
F:
7 aug. 1881
Nr. Løgum
G:
21 okt. 1905
Nr. Løgum
D:
13 feb. 1907
Flensborg (diakonissestiftelsen)
Metha Marie Sørensen
1891-
Metha Marie Sørensen
F:
29 aug. 1891
Alslev
G:
29 okt. 1911
Løgumkloster
Marie Geicken
1880-
Marie Geicken
F:
23 mar. 1880
Løgumkloster
Karl Pöttschacher
1879-
Karl Pöttschacher
F:
20 apr. 1879
Wien
G:
9 apr. 1904
Løgumkloster
Ingeborg Laura Caroline Geiken
1885-
Ingeborg Laura Caroline Geiken
F:
4 feb. 1885
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Jes Feddersen Marcussen
1876-1899
Jes Feddersen Marcussen
F:
29 jan. 1876
D:
20 maj 1899
Løgumkloster
Anna Mathilde Marcussen
1878-
Anna Mathilde Marcussen
F:
11 apr. 1878
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Peter Veivardt Jensen Bech
1874-
Peter Veivardt Jensen Bech
F:
8 dec. 1874
Kobberup s. (Søby)
G:
12 jun. 1903
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1880-
Andreas Feddersen Marcussen
F:
27 okt. 1880
Vejstrup s. (Sjølund Mølle)
Ellemine Cathrine Skov
1881-
Ellemine Cathrine Skov
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
G:
29 mar. 1905
Løgumkloster
Johannes Marcussen
1883-
Johannes Marcussen
F:
22 jan. 1883
Løgumkloster
Christine Marcussen
1885-
Christine Marcussen
F:
18 okt. 1885
Løgumkloster
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
1888-
Heinrich Ahrendt Laue Christian Marcussen
F:
7 maj 1888
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
1879-
Ingeborg Nicoline Cathrine Beyer
F:
4 jan. 1879
Løgumkloster
Lorenz Christian Beyer
1884-
Lorenz Christian Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Andreas Feddersen Beyer
1884-
Andreas Feddersen Beyer
F:
26 jan. 1884
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
TIDLIGST 1888
Anne Marie Marcussen
1881-
Anne Marie Marcussen
F:
13 jan. 1881
Løgumkloster
Ingeborg Marcussen
1882-
Ingeborg Marcussen
F:
13 jun. 1882
Løgumkloster
Laura Iwarline Marcussen
1883-
Laura Iwarline Marcussen
F:
1 nov. 1883
Løgumkloster
Sophie Marcussen
1885-
Sophie Marcussen
F:
9 apr. 1885
Løgumkloster
Andreas Jacob Marcussen
1887-
Andreas Jacob Marcussen
F:
30 dec. 1887
Løgumkloster
Alma Marcussen
1889-
Alma Marcussen
F:
7 jun. 1889
Løgumkloster
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Iver Peter Bjørn
1819-1819
Iver Peter Bjørn
F:
27 apr. 1819
Frederikskog Mølle
D:
28 apr. 1819
Frederikskog Mølle
Mathias Wind Bjørn
1780-1831
Mathias Wind Bjørn
F:
20 apr. 1780
Aastrup
D:
7 mar. 1831
Frederikskog Mølle
Catharina Marie Hansen
1781-1819
Catharina Marie Hansen
F:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
27 apr. 1819
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Elisa Cathrine Bjørn
1859-1859
Elisa Cathrine Bjørn
F:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
20 maj 1859
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johan Peter Bjørn
1860-
Johan Peter Bjørn
F:
9 jul. 1860
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Marie Andersen
1859-
Marie Andersen
F:
2 sep. 1859
Ribe
Carl Andreas Bjørn
1862-1909
Carl Andreas Bjørn
F:
30 okt. 1862
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
15 jan. 1909
Horsens (Klostersogn)
Marie Cecilie Jensen
1868-1931
Marie Cecilie Jensen
F:
9 sep. 1868
Skanderborg
G:
29 nov. 1890
Skanderborg
D:
1 jun. 1931
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Egidius Bjørn
1865-
Laurids Egidius Bjørn
F:
23 jul. 1865
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Karen Marie Bjørn
1868-1961
Karen Marie Bjørn
F:
10 jun. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
9 maj 1961
Horsens (Klostersogn)
Ukendt
Johan Adolf Jespersen Møller
1864-1945
Johan Adolf Jespersen Møller
F:
10 aug. 1864
Lintrup s. (Tornum Mark)
G:
26 maj 1893
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
7 jan. 1945
Horsens (Klostersogn)
Hans Frederik Bjørn
1870-1890
Hans Frederik Bjørn
F:
16 jul. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
3 maj 1890
København (Garnisons Hosp.)
Egidius Peter Bjørn
1833-
Egidius Peter Bjørn
F:
3 feb. 1833
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ellen Margrethe Andersdatter
1826-
Ellen Margrethe Andersdatter
F:
23 nov. 1826
Slangerup
G:
17 maj 1909
Ribe (Skt. Cathrine)
Johan Peter Holm Bjørn
1796-1868
Johan Peter Holm Bjørn
F:
3 apr. 1796
Brøns
D:
5 dec. 1868
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Johanne Cathrine Pedersen
Gertrud Holm Bjørn
1797-
Gertrud Holm Bjørn
F:
26 maj 1797
Brøns
Peder Holm Bjørn
1768-1832
Peder Holm Bjørn
F:
18 mar. 1768
Brøns
D:
21 nov. 1832
Maren Nielsdatter
1773-1812
Maren Nielsdatter
F:
1 maj 1773
G:
28 nov. 1794
D:
10 okt. 1812
Mette Pedersdatter
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgård)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Claus Caspergaard Bjørn
1747-1748
Claus Caspergaard Bjørn
F:
1747
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
Peter Christian Thomsen
1768-1768
Peter Christian Thomsen
F:
14 feb. 1768
D:
1768
Mette Malene Thomsen
1769-
Mette Malene Thomsen
F:
13 nov. 1769
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1807-1832
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
27 feb. 1807
Viby (Fyn)
D:
16 maj 1832
Fruering s.
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
1808-1860
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
F:
28 jul. 1808
Hedensted
D:
TIDLIGST 1860
Christian Clemmensen
1845-1848
Christian Clemmensen
F:
10 jun. 1845
Skjød s. (Sølvsten)
D:
24 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1846-1848
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
25 okt. 1846
Skjød s. (Sølvsten)
D:
25 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Gunild Cathrine Nathalie Lund
1879-1966
Gunild Cathrine Nathalie Lund
F:
1 okt. 1879
Nyborg
D:
20 maj 1966
Farsø (sygehuset)
Jens Christian Jensen
1874-1910
Jens Christian Jensen
F:
24 okt. 1874
G:
3 jul. 1904
Nykøbing M.
D:
23 sep. 1910
Heltborg
Poul Thorlund Poulsen
1881-1957
Poul Thorlund Poulsen
F:
23 maj 1881
Haubro s.
G:
15 mar. 1914
Viborg (Domsognet)
D:
10 sep. 1957
Års
William Niels Juel Lund
1881-
William Niels Juel Lund
F:
2 jan. 1881
Nyborg
Anna Cathrine Larsson
1886-
Anna Cathrine Larsson
F:
16 jun. 1886
København
G:
26 apr. 1909
København (Jesuskirken)
Ingolf Lund
1885-1950
Ingolf Lund
F:
1 sep. 1885
Fredericia (Michaelis s.)
D:
13 dec. 1950
København (Christians)
Valborg Harriet Andersen
1887-1952
Valborg Harriet Andersen
F:
19 maj 1887
København (Vor Frelser s.)
G:
17 aug. 1918
Sundby
D:
28 jul. 1952
Sundby (hospitalet)
Nielsine Lund
1886-1951
Nielsine Lund
F:
11 nov. 1886
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
23 nov. 1951
Kolind s. (Kolind Stationsby)
Vilhelm Peter Magnus Olsson
1873-1952
Vilhelm Peter Magnus Olsson
F:
18 dec. 1873
Kolind
G:
31 maj 1907
Nykøbing M.
D:
15 aug. 1952
Sundby (hospitalet)
Lars Christian Hans Rudolf Lund
1889-1889
Lars Christian Hans Rudolf Lund
F:
20 jan. 1889
Fredericia (Michaelis s.)
D:
TIDL. 18 mar. 1889
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1848-1938
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
19 apr. 1848
Skjød s. (Sølvsten)
D:
12 maj 1938
Års
Lorentz Pedersen Lund
1850-1912
Lorentz Pedersen Lund
F:
20 aug. 1850
Viborg (Søndre s.)
G:
17 aug. 1878
Skjød
D:
12 sep. 1912
Viborg (Søndre s.)
Christian Clemmensen
1850-
Christian Clemmensen
F:
1 apr. 1850
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1851-
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
24 aug. 1851
Skjød s. (Brokholm)
Frederik Gomme Clemmensen
1883-
Frederik Gomme Clemmensen
F:
11 maj 1883
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Karl Harboe Clemmensen
1884-1940
Karl Harboe Clemmensen
F:
8 aug. 1884
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1940
Ringkøbing
Olga Marie Rasmussen
1892-
Olga Marie Rasmussen
F:
16 maj 1892
Flade s. (Bangsbostrand)
G:
21 dec. 1919
Ringkøbing
Emil Rudolf Clemmensen
1886-1950
Emil Rudolf Clemmensen
F:
7 maj 1886
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
1 nov. 1950
Randers (Skt. Mortens s.)
Else Kathrine Clemmensen
1888-1963
Else Kathrine Clemmensen
F:
7 feb. 1888
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
22 jun. 1963
Randers (Skt. Peders s.)
Thorvald Jens Albert Andersen
1886-1968
Thorvald Jens Albert Andersen
F:
24 okt. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
5 nov. 1911
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
1 nov. 1968
Råsted s. (Bjerregrav (hvilehjem))
Kristian Clemmensen
1890-1957
Kristian Clemmensen
F:
22 jan. 1890
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
D:
3 maj 1957
Randers (Skt. Peders s.)
Valdemar Clemmensen
1891-
Valdemar Clemmensen
F:
14 maj 1891
Binderup s. (St. Binderup ved Højslev Mølle)
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
1896-1961
Agnes Nielsine Amalie Nielsen
F:
17 dec. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
9 jul. 1918
Randers (Skt. Mortens k.)
D:
21 jan. 1961
Virring s. (Langkastrup)
Albanus Ansgar Clemmensen
1892-
Albanus Ansgar Clemmensen
F:
21 jun. 1892
Binderup s. (St. Binderup)
Thonny Agnethe Henriksen
1896-1924
Thonny Agnethe Henriksen
F:
21 sep. 1896
København (Sions s.)
G:
21 maj 1921
Kgs. Lyngby
D:
14 apr. 1924
Vejlby s. (Vejlby Krat)
Else Elise Sigsgaard
1904-
Else Elise Sigsgaard
F:
20 okt. 1904
Nibe
G:
5 nov. 1947
København
Harald Nikolai Clemmensen
1892-1967
Harald Nikolai Clemmensen
F:
9 mar. 1892
Binderup s. (St. Binderup)
D:
21 jan. 1967
Randers (Skt. Mortens s.)
Anna Nielsine Markussen
1893-
Anna Nielsine Markussen
F:
20 nov. 1893
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
25 jun. 1949
Randers (Skt. Peders k.)
Anna Marie Nikoline Clemmensen
1896-
Anna Marie Nikoline Clemmensen
F:
13 okt. 1896
Binderup s. (St. Binderup)
Leonard Lyngaa Jensen
1886-
Leonard Lyngaa Jensen
F:
4 jan. 1886
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
11 sep. 1919
Randers (Skt. Mortens k.)
Hubert Paul Emil Therkildsen
1894-
Hubert Paul Emil Therkildsen
F:
29 jun. 1894
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
19 maj 1934
Randers
Ellen Birtha Clemmensen
1900-
Ellen Birtha Clemmensen
F:
31 aug. 1900
Binderup s. (St. Binderup)
Christian Holger Kastrup
1895-
Christian Holger Kastrup
F:
26 nov. 1895
Randers (Skt. Mortens s.)
G:
7 okt. 1919
Aalborg (Vor Frelser k.)
Emil Rudolph Clemmensen
1853-1902
Emil Rudolph Clemmensen
F:
30 jul. 1853
Skjød s. (Brokholm)
D:
29 jun. 1902
Brovst s. (Halvvrimmen)
Johanne Marie Harbo
1855-1928
Johanne Marie Harbo
F:
26 feb. 1855
Vindblæs s. (Lystrup)
G:
20 jun. 1882
Skjød
D:
18 apr. 1928
Vorup s. (Aldershåb i Vorup Kær)
Waldemar Kraglund
1886-1919
Waldemar Kraglund
F:
29 maj 1886
Hjørring
D:
16 jan. 1919
Hjørring
Sørine Kathrine Bager
1893-1977
Sørine Kathrine Bager
F:
24 aug. 1893
Glesborg s. (Laen)
G:
4 nov. 1913
Hjørring
D:
1977
Hjørring
Viggo Johan Kraglund
1888-1959
Viggo Johan Kraglund
F:
8 jan. 1888
Hjørring
D:
11 apr. 1959
Hjørring
Nielsigne Krista Iversen
1892-1964
Nielsigne Krista Iversen
F:
1892
G:
6 maj 1917
Randers (Skt. Peders k.)
D:
1964
Hjørring
Theodor Emil Severin Kraglund
1890-1953
Theodor Emil Severin Kraglund
F:
11 dec. 1890
Hjørring
D:
30 mar. 1953
Hjørring
Gunhilda Kathrine Kraglund
1892-1984
Gunhilda Kathrine Kraglund
F:
20 sep. 1892
Hjørring
D:
2 maj 1984
Hjørring
Dagmar Maria Kraglund
1894-1984
Dagmar Maria Kraglund
F:
30 nov. 1894
Hjørring
D:
27 nov. 1984
Hjørring
Astrid Helene Kraglund
1896-1955
Astrid Helene Kraglund
F:
7 okt. 1896
Hjørring
D:
8 sep. 1955
Viborg (Søndre s. (sindssygehospitalet))
Niels Martin Nielsen
1890-1973
Niels Martin Nielsen
F:
24 jan. 1890
Holstebro
G:
27 mar. 1920
D:
1973
Hjørring
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
1855-1947
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
F:
12 okt. 1855
Onsbjerg
D:
22 maj 1947
Hjørring
Lenius Theodor Kraglund
1860-1926
Lenius Theodor Kraglund
F:
2 sep. 1860
G:
2 sep. 1885
Skjød
D:
16 aug. 1926
Hjørring
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
1858-1860
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
F:
19 apr. 1858
Skjød
D:
16 jun. 1860
Skjød
Maximillian Christian Gundersen
1887-1972
Maximillian Christian Gundersen
F:
23 mar. 1887
Dronninglund s. (Dorf)
D:
20 apr. 1972
København (De gamles By)
Karen Elisabeth Andersen
1893-
Karen Elisabeth Andersen
F:
29 okt. 1893
Næstved
G:
26 dec. 1917
Næstved (Skt. Peders k.)
Aage Carlo Gundersen
1888-
Aage Carlo Gundersen
F:
28 aug. 1888
København (Skt. Jakobs s.)
Anna Nielsen
1884-
Anna Nielsen
F:
16 jun. 1884
Essenbæk s. (Tammestrup)
G:
17 maj 1914
Essenbæk
Fanny Adelaide Gundersen
Olga Serafie Marie Gundersen
Petra Seraphine Clemmensen
1861-1937
Petra Seraphine Clemmensen
F:
3 sep. 1861
Skjød
D:
23 mar. 1937
Vorup s. (Vorup Kær)
Christen Pedersen, senere Gundersen
1862-1948
Christen Pedersen, senere Gundersen
F:
10 feb. 1862
Vive
G:
1 jul. 1886
Dronninglund
D:
3 nov. 1948
Vorup s. (Vorup Kær)
Gumme (Gomme) Clemmensen
1809-1885
Gumme (Gomme) Clemmensen
F:
21 dec. 1809
Hedensted
D:
14 apr. 1885
Skjød
Else Cathrine Bønding
1817-1885
Else Cathrine Bønding
F:
25 okt. 1817
Holstebro
G:
22 nov. 1844
Holstebro
D:
15 sep. 1885
Skjød
Christian Clemmensen
1868-1912
Christian Clemmensen
F:
7 sep. 1868
Hørup s. (Kjellerup)
D:
5 mar. 1912
Hørup s. (Kjellerupgård)
Kirsten Marie Lauridsen
1877-1958
Kirsten Marie Lauridsen
F:
8 jul. 1877
Sjørslev s. (Demstrup)
G:
23 maj 1900
Sjørslev
D:
14 nov. 1958
Hørup s. (Kjellerupgård)
Niels Juel Clemmensen
1870-1950
Niels Juel Clemmensen
F:
17 feb. 1870
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
23 mar. 1950
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Karen Marie Kirstine Sørensen
1862-1945
Karen Marie Kirstine Sørensen
F:
17 okt. 1862
Odder
G:
1899
D:
27 sep. 1945
Sengeløse s. (Skovkildegård)
Augusta Henriette Clemmensen
1872-1959
Augusta Henriette Clemmensen
F:
25 maj 1872
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
15 feb. 1959
Gilleleje
Jens Jensen
Johannes Mikkelsen
1869-1949
Johannes Mikkelsen
F:
23 jan. 1869
Knebel s.
G:
9 okt. 1896
Hørup
D:
21 nov. 1949
Gilleleje
Marcus Nicolai Clemmensen
1874-1942
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
4 sep. 1874
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 okt. 1942
Dollerup s. (Hald Ege)
Karoline Marie Simonsen
1876-1951
Karoline Marie Simonsen
F:
8 dec. 1876
Gerning
D:
19 maj 1951
Esbjerg
Georg Julius Clemmensen
1876-1942
Georg Julius Clemmensen
F:
27 aug. 1876
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
24 apr. 1942
Kjellerup
Anna Barbara Jespersen
1875-
Anna Barbara Jespersen
F:
2 nov. 1875
Vridsted s. (Trevad)
G:
1899
Aksel Valdemar Clemmensen
1878-1880
Aksel Valdemar Clemmensen
F:
12 aug. 1878
Hørup s. (Kjellerupgård)
D:
21 mar. 1880
Hørup s. (Kjellerupgård)
Niels Peter Clemmensen
1838-1931
Niels Peter Clemmensen
F:
20 okt. 1838
Sunds s. (Skophus)
D:
19 nov. 1931
Hørup s. (Kjellerupgård)
Caroline Christiane Binderup
1837-1907
Caroline Christiane Binderup
F:
16 jun. 1837
Grejs
G:
31 okt. 1867
Hørup
D:
28 nov. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
Dødfødt søn
1872-1872
Dødfødt søn
F:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
D:
14 apr. 1872
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Clemmensen
1840-1913
Christiane Clemmensen
F:
18 mar. 1840
Sunds s. (Skophus)
D:
14 apr. 1913
Hørup s. (Kjellerup)
Marcus Nicolai Clemmensen
1842-1896
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
19 apr. 1842
Sunds s. (Skophus)
D:
22 mar. 1896
Frederiksberg (privatklinik)
Martine Elisabeth Thomsen
1842-
Martine Elisabeth Thomsen
F:
25 mar. 1842
Ebeltoft
G:
25 mar. 1867
Hørup
Christian Clemmensen
1811-1894
Christian Clemmensen
F:
31 okt. 1811
Kattrup s. (Møballe)
D:
22 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerup)
Ane Mathea Monrad
1804-1888
Ane Mathea Monrad
F:
1 feb. 1804
Nebsager s. (Skerrildgård)
G:
25 mar. 1837
Søvind
D:
30 jun. 1888
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Thomsen
1774-1837
Christiane Thomsen
F:
18 apr. 1774
Brøns
D:
6 jan. 1837
Sunds s. (Skophus)
Niels Peter Clemmensen
1782-1816
Niels Peter Clemmensen
F:
31 mar. 1782
Assens
G:
15 okt. 1806
Viby (Fyn)
D:
19 feb. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Sophie Marie Thomsen
1777-
Sophie Marie Thomsen
F:
17 jun. 1777
Peter Christian Thomsen
1780-
Peter Christian Thomsen
F:
17 aug. 1780
Ancke Sophie Bjørn
1748-1802
Ancke Sophie Bjørn
F:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 maj 1802
Gl. Haderslev
Christen Thomsen
1725-1785
Christen Thomsen
F:
1725
G:
11 sep. 1767
D:
1785
Johan Christian von Jessen
1745-1801
Johan Christian von Jessen
F:
9 dec. 1745
G:
3 apr. 1790
D:
19 mar. 1801
Lorenz Nicolai Lorenzen
1813-1864
Lorenz Nicolai Lorenzen
F:
17 dec. 1813
Bov s. (Frydendal)
D:
TIDLIGST 1864
Trinke Elise Thomsen
1868-1952
Trinke Elise Thomsen
F:
2 sep. 1868
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
11 mar. 1952
Bov s. (Frøslev)
Carsten Gregersen
1861-1943
Carsten Gregersen
F:
6 dec. 1861
Hanved s. (Hyllerup)
G:
29 nov. 1889
Hanved
D:
1 aug. 1943
Bov s. (Frøslev)
Karsten Bjørn Thomsen
1870-1917
Karsten Bjørn Thomsen
F:
30 maj 1870
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
14 maj 1917
Hanved s. (Frøslev)
Anne Christine Møller
1877-1959
Anne Christine Møller
F:
22 feb. 1877
Hanved s. (Harrislee)
G:
23 apr. 1903
Hanved
D:
21 nov. 1959
Aabenraa (sygehuset)
Johannes Bjørn Thomsen
1872-1874
Johannes Bjørn Thomsen
F:
14 jan. 1872
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
15 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
Anne Cathrine Thomsen
1874-1887
Anne Cathrine Thomsen
F:
29 mar. 1874
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
29 apr. 1887
Hanved s. (Frøslev Kro)
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
1876-1936
Hannibal Viggo Bjørn Thomsen
F:
8 apr. 1876
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
18 jul. 1936
Sønderborg (Statshospitalet)
Mette Marie Thomsen
1878-1883
Mette Marie Thomsen
F:
1 apr. 1878
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 apr. 1883
Hanved s. (Frøslev Kro)
Ida Marie Margrethe Thomsen
1880-1967
Ida Marie Margrethe Thomsen
F:
18 mar. 1880
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
28 apr. 1967
Aabenraa
Christian Matthiesen
1872-1939
Christian Matthiesen
F:
14 mar. 1872
Hanved s. (Frøslev)
G:
29 nov. 1901
Hanved
D:
13 mar. 1939
Bov s. (Frøslev)
Johannes Bjørn Thomsen
1882-1889
Johannes Bjørn Thomsen
F:
30 jul. 1882
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jun. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Mariane Thomsen
1885-1964
Mariane Thomsen
F:
3 jan. 1885
Hanved s. (Frøslev Kro)
D:
2 jan. 1964
Aabenraa
Hans Skau
1880-1963
Hans Skau
F:
5 sep. 1880
Felsted s. (Tråsbøl)
G:
19 jun. 1908
Hanved
D:
30 jun. 1963
Ensted s. (Stubbæk)
Marianne Lorenzen
1844-1892
Marianne Lorenzen
F:
3 apr. 1844
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
15 dec. 1892
Hanved s. (Frøslev)
Karsten Thomsen
1837-1889
Karsten Thomsen
F:
28 maj 1837
Hanved s. (Frøslev Kro)
G:
31 okt. 1867
Bov
D:
29 okt. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Lorenz Lorenzen
1847-1870
Lorenz Lorenzen
F:
27 feb. 1847
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
11 jul. 1870
Bov s. (Frydendal Kro)
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1876-
Clara Cathrine Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
28 okt. 1876
Skive
Johannes Biørn Lorenzen
1878-1878
Johannes Biørn Lorenzen
F:
12 apr. 1878
Skive
D:
31 jul. 1878
Skive
Valborg Petra Lorenzen
1879-1964
Valborg Petra Lorenzen
F:
11 jun. 1879
Skive
D:
22 jan. 1964
Gentofte (Amtssygehuset)
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
1877-1934
Anton Peder Henrik Olsen Teiler
F:
2 mar. 1877
København (Skt. Pauls s.)
G:
11 feb. 1908
D:
16 jun. 1934
Ordrup s. (Skt. Lukas Stiftelsen)
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
1881-1944
Alfred Theodor Lorenzen, senere Biørn-Lorenzen
F:
27 feb. 1881
Skive
D:
29 okt. 1944
Nykøbing M.
Marie Beate Christine Sørensen
1889-1939
Marie Beate Christine Sørensen
F:
2 apr. 1889
Skive
G:
12 jun. 1910
Skive
D:
4 apr. 1939
Skive (sygehuset)
Rigmor Marie Lorenzen
1882-1883
Rigmor Marie Lorenzen
F:
10 maj 1882
Skive
D:
4 jan. 1883
Skive
Harald Ejnar Lorenzen
1883-1884
Harald Ejnar Lorenzen
F:
2 dec. 1883
Skive
D:
6 maj 1884
Skive
Emmy Marie Lorenzen
1888-ca. 1953
Emmy Marie Lorenzen
F:
24 dec. 1888
Skive
D:
ca. 1953
Peder Valdemar Marboe
1883-ca. 1974
Peder Valdemar Marboe
F:
11 mar. 1883
Hellerup
D:
ca. 1974
Guldager s. (Hjerting (plejehjem))
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
1891-1892
Ingeborg Elisabeth Lorenzen
F:
30 dec. 1891
Skive
D:
7 apr. 1892
Skive
Christian Erik Lorenzen
1893-1894
Christian Erik Lorenzen
F:
4 dec. 1893
Skive
D:
24 feb. 1894
Skive
Jes Lorenzen
1849-1911
Jes Lorenzen
F:
15 jun. 1849
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
27 jun. 1911
Frederiksberg (Skt. Lukas s.)
Erica Marie Nicolajevna Hansen
1852-1932
Erica Marie Nicolajevna Hansen
F:
10 nov. 1852
Bov
G:
24 nov. 1875
Sdr. Kongerslev
D:
6 apr. 1932
Viborg
Johannes Bjørn Lorenzen
1885-1966
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
4 maj 1885
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
9 mar. 1966
Aabenraa (sygehuset)
Anna Christine Clausen
1887-1963
Anna Christine Clausen
F:
31 aug. 1887
Hanved s. (Frøslev)
G:
5 jun. 1908
Bov
D:
23 dec. 1963
Bov s. (Frydendal Kro)
Asmus Hansen Lorenzen
1887-1945
Asmus Hansen Lorenzen
F:
1 nov. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
8 aug. 1945
Bov s. (Frydendal)
Christine Marie Festersen
1886-1956
Christine Marie Festersen
F:
23 sep. 1886
Tinglev s. (Terkelsbøl)
G:
5 jul. 1912
Bov
D:
24 jun. 1956
Broager s. (Skelde)
Johannes Bjørn Lorenzen
1852-1903
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
3 maj 1852
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
16 feb. 1903
Bov s. (Frydendal Kro)
Christine Eline Hansen
1854-1927
Christine Eline Hansen
F:
7 sep. 1854
Uge s. (Almstrup)
G:
22 jan. 1885
Bov
D:
23 feb. 1927
Bov s. (Frydendal)
Peter Lautrup Lorenzen
1856-1860
Peter Lautrup Lorenzen
F:
24 jun. 1856
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
5 mar. 1860
Bov s. (Frydendal Kr)
Johannes Bjørn Lorenzen
1816-1897
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
1 jan. 1816
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
13 mar. 1897
Bov s. (Frydendal Kro)
Anna Catharina Lorenzen
1818-1887
Anna Catharina Lorenzen
F:
22 aug. 1818
Holbøl s. (Vilsbæk)
G:
11 jun. 1843
Bov
D:
1 aug. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
Marianne Bjørn
1771-1839
Marianne Bjørn
F:
1771
Brøns s. (Astrupgård)
D:
22 dec. 1839
Bov s. (Frydendal Kro)
Lorenz Lorenzen
1785-1864
Lorenz Lorenzen
F:
21 jul. 1785
Tinglev s. (Bajstrup)
G:
6 feb. 1813
D:
25 aug. 1864
Bov s. (Frydendal Kro)
Nicolai Bjørn
1773-1788
Nicolai Bjørn
F:
1773
D:
5 sep. 1788
Andrea Christine Lorentzen
1825-
Andrea Christine Lorentzen
F:
18 jan. 1825
Gram
Martin Nissen Engel
1820-
Martin Nissen Engel
F:
28 feb. 1820
Koldby
G:
30 okt. 1856
Gram
Momke Marie Lorenzen
1800-1867
Momke Marie Lorenzen
F:
12 aug. 1800
Jyndevad
D:
8 jan. 1867
Haderslev
NN
Ernst Friderich Christian Thies
1828-1876
Ernst Friderich Christian Thies
F:
19 okt. 1828
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Andreas Frederik Gottlieb Thies
1858-
Andreas Frederik Gottlieb Thies
F:
14 mar. 1858
Hammelev
Momke Albine Helene Thies
1859-1902
Momke Albine Helene Thies
F:
2 nov. 1859
Hammelev
D:
3 aug. 1902
Vojens
Peder Paulus Thies
1862-
Peder Paulus Thies
F:
4 maj 1862
Hammelev
Andreas Lorentzen Thies
1831-1906
Andreas Lorentzen Thies
F:
24 apr. 1831
Gram s. (Skaugård)
D:
15 apr. 1906
Vojens
Anne Marie Schmidt
1824-1905
Anne Marie Schmidt
F:
29 mar. 1824
Ødis s.
G:
8 maj 1857
Hammelev
D:
9 nov. 1905
Vojens
Marie Jensen
Dominicus Schneider
1857-
Dominicus Schneider
F:
1857
G:
ca. 1889
Christine Marie Thies
1834-199
Christine Marie Thies
F:
15 apr. 1834
Haderslev
D:
TIDLIGST 199
New York
NN Jensen
Momke Maria Thies
1859-1860
Momke Maria Thies
F:
12 jul. 1859
Bevtoft s. (Hyrup)
D:
15 aug. 1860
Hammelev
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
11 jun. 1860
Hammelev
D:
11 jun. 1860
Hammelev
Momke Marie Thies
1861-1861
Momke Marie Thies
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
6 sep. 1861
Hammelev
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
20 jul. 1861
Hammelev
D:
20 jul. 1861
Hammelev
Nicolai Biørn Thies
1836-1876
Nicolai Biørn Thies
F:
14 jul. 1836
Haderslev
D:
TIDLIGST 1876
Anne Lagoni
ca. 1828-
Anne Lagoni
F:
ca. 1828
Bevtoft s. (Hyrup)
G:
21 jan. 1859
Bevtoft
Anders Frederik Andersen
1863-1900
Anders Frederik Andersen
F:
2 maj 1863
Gl. Haderslev
D:
TIDLIGST 1900
Jacob Christian Andersen
1865-1866
Jacob Christian Andersen
F:
26 apr. 1865
Gl. Haderslev s. (Ll. Papegøj)
D:
7 sep. 1866
Gl. Haderslev s. (Renden)
Anne Marie Christine Andersen
1867-1869
Anne Marie Christine Andersen
F:
1 jan. 1867
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 okt. 1869
Gl. Haderslev s. (Renden)
Sophie Caroline Louise Andersen
1873-
Sophie Caroline Louise Andersen
F:
1 jun. 1873
Haderslev
Claus Schuldt
Gregers Adam Andreas Andersen
1875-1878
Gregers Adam Andreas Andersen
F:
26 apr. 1875
Haderslev
D:
2 nov. 1878
Haderslev
Oline Andersen
1877-
Oline Andersen
F:
19 apr. 1877
Haderslev
Alvine Andersen
1879-
Alvine Andersen
F:
15 jan. 1879
Haderslev
Adam Andersen
1883-1914
Adam Andersen
F:
25 jan. 1883
Haderslev
D:
13 okt. 1914
Meerandré, Belgien
Sophia Caroline Louise Thies
1839-1890
Sophia Caroline Louise Thies
F:
14 maj 1839
Haderslev
D:
29 aug. 1890
Haderslev
Jacob Andersen
1838-1900
Jacob Andersen
F:
22 jul. 1838
Volsted s.
G:
1 dec. 1864
Gl. Haderslev
D:
31 aug. 1900
Haderslev
Niels Lorentzen Thies
1847-1876
Niels Lorentzen Thies
F:
13 mar. 1847
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Friederich Gottlieb Thies
1789-1876
Friederich Gottlieb Thies
F:
6 okt. 1789
Magdeburg
G:
21 maj 1828
Haderslev
D:
1 maj 1876
Haderslev (arbejdshuset)
Anne Christine Aagaard
1836-1912
Anne Christine Aagaard
F:
5 apr. 1836
Gram
D:
5 nov. 1912
Gram; ugift
Anne Marie Aagaard
1838-1873
Anne Marie Aagaard
F:
30 nov. 1838
Gram
D:
2 mar. 1873
Gram; ugift
Charlotte Lorenzen
1802-1872
Charlotte Lorenzen
F:
25 jul. 1802
Gram
D:
30 maj 1872
Gram
Mads Hansen Aagaard
1803-1884
Mads Hansen Aagaard
F:
14 apr. 1803
Gram s. (Kastrup)
G:
2 feb. 1836
Gram
D:
12 dec. 1884
Gram
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
1844-1884
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
F:
22 aug. 1844
Ødis s.
D:
3 okt. 1884
Hoptrup s. (Stenbjerg)
Johanne Nikoline Lorenzen
1804-1881
Johanne Nikoline Lorenzen
F:
5 aug. 1804
Gram
D:
25 aug. 1881
Gram
NN
Christoph Edvard Bløcker
1815-1877
Christoph Edvard Bløcker
F:
19 okt. 1815
Anhof i Holsten
G:
19 okt. 1853
Vorbasse
D:
24 sep. 1877
Ødsted s. (Rugsted)
Dødfødt barn
1838-1838
Dødfødt barn
F:
27 apr. 1838
Jyndevad
D:
27 apr. 1838
Jyndevad
Anna Marie Lorenzen
1806-1838
Anna Marie Lorenzen
F:
17 aug. 1806
Gram
D:
27 apr. 1838
Jyndevad
Boy Pedersen
ca. 1804-1852
Boy Pedersen
F:
ca. 1804
G:
15 maj 1837
Gram
D:
27 apr. 1852
Jyndevad
Nicolai Carl Christian Henningsen
1835-1839
Nicolai Carl Christian Henningsen
F:
21 aug. 1835
Skovby s. (Harritslevgård)
D:
3 nov. 1839
Åstrup s. (Åstrupgård)
Morten Sørensen Biel
1876-1946
Morten Sørensen Biel
F:
12 mar. 1876
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
21 maj 1946
Vodder s. (Frifelt)
Johanne Marie Hansen
1881-1914
Johanne Marie Hansen
F:
3 apr. 1881
Lintrup s.
G:
11 mar. 1904
Hoptrup
D:
12 dec. 1914
Lintrup s. (Dover Mark)
Anna Christine Lauritsen
1885-1964
Anna Christine Lauritsen
F:
18 jun. 1885
Egen s. (Dyndved)
D:
20 okt. 1964
Egen s. (Guderup)
Nicolai Christian Biel
1880-1945
Nicolai Christian Biel
F:
17 jul. 1880
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
D:
16 sep. 1945
Aabenraa
Mette Marie Paulsen
1883-1943
Mette Marie Paulsen
F:
6 nov. 1883
Øster Løgum s.
G:
6 nov. 1903
Hoptrup
D:
12 jun. 1943
Aabenraa
Theodora Sophie Henningsen
1838-1900
Theodora Sophie Henningsen
F:
2 sep. 1838
Sdr. Stenderup s. (Varmark)
D:
1 apr. 1900
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Søren Mortensen Biel
1843-1905
Søren Mortensen Biel
F:
23 feb. 1843
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
G:
2 jul. 1875
Hoptrup
D:
2 jul. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
1840-1927
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
F:
19 dec. 1840
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
29 jun. 1927
Minnesota (Washington County, Stillwater)
Gunde Mortensen Henningsen
1868-1951
Gunde Mortensen Henningsen
F:
14 sep. 1868
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
28 mar. 1951
Stillwater, Minnesota, USA
Mathilda Jaeger
-1915
Mathilda Jaeger
G:
14 sep. 1904
Stillwater, Minnesota, USA
D:
1915
Stillwater, Minnesota, USA
Anne Marie Henningsen
1869-1911
Anne Marie Henningsen
F:
16 nov. 1869
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
26 aug. 1911
Nr. Løgum s. (V. Terp)
Hans Christian Truelsen
1859-1934
Hans Christian Truelsen
F:
28 aug. 1859
Nr. Løgum s. (Landeby)
D:
3 feb. 1934
Toftlund
Nicolai Christian Henningsen
1871-1969
Nicolai Christian Henningsen
F:
31 aug. 1871
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
1965/69
Stillwater, Minnesota, USA
Alma Rehder
1883-1969
Alma Rehder
F:
7 aug. 1883
D:
16 okt. 1969
Caroline Christine Henningsen
1873-1895
Caroline Christine Henningsen
F:
4 nov. 1873
Lintrup s. (Tornum Mark)
D:
1895
USA
Jesper Madsen Henningsen
1875-1875
Jesper Madsen Henningsen
F:
23 feb. 1875
Sønder-Hygum
D:
1 apr. 1875
Sønder-Hygum
Jesper Madsen Henningsen
1876-1960
Jesper Madsen Henningsen
F:
20 maj 1876
Sønder-Hygum
D:
22 apr. 1960
Lintrup
Caroline Nielsen
1883-1963
Caroline Nielsen
F:
1 jun. 1883
Hjortlund s.
D:
30 sep. 1963
Lintrup
Kirstine Margrethe Henningsen
1879-
Kirstine Margrethe Henningsen
F:
1 jun. 1879
Lintrup s. (Tornum)
Hugo Bernhard Schmidt
1877-1913
Hugo Bernhard Schmidt
F:
24 mar. 1877
Bramstedt
G:
26 okt. 1907
Hamborg
D:
SENEST 1913
Christine Nicoline Henningsen
1881-1961
Christine Nicoline Henningsen
F:
5 okt. 1881
Lintrup s. (Tornum)
D:
2 jan. 1961
Sønder-Hygum
Peter Andersen Petersen
1878-1956
Peter Andersen Petersen
F:
22 feb. 1878
Døstrup s. (Drengsted)
G:
13 aug. 1904
Sønder-Hygum
D:
1 nov. 1956
Sønder-Hygum
Hans Madsen Henningsen
1883-1918
Hans Madsen Henningsen
F:
15 jul. 1883
Lintrup s. (Tornum)
D:
15 jun. 1918
Tèle-en-Tardenois ved Reims
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
1885-1957
Johanne Nicoline Wilhelmine Henningsen
F:
11 dec. 1885
Lintrup s. (Tornum)
D:
21 maj 1957
Hygum s. (Brøstrup)
Søren Hansen Larsen
1884-1962
Søren Hansen Larsen
F:
30 dec. 1884
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
11 jul. 1913
Hygum
D:
12 jun. 1962
Hygum s. (Brøstrup)
Andreas Carl Henningsen
1842-1911
Andreas Carl Henningsen
F:
3 jul. 1842
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
9 dec. 1911
Hygum s. (Hygum Mark)
Marie Kirstine Gundesen
1845-1913
Marie Kirstine Gundesen
F:
30 maj 1845
Lintrup s. (Tornum)
G:
12 apr. 1868
Lintrup
D:
26 dec. 1913
Brøstrup
Jens Jørgen Henningsen
1878-1916
Jens Jørgen Henningsen
F:
1 apr. 1878
Lintrup
D:
5 apr. 1916
Hellum, Flandern
Anne Christine Madsen
1881-1964
Anne Christine Madsen
F:
8 jul. 1881
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
9 jun. 1903
Løjt
D:
5 sep. 1964
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
Nicolai Christian Henningsen
1880-
Nicolai Christian Henningsen
F:
9 dec. 1880
Lintrup s.
Carolus Christian Henningsen
1883-1962
Carolus Christian Henningsen
F:
30 sep. 1883
Lintrup s.
D:
SENEST 1962
South Dakota, USA
Ella
Anna Marie Henningsen
1888-1962
Anna Marie Henningsen
F:
15 mar. 1888
Lintrup s.
D:
7 maj 1962
Lintrup
Viggo Nicolai Henningsen
1890-1964
Viggo Nicolai Henningsen
F:
18 aug. 1890
Lintrup s.
D:
19 aug. 1964
Savanna, Illinois, USA
Clara Quenser
-1974
Clara Quenser
G:
19 jul. 1952
D:
28 sep. 1974
Peter Henningsen
1844-1929
Peter Henningsen
F:
17 jun. 1844
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
19 maj 1929
Lintrup s.
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
1849-1934
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
F:
16 jul. 1849
Lintrup
G:
26 mar. 1878
Lintrup
D:
6 dec. 1934
Lintrup s.
Christian Henningsen
1847-1912
Christian Henningsen
F:
1 jul. 1847
Højrup s. (Gjelstoft)
D:
15 jan. 1912
Stillwater; ugift
Clara Eline Henningsen
1888-1969
Clara Eline Henningsen
F:
27 maj 1888
Assens
D:
nov. 1969
Frederiksberg
Axel Jakob Herman Waldorf
1885-1934
Axel Jakob Herman Waldorf
F:
31 aug. 1885
Frederiksberg
G:
31 aug. 1913
Frederiksberg (Lukas)
D:
3 mar. 1934
Frederiksberg
Christine Marie Henningsen
1851-1919
Christine Marie Henningsen
F:
19 aug. 1851
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
12 sep. 1919
Flensborg
Peter Ovesen
Peter Ovesen
G:
TIDLIGST 1889
Flensborg
Caroline Christine Lorenzen
1808-1880
Caroline Christine Lorenzen
F:
23 sep. 1808
Gram
D:
10 nov. 1880
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Nicolai Christian Henningsen
1806-1885
Nicolai Christian Henningsen
F:
1806
Sørup s. i Angeln (Barg)
G:
26 apr. 1838
Fovslet
D:
28 mar. 1885
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Friederich Carl Christian Riedell
1864-1866
Friederich Carl Christian Riedell
F:
6 jul. 1864
Øsby
D:
16 jan. 1866
Øsby
Friederich Carl Christian Riedell
1867-1938
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 mar. 1867
Øsby
D:
6 jun. 1938
Sønderborg
Christine Ottesgaard
1872-1937
Christine Ottesgaard
F:
3 feb. 1872
Løjt s. (Stollig)
G:
28 nov. 1897
Øsby
D:
4 jun. 1937
Vejen (under besøg hos datter)
Dødfødt søn
1868-1868
Dødfødt søn
F:
16 aug. 1868
Øsby
D:
16 aug. 1868
Øsby
Peter Hansen Riedell
1869-1952
Peter Hansen Riedell
F:
8 dec. 1869
Øsby
D:
16 dec. 1952
Danbury, Connecticut, USA
Marie Jacobine Martine Hansen
1873-1959
Marie Jacobine Martine Hansen
F:
2 jan. 1873
Øsby s. (Råde)
G:
11 apr. 1897
New York, USA
D:
20 jan. 1959
Danbury, Connecticut, USA
Mette Kirstine Kathrine Riedell
1872-
Mette Kirstine Kathrine Riedell
F:
19 mar. 1872
Øsby
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
1874-1944
Andrea Marie Wilhelmine Riedell
F:
28 mar. 1874
Øsby
D:
26 feb. 1944
Haderslev (sygehuset)
Ernst Richardt Reich
1875-1931
Ernst Richardt Reich
F:
12 maj 1875
Baumgarth, Østpreussen
G:
17 sep. 1907
Øsby
D:
24 mar. 1931
Øsby
Anne Kirstine Riedell
1876-1948
Anne Kirstine Riedell
F:
16 jan. 1876
Øsby
D:
30 jan. 1948
Haderslev (sygehuset)
Iver Hansen Møller
1874-1961
Iver Hansen Møller
F:
2 mar. 1874
Halk s. (Hejsager)
G:
28 okt. 1902
Øsby
D:
21 sep. 1961
Øsby
Friederich Ludwig Riedell
1834-1903
Friederich Ludwig Riedell
F:
24 apr. 1834
Bredstedt
D:
12 mar. 1903
Haderslev (sygehuset)
Anna Kjestine Møller
1833-1910
Anna Kjestine Møller
F:
11 feb. 1833
Halk
G:
20 nov. 1863
Øsby
D:
6 jan. 1910
Øsby
Caroline Marie Louise Riedell
1835-
Caroline Marie Louise Riedell
F:
25 okt. 1835
Bredstedt
Heinrich Petersen
Andrea Caroline Christine Riedell
1837-1887
Andrea Caroline Christine Riedell
F:
12 dec. 1837
Bredstedt
D:
SENEST 1887
; Ugift
Charles F. Thomsen
1868-
Charles F. Thomsen
F:
nov. 1868
New York, USA
William G. Thomsen
1870-
William G. Thomsen
F:
mar. 1870
New York, USA
Minnie Thomsen
1873-
Minnie Thomsen
F:
1873
New York, USA
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
1840-1897
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
F:
2 jan. 1840
Bredstedt
D:
1897
New York
Karl\Charles ? Thomsen
Karl\Charles ? Thomsen
G:
1868
New York
Frederikke Caroline Andrea Riedell
1863-
Frederikke Caroline Andrea Riedell
F:
1863
Bredstedt
Dorothea Marie Riedell
1865-
Dorothea Marie Riedell
F:
14 jan. 1865
Bredstedt
Andreas Daniel Heinrich Riedell
1875-1875
Andreas Daniel Heinrich Riedell
F:
4 apr. 1875
Bredstedt
D:
28 apr. 1875
Bredstedt
Andrea Marie Riedell
1878-1878
Andrea Marie Riedell
F:
2 maj 1878
Bredstedt
D:
9 maj 1878
Bredstedt
Friederich Carl Christian Riedell
1842-1889
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 jan. 1842
Bredstedt
D:
TIDLIGST 1889
Christina Paulsen
ca. 1839-
Christina Paulsen
F:
ca. 1839
Andreas Johan Heinrich Riedell
1844-1851
Andreas Johan Heinrich Riedell
F:
4 jan. 1844
Bredstedt
D:
10 feb. 1851
Bredstedt
Helena Riedell
1872-1910
Helena Riedell
F:
1872
New York
D:
SENEST 1910
Mary Riedell
1880-
Mary Riedell
F:
1880
New York
Friederich Charles Riedell
1882-1936
Friederich Charles Riedell
F:
1882
New York
D:
1936
Connecticut
Robert Rudolf Riedell
1887-1941
Robert Rudolf Riedell
F:
1887
New York
D:
1941
Brooklyn, New York
Charlotte M. Neil
1888-1927
Charlotte M. Neil
F:
1888
Brooklyn, New York
G:
ca. 1907
New York
D:
1927
Brooklyn, New York
Arnold Marquardt Riedell
1891-1917
Arnold Marquardt Riedell
F:
1891
New York
D:
1917
Brooklyn, New York
Arnold Ludwig Riedell
1846-1922
Arnold Ludwig Riedell
F:
4 apr. 1846
Bredstedt
D:
1922
Brooklyn
Sabina Friederikke Burger
1850-1923
Sabina Friederikke Burger
F:
1850
Fuerth i Bayern
G:
1871
New York
D:
1923
Brooklyn
Wilhelm Georg Sophus Riedell
1849-1915
Wilhelm Georg Sophus Riedell
F:
19 jul. 1849
Bredstedt
D:
1915
New York
Pauline Catherina Riedell
1852-1855
Pauline Catherina Riedell
F:
13 mar. 1852
Bredstedt
D:
25 jun. 1855
Bredstedt
Andreas Johan Peder Riedell
1855-1928
Andreas Johan Peder Riedell
F:
6 nov. 1855
Bredstedt
D:
1928
Brooklyn
NN Marich
1853-
NN Marich
F:
1853
Tyskland
G:
1878
New York
Andrea Marie Lorenzen
1813-1887
Andrea Marie Lorenzen
F:
17 okt. 1813
Gram
D:
30 okt. 1887
Bredstedt
Carl Christian Riedell
1797-1862
Carl Christian Riedell
F:
4 apr. 1797
Skanderborg
G:
2 jun. 1833
Bredstedt
D:
2 dec. 1862
Bredstedt
Anne Elisabeth Heitmann
1871-1877
Anne Elisabeth Heitmann
F:
13 maj 1871
Kolstrup
D:
12 nov. 1877
Kolstrup
Daniel Kynnemann Heitmann
1873-ca. 1888
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
11 feb. 1873
Kolstrup
D:
ca. 1888
søs; druknet
Johan Henrik Heitmann
1875-1914
Johan Henrik Heitmann
F:
18 jan. 1875
Kolstrup
D:
SENEST 1914
Harald Petersen Heitmann
1876-ca. 1933
Harald Petersen Heitmann
F:
27 dec. 1876
Kolstrup
D:
ca. 1933
Argentina
Anna Marie Elisabeth Heitmann
1878-1918
Anna Marie Elisabeth Heitmann
F:
28 mar. 1878
Kolstrup
D:
7 mar. 1918
Aabenraa
Valdemar Heitmann
1881-
Valdemar Heitmann
F:
17 mar. 1881
Kolstrup
Christine Charlotte Heitmann
1882-ca. 1940
Christine Charlotte Heitmann
F:
4 aug. 1882
Kolstrup
D:
ca. 1940
Flensborg
Andreas Lorentzen Heitmann
1883-
Andreas Lorentzen Heitmann
F:
30 dec. 1883
Kolstrup
Catharina Christense Kynnemann Heitmann
1885-1969
Catharina Christense Kynnemann Heitmann
F:
4 dec. 1885
Kolstrup
D:
6 jul. 1969
Rise s. (Rødekro)
Laurids Madsen
1876-1966
Laurids Madsen
F:
26 aug. 1876
Rise s. (Lunderup)
G:
16 nov. 1917
Aabenraa
D:
1 jan. 1966
Rise s. (Rødekro)
Rudolph Heitmann
1887-1917
Rudolph Heitmann
F:
2 okt. 1887
Kolstrup
D:
1917
Nordsøen; druknet
Henrik Knud Heitmann
1888-1914
Henrik Knud Heitmann
F:
18 okt. 1888
Kolstrup
D:
TIDLIGST 1914
Daniel Kynnemann Heitmann
1891-1898
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
21 jun. 1891
Kolstrup
D:
21 jan. 1898
Kolstrup
Christine Marie Lorentzen
1849-1924
Christine Marie Lorentzen
F:
22 sep. 1849
Gram
D:
11 feb. 1924
Aabenraa
Daniel Kynnemann Heitmann
1828-1914
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
1828
København
G:
22 apr. 1871
Gram
D:
20 jan. 1914
Aabenraa
Elise Levinsen
1876-1965
Elise Levinsen
F:
3 apr. 1876
Mern
D:
9 aug. 1965
Frederiksberg
Alfred Theodor Ewald
1874-1923
Alfred Theodor Ewald
F:
19 jul. 1874
G:
3 jul. 1900
Gørlev
D:
29 jun. 1923
Nykøbing S. (amtssygehuset)
Anna Kirstine Levinsen
1882-1910
Anna Kirstine Levinsen
F:
7 apr. 1882
Sønderup
D:
TIDLIGST 1910
Johan Henrik Levinsen
1885-1965
Johan Henrik Levinsen
F:
18 jan. 1885
Sønderup
D:
16 aug. 1965
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Anna Dorthea Johansen
1882-1931
Anna Dorthea Johansen
F:
21 aug. 1882
G:
26 okt. 1908
Gørlev
D:
30 dec. 1931
Hellerup
Selma Davidsen
-1964
Selma Davidsen
D:
1 apr. 1964
Rungsted (hvilehjemmet Caritas)
Carsten Immanuel Levinsen
1886-1989
Carsten Immanuel Levinsen
F:
17 nov. 1886
Sønderup
D:
21 jul. 1989
Silkeborg
Anni Oline Kirstine Larsen
1894-1972
Anni Oline Kirstine Larsen
F:
17 jan. 1894
Magleby s. (Busemarke) på Møn
G:
19 okt. 1920
Asminderød
D:
9 nov. 1972
Silkeborg
Theodor Wilhelm Levinsen
1887-1957
Theodor Wilhelm Levinsen
F:
28 nov. 1887
Sønderup
D:
10 feb. 1957
Allerød
Astrid Andersen
-1981
Astrid Andersen
D:
1981
Gentofte
Mette Marie Lorentzen
1851-1936
Mette Marie Lorentzen
F:
25 feb. 1851
Gram
D:
15 jun. 1936
Frederiksberg
Henrik Immanuel Levinsen
1848-1923
Henrik Immanuel Levinsen
F:
16 feb. 1848
København
G:
26 jun. 1875
Gram
D:
20 jan. 1923
Frederiksberg
Axel Christian Christensen
1878-
Axel Christian Christensen
F:
mar. 1878
Atlantic, Iowa, USA
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
1879-1917
Henrik Valdemar (Henry Wilhelm) Christensen
F:
okt. 1879
Atlantic, Iowa, USA
D:
TIDLIGST 1917
Esther (Asta) Christine Christensen
1881-1931
Esther (Asta) Christine Christensen
F:
2 okt. 1881
Atlantic, Iowa, USA
D:
29 sep. 1931
Omaha, Nebraska, USA
Herbert S. Tyler
1884-1938
Herbert S. Tyler
F:
7 sep. 1884
New Holland, Ohio, USA
G:
6 okt. 1906
D:
29 sep. 1938
Omaha, Nebraska, USA
Andrea Christine Lorentzen
1854-1900
Andrea Christine Lorentzen
F:
16 aug. 1854
Gram
D:
14 sep. 1900
Hastings, Nebraska, USA
Christian Mathias Christensen
1853-1917
Christian Mathias Christensen
F:
29 apr. 1853
Dedsbøl
G:
1877
USA
D:
TIDLIGST 1917
USA
Andreas Lorentzen
1856-1914
Andreas Lorentzen
F:
26 jul. 1856
Gram
D:
21 okt. 1914
Upland i Nebraska; ugift
Anna Christense Lorentzen
1859-1900
Anna Christense Lorentzen
F:
11 jun. 1859
Gram
D:
6 nov. 1900
Flensborg (diakonissestiftelsen); ugift
Johannes Henrik Johansen Lund
1894-1979
Johannes Henrik Johansen Lund
F:
23 jan. 1894
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
29 jul. 1979
Frederiksberg
Anne Dorthea Nissen
1894-1979
Anne Dorthea Nissen
F:
28 nov. 1894
Moltrup s. (Bramdrup)
G:
23 jun. 1923
Helsingør (Skt. Olai)
D:
21 jul. 1979
Frederiksberg
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
1895-1972
Ellen Marie Anne Kirstine Lund
F:
10 okt. 1895
Gl. Haderslev s. (Renden)
D:
31 dec. 1972
Frederiksberg (Lindevang s.)
Charlotte Anne Marie Lund
1897-1980
Charlotte Anne Marie Lund
F:
27 apr. 1897
Gl. Haderslev
D:
1 feb. 1980
Helsingør
Anne Kristine Lund
1898-1984
Anne Kristine Lund
F:
23 nov. 1898
Gl. Haderslev
D:
17 sep. 1984
Frederiksberg
Johannes Mikkelsen Lund
1900-1983
Johannes Mikkelsen Lund
F:
21 nov. 1900
Haderslev
D:
3 jan. 1983
Haderslev (sygehuset)
Maja Marie Nielsen
1903-1997
Maja Marie Nielsen
F:
8 sep. 1903
Tjørnemarke (Møn)
G:
21 nov. 1939
Hellerup
D:
1 aug. 1997
Haderslev (plejehjem)
Marie Magdalene Lund
1902-1988
Marie Magdalene Lund
F:
5 jan. 1902
Haderslev
D:
6 apr. 1988
Haderslev
Peter Andreas Lund
1903-1903
Peter Andreas Lund
F:
8 jan. 1903
Haderslev
D:
1 feb. 1903
Haderslev
Poul Lund
1904-1904
Poul Lund
F:
14 mar. 1904
Haderslev
D:
24 okt. 1904
Haderslev
Poula Lydia Lund
1905-1982
Poula Lydia Lund
F:
12 sep. 1905
Haderslev
D:
20 jul. 1982
Frederiksberg
William Friis
1902-1993
William Friis
F:
4 feb. 1902
Hellerup
D:
9 feb. 1993
Frederiksberg (Flintholm s.)
Kai Lund
1908-1977
Kai Lund
F:
26 feb. 1908
Haderslev
D:
4 nov. 1977
Snekkersten
Else Hansen
Dødfødt søn
1910-1910
Dødfødt søn
F:
28 jun. 1910
Haderslev
D:
28 jun. 1910
Haderslev
Johanne Cathrine Lorentzen
1864-1950
Johanne Cathrine Lorentzen
F:
15 nov. 1864
Gram
D:
5 okt. 1950
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
1863-1947
Johannes Johansen Lund
F:
10 jul. 1863
Harreby
G:
14 apr. 1893
Gram
D:
19 nov. 1947
Snekkersten
Johan Henrik Lorenzen
1816-1901
Johan Henrik Lorenzen
F:
2 feb. 1816
Gram
D:
21 maj 1901
Gram
Anne Kirstine Andersdatter
1821-1892
Anne Kirstine Andersdatter
F:
18 nov. 1821
Døstrup s. (Lovrup)
G:
18 nov. 1848
Gram
D:
2 jul. 1892
Gram (sygehuset)
Christine Marie Bjørn
1775-1852
Christine Marie Bjørn
F:
4 nov. 1775
Astrupgård
D:
3 apr. 1852
Gram
Andreas Lorenzen
1765-1816
Andreas Lorenzen
F:
2 jun. 1765
G:
8 feb. 1800
Burkal
D:
20 mar. 1816
Gram
Peter Christian Bjørn
ca. 1780-1824
Peter Christian Bjørn
F:
ca. 1779/80
D:
15 jun. 1824
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
1836-1918
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
F:
16 nov. 1836
København
D:
25 mar. 1918
Helsingør
Johan Carl Jutting
-1883
Johan Carl Jutting
G:
10 sep. 1868
D:
2 mar. 1883
Helsingør
Iwan Stanislaus Gottlieb
1870-1917
Iwan Stanislaus Gottlieb
F:
20 feb. 1870
Rusland
D:
1917
Tashkent
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
1873-1965
Maria (Manja) Wilhelmine Gottlieb
F:
23 mar. 1873
Bialystok, Polen
D:
1965
Taubenberg, Polen
Johan Jacob Eysymontt
1865-1927
Johan Jacob Eysymontt
F:
1865
G:
4 aug. 1896
Tallin, Estland
D:
1927
Eugen Victor Gottlieb
1874-
Eugen Victor Gottlieb
F:
2 maj 1874
Angelika Anjuta Gottlieb
1876-
Angelika Anjuta Gottlieb
F:
14 okt. 1876
Rusland
D:
Skt. Petersborg, Rusland
Gotthard Schreiber
Carl Vincent Gottlieb
1879-1936
Carl Vincent Gottlieb
F:
9 sep. 1879
Rusland
D:
8 aug. 1936
Stocksund, Sverige
Martha Margrethe Tingberg
1880-1973
Martha Margrethe Tingberg
F:
9 maj 1880
Göteborg
G:
28 maj 1910
Göteborg
D:
6 okt. 1973
Skarpnäck, Sverige
Valdemar Gottlieb
1885-1938
Valdemar Gottlieb
F:
1885
D:
1938
Leningrad
Maria Schreiber
1879-
Maria Schreiber
F:
1879
Skt. Petersborg
Anton Gottlieb
1888-
Anton Gottlieb
F:
20 maj 1888
Tallin, Estland
Berta Schreiber
1881-1941
Berta Schreiber
F:
1881
D:
1941
Hans Vincenz Gottlieb
1838-1914
Hans Vincenz Gottlieb
F:
17 maj 1838
Nyborg
D:
1914
Malmø
Julie Krajenska
1850-1907
Julie Krajenska
F:
1850
Polen
G:
2 sep. 1867
D:
1907
Ludvig Vilhelm Gottlieb
1840-1861
Ludvig Vilhelm Gottlieb
F:
5 feb. 1840
København
D:
sep. 1861
Nordsøen (gik ned med et skib)
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
1865-1939
Charlotte Vilhelmine Mathilde Moltke
F:
2 aug. 1865
København
D:
1 jan. 1939
København
Carl Johan Otto Moltke
1866-1948
Carl Johan Otto Moltke
F:
25 sep. 1866
København
D:
1948
San Francisco, USA
Otto August Heinrich Moltke
1868-1922
Otto August Heinrich Moltke
F:
3 jun. 1868
København (Garnisons s.)
D:
22 jul. 1922
Elisabeth Marie Hansen
1876-1941
Elisabeth Marie Hansen
F:
31 maj 1876
Glostrup
G:
24 aug. 1895
København
D:
1941
Louis Helmuth Otto Moltke
1871-1871
Louis Helmuth Otto Moltke
F:
12 jul. 1871
København (Garnisons s.)
D:
16 dec. 1871
København (Garnisons s.)
Fritze Marie Louise Moltke
1873-1937
Fritze Marie Louise Moltke
F:
29 jan. 1873
København (Garnisons s.)
D:
1 aug. 1937
København (Helligånds s.)
Augusta Moltke
1875-1958
Augusta Moltke
F:
8 maj 1875
København (Garnisons s.)
D:
16 okt. 1958
København (Vor Frelser s.)
Gotfred Schmedes
1873-1951
Gotfred Schmedes
F:
14 jun. 1873
Gentofte
G:
5 nov. 1910
København
D:
13 jun. 1951
København (Vor Frue s.)
Louise Augusta Gottlieb
1842-1875
Louise Augusta Gottlieb
F:
4 jan. 1842
Nyborg
D:
20 maj 1875
København
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
1827-1897
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
F:
9 nov. 1827
G:
16 maj 1863
D:
20 sep. 1897
Udøbt søn
1843-1843
Udøbt søn
F:
9 sep. 1843
København
D:
21 okt. 1843
København
Emil Alexis Gottlieb
1845-1877
Emil Alexis Gottlieb
F:
31 jan. 1845
København
D:
4 nov. 1877
Rønne
Angelisa Gottlieb
1846-1933
Angelisa Gottlieb
F:
27 nov. 1846
København
D:
22 nov. 1933
Linköping, Sverige
Karl Lentzner
-1905
Karl Lentzner
G:
1 maj 1890
Helsingør
D:
1905
Augusta Elisabeth Gottlieb
1880-1965
Augusta Elisabeth Gottlieb
F:
19 maj 1880
Kristberg s. (Hälla)
D:
12 jan. 1965
Örgryte
Carl Frederik Jakob Forsell
1877-1968
Carl Frederik Jakob Forsell
F:
1877
D:
1968
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
1881-1971
Ester Vilhelmine Angelica Gottlieb
F:
31 aug. 1881
Kristberg s. (Hälla)
D:
5 feb. 1971
Danderyd
Carl Gustav Forsell
1876-1952
Carl Gustav Forsell
F:
1876
D:
1952
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
1884-1978
Carl Johan Torsten Emil Gottlieb
F:
26 jan. 1884
Kristberg s. (Hälla)
D:
1978
Stockholm
Anne Charlotte Crone
1885-1971
Anne Charlotte Crone
F:
26 jul. 1885
G:
17 okt. 1908
København
D:
15 jan. 1971
Johan Gottlieb
1849-1913
Johan Gottlieb
F:
5 jan. 1849
København
D:
28 sep. 1913
Kristberg s. (Hälla), Sverige
Frederikke Elisabeth Bergstedt
1855-1948
Frederikke Elisabeth Bergstedt
F:
5 feb. 1855
Stockholm
G:
18 jun. 1879
København (Holmens k.)
D:
13 nov. 1948
Stockholm
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
1815-1892
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
F:
29 mar. 1815
Odense
D:
25 apr. 1892
København (Holmens s.)
Johan Ludvig Gottlieb
1809-1886
Johan Ludvig Gottlieb
F:
11 aug. 1809
København (Holmens s.)
G:
23 sep. 1835
Nyborg
D:
18 nov. 1886
København (Holmens s.)
Hans Outzen Bjørn
1777-1843
Hans Outzen Bjørn
F:
14 dec. 1777
D:
15 maj 1843
Søllerød s. (Frydenlund)
Karen Dorthe Henriette von Westen
1778-1850
Karen Dorthe Henriette von Westen
F:
1778
G:
13 jan. 1814
D:
1850
Johannes Nicolai Bjørn
1751-1786
Johannes Nicolai Bjørn
F:
1751
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1786
Brøns s. (Astrupgård)
Anne Marie Schmidt
1752-1827
Anne Marie Schmidt
F:
9 jul. 1752
G:
11 sep. 1770
D:
24 apr. 1827
Mette Kirstine Stæhr
1786-1807
Mette Kirstine Stæhr
F:
1786
D:
25 jun. 1807
Tårnby s. (Kastrup)
Agnethe Stæhr
1789-1841
Agnethe Stæhr
F:
1789
D:
20 nov. 1841
København
Anne Christine Bjørn
1753-1826
Anne Christine Bjørn
F:
1753
Brøns s. (Astrupgård)
D:
24 okt. 1826
København
Jørgen Stæhr
1747-1807
Jørgen Stæhr
F:
1747
G:
1784
D:
17 maj 1807
Christine Regine Bjørn
ca. 1789-
Christine Regine Bjørn
F:
ca. 1789
Guineakysten
Wilhelmine Bjørn
ca. 1791-
Wilhelmine Bjørn
F:
ca. 1791
Guineakysten
Andreas Riggelsen Bjørn
1755-1821
Andreas Riggelsen Bjørn
F:
4 jan. 1755
Brøns s. (Astrupgård)
D:
19 maj 1821
København
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
1769-1792
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
F:
2 nov. 1769
København
G:
28 feb. 1788
København
D:
23 sep. 1792
Guineakysten
Marie Hanne Christine Bjørn
1800-1820
Marie Hanne Christine Bjørn
F:
19 maj 1800
København
D:
11 jun. 1820
Josephine Emilie Bjørn
1807-1888
Josephine Emilie Bjørn
F:
18 okt. 1807
København
D:
6 jan. 1888
København
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
1804-1829
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
F:
17 nov. 1804
Kiel
G:
12 dec. 1829
København
D:
19 dec. 1829
København
Marie Helene Christine Rudolph
1778-1847
Marie Helene Christine Rudolph
F:
1778
D:
1847
København
Else Marie Bjørn
1758-1773
Else Marie Bjørn
F:
28 aug. 1758
Brøns s. (Astrupgård)
D:
2 jun. 1773
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Kirstine Nielsdatter
1725-1812
Mette Kirstine Nielsdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrupgård)
G:
12 aug. 1746
D:
1812
Brøns s. (Astrupgård)
Maren Caspergaard
Jens Sørensen Bjørn