Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Caroline Thamsen
1783 - 1873 (90 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
William Carl Hermann Feddersen
1860-1861
William Carl Hermann Feddersen
F:
16 nov. 1860
Skt. Thomas
D:
1861
Skt. Thomas
Emily Amory Elisabeth Feddersen
1862-1867
Emily Amory Elisabeth Feddersen
F:
5 okt. 1862
Skt. Thomas
D:
2 jan. 1867
Skt. Thomas
Berend Harald Feddersen
1831-1888
Berend Harald Feddersen
F:
28 apr. 1831
Stift ved Kiel
D:
14 jun. 1888
Hamborg?
Ellen Louise Hansen
1839-eft. 1888
Ellen Louise Hansen
F:
6 jun. 1839
Skt. Thomas
G:
28 okt. 1859
Skt. Thomas
D:
eft. 1888
Carl Christian Feddersen
1832-1862
Carl Christian Feddersen
F:
6 nov. 1832
Stift ved Kiel
D:
1862
ved Mauritius
Jürgen Carl Bachmann
1860-1894
Jürgen Carl Bachmann
F:
2 apr. 1860
Tønder
D:
22 maj 1894
Slesvig
Marie Frederikke Franziska de Vries
1869-1954
Marie Frederikke Franziska de Vries
F:
8 maj 1869
Satrup
G:
før 1894
D:
16 apr. 1954
Flensborg
Hans Peter Thayssen
1881-1914
Hans Peter Thayssen
F:
1 apr. 1881
Berlin
D:
9 jul. 1914
Berlin
Fritz Eduard Thayssen
1929-ca. 1944
Fritz Eduard Thayssen
F:
20 jan. 1929
Berlin?
D:
ca. 1944
Berlin?
Fritz Christian Thayssen
1883-1935
Fritz Christian Thayssen
F:
2 okt. 1883
Berlin
D:
12 okt. 1935
Berlin?
Margrit Kirnbauer
-ca. 1944
Margrit Kirnbauer
G:
før 1929
D:
ca. 1944
Berlin?
Marie Christiane Thayssen
1886-1944
Marie Christiane Thayssen
F:
21 maj 1886
Berlin
D:
CA 1944
Berlin
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
7 aug. 1906
Tønder
Ernst Christian Bachmann
1895-1914
Ernst Christian Bachmann
F:
5 mar. 1895
Tønder
D:
4 nov. 1914
Frankrig
Privat
Privat
Privat
Elisabeth Bachmann
1928-2013
Elisabeth Bachmann
F:
23 apr. 1928
Tønder
D:
15 jun. 2013
Flensborg
Hans Martens
1925-2010
Hans Martens
F:
10 apr. 1925
Flensborg
G:
27 jun. 1953
Flensborg
D:
8 dec. 2010
Flensborg
Hans Feddersen Bachmann
1896-1974
Hans Feddersen Bachmann
F:
9 feb. 1896
Tønder
D:
25 sep. 1974
Tønder
Freya Hagge
1900-1983
Freya Hagge
F:
28 sep. 1900
Tønder
G:
17 apr. 1926
Tønder
D:
24 nov. 1983
Privat
1956-2008
Privat
F:
1956
D:
2008
Privat
Privat
Hans Mathias Riggelsen
1923-1977
Hans Mathias Riggelsen
F:
28 dec. 1923
Tønder
D:
1977
Inge Verge Jensen
1926-2013
Inge Verge Jensen
F:
3 dec. 1926
Randers
G:
2 maj 1952
Møgeltønder
D:
24 sep. 2013
Tønder
Privat
Privat
Privat
Privat
1950-1997
Privat
F:
1950
D:
1997
Peter Riggelsen
1927-2005
Peter Riggelsen
F:
20 maj 1927
Tønder
D:
7 feb. 2005
Aabenraa
Birgit Andersen
1927-2005
Birgit Andersen
F:
5 feb. 1927
Odense
G:
9 jun. 1951
Odense
D:
22 mar. 2005
Aabenraa
Maria Louise Henriette Bachmann
1899-1980
Maria Louise Henriette Bachmann
F:
7 aug. 1899
Tønder
D:
16 mar. 1980
Peter Friedrich Riggelsen
1894-1951
Peter Friedrich Riggelsen
F:
4 jun. 1894
Tønder
G:
7 apr. 1923
Tønder
D:
29 maj 1951
Bad Kissingen, Tyskland
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Konrad Boysen
1939-1943
Konrad Boysen
F:
2 mar. 1939
Hamborg
D:
30 aug. 1943
Tønder
Elisabeth Bothilde Bachmann
1904-1997
Elisabeth Bothilde Bachmann
F:
15 nov. 1904
Tønder
D:
14 mar. 1997
Max Boysen
1902-1945
Max Boysen
F:
10 jun. 1902
Højer
G:
14 maj 1933
Tønder
D:
2 feb. 1945
Wisorki ved Charkow i Ukraine
Privat
Privat
Privat
Hans Feddersen Bachmann
1935-2010
Hans Feddersen Bachmann
F:
4 aug. 1935
Tønder
D:
28 jun. 2010
Tønder
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Carl Bachmann
1907-1968
Carl Bachmann
F:
7 mar. 1907
Tønder
D:
27 jul. 1968
Tønder
Jeanette Hagge
1909-1953
Jeanette Hagge
F:
22 sep. 1909
Tønder
G:
30 sep. 1934
Tønder
D:
29 jun. 1953
Tønder
Maria Margretha Chrestesen
1920-1973
Maria Margretha Chrestesen
F:
25 okt. 1920
Tønder
G:
18 feb. 1954
Tønder
D:
10 feb. 1973
Tønder
Hans Feddersen Bachmann
1863-1918
Hans Feddersen Bachmann
F:
24 feb. 1863
Tønder
D:
7 jan. 1918
Tønder
Johanna Agatha Elisabeth Klüwer
1874-1959
Johanna Agatha Elisabeth Klüwer
F:
20 okt. 1874
Tønder
G:
16 maj 1893
Tønder
D:
15 aug. 1959
Aabenraa
Harald Bachmann
1865-1930
Harald Bachmann
F:
25 jul. 1865
Tønder
D:
5 okt. 1930
Tønder
Marie Therese Bachmann
1868-1873
Marie Therese Bachmann
F:
20 dec. 1868
Tønder
D:
21 mar. 1873
Tønder
Carl Christian Bachmann
1875-1906
Carl Christian Bachmann
F:
8 maj 1875
Tønder
D:
22 mar. 1906
Kiel
Maria Therese Feddersen
1834-1889
Maria Therese Feddersen
F:
4 aug. 1834
Stift ved Kiel
D:
29 okt. 1889
Tønder
Christian Nissen Bachmann
1833-1892
Christian Nissen Bachmann
F:
2 nov. 1833
Tønder
G:
27 maj 1859
Møgeltønder
D:
5 jun. 1892
Tønder
Nancy Christine Feddersen
1836-1880
Nancy Christine Feddersen
F:
13 jan. 1836
Stift ved Kiel
D:
feb. 1880
Kiel?
Privat
Privat
Knud Munch-Knudsen
1921-2010
Knud Munch-Knudsen
F:
18 sep. 1921
Dragør
D:
5 jun. 2010
Anne-Lise Simonsen
1923-2001
Anne-Lise Simonsen
F:
21 okt. 1923
Ballerup
G:
14 apr. 1949
Aarhus
D:
22 jun. 2001
Privat
Privat
Privat
Privat
Gerda Munch-Knudsen
1925-2019
Gerda Munch-Knudsen
F:
21 mar. 1925
Frederiksberg
D:
14 aug. 2019
Odd Reidar Eriksen
1925-1997
Odd Reidar Eriksen
F:
3 apr. 1925
Oslo
G:
9 jul. 1949
København
D:
22 okt. 1997
Hans-Kristian Crosby
-2005
Hans-Kristian Crosby
D:
18 dec. 2005
Privat
Privat
Privat
Privat
Erik Munch-Knudsen
1927-2021
Erik Munch-Knudsen
F:
2 jun. 1927
København
D:
12 feb. 2021
Rigmor Reber Hansen
1934-1998
Rigmor Reber Hansen
F:
13 sep. 1934
Gentofte
G:
31 jul. 1955
København
D:
22 aug. 1998
Privat
Privat
Kristen Munch-Knudsen
1892-1979
Kristen Munch-Knudsen
F:
15 dec. 1892
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
6 mar. 1979
København
Ingeborg Jacobsen
1895-1971
Ingeborg Jacobsen
F:
28 aug. 1895
Oddense
G:
1 okt. 1920
D:
22 okt. 1971
København
Privat
Arve Marandi
1919-2010
Arve Marandi
F:
22 maj 1919
Estland
D:
11 jun. 2010
Solrød Strand
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Ludwig Brodersen
1933-2016
Peter Ludwig Brodersen
F:
8 feb. 1933
Hjerpsted
D:
15 dec. 2016
Hjerpsted
Herman Munch-Knudsen
1894-1981
Herman Munch-Knudsen
F:
2 apr. 1894
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
23 feb. 1981
Marie Lorenzen
1895-1986
Marie Lorenzen
F:
10 jun. 1895
Ballum s. (Bodsbøl)
G:
23 apr. 1921
Ballum
D:
9 apr. 1986
Ballum s. (Bodsbøl)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Bent Olsen
1929-1998
Bent Olsen
F:
26 sep. 1929
København
D:
19 aug. 1998
Privat
Elna Knudsen
1896-1971
Elna Knudsen
F:
5 feb. 1896
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 jul. 1971
Rungsted
Harald Georg Olsen
1889-1974
Harald Georg Olsen
F:
16 nov. 1889
Birkerød
G:
14 apr. 1925
Sorø
D:
1974
Rungsted
Privat
Privat
Privat
Privat
June Margaret Anna Munch-Knudsen
1922-2007
June Margaret Anna Munch-Knudsen
F:
3 aug. 1922
Helsingfors
D:
19 jun. 2007
Niels Ebbe Bindslev
1926-1990
Niels Ebbe Bindslev
F:
15 jan. 1926
København
G:
25 jun. 1949
København
D:
2 dec. 1990
Aage Munch-Knudsen
1897-1968
Aage Munch-Knudsen
F:
7 mar. 1897
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
1 mar. 1968
Gentofte (Amtssygehuset)
Nora Bruce
Ukendt
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Olga Sofie Bense
-1954
Olga Sofie Bense
G:
1939
Gentofte
D:
nov. 1954
Svend Munch Knudsen
1898-1899
Svend Munch Knudsen
F:
18 aug. 1898
Fabjerg s. (Bloksgård)
D:
16 mar. 1899
Fabjerg s. (Bloksgård)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Jørgen Otto Sørensen
1930-1994
Jørgen Otto Sørensen
F:
3 sep. 1930
Frederikssund
D:
24 aug. 1994
Perth (Australien)
Jytte Irene Nielsen
1934-1981
Jytte Irene Nielsen
F:
4 jul. 1934
København
G:
29 mar. 1956
Vanløse
D:
14 sep. 1981
Vanløse
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Lise Sørensen
1934-2011
Lise Sørensen
F:
1 dec. 1934
København
D:
30 dec. 2011
Privat
Louise Munch-Knudsen
1907-1988
Louise Munch-Knudsen
F:
2 feb. 1907
Sorø
D:
27 maj 1988
Gentofte
Otto Sørensen
1897-1954
Otto Sørensen
F:
9 nov. 1897
Forlev
G:
2 sep. 1928
Skuldelev
D:
19 jun. 1954
Frederiksberg
Knud Lausten Knudsen
1867-1938
Knud Lausten Knudsen
F:
19 nov. 1867
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1938
Sorø
Anna Munch
1869-1941
Anna Munch
F:
20 okt. 1869
Ibsker
G:
16 sep. 1891
Svaneke
D:
2 jun. 1941
København
Hans Aage Knudsen
1869-1918
Hans Aage Knudsen
F:
30 jul. 1869
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
26 okt. 1918
Flensborg (Skt. Franciskus-hospitalet)
Anna Nicoline Jacobsen
1883-1947
Anna Nicoline Jacobsen
F:
21 jul. 1883
Brøns s. (Brøns Mølle)
G:
19 okt. 1907
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
29 aug. 1947
Vibevej 30, Fredericia
Chresten Knudsen
1921-1958
Chresten Knudsen
F:
7 jul. 1921
Haderslev
D:
18 jun. 1958
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Jørgen Knudsen
Hanne Aagaard
Laurits Guttorm Knudsen
1874-1931
Laurits Guttorm Knudsen
F:
16 maj 1874
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
29 okt. 1931
Sønderborg
Caroline Elisabeth Amalie Norup
1895-1989
Caroline Elisabeth Amalie Norup
F:
27 sep. 1895
Dejbjerg
D:
31 jan. 1989
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Kresten Refslund
1938-2020
Kresten Refslund
F:
28 apr. 1938
Gram s. (Gram sygehus)
D:
18 aug. 2020
Sorgenfri
Eva Marie Nielsen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Tove Honoré
1942-1998
Tove Honoré
F:
30 apr. 1942
Fredericia
D:
6 aug. 1998
Løgumkloster
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Esther Svendsen
1905-1971
Esther Svendsen
F:
14 aug. 1905
Haderslev
D:
9 feb. 1971
Esbjerg
Ejnar Refslund Thomsen, senere Refslund
1903-1976
Ejnar Refslund Thomsen, senere Refslund
F:
24 maj 1903
Haderslev
G:
10 jun. 1933
Tønder
D:
31 dec. 1976
Erik Svendsen
1907-1945
Erik Svendsen
F:
19 jan. 1907
Haderslev
D:
apr. 1945
Tyskland
Anne Jepsen
Privat
Privat
Knud Lausten Svensen
1909-1992
Knud Lausten Svensen
F:
30 jul. 1909
Haderslev
D:
12 aug. 1992
København
Grethe Mosbech
1914-1992
Grethe Mosbech
F:
1 aug. 1914
Hobro
G:
14 okt. 1939
København
D:
15 jan. 1992
Gentofte (Amtssygehuset)
Gyde Marie Knudsen
1878-1948
Gyde Marie Knudsen
F:
11 feb. 1878
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
19 nov. 1948
Tønder
Nicolai Thomsen Svendsen
1873-1966
Nicolai Thomsen Svendsen
F:
10 aug. 1873
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
10 okt. 1904
Daler
D:
14 jul. 1966
Tønder
Privat
Privat
Privat
Privat
Gyde Marie Refslund Skrumsager
1944-
Gyde Marie Refslund Skrumsager
F:
17 feb. 1944
Bedsted s. (Sivkro)
Hans-Ole Mørk
1943-
Hans-Ole Mørk
F:
31 mar. 1943
Tørring s. (Tørring stationsby)
G:
28 jul. 1965
Sognefogden i Agerskov Sogn
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1976-2003
Privat
F:
1976
D:
2003
Privat
Privat
Benny Bjerregaard
1934-1985
Benny Bjerregaard
F:
8 sep. 1934
D:
15 aug. 1985
København (Svanemosegårdsvej 17, Frederiksberg)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Knud Skrumsager
1909-1994
Knud Skrumsager
F:
1 aug. 1909
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
29 nov. 1994
Tønder (Tønder sygehus)
Anna Dorthea Refslund
1919-2012
Anna Dorthea Refslund
F:
28 jun. 1919
Agerskov s. (Bovlund)
G:
24 okt. 1941
Bovlund
D:
7 mar. 2012
Løgumkloster s. (Plejehjemmet Lindevang)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Henriette Refslund Poulsen
1943-2019
Henriette Refslund Poulsen
F:
3 okt. 1943
Agerskov s. (Bovlund)
D:
21 nov. 2019
Aabenraa (sygehuset)
Søren Jefsen Jacobsen
1940-2015
Søren Jefsen Jacobsen
F:
24 jan. 1940
Skærbæk s. (Gasse)
G:
29 maj 1971
Bovlund
D:
3 jun. 2015
Sønderborg (sygehuset)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ellen Bastholm Jensen
1949-2012
Ellen Bastholm Jensen
F:
19 nov. 1949
Tårs s. (Tykskov)
D:
22 jun. 2012
Roskilde (sygehuset)
Privat
Laurids Refslund Poulsen
1949-1949
Laurids Refslund Poulsen
F:
12 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
D:
17 dec. 1949
Agerskov s. (Bovlund)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
1910-1984
Anne Marie Kloppenborg Skrumsager
F:
6 dec. 1910
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
27 mar. 1984
Agerskov s. (Bovlund)
Troels Refslund Poulsen
1904-1989
Troels Refslund Poulsen
F:
8 jan. 1904
Ø. Lindet s. (Stenderup)
G:
2 dec. 1942
Visby
D:
23 mar. 1989
Agerskov s. (Bovlund)
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
1914-1994
Louise Amalie Feddersen Skrumsager
F:
2 aug. 1914
Skrave s. (Toftlundgård)
D:
23 mar. 1994
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Henriette Nancy Knudsen
1881-1962
Henriette Nancy Knudsen
F:
17 jun. 1881
Visby s. (Visby Hedegård)
D:
9 mar. 1962
Visby s. (Visby Hedegård)
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
1880-1946
Niels Hansen Nikolaj Frederik Severin Grundtvig Kloppenborg Skrumsager
F:
8 sep. 1880
Skrave s. (Københoved)
G:
16 okt. 1907
Daler
D:
25 okt. 1946
København (Kommunehospitalet)
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Erika Roll
1931-1996
Erika Roll
F:
29 mar. 1931
Højer
D:
20 apr. 1996
Odense
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Preben Rasmussen
1939-2015
Preben Rasmussen
F:
22 aug. 1939
D:
3 jun. 2015
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jun. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Privat
Fritz Roll
1940-2013
Fritz Roll
F:
29 okt. 1940
Højer
D:
23 sep. 2013
Aabenraa
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Caroline Henriette Wilhelmine Roll
1928-1984
Caroline Henriette Wilhelmine Roll
F:
26 sep. 1928
Emmerlev
D:
9 sep. 1984
Tønder
Thomas Jakobsen
1925-1999
Thomas Jakobsen
F:
13 maj 1925
Mjolden
G:
16 maj 1959
Højer
D:
5 dec. 1999
Tønder
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Privat
Privat
Privat
NN
Privat
Privat
Privat
Privat
Ilse Lammers
1929-2007
Ilse Lammers
F:
16 aug. 1929
Sterup
D:
15 apr. 2007
Kiel
Arno Korth
1922-2001
Arno Korth
F:
29 aug. 1922
Gresonse (Pommern)
G:
23 maj 1953
Sterup
D:
20 nov. 2001
Sterup
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
5 feb. 1965
Højer
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
14 apr. 1942
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Martin Busse
1926-2013
Martin Busse
F:
28 mar. 1926
Barferusch/Masanderan, Iran
D:
4 jun. 2013
Freising
Anne Marie Holl
1936-1997
Anne Marie Holl
F:
4 sep. 1936
Coburg
G:
4 sep. 1957
München
D:
12 maj 1997
Michael Busse
1927-1932
Michael Busse
F:
12 okt. 1927
Berlin
D:
9 jul. 1932
Potsdam
Katharina Elisabeth Busse
1933-2009
Katharina Elisabeth Busse
F:
7 apr. 1933
Potsdam
D:
23 jul. 2009
Bielefeld
Privat
Walter Busse
1937-1945
Walter Busse
F:
21 mar. 1937
Heidelberg
D:
13 apr. 1945
Friedrichsroda
Magdalene Gertrud Samwer
1899-1996
Magdalene Gertrud Samwer
F:
3 aug. 1899
Gotha
D:
14 maj 1996
München
Erich W.O. Busse
1899-1995
Erich W.O. Busse
F:
24 jun. 1899
Berlin
G:
14 nov. 1924
Berlin
D:
26 nov. 1995
München
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Wolfram Rolf Arthur Schubert
1935-1995
Wolfram Rolf Arthur Schubert
F:
22 feb. 1935
Halle a.d. Saale
D:
18 dec. 1995
Deinste ved Hamborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Christian Samwer
1941-1993
Christian Samwer
F:
12 okt. 1941
Gotha
D:
23 sep. 1993
Köln
Privat
Wolfgang Karl Theodor Samwer
1902-1979
Wolfgang Karl Theodor Samwer
F:
30 jun. 1902
Gotha
D:
27 okt. 1979
Lübeck
Elisabeth Böhmer
1907-1969
Elisabeth Böhmer
F:
3 okt. 1907
Thedinghausen ved Bremen
G:
5 jun. 1935
Hamborg
D:
22 maj 1969
Hamborg
Ruth Berta Luise Wilkens
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Haasen
1927-1993
Peter Haasen
F:
21 jul. 1927
Gotha
D:
18 okt. 1993
Göttingen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ingeborg Samwer
1903-2007
Ingeborg Samwer
F:
15 sep. 1903
Jena
D:
22 okt. 2007
Göttingen
Herbert Haasen
1900-1961
Herbert Haasen
F:
17 jun. 1900
Gotha
G:
16 okt. 1926
Jena
D:
14 jul. 1961
Einbeck
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Hans Viktor Samwer
1913-2006
Hans Viktor Samwer
F:
8 jul. 1913
Jena
D:
9 jan. 2006
Göttingen
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
1914-2004
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
F:
11 jun. 1914
Freiburg/Breisgau
G:
15 nov. 1940
Köln
D:
24 okt. 2004
Göttingen
Malvine Elisabeth Feddersen
1876-1942
Malvine Elisabeth Feddersen
F:
22 aug. 1876
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 nov. 1942
Friedrichroda, Thüringen
Viktor Eduard Woldemar Samwer
1863-1924
Viktor Eduard Woldemar Samwer
F:
14 jun. 1863
Gotha, Tyskland
G:
17 sep. 1897
Emmerlev
D:
24 nov. 1924
Jena
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Frieda Schmidt
1914-2006
Frieda Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1944-2010
Privat
F:
1944
D:
2010
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg (Inge) Maria Andersen
1912-1979
Ingeborg (Inge) Maria Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
mar. 1945
Breslau
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1933-2008
Privat
F:
1933
D:
2008
Anna Dorothea Feddersen
1915-1977
Anna Dorothea Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Brunsgård)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg (Diakonisseanstalten)
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
29 sep. 1944
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
24 okt. 1918
Tønder
Henriette Amalie Feddersen
1880-1938
Henriette Amalie Feddersen
F:
26 aug. 1880
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 nov. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1953-1996
Privat
F:
1953
D:
1996
Privat
Privat
Privat
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
15 sep. 1983
Højer
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Gehrd Grothusen
1913-2001
Gehrd Grothusen
F:
11 jul. 1913
Kilwa, Tysk Østafrika
D:
16 aug. 2001
Kiel
Eva Jaeckel
1920-2008
Eva Jaeckel
F:
3 dec. 1920
Fürstenwalde
G:
13 feb. 1941
Torgau
D:
18 dec. 2008
Hamborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Camilla Luitgarde Grothusen
Richard Vietor
1912-1942
Richard Vietor
F:
6 jun. 1912
Bremen
D:
1942
Stalingrad
Ernst Riedel
1909-1975
Ernst Riedel
F:
5 jul. 1909
Ratibor (Øvre Schlesien)
D:
19 jul. 1975
Malente-Gremsmühlen
Privat
Privat
Privat
Klaus-Detlev Grothusen
1928-1994
Klaus-Detlev Grothusen
F:
29 okt. 1928
Nieder-Weisel (Tyskland)
D:
16 jul. 1994
Hamborg
Ute Stalmann
Nancy Feddersen
1885-1968
Nancy Feddersen
F:
17 sep. 1885
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
18 nov. 1968
Kiel
Gerhard Grothusen
1874-1932
Gerhard Grothusen
F:
25 maj 1874
Rødding
G:
14 jun. 1912
Flensborg
D:
26 maj 1932
Bad Nauheim (Tyskland)
Marie Luiese Feddersen
1886-1893
Marie Luiese Feddersen
F:
30 dec. 1886
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
22 jul. 1893
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Hans Feddersen
1919-1945
Hans Feddersen
F:
22 maj 1919
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
11 nov. 1945
Sovjetunionen (krigsfangenskab)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Privat
Karen Feddersen
1920-2002
Karen Feddersen
F:
14 jun. 1920
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
21 nov. 2002
Ravensburg, Baden-Württemberg
Dieter Scheible
1920-2008
Dieter Scheible
F:
1 okt. 1920
Heilbronn am Neckar
G:
14 okt. 1944
D:
apr. 2008
Ravensburg, Baden-Württemberg
Boi Feddersen
1892-1943
Boi Feddersen
F:
4 maj 1892
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 apr. 1943
Sortehavet
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
1893-1965
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
F:
25 feb. 1893
Halendorf (Holsten)
G:
13 aug. 1918
D:
24 mar. 1965
Tübingen
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Jürgen Carl Bachmann
1870-1938
Jürgen Carl Bachmann
F:
23 sep. 1870
Toftlund
D:
1938
Altona
Friedrich Petersen Schmidt
1921-ca. 1943
Friedrich Petersen Schmidt
F:
2 mar. 1921
Flensborg
D:
ca. 1943
2. verdenskrig
Hans Joachim Schmidt
1925-ca. 1943
Hans Joachim Schmidt
F:
8 jun. 1925
Flensborg
D:
ca. 1943
2. verdenskrig
Elisabeth Louise Petersen
1895-
Elisabeth Louise Petersen
F:
19 apr. 1895
Rødding
Robert Schmidt
Eberhard Graf
1922-ca. 1943
Eberhard Graf
F:
6 jul. 1922
Neumünster
D:
ca. 1943
2. verdenskrig
Wolfgang Graf
1924-ca. 1943
Wolfgang Graf
F:
30 apr. 1924
Neumünster
D:
ca. 1943
2. verdenskrig
Meta Helene Petersen
1896-
Meta Helene Petersen
F:
15 maj 1896
Rødding
Walter Graf
Walter Graf
G:
Neumünster
Christine Caroline Bachmann
1872-1939
Christine Caroline Bachmann
F:
25 jan. 1872
Toftlund
D:
14 jun. 1939
Bad Nauheim
Jacob Carl Friedrich Petersen
1861-
Jacob Carl Friedrich Petersen
F:
25 nov. 1861
Slesvig
G:
28 feb. 1894
Haderslev
D:
Neumünster
Elisabeth Bachmann
1873-1873
Elisabeth Bachmann
F:
4 sep. 1873
Sønderborg
D:
15 sep. 1873
Sønderborg
Meta Elisabeth Bachmann
1874-1894
Meta Elisabeth Bachmann
F:
7 sep. 1874
Sønderborg
D:
19 sep. 1894
Haderslev
Meta Johanna Feddersen
1842-1911
Meta Johanna Feddersen
F:
24 aug. 1842
Stift ved Kiel
D:
16 feb. 1911
Haderslev
Carl Asmus Bachmann
1842-1916
Carl Asmus Bachmann
F:
28 dec. 1842
Tønder
G:
26 aug. 1869
Tønder
D:
22 jun. 1916
Haderslev
Christian Heinrich Feddersen
1843-1845
Christian Heinrich Feddersen
F:
31 dec. 1843
Stift ved Kiel
D:
14 jul. 1845
Stift ved Kiel
Elisabeth Nicoline Feddersen
1845-1924
Elisabeth Nicoline Feddersen
F:
3 aug. 1845
Stift ved Kiel
D:
20 maj 1924
Kiel
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
1847-1931
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
F:
22 jul. 1847
Stift ved Kiel
D:
7 aug. 1931
Hamborg
Robert Calinich
1834-1883
Robert Calinich
F:
28 jan. 1834
Friedersdorf
G:
11 jun. 1878
Hamborg
D:
13 jan. 1883
Wiesbaden
Hans Feddersen
1801-1852
Hans Feddersen
F:
20 aug. 1801
Møgeltønder
D:
2 jun. 1852
Kiel
Friederike Henriette Willink
1805-1851
Friederike Henriette Willink
F:
21 maj 1805
Eckernförde (Hoffnungsthal)
G:
30 jul. 1830
Dänischenhagen
D:
21 mar. 1851
Kiel
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Berend Feddersen
1836-1904
Berend Feddersen
F:
4 dec. 1836
Møgeltønder
D:
1904
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Carl Christian Feddersen Hauch
1875-1920
Carl Christian Feddersen Hauch
F:
16 sep. 1875
Tunø
D:
29 mar. 1920
Haslev
Vilhelmine Christine Pedersen
1874-1948
Vilhelmine Christine Pedersen
F:
21 jan. 1874
Skelby s. (Ulstrup)
G:
11 okt. 1897
Knebel
D:
13 apr. 1948
Sorø
Henrik Andreas Rosenover Hauch
1877-1939
Henrik Andreas Rosenover Hauch
F:
5 jan. 1877
Tunø
D:
2 aug. 1939
København (Skt. Lucas Stiftelsen)
Olga Valborg Nielsen (Nitsche)
1878-1940
Olga Valborg Nielsen (Nitsche)
F:
1 nov. 1878
København (Holmens s.)
G:
7 mar. 1923
D:
18 feb. 1940
Holbæk
Inga Hauch Vigen
Hans Olaf Hauch Vigen
1911-1976
Hans Olaf Hauch Vigen
F:
9 jul. 1911
Borris
D:
29 sep. 1976
København
Ane Kathrine Hauch Vigen
1913-1977
Ane Kathrine Hauch Vigen
F:
11 maj 1913
Borris
D:
12 mar. 1977
København
Anna Elise (Annelise) Marie Hauch Vigen
Anna Alfrida Hauch
1882-1958
Anna Alfrida Hauch
F:
6 aug. 1882
Agri
D:
13 jan. 1958
København (Skt. Lukas Stiftelsen)
Hans Vigen
1881-1930
Hans Vigen
F:
7 jul. 1881
Grenå s. (Åstrup)
G:
30 apr. 1909
Randers (Skt. Morten) (i hjemmet)
D:
18 nov. 1930
Glamsbjerg
Adamine Magdalene Feddersen
1838-1889
Adamine Magdalene Feddersen
F:
24 okt. 1838
Møgeltønder
D:
17 feb. 1889
Knebel
Niels Christian Hauge Hauch
1842-1900
Niels Christian Hauge Hauch
F:
18 jun. 1842
Thyregod s. (Hastrup)
G:
8 nov. 1873
Møgeltønder (hjemme)
D:
29 aug. 1900
Knebel
Esther Marie Hansen
1863-1933
Esther Marie Hansen
F:
20 nov. 1863
Møgeltønder
D:
30 jun. 1933
Møgeltønder
Juan Manuel Hansen
-som barn
Juan Manuel Hansen
F:
Argentina
D:
som barn
Carlos Hansen
Enrique Hansen
Segundo Eduardo Hansen
Daniel Hansen
Christian Hansen
1865-1907
Christian Hansen
F:
7 okt. 1865
Møgeltønder
D:
1907
Argentina
Rosario Cisneros
-1949
Rosario Cisneros
G:
før 1900
Argentina
D:
ULT. 1949
Argentina
Nicoline Regine Hansen
1867-1950
Nicoline Regine Hansen
F:
16 jul. 1867
Møgeltønder
D:
13 okt. 1950
Fruens Bøge
Axel Emil Bülow
1862-1952
Axel Emil Bülow
F:
16 jun. 1862
Bording
G:
2 maj 1888
Møgeltønder
D:
22 feb. 1952
Fruens Bøge
Carl Dines Hansen
1869-1920
Carl Dines Hansen
F:
1 sep. 1869
Møgeltønder
D:
11 maj 1920
Frederiksberg (Marcus s.)
Johanne Margrethe Petersen
1878-1950
Johanne Margrethe Petersen
F:
26 dec. 1878
Store-Heddinge
G:
14 maj 1910
København (Frederiks k.)
D:
4 jul. 1950
Skodsborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Steen Ditlev Rossen
1940-2013
Steen Ditlev Rossen
F:
20 apr. 1940
Frederiksberg
D:
1 jul. 2013
Privat
Karl Ditlev Rossen
Ebba Mauritzen
Caroline Sophie Frederikke Hansen
1873-1934
Caroline Sophie Frederikke Hansen
F:
18 jan. 1873
Møgeltønder
D:
2 maj 1934
København
Asmus Peter Rossen
1858-1928
Asmus Peter Rossen
F:
19 mar. 1858
Holbøl s. (Holbølmark)
G:
27 maj 1909
Møgeltønder (hjemme)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Caroline Feddersen
1840-1895
Caroline Feddersen
F:
19 dec. 1840
Møgeltønder
D:
14 okt. 1895
Møgeltønder
Detlef Hansen
1831-1909
Detlef Hansen
F:
28 dec. 1831
Møgeltønder
G:
14 maj 1862
Møgeltønder (hjemme)
D:
17 dec. 1909
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
1844-1858
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
F:
9 mar. 1844
Møgeltønder
D:
5 okt. 1858
Møgeltønder
Johanne Elisabeth Feddersen
1846-1910
Johanne Elisabeth Feddersen
F:
26 nov. 1846
Møgeltønder
D:
18 apr. 1910
Visby
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
1832-1919
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
F:
24 dec. 1832
Tønder
G:
5 okt. 1881
Agri
D:
1 okt. 1919
Visby
Ingvart Christian Feddersen
1807-1878
Ingvart Christian Feddersen
F:
15 maj 1807
Møgeltønder
D:
24 dec. 1878
Møgeltønder
Nicoline Regine Rose
1813-1847
Nicoline Regine Rose
F:
8 feb. 1813
Tikøb s. (Rørtang)
G:
9 okt. 1835
Daler
D:
17 jun. 1847
Møgeltønder
Christine Caroline Feddersen
1809-1813
Christine Caroline Feddersen
F:
1809
Møgeltønder
D:
14 mar. 1813
Møgeltønder
Berend Feddersen
1836-1837
Berend Feddersen
F:
20 feb. 1836
Møgeltønder s. (Roy)
D:
16 feb. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Bachmann Feddersen
1837-1837
Berend Bachmann Feddersen
F:
3 apr. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
D:
3 jul. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Feddersen
1811-1897
Berend Feddersen
F:
18 apr. 1811
Møgeltønder
D:
21 mar. 1897
Møgeltønder s. (Roy)
Elisabeth Catharina Bachmann
1815-1837
Elisabeth Catharina Bachmann
F:
4 jul. 1815
Sommersted
G:
10 okt. 1834
Møgeltønder s. (Roy)
D:
4 maj 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Emil Feddersen
1842-1842
Emil Feddersen
F:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
Caroline Feddersen
1843-1864
Caroline Feddersen
F:
15 nov. 1843
Møgeltønder s. (Roy)
D:
5 sep. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
D:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
Erwin Paul Glindemann
1923-1945
Erwin Paul Glindemann
F:
7 okt. 1923
Hamborg
D:
19 jan. 1945
Østeuropa (Østfronten)
Elisabeth Malwine Feddersen
1898-1951
Elisabeth Malwine Feddersen
F:
25 jan. 1898
Flensborg
D:
17 maj 1951
Hamborg
Paul Glindemann
1892-
Paul Glindemann
F:
7 okt. 1892
Hamborg-Altona
G:
3 okt. 1921
Jürgen Friedrich Feddersen
1900-
Jürgen Friedrich Feddersen
F:
13 sep. 1900
Flensborg
Hans Waldemar Feddersen
1901-1982
Hans Waldemar Feddersen
F:
23 sep. 1901
Flensborg
D:
18 jul. 1982
Ilse Anna Moldenhauer
Margereta Wilhelmine Malwina Feddersen
1875-1953
Margereta Wilhelmine Malwina Feddersen
F:
25 nov. 1875
Husum (Süderholz)
D:
29 nov. 1953
Flensborg
Jürgen Friedrich Feddersen
1868-1946
Jürgen Friedrich Feddersen
F:
12 dec. 1868
Flensborg
G:
Flensborg
D:
18 dec. 1946
Flensborg
Hans Christian Feddersen
1845-1928
Hans Christian Feddersen
F:
7 okt. 1845
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Malwina Weisert
1836-1875
Malwina Weisert
F:
2 okt. 1836
Flensborg
G:
1874
Flensborg
D:
30 nov. 1875
Husum (Süderholz)
Oline Wilhelmine Ipland Feddersen
1906-1999
Oline Wilhelmine Ipland Feddersen
F:
21 feb. 1906
Kiel
D:
6 dec. 1999
Kiel
Wilhelm Albert Friedrich Faber
1902-1980
Wilhelm Albert Friedrich Faber
F:
16 nov. 1902
Essen
G:
24 jul. 1936
Kiel
D:
22 sep. 1980
Kiel-Elmshagen
Christian Theodor Ipland Feddersen
1907-1983
Christian Theodor Ipland Feddersen
F:
29 okt. 1907
Kiel
D:
JULI 1983
Romeo, Michigan, U.S.A.
Lillian Look
1905-1951
Lillian Look
F:
25 dec. 1905
Tawas City, Michigan
G:
4 jun. 1949
Detroit
D:
20 maj 1951
Dearborn
Elna G. Andersen
1907-
Elna G. Andersen
F:
3 apr. 1907
Detroit
G:
7 nov. 1953
Detroit
Berend Feddersen
1881-1959
Berend Feddersen
F:
1 jun. 1881
Halk s. (Langmose)
D:
17 feb. 1959
Kiel
Maria Theodora Ipland
1885-1973
Maria Theodora Ipland
F:
14 feb. 1885
Rise s. (Søst)
G:
1 dec. 1905
Rise
D:
29 mar. 1973
Kiel
Carl Dethlef Feddersen
1882-1914
Carl Dethlef Feddersen
F:
12 maj 1882
Halk s. (Langmose)
D:
17 okt. 1914
Frankrig
Amalie Feddersen
1885-1969
Amalie Feddersen
F:
26 maj 1885
Halk s. (Langmose)
D:
24 jun. 1969
Tønder
Hans Schau Heseler
1873-1959
Hans Schau Heseler
F:
14 apr. 1873
Tønder
G:
27 okt. 1908
Sønderborg
D:
1 apr. 1959
Tønder
Oline Elise Minna Carstens
ca. 1857-1926
Oline Elise Minna Carstens
F:
ca. 1857
Kiel
G:
1879
D:
3 aug. 1926
Tønder
Berend Feddersen
1877-1945
Berend Feddersen
F:
7 sep. 1877
Højer s. (Ved Gaden)
D:
11 apr. 1945
Berlin
Marie Krebs
Ingeborg Marie Feddersen
1878-1908
Ingeborg Marie Feddersen
F:
25 dec. 1878
Højer s. (Ved Gaden)
D:
1908
Slesvig
Privat
Privat
Privat
Privat
Frede Feddersen
1933-2020
Frede Feddersen
F:
3 feb. 1933
Møgeltønder
D:
8 apr. 2020
Jytte Nilsson
1936-2020
Jytte Nilsson
F:
10 feb. 1936
København
G:
7 jul. 1957
København
D:
9 jul. 2020
Privat
Hans Feddersen
1901-1974
Hans Feddersen
F:
25 jun. 1901
Kiel
D:
24 apr. 1974
Møgeltønder
Anne Cathrine Christensen
1905-1991
Anne Cathrine Christensen
F:
10 dec. 1905
Toftlund
G:
4 mar. 1930
Møgeltønder
D:
30 dec. 1991
Wilhelmine Birgitte Feddersen
1880-1938
Wilhelmine Birgitte Feddersen
F:
22 aug. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
D:
12 aug. 1938
Kiel
Caroline Feddersen
1882-1971
Caroline Feddersen
F:
17 sep. 1882
Højer s. (Ved Gaden)
D:
8 jan. 1971
Hamborg
Peter Jessen Feddersen
1884-1916
Peter Jessen Feddersen
F:
27 sep. 1884
Højer s. (Ved Gaden)
D:
1916
Østeuropa (Østfronten)
Boh Feddersen
1887-1973
Boh Feddersen
F:
4 maj 1887
Højer s. (Ved Gaden)
D:
15 jul. 1973
Aabenraa
Marie Christina Hansen
1893-1978
Marie Christina Hansen
F:
3 apr. 1893
Uge s. (Uge Mark)
G:
25 apr. 1922
Hjordkær
D:
9 okt. 1978
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Peter Jessen Feddersen
1921-1992
Peter Jessen Feddersen
F:
4 okt. 1921
Aabenraa
D:
8 jan. 1992
Nina Granberg Steffensen
1924-1976
Nina Granberg Steffensen
F:
5 mar. 1924
Roskilde
G:
17 sep. 1944
Roskilde
D:
18 jul. 1976
Hillerød
Privat
1979-1993
Privat
F:
1979
D:
1993
Privat
1949-før 2014
Privat
F:
1949
D:
før 2014
Privat
Privat
Johannes Clausen Feddersen
Helga Schmidt
Birgit Louise de Flörie Jensen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Anna Margrethe Feddersen
Jens Lauesen
Edith Feddersen
Karl Ludvik Hansen
1920-1977
Karl Ludvik Hansen
F:
11 aug. 1920
Steigen (Norge)
D:
16 maj 1977
Sønderborg
Hans Peter Christensen
Friedrich Christian Feddersen
1888-1945
Friedrich Christian Feddersen
F:
6 aug. 1888
Højer s. (Ved Gaden)
D:
28 apr. 1945
Aabenraa
Johanne Clausen Ravn
1902-1981
Johanne Clausen Ravn
F:
18 jun. 1902
Haderslev
G:
4 apr. 1921
Fredericia
D:
11 aug. 1981
Aabenraa
Caroline Catharine Feddersen
1890-1976
Caroline Catharine Feddersen
F:
8 okt. 1890
Højer s. (Ved Gaden)
D:
14 jul. 1976
Gentofte
Emil Petersen
1891-1950
Emil Petersen
F:
31 jan. 1891
København
G:
1 feb. 1938
Gentofte
D:
23 apr. 1950
Gentofte
Wilhelm Feddersen
1892-1967
Wilhelm Feddersen
F:
28 dec. 1892
Højer s. (Ved Gaden)
D:
27 nov. 1967
Aabenraa
Sophie Helene Warnke
1898-
Sophie Helene Warnke
F:
7 nov. 1898
Flensborg
G:
14 dec. 1923
Aabenraa
Anna Margrethe Feddersen
1895-1977
Anna Margrethe Feddersen
F:
2 mar. 1895
Møgeltønder s. (Altona)
D:
8 sep. 1977
Slesvig
Johann Warnke
1894-1977
Johann Warnke
F:
18 mar. 1894
Flensborg
G:
18 maj 1961
D:
20 mar. 1977
Flensborg
Amalie Louise Feddersen
1895-1896
Amalie Louise Feddersen
F:
2 mar. 1895
Møgeltønder s. (Altona)
D:
24 mar. 1896
Møgeltønder s. (Altona)
Wilhelm Feddersen
1847-1932
Wilhelm Feddersen
F:
18 maj 1847
Møgeltønder s. (Roy)
D:
28 aug. 1932
Aventoft
Anne Margrethe Jessen
1855-1926
Anne Margrethe Jessen
F:
31 jul. 1855
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
10 okt. 1876
Møgeltønder (hjemme)
D:
3 jan. 1926
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
1941-2009
Privat
F:
1941
D:
2009
Privat
Hans-Peter Feddersen
1915-1994
Hans-Peter Feddersen
F:
13 mar. 1915
Hamborg
D:
26 mar. 1994
Rendsborg
Ilse Koss
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Margret Haase
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Helga Margarethe (Ethe) Feddersen
1921-2010
Helga Margarethe (Ethe) Feddersen
F:
2 mar. 1921
Idstedt
D:
5 apr. 2010
Salzgitter-Bad
Hans Jürgen Paul Günther Stubbe
1918-1996
Hans Jürgen Paul Günther Stubbe
F:
20 jul. 1918
Neu Brandenburg
G:
29 maj 1948
Nibøl
D:
20 apr. 1996
Braunschweig
Berend Harke Feddersen
1928-2006
Berend Harke Feddersen
F:
4 mar. 1928
Bargteheide
D:
31 aug. 2006
Kiel
Annerose Wendhut
Annerose Wendhut
G:
1957
Privat
Heidi Elisabeth Heuer
Privat
Berend Feddersen
1880-1933
Berend Feddersen
F:
4 mar. 1880
Nibøl
D:
24 mar. 1933
Hamborg
Ida Charlotte (Lolle) Feddersen
1889-1971
Ida Charlotte (Lolle) Feddersen
F:
25 mar. 1889
Kleiseerkoog
G:
12 okt. 1910
D:
17 jun. 1971
Kleiseerkoog
Herbert Feddersen
1882-1971
Herbert Feddersen
F:
23 dec. 1882
Nibøl
D:
13 sep. 1971
Fischbek, Holsten
Privat
Privat
Privat
Diez Jürgen Bräuner
Liselotte Weege
Sara Wilhelmine Helene Feddersen
1885-1965
Sara Wilhelmine Helene Feddersen
F:
7 jun. 1885
Nibøl
D:
15 jul. 1965
Lüneborg
Max Bräuner
1882-1966
Max Bräuner
F:
6 sep. 1882
Karlsruhe
G:
2 maj 1911
Hamborg
D:
9 dec. 1966
Lüneburg
Dorrit Feddersen
Carl Friedrich Günther Feddersen
1889-1961
Carl Friedrich Günther Feddersen
F:
9 maj 1889
Eckernförde
D:
12 sep. 1961
Dorothy Phillis-Lichtenstein
1895-
Dorothy Phillis-Lichtenstein
F:
22 jul. 1895
Braunschweig
G:
31 jul. 1920
Hamborg
Otto Dietrich Feddersen
1891-1915
Otto Dietrich Feddersen
F:
3 aug. 1891
Göttingen
D:
1 okt. 1915
Frankrig
Johannes Feddersen
1849-1908
Johannes Feddersen
F:
30 apr. 1849
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 aug. 1908
Göttingen
Herrlich Jessen
1860-1944
Herrlich Jessen
F:
1 mar. 1860
Gl. Christian Albrechts Kog
G:
22 apr. 1879
D:
3 okt. 1944
Husum
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Berend Feddersen
1914-1993
Berend Feddersen
F:
28 maj 1914
Hamborg
D:
5 jul. 1993
Köln
Christel Knabe
1922-1989
Christel Knabe
F:
10 dec. 1922
Leipzig
D:
13 apr. 1989
Hamborg
Privat
Privat
Privat
Metta Hennecke
1921-2013
Metta Hennecke
F:
1 maj 1921
Hamborg
G:
22 sep. 1956
Hamborg
D:
6 jun. 2013
Bornheim
Berend Feddersen
1883-1914
Berend Feddersen
F:
13 nov. 1883
Rise s. (Risegård)
D:
16 sep. 1914
Frankrig
Lucia Jakobsen
1886-
Lucia Jakobsen
F:
30 nov. 1886
Nordstrand
G:
27 mar. 1912
Husum
Berend Ottsen Feddersen
1924-1944
Berend Ottsen Feddersen
F:
21 dec. 1924
Schwerin
D:
1944
Rusland
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Theodor Johannes Feddersen
Helke Töpperwien
1931-2003
Helke Töpperwien
F:
16 nov. 1931
Stettin
D:
31 maj 2003
Göttingen
Privat
Privat
Marianne Feddersen
Hartmut Kaempffe
1925-2011
Hartmut Kaempffe
F:
4 jan. 1925
Breslau
D:
16 dec. 2011
Hamborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Feddersen
Angela Krause
Peter Ottsen Feddersen
1885-1975
Peter Ottsen Feddersen
F:
24 maj 1885
Rise s. (Risegård)
D:
19 maj 1975
Hamborg
Käthe Möller
1896-1996
Käthe Möller
F:
18 dec. 1896
Schwerin
G:
16 dec. 1921
D:
16 jan. 1996
Hamborg-Bergedorf
Theodor Feddersen
1889-1970
Theodor Feddersen
F:
28 okt. 1889
Rise s. (Risegård)
D:
15 sep. 1970
Flensborg
Gertraude Regner
1896-1977
Gertraude Regner
F:
24 maj 1896
Ballenstedt
G:
9 apr. 1943
Ballenstedt
D:
13 apr. 1977
Flensborg
Carl-Detlef Feddersen
1891-1958
Carl-Detlef Feddersen
F:
29 jul. 1891
Rise s. (Risegård)
D:
3 dec. 1958
Hamborg
Dora Jakobs
1892-1974
Dora Jakobs
F:
5 jul. 1892
Schwarzenbek
G:
20 apr. 1920
D:
26 jun. 1974
Hamborg
Boy Thamsen Feddersen
1851-1924
Boy Thamsen Feddersen
F:
10 mar. 1851
Møgeltønder s. (Roy)
D:
27 apr. 1924
Gross Tarup
Anna Catharina Ottsen
1856-1941
Anna Catharina Ottsen
F:
5 nov. 1856
Øster Havetoft
G:
5 jan. 1883
Rødekro
D:
6 jul. 1941
Flensborg
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
1853-1864
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
F:
18 jan. 1853
Møgeltønder s. (Roy)
D:
13 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Amalie Roll
1894-1983
Amalie Roll
F:
16 dec. 1894
Højer
D:
30 mar. 1983
Højer
Erika Roll
1931-1996
Erika Roll
F:
29 mar. 1931
Højer
D:
20 apr. 1996
Odense
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Preben Rasmussen
1939-2015
Preben Rasmussen
F:
22 aug. 1939
D:
3 jun. 2015
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Hartwig Roll
1939-1999
Peter Hartwig Roll
F:
1 jun. 1939
Højer
D:
22 maj 1999
Roskilde
Privat
Fritz Roll
1940-2013
Fritz Roll
F:
29 okt. 1940
Højer
D:
23 sep. 2013
Aabenraa
Carl Emil Roll
1896-1988
Carl Emil Roll
F:
12 okt. 1896
Højer
D:
15 nov. 1988
Højer
Meta Jensine Pedersen
1901-1967
Meta Jensine Pedersen
F:
1 aug. 1901
Møgeltønder
G:
24 apr. 1930
Højer
D:
5 apr. 1967
Højer
Ottilie Roll
1898-1992
Ottilie Roll
F:
24 maj 1898
Højer
D:
23 okt. 1992
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Caroline Henriette Wilhelmine Roll
1928-1984
Caroline Henriette Wilhelmine Roll
F:
26 sep. 1928
Emmerlev
D:
9 sep. 1984
Tønder
Thomas Jakobsen
1925-1999
Thomas Jakobsen
F:
13 maj 1925
Mjolden
G:
16 maj 1959
Højer
D:
5 dec. 1999
Tønder
Theodor Feddersen Roll
1900-1935
Theodor Feddersen Roll
F:
25 jan. 1900
Højer
D:
30 apr. 1935
Bad Nauheim
Erna Mathilde Schröder
1901-1984
Erna Mathilde Schröder
F:
4 jul. 1901
Husum
D:
10 mar. 1984
Højer
Privat
Privat
Privat
NN
Privat
Privat
Privat
Privat
Ilse Lammers
1929-2007
Ilse Lammers
F:
16 aug. 1929
Sterup
D:
15 apr. 2007
Kiel
Arno Korth
1922-2001
Arno Korth
F:
29 aug. 1922
Gresonse (Pommern)
G:
23 maj 1953
Sterup
D:
20 nov. 2001
Sterup
Elisabeth Roll
1901-1968
Elisabeth Roll
F:
27 apr. 1901
Højer
D:
3 jul. 1968
Sterup, Angel
Hugo Lammers
1895-1968
Hugo Lammers
F:
12 nov. 1895
Sterup, Angel
G:
29 apr. 1924
Højer
D:
3 aug. 1968
Flensborg
Bernhard Roll
1903-1982
Bernhard Roll
F:
1 maj 1903
Højer
D:
20 feb. 1982
Højer
Fritz Roll
1906-1946
Fritz Roll
F:
15 feb. 1906
Højer
D:
1946
Sovjetunionen
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
5 feb. 1965
Højer
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
14 apr. 1942
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Martin Busse
1926-2013
Martin Busse
F:
28 mar. 1926
Barferusch/Masanderan, Iran
D:
4 jun. 2013
Freising
Anne Marie Holl
1936-1997
Anne Marie Holl
F:
4 sep. 1936
Coburg
G:
4 sep. 1957
München
D:
12 maj 1997
Michael Busse
1927-1932
Michael Busse
F:
12 okt. 1927
Berlin
D:
9 jul. 1932
Potsdam
Katharina Elisabeth Busse
1933-2009
Katharina Elisabeth Busse
F:
7 apr. 1933
Potsdam
D:
23 jul. 2009
Bielefeld
Privat
Walter Busse
1937-1945
Walter Busse
F:
21 mar. 1937
Heidelberg
D:
13 apr. 1945
Friedrichsroda
Magdalene Gertrud Samwer
1899-1996
Magdalene Gertrud Samwer
F:
3 aug. 1899
Gotha
D:
14 maj 1996
München
Erich W.O. Busse
1899-1995
Erich W.O. Busse
F:
24 jun. 1899
Berlin
G:
14 nov. 1924
Berlin
D:
26 nov. 1995
München
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Wolfram Rolf Arthur Schubert
1935-1995
Wolfram Rolf Arthur Schubert
F:
22 feb. 1935
Halle a.d. Saale
D:
18 dec. 1995
Deinste ved Hamborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Christian Samwer
1941-1993
Christian Samwer
F:
12 okt. 1941
Gotha
D:
23 sep. 1993
Köln
Privat
Wolfgang Karl Theodor Samwer
1902-1979
Wolfgang Karl Theodor Samwer
F:
30 jun. 1902
Gotha
D:
27 okt. 1979
Lübeck
Elisabeth Böhmer
1907-1969
Elisabeth Böhmer
F:
3 okt. 1907
Thedinghausen ved Bremen
G:
5 jun. 1935
Hamborg
D:
22 maj 1969
Hamborg
Ruth Berta Luise Wilkens
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Peter Haasen
1927-1993
Peter Haasen
F:
21 jul. 1927
Gotha
D:
18 okt. 1993
Göttingen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ingeborg Samwer
1903-2007
Ingeborg Samwer
F:
15 sep. 1903
Jena
D:
22 okt. 2007
Göttingen
Herbert Haasen
1900-1961
Herbert Haasen
F:
17 jun. 1900
Gotha
G:
16 okt. 1926
Jena
D:
14 jul. 1961
Einbeck
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Hans Viktor Samwer
1913-2006
Hans Viktor Samwer
F:
8 jul. 1913
Jena
D:
9 jan. 2006
Göttingen
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
1914-2004
Hildegard (Gundi) Johanna Maria Wirtz
F:
11 jun. 1914
Freiburg/Breisgau
G:
15 nov. 1940
Köln
D:
24 okt. 2004
Göttingen
Malvine Elisabeth Feddersen
1876-1942
Malvine Elisabeth Feddersen
F:
22 aug. 1876
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 nov. 1942
Friedrichroda, Thüringen
Viktor Eduard Woldemar Samwer
1863-1924
Viktor Eduard Woldemar Samwer
F:
14 jun. 1863
Gotha, Tyskland
G:
17 sep. 1897
Emmerlev
D:
24 nov. 1924
Jena
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Christian Feddersen
1908-1977
Christian Feddersen
F:
23 dec. 1908
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
16 apr. 1977
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Frieda Schmidt
1914-2006
Frieda Schmidt
F:
14 nov. 1914
Agerskov s. (Gestrup)
G:
14 maj 1948
D:
20 feb. 2006
Tønder
Theodor Feddersen
1910-1910
Theodor Feddersen
F:
19 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 jan. 1910
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1944-2010
Privat
F:
1944
D:
2010
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Theodor Feddersen
1912-1985
Theodor Feddersen
F:
17 jun. 1912
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 sep. 1985
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Ingeborg (Inge) Maria Andersen
1912-1979
Ingeborg (Inge) Maria Andersen
F:
23 nov. 1912
Flensborg
G:
30 maj 1941
Emmerlev
D:
4 jun. 1979
Tønder
Boy Feddersen
1913-1945
Boy Feddersen
F:
11 sep. 1913
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
mar. 1945
Breslau
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1933-2008
Privat
F:
1933
D:
2008
Anna Dorothea Feddersen
1915-1977
Anna Dorothea Feddersen
F:
10 jul. 1915
Flensborg
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Jürgen Hansen Berg
1909-1991
Jürgen Hansen Berg
F:
23 feb. 1909
Løjt s. (Brunsgård)
G:
3 mar. 1939
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
31 maj 1991
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Elisabeth Feddersen
1918-1977
Elisabeth Feddersen
F:
26 sep. 1918
Flensborg (Diakonisseanstalten)
D:
24 sep. 1977
Haderslev
Hans Peter Brandt
1913-1983
Hans Peter Brandt
F:
4 aug. 1913
Agerskov s. (Bovlund)
G:
29 sep. 1944
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1983
Haderslev
Hans Feddersen
1878-1918
Hans Feddersen
F:
14 maj 1878
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
8 maj 1918
Merville (Frankrig)
Dorothea (Dolly) Maria Angel
1887-1918
Dorothea (Dolly) Maria Angel
F:
6 nov. 1887
Ubjerg s. (Bjerremark)
G:
11 okt. 1907
Ubjerg
D:
24 okt. 1918
Tønder
Henriette Amalie Feddersen
1880-1938
Henriette Amalie Feddersen
F:
26 aug. 1880
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
D:
14 nov. 1938
Tønder (Tønder sygehus)
Thomas Dethlefsen
1908-1908
Thomas Dethlefsen
F:
3 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
D:
4 aug. 1908
Højer s. (Ved Gaden)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Nancy Amalie Dethlefsen
1910-1980
Nancy Amalie Dethlefsen
F:
3 jan. 1910
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 jan. 1980
Fritz Carstensen Ohlsen
1907-1984
Fritz Carstensen Ohlsen
F:
24 okt. 1907
Højer
G:
10 nov. 1934
Højer
D:
17 maj 1984
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1953-1996
Privat
F:
1953
D:
1996
Privat
Privat
Privat
Thomas Theodor Dethlefsen
1913-1994
Thomas Theodor Dethlefsen
F:
7 feb. 1913
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 sep. 1994
Ingeborg Goswin
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Otto Dietrich Dethlefsen
1914-1970
Otto Dietrich Dethlefsen
F:
24 jul. 1914
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 dec. 1970
Odense
Lucie Elene Dethlefsen
1923-2001
Lucie Elene Dethlefsen
F:
18 apr. 1923
Tønder
G:
17 nov. 1945
Tønder
D:
13 apr. 2001
Roskilde
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
1883-1983
Caroline Friederike (Ine) Feddersen
F:
16 jun. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
15 sep. 1983
Højer
Dethlef Dethlefsen
1880-1964
Dethlef Dethlefsen
F:
29 jul. 1880
Højer s. (Ved Gaden)
G:
22 mar. 1907
Emmerlev
D:
29 jun. 1964
Tønder (Tønder sygehus)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Gehrd Grothusen
1913-2001
Gehrd Grothusen
F:
11 jul. 1913
Kilwa, Tysk Østafrika
D:
16 aug. 2001
Kiel
Eva Jaeckel
1920-2008
Eva Jaeckel
F:
3 dec. 1920
Fürstenwalde
G:
13 feb. 1941
Torgau
D:
18 dec. 2008
Hamborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Camilla Luitgarde Grothusen
Richard Vietor
1912-1942
Richard Vietor
F:
6 jun. 1912
Bremen
D:
1942
Stalingrad
Ernst Riedel
1909-1975
Ernst Riedel
F:
5 jul. 1909
Ratibor (Øvre Schlesien)
D:
19 jul. 1975
Malente-Gremsmühlen
Privat
Privat
Privat
Klaus-Detlev Grothusen
1928-1994
Klaus-Detlev Grothusen
F:
29 okt. 1928
Nieder-Weisel (Tyskland)
D:
16 jul. 1994
Hamborg
Ute Stalmann
Nancy Feddersen
1885-1968
Nancy Feddersen
F:
17 sep. 1885
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
18 nov. 1968
Kiel
Gerhard Grothusen
1874-1932
Gerhard Grothusen
F:
25 maj 1874
Rødding
G:
14 jun. 1912
Flensborg
D:
26 maj 1932
Bad Nauheim (Tyskland)
Marie Luiese Feddersen
1886-1893
Marie Luiese Feddersen
F:
30 dec. 1886
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
22 jul. 1893
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Hans Feddersen
1919-1945
Hans Feddersen
F:
22 maj 1919
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
11 nov. 1945
Sovjetunionen (krigsfangenskab)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ukendt
Privat
Privat
Karen Feddersen
1920-2002
Karen Feddersen
F:
14 jun. 1920
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
21 nov. 2002
Ravensburg, Baden-Württemberg
Dieter Scheible
1920-2008
Dieter Scheible
F:
1 okt. 1920
Heilbronn am Neckar
G:
14 okt. 1944
D:
apr. 2008
Ravensburg, Baden-Württemberg
Boi Feddersen
1892-1943
Boi Feddersen
F:
4 maj 1892
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 apr. 1943
Sortehavet
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
1893-1965
Julie Hermine-Luise (Jutta) Feddersen
F:
25 feb. 1893
Halendorf (Holsten)
G:
13 aug. 1918
D:
24 mar. 1965
Tübingen
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Berend Feddersen
1856-1919
Berend Feddersen
F:
19 sep. 1856
Møgeltønder s. (Roy)
D:
1919
Berlin
Hedwig Emma Grapow
1874-1944
Hedwig Emma Grapow
F:
24 jan. 1874
Berlin
G:
1894
D:
1944
Berlin
Christiane Bothilde Feddersen
1858-1864
Christiane Bothilde Feddersen
F:
30 aug. 1858
Møgeltønder s. (Roy)
D:
24 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Carl Detlef Feddersen
1860-1884
Carl Detlef Feddersen
F:
2 apr. 1860
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 jan. 1884
Rise s. (Søst)
Marie Louise Feddersen
1862-1955
Marie Louise Feddersen
F:
15 maj 1862
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 sep. 1955
Flensborg
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
1855-1925
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
F:
26 sep. 1855
Husum
G:
29 sep. 1882
Møgeltønder (hjemme)
D:
6 jul. 1925
Sterup
Carl Emil Hoffgaard
1886-1947
Carl Emil Hoffgaard
F:
2 nov. 1886
Aabenraa
D:
26 mar. 1947
Sønderborg (Statshospitalet)
Maria Bonde
1884-
Maria Bonde
F:
15 apr. 1884
Oksbøl s. (Mjels)
G:
15 dec. 1933
Berend Marcus Hoffgaard
1889-1889
Berend Marcus Hoffgaard
F:
13 feb. 1889
Aabenraa
D:
20 aug. 1889
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Hans-Jürgen Bünger
1915-1945
Hans-Jürgen Bünger
F:
27 sep. 1915
Berlin-Charlottenburg
D:
6 feb. 1945
Genschmar (faldt)
Eva Aagot Adelheid Aanesen
Privat
Privat
Dino Bünger
1942-1943
Dino Bünger
F:
25 jul. 1942
Berlin
D:
3 okt. 1943
Berlin
Dietrich Bünger
1917-1945
Dietrich Bünger
F:
10 jun. 1917
Berlin-Charlottenburg
D:
1945
Schwerin-området
Margit Erlenwein
Henriette Wilhelmine Hoffgaard
1890-1952
Henriette Wilhelmine Hoffgaard
F:
31 jan. 1890
Aabenraa
D:
27 nov. 1952
Malente-Gremsmühlen
Fritz Bünger
1873-1936
Fritz Bünger
F:
1 maj 1873
Schloppe (Pommern)
G:
4 jul. 1914
Charlottenburg
D:
13 maj 1936
Berlin
Elisabeth Emilie Hoffgaard
1891-1964
Elisabeth Emilie Hoffgaard
F:
18 mar. 1891
Aabenraa
D:
26 nov. 1964
Malente-Gremsmühlen
Waldemar Korth
1877-1958
Waldemar Korth
F:
31 okt. 1877
G:
8 maj 1915
D:
7 feb. 1958
Malente-Gremsmühlen
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
1863-1937
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
F:
22 dec. 1863
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 dec. 1937
Aabenraa
Johann Casper Hoffgaard
1857-1939
Johann Casper Hoffgaard
F:
9 maj 1857
Aabenraa
G:
24 jul. 1885
Møgeltønder (hjemme)
D:
7 mar. 1939
Malente-Gremsmühlen
Berend Feddersen
1897-1925
Berend Feddersen
F:
21 aug. 1897
Højer s. (Ved Gaden)
D:
10 okt. 1925
Højer s. (Ved Gaden)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Louise Frederikke Maren Rasmussen
Jens Peter Martin Nielsen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1951-2008
Privat
F:
1951
D:
2008
Privat
Privat
Privat
Privat
Knud Erik Madsen
1952-1999
Knud Erik Madsen
F:
28 sep. 1952
Esbjerg
D:
25 okt. 1999
Privat
Helga Sørine Rasmussen
1925-2017
Helga Sørine Rasmussen
F:
29 jul. 1925
Højer s. (Rudbøl)
D:
31 dec. 2017
Peter Henrik Madsen
1926-1982
Peter Henrik Madsen
F:
27 sep. 1926
Esbjerg
G:
28 nov. 1948
Højer
D:
1 jul. 1982
Esbjerg
Uffe Rasmussen
1960-1970
Uffe Rasmussen
F:
8 jun. 1960
D:
29 nov. 1970
Svend Otto Rasmussen
1929-2017
Svend Otto Rasmussen
F:
15 mar. 1929
Højer s. (Rudbøl)
D:
23 okt. 2017
Hilde Wilhelmine Severin
Johanna Feddersen
1898-1996
Johanna Feddersen
F:
11 okt. 1898
Højer s. (Ved Gaden)
D:
9 nov. 1996
Tjæreborg
Niels Rasmussen
1896-1984
Niels Rasmussen
F:
30 jan. 1896
Løvel
G:
3 maj 1923
Højer
D:
21 apr. 1984
Esbjerg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
David Dietrich Bargum
1923-2019
David Dietrich Bargum
F:
19 jul. 1923
Ravsted s. (Havsted)
D:
16 jun. 2019
Sønderborg
Eva Holtz
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1952-før 2014
Privat
F:
1952
D:
før 2014
Privat
Privat
Privat
Otto Bargum
1925-1986
Otto Bargum
F:
12 jul. 1925
Ravsted s. (Havsted)
D:
17 jan. 1986
Carla Hansen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Anton Bargum
Dorothea (Doris) Nicoline Hansen
1933-2013
Dorothea (Doris) Nicoline Hansen
F:
16 feb. 1933
Bylderup s. (Nymølle, Bredevad)
D:
5 maj 2013
Christel Bargum
Rudolf Lassen
1922-2014
Rudolf Lassen
F:
8 aug. 1922
Broager s. (Skodsbøl)
D:
14 jul. 2014
Aabenraa
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Inken Friedericka Bargum
1938-2022
Inken Friedericka Bargum
F:
17 dec. 1938
Ravsted s. (Havsted)
D:
12 jan. 2022
Bylderup-Bov
Bonnich Bonnichsen
1935-2004
Bonnich Bonnichsen
F:
27 okt. 1935
Burkal s. (Stemmild)
G:
5 nov. 1959
D:
3 apr. 2004
Wilhelmine Feddersen
1900-1990
Wilhelmine Feddersen
F:
17 mar. 1900
Højer s. (Ved Gaden)
D:
25 okt. 1990
Tønder
Anton Bargum
1895-1988
Anton Bargum
F:
12 okt. 1895
Ravsted s. (Havsted)
G:
9 jun. 1922
Højer
D:
23 apr. 1988
Tønder
Otto Nissen Feddersen
1901-1918
Otto Nissen Feddersen
F:
21 apr. 1901
Højer s. (Ved Gaden)
D:
6 maj 1918
Højer s. (Ved Gaden)
Otto Diedrich Feddersen
1933-1933
Otto Diedrich Feddersen
F:
26 jul. 1933
Bylderup s. (Bredevad)
D:
31 dec. 1933
Bylderup s. (Bredevad)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Otto Diedrich Feddersen
Christa Marquartsen
1937-2015
Christa Marquartsen
F:
23 sep. 1937
Sørupholz (Angeln)
D:
9 feb. 2015
Brede s. (Bredebro plejehjem)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Margarethe Hartung Feddersen
1937-2020
Margarethe Hartung Feddersen
F:
4 apr. 1937
Bylderup s. (Bredevad)
D:
13 dec. 2020
Sønderborg
Erich Wollesen Haupt
1933-2004
Erich Wollesen Haupt
F:
2 mar. 1933
Hellevad
G:
7 mar. 1954
D:
8 apr. 2004
Sønderborg
Karl Feddersen
1904-1968
Karl Feddersen
F:
19 dec. 1904
Højer s. (Ved Gaden)
D:
20 sep. 1968
Bylderup
Christine Marie Hartung
1904-1979
Christine Marie Hartung
F:
3 sep. 1904
Bylderup s. (Sottrup)
G:
27 maj 1933
Bylderup
D:
21 feb. 1979
Bylderup s. (Bylderup-Bov)
Otto Dietrich Feddersen
1866-1947
Otto Dietrich Feddersen
F:
24 mar. 1866
Møgeltønder s. (Roy)
D:
2 jul. 1947
Ravsted s. (Havsted)
Friederikke Conradine Friedrichsen
1872-1941
Friederikke Conradine Friedrichsen
F:
18 jan. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
G:
20 okt. 1896
Hostrup
D:
8 maj 1941
Bylderup s. (Bredevad)
Wilhelmine Brigitta Petersen
1824-1912
Wilhelmine Brigitta Petersen
F:
1 feb. 1824
Kliplev
G:
29 sep. 1841
Højst
D:
7 mar. 1912
Tønder (Vestergade 14)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Nanny Margrethe Verning
1917-
Nanny Margrethe Verning
F:
25 aug. 1917
København
Carl Ejnar Friderichsen
1905-
Carl Ejnar Friderichsen
F:
22 sep. 1905
Øster-Ulslev
G:
11 sep. 1937
København
Privat
Nanny Johanne Schau Angel
1893-1964
Nanny Johanne Schau Angel
F:
30 sep. 1893
København
D:
15 jun. 1964
København
Peter Verning
1885-1970
Peter Verning
F:
24 sep. 1885
Verninge
G:
31 mar. 1915
Søllerød
D:
11 apr. 1970
København
Hans Petersen Angel
1862-1931
Hans Petersen Angel
F:
30 nov. 1862
Tønder
D:
24 dec. 1931
København
Anna Maria Caroline Drost
1862-1939
Anna Maria Caroline Drost
F:
22 apr. 1862
Boeslunde
G:
26 okt. 1888
Boeslunde
D:
6 okt. 1939
København
Anna Christina Angel
1865-1865
Anna Christina Angel
F:
14 maj 1865
Tønder
D:
23 jun. 1865
Tønder
Esther Angel
1905-1905
Esther Angel
F:
20 maj 1905
København
D:
6 dec. 1905
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Gerda Margrethe Angel
1906-1975
Gerda Margrethe Angel
F:
19 okt. 1906
København
D:
24 mar. 1975
København
Hans Kay Julius Jultrup
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Erik Angel
1912-1986
Erik Angel
F:
1 aug. 1912
Søllerød s. (Holte)
D:
20 jan. 1986
Skjød
Dagmar Christensen
1912-1951
Dagmar Christensen
F:
3 nov. 1912
Karup
G:
10 maj 1942
Vollerslev
D:
8 okt. 1951
Aarhus
Henrik Asmus Angel
1953-2017
Henrik Asmus Angel
F:
19 sep. 1953
Hadsten
D:
24 aug. 2017
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Mirjam Astrid Schønemann Petersen
Asmus Christensen Schau Angel
1866-1921
Asmus Christensen Schau Angel
F:
15 jul. 1866
Tønder
D:
7 feb. 1921
Søllerød s. (Ny Holte)
Ida Elna Schønemann
1885-1955
Ida Elna Schønemann
F:
31 okt. 1885
København
G:
19 aug. 1904
København
D:
11 apr. 1955
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Esther Angel Jersin
1907-1978
Esther Angel Jersin
F:
20 sep. 1907
København
D:
30 maj 1978
Oslo
Leif Petterson
1901-1938
Leif Petterson
F:
22 feb. 1901
Oslo
G:
22 apr. 1933
Oslo
D:
29 apr. 1938
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Harald Drake
1904-1947
Harald Drake
F:
25 feb. 1904
Ålesund, Norge
G:
7 dec. 1943
Oslo
D:
4 dec. 1947
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Erling Angel Jersin
Gudrun Abel Simonsen
Sigrid Schau Angel
1883-1926
Sigrid Schau Angel
F:
2 jun. 1883
København
D:
21 maj 1926
Oslo
Ludvig Jersin
1881-1964
Ludvig Jersin
F:
28 maj 1881
Bergen
G:
16 nov. 1906
København
D:
6 sep. 1964
Oslo
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Margrete Lomholt
1933-2013
Margrete Lomholt
F:
7 nov. 1933
Frederiksberg
D:
10 jun. 2013
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Margrete Augusta Koch
1903-
Margrete Augusta Koch
F:
5 feb. 1903
Hellerup
Esbern Lomholt
1904-
Esbern Lomholt
F:
23 apr. 1904
Frederiksberg
G:
26 mar. 1930
Frederiksberg
Hans Poul Koch
1930-1986
Hans Poul Koch
F:
2 dec. 1930
Tübingen (Tyskland)
D:
1986
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Jens Koch
1933-2009
Jens Koch
F:
11 aug. 1933
Frederiksberg
D:
2009
Frederiksberg
Privat
Bente Lyngsø
1938-2013
Bente Lyngsø
F:
1938
G:
12 jun. 1981
D:
2013
Frederiksberg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ejler Koch
1933-1978
Ejler Koch
F:
11 aug. 1933
Frederiksberg
D:
11 aug. 1978
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Dorte Marianne Koch
1938-2016
Dorte Marianne Koch
F:
2 jul. 1938
Frederiksberg
D:
17 mar. 2016
København?
Jørgen Bennedsen
1934-2018
Jørgen Bennedsen
F:
1 sep. 1934
Galtrup
G:
29 sep. 1961
København (Holmens k.)
D:
26 dec. 2018
Bodil Koch
1941-1942
Bodil Koch
F:
jun. 1941
D:
JUNI 1942
Hans Harald (Hal) Koch
1904-1963
Hans Harald (Hal) Koch
F:
6 maj 1904
Hellerup
D:
10 aug. 1963
(Grenaa-Hundested)
Bodil Thastum
1903-1972
Bodil Thastum
F:
25 okt. 1903
København
G:
20 sep. 1929
Frederiksberg
D:
9 jan. 1972
København
Hans Winding Koch
1867-1949
Hans Winding Koch
F:
8 apr. 1867
Vejstrup s. (Vejstruprød)
D:
23 maj 1949
Frederiksberg
Margrethe Schiøler
1869-1951
Margrethe Schiøler
F:
21 maj 1869
København
G:
18 feb. 1902
Hellerup
D:
16 sep. 1951
Hellerup
Anna Marie Koch
1867-1963
Anna Marie Koch
F:
8 apr. 1867
Vejstrup s. (Vejstruprød)
D:
6 maj 1963
Frederiksberg
Axel Theodor Schiøler
1872-1930
Axel Theodor Schiøler
F:
11 dec. 1872
Guldager
G:
16 sep. 1899
Glostrup
D:
28 sep. 1930
Vedbæk s. (Skodsborg Badesanatorium)
Jens Tage Hørlyk
1893-
Jens Tage Hørlyk
F:
19 mar. 1893
St. Croix
Hans Ludvig Koch Hørlyk
1895-1979
Hans Ludvig Koch Hørlyk
F:
8 okt. 1895
Frederikssted, St. Croix
D:
jan. 1979
Ingram, Texas, USA
NN
Lucie Koch
1870-1912
Lucie Koch
F:
18 feb. 1870
Brøns
D:
12 sep. 1912
Frederiksberg
Simon Jensen Hørlyk
1866-1903
Simon Jensen Hørlyk
F:
11 jul. 1866
Mygdal s. (Kobbersholt)
G:
2 feb. 1892
København (Stefans k.)
D:
23 feb. 1903
Frederikssted, St. Croix
Agnete Koch Brostrøm
1897-
Agnete Koch Brostrøm
F:
24 apr. 1897
Ikast
Kort Kristian Kortsen
1882-1939
Kort Kristian Kortsen
F:
21 apr. 1882
Sejerslev s. (Hesselbjerg)
G:
28 okt. 1928
Frederiksberg
D:
9 feb. 1939
Vordingborg
Amalie Louise Koch
1872-1899
Amalie Louise Koch
F:
25 nov. 1872
Nykøbing F.
D:
21 okt. 1899
Sejerslev
Aksel Rasmus Brostrøm
1869-1924
Aksel Rasmus Brostrøm
F:
14 jul. 1869
Viborg (Domsognet)
G:
23 jun. 1896
Glostrup
D:
26 nov. 1924
Ravnkilde
Carolina Henriette Winding
1841-1922
Carolina Henriette Winding
F:
28 jan. 1841
Højer
D:
19 mar. 1922
Frederiksberg
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
1837-1917
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
F:
29 jul. 1837
Vodder
G:
21 apr. 1866
Højer
D:
19 okt. 1917
Frederiksberg
Hans August Boldt
1869-1869
Hans August Boldt
F:
28 jan. 1869
Schmalleningken (Øst-Preussen)
D:
4 nov. 1869
Schmalleningken (Øst-Preussen)
Elin Ancker
1925-1945
Elin Ancker
F:
18 okt. 1925
København
D:
21 mar. 1945
København
Edith Boldt
1896-1962
Edith Boldt
F:
10 jul. 1896
St. Louis, USA
D:
21 apr. 1962
København
Christian August Kofoed Ancker
1889-1976
Christian August Kofoed Ancker
F:
2 apr. 1889
København
G:
17 jul. 1920
København
D:
21 nov. 1976
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Knud Heinrich Boldt
1899-1968
Knud Heinrich Boldt
F:
3 mar. 1899
New York, USA
D:
15 jun. 1968
Los Angeles, USA
Linda Maj Austen
1901-
Linda Maj Austen
F:
22 aug. 1901
Adelaide, Australien
G:
25 jul. 1936
Los Angeles
Hans Boldt
1870-
Hans Boldt
F:
20 apr. 1870
Schmalleningken (Øst-Preussen)
Martha Johanne Margrethe Lytjohan
1872-1960
Martha Johanne Margrethe Lytjohan
F:
13 sep. 1872
Slagelse
G:
10 feb. 1895
New York
D:
12 mar. 1960
København
Marie Boldt
1872-1960
Marie Boldt
F:
17 maj 1872
Schmalleningken (Øst-Preussen)
D:
20 feb. 1960
Frederiksberg
Carl Boldt
1874-
Carl Boldt
F:
1 sep. 1874
Memel
Marie Clemmensen
Marie Clemmensen
G:
Philadelphia, USA
Johanne Winding
1843-1933
Johanne Winding
F:
5 mar. 1843
Højer
D:
18 jan. 1933
Frederiksberg
Heinrich Christian Friedrich Boldt
1832-1884
Heinrich Christian Friedrich Boldt
F:
10 jan. 1832
G:
5 mar. 1867
Højer
D:
2 jan. 1884
Fredensborg
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Jørgen Winding
1920-1989
Jørgen Winding
F:
19 nov. 1920
Brovst
D:
7 apr. 1989
Aarhus
Privat
Hans Wilhelm Winding
1924-før 2014
Hans Wilhelm Winding
F:
26 nov. 1924
Brovst
D:
før 2014
Inge Andersen
Privat
Niels Winding
1931-før 2014
Niels Winding
F:
28 jan. 1931
Brovst
D:
før 2014
Vancouver
NN
Privat
Kai Winding
1895-1940
Kai Winding
F:
7 apr. 1895
Brovst
D:
19 jun. 1940
Brovst
Hertha Dorothea Larsen
1897-1948
Hertha Dorothea Larsen
F:
7 sep. 1897
Aalborg (Vor Frue s.)
G:
14 dec. 1919
D:
19 jun. 1948
Brovst
Ellen Winding
1896-1985
Ellen Winding
F:
3 sep. 1896
Brovst
D:
1985
Valby
Anna Amalie Marie Cecilie Hansen
1870-1925
Anna Amalie Marie Cecilie Hansen
F:
3 apr. 1870
Flensborg
D:
9 dec. 1925
København
Vilhelm Winding
1858-1908
Vilhelm Winding
F:
26 jan. 1858
Højer
G:
1 maj 1894
København
D:
23 maj 1908
København
Anna Charlotte Winding Hansen
1872-1878
Anna Charlotte Winding Hansen
F:
16 apr. 1872
København
D:
28 feb. 1878
København
Inger Margrete Lessow
1904-1906
Inger Margrete Lessow
F:
17 mar. 1904
Frederiksberg
D:
14 mar. 1906
Frederiksberg
Agnete Lessow
1906-
Agnete Lessow
F:
2 apr. 1906
Frederiksberg
Olga Louise Winding Hansen
1874-1948
Olga Louise Winding Hansen
F:
3 jul. 1874
København
D:
15 jul. 1948
Valby
Otto Emil Lessow
1872-1935
Otto Emil Lessow
F:
22 okt. 1872
København
G:
22 maj 1903
Frederiksberg (Marcus k.)
D:
22 jul. 1935
Frederiksberg
Valdemar Winding Hansen
1876-1907
Valdemar Winding Hansen
F:
29 maj 1876
København
D:
31 okt. 1907
Frederiksberg
Inger Marie Winding Hansen
1878-1934
Inger Marie Winding Hansen
F:
11 feb. 1878
København
D:
3 jan. 1934
København
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Elsa Louise Flach
Nils Mark
1903-
Nils Mark
F:
8 dec. 1903
Kalltorp (Sverige)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Carl-Axel Flach
Margareta Sundén
Maud Frieberg
Ellen Dagmar Winding Hansen
1880-1948
Ellen Dagmar Winding Hansen
F:
3 jul. 1880
København
D:
16 okt. 1948
Göteborg
Carl Flach
1876-1944
Carl Flach
F:
29 okt. 1876
Göteborg
G:
3 aug. 1907
København
D:
16 aug. 1944
Göteborg
Ragna Charlotte Winding Hansen
1884-1972
Ragna Charlotte Winding Hansen
F:
5 jan. 1884
København
D:
12 maj 1972
Jørgen Heinrich Olesen
1861-1940
Jørgen Heinrich Olesen
F:
1 dec. 1861
Tønder
G:
29 jun. 1907
D:
23 maj 1940
Gentofte
Vilhelm Teje
1892-1927
Vilhelm Teje
F:
11 apr. 1892
København
G:
31 maj 1923
København
D:
31 mar. 1927
Inger Christine Charlotte Winding
1845-1924
Inger Christine Charlotte Winding
F:
2 nov. 1845
Højer
D:
15 aug. 1924
Frederiksberg
Christian Hansen
1844-1924
Christian Hansen
F:
23 apr. 1844
Tønder
G:
6 mar. 1869
Højer
D:
30 okt. 1924
Frederiksberg
Christina Caroline Winding
1848-1853
Christina Caroline Winding
F:
26 jan. 1848
Højer
D:
21 sep. 1853
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Jon Olof Brunæs
1938-ca. 1994
Jon Olof Brunæs
F:
11 mar. 1938
Oslo
D:
ca. 1994
Jakarta
Privat
Privat
1979-1999
Privat
F:
1979
D:
1999
Privat
Privat
Privat
Privat
Sinta
Ingeborg Winding-Sørensen
1902-1988
Ingeborg Winding-Sørensen
F:
9 maj 1902
Oslo
D:
3 mar. 1988
Ole Johannes Brunæs
1885-1965
Ole Johannes Brunæs
F:
22 aug. 1885
Oslo
D:
1 nov. 1965
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Halvdan Winding-Sørensen
1905-
Halvdan Winding-Sørensen
F:
2 maj 1905
Ullensaker (Norge)
Agnes Tanner
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Dag Winding-Sørensen
1909-1994
Dag Winding-Sørensen
F:
19 okt. 1909
Eidsvold (Norge)
D:
18 mar. 1994
Oslo
Ingeborg Marie Ramstad
1905-2000
Ingeborg Marie Ramstad
F:
29 maj 1905
Ullensaker s. (Røgler)
G:
13 aug. 1937
Ullensaker s. (Røgler)
D:
2000
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Olga Karen Gudrun Winding-Sørensen
1912-2003
Olga Karen Gudrun Winding-Sørensen
F:
31 mar. 1912
Eidsvold (Norge)
D:
12 mar. 2003
Oslo
Cato Arthur
1905-1981
Cato Arthur
F:
23 okt. 1905
Oslo
G:
1936
Oslo
D:
19 jul. 1981
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
NN
Rose Marie Winding-Sørensen
1921-2001
Rose Marie Winding-Sørensen
F:
9 nov. 1921
Dal (Norge)
D:
4 maj 2001
Landskrona
Willy Krohnstad
1919-2008
Willy Krohnstad
F:
10 okt. 1919
Oslo
G:
6 okt. 1949
Oslo
D:
6 jun. 2008
Landskrona
Agnes Winding
1877-1967
Agnes Winding
F:
8 nov. 1877
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
13 okt. 1967
Eidsvold (Norge)
Jon Sørensen
1868-1936
Jon Sørensen
F:
3 aug. 1868
Sandnæs, Højlands s. (Norge)
G:
2 jul. 1901
Åsted
D:
2 maj 1936
Oslo
Privat
Privat
Privat
Privat
Poul Winding
1911-1979
Poul Winding
F:
8 jul. 1911
Sandholm
D:
27 feb. 1979
Rødovre
Lilly Minna Lautrup
Ragna Meyer
Gerda Winding
Hans Lars Larssen Winding
1879-1967
Hans Lars Larssen Winding
F:
5 nov. 1879
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
27 sep. 1967
Holbæk
Dagmar Frederikke Georgine Møller
1878-1961
Dagmar Frederikke Georgine Møller
F:
10 jan. 1878
Odder
G:
5 nov. 1908
Odder
D:
22 maj 1961
Ågerup s. (Bredetved)
Berend Winding
1882-1959
Berend Winding
F:
30 apr. 1882
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
1959
Miles City, Montana, USA
NN
Dorothy Kathleen Goodridge
1896-
Dorothy Kathleen Goodridge
F:
29 jul. 1896
Northampton, England
Laura (Lalla) Winding
1884-1983
Laura (Lalla) Winding
F:
17 apr. 1884
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
15 jun. 1983
Frederiksberg
Carl Winding
1886-1960
Carl Winding
F:
8 maj 1886
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
1960
USA
Ivar Winding
1891-1980
Ivar Winding
F:
1 jul. 1891
Åsted s. (St. Håbendal)
D:
2 jun. 1980
Port Hueneme, Californien, USA
Ruth Hutchinson
1889-1979
Ruth Hutchinson
F:
18 okt. 1889
Tacoma, Washington, USA
D:
11 jan. 1979
Port Hueneme
Berend Julius Winding
1850-1899
Berend Julius Winding
F:
25 aug. 1850
Højer
D:
24 jan. 1899
Frederikshavn
Olga Larssen
1858-1957
Olga Larssen
F:
5 jun. 1858
Skærum s. (Sludstrup)
G:
22 okt. 1875
Skærum
D:
7 feb. 1957
København
Carl Christian Winding
1853-1892
Carl Christian Winding
F:
26 aug. 1853
Højer
D:
10 maj 1892
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
1815-1853
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
F:
30 apr. 1815
Møgeltønder
D:
12 sep. 1853
Højer
Hans Cramer Winding
1812-1885
Hans Cramer Winding
F:
21 apr. 1812
Bølling-Sæding
G:
20 okt. 1837
Emmerlev s. (i huset)
D:
27 nov. 1885
København
Maria Luise Feddersen
1818-1896
Maria Luise Feddersen
F:
7 jun. 1818
Møgeltønder
D:
16 feb. 1896
København (Johannes s.)
Privat
Privat
Privat
Thorkild Hjortkjær
1924-1965
Thorkild Hjortkjær
F:
19 nov. 1924
Aarhus
D:
28 nov. 1965
Virum s. (Sorgenfri)
Kirsten Walsøe
1927-2012
Kirsten Walsøe
F:
1 jan. 1927
København
G:
14 feb. 1953
Hellerup
D:
18 maj 2012
Privat
Privat
Privat
1949-1976
Privat
F:
1949
D:
1976
Lisbeth Hjortkjær
1926-2003
Lisbeth Hjortkjær
F:
18 mar. 1926
Aarhus
D:
22 jul. 2003
Axel Severin Folker
1917-1999
Axel Severin Folker
F:
22 maj 1917
Charlottenlund
G:
18 mar. 1947
Frederiksberg
D:
10 jun. 1999
Anna Sunneva Bartholdy Møller
1897-1985
Anna Sunneva Bartholdy Møller
F:
11 jan. 1897
Tulstrup
D:
19 feb. 1985
Hans Christensen Hjortkjær
1883-1979
Hans Christensen Hjortkjær
F:
15 okt. 1883
Ramme s. (Hjortkjær)
G:
20 aug. 1923
Brabrand
D:
5 nov. 1979
Frederiksberg
Frederikke Dorothea Sørensen
1875-1951
Frederikke Dorothea Sørensen
F:
9 sep. 1875
Kvivik, Færøerne
D:
20 okt. 1951
Frederiksberg
Aksel Johannes Bartholdy Møller
1865-1958
Aksel Johannes Bartholdy Møller
F:
5 sep. 1865
Herfølge
G:
20 aug. 1894
Skanderborg
D:
24 jul. 1958
Frederiksberg
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
1853-1924
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
F:
1 maj 1853
København
D:
25 jun. 1924
Brabrand
Søren Henrik Theodor Sørensen
1845-1929
Søren Henrik Theodor Sørensen
F:
23 aug. 1845
Todnæs (Færøerne)
G:
20 aug. 1874
Gentofte
D:
15 maj 1929
Frederiksberg
Berend Thorstenson
1855-1888
Berend Thorstenson
F:
7 dec. 1855
København
D:
7 jul. 1888
Skanderborg
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
1821-1894
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
F:
1 jan. 1821
Møgeltønder
D:
21 jan. 1894
Frederiksberg
Johan Ludvig Thorstenson
1810-1868
Johan Ludvig Thorstenson
F:
16 jun. 1810
Island
G:
26 maj 1852
Møgeltønder
D:
5 jul. 1868
Hald?
Berend Thayssen
1844-1870
Berend Thayssen
F:
19 mar. 1844
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
18 aug. 1870
Gravelotte (Frankrig)
Johann Adolph Thayssen
1846-1847
Johann Adolph Thayssen
F:
26 maj 1846
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 apr. 1847
Aventoft s. (Mettenwarf)
Hans Peter Thayssen
1881-1914
Hans Peter Thayssen
F:
1 apr. 1881
Berlin
D:
9 jul. 1914
Berlin
Fritz Eduard Thayssen
1929-ca. 1944
Fritz Eduard Thayssen
F:
20 jan. 1929
Berlin?
D:
ca. 1944
Berlin?
Fritz Christian Thayssen
1883-1935
Fritz Christian Thayssen
F:
2 okt. 1883
Berlin
D:
12 okt. 1935
Berlin?
Margrit Kirnbauer
-ca. 1944
Margrit Kirnbauer
G:
før 1929
D:
ca. 1944
Berlin?
Marie Christiane Thayssen
1886-1944
Marie Christiane Thayssen
F:
21 maj 1886
Berlin
D:
CA 1944
Berlin
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
7 aug. 1906
Tønder
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Caroline Christiane Thayssen
1850-1875
Caroline Christiane Thayssen
F:
8 jul. 1850
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
5 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Carl Frederik Thayssen
1852-1853
Carl Frederik Thayssen
F:
17 maj 1852
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
6 mar. 1853
Aventoft s. (Mettenwarf)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Theo Vetye
1929-2004
Theo Vetye
F:
6 dec. 1929
St. Hubert (Jugoslavien)
D:
19 feb. 2004
Buenos Aires
Hans Jürgen Söth
1939-1960
Hans Jürgen Söth
F:
3 jul. 1939
Buenos Aires
D:
18 jun. 1960
Buenos Aires
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ingeborg Köhne
1909-1996
Ingeborg Köhne
F:
3 sep. 1909
Harburg
D:
10 maj 1996
Buenos Aires, Argentina
Otto Peter Heinrich Söth
1906-1983
Otto Peter Heinrich Söth
F:
9 maj 1906
Rendsborg
G:
29 dec. 1934
Buenos Aires
D:
8 okt. 1983
Buenos Aires
Heinz Anton Köhne
1911-1995
Heinz Anton Köhne
F:
27 jan. 1911
Celle
D:
16 jul. 1995
Lübeck
Jettine Harms
Maren Luise Köhne
1918-1923
Maren Luise Köhne
F:
12 maj 1918
Celle
D:
16 mar. 1923
Celle
Hans Uwe Köhne
1926-1946
Hans Uwe Köhne
F:
7 apr. 1926
Celle
D:
4 feb. 1946
Lübeck
Caroline Christiane Thayssen
1883-1968
Caroline Christiane Thayssen
F:
1 mar. 1883
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1968
Lübeck
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
1873-1948
Friedrich Wilhelm Karl Heinrich Köhne
F:
2 okt. 1873
Bommelsen (Tyskland)
G:
7 okt. 1908
Tønder
D:
31 jan. 1948
Lübeck
Frederika Maria Thayssen
1885-1931
Frederika Maria Thayssen
F:
6 jan. 1885
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 jun. 1931
Wyk (Föhr)
Ingeborg Caroline Thayssen
1886-1886
Ingeborg Caroline Thayssen
F:
24 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
29 mar. 1886
Aventoft s. (Mettenwarf)
Luise Caroline Thayssen
1887-1946
Luise Caroline Thayssen
F:
23 aug. 1887
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
11 sep. 1946
Flensborg
Gustav Adolph Thamsen
1882-
Gustav Adolph Thamsen
F:
5 jul. 1882
Wyk (Föhr)
G:
28 sep. 1909
Tønder
Magda Wilhelmine Thayssen
1889-1911
Magda Wilhelmine Thayssen
F:
22 mar. 1889
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
9 dec. 1911
Kiel
Anna Wilhelmine Thayssen
1891-1910
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
15 apr. 1891
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
29 apr. 1910
Tønder s. (Nieholm)
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
16 sep. 1922
Tønder
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anna Wilhelmine Thayssen
1856-1911
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
14 aug. 1856
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
21 feb. 1911
Løgumkloster
Christian Friedrich Meyer
1845-1916
Christian Friedrich Meyer
F:
1 feb. 1845
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
6 okt. 1876
D:
23 jun. 1916
Løgumkloster
Hans Carl Thayssen
1858-1859
Hans Carl Thayssen
F:
29 maj 1858
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
3 apr. 1859
Aventoft s. (Mettenwarf)
Christiane Feddersen
1822-1866
Christiane Feddersen
F:
3 nov. 1822
Møgeltønder
D:
17 maj 1866
Aventoft s. (Mettenwarf)
Peter Wilhelm Thayssen
1819-1875
Peter Wilhelm Thayssen
F:
19 dec. 1819
Rodenæs s.
G:
9 maj 1843
Møgeltønder (i huset)
D:
1 okt. 1875
Aventoft s. (Mettenwarf)
Karl Detleff Feddersen
1824-1858
Karl Detleff Feddersen
F:
11 sep. 1824
Møgeltønder
D:
17 jan. 1858
Møgeltønder
Berend Feddersen
1862-1870
Berend Feddersen
F:
7 maj 1862
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 jan. 1870
Aarhus
Nis Grau
1886-SOM UNG
Nis Grau
F:
1886
D:
SOM UNG
Dorothy Feddersen Laing-Mexson
Sheila Louise Feddersen Laing-Mexson
Charles Seymour Cumming
Ellen Louise Feddersen Grau
1888-
Ellen Louise Feddersen Grau
F:
21 sep. 1888
Ordrup
Gregor Laing-Mexson
1884-
Gregor Laing-Mexson
F:
1884
New Zealand
G:
5 feb. 1913
Hamilton, New Zealand
Anna Eleonora Feddersen Grau
1892-
Anna Eleonora Feddersen Grau
F:
21 jan. 1892
Melbourne, Australien
Ruskin Cranwell
Ruskin Cranwell
G:
1916
New Zealand
Hans Otto Feddersen Grau
1893-
Hans Otto Feddersen Grau
F:
6 okt. 1893
Melbourne, Australien
Beryl Gertrude Hipkins
Beryl Gertrude Hipkins
G:
1919
New Zealand
Ellen Louise Feddersen
1863-1937
Ellen Louise Feddersen
F:
28 okt. 1863
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1937
New Zealand
Nis (William) Jørgensen Grau
1858-1934
Nis (William) Jørgensen Grau
F:
22 maj 1858
Nordborg
G:
17 okt. 1887
Aventoft
D:
13 feb. 1934
New Zealand
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
1943-2009
Privat
F:
1943
D:
2009
Ingeborg Feddersen
1924-2003
Ingeborg Feddersen
F:
7 jul. 1924
Behrensbrook (Holsten)
D:
8 sep. 2003
Hans Gravert
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Fred Kingal
Privat
Privat
Privat
Privat
Otto Diedrich Paul Feddersen
1926-2003
Otto Diedrich Paul Feddersen
F:
24 nov. 1926
Behrensbrook (Holsten)
D:
16 okt. 2003
Irmgard Rohde
Privat
Privat
Privat
Privat
Anneliese Feddersen
1928-1988
Anneliese Feddersen
F:
24 jun. 1928
Behrensbrook (Holsten)
D:
17 mar. 1988
Werner Jeske
1925-2004
Werner Jeske
F:
28 dec. 1925
Nieder Ullersdorf (Tyskland)
G:
15 feb. 1952
Herne (Tyskland)
D:
17 apr. 2004
Hans Feddersen
1889-
Hans Feddersen
F:
20 jul. 1889
Aventoft s. (Teglmark)
Else Meier
1893-1937
Else Meier
F:
6 sep. 1893
Behrensbrook (Holsten)
G:
24 mar. 1923
Behrensbrook (Holsten)
D:
21 okt. 1937
Behrensbrook (Holsten)
Otto Dietrich Feddersen
1891-1918
Otto Dietrich Feddersen
F:
8 aug. 1891
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1918
Frankrig
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Gunda-Luise Feddersen
Hermann Gehre-Hansen
Hans-Karl Feddersen
Antonie Elfriede Hildegard Seubert
Berend Feddersen
1893-1972
Berend Feddersen
F:
3 maj 1893
Aventoft s. (Teglmark)
D:
6 feb. 1972
Husum
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
1902-1978
Margarethe Helene Dora Frieda (Lene) Otto
F:
19 sep. 1902
Lunden (Holsten)
G:
26 jan. 1926
Buenos Aires
D:
26 jan. 1978
Husum
Karl Feddersen
1896-1971
Karl Feddersen
F:
3 feb. 1896
Aventoft s. (Teglmark)
D:
24 dec. 1971
Brede s. (Bredebro)
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Andreas Muller
1937-2013
Andreas Muller
F:
15 feb. 1937
Højer
D:
22 apr. 2013
Højer
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Ingeborg Maria (Inge) Petersen
Christian Bossen Dethlefsen
1912-2002
Christian Bossen Dethlefsen
F:
19 feb. 1912
Daler s. (Østerby)
D:
1 aug. 2002
Tønder
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Otto Dietrich Petersen
1925-2008
Otto Dietrich Petersen
F:
12 aug. 1925
Højer
D:
2 feb. 2008
Sønderborg
Nina Sørensen
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Privat
Eike Luise Petersen
Samuel (Sam) Andersen
1923-2005
Samuel (Sam) Andersen
F:
8 okt. 1923
Års
D:
23 apr. 2005
Sønderborg
Ellen Luise Feddersen
1901-1979
Ellen Luise Feddersen
F:
15 jan. 1901
Lunden (v. Ejderen)
D:
31 jan. 1979
Højer
Hans Friedrich Christian Petersen
1897-1972
Hans Friedrich Christian Petersen
F:
7 apr. 1897
Højer
G:
27 jul. 1922
Højer
D:
21 jul. 1972
Tønder
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Diedrich Feddersen
1826-1864
Otto Diedrich Feddersen
F:
12 dec. 1826
Møgeltønder
D:
1 dec. 1864
Aventoft s. (Teglmark)
Ingeline Kirstine Kloster
1837-1914
Ingeline Kirstine Kloster
F:
28 feb. 1837
Hostrup s. (Rørkær)
G:
2 aug. 1861
Aventoft
D:
9 apr. 1914
Tønder
Forældre
Boy Thamsen
1748-1816
Christine Detlefsen
1751-1813
Caroline Thamsen
1783-1873
Caroline Thamsen
F:
17 aug. 1783
Møgeltønder
D:
14 dec. 1873
Møgeltønder
Berend Feddersen
1767-1846
Berend Feddersen
F:
30 aug. 1767
Højer
G:
12 okt. 1800
Møgeltønder
D:
19 aug. 1846
Møgeltønder