Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Otte Knudsen
1635 - 1699 (64 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Thomasia Jensdatter Saxe
1754-1777
Thomasia Jensdatter Saxe
F:
1754
D:
1777
Gert Jensen Saxe
1756-1762
Gert Jensen Saxe
F:
1756
D:
1762
Bodil Jensdatter Saxe
1757-1762
Bodil Jensdatter Saxe
F:
1757
D:
1762
Jens Offer Jensen Saxe
1758-
Jens Offer Jensen Saxe
F:
1758
Mourids Jensen Saxe
1760-1794
Mourids Jensen Saxe
F:
1760
D:
1794
Gert Jensen Saxe
1764-1780
Gert Jensen Saxe
F:
1764
D:
1780
Bodil Jensdatter Saxe
1767-
Bodil Jensdatter Saxe
F:
1767
Jens Jensen Saxe
1719-1778
Jens Jensen Saxe
F:
1719
Vejle
D:
1778
Horsens
Gedske Thomasdatter Lorck
Gedske Thomasdatter Lorck
G:
25 okt. 1752
Horsens
Drude Magdalene Saxe
-før 1784
Drude Magdalene Saxe
D:
før 1784
Charlotte Saxe
-eft. 1783
Charlotte Saxe
D:
eft. 1783
Elisabeth Saxe
-før 1784
Elisabeth Saxe
D:
før 1784
Anne Mette Jensdatter
1694-før 1777
Anne Mette Jensdatter
F:
senest 1694
D:
før 1 mar. 1777
Jens Pedersen Saxe
-1718
Jens Pedersen Saxe
D:
1718
Vejle
Anne Ottesdatter
før 1675-ca. 1737
Anne Ottesdatter
F:
før 1675
D:
ca. 1737
Jørgen NN
-1694
Jørgen NN
D:
SENEST 1694
Christence Høyer
1762-
Christence Høyer
F:
31 dec. 1762
Anne Kirstine Høyer
1765-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
14 jun. 1765
D:
10 jun. 1814
Simested
Hans Gustav Lillienskjold
1829-1887
Hans Gustav Lillienskjold
F:
13 maj 1829
D:
17 dec. 1887
Marie Hicks
1829-1884
Marie Hicks
F:
8 jul. 1829
G:
12 mar. 1862
D:
14 feb. 1884
Emma Høeberg
1856-
Emma Høeberg
F:
13 nov. 1856
G:
11 mar. 1884
Jensine Christiane Sophie Høyer
1803-1882
Jensine Christiane Sophie Høyer
F:
1803
Tvede
D:
3 sep. 1882
Nyborg
Hans Gustav Lillienskjold
1800-1876
Hans Gustav Lillienskjold
F:
14 nov. 1800
G:
18 nov. 1823
D:
8 mar. 1876
Nicolai (Niels) Høyer
1767-1805
Nicolai (Niels) Høyer
F:
6 jan. 1767
D:
30 jun. 1805
Linde
Vilhelmine Cathrine Møller
-1861
Vilhelmine Cathrine Møller
G:
16 jul. 1801
D:
1861
Nyborg
Johanne Marie Høyer
1769-
Johanne Marie Høyer
F:
1 jan. 1769
Otto Høyer
1770-1787
Otto Høyer
F:
24 jun. 1770
D:
1787
Ingeborg Kirstine Høyer
1771-1811
Ingeborg Kirstine Høyer
F:
28 nov. 1771
D:
1811
Marie Vibecke Høyer
1773-
Marie Vibecke Høyer
F:
9 jul. 1773
Christian Fedder Høyer
1775-1855
Christian Fedder Høyer
F:
24 jan. 1775
D:
25 jun. 1855
København
Offer Høyer
1776-1785
Offer Høyer
F:
21 aug. 1776
D:
1784/85
Margrethe Cathrine Høyer
1778-1851
Margrethe Cathrine Høyer
F:
3 apr. 1778
D:
23 apr. 1851
Christence Høyer
1782-1793
Christence Høyer
F:
1782
D:
1793
Jens Ottosen Høyer
1725-1806
Jens Ottosen Høyer
F:
1725
D:
16 dec. 1806
København
Sophie Dorothea Heldvad
1743-1808
Sophie Dorothea Heldvad
F:
1743
Velling
G:
1762
D:
1808
Marie Anne Høyer
1726-1784
Marie Anne Høyer
F:
12 apr. 1726
D:
TIDL. 1784
Offer Ottosen Høyer
1728-1750
Offer Ottosen Høyer
F:
feb. 1728
D:
1750
Marie Wibeke Lund
1783-
Marie Wibeke Lund
F:
1783
Sæby
Anne Thura
ca. 1757-1797
Anne Thura
F:
ca. 1757
D:
1797
Arnoldus Lund
Arnoldus Lund
G:
9 sep. 1782
Christence Adamine Obel
1819-1896
Christence Adamine Obel
F:
21 sep. 1819
D:
21 sep. 1896
Maren Ingvine Iversine Obel
1820-1835
Maren Ingvine Iversine Obel
F:
21 nov. 1820
Jetsmark
D:
25 dec. 1835
Oline Nielsine Frederikke Obel
1822-1855
Oline Nielsine Frederikke Obel
F:
12 feb. 1822
Jetsmark
D:
21 sep. 1855
Claudine Petrea Obel
1823-1862
Claudine Petrea Obel
F:
27 apr. 1823
D:
27 aug. 1862
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
G:
8 aug. 1849
D:
19 apr. 1904
Sophie Amalie Hedevig Obel
1825-1872
Sophie Amalie Hedevig Obel
F:
24 nov. 1825
D:
24 jan. 1872
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
G:
23 sep. 1864
D:
19 apr. 1904
Niels Rothenborg Kampmann Obel
1827-1888
Niels Rothenborg Kampmann Obel
F:
17 nov. 1827
D:
25 sep. 1888
Emma Margrethe Schlütter
1838-1922
Emma Margrethe Schlütter
F:
27 nov. 1838
G:
28 nov. 1858
D:
5 sep. 1922
Henriette Louise Obel
1829-1918
Henriette Louise Obel
F:
28 mar. 1829
D:
8 feb. 1918
Ole Frederik Obel
1831-1895
Ole Frederik Obel
F:
12 jun. 1831
D:
22 mar. 1895
Hanne Wilhelmine Sølling
1848-1918
Hanne Wilhelmine Sølling
F:
15 okt. 1848
Rudkøbing
G:
4 maj 1883
D:
25 dec. 1918
Palæmon Fogh Obel
1791-1857
Palæmon Fogh Obel
F:
9 mar. 1791
Tolstrup
D:
6 aug. 1857
Claudine Maria Schnack
1797-1867
Claudine Maria Schnack
F:
14 okt. 1797
G:
8 aug. 1818
D:
16 apr. 1867
Oline Fred. Christence Ernestine Obel
1817-
Oline Fred. Christence Ernestine Obel
F:
14 sep. 1817
Johannes Bülow Obel
1819-1884
Johannes Bülow Obel
F:
22 mar. 1819
D:
13 apr. 1884
Birgitte Cathrine Jensdatter
1817-
Birgitte Cathrine Jensdatter
F:
31 aug. 1817
G:
20 apr. 1849
Marie Vibeke Obel
1821-1907
Marie Vibeke Obel
F:
2 jan. 1821
D:
21 nov. 1907
Anders Christian Christensen
1826-1907
Anders Christian Christensen
F:
3 feb. 1826
G:
11 nov. 1855
D:
11 jul. 1907
Ole Frederik Obel
1823-1864
Ole Frederik Obel
F:
10 jan. 1823
D:
18 apr. 1864
Marie Kirstine Larsen
1825-1895
Marie Kirstine Larsen
F:
28 dec. 1825
G:
29 sep. 1857
D:
1895
Laura Mathæa Elisabeth Alexandra Obel
1826-1856
Laura Mathæa Elisabeth Alexandra Obel
F:
8 maj 1826
D:
6 okt. 1856
Jens Bartholm Obel
1828-1842
Jens Bartholm Obel
F:
5 jun. 1828
D:
26 mar. 1842
Georg Ernst Finne Soelberg Obel
1833-1873
Georg Ernst Finne Soelberg Obel
F:
24 apr. 1833
D:
16 apr. 1873
Frantz Christopher Bülow Obel
1836-1915
Frantz Christopher Bülow Obel
F:
28 nov. 1836
D:
20 jun. 1915
Mariane Jensdatter
1829-1862
Mariane Jensdatter
F:
5 jan. 1829
G:
29 nov. 1861
D:
13 apr. 1862
Mette Johanne Katrine Pedersen
1842-1894
Mette Johanne Katrine Pedersen
F:
3 jul. 1842
G:
9 okt. 1866
D:
16 jun. 1894
Lauritz Thura Obel
1792-1857
Lauritz Thura Obel
F:
6 feb. 1792
D:
22 feb. 1857
Frederikke Emilie Vogel
1795-1833
Frederikke Emilie Vogel
F:
8 okt. 1795
G:
13 sep. 1816
D:
13 jan. 1833
Nicoline Elisabeth Obel
1821-1891
Nicoline Elisabeth Obel
F:
31 dec. 1821
D:
3 dec. 1891
Hans Frederik Voetmann
1815-1859
Hans Frederik Voetmann
F:
9 sep. 1815
G:
28 apr. 1843
D:
18 dec. 1859
Oluf Frederik Obel
1824-1826
Oluf Frederik Obel
F:
27 apr. 1824
D:
30 jul. 1826
Christence Thura Obel
1826-1886
Christence Thura Obel
F:
5 jan. 1826
D:
24 dec. 1886
Jens Evald Obel
1833-1913
Jens Evald Obel
F:
14 dec. 1833
D:
26 mar. 1913
Marie Hastrup
1844-1875
Marie Hastrup
F:
7 apr. 1844
G:
4 aug. 1863
D:
5 apr. 1875
Jens Peter Karmark Obel
1836-1909
Jens Peter Karmark Obel
F:
21 mar. 1836
D:
27 mar. 1909
Nicolette Marie Margrethe Køster
1841-1908
Nicolette Marie Margrethe Køster
F:
16 dec. 1841
G:
13 sep. 1865
D:
11 maj 1908
Bertel Langballe Obel
1793-1866
Bertel Langballe Obel
F:
11 okt. 1793
D:
15 feb. 1866
Aalborg
Dorothea Cathrine Stub
1795-1864
Dorothea Cathrine Stub
F:
29 aug. 1795
G:
4 apr. 1821
D:
5 dec. 1864
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
D:
19 apr. 1904
Claudine Petrea Obel
1823-1862
Claudine Petrea Obel
F:
27 apr. 1823
G:
8 aug. 1849
D:
27 aug. 1862
Sophie Amalie Hedevig Obel
1825-1872
Sophie Amalie Hedevig Obel
F:
24 nov. 1825
G:
23 sep. 1864
D:
24 jan. 1872
Oline Beate Christence Bruun
1821-1823
Oline Beate Christence Bruun
F:
17 dec. 1821
D:
29 apr. 1823
Christence Thura Bruun
1823-1855
Christence Thura Bruun
F:
2 okt. 1823
D:
6 dec. 1855
Betty Sophie Frederikke Bruun
1827-1897
Betty Sophie Frederikke Bruun
F:
25 mar. 1827
D:
12 feb. 1897
Ole Frederik Bruun
1829-1829
Ole Frederik Bruun
F:
5 maj 1829
D:
22 sep. 1829
Frederik Wilhelm Bruun
1832-1864
Frederik Wilhelm Bruun
F:
26 sep. 1832
D:
22 feb. 1864
Dybbøl
Stie Tønsberg Bruun
1834-1906
Stie Tønsberg Bruun
F:
2 maj 1834
D:
7 nov. 1906
Caroline Josephine Ditzel
1843-1936
Caroline Josephine Ditzel
F:
4 dec. 1843
G:
24 okt. 1865
D:
11 jan. 1936
Louise Henriette Bruun
1838-1859
Louise Henriette Bruun
F:
6 maj 1838
D:
9 mar. 1859
Elisabeth Marie Vibeke Obel
1798-1870
Elisabeth Marie Vibeke Obel
F:
13 dec. 1798
D:
2 feb. 1870
Claus Christian Bruun
1784-1852
Claus Christian Bruun
F:
17 apr. 1784
G:
2 jul. 1819
D:
27 maj 1852
Oluf Georg Obel
1833-1833
Oluf Georg Obel
F:
4 jan. 1833
D:
14 sep. 1833
Petra Cathrine Obel
1834-1868
Petra Cathrine Obel
F:
18 jul. 1834
D:
14 mar. 1868
Michael Frederik Christian Lund
1826-1907
Michael Frederik Christian Lund
F:
2 sep. 1826
G:
18 aug. 1863
D:
6 nov. 1907
Jørgen Frederik Obel
1836-1906
Jørgen Frederik Obel
F:
6 okt. 1836
D:
28 apr. 1906
Therese Magdalene Jacobine Wilkins
1841-1916
Therese Magdalene Jacobine Wilkins
F:
24 sep. 1841
G:
19 mar. 1875
D:
25 apr. 1916
Jens Poulsen Obel
1839-1908
Jens Poulsen Obel
F:
11 jan. 1839
D:
7 nov. 1908
Karen Marie Jørgensen
1852-1893
Karen Marie Jørgensen
F:
6 jul. 1852
G:
25 okt. 1881
D:
7 jul. 1893
Christence Anine Holgerea Obel
1841-1922
Christence Anine Holgerea Obel
F:
9 feb. 1841
D:
7 jun. 1922
Victor Christian Hjorth Koch
1828-1924
Victor Christian Hjorth Koch
F:
8 okt. 1828
Nykirke s. (Ravnsø Præstegård)
G:
10 okt. 1876
Vejle
D:
15 mar. 1924
Holger Andreas Bondorff Obel
1800-1870
Holger Andreas Bondorff Obel
F:
1800
D:
1 feb. 1870
Jacobine Caroline Giessing
1803-1874
Jacobine Caroline Giessing
F:
17 mar. 1803
G:
17 jul. 1831
D:
1 jul. 1874
Christence Thura
ca. 1762-1823
Christence Thura
F:
ca. 1761/62
D:
31 mar. 1823
Ole Frederik Obel
1758-1831
Ole Frederik Obel
F:
10 okt. 1758
G:
12 aug. 1789
D:
29 mar. 1831
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Marie Vibeche Høyer
1728-1768
Marie Vibeche Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
14 jul. 1768
Laurits Lauritsen Thura
1715-1777
Laurits Lauritsen Thura
F:
1715
D:
31 jan. 1777
Johan Ottosen Høyer
1728-1729
Johan Ottosen Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
23 feb. 1729
Wilhelm Frederik Sünckenberg
1811-1856
Wilhelm Frederik Sünckenberg
F:
24 okt. 1811
D:
18 sep. 1856
Johanne Marie Müller
1821-
Johanne Marie Müller
F:
1 mar. 1821
G:
11 maj 1839
Carl Christian Sünckenberg
1813-
Carl Christian Sünckenberg
F:
4 jan. 1813
Phebe Sommerville
Phebe Sommerville
G:
1838
Eduard Sünckenberg
1814-
Eduard Sünckenberg
F:
21 maj 1814
Constance Ottilia Dagmar Voss
1826-
Constance Ottilia Dagmar Voss
F:
11 jul. 1826
G:
28 jun. 1846
Martin Julius Sünckenberg
1815-1852
Martin Julius Sünckenberg
F:
28 okt. 1815
D:
17 nov. 1852
Emma Mathilde Sünckenberg
1817-
Emma Mathilde Sünckenberg
F:
16 jul. 1817
Johan Thomsen
1811-
Johan Thomsen
F:
26 aug. 1811
G:
15 apr. 1841
Wilhelmine Augusta Sünckenberg
1818-
Wilhelmine Augusta Sünckenberg
F:
13 sep. 1818
Johannes Weilbach
1811-1853
Johannes Weilbach
F:
20 jul. 1811
G:
2 jan. 1841
D:
27 aug. 1853
Thora Christine Sünckenberg
1821-
Thora Christine Sünckenberg
F:
30 nov. 1821
Carl Ludvig Müller
1816-
Carl Ludvig Müller
F:
16 jun. 1816
G:
1841
Christian Nygaard Gregersen
1827-1905
Christian Nygaard Gregersen
F:
25 nov. 1827
Hessum
G:
3 maj 1870
D:
21 aug. 1905
Marie Christence Frederikke Sünckenberg
1823-
Marie Christence Frederikke Sünckenberg
F:
16 sep. 1823
Ole Christian Gammeltoft Nyeland
1827-
Ole Christian Gammeltoft Nyeland
F:
21 sep. 1827
G:
11 nov. 1854
Rudolph Sünckenberg
1825-
Rudolph Sünckenberg
F:
29 aug. 1825
NN Müller
Laura Sophie Sünckenberg
1826-
Laura Sophie Sünckenberg
F:
1 sep. 1826
Ida Helmine Sünckenberg
1828-1900
Ida Helmine Sünckenberg
F:
6 okt. 1828
D:
26 aug. 1900
Valdemar Benzon
1828-1912
Valdemar Benzon
F:
28 sep. 1828
G:
8 maj 1852
D:
4 mar. 1912
NN Sünckenberg
-SOM LILLE
NN Sünckenberg
D:
SOM LILLE
NN Sünckenberg
-SOM LILLE
NN Sünckenberg
D:
SOM LILLE
Wilhelm Frederik Sünckenberg
1788-1859
Wilhelm Frederik Sünckenberg
F:
1788
D:
18 sep. 1859
Eline Cathrine Müller
1793-1875
Eline Cathrine Müller
F:
11 maj 1793
G:
11 maj 1811
D:
16 mar. 1875
Peter Christian Sünkenberg
1790-
Peter Christian Sünkenberg
F:
1790
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
1792-
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
F:
1792
Chr. Stausholm
Johanne Christence Sünckenberg
1794-1881
Johanne Christence Sünckenberg
F:
1794
D:
20 jan. 1881
Niels Peter Stausholm
-1879
Niels Peter Stausholm
D:
3 dec. 1879
Dorthe Marie Sünkenberg
1796-
Dorthe Marie Sünkenberg
F:
1796
Christence Høyer
1767-1797
Christence Høyer
F:
1767
D:
1797
Johan Christian Sünkenberg
ca. 1751-1806
Johan Christian Sünkenberg
F:
ca. 1751
D:
23 maj 1806
Anna Cathrine Høyer
1776-
Anna Cathrine Høyer
F:
1776
Johan Ottosen Høyer
1729-1797
Johan Ottosen Høyer
F:
15 nov. 1729
D:
1797
Anna Marie Schou
ca. 1737-1799
Anna Marie Schou
F:
ca. 1737
G:
26 nov. 1766
D:
1799
Mourits Ottosen Høyer
1731-1761
Mourits Ottosen Høyer
F:
6 apr. 1731
D:
1761
Anne Christine Margrethe Møller
Anne Christine Margrethe Møller
G:
11 mar. 1761
København (Frederiks tyske kirke)
Johan Georg Høyer
1732-1758
Johan Georg Høyer
F:
29 aug. 1732
D:
1758
Anne Ottosdatter Høyer
1734-
Anne Ottosdatter Høyer
F:
16 mar. 1734
Rasmus Thomsen
ca. 1718-1798
Rasmus Thomsen
F:
ca. 1718
D:
1798
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
1735-1793
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
F:
29 mar. 1735
D:
1793
Peder Schou
ca. 1733-
Peder Schou
F:
ca. 1733
G:
1785/86
Bertel Ottosen Høyer
1736-1736
Bertel Ottosen Høyer
F:
17 jun. 1736
D:
28 sep. 1736
Bertel Ottosen Høyer
1737-
Bertel Ottosen Høyer
F:
29 sep. 1737
Anne Mathea Samuelsdatter
-1787
Anne Mathea Samuelsdatter
G:
31 jul. 1772
D:
SENEST 1787
Anna Marie Høyer
1787-
Anna Marie Høyer
F:
1787
Louise Pedersdatter
NN Høyer
1771-fmtl. som barn
NN Høyer
F:
fmtl. 1771
Nr. Omme
D:
fmtl. som barn
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
29 maj 1802
Kringeltoft
D:
29 maj 1802
Kringeltoft
Christence Christensdatter Høyer
1773-1832
Christence Christensdatter Høyer
F:
6 aug. 1773
Ringkøbing
D:
4 sep. 1832
Borris
Peter Nicolaisen Lassen
ca. 1768-
Peter Nicolaisen Lassen
F:
ca. 1768
G:
5 okt. 1800
Borris
Otto Christensen Høyer
1776-
Otto Christensen Høyer
F:
24 apr. 1776
Ringkøbing
Dødfødt søn
1778-1778
Dødfødt søn
F:
1778
Brande
D:
1778
Brande
Inger Christensdatter Høyer
1779-1836
Inger Christensdatter Høyer
F:
1779
Brande
D:
1836
Ure
Søren Jørgensen
1803-
Søren Jørgensen
F:
1803
Grarup
Christian Christensen Høyer
1782-
Christian Christensen Høyer
F:
1782
Brande
Christen Ottosen Høyer
1739-1782
Christen Ottosen Høyer
F:
29 mar. 1739
D:
1782
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
1743-1824
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
F:
1743
Thyregod s. (Østerdam)
G:
1770
D:
2 sep. 1824
Brande
Otto Offersen Høyer
1695-1757
Otto Offersen Høyer
F:
29 jul. 1695
D:
17 sep. 1757
Cristence Jensdatter Thaulow
-1739
Cristence Jensdatter Thaulow
D:
1 apr. 1739
Mette Sørensdatter Bering
Mouritz Offersen Høyer
1696-1760
Mouritz Offersen Høyer
F:
27 jun. 1696
D:
1760
Anne Ottesdatter
Judithe Cathrine Høyer
ca. 1735-1787
Judithe Cathrine Høyer
F:
ca. 1735
D:
TIDL. 1787
Eva Cathrine Marie Hornemann
1768-1768
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1768
D:
1768
Ane Pedersdatter
1798-1799
Ane Pedersdatter
F:
1798
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Rasmus Pedersen
1799-1802
Rasmus Pedersen
F:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Gjertrud Pedersdatter
1801-
Gjertrud Pedersdatter
F:
30 mar. 1801
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
1798-1833
Peder Rasmussen
F:
1798
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
18 jul. 1829
Bjerre
D:
8 maj 1833
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Jacob Rasmussen
1806-
Jacob Rasmussen
F:
14 jan. 1806
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
19 okt. 1833
Bjerre
Rasmus Pedersen
1802-
Rasmus Pedersen
F:
4 dec. 1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Johan Nicolai Pedersen
1804-1850
Johan Nicolai Pedersen
F:
22 jul. 1804
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
TIDL. 1850
Mette Cathrine Madsen
ca. 1806-1850
Mette Cathrine Madsen
F:
ca. 1806
Horsens
D:
TIDL. 1850
Eva Cathrine Marie Hornemann
1769-1835
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1769
D:
24 mar. 1835
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
ca. 1766-1829
Peder Rasmussen
F:
ca. 1763/66
G:
28 apr. 1797
D:
14 aug. 1829
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Mouritz Hendrichsen Hornemann
1769-
Mouritz Hendrichsen Hornemann
F:
1769
Christence Hornemann
1771-1808
Christence Hornemann
F:
1771
D:
3 sep. 1808
Korning s. (Ussinggård)
Gjertrud Rebecca Hornemann
1804-
Gjertrud Rebecca Hornemann
F:
1804
Offer Hornemann
1772-1805
Offer Hornemann
F:
1772
D:
1805
Kirsten Jørgensdatter
Kirsten Jørgensdatter
G:
31 aug. 1802
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
1805-
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
F:
1805
Nicoline Petrine Hornemann
1808-
Nicoline Petrine Hornemann
F:
1808
Anna Christence Hornemann
1814-
Anna Christence Hornemann
F:
1814
Henrik Hornemann
1773-1815
Henrik Hornemann
F:
1773
D:
14 feb. 1815
Marie Christine Feld
Marie Christine Feld
G:
18 dec. 1800
Anna Johanne Hornemann
1776-1776
Anna Johanne Hornemann
F:
1776
D:
1776
Anna Johanne Hornemann
1777-1810
Anna Johanne Hornemann
F:
1777
D:
9 feb. 1810
Vær s. (Stensballegård)
Christian Hornemann
1778-1779
Christian Hornemann
F:
1778
D:
1779
Johanne Marie Hornemann
1780-1780
Johanne Marie Hornemann
F:
1780
D:
1780
Gertrud Rebecca Høyer
ca. 1737-1789
Gertrud Rebecca Høyer
F:
ca. 1737
D:
1789
Johan Nicolaj Hornemann
1739-ca. 1781
Johan Nicolaj Hornemann
F:
1739
G:
12 jun. 1767
D:
ca. 1781
Offer Høyer
1742-1772
Offer Høyer
F:
1742
D:
1772
Claus Castan Høyer
før 1746-1748
Claus Castan Høyer
F:
før 1746
D:
1748
Anne Mouritzdatter Høyer
1746-1747
Anne Mouritzdatter Høyer
F:
1746
D:
1747
Claus Castan Mouritzen Høyer
1748-1789
Claus Castan Mouritzen Høyer
F:
27 jun. 1748
D:
1789
Anne Cathrine Dons
ca. 1756-
Anne Cathrine Dons
F:
ca. 1756
G:
21 jun. 1786
Brabrand
Anne Sophie Høyer
1750-1784
Anne Sophie Høyer
F:
1750
D:
TIDL. 1784
Jacob Høyer
1751-1782
Jacob Høyer
F:
1751
D:
senest 1782
Eva Marie Clausdatter Castan
ca. 1712-1782
Eva Marie Clausdatter Castan
F:
ca. 1712
Førslev
D:
1782
Horsens
Anne Jørgensdatter
1727-1728
Anne Jørgensdatter
F:
1727
D:
1728
Jens Jensen
ca. 1802-
Jens Jensen
F:
ca. 1802
Niels Jensen
ca. 1804-
Niels Jensen
F:
ca. 1804
Ellen Cathrine Jensdatter
1806-1891
Ellen Cathrine Jensdatter
F:
1 apr. 1806
Øster Snede s. (Kragelund)
D:
8 jul. 1891
Øster Snede s. (Krollerup)
Thyge Meier
1804-1878
Thyge Meier
F:
6 dec. 1804
Højrup s. (Lindetskov)
G:
7 apr. 1830
Øster Snede
D:
3 feb. 1878
Øster Snede s. (Krollerup)
Ane Kirstine Jensdatter
ca. 1809-
Ane Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1809
Anne Marie Jensdatter
1771-1858
Anne Marie Jensdatter
F:
1771
Hornborg
D:
5 jul. 1858
Øster Snede s. (Kragelund)
Jens Jørgensen
ca. 1752-1810
Jens Jørgensen
F:
ca. 1752
Øster Snede s. (Bøgballe)
G:
8 nov. 1799
Hornborg
D:
1810
Øster Snede s. (Kragelund)
Jens Nielsen
ca. 1812-
Jens Nielsen
F:
ca. 1812
Niels Pedersen
ca. 1782-1851
Niels Pedersen
F:
ca. 1782
G:
7 dec. 1810
D:
12 jan. 1851
Kirsten Knudsdatter
ca. 1811-
Kirsten Knudsdatter
F:
ca. 1811
Ane Kirstine Knudsdatter
ca. 1813-
Ane Kirstine Knudsdatter
F:
ca. 1813
Peder Knudsen
ca. 1816-
Peder Knudsen
F:
ca. 1816
Jens Knudsen
ca. 1819-
Jens Knudsen
F:
ca. 1819
Knud Jensen
1772-
Knud Jensen
F:
1772
Johanne Pedersdatter
ca. 1785-
Johanne Pedersdatter
F:
ca. 1785
Hans Andersen
1807-1853
Hans Andersen
F:
14 okt. 1807
Hornborg s. (Haurum)
D:
2 nov. 1853
Tørring s. (Tørringholt)
Abelone Madsen
ca. 1817-
Abelone Madsen
F:
ca. 1817
Hvirring s.
G:
5 jun. 1841
Hvirring s.
Jens Andersen
1809-1809
Jens Andersen
F:
5 mar. 1809
Hornborg s. (Haurum)
D:
6 mar. 1809
Hornborg s. (Haurum)
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
17 jan. 1813
Hornborg s. (Haurum)
D:
17 jan. 1813
Hornborg s. (Haurum)
Jens Andersen
1814-1821
Jens Andersen
F:
20 mar. 1814
Hornborg s. (Haurum)
D:
21 maj 1821
Hornborg s. (Haurum)
Maren Jensdatter
1774-1814
Maren Jensdatter
F:
1774
Hornborg
D:
4 okt. 1814
Hornborg
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
8 aug. 1806
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Karen Andersdatter
1812-
Karen Andersdatter
F:
31 aug. 1812
Søren Clemmensen
ca. 1791-1843
Søren Clemmensen
F:
ca. 1791
G:
15 nov. 1834
D:
2 mar. 1843
Søren Hansen
1810-
Søren Hansen
F:
3 okt. 1810
G:
17 jun. 1843
Jens Andersen
1814-1816
Jens Andersen
F:
16 mar. 1814
D:
3 jan. 1816
Jens Andersen
1816-1816
Jens Andersen
F:
25 mar. 1816
D:
7 apr. 1816
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
G:
18 jun. 1811
D:
29 okt. 1821
Laurs Laursen
ca. 1780-
Laurs Laursen
F:
ca. 1780
G:
15 maj 1825
Therkel Andersen
1815-1895
Therkel Andersen
F:
21 okt. 1815
Hornborg s. (Haurum)
D:
26 aug. 1895
Hornborg s. (Haurum)
Kirsten Jacobsdatter
1821-1906
Kirsten Jacobsdatter
F:
7 nov. 1821
Hornborg s. (Haurum)
G:
29 jul. 1843
Hornborg
D:
16 nov. 1906
Hornborg s. (Haurum)
Christoffer Andersen
1819-1868
Christoffer Andersen
F:
3 jun. 1819
D:
13 jan. 1868
Bodil Marie Enevoldsen
ca. 1830-
Bodil Marie Enevoldsen
F:
ca. 1830
G:
2 maj 1862
Cathrine Jensdatter
1779-1843
Cathrine Jensdatter
F:
1779
D:
6 nov. 1843
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
25 feb. 1815
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Terkel Jensen
1781-
Terkel Jensen
F:
1781
Jensine Jensen
1812-1860
Jensine Jensen
F:
1812
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1860
Mogens Jacobsen
ca. 1799-1867
Mogens Jacobsen
F:
ca. 1799
G:
29 nov. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
TIDL. 1867
Nicoline Petrine Jensen
1813-1891
Nicoline Petrine Jensen
F:
1813
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
Herlev Møller
1806-1850
Herlev Møller
F:
1806
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
19 okt. 1836
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
9 dec. 1850
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen
1783-1833
Offer Jensen
F:
1783
D:
2 jan. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
Maria Anna Rasmusdatter
1775-1838
Maria Anna Rasmusdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
17 dec. 1811
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
24 mar. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Jensen Ballegaard
1786-1851
Jens Jensen Ballegaard
F:
1786
Hornborg s. (Hornborg)
D:
20 nov. 1851
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Marie Andersdatter
1794-1882
Mette Marie Andersdatter
F:
27 mar. 1794
Tamdrup s. (Enner)
G:
15 sep. 1833
Tamdrup
D:
27 mar. 1882
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Carlsen Ballegaard
1823-1889
Jens Carlsen Ballegaard
F:
21 dec. 1823
D:
1889
Ane Jørgensdatter
1823-1904
Ane Jørgensdatter
F:
1823
Hedensted s. (Remmerslund)
G:
1849
D:
1904
Karen Jensdatter
1788-1859
Karen Jensdatter
F:
1788
D:
1859
Carl Emil Pedersen
1800-1881
Carl Emil Pedersen
F:
1800
Snede Mølle?
D:
1881
Niels Jensen Hjort
-1849
Niels Jensen Hjort
G:
1833
D:
1849
Mikkel Jensen
1790-
Mikkel Jensen
F:
1790
Anne Kirstine Jensdatter
1794-1797
Anne Kirstine Jensdatter
F:
30 jan. 1794
D:
1 okt. 1797
Jens Andersen Ballegaard
1828-
Jens Andersen Ballegaard
F:
31 jan. 1828
Johanne Magdalene Sørensdatter
1837-1859
Johanne Magdalene Sørensdatter
F:
27 jan. 1837
G:
27 okt. 1857
D:
29 jan. 1859
Grethe Marie Albrechtsen
ca. 1837-
Grethe Marie Albrechtsen
F:
ca. 1837
Kirsten Andersen
1830-
Kirsten Andersen
F:
20 apr. 1830
Eske Callesen
ca. 1829-
Eske Callesen
F:
ca. 1829
G:
12 okt. 1859
Offer Jensen Andersen
1834-
Offer Jensen Andersen
F:
23 maj 1834
Severine Jacobsen
ca. 1830-
Severine Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
29 jun. 1860
Anders Jensen
1797-1866
Anders Jensen
F:
29 jun. 1797
D:
10 jul. 1866
Anne Marie Jensdatter
ca. 1797-1868
Anne Marie Jensdatter
F:
ca. 1797
G:
7 apr. 1827
D:
2 nov. 1868
Kirsten Terkelsdatter
1752-1817
Kirsten Terkelsdatter
F:
1752
Hornborg s. (Kalhave)
D:
4 maj 1817
Hornborg
Jens Knudsen
1735-1820
Jens Knudsen
F:
1735
Hornborg
G:
4 maj 1770
Hornborg
D:
1820
Hornborg
Christen Thomsen
1805-1885
Christen Thomsen
F:
18 feb. 1805
D:
22 sep. 1885
Karen Thomasdatter
1807-
Karen Thomasdatter
F:
1 mar. 1807
Jens Thomsen
1810-1812
Jens Thomsen
F:
24 jun. 1810
D:
16 jan. 1812
Jens Thomsen
1813-
Jens Thomsen
F:
24 feb. 1813
Jens Christian Thomsen
1815-
Jens Christian Thomsen
F:
29 jul. 1815
Caroline Thomasdatter
1821-
Caroline Thomasdatter
F:
21 apr. 1821
Carl Frederik Vilhelm Larsen
ca. 1823-
Carl Frederik Vilhelm Larsen
F:
ca. 1823
G:
17 mar. 1854
Johanne Thomasdatter
1824-
Johanne Thomasdatter
F:
25 apr. 1824
Christine Thomasdatter
1828-1880
Christine Thomasdatter
F:
8 feb. 1828
D:
31 jul. 1880
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
1782-1869
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
F:
1782
D:
23 apr. 1869
Thomas Jensen
ca. 1781-
Thomas Jensen
F:
ca. 1781
G:
4 maj 1804
Bodil Marie Andersdatter
1805-1814
Bodil Marie Andersdatter
F:
3 feb. 1805
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
18 jul. 1814
Tamdrup s. (Vrønding)
Christen Andersen
1806-1819
Christen Andersen
F:
3 maj 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
19 okt. 1819
Tamdrup s. (Vrønding)
Terkild Andersen
1807-
Terkild Andersen
F:
7 dec. 1807
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Marie Christensdatter
1783-1856
Anne Marie Christensdatter
F:
1783
Hornborg s. (Kalhave)
D:
17 mar. 1856
Tamdrup s. (Vrønding)
Anders Jensen
1758-1808
Anders Jensen
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
13 apr. 1804
Hornborg
D:
1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Jensdatter
1810-1850
Anne Jensdatter
F:
3 jul. 1810
D:
TIDL. 1850
Anders Jensen
1812-1850
Anders Jensen
F:
22 sep. 1812
D:
TIDL. 1850
Karen Jensdatter
1814-
Karen Jensdatter
F:
20 jun. 1814
Jens Pedersen
ca. 1808-
Jens Pedersen
F:
ca. 1808
G:
25 jun. 1843
Bodil Marie Jensdatter
1816-
Bodil Marie Jensdatter
F:
28 maj 1816
Christian Jensen
1818-
Christian Jensen
F:
15 feb. 1818
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Mette Simonsdatter
1835-1880
Anne Mette Simonsdatter
F:
12 maj 1835
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
15 nov. 1861
Tamdrup
D:
12 mar. 1880
Tamdrup s. (Vrønding)
Ane Elisabeth Jensdatter
1821-
Ane Elisabeth Jensdatter
F:
1 jan. 1821
Mariane Jensdatter
1825-1850
Mariane Jensdatter
F:
6 dec. 1825
D:
TIDL. 1850
Laust Jørgen Jensen
1828-1850
Laust Jørgen Jensen
F:
8 apr. 1828
D:
TIDL. 1850
Jens Christensen
1786-1852
Jens Christensen
F:
1786
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
9 dec. 1809
Tamdrup s.
D:
25 dec. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Kirstine Christensdatter
1785-1786
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1785
D:
1786
Anne Christensdatter
1787-
Anne Christensdatter
F:
1787
Rasmus Jensen
ca. 1784-
Rasmus Jensen
F:
ca. 1784
G:
22 apr. 1815
Mette Kirstine Christensdatter
1790-1794
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1790
D:
29 mar. 1794
Christen Christensen Skovgaard
1823-1824
Christen Christensen Skovgaard
F:
20 aug. 1823
D:
10 nov. 1824
Karen Christensdatter
1825-
Karen Christensdatter
F:
2 aug. 1825
Anne Margrethe Christensdatter
1826-1826
Anne Margrethe Christensdatter
F:
2 dec. 1826
D:
7 dec. 1826
Ane Margrethe Christensdatter
1828-1828
Ane Margrethe Christensdatter
F:
6 feb. 1828
D:
22 feb. 1828
Mariane Christensdatter
1828-1828
Mariane Christensdatter
F:
6 feb. 1828
D:
12 jul. 1828
Christen Christensen Skovgaard
1829-
Christen Christensen Skovgaard
F:
22 aug. 1829
Johanne Kirstine Pedersdatter Juul
ca. 1848-
Johanne Kirstine Pedersdatter Juul
F:
ca. 1848
G:
28 sep. 1867
Peder Hansen Skovgaard
1833-1833
Peder Hansen Skovgaard
F:
13 maj 1833
D:
30 maj 1833
Christen Christensen Skovgaard
1792-1866
Christen Christensen Skovgaard
F:
1792
D:
25 sep. 1866
Mette Jensdatter
ca. 1798-
Mette Jensdatter
F:
ca. 1798
Mette Kirstine Christensdatter
1795-1797
Mette Kirstine Christensdatter
F:
20 mar. 1795
D:
2 nov. 1797
Marthe Kristiane Christensdatter
1798-1799
Marthe Kristiane Christensdatter
F:
24 sep. 1798
D:
2 maj 1799
Karen Terkelsdatter
1753-1829
Karen Terkelsdatter
F:
1753
D:
26 dec. 1829
Christen Christensen
ca. 1754-1798
Christen Christensen
F:
ca. 1754
G:
4 maj 1781
D:
1798
Anne Terkelsdatter
1755-1755
Anne Terkelsdatter
F:
1755
D:
1755
Anne Terkelsdatter
1756-1767
Anne Terkelsdatter
F:
1756
D:
1767
Maren Terkelsdatter
1759-1760
Maren Terkelsdatter
F:
1759
D:
1760
Terkel Jørgensen
1728-1804
Terkel Jørgensen
F:
1728
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
D:
2 sep. 1804
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
Maren Poulsdatter
1719-1812
Maren Poulsdatter
F:
1719
Hornborg s. (Kalhave)
G:
19 okt. 1751
Hornborg
D:
2 apr. 1812
Hornborg s. (Kalhavegård)
Offer Jørgensen
1730-1761
Offer Jørgensen
F:
1730
D:
1761
Anne Hansdatter
1752-1752
Anne Hansdatter
F:
1752
D:
1752
Morten Hansen
1753-1756
Morten Hansen
F:
1753
D:
1756
Anne Kirstine Jørgensdatter
1791-1792
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1791
Lundum
D:
1792
Lundum
Anne Kirstine Jørgensdatter
1793-
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1793
Lundum
Hans Jørgensen
1794-1794
Hans Jørgensen
F:
1794
Lundum
D:
1794
Lundum
Hans Peter Jørgensen
1796-
Hans Peter Jørgensen
F:
1796
Lundum
Terkel Jørgensen
1798-1806
Terkel Jørgensen
F:
1798
Lundum
D:
1806
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Hansen
1754-1822
Jørgen Hansen
F:
1754
D:
10 apr. 1822
Lundum
Kirsten Pedersdatter Trane
1764-
Kirsten Pedersdatter Trane
F:
1764
Lundum
G:
30 jul. 1791
Tamdrup
Morten Hansen
1756-1763
Morten Hansen
F:
1756
D:
1763
Anders Hansen
1758-1760
Anders Hansen
F:
1758
Tamdrup s. (Enner)
D:
1760
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Hansdatter
1760-
Kirsten Hansdatter
F:
1760
Hans Hansen
1761-1767
Hans Hansen
F:
1761
D:
1767
Anders Hansen
1763-1837
Anders Hansen
F:
1763
D:
15 jan. 1837
Tamdrup s. (Lund)
Anne Hansdatter
1764-1764
Anne Hansdatter
F:
1764
D:
1764
Mette Kirstine Hansdatter
1765-1765
Mette Kirstine Hansdatter
F:
1765
D:
1765
Morten Hansen
1766-
Morten Hansen
F:
1766
Anne Kirstine Jørgensdatter
1733-1775
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1733
Tamdrup s. (Enner)
D:
1775
Tamdrup s. (Enner)
Hans Mortensen
1714-1767
Hans Mortensen
F:
1714
Tamdrup s. (Lund)
G:
4 aug. 1751
D:
1767
Tamdrup s. (Enner)
Hans Jensen
1769-1770
Hans Jensen
F:
1769
D:
1770
Cathrine Jensdatter
1770-1779
Cathrine Jensdatter
F:
1770
D:
1779
Erik Jensen
1773-1853
Erik Jensen
F:
1773
D:
5 jul. 1853
Tamdrup s. (Enner)
Anne Marie Jensdatter
1775-1775
Anne Marie Jensdatter
F:
1775
D:
1775
Jens Eriksen
ca. 1733-1789
Jens Eriksen
F:
ca. 1733
G:
5 dec. 1767
Tamdrup
D:
1789
Tamdrup s. (Enner)
Karen Nielsdatter
1758-1760
Karen Nielsdatter
F:
1758
D:
1760
Jørgen Nielsen
1759-1763
Jørgen Nielsen
F:
1759
D:
1763
Offer Nielsen
1761-1763
Offer Nielsen
F:
1761
D:
1763
Anders Nielsen
1763-1766
Anders Nielsen
F:
1763
D:
1766
Niels Andersen
ca. 1802-
Niels Andersen
F:
ca. 1802
Ane Andersdatter
ca. 1804-
Ane Andersdatter
F:
ca. 1804
Marcus Secher Pedersen
ca. 1806-
Marcus Secher Pedersen
F:
ca. 1806
G:
1 dec. 1832
Cathrine Andersdatter
ca. 1805-
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1805
Jens Nielsen
ca. 1800-
Jens Nielsen
F:
ca. 1800
G:
24 sep. 1831
Anders Hansen
1838-
Anders Hansen
F:
11 jun. 1838
Birthe Kirstine Rasmussen
ca. 1844-
Birthe Kirstine Rasmussen
F:
ca. 1844
G:
22 maj 1869
Mette Kjerstine Hansdatter
1843-
Mette Kjerstine Hansdatter
F:
21 apr. 1843
NN Henriksen
Kirsten Andersdatter
1807-
Kirsten Andersdatter
F:
15 feb. 1807
Hans Madsen
ca. 1799-
Hans Madsen
F:
ca. 1799
G:
22 okt. 1836
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
D:
29 okt. 1821
Karen Sørensdatter
ca. 1780-1811
Karen Sørensdatter
F:
ca. 1780
D:
feb. 1811
Johanne Magdalene Sørensdatter
1837-1859
Johanne Magdalene Sørensdatter
F:
27 jan. 1837
D:
29 jan. 1859
Jens Andersen Ballegaard
1828-
Jens Andersen Ballegaard
F:
31 jan. 1828
G:
27 okt. 1857
Karen Andersdatter
1812-
Karen Andersdatter
F:
31 aug. 1812
Søren Clemmensen
ca. 1791-1843
Søren Clemmensen
F:
ca. 1791
G:
15 nov. 1834
D:
2 mar. 1843
Søren Hansen
1810-
Søren Hansen
F:
3 okt. 1810
G:
17 jun. 1843
Jens Andersen
1814-1816
Jens Andersen
F:
16 mar. 1814
D:
3 jan. 1816
Jens Andersen
1816-1816
Jens Andersen
F:
25 mar. 1816
D:
7 apr. 1816
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
G:
18 jun. 1811
Kirsten Nielsdatter
1772-
Kirsten Nielsdatter
F:
1772
Karen Nielsdatter
1764-1765
Karen Nielsdatter
F:
1764
D:
1765
Jørgen Nielsen
1765-1773
Jørgen Nielsen
F:
1765
D:
1773
Anne Kirstine Nielsdatter
1768-1769
Anne Kirstine Nielsdatter
F:
1768
D:
22 dec. 1769
Karen Nielsdatter
1775-1778
Karen Nielsdatter
F:
1775
D:
4 apr. 1778
Anne Cathrine Jørgensdatter
1736-1811
Anne Cathrine Jørgensdatter
F:
1736
D:
10 feb. 1811
Niels Andersen
ca. 1721-1794
Niels Andersen
F:
ca. 1721
G:
14 dec. 1757
D:
20 nov. 1794
Jørgen Offersen
ca. 1698-1775
Jørgen Offersen
F:
ca. 1698
D:
3 dec. 1775
Hornborg s. (Kalhave)
Kirsten Nielsdatter
ca. 1688-1776
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1688
G:
16 jun. 1726
Hornborg
D:
11 feb. 1776
Hornborg s. (Kalhave)
Marcus Hansen Wolder
1750-1842
Marcus Hansen Wolder
F:
1750
Rudkøbing
D:
1 apr. 1842
Skanderborg
Birthe von Pultz
ca. 1740-1818
Birthe von Pultz
F:
ca. 1740
D:
31 aug. 1818
Skanderborg
Thomas Ambrosius Fyhn
1823-1885
Thomas Ambrosius Fyhn
F:
22 maj 1823
Ringsted
D:
20 jun. 1885
Nr. Jernløse
Septima Hansine Christiane Storch
1838-
Septima Hansine Christiane Storch
F:
12 feb. 1838
Roskilde
G:
30 maj 1862
København
Anna Elisabeth Frederikke Fyhn
1825-1837
Anna Elisabeth Frederikke Fyhn
F:
5 jan. 1825
Nr. Jernløse
D:
16 maj 1837
Nr. Jernløse
Christian Peter Laurentius Fyhn
1827-1902
Christian Peter Laurentius Fyhn
F:
26 jan. 1827
Nr. Jernløse
D:
8 apr. 1902
Nyborg
Cathrine Elisabeth Schlage
-1902
Cathrine Elisabeth Schlage
D:
SENEST 1902
Jens Jørgen Fyhn
1788-1866
Jens Jørgen Fyhn
F:
9 feb. 1788
Kolding
D:
25 feb. 1866
København
Lovise Marie Husum
1800-1880
Lovise Marie Husum
F:
12 apr. 1800
Vigersted
G:
2 jul. 1822
Vigersted
D:
6 maj 1880
Nyborg
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
1752-1830
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
F:
1752
Rudkøbing
D:
20 sep. 1830
Kolding
Ambrosius Fyhn
Ambrosius Fyhn
G:
17 jun. 1785
Kolding (Skt. Nicolai k.)
Peder Nielsen Jettesmark
Peder Nielsen Jettesmark
G:
27 feb. 1811
Skanderborg
Sophie Dorothea Wolder
1780-1865
Sophie Dorothea Wolder
F:
29 sep. 1780
Rudkøbing
D:
17 maj 1865
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1781-1794
Hans Marcussen Wolder
F:
1781
Rudkøbing
D:
1794
Rudkøbing
Anders Husum Wolder
1783-1790
Anders Husum Wolder
F:
1783
Rudkøbing
D:
1790
Rudkøbing
Jens Nielsen Wolder
1813-1871
Jens Nielsen Wolder
F:
4 aug. 1813
Rudkøbing
D:
26 mar. 1871
Odense
Andreas Hansen Wolder
1815-1890
Andreas Hansen Wolder
F:
12 feb. 1815
Rudkøbing
D:
1 mar. 1890
Odense
Mariane Wolder
1818-
Mariane Wolder
F:
17 jun. 1818
Rudkøbing
Jens Alexander Nielsen
Jens Alexander Nielsen
G:
1850
Christiane Sophie Wolder
1822-
Christiane Sophie Wolder
F:
25 nov. 1822
Rudkøbing
Morten Frederik Frederiksen
Morten Frederik Frederiksen
G:
29 apr. 1843
Odense
Offer Wolder
1786-1845
Offer Wolder
F:
22 apr. 1786
Rudkøbing
D:
8 dec. 1845
Rudkøbing
Marie Kirstine Nielsdatter
ca. 1791-
Marie Kirstine Nielsdatter
F:
ca. 1791
Odense
G:
28 jun. 1812
Rudkøbing
Marie Lisbeth Wolder
1788-
Marie Lisbeth Wolder
F:
11 mar. 1788
Rudkøbing
Peder Nielsen
Anne Kirstine Wolder
1790-1796
Anne Kirstine Wolder
F:
21 jan. 1790
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Giertrud Margrethe Wolder
1792-1796
Giertrud Margrethe Wolder
F:
1 apr. 1792
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1795-
Hans Marcussen Wolder
F:
6 jul. 1795
Rudkøbing
Anne Kirstine Balslev
1797-1881
Anne Kirstine Balslev
F:
1797
Odense
D:
9 maj 1881
Jens Hansen Wolder
1754-1826
Jens Hansen Wolder
F:
1754
Rudkøbing
D:
26 jul. 1826
Rudkøbing
Anne Kirstine Jensdatter
1750-1833
Anne Kirstine Jensdatter
F:
1750
Rudkøbing
G:
18 aug. 1780
Rudkøbing
D:
21 aug. 1833
Rudkøbing
Otte Hansen Wolder
1757-1759
Otte Hansen Wolder
F:
1757
Rudkøbing
D:
1759
Rudkøbing
Offer Hansen Wolder
1759-1795
Offer Hansen Wolder
F:
1759
Rudkøbing
D:
1795
Nørre-Åby s. (Brangstrup)
Johan Peter Warnick Wolder
1785-1785
Johan Peter Warnick Wolder
F:
5 feb. 1785
Rudkøbing
D:
1785
Rudkøbing
Dødfødt datter
1786-1786
Dødfødt datter
F:
mar. 1786
Rudkøbing
D:
mar. 1786
Rudkøbing
Christopher Hansen Wolder
1762-1812
Christopher Hansen Wolder
F:
1762
Rudkøbing
D:
1812
Rudkøbing
Anne Cathrine Warnichs
1766-1786
Anne Cathrine Warnichs
F:
1766
Rudkøbing
G:
10 okt. 1783
Rudkøbing
D:
1786
Rudkøbing
Cathrine Margrethe Pedersdatter
-1797
Cathrine Margrethe Pedersdatter
G:
5 dec. 1788
Rudkøbing
D:
1797
Rudkøbing
Mette Kirstine Christiansdatter
ca. 1774-
Mette Kirstine Christiansdatter
F:
ca. 1774
G:
12 jan. 1798
Rudkøbing (i huset)
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
1764-1764
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
F:
1764
Rudkøbing
D:
1764
Rudkøbing
Anders Peder Wolder
1823-1863
Anders Peder Wolder
F:
19 nov. 1823
Rudkøbing
D:
8 dec. 1863
Rudkøbing
Hans Christian Wolder
1826-1826
Hans Christian Wolder
F:
6 jan. 1826
Rudkøbing
D:
18 jan. 1826
Rudkøbing
Marie Christine Wolder
1827-
Marie Christine Wolder
F:
9 okt. 1827
Rudkøbing
Rasmus Nielsen Rasmussen
Niels Hansen Wolder
1829-1860
Niels Hansen Wolder
F:
8 nov. 1829
Rudkøbing
D:
24 aug. 1860
Rudkøbing
Anne Sophie Wolder
1832-1837
Anne Sophie Wolder
F:
6 apr. 1832
Rudkøbing
D:
14 maj 1837
Rudkøbing
Marcus Wolder
1834-1888
Marcus Wolder
F:
15 feb. 1834
Rudkøbing
D:
2 jan. 1888
Humble
Marie Kirstine Abelone Salome Andersen
ca. 1837-1874
Marie Kirstine Abelone Salome Andersen
F:
ca. 1837
G:
30 apr. 1862
D:
13 maj 1874
Humble
Hans Christian Wolder
1835-1853
Hans Christian Wolder
F:
14 okt. 1835
Rudkøbing
D:
14 sep. 1853
Rudkøbing
Anton Sophus Wolder
1837-1913
Anton Sophus Wolder
F:
22 sep. 1837
Rudkøbing
D:
23 jul. 1913
Elise Christine Mathie Kathinka Andersen
ca. 1843-
Elise Christine Mathie Kathinka Andersen
F:
ca. 1843
Christopher Hansen Wolder
1839-
Christopher Hansen Wolder
F:
7 dec. 1839
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1798-1872
Hans Marcussen Wolder
F:
26 jul. 1798
Rudkøbing
D:
2 jul. 1872
Rudkøbing
Dorthea Hansdatter
ca. 1798-
Dorthea Hansdatter
F:
ca. 1798
G:
10 maj 1823
Rudkøbing
Anders Hansen Wolder
1765-1820
Anders Hansen Wolder
F:
1765
Rudkøbing
D:
6 maj 1820
Rudkøbing
Christine Sophie Pedersdatter
1773-1798
Christine Sophie Pedersdatter
F:
1773
Rudkøbing
G:
4 apr. 1797
Rudkøbing
D:
1798
Rudkøbing
Anders Christian Wolder
1823-1891
Anders Christian Wolder
F:
28 jun. 1823
Rudkøbing
D:
10 maj 1891
Ærøskøbing
Anne Cathrine Jørgensdatter
1826-1887
Anne Cathrine Jørgensdatter
F:
23 jul. 1826
D:
1 maj 1887
Frandsine Wolder
1824-1825
Frandsine Wolder
F:
20 okt. 1824
Rudkøbing
D:
12 jan. 1825
Rudkøbing
Hans Henrik Wolder
1826-1853
Hans Henrik Wolder
F:
8 jan. 1826
Rudkøbing
D:
7 feb. 1853
Rudkøbing
Jørgen Wolder
1827-1827
Jørgen Wolder
F:
14 mar. 1827
Rudkøbing
D:
19 apr. 1827
Rudkøbing
Christian Wolder
1829-1829
Christian Wolder
F:
8 feb. 1829
Rudkøbing
D:
19 mar. 1829
Rudkøbing
Frandsine Wilhelmine Wolder
1831-1831
Frandsine Wilhelmine Wolder
F:
22 feb. 1831
Rudkøbing
D:
8 aug. 1831
Rudkøbing
Christen Wolder
1800-1841
Christen Wolder
F:
22 mar. 1800
Rudkøbing
D:
12 jul. 1841
Rudkøbing
Johanne Cathrine Fürsterling
ca. 1797-1876
Johanne Cathrine Fürsterling
F:
ca. 1797
G:
30 dec. 1823
Rudkøbing
D:
14 maj 1876
Rudkøbing
Lars Peder Larsen
1835-
Lars Peder Larsen
F:
28 aug. 1835
Rudkøbing
Anne Elsebeth Wolder
1801-
Anne Elsebeth Wolder
F:
14 nov. 1801
Rudkøbing
Hans Petersen Larsen
ca. 1800-1840
Hans Petersen Larsen
F:
ca. 1800
G:
18 jul. 1834
Rudkøbing
D:
30 maj 1840
Rudkøbing
Anders Christian Wolder
1829-
Anders Christian Wolder
F:
27 nov. 1829
Rudkøbing
Julius Madsen Wolder
1832-
Julius Madsen Wolder
F:
30 maj 1832
Rudkøbing
Jørgine Augusta Wolder
1833-1834
Jørgine Augusta Wolder
F:
27 jul. 1833
Rudkøbing
D:
6 sep. 1834
Rudkøbing
Anine Georgine Augusta Wolder
1839-1841
Anine Georgine Augusta Wolder
F:
20 jul. 1839
Rudkøbing
D:
3 jun. 1841
Rudkøbing
Hans Henrik Marius Wolder
1845-
Hans Henrik Marius Wolder
F:
4 jan. 1845
Rudkøbing
Christine Henriette Wolder
1848-1853
Christine Henriette Wolder
F:
19 maj 1848
Rudkøbing
D:
20 nov. 1853
Rudkøbing
Henrik Wolder
1803-1856
Henrik Wolder
F:
9 dec. 1803
Rudkøbing
D:
7 mar. 1856
Rudkøbing
Martha Marie Christensen
ca. 1804-1855
Martha Marie Christensen
F:
ca. 1804
G:
28 feb. 1829
Rudkøbing
D:
30 dec. 1855
Rudkøbing
Gjertrud Sophie Wolder
1806-
Gjertrud Sophie Wolder
F:
23 apr. 1806
Rudkøbing
Henrik Svendsen
ca. 1805-
Henrik Svendsen
F:
ca. 1805
G:
22 jul. 1830
Rudkøbing
Peter Carl Rasmussen
1837-1845
Peter Carl Rasmussen
F:
28 dec. 1837
Rudkøbing
D:
23 maj 1845
Rudkøbing
Sophie Amalie Rasmussen
1839-
Sophie Amalie Rasmussen
F:
19 maj 1839
København
Ane Hansine Elisabeth Rasmussen
1841-
Ane Hansine Elisabeth Rasmussen
F:
2 sep. 1841
Rudkøbing
Hans Ferdinand Rasmussen
1843-1848
Hans Ferdinand Rasmussen
F:
6 jul. 1843
Rudkøbing
D:
20 mar. 1848
Rudkøbing
Petrine Caroline Rasmussen
1845-
Petrine Caroline Rasmussen
F:
2 maj 1845
Rudkøbing
Peter Carl Rasmussen
1846-
Peter Carl Rasmussen
F:
30 nov. 1846
Rudkøbing
Christophine Caroline Rasmussen
1848-
Christophine Caroline Rasmussen
F:
29 apr. 1848
Rudkøbing
Ingeborg Christine Wolder
1810-
Ingeborg Christine Wolder
F:
24 aug. 1810
Rudkøbing
Christoffer Rasmussen
ca. 1810-1847
Christoffer Rasmussen
F:
ca. 1810
D:
10 dec. 1847
Rudkøbing
Jørgen Larsen Wolder
1813-1839
Jørgen Larsen Wolder
F:
4 jul. 1813
Rudkøbing
D:
6 sep. 1839
Rudkøbing
Maren Henriksdatter
ca. 1777-1861
Maren Henriksdatter
F:
ca. 1777
G:
17 apr. 1799
Rudkøbing
D:
3 jan. 1861
Rudkøbing
Udøbt søn
1765-1765
Udøbt søn
F:
1765
Rudkøbing
D:
1765
Rudkøbing
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
1793-
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
F:
12 sep. 1793
Adslev s. (Kollens Mølle)
Søren Jensen
ca. 1802-
Søren Jensen
F:
ca. 1802
G:
28 sep. 1827
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1795-1795
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
6 jan. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
4 nov. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1796-1800
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
14 aug. 1796
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
24 feb. 1800
Adslev s. (Kollens Mølle)
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
1799-
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
F:
11 jan. 1799
Adslev s. (Kollens Mølle)
Niels Caspersen Nelleblad
1801-1860
Niels Caspersen Nelleblad
F:
22 okt. 1801
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
TIDL. 1860
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
1803-
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
F:
21 sep. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Rasmus Pedersen
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
1768-1803
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
F:
1768
Rudkøbing
D:
14 okt. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Casper Nielsen Nelleblad
1760-1808
Casper Nielsen Nelleblad
F:
1760
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
G:
27 maj 1793
Adslev
D:
21 maj 1808
Adslev s. (Kollens Mølle)
Jacob Marcussen
1840-1849
Jacob Marcussen
F:
30 jul. 1840
Storring s. (Gammelgårds Mark)
D:
23 jan. 1849
Skovby
Maren Marcussen
1845-1848
Maren Marcussen
F:
20 apr. 1845
Skovby
D:
30 dec. 1848
Skovby
Marcus Wolder, senere Carstensen
1807-1880
Marcus Wolder, senere Carstensen
F:
6 jan. 1807
Skanderborg
D:
6 jun. 1880
Skovby
Ane Cathrine Jacobsdatter
1805-1851
Ane Cathrine Jacobsdatter
F:
1805
Adslev s.
D:
11 apr. 1851
Skovby
Kirsten Marie Madsen
ca. 1825-1856
Kirsten Marie Madsen
F:
ca. 1825
G:
8 apr. 1855
Skovby
D:
3 sep. 1856
Skovby
Ane Andersen
ca. 1821-eft. 1891
Ane Andersen
F:
ca. 1821
G:
14 sep. 1860
Skovby
D:
eft. ER 1891
Niels Wolder
1809-
Niels Wolder
F:
17 mar. 1809
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
1811-
Hans Marcussen Wolder
F:
7 jul. 1811
Skanderborg
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
D:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
Mads Wolder
1814-
Mads Wolder
F:
16 jul. 1814
Adslev s. (Adslev Mark)
Ane Elsebeth Wolder
1817-
Ane Elsebeth Wolder
F:
19 jun. 1817
Adslev s. (Adslev Mark)
Carsten Jacob Wolder
1772-1847
Carsten Jacob Wolder
F:
1772
Rudkøbing
D:
17 jun. 1847
Maren Nielsdatter
ca. 1783-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1783
G:
15 mar. 1806
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
ca. 1719-1795
Hans Marcussen Wolder
F:
ca. 1718/19
D:
1795
Rudkøbing
Anne Elisabeth Jensdatter
ca. 1730-1795
Anne Elisabeth Jensdatter
F:
ca. 1730
G:
24 jul. 1750
Rudkøbing
D:
1795
Rudkøbing
Elisabeth Wolder
ca. 1721-1802
Elisabeth Wolder
F:
ca. 1720/21
D:
8 apr. 1802
Jens Jørgensen Welling
1727-1787
Jens Jørgensen Welling
F:
1727
G:
15 apr. 1752
D:
1787
Christian Wolder
ca. 1765-
Christian Wolder
F:
ca. 1765
Offer Wolder
ca. 1730-1787
Offer Wolder
F:
ca. 1730
D:
TIDL. 1787
Maren Jacobsdatter
ca. 1725-
Maren Jacobsdatter
F:
ca. 1725
Laura Petrine Elise Blichert
1813-1836
Laura Petrine Elise Blichert
F:
26 okt. 1813
D:
16 apr. 1836
Hans Peter Blichert
1815-1822
Hans Peter Blichert
F:
18 jan. 1815
D:
10 mar. 1822
Anna Cathrine Martine Blichert
1817-1882
Anna Cathrine Martine Blichert
F:
27 apr. 1817
D:
2 dec. 1882
John Johnsen
1806-1881
John Johnsen
F:
24 feb. 1806
Drumbostadir (Island)
G:
11 apr. 1837
Kolding
D:
1 jul. 1881
Aalborg
Arild Vilhelm Blichert
1819-1895
Arild Vilhelm Blichert
F:
3 jun. 1819
D:
2 nov. 1895
Kalvslund
Anna Christine Jessen
1824-1881
Anna Christine Jessen
F:
23 maj 1824
G:
8 aug. 1851
D:
14 dec. 1881
Sophie Charlotte Blichert
1821-1904
Sophie Charlotte Blichert
F:
10 aug. 1821
D:
29 feb. 1904
Christian Nielsen
1829-1904
Christian Nielsen
F:
25 mar. 1829
G:
11 dec. 1863
D:
2 okt. 1904
Elisabeth Marie Blichert
1823-1889
Elisabeth Marie Blichert
F:
24 jul. 1823
D:
21 feb. 1889
Larsine Knudine Blichert
1825-1854
Larsine Knudine Blichert
F:
10 okt. 1825
D:
25 mar. 1854
Laurits Carl Constantin Estrup
1826-1905
Laurits Carl Constantin Estrup
F:
17 apr. 1826
G:
8 aug. 1851
D:
16 jan. 1905
Peder Knudsen Blichert
1828-1894
Peder Knudsen Blichert
F:
14 feb. 1828
D:
28 jan. 1894
Elise Sophie Amalie Wøldike
1832-1911
Elise Sophie Amalie Wøldike
F:
18 jun. 1832
G:
23 nov. 1855
D:
21 jun. 1911
Laurits Blichert
1830-1915
Laurits Blichert
F:
4 okt. 1830
D:
1915
Anne Kirstine Frederikke Frederiksen
1833-1873
Anne Kirstine Frederikke Frederiksen
F:
3 feb. 1833
G:
27 okt. 1855
D:
30 sep. 1873
Margrethe (Jensen) Nielsen
1834-1893
Margrethe (Jensen) Nielsen
F:
21 sep. 1834
G:
1874
D:
13 mar. 1893
Anna Elisabeth Limschou
1788-1852
Anna Elisabeth Limschou
F:
15 okt. 1788
D:
5 jun. 1852
Peter Arild Blichert
1781-1837
Peter Arild Blichert
F:
4 maj 1781
G:
26 nov. 1812
D:
8 apr. 1837
Maren Limschou
1790-1790
Maren Limschou
F:
6 jan. 1790
D:
18 nov. 1790
Jens Welling Limschou
1790-1790
Jens Welling Limschou
F:
30 okt. 1790
D:
30 okt. 1790
Petrine Sophie Blichert
1811-1878
Petrine Sophie Blichert
F:
8 jun. 1811
D:
2 apr. 1878
Else Erasmine Kathrine Blichert
1814-1845
Else Erasmine Kathrine Blichert
F:
28 dec. 1814
D:
30 jul. 1845
Anna Elisabeth Blichert
1816-1880
Anna Elisabeth Blichert
F:
28 mar. 1816
D:
3 dec. 1880
Arnold Magdalus Andreas Kühnel
1821-1877
Arnold Magdalus Andreas Kühnel
F:
27 dec. 1821
G:
24 aug. 1847
D:
1 aug. 1877
Kirstine Marie Blichert
1821-1877
Kirstine Marie Blichert
F:
21 jan. 1821
D:
5 apr. 1877
Lauritz Mammen Quitzau
1813-1875
Lauritz Mammen Quitzau
F:
27 nov. 1813
G:
4 jul. 1851
D:
5 sep. 1875
Lars Peter Blichert
1824-1867
Lars Peter Blichert
F:
28 nov. 1824
D:
16 jan. 1867
Ane Sophie Blichert
1827-1865
Ane Sophie Blichert
F:
27 jul. 1827
G:
6 feb. 1859
D:
13 jul. 1865
Charlotte Hansine Dorthea Blichert
1831-1882
Charlotte Hansine Dorthea Blichert
F:
11 okt. 1831
D:
9 maj 1882
Jørgen Hammer
1817-1898
Jørgen Hammer
F:
5 okt. 1817
G:
23 aug. 1855
D:
15 dec. 1898
Dorthea Cathrine Limschou
1791-1864
Dorthea Cathrine Limschou
F:
21 nov. 1791
D:
6 aug. 1864
Hans Blichert
1778-1834
Hans Blichert
F:
19 mar. 1778
G:
20 sep. 1810
D:
2 aug. 1834
Jens Welling Limschou
1794-1866
Jens Welling Limschou
F:
17 dec. 1794
D:
14 jun. 1866
Maren Limschou
1797-1821
Maren Limschou
F:
11 jun. 1797
D:
15 feb. 1821
Larsine Knudine Blichert
1824-1848
Larsine Knudine Blichert
F:
16 okt. 1824
D:
11 jul. 1848
Larsine Knudine Limschou
1801-1824
Larsine Knudine Limschou
F:
23 jan. 1801
D:
28 okt. 1824
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
24 jan. 1824
D:
6 okt. 1834
Ane Sophie Blichert
1827-1865
Ane Sophie Blichert
F:
27 jul. 1827
D:
13 jul. 1865
Lars Peter Blichert
1824-1867
Lars Peter Blichert
F:
28 nov. 1824
G:
6 feb. 1859
D:
16 jan. 1867
Elisabeth Dorothea Blichert
1830-1913
Elisabeth Dorothea Blichert
F:
26 aug. 1830
D:
27 dec. 1913
Christiane Wilhelmine Limschou
1805-1871
Christiane Wilhelmine Limschou
F:
12 dec. 1805
D:
11 sep. 1871
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
27 dec. 1825
D:
6 okt. 1834
Peder Andreas Work
1841-1876
Peder Andreas Work
F:
11 jul. 1841
D:
23 feb. 1876
Erik Madsen Worch
1804-1859
Erik Madsen Worch
F:
7 jul. 1804
G:
21 aug. 1838
D:
16 nov. 1859
Anne Sophie Wisbeck
1767-1814
Anne Sophie Wisbeck
F:
25 jul. 1767
D:
11 feb. 1814
Peder Knudsen Limschou
1766-1850
Peder Knudsen Limschou
F:
1766
G:
2 nov. 1787
D:
14 maj 1850
Else Helene Wisbeck
1769-1770
Else Helene Wisbeck
F:
13 mar. 1769
D:
1770
Wilhelmine Wisbeck
1770-1771
Wilhelmine Wisbeck
F:
13 dec. 1770
D:
1771
Mariane Scheel
1796-1873
Mariane Scheel
F:
1796
Tranekær
D:
13 nov. 1873
Tranekær
Cosmus Johannes Ramus
1793-1860
Cosmus Johannes Ramus
F:
8 maj 1793
G:
14 jan. 1835
Tranekær
D:
24 aug. 1860
Albrecht Vilhelm Scheel
1836-
Albrecht Vilhelm Scheel
F:
23 maj 1836
Anna Pauline Hammeken
Marie Scheel
1838-
Marie Scheel
F:
1838
Thalia Scheel
1840-1896
Thalia Scheel
F:
24 nov. 1840
Gøteborg
D:
11 jun. 1896
Frederiksberg
Gustav Joachim baron Wedell-Wedellsborg
1829-1903
Gustav Joachim baron Wedell-Wedellsborg
F:
6 sep. 1829
Odense
G:
4 jun. 1868
København (Garnisons k.)
D:
6 jul. 1903
toget mellem Holte og København
Julius Christian Scheel
1844-1911
Julius Christian Scheel
F:
8 jan. 1844
Gøteborg
D:
11 feb. 1911
Emma Louise Octavia Olsen
1844-1913
Emma Louise Octavia Olsen
F:
20 mar. 1844
Trige s.
G:
30 jan. 1884
D:
25 aug. 1913
Henrik Scheel
1797-1865
Henrik Scheel
F:
5 maj 1797
Tranekær
D:
5 mar. 1865
København
Thalia Sophie Zeuthen
1812-1853
Thalia Sophie Zeuthen
F:
26 okt. 1812
G:
3 jul. 1835
D:
7 feb. 1853
Pauline Christiane Suhr
1831-1851
Pauline Christiane Suhr
F:
25 nov. 1831
København
D:
12 apr. 1851
København
Louise Dorthea Scheel
1798-1864
Louise Dorthea Scheel
F:
26 jul. 1798
Tranekær
D:
3 nov. 1864
Didrik Suhr
1787-1836
Didrik Suhr
F:
27 dec. 1787
København
G:
29 sep. 1827
Asmindrup
D:
18 maj 1836
København
Hans Lønborg
1789-1860
Hans Lønborg
F:
25 mar. 1789
D:
1 apr. 1860
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
1801-
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
F:
20 jul. 1801
Tranekær
Lydia Dorthea Sophie Scheel
1803-1847
Lydia Dorthea Sophie Scheel
F:
5 maj 1803
Tranekær
D:
23 maj 1847
Tranekær
Frederik Johan Carl von Hedemann
1800-1867
Frederik Johan Carl von Hedemann
F:
17 feb. 1800
Slesvig
G:
28 feb. 1842
Tranekær
D:
29 aug. 1867
Tranekær
Frederik Scheel
1805-
Frederik Scheel
F:
1 maj 1805
Tranekær
Christiane Wisbeck
1772-før 1811
Christiane Wisbeck
F:
1772
D:
før 18/3 1811
Tranekær
Albrecht Henrichsen Scheel
1757-1841
Albrecht Henrichsen Scheel
F:
23 sep. 1757
Ribe (Doms.)
G:
15 maj 1795
D:
1 jan. 1841
Tranekær
Martin Christian Gydesen von Simesen
1828-1907
Martin Christian Gydesen von Simesen
F:
31 aug. 1828
Øsby s. (Aarøsund)
D:
8 jun. 1907
Harlev s. (Ludvigsholm)
Charlotte Ulriche Ernestine Olsen
1834-1860
Charlotte Ulriche Ernestine Olsen
F:
6 jul. 1834
Bregnet s. (Kalø Gods)
D:
1860
ved Australien
Albrechtine (Albertine) Olsen
1844-1871
Albrechtine (Albertine) Olsen
F:
25 feb. 1844
Bregnet s. (Kalø Gods)
G:
2 jan. 1864
Bregnet
D:
10 mar. 1871
Harlev s. (Ludvigsholm)
Elisa Dorthea Albeck
1829-1908
Elisa Dorthea Albeck
F:
27 feb. 1829
København
G:
27 jun. 1872
D:
6 mar. 1908
Harlev s. (Ludvigsholm)
Georg Carl Vilhelm Christian Simesen
1834-1915
Georg Carl Vilhelm Christian Simesen
F:
2 jul. 1834
Øsby s. (Aarøsund)
D:
21 nov. 1915
Thora Louise Georgine Heide
1836-1893
Thora Louise Georgine Heide
F:
26 maj 1836
G:
12 maj 1859
D:
28 sep. 1893
København
Søren von Simesen
1803-1889
Søren von Simesen
F:
18 aug. 1803
D:
28 okt. 1889
Christiane Birgitte Bøgh
Anne Larsine Sophie Simesen
1807-
Anne Larsine Sophie Simesen
F:
1807
Fredericia
Jacob Christian Thune
ca. 1805-
Jacob Christian Thune
F:
ca. 1805
G:
31 aug. 1849
Vejle
Helene Dorothea Simesen
1808-1869
Helene Dorothea Simesen
F:
1808
Fredericia
D:
20 aug. 1869
Rasmus Johannes Simesen
1810-1892
Rasmus Johannes Simesen
F:
20 jun. 1810
Fredericia
D:
28 okt. 1892
København
Helene Georgine Rønne
1851-
Helene Georgine Rønne
F:
26 feb. 1851
København
G:
1839
Skjold Søren Simesen
1853-
Skjold Søren Simesen
F:
19 dec. 1853
Flensborg
Helga Antoinette Simesen
1855-1888
Helga Antoinette Simesen
F:
23 aug. 1855
Flensborg
D:
10 mar. 1888
Rødby
Jens Georg Sørensen
1834-1934
Jens Georg Sørensen
F:
9 mar. 1834
G:
20 jun. 1880
København (Jacobs k.)
D:
12 mar. 1934
Frederiksberg
Hjalmar Louis Normand Simesen
1857-1944
Hjalmar Louis Normand Simesen
F:
9 jun. 1857
Flensborg
D:
18 jun. 1944
Jenny Elvira Johansen
Jenny Elvira Johansen
G:
5 sep. 1883
Helene Eulalia Johanne Zwirzina
1875-
Helene Eulalia Johanne Zwirzina
F:
12 dec. 1875
Wien
G:
30 dec. 1926
Valborg Simesen
1859-
Valborg Simesen
F:
22 dec. 1859
Flensborg
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
1827-1859
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
F:
22 jun. 1827
G:
5 sep. 1851
Flensborg
D:
21 nov. 1859
Halfdan Georg Simesen
1861-1880
Halfdan Georg Simesen
F:
4 nov. 1861
Flensborg
D:
12 jan. 1880
Agnar Johannes Simesen
1863-
Agnar Johannes Simesen
F:
22 jan. 1863
Flensborg
Dagmar Ane Bruun
1866-
Dagmar Ane Bruun
F:
2 okt. 1866
Gråsten
G:
24 jul. 1891
Gråsten
Viggo Rasmus Simesen
1864-1932
Viggo Rasmus Simesen
F:
29 jul. 1864
København
D:
1932
Randers
Ester Marie Margrethe Hansen
1873-1913
Ester Marie Margrethe Hansen
F:
27 sep. 1873
København
D:
10 maj 1913
Gunver Johanne Caroline Simesen
ca. 1867-
Gunver Johanne Caroline Simesen
F:
ca. 1867
Axel Marius Emanuel Kiærulff
1865-
Axel Marius Emanuel Kiærulff
F:
13 jan. 1865
København
Hanne Marie Sabroe Gerlach
1828-1908
Hanne Marie Sabroe Gerlach
F:
14 maj 1828
København
G:
18 okt. 1860
København (Jacobs k.)
D:
23 apr. 1908
Peter Christen Homle Simesen
1813-
Peter Christen Homle Simesen
F:
29 nov. 1813
Fredericia
Wilhelmine Wisbeck
1776-1865
Wilhelmine Wisbeck
F:
1776
D:
20 feb. 1865
Dines Simesen
1765-1835
Dines Simesen
F:
31 aug. 1765
Randers
D:
7 nov. 1835
Jørgen Peter Wisbeck
1778-1778
Jørgen Peter Wisbeck
F:
1778
D:
1778
Martha Helene Wisbeck
1779-1780
Martha Helene Wisbeck
F:
14 nov. 1779
D:
1780
Anne Wolder
ca. 1739-1780
Anne Wolder
F:
ca. 1739
D:
1780
Lauritz Wisbeck
1729-1809
Lauritz Wisbeck
F:
1729
G:
16 apr. 1766
D:
30 sep. 1809
Carsten Jacob Wolder
-1748
Carsten Jacob Wolder
D:
1748
Gertrud Cathrine Wolder
-1784
Gertrud Cathrine Wolder
D:
SENEST 1784
Sophie Dorthe Høyer
ca. 1702-før 1746
Sophie Dorthe Høyer
F:
ca. 1701/02
D:
før 1746
Marcus Hansen Wolder
1695-før 1746
Marcus Hansen Wolder
F:
1695
D:
før 1746
Dødfødt barn
1771-1771
Dødfødt barn
F:
1771
D:
1771
Gregorius Høyer
1739-1809
Gregorius Høyer
F:
1739
D:
28 apr. 1809
Mette Pedersdatter
ca. 1730-1793
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1730
G:
26 jul. 1765
D:
1793
Anna Feilberg Jørgensdatter
ca. 1753-
Anna Feilberg Jørgensdatter
F:
ca. 1753
G:
23 apr. 1793
Jacob Offersen Høyer
ca. 1703-1739
Jacob Offersen Høyer
F:
ca. 1703
D:
1739
Eva Sophie Thomsen
ca. 1714-1750
Eva Sophie Thomsen
F:
ca. 1714
G:
13 feb. 1738
D:
1750
Elisabeth Høyer
1741-1751
Elisabeth Høyer
F:
1741
D:
1751
Jacob Høyer
1743-1751
Jacob Høyer
F:
1743
D:
1751
Offer Høyer
1744-1784
Offer Høyer
F:
1744
D:
SEN. 1784
Ane Kirstine Pontoppidan
1816-1896
Ane Kirstine Pontoppidan
F:
7 apr. 1816
D:
3 okt. 1896
Ribe
Anders Ditlev Thyssen
1849-1933
Anders Ditlev Thyssen
F:
11 jul. 1849
Nordby
D:
24 sep. 1933
Lyngby
Marie Oline Bolette Bartholdy
1849-1878
Marie Oline Bolette Bartholdy
F:
13 okt. 1849
Birkerød
G:
2 aug. 1872
Birkerød
D:
28 apr. 1878
Lyngby
Petra Louise Telling
1849-1934
Petra Louise Telling
F:
10 feb. 1849
Skelskør
G:
28 maj 1879
Lyngby
D:
5 aug. 1934
Lyngby
Ane Marie Thyssen
1852-1913
Ane Marie Thyssen
F:
14 nov. 1852
D:
20 aug. 1913
Esbjerg
Søren Abrahamsen
1849-1916
Søren Abrahamsen
F:
15 okt. 1849
G:
26 nov. 1875
D:
7 dec. 1916
Esbjerg
Niels Martin Thyssen
1854-1920
Niels Martin Thyssen
F:
24 nov. 1854
Nordby, Fanø
D:
16 okt. 1920
Herning
Anna Christine Jørgensen
1852-1937
Anna Christine Jørgensen
F:
30 apr. 1852
Thumby, Angeln
G:
25 aug. 1882
D:
22 mar. 1937
Herning
Emil Kristian Thyssen
1857-1938
Emil Kristian Thyssen
F:
12 mar. 1857
Nordby
D:
7 nov. 1938
Ribe (Skt. Cathrine s. (kb. Ribe Doms.))
Valborg Schjørring
1865-1898
Valborg Schjørring
F:
31 jul. 1865
G:
4 jun. 1889
D:
14 feb. 1898
Ølgod s. (præstegården)
Anna Catharina Andersen
1861-
Anna Catharina Andersen
F:
18 mar. 1861
G:
2 maj 1900
Ditlev Blangsted Thyssen
1851-1929
Ditlev Blangsted Thyssen
F:
23 mar. 1851
Nordby
D:
25 dec. 1929
Nordby
Ane Louise Christiane Jacobsen
1846-1883
Ane Louise Christiane Jacobsen
F:
28 nov. 1846
Braaby
G:
16 okt. 1878
Braaby
D:
15 maj 1883
Nordby
Mathilde Augusta Helms
1843-1935
Mathilde Augusta Helms
F:
5 jul. 1843
Varde
G:
5 nov. 1886
Vejen
D:
12 jan. 1935
Nordby
Mathilde Rosine Pontoppidan
1817-1877
Mathilde Rosine Pontoppidan
F:
24 jul. 1817
D:
25 okt. 1877
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
1822-1891
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
F:
16 okt. 1822
G:
28 maj 1845
D:
21 jun. 1891
Adolf Marius Pontoppidan
1862-
Adolf Marius Pontoppidan
F:
20 jul. 1862
Ane Cathrine Nielsen
1860-
Ane Cathrine Nielsen
F:
26 feb. 1860
G:
22 sep. 1893
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1851-
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
9 jan. 1851
Magda Schmidt
1861-1900
Magda Schmidt
F:
17 jan. 1861
G:
24 nov. 1884
D:
5 apr. 1900
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1852-1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
25 apr. 1852
D:
17 jun. 1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1853-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
12 jun. 1853
Bodil Andersen
1851-
Bodil Andersen
F:
1 sep. 1851
G:
12 jun. 1885
Hans Nielsen Pontoppidan
1855-
Hans Nielsen Pontoppidan
F:
12 sep. 1855
Ane Marie Christensen
1865-
Ane Marie Christensen
F:
8 mar. 1865
G:
19 jun. 1885
Anna Eleonora Pontoppidan
1857-1877
Anna Eleonora Pontoppidan
F:
17 okt. 1857
D:
1 aug. 1877
Andreas Matthias Pontoppidan
1859-1865
Andreas Matthias Pontoppidan
F:
21 jul. 1859
D:
6 apr. 1865
Andrea Mathilde Pontoppidan
1866-
Andrea Mathilde Pontoppidan
F:
21 mar. 1866
Christen Hansen Hollænder
1864-
Christen Hansen Hollænder
F:
7 aug. 1864
G:
8 okt. 1895
Ludvig Christian Pontoppidan
1820-1903
Ludvig Christian Pontoppidan
F:
19 feb. 1820
D:
21 jan. 1903
Louise Hansdatter
1824-1900
Louise Hansdatter
F:
1 jul. 1824
G:
8 okt. 1850
D:
13 dec. 1900
Erik Spend Pontoppidan
1821-1822
Erik Spend Pontoppidan
F:
13 okt. 1821
D:
2 dec. 1822
Anna Elise Pontoppidan
1857-
Anna Elise Pontoppidan
F:
25 jun. 1857
Niels Christian Pontoppidan
1859-
Niels Christian Pontoppidan
F:
1 jun. 1859
Christine Elise Sørine Melsing
1865-
Christine Elise Sørine Melsing
F:
17 jun. 1865
G:
15 aug. 1885
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1861-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
7 jul. 1861
Eckertine Marie Vieth
1867-
Eckertine Marie Vieth
F:
9 apr. 1867
G:
24 maj 1890
Erik Spend Pontoppidan
1824-1863
Erik Spend Pontoppidan
F:
11 nov. 1824
D:
7 jan. 1863
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
1824-1901
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
F:
26 nov. 1824
G:
20 nov. 1875
D:
20 nov. 1901
Anna Elisabeth Pontoppidan
1859-1872
Anna Elisabeth Pontoppidan
F:
2 nov. 1859
D:
29 dec. 1872
Frantz Ditlev Pontoppidan
1861-
Frantz Ditlev Pontoppidan
F:
16 jan. 1861
Maren Sofie Hansen
1873-
Maren Sofie Hansen
F:
24 feb. 1873
G:
1 maj 1901
Ludvig Holger Pontoppidan
1862-
Ludvig Holger Pontoppidan
F:
28 feb. 1862
Reinhold Blangsted Pontoppidan
1863-
Reinhold Blangsted Pontoppidan
F:
13 aug. 1863
Emma Eleonora Pontoppidan
1864-1932
Emma Eleonora Pontoppidan
F:
3 sep. 1864
Troense
D:
28 maj 1932
Valdemar Frederik Schønberg
1860-1903
Valdemar Frederik Schønberg
F:
5 apr. 1860
København
G:
27 jun. 1890
København
D:
9 sep. 1903
Middelfart
Johannes Pontoppidan
1865-
Johannes Pontoppidan
F:
30 sep. 1865
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
1869-1871
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
F:
9 aug. 1869
D:
27 jan. 1871
Margrethe Pontoppidan
1871-1933
Margrethe Pontoppidan
F:
5 okt. 1871
D:
28 nov. 1933
Niels Nielsen
1865-
Niels Nielsen
F:
20 nov. 1865
G:
22 apr. 1904
Hans Jørgen Pontoppidan
1827-1874
Hans Jørgen Pontoppidan
F:
5 okt. 1827
D:
28 dec. 1874
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
1838-1872
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
F:
21 maj 1838
G:
2 nov. 1858
D:
29 okt. 1872
Lauritz Ditlev Lauritzen
1859-1935
Lauritz Ditlev Lauritzen
F:
23 nov. 1859
Ribe
D:
24 dec. 1935
Maren Breinholt
1869-1960
Maren Breinholt
F:
26 jan. 1869
Ovtrup s. (Damgård)
G:
26 mar. 1893
Frederiksberg
D:
1960
Marius Lauritzen
1861-
Marius Lauritzen
F:
20 mar. 1861
Dagmar Rasmussen
1860-
Dagmar Rasmussen
F:
23 aug. 1860
Anna Eleonora Lauritzen
1864-
Anna Eleonora Lauritzen
F:
1 aug. 1864
Christian Henrik Brasch
1861-1914
Christian Henrik Brasch
F:
25 dec. 1861
Aarhus
G:
11 jul. 1902
D:
30 jun. 1914
Esbjerg
Frederikke Sophie Pontoppidan
1831-1917
Frederikke Sophie Pontoppidan
F:
28 okt. 1831
D:
1917
Jørgen Lauritzen
1821-1903
Jørgen Lauritzen
F:
24 nov. 1821
G:
14 jan. 1858
D:
1 okt. 1903
Anna Eleonora Bang
1787-1869
Anna Eleonora Bang
F:
2 jul. 1787
D:
7 jan. 1869
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1780-1840
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
1780
G:
28 okt. 1815
D:
4 maj 1840
Anne Kirstine Høyer
1746-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
1746
D:
10 feb. 1814
Christian Frederik Bang
1742-1829
Christian Frederik Bang
F:
14 mar. 1742
G:
10 jun. 1785
D:
17 aug. 1829
Ditlev Høyer
1704-1784
Ditlev Høyer
F:
1704
D:
1784
Horsens (Vor Frelsers s.)
Eleonore Kruse
-1747
Eleonore Kruse
D:
3 mar. 1747
Hans Friderich Høyer
ca. 1706-1776
Hans Friderich Høyer
F:
ca. 1705/06
D:
1776
Horsens
Anne Margrethe Rønneberg
1810-
Anne Margrethe Rønneberg
F:
13 nov. 1810
Borgund s. (Giske)
Christopha Kirstine Rønneberg
1812-
Christopha Kirstine Rønneberg
F:
19 aug. 1812
Borgund s. (Giske)
Karen Elisa Rønneberg
1814-1815
Karen Elisa Rønneberg
F:
24 jun. 1814
Borgund s. (Giske)
D:
1815
Borgund s. (Giske)
Peter Elias Rønneberg
ca. 1788-1830
Peter Elias Rønneberg
F:
ca. 1788
D:
17 sep. 1830
Borgund s. (Giske)
Charlotte Marie Hagerup
1791-1814
Charlotte Marie Hagerup
F:
25 jun. 1791
Borgund s. (Giske)
G:
22 nov. 1810
Borgund
D:
24 jun. 1814
Borgund s. (Giske)
Adam Jalles Rønneberg
1816-1848
Adam Jalles Rønneberg
F:
3 jul. 1816
Borgund s. (Giske)
D:
20 nov. 1848
Ålesund
Maren Benedicte Sternberg
1821-
Maren Benedicte Sternberg
F:
8 okt. 1821
Kristiania
G:
28 maj 1842
Johan Herman Krohn Rønneberg
1818-1895
Johan Herman Krohn Rønneberg
F:
6 jul. 1818
Borgund s. (Giske)
D:
26 apr. 1895
Ålesund
Anna Catharina Schølberg
1822-1897
Anna Catharina Schølberg
F:
16 sep. 1822
Bergen
G:
26 okt. 1845
Borgund
D:
13 okt. 1897
Ålesund
Carl Elias Rønneberg
ca. 1823-
Carl Elias Rønneberg
F:
ca. 1823
Ulrikke Antonette Jalles
Elias Hofseth
1819-1888
Elias Hofseth
F:
1819
D:
1888
Olaf Hofseth
1821-
Olaf Hofseth
F:
1821
Anne Cimber Hofseth
1822-1895
Anne Cimber Hofseth
F:
29 sep. 1822
D:
2 maj 1895
Ørskoug
Georg Daniel Barth Rønneberg
1818-1890
Georg Daniel Barth Rønneberg
F:
18 aug. 1818
Borgund s. (Walderhaug)
G:
26 nov. 1846
Borgund
D:
16 jun. 1890
Ørskoug
Karen Sibylla Hofseth
1824-
Karen Sibylla Hofseth
F:
26 mar. 1824
Tromsø
Johan Peter Wilkens
ca. 1797-1868
Johan Peter Wilkens
F:
ca. 1797
D:
12 maj 1868
Molde
Johan Hofseth
1827-
Johan Hofseth
F:
1827
Tromsø
Mathilde Hofseth
1830-
Mathilde Hofseth
F:
1830
Tromsø
Christopha Margrethe Rønneberg
1790-1854
Christopha Margrethe Rønneberg
F:
1790
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1854
Johan Andreas Hofseth
1790-1855
Johan Andreas Hofseth
F:
1790
Trondhjem
D:
24 okt. 1855
Tromsø
Johan Frederik Schjelderup
1818-1873
Johan Frederik Schjelderup
F:
21 nov. 1818
Borgund s. (Ålesund)
D:
31 mar. 1873
Ålesund
Albertine Jensine Gotaas
1839-1912
Albertine Jensine Gotaas
F:
11 jan. 1839
D:
30 jan. 1912
Bergen
Anne Cimber Schjelderup
1820-1908
Anne Cimber Schjelderup
F:
16 nov. 1820
Borgund s. (Ålesund)
D:
1908
Ålesund
Mathias Diderik Johansen Stub
1814-
Mathias Diderik Johansen Stub
F:
14 apr. 1814
Borgund s. (Fyllingen)
Elias Rønneberg Schjelderup
1822-1866
Elias Rønneberg Schjelderup
F:
1 mar. 1822
Borgund s. (Ålesund)
D:
4 jul. 1866
Ålesund
Steveline Schjelderup
1824-
Steveline Schjelderup
F:
9 okt. 1824
Borgund s. (Ålesund)
Bernhard Christopher Bonsacksen Gotaas
1834-
Bernhard Christopher Bonsacksen Gotaas
F:
19 okt. 1834
G:
26 maj 1863
Ålesund
Anna Høyer Rønneberg
1793-1873
Anna Høyer Rønneberg
F:
1793
Borgund s. (Walderhaug)
D:
11 jan. 1873
Ålesund
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
1785-1830
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
F:
27 aug. 1785
D:
17 jan. 1830
Borgund s. (Ålesund)
Christine Dorthea Rønneberg
1795-
Christine Dorthea Rønneberg
F:
1795
Borgund s. (Walderhaug)
Niels Rønneberg
1796-
Niels Rønneberg
F:
1796
Borgund s. (Walderhaug)
Christopher Rønneberg
1797-1797
Christopher Rønneberg
F:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
Anne Cimber Høyer Aagesen
1758-1798
Anne Cimber Høyer Aagesen
F:
1758
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1798
Borgund s. (Walderhaug)
Elias Rønneberg
1763-1834
Elias Rønneberg
F:
10 aug. 1763
G:
1786
D:
24 dec. 1834
Ålesund
Aage Aagesen
1760-
Aage Aagesen
F:
1760
Bud s. (Skriverhaug)
Fedder Høyer Aagesen
1761-1765
Fedder Høyer Aagesen
F:
1761
Bud s. (Skriverhaug)
D:
FMTL. SENEST 1765
Martha Margrethe Schjelderup
1825-
Martha Margrethe Schjelderup
F:
3 aug. 1825
Volden s. (Rødset)
Peder Olai Schjelderup
1830-1869
Peder Olai Schjelderup
F:
24 jul. 1830
Bergen
G:
3 jul. 1857
Borgund
D:
2 mar. 1869
Ålesund
Nicoline Christine Schjelderup
1827-
Nicoline Christine Schjelderup
F:
30 sep. 1827
Volden s. (Rødset)
Mauritz Andreas Rasmussen Aarflot
1821-1904
Mauritz Andreas Rasmussen Aarflot
F:
13 apr. 1821
Volden s. (Ekset)
G:
25 jun. 1848
D:
4 maj 1904
Volden s. (Ekset)
Peder Thomas Schjelderup
1830-1852
Peder Thomas Schjelderup
F:
16 feb. 1830
Volden s. (Rødset)
D:
1852
Mathias Theodor Schjelderup
1831-
Mathias Theodor Schjelderup
F:
30 okt. 1831
Volden s. (Rødset)
Marte Helene Andrea Holm
1838-
Marte Helene Andrea Holm
F:
14 apr. 1838
Sogndal
G:
31 jul. 1863
Anna Henrikke Schjelderup
1834-
Anna Henrikke Schjelderup
F:
20 aug. 1834
Volden s. (Rødset)
Niels Poulsen Bække
1831-1890
Niels Poulsen Bække
F:
11 aug. 1831
Ørsta
G:
26 apr. 1858
D:
21 nov. 1890
Peder Elias Schjelderup
1799-1859
Peder Elias Schjelderup
F:
12 jul. 1799
Ulstein s. (Vik)
D:
30 jul. 1859
Thomasine Frederikke Meldal
1794-1887
Thomasine Frederikke Meldal
F:
17 jun. 1794
G:
19 okt. 1824
Volden
D:
17 jan. 1887
Cecilie Christine Schjelderup
1828-1865
Cecilie Christine Schjelderup
F:
6 maj 1828
Bergen
D:
9 maj 1865
Ålesund
Lyder Nicolai Nielsen Schjelderup
1822-1872
Lyder Nicolai Nielsen Schjelderup
F:
29 dec. 1822
Ulstein s. (Vik)
D:
19 maj 1872
Ålesund
Margrethe Henricka Schjelderup
1825-
Margrethe Henricka Schjelderup
F:
6 nov. 1825
Bergen
Peder Olai Schjelderup
1830-1869
Peder Olai Schjelderup
F:
24 jul. 1830
Bergen
D:
2 mar. 1869
Ålesund
Martha Margrethe Schjelderup
1825-
Martha Margrethe Schjelderup
F:
3 aug. 1825
Volden s. (Rødset)
G:
3 jul. 1857
Borgund
Niels Christopher Schjelderup
1835-1923
Niels Christopher Schjelderup
F:
2 mar. 1835
Bergen
D:
30 nov. 1923
Johanne Cathrine Reiersen
1842-1917
Johanne Cathrine Reiersen
F:
9 maj 1842
G:
6 nov. 1862
Ålesund
D:
15 mar. 1917
Offe Andreas Schjelderup
1801-1874
Offe Andreas Schjelderup
F:
24 maj 1801
Ulstein s. (Vik)
D:
9 dec. 1874
Bergen
Karen Berenthina Olsen
1796-
Karen Berenthina Olsen
F:
21 maj 1796
Gjertrud Marie Schjelderup
1805-
Gjertrud Marie Schjelderup
F:
6 jul. 1805
Ulstein s. (Vik)
Margrethe Aagesen
1763-1805
Margrethe Aagesen
F:
1763
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1805
Ulstein s. (Vik)
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
1765-1851
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
F:
3 maj 1765
Ulstein s.
G:
21 jun. 1798
Ulstein s.
D:
1851
Fedder Høyer Aagesen
1765-
Fedder Høyer Aagesen
F:
1765
Bud s. (Skriverhaug)
Nicolave Hendrika Aagesen
1767-
Nicolave Hendrika Aagesen
F:
1767
Bud s. (Skriverhaug)
Niels Aagesen
1769-
Niels Aagesen
F:
1769
Bud s. (Skriverhaug)
Offe Høyer Aagesen
1773-
Offe Høyer Aagesen
F:
1773
Molde
Peder Aagesen
1775-
Peder Aagesen
F:
1775
Molde
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
1734-1801
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
F:
1734
D:
TIDLIGST 1801
Peder Aagesen
ca. 1727-1799
Peder Aagesen
F:
ca. 1727
G:
ca. 1757
D:
1799
Molde, Norge
Anne Birgitte Høyer
1736-ca. 1790
Anne Birgitte Høyer
F:
1736
D:
ca. 1790
Buksnes
Anders Joensen
ca. 1725-1786
Anders Joensen
F:
ca. 1725
G:
1757
Kristianssund
D:
1786
Kristianssund
Eva Marie Oline Andrea Sønderup
1842-
Eva Marie Oline Andrea Sønderup
F:
18 feb. 1842
Nakskov
Jens Villian Sønderup
1844-
Jens Villian Sønderup
F:
7 feb. 1844
Nakskov
Axel Sønderup
1847-
Axel Sønderup
F:
15 jun. 1847
Malmø
Anna Margrethe Sønderup
1852-
Anna Margrethe Sønderup
F:
3 sep. 1852
Ugerløse s. (Nyrup)
G:
3 maj 1878
Ugerløse
Andreas Fedder Sønderup
1807-1886
Andreas Fedder Sønderup
F:
19 okt. 1807
Branderslev
D:
8 apr. 1886
København (Skt. Johannes s.)
Jensine Christine Emilie Wraae
1814-1884
Jensine Christine Emilie Wraae
F:
8 jan. 1814
København (Holmens s.)
G:
15 jan. 1841
Nykøbing F.
D:
1 maj 1884
Værslev s. (Snevris)
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
1809-1811
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
F:
23 aug. 1809
Branderslev
D:
1811
Branderslev
Anna Margrethe Sønderup
1852-
Anna Margrethe Sønderup
F:
3 sep. 1852
Ugerløse s. (Nyrup)
Axel Sønderup
1847-
Axel Sønderup
F:
15 jun. 1847
Malmø
G:
3 maj 1878
Ugerløse
Jens Wilhelm Tobias Sønderup
1853-
Jens Wilhelm Tobias Sønderup
F:
20 sep. 1853
Ugerløse s. (Nyrup)
Inger Marie Sønderup
1855-1858
Inger Marie Sønderup
F:
26 jul. 1855
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
17 nov. 1858
Ugerløse s. (Nyrup)
Joachim Brochdorff Sønderup
1857-
Joachim Brochdorff Sønderup
F:
23 jan. 1857
Ugerløse s. (Nyrup)
Ludvig Andreas Lexau Sønderup
1859-1866
Ludvig Andreas Lexau Sønderup
F:
2 feb. 1859
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
17 jan. 1866
Ugerløse s. (Nyrup)
Marie Elisabeth Feodora Sønderup
1861-1903
Marie Elisabeth Feodora Sønderup
F:
2 dec. 1861
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
26 jan. 1903
København
Carl Vilhelm August Hallas
1855-1887
Carl Vilhelm August Hallas
F:
7 aug. 1855
København
G:
3 sep. 1883
Ugerløse
D:
5 feb. 1887
Lunderød
Johannes Sønderup
1864-
Johannes Sønderup
F:
10 feb. 1864
Ugerløse s. (Nyrup)
Ludvig Høyer Sønderup
1866-1867
Ludvig Høyer Sønderup
F:
16 jul. 1866
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
20 maj 1867
Ugerløse s. (Nyrup)
Poul Albert Sønderup
1869-
Poul Albert Sønderup
F:
28 okt. 1869
Ugerløse s. (Nyrup)
Peter Wilhelm Emil Sønderup
1813-1899
Peter Wilhelm Emil Sønderup
F:
5 feb. 1813
Kalundborg
D:
25 maj 1899
Nyrup
Pauline Albertha Tjaden
1825-1898
Pauline Albertha Tjaden
F:
9 sep. 1825
Stege
G:
5 okt. 1851
Stenmagle
D:
16 dec. 1898
Nyrup
Eva Jensine Kirstine Jørgensen
1842-
Eva Jensine Kirstine Jørgensen
F:
2 feb. 1842
Kippinge s. (Ø. Kippinge)
Johanne Irene Sønderup
1816-1895
Johanne Irene Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
17 mar. 1895
Nørre Alslev s. (Bødstrup)
Jørgen Peter Jørgensen
ca. 1820-
Jørgen Peter Jørgensen
F:
ca. 1820
G:
10 nov. 1841
Kippinge
Vilhelm Friederich Pragst
1824-1894
Vilhelm Friederich Pragst
F:
25 mar. 1824
Kiel
G:
25 apr. 1856
Nykøbing F.
D:
17 sep. 1894
Nørre Aslev s. (Bødstrup)
Claus Lexau Sønderup
1816-1818
Claus Lexau Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
SENEST 1818
Vilhelmine Margaretha Marie Charlotte Sønderup
1857-
Vilhelmine Margaretha Marie Charlotte Sønderup
F:
17 sep. 1857
Sønderborg
Jens Vilhelm Ludvig Sønderup
1858-
Jens Vilhelm Ludvig Sønderup
F:
1 okt. 1858
Sønderborg
Anna Catharina Pouline Sønderup
1860-
Anna Catharina Pouline Sønderup
F:
11 aug. 1860
Sønderborg
Emilie Johanne Jensen Sønderup
ca. 1863-
Emilie Johanne Jensen Sønderup
F:
ca. 1863
Claus Lexau Sønderup
1818-1895
Claus Lexau Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
25 maj 1895
Karleby
Anne Charlotte Lassen
ca. 1821-1866
Anne Charlotte Lassen
F:
ca. 1821
G:
8 sep. 1857
Sønderborg (Marie k.)
D:
10 aug. 1866
Sønderborg
Eva Jensine Caroline Nielsen
1848-1852
Eva Jensine Caroline Nielsen
F:
30 dec. 1848
Nykøbing F.
D:
4 jan. 1852
Nykøbing F.
Henriette Vilhelmine Nielsen
1850-1852
Henriette Vilhelmine Nielsen
F:
18 mar. 1850
Nykøbing F.
D:
16 jan. 1852
Nykøbing F.
Caroline Henriette Nielsen
1852-1858
Caroline Henriette Nielsen
F:
13 feb. 1852
Nykøbing F.
D:
31 aug. 1858
Nykøbing F.
Henriette Vilhelmine Nielsen
1853-
Henriette Vilhelmine Nielsen
F:
4 aug. 1853
Nykøbing F.
Jochumine Clausine Nielsen
1855-eft. 1930
Jochumine Clausine Nielsen
F:
24 jun. 1855
Nykøbing F.
D:
eft. ER 5/11 1930
Niels Peder Adolph Pedersen
1847-eft. 1930
Niels Peder Adolph Pedersen
F:
1 aug. 1847
Vindeby
G:
2 jun. 1879
Nykøbing F.
D:
eft. ER 5/11 1930
Jens Peter Nielsen
1857-
Jens Peter Nielsen
F:
27 maj 1857
Nykøbing F.
Emilie Sønderup
1818-1901
Emilie Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
17 apr. 1901
Nykøbing F.
Henrik Julius Nielsen
1819-1886
Henrik Julius Nielsen
F:
20 feb. 1819
Korsør
G:
4 maj 1848
Nykøbing F.
D:
6 mar. 1886
Nykøbing F.
Jens Johannes Sønderup
1845-
Jens Johannes Sønderup
F:
28 jan. 1845
Kippinge s. (Øster Kippinge)
Bodil Hansen
1845-
Bodil Hansen
F:
22 mar. 1845
Brarup s. (Alstrup)
G:
23 okt. 1868
Brarup
Peter Vilhelm Sønderup
1847-1896
Peter Vilhelm Sønderup
F:
21 apr. 1847
D:
19 feb. 1896
Andrea Nielsine Marianne Nielsen
1847-1920
Andrea Nielsine Marianne Nielsen
F:
21 feb. 1847
G:
21 apr. 1872
D:
23 sep. 1920
Jacob Sønderup
1849-1929
Jacob Sønderup
F:
22 maj 1849
Kippinge s. (Øster Kippinge)
D:
13 feb. 1929
Brarup s. (Alstrup)
Ane Kirstine Pedersen
1849-1903
Ane Kirstine Pedersen
F:
9 apr. 1849
Brarup s. (Alstrup)
G:
7 nov. 1875
Brarup
D:
24 jul. 1903
Kippinge s. (Vester Kippinge)
Eva Sofie Sønderup
1851-
Eva Sofie Sønderup
F:
22 feb. 1851
Niels Christian Hansen (Brodt)
1848-
Niels Christian Hansen (Brodt)
F:
24 jul. 1848
G:
17 mar. 1876
Carl Christian Sønderup
1852-
Carl Christian Sønderup
F:
11 dec. 1852
Cherlotte Emerentze Nielsen
1856-
Cherlotte Emerentze Nielsen
F:
6 nov. 1856
G:
29 apr. 1881
Johanne Rebecca Sønderup
1854-
Johanne Rebecca Sønderup
F:
27 jan. 1854
Ane Wilhelmine Sønderup
1857-1860
Ane Wilhelmine Sønderup
F:
9 maj 1857
D:
16 mar. 1860
Carl Ludvig Sønderup
1821-1898
Carl Ludvig Sønderup
F:
14 nov. 1821
Horreby s. (Eget)
D:
4 jun. 1898
Brarup s. (Alstrup)
Ane Jacobsdatter
1816-1895
Ane Jacobsdatter
F:
20 jul. 1816
Kippinge s. (Øster Kippinge)
G:
16 jun. 1843
Kippinge
D:
24 mar. 1895
Kippinge s. (Vester Kippinge)
Eva Margrethe Høyer
1781-1853
Eva Margrethe Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
D:
1853
Jens Sønderup
1780-1841
Jens Sønderup
F:
1780
Nakskov
G:
19 dec. 1806
Nakskov
D:
15 mar. 1841
Kippinge s. (Øster Kippinge)
Cathrine Marie Høyer
1781-
Cathrine Marie Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
Anna Rebecca Ide Høyer
1782-
Anna Rebecca Ide Høyer
F:
9 okt. 1782
Stege
Offer Henrik Høyer
ca. 1739-1792
Offer Henrik Høyer
F:
ca. 1739
D:
20 apr. 1792
Stege
Johanna Irene Bredal
ca. 1759-1782
Johanna Irene Bredal
F:
ca. 1759
fmtl. Borre
G:
30 jun. 1780
Stege
D:
1782
Stege
Karen Basse Høyer
1784-
Karen Basse Høyer
F:
22 apr. 1784
Stege
Matthias Bille Høyer
1786-1786
Matthias Bille Høyer
F:
29 okt. 1786
Stege
D:
1786
Stege
Søren Mouritz Fedder Høyer
1788-1869
Søren Mouritz Fedder Høyer
F:
17 jul. 1788
Stege
D:
28 apr. 1869
København
Martha Marie Knutsen
Christian Holger Høyer
1789-
Christian Holger Høyer
F:
30 maj 1789
Stege
Johannes Peder Engel Høyer
1791-
Johannes Peder Engel Høyer
F:
16 mar. 1791
Stege
Else Margrethe Bredahl
ca. 1763-1791
Else Margrethe Bredahl
F:
ca. 1763
D:
1791
Fedder Høyer
ca. 1710-før 1746
Fedder Høyer
F:
ca. 1707/10
D:
før 1746
Margrethe Henriksdatter Prang
Offer Høyer
ca. 1715-
Offer Høyer
F:
ca. 1710/15
Offer Mouritzen Høyer
ca. 1671-1729
Offer Mouritzen Høyer
F:
ca. 1670/71
Kjærbygaard
G:
ca. 1695
D:
1729
Uldum
Frederik Ottesen
ca. 1668-1749
Frederik Ottesen
F:
ca. 1668
D:
1749
Gadbjerg s.
Maren Hansdatter
-eft. 1748
Maren Hansdatter
D:
eft. 1748
Knud Ottesen
-1699
Knud Ottesen
D:
jun. 1699
Sønderskov
Otte Madsen
1705-
Otte Madsen
F:
1705
Træden
Anne Marie Ottesdatter
ca. 1677-1707
Anne Marie Ottesdatter
F:
ca. 1677
D:
1707
Træden
Mads Mand
Forældre
Knud Knudsen
-ca. 1659
Anna Jacobsdatter
Otte Knudsen
1635-1699
Otte Knudsen
F:
senest 1635
D:
1697/1699
Elisabeth Frederiksdatter
1635-1705
Elisabeth Frederiksdatter
F:
o. 1635
G:
før 1675
D:
1705
Uldum Præstegård