Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Peter? Bruun
ca. 1550 - ca. 1590 (40 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Peder Bruun
før 1681-1695
Peder Bruun
F:
før 1681
D:
tidligst 1695
Maria Bruun
før 1681-
Maria Bruun
F:
før 1681
Jegge Andersen
ca. 1678-
Jegge Andersen
F:
ca. 1678
Matthias Bruun
1682-1770
Matthias Bruun
F:
25 dec. 1682
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Ingeborg Nielsdatter
1681-1768
Ingeborg Nielsdatter
F:
7 sep. 1681
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
4 nov. 1768
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Christopher Jørgen Bruun
1685-
Christopher Jørgen Bruun
F:
25 maj 1685
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ane Cathrine
-1786
Ane Cathrine
G:
28 jun. 1748
D:
24 aug. 1786
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Ode Bruun
1687-1712
Ode Bruun
F:
6 nov. 1687
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
TIDL. 1712
Sara Bruun
1690-1752
Sara Bruun
F:
23 apr. 1690
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 dec. 1752
Ballum s. (Degnehuset)
Jens Nielsen Windsø
Christian Bruun
Maren Matthiasdatter
Ode Bruun
1690-
Ode Bruun
F:
11 feb. 1690
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Johannes Hansen
Anne Bruun
1693-1698
Anne Bruun
F:
1693
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
1698
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Lorents Bruun
-1716
Lorents Bruun
D:
TIDL. 1716
Kirsten
-ca. 1715
Kirsten
G:
1686/87
D:
ca. 1715
Anne Hansdatter
1684-1718
Anne Hansdatter
F:
1684
Skast
D:
TIDL. 1718
Agathe Hansdatter
1718-1718
Agathe Hansdatter
F:
SEN. 1718
D:
TIDL. 1718
Maria Bruun
-1695
Maria Bruun
D:
TIDL. 1695
Hans Clausen
1651-1695
Hans Clausen
F:
24 dec. 1651
Emmerlev
G:
12 jun. 1683
D:
1690/95
Skast
Jacob Jørgensen
ca. 1665-
Jacob Jørgensen
F:
ca. 1665
Bjolderup
Peter Bruun
Elsbe Detlefsdatter
ca. 1681-1716
Elsbe Detlefsdatter
F:
ca. 1681
Løgumkloster
G:
9 maj 1713
D:
1716
Løgumkloster
Karen Jacobsdatter
ca. 1692-1717
Karen Jacobsdatter
F:
ca. 1692
Løgumgård
G:
30 jul. 1716
D:
1717
Løgumkloster
Kirsten Hansdatter
-1740
Kirsten Hansdatter
G:
22 feb. 1718
D:
1740
Løgumkloster
Johan Bruun
-1694
Johan Bruun
D:
TIDL. 1694
Maria Hansdatter
ca. 1665-1746
Maria Hansdatter
F:
ca. 1665
Ballum s. (Kringelum)
D:
1746
Nr. Løgum s. (Løgumgård)
Peter Bruun
ca. 1614-
Peter Bruun
F:
ca. 1610/14
Föhr (fmtl.)
Ode?
Christiane Hanne Andersen
1734-1812
Christiane Hanne Andersen
F:
1734
Brøns s. (Brøns Mølle)
D:
27 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1725-1783
Detlef Outzen
F:
1725
G:
24 feb. 1752
Nr. Løgum
D:
21 aug. 1783
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Cathrine Steenbeck Clausen
Andreas Andersen
ca. 1705-1777
Andreas Andersen
F:
ca. 1705
Brede s. (Svanstrup)
D:
1777
Anna Thomasdatter
1680-
Anna Thomasdatter
F:
o. 1672/80
Ballum s. (Vesterende)
Otto Daniel Clausen
1670-1709
Otto Daniel Clausen
F:
o. 1660/70
D:
1709
Sara Bruun
ca. 1651-1700
Sara Bruun
F:
ca. 1651
Løgumkloster
D:
3 sep. 1700
Ballum s. (præstegården)
Thomas Andersen
1642-1681
Thomas Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1670
D:
1681
Ballum s. (præstegården)
Ellen Pedersdatter
1682-før 1740
Ellen Pedersdatter
F:
2 nov. 1682
Ballum s. (præstegården)
D:
før 1740
Anders Hansen Møller
ca. 1666-1705
Anders Hansen Møller
F:
ca. 1666
Ballum s. (møllen)
D:
1705
Ballum s. (møllen)
Peder Beyer
1738-1769
Peder Beyer
F:
8 okt. 1738
D:
26 apr. 1769
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Gyde Marie Beyer
1743-1776
Gyde Marie Beyer
F:
12 okt. 1743
D:
24 feb. 1776
Andreas Peter Beyer
1746-1829
Andreas Peter Beyer
F:
4 mar. 1746
D:
2 dec. 1829
Anna Margrethe Thomsen
1769-1826
Anna Margrethe Thomsen
F:
11 sep. 1769
Ballum s. (Vesterende)
G:
25 feb. 1791
Ballum
D:
1 nov. 1826
Ballum s. (Østerende)
Margrethe Beyer
1752-1805
Margrethe Beyer
F:
24 mar. 1752
D:
29 aug. 1805
Ingeborg Pedersdatter
1713-1755
Ingeborg Pedersdatter
F:
1713
D:
21 jul. 1755
Peder Tychsen Beyer
ca. 1705-
Peder Tychsen Beyer
F:
ca. 1705
G:
1737
Sønnich Møller Nicolaisen
1735-1798
Sønnich Møller Nicolaisen
F:
4 nov. 1735
D:
26 aug. 1798
Helene Nicolaisdatter
1737-
Helene Nicolaisdatter
F:
7 nov. 1737
Hans Pedersen Smed
Marie Nicolaisdatter
1740-1815
Marie Nicolaisdatter
F:
8 mar. 1740
D:
21 jun. 1815
Sara Cathrine Nicolaisdatter
1742-1755
Sara Cathrine Nicolaisdatter
F:
9 mar. 1742
D:
15 apr. 1755
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
D:
2 dec. 1816
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
G:
27 nov. 1781
Dødfødt søn
1747-1747
Dødfødt søn
F:
1747
D:
1747
Lorents Nicolai Andresen
1748-
Lorents Nicolai Andresen
F:
10 jul. 1748
Dødfødt søn
1751-1751
Dødfødt søn
F:
3 dec. 1751
D:
3 dec. 1751
Hans Nicolaisen
1757-
Hans Nicolaisen
F:
22 mar. 1757
Sara Pedersdatter
1708-1776
Sara Pedersdatter
F:
1708
Ballum s. (Mølby)
D:
13 jul. 1776
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Nicolai Andreas Sønnichsen
1709-
Nicolai Andreas Sønnichsen
F:
1709
G:
11 nov. 1734
Ballum
Peder Hansen Møller
-før 1740
Peder Hansen Møller
D:
før 1740
Christen Thomsen
1724-1812
Christen Thomsen
F:
15 apr. 1724
Ballum s (Østerende)
D:
7 maj 1812
Ballum s. (Østerende)
Catharina Hansdatter
1762-
Catharina Hansdatter
F:
1762
Thomas Hansen
1764-
Thomas Hansen
F:
1764
Mathias Peter Hansen
1767-
Mathias Peter Hansen
F:
1767
Sara Thomasdatter
1726-1781
Sara Thomasdatter
F:
30 mar. 1726
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 feb. 1781
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Hans Laurids Madsen
ca. 1730-
Hans Laurids Madsen
F:
ca. 1726/30
Ingeborg Thomsen
1761-1826
Ingeborg Thomsen
F:
6 jul. 1761
D:
8 mar. 1826
Peder Pedersen Beyer
1752-1823
Peder Pedersen Beyer
F:
24 nov. 1752
G:
1784
D:
29 jan. 1823
Thomas Thomsen
1763-1770
Thomas Thomsen
F:
11 jun. 1763
D:
12 feb. 1770
Cathrine Margrethe Thomsen
1766-1808
Cathrine Margrethe Thomsen
F:
3 aug. 1766
D:
3 jul. 1808
Anders Truelsen Møller
1764-1827
Anders Truelsen Møller
F:
15 dec. 1764
Ballum s. (Kringelum)
G:
27 nov. 1795
Ballum
D:
7 mar. 1827
Ballum s. (Kringelum)
Herlig Thomsen
1768-1769
Herlig Thomsen
F:
8 nov. 1768
D:
27 mar. 1769
Herlig Thomsen
1770-1847
Herlig Thomsen
F:
24 sep. 1770
D:
8 mar. 1847
Ingvard Nicolajsen
1770-1835
Ingvard Nicolajsen
F:
25 jan. 1770
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
19 nov. 1805
Ballum
D:
13 dec. 1835
Broder Thomsen
1730-1813
Broder Thomsen
F:
14 apr. 1730
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 okt. 1813
Ballum s. (Mølby)
Ellen Beyer
1741-1771
Ellen Beyer
F:
5 apr. 1741
D:
18 apr. 1771
Thomas Pedersen
1684-1764
Thomas Pedersen
F:
10 jan. 1684
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1764
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Merret Christensdatter
1700-1740
Merret Christensdatter
F:
1700
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jul. 1740
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Margrethe Pedersdatter
1685-
Anne Margrethe Pedersdatter
F:
5 feb. 1685
Ballum s. (præstegården)
Hans Brorson
1745-1798
Hans Brorson
F:
1745
D:
1 mar. 1798
Frederikke Lovise Feilberg
1752-1808
Frederikke Lovise Feilberg
F:
1752
G:
20 nov. 1788
D:
4 jul. 1808
Peter Brorson
1717-1747
Peter Brorson
F:
1717
D:
1745/47
Ane Sophie Sørensdatter Foss
Ane Sophie Sørensdatter Foss
G:
22 sep. 1744
Jacob Brorson
1718-1812
Jacob Brorson
F:
1718
D:
1812
Broder Blechingberg
1744-1744
Broder Blechingberg
F:
5 aug. 1744
D:
5 aug. 1744
Christine Marie Blechingberg
1745-1765
Christine Marie Blechingberg
F:
25 sep. 1745
D:
15 jul. 1765
Broder Blechingberg
1746-
Broder Blechingberg
F:
2 nov. 1746
Sara Brorson
1720-1746
Sara Brorson
F:
6 maj 1720
D:
6 nov. 1746
Frederik Blechingberg
1707-1765
Frederik Blechingberg
F:
1707
Gram
D:
29 jul. 1765
Ballum
Broder Pedersen (Brorson)
1686-1732
Broder Pedersen (Brorson)
F:
11 dec. 1686
Ballum s. (præstegården)
D:
1732
Ballum s. (præstegården)
Ingeborg Roost
1684-1760
Ingeborg Roost
F:
1684
Tønder
D:
11 apr. 1760
Ballum s. (præstegården)
Christopher Pedersen (Ballum)
1688-1736
Christopher Pedersen (Ballum)
F:
10 okt. 1688
Ballum s. (præstegården)
D:
1736
Lunde
Elisabeth Rasmusdatter
Elisabeth Rasmusdatter
G:
ca. 1728/29
Jens Pedersen
1690-
Jens Pedersen
F:
3 apr. 1690
Ballum s. (præstegården)
Cathrine Pedersdatter
ca. 1693-1705
Cathrine Pedersdatter
F:
ca. 1693
Ballum s. (præstegården)
D:
27 feb. 1705
Ballum s. (præstegården)
Kirstine Pedersdatter
1724-1724
Kirstine Pedersdatter
F:
senest 1724
D:
tidligst 1724
Peder Brodersen
1652-1723
Peder Brodersen
F:
1650/52
Randerup
G:
1681
D:
1723
Ballum s. (præstegården)
Maria Bruun
Andreas Brodersen
1664-1710
Andreas Brodersen
F:
1660/64
Randerup
D:
1709/10
Amrum
Christopher Riggelsen
ca. 1685-1720
Christopher Riggelsen
F:
ca. 1685
Løgumkloster
D:
1720
Løgumkloster
Hedvig Elisabeth Stahl
Margrethe Bruun
ca. 1657-1714
Margrethe Bruun
F:
ca. 1657
Løgumkloster
D:
1714
Løgumkloster
Lorents Riggelsen
Friedrich Christopher Bruun
1692-1756
Friedrich Christopher Bruun
F:
16 jul. 1692
Løgumkloster
D:
12 nov. 1756
Humtrup
Johanne Roost
-før 1746
Johanne Roost
F:
Tønder
G:
ca. 1725
D:
før 1746
Humtrup
Marie Sophie Outzen
1726-1806
Marie Sophie Outzen
F:
14 mar. 1726
G:
1746
D:
9 apr. 1806
Anna Christine Bruun
1694-1721
Anna Christine Bruun
F:
1694
Løgumkloster
D:
7 jun. 1721
Bedsted
Nicolai Brorson
1690-1757
Nicolai Brorson
F:
23 jul. 1690
Randerup
G:
24 sep. 1716
D:
30 mar. 1757
København
Catharina Margrethe Bruun
1707-1782
Catharina Margrethe Bruun
F:
6 sep. 1707
Løgumkloster
D:
12 jul. 1782
Matthias Martensen
1686-1763
Matthias Martensen
F:
2 dec. 1686
Stevelt
G:
1728
D:
24 dec. 1763
Süderstapel
Christian Bruun
1661-1708
Christian Bruun
F:
1661
Løgumkloster
D:
1708
Løgumkloster
Anna Catharina Stahl
1669-1736
Anna Catharina Stahl
F:
6 maj 1669
Aabenraa
G:
ca. 1691
D:
23 nov. 1736
Løgumkloster
Anna Catharina Bruun
1698-1729
Anna Catharina Bruun
F:
1698
Løgumkloster
D:
1729
Løgumkloster
Friedrich Hinrich Müller
ca. 1702-1761
Friedrich Hinrich Müller
F:
ca. 1702
Løgumkloster
G:
20 nov. 1726
D:
1761
Løgumkloster
Jürgen Friedrich Bruun
ca. 1665-1746
Jürgen Friedrich Bruun
F:
ca. 1665
Løgumkloster
D:
1746
Løgumkloster
Dorothea Sophie
ca. 1662-1721
Dorothea Sophie
F:
ca. 1662
D:
1721
Løgumkloster
Anna Sørensdatter Vedel
ca. 1691-1733
Anna Sørensdatter Vedel
F:
ca. 1691
Rejsby
G:
19 jun. 1731
D:
1733
Løgumkloster
Sophie Catharina Bruun
1733-1733
Sophie Catharina Bruun
F:
1733
Løgumkloster
D:
1733
Løgumkloster
Elisabeth Charlotte Bendixen
Elisabeth Charlotte Bendixen
G:
20 okt. 1735
Peter Bruun
ca. 1668-1754
Peter Bruun
F:
ca. 1668
Løgumkloster
D:
1754
Løgumkloster
Anna Ursula von Cöln?
ca. 1670-1720
Anna Ursula von Cöln?
F:
ca. 1670
G:
5 dec. 1715
D:
1720
Løgumkloster
Maricke Thöming
1717-1717
Maricke Thöming
F:
senest 1717
D:
tidligst 1717
Magdalene Bruun
ca. 1668-1737
Magdalene Bruun
F:
ca. 1668
Løgumkloster
D:
1737
Løgumkloster
Wulf Thöming
1668-ca. 1697
Wulf Thöming
F:
1668
Tønder
D:
ca. 1696/97
Løgumkloster
Johan Adolph Martfeldt
-1709
Johan Adolph Martfeldt
G:
ca. 1698
D:
1705/09
Løgumkloster
Christoffer Bruun
ca. 1615-1696
Christoffer Bruun
F:
ca. 1610/15
Föhr
D:
1691/1696
Løgumkloster
Anna Hansdatter Callesen
1625-eft. 1707
Anna Hansdatter Callesen
F:
o. 1620/25
G:
1648
D:
eft. 1707
Christian Bruun
ca. 1660-ca. 1689
Christian Bruun
F:
ca. 1656/60
Rødenæs
D:
ca. 1689
Rødenæs
Jørgen Bruun
ca. 1620-ca. 1689
Jørgen Bruun
F:
ca. 1618/20
Føhr/i Løgumkloster?
D:
ca. 1689
Rødenæs
NN
Christian Zitscher
ca. 1645-1678
Christian Zitscher
F:
ca. 1645
D:
1678
Mette Jensdatter
Vilhelm Jespersen Torp
ca. 1740-1820
Vilhelm Jespersen Torp
F:
ca. 1740
D:
15 mar. 1820
Tyrsted
Margrethe Sinelsdatter
ca. 1747-eft. 1800
Margrethe Sinelsdatter
F:
ca. 1747
D:
eft. 1800
Elisabeth Cathrine Marie Jespersdatter Torp
1733-1771
Elisabeth Cathrine Marie Jespersdatter Torp
F:
1733
Halsted
D:
1771
Hansted s. (Egebjerg)
Nicolai Casper Justsen Høvinghoff
ca. 1737-1768
Nicolai Casper Justsen Høvinghoff
F:
ca. 1737
G:
20 jun. 1767
Hansted
D:
1768
Skanderborg
Edel Frideriche Tønnesdatter Staal
1711-
Edel Frideriche Tønnesdatter Staal
F:
1711
Vær s. (Stensballe)
Jesper Davidsen Torp
Jesper Davidsen Torp
G:
ca. 1729
Hans Reimer Staal
1740-1791
Hans Reimer Staal
F:
11 dec. 1740
D:
1791
Anne Marie Diderichsen
ca. 1756-1790
Anne Marie Diderichsen
F:
ca. 1756
D:
1790
Tønne Staal
1743-1753
Tønne Staal
F:
1743
D:
1753
Dødfødt søn
1744-1744
Dødfødt søn
F:
1744
D:
1744
Karen Staal
1745-1816
Karen Staal
F:
1745
D:
17 feb. 1816
Nykøbing F.
Hans Bergeshagen Hincheldey
1730-1795
Hans Bergeshagen Hincheldey
F:
1730
G:
22 sep. 1762
Maribo (i huset)
D:
1795
Anna Kirstine Staal
1749-1779
Anna Kirstine Staal
F:
1749
D:
1779
Hans Hansen
Hans Hansen
G:
8 sep. 1770
Maribo
Niels Tønnesen Staal
1713-1794
Niels Tønnesen Staal
F:
27 mar. 1713
Vær s. (Stensballe)
D:
13 okt. 1794
Maribo
Margrethe Thorsmede Lidøe
1718-1775
Margrethe Thorsmede Lidøe
F:
1718
København
G:
30 maj 1740
Maribo
D:
1775
Dødfødt barn
1715-1715
Dødfødt barn
F:
1715
Vær s. (Stensballe)
D:
1715
Vær
Jørgen Malthesen Kronius
1749-1816
Jørgen Malthesen Kronius
F:
1749
Hansted s. (Egebjerg)
D:
8 apr. 1816
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Marie Cathrine Boyesdatter
ca. 1753-1788
Marie Cathrine Boyesdatter
F:
ca. 1753
G:
ca. 1772
D:
1788
Bjerre s. (Neder Bjerre)
Gyde Kirstine Pedersdatter
1765-1831
Gyde Kirstine Pedersdatter
F:
1765
Tyrsted
D:
17 jun. 1831
Bjerre s.
Tønne Malthesen
1752-
Tønne Malthesen
F:
1752
Hansted s. (Egebjerg)
Tønne Malthesen
1753-
Tønne Malthesen
F:
1753
Hansted s. (Egebjerg)
Anton Ulrich Martin Chronius
ca. 1756-1835
Anton Ulrich Martin Chronius
F:
ca. 1756
D:
1 feb. 1835
Nim
Marie Kirstine Thornfeldt
1766-1813
Marie Kirstine Thornfeldt
F:
1766
Vinding
G:
1791
D:
21 apr. 1813
Åle
Johanne Sophie Nielsdatter
ca. 1750-1835
Johanne Sophie Nielsdatter
F:
ca. 1750
G:
2 okt. 1813
Nim
D:
15 maj 1835
Nim
Ulricha Tønnesdatter Staal
1716-1776
Ulricha Tønnesdatter Staal
F:
1716
Vær s. (Stensballe)
D:
1776
Bjerre
Malte Jørgensen Chronius
Malte Jørgensen Chronius
G:
6 okt. 1747
Vær
Morten Tønnesen Staal
1717-1807
Morten Tønnesen Staal
F:
1717
Vær s. (Stensballe)
D:
10 jan. 1807
Ørridslev s. (Tvingstrup)
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1705-1773
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. 1705
G:
4 nov. 1748
Hansted
D:
1773
Nebel s. (Bleld Skovhus)
Kirsten Frandsdatter
ca. 1751-
Kirsten Frandsdatter
F:
ca. 1751
G:
26 jul. 1780
Ørridslev
Peder Christiansen Staal
ca. 1752-1823
Peder Christiansen Staal
F:
ca. 1752
D:
24 jan. 1823
Hansted s. (Egebjerg)
Maren Pedersdatter Hartvig
-1804
Maren Pedersdatter Hartvig
G:
2 maj 1788
Horsens
D:
1804
Hansted s. (Egebjerg)
Ulrich Christiansen Staal
1756-1757
Ulrich Christiansen Staal
F:
1756
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1757
Hansted s. (Egebjerg)
Ulrich Christiansen Staal
1758-1782
Ulrich Christiansen Staal
F:
1758
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1782
Hansted s. (Egebjerg)
Tønne Christiansen Staal
ca. 1758-1797
Tønne Christiansen Staal
F:
ca. 1758
D:
24 jun. 1797
Stouby s. (Årup Mølle)
Maren Madsdatter
ca. 1752-
Maren Madsdatter
F:
ca. 1752
Johanne Kirstine Christiansdatter Staal
1760-
Johanne Kirstine Christiansdatter Staal
F:
1760
Hansted s. (Egebjerg)
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
1762-1762
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
F:
1762
Hansted s. (Egebjerg)
D:
1762
Hansted s. (Egebjerg)
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
1765-
Anne Margrethe Christiansdatter Staal
F:
1765
Hansted s. (Egebjerg)
Christian Tønnesen Staal
1719-1777
Christian Tønnesen Staal
F:
1719
Vær s. (Stensballe)
D:
1777
Hansted s. (Egebjerg)
NN
ca. 1717-1784
NN
F:
ca. 1717
D:
1784
Hansted s. (Egebjerg)
Jacob Flindt Reimer
1752-1814
Jacob Flindt Reimer
F:
28 aug. 1752
Slemminge
D:
1814
Bodil Kirstine Brodersen
1771-1814
Bodil Kirstine Brodersen
F:
29 apr. 1771
Nysted
G:
30 maj 1800
Nysted
D:
1814
Henrich Tønne Reimer
1755-1755
Henrich Tønne Reimer
F:
1755
D:
1755
Margrethe Marie Staal
1721-1801
Margrethe Marie Staal
F:
1721
Vær s. (Stensballe)
D:
24 dec. 1801
Nysted
Hans Carstensen Reimer
ca. 1689-1756
Hans Carstensen Reimer
F:
ca. 1689
G:
20 jul. 1751
Våbensted
D:
3 okt. 1756
Slemminge
Henriette Friederica Chirstine Østrup
1757-1811
Henriette Friederica Chirstine Østrup
F:
1757
Slemminge
D:
1811
Slemminge
Johannes Nicolaj Oxholm
1758-1801
Johannes Nicolaj Oxholm
F:
28 dec. 1758
København (Holmens s.)
G:
4 aug. 1780
Slemminge
D:
31 dec. 1801
Slemminge
Dorothea Leonora Østrup
1759-1801
Dorothea Leonora Østrup
F:
10 okt. 1759
Slemminge
D:
1801
Slemminge
Anna Petrina Østrup
1761-1791
Anna Petrina Østrup
F:
21 jun. 1761
Slemminge
D:
1791
Slemminge
Rasmus Bernt Østrup
1720-1791
Rasmus Bernt Østrup
F:
1720
G:
3 jun. 1757
Slemminge
D:
31 jan. 1791
Slemminge
Jens Sørensen Bak
1753-
Jens Sørensen Bak
F:
1753
Øllegaard Tønnesdatter Staal
1723-1801
Øllegaard Tønnesdatter Staal
F:
1723
Vær s. (Stensballe)
D:
1801
Granslev s. (Ougstruphuset)
Søren Jensen
Søren Jensen
G:
2 nov. 1753
Hansted
Ulrich Tønnesen Staal
1727-
Ulrich Tønnesen Staal
F:
2 maj 1727
Vær s. (Stensballe)
Vibeche Tønnesdatter Staal
1730-1742
Vibeche Tønnesdatter Staal
F:
1730
Halsted
D:
1742
Halsted
Anne Margrethe Zitscher
1688-1752
Anne Margrethe Zitscher
F:
1673/1688
D:
22 maj 1752
Hansted s. (Hansted Hospital)
Tønne Mortensen Staal
ca. 1686-1732
Tønne Mortensen Staal
F:
ca. 1686
G:
SENEST 1710
D:
1732
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1705-1773
Anne Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. 1705
D:
1773
Nebel s. (Bleld Skovhus)
Morten Tønnesen Staal
1717-1807
Morten Tønnesen Staal
F:
1717
Vær s. (Stensballe)
G:
4 nov. 1748
Hansted
D:
10 jan. 1807
Ørridslev s. (Tvingstrup)
Karen Hansdatter Nim
ca. 1737-
Karen Hansdatter Nim
F:
ca. 1737
Peter Granskov
Peter Granskov
G:
3 apr. 1770
Nim
Sara Cathrine Hansdatter Nim
ca. 1739-
Sara Cathrine Hansdatter Nim
F:
ca. 1739
Peder Pedersen Kommer
Peder Pedersen Kommer
G:
MARTS 1788
Nim
Ulrikke Franciska Hansdatter Nim
ca. 1740-1796
Ulrikke Franciska Hansdatter Nim
F:
ca. 1740
D:
1796
Horsens
Christen Nielsen Kollerup
-1796
Christen Nielsen Kollerup
G:
16 jun. 1770
Nim (kgl. bevilling)
D:
1796
Horsens
Jens Christopher Hansen Nim
ca. 1741-1801
Jens Christopher Hansen Nim
F:
ca. 1741
D:
TIDL. 1801
Dorothea Chyndesdatter Schmidt
ca. 1735-1799
Dorothea Chyndesdatter Schmidt
F:
ca. 1735
G:
2 jul. 1779
Nim
D:
11 dec. 1799
Nim
Søren Friderich Hansen Nim
ca. 1742-1787
Søren Friderich Hansen Nim
F:
ca. 1742
D:
1787
Nim
Kristine Sophie Hansdatter Munch
Christina Sørensdatter (Bjerregaard)
ca. 1706-1771
Christina Sørensdatter (Bjerregaard)
F:
ca. mar. 1706
D:
1771
Nim s. (Nim)
Hans Jensen Nim
ca. 1687-1757
Hans Jensen Nim
F:
ca. 1687
G:
ca. 1736
fmtl. i Hansted
D:
1757
Nim
Sara Cathrine Zitscher
ca. 1681-1761
Sara Cathrine Zitscher
F:
ca. 1681
D:
1761
Nim s. (Nim)
Søren Christoffersen
ca. 1675-1748
Søren Christoffersen
F:
ca. 1675
G:
ca. 1704
D:
1748
Hansted s. (Egebjerg)
Birthe Cathrine Jensdatter Glasov
ca. 1735-
Birthe Cathrine Jensdatter Glasov
F:
ca. 1735
Frederik Jensen Glasov
ca. 1736-1748
Frederik Jensen Glasov
F:
ca. 1736
D:
fmtl. før 1748
Ib August Jensen Glasov
ca. 1738-1806
Ib August Jensen Glasov
F:
ca. 1738
D:
1806
Lundum s. (Lundum Mølle)
Birgitte Kirstine Pedersdatter
1754-
Birgitte Kirstine Pedersdatter
F:
1754
Lundum s. (Lundum Mølle)
G:
1787/92
Ole Jensen Glasov
ca. 1739-1808
Ole Jensen Glasov
F:
ca. 1739
D:
TIDL.1808
Birthe Thomasdatter
ca. 1740-1808
Birthe Thomasdatter
F:
ca. 1740
D:
1808
Brande s. (Grarup)
Anne Elisabeth Jensdatter Glasov
ca. 1745-1750
Anne Elisabeth Jensdatter Glasov
F:
ca. 1745
D:
fmtl. før 1750
Frederik Jensen Glasov
ca. 1748-
Frederik Jensen Glasov
F:
ca. 1748
Rårup s. (Brandstub)
Jørgen Frederiksen Glasov
1751-1763
Jørgen Frederiksen Glasov
F:
1751
Rårup s. (Brandstub)
D:
1763
Rårup s. (Brandstub)
Ulricha Sophie Jensdatter Glasov
1753-1821
Ulricha Sophie Jensdatter Glasov
F:
1753
Rårup s. (Brandstub)
D:
26 sep. 1821
Rårup s. (Nøttrup)
Mads Laursen
ca. 1739-1821
Mads Laursen
F:
ca. 1739
G:
1 nov. 1775
Rårup
D:
13 feb. 1821
Rårup s. (Nøttrup)
Ane Lisbeth Jensdatter Glasov
1756-1772
Ane Lisbeth Jensdatter Glasov
F:
1756
Rårup s. (Brandstub)
D:
1772
Rårup s. (Gram)
Margrethe Frederiksdatter Glasov
1759-1763
Margrethe Frederiksdatter Glasov
F:
1759
Rårup s. (Brandstub)
D:
1763
Rårup s. (Brandstub)
Margrethe Marie Olufsdatter Rask
1719-1759
Margrethe Marie Olufsdatter Rask
F:
1719
Tamdrup
D:
mar. 1759
Rårup s. (Brandstub)
Jens Frederiksen Glasov
ca. 1716-1770
Jens Frederiksen Glasov
F:
ca. 1716
G:
ca. 1734
D:
1770
Rårup s. (Brandstub)
Ulrikke Christine Zitscher
ca. 1685-1729
Ulrikke Christine Zitscher
F:
ca. 1685
D:
1729
Oluf Rasmussen Rask
1698-1756
Oluf Rasmussen Rask
F:
1698
Fredericia
G:
1718/1719
D:
1756
Urlev
Ulrich Zitscher
ca. 1645-1687
Ulrich Zitscher
F:
ca. 1645
D:
1687
Lundum
Margrethe Pedersdatter
1652-1697
Margrethe Pedersdatter
F:
17 mar. 1652
Lundum
G:
ca. 1672/1673
D:
20 maj 1697
Jürgen Friderich Nissen
1745-1817
Jürgen Friderich Nissen
F:
1745
Tønder
D:
1817
Sara Catharina Nissen
1748-1756
Sara Catharina Nissen
F:
1748
Tønder
D:
28 feb. 1756
Tønder
Elisabeth Botilla Nissen
1753-
Elisabeth Botilla Nissen
F:
1753
Tønder
Sara Catharina Nissen
1757-1832
Sara Catharina Nissen
F:
1757
Tønder
D:
6 jun. 1832
Tønder
Jacob Klingenberg
ca. 1751-1815
Jacob Klingenberg
F:
ca. 1751
Husum?
G:
2 apr. 1780
Tønder
D:
25 mar. 1815
Tønder
Johanna Friderica Nissen
Nis Nissen
ca. 1713-1768
Nis Nissen
F:
ca. 1713
Løgumkloster
D:
19 feb. 1768
Tønder
Dorothea Sophia Meyer
Sara Cathrine Schmidt
1738-
Sara Cathrine Schmidt
F:
1738
Løgumkloster
Sophia Amalia Mikkelsdatter
-1768
Sophia Amalia Mikkelsdatter
D:
TIDLIGST 1768
Christian Hansen Schmidt
Christian Hansen Schmidt
G:
8 feb. 1729
Løgumkloster
Catharina Elisabeth Nissen
ca. 1707-1797
Catharina Elisabeth Nissen
F:
ca. 1707
D:
28 mar. 1797
Bylderup
Nicolay Johansen Lindeløv
ca. 1720-TIDLIGST
Nicolay Johansen Lindeløv
F:
ca. 1720
G:
15 okt. 1745
Løgumkloster
D:
TIDLIGST
Gotland?
Christian Nissen Bjørn
1717-1795
Christian Nissen Bjørn
F:
1717
Løgumkloster
D:
19 sep. 1795
Højer
Ingeborg
-før 1770
Ingeborg
D:
før 1770
Barbara Christensdatter
Barbara Christensdatter
G:
26 okt. 1770
Højer
Christine Nissen
-1768
Christine Nissen
D:
TIDLIGST 1768
Christopher Vilhelm Stigler Bjørn
1748-1750
Christopher Vilhelm Stigler Bjørn
F:
1748
Højer
D:
1750
Højer
Anne Kirstine Elisabeth Bjørn
1750-
Anne Kirstine Elisabeth Bjørn
F:
1750
Højer
Sara Marie Bjørn
1752-1755
Sara Marie Bjørn
F:
1752
Højer
D:
1755
Højer
Christopher Wilhelm Stigler Bjørn
1754-
Christopher Wilhelm Stigler Bjørn
F:
1754
Højer
Jonas Nissen Bjørn
1726-1763
Jonas Nissen Bjørn
F:
1726
Løgumkloster
D:
1763
Højer
Anne Kirstine Stiglersdatter
-1754
Anne Kirstine Stiglersdatter
G:
24 nov. 1747
Højer
D:
1754
Højer
Jona Margrethe Bjørn
1763-1769
Jona Margrethe Bjørn
F:
6 aug. 1763
Højer
D:
27 mar. 1769
Højer
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
G:
27 okt. 1757
Højer
D:
13 maj 1785
Højer
Sara Catharina Bjørn
ca. 1680-1768
Sara Catharina Bjørn
F:
ca. 1680
D:
11 jul. 1768
Tønder
Michel Nissen
Ulrich Bjørn
ca. 1684-1714
Ulrich Bjørn
F:
ca. 1684
D:
1714
Løgumkloster
Christian Bjørn
-1717
Christian Bjørn
D:
1717
Løgumkloster
Sophie Amalie Zitscher
1655-1735
Sophie Amalie Zitscher
F:
1650/55
D:
1735
Løgumkloster (fattighuset)
Elias Jonasen Bjørn
Sophie Amalie Zitscher
Philip Conrad Reimarus
1685-1724
Philip Conrad Reimarus
F:
20 mar. 1685
Heide
D:
5 jun. 1724
Uetersen
Marie Elisabeth Christiane Zitscher
1694-
Marie Elisabeth Christiane Zitscher
F:
1694
Tønder
Christiane Zitscher
1696-
Christiane Zitscher
F:
1696
Tønder
Peter Zitscher
1652-1697
Peter Zitscher
F:
13 mar. 1652
København
D:
20 maj 1697
Tønder
Christine Walther
-1711
Christine Walther
G:
1685
D:
1711
Tønder
Sara Bruun
ca. 1625-eft. 1674
Sara Bruun
F:
ca. 1615/25
D:
eft. 1674
Ulrich Zitscher
1620-1670
Ulrich Zitscher
F:
1610/20
Løgumkloster
G:
ca. 1644/45
D:
15 aug. 1670
København
Friderich Fabricius
-1685
Friderich Fabricius
D:
1685
Højst s. (Budsholm)
Christopher Fabricius
1710-1710
Christopher Fabricius
F:
SEN. 1710
D:
TIDL. 1710
Kirsten Truelsdatter
1676-1760
Kirsten Truelsdatter
F:
19 mar. 1676
Hjerndrup
D:
4 feb. 1760
Hjerndrup
Jacob Lagesen
ca. 1671-1707
Jacob Lagesen
F:
ca. 1671
Tyrstrup
G:
22 okt. 1696
D:
13 jan. 1707
Tyrstrup
Rebecca Truelsdatter
1677-
Rebecca Truelsdatter
F:
9 nov. 1677
Hjerndrup
Hans Peter Nisson
1757-1795
Hans Peter Nisson
F:
1757
D:
1795
Anna Jensen
1753-1835
Anna Jensen
F:
1753
D:
1835
Truels Nisson
1714-1802
Truels Nisson
F:
1714
D:
1802
Maren Ravn
1733-1813
Maren Ravn
F:
1733
D:
1813
Magdalene Truelsdatter
1680-
Magdalene Truelsdatter
F:
1680
Hjerndrup
Nis Eriksen
ca. 1680-
Nis Eriksen
F:
ca. 1680
G:
ca. 1710
Nis Truelsen
1682-1768
Nis Truelsen
F:
6 okt. 1682
Hjerndrup
D:
21 jul. 1768
Hjerndrup
Anna Clausdatter
-1758
Anna Clausdatter
G:
9 okt. 1710
D:
23 dec. 1758
Hjerndrup
Christine Fabricius
1652-ca. 1683
Christine Fabricius
F:
1652
D:
ca. 1683
Truels Nissen
ca. 1635-1699
Truels Nissen
F:
ca. 1635
G:
8 jun. 1675
D:
16 jul. 1699
Hjerndrup
Rebecca Matthiasdatter
1672-1754
Rebecca Matthiasdatter
F:
1672
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
16 apr. 1754
Bedsted s. (Ø. Terp)
Hans Hansen
Hans Hansen
G:
1708
Christine Matthiasdatter
1678-1754
Christine Matthiasdatter
F:
9 jul. 1678
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
17 okt. 1754
Bedsted s. (Ø. Terp)
Caspar von Saldern
1673-1749
Caspar von Saldern
F:
8 dec. 1673
Aabenraa
G:
1701
D:
22 aug. 1749
Bedsted s. (Ø. Terp)
Jens Matthiesen
1682-1741
Jens Matthiesen
F:
1682
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
1741
Bedsted s. (Ø. Terp)
Sara Matthiasdatter
Johan Jørgen Hofmuth
Johan Jørgen Hofmuth
G:
1720
Marie Elisabeth Fabricius
-1700
Marie Elisabeth Fabricius
D:
FX 1700
Matthias Hansen
ca. 1615-1694
Matthias Hansen
F:
ca. 1610/15
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
1694
Bedsted s. (Ø. Terp)
Rebecca Bruun
ca. 1625-1696
Rebecca Bruun
F:
ca. 1615/25
D:
SEN. 1696
Nicolai Fabricius
ca. 1610-1661
Nicolai Fabricius
F:
ca. 1610
G:
ca. 1643/45
D:
1661
Nis Boysen
1660-1660
Nis Boysen
F:
senest 1660
D:
tidligst 1660
Sidsel Boysen
1660-eft. 1659
Sidsel Boysen
F:
senest 1660
D:
eft. 1659
Enevold Nielsen Bang
ca. 1740-1789
Enevold Nielsen Bang
F:
ca. 1740
Kattrup s. (Overby)
D:
5 sep. 1789
Ring s. (Brædstrup)
Dorthea Kirstine Stage
1729-før 1793
Dorthea Kirstine Stage
F:
1729
G:
10 nov. 1775
Ring
D:
før 1793
Sara Cathrine Nielsdatter Bang
ca. 1740-1802
Sara Cathrine Nielsdatter Bang
F:
ca. 1740
D:
1802
Skanderup s. (Saraberg)
Niels Rasmussen Wissing
1713-1780
Niels Rasmussen Wissing
F:
1713
Sdr. Vissing
D:
1780
Skanderborg
Peder Nicolai Nielsen Bang
1744-
Peder Nicolai Nielsen Bang
F:
1744
Kattrup s. (Overby)
Dorothea Sophia Nielsdatter Bang
1746-1752
Dorothea Sophia Nielsdatter Bang
F:
1746
Kattrup s. (Overby)
D:
1752
Kattrup s. (Overby)
Margrete Nielsdatter Bang
1750-eft. 1796
Margrete Nielsdatter Bang
F:
1750
Kattrup s. (Overby)
D:
eft. 1796
Jacob Hartlieb
-eft. 1788
Jacob Hartlieb
D:
eft. 1788
Niels Thygesen Nielsen Bang
1752-1812
Niels Thygesen Nielsen Bang
F:
1752
D:
22 apr. 1812
Bogense
Else Dorothea Nielsdatter Bang
1755-1756
Else Dorothea Nielsdatter Bang
F:
1755
Kattrup s. (Overby)
D:
1756
Kattrup s. (Overby)
Hans Rudolph Nielsen Bang
1757-1757
Hans Rudolph Nielsen Bang
F:
maj 1757
Kattrup s. (Overby)
D:
maj 1757
Kattrup s. (Overby)
Margarete Øllegaard Nielsdatter Bang
1758-1799
Margarete Øllegaard Nielsdatter Bang
F:
1758
Kattrup s. (Overby)
D:
maj 1799
Torrild
Steen Curtz
1750-1799
Steen Curtz
F:
okt. 1750
Darum
G:
1788
Skanderup
D:
1799
Torrild
Niels Lauridsen Bang
ca. 1707-1761
Niels Lauridsen Bang
F:
ca. 1707
D:
16 apr. 1761
Bryrup s. (Møllersdal)
Margrethe Barbara Bøgh
ca. 1715-1793
Margrethe Barbara Bøgh
F:
ca. 1715
G:
1744
D:
1793
Else Dorothea Nielsdatter Bang
ca. 1677-1756
Else Dorothea Nielsdatter Bang
F:
ca. 1677
D:
1756
Kattrup s. (Overby)
Laurids Enevoldsen
Laurids Enevoldsen
G:
10 jul. 1709
Feldballe
Hans Mikkelsen Bang
1744-før 1791
Hans Mikkelsen Bang
F:
1744
Hornborg
D:
før 1791
Jens Mikkelsen Bang
1746-1792
Jens Mikkelsen Bang
F:
1746
Hornborg s.
D:
1792
Hornborg
Anne Nielsdatter
1748-1787
Anne Nielsdatter
F:
14 feb. 1748
Hornborg
G:
6 maj 1774
Hornborg
D:
1787
Hornborg
Cathrine Knudsdatter
Cathrine Knudsdatter
G:
14 dec. 1787
Hornborg
Jørgen Mikkelsen Bang
1748-1808
Jørgen Mikkelsen Bang
F:
1748
Hornborg
D:
25 okt. 1808
Urlev s. (Bækskov)
Anne Sørensdatter
ca. 1737-1801
Anne Sørensdatter
F:
ca. 1737
G:
21 maj 1773
Urlev
D:
3 maj 1801
Urlev s. (Bækskov)
Ole Mikkelsen Bang
1750-1755
Ole Mikkelsen Bang
F:
1750
Hornborg
D:
1755
Hornborg
Anders Mikkelsen Bang
1752-1754
Anders Mikkelsen Bang
F:
1752
Hornborg
D:
1754
Hornborg
Sara Hansdatter Bang
1710-1791
Sara Hansdatter Bang
F:
1710
Ring
D:
1791
Hornborg
Mikkel Jensen
Mikkel Jensen
G:
13 nov. 1743
Hornborg
Marie Hansdatter Bang
1718-1718
Marie Hansdatter Bang
F:
1718
Hornborg
D:
1718
Hornborg
Marie Hansdatter Bang
1720-
Marie Hansdatter Bang
F:
1720
Hornborg
Mette Kirstine Hansdatter Bang
1724-1726
Mette Kirstine Hansdatter Bang
F:
1724
Hornborg
D:
1726
Hornborg
Mette Kirstine Hansdatter Bang
1728-
Mette Kirstine Hansdatter Bang
F:
1728
Hornborg
Hans Nielsen Bang
ca. 1679-før 1743
Hans Nielsen Bang
F:
ca. 1679
Kattrup s. (Overby)
D:
før 1743
Maren Mikkelsdatter
ca. 1687-1770
Maren Mikkelsdatter
F:
ca. 1687
G:
24 jul. 1709
Ring
D:
11 jun. 1770
Hornborg
Magdalene Nielsdatter Bang
Jens Sørensen
Lene Cathrine Jensdatter
ca. 1699-
Lene Cathrine Jensdatter
F:
ca. 1699
Jørgen Hansen Holm
Johanne Nielsdatter Bang
-ca. 1731
Johanne Nielsdatter Bang
D:
ca. 1731
Jens Sørensen Bech
-ca. 1705
Jens Sørensen Bech
D:
ca. 1705
Sara Thorsdatter
ca. 1709-
Sara Thorsdatter
F:
ca. 1709
Ebbe Sørensen
Sofie Thorsdatter
ca. 1712-
Sofie Thorsdatter
F:
ca. 1712
Niels Madsen Klokker
Marie Kirstine Thorsdatter
ca. 1716-1754
Marie Kirstine Thorsdatter
F:
ca. 1716
D:
SENEST 1754
Niels Thorsen
ca. 1720-
Niels Thorsen
F:
ca. 1720
Jens Thorsen
ca. 1723-1754
Jens Thorsen
F:
ca. 1723
D:
TIDLIGST 1754
Thor Nielsen Ask
-ca. 1754
Thor Nielsen Ask
D:
ca. 1754
Sara Nielsdatter Bang
Jens Nielsen
Mette Kirstine Nielsdatter Bang
ca. 1685-
Mette Kirstine Nielsdatter Bang
F:
ca. 1685
Sofie Nielsdatter Bang
ca. 1692-
Sofie Nielsdatter Bang
F:
ca. 1692
Sara Jørgensdatter Bang
1718-
Sara Jørgensdatter Bang
F:
1718
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Jørgen Nielsen Bang
1693-1746
Jørgen Nielsen Bang
F:
1693
Kattrup s. (Overbygård)
D:
1746
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Gertrud Madsdatter
1699-1719
Gertrud Madsdatter
F:
1699
G:
15 okt. 1716
Fredericia, Trinitatis s. (hjemme)
D:
1719
Fredericia, Trinitatis s. (Stoustrup)
Jørgen Nielsen Bang
-1806
Jørgen Nielsen Bang
D:
TIDL. 1806
Margrethe Bang
-1806
Margrethe Bang
D:
TIDL. 1806
Peder Johan Føns
Maren Bang
-1806
Maren Bang
D:
TIDL. 1806
Søren Langballe
Cathrine Bang
-før 1806
Cathrine Bang
D:
før 1806
NN Muusmann
Karen Nielsdatter Bang
-ca. 1793
Karen Nielsdatter Bang
D:
ca. 1793
Jørgen Hansen Thuesen
-ca. 1805
Jørgen Hansen Thuesen
D:
ca. 1805
Niels Jørgensen Bang
1721-før 1806
Niels Jørgensen Bang
F:
1721
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
før 1806
Marie Sophia Knudsdatter
ca. 1734-
Marie Sophia Knudsdatter
F:
ca. 1734
G:
SENEST 1750
Peder Jørgensen Bang
1723-1795
Peder Jørgensen Bang
F:
1723
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
13 aug. 1795
Fredericia
Maria Pedersdatter
ca. 1707-1780
Maria Pedersdatter
F:
ca. 1707
D:
1780
Jørgen Christopher Bang
1782-1851
Jørgen Christopher Bang
F:
27 jul. 1782
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
27 apr. 1851
Gørløse
Anna Kirstine Vogelius
1780-1863
Anna Kirstine Vogelius
F:
19 feb. 1780
København
G:
5 maj 1819
København
D:
10 mar. 1863
Dejbjerg s. (Præstegården)
Marie Cathrine Bang
ca. 1783-1806
Marie Cathrine Bang
F:
ca. 1783
D:
TIDL. 1806
Anne Kirstine Bang
ca. 1785-1806
Anne Kirstine Bang
F:
ca. 1785
D:
TIDL. 1806
Claus Bang
1792-1868
Claus Bang
F:
18 maj 1792
Fredericia (Trinitatis)
D:
30 apr. 1868
Holbæk
Ingeborg Marie Zimmer
1799-1880
Ingeborg Marie Zimmer
F:
27 sep. 1799
København (Trinitatis)
G:
14 nov. 1828
København (Trinitatis)
D:
25 aug. 1880
Trekroner
Ingeborg Tobiasdatter Bøtcher
1751-1826
Ingeborg Tobiasdatter Bøtcher
F:
1751
Fredericia (Trinitatis s.)
G:
ca. 1781
D:
17 okt. 1826
Gertrud Jørgensdatter Bang
1726-1737
Gertrud Jørgensdatter Bang
F:
1726
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
1737
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Maren Nielsdatter Møller
1749-1781
Maren Nielsdatter Møller
F:
1749
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
1781
Catharina Nielsdatter Møller
1751-1759
Catharina Nielsdatter Møller
F:
1751
Stoustrup
D:
1759
Jørgen Nielsen Møller
1753-1806
Jørgen Nielsen Møller
F:
1753
Stoustrup
D:
SEN. 1806
Peder Nielsen Møller
1755-1840
Peder Nielsen Møller
F:
1755
Stoustrup
D:
3 jun. 1840
Maribo
Mette Tygesen
Mette Tygesen
G:
1782
Jacob Nielsen Møller
1758-1834
Jacob Nielsen Møller
F:
1758
Stoustrup
D:
31 jul. 1834
Maribo
Ane Marie Feilberg
1767-1843
Ane Marie Feilberg
F:
1767
G:
12 aug. 1796
D:
1843
Rasmus Nielsen Møller
1763-1842
Rasmus Nielsen Møller
F:
1763
Stoustrup
D:
7 nov. 1842
Maribo
Bodil Maria Thaulow
1765-1810
Bodil Maria Thaulow
F:
1765
København
G:
9 sep. 1791
København (i huset)
D:
13 okt. 1810
Købelev
Cathrine Kirstine Nielsdatter Møller
1770-1829
Cathrine Kirstine Nielsdatter Møller
F:
1770
Stoustrup
D:
26 sep. 1829
Maribo
Catrina Jørgensdatter Bang
1728-1782
Catrina Jørgensdatter Bang
F:
1728
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
1782
Niels Hansen Møller
ca. 1703-1788
Niels Hansen Møller
F:
ca. 1703
G:
1748
Fredericia (Trinitatis k.)
D:
1788
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Laurids Jørgensen Bang
1731-1788
Laurids Jørgensen Bang
F:
1731
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
1788
Voerladegård s. (Hem)
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
ca. 1736-1804
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
F:
ca. 1736
Kattrup s. (Borup)
G:
13 feb. 1756
Kattrup
D:
4 maj 1804
Yding
Jacob Jørgensen Bang
1734-ca. 1758
Jacob Jørgensen Bang
F:
1734
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
ca. 1758
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Claus Jørgensen Bang
1737-1797
Claus Jørgensen Bang
F:
8 jun. 1737
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
30 jun. 1797
Pjedsted
Kirsten Jørgensdatter
ca. 1742-1806
Kirsten Jørgensdatter
F:
ca. 1742
D:
2 aug. 1806
Fredericia (Trinitatis s.)
Sidsel Jørgensdatter Bang
1739-1740
Sidsel Jørgensdatter Bang
F:
1739
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
1740
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Maren Henriksdatter Bang
1777-
Maren Henriksdatter Bang
F:
1777
Taulov s. (Tårup)
Hans Peter Henriksen Bang
1778-
Hans Peter Henriksen Bang
F:
1778
Taulov s. (Tårup)
Jørgen Henriksen Bang
1780-1780
Jørgen Henriksen Bang
F:
1780
Taulov s. (Tårup)
D:
1780
Taulov s. (Tårup)
Carolina Henriksdatter Bang
1782-
Carolina Henriksdatter Bang
F:
1782
Taulov s. (Tårup)
Henrik Jørgensen Bang
1742-1821
Henrik Jørgensen Bang
F:
1742
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
D:
5 dec. 1821
Middelfart
Anne Cathrine Hansdatter Basse
ca. 1750-1782
Anne Cathrine Hansdatter Basse
F:
ca. 1750
G:
14 sep. 1775
Taulov (i huset)
D:
1782
Taulov s. (Tårup)
Barn
1784-1784
Barn
F:
sep. 1784
Taulov s. (Tårup)
D:
sep. 1784
Taulov s. (Tårup)
Karen Wichmann Bang
1785-1863
Karen Wichmann Bang
F:
1785
Taulov s. (Tårup)
D:
23 nov. 1863
Svendborg (Vor Frue s.)
Frederik Poulsen
ca. 1795-1867
Frederik Poulsen
F:
ca. 1795
G:
31 dec. 1820
Middelfart (i huset)
D:
13 nov. 1867
Svendborg (Vor Frue s.)
Charlotte Sophia Chruchow
ca. 1752-1816
Charlotte Sophia Chruchow
F:
ca. 1752
G:
18 mar. 1783
Middelfart
D:
18 feb. 1816
Erritsø s. (Snoghøj)
Maren Pedersdatter
ca. 1698-1768
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1698
G:
18 jul. 1720
Fredericia (Michaelis k.)
D:
1768
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
Sara Lauritsdatter
1660-1708
Sara Lauritsdatter
F:
senest 1660
D:
1708
Kattrup s. (Overby)
Niels Hansen Bang
ca. 1647-ca. 1710
Niels Hansen Bang
F:
ca. 1647
Kattrup s. (Overbygård)
G:
ca. 1675
D:
ca. 1710
Kattrup s. (Overby)
Magdalene Bruun
ca. 1630-1697
Magdalene Bruun
F:
ca. 1620/30
Løgumkloster
D:
23 apr. 1697
Bevtoft
Lorentz Boysen
1615-1660
Lorentz Boysen
F:
1610/15
G:
ca. 1650
D:
1660
Christopher Boysen
ca. 1696-
Christopher Boysen
F:
ca. 1695/96
Magstrup
Magdalene Boysen
ca. 1698-1784
Magdalene Boysen
F:
ca. 1698
Magstrup
D:
18 jan. 1784
Christen Krag
-1742
Christen Krag
D:
1742
Georg Boysen
1700-1750
Georg Boysen
F:
2 mar. 1700
Magstrup
D:
21 jan. 1750
Magstrup
Ukendt
Jacob Peter Boysen
1735-1814
Jacob Peter Boysen
F:
15 nov. 1735
D:
27 maj 1814
Cathrine Marie Samuel
-ca. 1780
Cathrine Marie Samuel
G:
4 sep. 1767
D:
ca. 1780
Lars Harlev Boysen
1781-1846
Lars Harlev Boysen
F:
5 aug. 1781
D:
6 dec. 1846
Cathrine Marie Boysen
1784-1862
Cathrine Marie Boysen
F:
1 jun. 1784
D:
1 nov. 1862
på Nørholm
Anna Christiane Boysen
1786-1786
Anna Christiane Boysen
F:
1 sep. 1786
D:
1786
Elisabeth Klagenberg
1758-1819
Elisabeth Klagenberg
F:
16 jun. 1758
G:
1780/81
D:
4 maj 1819
Anna Jacobine Boysen
Peter Henningsen
1734-1769
Peter Henningsen
F:
1734
G:
ca. 1769
D:
TIDL. 1769
NN Boysen
Anna Christine Høyer
Anna Christine Høyer
G:
1731/32
Christian Boysen
1701-1748
Christian Boysen
F:
1701
Magstrup
D:
1748
Oksenvad s. (Mølby)
Cathrine Magdalene Boysen
Hans Mikkelsen
-1756
Hans Mikkelsen
G:
29 okt. 1733
D:
26 feb. 1756
Stepping s. (Andrup)
Bonaventura Boysen
Andreas Boysen
1712-1790
Andreas Boysen
F:
24 apr. 1712
Magstrup
D:
1 jul. 1790
Arrild
Catharina Margrethe Freuchen
1720-
Catharina Margrethe Freuchen
F:
30 sep. 1720
Branderup
G:
8 sep. 1752
Jacob Boysen
1664-1746
Jacob Boysen
F:
18 maj 1664
Bevtoft
D:
27 maj 1746
Magstrup
Anna Margrethe Krahe
1671-1768
Anna Margrethe Krahe
F:
1671
G:
6 feb. 1694
D:
1768
Magdalene Boysen
1696-
Magdalene Boysen
F:
1696
Rødding
NN Thomsen
Jørgen Boysen
1698-ca. 1698
Jørgen Boysen
F:
1697/98
Rødding
D:
ca. 1698
Else Boysen
1699-1741
Else Boysen
F:
15 aug. 1699
Rødding
D:
1741
Hjerting
Jep Simonsen Mørch
Jørgen Boysen
1702-SOM BARN
Jørgen Boysen
F:
1701/02
Rødding
D:
SOM BARN
Michael Boysen
1704-1783
Michael Boysen
F:
27 feb. 1704
Rødding
D:
22 mar. 1783
Lintrup
Lene Pedersdatter Stoud
1717-1744
Lene Pedersdatter Stoud
F:
1717
Søndersø
G:
18 nov. 1733
D:
27 feb. 1744
Lintrup
Christine Boysen
1706-1756
Christine Boysen
F:
mar. 1705/06
Rødding
D:
27 mar. 1756
Jacob Boysen
Sara Marie Boysen
maj 17..-1738
Sara Marie Boysen
F:
maj 17..
Rødding
D:
TIDL. 1738
Anna Jacobine Boysen
maj 17XX-1744
Anna Jacobine Boysen
F:
maj 17XX
Rødding
D:
1744
Rødding
Ditlev Blangsted
1706-1770
Ditlev Blangsted
F:
1706
Givskud s. (Harresø)
D:
5 jan. 1770
Rødding
Jørgen Boysen
JULI 17...-
Jørgen Boysen
F:
JULI 17...
Rødding
Rebecca Boysen
9 aug. 17..-1740
Rebecca Boysen
F:
9 aug. 17..
Rødding
D:
TIDL. 1740
Charlotte Boysen
9 jul. 17...-9 TIMER GL.
Charlotte Boysen
F:
9 jul. 17...
Rødding
D:
9 TIMER GL.
Oluf Magnus Boysen
SEPT. 17...-SOM BARN
Oluf Magnus Boysen
F:
SEPT. 17...
Rødding
D:
SOM BARN
Agathe Boysen
12 aug. 17..-1740
Agathe Boysen
F:
12 aug. 17..
Rødding
D:
TIDL. 1740
Christian Boysen
1666-1738
Christian Boysen
F:
11 okt. 1666
Bevtoft
D:
tidligst 1738
Rødding
Karen Gaverslund
-1740
Karen Gaverslund
G:
10 jul. 1695
D:
TIDL. 1740
Magdalene Eichel
Paul Christian Boldich
ca. 1682-1727
Paul Christian Boldich
F:
ca. 1682
Helsingør
G:
1707
D:
1726/27
Bevtoft
Christian Augustinus Outzen
1760-1821
Christian Augustinus Outzen
F:
11 okt. 1760
Branderup
D:
18 jul. 1821
Helsingør (Skt. Mariæ)
Anna Barbara Buchter
ca. 1790-1817
Anna Barbara Buchter
F:
ca. 1790
Mühlhausen (Schweiz)
G:
7 nov. 1811
Helsingør (Skt. Olai)
D:
4 feb. 1817
Helsingør (Skt. Olai)
Elsabe Outzen
1762-1817
Elsabe Outzen
F:
20 aug. 1762
Branderup
D:
27 mar. 1817
Flensborg (Vor Frue)
Erik Hansen Quorp
1755-1812
Erik Hansen Quorp
F:
1 aug. 1755
Branderup
G:
31 dec. 1790
Bevtoft (i huset)
D:
13 jun. 1812
Aabenraa
Augustinus Outzen
1764-1768
Augustinus Outzen
F:
22 dec. 1764
Branderup
D:
11 jun. 1768
Branderup
Andreas Outzen
1767-
Andreas Outzen
F:
30 mar. 1767
Branderup
Magdalene Outzen
1769-1769
Magdalene Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
15 jul. 1769
Branderup
Anna Outzen
1769-1769
Anna Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
16 jul. 1769
Branderup
Christiana Outzen
1769-1769
Christiana Outzen
F:
14 jul. 1769
Branderup
D:
17 jul. 1769
Branderup
Christiane Chrystalsin
1731-1769
Christiane Chrystalsin
F:
1731
D:
jul. 1769
Detlef Outzen
1724-1789
Detlef Outzen
F:
21 jun. 1724
Toftlund
G:
1760
D:
25 jul. 1789
Bevtoft
Augustinus Chrystalsin
1697-1761
Augustinus Chrystalsin
F:
1697
Egebjerg
G:
1728
D:
5 mar. 1761
Bevtoft
Georg Eichel
1697-1767
Georg Eichel
F:
24 mar. 1697
Bevtoft
D:
29 jan. 1767
Hostrup
Anna Johanne Fabricius
1700-1746
Anna Johanne Fabricius
F:
1700
Hostrup
D:
1746
Hostrup
Christine Boysen
-1698
Christine Boysen
D:
1698
Bevtoft
Christen Hansen Eichel
1664-1707
Christen Hansen Eichel
F:
1664
Haderslev
G:
ca. 1690
D:
1707
Bevtoft
Jørgen Boysen
1631-1704
Jørgen Boysen
F:
30 nov. 1631
Øsby
G:
5 jun. 1661
D:
3 jun. 1704
Bevtoft
Johan Nicolaus
1660-1666
Johan Nicolaus
F:
senest 1660
D:
tidligst 1666
Kirstine Bruun
-ca. 1660
Kirstine Bruun
D:
ca. 1660
Matthias Nicolaus
-1664
Matthias Nicolaus
D:
1664
Løgumkloster
Mads Hansen
ca. 1736-1790
Mads Hansen
F:
ca. 1736
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1787/90
Bodil Hansdatter
1739-
Bodil Hansdatter
F:
1739
Mjolden s. (Hybjerg)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
24 okt. 1777
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Broder Ocksen
ca. 1730-1777
Broder Ocksen
F:
ca. 1730
G:
CA 1760
Mjolden
D:
1777
Mjolden s. (Forballum)
Peder Andersen Hansen
ca. 1741-1809
Peder Andersen Hansen
F:
ca. 1741
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
1809
Mjolden s. (Forballum)
Gyde Marie Hansdatter
ca. 1742-1776
Gyde Marie Hansdatter
F:
ca. 1742
Mjolden s. (Hybjerg)
D:
14 apr. 1776
Mjolden s. (Forballum)
Ock Nielsen
ca. 1735-1799
Ock Nielsen
F:
ca. 1735
Mjolden s. (Forballum)
G:
12 sep. 1763
Mjolden
D:
29 okt. 1799
Mjolden s. (Forballum)
Hans Madsen
ca. 1704-
Hans Madsen
F:
ca. 1704
Mjolden s.
Ancke Johannesdatter Geltzer
1702-1790
Ancke Johannesdatter Geltzer
F:
1702
Sæd
G:
ca. 1731
D:
1787/90
Gyde Marie Hansdatter
1675-
Gyde Marie Hansdatter
F:
o. 1670/75
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Mads Hansen
1670-
Mads Hansen
F:
o. 1660/70
fmtl. Mjolden
Christian Hansen
ca. 1671-1753
Christian Hansen
F:
ca. 1671
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1753
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Marie Elisabeth Clausen
1673-1769
Marie Elisabeth Clausen
F:
1673
Visby s. (Trøjborg)
G:
1700
D:
5 feb. 1769
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Christoffer Andersen Bruun
ca. 1673-1746
Christoffer Andersen Bruun
F:
ca. 1673
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
19 dec. 1746
Hjordkær
Marie Elisabeth Branderup
1690-1720
Marie Elisabeth Branderup
F:
9 okt. 1690
Hjordkær
G:
13 okt. 1712
Hjordkær
D:
1720
Hjordkær
Dorothea Bjørnsen
1698-1752
Dorothea Bjørnsen
F:
1698
Aabenraa
G:
ca. 1721
D:
1752
Hjordkær
Christiane Hanne Andersen
1734-1812
Christiane Hanne Andersen
F:
1734
Brøns s. (Brøns Mølle)
D:
27 dec. 1812
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Detlef Outzen
1725-1783
Detlef Outzen
F:
1725
G:
24 feb. 1752
Nr. Løgum
D:
21 aug. 1783
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Andreas Andersen
ca. 1705-1777
Andreas Andersen
F:
ca. 1705
Brede s. (Svanstrup)
D:
1777
Cathrine Steenbeck Clausen
Andreas Friederichsen
Christian Albrecht Friederichsen
Christian Hansen Friederichsen
Gunder Helene Friederichsdatter
ca. 1727-1774
Gunder Helene Friederichsdatter
F:
ca. 1727
D:
1774
Anna Marie Friederichsdatter
ca. 1732-
Anna Marie Friederichsdatter
F:
ca. 1732
Peter Nissen
Ancke Friederichsdatter
ca. 1736-
Ancke Friederichsdatter
F:
ca. 1736
Evert Thielsen
Anna Catharina Friederichsdatter
ca. 1746-1818
Anna Catharina Friederichsdatter
F:
ca. 1746
Brede s. (Svanstrup)
D:
26 dec. 1818
Brede s. (Harres)
Jacob Jacobsen Schmidt
1739-1808
Jacob Jacobsen Schmidt
F:
1739
Løgumkloster s. (Ellum)
G:
26 apr. 1766
Brede
D:
18 feb. 1808
Brede s. (Harres)
Cathrine Andersdatter
ca. 1706-1789
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1706
Brede s. (Svanstrup)
D:
31 mar. 1789
Brede s. (Svanstrup)
Friederich Petersen
ca. 1703-1768
Friederich Petersen
F:
ca. 1703
Braderup s. (Holm)
G:
CA 1727
Brede
D:
5 jun. 1768
Brede s. (Svanstrup)
Margrethe Andersdatter
Gunder Helene Hansdatter
ca. 1680-
Gunder Helene Hansdatter
F:
ca. 1675/80
fmtl. Nr. Løgum s. (Fårgård)
Anders Andersen
1675-1714
Anders Andersen
F:
o. 1670/75
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
D:
1706/14
Hanne Marie Andersdatter
1728-1769
Hanne Marie Andersdatter
F:
FMTL. 1727/28
D:
1769
Jannik Madsen
ca. 1725-1797
Jannik Madsen
F:
ca. 1725
G:
16 okt. 1749
D:
1797
Mette Christine Andersdatter
ca. 1730-
Mette Christine Andersdatter
F:
ca. 1729/30
Nicolai Andersen
1731-1769
Nicolai Andersen
F:
1731
Skærbæk s. (Hjemsted)
D:
1769
Anne
ca. 1738-1800
Anne
F:
ca. 1738
D:
1800
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Andersen
1734-
Hans Andersen
F:
1734
Iver Andersen
1738-FMTL. SOM BARN
Iver Andersen
F:
1738
D:
FMTL. SOM BARN
Hanne Cathrine Andersdatter
1743-1743
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1743
D:
1743
Hanne Cathrine Andersdatter
1745-1745
Hanne Cathrine Andersdatter
F:
1745
D:
1745
Ancke Andersdatter
1746-1746
Ancke Andersdatter
F:
1746
D:
1746
Iver Andersen
1750-
Iver Andersen
F:
1750
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
1706-1753
Karen Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1706
D:
1753
Anders Hansen
1701-1777
Anders Hansen
F:
1701
Skærbæk s. (Hjemsted)
G:
17 okt. 1726
Brøns
D:
1777
Skærbæk s. (Hjemsted)
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
1708-1716
Hanne Cathrine Nielsdatter Beyer
F:
1708
D:
1716
Mette Kirstine Hansdatter
ca. 1682-1760
Mette Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1682
Nr. Løgum s. (Fårgård)
D:
1760
Brøns s. (Astrup)
Niels Feddersen Beyer
1665-1710
Niels Feddersen Beyer
F:
1665
Brøns s. (Astrup)
G:
15 sep. 1705
Brøns
D:
1710
Brøns s. (Astrup)
Iver Pedersen Bjørn
1733-1797
Iver Pedersen Bjørn
F:
15 aug. 1733
Brøns s. (Astrupgård)
D:
25 maj 1797
Bjolderup
Catharina Steenbeck Wind
1747-
Catharina Steenbeck Wind
F:
11 feb. 1747
Brøns
G:
31 okt. 1768
Brøns
Marie Kirstine Bjørn
1743-1802
Marie Kirstine Bjørn
F:
1743
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1802
Brøns
Ægidius Peter Holm
1726-
Ægidius Peter Holm
F:
1726
Brøns s. (Holmgård)
G:
12 jul. 1765
Brøns
Ancke Iversdatter
1715-1745
Ancke Iversdatter
F:
1715
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 dec. 1745
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
6 jan. 1732
Brøns
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Cathrine Iversdatter
1721-1721
Mette Cathrine Iversdatter
F:
11 okt. 1721
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1721
Brøns s. (Astrupgård)
Iver Lauridsen
ca. 1680-1731
Iver Lauridsen
F:
ca. 1680
G:
17 okt. 1713
Brøns
D:
1731
Brøns s. (Astrup)
Catharina Eriksdatter
ca. 1640-
Catharina Eriksdatter
F:
ca. 1640
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Hans Andersen
1642-1700
Hans Andersen
F:
o. 1640/42
Ballum s. (Vesterende)
G:
ca. 1665
D:
1700
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Sara Eriksdatter
1665-1665
Sara Eriksdatter
F:
SEN. 1665
D:
TIDL. 1665
Maria Bruun
ca. 1615-1666
Maria Bruun
F:
ca. 1615
D:
tidligst 1666
Erik Matthiesen
1615-1659
Erik Matthiesen
F:
1610/15
D:
1659
Christian Bruun
ca. 1580-1649
Christian Bruun
F:
ca. 1580
Løgumkloster?
D:
efter 1649
Løgumkloster
Sara Boysen
1584-1641
Sara Boysen
F:
1584
Nibøl
G:
ca. 1608
D:
1641
Løgumkloster
Peter? Bruun
ca. 1550-ca. 1590
Peter? Bruun
F:
ca. 1550
D:
ca. 1590
Maren
ca. 1560-1633
Maren
F:
ca. 1560
D:
1633