Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Cathrine Madsdatter
ca. 1650 - 1709 (59 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Dødfødt søn
1764-1764
Dødfødt søn
F:
7 aug. 1764
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
7 aug. 1764
Brede s. (Sdr. Vollum)
Herlig Beyer
1795-1838
Herlig Beyer
F:
28 jan. 1795
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
8 okt. 1838
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jacob Hansen Thomsen
1831-
Jacob Hansen Thomsen
F:
22 sep. 1831
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Anne Marie Aabling
1834-1867
Anne Marie Aabling
F:
30 maj 1834
G:
26 okt. 1866
Døstrup
D:
12 okt. 1867
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Søren Karstensen Thomsen
1834-1924
Søren Karstensen Thomsen
F:
15 jun. 1834
Døstrup s. (Nr. Vollum)
D:
31 dec. 1924
Vilslev s. (Jedsted)
Anna Else Bjerrum Petersen
1832-1894
Anna Else Bjerrum Petersen
F:
11 sep. 1832
Fåborg s. (Avtrup)
G:
28 jan. 1858
D:
25 okt. 1894
Vilslev
Anne Sørensdatter Abel
1797-1863
Anne Sørensdatter Abel
F:
27 jul. 1797
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
10 jan. 1863
Døstrup s. (Nr. Vollum)
Thomas Jacobsen
1798-
Thomas Jacobsen
F:
6 dec. 1798
Døstrup s. (Nr. Vollum)
G:
9 okt. 1830
Døstrup
Anna Barbara Abel
1832-1860
Anna Barbara Abel
F:
6 aug. 1832
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
SEN. 1860
Peter Nielsen Abel
1834-
Peter Nielsen Abel
F:
18 apr. 1834
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peter Nielsen Abel
1802-1833
Peter Nielsen Abel
F:
9 dec. 1802
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
19 dec. 1833
Brede s. (Sdr. Vollum)
Kirsten Lydiksdatter Abel
1809-1860
Kirsten Lydiksdatter Abel
F:
1 aug. 1809
Visby s. (Gærup)
G:
23 okt. 1830
Brede
D:
22 sep. 1860
Anna Barbara Pedersdatter
1766-1823
Anna Barbara Pedersdatter
F:
10 okt. 1766
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
3 nov. 1823
Brede s. (Sdr. Vollum)
Søren Carstensen Abel
1763-1830
Søren Carstensen Abel
F:
22 apr. 1763
Visby s. (Gærup)
G:
25 okt. 1788
Brede
D:
11 jul. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
Anders Andersen
ca. 1803-
Anders Andersen
F:
ca. 1803
Kirstine Marie Andersen
1806-
Kirstine Marie Andersen
F:
1806
Niels Andersen
1840-
Niels Andersen
F:
1 jun. 1840
Mjolden s. (Ottersbøl)
Maria Catharina Knudsen
1846-1911
Maria Catharina Knudsen
F:
15 nov. 1846
Højer
G:
15 okt. 1869
Højer
D:
26 dec. 1911
Højer
Niels Feddersen Andersen
1845-
Niels Feddersen Andersen
F:
20 mar. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Marie Andersen
1850-
Marie Andersen
F:
15 dec. 1850
Mjolden s. (Ottersbøl)
Ditlev Lausen Vodder
1852-
Ditlev Lausen Vodder
F:
2 feb. 1852
G:
6 nov. 1878
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
25 mar. 1931
Hans Brodersen Hansen
1847-1881
Hans Brodersen Hansen
F:
17 dec. 1847
Mjolden s. (Forballum)
G:
20 maj 1873
D:
26 jul. 1881
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
G:
9 dec. 1882
D:
28 maj 1939
Okke Andersen
1809-1884
Okke Andersen
F:
1809
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
21 jul. 1884
Mjolden s. (Ottersbøl)
Botille Nielsdatter
1818-1882
Botille Nielsdatter
F:
23 aug. 1818
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
31 okt. 1839
D:
27 maj 1882
Mjolden s. (Ottersbøl)
Kirsten Pedersdatter
1769-
Kirsten Pedersdatter
F:
16 sep. 1769
Brede s. (Sdr. Vollum)
Niels Andersen
ca. 1773-
Niels Andersen
F:
ca. 1773
G:
27 okt. 1797
Brede
Niels Jacobsen Pedersen
1774-1775
Niels Jacobsen Pedersen
F:
8 feb. 1774
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
29 jan. 1775
Brede s. (Sdr. Vollum)
Ingeborg Pedersdatter
1775-1776
Ingeborg Pedersdatter
F:
31 dec. 1775
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
22 apr. 1776
Brede s. (Sdr. Vollum)
Herlig Beyer
1742-1777
Herlig Beyer
F:
1742
Seem s. (Seemgård)
D:
14 jun. 1777
Brede s. (Sdr. Vollum)
Peder Pedersen Nielsen
ca. 1726-1794
Peder Pedersen Nielsen
F:
ca. 1726
G:
1763
D:
17 apr. 1794
Brede s. (Sdr. Vollum)
Margrethe Carstensen
1764-1804
Margrethe Carstensen
F:
30 jul. 1764
D:
SEN. 1804
Kirsten Carstensen
1766-1773
Kirsten Carstensen
F:
22 mar. 1766
D:
20 apr. 1773
Carsten Carstensen
1769-1770
Carsten Carstensen
F:
15 okt. 1769
D:
3 maj 1770
Hans Christian Carstensen
1769-1804
Hans Christian Carstensen
F:
15 okt. 1769
D:
SEN. 1804
Carsten Carstensen
1771-1772
Carsten Carstensen
F:
30 apr. 1771
D:
10 nov. 1772
Andreas Carstensen
1803-
Andreas Carstensen
F:
10 apr. 1803
København (Frue s.)
Carsten Carstensen
1773-1840
Carsten Carstensen
F:
1 sep. 1773
D:
TIDLIGST 1840
Dorthea Marie Rasmussen
ca. 1776-1840
Dorthea Marie Rasmussen
F:
ca. 1776
D:
TIDLIGST 1840
Ellen Hansdatter
1745-1817
Ellen Hansdatter
F:
1745
D:
30 mar. 1817
Andreas Carstensen
-1804
Andreas Carstensen
G:
11 nov. 1763
D:
15 sep. 1804
Hans Christian Mikkelsen
ca. 1714-1747
Hans Christian Mikkelsen
F:
ca. 1714
D:
1747
Kirsten Thomasdatter
1723-1748
Kirsten Thomasdatter
F:
29 jun. 1723
fmtl. Brede s. (Svanstrup)
G:
5 okt. 1741
Seem
D:
7 aug. 1748
Seem s. (Seemgård)
Herlig Beyer
1742-
Herlig Beyer
F:
1742
Henrik Sørensen Beyer
1744-
Henrik Sørensen Beyer
F:
1744
Anna Margrethe Wollesdatter
Peter Sørensen Beyer
1776-1828
Peter Sørensen Beyer
F:
1776
D:
SEN. 1828
til søs
Cathrine Marie Beyer
1776-1834
Cathrine Marie Beyer
F:
1776
D:
19 mar. 1834
Brede s. (Borrig)
Ellen Beyer
1777-1778
Ellen Beyer
F:
10 sep. 1777
D:
8 jun. 1778
Søren Sørensen Beyer
1747-1828
Søren Sørensen Beyer
F:
1747
D:
9 dec. 1828
Åspe
Hanne Kirstine Petersdatter
-1828
Hanne Kirstine Petersdatter
D:
SEN. 1828
Søren Beyer
ca. 1717-1747
Søren Beyer
F:
ca. 1717
D:
1747
Cathrine Henrichsdatter
Cathrine Henrichsdatter
G:
1741
Jens Andreas Hansen
1769-
Jens Andreas Hansen
F:
1769
Marie Dorthea Hansdatter
1771-
Marie Dorthea Hansdatter
F:
1771
Johann Friedrich Daniel Hünerbein
1769-
Johann Friedrich Daniel Hünerbein
F:
8 maj 1769
Radeborn, Anhalt, Tyskland
Ester Marie Hansdatter
1773-
Ester Marie Hansdatter
F:
1773
Mette Christine Adolphsdatter
1742-1820
Mette Christine Adolphsdatter
F:
1742
D:
10 mar. 1820
Christiansfeld
Hans Poulsen
1721-1782
Hans Poulsen
F:
1721
G:
19 jun. 1766
D:
sep. 1782
Erich Petersen Fischer
1848-
Erich Petersen Fischer
F:
11 sep. 1848
Esther Marie Fischer
1850-1850
Esther Marie Fischer
F:
7 mar. 1850
D:
4 sep. 1850
Jens Adolph Beyer Fischer
1851-
Jens Adolph Beyer Fischer
F:
26 maj 1851
Peder Hansen Fischer
1851-
Peder Hansen Fischer
F:
26 maj 1851
Ock Pedersen Fischer
1852-1852
Ock Pedersen Fischer
F:
20 sep. 1852
D:
17 nov. 1852
Ock Pedersen Fischer
1854-
Ock Pedersen Fischer
F:
27 apr. 1854
Hans Peter Fischer
1855-1856
Hans Peter Fischer
F:
18 aug. 1855
D:
1 mar. 1856
Esther Marie Fischer
1856-1857
Esther Marie Fischer
F:
26 okt. 1856
D:
16 maj 1857
Ester Marie Fischer
1858-1860
Ester Marie Fischer
F:
23 sep. 1858
D:
6 apr. 1860
Esther Marie Fischer
1860-
Esther Marie Fischer
F:
10 maj 1860
Dorthea Beyer
1818-1869
Dorthea Beyer
F:
23 aug. 1818
D:
26 okt. 1869
Ock Hansen Fischer
1817-1883
Ock Hansen Fischer
F:
25 mar. 1817
G:
15 okt. 1847
D:
5 dec. 1883
Esther Marie Beyer
1828-1840
Esther Marie Beyer
F:
15 dec. 1828
Rejsby s. (Haved)
D:
21 maj 1840
Rejsby s. (Haved)
Ester Marie Beyer
1789-1828
Ester Marie Beyer
F:
1789
D:
25 dec. 1828
Rejsby s. (Haved)
Peder Hansen
1784-1842
Peder Hansen
F:
27 okt. 1784
G:
22 okt. 1814
D:
17 maj 1842
Rejsby s. (Haved)
Jens Beyer
1791-1846
Jens Beyer
F:
1791
D:
11 sep. 1846
Cathrine Kjeldsdatter
1790-1852
Cathrine Kjeldsdatter
F:
1790
Vilslev s. (Jedsted)
G:
18 maj 1833
D:
28 maj 1852
Michael Adolphsen Beyer
1830-
Michael Adolphsen Beyer
F:
24 okt. 1830
Svend Christian Holm
1858-1858
Svend Christian Holm
F:
12 nov. 1858
D:
8 dec. 1858
Christiane Margrethe Holm
1860-1890
Christiane Margrethe Holm
F:
13 jan. 1860
D:
24 jul. 1890
Brøns s. (Havervad)
Bertin Jessen Lindberg
1845-1922
Bertin Jessen Lindberg
F:
27 sep. 1845
G:
13 jun. 1882
Brøns
D:
10 dec. 1922
Brøns s. (Havervad)
Hans Adolph Holm
1862-1952
Hans Adolph Holm
F:
30 maj 1862
D:
26 dec. 1952
Hanne Christine Nicoline Petersen
1874-1958
Hanne Christine Nicoline Petersen
F:
13 mar. 1874
G:
29 apr. 1899
Brøns
D:
5 jan. 1958
Ane Termeta Holm
1864-
Ane Termeta Holm
F:
4 nov. 1864
Brøns s. (Havervad)
Mathias Christian Schmidt
Mathias Christian Schmidt
G:
30 apr. 1887
Brøns
Svendine Christine Holm
1868-1943
Svendine Christine Holm
F:
16 jan. 1868
D:
6 aug. 1943
Brøns
Poul Frederik Møller
1862-
Poul Frederik Møller
F:
1 mar. 1862
G:
5 dec. 1891
Brøns
Svend Christian Holm
1870-1870
Svend Christian Holm
F:
26 feb. 1870
D:
31 jul. 1870
Svend Holm
NN
Karen Beyer
1833-
Karen Beyer
F:
20 okt. 1833
Brøns
Christen Erichsen Holm
1823-1887
Christen Erichsen Holm
F:
16 mar. 1823
D:
6 sep. 1887
Brøns s. (Havervad)
Dorthea Beyer
1836-
Dorthea Beyer
F:
25 jul. 1836
Hans Adolph Beyer
1869-1946
Hans Adolph Beyer
F:
21 jan. 1869
Brøns
D:
4 aug. 1946
Randers
Ingeborg Inger Marie Bendixen
1877-1949
Ingeborg Inger Marie Bendixen
F:
31 okt. 1877
København
G:
7 nov. 1900
Thisted
D:
15 dec. 1949
Randers
Truels Jensen Beyer
1870-1961
Truels Jensen Beyer
F:
13 dec. 1870
D:
18 jan. 1961
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
1872-1949
Anne Kirstine Nielsine Tranberg
F:
24 jan. 1872
Farup s. (Dortheashvile)
G:
5 okt. 1895
Farup
D:
1 aug. 1949
Niels Beyer
1844-1927
Niels Beyer
F:
3 mar. 1844
D:
29 maj 1927
Bodil Jensen
1842-1923
Bodil Jensen
F:
26 mar. 1842
Rejsby
G:
3 maj 1868
D:
27 jun. 1923
Hans Adolph Beyer
1793-1858
Hans Adolph Beyer
F:
1793
D:
1858
Anne Tranberg
1805-1862
Anne Tranberg
F:
24 feb. 1805
D:
21 feb. 1862
Jørgen Nielsen Thyssen
1844-
Jørgen Nielsen Thyssen
F:
12 sep. 1844
Anne Cathrine Hansen
ca. 1843-
Anne Cathrine Hansen
F:
ca. 1843
G:
13 okt. 1876
Josias Schack Thyssen
1847-1912
Josias Schack Thyssen
F:
7 mar. 1847
D:
19 maj 1912
Nr. Løgum
Karen Thomsen
1840-1901
Karen Thomsen
F:
22 dec. 1840
D:
23 jan. 1901
Nr. Løgum
Hans Peter Thyssen
1849-1855
Hans Peter Thyssen
F:
22 jun. 1849
D:
17 okt. 1855
Niels Ocksen Thyssen
1852-1903
Niels Ocksen Thyssen
F:
4 jan. 1852
D:
12 aug. 1903
Rødding
Johanne Marie Mikkelsen
1851-
Johanne Marie Mikkelsen
F:
29 maj 1851
Rødding s. (Brændstrup)
G:
16 maj 1890
Rødding
Voldborg Kirstine Thyssen
1854-1925
Voldborg Kirstine Thyssen
F:
18 mar. 1854
D:
27 aug. 1925
Skærbæk s. (Gjesing)
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
1840-1901
Niels Thyssen (Nielsen) Ocksen
F:
8 okt. 1840
Skærbæk s. (Gjesing)
G:
24 sep. 1874
D:
18 mar. 1901
Skærbæk s. (Gjesing)
Mette Kirstine Thyssen
1856-
Mette Kirstine Thyssen
F:
29 maj 1856
Kirstine Schack
1818-
Kirstine Schack
F:
1818
Peder Hansen Thyssen
1792-1858
Peder Hansen Thyssen
F:
1792
G:
21 okt. 1843
D:
15 jan. 1858
Mette Kirstine Schack
1856-1886
Mette Kirstine Schack
F:
2 sep. 1856
Branderup s. (Rurup)
D:
30 jun. 1886
Branderup s. (Rurup)
Peter Jessen Hansen
1852-1925
Peter Jessen Hansen
F:
8 feb. 1852
Arrild s. (Roost)
G:
11 okt. 1876
Branderup
D:
3 dec. 1925
Seest s. (Seestvej 78)
Mikkel Adolf Schack
1820-1888
Mikkel Adolf Schack
F:
3 okt. 1820
Branderup s. (Rurup)
D:
7 dec. 1888
Branderup s. (Rurup)
Mette Marie Hørlück
1820-1902
Mette Marie Hørlück
F:
9 sep. 1820
Viuf
G:
11 okt. 1851
Branderup
D:
20 dec. 1902
Branderup s. (Rurup)
Mette Kirstine Schack
1853-1867
Mette Kirstine Schack
F:
15 dec. 1853
D:
13 feb. 1867
Karen Schack
1855-
Karen Schack
F:
20 nov. 1855
Jeppe Lund Enemark
1849-
Jeppe Lund Enemark
F:
9 apr. 1849
Arrild s. (Roost)
G:
26 okt. 1880
Arrild
Josie Schack
1857-1865
Josie Schack
F:
27 jan. 1857
D:
7 aug. 1865
Peder Martensen Schack
1859-
Peder Martensen Schack
F:
8 nov. 1859
Jens Beier Schack
1863-1865
Jens Beier Schack
F:
28 jan. 1863
D:
2 aug. 1865
Marten Hansen Schack
1823-1893
Marten Hansen Schack
F:
24 jan. 1823
D:
1 mar. 1893
Branderup s. (Rurup)
Karen Kirstine Petersen
ca. 1824-
Karen Kirstine Petersen
F:
ca. 1824
Pauline Hørlück
1857-1865
Pauline Hørlück
F:
27 okt. 1857
Branderup s. (Rurup)
D:
17 sep. 1865
Branderup s. (Rurup)
Mette Kirstine Hørlück
1860-1918
Mette Kirstine Hørlück
F:
16 mar. 1860
D:
6 jul. 1918
Ø. Åbølling
Anders Andersen Thøysen
1852-1937
Anders Andersen Thøysen
F:
20 jun. 1852
Branderup
G:
16 jun. 1888
D:
1 feb. 1937
Dødfødt søn
1862-1862
Dødfødt søn
F:
24 maj 1862
Branderup s. (Rurup)
D:
24 maj 1862
Branderup s. (Rurup)
Hans Hørlück
1864-
Hans Hørlück
F:
25 apr. 1864
Branderup s. (Rurup)
Hanne Marie Holm
-1913
Hanne Marie Holm
D:
6 maj 1913
Vedsted s.
Pauline Hørlück
1866-1923
Pauline Hørlück
F:
6 aug. 1866
Branderup s. (Rurup)
D:
6 jan. 1923
Jens Andersen Jensen
1868-1920
Jens Andersen Jensen
F:
13 jun. 1868
G:
24 maj 1896
D:
18 dec. 1920
Josias Schack Hørlück
1869-ung
Josias Schack Hørlück
F:
25 jun. 1869
D:
ung
Dorthea Schack
1825-1895
Dorthea Schack
F:
20 aug. 1825
Branderup s. (Rurup)
D:
1 nov. 1895
Jens Andreas Hørlück
1823-1879
Jens Andreas Hørlück
F:
3 jan. 1823
Viuf s. (Viufgård)
G:
3 maj 1856
D:
23 jan. 1879
Mette Kirstine Schack
1852-
Mette Kirstine Schack
F:
28 dec. 1852
Rudolph Peter Petersen
1850-
Rudolph Peter Petersen
F:
20 nov. 1850
G:
11 maj 1875
Veng
Peder Tilgaard Schack
1828-1887
Peder Tilgaard Schack
F:
23 maj 1828
D:
25 feb. 1887
Veng s. (Nr. Vissing)
Bothilde Christiansen
ca. 1829-
Bothilde Christiansen
F:
ca. 1829
Holsted s.
G:
6 maj 1852
Egvad
Christen Adolf Schack
1831-1888
Christen Adolf Schack
F:
6 nov. 1831
D:
9 mar. 1888
Branderup s. (Rurup)
Dødfødt datter
1868-1868
Dødfødt datter
F:
27 maj 1868
D:
27 maj 1868
Sophie Møller
1869-
Sophie Møller
F:
10 jul. 1869
Mette Kjestine Møller
1870-
Mette Kjestine Møller
F:
1 okt. 1870
Kjesten Marie Møller
1872-
Kjesten Marie Møller
F:
8 nov. 1872
Hans Nissen Møller
1874-
Hans Nissen Møller
F:
16 nov. 1874
Anne Sine Møller
1877-
Anne Sine Møller
F:
10 sep. 1877
Ester Marie Schack
1838-1901
Ester Marie Schack
F:
13 maj 1838
D:
17 maj 1901
Branderup
Nis Hansen Møller
1841-1878
Nis Hansen Møller
F:
5 apr. 1841
G:
14 maj 1867
Branderup
D:
26 jul. 1878
Branderup
Christian Pedersen Østergaard
1842-
Christian Pedersen Østergaard
F:
22 feb. 1842
Toftlund s. (Allerup)
G:
4 jul. 1882
Branderup
Mette Kirstine Beyer
1796-1871
Mette Kirstine Beyer
F:
29 maj 1796
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
30 dec. 1871
Branderup s. (Rurup)
Josias Schack Hansen
1790-1865
Josias Schack Hansen
F:
29 sep. 1790
Arrild s. (Roost)
G:
25 okt. 1817
Skærbæk
D:
4 mar. 1865
Branderup s. (Rurup)
Mikkel Adolphsen
1743-1829
Mikkel Adolphsen
F:
2 okt. 1743
Skærbæk s. (Gjesing)
D:
4 mar. 1829
Skærbæk
Dorthea Jensdatter
ca. 1767-1805
Dorthea Jensdatter
F:
ca. 1767
D:
1805
Herlig Adolphsdatter
1746-
Herlig Adolphsdatter
F:
1746
Andreas Stengaard
Matthias Adolphsen
1748-1777
Matthias Adolphsen
F:
1748
D:
SEN. 1777
Anna Adolphsdatter
1750-1813
Anna Adolphsdatter
F:
1750
D:
1813
Hans Frandsen
ca. 1749-1829
Hans Frandsen
F:
ca. 1749
G:
24 mar. 1797
D:
21 apr. 1829
Maren Adolphsdatter
1753-1832
Maren Adolphsdatter
F:
1753
D:
16 jan. 1832
Christen Mærsk Adolphsen
1756-1758
Christen Mærsk Adolphsen
F:
1756
D:
1758
Johannes Gotfred Mærsk
1794-1816
Johannes Gotfred Mærsk
F:
1794
D:
13 dec. 1816
Peder Mikkelsen Hansen
1860-
Peder Mikkelsen Hansen
F:
12 jun. 1860
Vodder
Anne Margrethe Beck
1860-
Anne Margrethe Beck
F:
22 mar. 1860
G:
5 nov. 1884
V. Vedsted
Dorthea Marie Hansen
1862-
Dorthea Marie Hansen
F:
8 maj 1862
Marie Hansen
1864-1864
Marie Hansen
F:
31 mar. 1864
D:
8 dec. 1864
Niels Peter Hansen
1865-
Niels Peter Hansen
F:
24 nov. 1865
Marie Dorothea Hansen
1867-
Marie Dorothea Hansen
F:
25 apr. 1867
Broder Hansen
1867-1932
Broder Hansen
F:
8 dec. 1867
D:
27 feb. 1932
Mathilde From
Johanne Margrethe Hansen
1870-1889
Johanne Margrethe Hansen
F:
8 jul. 1870
D:
21 jul. 1889
Mellerup Højskole
Hans Peder Hansen
1831-1890
Hans Peder Hansen
F:
29 jul. 1831
Rejsby s. (Haved)
D:
9 feb. 1890
Else Marie Cathrine Rahr
1837-1872
Else Marie Cathrine Rahr
F:
4 aug. 1837
D:
27 jan. 1872
Christen Adolf Hansen
1832-
Christen Adolf Hansen
F:
6 dec. 1832
Rejsby s. (Haved)
Hans Andersen Hansen
1864-1915
Hans Andersen Hansen
F:
9 jul. 1864
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
3 jan. 1915
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Caroline Thomsen
1871-
Caroline Thomsen
F:
9 dec. 1871
Daler s. (Østerby)
G:
10 maj 1894
Ribe (Skt. Cathrine)
Marie Dorothea Hansen
1867-
Marie Dorothea Hansen
F:
25 apr. 1867
Niels Peter Hansen
1865-
Niels Peter Hansen
F:
24 nov. 1865
Gunder Petrea Hansen
1870-1870
Gunder Petrea Hansen
F:
22 nov. 1870
D:
28 nov. 1870
Broder Ocksen Hansen
1834-
Broder Ocksen Hansen
F:
22 mar. 1834
Rejsby s. (Haved)
Anna Kirstine Bleichen
1830-
Anna Kirstine Bleichen
F:
23 maj 1830
G:
27 mar. 1863
Marie Dorthea Korsgaard
1863-
Marie Dorthea Korsgaard
F:
14 jul. 1863
Skærbæk
Jens Nielsen Korsgaard
1864-1864
Jens Nielsen Korsgaard
F:
17 nov. 1864
Skærbæk
D:
17 nov. 1864
Skærbæk
Kirstine Marie Hansen
1836-
Kirstine Marie Hansen
F:
9 jan. 1836
Rejsby s. (Haved)
Jens Nielsen Korsgaard
1833-1904
Jens Nielsen Korsgaard
F:
21 mar. 1833
Mjolden
G:
29 okt. 1862
Skærbæk
D:
17 apr. 1904
Skærbæk
Anders Hansen Smidt
1864-
Anders Hansen Smidt
F:
7 maj 1864
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Peter Hansen Smidt
1868-
Peter Hansen Smidt
F:
28 sep. 1868
Adolf Smidt
1870-eft. 1933
Adolf Smidt
F:
9 dec. 1870
Emmerlev
D:
eft. ER 1933
Bothilde Carstensen
1873-1933
Bothilde Carstensen
F:
28 okt. 1873
Højer
G:
2 apr. 1895
Højer
D:
11 apr. 1933
Højer
Ingvard Smidt
1873-
Ingvard Smidt
F:
25 mar. 1873
Marie Kirstine Hansen
1839-1904
Marie Kirstine Hansen
F:
25 apr. 1839
Rejsby s. (Haved)
D:
1 jan. 1904
Aabenraa
Hans Frandsen Smidt
1843-1917
Hans Frandsen Smidt
F:
3 jan. 1843
Emmerlev
G:
11 apr. 1863
Skast
D:
31 aug. 1917
Højer
Esther Marie Hansen
1842-
Esther Marie Hansen
F:
24 apr. 1842
Rejsby s. (Haved)
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
1805-1847
Marie Dorthea Christensdatter Mærsk
F:
1805
Mjolden
D:
9 jun. 1847
Rejsby s. (Haved)
Peder Hansen
1784-1842
Peder Hansen
F:
27 okt. 1784
D:
17 maj 1842
Rejsby s. (Haved)
Anne Marie Christensdatter Mærsk
1806-1840
Anne Marie Christensdatter Mærsk
F:
1806
D:
TIDL. 1840
Hans Christian Hansen
1819-
Hans Christian Hansen
F:
26 nov. 1819
G:
18 maj 1843
Hans Hansen Hage
1832-1866
Hans Hansen Hage
F:
30 aug. 1832
D:
10 okt. 1866
Ester Marie Christensdatter Mærsk
1808-1897
Ester Marie Christensdatter Mærsk
F:
1808
Mjolden
D:
18 dec. 1897
Hans Hansen Hage
ca. 1788-1836
Hans Hansen Hage
F:
ca. 1788
Mjolden s. (Forballum)
G:
9 okt. 1830
Mjolden
D:
30 maj 1836
Mjolden s. (Forballum)
Hans Adolf Johansen
1842-1913
Hans Adolf Johansen
F:
4 sep. 1842
D:
1913
Johan Johansen
1842-
Johan Johansen
F:
4 sep. 1842
Broder Johansen
1844-1934
Broder Johansen
F:
23 apr. 1844
D:
30 jan. 1934
Ane Marie Hansen
1853-1932
Ane Marie Hansen
F:
27 dec. 1853
G:
23 okt. 1875
D:
14 apr. 1932
Hans Peder Petersen
1871-1946
Hans Peder Petersen
F:
22 mar. 1871
Mjolden
D:
3 mar. 1946
Esther Laura Skrydstrup
1877-
Esther Laura Skrydstrup
F:
18 dec. 1877
Lundum s. (Lundumskov)
G:
20 dec. 1904
Jacob Pedersen
1873-
Jacob Pedersen
F:
3 jan. 1873
Mjolden
Laura Christine Lauridsen
1876-
Laura Christine Lauridsen
F:
23 nov. 1876
Mjolden s. (Forballum)
Anna Mathilde Johansen
1846-
Anna Mathilde Johansen
F:
12 nov. 1846
Jens Andersen Petersen
1842-1887
Jens Andersen Petersen
F:
26 dec. 1842
Kringelum
G:
3 mar. 1870
D:
2 aug. 1887
Botilla Johannsen
1884-1925
Botilla Johannsen
F:
27 aug. 1884
D:
6 nov. 1925
Hans Timmermann
1874-1957
Hans Timmermann
F:
22 mar. 1874
G:
12 dec. 1922
D:
18 mar. 1957
Jacob Johansen
1886-
Jacob Johansen
F:
1 sep. 1886
Hans Brorsen Johansen
1889-1944
Hans Brorsen Johansen
F:
14 apr. 1889
D:
27 okt. 1944
Anne Marie Jensen
1894-1970
Anne Marie Jensen
F:
9 apr. 1894
D:
22 jan. 1970
Esther Marie Johansen
1890-1910
Esther Marie Johansen
F:
21 dec. 1890
D:
20 dec. 1910
Åge Johansen
1892-1913
Åge Johansen
F:
31 dec. 1892
D:
19 okt. 1913
Bodil Johansen
1894-
Bodil Johansen
F:
7 dec. 1894
Adolf Kristian Johansen
1896-1959
Adolf Kristian Johansen
F:
12 maj 1896
D:
10 mar. 1959
Signe Mathilde Svendsen
1902-1989
Signe Mathilde Svendsen
F:
27 apr. 1902
D:
1989
Peder Gotfred Johansen
1847-1939
Peder Gotfred Johansen
F:
28 dec. 1847
D:
28 maj 1939
Helene Margarethe Andersen
1853-1931
Helene Margarethe Andersen
F:
9 dec. 1853
Mjolden s. (Ottersbøl)
G:
9 dec. 1882
D:
25 mar. 1931
Christian Johansen
1850-1889
Christian Johansen
F:
27 dec. 1850
D:
12 dec. 1889
Jacob Johansen
1806-1895
Jacob Johansen
F:
10 aug. 1806
Ladelund s. (Bramstedlund)
G:
4 nov. 1841
D:
23 feb. 1895
Hanne Christine Nicoline Petersen
1874-1958
Hanne Christine Nicoline Petersen
F:
13 mar. 1874
D:
5 jan. 1958
Hans Adolph Holm
1862-1952
Hans Adolph Holm
F:
30 maj 1862
G:
29 apr. 1899
Brøns
D:
26 dec. 1952
Herle Petersen
1876-
Herle Petersen
F:
10 mar. 1876
Broder Petersen
1878-
Broder Petersen
F:
29 jan. 1878
Marcus Christian Petersen
1847-
Marcus Christian Petersen
F:
22 aug. 1847
Ingeborg Jessen
Broder Petersen
1880-
Broder Petersen
F:
14 jul. 1880
Rejsby
Peter Skrydstrup Petersen
1882-
Peter Skrydstrup Petersen
F:
26 jul. 1882
Rejsby
Anna Marie Brodersen
1886-
Anna Marie Brodersen
F:
10 nov. 1886
Brøns s. (Søndernæs)
Herle Petersen
1884-1916
Herle Petersen
F:
21 jul. 1884
Rejsby
D:
1916
Grindsted
Jens Torngaard Jensen
1883-1964
Jens Torngaard Jensen
F:
1883
Nørre-Nissum
G:
1907
D:
1964
Grindsted
Alfred Petersen
1887-1887
Alfred Petersen
F:
11 jan. 1887
Rejsby
D:
23 sep. 1887
Rejsby
Alfred Petersen
1888-1916
Alfred Petersen
F:
27 dec. 1888
Rejsby
D:
4 jul. 1916
Rejsby
Anne Bothilde Petersen
1891-1982
Anne Bothilde Petersen
F:
16 jun. 1891
Rejsby
D:
20 okt. 1982
Rejsby
Peter Petersen
1888-1987
Peter Petersen
F:
25 nov. 1888
Rejsby
D:
3 feb. 1987
Rejsby
Ester Marie Petersen
1893-1987
Ester Marie Petersen
F:
1 jun. 1893
Rejsby
D:
2 mar. 1987
Skærbæk
Jens Truelsen Lassen
1891-1977
Jens Truelsen Lassen
F:
29 sep. 1891
Rejsby s. (Haved)
D:
30 jun. 1977
Rejsby s. (Haved)
Aksel Petersen
1894-1945
Aksel Petersen
F:
8 jul. 1894
Rejsby
D:
1945
Rejsby
Gertrud Marie Sørensen
1906-
Gertrud Marie Sørensen
F:
19 okt. 1906
Farup
G:
3 maj 1929
Peter Adolf Petersen
1850-1937
Peter Adolf Petersen
F:
3 maj 1850
Skærbæk
D:
1937
Rejsby s. (Kærbølling)
Anne Cathrine Skrydstrup
1852-1903
Anne Cathrine Skrydstrup
F:
22 nov. 1852
Rejsby
G:
15 jan. 1879
D:
8 apr. 1903
Rejsby
Herle Christensdatter Mærsk
1810-
Herle Christensdatter Mærsk
F:
1810
Broder Petersen
1812-1903
Broder Petersen
F:
29 nov. 1812
Klintum
G:
3 jun. 1846
D:
2 mar. 1903
Skærbæk
Christen Adolphsen Mærsk
1758-
Christen Adolphsen Mærsk
F:
1758
Maren Nielsdatter
ca. 1754-1803
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1754
D:
CA 1801/03
Maren Jensdatter
ca. 1785-
Maren Jensdatter
F:
ca. 1785
Andreas Christian Adolphsen
1760-ca. 1820
Andreas Christian Adolphsen
F:
1760
D:
ca. 1820
Anne Marie Adolphsdatter
1762-1777
Anne Marie Adolphsdatter
F:
1762
D:
SEN. 1777
Ester Marie Mikkelsdatter
ca. 1718-1775
Ester Marie Mikkelsdatter
F:
ca. 1718
D:
1775
Wilhelm Adolph Mathiesen
ca. 1714-1777
Wilhelm Adolph Mathiesen
F:
ca. 1713/14
fmtl. Hviding s. (Høgsbrogård)
D:
1777
Skærbæk s. (Gjesing)
Hans Nielsen Boe
1857-
Hans Nielsen Boe
F:
15 jun. 1857
Spandetgård
Dødfødt søn
1863-1863
Dødfødt søn
F:
1 jan. 1863
Spandetgård
D:
1 jan. 1863
Spandetgård
Adser Hansen Boe
1817-1891
Adser Hansen Boe
F:
13 jul. 1817
D:
23 apr. 1891
Anne Katrine Nielsdatter
ca. 1821-1896
Anne Katrine Nielsdatter
F:
ca. 1821
G:
21 jun. 1856
D:
28 aug. 1896
Gjelstoft (fattiggård)
Hans Christensen Boe
1852-1858
Hans Christensen Boe
F:
23 aug. 1852
Spandetgård
D:
10 aug. 1858
Høm
Poul Hansen Christensen Boe
1856-
Poul Hansen Christensen Boe
F:
7 okt. 1856
Høm
Christen Hansen Boe
1819-
Christen Hansen Boe
F:
24 feb. 1819
Mette Kirstine Hansdatter
1820-
Mette Kirstine Hansdatter
F:
24 aug. 1820
G:
27 jul. 1844
Cathrine Beier Nielsen
1853-1928
Cathrine Beier Nielsen
F:
17 aug. 1853
Spandet
D:
14 aug. 1928
Vodder s. (Gånsager)
Simon Hansen Christensen
1844-1926
Simon Hansen Christensen
F:
24 feb. 1844
Nr. Løgum s. (Kløjing)
D:
30 jan. 1926
Vodder s. (Gånsager)
Anna Marie Nielsen
1855-
Anna Marie Nielsen
F:
27 dec. 1855
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Cathrine Steenbæk Brorson Nielsen
1859-
Cathrine Steenbæk Brorson Nielsen
F:
15 dec. 1859
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Peder Christian Pedersen
1860-
Peder Christian Pedersen
F:
22 feb. 1860
Hoptrup s. (Kalvø)
G:
16 nov. 1888
Arrild
Lene Kirstine Hansdatter Boe
1821-1881
Lene Kirstine Hansdatter Boe
F:
14 feb. 1821
D:
28 mar. 1881
Niels Simonsen
1822-1894
Niels Simonsen
F:
17 dec. 1822
Hygum s.
G:
9 jul. 1853
D:
8 okt. 1894
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jeppe Hansen Boe
1823-1867
Jeppe Hansen Boe
F:
13 okt. 1823
D:
6 sep. 1867
Spandet s. (Spandetgård)
Cathrine Steenbek Brorson
ca. 1818-1850
Cathrine Steenbek Brorson
F:
ca. 1818
G:
1 dec. 1848
D:
25 aug. 1850
Elise Lucie Blume
1817-
Elise Lucie Blume
F:
14 feb. 1817
Spandet
G:
24 mar. 1855
Spandet
Anders Hansen Boe
1825-1882
Anders Hansen Boe
F:
9 sep. 1825
D:
30 apr. 1882
Marie Magdalene Christensen
1835-
Marie Magdalene Christensen
F:
12 aug. 1835
G:
21 mar. 1862
Bertel Hansen Christensen Boe
1827-1827
Bertel Hansen Christensen Boe
F:
16 okt. 1827
D:
23 okt. 1827
Cathrine Beyer
1787-1850
Cathrine Beyer
F:
19 sep. 1787
D:
6 mar. 1850
Hans Christensen Boe
ca. 1789-1867
Hans Christensen Boe
F:
ca. 1789
G:
16 maj 1817
D:
19 aug. 1867
Hans Jensen Nielsen Lund
1856-1921
Hans Jensen Nielsen Lund
F:
10 feb. 1856
Fjersted
D:
11 jul. 1921
Fjersted
Anna Cathrine Boisen
1863-
Anna Cathrine Boisen
F:
21 sep. 1863
Kastrup
G:
21 sep. 1887
Spandet
Udøbt datter
1859-1859
Udøbt datter
F:
7 mar. 1859
Fjersted
D:
22 apr. 1859
Fjersted
Anders Hansen Nielsen Lund
1860-
Anders Hansen Nielsen Lund
F:
16 sep. 1860
Fjersted
Else Marie Nielsen Lund
1863-
Else Marie Nielsen Lund
F:
8 maj 1863
Fjersted
Jesper Nielsen Lund
1866-
Jesper Nielsen Lund
F:
16 apr. 1866
Fjersted
Michael Peter Nielsen Lund
1868-
Michael Peter Nielsen Lund
F:
29 sep. 1868
Fjersted
Christine Marie Nielsen Lund
1872-
Christine Marie Nielsen Lund
F:
19 okt. 1872
Fjersted
Niels Nielsen Lund
1875-
Niels Nielsen Lund
F:
20 jul. 1875
Fjersted
Lene Kirstine Beyer
1831-1905
Lene Kirstine Beyer
F:
15 okt. 1831
Fjersted
D:
22 mar. 1905
Fjersted
Niels Hansen Lund
1829-1879
Niels Hansen Lund
F:
17 mar. 1829
Fjersted
G:
20 okt. 1855
Spandet
D:
1 jan. 1879
Fjersted
Anders Hansen Jepsen
1860-
Anders Hansen Jepsen
F:
10 jan. 1860
Fjersted Mark
Jeppe Petersen Jepsen
1862-1869
Jeppe Petersen Jepsen
F:
1 aug. 1862
Fjersted Mark
D:
20 feb. 1869
Fjersted Mark
Mikkel Nielsen Jepsen
1865-1889
Mikkel Nielsen Jepsen
F:
24 maj 1865
Fjersted Mark
D:
13 maj 1889
Fjersted
Seline Christine Jepsen
1867-1900
Seline Christine Jepsen
F:
3 okt. 1867
Fjersted Mark
D:
17 okt. 1900
Fjersted Mark
Bertha Marie Jepsen
1870-
Bertha Marie Jepsen
F:
31 aug. 1870
Spandet s. (Fjersted Mark)
Søren Thomsen Keller
1881-
Søren Thomsen Keller
F:
15 sep. 1881
G:
14 nov. 1906
Spandet
Jep Peter Jepsen
1873-1874
Jep Peter Jepsen
F:
25 feb. 1873
Spandet s. (Fjersted Mark)
D:
6 maj 1874
Spandet s. (Fjersted Mark)
Cathrine Marie Jepsen
1875-
Cathrine Marie Jepsen
F:
25 aug. 1875
Spandet s. (Fjersted Mark)
Hans Madsen Prinds
1875-
Hans Madsen Prinds
F:
21 mar. 1875
Arrild s. (Roost Mark)
G:
20 sep. 1902
Hørup
Jep Peter Jepsen
1879-1880
Jep Peter Jepsen
F:
26 mar. 1879
Spandet s. (Fjersted Mark)
D:
30 maj 1880
Spandet s. (Fjersted Mark)
Kirstine Seline Beyer
1833-1916
Kirstine Seline Beyer
F:
23 jul. 1833
Fjersted
D:
11 jul. 1916
Sejstrup
Hans Peter Jepsen
1833-1907
Hans Peter Jepsen
F:
10 mar. 1833
V. Vrøgum
G:
23 sep. 1859
Spandet
D:
11 feb. 1907
Fjersted Mark
Anders Hansen Bierrum Beyer
1789-1835
Anders Hansen Bierrum Beyer
F:
21 sep. 1789
D:
21 apr. 1835
Kirstine Truelsdatter
ca. 1798-1833
Kirstine Truelsdatter
F:
ca. 1798
Høm
G:
27 nov. 1830
D:
1833
Hans Adsersen Beyer
1792-1793
Hans Adsersen Beyer
F:
8 feb. 1792
D:
22 jun. 1793
Hans Adsersen Beyer
1794-
Hans Adsersen Beyer
F:
20 maj 1794
Simon Adsersen Beyer
1797-1831
Simon Adsersen Beyer
F:
7 apr. 1797
D:
1831
Antonette Christine Barckmann
Maren Beyer
1799-1819
Maren Beyer
F:
9 aug. 1799
D:
1819
Hans Jørgen Hansen
1868-
Hans Jørgen Hansen
F:
22 jul. 1868
Spandet s. (Fjersted)
Erich Peter Hansen
1871-
Erich Peter Hansen
F:
28 aug. 1871
Spandet s. (Fjersted)
Herle Marie Hansen
1874-
Herle Marie Hansen
F:
11 jul. 1874
Spandet s. (Fjersted)
Anne Dorothea Hansen
1877-
Anne Dorothea Hansen
F:
17 dec. 1877
Spandet s. (Fjersted)
Adser Hansen
1881-1895
Adser Hansen
F:
25 okt. 1881
Spandet s. (Fjersted)
D:
14 dec. 1895
Spandet s. (Fjersted)
Elisabeth Helene Hansen
1884-
Elisabeth Helene Hansen
F:
7 aug. 1884
Spandet s. (Fjersted)
Peder Pedersen Hansen
1887-
Peder Pedersen Hansen
F:
22 sep. 1887
Spandet s. (Fjersted)
Jørgen Olesen Hansen
1833-1921
Jørgen Olesen Hansen
F:
29 maj 1833
Kalvslund
D:
15 jul. 1921
Spandet s. (Fjersted)
Cathrine Marie Erichsen Schmidt
ca. 1843-
Cathrine Marie Erichsen Schmidt
F:
ca. 1843
G:
8 nov. 1867
Spandet
Herluf Sørensen Beyer Riis
1869-
Herluf Sørensen Beyer Riis
F:
17 sep. 1869
Tranberg
Jeppe Sørensen Riis
1872-
Jeppe Sørensen Riis
F:
14 sep. 1872
Tranberg
Marie Sørensen Riis
1874-
Marie Sørensen Riis
F:
17 apr. 1874
Tranberg
Hans Jørgen Sørensen Riis
1878-
Hans Jørgen Sørensen Riis
F:
6 apr. 1878
Tranberg
Lene Kirstine Hansdatter
1835-1879
Lene Kirstine Hansdatter
F:
22 aug. 1835
Kalvslund
D:
4 nov. 1879
Tranberg
Søren Graversen
1833-1886
Søren Graversen
F:
28 maj 1833
Debel
G:
18 nov. 1868
Årre
D:
5 okt. 1886
Tranberg
Adser Hansen
1837-1856
Adser Hansen
F:
16 aug. 1837
Spandet s. (Fjersted)
D:
11 okt. 1856
Spandet s. (Fjersted)
Herlig Beyer
1802-
Herlig Beyer
F:
20 jun. 1802
Hans Jørgen Jørgensen
ca. 1802-1847
Hans Jørgen Jørgensen
F:
ca. 1802
G:
25 jun. 1831
Kalvslund
D:
4 jun. 1847
Spandet s. (Fjersted)
Adser Hansen
1744-1840
Adser Hansen
F:
1744
D:
25 jul. 1840
Lene Christine Andersdatter
1768-1806
Lene Christine Andersdatter
F:
1768
G:
1786
D:
5 feb. 1806
Mette Marie Beyer
1771-1805
Mette Marie Beyer
F:
30 maj 1771
D:
9 okt. 1805
Ane Cathrine Beyer
1823-
Ane Cathrine Beyer
F:
30 dec. 1823
Jens Lassen Smith
1823-1882
Jens Lassen Smith
F:
9 apr. 1823
G:
27 nov. 1856
D:
24 maj 1882
Martha Beyer
1826-1830
Martha Beyer
F:
13 feb. 1826
D:
11 feb. 1830
Jep Beyer
1828-1830
Jep Beyer
F:
6 mar. 1828
D:
10 feb. 1830
Jep Christensen Beyer
1830-1876
Jep Christensen Beyer
F:
30 okt. 1830
D:
2 jun. 1876
Ane Botilla Schack
1832-
Ane Botilla Schack
F:
16 dec. 1832
G:
21 aug. 1855
Hans Peter Beyer
1832-1834
Hans Peter Beyer
F:
30 dec. 1832
D:
6 jul. 1834
Martha Johanne Beyer
1835-
Martha Johanne Beyer
F:
18 jun. 1835
Martha Beyer
1837-1838
Martha Beyer
F:
19 feb. 1837
D:
19 jan. 1838
Martha Beyer
1838-1839
Martha Beyer
F:
24 aug. 1838
D:
17 sep. 1839
Marie Beyer
1839-1851
Marie Beyer
F:
12 okt. 1839
D:
19 okt. 1851
Hanne Cathrine Beyer
1842-1848
Hanne Cathrine Beyer
F:
20 maj 1842
D:
22 apr. 1848
Magdalene Beyer
1844-1844
Magdalene Beyer
F:
29 okt. 1844
D:
12 nov. 1844
Magdalene Beyer
1846-
Magdalene Beyer
F:
12 jun. 1846
Hanne Cathrine Beyer
1849-
Hanne Cathrine Beyer
F:
26 apr. 1849
Martin Abrahamsen
1837-1884
Martin Abrahamsen
F:
29 jun. 1837
G:
29 sep. 1881
D:
2 sep. 1884
Jens Christian Christensen
1844-1900
Jens Christian Christensen
F:
21 feb. 1844
Brejning s.
G:
26 sep. 1895
Roager
D:
13 apr. 1900
Roager s. (Fjerstedsig)
Herlig Beyer
1802-1857
Herlig Beyer
F:
14 jul. 1802
D:
13 dec. 1857
Christen Jepsen Ilsted
1798-1864
Christen Jepsen Ilsted
F:
1798
G:
14 nov. 1823
D:
11 apr. 1864
Vodderbro
Magdalene Cecilie Beyer
1804-1804
Magdalene Cecilie Beyer
F:
18 feb. 1804
D:
18 nov. 1804
Hans Petersen Beyer
1833-
Hans Petersen Beyer
F:
2 apr. 1833
Thomas Mikkelsen Beyer
1835-
Thomas Mikkelsen Beyer
F:
22 mar. 1835
Anne Cathrine Beyer
1836-1913
Anne Cathrine Beyer
F:
3 maj 1836
D:
1 feb. 1913
Vodder s. (Gånsager)
Simon Mikkelsen Thyssen
1835-1929
Simon Mikkelsen Thyssen
F:
22 jun. 1835
Toftlund s. (Stenderupgårde)
G:
1871
D:
27 jul. 1929
Vodder s. (Gånsager)
Michael Andresen Beyer
1838-1838
Michael Andresen Beyer
F:
21 apr. 1838
D:
5 jul. 1838
Michael Andresen Beyer
1840-
Michael Andresen Beyer
F:
12 mar. 1840
Hanne Tiedemann
Christian Andreas Beyer
1842-
Christian Andreas Beyer
F:
30 jun. 1842
Andreas Hansen Beyer
1844-1864
Andreas Hansen Beyer
F:
15 sep. 1844
D:
15 jul. 1864
Broder Hansen Beyer
1847-1858
Broder Hansen Beyer
F:
10 mar. 1847
D:
3 aug. 1858
Søren Andresen Beyer
1849-
Søren Andresen Beyer
F:
19 feb. 1849
Andreas Hansen Beyer
1805-1871
Andreas Hansen Beyer
F:
1 apr. 1805
D:
23 nov. 1871
Anna Thomasdatter Rosenkrands
1805-1849
Anna Thomasdatter Rosenkrands
F:
1805
G:
25 sep. 1832
D:
26 okt. 1849
Peder Hansen Beyer
1807-
Peder Hansen Beyer
F:
17 okt. 1807
Anders Olufsen Beyer
1850-
Anders Olufsen Beyer
F:
31 aug. 1850
Anna Margrethe Beyer
1809-
Anna Margrethe Beyer
F:
21 okt. 1809
Peder Olufsen
1811-
Peder Olufsen
F:
20 jan. 1811
Vodder s. (Birkelev)
G:
18 nov. 1847
Mette Marie Beyer
1812-1821
Mette Marie Beyer
F:
22 mar. 1812
D:
24 jun. 1821
Hans Pedersen Beyer
1773-1832
Hans Pedersen Beyer
F:
8 okt. 1773
D:
4 maj 1832
Anna Cathrine Andersdatter Tychschou
ca. 1779-1812
Anna Cathrine Andersdatter Tychschou
F:
ca. 1779
G:
11 okt. 1800
Løgumkloster
D:
24 mar. 1812
Hans Peter Beyer
-1887
Hans Peter Beyer
D:
TIDL. 1887
Marie Beyer
Vilhelm Andresen
Niels Hansen Beyer
1814-1887
Niels Hansen Beyer
F:
14 sep. 1814
Vodder s. (Gånsager) ?
D:
3 nov. 1887
Ellen Marie Madsdatter
Ellen Marie Madsdatter
G:
10 nov. 1838
Hammelev
Birgitte
-1874
Birgitte
D:
1874
Anne Marie Nielsdatter
ca. 1780-1814
Anne Marie Nielsdatter
F:
ca. 1780
D:
26 sep. 1814
Anna Cathrine Beyer
1817-1820
Anna Cathrine Beyer
F:
18 maj 1817
D:
25 jul. 1820
Søren Hansen Beyer
1819-1820
Søren Hansen Beyer
F:
2 okt. 1819
D:
12 jun. 1820
Anna Cathrine Beyer
1821-1822
Anna Cathrine Beyer
F:
31 mar. 1821
D:
3 mar. 1822
Anna Cathrine Sørensdatter
ca. 1782-1821
Anna Cathrine Sørensdatter
F:
ca. 1782
G:
14 okt. 1815
D:
8 jun. 1821
Henrik Frederik Beyer
1806-
Henrik Frederik Beyer
F:
1806
Maren Madsdatter
Maren Sørensen
1817-
Maren Sørensen
F:
29 jul. 1817
Ravsted
Cathrine Beyer
1775-1819
Cathrine Beyer
F:
18 dec. 1775
D:
5 jul. 1819
Ravsted
Søren Sørensen
ca. 1749-1837
Søren Sørensen
F:
ca. 1749
G:
15 apr. 1815
Ravsted
D:
28 jun. 1837
Ravsted
Beate Heitmann
1804-
Beate Heitmann
F:
23 jan. 1804
Bedsted
Claus Laugesen Morthorst
ca. 1801-
Claus Laugesen Morthorst
F:
ca. 1801
G:
24 sep. 1831
Herle Heitmann
1806-1820
Herle Heitmann
F:
25 mar. 1806
Bedsted
D:
28 dec. 1820
Anders Petersen Heitmann
1808-1809
Anders Petersen Heitmann
F:
18 sep. 1808
Spandet
D:
29 apr. 1809
Spandet
Anders Heitmann
1810-
Anders Heitmann
F:
18 mar. 1810
Spandet
Mette Marie Heitmann
1812-1830
Mette Marie Heitmann
F:
19 aug. 1812
Spandet
D:
19 dec. 1830
Christian Andersen Heitmann
1847-1853
Christian Andersen Heitmann
F:
12 nov. 1847
Varming
D:
30 mar. 1853
Varming
Conrad Andersen Heitmann
1849-1859
Conrad Andersen Heitmann
F:
20 aug. 1849
Varming
D:
5 feb. 1859
Varming
Ingeborg Kirstine Heitmann
1851-1858
Ingeborg Kirstine Heitmann
F:
9 okt. 1851
Varming
D:
28 dec. 1858
Varming
Christian Andersen Heitmann
1853-1859
Christian Andersen Heitmann
F:
6 maj 1853
Varming
D:
10 jan. 1859
Varming
Mette Marie Heitmann
1857-
Mette Marie Heitmann
F:
27 aug. 1857
Varming
Conrad Christiansen Ingvardsen Heitmann
1860-1886
Conrad Christiansen Ingvardsen Heitmann
F:
26 nov. 1860
Varming
D:
27 okt. 1886
Seem s.
Else Marie Sønnichsen
1860-
Else Marie Sønnichsen
F:
8 apr. 1860
Skrave
G:
26 nov. 1884
Skrave
Ane Botille Heitmann
1863-
Ane Botille Heitmann
F:
2 okt. 1863
Varming
Anders Christian Heitmann
1816-1891
Anders Christian Heitmann
F:
14 jun. 1816
Spandet
D:
27 dec. 1891
Seem s. (Varming)
Sidsel Marie Keller
1820-
Sidsel Marie Keller
F:
14 maj 1820
G:
10 dec. 1846
Ingeborg Kirstine Beyer
1778-1856
Ingeborg Kirstine Beyer
F:
8 apr. 1778
D:
18 nov. 1856
Varming
Christian Andersen Heitmann
ca. 1776-1849
Christian Andersen Heitmann
F:
ca. 1776
G:
23 jul. 1803
Bedsted
D:
12 aug. 1849
Varming
Jes Beyer
1780-1794
Jes Beyer
F:
31 dec. 1780
D:
1794
Marie Christine Beyer
1784-SOM BARN
Marie Christine Beyer
F:
2 feb. 1784
D:
SOM BARN
Dødfødt datter
1784-1784
Dødfødt datter
F:
2 feb. 1784
D:
2 feb. 1784
Dennis Nissen Beyer
1814-1852
Dennis Nissen Beyer
F:
28 nov. 1814
Ravsted s. (Korup)
D:
15 sep. 1852
Bedsted s. (Ø. Terp)
Herle Beyer
1817-1844
Herle Beyer
F:
16 okt. 1817
Ravsted s. (Korup)
D:
8 sep. 1844
Bedsted s. (Ø. Terp)
Ellen Cathrine Beier
1850-1916
Ellen Cathrine Beier
F:
30 maj 1850
Egvad s. (Hønkys)
D:
11 jan. 1916
Pedersborg
Peter Adolph Hansen
Ditlev Johnsen
Peter Jørgensen
1842-1909
Peter Jørgensen
F:
29 maj 1842
Sdr. Højrup s.
G:
10 nov. 1877
Fraugde
D:
13 jan. 1909
Pedersborg
Broder Hansen Beier
1852-
Broder Hansen Beier
F:
20 jun. 1852
Halk s. (Hejsager)
Anne Dorthea Beier
1853-
Anne Dorthea Beier
F:
28 nov. 1853
Halk s. (Hejsager)
Hans Rasmussen Jensen Hansen
1863-
Hans Rasmussen Jensen Hansen
F:
17 mar. 1863
G:
20 dec. 1889
Halk
Jes Christian Beier
1856-
Jes Christian Beier
F:
23 aug. 1856
Halk s. (Hejsager)
Dinesine Christine Beier
1859-
Dinesine Christine Beier
F:
8 jan. 1859
Halk s. (Hejsager)
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
22 dec. 1860
Halk s. (Hejsager)
D:
22 dec. 1860
Halk s. (Hejsager)
Peter Beyer
1820-1876
Peter Beyer
F:
24 apr. 1820
Ravsted s. (Korup)
D:
23 jul. 1876
Hejsager
Christine Christensdatter
1820-1889
Christine Christensdatter
F:
29 apr. 1820
Vilslev
G:
7 maj 1850
Egvad
D:
8 jul. 1889
Hejsager
Broder Beyer Mohs
1850-
Broder Beyer Mohs
F:
2 mar. 1850
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Jens Andreas Mohs
1852-
Jens Andreas Mohs
F:
19 jun. 1852
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Dødfødt datter
1854-1854
Dødfødt datter
F:
30 aug. 1854
Abild s. (Sdr. Vennemose)
D:
30 aug. 1854
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Ellen Cathrine Mohs
1856-
Ellen Cathrine Mohs
F:
3 maj 1856
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Christian Hansen Linnet
ca. 1844-
Christian Hansen Linnet
F:
ca. 1844
G:
8 jul. 1882
Brede
Julius Thomsen Mohs
1859-1862
Julius Thomsen Mohs
F:
1 jun. 1859
Abild s. (Sdr. Vennemose)
D:
21 jun. 1862
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Herrlich Jensine Mohs
1861-1864
Herrlich Jensine Mohs
F:
6 sep. 1861
Abild s. (Sdr. Vennemose)
D:
7 jan. 1864
Abild s. (Sdr. Vennemose)
Kirsten Beyer
1822-1883
Kirsten Beyer
F:
18 nov. 1822
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
16 jun. 1883
Sdr. Vennemose
Jens Jensen Mohs
ca. 1819-
Jens Jensen Mohs
F:
ca. 1819
G:
29 jan. 1850
Abild
Udøbt datter
1825-1825
Udøbt datter
F:
7 mar. 1825
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
7 mar. 1825
Bedsted s. (Ø. Terp)
Ellen Cathrine Beyer
1826-1888
Ellen Cathrine Beyer
F:
9 apr. 1826
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
23 nov. 1888
Bedsted s. (Ø. Terp)
Jes Peter Beyer
1830-1833
Jes Peter Beyer
F:
24 mar. 1830
Bedsted s. (Ø. Terp)
D:
14 mar. 1833
Bedsted s. (Ø. Terp)
Broder Beyer
1786-1832
Broder Beyer
F:
5 aug. 1786
D:
28 feb. 1832
Bedsted s. (Ø. Terp)
Ellen Dinesdatter
1786-1874
Ellen Dinesdatter
F:
9 apr. 1786
Ravsted s. (Korup)
G:
11 dec. 1813
Ravsted
D:
20 nov. 1874
Bedsted s. (Ø. Terp)
Herlig Beyer
1747-1787
Herlig Beyer
F:
1747
D:
5 mar. 1787
Peder Jessen
1741-1810
Peder Jessen
F:
1741
G:
27 okt. 1770
D:
1810
Marie Christine Hansdatter
1749-1751
Marie Christine Hansdatter
F:
1749
D:
1751
Niels Jespersen
1776-
Niels Jespersen
F:
21 jun. 1776
Hans Jespersen
1778-
Hans Jespersen
F:
10 jul. 1778
Johan Henrich Krümmelbein
1811-
Johan Henrich Krümmelbein
F:
10 apr. 1811
Ribe
Maren Krümmelbein
1813-
Maren Krümmelbein
F:
10 sep. 1813
Ribe
Laura Marie Brandstrup
1845-1926
Laura Marie Brandstrup
F:
20 jan. 1845
Tranekær
D:
10 apr. 1926
Ø. Kærby Mark ved Kerteminde
Albrecht Christoffer Warberg
1839-1902
Albrecht Christoffer Warberg
F:
7 mar. 1839
Heden Sogn (gården Ensomhed)
G:
28 maj 1869
Tranekær
D:
30 sep. 1902
København
Ester Johanne Brandstrup
1846-1920
Ester Johanne Brandstrup
F:
29 sep. 1846
Tranekær
D:
13 feb. 1920
Niels Christian Caspersen
1844-1929
Niels Christian Caspersen
F:
1844
G:
29 mar. 1873
Tranekær
D:
1929
Carl Johan Brandstrup
1848-1894
Carl Johan Brandstrup
F:
8 aug. 1848
Tranekær
D:
24 jan. 1894
Kistrup
Petrea Andrea Steenberg
ca. 1840-1893
Petrea Andrea Steenberg
F:
ca. 1840
G:
16 aug. 1883
København
D:
3 okt. 1893
København
Frederik, senere Fred. Brandstrup
1850-1899
Frederik, senere Fred. Brandstrup
F:
3 jun. 1850
Tranekær
D:
1899
USA
Susan Simmons
ca. 1847-1916
Susan Simmons
F:
ca. 1847
Irland
G:
14 mar. 1885
Manhattan
D:
1 feb. 1916
Manhattan
Marie Kirstine Krümmelbein
1816-1853
Marie Kirstine Krümmelbein
F:
14 feb. 1816
Oksenvad
D:
3 jul. 1853
Tranekær
Lauritz Christian Frederik Michael Brandstrup
1812-1900
Lauritz Christian Frederik Michael Brandstrup
F:
6 apr. 1812
Odense
G:
27 jun. 1844
Tranekær
D:
6 mar. 1900
Frederiksberg
Ester Marie Jespersdatter
1782-1847
Ester Marie Jespersdatter
F:
1782
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
24 mar. 1847
Kerteminde
Jens Johansen Krümmelbein
1784-1875
Jens Johansen Krümmelbein
F:
4 aug. 1784
Seem
G:
1809
Ribe
D:
30 mar. 1875
Kerteminde
Marie Christine Hansdatter
1751-1823
Marie Christine Hansdatter
F:
1751
D:
9 okt. 1823
Jesper Nielsen (Closter)
ca. 1742-1782
Jesper Nielsen (Closter)
F:
ca. 1742
G:
30 sep. 1775
D:
1782
Jesper Pedersen
1785-1787
Jesper Pedersen
F:
1785
D:
1787
Anders Pedersen
1788-1809
Anders Pedersen
F:
1788
D:
18 dec. 1809
Catharina Pedersdatter
1790-1792
Catharina Pedersdatter
F:
1790
D:
1792
Peder Andersen Hansen
1820-
Peder Andersen Hansen
F:
18 aug. 1820
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Bodil Marie Pedersdatter
1827-
Bodil Marie Pedersdatter
F:
24 okt. 1827
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
G:
26 sep. 1851
Ribe Domkirke
Hans Hansen
1822-1824
Hans Hansen
F:
16 maj 1822
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
19 mar. 1824
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Laurids Jørgensen Hansen
1823-1823
Laurids Jørgensen Hansen
F:
8 sep. 1823
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
21 dec. 1823
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Hans Hansen
1825-1829
Hans Hansen
F:
21 jun. 1825
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
25 jul. 1829
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Laurids Jørgensen Hansen
1827-
Laurids Jørgensen Hansen
F:
17 maj 1827
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Hans Jensen Pedersen
1793-1863
Hans Jensen Pedersen
F:
17 maj 1793
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
18 nov. 1863
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Else Marie Hansdatter
ca. 1788-1827
Else Marie Hansdatter
F:
ca. 1788
G:
26 nov. 1819
Ribe
D:
17 nov. 1827
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Else Marie Dorthea Hansen
1865-1869
Else Marie Dorthea Hansen
F:
12 jan. 1865
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
25 jan. 1869
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
John Pedersen Hansen
1867-1867
John Pedersen Hansen
F:
12 jun. 1867
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
18 nov. 1867
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
John Pedersen Hansen
1830-1867
John Pedersen Hansen
F:
30 mar. 1830
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
13 apr. 1867
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Maren Pedersdatter
1828-
Maren Pedersdatter
F:
16 okt. 1828
Vilslev
G:
9 jan. 1864
Else Marie Hansen
1832-1856
Else Marie Hansen
F:
1 maj 1832
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
11 apr. 1856
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Ane Marie Hansen
1834-
Ane Marie Hansen
F:
22 sep. 1834
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Mads Nielsen Møller
1842-
Mads Nielsen Møller
F:
10 dec. 1842
Arrild
G:
10 dec. 1869
Ribe Domkirke
Jens Hansen Krümmelbein Hansen
1837-1839
Jens Hansen Krümmelbein Hansen
F:
11 feb. 1837
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
11 feb. 1839
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Ester Marie Hansen
1839-1841
Ester Marie Hansen
F:
28 mar. 1839
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
23 mar. 1841
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Marie Dorthea Krümmelbein Hansen
1872-
Marie Dorthea Krümmelbein Hansen
F:
10 apr. 1872
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Jacob Clausen Møller Krümmelbein Hansen
1875-1937
Jacob Clausen Møller Krümmelbein Hansen
F:
17 apr. 1875
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
15 jul. 1937
Westbrook, Maine, USA
Anne Kathrine Thomsen
1878-1951
Anne Kathrine Thomsen
F:
1 maj 1878
G:
24 nov. 1897
D:
10 jun. 1951
Westbrook, Maine, USA
Dorthea Kathrine Hansen
1881-
Dorthea Kathrine Hansen
F:
9 mar. 1881
Ribe
Jens Hansen Krümmelbein Hansen
1841-1921
Jens Hansen Krümmelbein Hansen
F:
5 maj 1841
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
27 mar. 1921
Ribe
Hansine Jacobsen Møller
1845-1922
Hansine Jacobsen Møller
F:
24 nov. 1845
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
G:
29 nov. 1870
Ribe (Domsognet)
D:
12 apr. 1922
Ribe
Ester Marie Hansen
1843-1911
Ester Marie Hansen
F:
22 sep. 1843
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
25 apr. 1911
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Marie Dorothea Richsen
ca. 1801-1879
Marie Dorothea Richsen
F:
ca. 1801
G:
21 nov. 1829
Ribe Domkirke
D:
11 jun. 1879
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Peder Andersen (Bjerrum)
ca. 1758-1827
Peder Andersen (Bjerrum)
F:
ca. 1758
G:
24 apr. 1783
D:
22 sep. 1827
Kirsten Jensdatter
1778-
Kirsten Jensdatter
F:
4 dec. 1778
Cathrine Beyers Jensdatter
1781-
Cathrine Beyers Jensdatter
F:
26 jan. 1781
Anna Marie Rejsby
1785-1786
Anna Marie Rejsby
F:
20 apr. 1785
D:
1786
Lauritz Rejsby
1787-
Lauritz Rejsby
F:
4 feb. 1787
Anna Marie Rejsby
1793-
Anna Marie Rejsby
F:
29 jan. 1793
Anne Hansdatter
1753-
Anne Hansdatter
F:
1753
Jens Lauridsen
Jens Lauridsen
G:
20 jun. 1777
Mikkel Hansen
1755-1812
Mikkel Hansen
F:
1755
D:
11 dec. 1812
Anders Beyer Hansen
1757-1803
Anders Beyer Hansen
F:
1757
D:
1803
Hans Bundesen Simonsen
1819-1819
Hans Bundesen Simonsen
F:
28 feb. 1819
Seem s. (Varming)
D:
19 mar. 1819
Seem s. (Varming)
Anke Simonsen
1859-1942
Anke Simonsen
F:
8 jul. 1859
Seem s. (Varming)
D:
7 feb. 1942
Næsbjerg
Hans Jensen Godt
Hans Peder Pedersen
1859-1939
Hans Peder Pedersen
F:
27 apr. 1859
Gram s. (Enderupskov)
G:
19 dec. 1885
D:
9 maj 1939
Næsbjerg
Kirsten Simonsen
1861-1874
Kirsten Simonsen
F:
22 apr. 1861
Seem s. (Varming)
D:
15 apr. 1874
Seem s. (Varming)
Ane Maria Simonsen
1864-1910
Ane Maria Simonsen
F:
20 apr. 1864
Seem s. (Varming)
D:
19 nov. 1910
Seem s. (Varming)
Bodild Kathrine Simonsen
1866-1871
Bodild Kathrine Simonsen
F:
7 aug. 1866
Seem s. (Varming)
D:
20 aug. 1871
Seem s. (Varming)
Simine Simonsen
1869-1871
Simine Simonsen
F:
17 jan. 1869
Seem s. (Varming)
D:
21 jun. 1871
Seem s. (Varming)
Simine Simonsen
1871-1946
Simine Simonsen
F:
22 jul. 1871
Seem s. (Varming)
D:
13 jun. 1946
Seem s. (Varming)
Andreas Petersen Nørgaard
1869-1952
Andreas Petersen Nørgaard
F:
24 maj 1869
Seem s. (Nørgård)
G:
4 maj 1895
Seem
D:
10 nov. 1952
Seem s. (Varming)
Lars Mikkelsen Simonsen
1873-1874
Lars Mikkelsen Simonsen
F:
11 maj 1873
Seem s. (Varming)
D:
1 dec. 1874
Seem s. (Varming)
Lars Mikkelsen Simonsen
1874-1962
Lars Mikkelsen Simonsen
F:
2 nov. 1874
Seem s. (Varming)
D:
27 mar. 1962
Seem s. (Varming)
Anna Margrethe Møller
1896-1967
Anna Margrethe Møller
F:
6 jul. 1896
Varde
G:
5 feb. 1918
Seem
D:
10 jun. 1967
Seem s. (Varming)
Kirstine Simonsen
1876-1968
Kirstine Simonsen
F:
30 jan. 1876
Seem s. (Varming)
D:
27 maj 1968
Næsbjerg s. (Skonager)
Andreas Christensen
1869-1954
Andreas Christensen
F:
6 aug. 1869
Næsbjerg s. (Skonager)
G:
18 apr. 1900
Seem
D:
23 aug. 1954
Næsbjerg s. (Skonager)
Hans Bundesen Simonsen
1820-1898
Hans Bundesen Simonsen
F:
7 mar. 1820
Seem s. (Varming)
D:
27 okt. 1898
Seem s. (Varming)
Kathrine Mikkelsen
1837-1917
Kathrine Mikkelsen
F:
24 okt. 1837
Seem s. (Birkegård)
G:
31 okt. 1857
Seem
D:
24 nov. 1917
Seem s. (Varming)
Anna Maria Simonsdatter
1822-1838
Anna Maria Simonsdatter
F:
7 jul. 1822
Seem s. (Varming)
D:
13 maj 1838
Seem s. (Varming)
Kirsten Simonsdatter
1824-1861
Kirsten Simonsdatter
F:
24 nov. 1824
Seem s. (Varming)
D:
29 jul. 1861
Seem s. (Varming)
Simon Clausen
1859-1861
Simon Clausen
F:
5 nov. 1859
Seem s. (Varming)
D:
10 mar. 1861
Seem s. (Varming)
Simon Andreas Clausen
1863-
Simon Andreas Clausen
F:
21 apr. 1863
Bredsted (Sydslesvig)
Anke Margrethe Clausen
1865-1945
Anke Margrethe Clausen
F:
7 okt. 1865
Holstebro
D:
19 dec. 1945
Seem s. (Varming)
Peter Jensen Præst
1852-1933
Peter Jensen Præst
F:
26 jan. 1852
G:
11 sep. 1906
Føvling
D:
6 apr. 1933
Seem s. (Varming)
Frederik Kristian Clausen
1867-1893
Frederik Kristian Clausen
F:
4 dec. 1867
Holstebro
D:
11 feb. 1893
Karl Marius Clausen
1872-1901
Karl Marius Clausen
F:
3 feb. 1872
Holstebro
D:
13 maj 1901
Føvling s. (Åbølling)
Marie Pedersen Holst
1864-1950
Marie Pedersen Holst
F:
12 feb. 1864
Hjerting
G:
17 nov. 1899
Føvling
D:
10 jul. 1950
Føvling
Catrine Marie Simonsdatter
1827-1913
Catrine Marie Simonsdatter
F:
4 jul. 1827
Seem s. (Varming)
D:
6 maj 1913
Seem s. (Varming)
Peder Andersen Clausen
1827-1877
Peder Andersen Clausen
F:
1 jan. 1827
Farup s. (Kærbøl)
G:
19 sep. 1861
Seem
D:
10 mar. 1877
Holstebro
Maren Anke Simonsen
1857-1858
Maren Anke Simonsen
F:
31 jul. 1857
Haderslev
D:
16 apr. 1858
Haderslev
Hans Christian Simonsen
1830-1858
Hans Christian Simonsen
F:
28 jan. 1830
Seem s. (Varming)
D:
26 feb. 1858
Haderslev
Sophie Frederikke Leuth
1837-1908
Sophie Frederikke Leuth
F:
11 jan. 1837
Haderslev
G:
6 aug. 1856
D:
29 okt. 1908
København
Annekatrine Simonsdatter Bjerrum
1832-1834
Annekatrine Simonsdatter Bjerrum
F:
7 jul. 1832
Seem s. (Varming)
D:
7 jan. 1834
Seem s. (Varming)
Simon Hansen (Bjerrum)
1791-1833
Simon Hansen (Bjerrum)
F:
1791
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
2 jun. 1833
Seem s. (Varming)
Anke Hansdatter Bundesen
1792-1868
Anke Hansdatter Bundesen
F:
23 maj 1792
Seem s. (Varming)
G:
4 apr. 1818
Seem
D:
9 maj 1868
Seem s. (Varming)
Edel Abelone Knudsen
1866-1952
Edel Abelone Knudsen
F:
18 jul. 1866
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
20 okt. 1952
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Hans Peter Grønnebæk
1857-1943
Hans Peter Grønnebæk
F:
11 sep. 1857
Ribe
G:
14 aug. 1891
Ribe (Domkirkens landsogn)
D:
7 jun. 1943
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Jeppe Knudsen
1868-1869
Jeppe Knudsen
F:
26 sep. 1868
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
D:
29 jan. 1869
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Jeppe Knudsen
1871-
Jeppe Knudsen
F:
10 jan. 1871
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Petra Østergaard
1879-
Petra Østergaard
F:
13 jul. 1879
Ane Marie Hansen
1844-1914
Ane Marie Hansen
F:
3 sep. 1844
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
3 mar. 1914
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Peter Knudsen
1843-1925
Peter Knudsen
F:
9 feb. 1843
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
G:
26 okt. 1865
Ribe
D:
25 maj 1925
Ribe Domsogn (Ø. Vedsted)
Hans Bjerrum Hansen
1879-1950
Hans Bjerrum Hansen
F:
2 sep. 1879
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
26 sep. 1950
Virum
Emilie Sørensen
1886-1973
Emilie Sørensen
F:
14 mar. 1886
Skivum
G:
12 okt. 1908
Madras (Indien)
D:
12 feb. 1973
Frederiksberg
Knud Peter Bjerrum Hansen
1881-1967
Knud Peter Bjerrum Hansen
F:
25 jan. 1881
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
2 apr. 1967
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Mette Cathrine Hansen Puggaard
1875-1908
Mette Cathrine Hansen Puggaard
F:
5 jan. 1875
Ribe
G:
17 okt. 1902
Ribe (Domkirkens landsogn)
D:
9 maj 1908
Ribe (Amtssygehuset)
Martin Peter Bjerrum Hansen
1882-1961
Martin Peter Bjerrum Hansen
F:
18 nov. 1882
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
14 jun. 1961
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Marie Louise Frederikke Petersen
1882-1922
Marie Louise Frederikke Petersen
F:
19 jan. 1882
Ribe
G:
14 sep. 1907
D:
15 dec. 1922
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Abelone Bjerrum Hansen
1885-1976
Abelone Bjerrum Hansen
F:
21 mar. 1885
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
17 feb. 1976
Gredsted
Anton Hansen Puggaard
1882-1941
Anton Hansen Puggaard
F:
20 mar. 1882
Ribe
G:
11 nov. 1905
Ribe (Domkirkens landsogn)
D:
14 okt. 1941
Gredsted
Johannes Bjerrum Hansen
1887-1891
Johannes Bjerrum Hansen
F:
7 aug. 1887
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
17 jun. 1891
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Aage Volmer Bjerrum Hansen
1889-1891
Aage Volmer Bjerrum Hansen
F:
27 okt. 1889
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
12 jun. 1891
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Søren Hansen
1845-1890
Søren Hansen
F:
31 okt. 1845
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
7 mar. 1890
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Jensine Marie Pedersen
1854-1897
Jensine Marie Pedersen
F:
1 jul. 1854
Jernved
G:
7 nov. 1878
Ribe (Domkirkens landsogn)
D:
12 okt. 1897
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Hans Bjerrum Hansen
1792-1846
Hans Bjerrum Hansen
F:
1792
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
31 maj 1846
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Abelone Weiss
1812-1886
Abelone Weiss
F:
7 jan. 1812
Ribe
G:
20 okt. 1843
Ribe (Domk.)
D:
1 maj 1886
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Severine Marie Andrea Andersdatter
1823-1842
Severine Marie Andrea Andersdatter
F:
29 aug. 1823
Lintrup s. (Kastbjerg)
D:
9 aug. 1842
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Anders Bjerrum Hansen
1795-1823
Anders Bjerrum Hansen
F:
1795
D:
18 aug. 1823
Kastbjerg
Maren Villadsdatter
1792-1824
Maren Villadsdatter
F:
1792
Jedsted
G:
21 maj 1823
Lintrup
D:
22 mar. 1824
Lintrup s. (Kastbjerg)
Carl Christian Bjerrum
1797-1818
Carl Christian Bjerrum
F:
1797
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
28 dec. 1818
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Hans Hansen
1847-1905
Hans Hansen
F:
21 okt. 1847
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
27 feb. 1905
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Karen Marie Petersen
1848-1920
Karen Marie Petersen
F:
11 sep. 1848
Hillerup
G:
10 okt. 1878
D:
13 maj 1920
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Signe Abelone Maria Hansen Bjerrum
1873-1942
Signe Abelone Maria Hansen Bjerrum
F:
18 feb. 1873
Ribe
D:
7 sep. 1942
Esbjerg (Vor Frue, Skt. Josephs Hospital)
Lars Peder Larsen
1873-1952
Lars Peder Larsen
F:
31 dec. 1873
G:
1902
D:
1952
Mary Olga Bjerrum
1874-1957
Mary Olga Bjerrum
F:
10 dec. 1874
Varde
D:
24 dec. 1957
Bramminge
N. Anthon Jørgensen
1873-
N. Anthon Jørgensen
F:
1873
Helga Bjerrum
1876-1944
Helga Bjerrum
F:
2 sep. 1876
Varde
D:
6 jun. 1944
Sønderho
Magnus Christian Andresen
1873-1944
Magnus Christian Andresen
F:
4 feb. 1873
V. Nykirke s. (Ravnsø)
G:
4 dec. 1900
D:
6 jun. 1944
Sønderho
Martha Petra Bjerrum
1878-1930
Martha Petra Bjerrum
F:
21 nov. 1878
Varde
D:
27 nov. 1930
Randers (sygehuset)
Niels Nielsen
Hans Martin Peter Bjerrum
1880-1967
Hans Martin Peter Bjerrum
F:
25 okt. 1880
Varde
D:
17 feb. 1967
Californien
Hans Sønke Bjerrum
1882-1958
Hans Sønke Bjerrum
F:
6 okt. 1882
Varde
D:
1958
Oakland, Californien
Valborg
-1924
Valborg
G:
1911
D:
1924
Andreas Christian Bjerrum
1884-1978
Andreas Christian Bjerrum
F:
27 nov. 1884
Varde
D:
26 jan. 1978
Frederikshavn
Anka Marija Mayer
1884-1969
Anka Marija Mayer
F:
4 jul. 1884
Kroatien
G:
28 dec. 1909
D:
30 jun. 1969
Christian Bjerrum
1887-
Christian Bjerrum
F:
17 aug. 1887
Ølgod
Karen Bernhardine Bjerrum
1889-1889
Karen Bernhardine Bjerrum
F:
29 apr. 1889
Ølgod
D:
22 maj 1889
Ølgod
Marie Bjerrum
1891-1998
Marie Bjerrum
F:
20 okt. 1891
Ølgod
D:
20 mar. 1998
Frederikshavn
Johannes Overlund
1888-1966
Johannes Overlund
F:
7 okt. 1888
G:
29 dec. 1918
D:
12 aug. 1966
Hans Christian Bjerrum Hansen
1848-1929
Hans Christian Bjerrum Hansen
F:
21 dec. 1848
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
6 jun. 1929
Frederikshavn
Anna Marie Sophie Petersen
1849-1924
Anna Marie Sophie Petersen
F:
17 apr. 1849
Aabenraa
G:
23 maj 1872
Ribe
D:
10 apr. 1924
Esbjerg
Anders Hansen
1851-1881
Anders Hansen
F:
9 maj 1851
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
20 maj 1881
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Martin Peter Bjerrum
1799-1852
Martin Peter Bjerrum
F:
1799
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
28 okt. 1852
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Abelone Weiss
1812-1886
Abelone Weiss
F:
7 jan. 1812
Ribe
G:
31 mar. 1847
Ribe (Domk.)
D:
1 maj 1886
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Hans Christian Bjerrum
1802-1830
Hans Christian Bjerrum
F:
1802
D:
17 maj 1830
Dødfødt søn
1826-1826
Dødfødt søn
F:
13 jan. 1826
Jedsted
D:
13 jan. 1826
Jedsted
Karen Frandsdatter
1827-
Karen Frandsdatter
F:
29 jan. 1827
Jedsted
Hans Christian Frandsen Møller
1829-
Hans Christian Frandsen Møller
F:
15 jun. 1829
Jedsted
Villads Frandsen Møller
1832-
Villads Frandsen Møller
F:
26 jun. 1832
Lintrup s. (Kastbjerg)
Marie Cathrine Bjerrum
1806-1852
Marie Cathrine Bjerrum
F:
25 jan. 1806
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
1 sep. 1852
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Frands Villadsen (Møller)
1797-1866
Frands Villadsen (Møller)
F:
1797
G:
15 okt. 1825
Ribe
D:
10 nov. 1866
Jedsted
Cathrine Marie Bjerrum
1808-1820
Cathrine Marie Bjerrum
F:
13 maj 1808
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
19 apr. 1820
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Jens Bjerrum
1810-1810
Jens Bjerrum
F:
28 feb. 1810
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
1810
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Hans Christian Hansen
1762-1823
Hans Christian Hansen
F:
1762
Spandet s. (Fjersted)
D:
26 maj 1823
Sdr. Olling
Anne Marie Andersdatter
1771-1811
Anne Marie Andersdatter
F:
1771
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
G:
23 apr. 1790
Ribe Domkirke
D:
1811
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
9 mar. 1815
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
D:
9 mar. 1815
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Lene Sørensdatter
1772-1823
Lene Sørensdatter
F:
1772
Øster Vedsted
G:
16 nov. 1814
Ribe Domkirke
D:
6 apr. 1823
Ribe Domsogn (Inder Bjerrum)
Cathrine Beyer
1721-1805
Cathrine Beyer
F:
1721
D:
10 mar. 1805
Hans Adsersen
1707-1775
Hans Adsersen
F:
1707
G:
15 maj 1743
D:
30 nov. 1775
Herlig Sørensdatter Beyer
ca. 1680-1744
Herlig Sørensdatter Beyer
F:
ca. 1680
D:
1744
Mikkel Hansen
ca. 1672-1731
Mikkel Hansen
F:
ca. 1672
D:
1731
Cathrine Madsdatter
ca. 1650-1709
Cathrine Madsdatter
F:
ca. 1650
Ballum s. (Kringelum)
D:
16 jun. 1709
Søren Pedersen Beyer
ca. 1640-1714
Søren Pedersen Beyer
F:
ca. 1640
D:
24 jan. 1714