|
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
|
|
|
1725 - 1805 (80 år)
Generation: 1
Generation: 2
Generation: 3
9. | Peder Thomsen (2.Birthe2, 1.Ane1) blev født i 1768 i Uldum; blev døbt den 14 feb. 1768 i Uldum; døde i 1768 i Uldum; blev begravet den 2 mar. 1768 i Uldum. |
11. | Jørgen Thomsen (2.Birthe2, 1.Ane1) blev født i 1771 i Uldum; blev døbt den 3 feb. 1771 i Uldum; døde i 1771 i Uldum; blev begravet den 13 feb. 1771 i Uldum. |
27. | Niels Jensen (4.Jens2, 1.Ane1) blev født i 1785 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 29 maj 1785 i Tamdrup; døde i 1786 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 29 jan. 1786 i Tamdrup. |
28. | Niels Jensen (4.Jens2, 1.Ane1) blev født i 1787 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 23 sep. 1787 i Tamdrup; døde i 1794 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 5 apr. 1794 i Tamdrup. |
32. | Niels Jensen (4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 18 jul. 1798 i Tamdrup s. (Enner); døde i 1798 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 27 jul. 1797 i Tamdrup. |
33. | Karen Jensdatter (4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 19 nov. 1799 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1808 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 6 sep. 1808 i Tamdrup. |
34. | Dødfødt søn (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1776 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1776 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 28 apr. 1776 i Tamdrup. |
35. | Jørgen Jensen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1778 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1778 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 25 jan. 1778 i Tamdrup. |
36. | Rasmus Jensen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1779 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1779 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 24 maj 1779 i Tamdrup. |
37. | Rasmus Jensen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1780 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 21 jun. 1780 i Tamdrup; døde i 1787 i Underup; blev begravet den 4 mar. 1787 i Underup. |
38. | Jørgen Jensen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1783 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 16 mar. 1783 i Tamdrup. |
39. | Jørgen Pedersen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1783 i Underup; døde i 1785 i Underup; blev begravet den 17 apr. 1783 i Underup. |
41. | Maren Pedersdatter (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1787 i Underup; blev døbt den 22 jul. 1787 i Underup; døde den 20 nov. 1802 i Underup. |
44. | Anders Pedersen (5.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1793 i Underup; blev døbt den 29 sep. 1793 i Underup; døde den 16 feb. 1799 i Underup. |
47. | Jens Jørgen Andersen (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1778 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 23 aug. 1778 i Tamdrup; døde den 9 apr. 1814 i Tamdrup s. (Vinten). |
49. | Anne Marie Laursdatter (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1782 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 14 sep. 1782 i Tamdrup; døde i 1786 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 12 jul. 1786 i Tamdrup. |
50. | Hans Laursen (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1785 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 24 apr. 1785 i Tamdrup. |
51. | Anna Kirstine Laursdatter (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1787 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 15 jul. 1787 i Tamdrup; døde i 1788 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 1 maj 1788 i Tamdrup. |
52. | Anna Kirstine Laursdatter (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1789 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 6 sep. 1789 i Tamdrup; døde i 1794 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 27 mar. 1794 i Tamdrup. |
53. | Anna Laursdatter (6.Marie2, 1.Ane1) blev født i 1791 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 1 jan. 1792 i Tamdrup; døde i 1794 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 26 jan. 1794 i Tamdrup. |
54. | Anna Laursdatter (6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 16 apr. 1794 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1801 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 11 feb. 1801 i Tamdrup. |
61. | Dødfødt søn (7.Maren2, 1.Ane1) blev født i dec. 1786 i Tamdrup s. (Lund); døde i dec. 1786 i Tamdrup s. (Lund). |
65. | Udøbt datter (7.Maren2, 1.Ane1) blev født i primo 1796 i Tamdrup s. (Lund); døde i 1796 i Tamdrup s. (Lund); blev begravet den 24 jan. 1796 i Tamdrup. |
66. | Udøbt datter (7.Maren2, 1.Ane1) blev født den 1 feb. 1797 i Tamdrup s. (Lund); døde i 1797 i Tamdrup s. (Lund); blev begravet den 10 mar. 1797 i Tamdrup. |
68. | Terkild Jensen (7.Maren2, 1.Ane1) blev født den 28 feb. 1801 i Tamdrup s. (Lund); døde i 1801 i Tamdrup s. (Lund); blev begravet den 13 mar. 1801 i Tamdrup. |
69. | Terkild Jensen (7.Maren2, 1.Ane1) blev født den 10 mar. 1802 i Tamdrup s. (Lund); døde i 1802 i Tamdrup s. (Lund); blev begravet den 10 apr. 1802 i Tamdrup. |
Generation: 4
71. | Maren Hansdatter (8.Sidsel3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født i 1791 i Hvirring s. (Rask Skovhus); blev døbt den 29 maj 1791 i Hvirring; døde den 9 jul. 1820 i Hornborg. Maren blev gift med Rasmus Jensen den 11 maj 1816 i Hornborg. Rasmus blev født cirka 1781; døde den 13 maj 1824 i Hvirring. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 213. Jens Rasmussen blev født den 20 sep. 1919 i Hvirring s. (Rask Skovhus).
|
|
80. | Thoer Thomsen (14.Thomas3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 2 jul. 1815 i Hvirring s. (Honum); døde den 27 mar. 1816 i Hvirring s. (Honum). |
86. | Mogens Thomsen (14.Thomas3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 30 dec. 1833 i Uldum s. (Hesselballe); døde den 5 jan. 1834 i Uldum s. (Hesselballe). |
105. | Dødfødt datter (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 23 dec. 1823 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 23 dec. 1823 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
106. | Peder Jørgen Jensen (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 2 mar. 1825 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 21 mar. 1825 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
108. | Dødfødt datter (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 25 feb. 1829 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 25 feb. 1829 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
109. | Dødfødt søn (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 28 feb. 1830 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 28 feb. 1830 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
110. | Dødfødt søn (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 28 feb. 1830 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 28 feb. 1830 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
111. | Peder Jørgen Jensen (16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 20 nov. 1831 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 21 apr. 1832 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
116. | Anders Madsen (22.Mette3, 3.Morten2, 1.Ane1) blev født den 15 feb. 1823 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 20 jan. 1832 i Tamdrup s. (Vinten). |
119. | Anders Jacobsen (22.Mette3, 3.Morten2, 1.Ane1) blev født den 24 sep. 1834 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 20 feb. 1854 i Tamdrup s. (Vinten). |
124. | Elise Cathrine Jørgensdatter (25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 3 nov. 1809 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 3 nov. 1809 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 1 jan. 1819 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 6 jan. 1819 i Tamdrup. |
125. | Else Marie Jørgensdatter (25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 24 jan. 1812 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 24 jan. 1812 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 28 jan. 1812 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 7 feb. 1812 i Tamdrup. |
129. | Morten Jørgensen (25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 22 feb. 1819 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 16 okt. 1819 i Tamdrup s. (Vinten). |
130. | Morten Jørgensen (25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 10 aug. 1821 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 20 jun. 1822 i Tamdrup s. (Vinten). |
131. | Søren Pedersen (26.Elisa3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 5 dec. 1802 i Tamdrup s. (Vinten); døde i 1803 i Tamdrup s. (Vinten); blev begravet den 3 okt. 1803 i Tamdrup. |
133. | Peder Rasmussen (29.Rasmus3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 6 mar. 1813 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 12 jun. 1821 i Tamdrup s. (Vinten). |
134. | Jens Rasmussen (29.Rasmus3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 23 sep. 1815 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 15 feb. 1816 i Tamdrup s. (Vinten). |
160. | Peder Frandsen (46.Jensine3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 10 okt. 1824 i Underup s. (Underup Mark); døde den 31 dec. 1846 i Underup s. (Underup Mark). |
164. | Jørgen Frandsen (46.Jensine3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 29 maj 1831 i Underup s. (Underup Mark); døde den 19 jan. 1835 i Underup s. (Underup Mark). |
176. | Jens Jensen (56.Anna3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 19 jan. 1821 i Lundum; døde den 17 apr. 1846 i Tamdrup s. (Vinten Skov). |
177. | Ane Jensdatter (56.Anna3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 22 maj 1825 i Tamdrup s. (Vinten Skov); døde den 16 jun. 1834 i Tamdrup s. (Vinten Skov). |
178. | Laurs Jensen (56.Anna3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 4 sep. 1827 i Tamdrup s. (Vinten Skov); døde den 18 mar. 1844 i Tamdrup s. (Vinten Skov). |
180. | Anders Jensen (56.Anna3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 21 feb. 1834 i Tamdrup s. (Vinten Skov); døde den 24 dec. 1834 i Tamdrup s. (Vinten Skov). |
181. | Jens Andersen (58.Karen3, 7.Maren2, 1.Ane1) blev født i 1806 i Tamdrup s. (Lund); blev døbt den 5 okt. 1806 i Tamdrup; døde i fmtl. 1806/07 i Tamdrup s. (Lund). |
182. | Jens Andersen (58.Karen3, 7.Maren2, 1.Ane1) blev født i 1807 i Tamdrup s. (Lund); blev døbt den 2 okt. 1807 i Tamdrup; døde den 19 okt. 1809 i Tamdrup s. (Lund). |
186. | Morten Andersen (58.Karen3, 7.Maren2, 1.Ane1) blev født den 18 feb. 1816 i Tamdrup s. (Lund); døde den 23 feb. 1816 i Tamdrup s. (Lund). |
Generation: 5
275. | Dødfødt søn (90.Morten4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 23 maj 1847 i Vindelev s. (Fløjstrup); døde den 23 maj 1847 i Vindelev s. (Fløjstrup). |
276. | Dødfødt søn (90.Morten4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 16 sep. 1848 i Vindelev s. (Fløjstrup); døde den 16 sep. 1848 i Vindelev s. (Fløjstrup). |
326. | Jens Mortensen (98.Morten4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 3 okt. 1848 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 3 jan. 1859 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
333. | Udøbt datter (99.Knud4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 3 feb. 1846 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 4 mar. 1846 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
339. | Dødfødt søn (104.Birthe4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 27 jun. 1855 i Uldum s. (Hesselballe Mark); døde den 27 jun. 1855 i Uldum s. (Hesselballe Mark). |
344. | Ole Jensen (107.Johanne4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 26 jun. 1861 i Sindbjerg s. (Ørum Mark); døde den 30 maj 1862 i Sindbjerg s. (Ørum Mark). |
345. | Ole Jensen (107.Johanne4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 2 sep. 1862 i Sindbjerg s. (Ørum Mark); døde den 9 nov. 1885 i Sindbjerg s. (Ørum Mark). |
357. | Udøbt datter (115.Mette4, 22.Mette3, 3.Morten2, 1.Ane1) blev født den 20 mar. 1852 i Tamdrup s. (Vinten Mark); døde den 21 mar. 1852 i Tamdrup s. (Vinten Mark). |
366. | Peder Jensen (121.Jens4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 23 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev døbt den 25 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); døde den 30 apr. 1831 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 8 maj 1831 i Tamdrup. |
371. | Jørgen Jensen (121.Jens4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); blev døbt den 24 feb. 1845 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 2 mar. 1845 i Tamdrup s. (Enner); blev begravet den 9 mar. 1845 i Tamdrup. |
373. | Jørgen Sørensen (122.Søren4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 8 jul. 1838 i Østbirk s. (Trampenbjerg); døde den 16 sep. 1863 i Østbirk s. (Trampenbjerg). |
374. | Iver Sørensen (122.Søren4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 4 sep. 1843 i Østbirk s. (Trampenbjerg); døde den 19 feb. 1869 i Østbirk s. (Trampenbjerg). |
376. | Dødfødt søn (122.Søren4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 7 jun. 1848 i Østbirk s. (Trampenbjerg); døde den 7 jun. 1848 i Østbirk s. (Trampenbjerg). |
381. | Rasmus Jensen (126.Else4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 8 jan. 1841 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 16 jul. 1848 i Tamdrup s. (Vinten). |
382. | Ane Jensen (126.Else4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 13 dec. 1842 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 25 feb. 1847 i Tamdrup s. (Vinten). |
384. | Jørgen Jensen (126.Else4, 25.Jørgen3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 15 jun. 1847 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 12 nov. 1847 i Tamdrup s. (Vinten). |
388. | Rasmus Jensen (135.Jens4, 29.Rasmus3, 4.Jens2, 1.Ane1) blev født den 20 jul. 1850 i Tamdrup s. (Vinten); døde den 9 nov. 1872 i Tamdrup s. (Vinten). |
480. | Dødfødt søn (169.Laurs4, 48.Anders3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 20 maj 1869 i Tamdrup s. (Enner); døde den 20 maj 1869 i Tamdrup s. (Enner). |
498. | Dødfødt datter (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 16 jun. 1871 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 16 jun. 1871 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
499. | Dødfødt datter (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 8 sep. 1872 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 8 sep. 1872 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
500. | Dødfødt søn (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 27 aug. 1873 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 27 aug. 1873 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
501. | Dødfødt datter (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 8 okt. 1874 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 8 okt. 1874 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
503. | Dødfødt søn (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 24 dec. 1877 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 24 dec. 1877 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
505. | Dødfødt datter (174.Mads4, 55.Mette3, 6.Marie2, 1.Ane1) blev født den 10 okt. 1880 i Bjerre s. (Nørre Bjerre); døde den 10 okt. 1880 i Bjerre s. (Nørre Bjerre). |
Generation: 6
578. | Peter Dahl Jensen (269.Christian5, 89.Jens4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 8 nov. 1892 i Åle s. (Åle Østermark (Bjerregård)); døde den 10 dec. 1918 i Marinelazarettet, København; blev begravet den 16 dec. 1918 i Åle. |
580. | Dødfødt søn (269.Christian5, 89.Jens4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 25 maj 1898 i Åle s. (Åle Østermark (Bjerregård)); døde den 25 maj 1898 i Åle s. (Åle Østermark (Bjerregård)). |
587. | Jens Thulesen (271.Karen5, 89.Jens4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 9 jan. 1883 i Åle s. (Åle Østermark); blev døbt den 4 mar. 1883 i Hvirring; døde den 22 maj 1885 i Åle s. (Åle Østermark). |
591. | Kristian Juul (272.Mette5, 89.Jens4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 10 jun. 1892 i Åle s. (Nybjerg); blev døbt den 31 jul. 1892 i Hvirring; døde den 23 jun. 1972 i Ring s. (Brædstrup sygehus). |
594. | Dødfødt datter (282.Else5, 91.Jesper4, 15.Karen3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 29 jun. 1869 i Øster Snede s. (Øster Snede Mark); døde den 29 jun. 1869 i Øster Snede s. (Øster Snede Mark). |
659. | Dødfødt søn (334.Jensine5, 99.Knud4, 16.Jens3, 2.Birthe2, 1.Ane1) blev født den 20 apr. 1892 i Grædstrup s. (Rodvigsballe Mølle); døde den 20 apr. 1892 i Grædstrup s. (Rodvigsballe Mølle). |
742. | Udøbt søn (414.Anna5, 148.Mette4, 45.Anne3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 20 dec. 1879 i Østbirk s. (Østbirk Mark); døde den 22 dec. 1879 i Østbirk s. (Østbirk Mark). |
747. | Dødfødt søn (414.Anna5, 148.Mette4, 45.Anne3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 27 maj 1889 i Østbirk s. (Østbirk Mark); døde den 27 maj 1889 i Østbirk s. (Østbirk Mark). |
853. | Jørgen Peter Frandsen (469.Odin5, 168.Jørgen4, 46.Jensine3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 18 feb. 1903 i Østbirk s. (Vestbirk Mark); døde den 15 dec. 1906 i Ølsted s. (Ølsted Skovhave); blev begravet den 20 dec. 1906 i Østbirk. |
862. | Gudrun Bjerre (470.Annina5, 168.Jørgen4, 46.Jensine3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 9 aug. 1916 i Nørre Nissum s. (Øster Kamstrup); døde den 16 jan. 1930 i Lemvig (Amtssygehuset); blev begravet den 20 jan. 1930 i Nørre Nissum. |
908. | Dødfødt søn (519.Michael5, 195.Maren4, 64.Mikkel3, 7.Maren2, 1.Ane1) blev født den 5 aug. 1898 i Store Dalby s. (Store Dalby Mark); døde den 5 aug. 1898 i Store Dalby s. (Store Dalby Mark). |
Generation: 7
1118. | Jørgen Peter Frandsen (726.Odin6, 403.Kirsten5, 145.Marie4, 45.Anne3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 18 feb. 1903 i Østbirk s. (Vestbirk Mark); døde den 15 dec. 1906 i Ølsted s. (Ølsted Skovhave); blev begravet den 20 dec. 1906 i Østbirk. |
1127. | Gudrun Bjerre (727.Annina6, 403.Kirsten5, 145.Marie4, 45.Anne3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 9 aug. 1916 i Nørre Nissum s. (Øster Kamstrup); døde den 16 jan. 1930 i Lemvig (Amtssygehuset); blev begravet den 20 jan. 1930 i Nørre Nissum. |
1130. | Børge Jensen (756.Dagmar6, 417.Mette5, 149.Hansine4, 45.Anne3, 5.Marie2, 1.Ane1) blev født den 20 jan. 1919 i Underup; døde den 13 jun. 1934 i Ring s. (Brædstrup sygehus); blev begravet den 18 jun. 1934 i Underup. |
|
|
|