Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Cathrine Hieresdatter Juel
- 1734
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jacob Tommerup
1695-
Jacob Tommerup
F:
1695
Tommerup
Dødfødt søn
1717-1717
Dødfødt søn
F:
dec. 1717
Tommerup
D:
dec. 1717
Tommerup
Anna Medea Tommerup
1696-1717
Anna Medea Tommerup
F:
1696
Tommerup
D:
12 dec. 1717
Tommerup
Jens Rasmussen Balslev
1690-1761
Jens Rasmussen Balslev
F:
3 okt. 1690
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
5 dec. 1714
Tommerup s. (Bågegård)
D:
8 aug. 1761
Tommerup
Hiere Tommerup
1697-1698
Hiere Tommerup
F:
1697
Tommerup
D:
1698
Tommerup
Jørgen Tommerup
1699-1701
Jørgen Tommerup
F:
1699
Tommerup
D:
1701
Tommerup
Sophie Amalie Holm
Jens Banzon Hansen Hee
1747-1792
Jens Banzon Hansen Hee
F:
1747
Vigerslev s. (Ruehede)
D:
11 maj 1792
Sophie Rasch Holm
ca. 1763-1809
Sophie Rasch Holm
F:
ca. 1763
D:
1809
Andreas Borch
1757-1811
Andreas Borch
F:
1757
G:
17 okt. 1787
D:
6 maj 1811
Tommerup
Nicoline Holm
Bertel Nielsen Holm
1729-1797
Bertel Nielsen Holm
F:
23 aug. 1729
Lyø?
D:
1797
Hans Landorph Holm
1773-1812
Hans Landorph Holm
F:
7 okt. 1773
Korup
D:
27 jun. 1812
Øland (Hjørring amt)
Anna Magdalene Berg
1764-
Anna Magdalene Berg
F:
1764
G:
16 okt. 1805
København
Knud Tommerup Wulfsen Holm
1731-1784
Knud Tommerup Wulfsen Holm
F:
4 mar. 1731
Korup (fmtl.)
D:
7 jan. 1784
Korup
Charlotte Amalie Hansdatter Landorph
1742-1793
Charlotte Amalie Hansdatter Landorph
F:
1742
G:
11 jan. 1760
Korup
D:
28 dec. 1793
Korup
Sophie Amalie Tommerup
1701-1739
Sophie Amalie Tommerup
F:
1701
Tommerup
D:
27 aug. 1739
Korup
Wulf Godske Christensen Holm
1696-1772
Wulf Godske Christensen Holm
F:
29 jun. 1696
Vigerslev (fmtl.)
G:
11 aug. 1724
D:
28 sep. 1772
Claus Tommerup Henriksen
1735-1737
Claus Tommerup Henriksen
F:
1735
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1737
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Dødfødt datter
1736-1736
Dødfødt datter
F:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Niels Hviid
1755-1813
Niels Hviid
F:
25 jan. 1755
Ore s. (Oregård)
D:
28 aug. 1813
Aarhus (Vor Frue s.)
Charlotte Amalie Petersen
1767-1791
Charlotte Amalie Petersen
F:
1767
Aarhus
G:
15 dec. 1784
Aarhus (Vor Frue k,)
D:
15 nov. 1791
Aarhus (Vor Frue s.)
Elisabeth Christiane Frisenberg
1764-1839
Elisabeth Christiane Frisenberg
F:
12 apr. 1764
Sal
G:
1 maj 1793
Aarhus (Vor Frue k,)
D:
9 dec. 1839
Aarhus (Domsognet)
Maria Elisabeth Hviid
1756-
Maria Elisabeth Hviid
F:
1756
Ore s. (Oregård)
Dødfødt søn
1793-1793
Dødfødt søn
F:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
D:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
Sybille Schou
1793-
Sybille Schou
F:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
Marie Schou
ca. 1795-1801
Marie Schou
F:
ca. 1795
D:
tidl. 1801
Anna Christina Schou
1797-
Anna Christina Schou
F:
9 okt. 1797
Nyborg
Sophia Amalia Hviid
ca. 1757-1800
Sophia Amalia Hviid
F:
ca. 1757
Ore s. (Oregård)
D:
6 apr. 1800
Nyborg
Hans Frederik Schou
ca. 1754-1820
Hans Frederik Schou
F:
ca. 1754
G:
10 aug. 1792
Hårslev
D:
10 sep. 1820
Kerteminde
Jens Arreboe Hviid
1760-1847
Jens Arreboe Hviid
F:
1 nov. 1760
Ore s. (Oregård)
D:
16 okt. 1847
Ørsted
Abelone Sommer
1743-1830
Abelone Sommer
F:
1743
Gosmer (fmtl.)
G:
31 okt. 1788
Ørsted s. (Frederikslund)
D:
2 apr. 1830
Ørsted
Julie Friderica Constantia Mørch
1826-
Julie Friderica Constantia Mørch
F:
8 apr. 1826
Revninge s. (Lundsgård)
Frederik Vilhelm Mørch
1827-
Frederik Vilhelm Mørch
F:
19 jul. 1827
Mou s. (Egense Kloster)
Christian Jørgen Frederik Mørch
1862-
Christian Jørgen Frederik Mørch
F:
6 okt. 1862
Dronninglund
Fritz Vilhelm Mørch
1864-
Fritz Vilhelm Mørch
F:
16 jan. 1864
Dronninglund
Axel Julius Mørch
1865-
Axel Julius Mørch
F:
23 okt. 1865
Dronninglund
Emilie Charlotte Mørch
1867-
Emilie Charlotte Mørch
F:
11 mar. 1867
Dronninglund
Holger Oscar Mørch
1869-
Holger Oscar Mørch
F:
22 feb. 1869
Dronninglund
Valdemar Orla Mørch
1872-
Valdemar Orla Mørch
F:
8 dec. 1872
Dronninglund
Emil Georg Mørch
1876-
Emil Georg Mørch
F:
13 apr. 1876
Dronninglund
Julie Frederikke Konstance Mørch
1881-
Julie Frederikke Konstance Mørch
F:
24 dec. 1881
Dronninglund
Emil Georg Apollinaris Mørch
1829-1913
Emil Georg Apollinaris Mørch
F:
23 jul. 1829
Mou s. (Egense Kloster)
D:
31 okt. 1913
Dronninglund
Jensine Wilhelmine Actonia Sparrevohn
1837-1905
Jensine Wilhelmine Actonia Sparrevohn
F:
28 feb. 1837
Hallund
G:
1862
D:
13 dec. 1905
Dronninglund
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
18 mar. 1861
D:
18 mar. 1861
Christian Holger Hald
1862-1867
Christian Holger Hald
F:
8 feb. 1862
D:
23 apr. 1867
Ajstrup s. (Milebakken)
Hugo Emil Georg Hald
1863-
Hugo Emil Georg Hald
F:
4 okt. 1863
Ajstrup s. (Milebakken)
Thorvald Oscar Hald
1864-
Thorvald Oscar Hald
F:
13 dec. 1864
Ajstrup s. (Milebakken)
Dagmar Lovise Constance Hald
1866-
Dagmar Lovise Constance Hald
F:
8 maj 1866
Ajstrup s. (Milebakken)
Karen Vilhelmine Hansine Mørch
1833-1867
Karen Vilhelmine Hansine Mørch
F:
18 nov. 1833
Mou s. (Egense Kloster)
D:
23 apr. 1867
Ajstrup s. (Milebakken)
Peter Christian Frederik Hald
1830-1900
Peter Christian Frederik Hald
F:
25 sep. 1830
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
1 jul. 1859
D:
2 aug. 1900
Aalborg
Constantia (Constance) Schou
1790-1840
Constantia (Constance) Schou
F:
1790
Vindinge s. (Holckenhavn)
D:
19 jul. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Christian Christiansen Mørch
1778-1840
Christian Christiansen Mørch
F:
1778
D:
24 jun. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Mads Schou
1791-
Mads Schou
F:
1791
Vindinge s. (Holckenhavn)
Sibylla Hviid
1762-1792
Sibylla Hviid
F:
1762
Ore s. (Oregård)
D:
7 jan. 1792
Vindinge
Hans Frederik Schou
ca. 1754-1820
Hans Frederik Schou
F:
ca. 1754
G:
15 aug. 1789
Hårslev
D:
10 sep. 1820
Kerteminde
Constance Henriksen
1736-1817
Constance Henriksen
F:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
22 apr. 1817
Mads Hviid Jensen Arreboe
ca. 1721-1795
Mads Hviid Jensen Arreboe
F:
ca. 1721
D:
13 nov. 1795
Hårslev
NN Henriksen
1738?-1738
NN Henriksen
F:
1738?
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1738
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Peder Henriksen
1765-1765
Peder Henriksen
F:
1765
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
1765
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Ulrikke Klausine Henriksen
1794-før 1801
Ulrikke Klausine Henriksen
F:
1794
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
før 1801
Johanna Friderica Dorthea Henriksen
1795-
Johanna Friderica Dorthea Henriksen
F:
13 maj 1795
Starup s. (Olufskær)
Andriette Nicolina Clausina Henriksen
1797-
Andriette Nicolina Clausina Henriksen
F:
16 feb. 1797
Starup s. (Olufskær)
Dorthea Maria Amalia Henriksen
1798-
Dorthea Maria Amalia Henriksen
F:
6 sep. 1798
Starup s. (Olufskær)
Ulrica Ernestine Charlotte Henriksen
1801-
Ulrica Ernestine Charlotte Henriksen
F:
3 apr. 1801
Starup s. (Olufskær)
Christiana Juliana Eleonora Henriksen
1804-
Christiana Juliana Eleonora Henriksen
F:
1 mar. 1804
Starup s. (Olufskær)
Martina Henriette Jacobina Sø. Henriksen
1806-
Martina Henriette Jacobina Sø. Henriksen
F:
23 feb. 1806
Starup s. (Olufskær)
Carolina Constantia Cathar. W. Henriksen
1808-
Carolina Constantia Cathar. W. Henriksen
F:
2 mar. 1808
Starup s. (Olufskær)
Claus Tommerup Henriksen
1809-1890
Claus Tommerup Henriksen
F:
28 jul. 1809
Starup s. (Olufskær)
D:
26 apr. 1890
Aalborg (Frue)
Christiane Cathrine Marie Schunck
1816-1892
Christiane Cathrine Marie Schunck
F:
19 feb. 1816
Sæby?
G:
10 jun. 1859
Skæve
D:
26 feb. 1892
Aalborg (Frue)
Niels Tommerup Henriksen
1766-1831
Niels Tommerup Henriksen
F:
1766
Brenderup
D:
13 sep. 1831
Øsby s. (Årøsund)
Emilia Wibica Eleonora Schultz
-eft. 1831
Emilia Wibica Eleonora Schultz
F:
Sommersted
G:
22 feb. 1793
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
eft. 13 sep. 1831
Morten Henriksen
1767-
Morten Henriksen
F:
1767
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Maria Lisbeth Henriksen
1768-1770
Maria Lisbeth Henriksen
F:
1768
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
feb. 1770
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Peder Henriksen
1769-1770
Peder Henriksen
F:
1769
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
1770
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Henrik Henriksen
1772-1845
Henrik Henriksen
F:
1771/72
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
4 sep. 1845
Maria Margretha Seidel
1787-1813
Maria Margretha Seidel
F:
31 jul. 1787
Aabenraa
G:
31 okt. 1809
Aabenraa
D:
19 sep. 1813
Øsby s. (Årøsund)
Johanne Dorothea Friederica Henriksen
-1873
Johanne Dorothea Friederica Henriksen
D:
20 mar. 1873
Marthe Cathrine Henriksen
1806-
Marthe Cathrine Henriksen
F:
19 maj 1806
Ringsted
Peder Jensen
1792-1850
Peder Jensen
F:
1792
Ringsted
G:
10 okt. 1828
Ringsted (Skt. Bendts k.)
D:
21 dec. 1850
Ringsted
Hans Peter Georg Jensen
1836-1837
Hans Peter Georg Jensen
F:
25 jun. 1836
Ringsted
D:
13 nov. 1837
Ringsted
Hans Peter Georg Jensen
1838-
Hans Peter Georg Jensen
F:
8 aug. 1838
Ringsted
Henrik Christian Frederik Ferdinand Jensen
1843-
Henrik Christian Frederik Ferdinand Jensen
F:
2 mar. 1843
Ringsted
Camilla Cathinca Elisabeth Jensen
1849-
Camilla Cathinca Elisabeth Jensen
F:
19 apr. 1849
Ringsted
Dorthea Magdalene Henriksen
1807-1850
Dorthea Magdalene Henriksen
F:
25 aug. 1807
Ringsted
D:
6 dec. 1850
Ringsted
Hans Jensen
1798-1855
Hans Jensen
F:
1798
Ringsted
G:
11 sep. 1835
Ringsted
D:
1 mar. 1855
Ringsted
Theodora Marie Henriksen
1847-1866
Theodora Marie Henriksen
F:
27 maj 1847
Frederikssund
D:
18 maj 1866
Gedsted
Jacob Henriksen
1848-
Jacob Henriksen
F:
9 dec. 1848
Frederikssund
Valdemar Henriksen
1850-
Valdemar Henriksen
F:
13 nov. 1850
København
Johanne Dorthea Henriksen
1853-
Johanne Dorthea Henriksen
F:
29 aug. 1853
København
Jørgen Tommerup Henriksen
1813-1876
Jørgen Tommerup Henriksen
F:
15 jun. 1813
Ringsted
D:
29 maj 1876
Gedsted
Marie Elisabeth Jørgensen
1819-
Marie Elisabeth Jørgensen
F:
29 mar. 1819
Kalundborg
G:
3 maj 1846
Marie Christine Henriette Henriksen
1815-1826
Marie Christine Henriette Henriksen
F:
15 dec. 1815
Ringsted
D:
21 maj 1826
Ringsted
Holger Jørgen Lassen
1868-1897
Holger Jørgen Lassen
F:
10 jul. 1868
Ørslev
D:
3 okt. 1897
København
Anna Marie Poulsen
1871-1909
Anna Marie Poulsen
F:
14 sep. 1871
Fredericia
G:
1893
D:
6 maj 1909
København
Jacob Frederik Ferdinand Lassen
1840-
Jacob Frederik Ferdinand Lassen
F:
14 mar. 1840
Ringsted
Medea Hansen
1837-1874
Medea Hansen
F:
5 mar. 1837
Helsingør (Skt. Olai s.)
D:
29 sep. 1874
Gørslev
Ellen Kirstine Lassen
1877-
Ellen Kirstine Lassen
F:
25 jul. 1877
Gørslev
Agnes Marie Lassen
1880-
Agnes Marie Lassen
F:
24 sep. 1880
Gørslev
Sophus Einar Lassen
1882-
Sophus Einar Lassen
F:
26 aug. 1882
Gørslev
Max Emil Lassen
1885-
Max Emil Lassen
F:
16 mar. 1885
Gørslev
Jacob Kai Lassen
1891-
Jacob Kai Lassen
F:
20 jan. 1891
Gørslev
Laura Marie Nielsen
1855-
Laura Marie Nielsen
F:
24 jan. 1855
Assens
G:
17 okt. 1876
Assens
Elisabeth Caroline Medea Tuxen
1868-1917
Elisabeth Caroline Medea Tuxen
F:
21 sep. 1868
København
D:
4 maj 1917
Frederiksberg
Fritz Carl Andreas Bang
1858-1948
Fritz Carl Andreas Bang
F:
20 apr. 1858
Nørup s.
G:
6 nov. 1896
København (Garnisons k.)
D:
10 jul. 1948
Tranekær
Axel August Tuxen
1872-1946
Axel August Tuxen
F:
5 apr. 1872
København
D:
1 nov. 1946
København (Militærhospitalet)
Laura Ottilie Lystrup
1880-1963
Laura Ottilie Lystrup
F:
1 mar. 1880
Lynge
G:
16 jul. 1907
København (Garnisons k.)
D:
30 nov. 1963
Camilla Medea Tuxen
1874-1963
Camilla Medea Tuxen
F:
26 aug. 1874
København
D:
24 apr. 1963
Frederiksberg
Carl Einar Mogensen
1874-1928
Carl Einar Mogensen
F:
1 okt. 1874
Odense
G:
14 sep. 1912
Nykøbing M.
D:
31 jan. 1928
Sorø
Kaj Tuxen
1877-1918
Kaj Tuxen
F:
15 maj 1877
Helsingør
D:
31 okt. 1918
Roskilde
Sophie Elisabeth Lystrup
1882-1968
Sophie Elisabeth Lystrup
F:
21 maj 1882
Lynge
G:
26 jun. 1909
Frederiksberg
D:
26 mar. 1968
Gerda Helene Tuxen
1879-1963
Gerda Helene Tuxen
F:
9 dec. 1879
København
D:
28 feb. 1963
Vemmetofte s. (Vemmetofte Kloster)
Johanne Marie Tuxen
1880-
Johanne Marie Tuxen
F:
24 dec. 1880
København
Niels Dorph-Petersen
1877-1933
Niels Dorph-Petersen
F:
24 mar. 1877
Reerslev
G:
4 okt. 1919
København (Vor Frue k.)
D:
16 maj 1933
Frederiksberg (Frederiksberg Hospital)
Johanne Clementine Marie Lassen
1842-1911
Johanne Clementine Marie Lassen
F:
3 aug. 1842
Ringsted
D:
24 okt. 1911
Frederiksberg
Christian Frederik Frands Elias Tuxen
1837-1903
Christian Frederik Frands Elias Tuxen
F:
14 feb. 1837
København
G:
16 dec. 1863
Ringsted
D:
23 feb. 1903
Frederiksberg
Elise Birgitte Sophie Ultima Henriksen
1819-1882
Elise Birgitte Sophie Ultima Henriksen
F:
20 maj 1819
Ringsted
D:
2 dec. 1882
Ringsted
Jens Holger Ferdinand Lassen
1809-1877
Jens Holger Ferdinand Lassen
F:
19 feb. 1809
G:
2 nov. 1838
Ringsted
D:
28 nov. 1877
Ringsted
Jacob Tommerup Henriksen
1774-1824
Jacob Tommerup Henriksen
F:
1774
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
16 feb. 1824
Ringsted
Karen Sorterup
1782-1847
Karen Sorterup
F:
25 aug. 1782
København
G:
13 sep. 1805
Næstved?
D:
21 nov. 1847
Ringsted
Anna Maria Elisabeth Henriksen
1775-1775
Anna Maria Elisabeth Henriksen
F:
1775
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
okt. 1775
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Catharina Henriksen
1776-
Catharina Henriksen
F:
1776
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Søren Henriksen
1784-1847
Søren Henriksen
F:
1784
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
25 sep. 1847
Næstved
Esaia Sophie Caroline Ferd. Grønvold
1786-1865
Esaia Sophie Caroline Ferd. Grønvold
F:
1786
Førsløv
G:
29 jun. 1814
Allerslev
D:
26 mar. 1865
Claus Tommerup Henriksen
1739-1792
Claus Tommerup Henriksen
F:
1739
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
27 aug. 1792
Ringsted
Dorthea Maria Mortensdatter
1746-
Dorthea Maria Mortensdatter
F:
27 feb. 1746
Brenderup
G:
2 sep. 1763
Brenderup
Johan Nicolai Kalager
1763-
Johan Nicolai Kalager
F:
1763
Nørre Sandager s.
Johanne Kristine Stephansen
Johanne Kristine Stephansen
G:
4 aug. 1790
Vejle
Frederikke Sofie Møller
1783-1788
Frederikke Sofie Møller
F:
1783
Fjellerup s.
D:
1788
Fjellerup s.
Kristoffer Møller
1792-1793
Kristoffer Møller
F:
31 aug. 1792
Fjellerup s.
D:
1793
Fjellerup s.
Marie Elise Bodenhoff
1849-1933
Marie Elise Bodenhoff
F:
22 feb. 1849
Skien (Norge)
D:
23 dec. 1933
Frederiksberg
Harald Valdemar van Deurs
1840-1908
Harald Valdemar van Deurs
F:
26 jul. 1840
Frydendal s. (Frydendal)
G:
25 mar. 1872
Stenderup
D:
24 jun. 1908
Frederiksberg
Elise Louise Dorothea Müller
1821-1901
Elise Louise Dorothea Müller
F:
2 dec. 1821
Aarhus (Domsognet)
D:
13 sep. 1901
Aarhus (Pauls s.)
Frantz Emil Bodenhoff
1818-1897
Frantz Emil Bodenhoff
F:
19 jun. 1818
Gentofte
G:
21 sep. 1847
Søllerød k.
D:
13 jan. 1897
København (Skt. Jakobs s.)
Frederik Gotholdt Møller
1795-1882
Frederik Gotholdt Møller
F:
17 jun. 1795
Fjellerup s.
D:
9 jan. 1882
Stenderupstrand ved Kolding
Marie Caroline Ferdinanda A. von Gähler
1791-1861
Marie Caroline Ferdinanda A. von Gähler
F:
5 jun. 1791
Randers
G:
21 apr. 1818
Oppy, Pas de Calais
D:
16 nov. 1861
Louisenhøj ved Århus
Dorthe Kalager
1764-1839
Dorthe Kalager
F:
1764
Nr. Sandager s.
D:
30 dec. 1839
Thomas Høeg Christophersen Møller
1755-1802
Thomas Høeg Christophersen Møller
F:
1755
Nordborg
G:
2 okt. 1781
Glæsborg
D:
1 feb. 1802
København
Engelbreth Hans Severin Benzon
ca. 1760-1822
Engelbreth Hans Severin Benzon
F:
ca. 1760
fmtl. Helsingør
G:
1 apr. 1803
København
D:
1822
Catharina Henriksen
1740-1764
Catharina Henriksen
F:
1740
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
23 jul. 1764
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Christian Kalager
1739-1813
Christian Kalager
F:
1739
G:
24 sep. 1762
Nørre Sandager (Gyldensteen)
D:
26 jan. 1813
Estruplund s. (Ingerslevgård)
Jens Henning Sabroe
1795-1802
Jens Henning Sabroe
F:
7 dec. 1795
Middelfart
D:
11 feb. 1802
Middelfart
Nicoline Sophie Marie Sabroe
1838-
Nicoline Sophie Marie Sabroe
F:
7 okt. 1838
Aarhus Domsogn
Carl Christian Yde
1836-
Carl Christian Yde
F:
8 jun. 1836
Stagstrup?
G:
31 aug. 1858
Sdr. Galten
Thomas Thomsen Sabroe
1797-
Thomas Thomsen Sabroe
F:
7 okt. 1797
Middelfart
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
ca. 1812-1870
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
F:
ca. 1812
København
G:
19 nov. 1837
Aarhus Domsogn
D:
4 jul. 1870
Aarhus (Frue s.)
Charlotte Cæcilia Sabroe
1799-1799
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
17 okt. 1799
Middelfart
D:
17 okt. 1799
Middelfart
Charlotte Cæcilia Sabroe
1801-
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
1 okt. 1801
Middelfart
Emilie Sabroe
1862-1948
Emilie Sabroe
F:
15 aug. 1862
D:
3 dec. 1948
Fresno, Californien
Peter Ludvigsen
-1928
Peter Ludvigsen
D:
1928
Julius Theodor Martinus Sabroe
1864-1864
Julius Theodor Martinus Sabroe
F:
1864
D:
31 okt. 1864
Aarhus (Frue s.)
Theodor Andreas Sabroe
1866-1949
Theodor Andreas Sabroe
F:
25 jun. 1866
Aarhus (Frue s.)
D:
12 jun. 1949
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
1871-1942
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
F:
29 mar. 1871
Hjørring
G:
15 jun. 1894
Hjørring
D:
12 jan. 1942
Viborg
Julius Hans Sabroe
1868-1945
Julius Hans Sabroe
F:
8 sep. 1868
Aarhus (Frue s.)
D:
19 sep. 1945
Eliza Margrethe Baily
1870-1905
Eliza Margrethe Baily
F:
28 apr. 1870
G:
20 okt. 1895
D:
2 nov. 1905
Frederik Theodor Sabroe
1871-1930
Frederik Theodor Sabroe
F:
9 maj 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
31 dec. 1930
Hurup
Petrea Margrethe Olsen
1870-1952
Petrea Margrethe Olsen
F:
23 sep. 1870
København
D:
29 aug. 1952
København (Brønshøj)
Niels Henning Sabroe
1873-1948
Niels Henning Sabroe
F:
29 jul. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
2 jul. 1948
Angelica Elise Marie Sabroe
1876-1930
Angelica Elise Marie Sabroe
F:
17 feb. 1876
Aarhus (Frue s.)
D:
4 maj 1930
København (Kommunehospitalet)
Albert Christensen Pedersen
1871-1962
Albert Christensen Pedersen
F:
1 maj 1871
Ærøskøbing
G:
16 maj 1905
København (Skt. Andreas)
D:
18 mar. 1962
København
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
1879-1952
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
F:
25 aug. 1879
Aarhus (Frue s.)
D:
2 sep. 1952
Fresno, Californien
Walter Ency
-1958
Walter Ency
D:
7 apr. 1958
Fresno, Californien
Carl Otto Sabroe
1882-1950
Carl Otto Sabroe
F:
18 apr. 1882
Aarhus (Frue s.)
D:
29 mar. 1950
Fresno, Californien
Maren Christine Anderson
1884-1932
Maren Christine Anderson
F:
16 jun. 1884
Fresno
G:
3 jan. 1907
USA
D:
20 dec. 1932
Fresno
Frederik Theodor Sabroe
1834-1893
Frederik Theodor Sabroe
F:
7 sep. 1834
Aarhus Domsogn
D:
24 apr. 1893
København
Marie Christine Hansen Egens
1839-1899
Marie Christine Hansen Egens
F:
17 okt. 1839
Ebeltoft
G:
17 okt. 1861
Ebeltoft
D:
7 apr. 1899
Henri Albert Peter Sabroe
1863-1943
Henri Albert Peter Sabroe
F:
21 sep. 1863
København (Trinitatis s.)
D:
2 sep. 1943
København
Augusta Regine Frederikke Kønig
1860-1943
Augusta Regine Frederikke Kønig
F:
6 nov. 1860
København (Trinitatis s.)
G:
6 sep. 1885
København (Trinitatis kirke)
D:
7 okt. 1943
København (Bispebjerg hosp.)
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
1865-1932
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
F:
18 nov. 1865
København (Garnisons s.)
D:
5 maj 1932
København
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
1866-
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
F:
18 jan. 1866
København
G:
17 dec. 1893
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
1867-1912
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
F:
26 sep. 1867
København (Trinitatis s.)
D:
23 apr. 1912
København (Frelser s.)
Niels Henrik Sabroe
1873-1927
Niels Henrik Sabroe
F:
12 okt. 1873
København (Helligånds s.)
D:
14 apr. 1927
Frederiksberg
Valborg Henriette Reimer
1878-
Valborg Henriette Reimer
F:
9 feb. 1878
G:
9 okt. 1898
København (Frelser s.)
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
1875-1941
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
F:
3 okt. 1875
København (Helligånds s.)
D:
7 jun. 1941
Bertha Olivia Anny Jensen
1880-1939
Bertha Olivia Anny Jensen
F:
8 feb. 1880
G:
18 sep. 1898
D:
14 sep. 1939
København
Otto Jens Henning Sabroe
1878-1951
Otto Jens Henning Sabroe
F:
7 jul. 1878
København (Helligånds s.)
D:
8 mar. 1951
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
1881-1961
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
F:
20 jul. 1881
Faaborg
D:
21 okt. 1961
København
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
1881-
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
F:
22 mar. 1881
København (Helligånds s.)
Christian Jensen
1877-1934
Christian Jensen
F:
29 sep. 1877
D:
7 apr. 1934
Niels Henrich Sabroe
1835-1917
Niels Henrich Sabroe
F:
18 sep. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
5 maj 1917
København (Bispebjerg hosp.)
Petrea Nielsen
1840-1903
Petrea Nielsen
F:
9 feb. 1840
Aalborg (Budolfi)
G:
1 mar. 1863
København (Trinitatis)
D:
15 dec. 1903
København (Frelser s.)
Charlotte Cecilia Sabroe
1837-
Charlotte Cecilia Sabroe
F:
5 feb. 1837
Aarhus (Frue s.)
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1839-1842
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
2 okt. 1839
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jan. 1842
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1870-1942
Jens Henning Sabroe
F:
17 jun. 1870
Aarhus (Frue s.)
D:
1942
Hans Christian Sabroe
1871-1946
Hans Christian Sabroe
F:
30 nov. 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
8 dec. 1946
Maren Nielsen
1877-1953
Maren Nielsen
F:
18 maj 1877
Harreslev
G:
27 sep. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
8 maj 1953
Randers
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
1873-1911
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
F:
15 dec. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
3 jul. 1911
Oslo
Inga Mette Nordby
1875-1964
Inga Mette Nordby
F:
10 maj 1875
Skiptved (Norge)
G:
13 jun. 1899
Oslo
D:
2 maj 1964
Oslo
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
1841-1875
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
F:
22 apr. 1841
Aarhus (Frue s.)
D:
10 jun. 1875
Aarhus (Frue s.)
Ane Kirstine Sørensen Vand
1846-1929
Ane Kirstine Sørensen Vand
F:
28 sep. 1846
G:
15 apr. 1870
Aarhus (Frue s.)
B:
9 feb. 1929
Aarhus
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1843-1854
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
13 jan. 1843
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jun. 1854
Aarhus (Frue s.)
Datter
Julius Dessauer Sabroe
1844-
Julius Dessauer Sabroe
F:
23 jun. 1844
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1803-1846
Jens Henning Sabroe
F:
10 sep. 1803
Middelfart
D:
8 jan. 1846
Aarhus (Frue s.)
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
1811-1887
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
F:
5 nov. 1811
G:
26 jul. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
8 okt. 1887
Aarhus (Frue s.)
Constantze Hviid Sabroe
1805-1843
Constantze Hviid Sabroe
F:
12 dec. 1805
Middelfart
D:
2 jun. 1843
Peter Christian Wiinholt
1805-1875
Peter Christian Wiinholt
F:
22 jul. 1805
Mårum
D:
8 nov. 1875
Aarhus
Niels Jørgen Henrik Sabroe
1836-
Niels Jørgen Henrik Sabroe
F:
30 mar. 1836
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Oscar Feveile Sabroe
1859-1929
Henning Oscar Feveile Sabroe
F:
23 aug. 1859
Aarhus (Frue s.)
D:
22 jan. 1929
København
Hans Rudolf Willads Sabroe
1864-1910
Hans Rudolf Willads Sabroe
F:
25 okt. 1864
Aarhus Domsogn
D:
14 maj 1910
København (Andreas s.)
Alma Hansine Hedvig Møller
1864-1931
Alma Hansine Hedvig Møller
F:
2 jun. 1864
København
G:
25 okt. 1906
København (Frelser s.)
D:
18 apr. 1931
København
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
1867-
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
F:
22 jan. 1867
Aarhus (Frue s.)
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
1869-
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
F:
20 mar. 1869
København (Bremerholm)
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
1872-
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
F:
20 jun. 1872
København (Holmens s.)
Jens Jacob Feveile Sabroe
1838-1925
Jens Jacob Feveile Sabroe
F:
4 feb. 1838
Odense (Skt. Hans s.)
D:
23 sep. 1925
København (Johannes s.)
Frederikka Charlotte Fridberg
ca. 1826-1892
Frederikka Charlotte Fridberg
F:
ca. 1826
Revelsberg (Sverige)
G:
8 maj 1864
Aarhus (Frue s.)
D:
16 aug. 1892
København (Holmens s.)
Johanne
1865-1948
Johanne
F:
7 feb. 1865
D:
12 jun. 1948
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
1841-
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
F:
28 okt. 1841
Odense (Vor Frue)
Nielsine Henrikke Sabroe
1844-
Nielsine Henrikke Sabroe
F:
16 jun. 1844
Odense (Skt. Knuds s.)
Sophus Wilhelm Sabroe
1847-
Sophus Wilhelm Sabroe
F:
24 feb. 1847
Odense (Skt. Hans s.)
Ferdinand Emil Sabroe
1850-
Ferdinand Emil Sabroe
F:
8 mar. 1850
Odense (Skt. Hans s.)
Henriette Marie Magdalene Sabroe
1852-
Henriette Marie Magdalene Sabroe
F:
19 mar. 1852
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Ulrich Sabroe
1806-1881
Henning Ulrich Sabroe
F:
7 jul. 1806
Middelfart
D:
24 feb. 1881
Odense (Skt. Knuds s.)
Kirstine Trane
1813-1873
Kirstine Trane
F:
4 apr. 1813
Odense (Skt. Hans s.)
G:
2 nov. 1835
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
23 jan. 1873
Odense (Skt. Hans s.)
Niels Sabroe
1766-1813
Niels Sabroe
F:
1766
Middelfart
D:
8 jul. 1813
Middelfart
Engel Marie Cathrine Nees
ca. 1768-1806
Engel Marie Cathrine Nees
F:
ca. 1768
Odense
G:
30 sep. 1795
Middelfart
D:
1 okt. 1806
Middelfart
Engel Marie Cathrine Sabroe
1808-1808
Engel Marie Cathrine Sabroe
F:
1 apr. 1808
Middelfart
D:
7 sep. 1808
Middelfart
Ida Sophie Karen Kirstine Sabroe
1846-1855
Ida Sophie Karen Kirstine Sabroe
F:
10 maj 1846
Odense
D:
23 jun. 1855
Odense
Frederik Christian Niels Lauritz Sabroe
1849-1867
Frederik Christian Niels Lauritz Sabroe
F:
26 apr. 1849
Odense
D:
3 apr. 1867
Odense
Lars Theilgaard Sabroe
1809-1864
Lars Theilgaard Sabroe
F:
15 jul. 1809
Middelfart
D:
30 jun. 1864
Odense (Skt. Knuds s.)
Elisabeth Johanne Benedikte Graap
ca. 1806-1850
Elisabeth Johanne Benedikte Graap
F:
ca. 1806
D:
7 nov. 1850
Odense (Skt. Knuds s.)
Dorthea Marie Pedersen
1806-
Dorthea Marie Pedersen
F:
27 jul. 1806
København
G:
14 feb. 1852
Odense (Skt. Knuds s.)
Friderich Christian Sabroe
1810-
Friderich Christian Sabroe
F:
14 jul. 1810
Middelfart
Niels Henrich Sabroe
1812-1812
Niels Henrich Sabroe
F:
4 feb. 1812
Middelfart
D:
4 apr. 1812
Middelfart
Dødfødt pige
1846-1846
Dødfødt pige
F:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
D:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
1848-
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
F:
18 jul. 1848
Grejs s. (Grejs Mølle)
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
1851-
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
F:
21 maj 1851
Grejs s. (Grejs Mølle)
Nielsine Henriche Sabroe
1814-1890
Nielsine Henriche Sabroe
F:
17 jan. 1814
Middelfart
D:
13 feb. 1890
Grejs s. (Grejs Mølle)
Jens Brandt Koch
1809-1884
Jens Brandt Koch
F:
1809
Grejs s. (Grejs Mølle)
G:
15 dec. 1844
Grejs
D:
18 jun. 1884
Grejs s. (Grejs Mølle)
Ane Christine Teilgaard
ca. 1777-1850
Ane Christine Teilgaard
F:
ca. 1777
G:
29 nov. 1806
Indslev
D:
4 aug. 1850
Grejs s. (Grejs Mølle)
Jens Sabroe
1841-1845
Jens Sabroe
F:
8 jul. 1841
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
7 jan. 1845
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Niels Christensen Sabroe
1843-1843
Niels Christensen Sabroe
F:
13 mar. 1843
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
17 mar. 1843
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Elisabeth Kirstine Marie Sabroe
1844-1864
Elisabeth Kirstine Marie Sabroe
F:
12 apr. 1844
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
10 nov. 1864
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Jens Sabroe
1847-1847
Jens Sabroe
F:
23 jun. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
1 jul. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Niels Christensen Sabroe
1847-1931
Niels Christensen Sabroe
F:
23 jun. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
20 jun. 1931
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Maria Sofia Antoinette Woldemar
1862-1927
Maria Sofia Antoinette Woldemar
F:
24 jan. 1862
Egtved
G:
17 okt. 1882
Ø. Nykirke
D:
4 nov. 1927
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Thomas Peter Sabroe
1816-1878
Thomas Peter Sabroe
F:
27 mar. 1816
Tørring s.
D:
22 jan. 1878
Jelling s. (Bøgelund)
Jacobine Nielsdatter Møller
1813-1898
Jacobine Nielsdatter Møller
F:
10 maj 1813
Ø. Nykirke s. (Alsted mølle)
G:
24 apr. 1840
Ø. Nykirke
D:
8 aug. 1898
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Jens Thomasen Sabroe
1793-1864
Jens Thomasen Sabroe
F:
13 jun. 1793
Vejle
D:
2 feb. 1864
Ø. Nykirke
Elisabeth Maria Chirstine Bøttcher
1781-1863
Elisabeth Maria Chirstine Bøttcher
F:
26 okt. 1781
Lydum s.
G:
20 apr. 1815
Viborg Søndre s. (i huset)
D:
9 jan. 1863
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Jens Uhrskov Alrøe
1846-1932
Jens Uhrskov Alrøe
F:
7 aug. 1846
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
20 apr. 1932
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Marie Margrethe Hansine Bernth
1850-1888
Marie Margrethe Hansine Bernth
F:
28 okt. 1850
Åle s. (Lillebjerre)
G:
5 jul. 1878
Åle k.
D:
8 jan. 1888
Åle s. (Breinholm Mølle)
Anne Alrøe
1848-
Anne Alrøe
F:
23 feb. 1848
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jacob Alrøe
1850-
Jacob Alrøe
F:
23 apr. 1850
Åle s. (Breinholm Mølle)
Johan Charles Amal Alrøe
1852-
Johan Charles Amal Alrøe
F:
8 jun. 1852
Åle s. (Breinholm Mølle)
Thomas Kristen Peter Anton Alrøe
1855-1872
Thomas Kristen Peter Anton Alrøe
F:
25 jan. 1855
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
17 sep. 1872
Åle s. (Breinholm Mølle)
Inger Kirstine Anne Sophie Uhrskov
1823-1903
Inger Kirstine Anne Sophie Uhrskov
F:
7 jul. 1823
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
1 nov. 1903
Viborg (Domsognet (Vestergade 9))
Jens Rasmussen Alrøe
1814-1872
Jens Rasmussen Alrøe
F:
27 jan. 1814
Aarhus (Domsognet)
G:
28 okt. 1845
Åle k.
D:
15 okt. 1872
Åle s. (Breinholm Mølle)
Henrik Vilhelm Klausen Fehr
1864-1918
Henrik Vilhelm Klausen Fehr
F:
4 sep. 1864
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
TIDLIGST 1918
Johanne Charlotte Amalie Jensine Fehr
1866-
Johanne Charlotte Amalie Jensine Fehr
F:
4 mar. 1866
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jens Rasmus Jensen
1866-
Jens Rasmus Jensen
F:
15 jun. 1866
Tåstrup
G:
10 mar. 1893
Ejstrup
Ulrich Anton Clausen Fehr
1867-
Ulrich Anton Clausen Fehr
F:
29 sep. 1867
Ejstrup s. (Ejstrup Storgård)
Thomasine Laurentze Andrea Uhrskov
1826-1890
Thomasine Laurentze Andrea Uhrskov
F:
10 aug. 1826
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
12 dec. 1890
Ejstrup s. (Ejstrup Storgård)
Ulrich Anton Clausen Fehr
1828-1895
Ulrich Anton Clausen Fehr
F:
19 jan. 1828
Ødis
G:
17 jun. 1864
Åle s.
D:
29 dec. 1895
Ejstrup
Johanne Charlotte Amalie Sabroe
1795-1882
Johanne Charlotte Amalie Sabroe
F:
1795
Vejle
D:
12 apr. 1882
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jens Andersen Uhrskov
1773-1845
Jens Andersen Uhrskov
F:
1773
Tørring
G:
6 jul. 1822
Åle
D:
14 dec. 1845
Åle s. (Breinholm Mølle)
Hans Sabroe
1797-1797
Hans Sabroe
F:
maj 1797
Vejle
D:
1797
Vejle
Claudine Dorothea Sabroe
1798-1818
Claudine Dorothea Sabroe
F:
1798
Vejle
D:
20 mar. 1818
Åle s. (Bjerres Mølle)
Jesmine Sabroe
1801-1801
Jesmine Sabroe
F:
1801
Vejle
D:
1801
Vejle
Jørgen Sabroe
1802-1804
Jørgen Sabroe
F:
1802
Vejle
D:
1804
Vejle
Niels Christian Sabroe
1803-1834
Niels Christian Sabroe
F:
1803
Vejle
D:
17 aug. 1834
Åle s. (Sofiesminde)
Jørgen Meyer Sabroe
1805-1821
Jørgen Meyer Sabroe
F:
1805
Vejle
D:
3 okt. 1821
Vejle
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
1840-1926
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
F:
11 maj 1840
Åle s. (Sofiesminde)
D:
11 jul. 1926
Åle s. (Sofiesminde)
Lauritz (Laurs) Berthelsen
1840-1911
Lauritz (Laurs) Berthelsen
F:
30 apr. 1840
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
G:
22 sep. 1871
Åle k.
D:
21 okt. 1911
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
Jensine Marie Ottesen
1875-1875
Jensine Marie Ottesen
F:
5 jul. 1875
Åle s.
D:
27 sep. 1875
Åle s.
Johanne Jensine Marie Ottesen
1876-1885
Johanne Jensine Marie Ottesen
F:
3 okt. 1876
Åle s. (Åle Østermark (Sofiesminde))
D:
2 jun. 1885
Åle s. (Åle Østermark (Sofiesminde))
Magdalene Kathrine Ottesen
1878-1961
Magdalene Kathrine Ottesen
F:
24 aug. 1878
Åle s.
D:
4 sep. 1961
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Karl Peder Pedersen
1877-1937
Karl Peder Pedersen
F:
22 jan. 1877
Hatting
G:
11 okt. 1908
Åle k.
D:
13 sep. 1937
Åle
Johanne Rasmine Kirstine Ottesen
1880-1945
Johanne Rasmine Kirstine Ottesen
F:
11 dec. 1880
Åle s. (Sofiesminde)
D:
5 dec. 1945
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Hans Ole Mikkelsen
1879-1947
Hans Ole Mikkelsen
F:
27 jun. 1879
Klovborg s. (Flåris Mark)
G:
5 jan. 1906
Åle
D:
11 aug. 1947
Horsens (Kommunehospitalet)
Anna Jørgine Benedikte Ottesen
1884-1958
Anna Jørgine Benedikte Ottesen
F:
8 feb. 1884
Åle s.
D:
17 apr. 1958
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Johannes Mikkelsen
1887-1957
Johannes Mikkelsen
F:
23 nov. 1887
Klovborg s. (Flåris Mark)
G:
31 jul. 1914
Åle k.
D:
9 maj 1957
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Peder Ottesen
1851-1912
Peder Ottesen
F:
4 mar. 1851
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
16 nov. 1875
Åle
D:
6 nov. 1912
Klovborg s. (Nørskov)
Jensine Marie Sabroe
1806-1878
Jensine Marie Sabroe
F:
2 maj 1806
Åle s.
D:
18 apr. 1878
Åle s. (Sofiesminde)
Jens Bendtsen
1800-1890
Jens Bendtsen
F:
1 dec. 1800
Nørre-Snede s. (Grættrup)
G:
4 maj 1839
Åle k.
D:
9 mar. 1890
Åle s. (Sofiesminde)
Iver Thomasen Sabroe
1832-1832
Iver Thomasen Sabroe
F:
28 jan. 1832
Tørring s.
D:
28 mar. 1832
Tørring s.
Johann Andreas Weinroth Sabroe
1808-1832
Johann Andreas Weinroth Sabroe
F:
1808
Åle s. (Bjerres Mølle)
D:
22 aug. 1832
Tørring s. (Stougård)
Maren Iversdatter
ca. 1812-
Maren Iversdatter
F:
ca. 1812
G:
28 maj 1829
Åle k.
Thomas Thomsen Sabroe
1767-1844
Thomas Thomsen Sabroe
F:
1767
Middelfart
D:
21 dec. 1844
Åle s.
Anne Sophie Busch
1775-1853
Anne Sophie Busch
F:
1775
Vejle
G:
12 jul. 1793
Vejle
D:
30 maj 1853
Åle s.
Charlotte Amalie Sabroe
1801-1847
Charlotte Amalie Sabroe
F:
4 sep. 1801
Middelfart
D:
TIDL. 1847
Christiane Caroline Sabroe
1831-
Christiane Caroline Sabroe
F:
16 mar. 1831
Flensborg (Marie s.)
Christian Sabroe
ca. 1833-
Christian Sabroe
F:
ca. 1833
Anna Elisabeth Sabroe
1834-
Anna Elisabeth Sabroe
F:
16 jul. 1834
Flensborg (Marie s.)
Axel von Staggenmejer
-1864
Axel von Staggenmejer
D:
21 mar. 1864
Laura Margrethe Sabroe
1836-1837
Laura Margrethe Sabroe
F:
30 mar. 1836
Flensborg (Marie s.)
D:
8 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
Laura Margrethe Sabroe
1837-1838
Laura Margrethe Sabroe
F:
1 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
23 nov. 1838
Flensborg (Marie s.)
Thomas Christian Sabroe
1837-1838
Thomas Christian Sabroe
F:
1 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
8 mar. 1838
Flensborg (Marie s.)
Maria Birgitta Sabroe
1839-
Maria Birgitta Sabroe
F:
2 mar. 1839
Flensborg (Marie s.)
Thomasine Christine Augusta Sabroe
1842-
Thomasine Christine Augusta Sabroe
F:
27 feb. 1842
Flensborg (Marie s.)
Thomas Christian Sabroe
1844-1845
Thomas Christian Sabroe
F:
21 jun. 1844
Flensborg (Marie s.)
D:
31 jul. 1845
Flensborg (Marie s.)
William Sabroe
1846-1846
William Sabroe
F:
24 jun. 1846
Flensborg (Marie s.)
D:
12 sep. 1846
Flensborg (Marie s.)
Thomas Sabroe
1803-1867
Thomas Sabroe
F:
2 okt. 1803
Middelfart
D:
4 apr. 1867
Flensborg (Marie s.)
Anna Elisabeth Petersen
ca. 1805-1852
Anna Elisabeth Petersen
F:
ca. 1805
København
G:
30 jun. 1830
Hanved
D:
20 maj 1852
Flensborg
Anna Maria Sabroe
1839-1858
Anna Maria Sabroe
F:
28 apr. 1839
Flensborg (Marie s.)
D:
13 apr. 1858
Flensborg (Marie s.)
Christian Asmus Sabroe
1841-1858
Christian Asmus Sabroe
F:
13 mar. 1841
Flensborg (Marie s.)
D:
13 apr. 1858
Flensborg (Marie s.)
Thomas Ferdinand Sabroe
1843-1844
Thomas Ferdinand Sabroe
F:
1 maj 1843
Flensborg (Marie s.)
D:
22 apr. 1844
Flensborg (Marie s.)
Søren Mathias Sabroe
1805-
Søren Mathias Sabroe
F:
24 aug. 1805
Middelfart
Beata Lucia Thorsen
1812-1844
Beata Lucia Thorsen
F:
30 maj 1812
Flensborg
G:
25 jun. 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
6 mar. 1844
Flensborg
Søren Mathias Sabroe
1845-
Søren Mathias Sabroe
F:
15 feb. 1845
Flensborg (Marie s.)
Steffen Heinrich Sabroe
1845-
Steffen Heinrich Sabroe
F:
15 feb. 1845
Flensborg (Marie s.)
Helena Jensen Holm
Helena Jensen Holm
G:
?
Morten Frederik Sabroe
1869-1948
Morten Frederik Sabroe
F:
28 mar. 1869
Ejby
D:
11 mar. 1948
Randers
Anne Marie Henrichsen
1874-1939
Anne Marie Henrichsen
F:
1 aug. 1874
Esbjerg
G:
14 maj 1896
Esbjerg
D:
18 okt. 1939
Randers
Torbine Sabroe
1871-1939
Torbine Sabroe
F:
23 aug. 1871
Ejby
D:
10 mar. 1939
København (Finsens Inst.)
Niels Peter Hansen
1868-1954
Niels Peter Hansen
F:
28 maj 1868
G:
8 jun. 1897
D:
25 feb. 1954
Næstved
Marie Sabroe
1872-1952
Marie Sabroe
F:
12 jun. 1872
Ejby
D:
13 jul. 1952
Næstved
Otto Ernst Sabroe
1874-1962
Otto Ernst Sabroe
F:
16 jan. 1874
Ejby
D:
23 mar. 1962
Næstved
Krestine Karoline Petrine Steffensen
1878-1947
Krestine Karoline Petrine Steffensen
F:
20 sep. 1878
Vrå
G:
6 okt. 1901
Vrejlev
D:
30 jun. 1947
Nykøbing M.
Charlotte Sabroe
1876-1953
Charlotte Sabroe
F:
25 jun. 1876
D:
4 sep. 1953
Brenderup
Rasmus Larsen
1874-1957
Rasmus Larsen
F:
24 apr. 1874
G:
16 jun. 1907
D:
15 jul. 1957
Christian Holbeck Sabroe
1839-1879
Christian Holbeck Sabroe
F:
30 maj 1839
Middelfart
D:
17 mar. 1879
Ejby
Johanne Charlotte Wilhelmine Sifert
1839-1908
Johanne Charlotte Wilhelmine Sifert
F:
20 aug. 1839
Northeim (Hannover)
G:
1 feb. 1867
Middelfart
D:
2 sep. 1908
Middelfart
Morten Holmen Sabroe
1841-
Morten Holmen Sabroe
F:
4 dec. 1841
Middelfart
Christiane Hansine Sabroe
1844-1921
Christiane Hansine Sabroe
F:
21 maj 1844
Middelfart
D:
30 mar. 1921
Ejby
Niels Jørgen Jørgensen
1843-1919
Niels Jørgen Jørgensen
F:
14 feb. 1843
Indslev
G:
14 feb. 1872
Middelfart
D:
10 sep. 1919
Ejby
Otte Sørensen Sabroe
1807-1892
Otte Sørensen Sabroe
F:
28 okt. 1807
Middelfart
D:
28 jan. 1892
Ejby
Thorbine Mortensen
ca. 1807-
Thorbine Mortensen
F:
ca. 1807
Middelfart ?
G:
2 dec. 1837
Middelfart
Christiane Kirstine Sabroe
1835-
Christiane Kirstine Sabroe
F:
28 jun. 1835
Middelfart
Bertel Pedersen
Bertel Pedersen
G:
8 maj 1860
Middelfart
Maren Sabroe
1809-
Maren Sabroe
F:
4 dec. 1809
Middelfart
Johan Frederik Lafrentz
Niels Holmen Sabroe
1812-1819
Niels Holmen Sabroe
F:
17 apr. 1812
Middelfart
D:
10 sep. 1819
Middelfart
Christian Ivar Sabroe
1768-1848
Christian Ivar Sabroe
F:
1768
Middelfart
D:
24 mar. 1848
Middelfart
Christiane Trasberg
1767-1819
Christiane Trasberg
F:
1767
Måbjerg
D:
19 maj 1819
Middelfart
Anne Christine Pedersdatter
ca. 1789-1873
Anne Christine Pedersdatter
F:
ca. 1789
G:
1 sep. 1821
Middelfart
D:
1873
Charlotte Marie Henriksen
1740-1768
Charlotte Marie Henriksen
F:
1740
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1768
Middelfart
Thomas Thomsen Sabroe
1734-1801
Thomas Thomsen Sabroe
F:
1734
Aarhus Domsogn
G:
19 feb. 1766
Middelfart
D:
1801
Vejle
Marie Elisabeth Tommerup
1703-1745
Marie Elisabeth Tommerup
F:
1703
Tommerup s.
D:
1745
Nr. Sandager s. (Gyldensteen)
Niels Henriksen
-1764
Niels Henriksen
G:
ca. 1735
D:
29 apr. 1764
Nr. Sandager s. (Gyldensteen)
Bartholomæus Nees
1761-1851
Bartholomæus Nees
F:
1761
D:
1851
Peder Otto Nees
1762-som barn
Peder Otto Nees
F:
1762
D:
som barn
Eva Petrine Nees
1763-1828
Eva Petrine Nees
F:
1763
Hvejsel s. (Hvejsel Lundgård)
D:
24 apr. 1828
Odense (Skt. Knuds s.)
Peter Christian Larsen
ca. 1753-1828
Peter Christian Larsen
F:
ca. 1753
G:
14 apr. 1790
Odense (i huset)
D:
25 apr. 1828
Odense (Skt. Knuds s.)
Engel Marie Cathrine Nees
1767-som barn
Engel Marie Cathrine Nees
F:
1767
Ølgod
D:
som barn
Jens Henning Sabroe
1795-1802
Jens Henning Sabroe
F:
7 dec. 1795
Middelfart
D:
11 feb. 1802
Middelfart
Nicoline Sophie Marie Sabroe
1838-
Nicoline Sophie Marie Sabroe
F:
7 okt. 1838
Aarhus Domsogn
Carl Christian Yde
1836-
Carl Christian Yde
F:
8 jun. 1836
Stagstrup?
G:
31 aug. 1858
Sdr. Galten
Thomas Thomsen Sabroe
1797-
Thomas Thomsen Sabroe
F:
7 okt. 1797
Middelfart
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
ca. 1812-1870
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
F:
ca. 1812
København
G:
19 nov. 1837
Aarhus Domsogn
D:
4 jul. 1870
Aarhus (Frue s.)
Charlotte Cæcilia Sabroe
1799-1799
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
17 okt. 1799
Middelfart
D:
17 okt. 1799
Middelfart
Charlotte Cæcilia Sabroe
1801-
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
1 okt. 1801
Middelfart
Emilie Sabroe
1862-1948
Emilie Sabroe
F:
15 aug. 1862
D:
3 dec. 1948
Fresno, Californien
Peter Ludvigsen
-1928
Peter Ludvigsen
D:
1928
Julius Theodor Martinus Sabroe
1864-1864
Julius Theodor Martinus Sabroe
F:
1864
D:
31 okt. 1864
Aarhus (Frue s.)
Theodor Andreas Sabroe
1866-1949
Theodor Andreas Sabroe
F:
25 jun. 1866
Aarhus (Frue s.)
D:
12 jun. 1949
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
1871-1942
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
F:
29 mar. 1871
Hjørring
G:
15 jun. 1894
Hjørring
D:
12 jan. 1942
Viborg
Julius Hans Sabroe
1868-1945
Julius Hans Sabroe
F:
8 sep. 1868
Aarhus (Frue s.)
D:
19 sep. 1945
Eliza Margrethe Baily
1870-1905
Eliza Margrethe Baily
F:
28 apr. 1870
G:
20 okt. 1895
D:
2 nov. 1905
Frederik Theodor Sabroe
1871-1930
Frederik Theodor Sabroe
F:
9 maj 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
31 dec. 1930
Hurup
Petrea Margrethe Olsen
1870-1952
Petrea Margrethe Olsen
F:
23 sep. 1870
København
D:
29 aug. 1952
København (Brønshøj)
Niels Henning Sabroe
1873-1948
Niels Henning Sabroe
F:
29 jul. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
2 jul. 1948
Angelica Elise Marie Sabroe
1876-1930
Angelica Elise Marie Sabroe
F:
17 feb. 1876
Aarhus (Frue s.)
D:
4 maj 1930
København (Kommunehospitalet)
Albert Christensen Pedersen
1871-1962
Albert Christensen Pedersen
F:
1 maj 1871
Ærøskøbing
G:
16 maj 1905
København (Skt. Andreas)
D:
18 mar. 1962
København
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
1879-1952
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
F:
25 aug. 1879
Aarhus (Frue s.)
D:
2 sep. 1952
Fresno, Californien
Walter Ency
-1958
Walter Ency
D:
7 apr. 1958
Fresno, Californien
Carl Otto Sabroe
1882-1950
Carl Otto Sabroe
F:
18 apr. 1882
Aarhus (Frue s.)
D:
29 mar. 1950
Fresno, Californien
Maren Christine Anderson
1884-1932
Maren Christine Anderson
F:
16 jun. 1884
Fresno
G:
3 jan. 1907
USA
D:
20 dec. 1932
Fresno
Frederik Theodor Sabroe
1834-1893
Frederik Theodor Sabroe
F:
7 sep. 1834
Aarhus Domsogn
D:
24 apr. 1893
København
Marie Christine Hansen Egens
1839-1899
Marie Christine Hansen Egens
F:
17 okt. 1839
Ebeltoft
G:
17 okt. 1861
Ebeltoft
D:
7 apr. 1899
Henri Albert Peter Sabroe
1863-1943
Henri Albert Peter Sabroe
F:
21 sep. 1863
København (Trinitatis s.)
D:
2 sep. 1943
København
Augusta Regine Frederikke Kønig
1860-1943
Augusta Regine Frederikke Kønig
F:
6 nov. 1860
København (Trinitatis s.)
G:
6 sep. 1885
København (Trinitatis kirke)
D:
7 okt. 1943
København (Bispebjerg hosp.)
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
1865-1932
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
F:
18 nov. 1865
København (Garnisons s.)
D:
5 maj 1932
København
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
1866-
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
F:
18 jan. 1866
København
G:
17 dec. 1893
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
1867-1912
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
F:
26 sep. 1867
København (Trinitatis s.)
D:
23 apr. 1912
København (Frelser s.)
Niels Henrik Sabroe
1873-1927
Niels Henrik Sabroe
F:
12 okt. 1873
København (Helligånds s.)
D:
14 apr. 1927
Frederiksberg
Valborg Henriette Reimer
1878-
Valborg Henriette Reimer
F:
9 feb. 1878
G:
9 okt. 1898
København (Frelser s.)
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
1875-1941
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
F:
3 okt. 1875
København (Helligånds s.)
D:
7 jun. 1941
Bertha Olivia Anny Jensen
1880-1939
Bertha Olivia Anny Jensen
F:
8 feb. 1880
G:
18 sep. 1898
D:
14 sep. 1939
København
Otto Jens Henning Sabroe
1878-1951
Otto Jens Henning Sabroe
F:
7 jul. 1878
København (Helligånds s.)
D:
8 mar. 1951
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
1881-1961
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
F:
20 jul. 1881
Faaborg
D:
21 okt. 1961
København
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
1881-
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
F:
22 mar. 1881
København (Helligånds s.)
Christian Jensen
1877-1934
Christian Jensen
F:
29 sep. 1877
D:
7 apr. 1934
Niels Henrich Sabroe
1835-1917
Niels Henrich Sabroe
F:
18 sep. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
5 maj 1917
København (Bispebjerg hosp.)
Petrea Nielsen
1840-1903
Petrea Nielsen
F:
9 feb. 1840
Aalborg (Budolfi)
G:
1 mar. 1863
København (Trinitatis)
D:
15 dec. 1903
København (Frelser s.)
Charlotte Cecilia Sabroe
1837-
Charlotte Cecilia Sabroe
F:
5 feb. 1837
Aarhus (Frue s.)
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1839-1842
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
2 okt. 1839
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jan. 1842
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1870-1942
Jens Henning Sabroe
F:
17 jun. 1870
Aarhus (Frue s.)
D:
1942
Hans Christian Sabroe
1871-1946
Hans Christian Sabroe
F:
30 nov. 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
8 dec. 1946
Maren Nielsen
1877-1953
Maren Nielsen
F:
18 maj 1877
Harreslev
G:
27 sep. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
8 maj 1953
Randers
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
1873-1911
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
F:
15 dec. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
3 jul. 1911
Oslo
Inga Mette Nordby
1875-1964
Inga Mette Nordby
F:
10 maj 1875
Skiptved (Norge)
G:
13 jun. 1899
Oslo
D:
2 maj 1964
Oslo
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
1841-1875
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
F:
22 apr. 1841
Aarhus (Frue s.)
D:
10 jun. 1875
Aarhus (Frue s.)
Ane Kirstine Sørensen Vand
1846-1929
Ane Kirstine Sørensen Vand
F:
28 sep. 1846
G:
15 apr. 1870
Aarhus (Frue s.)
B:
9 feb. 1929
Aarhus
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1843-1854
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
13 jan. 1843
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jun. 1854
Aarhus (Frue s.)
Datter
Julius Dessauer Sabroe
1844-
Julius Dessauer Sabroe
F:
23 jun. 1844
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1803-1846
Jens Henning Sabroe
F:
10 sep. 1803
Middelfart
D:
8 jan. 1846
Aarhus (Frue s.)
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
1811-1887
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
F:
5 nov. 1811
G:
26 jul. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
8 okt. 1887
Aarhus (Frue s.)
Constantze Hviid Sabroe
1805-1843
Constantze Hviid Sabroe
F:
12 dec. 1805
Middelfart
D:
2 jun. 1843
Peter Christian Wiinholt
1805-1875
Peter Christian Wiinholt
F:
22 jul. 1805
Mårum
D:
8 nov. 1875
Aarhus
Niels Jørgen Henrik Sabroe
1836-
Niels Jørgen Henrik Sabroe
F:
30 mar. 1836
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Oscar Feveile Sabroe
1859-1929
Henning Oscar Feveile Sabroe
F:
23 aug. 1859
Aarhus (Frue s.)
D:
22 jan. 1929
København
Hans Rudolf Willads Sabroe
1864-1910
Hans Rudolf Willads Sabroe
F:
25 okt. 1864
Aarhus Domsogn
D:
14 maj 1910
København (Andreas s.)
Alma Hansine Hedvig Møller
1864-1931
Alma Hansine Hedvig Møller
F:
2 jun. 1864
København
G:
25 okt. 1906
København (Frelser s.)
D:
18 apr. 1931
København
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
1867-
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
F:
22 jan. 1867
Aarhus (Frue s.)
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
1869-
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
F:
20 mar. 1869
København (Bremerholm)
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
1872-
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
F:
20 jun. 1872
København (Holmens s.)
Jens Jacob Feveile Sabroe
1838-1925
Jens Jacob Feveile Sabroe
F:
4 feb. 1838
Odense (Skt. Hans s.)
D:
23 sep. 1925
København (Johannes s.)
Frederikka Charlotte Fridberg
ca. 1826-1892
Frederikka Charlotte Fridberg
F:
ca. 1826
Revelsberg (Sverige)
G:
8 maj 1864
Aarhus (Frue s.)
D:
16 aug. 1892
København (Holmens s.)
Johanne
1865-1948
Johanne
F:
7 feb. 1865
D:
12 jun. 1948
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
1841-
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
F:
28 okt. 1841
Odense (Vor Frue)
Nielsine Henrikke Sabroe
1844-
Nielsine Henrikke Sabroe
F:
16 jun. 1844
Odense (Skt. Knuds s.)
Sophus Wilhelm Sabroe
1847-
Sophus Wilhelm Sabroe
F:
24 feb. 1847
Odense (Skt. Hans s.)
Ferdinand Emil Sabroe
1850-
Ferdinand Emil Sabroe
F:
8 mar. 1850
Odense (Skt. Hans s.)
Henriette Marie Magdalene Sabroe
1852-
Henriette Marie Magdalene Sabroe
F:
19 mar. 1852
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Ulrich Sabroe
1806-1881
Henning Ulrich Sabroe
F:
7 jul. 1806
Middelfart
D:
24 feb. 1881
Odense (Skt. Knuds s.)
Kirstine Trane
1813-1873
Kirstine Trane
F:
4 apr. 1813
Odense (Skt. Hans s.)
G:
2 nov. 1835
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
23 jan. 1873
Odense (Skt. Hans s.)
Engel Marie Cathrine Nees
ca. 1768-1806
Engel Marie Cathrine Nees
F:
ca. 1768
Odense
D:
1 okt. 1806
Middelfart
Niels Sabroe
1766-1813
Niels Sabroe
F:
1766
Middelfart
G:
30 sep. 1795
Middelfart
D:
8 jul. 1813
Middelfart
Jens Jørgen Nees
1769-som barn
Jens Jørgen Nees
F:
1769
Jelling
D:
som barn
Jens Jørgen Nees
1770-1850
Jens Jørgen Nees
F:
1770
D:
13 jun. 1850
Vilhelm Nees
-som barn
Vilhelm Nees
D:
som barn
Jørgen Vilhelm Nees
1839-
Jørgen Vilhelm Nees
F:
20 feb. 1839
Gjellerupholm
Olga Julie Vilhelmine Nees
1870-1874
Olga Julie Vilhelmine Nees
F:
25 jul. 1870
Grenå
D:
19 okt. 1874
Grenå
Karen Jenny Hjelma Nees
1871-1955
Karen Jenny Hjelma Nees
F:
24 okt. 1871
Grenå
D:
20 jun. 1955
Fakse s. (Fedgården)
Viggo Emil Peter Wedel
1868-1945
Viggo Emil Peter Wedel
F:
11 jul. 1868
København
G:
27 feb. 1896
Grenå
D:
21 mar. 1945
København
Gerda Sofie Maria Nees
1874-
Gerda Sofie Maria Nees
F:
17 jun. 1874
Grenå
Søren Christian Henrik West
1870-1921
Søren Christian Henrik West
F:
15 okt. 1870
Middelfart
G:
24 apr. 1898
Grenå
D:
10 nov. 1921
Vejle
Agnes Nees
1875-
Agnes Nees
F:
27 nov. 1875
Grenå
Alfred Johannes Nielsen
1869-
Alfred Johannes Nielsen
F:
18 okt. 1869
København
G:
17 aug. 1899
Grenå
Holger Carl Emil Nees
1877-1891
Holger Carl Emil Nees
F:
25 nov. 1877
Grenå
D:
19 jan. 1891
Grenå
Olga Nees
1879-
Olga Nees
F:
17 aug. 1879
Grenå
Vilhelm Nees
1881-1882
Vilhelm Nees
F:
1 feb. 1881
Grenå
D:
1 jul. 1882
Grenå
Karen Jørgine Albertine Nees
1882-1883
Karen Jørgine Albertine Nees
F:
20 okt. 1882
Grenå
D:
15 jun. 1883
Grenå
Gerhardt Sophus Cecilius Nees
1840-1900
Gerhardt Sophus Cecilius Nees
F:
29 sep. 1840
Gjellerupholm
D:
30 mar. 1900
Grenå
Marie Januaria Rosenvinge
1843-1937
Marie Januaria Rosenvinge
F:
1 jan. 1843
Ringkøbing
G:
6 jun. 1868
D:
27 jun. 1937
Vejle (Frelsers s.)
Sophie Ottilia Nees
1843-1889
Sophie Ottilia Nees
F:
13 apr. 1843
Gjellerupholm
D:
TIDL. 1889
Helga Adelaide Mathilde Nees
1845-1889
Helga Adelaide Mathilde Nees
F:
7 feb. 1845
Gjellerupholm
D:
TIDL. 1889
Nis Hjelmdrup Nees
1807-1872
Nis Hjelmdrup Nees
F:
23 jul. 1807
Lomborg
D:
3 dec. 1872
Ringkøbing
Susanne Vilhelmine Charlotte Amalia Bloch
1808-1889
Susanne Vilhelmine Charlotte Amalia Bloch
F:
13 maj 1808
Lønborg
G:
10 maj 1838
Lønborg
D:
6 jul. 1889
København (Johannes s.)
Vilhelm Nees
1771-1862
Vilhelm Nees
F:
27 aug. 1771
Wedellsborg
D:
6 apr. 1862
Varde
Sophie Margrethe Heerforth
1777-1854
Sophie Margrethe Heerforth
F:
1777
København
G:
18 maj 1798
København (Vor Frue k.)
D:
14 feb. 1854
Varde
Christian Nees
1774-1861
Christian Nees
F:
2 mar. 1774
Rugård
D:
9 feb. 1861
Ane Kirstine Thostrup
1791-1812
Ane Kirstine Thostrup
F:
1791
G:
3 maj 1811
København (Frelsers k.)
D:
1812
Anna Kirstine Wulff
1794-eft. 1867
Anna Kirstine Wulff
F:
18 aug. 1794
G:
8 mar. 1813
D:
eft. 1867
Anastatius Nees
ca. 1777-eft. 1786
Anastatius Nees
F:
ca. 1777
D:
eft. 1786
Peder Otto Nees
ca. 1778-
Peder Otto Nees
F:
ca. 1778
Iver Alexander Munk Hviid
1837-1903
Iver Alexander Munk Hviid
F:
23 okt. 1837
Roerslev s. (Roerslev Mølle)
D:
25 aug. 1903
Rasmus Ovidius Hviid
1839-1839
Rasmus Ovidius Hviid
F:
29 sep. 1839
Roerslev s. (Roerslev Mølle)
D:
29 sep. 1839
Roerslev s. (Roerslev Mølle)
Ane Maria Ovidia Hviid
1840-1856
Ane Maria Ovidia Hviid
F:
18 nov. 1840
Roerslev s. (Roerslev Mølle)
D:
20 jan. 1856
Odense (Skt. Knuds s.)
Henning Johannes Hviid
1799-1854
Henning Johannes Hviid
F:
30 jan. 1799
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
10 jun. 1854
Anne Marie Munck
1814-
Anne Marie Munck
F:
21 apr. 1814
Roerslev
G:
7 nov. 1834
Roerslev
Ivar Hviid
1800-1877
Ivar Hviid
F:
29 apr. 1800
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
25 jun. 1877
Anna Hviid
1801-1880
Anna Hviid
F:
22 maj 1801
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
11 feb. 1880
Christopher Schou Hviid
1802-1864
Christopher Schou Hviid
F:
14 apr. 1802
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
1864
Anna Sybille Hviid
1803-1888
Anna Sybille Hviid
F:
15 mar. 1803
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
1888
Ivare Petrine Hviid
1804-1883
Ivare Petrine Hviid
F:
26 feb. 1804
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
21 jul. 1883
Odense (Skt. Knuds s.)
Johanne Ovidia Hviid
1805-8 mar. 1806?
Johanne Ovidia Hviid
F:
8 mar. 1805
Fraugde s. (Hollufgård)
D:
8 mar. 1806?
Nr. Sandager s. (Gyldensten)?
Johanne Ovidia Hviid
1806-1842
Johanne Ovidia Hviid
F:
14 apr. 1806
D:
8 sep. 1842
Odense (Gråbrødre Hospitals s. (Dåreanstalten))
Cecilia Hviid
1808-
Cecilia Hviid
F:
25 apr. 1808?
Engel Marie Cathrine Hviid
1809-1890
Engel Marie Cathrine Hviid
F:
8 aug. 1809?
Norup s. (Hofmansgave)
D:
14 dec. 1890
Vejle
Jens Christian Hviid
1811-
Jens Christian Hviid
F:
8 mar. 1811
Norup s. (Hofmansgave)
Wilhelm Bartholomæus Hviid
1812-
Wilhelm Bartholomæus Hviid
F:
1 jun. 1812?
Norup s. (Hofmansgave)
Johan Alexander Hviid
8 dec. 1813?-22 feb. 1814?
Johan Alexander Hviid
F:
8 dec. 1813?
D:
22 feb. 1814?
Ovidia Nees
1778-1832
Ovidia Nees
F:
1778
D:
17 mar. 1832
Middelfart
Johan Alexander Hviid
1772-1832
Johan Alexander Hviid
F:
13 nov. 1772
Nr. Sandager s. (Gyldensteen)
G:
21 apr. 1798
Nørre Sandager s. (i huset på Brinkenslyst)
D:
16 mar. 1832
Middelfart
Christopher Nees
1779-1834
Christopher Nees
F:
22 dec. 1779
Rugård
D:
29 dec. 1834
Johanne? Cecilie Brandt
1736-1826
Johanne? Cecilie Brandt
F:
1736
D:
1826
Henning Ulrich Nees
1720-1787
Henning Ulrich Nees
F:
1720
Guldbjerg
G:
26 aug. 1761
Bogense
D:
24 aug. 1787
Odense
Catharina Brandt
1736-før 1744
Catharina Brandt
F:
1736
Bogense
D:
før 1744
Cathrine Marie Brandt
1766-1784
Cathrine Marie Brandt
F:
1766
Middelfart
D:
1784
Middelfart
Danieline Marie Clausine Düring
1831-
Danieline Marie Clausine Düring
F:
19 jun. 1831
København
Jens Johan Friedrich Düring
1833-
Jens Johan Friedrich Düring
F:
10 nov. 1833
København
Drude Christine Høffding
1787-
Drude Christine Høffding
F:
1787
Fredericia
Johan Lorentz Düring
1792-
Johan Lorentz Düring
F:
24 jun. 1792
G:
19 maj 1830
Maren Høffding
1790-
Maren Høffding
F:
1790
Fredericia
Olufa Bojesen
1835-1908
Olufa Bojesen
F:
16 jul. 1835
København
D:
5 aug. 1908
Søren Hilmar Steindor Finsen
1824-1886
Søren Hilmar Steindor Finsen
F:
28 jan. 1824
Kolding
G:
25 sep. 1857
D:
15 jan. 1886
København
Jutta Bojesen
1837-1929
Jutta Bojesen
F:
20 jan. 1837
D:
25 feb. 1929
Hakon Bojesen
1838-1901
Hakon Bojesen
F:
25 jun. 1838
D:
7 mar. 1901
Sorø
Louise Helene Vilhelmine Prom
1844-1931
Louise Helene Vilhelmine Prom
F:
10 jul. 1844
Nyborg
G:
21 sep. 1867
D:
18 dec. 1931
Sorø
Sigurd Bojesen
1842-1899
Sigurd Bojesen
F:
25 feb. 1842
Kirkerup s. (Skovsgård)
D:
24 jun. 1899
Snekkersten
Betty Margrethe Jensen
1848-1908
Betty Margrethe Jensen
F:
8 apr. 1848
G:
12 apr. 1870
D:
1 jun. 1908
Jensine Cecilie Hastrup
1814-1874
Jensine Cecilie Hastrup
F:
1 nov. 1814
Ørslev s. (Tybrind)
D:
5 sep. 1874
Valsølille s. (Valsølillegård)
Severin Adrian Bojesen
1802-1881
Severin Adrian Bojesen
F:
3 dec. 1802
Sunds
G:
20 maj 1834
Fodslette
D:
7 feb. 1881
København
Danieline Clausine Hastrup
1815-1892
Danieline Clausine Hastrup
F:
21 sep. 1815
Ørslev s. (Tybrind)
D:
12 feb. 1892
Gumme Graae Bech
1814-1899
Gumme Graae Bech
F:
12 sep. 1814
Humble
G:
14 apr. 1844
Fodslette
D:
11 maj 1899
Frederiksberg
Jeppa Hastrup
1847-1929
Jeppa Hastrup
F:
21 jan. 1847
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
18 maj 1929
Humble s. (Skovsgård)
Hans Lauritzen Møller
1834-1923
Hans Lauritzen Møller
F:
25 sep. 1834
Humble s. (Skovsgård)
G:
11 aug. 1865
D:
8 jan. 1923
Humble s. (Skovsgård)
Julianus Hastrup
1848-1915
Julianus Hastrup
F:
4 apr. 1848
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
1 nov. 1915
Mette Maria Nyholm
1847-1929
Mette Maria Nyholm
F:
28 maj 1847
G:
6 nov. 1874
D:
17 apr. 1929
Anna Cecilie Hastrup
1849-1932
Anna Cecilie Hastrup
F:
14 sep. 1849
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
17 feb. 1932
Frederiksberg Hospital (Godthåb s.)
Julius Johannes Høyer
1848-ca. 1923
Julius Johannes Høyer
F:
11 dec. 1848
København
G:
29 mar. 1878
København (Holmens k.)
D:
ca. 1923
Johanne Hastrup
1851-1939
Johanne Hastrup
F:
9 jan. 1851
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
26 aug. 1939
Hellerup
Gustav Adolph Graae
1843-1929
Gustav Adolph Graae
F:
18 apr. 1843
Tranekær
G:
9 sep. 1874
Utterslev
D:
26 apr. 1929
Hellerup
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
1853-1938
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
F:
16 okt. 1853
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
27 jul. 1938
Julius Nicolai Nyholm
1848-1923
Julius Nicolai Nyholm
F:
29 sep. 1848
G:
19 maj 1876
D:
27 apr. 1923
Christian Frederik Anton Hastrup
1855-1929
Christian Frederik Anton Hastrup
F:
5 nov. 1855
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
28 maj 1929
Fredericia
Frederikke Laurentina Andersen
1859-1942
Frederikke Laurentina Andersen
F:
26 okt. 1859
Toreby s. (Fuglsang)
G:
25 apr. 1881
D:
13 dec. 1942
Olga Marie Elisabeth Hastrup
1858-1929
Olga Marie Elisabeth Hastrup
F:
28 jul. 1858
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
6 dec. 1929
Skovshoved
Junia Danieline Octavia Hastrup
1861-1937
Junia Danieline Octavia Hastrup
F:
19 apr. 1861
Utterslev s. (Vintersborg)
D:
20 dec. 1937
Odense
Josias Feddersen
1860-1935
Josias Feddersen
F:
28 feb. 1860
København
G:
31 jul. 1885
København (Matthæus k.)
D:
18 sep. 1935
Assens
Frederik Anton Hastrup
1817-1869
Frederik Anton Hastrup
F:
31 jul. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
D:
6 apr. 1869
Christine Jørgine Pilegaard
1820-1900
Christine Jørgine Pilegaard
F:
4 dec. 1820
Rudkøbing
G:
17 apr. 1846
D:
25 nov. 1900
Frederiksberg
Wilhelmine Kirstine Hastrup
1817-1817
Wilhelmine Kirstine Hastrup
F:
18 sep. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
D:
4 okt. 1817
Ørslev s. (Tybrind)
Niels Keilgaard Hastrup
1848-1901
Niels Keilgaard Hastrup
F:
13 aug. 1848
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
15 feb. 1901
København
Caroline Ernestine Sophie Ahlefeldt-Laurvig
1858-1924
Caroline Ernestine Sophie Ahlefeldt-Laurvig
F:
4 mar. 1858
Humble s. (Vestergård)
G:
26 sep. 1884
Humble
D:
17 okt. 1924
Humble s. (Havbølle)
Julianus Hastrup
1849-1912
Julianus Hastrup
F:
9 aug. 1849
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
15 apr. 1912
Roskilde (sygehuset)
Dorthea Christine Staun
1857-1883
Dorthea Christine Staun
F:
22 aug. 1857
Ringsted
G:
5 maj 1877
Ringsted
D:
18 dec. 1883
Tårnborg s. (Bonderup)
Ernst Alfred Hastrup
1851-
Ernst Alfred Hastrup
F:
27 apr. 1851
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Agnes Elisabeth Frederikke Keilgaard
1857-
Agnes Elisabeth Frederikke Keilgaard
F:
31 jan. 1857
G:
1 jul. 1878
Fodslette
Victor August Hastrup
1852-
Victor August Hastrup
F:
17 nov. 1852
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Anne Christine Hastrup
1854-1942
Anne Christine Hastrup
F:
28 maj 1854
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
4 aug. 1942
Henrik Marcus Staun
1851-1912
Henrik Marcus Staun
F:
30 dec. 1851
Sigersted s. (Englerup Mølle)
G:
24 apr. 1885
Fodslette
D:
21 apr. 1912
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Henriette Ludolphine Hastrup
1857-1909
Henriette Ludolphine Hastrup
F:
15 dec. 1857
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
28 apr. 1909
København
Hans Ingo Rudolph Bech
1856-
Hans Ingo Rudolph Bech
F:
5 nov. 1856
Humble
G:
30 maj 1884
Fodslette
Knud Holger Hastrup
1860-1922
Knud Holger Hastrup
F:
2 feb. 1860
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
D:
11 feb. 1922
Frederiksberg
Anna Sofie Sabine Dorph-Petersen
1854-1919
Anna Sofie Sabine Dorph-Petersen
F:
7 mar. 1854
Reerslev s. (Barfredshøj)
D:
13 aug. 1919
Frantz Adolph Wilhelm Hastrup
1818-1884
Frantz Adolph Wilhelm Hastrup
F:
31 dec. 1818
Ørslev s. (Tybrind)
D:
27 okt. 1884
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Mathilde Olivia Keilgaard
1819-1904
Mathilde Olivia Keilgaard
F:
24 maj 1819
København
G:
28 okt. 1847
København (Frue k.)
D:
25 okt. 1904
Fodslette s. (Rødbjerghavn)
Julianus Andersen
1847-
Julianus Andersen
F:
3 okt. 1847
Esbønderup s. (Esrum)
Wilhelmine Hastrup
1820-1909
Wilhelmine Hastrup
F:
14 okt. 1820
Ørslev s. (Tybrind)
D:
22 maj 1909
Peter Krog Meyer Andersen
1815-1895
Peter Krog Meyer Andersen
F:
10 mar. 1815
Slagelse
G:
4 jun. 1846
Fodslette
D:
18 okt. 1895
Valby
Valdemar Julianus Pilegaard Hastrup
1855-
Valdemar Julianus Pilegaard Hastrup
F:
5 nov. 1855
Fodslette s. (Hjortholm)
Constantin Anners Johannes Hastrup
1857-1944
Constantin Anners Johannes Hastrup
F:
5 nov. 1857
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 feb. 1944
Ordrup
Elisabeth Cathrine Hecht
1860-1892
Elisabeth Cathrine Hecht
F:
1 jul. 1860
Holsteinborg s. (Bisserup)
G:
26 jun. 1888
København (Holmens)
D:
13 mar. 1892
Nakskov
Anne Cathrine Mathilde Fleischer
1873-1961
Anne Cathrine Mathilde Fleischer
F:
27 feb. 1873
Helsingør
G:
10 feb. 1899
København (Frue)
D:
9 maj 1961
Hørsholm
Therese Kirstine Hastrup
1859-
Therese Kirstine Hastrup
F:
11 feb. 1859
Fodslette s. (Hjortholm)
Knud Daniel August Hastrup
1860-1930
Knud Daniel August Hastrup
F:
21 mar. 1860
Borup s. (Svenstrup)
D:
18 mar. 1930
Augusta Caroline Jessen
1865-1924
Augusta Caroline Jessen
F:
24 apr. 1865
Nakskov
G:
1 jun. 1900
Frederiksberg
D:
1924
Einar Vilhelm Hastrup
1861-1937
Einar Vilhelm Hastrup
F:
21 aug. 1861
Borup s. (Svenstrup)
D:
27 dec. 1937
Aarhus
Therese Octavia Hastrup
1864-1939
Therese Octavia Hastrup
F:
2 jan. 1864
Borup s. (Svenstrup)
D:
13 okt. 1939
Aarhus
Christian Becher
Marie Zafidia Hastrup
1865-1930
Marie Zafidia Hastrup
F:
21 okt. 1865
Borup s. (Svenstrup)
D:
15 nov. 1930
København
Otto Lund
1864-
Otto Lund
F:
21 nov. 1864
Vejle
G:
23 jul. 1898
Frederiksberg
Jens Carl Hastrup
1821-1908
Jens Carl Hastrup
F:
10 okt. 1821
Ørslev s. (Tybrind)
D:
21 okt. 1908
Skive
Zafidia Anatolia Pilegaard
1825-1908
Zafidia Anatolia Pilegaard
F:
13 mar. 1825
Rudkøbing
G:
27 apr. 1852
Fuglsbølle
D:
SENEST 1908
Jacobine Henriette Hastrup
1823-1826
Jacobine Henriette Hastrup
F:
1 feb. 1823
Ørslev s. (Tybrind)
D:
18 aug. 1826
Fodslette s. (Hjortholm)
Augusta Sophie Elise Schmidten
1850-
Augusta Sophie Elise Schmidten
F:
14 mar. 1850
Magleby s. (Broløkke)
Juliane Hastrup
1824-ca. 1885
Juliane Hastrup
F:
28 apr. 1824
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
ca. 1885
Marius Pauli Karenus Holst Schmidten
1819-1850
Marius Pauli Karenus Holst Schmidten
F:
7 dec. 1819
Lundbygård ved Præstø
G:
29 sep. 1848
Fodslette
D:
18 sep. 1850
Magleby s. (Broløkke)
Johan Friderich Ortmann
1805-1863
Johan Friderich Ortmann
F:
23 dec. 1805
Fåborg
G:
28 dec. 1855
Fodslette
D:
18 nov. 1863
Adolph Julianus Hastrup
1858-1914
Adolph Julianus Hastrup
F:
6 dec. 1858
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
29 aug. 1914
Holbæk s. (Holbækgård)
Augusta Kirstine Steensen-Leth
1867-1931
Augusta Kirstine Steensen-Leth
F:
12 nov. 1867
Ljørslev s. (Højris)
G:
25 sep. 1889
Ljørslev
D:
5 dec. 1931
København (Øresundshospitalet)
Anna Cecilie Adelheid Hastrup
1860-1919
Anna Cecilie Adelheid Hastrup
F:
5 feb. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
26 okt. 1919
København (Rigshospitalet)
Carl Frederik Sigismund Louis greve Schulin
1855-1904
Carl Frederik Sigismund Louis greve Schulin
F:
10 okt. 1855
Drage, Slesvig-Holsten
G:
2 dec. 1881
København (Jacobs k.)
D:
20 dec. 1904
Holte
Dødfødt søn
1860-1860
Dødfødt søn
F:
18 nov. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
18 nov. 1860
Fodslette s. (Hjortholm)
Christopher Ludvig Hastrup
1825-1888
Christopher Ludvig Hastrup
F:
21 jul. 1825
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
19 okt. 1888
Sophie Emilie Nielsine von Hedemann
1837-1860
Sophie Emilie Nielsine von Hedemann
F:
2 nov. 1837
Longelse s. (Møllegård)
G:
2 mar. 1858
D:
23 nov. 1860
Caroline Josephine von Hedemann
1832-1902
Caroline Josephine von Hedemann
F:
27 jan. 1832
Longelse s. (Møllegård)
G:
15 jan. 1865
Tryggelev
D:
27 mar. 1902
København
Johannes Ulrik Plesner
1857-1922
Johannes Ulrik Plesner
F:
12 maj 1857
Vedersø
D:
17 feb. 1922
København
Dora Marie Alberta Schiødte
1873-
Dora Marie Alberta Schiødte
F:
12 aug. 1873
Skanderborg
G:
19 jul. 1895
Farum
Julianus Hastrup Plesner
1859-1937
Julianus Hastrup Plesner
F:
24 sep. 1859
Vedersø
D:
1937
Ane Marie Pouline Thomsen
1864-
Ane Marie Pouline Thomsen
F:
22 okt. 1864
København
G:
10 okt. 1890
Vedersø
Ulrik Adolf Plesner
1861-1933
Ulrik Adolf Plesner
F:
17 maj 1861
Vedersø
D:
22 nov. 1933
Skagen
Conrad Kisby Plesner
1863-1906
Conrad Kisby Plesner
F:
13 maj 1863
Vedersø
D:
14 jun. 1906
Cathrine Lamb
Fredrik Brandt Plesner
1866-1866
Fredrik Brandt Plesner
F:
10 jan. 1866
Vedersø
D:
1 mar. 1866
Vedersø
Anna Kirstine Plesner
1867-1945
Anna Kirstine Plesner
F:
15 mar. 1867
Vedersø
D:
1 jan. 1945
Kjellerup (Amtssygehuset)
Sofus Theodor Balslev
1850-1936
Sofus Theodor Balslev
F:
28 mar. 1850
Hammer
G:
16 maj 1894
Brande
D:
13 jun. 1936
Søndersø
Lucie Marie Hastrup
1826-1868
Lucie Marie Hastrup
F:
28 jul. 1826
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 jun. 1868
Johan Fredrik Plesner
1815-1892
Johan Fredrik Plesner
F:
13 jun. 1815
Longelse
G:
3 apr. 1856
Fodslette
D:
9 jan. 1892
Vedersø
Anna Cecilie Hastrup
1865-
Anna Cecilie Hastrup
F:
30 aug. 1865
Frederiksberg
Knud Julianus Hastrup
1866-ca. 1954
Knud Julianus Hastrup
F:
31 okt. 1866
Frederiksberg
D:
ca. 1954
Dagmar Henriette Vilhelmine Kølle
1870-1945
Dagmar Henriette Vilhelmine Kølle
F:
16 jun. 1870
Bandholm
G:
30 mar. 1893
Nykøbing F.
D:
21 jul. 1945
Frederiksberg (Diakonissestiftelsen)
Frederikke Jacobine Hastrup
1868-
Frederikke Jacobine Hastrup
F:
11 feb. 1868
Frederiksberg
Erik Hastrup
1869-
Erik Hastrup
F:
26 mar. 1869
Frederiksberg
Valdemar Hastrup
1870-
Valdemar Hastrup
F:
16 maj 1870
Frederiksberg
Margrethe Hastrup
1872-
Margrethe Hastrup
F:
15 jan. 1872
Frederiksberg
Axel Frederik Schmidt
1867-
Axel Frederik Schmidt
F:
20 jul. 1867
Astrup s. (Askgården)
G:
27 feb. 1897
Frederiksberg
Vilhelm Hastrup
1873-1956
Vilhelm Hastrup
F:
31 dec. 1873
Frederiksberg
D:
7 mar. 1956
København
Emilie Eggers
1869-1959
Emilie Eggers
F:
18 dec. 1869
Bjørnsholm s (Ranum)
G:
27 apr. 1899
København (Matthæus k.)
D:
20 apr. 1959
Frederiksberg
Oluf Hastrup
1875-1933
Oluf Hastrup
F:
5 feb. 1875
Frederiksberg
D:
17 feb. 1933
Frederiksberg Hospital (Godthåb s.)
Julie Gnatt
1888-
Julie Gnatt
F:
24 nov. 1888
København
G:
14 apr. 1908
Frederiksberg
Henriette Hastrup
1876-
Henriette Hastrup
F:
5 jun. 1876
Frederiksberg
Sigrid Hastrup
1878-1952
Sigrid Hastrup
F:
25 jan. 1878
Frederiksberg
D:
3 okt. 1952
København (Kommunehospitalet)
Aage Henrichsen
1879-
Aage Henrichsen
F:
26 jan. 1879
Skive
Ragnhild Hastrup
1881-
Ragnhild Hastrup
F:
19 aug. 1881
Frederiksberg
Victor August Alexander Pürschel
1877-1963
Victor August Alexander Pürschel
F:
28 aug. 1877
København
G:
19 maj 1906
Frederiksberg
D:
13 jan. 1963
Jens Hastrup
1827-1899
Jens Hastrup
F:
6 dec. 1827
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
5 jun. 1899
Frederiksberg
Petra Hansine Aneline Pedersen
1840-1909
Petra Hansine Aneline Pedersen
F:
25 okt. 1840
Rudkøbing
D:
30 mar. 1909
Korsør
Hendrik Jacob Hastrup
1829-1829
Hendrik Jacob Hastrup
F:
3 mar. 1829
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
19 apr. 1829
Fodslette s. (Hjortholm)
Frederik Lemvigh Hastrup Hammer
1852-
Frederik Lemvigh Hastrup Hammer
F:
29 dec. 1852
Fodslette s. (Hjortholm)
Clara Lucine Nielsen
1857-
Clara Lucine Nielsen
F:
2 nov. 1857
Horsens
G:
11 mar. 1882
Ribe (Domsognet)
Anna Elisabeth Hammer
1858-1916
Anna Elisabeth Hammer
F:
28 okt. 1858
Föhr
D:
29 feb. 1916
København
Andreas Julius Dons
1854-1907
Andreas Julius Dons
F:
22 mar. 1854
Svindinge s. (Anhoff)
D:
27 aug. 1907
Tise s.
Christian Frydendahl Maegaard
1853-1934
Christian Frydendahl Maegaard
F:
3 jul. 1853
Odense
G:
7 okt. 1892
D:
17 jun. 1934
København
Henriette Jacobine Hastrup
1830-1912
Henriette Jacobine Hastrup
F:
3 sep. 1830
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
12 nov. 1912
København
Otto Christian Hammer
1822-1892
Otto Christian Hammer
F:
22 aug. 1822
Søborg
G:
23 feb. 1851
Fodslette
D:
9 mar. 1892
København
Anna Cæcilie Hastrup
1836-1837
Anna Cæcilie Hastrup
F:
30 maj 1836
Fodslette s. (Hjortholm)
D:
6 maj 1837
Fodslette s. (Hjortholm)
Anna Cecilie Høffding
1791-1861
Anna Cecilie Høffding
F:
19 apr. 1791
Fredericia
D:
31 okt. 1861
Fodslette s. (Hjortholm)
Julianus Hastrup
1780-1863
Julianus Hastrup
F:
28 jun. 1780
Ørslev på Fyn
G:
24 nov. 1813
D:
10 feb. 1863
Fodslette s. (Hjortholm)
Jens Brandt Høffding
1795-1873
Jens Brandt Høffding
F:
1795
Fredericia
D:
25 feb. 1873
Ole Carl Høffding
1797-
Ole Carl Høffding
F:
1797
Skien
Frederikke Wulff
1827-1880
Frederikke Wulff
F:
19 jun. 1827
Fredericia
D:
8 mar. 1880
Aalborg (Budolfi)
Cecilie Wulff
1859-
Cecilie Wulff
F:
18 okt. 1859
Aalborg (Budolfi s.)
Daniel Høffding Wulff
1829-1900
Daniel Høffding Wulff
F:
12 maj 1829
Fredericia
D:
18 sep. 1900
Aalborg
Cecilie Berg
1831-1859
Cecilie Berg
F:
6 aug. 1831
Randers
G:
24 nov. 1858
Randers
D:
okt. 1859
Aalborg
Henriette Susanne Wulff
1862-1874
Henriette Susanne Wulff
F:
6 feb. 1862
Aalborg (Budolfi s.)
D:
4 mar. 1874
Aalborg (Budolfi s.)
Ane Marie Wulff
1863-
Ane Marie Wulff
F:
28 apr. 1863
Aalborg (Budolfi s.)
Johanne Margrethe Wulff
1864-
Johanne Margrethe Wulff
F:
6 dec. 1864
Aalborg (Budolfi s.)
Josephine Elise Marie Eleonora Wulff
1838-1873
Josephine Elise Marie Eleonora Wulff
F:
23 okt. 1838
Aalborg
G:
21 maj 1861
Aalborg
D:
14 aug. 1873
Aalborg
Julianus Wulff
1832-FMTL. SOM BARN
Julianus Wulff
F:
29 nov. 1832
Fredericia (Trinitatis)
D:
FMTL. SOM BARN
Sophus Johannes Wulff
1836-
Sophus Johannes Wulff
F:
1 jan. 1836
Fredericia
Susanne Jacobine Høffding
1800-1884
Susanne Jacobine Høffding
F:
14 dec. 1800
Skien
D:
25 feb. 1884
Aalborg
Henrik Wulff
1795-1888
Henrik Wulff
F:
2 jan. 1795
Rendsborg
G:
22 sep. 1826
D:
6 apr. 1888
Aalborg
Sophie Clausine Hansine Pape
1835-1905
Sophie Clausine Hansine Pape
F:
23 apr. 1835
Dons
D:
20 maj 1905
Torslev
Georg Christian Albrecht Mosel
1833-1915
Georg Christian Albrecht Mosel
F:
9 dec. 1833
Hannover
G:
1875
D:
29 okt. 1915
Torslev
Frederik Anton Pape
1836-1916
Frederik Anton Pape
F:
4 maj 1836
Dons
D:
/3 1916
Aalborg
Laura Elise Kirstine Lund
1845-1919
Laura Elise Kirstine Lund
F:
26 jun. 1845
Hobro
G:
29 okt. 1868
Hobro
D:
28/9 1915 ELLER 1919
Aarhus
Jacob Hendrik Pape
1837-1890
Jacob Hendrik Pape
F:
19 jun. 1837
Dons
D:
TIDLIGST 1890
...; ugift
Yangtse Juliane Pape
1838-1917
Yangtse Juliane Pape
F:
28 nov. 1838
Dons
D:
1917
Aalborg; ugift
Mathilde Benedicte Pape
1839-1920
Mathilde Benedicte Pape
F:
12 nov. 1839
Dons
D:
10 mar. 1920
Rødding
Frederik Julius Preisler
1841-1877
Frederik Julius Preisler
F:
28 jul. 1841
Starup
G:
31 mar. 1866
Rødding
D:
6 mar. 1877
Rødding
Daniel Høffding Pape
1841-
Daniel Høffding Pape
F:
6 feb. 1841
Dons
Lucie Emerentze Pape
1843-1877
Lucie Emerentze Pape
F:
19 maj 1843
Hejselt
D:
12 jul. 1877
Frederiksberg
Harald Høffding
1843-1931
Harald Høffding
F:
11 mar. 1843
København
G:
24 okt. 1870
Torslev
D:
2 jul. 1931
Hans Christian Pape
1844-1936
Hans Christian Pape
F:
6 nov. 1844
Hejselt
D:
19 dec. 1936
Hellevad s. (Roeslund)
Ane Cecilie Hansen
1844-1927
Ane Cecilie Hansen
F:
17 apr. 1844
Aarhus
G:
22 okt. 1871
Vammen
D:
8 jul. 1927
Hellevad s. (Roeslund)
Lucie Emerentze Høffding
1805-1889
Lucie Emerentze Høffding
F:
1805
Viborg
D:
17 mar. 1889
Roeslund
Hans Christian Pape
1807-1889
Hans Christian Pape
F:
22 nov. 1807
Gimsing s. (Kvistrup)
G:
15 maj 1834
D:
27 jun. 1889
Hellevad s. (Roeslund)
Søster Clausine Brandt
1767-1848
Søster Clausine Brandt
F:
1767
D:
16 maj 1848
Levring
Daniel Høffding
1749-1810
Daniel Høffding
F:
1749
G:
8 nov. 1786
D:
7 feb. 1810
Claus Flyng Brandt
1768-1768
Claus Flyng Brandt
F:
1768
Middelfart
D:
1768
Middelfart
Anna Brandt
1770-1770
Anna Brandt
F:
1770
Middelfart
D:
1770
Middelfart
Jens Brandt Nyholm
1845-
Jens Brandt Nyholm
F:
5 apr. 1845
Mette Cathrine Elisabeth Maag
1845-
Mette Cathrine Elisabeth Maag
F:
2 mar. 1845
G:
29 jul. 1870
Mette Maria Nyholm
1847-1929
Mette Maria Nyholm
F:
28 maj 1847
D:
17 apr. 1929
Julianus Hastrup
1848-1915
Julianus Hastrup
F:
4 apr. 1848
Utterslev s. (Vintersborg)
G:
6 nov. 1874
D:
1 nov. 1915
Julius Nicolai Nyholm
1848-1923
Julius Nicolai Nyholm
F:
29 sep. 1848
D:
27 apr. 1923
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
1853-1938
Kirstine Cathrine Vilhelmine Hastrup
F:
16 okt. 1853
Utterslev s. (Vintersborg)
G:
19 maj 1876
D:
27 jul. 1938
Jens Laurits Christian Nyholm
1814-1884
Jens Laurits Christian Nyholm
F:
6 dec. 1814
D:
28 dec. 1884
Kathinca Maag
1816-1851
Kathinca Maag
F:
18 sep. 1816
G:
19 jul. 1844
D:
24 aug. 1851
Anna Nyholm
1855-
Anna Nyholm
F:
5 jun. 1855
August Henrik Otto Fr. Hostrup-Schultz
1855-
August Henrik Otto Fr. Hostrup-Schultz
F:
18 mar. 1855
G:
5 aug. 1879
Margarethe Nyholm
1858-
Margarethe Nyholm
F:
13 jul. 1858
Peter Theodor Madsen
1848-1928
Peter Theodor Madsen
F:
25 nov. 1848
G:
14 mar. 1896
D:
18 sep. 1928
Mariane Bøgvad
1815-
Mariane Bøgvad
F:
27 okt. 1815
G:
23 dec. 1854
Jens Lauritz Nyholm
1855-1855
Jens Lauritz Nyholm
F:
7 maj 1855
D:
24 maj 1855
Julius Marius Nyholm
1856-1862
Julius Marius Nyholm
F:
27 nov. 1856
D:
14 mar. 1862
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
1858-
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
F:
17 nov. 1858
Lars Christoffer Nyholm
1855-
Lars Christoffer Nyholm
F:
21 jun. 1855
G:
9 jun. 1886
Armgard Marie Christine Nyholm
1860-1891
Armgard Marie Christine Nyholm
F:
5 mar. 1860
D:
20 jun. 1891
Johan Nicolai Ingomar Theodor Ammitzbøll
1845-1886
Johan Nicolai Ingomar Theodor Ammitzbøll
F:
20 okt. 1845
G:
7 okt. 1879
D:
16 nov. 1886
Anton Martin Julius Nyholm
1816-
Anton Martin Julius Nyholm
F:
1 aug. 1816
Maria Theresia Maag
1822-
Maria Theresia Maag
F:
25 sep. 1822
G:
5 okt. 1847
Jens Brandt Nyholm
1792-1850
Jens Brandt Nyholm
F:
28 maj 1792
D:
20 jul. 1850
Juline Nicoline Brandt
1792-1853
Juline Nicoline Brandt
F:
14 feb. 1792
G:
22 sep. 1813
D:
22 aug. 1853
Adam Vilhelm Kruuse
1829-1854
Adam Vilhelm Kruuse
F:
4 jan. 1829
D:
27 sep. 1854
Birgitte Sophie Kruuse
1867-1881
Birgitte Sophie Kruuse
F:
11 mar. 1867
D:
30 jun. 1881
Peder Abraham Kruuse
1868-1869
Peder Abraham Kruuse
F:
20 dec. 1868
D:
17 nov. 1869
Ludvig Frederik Kruuse
1829-1886
Ludvig Frederik Kruuse
F:
4 jan. 1829
D:
7 jun. 1886
Sophie Cathrine Munk
1829-
Sophie Cathrine Munk
F:
9 mar. 1829
G:
14 maj 1864
Peder Abraham Kruuse
1870-1940
Peder Abraham Kruuse
F:
7 aug. 1870
Dalby
D:
2 jul. 1940
Cornelia Christensen
1869-1962
Cornelia Christensen
F:
27 jan. 1869
Høve
G:
17 maj 1896
Alminde kirke
D:
1962
Severin Lange Kruuse
1873-
Severin Lange Kruuse
F:
18 apr. 1873
Ellen Hasselbalch
1873-
Ellen Hasselbalch
F:
26 okt. 1873
G:
21 jul. 1903
Margrethe Kruuse
1876-
Margrethe Kruuse
F:
21 apr. 1876
Martin Heinrich Hansen
1866-
Martin Heinrich Hansen
F:
5 feb. 1866
G:
26 maj 1901
Adam Vilhelm Kruuse
1878-
Adam Vilhelm Kruuse
F:
25 aug. 1878
Ludvig Frederik Kruuse
1880-
Ludvig Frederik Kruuse
F:
2 jul. 1880
Olav Kruuse
1883-
Olav Kruuse
F:
23 mar. 1883
Sofus Birger Kruuse
1885-
Sofus Birger Kruuse
F:
8 dec. 1885
Manderup Peder Kruuse
1832-1893
Manderup Peder Kruuse
F:
12 jan. 1832
Dalby
D:
26 mar. 1893
Dalby
Charlotte Amalie Hasselbalch
1842-1923
Charlotte Amalie Hasselbalch
F:
2 apr. 1842
Hune s. (Blokhus)
G:
19 okt. 1869
Køge
D:
4 aug. 1923
Karise
Else Birgitte Nyholm
1793-1867
Else Birgitte Nyholm
F:
4 nov. 1793
Middelfart
D:
20 aug. 1867
Dalby
Peder Abraham Kruuse
1790-1869
Peder Abraham Kruuse
F:
1790
Højelse
G:
20 aug. 1825
Tureby
D:
5 mar. 1869
Dalby
Lars Christian Nyholm
1820-1821
Lars Christian Nyholm
F:
23 mar. 1820
D:
22 okt. 1821
Jane Georgine Nyholm
1858-
Jane Georgine Nyholm
F:
27 jul. 1858
Anna Nyholm
1859-1892
Anna Nyholm
F:
14 nov. 1859
D:
20 sep. 1892
Helene Nyholm
1860-
Helene Nyholm
F:
18 dec. 1860
Holger Vilhelm Nyholm
1862-1929
Holger Vilhelm Nyholm
F:
23 feb. 1862
D:
27 jan. 1929
Emmy Julie Valentiner
1879-
Emmy Julie Valentiner
F:
24 sep. 1879
G:
24 sep. 1905
Køge
Johannes Peter Nyholm
1863-
Johannes Peter Nyholm
F:
31 dec. 1863
Ellen Marie Bartsch
1865-
Ellen Marie Bartsch
F:
24 aug. 1865
G:
14 okt. 1892
Søren Winkel Nyholm
1866-
Søren Winkel Nyholm
F:
20 sep. 1866
Valdemar Nyholm
1868-
Valdemar Nyholm
F:
5 aug. 1868
Holga Georgine Nyholm
1871-
Holga Georgine Nyholm
F:
11 maj 1871
Lars Christian Christopher Nyholm
1821-
Lars Christian Christopher Nyholm
F:
26 okt. 1821
Valløby
Anna Nicolette Brodera Wibroe
1837-
Anna Nicolette Brodera Wibroe
F:
25 jan. 1837
Aalborg
G:
1 aug. 1857
Nibe
Vilhelmine Georgine Sørensen
1853-
Vilhelmine Georgine Sørensen
F:
5 nov. 1853
Hans Sophus Sørensen
1856-
Hans Sophus Sørensen
F:
3 jan. 1856
Julie Sophie Kongsted
1855-
Julie Sophie Kongsted
F:
13 jul. 1855
G:
7 jul. 1881
Georg Vilhelm Sørensen
1858-
Georg Vilhelm Sørensen
F:
7 feb. 1858
Maren Cathrine Larsen
1859-
Maren Cathrine Larsen
F:
25 jun. 1859
G:
4 nov. 1887
Holger Vilhelm Nyholm Sørensen
1860-
Holger Vilhelm Nyholm Sørensen
F:
15 mar. 1860
Hans Søren Sørensen
1862-
Hans Søren Sørensen
F:
24 apr. 1862
Anna Elise Olsen
1864-
Anna Elise Olsen
F:
22 apr. 1864
G:
5 okt. 1888
Carl Christian Sørensen
1864-
Carl Christian Sørensen
F:
31 mar. 1864
Anna Jacobine Nyholm
1823-
Anna Jacobine Nyholm
F:
26 jun. 1823
Johan Ludvig Mathiesen Sørensen
1816-
Johan Ludvig Mathiesen Sørensen
F:
6 jul. 1816
G:
29 jun. 1852
Georg Christian Nyholm
1867-
Georg Christian Nyholm
F:
23 dec. 1867
Jens Holger Nyholm
1869-
Jens Holger Nyholm
F:
19 mar. 1869
Vilhelmine Nyholm
1870-
Vilhelmine Nyholm
F:
21 sep. 1870
Carl Julius Nyholm
1872-
Carl Julius Nyholm
F:
24 aug. 1872
Marie Nyholm
1874-
Marie Nyholm
F:
20 apr. 1874
Elna Nyholm
1876-
Elna Nyholm
F:
16 feb. 1876
Marius Vilhelm Nyholm
1825-
Marius Vilhelm Nyholm
F:
13 jan. 1825
Ane Jensen
1843-1877
Ane Jensen
F:
5 jan. 1843
G:
12 feb. 1867
D:
22 jul. 1877
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
1826-1834
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
F:
1 aug. 1826
D:
9 dec. 1834
Georg Holger Nyholm
1861-1869
Georg Holger Nyholm
F:
24 jun. 1861
D:
19 dec. 1869
Jane Johanne Nyholm
1863-
Jane Johanne Nyholm
F:
8 maj 1863
Georgine Vilhelmine Christine Nyholm
1865-
Georgine Vilhelmine Christine Nyholm
F:
15 maj 1865
Ivar Chr. Wibroe Nyholm
1867-
Ivar Chr. Wibroe Nyholm
F:
5 jan. 1867
Jacob Johan Georg Vilhelm Nyholm
1868-1870
Jacob Johan Georg Vilhelm Nyholm
F:
20 okt. 1868
D:
16 jan. 1870
Holger Nyholm
1871-
Holger Nyholm
F:
22 mar. 1871
Marie Nicolette Vilhelmine Nyholm
1874-1885
Marie Nicolette Vilhelmine Nyholm
F:
4 sep. 1874
D:
9 nov. 1885
Georg Vilhelm Nyholm
1828-
Georg Vilhelm Nyholm
F:
13 jun. 1828
Christine Adolphine Wibroe
1842-
Christine Adolphine Wibroe
F:
17 jan. 1842
G:
17 maj 1860
Carl Cilius Nyholm
1830-
Carl Cilius Nyholm
F:
30 jun. 1830
Andrea Marie Schjelde
1850-
Andrea Marie Schjelde
F:
6 dec. 1850
G:
21 aug. 1877
Holger Vilhelm Nyholm
1860-1881
Holger Vilhelm Nyholm
F:
27 apr. 1860
D:
25 jan. 1881
Marie Margrethe Nyholm
1861-
Marie Margrethe Nyholm
F:
19 sep. 1861
Cathinca Georgine Nyholm
1863-
Cathinca Georgine Nyholm
F:
23 feb. 1863
Andrea Christine Nyholm
1865-
Andrea Christine Nyholm
F:
23 mar. 1865
Barbara Juline Nyholm
1866-1870
Barbara Juline Nyholm
F:
5 aug. 1866
D:
13 maj 1870
Jacob Würnfeldt Nyholm
1832-
Jacob Würnfeldt Nyholm
F:
29 apr. 1832
Barbara Christine Marie Rømer
1830-
Barbara Christine Marie Rømer
F:
28 jan. 1830
G:
17 jul. 1859
Juline Adelaide Nyholm
1834-
Juline Adelaide Nyholm
F:
1 apr. 1834
Georgine Holga Nyholm
1867-
Georgine Holga Nyholm
F:
9 apr. 1867
Vilhelmine Andrea Christiane Nyholm
1868-1960
Vilhelmine Andrea Christiane Nyholm
F:
29 maj 1868
Højelse
D:
6 apr. 1960
Kristrup s. (Hvilehjemmet Møllen)
Jens Peter Jeppe Jensen
1863-1954
Jens Peter Jeppe Jensen
F:
24 jan. 1863
Alsønderup s. (Alsønderup Mark)
G:
24 nov. 1888
København (Skt. Stefans k.)
D:
20 jan. 1954
Mellerup
Andreas Vilhelm Nyholm
1869-1871
Andreas Vilhelm Nyholm
F:
2 dec. 1869
D:
13 maj 1871
Carl Cilius Nyholm
1871-
Carl Cilius Nyholm
F:
6 dec. 1871
Andreas Vilhelm Nyholm
1872-
Andreas Vilhelm Nyholm
F:
22 dec. 1872
Holga Andrea Nyholm
1876-1877
Holga Andrea Nyholm
F:
5 jan. 1876
D:
18 aug. 1877
Thora Birgitte Nyholm
1877-
Thora Birgitte Nyholm
F:
7 jan. 1877
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
1836-
Birgitte Vilhelmine Charlotte Nyholm
F:
22 jun. 1836
Johannes Edvard August Nyholm
1837-
Johannes Edvard August Nyholm
F:
17 aug. 1837
G:
11 apr. 1866
Højelse
Holger Hother Nyholm
1838-1838
Holger Hother Nyholm
F:
1 jan. 1838
D:
14 mar. 1838
Georgine Vilhelmine Nyholm
1795-1872
Georgine Vilhelmine Nyholm
F:
3 apr. 1795
Bregentved
D:
18 okt. 1872
Holger Vilhelm Nyholm
1792-1881
Holger Vilhelm Nyholm
F:
18 nov. 1792
Søllerød
G:
28 maj 1819
D:
28 sep. 1881
Elseline Vilhelmine Glud
1855-1860
Elseline Vilhelmine Glud
F:
18 maj 1855
D:
29 jul. 1860
Hans Christian Adam Glud
1858-1903
Hans Christian Adam Glud
F:
22 jul. 1858
København
D:
24 maj 1903
Tranebjerg
Vita Margaretha Marie Bredahl
1856-1926
Vita Margaretha Marie Bredahl
F:
29 dec. 1856
Stenmagle
G:
4 maj 1892
Ringsted
D:
30 jul. 1926
Roskilde
Anne Marie Henriette Glud
1863-
Anne Marie Henriette Glud
F:
29 jun. 1863
Inger Christiane Petrea Marie Kruuse
1819-1889
Inger Christiane Petrea Marie Kruuse
F:
24 apr. 1819
D:
30 dec. 1889
Hans Emil Theodor Glud
1820-1876
Hans Emil Theodor Glud
F:
27 jun. 1820
G:
3 okt. 1852
D:
2 feb. 1876
Carsten Andreas Kruuse
1859-
Carsten Andreas Kruuse
F:
16 apr. 1859
Mette Marie Olsen
1857-
Mette Marie Olsen
F:
20 apr. 1857
G:
27 maj 1887
Mandrupbine Hansine Augusta Kruuse
1863-1873
Mandrupbine Hansine Augusta Kruuse
F:
16 okt. 1863
D:
8 okt. 1873
Mandrup Christian Frederik Kruuse
1820-1863
Mandrup Christian Frederik Kruuse
F:
9 okt. 1820
D:
26 aug. 1863
Margrethe Grotum Færch
1832-1886
Margrethe Grotum Færch
F:
12 okt. 1832
G:
25 jun. 1858
D:
15 mar. 1886
Mathilde Evangeline Petersen
1858-
Mathilde Evangeline Petersen
F:
28 jul. 1858
Gustav Forslund
Sophie Elise Petersen
1860-
Sophie Elise Petersen
F:
22 jun. 1860
Carl Petersen
1863-
Carl Petersen
F:
2 okt. 1863
Marie Petersen
1865-
Marie Petersen
F:
14 jun. 1865
Holger Valdemar Petersen
1867-
Holger Valdemar Petersen
F:
29 okt. 1867
Anna Margrethe Johanne Georgine Kruuse
1827-
Anna Margrethe Johanne Georgine Kruuse
F:
14 jul. 1827
Carl Petersen
Carl Petersen
G:
14 mar. 1856
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
1856-1885
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
F:
28 aug. 1856
D:
4 apr. 1885
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
1857-
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
F:
6 feb. 1857
G:
11 okt. 1881
Hans Ivar Kruuse
1858-1876
Hans Ivar Kruuse
F:
5 jun. 1858
D:
3 jul. 1876
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
G:
17 apr. 1886
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
1829-
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
F:
31 aug. 1829
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
1819-1884
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
F:
24 sep. 1819
G:
14 jul. 1855
D:
4 okt. 1884
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
G:
17 apr. 1886
Jens Lauritz Kruuse
1863-
Jens Lauritz Kruuse
F:
18 sep. 1863
Johanne Christine Fabricius
1863-
Johanne Christine Fabricius
F:
15 jun. 1863
G:
19 okt. 1888
Mandrup Carl Ivar Kruuse
1868-1871
Mandrup Carl Ivar Kruuse
F:
21 jun. 1868
D:
27 mar. 1871
Gustav Adolph Peter Agerbech Kruuse
1832-
Gustav Adolph Peter Agerbech Kruuse
F:
18 feb. 1832
Laurentze Salomine Clausen
1829-1881
Laurentze Salomine Clausen
F:
30 nov. 1829
G:
14 nov. 1857
D:
1 nov. 1881
Carl Gustav Müller
1872-
Carl Gustav Müller
F:
4 feb. 1872
Ingeborg Henriette Müller
1874-
Ingeborg Henriette Müller
F:
5 mar. 1874
Ella Sophie Müller
1877-
Ella Sophie Müller
F:
27 jun. 1877
Olga Emilie Müller
1877-
Olga Emilie Müller
F:
27 jun. 1877
Armgard Theodora Elise Henriette Kruuse
1836-
Armgard Theodora Elise Henriette Kruuse
F:
19 maj 1836
Carl Gustav Adolph Müller
1841-
Carl Gustav Adolph Müller
F:
5 jul. 1841
G:
18 mar. 1871
Hans Christian Kiersgaard
1872-
Hans Christian Kiersgaard
F:
12 feb. 1872
Vilhelm Marius Kiersgaard
1874-
Vilhelm Marius Kiersgaard
F:
9 apr. 1874
Ida Jensine Joachimine Adamine C. Kruuse
1840-
Ida Jensine Joachimine Adamine C. Kruuse
F:
22 mar. 1840
Christian Frederik Kiersgaard
1837-
Christian Frederik Kiersgaard
F:
12 mar. 1837
G:
2 maj 1871
Cathrine Sophie Vilhelmine Nyholm
1796-1878
Cathrine Sophie Vilhelmine Nyholm
F:
24 jul. 1796
D:
30 dec. 1878
Hans Iver Kruuse
1792-1857
Hans Iver Kruuse
F:
20 jul. 1792
G:
1818
D:
29 jun. 1857
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
1856-1885
Charlotte Vilhelmine Marie Kruuse
F:
28 aug. 1856
D:
4 apr. 1885
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
1857-
Heinrich Carl Chr. Revenberg Rasmussen
F:
6 feb. 1857
G:
11 okt. 1881
Hans Ivar Kruuse
1858-1876
Hans Ivar Kruuse
F:
5 jun. 1858
D:
3 jul. 1876
Marius Vilhelm Kruuse
1860-
Marius Vilhelm Kruuse
F:
30 jan. 1860
Augusta Maria Kruuse
1861-
Augusta Maria Kruuse
F:
12 jun. 1861
G:
17 apr. 1886
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
1819-1884
Maria Anna Margrethe Hedevig Marcher
F:
24 sep. 1819
D:
4 okt. 1884
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
1829-
Hans Ivar Sophus Vilhelm Kruuse
F:
31 aug. 1829
G:
14 jul. 1855
Laura Frederikke Marcher
1821-1884
Laura Frederikke Marcher
F:
23 feb. 1821
D:
5 jun. 1884
Emilie Francisca Marcher
1822-1879
Emilie Francisca Marcher
F:
6 jun. 1822
D:
13 dec. 1879
Jacob Peter Nielsen
1821-1874
Jacob Peter Nielsen
F:
8 jun. 1821
D:
24 nov. 1874
Eiler Christian Marcher
1857-1857
Eiler Christian Marcher
F:
23 mar. 1857
D:
6 apr. 1857
Niels Joachim Christian Marcher
1824-
Niels Joachim Christian Marcher
F:
17 okt. 1824
Johanne Erasmine Barth
1839-1857
Johanne Erasmine Barth
F:
7 maj 1839
Vordingborg
G:
7 maj 1856
D:
3 apr. 1857
fmtl. Wansbek, Holsten
Eiler Johannes Hannibal Søren Marcher
1859-1862
Eiler Johannes Hannibal Søren Marcher
F:
14 okt. 1859
D:
30 apr. 1862
Johannes Jacob Carl Marcher
1861-1882
Johannes Jacob Carl Marcher
F:
17 feb. 1861
D:
28 sep. 1882
Christian Marcher
1866-1866
Christian Marcher
F:
3 jan. 1866
D:
15 jan. 1866
Betzy Susanne Sybille Lassen
1835-
Betzy Susanne Sybille Lassen
F:
7 jan. 1835
G:
26 nov. 1858
Mathilde Cecilie Marcher
1855-1857
Mathilde Cecilie Marcher
F:
20 jul. 1855
D:
13 jun. 1857
Johannes Eilert Vilhelm Marcher
1857-1857
Johannes Eilert Vilhelm Marcher
F:
8 jan. 1857
D:
23 dec. 1857
Elisabeth Cecilie Marcher
1858-1943
Elisabeth Cecilie Marcher
F:
19 apr. 1858
København
D:
22 aug. 1943
Ringsted
Herman August Korup
1848-1932
Herman August Korup
F:
11 aug. 1848
København
G:
11 aug. 1880
D:
2 mar. 1932
Ringsted
Axel Valdemar Marcher
1861-
Axel Valdemar Marcher
F:
26 apr. 1861
Lydia Lingenfelt
Lydia Lingenfelt
G:
2 apr. 1890
Alexander Preben Marcher
1863-
Alexander Preben Marcher
F:
10 mar. 1863
Anna Petersen
Anna Petersen
G:
17 feb. 1887
Holger Vilhelm Marcher
1865-
Holger Vilhelm Marcher
F:
16 feb. 1865
Aage Henrik Marcher
1868-
Aage Henrik Marcher
F:
21 aug. 1868
Carl Valdemar Marcher
1827-1901
Carl Valdemar Marcher
F:
12 nov. 1827
Sonnerup
D:
27 feb. 1901
Maribo
Johanne Harriet Øllgaard
1836-1924
Johanne Harriet Øllgaard
F:
16 aug. 1836
København
G:
24 sep. 1854
København (Holmens)
D:
30 jul. 1924
Maribo
Charlotte Cecilie Nyholm
1797-1829
Charlotte Cecilie Nyholm
F:
3 okt. 1797
Haslev s. (Bregentved)
D:
15 dec. 1829
Kirke Sonnerup s. (Hovedgården Trudsholm)
Eilert Christian Marcher
1794-1871
Eilert Christian Marcher
F:
4 feb. 1794
G:
1819
D:
22 nov. 1871
Johan Peter Nyholm
1878-
Johan Peter Nyholm
F:
22 jan. 1878
Christiane Emilie Nyholm
1880-
Christiane Emilie Nyholm
F:
27 okt. 1880
Henriette Louise Nyholm
1882-
Henriette Louise Nyholm
F:
5 aug. 1882
Carl Christoffer Nyholm
1883-
Carl Christoffer Nyholm
F:
28 okt. 1883
Jens Joachim Nyholm
1887-
Jens Joachim Nyholm
F:
24 aug. 1887
Christian Andreas Nyholm
1842-
Christian Andreas Nyholm
F:
14 jun. 1842
Emma Dorothea Georgine Houmann
1847-1929
Emma Dorothea Georgine Houmann
F:
18 apr. 1847
G:
18 jun. 1876
D:
17 apr. 1929
Marie Kirstine Nyholm
1844-1863
Marie Kirstine Nyholm
F:
27 mar. 1844
D:
9 aug. 1863
Laura Nyholm
1846-
Laura Nyholm
F:
20 mar. 1846
Henriette Ludovica Nyholm
1879-
Henriette Ludovica Nyholm
F:
22 jul. 1879
Joachim Nyholm
1880-
Joachim Nyholm
F:
18 jul. 1880
Ludvig Nyholm
1881-
Ludvig Nyholm
F:
30 nov. 1881
Jens Lauritz Nyholm
1883-
Jens Lauritz Nyholm
F:
9 feb. 1883
Christian Nyholm
1884-1884
Christian Nyholm
F:
20 maj 1884
D:
29 maj 1884
Adam Nyholm
1885-
Adam Nyholm
F:
9 jun. 1885
Carl Nyholm
1886-
Carl Nyholm
F:
29 jun. 1886
Valdemar Nyholm
1887-
Valdemar Nyholm
F:
1 aug. 1887
Christoffer Nyholm
1888-
Christoffer Nyholm
F:
30 jul. 1888
Manfred Henrik Joachim Nyholm
1847-
Manfred Henrik Joachim Nyholm
F:
27 mar. 1847
Christiane Ferdinandine Georgine Nyholm
1855-
Christiane Ferdinandine Georgine Nyholm
F:
20 jul. 1855
G:
20 jul. 1878
Valdemar Nyholm
1854-1855
Valdemar Nyholm
F:
16 maj 1854
D:
2 jan. 1855
Anna Henriette Nyholm
1856-
Anna Henriette Nyholm
F:
18 jan. 1856
Johannes Nyholm
1858-
Johannes Nyholm
F:
27 apr. 1858
Dagmar Nyholm
1859-
Dagmar Nyholm
F:
4 jul. 1859
G:
22 jan. 1884
Joachim Gotsche Nyholm
1799-1876
Joachim Gotsche Nyholm
F:
21 feb. 1799
D:
12 maj 1876
Henriette Møller
1822-1885
Henriette Møller
F:
20 jul. 1822
G:
2 jun. 1841
D:
21 jan. 1885
Harald Nyholm
1830-1830
Harald Nyholm
F:
20 feb. 1830
D:
20 mar. 1830
Adam Vilhelm Nyholm
1800-1867
Adam Vilhelm Nyholm
F:
21 jun. 1800
D:
10 sep. 1867
Jacobine Nyholm
1802-1832
Jacobine Nyholm
F:
9 nov. 1802
D:
23 mar. 1832
Christian Jacob Nyholm
1841-1842
Christian Jacob Nyholm
F:
4 jun. 1841
D:
3 apr. 1842
Christiane Maria Bechmann
1801-1855
Christiane Maria Bechmann
F:
16 jun. 1801
G:
20 jun. 1839
D:
10 jul. 1855
Charlotte Amalie Louise Nyholm
1829-
Charlotte Amalie Louise Nyholm
F:
22 jun. 1829
Frederik Rottbøll
1828-1871
Frederik Rottbøll
F:
29 sep. 1828
G:
16 sep. 1853
D:
6 jun. 1871
Jacob Christian Jacobsen
1811-1863
Jacob Christian Jacobsen
F:
8 jun. 1811
G:
12 sep. 1862
D:
13 mar. 1863
Carl Gustav Reischel
1836-1876
Carl Gustav Reischel
F:
7 apr. 1836
G:
19 sep. 1868
D:
1 jan. 1876
Lars Christoffer Nyholm
1855-
Lars Christoffer Nyholm
F:
21 jun. 1855
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
1858-
Kathinca Ludovika Jensine Nyholm
F:
17 nov. 1858
G:
9 jun. 1886
Adelaide Marie Nyholm
1857-1861
Adelaide Marie Nyholm
F:
24 maj 1857
D:
10 feb. 1861
Dagmar Nyholm
1859-
Dagmar Nyholm
F:
4 jul. 1859
Johannes Nyholm
1858-
Johannes Nyholm
F:
27 apr. 1858
G:
22 jan. 1884
Adelaide Marie Nyholm
1861-1861
Adelaide Marie Nyholm
F:
8 apr. 1861
D:
2 maj 1861
Marie Nyholm
1863-1866
Marie Nyholm
F:
27 jun. 1863
D:
28 jun. 1866
Hertha Nyholm
1865-
Hertha Nyholm
F:
15 apr. 1865
Johan Christian Nyholm
1866-1947
Johan Christian Nyholm
F:
5 sep. 1866
Sindal s. (Baggesvogn)
D:
1947
København
Mariane Petrea Skovsted
Mariane Petrea Skovsted
G:
4 maj 1897
Frederiksberg
Carl Nyholm
1868-
Carl Nyholm
F:
8 apr. 1868
Marie Nyholm
1875-
Marie Nyholm
F:
25 okt. 1875
Hans Christian Nyholm
1832-
Hans Christian Nyholm
F:
29 apr. 1832
Christiane Laurette Schibsbye
1829-
Christiane Laurette Schibsbye
F:
20 jun. 1829
G:
21 jul. 1854
Johanne Marie Elisabeth Nyholm
1860-
Johanne Marie Elisabeth Nyholm
F:
23 jun. 1860
Frederik Vilhelm Bertelsen
1853-
Frederik Vilhelm Bertelsen
F:
18 jul. 1853
G:
15 mar. 1879
Thecla Ludovica Nyholm
1867-
Thecla Ludovica Nyholm
F:
30 mar. 1867
Jacob Enemark
1862-
Jacob Enemark
F:
24 jan. 1862
G:
1 apr. 1889
Thekla Adelaide Christopha Nyholm
1835-1867
Thekla Adelaide Christopha Nyholm
F:
3 sep. 1835
Nr. Tranders
D:
31 mar. 1867
Hallund
Georg Ludvig Nyholm
1817-1891
Georg Ludvig Nyholm
F:
7 jun. 1817
Tureby
G:
27 apr. 1853
Sindal
D:
10 jan. 1891
Hallund
Thekla Helene Nyholm
1868-
Thekla Helene Nyholm
F:
24 dec. 1868
Oscar Nyholm
1844-
Oscar Nyholm
F:
15 maj 1844
Caroline Mathilde Johanne Dorthea Koops
1844-
Caroline Mathilde Johanne Dorthea Koops
F:
24 aug. 1844
G:
20 mar. 1868
Johannes Christopher Nyholm
1804-1867
Johannes Christopher Nyholm
F:
24 nov. 1804
D:
28 jan. 1867
Adelaide Margrethe Bang
1806-1861
Adelaide Margrethe Bang
F:
23 sep. 1806
G:
10 aug. 1827
D:
17 jun. 1861
Anna Brandt
1771-1805
Anna Brandt
F:
1771
Middelfart
D:
10 okt. 1805
Tureby
Lars Christian Nyholm
1758-1824
Lars Christian Nyholm
F:
1 dec. 1758
Slaglille
G:
21 sep. 1791
Middelfart
D:
29 jul. 1824
Tureby s. (Turebyholm)
Jens Brandt
1773-1776
Jens Brandt
F:
1773
D:
1776
Middelfart
Claus Flyng Brandt
1774-1776
Claus Flyng Brandt
F:
1774
D:
1776
Middelfart
Cecilie Brandt
1775-
Cecilie Brandt
F:
1775
Middelfart
Lorentzia Ressel
1842-
Lorentzia Ressel
F:
30 maj 1842
Middelfart
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
1844-
Carl Michael Gottfred Nitschke Ressel
F:
21 nov. 1844
Middelfart
Henriette Christina Isabella Ressel
1847-
Henriette Christina Isabella Ressel
F:
9 jan. 1847
Middelfart
Ida Marie Elfrida Ressel
1849-
Ida Marie Elfrida Ressel
F:
30 maj 1849
Middelfart
Anna Christine Koch
1808-
Anna Christine Koch
F:
29 jul. 1808
Middelfart
Henrik Ressel
ca. 1810-
Henrik Ressel
F:
ca. 1810
Horsens
G:
30 jul. 1841
Middelfart
Johan Henrich Koch
1809-
Johan Henrich Koch
F:
22 dec. 1809
Middelfart
Camma Frederikke Oxholm Koch
1869-1879
Camma Frederikke Oxholm Koch
F:
11 nov. 1869
Føllenslev
D:
24 jul. 1879
Ballerup
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
1872-1942
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
F:
4 jul. 1872
Føllenslev
D:
15 maj 1942
Ballerup
Peter Neergaard
1868-1918
Peter Neergaard
F:
19 jun. 1868
Lyngby s. (Holmegård)
G:
3 sep. 1897
Ballerup
D:
29 sep. 1918
Ballerup s. (Lautrupgård)
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
1873-1954
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
F:
6 sep. 1873
Føllenslev
D:
1954
København
Karen Christine Koch
1878-1883
Karen Christine Koch
F:
13 sep. 1878
Ballerup
D:
11 dec. 1883
Ballerup
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
G:
17 jun. 1866
Kolding
Camma Sara Koch
ca. 1841-
Camma Sara Koch
F:
ca. 1841
Jens Brandt Koch
1810-
Jens Brandt Koch
F:
28 dec. 1810
Middelfart
Johanne Marie Georgine Mørch
ca. 1810-
Johanne Marie Georgine Mørch
F:
ca. 1810
Johan Peter Isaach Koch
1841-
Johan Peter Isaach Koch
F:
11 nov. 1841
Stubbekøbing
Rudolph Christian Koch
1843-
Rudolph Christian Koch
F:
18 mar. 1843
Stubbekøbing
Jens Brandt Koch
1844-
Jens Brandt Koch
F:
28 nov. 1844
Stubbekøbing
Theodor Carelius Koch
1846-
Theodor Carelius Koch
F:
13 dec. 1846
Stubbekøbing
Valdemar Christian Koch
1854-
Valdemar Christian Koch
F:
10 dec. 1854
Stubbekøbing
Villars Knudsen Hersleb Lunn
1892-1958
Villars Knudsen Hersleb Lunn
F:
13 apr. 1892
København
D:
1 feb. 1958
Los Angeles, USA
Ethel Sommerwell Barnes
1885-1964
Ethel Sommerwell Barnes
F:
1885
D:
1964
Marie Catinca Koch
1860-1945
Marie Catinca Koch
F:
1 feb. 1860
Stubbekøbing
D:
4 sep. 1945
Adam Carl Frederik Lunn
1851-1927
Adam Carl Frederik Lunn
F:
20 jun. 1851
Rønnebæk s. (Rønnebæksholm)
G:
14 maj 1891
Nr. Jernløse
D:
1 nov. 1927
Frederiksberg
Cilius Petersen Koch
1812-
Cilius Petersen Koch
F:
30 okt. 1812
Fredericia (Trinitatis s.)
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
ca. 1818-1864
Elisabeth Albertine Dorthea Berg
F:
ca. 1818
G:
27 nov. 1840
Stubbekøbing
D:
27 feb. 1864
Stubbekøbing
Christian Holger Adler Koch
1814-
Christian Holger Adler Koch
F:
3 jun. 1814
Fredericia (Trinitatis s.)
Charlotte Gad
Jacob Frederik Oxholm
1873-1929
Jacob Frederik Oxholm
F:
27 aug. 1873
København
D:
27 sep. 1929
San Fransisco
Carl Anthoni Oxholm
1874-1955
Carl Anthoni Oxholm
F:
17 okt. 1874
København
D:
19 apr. 1955
Frederiksberg
Fanny Louise Ottilie Dorothea Held
1874-1947
Fanny Louise Ottilie Dorothea Held
F:
21 jan. 1874
Gülzow, Schwerin/Mecklenburg
G:
1895
Esbjerg
D:
25 mar. 1947
Frederiksberg
Ellen Gusta Beatrice Aubertin
1872-1965
Ellen Gusta Beatrice Aubertin
F:
29 jul. 1872
G:
23 maj 1914
Ordrup
D:
26 dec. 1965
Esbjerg
Ebba Agnethe Oxholm
1877-1969
Ebba Agnethe Oxholm
F:
26 mar. 1877
København
D:
19 mar. 1969
Aarhus
Otto Jensen
1872-1917
Otto Jensen
F:
16 aug. 1872
Aarhus Domsogn
G:
28 apr. 1899
Garnison, København
D:
30 aug. 1917
Frederiksberg
Cay Oxholm
1878-1961
Cay Oxholm
F:
17 sep. 1878
København
D:
24 jan. 1961
Skt. Pauls, Aarhus
Else Samuelsson
1879-1917
Else Samuelsson
F:
24 dec. 1879
Rønneby, Sverige
D:
nov. 1917
Moskva, Rusland
Ukendt Jørgensen
Elna Mathilde Sommer
1888-1974
Elna Mathilde Sommer
F:
11 apr. 1888
Silkeborg
G:
20 maj 1911
Roskilde
D:
12 sep. 1974
Nivå
Rigmor Oxholm
1879-1969
Rigmor Oxholm
F:
22 nov. 1879
D:
20 mar. 1969
Torben Oxholm
1881-1967
Torben Oxholm
F:
9 okt. 1881
København
D:
1 sep. 1967
Grenå
Ella Ingeborg Boje Sørensen
1885-1965
Ella Ingeborg Boje Sørensen
F:
17 feb. 1885
København
G:
30 jun. 1906
D:
12 apr. 1965
Risskov
Herluf Oxholm
1882-1965
Herluf Oxholm
F:
30 nov. 1882
København
D:
16 dec. 1965
Resistentia, Argentina
Lorentz Thøger Oxholm
1886-1919
Lorentz Thøger Oxholm
F:
15 jul. 1886
København?
B:
24 jan. 1919
Glendale, USA
Karen Caroline Oxholm
1888-1980
Karen Caroline Oxholm
F:
9 jun. 1888
Frederiksberg
D:
27 nov. 1980
Nivågård
Søren Jungersen
1889-1981
Søren Jungersen
F:
11 feb. 1889
Brønderslev
G:
30 okt. 1912
Helsingør
D:
2 jun. 1981
Nivågård
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
1890-1980
Anna Cathrine Cecilie Oxholm
F:
4 jun. 1890
D:
10 jan. 1980
København
Hans Ulrich Oxholm
1842-1918
Hans Ulrich Oxholm
F:
27 apr. 1842
Kolding
D:
24 sep. 1918
Frederiksberg
Anna Cathrine Cecilie Dahl
1847-1925
Anna Cathrine Cecilie Dahl
F:
30 apr. 1847
G:
2 jul. 1872
Gentofte
D:
2 jun. 1925
Frederiksberg
Camma Frederikke Oxholm Koch
1869-1879
Camma Frederikke Oxholm Koch
F:
11 nov. 1869
Føllenslev
D:
24 jul. 1879
Ballerup
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
1872-1942
Sara Johanne Dorothea Oxholm Koch
F:
4 jul. 1872
Føllenslev
D:
15 maj 1942
Ballerup
Peter Neergaard
1868-1918
Peter Neergaard
F:
19 jun. 1868
Lyngby s. (Holmegård)
G:
3 sep. 1897
Ballerup
D:
29 sep. 1918
Ballerup s. (Lautrupgård)
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
1873-1954
Jens Christian Bauer Oxholm Koch
F:
6 sep. 1873
Føllenslev
D:
1954
København
Karen Christine Koch
1878-1883
Karen Christine Koch
F:
13 sep. 1878
Ballerup
D:
11 dec. 1883
Ballerup
Isidora Oxholm
1843-
Isidora Oxholm
F:
27 aug. 1843
Kolding
Isak Christian Koch
1840-
Isak Christian Koch
F:
25 apr. 1840
København
G:
17 jun. 1866
Kolding
Christine Marie Oxholm
1845-
Christine Marie Oxholm
F:
21 mar. 1845
Kolding
Carl Basse Oxholm
1847-
Carl Basse Oxholm
F:
1847
Kolding
Charles Frederik Hoffmann
1869-1934
Charles Frederik Hoffmann
F:
7 jul. 1869
Gentofte
D:
13 jun. 1934
København
Henriette Charlotte Tiemroth
1874-1961
Henriette Charlotte Tiemroth
F:
15 okt. 1874
G:
1 apr. 1899
Tårbæk
D:
2 jun. 1961
Carl Emil Theodor Hoffmann
1870-1926
Carl Emil Theodor Hoffmann
F:
14 aug. 1870
Gentofte
D:
26 sep. 1926
Hals
Charlotte Stenbuch
1877-1963
Charlotte Stenbuch
F:
1 mar. 1877
København
G:
19 maj 1897
Ordrup
D:
11 jun. 1963
København
Kamma Kristjane Hoffmann
1871-1888
Kamma Kristjane Hoffmann
F:
12 sep. 1871
Gentofte
D:
7 sep. 1888
København
Ulrik Oxholm Hoffmann
1873-1935
Ulrik Oxholm Hoffmann
F:
9 apr. 1873
D:
29 aug. 1935
Frederiksberg
Isidora Christine Oxholm Hoffmann
1876-1953
Isidora Christine Oxholm Hoffmann
F:
12 feb. 1876
Gentofte
D:
30 jan. 1953
Frederiksberg Hospital
Karen Caroline Oxholm
1849-1919
Karen Caroline Oxholm
F:
17 maj 1849
Kolding
D:
22 nov. 1919
Frederiksberg
Edvard Charles Hoffmann
1836-1899
Edvard Charles Hoffmann
F:
20 sep. 1836
København
G:
15 sep. 1868
Odense (Skt. Hans k.)
D:
20 apr. 1899
Helsingør (Skt. Olai)
Carl Theodor Oxholm
1850-1915
Carl Theodor Oxholm
F:
2 nov. 1850
Kolding
D:
1 sep. 1915
Marie Cecilie Andersen
Marie Cecilie Andersen
G:
26 aug. 1876
Karen Kristiane Studsgaard Nielsen, senere Karen Kristiane Studsgaard Skjærbæk
1887-
Karen Kristiane Studsgaard Nielsen, senere Karen Kristiane Studsgaard Skjærbæk
F:
30 jun. 1887
Sønder-Felding s. (Minds)
Laurits Haugsted
Kristian Studsgaard Nielsen, senere Kristian Studsgaard Skjærbæk
1888-1957
Kristian Studsgaard Nielsen, senere Kristian Studsgaard Skjærbæk
F:
28 jun. 1888
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
23 mar. 1957
Thisted (sygehuset)
Maren Kristine Christensen
1896-1990
Maren Kristine Christensen
F:
20 feb. 1896
Sdr. Bork
G:
17 okt. 1920
Hee
D:
26 sep. 1990
Hvidbjerg
Johan Adolf Studsgaard Nielsen, senere Johan Adolf Studsgaard Skjærbæk
1889-1984
Johan Adolf Studsgaard Nielsen, senere Johan Adolf Studsgaard Skjærbæk
F:
13 jul. 1889
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
6 okt. 1984
Brande
Karen Kirstine Jensen
1899-1991
Karen Kirstine Jensen
F:
14 mar. 1899
Tistrup s. (Hesselho)
G:
20 feb. 1920
D:
23 mar. 1991
Brande
Anna Kirstine Arendse Studsgaard Nielsen, senere Anna Kirstine Arendse Studsgaard Skjærbæk
1890-
Anna Kirstine Arendse Studsgaard Nielsen, senere Anna Kirstine Arendse Studsgaard Skjærbæk
F:
11 nov. 1890
Sønder-Felding s. (Minds)
Caroline Elisabeth Studsgaard Nielsen, senere Caroline Elisabeth Studsgaard Skjærbæk
1898-1967
Caroline Elisabeth Studsgaard Nielsen, senere Caroline Elisabeth Studsgaard Skjærbæk
F:
21 jul. 1898
Sønder-Felding s. (Minds)
D:
17 dec. 1967
Aarhus
Niels Andreas Albertsen
1898-1967
Niels Andreas Albertsen
F:
15 aug. 1898
Vorgod
G:
15 dec. 1920
Kolding
D:
3 jun. 1967
Aarhus
Lorentzia Jacobine Oxholm
1857-1919
Lorentzia Jacobine Oxholm
F:
1 okt. 1857
Kolding
D:
28 apr. 1919
Sønder-Felding s. (Birkeby)
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
1853-1906
Christen Nielsen, senere Christen Skjærbæk
F:
6 jun. 1853
Skarrild s. (Skarrildhuse)
G:
27 aug. 1886
D:
6 feb. 1906
Sønder-Felding s. (Minds)
Dorothea Christine Koch
1815-1879
Dorothea Christine Koch
F:
14 jul. 1815
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
15 jan. 1879
Kolding
Jacob Frederik Oxholm
1816-1866
Jacob Frederik Oxholm
F:
30 apr. 1816
G:
4 jul. 1841
D:
7 apr. 1866
Kolding
Johanne Margrethe Christiane Koch
1818-
Johanne Margrethe Christiane Koch
F:
31 jan. 1818
Fredericia (Trinitatis s.)
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
1819-
Jakobine Nikoline Gerhardine Koch
F:
30 maj 1819
Fredericia (Trinitatis s.)
Karen Basse Brandt
1777-
Karen Basse Brandt
F:
11 dec. 1777
Middelfart
Isak Koch
1785-1838
Isak Koch
F:
10 nov. 1785
Eupen, Belgien
G:
5 jun. 1808
Middelfart
D:
6 sep. 1838
Jelling
Jens Brandt
ca. 1738-1823
Jens Brandt
F:
ca. 1738
Bogense (fmtl.)
D:
19 feb. 1823
Middelfart
Dorthea Kirstine Flyng
1744-1778
Dorthea Kirstine Flyng
F:
1744
Middelfart
G:
11 okt. 1763
Middelfart
D:
1778
Middelfart
Dorothea Kirstina Brandt
1780-
Dorothea Kirstina Brandt
F:
1780
Middelfart
Jens Wissing Brandt
1781-1783
Jens Wissing Brandt
F:
26 aug. 1781
Middelfart
D:
1783
Middelfart
Jens Brandt Koch
1833-
Jens Brandt Koch
F:
21 nov. 1833
Fredericia (Trinitatis s.)
Jens Brandt Koch
1809-1884
Jens Brandt Koch
F:
1809
Grejs s. (Grejs Mølle)
D:
18 jun. 1884
Grejs s. (Grejs Mølle)
Marie Susanne Dupont
Dødfødt pige
1846-1846
Dødfødt pige
F:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
D:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
1848-
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
F:
18 jul. 1848
Grejs s. (Grejs Mølle)
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
1851-
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
F:
21 maj 1851
Grejs s. (Grejs Mølle)
Nielsine Henriche Sabroe
1814-1890
Nielsine Henriche Sabroe
F:
17 jan. 1814
Middelfart
G:
15 dec. 1844
Grejs
D:
13 feb. 1890
Grejs s. (Grejs Mølle)
Cecilie Koch
1810-
Cecilie Koch
F:
1810
Grejs s. (Grejs Mølle)
Hendrik Abraham Koch
ca. 1842-
Hendrik Abraham Koch
F:
ca. 1842
Grejs s.
Nicolaj Julius Koch
1811-1876
Nicolaj Julius Koch
F:
1811
Grejs s. (Grejs Mølle)
D:
20 dec. 1876
København (Frederiks Hospital)
Andine Severine Olsen
ca. 1814-
Andine Severine Olsen
F:
ca. 1814
Nors s.
Wilhelm Abraham Martin Koch
1812-
Wilhelm Abraham Martin Koch
F:
1812
Grejs s. (Grejs Mølle)
Amanda Koch
ca. 1840-
Amanda Koch
F:
ca. 1840
Ørum s.
Kristiane Koch
ca. 1842-
Kristiane Koch
F:
ca. 1842
Ørum s.
Emma Koch
ca. 1843-
Emma Koch
F:
ca. 1843
Ørum s.
Henrik Koch
ca. 1844-
Henrik Koch
F:
ca. 1844
Ørum s.
Anders Christian Koch
1813-
Anders Christian Koch
F:
1813
Grejs s. (Grejs Mølle)
Henriette Holst
ca. 1817-
Henriette Holst
F:
ca. 1817
Ring s.
Marie Cathrine Brandt
1784-
Marie Cathrine Brandt
F:
16 jul. 1784
Middelfart
Henrik Abraham Koch
ca. 1783-1835
Henrik Abraham Koch
F:
ca. 1783
Belgien
G:
15 jul. 1808
Grejs
D:
8 jul. 1835
Grejs
Else Marie Brandt
ca. 1787-
Else Marie Brandt
F:
ca. 1787
Nicoline Juline Brandt
1792-
Nicoline Juline Brandt
F:
1792
Middelfart
Maren Wissing
ca. 1759-1813
Maren Wissing
F:
ca. 1759
G:
16 jun. 1779
Middelfart
D:
12 sep. 1813
Middelfart
Claus Brandt
ca. 1739-før 1745
Claus Brandt
F:
ca. 1739
D:
før 1745
Otto Brandt
1742-
Otto Brandt
F:
1742
Bogense
Jacob Brandt
1744-1744
Jacob Brandt
F:
1744
Bogense
D:
1744
Bogense
Marie Cathrine Tommerup
1709-1744
Marie Cathrine Tommerup
F:
1709
Tommerup
D:
1744
Jens Brandt
ca. 1708-1799
Jens Brandt
F:
ca. 1708
G:
6 sep. 1735
Nr. Sandager s. (Sandagergård)
D:
28 feb. 1799
Middelfart
Forældre
Hiere Jespersen Juel
ca. 1638-1691
Mette Jørgensdatter
ca. 1641-1693
Cathrine Hieresdatter Juel
-1734
Cathrine Hieresdatter Juel
D:
8 aug. 1734
Kerteminde
Claus Jacobsen Tommerup
1663-1731
Claus Jacobsen Tommerup
F:
15 sep. 1663
Tommerup
G:
6 apr. 1694
Tommerup
D:
25 jan. 1731
Tommerup s. (Bågegård)