Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Jensdatter
1805 - 1870 (64 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Laursen (Skovgaard)
1827-
Jens Laursen (Skovgaard)
F:
16 nov. 1827
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Johanne Marie Christensdatter
1828-1858
Johanne Marie Christensdatter
F:
5 jul. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 apr. 1856
Tamdrup
D:
24 jan. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Jensine Cathrine Christensdatter
1832-1858
Jensine Cathrine Christensdatter
F:
2 okt. 1832
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
20 jul. 1858
Tamdrup
D:
15 nov. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurits Skovgaard
1863-1865
Laurits Skovgaard
F:
4 maj 1863
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
D:
19 mar. 1865
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Peder Hans Christian Skovgaard
1866-
Peder Hans Christian Skovgaard
F:
26 apr. 1866
Tamdrup s. (Vrønding Mark)
Birthe Kirstine Andreasdatter
1830-
Birthe Kirstine Andreasdatter
F:
29 sep. 1830
Hvirring s. (Honum Skov (Skyggeslund))
G:
18 nov. 1859
Hornborg
Anton Christian Laurentius Hansted
1855-
Anton Christian Laurentius Hansted
F:
31 jan. 1855
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Jørgine Sophie Hansted
1859-
Anna Jørgine Sophie Hansted
F:
3 mar. 1859
Horsens (Vor Frelsers s.)
Chatrine Bolette Laursdatter
1829-
Chatrine Bolette Laursdatter
F:
12 nov. 1829
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jørgen Christensen Hansted
1826-eft. 1860
Jørgen Christensen Hansted
F:
2 aug. 1826
Nebsager s. (Hornsyld)
D:
eft. ER 1860
Laurs Nielsen
1857-
Laurs Nielsen
F:
6 dec. 1857
Veng s. (Veng Mark)
Laurs Peter Nielsen
1859-
Laurs Peter Nielsen
F:
20 dec. 1859
Veng s. (Veng Mark)
Kirsten Marie Laursdatter
1833-
Kirsten Marie Laursdatter
F:
31 jan. 1833
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Niels Laursen
1821-1865
Niels Laursen
F:
4 maj 1821
Østbirk s. (Sattrup)
G:
5 dec. 1856
Veng k.
D:
3 aug. 1865
Veng s. (Veng Mark)
Hansine Cathrine Mikkelsen
1869-
Hansine Cathrine Mikkelsen
F:
3 jul. 1869
Østbirk s. (Vestbirk)
Niels Mikael Mikkelsen
1871-
Niels Mikael Mikkelsen
F:
1 mar. 1871
Østbirk s. (Vestbirk)
Jens Mikkelsen
1832-
Jens Mikkelsen
F:
28 feb. 1832
Hvilsted s. (Onsted Mark)
G:
5 apr. 1867
Veng k.
Peder Christian Laursen
1835-
Peder Christian Laursen
F:
2 aug. 1835
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Cramer
1866-
Jens Cramer
F:
23 jul. 1866
Østbirk s. (Vestbirk Mark))
Niels Herman Bergfriedt Andersen
1920-2012
Niels Herman Bergfriedt Andersen
F:
23 jul. 1920
Aarhus (Vor Frue)
D:
4 aug. 2012
Linköping, Sverige
Kaj Bergfriedt Andersen
1925-2000
Kaj Bergfriedt Andersen
F:
22 sep. 1925
Egå
D:
11 jan. 2000
Aarhus
Hans Bergfriedt Andersen
1927-1978
Hans Bergfriedt Andersen
F:
22 nov. 1927
Egå
D:
1978
Karl Nygaard Andersen
1894-
Karl Nygaard Andersen
F:
21 jan. 1894
Stjær s.
Emma Marie Bergfriedt
1893-1955
Emma Marie Bergfriedt
F:
24 apr. 1893
Asferg
G:
24 sep. 1918
Asferg
D:
7 dec. 1955
Aarhus (kommunehospitalet)
Anders Kristian Andersen
1895-
Anders Kristian Andersen
F:
15 maj 1895
Stjær s. (Stjær Mark)
Svend Aage Teglgaard Andersen
1920-1991
Svend Aage Teglgaard Andersen
F:
15 aug. 1920
D:
8 okt. 1991
Laurits Teglgaard Andersen
1897-
Laurits Teglgaard Andersen
F:
30 jul. 1897
Stjær s. (Stjær Mark)
Anna Petra Sophie Hansen
1899-1974
Anna Petra Sophie Hansen
F:
1899
D:
1974
Bolette Andersen
1899-
Bolette Andersen
F:
2 jun. 1899
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
Ormslev s.
Jørgen Nielsen Sørensen Madsen
1894-
Jørgen Nielsen Sørensen Madsen
F:
27 nov. 1894
Egens s.
G:
22 jul. 1927
Egå
D:
Ormslev s.
Ole Andersen
1933-2003
Ole Andersen
F:
28 jan. 1933
København (Rigshospitalet)
D:
26 jul. 2003
København
Ejner Thorvald Andersen
1901-1990
Ejner Thorvald Andersen
F:
3 feb. 1901
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
24 okt. 1990
København
Johanne Kirstine Povline Pedersen
1910-1968
Johanne Kirstine Povline Pedersen
F:
3 nov. 1910
Teestrup s. (Skulderløse)
G:
27 dec. 1930
København (rådhuset)
D:
14 okt. 1968
København
Martin Aage Andersen
1906-
Martin Aage Andersen
F:
1 jun. 1906
Storring s. (Høver Mark)
Bent Skovgaard Andersen
1939-1958
Bent Skovgaard Andersen
F:
1939
D:
1958
Edvard Skovgaard Andersen
1908-1973
Edvard Skovgaard Andersen
F:
16 apr. 1908
Storring s. (Høver Mark)
D:
1973
Ingrid Nielsen
-1989
Ingrid Nielsen
F:
Egå
D:
1989
Ane Cramer
1868-1948
Ane Cramer
F:
10 jan. 1868
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 aug. 1948
Aarhus (Amtssygehuset)
Niels Andersen
1869-1949
Niels Andersen
F:
17 maj 1869
Todbjerg s.
G:
1893?
D:
13 feb. 1949
Egå s. (Egå Bro)
Laurs Hansen Cramer
1869-
Laurs Hansen Cramer
F:
1 dec. 1869
Stjær s. (Stjær Mark)
Cathrine Bolette Cramer
1872-
Cathrine Bolette Cramer
F:
6 jan. 1872
Stjær s. (Stjær Mark)
Marie Cramer
1874-1883
Marie Cramer
F:
18 sep. 1874
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
8 maj 1883
Stjær s. (Stjær Mark)
NN
Marie Kramer
1906-1987
Marie Kramer
F:
13 dec. 1906
Harlev s. (Tåstrup)
D:
1987
Svendborg (sygehuset)
Jens Otto Fischer Jensen
Freddy Schjerlund Hansen
Sofus Schjerlund Hansen
1906-1972
Sofus Schjerlund Hansen
F:
27 apr. 1906
D:
1972
Martha Kramer
1907-
Martha Kramer
F:
29 dec. 1907
Harlev s. (Tåstrup)
Arthur Andersen
1907-1965
Arthur Andersen
F:
28 aug. 1907
Storring s.
G:
10 maj 1929
Stjær
D:
26 maj 1965
Låsby s.
Eda Kramer
1909-1999
Eda Kramer
F:
11 mar. 1909
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
24 jun. 1999
Gladsaxe
Anker Frandsen
1910-1985
Anker Frandsen
F:
9 okt. 1910
Tamdrup s. (Kørup (Marienborghus))
G:
8 sep. 1935
Stjær k.
D:
8 jan. 1985
Bagsværd s. (Bagsværd st.)
Ejler Gunner Knudsen
1912-1992
Ejler Gunner Knudsen
F:
9 maj 1912
København (Skt. Pauls s.)
D:
1992
Karl Kramer
Arne Kramer
NN
NN
Per Kramer Møller
1942-2010
Per Kramer Møller
F:
6 feb. 1942
Voel
D:
16 nov. 2010
Aarhus (Vor Frue)
Kamma Kramer
Rudolf Møller
1903-
Rudolf Møller
F:
9 dec. 1903
Skovby
Karlo Kramer
1913-1994
Karlo Kramer
F:
27 dec. 1913
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
1994
Jens Kramer
1918-1945
Jens Kramer
F:
5 dec. 1918
Stjær s. (Stjær Skov)
D:
28 aug. 1945
Anna Kramer
Aksel Petersen
Peder Jørgen Kramer
1877-1922
Peder Jørgen Kramer
F:
19 feb. 1877
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
29 jun. 1922
Aarhus (Amtssygehuset)
Petrine Jensen
1876-1950
Petrine Jensen
F:
2 jun. 1876
Viby s. (Marselisborg Skov)
G:
28 apr. 1905
Harlev
D:
4 nov. 1950
Aarhus (Domsognet)
Anders Nielsen Kramer
1879-1880
Anders Nielsen Kramer
F:
1 jun. 1879
Stjær s. (Stjær Mark)
D:
23 feb. 1880
Stjær s. (Stjær Mark)
Maren Laursdatter
1838-1915
Maren Laursdatter
F:
26 jan. 1838
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
1915
Karl Kramer
1840-1915
Karl Kramer
F:
6 apr. 1840
Underup
G:
17 nov. 1865
Østbirk k.
D:
1915
Christen Laursen
1840-
Christen Laursen
F:
1 feb. 1840
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Anders Laursen
1842-1850
Anders Laursen
F:
27 maj 1842
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
3 feb. 1850
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Hans Laursen
1844-
Hans Laursen
F:
15 dec. 1844
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Peter Laursen
1848-1855
Jens Peter Laursen
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
13 okt. 1855
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Peder Jørgensen Laursen
1851-
Peder Jørgensen Laursen
F:
1 apr. 1851
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Forældre
Jens Andersen Skovgaard
Kirsten Marie Rasmusdatter
Anna Jensdatter
1805-1870
Anna Jensdatter
F:
21 maj 1805
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
5 feb. 1870
Østbirk s. (Vestbirk)
Laust Pedersen (Skovgaard)
1802-1867
Laust Pedersen (Skovgaard)
F:
17 feb. 1802
Tamdrup s. (Lund)
G:
10 apr. 1824
Østbirk
D:
29 dec. 1867
Østbirk s. (Vestbirk)