Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Boh Sønnichsen
ca. 1622 - 1694 (72 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Botilla Sønnichsdatter
1695-1697
Botilla Sønnichsdatter
F:
1695
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1697
Højer s. (Poppenbøl)
NN Hinrichsen
1719-1719
NN Hinrichsen
F:
1719
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1719
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Catharina Sønnichsdatter
1749-1758
Catharina Sønnichsdatter
F:
1749
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1758
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1751-1751
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Bodil Schaus Sønnichsen
1783-1794
Bodil Schaus Sønnichsen
F:
1783
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1794
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Ellen Sønnichsen
1784-
Ellen Sønnichsen
F:
1784
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Sønnichsen
1810-1810
Sønnich Sønnichsen
F:
4 apr. 1810
Hestholm
D:
15 maj 1810
Hestholm
Hinrich Sønnichsen
1811-1886
Hinrich Sønnichsen
F:
30 jun. 1811
Hestholm
D:
21 sep. 1886
Hestholm
Lena Christina Lützen
1814-1885
Lena Christina Lützen
F:
1814
Klanxbüll
D:
7 jan. 1885
Tønder (Slotsgrunden)
Sønnich Sønnichsen
1812-1877
Sønnich Sønnichsen
F:
23 aug. 1812
Hestholm
D:
9 apr. 1877
Højer
Catharina Maria Feddersen
1816-1883
Catharina Maria Feddersen
F:
8 jul. 1816
Højer
D:
5 okt. 1883
Højer
Ukendt
Friederich Sønnichsen
1813-1829
Friederich Sønnichsen
F:
28 sep. 1813
Hestholm
D:
8 sep. 1829
Hestholm
Helene Marie Sønnichsen
1814-1859
Helene Marie Sønnichsen
F:
8 okt. 1814
Hestholm
D:
12 okt. 1859
Tønder
Jacob Feddersen
1812-1894
Jacob Feddersen
F:
4 okt. 1812
Højer
G:
28 jun. 1843
Tønder
D:
1 maj 1894
Tønder
Wilhelm Emil Sønnichsen
1816-1817
Wilhelm Emil Sønnichsen
F:
11 maj 1816
Hestholm
D:
9 mar. 1817
Hestholm
Sophia Margarethe Sønnichsen
1817-1834
Sophia Margarethe Sønnichsen
F:
27 sep. 1817
Hestholm
D:
4 jan. 1834
Tønder
Hemme Jacob Sønnichsen
1819-1894
Hemme Jacob Sønnichsen
F:
20 okt. 1819
Hestholm
D:
28 maj 1894
Garding
Louise Charlotte Volquarts
1825-1893
Louise Charlotte Volquarts
F:
7 feb. 1825
G:
15 okt. 1893
D:
16 feb. 1893
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
1822-1824
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
F:
11 jan. 1822
Hestholm
D:
24 jun. 1824
Hestholm
Anna Sophia Sønnichsen
1786-1832
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1786
Emmerlev
D:
28 jan. 1832
Hestholm
Friedrich Sønnichsen
1775-1823
Friedrich Sønnichsen
F:
18 nov. 1775
Ladelund Mølle
D:
23 apr. 1823
Hestholm
Friderica Sønnichsen
1787-1788
Friderica Sønnichsen
F:
1787
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Knudsdatter
1762-1788
Lene Marie Knudsdatter
F:
1762
Emmerlev
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Hinrichsen
1720-1799
Sønnich Hinrichsen
F:
1720
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Botilla Schau
1726-1754
Botilla Schau
F:
o. 1723/26
fmtl. Højer
G:
1748
Højer
D:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Ellen Kirstine Marie Knudsen
1782-1793
Ellen Kirstine Marie Knudsen
F:
26 aug. 1782
D:
31 dec. 1793
Brede s. (Bosholm)
Bodil Sønnichsdatter
1759-1782
Bodil Sønnichsdatter
F:
1759
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
13 sep. 1782
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Søren Knudsen
1752-1792
Søren Knudsen
F:
1752
Emmerlev
G:
O. 1780/81
D:
6 jun. 1792
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Enewald Sønnichsen
1826-1846
Enewald Sønnichsen
F:
1 mar. 1826
Humtrup
D:
1 aug. 1846
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1827-1827
Anna Friderica Sønnichsen
F:
16 jul. 1827
Humtrup
D:
5 okt. 1827
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1829-
Anna Friderica Sønnichsen
F:
9 jun. 1829
Humtrup
Detlef Petersen
ca. 1817-
Detlef Petersen
F:
ca. 1817
Braderup s. (Holm)
Christian Moritz Sønnichsen
1830-
Christian Moritz Sønnichsen
F:
17 nov. 1830
Humtrup
Marie Christine Specht
ca. 1835-
Marie Christine Specht
F:
ca. 1835
Læk s.
Jens Toft Sønnichsen
1792-1848
Jens Toft Sønnichsen
F:
20 nov. 1792
Møgeltønder s. (Sødamgård i Ved Åen)
D:
5 nov. 1848
Humtrup
Christine Christiansen
ca. 1790-1863
Christine Christiansen
F:
ca. 1790
G:
27 aug. 1825
Humtrup
D:
11 feb. 1863
Humtrup
Anne Sophie Sønnichsen
1795-1803
Anne Sophie Sønnichsen
F:
19 aug. 1795
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
6 jun. 1803
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Friedrich Sønnichsen
1830-1882
Friedrich Sønnichsen
F:
2 jan. 1830
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
26 aug. 1882
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Østerby
D:
29 okt. 1893
Østerby
Christiane Sønnichsen
1831-1871
Christiane Sønnichsen
F:
11 okt. 1831
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 maj 1871
Møgeltønder s. (Gallehus)
Mathias Jensen Stind
1832-1922
Mathias Jensen Stind
F:
9 mar. 1832
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
30 mar. 1855
Møgeltønder
D:
3 sep. 1922
Husum
Hans Henrik Sønnichsen
1834-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
27 mar. 1834
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anton Sønnichsen
1837-1907
Anton Sønnichsen
F:
24 nov. 1837
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 jun. 1907
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Christiane Petersen
1845-1927
Christiane Petersen
F:
12 mar. 1845
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
29 okt. 1873
Møgeltønder
D:
7 maj 1927
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Richard Peter Sønnichsen
1840-1910
Richard Peter Sønnichsen
F:
30 jan. 1840
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
7 okt. 1910
Møgeltønder s. (Bønderby)
Marie Cathrine Staugaard
1849-1890
Marie Cathrine Staugaard
F:
20 okt. 1849
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
30 jul. 1875
Møgeltønder
D:
21 feb. 1890
Møgeltønder s. (Bønderby)
Mette Marie Tychsen
1840-1925
Mette Marie Tychsen
F:
9 dec. 1840
Hostrup s. (Rørkær)
G:
27 nov. 1890
Møgeltønder
D:
7 feb. 1925
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hans Henrich Sønnichsen
1798-1876
Hans Henrich Sønnichsen
F:
22 sep. 1798
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
25 jul. 1876
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anne Madsen
1807-1885
Anne Madsen
F:
29 okt. 1807
G:
27 feb. 1829
Møgeltønder
D:
23 mar. 1885
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
2 jan. 1801
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Hans Carstensen Sønnichsen
1804-1805
Hans Carstensen Sønnichsen
F:
7 sep. 1804
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
8 mar. 1805
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Friderich Sønnichsen
1761-1827
Friderich Sønnichsen
F:
1761
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
7 sep. 1827
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Ancke Hansdatter
1762-
Ancke Hansdatter
F:
31 aug. 1762
G:
22 okt. 1791
Møgeltønder
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
1833-1911
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
F:
25 sep. 1833
Neuendeich v. Uetersen
D:
21 jul. 1911
Glückstadt
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
1847-1931
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
F:
13 jan. 1847
Glückstadt
G:
25 aug. 1867
Glückstadt
D:
7 jan. 1931
Neumünster
Ancke Sophie Sønnichsen
1807-1881
Ancke Sophie Sønnichsen
F:
11 apr. 1807
Sødamgård
D:
19 sep. 1881
Glückstadt
Detlef Detlefsen
1805-1888
Detlef Detlefsen
F:
28 aug. 1805
Tønder
G:
6 dec. 1832
Uetersen
D:
16 okt. 1888
Glückstadt
Friderich Gabriel Sønnichsen
1809-
Friderich Gabriel Sønnichsen
F:
18 apr. 1809
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Johanne Henriette Petrea Hansen
1836-1901
Johanne Henriette Petrea Hansen
F:
5 aug. 1836
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1901
Fåborg
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
1844-1908
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
F:
10 okt. 1844
Thisted
G:
10 okt. 1871
Thisted
D:
1 feb. 1908
Fåborg
Hansine Frederikke Hansen
1839-1840
Hansine Frederikke Hansen
F:
12 jan. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 mar. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Hans Frederik Hansen
1843-1875
Hans Frederik Hansen
F:
29 mar. 1843
Skelby s. (Kagstrup)
D:
16 maj 1875
Sorø
Marie Caroline Krossing
1843-
Marie Caroline Krossing
F:
2 okt. 1843
Sorø
G:
28 okt. 1870
Sorø
Jens Enevald Hansen
1848-
Jens Enevald Hansen
F:
1 jun. 1848
Kagstrup
Ane Botilla Sønnichsen
1811-1887
Ane Botilla Sønnichsen
F:
31 mar. 1811
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
3 jan. 1887
Årup (Fyn)
Lauritz Hansen
1810-1867
Lauritz Hansen
F:
1810
Seem
G:
13 nov. 1835
Emmerlev
D:
31 jul. 1867
Kagstrup
Henrikke Petrea Brovn
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 aug. 1846
Højer
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
7 jan. 1788
Ottilia Christina Todsen
1824-1831
Ottilia Christina Todsen
F:
18 sep. 1824
Højer
D:
21 jan. 1831
Højer
Johann Todsen
1825-1902
Johann Todsen
F:
23 okt. 1825
Højer
D:
1902
Johanne Magdalene Matthiesen
1828-
Johanne Magdalene Matthiesen
F:
6 nov. 1828
Højer
G:
9 nov. 1852
Højer
Sophia Lauretta Todsen
1826-1826
Sophia Lauretta Todsen
F:
22 nov. 1826
Højer
D:
30 nov. 1826
Højer
Sophie Lauretta Todsen
1828-1831
Sophie Lauretta Todsen
F:
21 maj 1828
D:
1 feb. 1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
1830-1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
29 mar. 1830
Højer
D:
5 feb. 1831
Højer
Ottilia Christina Todsen
1831-1838
Ottilia Christina Todsen
F:
29 nov. 1831
Højer
D:
3 mar. 1838
Højer
Christina Todsen
1833-1911
Christina Todsen
F:
23 mar. 1833
Højer
D:
16 feb. 1911
Højer
Johann Ernst Kier
1821-1871
Johann Ernst Kier
F:
21 nov. 1821
Haderslev
G:
14 aug. 1857
Hamborg
D:
24 aug. 1871
til søs
Rasmus Hinrichsen Todsen
1834-1912
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
22 jul. 1834
Højer
D:
5 okt. 1912
Højer
Christine Henriette Dorothea Lüsing
1839-1924
Christine Henriette Dorothea Lüsing
F:
21 nov. 1839
Slesvig
G:
10 nov. 1876
D:
17 feb. 1924
Højer
Lorenz Kamp Todsen
1835-1917
Lorenz Kamp Todsen
F:
9 aug. 1835
Højer
D:
7 mar. 1917
Bergen
Bothilde Todsen
1837-1915
Bothilde Todsen
F:
15 maj 1837
Højer
G:
30 jun. 1866
Højer
D:
22 jul. 1915
Bergen
Sophie Todsen
1836-1906
Sophie Todsen
F:
1 okt. 1836
Højer
D:
1906
Nybøl
Johannes Jørgen Bachmann
1837-1912
Johannes Jørgen Bachmann
F:
27 okt. 1837
Tønder
G:
25 nov. 1864
Højer
D:
3 apr. 1912
Nybøl
Esther Petrea Todsen
1837-
Esther Petrea Todsen
F:
2 okt. 1837
Højer
D:
Glücksburg
Friedrich Kier
1826-1901
Friedrich Kier
F:
1826
Haderslev
D:
1901
Glücksburg
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
før 1916
Esther Hindrichsen
1799-1887
Esther Hindrichsen
F:
23 maj 1799
Højer
D:
9 maj 1887
Højer
Peter Todsen
1797-1839
Peter Todsen
F:
17 maj 1797
Højer
G:
5 dec. 1823
Højer
D:
5 mar. 1839
Bov
Hans Schmidt Hindrichsen
1800-1851
Hans Schmidt Hindrichsen
F:
31 aug. 1800
D:
28 nov. 1851
Ingeborg Hindrichsen
1828-
Ingeborg Hindrichsen
F:
24 mar. 1828
Højer
Marquard Sielrand Hansen
Marquard Sielrand Hansen
G:
3 nov. 1858
Rasmus Hindrichsen
1830-1840
Rasmus Hindrichsen
F:
25 apr. 1830
Højer
D:
18 maj 1840
Højer
Hans Feddersen Hindrichsen
1832-1832
Hans Feddersen Hindrichsen
F:
7 feb. 1832
D:
30 mar. 1832
Ottilia Dorothea Hindrichsen
1833-1907
Ottilia Dorothea Hindrichsen
F:
24 apr. 1833
Højer
D:
6 mar. 1907
Højer
Carl Emil Roll
1829-1874
Carl Emil Roll
F:
11 jul. 1829
Højer
G:
28 mar. 1856
Højer k.
D:
16 dec. 1874
Hans Fedder Hindrichsen
1836-1915
Hans Fedder Hindrichsen
F:
13 maj 1836
Højer
D:
12 apr. 1915
Højer
Margrethe Elisabeth Gøttge
1855-1890
Margrethe Elisabeth Gøttge
F:
1 feb. 1855
G:
15 sep. 1876
D:
30 apr. 1890
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
D:
10 dec. 1902
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
G:
24 nov. 1863
D:
31 aug. 1904
Fritz Edvard Hindrichsen
1844-1845
Fritz Edvard Hindrichsen
F:
28 apr. 1844
D:
8 apr. 1845
Emma Friedericka Hindrichsen
1849-1853
Emma Friedericka Hindrichsen
F:
10 jul. 1849
D:
10 dec. 1853
Fedder Petersen Hindrichsen
1802-1865
Fedder Petersen Hindrichsen
F:
29 jun. 1802
Højer
D:
6 apr. 1865
Højer
Ingeborg Feddersen
1804-1868
Ingeborg Feddersen
F:
8 okt. 1804
Højer
G:
12 okt. 1827
Højer
D:
3 jul. 1868
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
D:
før 1916
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
23 maj 1862
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1837-1840
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
3 apr. 1837
Højer
D:
6 apr. 1840
Anton Christian Sibbert Feddersen
1838-1849
Anton Christian Sibbert Feddersen
F:
6 jul. 1838
Højer
D:
26 apr. 1849
Anna Elisabeth Feddersen
1840-1909
Anna Elisabeth Feddersen
F:
23 mar. 1840
Højer
D:
16 okt. 1909
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1841-1841
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
15 maj 1841
D:
21 nov. 1841
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1845-1925
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
26 jan. 1845
Højer
D:
18 okt. 1925
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1804-1884
Anna Sophie Hindrichsen
F:
21 sep. 1804
Højer
D:
12 nov. 1884
Hans Feddersen
1806-1874
Hans Feddersen
F:
13 feb. 1806
Højer
G:
21 sep. 1832
Højer (i huset)
D:
20 nov. 1874
Rasmus Hindrichsen
1766-1824
Rasmus Hindrichsen
F:
31 aug. 1766
Højer
G:
3 mar. 1797
Højer (i huset)
D:
9 feb. 1824
Højer
Kirsten Sønnichsdatter
1765-1770
Kirsten Sønnichsdatter
F:
1765
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1770
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Gyde Kirstine Clausen
1792-1812
Gyde Kirstine Clausen
F:
14 aug. 1792
Brede s. (Bosholm)
D:
1 apr. 1812
Anna Sophie Clausen
1794-1796
Anna Sophie Clausen
F:
3 okt. 1794
Brede s. (Bosholm)
D:
21 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
Anders Beyer Clausen
1820-1846
Anders Beyer Clausen
F:
6 aug. 1820
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 maj 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mette Cathrine Hansdatter
1824-1887
Mette Cathrine Hansdatter
F:
26 mar. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 nov. 1845
D:
25 jun. 1887
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
22 maj 1823
D:
22 maj 1823
Helene Clausen
1824-1829
Helene Clausen
F:
14 jul. 1824
D:
26 mar. 1829
Regina Clausen
1827-1833
Regina Clausen
F:
19 sep. 1827
D:
17 aug. 1833
Claus Mikkelsen Clausen
1830-1885
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 apr. 1830
D:
10 sep. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Goldschmidt
1830-1886
Maren Nielsen Goldschmidt
F:
3 jun. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
27 jan. 1853
Brede
D:
30 jul. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Beyer Clausen
1832-1904
Hans Beyer Clausen
F:
12 okt. 1832
D:
23 jul. 1904
Margrethe Gyde Christine Svendsen
1837-1923
Margrethe Gyde Christine Svendsen
F:
10 dec. 1837
G:
12 okt. 1859
D:
22 mar. 1923
Peter Beyer Clausen
1835-1835
Peter Beyer Clausen
F:
25 mar. 1835
D:
24 apr. 1835
Peter Beyer Clausen
1836-1862
Peter Beyer Clausen
F:
11 maj 1836
D:
29 jun. 1862
NN
-SOM BARN
NN
D:
SOM BARN
Sønnich Hinrichsen Clausen
1796-1882
Sønnich Hinrichsen Clausen
F:
6 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
D:
9 jan. 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Beyer
1798-1851
Gedske Beyer
F:
2 sep. 1798
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
17 okt. 1818
Brede
D:
1 nov. 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sine Marie Clausen
1837-1911
Sine Marie Clausen
F:
3 jun. 1837
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
7 jan. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Beyer
1834-1920
Andreas Beyer
F:
1 aug. 1834
G:
4 okt. 1860
Emmerlev
D:
28 dec. 1920
Claus Nielsen Clausen
1842-1927
Claus Nielsen Clausen
F:
28 sep. 1842
Brede s. (Svanstrup)
D:
30 jul. 1927
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Caroline Helene Hansen
1851-1933
Caroline Helene Hansen
F:
10 jun. 1851
Brede s. (Svanstrup)
G:
27 maj 1869
Brede
D:
13 mar. 1933
Brede s. (Svanstrup)
Mikkel Sørensen Clausen
1798-1879
Mikkel Sørensen Clausen
F:
25 okt. 1798
Brede s. (Bosholm)
D:
3 jun. 1879
Anna Else Nielsdatter
1802-1890
Anna Else Nielsdatter
F:
1802
G:
28 maj 1836
Emmerlev
D:
25 jan. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mathes Andersen Clausen
1831-1837
Mathes Andersen Clausen
F:
24 sep. 1831
D:
17 sep. 1837
Claus Mikkelsen Clausen
1835-1918
Claus Mikkelsen Clausen
F:
5 jan. 1835
D:
18 aug. 1918
Anna Maria Winther
1833-1899
Anna Maria Winther
F:
7 nov. 1833
G:
3 nov. 1859
D:
20 mar. 1899
Ingvart Clausen
1837-1838
Ingvart Clausen
F:
1 maj 1837
D:
27 apr. 1838
Mathes Andersen Clausen
1839-1903
Mathes Andersen Clausen
F:
31 jul. 1839
D:
1 dec. 1903
Ellen Marie Møller
1845-1922
Ellen Marie Møller
F:
9 apr. 1845
Døstrup
G:
4 maj 1869
D:
19 aug. 1922
Ribe
Ingwardt Clausen
1842-1925
Ingwardt Clausen
F:
7 dec. 1842
Brede s. (Abterp)
D:
7 aug. 1925
Herle Kjestine Lousen
1850-1924
Herle Kjestine Lousen
F:
19 jul. 1850
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
16 maj 1868
Brede
D:
9 nov. 1924
Hinrich Sønnichsen Clausen
1800-1857
Hinrich Sønnichsen Clausen
F:
19 aug. 1800
Brede s. (Bosholm)
D:
17 dec. 1857
Brede s. (Abterp)
Anna Mathesdatter Andersen
1803-1889
Anna Mathesdatter Andersen
F:
25 aug. 1803
Brede
G:
16 okt. 1830
Brede
D:
5 mar. 1889
Brede s. (Abterp)
Anders Clausen
1802-1804
Anders Clausen
F:
8 okt. 1802
Brede s. (Bosholm)
D:
14 apr. 1804
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen Clausen
1840-1862
Claus Mikkelsen Clausen
F:
17 maj 1840
D:
31 jan. 1862
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
D:
24 feb. 1933
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
1 feb. 1920
Anders Sørensen Clausen
1804-1877
Anders Sørensen Clausen
F:
10 dec. 1804
Brede s. (Bosholm)
D:
16 mar. 1877
Anna Lydiksen
1802-1879
Anna Lydiksen
F:
6 apr. 1802
G:
25 okt. 1836
Brede
D:
31 jan. 1879
Helene Sønnichsdatter
1767-1837
Helene Sønnichsdatter
F:
1767
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
11 mar. 1837
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen
1764-1836
Claus Mikkelsen
F:
1764
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
2 okt. 1836
Brede s. (Bosholm)
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
D:
27 jul. 1844
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Hans Henrich Holm
1824-1919
Hans Henrich Holm
F:
24 nov. 1824
Møgeltønder
D:
29 apr. 1919
Møgeltønder
Caroline Margrethe Posselt
1830-1910
Caroline Margrethe Posselt
F:
28 jan. 1830
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
15 feb. 1910
Møgeltønder
Carl Theodor Holm
1826-1899
Carl Theodor Holm
F:
24 jun. 1826
Møgeltønder
D:
21 dec. 1899
Møgeltønder
Charlotte Amalie Holm
1828-1850
Charlotte Amalie Holm
F:
4 feb. 1828
Møgeltønder
D:
10 apr. 1850
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1830-1831
Edward Oswald Holm
F:
2 maj 1830
Møgeltønder
D:
16 jan. 1831
Møgeltønder
Cathrine Dorothea Holm
1832-1913
Cathrine Dorothea Holm
F:
15 okt. 1832
Møgeltønder
D:
30 jul. 1913
Hansine Petrea Holm
1835-1891
Hansine Petrea Holm
F:
10 mar. 1835
Møgeltønder
D:
5 jul. 1891
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1838-1849
Edward Oswald Holm
F:
28 okt. 1838
Møgeltønder
D:
30 jan. 1849
Møgeltønder
Anna Sophia Sønnichsen
1799-1882
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1799
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
20 jul. 1882
Møgeltønder
Samuel Holm
1789-1872
Samuel Holm
F:
13 apr. 1789
Møgeltønder
G:
26 feb. 1824
Emmerlev
D:
15 mar. 1872
Møgeltønder
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
1801
Emmerlev s. (Hemgårde)
Johanne Catharine Sønnichsen
1803-1878
Johanne Catharine Sønnichsen
F:
1803
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
10 feb. 1878
Møgeltønder s. (Slotsgade)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
Andreas Christian Mathiesen
Andreas Christian Mathiesen
G:
1828
Johannes Arve Sønnichsen
1809-1816
Johannes Arve Sønnichsen
F:
1809
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
3 sep. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Petrea Amalie Sønnichsen
1816-
Petrea Amalie Sønnichsen
F:
26 jun. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Hans Sønnichsen
1769-1817
Hans Sønnichsen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 maj 1817
Emmerlev s. (Hemgårde)
Charlotte Amalie Riis
1772-1824
Charlotte Amalie Riis
F:
1772
Daler
D:
9 apr. 1824
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ole Schancke Sønnichsen
1771-1774
Ole Schancke Sønnichsen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1774
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Kirsten Marie Sønnichsdatter
1775-1781
Kirsten Marie Sønnichsdatter
F:
1775
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Anna Sophie Blechingberg
1733-1799
Anna Sophie Blechingberg
F:
16 okt. 1733
Ballum
G:
14 apr. 1758
Ballum
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Peder
Anders
Sidsel Pedersdatter
1750-1786
Sidsel Pedersdatter
F:
1750
Skast
D:
SENEST 1786
Boy NN
Bodil Pedersdatter
1752-1786
Bodil Pedersdatter
F:
18 sep. 1752
Skast
D:
1786
Emmerlev s. (Kærgård)
Jacob Christensen
ca. 1755-1787
Jacob Christensen
F:
ca. 1755
G:
15 apr. 1785
Skast
D:
SEN. 1787
Niels senere Nicolai Pedersen
1754-1838
Niels senere Nicolai Pedersen
F:
3 feb. 1754
Skast
D:
30 jan. 1838
Tønder
Henriette Pedersen Tanderup
1758-1806
Henriette Pedersen Tanderup
F:
1758
D:
30 jun. 1806
Tønder
Henrich Pedersen
1755-1783
Henrich Pedersen
F:
29 aug. 1755
Skast
D:
12 jul. 1783
Skast
Hans Peter Pedersen
1757-1784
Hans Peter Pedersen
F:
17 jul. 1757
Skast
D:
13 aug. 1784
Skast
Ester Hinrichsdatter
1724-1803
Ester Hinrichsdatter
F:
1724
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
31 maj 1803
Skast
Peder Nielsen
1716-1759
Peder Nielsen
F:
1716
G:
O. 1747
D:
1757/59
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
D:
30 aug. 1892
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
D:
27 feb. 1873
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
D:
3 jun. 1862
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
G:
6 jan. 1816
D:
14 mar. 1856
Mette Marie Hansdatter
1814-
Mette Marie Hansdatter
F:
1814
Anders Hansen
1815-1901
Anders Hansen
F:
14 nov. 1815
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 jun. 1901
Ballum s. (Hedegård)
Kirsten Hansdatter
1817-
Kirsten Hansdatter
F:
4 maj 1817
Bodil Hansdatter
1821-1822
Bodil Hansdatter
F:
7 dec. 1821
D:
18 okt. 1822
Bodil Hansdatter
1825-1892
Bodil Hansdatter
F:
14 okt. 1825
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
13 jul. 1892
Ballum s. (Hedegård)
Laust Jensen
1815-1874
Laust Jensen
F:
29 dec. 1815
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
19 okt. 1847
Ballum
D:
9 nov. 1874
Ballum s. (Hedehuse)
Hans Nielsen
1785-1833
Hans Nielsen
F:
24 dec. 1785
D:
18 jan. 1833
Ane Andersdatter
1788-1833
Ane Andersdatter
F:
30 aug. 1788
Østerende
G:
20 feb. 1814
Ballum
D:
2 feb. 1833
Vesterende-Ballum
Ancke Nielsdatter
1818-1905
Ancke Nielsdatter
F:
18 maj 1818
Burkal
D:
16 feb. 1905
Lille Jyndevad
Andreas Christian Christensen
1819-1879
Andreas Christian Christensen
F:
24 jun. 1819
Burkal s. (Teptoft)
G:
8 okt. 1848
Uge
D:
8 jun. 1879
Lille Jyndevad
Mette Marie Nielsdatter
1820-1837
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 jul. 1820
Burkal
D:
2 okt. 1837
Rens
Niels Hansen Nielsen
1822-
Niels Hansen Nielsen
F:
30 maj 1822
Burkal
Anne Nielsdatter
1822-
Anne Nielsdatter
F:
14 okt. 1822
Henne Kirkeby
G:
29 nov. 1854
Ribe Domsogn
Botilla Margrethe Nielsdatter
1824-1825
Botilla Margrethe Nielsdatter
F:
23 okt. 1824
D:
9 okt. 1825
Hans Tygesen Nielsen
1825-1905
Hans Tygesen Nielsen
F:
20 nov. 1825
D:
17 maj 1905
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
1839-1906
Maren Nielsen Mikkelsen Rahr
F:
1 jul. 1839
V. Åbølling
G:
22 jun. 1861
Vodder
D:
29 jun. 1906
Christen Tygesen Nielsen
1828-1882
Christen Tygesen Nielsen
F:
23 dec. 1828
Rens
D:
26 aug. 1882
Skærbæk
Else Marie Helsenhof
1826-1894
Else Marie Helsenhof
F:
26 okt. 1826
Skærbæk s. (Sdr. Skærbæk)
G:
29 jun. 1856
Skærbæk
D:
4 jun. 1894
Skærbæk
Niels Nielsen
1787-1867
Niels Nielsen
F:
12 sep. 1787
D:
9 apr. 1867
Burkal Mark
Kirsten Marie Hansdatter Møller
1792-1830
Kirsten Marie Hansdatter Møller
F:
21 okt. 1792
Østerende
G:
19 apr. 1817
D:
1 sep. 1830
Rens
Margrethe Pedersdatter
1817-
Margrethe Pedersdatter
F:
24 okt. 1817
Christian Boysen Nielsen
1816-
Christian Boysen Nielsen
F:
1 apr. 1816
Vesterende-Ballum
G:
27 nov. 1851
Ballum
Niels Hansen Pedersen
1820-
Niels Hansen Pedersen
F:
3 aug. 1820
Ane Kirstine Nielsdatter
1822-
Ane Kirstine Nielsdatter
F:
26 mar. 1822
Vesterende-Ballum
G:
27 dec. 1850
Christian Peter Pedersen
1822-
Christian Peter Pedersen
F:
12 jul. 1822
Maren Cathrine Hansdatter
ca. 1826-
Maren Cathrine Hansdatter
F:
ca. 1823/26
Sjælborg
G:
21 jan. 1857
Marcus Pedersen
1824-
Marcus Pedersen
F:
15 nov. 1824
Ester Nielsdatter
1789-
Ester Nielsdatter
F:
26 aug. 1789
Peder Christensen
1786-
Peder Christensen
F:
29 okt. 1786
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
2 feb. 1817
Ballum
Anders Nielsen
1791-
Anders Nielsen
F:
9 jul. 1791
Dødfødt datter
1821-1821
Dødfødt datter
F:
16 apr. 1821
Abild
D:
16 apr. 1821
Abild
Jacob Carstensen Nissen
1822-1894
Jacob Carstensen Nissen
F:
25 apr. 1822
Abild
D:
18 feb. 1894
Abild
Margrethe Andersen
1820-1885
Margrethe Andersen
F:
11 apr. 1820
Abild s. (Sølsted)
G:
25 jun. 1847
Abild
D:
2 okt. 1885
Abild
Mette Marie Nissen
1824-
Mette Marie Nissen
F:
1 jan. 1824
Abild
Christen Andersen
1818-1857
Christen Andersen
F:
6 sep. 1818
Abild s. (Sølsted)
G:
24 sep. 1847
Abild
D:
14 feb. 1857
Abild s. (Sølsted)
Anne Nielsdatter
1793-1833
Anne Nielsdatter
F:
5 jan. 1793
D:
8 maj 1833
Abild
Carsten Nissen
1785-1846
Carsten Nissen
F:
30 jun. 1785
Abild
G:
16 apr. 1820
D:
15 dec. 1846
Abild
Bodil Nielsdatter
1794-1796
Bodil Nielsdatter
F:
31 dec. 1794
D:
19 mar. 1796
Mette Marie Andersdatter
1827-
Mette Marie Andersdatter
F:
10 feb. 1827
Christen Thomsen
1818-1898
Christen Thomsen
F:
4 nov. 1818
Ballum s. (Østerende)
G:
15 okt. 1853
D:
15 jul. 1898
Ballum s. (Østerende)
Niels Andersen
1829-
Niels Andersen
F:
21 sep. 1829
Mette Cathrine Petersen
ca. 1836-
Mette Cathrine Petersen
F:
ca. 1836
G:
16 okt. 1858
Anders Nielsen
1796-1874
Anders Nielsen
F:
19 okt. 1796
D:
24 jan. 1874
Mette Kirstine Andersdatter
1785-1866
Mette Kirstine Andersdatter
F:
30 jun. 1785
Østerende
G:
8 jan. 1826
Ballum
D:
14 apr. 1866
Vesterende-Ballum
Bodil Nielsdatter
1799-1821
Bodil Nielsdatter
F:
10 maj 1799
D:
17 aug. 1821
Mette Marie Hansdatter
1759-1850
Mette Marie Hansdatter
F:
1759
Skast
D:
8 dec. 1850
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Jessen
1740-1803
Niels Hansen Jessen
F:
1 nov. 1740
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
14 mar. 1803
Skast
Ester Marie Hansdatter
1765-før 1803
Ester Marie Hansdatter
F:
25 jul. 1765
Skast
D:
før 1803
Hans Nielsen
ca. 1725-1799
Hans Nielsen
F:
ca. 1724/25
G:
1758/59
D:
21 aug. 1799
Skast
Botilla Sønnichsdatter
1697-1773
Botilla Sønnichsdatter
F:
1697
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1773
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen
1661-1747
Hinrich Hansen
F:
1661
Tønder
G:
28 apr. 1718
Emmerlev
D:
1747
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Marcus Marcussen
1754-1754
Marcus Marcussen
F:
12 jan. 1754
Møgeltønder
D:
3 jul. 1754
Møgeltønder
Johannes Schmidt
1782-
Johannes Schmidt
F:
1782
Daler
Anders Johnsen
1809-1818
Anders Johnsen
F:
1809
D:
10 feb. 1818
Martin Nissen Johnsen
1811-1883
Martin Nissen Johnsen
F:
13 dec. 1811
D:
29 okt. 1883
Daler s. (Østerby)
Christine Carstensen
ca. 1803-1870
Christine Carstensen
F:
ca. 1803
Hostrup s. (Rørkær)
G:
6 nov. 1836
Daler
D:
25 dec. 1870
Daler s. (Østerby)
Maren Laustsen
ca. 1823-1891
Maren Laustsen
F:
ca. 1823
G:
28 okt. 1873
Daler
D:
11 dec. 1891
Daler s. (Østerby)
Karoline Johnsen
1814-1818
Karoline Johnsen
F:
14 maj 1814
D:
3 jun. 1818
Peder Nissen Johnsen
1816-1893
Peder Nissen Johnsen
F:
22 dec. 1816
D:
31 jan. 1893
Daler s. (Gærup)
Kirsten Ennesen
1831-1876
Kirsten Ennesen
F:
25 feb. 1831
Daler s. (Gærup)
G:
3 apr. 1852
D:
21 dec. 1876
Daler s. (Gærup)
Dødfødt søn
1819-1819
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1819
D:
9 aug. 1819
Anders Nissen Johnsen
1820-1905
Anders Nissen Johnsen
F:
14 okt. 1820
D:
31 mar. 1905
Daler s. (Østerby)
Margarethe Dorothea Carstensen
1821-1897
Margarethe Dorothea Carstensen
F:
27 maj 1821
Braderup
G:
19 okt. 1850
D:
31 maj 1897
Daler s. (Østerby)
Marie Caroline Johnsen
1824-1897
Marie Caroline Johnsen
F:
7 jan. 1824
D:
23 apr. 1897
Daler
Hans Adsersen
ca. 1814-1886
Hans Adsersen
F:
ca. 1814
G:
18 okt. 1853
Daler
D:
17 aug. 1886
Daler
Helene Hansine Marie Johnsen
1828-
Helene Hansine Marie Johnsen
F:
19 mar. 1828
Franz Beeck
Franz Beeck
G:
9 nov. 1861
Braderup
Marine Schmidt
1784-1870
Marine Schmidt
F:
20 maj 1784
Daler s. (Østerby)
D:
10 feb. 1870
Daler s. (Østerby)
Nis Andersen Johnsen
1786-1857
Nis Andersen Johnsen
F:
1786
G:
22 okt. 1808
Daler
D:
15 mar. 1857
Daler s. (Østerby)
Maria Marcussen
1755-1797
Maria Marcussen
F:
12 nov. 1755
Møgeltønder
D:
1797
Daler
Mikkel Smith
Mette Marie Marcussen
1822-1859
Mette Marie Marcussen
F:
21 feb. 1822
Brøns s. (Normsted)
D:
20 jul. 1859
Løgumkloster
Detlef Haamann
1812-1853
Detlef Haamann
F:
13 apr. 1812
Løgumkloster
G:
13 okt. 1843
Løgumkloster
D:
1 jun. 1853
Løgumkloster
Maria Marcussen
1824-
Maria Marcussen
F:
6 jan. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Niels Hansen Boysen Marcussen
1826-1827
Niels Hansen Boysen Marcussen
F:
3 maj 1826
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
17 mar. 1827
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Iver Jessen Marcussen
1795-
Iver Jessen Marcussen
F:
1 okt. 1795
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Hanne Nielsdatter
1793-1833
Hanne Nielsdatter
F:
28 apr. 1793
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
26 nov. 1833
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Ingeborg Svendsdatter
1794-1862
Ingeborg Svendsdatter
F:
o. 1790/1794
Guldager s.
G:
7 maj 1835
Ballum
D:
10 jul. 1862
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Maren Christensdatter
ca. 1813-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1813
Guldager s.
Marcus Hansen Feddersen
1821-1821
Marcus Hansen Feddersen
F:
13 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
23 jun. 1821
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Maren Christensen Feddersen
1822-1822
Maren Christensen Feddersen
F:
20 apr. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
28 jul. 1822
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Mette Marie Feddersen
1823-1829
Mette Marie Feddersen
F:
17 nov. 1823
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
27 jan. 1829
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1826-1828
Maren Feddersen
F:
25 okt. 1826
Ballum s. (Mølby)
D:
24 mar. 1828
Ballum s. (Mølby)
Mette Marie Feddersen
1829-1837
Mette Marie Feddersen
F:
4 aug. 1829
Ballum s. (Mølby)
D:
5 apr. 1837
Ballum s. (Mølby)
Maren Feddersen
1832-
Maren Feddersen
F:
4 feb. 1832
Ballum s. (Mølby)
Hanne Marie Feddersen
1834-1836
Hanne Marie Feddersen
F:
24 dec. 1834
Ballum s. (Mølby)
D:
13 mar. 1836
Ballum s. (Mølby)
Marcus Hansen Feddersen
1837-1840
Marcus Hansen Feddersen
F:
11 jun. 1837
Ballum s. (Mølby)
D:
28 jan. 1840
Ballum s. (Mølby)
Maren Marcusdatter
1797-1843
Maren Marcusdatter
F:
31 jul. 1797
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
8 apr. 1843
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christen Hansen Feddersen
1777-1857
Christen Hansen Feddersen
F:
3 maj 1777
Østerende-Ballum (Ballum s.)
G:
2 feb. 1821
Ballum
D:
6 dec. 1857
Østerende-Ballum (Ballum s.)
Laust Marcussen
1800-1804
Laust Marcussen
F:
1 sep. 1800
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
D:
5 mar. 1804
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Kirsten Marie Henriksen
1846-1846
Kirsten Marie Henriksen
F:
1 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
D:
3 feb. 1846
Ballum s. (Mølby)
Anna Magdalene Marcusdatter
1804-1863
Anna Magdalene Marcusdatter
F:
8 okt. 1804
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
D:
23 jan. 1863
Johannes Henriksen
ca. 1789-1846
Johannes Henriksen
F:
ca. 1789
Rømø
D:
8 sep. 1846
Ballum s. (Mølby)
Marcus Marcussen
1758-1843
Marcus Marcussen
F:
6 feb. 1758
Møgeltønder
D:
11 jan. 1843
Vesterende-Ballum (Ballum s.)
Mette Marie Truelsdatter
1761-1841
Mette Marie Truelsdatter
F:
23 okt. 1761
Ballum s. (Kringelum)
G:
31 okt. 1794
Ballum
D:
27 apr. 1841
Hans Marcussen
1760-1800
Hans Marcussen
F:
13 maj 1760
Møgeltønder
D:
SENEST 1800
Cicilie Marie Brodersen
1798-1800
Cicilie Marie Brodersen
F:
31 aug. 1798
Holm
D:
25 jan. 1800
Holm
Hans Brodersen
1800-1806
Hans Brodersen
F:
15 dec. 1800
Holm
D:
23 jan. 1806
Holm
Lorenz Brodersen
1803-
Lorenz Brodersen
F:
21 jan. 1803
Holm
Margrethe Marcussen
ca. 1802-
Margrethe Marcussen
F:
ca. 1802
Braderup s.
Peter Brodersen
1805-1805
Peter Brodersen
F:
6 maj 1805
Holm
D:
22 jul. 1805
Holm
Peter Christian Brodersen
1806-1807
Peter Christian Brodersen
F:
2 dec. 1806
Holm
D:
25 mar. 1807
Holm
Maria Brodersen
1808-
Maria Brodersen
F:
23 sep. 1808
Holm
Catharina Marcussen
1767-
Catharina Marcussen
F:
1767
Kogsbøl
Christian Brodersen
1770-1825
Christian Brodersen
F:
6 apr. 1770
Holm
G:
15 jun. 1797
Højer
D:
31 dec. 1825
Braderup
Laust Marcussen
1805-
Laust Marcussen
F:
1805
Botilde Friedericke Marcussen
1807-
Botilde Friedericke Marcussen
F:
1807
Hans Ludvig Lorentzen
ca. 1811-1844
Hans Ludvig Lorentzen
F:
ca. 1811
Chr. Albrecht Kog
G:
18 maj 1833
Daler
D:
1844
Johann Ludvig Marcussen
1838-
Johann Ludvig Marcussen
F:
19 apr. 1838
Løgumkloster
Catharina Marie Marcussen
1842-1904
Catharina Marie Marcussen
F:
15 maj 1842
Løgumkloster
D:
22 aug. 1904
Løgumkloster
Cornelis Sybrand Geicken
1843-1893
Cornelis Sybrand Geicken
F:
14 jan. 1843
Sild
G:
1 apr. 1871
Løgumkloster
D:
18 nov. 1893
Løgumkloster
Mathias Wind Bjørn Marcussen
1844-1900
Mathias Wind Bjørn Marcussen
F:
10 feb. 1844
Løgumkloster
D:
1 mar. 1900
Løgumkloster
Anne Marie Thiesen Gündt
ca. 1849-1920
Anne Marie Thiesen Gündt
F:
ca. 1849
D:
20 sep. 1920
Løgumkloster
Anna Kirstine Marcussen
1847-
Anna Kirstine Marcussen
F:
30 mar. 1847
Løgumkloster
Thomas Beyer
1848-
Thomas Beyer
F:
10 jul. 1848
G:
24 jul. 1872
Løgumkloster
Geske Ernestine Marcussen
1848-1848
Geske Ernestine Marcussen
F:
19 aug. 1848
Løgumkloster
D:
4 sep. 1848
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1850-1850
Georg Ernst Marcussen
F:
24 jan. 1850
Løgumkloster
D:
9 jun. 1850
Løgumkloster
Laura Iverlina Marcussen
1851-
Laura Iverlina Marcussen
F:
10 mar. 1851
Løgumkloster
Georg Ernst Marcussen
1852-1888
Georg Ernst Marcussen
F:
20 jul. 1852
Løgumkloster
D:
TIDLIGST 1888
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
1854-
Hans Ludvig Lorenzen Marcussen
F:
10 mar. 1854
Løgumkloster
Anne Sophie Marquardsen
ca. 1852-
Anne Sophie Marquardsen
F:
ca. 1852
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
1855-1856
Jacob Heinrich Lorenzen Marcussen
F:
13 nov. 1855
Løgumkloster
D:
24 jan. 1856
Løgumkloster
Andreas Feddersen Marcussen
1808-1886
Andreas Feddersen Marcussen
F:
1808
Daler s. (Østerby)
D:
21 jun. 1886
Løgumkloster
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
1814-1883
Ingeborg Nicoline Catharina Bjørn
F:
24 jul. 1814
Højer s. (Frederikskog Mølle)
G:
16 apr. 1837
Emmerlev
D:
6 dec. 1883
Løgumkloster
Lorentz Frederik Søegaard
1834-1836
Lorentz Frederik Søegaard
F:
18 jul. 1834
Daler s. (Østerby)
D:
26 jun. 1836
Daler s. (Østerby)
Ansine Marie Søegaard
1835-
Ansine Marie Søegaard
F:
25 nov. 1835
Daler s. (Østerby)
Laurette Friederika Søegaard
1838-1893
Laurette Friederika Søegaard
F:
19 mar. 1838
Højer
D:
20 feb. 1893
Højer
Anders Christian Nielsen
ca. 1838-1889
Anders Christian Nielsen
F:
ca. 1838
G:
9 feb. 1866
Højer
D:
27 jul. 1889
Højer
Johannes Nielsen Søegaard
1839-1846
Johannes Nielsen Søegaard
F:
5 dec. 1839
Højer
D:
24 aug. 1846
Højer
Bothilde Andrea Søegaard
1841-
Bothilde Andrea Søegaard
F:
22 dec. 1841
Højer
Peter Knudsen Christensen
1844-
Peter Knudsen Christensen
F:
12 nov. 1844
G:
18 okt. 1873
Højer
Ludvig Theodor Søegaard
1843-
Ludvig Theodor Søegaard
F:
22 mar. 1843
Højer
Jacobine Goschine Ernestine Søegaard
1844-
Jacobine Goschine Ernestine Søegaard
F:
21 apr. 1844
Højer
Martha Marthine Schau Søegaard
1846-
Martha Marthine Schau Søegaard
F:
17 feb. 1846
Højer
Marie Ansine Juliane Marcussen
1810-1887
Marie Ansine Juliane Marcussen
F:
1810
Daler s. (Østerby)
D:
30 aug. 1887
Højer
Søren Nielsen Søegaard eller Sjøgaard
ca. 1805-1860
Søren Nielsen Søegaard eller Sjøgaard
F:
ca. 1805
G:
10 jul. 1834
Daler
D:
SENEST 1860
Jens Hansen Marcussen
1812-
Jens Hansen Marcussen
F:
11 nov. 1812
Jensine Marie Marcussen
1845-
Jensine Marie Marcussen
F:
17 sep. 1845
Nis Frandsen
ca. 1843-
Nis Frandsen
F:
ca. 1843
G:
10 nov. 1870
Johannes Marcussen
1847-1848
Johannes Marcussen
F:
1 nov. 1847
Daler s. (Østerby)
D:
1 apr. 1848
Daler s. (Østerby)
Anne Kirstine Marcussen
1849-1878
Anne Kirstine Marcussen
F:
9 jun. 1849
Daler s. (Østerby)
D:
9 nov. 1878
Løgumkloster
Laust Jepsen Hansen
1845-
Laust Jepsen Hansen
F:
12 jan. 1845
G:
10 jun. 1876
Løgumkloster
Anne Marie Marcussen
1851-
Anne Marie Marcussen
F:
18 sep. 1851
Daler s. (Østerby)
Johannes Marcussen
1855-
Johannes Marcussen
F:
12 okt. 1855
Daler s. (Østerby)
Johannes Marcussen
1816-
Johannes Marcussen
F:
29 jan. 1816
Karen Nielsen
ca. 1819-1856
Karen Nielsen
F:
ca. 1819
G:
26 okt. 1844
Daler
D:
26 jan. 1856
Daler s. (Østerby)
Carl Marcussen
1858-
Carl Marcussen
F:
18 nov. 1858
Daler s. (Østerby)
Ingeborg Marie Mikkelsen
Ingeborg Marcussen
1861-
Ingeborg Marcussen
F:
27 jun. 1861
Daler s. (Østerby)
Jørgen Laurids Jørgensen
1867-
Jørgen Laurids Jørgensen
F:
16 dec. 1867
G:
27 nov. 1894
Daler
Maren Laustsen
Johannes Marcussen
ca. 1774-1840
Johannes Marcussen
F:
ca. 1774
Højer
D:
15 sep. 1840
Østerby
Ane Kirstine Andreasdatter
1779-
Ane Kirstine Andreasdatter
F:
1779
Laust Marcussen
ca. 1724-1800
Laust Marcussen
F:
ca. 1724
Møgeltønder
D:
31 maj 1800
Højer
Maren Hansdatter
1731-1814
Maren Hansdatter
F:
1731
Daler
G:
16 feb. 1753
Daler
D:
20 feb. 1814
Braderup
Nicolai Hansen Kaysen
1800-1900
Nicolai Hansen Kaysen
F:
19 feb. 1800
D:
25 feb. 1900
Hans Kaysen
1774-1822
Hans Kaysen
F:
5 sep. 1774
Burkal s. (Lydersholm)
D:
3 apr. 1822
Burkal s. (Rens)
Anna Margrethe Nicolaisdatter
Adelheit Kaysen
1804-1868
Adelheit Kaysen
F:
29 maj 1804
D:
7 aug. 1868
Andreas Sänger
1810-1887
Andreas Sänger
F:
23 aug. 1810
G:
4 maj 1834
D:
12 feb. 1887
Saksborg
Christiane Lassen
-1844
Christiane Lassen
G:
6 maj 1803
D:
27 dec. 1844
Ester Kaysen
1776-1777
Ester Kaysen
F:
10 dec. 1776
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 apr. 1777
Burkal s. (Lydersholm)
Adelina Maria Kaysen
1809-
Adelina Maria Kaysen
F:
10 jan. 1809
Oluf Christian Christiansen
ca. 1803-
Oluf Christian Christiansen
F:
ca. 1803
G:
23 maj 1841
Tønder
Peter Petersen Kaysen
1778-1847
Peter Petersen Kaysen
F:
10 jul. 1778
Burkal s. (Lydersholm)
D:
21 dec. 1847
Flensborg
Anna Elisabeth Andersen
Anna Elisabeth Andersen
G:
13 feb. 1808
Tønder
Maria Wolf
Adelheit Kaysen
1818-1871
Adelheit Kaysen
F:
6 aug. 1818
Burkal s. (Lydersholm)
D:
2 mar. 1871
Morten Hansen
1815-1900
Morten Hansen
F:
14 okt. 1815
V. Nebel s.
G:
2 jul. 1852
D:
2 apr. 1900
Vilslev s.
Johanne Margrethe Kaysen
1819-1849
Johanne Margrethe Kaysen
F:
11 dec. 1819
Burkal s. (Lydersholm)
D:
22 apr. 1849
Hjaruplund
Oluf Olufsen
1814-1863
Oluf Olufsen
F:
6 feb. 1814
G:
19 maj 1843
D:
17 nov. 1863
Samuel Memmert Kaysen
1821-1822
Samuel Memmert Kaysen
F:
16 jun. 1821
Burkal s. (Lydersholm)
D:
22 mar. 1822
Burkal s. (Lydersholm)
Marie Catharina Kaysen
1823-1891
Marie Catharina Kaysen
F:
1 jan. 1823
Burkal s. (Lydersholm)
D:
5 feb. 1891
Oluf Olufsen
1814-1863
Oluf Olufsen
F:
6 feb. 1814
D:
17 nov. 1863
Andreas Asmussen
1833-
Andreas Asmussen
F:
25 nov. 1833
G:
14 aug. 1866
Samuel Memmert Kaysen
1826-1881
Samuel Memmert Kaysen
F:
11 apr. 1826
Burkal s. (Lydersholm)
D:
2 apr. 1881
Agerskov s. (Rangstrup Mark)
Maren Hansen
1827-1894
Maren Hansen
F:
8 aug. 1827
G:
3 jan. 1852
Hellevad
D:
22 feb. 1894
Agerskov s. (Rangstrupgårde)
Christian Kaysen
1827-1831
Christian Kaysen
F:
1 nov. 1827
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 jun. 1831
Anna Magdalene Kaysen
1830-1831
Anna Magdalene Kaysen
F:
26 mar. 1830
Nr. Hjarup
D:
8 dec. 1831
Christine Magdalene Kaysen
1832-1886
Christine Magdalene Kaysen
F:
3 maj 1832
Øster Løgum s. (Tyrholm)
D:
18 jan. 1886
Martin Frantzen Sinnet
1830-1888
Martin Frantzen Sinnet
F:
15 dec. 1830
G:
4 maj 1861
Hellevad
D:
23 nov. 1888
Andreas Kaysen
1780-1833
Andreas Kaysen
F:
17 sep. 1780
Burkal s. (Lydersholm)
D:
16 mar. 1833
Øster Løgum s. (Tyrholm)
Karen Christensdatter
1791-1861
Karen Christensdatter
F:
1791
G:
25 okt. 1817
D:
8 dec. 1861
Hjaruplund
Ester Kaysen
1782-
Ester Kaysen
F:
5 apr. 1782
Burkal s. (Lydersholm)
Mathias Kaysen
1784-1817
Mathias Kaysen
F:
19 aug. 1784
Burkal s. (Lydersholm)
D:
1 jun. 1817
Burkal s. (Rens)
Christine Margrethe Andreasdatter
Christine Margrethe Andreasdatter
G:
18 maj 1817
Anna Marie Kaysen
1788-1812
Anna Marie Kaysen
F:
20 dec. 1788
Burkal s. (Lydersholm)
D:
16 feb. 1812
Burkal s. (Lydersholm)
Adelheit Petersen
1752-1799
Adelheit Petersen
F:
1752
Burkal
D:
1 mar. 1799
Burkal s. (Lydersholm)
Samuel Memert Kaysen
1742-1817
Samuel Memert Kaysen
F:
18 jul. 1742
Store Vi s. (Lindevedgård)
G:
15 nov. 1771
Burkal
D:
31 dec. 1817
Burkal s. (Lydersholm)
Marcus Petersen
1754-1824
Marcus Petersen
F:
1754
Burkal
D:
6 maj 1824
Christiansfeld
Margrethe Elisabeth Neuhauser
1766-1805
Margrethe Elisabeth Neuhauser
F:
29 apr. 1766
Fürth
G:
28 maj 1795
D:
18 mar. 1805
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
1807-
Anna Charlotte Elisabeth Petersen
F:
25 sep. 1807
Christiansfeld
Sophie Amalie Petersen
1809-
Sophie Amalie Petersen
F:
20 maj 1809
Christiansfeld
Anna Marie Iversen
1778-1861
Anna Marie Iversen
F:
26 jun. 1778
Burkal s. (Lydersholm)
G:
4 aug. 1806
D:
16 nov. 1861
Christiansfeld
Cathrine Petersen
1755-1792
Cathrine Petersen
F:
1755
Burkal
D:
TIDL. 1792
Anna Sophie Margrethe Hagen
1812-
Anna Sophie Margrethe Hagen
F:
23 apr. 1812
Uge
Emil Heinrich Bernhard Albrecht Hagen
1813-
Emil Heinrich Bernhard Albrecht Hagen
F:
11 apr. 1813
Uge
Hansine Thorning Wellejus
1814-
Hansine Thorning Wellejus
F:
1814
Sønder-Omme
G:
10 nov. 1839
Nybøl
August Theodor Wilhelm Christian Hagen
1814-
August Theodor Wilhelm Christian Hagen
F:
7 nov. 1814
Uge
Louise Henriette Christiane Hagen
1817-
Louise Henriette Christiane Hagen
F:
26 aug. 1817
Uge
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
1820-1826
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
F:
28 feb. 1820
Skodborg
D:
29 dec. 1826
Skodborg
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
1827-
Conrad Julius Leopold Ferdinand Hagen
F:
7 jan. 1827
Skodborg
Ester Margrethe Christiane Bay
1786-1842
Ester Margrethe Christiane Bay
F:
19 feb. 1786
D:
1 nov. 1842
Johann Hagen
1775-1858
Johann Hagen
F:
19 mar. 1775
Quickborn
G:
1811
D:
1 mar. 1858
fmtl. København
Magdalene Petersen
1758-1826
Magdalene Petersen
F:
24 mar. 1758
Burkal
D:
17 mar. 1826
Skodborg
Bernhard Detlev Bay
1744-1800
Bernhard Detlev Bay
F:
1744
Kiel
D:
6 sep. 1800
Anne Marie Petersen
1787-1788
Anne Marie Petersen
F:
31 dec. 1787
Humtrup
D:
5 jan. 1788
Humtrup
Peter Petersen
1789-
Peter Petersen
F:
4 jan. 1789
Humtrup
Friderica Petersen
1791-
Friderica Petersen
F:
23 jul. 1791
Humtrup
Ester Petersen
1793-1800
Ester Petersen
F:
28 jul. 1793
Humtrup
D:
8 feb. 1800
Humtrup
Anne Marie Petersen
1795-
Anne Marie Petersen
F:
16 aug. 1795
Humtrup
Marcus Petersen
1798-
Marcus Petersen
F:
11 nov. 1798
Humtrup
Ester Petersen
1802-1810
Ester Petersen
F:
28 aug. 1802
Humtrup
D:
2 maj 1810
Humtrup
Nicolai Petersen
1760-1806
Nicolai Petersen
F:
23 jun. 1760
Burkal
D:
30 jun. 1806
Burkal s. (Lydersholm)
Helene Margrethe Brodersen
ca. 1763-
Helene Margrethe Brodersen
F:
ca. 1763
G:
1 sep. 1786
Humtrup
Ester Petersen
1763-1792
Ester Petersen
F:
7 dec. 1763
Burkal
D:
TIDLIGST 1792
Emil Petersen
ca. 1833-
Emil Petersen
F:
ca. 1833
Rudolph Sophus Petersen
1835-
Rudolph Sophus Petersen
F:
13 apr. 1835
Haderslev
Albert Petersen
ca. 1841-
Albert Petersen
F:
ca. 1841
Laura Mathilde Allien Petersen
1843-1897
Laura Mathilde Allien Petersen
F:
19 maj 1843
Haderslev
D:
27 okt. 1897
Gl. Haderslev
Lorenz Andreas Andresen
1828-1896
Lorenz Andreas Andresen
F:
6 nov. 1828
Risum
G:
8 maj 1866
Aabenraa
D:
31 okt. 1896
Haderslev
Clara Natalie Petersen
1844-
Clara Natalie Petersen
F:
27 okt. 1844
Haderslev
NN Püschel
Elfriede Petersen
ca. 1846-
Elfriede Petersen
F:
ca. 1846
Wilhelm Holst
Ottilie Amanda Petersen
1849-
Ottilie Amanda Petersen
F:
13 apr. 1849
Haderslev
Uwe Jens Schwensen
1838-
Uwe Jens Schwensen
F:
6 okt. 1838
Flensborg
G:
21 jun. 1868
Aabenraa
Georg Nicolai Christian Petersen
1797-1872
Georg Nicolai Christian Petersen
F:
16 jul. 1797
Morsum
D:
12 jun. 1872
Flensborg
Johanne Dorothea Wilhelmine Petersen
1813-1873
Johanne Dorothea Wilhelmine Petersen
F:
1 apr. 1813
Tønning
G:
19 nov. 1832
Ravsted
D:
21 okt. 1873
Hellevad
Marie Louise Petersen
1800-
Marie Louise Petersen
F:
1798/1800
Morsum eller Sterup
Peter Johannes Petersen
ca. 1856-
Peter Johannes Petersen
F:
ca. 1856
Christoph Peter Ferdinand Petersen
1801-1870
Christoph Peter Ferdinand Petersen
F:
1801
fmtl. Sterup
D:
13 feb. 1870
Burkal
Dorthea Jørgensdatter
ca. 1822-1862
Dorthea Jørgensdatter
F:
ca. 1822
D:
15 aug. 1862
Elisabeth Johanne Wilhelmine Petersen
1802-
Elisabeth Johanne Wilhelmine Petersen
F:
10 dec. 1802
Burkal
Werner Thaysen
1817-
Werner Thaysen
F:
10 okt. 1817
Søgård Mark
G:
21 jul. 1839
Øster Løgum
Antoinette Eleonora Petersen
1804-
Antoinette Eleonora Petersen
F:
10 jul. 1804
Burkal
Dødfødt søn
1806-1806
Dødfødt søn
F:
27 feb. 1806
Burkal
D:
27 feb. 1806
Burkal
Caroline Dorothea Petersen
1807-
Caroline Dorothea Petersen
F:
23 maj 1807
Burkal
Charlotte Albertine Petersen
1810-
Charlotte Albertine Petersen
F:
28 maj 1810
Burkal
Peter Petersen
1768-1830
Peter Petersen
F:
3 aug. 1768
Burkal
D:
18 mar. 1830
Burkal
Johanne Sophie Adler
Ester Marcusdatter
1726-1792
Ester Marcusdatter
F:
5 sep. 1726
Møgeltønder
D:
29 maj 1792
Burkal
Peter Petersen
1725-1789
Peter Petersen
F:
23 okt. 1725
Sønderborg
G:
1750
D:
29 jan. 1789
Burkal
Sønnich Marcussen
ca. 1729-1731
Sønnich Marcussen
F:
ca. 1729
Møgeltønder
D:
1731
Møgeltønder
Niels Friedrichsen
1763-1779
Niels Friedrichsen
F:
24 apr. 1763
Møgeltønder
D:
15 mar. 1779
Møgeltønder
Friderich Marcussen
1732-1801
Friderich Marcussen
F:
1732
Møgeltønder
D:
1801
Møgeltønder
Kirsten NN
ca. 1731-1792
Kirsten NN
F:
ca. 1731
G:
11 jun. 1762
Møgeltønder
D:
4 okt. 1792
Møgeltønder
Marcus Laustsen
1767-
Marcus Laustsen
F:
3 sep. 1767
Møgeltønder
Ellen Laustdatter
1770-
Ellen Laustdatter
F:
18 jun. 1770
Møgeltønder
Anne Kirstine Marcusdatter
1734-
Anne Kirstine Marcusdatter
F:
1734
Møgeltønder
Laust Mathiesen (Nielsen)
ca. 1727-1804
Laust Mathiesen (Nielsen)
F:
ca. 1727
G:
nov. 1766
Møgeltønder
D:
22 jul. 1804
Møgeltønder
Cathrine Marcusdatter
1736-1738
Cathrine Marcusdatter
F:
1736
Møgeltønder
D:
1738
Møgeltønder
Maria Marcusdatter
1739-1785
Maria Marcusdatter
F:
29 nov. 1739
Møgeltønder
D:
17 maj 1785
Burkal
Conrad Christian Møller
ca. 1806-
Conrad Christian Møller
F:
ca. 1806
Hedvig Magdalene Møller
-1896
Hedvig Magdalene Møller
D:
1896
NN von Nygaard
Anna Catharina Boysen
1778-
Anna Catharina Boysen
F:
26 jul. 1778
Georg Ludwig Møller
Georg Ludwig Møller
G:
15 mar. 1804
Grumtoft
Marcus Hinrich Christian Boysen
1781-1809
Marcus Hinrich Christian Boysen
F:
26 sep. 1781
D:
13 maj 1809
Slesvig
Emilie Sophie Jacobsen
1843-1880
Emilie Sophie Jacobsen
F:
22 dec. 1843
D:
15 nov. 1880
Julius Vogel
Julius Vogel
G:
31 jul. 1866
Louise Wilhelmine Jacobsen
1845-
Louise Wilhelmine Jacobsen
F:
16 apr. 1845
Johan Spethmann
Johan Spethmann
G:
1866
Gustav Ferdinand Louis Jacobsen
Minna Bernhard
-1880
Minna Bernhard
G:
1880
D:
27 sep. 1880
Dorothea Bernhard
-1894
Dorothea Bernhard
G:
27 jun. 1885
D:
27 mar. 1894
Hedwig von Neergaard
Hedwig von Neergaard
G:
15 okt. 1895
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
1850-
Carl Friedrich Eduard Jacobsen
F:
2 mar. 1850
Amanda Kroymann
1855-
Amanda Kroymann
F:
7 jun. 1855
G:
20 okt. 1881
Louis Jacobsen
1851-
Louis Jacobsen
F:
3 okt. 1851
Bertha Molzen
Bertha Molzen
G:
25 aug. 1898
Carl Emanuel Jacobsen
1859-
Carl Emanuel Jacobsen
F:
17 jul. 1859
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
1816-1888
Nicoline Sophie Juliane Schmidt
F:
1 jul. 1816
D:
6 jun. 1888
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
1806-1865
Friedrich Carl Anton Ludwig August Georg Jacobsen
F:
13 apr. 1806
G:
1842
D:
3 okt. 1865
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
1822-
Anna Magdalene Wilhelmine Schmidt
F:
16 maj 1822
Grumtoft
Sophie Elisabeth Boysen
1786-1861
Sophie Elisabeth Boysen
F:
26 maj 1786
D:
21 okt. 1861
Nicolaus Schmidt
-1864
Nicolaus Schmidt
G:
22 sep. 1815
Grumtoft
D:
1864
Carl Johannes Vollertsen
1850-
Carl Johannes Vollertsen
F:
25 jul. 1850
Agnes von Cappeln
Agnes von Cappeln
G:
11 jul. 1878
Christian Ludwig Vollertsen
1818-
Christian Ludwig Vollertsen
F:
31 dec. 1818
Henriette Møller
Henriette Møller
G:
9 mar. 1848
Emil Eduard Vollertsen
1821-
Emil Eduard Vollertsen
F:
9 jan. 1821
Luise Magdalene Vollertsen
1822-
Luise Magdalene Vollertsen
F:
12 dec. 1822
Juliane Marie Boysen
1790-
Juliane Marie Boysen
F:
21 jun. 1790
Carl Friedrich Vollertsen
1792-1850
Carl Friedrich Vollertsen
F:
24 jan. 1792
Grumtoft
G:
15 jun. 1817
Grumtoft
D:
29 sep. 1850
Fiel ved Tønning
Sønnich Marcussen, senere Boysen
1742-1815
Sønnich Marcussen, senere Boysen
F:
25 jan. 1742
Møgeltønder
D:
18 mar. 1815
Grumtoft
Catharina Magdalene Valentiner
1757-
Catharina Magdalene Valentiner
F:
2 okt. 1757
G:
11 apr. 1777
Karen Sønnichsdatter
1699-1764
Karen Sønnichsdatter
F:
1699
Højer s. (Poppenbøl)
D:
23 sep. 1764
Møgeltønder
Marcus Lauridsen
1691-1749
Marcus Lauridsen
F:
24 mar. 1691
Møgeltønder s. (Toghale)
G:
ca. 1722
fmtl. Møgeltønder
D:
1749
Møgeltønder
Jes Nielsen
Jes Nielsen
G:
5 aug. 1751
Møgeltønder
Anna Sønnichsdatter
1701-1719
Anna Sønnichsdatter
F:
1701
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1719
Møgeltønder
Christen Sønnichsen
1704-1745
Christen Sønnichsen
F:
o. 1703/04
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1745
Boy Sønnichsen eller Boysen
ca. 1706-1772
Boy Sønnichsen eller Boysen
F:
ca. 1706
Højer s. (Poppenbøl)
D:
31 dec. 1772
Sønderborg
Adelheit Lorentzen Strandiger
1687-1770
Adelheit Lorentzen Strandiger
F:
1687
Flensborg
G:
2 dec. 1735
Sønderborg
D:
30 jul. 1770
Sønderborg
Sønnich Bohsen
ca. 1661-1741
Sønnich Bohsen
F:
ca. 1661
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1741
Møgeltønder
Ester Christensdatter
1675-1708
Ester Christensdatter
F:
1675
Emmerlev s. (Søndergaarde)
G:
16 maj 1694
Højer
D:
1706/08
Højer s. (Poppenbøl)
Ester Sønnichsdatter
1710-
Ester Sønnichsdatter
F:
o. 1709/10
Møgeltønder
Hans Andersen
ca. 1695-1750
Hans Andersen
F:
ca. 1695
G:
13 maj 1738
Møgeltønder
D:
1750
Møgeltønder
Nis Sønnichsen eller Boysen
ca. 1713-1795
Nis Sønnichsen eller Boysen
F:
ca. 1713
Møgeltønder
D:
2 jun. 1795
Møgeltønder
Maria Hansdatter
ca. 1719-1795
Maria Hansdatter
F:
ca. 1719
G:
9 jul. 1745
Møgeltønder
D:
23 aug. 1795
Møgeltønder
Anna Sønnichsdatter
1714-
Anna Sønnichsdatter
F:
1714
Møgeltønder
Esther Sønnichsdatter
ca. 1715-1764
Esther Sønnichsdatter
F:
ca. 1715
Møgeltønder
D:
16 apr. 1764
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Evert Pedersen
Evert Pedersen
G:
4 jan. 1742
Møgeltønder
Maria Sønnichsdatter
1719-1746
Maria Sønnichsdatter
F:
1719
Møgeltønder
D:
1746
Møgeltønder s. (Stokkebro)
Niels Nielsen
Niels Nielsen
G:
29 jun. 1741
Møgeltønder
Anna Sønnichsdatter
ca. 1723-1731
Anna Sønnichsdatter
F:
ca. 1723
Møgeltønder
D:
1731
Møgeltønder
Lauge Sønnichsen
ca. 1727-
Lauge Sønnichsen
F:
ca. 1727
Møgeltønder
Anne Nisdatter
1687-1768
Anne Nisdatter
F:
18 feb. 1687
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
G:
30 okt. 1708
Møgeltønder
D:
15 mar. 1768
Gyde Schmidt
1692-1753
Gyde Schmidt
F:
1692
Højer
D:
1753
Højer
Wolf Wolfsen
1688-
Wolf Wolfsen
F:
1687/88
Wolf Wolfsen
1713-1768
Wolf Wolfsen
F:
1713
Højer
D:
1768
Højer
Esther Finckes
Esther Finckes
G:
20 jan. 1742
Højer
Hans Andersen
Hans Andersen
G:
27 aug. 1734
Højer
Botilla Schmidt
1693-
Botilla Schmidt
F:
1693
Højer
Wolf Wolfsen
1688-
Wolf Wolfsen
F:
1687/88
Boh Schmidt
1697-FMTL. SOM SPX
Boh Schmidt
F:
1697
Højer
D:
FMTL. SOM SPX
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
D:
7 jan. 1788
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
5 aug. 1846
Højer
Sønnich Johannsen Schmidt
1741-1741
Sønnich Johannsen Schmidt
F:
1741
D:
1741
Botilla Schmidt
1748-1784
Botilla Schmidt
F:
1748
D:
11 mar. 1784
Johannes Hansen Schmidt
1699-1757
Johannes Hansen Schmidt
F:
1699
Højer s. (Højergård)
D:
1757
Højer s. (Højergård)
Anne Marie Sønnichsdatter
1712-1782
Anne Marie Sønnichsdatter
F:
1712
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
18 jun. 1739
Ballum
D:
2 jun. 1782
Højer
Boh Schmidt
1700-
Boh Schmidt
F:
1700
Højer
Catharina Sønnichsdatter
1749-1758
Catharina Sønnichsdatter
F:
1749
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1758
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1751-1751
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1751
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Bodil Schaus Sønnichsen
1783-1794
Bodil Schaus Sønnichsen
F:
1783
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1794
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Ellen Sønnichsen
1784-
Ellen Sønnichsen
F:
1784
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Sønnichsen
1810-1810
Sønnich Sønnichsen
F:
4 apr. 1810
Hestholm
D:
15 maj 1810
Hestholm
Hinrich Sønnichsen
1811-1886
Hinrich Sønnichsen
F:
30 jun. 1811
Hestholm
D:
21 sep. 1886
Hestholm
Lena Christina Lützen
1814-1885
Lena Christina Lützen
F:
1814
Klanxbüll
D:
7 jan. 1885
Tønder (Slotsgrunden)
Sønnich Sønnichsen
1812-1877
Sønnich Sønnichsen
F:
23 aug. 1812
Hestholm
D:
9 apr. 1877
Højer
Catharina Maria Feddersen
1816-1883
Catharina Maria Feddersen
F:
8 jul. 1816
Højer
D:
5 okt. 1883
Højer
Ukendt
Friederich Sønnichsen
1813-1829
Friederich Sønnichsen
F:
28 sep. 1813
Hestholm
D:
8 sep. 1829
Hestholm
Helene Marie Sønnichsen
1814-1859
Helene Marie Sønnichsen
F:
8 okt. 1814
Hestholm
D:
12 okt. 1859
Tønder
Jacob Feddersen
1812-1894
Jacob Feddersen
F:
4 okt. 1812
Højer
G:
28 jun. 1843
Tønder
D:
1 maj 1894
Tønder
Wilhelm Emil Sønnichsen
1816-1817
Wilhelm Emil Sønnichsen
F:
11 maj 1816
Hestholm
D:
9 mar. 1817
Hestholm
Sophia Margarethe Sønnichsen
1817-1834
Sophia Margarethe Sønnichsen
F:
27 sep. 1817
Hestholm
D:
4 jan. 1834
Tønder
Hemme Jacob Sønnichsen
1819-1894
Hemme Jacob Sønnichsen
F:
20 okt. 1819
Hestholm
D:
28 maj 1894
Garding
Louise Charlotte Volquarts
1825-1893
Louise Charlotte Volquarts
F:
7 feb. 1825
G:
15 okt. 1893
D:
16 feb. 1893
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
1822-1824
Anton Nicolai Emil Sønnichsen
F:
11 jan. 1822
Hestholm
D:
24 jun. 1824
Hestholm
Anna Sophia Sønnichsen
1786-1832
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1786
Emmerlev
D:
28 jan. 1832
Hestholm
Friedrich Sønnichsen
1775-1823
Friedrich Sønnichsen
F:
18 nov. 1775
Ladelund Mølle
D:
23 apr. 1823
Hestholm
Friderica Sønnichsen
1787-1788
Friderica Sønnichsen
F:
1787
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Knudsdatter
1762-1788
Lene Marie Knudsdatter
F:
1762
Emmerlev
D:
1788
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Botilla Schau
1726-1754
Botilla Schau
F:
o. 1723/26
fmtl. Højer
D:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Hinrichsen
1720-1799
Sønnich Hinrichsen
F:
1720
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
1748
Højer
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
D:
8 apr. 1800
Højer
Esther Petræus
1734-1764
Esther Petræus
F:
5 nov. 1734
Højer
G:
1755
D:
1 feb. 1764
Højer
Hans Jensen Angel
1817-1877
Hans Jensen Angel
F:
1817
D:
1877
Charlotte Sophie Biehl
1828-1890
Charlotte Sophie Biehl
F:
1828
G:
1849
D:
1890
Detlef Jensen Angel
1789-1856
Detlef Jensen Angel
F:
1789
D:
1856
Hanna Helene Jensen
1796-1855
Hanna Helene Jensen
F:
1796
G:
1816
D:
1855
Marina Angel
Adelina Christine Angel
Esther Schau
1767-1808
Esther Schau
F:
5 nov. 1767
Højer
D:
3 sep. 1808
Tønder
Hans Jensen Angel
1741-1799
Hans Jensen Angel
F:
1741
Tønder
G:
28 mar. 1788
Højer
D:
5 mar. 1799
Tønder
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Petersen Angel
1769-1847
Hans Petersen Angel
F:
24 feb. 1769
Nibøl (Ullebøl)
G:
12 sep. 1800
Tønder
D:
14 jan. 1847
Tønder
Momme Friedrich Heseler
1799-1805
Momme Friedrich Heseler
F:
12 nov. 1799
Højer
D:
17 jun. 1805
Højer
Johann Heseler
1835-1893
Johann Heseler
F:
1 jun. 1835
D:
27 jun. 1893
Marie Christine Petersen
ca. 1842-1915
Marie Christine Petersen
F:
ca. 1842
G:
10 maj 1865
D:
14 nov. 1915
Fritz Schau Heseler
1838-1913
Fritz Schau Heseler
F:
30 sep. 1838
Kappel landsogn (Buckhagen)
D:
1 maj 1913
Esther Mathilde Outzen
1845-1932
Esther Mathilde Outzen
F:
9 nov. 1845
Højst s. (Adelvad)
G:
6 apr. 1873
Hostrup
D:
4 jun. 1932
Hans Schau Heseler
1805-1852
Hans Schau Heseler
F:
4 apr. 1805
Højer
D:
29 nov. 1852
Herline Cathrine Sibbers
ca. 1806-1839
Herline Cathrine Sibbers
F:
ca. 1806
Breklum
D:
1 maj 1839
Østerby
Herline Cathrine Heseler
1847-1913
Herline Cathrine Heseler
F:
15 aug. 1847
D:
7 sep. 1913
Daler s. (Østerby)
Andreas Christian Adsersen
1838-1893
Andreas Christian Adsersen
F:
26 mar. 1838
Daler
G:
29 apr. 1871
Daler
D:
29 mar. 1893
Daler s. (Østerby)
Caroline Marie Magdalene Heseler
1849-
Caroline Marie Magdalene Heseler
F:
21 jan. 1849
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Østerby
D:
29 okt. 1893
Østerby
Magdalene Marie Schou
1769-
Magdalene Marie Schou
F:
7 dec. 1769
Højer
Johann Heseler
1767-
Johann Heseler
F:
1767
G:
1 feb. 1799
Højer
Adelheid Fabricius
1744-1830
Adelheid Fabricius
F:
1744
Emmelsbøl
G:
1 aug. 1765
D:
28 dec. 1830
Tønder
Christine Hansdatter Schmidt
1706-1750
Christine Hansdatter Schmidt
F:
1702/06
Højer
D:
1750
Højer
Hans Schau
-1736
Hans Schau
D:
27 mar. 1736
Højer
Johann Andreas Todsen
1739-
Johann Andreas Todsen
F:
1739
Højer
D:
Norge
Gunhild Hjort
Herrmann Bendix Todsen
1864-1946
Herrmann Bendix Todsen
F:
5 jul. 1864
Grahlenstein
D:
8 jan. 1946
Flensborg
Thomas Todsen
1828-1908
Thomas Todsen
F:
6 dec. 1828
Tønder (Mejerholm)
D:
1908
Grahlenstein
Catharina Dorothea Lorenzen
Catharina Dorothea Lorenzen
G:
1860
Carl Ingwer Todsen
1879-1936
Carl Ingwer Todsen
F:
6 sep. 1879
Tønder
D:
30 jul. 1936
Tønder
Bendix Todsen
1831-1914
Bendix Todsen
F:
6 jan. 1831
Tønder (Mejerholm)
D:
23 nov. 1914
Tønder (Vestergade 9)
Johanna Henriette Charlotte Paulsen
-før 1914
Johanna Henriette Charlotte Paulsen
D:
før 23/11 1914
Helena Catharina Todsen
1832-1833
Helena Catharina Todsen
F:
30 sep. 1832
Tønder (Mejerholm)
D:
19 jan. 1833
Tønder (Mejerholm)
Helena Catharina Hedewig Todsen
1834-
Helena Catharina Hedewig Todsen
F:
15 okt. 1834
Tønder (Mejerholm)
Peter Todsen
1789-1855
Peter Todsen
F:
28 jan. 1789
Ubjerg
D:
27 mar. 1855
Harburg
Anna Catharina Bendixen
1800-1836
Anna Catharina Bendixen
F:
18 mar. 1800
Sibbershusum
G:
25 sep. 1825
D:
14 jun. 1836
Tønder (Mejerholm)
Anna Catharina Todsen
1840-
Anna Catharina Todsen
F:
11 mar. 1840
Tønder (Mejerholm)
Annette Christine Napoleone Todsen
1843-
Annette Christine Napoleone Todsen
F:
16 aug. 1843
Tønder (Mejerholm)
Hans Christian Johannes Todsen
1845-
Hans Christian Johannes Todsen
F:
24 jun. 1845
Tønder (Mejerholm)
Peter Todsen
1847-
Peter Todsen
F:
12 sep. 1847
Tønder (Mejerholm)
Hanna Margarethe Nissen
Thomas Todsen
1740-1824
Thomas Todsen
F:
24 okt. 1740
Højer
D:
28 feb. 1824
Ubjerg
Helene Catharina Holmer
1749-1831
Helene Catharina Holmer
F:
8 mar. 1749
Højer s. (Poppenbøl)
G:
4 dec. 1781
D:
8 jan. 1831
Ubjerg
Peter Todsen
1742-1792
Peter Todsen
F:
1742
Højer
D:
6 sep. 1792
Slesvig
Friedrich Carl Todsen
Friederica Todsen
Peter Todsen
Jette Todsen
Boh Todsen
1743-1805
Boh Todsen
F:
1743
Højer
D:
21 okt. 1805
Aabenraa
Friederica Margretha Dorothea von Curtius
1741-1810
Friederica Margretha Dorothea von Curtius
F:
1741
G:
27 maj 1774
Gl. Haderslev
D:
19 apr. 1810
Flensborg
Catharina Todsen
1745-
Catharina Todsen
F:
1745
Højer
Peter Todsen
1711-1793
Peter Todsen
F:
1711
Aventoft s. (Ringswarf)
G:
6 feb. 1739
Højer
D:
27 nov. 1793
Højer
Jens Schmidt
1706-
Jens Schmidt
F:
23 mar. 1706
Højer
Botilla Ox
1734-1736
Botilla Ox
F:
1734
Højer
D:
1736
Højer
Botilla Ox
1739-1740
Botilla Ox
F:
1739
Højer
D:
1740
Højer
Botilla Ox
1741-
Botilla Ox
F:
1741
Højer
Hans Ox
1744-1744
Hans Ox
F:
1744
Højer
D:
1744
Højer
Peter Ox
1742-
Peter Ox
F:
1742
Højer
Christiane Volquardsen
1823-
Christiane Volquardsen
F:
16 feb. 1823
Humtrup s. (Krakebøl)
Lorenz Friedrich Gerhard Lorenzen
ca. 1820-
Lorenz Friedrich Gerhard Lorenzen
F:
ca. 1820
Læk s.
Carsten Volquardsen
1794-1854
Carsten Volquardsen
F:
1 nov. 1794
Højer
D:
1 nov. 1854
Humtrup s. (Krakebøl)
Gynke Helene Hockerup
ca. 1782-1824
Gynke Helene Hockerup
F:
ca. 1782
Humtrup s. (Krakebøl)
G:
29 mar. 1822
Humtrup
D:
8 aug. 1824
Humtrup s. (Krakebøl)
Hans Peter Ox Volquardsen
1797-1828
Hans Peter Ox Volquardsen
F:
14 dec. 1797
Højer
D:
15 aug. 1828
Højer
Peter Christian Volquardsen
ca. 1832-
Peter Christian Volquardsen
F:
ca. 1832
Klægsbøl
Hans Hinrich Volquardsen
ca. 1834-
Hans Hinrich Volquardsen
F:
ca. 1834
Klægsbøl
Ester Volquardsen
ca. 1836-
Ester Volquardsen
F:
ca. 1836
Klægsbøl
Dorothea Nicoline Volquardsen
ca. 1839-
Dorothea Nicoline Volquardsen
F:
ca. 1839
Klægsbøl
Maria Volquardsen
1842-1919
Maria Volquardsen
F:
28 mar. 1842
Klægsbøl
D:
25 mar. 1919
Nibøl
Peter Heinrich thor Straten
1836-1918
Peter Heinrich thor Straten
F:
28 feb. 1836
Emmelsbøl
D:
7 mar. 1918
Nibøl
Nicolai Volquardsen
1802-1854
Nicolai Volquardsen
F:
24 jun. 1802
Højer
D:
1845/54
Dorothea Catharina Hansen
ca. 1800-
Dorothea Catharina Hansen
F:
ca. 1800
Læk s.
Margrethe Marie Carstensen
1826-
Margrethe Marie Carstensen
F:
29 dec. 1826
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Jacob Hansen
Peter Jacob Hansen
G:
16 maj 1858
Ubjerg
Peter Carstensen
1828-1828
Peter Carstensen
F:
31 aug. 1828
Ubjerg s. (Sæd)
D:
17 okt. 1828
Ubjerg s. (Sæd)
Christine Carstensen
1831-
Christine Carstensen
F:
30 jul. 1831
Ubjerg s. (Sæd)
Asmus Jensen
ca. 1823-
Asmus Jensen
F:
ca. 1823
G:
14 maj 1851
Ubjerg
Esther Carstensen
1833-
Esther Carstensen
F:
31 mar. 1833
Ubjerg s. (Sæd)
Alexander Lorensi Melfsen
Alexander Lorensi Melfsen
G:
2 nov. 1853
Ubjerg
Andreas Carstensen
1835-
Andreas Carstensen
F:
30 sep. 1835
Ubjerg s. (Sæd)
Peter Volquardsen Carstensen
1837-1837
Peter Volquardsen Carstensen
F:
23 jan. 1837
Ubjerg s. (Sæd)
D:
22 feb. 1837
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Peter Ox Carstensen
1838-
Hans Peter Ox Carstensen
F:
7 sep. 1838
Ubjerg s. (Sæd)
Carsten Carstensen
1840-
Carsten Carstensen
F:
13 maj 1840
Ubjerg s. (Sæd)
Helene Catharina Carstensen
1842-
Helene Catharina Carstensen
F:
15 feb. 1842
Ubjerg s. (Sæd)
Andreas Holm Carstensen
1844-1884
Andreas Holm Carstensen
F:
27 jan. 1844
Ubjerg s. (Sæd)
D:
1884
Marie Carstensen
1846-1875
Marie Carstensen
F:
20 apr. 1846
Ubjerg s. (Sæd)
D:
13 apr. 1875
Ubjerg
Godber Carstensen
1842-1928
Godber Carstensen
F:
22 nov. 1842
Lindholm s. (Klokris), Sydtønder Amt
G:
16 okt. 1870
Ubjerg
D:
30 jul. 1928
Tønder
Maria Volquardsen
1805-1880
Maria Volquardsen
F:
7 apr. 1805
Højer
D:
9 apr. 1880
Ubjerg s. (Sæd)
Hans Carstensen
1800-1887
Hans Carstensen
F:
21 feb. 1800
Ubjerg s. (Sæd)
G:
9 dec. 1825
Højer
D:
25 dec. 1887
Ubjerg s. (Sæd)
Ester Ox
1770-1854
Ester Ox
F:
1 dec. 1770
Højer
D:
24 dec. 1854
Humtrup s. (Krakebøl)
Peter Volquardsen
1765-1841
Peter Volquardsen
F:
17 mar. 1765
Højer
G:
22 nov. 1793
Højer
D:
25 mar. 1841
Humtrup s. (Krakebøl)
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Maria Wolfsdatter Møller
1744-1770
Maria Wolfsdatter Møller
F:
1744
G:
27 okt. 1769
Højer
D:
20 dec. 1770
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
D:
28 apr. 1782
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
D:
25 jul. 1776
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
D:
14 jan. 1782
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Boh Ox
1751-
Boh Ox
F:
1751
Højer
Anna Kirstine Hansdatter
ca. 1708-1775
Anna Kirstine Hansdatter
F:
ca. 1708
Højer
D:
7 jan. 1775
Højer
Peter Ox
1701-1771
Peter Ox
F:
1701
Højer
G:
før 1734
D:
21 nov. 1771
Højer
Maren Feddersen
1739-1739
Maren Feddersen
F:
1739
Højer
D:
1739
Højer
Christen Schmidt Feddersen
1783-1784
Christen Schmidt Feddersen
F:
3 sep. 1783
Højer
D:
7 mar. 1784
Højer
Peter Feddersen
1785-1786
Peter Feddersen
F:
26 jun. 1785
Højer
D:
27 sep. 1786
Højer
Christian Sibber Feddersen
1760-1810
Christian Sibber Feddersen
F:
1760
Højer
D:
8 feb. 1810
Højer
Kirsten Petersdatter
1758-1785
Kirsten Petersdatter
F:
1758
Højer
G:
24 maj 1782
Højer
D:
30 jul. 1785
Højer
Hans Feddersen
1787-1788
Hans Feddersen
F:
11 dec. 1787
Højer
D:
26 jun. 1788
Højer
Kirsten Feddersen
1789-1791
Kirsten Feddersen
F:
21 aug. 1789
Højer
D:
6 mar. 1791
Højer
Dødfødt datter
1815-1815
Dødfødt datter
F:
feb. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
D:
feb. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
Margaretha Feddersen
1790-1815
Margaretha Feddersen
F:
4 dec. 1790
Højer
D:
17 mar. 1815
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
22 apr. 1814
Højer (i huset)
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Hans Feddersen
1793-1793
Hans Feddersen
F:
1 sep. 1793
Højer
D:
3 okt. 1793
Højer
Cornelius Feddersen
1797-1797
Cornelius Feddersen
F:
23 okt. 1797
Højer
D:
16 nov. 1797
Højer
Christiana Corneliusdatter
1762-1835
Christiana Corneliusdatter
F:
23 maj 1762
Hostrup s. (Jejsing)
G:
28 apr. 1786
Højer
D:
6 apr. 1835
Højer
Jacob Feddersen
1763-1763
Jacob Feddersen
F:
1763
Højer
D:
1763
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
D:
før 1916
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
23 maj 1862
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1837-1840
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
3 apr. 1837
Højer
D:
6 apr. 1840
Anton Christian Sibbert Feddersen
1838-1849
Anton Christian Sibbert Feddersen
F:
6 jul. 1838
Højer
D:
26 apr. 1849
Anna Elisabeth Feddersen
1840-1909
Anna Elisabeth Feddersen
F:
23 mar. 1840
Højer
D:
16 okt. 1909
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1841-1841
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
15 maj 1841
D:
21 nov. 1841
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1845-1925
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
26 jan. 1845
Højer
D:
18 okt. 1925
Højer
Hans Feddersen
1806-1874
Hans Feddersen
F:
13 feb. 1806
Højer
D:
20 nov. 1874
Anna Sophie Hindrichsen
1804-1884
Anna Sophie Hindrichsen
F:
21 sep. 1804
Højer
G:
21 sep. 1832
Højer (i huset)
D:
12 nov. 1884
Christina Elisabeth Feddersen
1808-
Christina Elisabeth Feddersen
F:
16 maj 1808
Højer
Thomas Caspar Tychsen
Thomas Caspar Tychsen
G:
5 jun. 1829
Højer
Jacob Feddersen
1810-1812
Jacob Feddersen
F:
29 sep. 1810
Højer
D:
8 jun. 1812
Højer
Jacob Louis Feddersen
1844-1884
Jacob Louis Feddersen
F:
6 apr. 1844
Tønder
D:
2 apr. 1884
Tønder
Friedrich August Feddersen
1845-1846
Friedrich August Feddersen
F:
3 jul. 1845
Tønder
D:
12 mar. 1846
Tønder
Friedrich August Feddersen
1847-1850
Friedrich August Feddersen
F:
13 jan. 1847
Tønder
D:
1 jul. 1850
Tønder
Anna Elisabeth Feddersen
1850-
Anna Elisabeth Feddersen
F:
4 jan. 1850
Tønder
Hans Friedrich Clausen
Hans Friedrich Clausen
G:
2 mar. 1873
Julius Theodor Feddersen
1851-1853
Julius Theodor Feddersen
F:
27 aug. 1851
Tønder
D:
9 feb. 1853
Tønder
Sophie Feddersen
1855-
Sophie Feddersen
F:
13 mar. 1855
Tønder
Jacob Feddersen
1812-1894
Jacob Feddersen
F:
4 okt. 1812
Højer
D:
1 maj 1894
Tønder
Helene Marie Sønnichsen
1814-1859
Helene Marie Sønnichsen
F:
8 okt. 1814
Hestholm
G:
28 jun. 1843
Tønder
D:
12 okt. 1859
Tønder
Christina Todsen
1817-1893
Christina Todsen
F:
24 feb. 1817
Tønder
G:
26 apr. 1861
Tønder
D:
11 mar. 1893
Tønder
Christian Sibbert Feddersen
1815-1829
Christian Sibbert Feddersen
F:
2 apr. 1815
Højer
D:
26 feb. 1829
Højer
Ingvart Gottlieb Feddersen
1817-1896
Ingvart Gottlieb Feddersen
F:
1 nov. 1817
Højer
D:
20 feb. 1896
Højer
Ingeborg Feddersen
1820-1900
Ingeborg Feddersen
F:
11 nov. 1820
Højer
D:
17 jan. 1900
Højer
Jacob Feddersen
1764-1849
Jacob Feddersen
F:
16 apr. 1764
Højer
D:
16 jan. 1849
Højer
Anna Elisabeth Jessen
1790-1865
Anna Elisabeth Jessen
F:
SEN. 1790
G:
5 okt. 1804
Højer
D:
16 jul. 1865
Højer
Berend Harald Feddersen
1831-1888
Berend Harald Feddersen
F:
28 apr. 1831
Stift ved Kiel
D:
14 jun. 1888
Hamborg?
Ellen Louise Hansen
1839-eft. 1888
Ellen Louise Hansen
F:
6 jun. 1839
Skt. Thomas
G:
28 okt. 1859
Skt. Thomas
D:
eft. 1888
Carl Christian Feddersen
1832-1862
Carl Christian Feddersen
F:
6 nov. 1832
Stift ved Kiel
D:
1862
ved Mauritius
Maria Therese Feddersen
1834-1889
Maria Therese Feddersen
F:
4 aug. 1834
Stift ved Kiel
D:
29 okt. 1889
Tønder
Christian Nissen Bachmann
1833-1892
Christian Nissen Bachmann
F:
2 nov. 1833
Tønder
G:
27 maj 1859
Møgeltønder
D:
5 jun. 1892
Tønder
Nancy Christine Feddersen
1836-1880
Nancy Christine Feddersen
F:
13 jan. 1836
Stift ved Kiel
D:
feb. 1880
Kiel?
Louise Amalie Feddersen
1837-1923
Louise Amalie Feddersen
F:
24 jun. 1837
Godset Stift ved Kiel
D:
27 jun. 1923
Visby s. (Visby Hedegård)
Kresten Knudsen
1836-1922
Kresten Knudsen
F:
26 mar. 1836
Mjolden s. (Forballum)
G:
19 okt. 1866
Møgeltønder k.
D:
15 jan. 1922
Visby s. (Visby Hedegård)
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Meta Johanna Feddersen
1842-1911
Meta Johanna Feddersen
F:
24 aug. 1842
Stift ved Kiel
D:
16 feb. 1911
Haderslev
Carl Asmus Bachmann
1842-1916
Carl Asmus Bachmann
F:
28 dec. 1842
Tønder
G:
26 aug. 1869
Tønder
D:
22 jun. 1916
Haderslev
Christian Heinrich Feddersen
1843-1845
Christian Heinrich Feddersen
F:
31 dec. 1843
Stift ved Kiel
D:
14 jul. 1845
Stift ved Kiel
Elisabeth Nicoline Feddersen
1845-1924
Elisabeth Nicoline Feddersen
F:
3 aug. 1845
Stift ved Kiel
D:
20 maj 1924
Kiel
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
1847-1931
Emily (Emmy) Caroline Feddersen
F:
22 jul. 1847
Stift ved Kiel
D:
7 aug. 1931
Hamborg
Robert Calinich
1834-1883
Robert Calinich
F:
28 jan. 1834
Friedersdorf
G:
11 jun. 1878
Hamborg
D:
13 jan. 1883
Wiesbaden
Hans Feddersen
1801-1852
Hans Feddersen
F:
20 aug. 1801
Møgeltønder
D:
2 jun. 1852
Kiel
Friederike Henriette Willink
1805-1851
Friederike Henriette Willink
F:
21 maj 1805
Eckernförde (Hoffnungsthal)
G:
30 jul. 1830
Dänischenhagen
D:
21 mar. 1851
Kiel
Dødfødt datter
1829-1829
Dødfødt datter
F:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
27 aug. 1829
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucie Feddersen
1833-1861
Ingeborg Lucie Feddersen
F:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Søndergaarde)
D:
20 maj 1861
Kogsbøl Ladegård
Søren Nielsen Hansen
1829-
Søren Nielsen Hansen
F:
4 feb. 1829
Arrild s. (Roost)
G:
29 jun. 1860
Emmerlev (i huset)
Boy Feddersen
1804-1883
Boy Feddersen
F:
24 mar. 1804
Møgeltønder
D:
24 mar. 1883
Emmerlev s. (Søndergaarde)
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
1807-1833
Ingeborg Lucia Christiane Posselt
F:
30 dec. 1807
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
28 apr. 1828
Emmerlev s. (i huset på Søndergaarde)
D:
22 apr. 1833
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
Berend Feddersen
1836-1904
Berend Feddersen
F:
4 dec. 1836
Møgeltønder
D:
1904
Flensborg (Diakonisseanstalten)
Adamine Magdalene Feddersen
1838-1889
Adamine Magdalene Feddersen
F:
24 okt. 1838
Møgeltønder
D:
17 feb. 1889
Knebel
Niels Christian Hauge Hauch
1842-1900
Niels Christian Hauge Hauch
F:
18 jun. 1842
Thyregod s. (Hastrup)
G:
8 nov. 1873
Møgeltønder (hjemme)
D:
29 aug. 1900
Knebel
Caroline Feddersen
1840-1895
Caroline Feddersen
F:
19 dec. 1840
Møgeltønder
D:
14 okt. 1895
Møgeltønder
Detlef Hansen
1831-1909
Detlef Hansen
F:
28 dec. 1831
Møgeltønder
G:
14 maj 1862
Møgeltønder (hjemme)
D:
17 dec. 1909
Møgeltønder
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
1844-1858
Frederikke Rosine Juliane Feddersen
F:
9 mar. 1844
Møgeltønder
D:
5 okt. 1858
Møgeltønder
Johanne Elisabeth Feddersen
1846-1910
Johanne Elisabeth Feddersen
F:
26 nov. 1846
Møgeltønder
D:
18 apr. 1910
Visby
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
1832-1919
Frederik Adolph Fabricius Høyberg
F:
24 dec. 1832
Tønder
G:
5 okt. 1881
Agri
D:
1 okt. 1919
Visby
Ingvart Christian Feddersen
1807-1878
Ingvart Christian Feddersen
F:
15 maj 1807
Møgeltønder
D:
24 dec. 1878
Møgeltønder
Nicoline Regine Rose
1813-1847
Nicoline Regine Rose
F:
8 feb. 1813
Tikøb s. (Rørtang)
G:
9 okt. 1835
Daler
D:
17 jun. 1847
Møgeltønder
Christine Caroline Feddersen
1809-1813
Christine Caroline Feddersen
F:
1809
Møgeltønder
D:
14 mar. 1813
Møgeltønder
Berend Feddersen
1836-1837
Berend Feddersen
F:
20 feb. 1836
Møgeltønder s. (Roy)
D:
16 feb. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Bachmann Feddersen
1837-1837
Berend Bachmann Feddersen
F:
3 apr. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
D:
3 jul. 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Berend Feddersen
1811-1897
Berend Feddersen
F:
18 apr. 1811
Møgeltønder
D:
21 mar. 1897
Møgeltønder s. (Roy)
Elisabeth Catharina Bachmann
1815-1837
Elisabeth Catharina Bachmann
F:
4 jul. 1815
Sommersted
G:
10 okt. 1834
Møgeltønder s. (Roy)
D:
4 maj 1837
Møgeltønder s. (Roy)
Emil Feddersen
1842-1842
Emil Feddersen
F:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 aug. 1842
Møgeltønder s. (Roy)
Caroline Feddersen
1843-1864
Caroline Feddersen
F:
15 nov. 1843
Møgeltønder s. (Roy)
D:
5 sep. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Dødfødt søn
1844-1844
Dødfødt søn
F:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
D:
23 nov. 1844
Møgeltønder s. (Roy)
Hans Christian Feddersen
1845-1928
Hans Christian Feddersen
F:
7 okt. 1845
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 jun. 1928
Tønder
Malwina Weisert
1836-1875
Malwina Weisert
F:
2 okt. 1836
Flensborg
G:
1874
Flensborg
D:
30 nov. 1875
Husum (Süderholz)
Oline Elise Minna Carstens
ca. 1857-1926
Oline Elise Minna Carstens
F:
ca. 1857
Kiel
G:
1879
D:
3 aug. 1926
Tønder
Wilhelm Feddersen
1847-1932
Wilhelm Feddersen
F:
18 maj 1847
Møgeltønder s. (Roy)
D:
28 aug. 1932
Aventoft
Anne Margrethe Jessen
1855-1926
Anne Margrethe Jessen
F:
31 jul. 1855
Ensted s. (Sdr. Hostrup)
G:
10 okt. 1876
Møgeltønder (hjemme)
D:
3 jan. 1926
Aabenraa
Johannes Feddersen
1849-1908
Johannes Feddersen
F:
30 apr. 1849
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 aug. 1908
Göttingen
Herrlich Jessen
1860-1944
Herrlich Jessen
F:
1 mar. 1860
Gl. Christian Albrechts Kog
G:
22 apr. 1879
D:
3 okt. 1944
Husum
Boy Thamsen Feddersen
1851-1924
Boy Thamsen Feddersen
F:
10 mar. 1851
Møgeltønder s. (Roy)
D:
27 apr. 1924
Gross Tarup
Anna Catharina Ottsen
1856-1941
Anna Catharina Ottsen
F:
5 nov. 1856
Øster Havetoft
G:
5 jan. 1883
Rødekro
D:
6 jul. 1941
Flensborg
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
1853-1864
Elisabeth Cathrine Margrethe Feddersen
F:
18 jan. 1853
Møgeltønder s. (Roy)
D:
13 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
1854-1931
Amalie Magdalene Christiane Caroline Feddersen
F:
22 sep. 1854
Møgeltønder s. (Roy)
D:
11 aug. 1931
Flensborg
Theodor Feddersen
1839-1915
Theodor Feddersen
F:
17 nov. 1839
Stift ved Kiel
G:
18 okt. 1872
Møgeltønder (huset)
D:
5 dec. 1915
Flensborg
Berend Feddersen
1856-1919
Berend Feddersen
F:
19 sep. 1856
Møgeltønder s. (Roy)
D:
1919
Berlin
Hedwig Emma Grapow
1874-1944
Hedwig Emma Grapow
F:
24 jan. 1874
Berlin
G:
1894
D:
1944
Berlin
Christiane Bothilde Feddersen
1858-1864
Christiane Bothilde Feddersen
F:
30 aug. 1858
Møgeltønder s. (Roy)
D:
24 dec. 1864
Møgeltønder s. (Roy)
Carl Detlef Feddersen
1860-1884
Carl Detlef Feddersen
F:
2 apr. 1860
Møgeltønder s. (Roy)
D:
20 jan. 1884
Rise s. (Søst)
Marie Louise Feddersen
1862-1955
Marie Louise Feddersen
F:
15 maj 1862
Møgeltønder s. (Roy)
D:
8 sep. 1955
Flensborg
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
1855-1925
Johannes Friedrich (Fritz) Todsen
F:
26 sep. 1855
Husum
G:
29 sep. 1882
Møgeltønder (hjemme)
D:
6 jul. 1925
Sterup
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
1863-1937
Wilhelmine Marie Elisabeth Feddersen
F:
22 dec. 1863
Møgeltønder s. (Roy)
D:
15 dec. 1937
Aabenraa
Johann Casper Hoffgaard
1857-1939
Johann Casper Hoffgaard
F:
9 maj 1857
Aabenraa
G:
24 jul. 1885
Møgeltønder (hjemme)
D:
7 mar. 1939
Malente-Gremsmühlen
Otto Dietrich Feddersen
1866-1947
Otto Dietrich Feddersen
F:
24 mar. 1866
Møgeltønder s. (Roy)
D:
2 jul. 1947
Ravsted s. (Havsted)
Friederikke Conradine Friedrichsen
1872-1941
Friederikke Conradine Friedrichsen
F:
18 jan. 1872
Hostrup s. (Rørkær)
G:
20 okt. 1896
Hostrup
D:
8 maj 1941
Bylderup s. (Bredevad)
Wilhelmine Brigitta Petersen
1824-1912
Wilhelmine Brigitta Petersen
F:
1 feb. 1824
Kliplev
G:
29 sep. 1841
Højst
D:
7 mar. 1912
Tønder (Vestergade 14)
Hans Petersen Angel
1837-1906
Hans Petersen Angel
F:
21 maj 1837
Tønder
D:
19 jun. 1906
Farendløse ved Ringsted
Anna Margrethe (Nanny) Schau
1841-1887
Anna Margrethe (Nanny) Schau
F:
5 apr. 1841
Sønderborg
G:
21 feb. 1862
Tønder
D:
28 dec. 1887
Søllerød s. (Rudegård)
Christine Karoline Feddersen
1813-1872
Christine Karoline Feddersen
F:
20 apr. 1813
Møgeltønder
D:
9 okt. 1872
Tønder
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
1801-1861
Hans Jensen Angel Petersen, kaldet Hans Petersen Angel
F:
24 jun. 1801
Tønder
G:
17 sep. 1830
Møgeltønder
D:
26 nov. 1861
Tønder
Carolina Henriette Winding
1841-1922
Carolina Henriette Winding
F:
28 jan. 1841
Højer
D:
19 mar. 1922
Frederiksberg
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
1837-1917
Hans Ludvig Schjelderup Parelius Koch
F:
29 jul. 1837
Vodder
G:
21 apr. 1866
Højer
D:
19 okt. 1917
Frederiksberg
Johanne Winding
1843-1933
Johanne Winding
F:
5 mar. 1843
Højer
D:
18 jan. 1933
Frederiksberg
Heinrich Christian Friedrich Boldt
1832-1884
Heinrich Christian Friedrich Boldt
F:
10 jan. 1832
G:
5 mar. 1867
Højer
D:
2 jan. 1884
Fredensborg
Inger Christine Charlotte Winding
1845-1924
Inger Christine Charlotte Winding
F:
2 nov. 1845
Højer
D:
15 aug. 1924
Frederiksberg
Christian Hansen
1844-1924
Christian Hansen
F:
23 apr. 1844
Tønder
G:
6 mar. 1869
Højer
D:
30 okt. 1924
Frederiksberg
Christina Caroline Winding
1848-1853
Christina Caroline Winding
F:
26 jan. 1848
Højer
D:
21 sep. 1853
Højer
Berend Julius Winding
1850-1899
Berend Julius Winding
F:
25 aug. 1850
Højer
D:
24 jan. 1899
Frederikshavn
Olga Larssen
1858-1957
Olga Larssen
F:
5 jun. 1858
Skærum s. (Sludstrup)
G:
22 okt. 1875
Skærum
D:
7 feb. 1957
København
Carl Christian Winding
1853-1892
Carl Christian Winding
F:
26 aug. 1853
Højer
D:
10 maj 1892
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
1815-1853
Amalie Magdalena Christiana Caroline Feddersen
F:
30 apr. 1815
Møgeltønder
D:
12 sep. 1853
Højer
Hans Cramer Winding
1812-1885
Hans Cramer Winding
F:
21 apr. 1812
Bølling-Sæding
G:
20 okt. 1837
Emmerlev s. (i huset)
D:
27 nov. 1885
København
Maria Luise Feddersen
1818-1896
Maria Luise Feddersen
F:
7 jun. 1818
Møgeltønder
D:
16 feb. 1896
København (Johannes s.)
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
1853-1924
Anna Caroline Frederikke Louise Thorstenson
F:
1 maj 1853
København
D:
25 jun. 1924
Brabrand
Søren Henrik Theodor Sørensen
1845-1929
Søren Henrik Theodor Sørensen
F:
23 aug. 1845
Todnæs (Færøerne)
G:
20 aug. 1874
Gentofte
D:
15 maj 1929
Frederiksberg
Berend Thorstenson
1855-1888
Berend Thorstenson
F:
7 dec. 1855
København
D:
7 jul. 1888
Skanderborg
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
1821-1894
Fredericke Juliane Adamine Feddersen
F:
1 jan. 1821
Møgeltønder
D:
21 jan. 1894
Frederiksberg
Johan Ludvig Thorstenson
1810-1868
Johan Ludvig Thorstenson
F:
16 jun. 1810
Island
G:
26 maj 1852
Møgeltønder
D:
5 jul. 1868
Hald?
Berend Thayssen
1844-1870
Berend Thayssen
F:
19 mar. 1844
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
18 aug. 1870
Gravelotte (Frankrig)
Johann Adolph Thayssen
1846-1847
Johann Adolph Thayssen
F:
26 maj 1846
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
17 apr. 1847
Aventoft s. (Mettenwarf)
Johann Adolph Thayssen
1848-1906
Johann Adolph Thayssen
F:
30 okt. 1848
Rodenæs s. (Mettenwarf)
D:
7 aug. 1906
Tønder
Henriette Friederikke Bachmann
1861-1931
Henriette Friederikke Bachmann
F:
9 aug. 1861
Tønder
G:
18 maj 1880
Tønder
D:
8 sep. 1931
Tønder
Caroline Christiane Thayssen
1850-1875
Caroline Christiane Thayssen
F:
8 jul. 1850
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
5 apr. 1875
Nr. Løgum s. (Fårgård)
Carl Frederik Thayssen
1852-1853
Carl Frederik Thayssen
F:
17 maj 1852
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
6 mar. 1853
Aventoft s. (Mettenwarf)
Anton William Thayssen
1854-1922
Anton William Thayssen
F:
9 mar. 1854
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
16 sep. 1922
Tønder
Ingeborg Carstensen
1863-1931
Ingeborg Carstensen
F:
8 jul. 1863
Møgeltønder s. (Ved Aaen)
G:
12 okt. 1881
Møgeltønder k.
D:
18 aug. 1931
Tønder
Anna Wilhelmine Thayssen
1856-1911
Anna Wilhelmine Thayssen
F:
14 aug. 1856
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
21 feb. 1911
Løgumkloster
Christian Friedrich Meyer
1845-1916
Christian Friedrich Meyer
F:
1 feb. 1845
Nr. Løgum s. (Fårgård)
G:
6 okt. 1876
D:
23 jun. 1916
Løgumkloster
Hans Carl Thayssen
1858-1859
Hans Carl Thayssen
F:
29 maj 1858
Aventoft s. (Mettenwarf)
D:
3 apr. 1859
Aventoft s. (Mettenwarf)
Christiane Feddersen
1822-1866
Christiane Feddersen
F:
3 nov. 1822
Møgeltønder
D:
17 maj 1866
Aventoft s. (Mettenwarf)
Peter Wilhelm Thayssen
1819-1875
Peter Wilhelm Thayssen
F:
19 dec. 1819
Rodenæs s.
G:
9 maj 1843
Møgeltønder (i huset)
D:
1 okt. 1875
Aventoft s. (Mettenwarf)
Karl Detleff Feddersen
1824-1858
Karl Detleff Feddersen
F:
11 sep. 1824
Møgeltønder
D:
17 jan. 1858
Møgeltønder
Berend Feddersen
1862-1870
Berend Feddersen
F:
7 maj 1862
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 jan. 1870
Aarhus
Ellen Louise Feddersen
1863-1937
Ellen Louise Feddersen
F:
28 okt. 1863
Aventoft s. (Teglmark)
D:
1937
New Zealand
Nis (William) Jørgensen Grau
1858-1934
Nis (William) Jørgensen Grau
F:
22 maj 1858
Nordborg
G:
17 okt. 1887
Aventoft
D:
13 feb. 1934
New Zealand
Otto Dietrich Feddersen
1865-1907
Otto Dietrich Feddersen
F:
22 jan. 1865
Aventoft s. (Teglmark)
D:
21 apr. 1907
Lunden (v. Ejderen)
Marie Dorothea Schmidt
1866-1935
Marie Dorothea Schmidt
F:
12 sep. 1866
Emmerlev
G:
3 okt. 1888
Aventoft
D:
30 jun. 1935
Højer
Otto Diedrich Feddersen
1826-1864
Otto Diedrich Feddersen
F:
12 dec. 1826
Møgeltønder
D:
1 dec. 1864
Aventoft s. (Teglmark)
Ingeline Kirstine Kloster
1837-1914
Ingeline Kirstine Kloster
F:
28 feb. 1837
Hostrup s. (Rørkær)
G:
2 aug. 1861
Aventoft
D:
9 apr. 1914
Tønder
Berend Feddersen
1767-1846
Berend Feddersen
F:
30 aug. 1767
Højer
D:
19 aug. 1846
Møgeltønder
Caroline Thamsen
1783-1873
Caroline Thamsen
F:
17 aug. 1783
Møgeltønder
G:
12 okt. 1800
Møgeltønder
D:
14 dec. 1873
Møgeltønder
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
1827-
Christian Sibbert Feddersen Quitzau
F:
2 dec. 1827
Højer
Samuel Nicolay Quitzau
1829-
Samuel Nicolay Quitzau
F:
2 okt. 1829
Højer
Christina Margaretha Quitzau
1833-
Christina Margaretha Quitzau
F:
8 jul. 1833
Højer
Johannes Feddersen Quitzau
1835-1853
Johannes Feddersen Quitzau
F:
23 feb. 1835
Højer
D:
17 nov. 1853
Højer
Johanne Christina Quitzau
1837-
Johanne Christina Quitzau
F:
22 okt. 1837
Højer
Georg Quitzau
1838-1839
Georg Quitzau
F:
24 dec. 1838
Højer
D:
6 mar. 1839
Højer
Ingeborg Feddersen
1801-1853
Ingeborg Feddersen
F:
JUNI 1801
D:
21 mar. 1853
Højer
Niels Feddersen Quitzau
Niels Feddersen Quitzau
G:
13 okt. 1826
Højer
Maria Sophia Høeg
1830-1854
Maria Sophia Høeg
F:
17 jul. 1830
Højer
D:
TIDL. 1854
Christina Høeg
1833-1835
Christina Høeg
F:
17 mar. 1833
Højer
D:
29 maj 1835
Højer
Hansine Christina Feddersen
ca. 1806-1836
Hansine Christina Feddersen
F:
ca. 1806
D:
3 nov. 1836
Højer
Sønnich Detlef Høeg
ca. 1805-1884
Sønnich Detlef Høeg
F:
ca. 1805
G:
9 okt. 1829
Højer
D:
12 aug. 1884
Johannes Feddersen
1770-1815
Johannes Feddersen
F:
4 mar. 1770
Højer
D:
19 jul. 1815
Højer
Gertrud Lund
Christiana Corneliusdatter
1762-1835
Christiana Corneliusdatter
F:
23 maj 1762
Hostrup s. (Jejsing)
G:
28 jun. 1811
Højer
D:
6 apr. 1835
Højer
Christina Carstensen
1825-1828
Christina Carstensen
F:
24 dec. 1825
Højer
D:
2 sep. 1828
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
D:
før 1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
30 mar. 1909
Højer
Johann Christian Carstensen
1831-1918
Johann Christian Carstensen
F:
15 okt. 1831
Højer
D:
6 jun. 1918
Højer s. (Rudbøl)
Friederike Bothilde Matthiesen
1831-1885
Friederike Bothilde Matthiesen
F:
4 nov. 1831
Højer
G:
31 okt. 1857
Højer
D:
1885
Ansine Danielsen
Ansine Danielsen
G:
1886
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
1861-eft. 1919
Caroline Marie Ansine Elise Johnsen
F:
11 aug. 1861
Daler s. (Gærup)
D:
eft. ER 1919
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
13 okt. 1834
Højer
D:
13 okt. 1834
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
D:
30 aug. 1820
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
29 jan. 1837
Højer
Ingeborg Hindrichsen
1828-
Ingeborg Hindrichsen
F:
24 mar. 1828
Højer
Marquard Sielrand Hansen
Marquard Sielrand Hansen
G:
3 nov. 1858
Rasmus Hindrichsen
1830-1840
Rasmus Hindrichsen
F:
25 apr. 1830
Højer
D:
18 maj 1840
Højer
Hans Feddersen Hindrichsen
1832-1832
Hans Feddersen Hindrichsen
F:
7 feb. 1832
D:
30 mar. 1832
Ottilia Dorothea Hindrichsen
1833-1907
Ottilia Dorothea Hindrichsen
F:
24 apr. 1833
Højer
D:
6 mar. 1907
Højer
Carl Emil Roll
1829-1874
Carl Emil Roll
F:
11 jul. 1829
Højer
G:
28 mar. 1856
Højer k.
D:
16 dec. 1874
Hans Fedder Hindrichsen
1836-1915
Hans Fedder Hindrichsen
F:
13 maj 1836
Højer
D:
12 apr. 1915
Højer
Margrethe Elisabeth Gøttge
1855-1890
Margrethe Elisabeth Gøttge
F:
1 feb. 1855
G:
15 sep. 1876
D:
30 apr. 1890
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
D:
10 dec. 1902
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
G:
24 nov. 1863
D:
31 aug. 1904
Fritz Edvard Hindrichsen
1844-1845
Fritz Edvard Hindrichsen
F:
28 apr. 1844
D:
8 apr. 1845
Emma Friedericka Hindrichsen
1849-1853
Emma Friedericka Hindrichsen
F:
10 jul. 1849
D:
10 dec. 1853
Ingeborg Feddersen
1804-1868
Ingeborg Feddersen
F:
8 okt. 1804
Højer
D:
3 jul. 1868
Højer
Fedder Petersen Hindrichsen
1802-1865
Fedder Petersen Hindrichsen
F:
29 jun. 1802
Højer
G:
12 okt. 1827
Højer
D:
6 apr. 1865
Højer
Anna Margrethe Feddersen
1807-1864
Anna Margrethe Feddersen
F:
4 apr. 1807
Højer
D:
22 sep. 1864
Højer
Andreas Todsen
1804-1873
Andreas Todsen
F:
8 apr. 1804
Højer
G:
10 okt. 1828
Højer
D:
23 nov. 1873
Højer
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Hans Feddersen
Hans Christian Feddersen
1811-
Hans Christian Feddersen
F:
29 dec. 1811
Højer
Antoinetta Paysen
Rosina Maria Sophia Feddersen
1838-1909
Rosina Maria Sophia Feddersen
F:
17 sep. 1838
Højer s. (Ved Gaden)
D:
30 mar. 1909
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1828-før 1909
Carsten Redlef Carstensen
F:
7 nov. 1828
Højer
G:
14 okt. 1859
Højer
D:
før 1909
Hans Feddersen
1842-1851
Hans Feddersen
F:
7 mar. 1842
D:
6 aug. 1851
Boh Feddersen
1814-
Boh Feddersen
F:
21 feb. 1814
Højer
Maria Beate Reer
Maria Beate Reer
G:
15 dec. 1837
Højer
Ingeborg Sønnichsen
1838-1924
Ingeborg Sønnichsen
F:
28 aug. 1838
Højer
D:
29 dec. 1924
Diedersbøl
Johann Redlef Volquardsen
1832-1884
Johann Redlef Volquardsen
F:
12 maj 1832
Diedersbøl
G:
25 sep. 1867
D:
17 maj 1884
Diedersbøl
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Meta Caroline Bergmann
1855-1887
Meta Caroline Bergmann
F:
29 apr. 1855
Hjerpsted
G:
21 sep. 1877
Hjerpsted
D:
18 maj 1887
Højer
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Anna Sophia Sønnichsen
1842-1926
Anna Sophia Sønnichsen
F:
10 dec. 1842
Højer
D:
24 mar. 1926
Højer
Mads Mathiesen Brink
1839-1890
Mads Mathiesen Brink
F:
28 okt. 1839
Højer
G:
8 okt. 1869
Højer
D:
6 jun. 1890
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Ida Hansine Sønnichsen
1847-1924
Ida Hansine Sønnichsen
F:
4 jul. 1847
Højer
D:
25 okt. 1924
Højer
Pørk Nielsen Pørksen
1844-1931
Pørk Nielsen Pørksen
F:
7 mar. 1844
Klanxbüll
G:
9 nov. 1873
Højer
D:
4 mar. 1931
Højer
Hanne Friederika Sønnichsen
1850-1914
Hanne Friederika Sønnichsen
F:
16 feb. 1850
Højer
D:
16 jun. 1914
Højer
Hans Carl Ludwig Hoeg
1847-1914
Hans Carl Ludwig Hoeg
F:
13 nov. 1847
Højer
G:
13 sep. 1872
Højer
D:
5 mar. 1914
Højer
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Ottilie Dorothea Sønnichsen
1855-1937
Ottilie Dorothea Sønnichsen
F:
26 sep. 1855
Højer
D:
21 aug. 1937
Højer
Thomas Dethlefsen
1842-1889
Thomas Dethlefsen
F:
29 apr. 1842
Højer
D:
25 aug. 1889
Højer s. (Ved Gaden)
Hans Feddersen Sønnichsen
1860-1940
Hans Feddersen Sønnichsen
F:
25 okt. 1860
Højer
D:
10 apr. 1940
Højer
Christine Andrea Gottfriedsen
1865-1941
Christine Andrea Gottfriedsen
F:
10 apr. 1865
Højer
G:
27 okt. 1885
Højer
D:
24 dec. 1941
Højer
Ebbe Feddersen Sønnichsen
1865-1944
Ebbe Feddersen Sønnichsen
F:
10 feb. 1865
Højer
D:
15 jun. 1944
Højer
Louise Bachmann
1869-
Louise Bachmann
F:
21 feb. 1869
Nybøl
G:
30 okt. 1894
Nybøl
Catharina Maria Feddersen
1816-1883
Catharina Maria Feddersen
F:
8 jul. 1816
Højer
D:
5 okt. 1883
Højer
Sønnich Sønnichsen
1812-1877
Sønnich Sønnichsen
F:
23 aug. 1812
Hestholm
D:
9 apr. 1877
Højer
Nicolay Feddersen
1819-
Nicolay Feddersen
F:
4 maj 1819
Højer
Christine Margrethe Hinrichsen
ca. 1818-
Christine Margrethe Hinrichsen
F:
ca. 1818
Braderup s. (Holm)
G:
18 okt. 1845
Braderup
dødfødt
1823-1823
dødfødt
F:
1 nov. 1823
Højer
D:
1 nov. 1823
Højer
Hans Feddersen
1773-1840
Hans Feddersen
F:
24 dec. 1773
Højer
D:
2 nov. 1840
Højer
Ingeborg Volquardsen
1780-1823
Ingeborg Volquardsen
F:
2 feb. 1780
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
2 dec. 1803
Højer
D:
1 nov. 1823
Højer
Boh Feddersen
1776-1798
Boh Feddersen
F:
23 jun. 1776
Højer
D:
21 jan. 1798
Højer
Hans Feddersen
1740-1814
Hans Feddersen
F:
1740
Højer
D:
6 apr. 1814
Højer
Ingeborg Boysen
1736-1796
Ingeborg Boysen
F:
1736
Tønder
G:
10 aug. 1759
Højer
D:
8 jan. 1796
Højer
Berend Feddersen
1743-
Berend Feddersen
F:
1743
Højer
Peter Ludolf Feddersen
1745-1745
Peter Ludolf Feddersen
F:
1745
Højer
D:
1745
Højer
Botilla Feddersen
1745-1745
Botilla Feddersen
F:
1745
Højer
D:
1745
Højer
Boh Feddersen
1746-1754
Boh Feddersen
F:
1746
Højer
D:
1754
Højer
Maria Creutz
1793-
Maria Creutz
F:
25 okt. 1793
Tønder
Jürgen Hansen
Jürgen Hansen
G:
10 okt. 1830
Tønder
Asmus Diederich Creutz
1767-1812
Asmus Diederich Creutz
F:
13 sep. 1767
Højer
D:
22 apr. 1812
Rise (Ærø)
Marina Jürgensen
-1799
Marina Jürgensen
G:
2 nov. 1793
Tønder
D:
1799
Anne Marie Clausen
1774-1863
Anne Marie Clausen
F:
1774
G:
26 mar. 1800
Ærøskøbing (i huset)
D:
6 feb. 1863
Ærøskøbing
Anna Maria Creutz
1770-1831
Anna Maria Creutz
F:
14 jan. 1770
Højer
D:
24 maj 1831
Højer
Christian Creutz
1772-1773
Christian Creutz
F:
15 feb. 1772
Højer
D:
22 jun. 1773
Højer
Mette Christine Creutz
1774-
Mette Christine Creutz
F:
15 maj 1774
Højer
Johann Gottfried Friise
Johann Gottfried Friise
G:
11 mar. 1796
Højer
Christian Creutz
1776-1777
Christian Creutz
F:
11 okt. 1776
Højer
D:
21 apr. 1777
Højer
Christian Peter Creutz
1778-1778
Christian Peter Creutz
F:
3 feb. 1778
Højer
D:
10 feb. 1778
Højer
Christina Creutz
1779-1817
Christina Creutz
F:
18 apr. 1779
Højer
D:
22 maj 1817
Højer
Peter Ox Creutz
1782-1783
Peter Ox Creutz
F:
16 maj 1782
Højer
D:
8 nov. 1783
Højer
Botilla Creutz
1785-1785
Botilla Creutz
F:
4 feb. 1785
Højer
D:
2 apr. 1785
Højer
Kirsten Creutz
1786-
Kirsten Creutz
F:
26 jun. 1786
Højer
Marina Creutz
1789-1792
Marina Creutz
F:
17 jun. 1789
Højer
D:
17 sep. 1792
Højer
Maren Feddersen
1748-1797
Maren Feddersen
F:
1748
Højer
D:
10 okt. 1797
Højer
Nicolay Creutz
1739-1805
Nicolay Creutz
F:
1739
Tønder
G:
24 okt. 1766
Højer
D:
16 maj 1805
Højer
Anna Maria Schmidt
ca. 1715-1758
Anna Maria Schmidt
F:
ca. 1715
Højer
D:
jan. 1758
Højer
Christian Sibber Feddersen
ca. 1711-1749
Christian Sibber Feddersen
F:
ca. 1711
Højer
G:
14 aug. 1738
Højer
D:
1749
Højer
Botilla Bohsdatter
før 1673-1740
Botilla Bohsdatter
F:
før 1673
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer
Hans Andersen Schmidt
1660-ca. 1715
Hans Andersen Schmidt
F:
o. 1660
fmtl. Højer
G:
14 jun. 1691
Højer
D:
ca. 1715
Højer
Boe Bojesen
ca. 1700-1764
Boe Bojesen
F:
ca. 1700
Hjerpsted
D:
27 sep. 1764
Nyborg
Cathrine Marie Pedersdatter
-1729
Cathrine Marie Pedersdatter
G:
6 maj 1729
Nyborg
D:
21 aug. 1729
Nyborg
Birgitte Cathrine Lemming
1703-1743
Birgitte Cathrine Lemming
F:
1703
Nyborg
G:
17 feb. 1730
Nyborg
D:
1743
Nyborg
Dorothea Catharina Madsdatter
-1748
Dorothea Catharina Madsdatter
G:
2 maj 1745
Nyborg
D:
16 apr. 1748
Nyborg
Niels Bojesen
ca. 1706-1773
Niels Bojesen
F:
ca. 1706
Hjerpsted
D:
1773
Nyborg
Anna Bertelsdatter
1691-1781
Anna Bertelsdatter
F:
1691
Nyborg
G:
17 maj 1730
Nyborg
D:
1781
Nyborg
Christine Kaysen
1772-1852
Christine Kaysen
F:
1772
D:
1852
Knud Kaysen
1775-1861
Knud Kaysen
F:
3 nov. 1775
D:
7 mar. 1861
Ballum s. (Vesterende)
Nicolay Kaysen
1736-1796
Nicolay Kaysen
F:
1736
D:
1796
Hamborg
Botilla Carstens
-1776
Botilla Carstens
D:
1776
Bodil Marie Kaysen
1784-1822
Bodil Marie Kaysen
F:
25 nov. 1784
Hjerpsted
D:
31 jul. 1822
Hjerpsted
Inger Marie Kaysen
1788-1788
Inger Marie Kaysen
F:
6 jul. 1788
Hjerpsted
D:
21 jul. 1788
Hjerpsted
Maren Hansdatter
1745-1808
Maren Hansdatter
F:
1745
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
29 aug. 1783
Hjerpsted
D:
9 mar. 1808
Hjerpsted
Gyde Kaysen
ca. 1738-1821
Gyde Kaysen
F:
ca. 1738
D:
23 nov. 1821
Hjerpsted
Maren Kaysen
ca. 1740-1821
Maren Kaysen
F:
ca. 1740
D:
13 nov. 1821
Hjerpsted
Niels Pedersen
ca. 1745-1828
Niels Pedersen
F:
ca. 1745
fmtl. Hjerpsted
G:
8 jun. 1793
Hjerpsted
D:
17 mar. 1828
Hjerpsted
Gunder Kaysen
ca. 1741-1763
Gunder Kaysen
F:
ca. 1741
D:
7 aug. 1763
Hjerpsted
Esther Botilla Kaysen
ca. 1752-1810
Esther Botilla Kaysen
F:
ca. 1752
D:
2 jun. 1810
Hjerpsted
Anne Boysdatter
ca. 1709-1773
Anne Boysdatter
F:
ca. 1709
fmtl. Hjerpsted
D:
10 jul. 1773
Hjerpsted
Jacob Kaysen
ca. 1712-1795
Jacob Kaysen
F:
ca. 1712
D:
3 okt. 1795
Hjerpsted
Boy Bohsen
1673-
Boy Bohsen
F:
1673
Højer s. (Poppenbøl)
Gyde Lauridsdatter
1668-
Gyde Lauridsdatter
F:
1668
Døstrup
G:
ca. 1693/97
Niels Bohsen
1676-1677
Niels Bohsen
F:
1676
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1677
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Ox
1774-1782
Peter Ox
F:
8 okt. 1774
D:
28 apr. 1782
Maria Ox
1776-1776
Maria Ox
F:
11 jun. 1776
D:
25 jul. 1776
Anna Dorothea Magdalene Ox
1806-
Anna Dorothea Magdalene Ox
F:
17 apr. 1806
Tønder
Hans Peter Ox
1808-1808
Hans Peter Ox
F:
2 jun. 1808
Tønder
D:
4 jun. 1808
Tønder
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
1778-1819
Andreas Ox senere Andreas Schmidt Ox
F:
1 mar. 1778
D:
10 okt. 1819
Tønder
Mette Margrethe Hørlyck
ca. 1785-1815
Mette Margrethe Hørlyck
F:
ca. 1785
D:
8 jan. 1815
Tønder
Christian Schmidt
1782-1782
Christian Schmidt
F:
2 jan. 1782
D:
14 jan. 1782
Anne Dorthea Schmidt
1746-1797
Anne Dorthea Schmidt
F:
1746
Højer
D:
15 maj 1797
Højer
Hans Peter Ox
1747-1784
Hans Peter Ox
F:
1747
Højer
G:
5 nov. 1773
Højer
D:
28 sep. 1784
Højer
Jef Schmidt
1748-1749
Jef Schmidt
F:
1748
Højer
D:
1749
Højer
Christen Schmidt
1750-1781
Christen Schmidt
F:
1750
Højer
D:
23 maj 1781
Højer
Kirsten Petersdatter
1758-1785
Kirsten Petersdatter
F:
1758
Højer
G:
16 jun. 1780
Højer
D:
30 jul. 1785
Højer
Jef Schmidt
1752-1753
Jef Schmidt
F:
1752
Højer
D:
1753
Højer
Helene Schmidt
1754-1756
Helene Schmidt
F:
1754
Højer
D:
1756
Højer
Christian Beyer
1782-1787
Christian Beyer
F:
21 okt. 1782
D:
25 dec. 1787
Anna Maria Helena Beyer
1816-1839
Anna Maria Helena Beyer
F:
10 sep. 1816
Skast s. (Åsgård)
D:
6 jan. 1839
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1844-1858
Andreas Beyer
F:
17 okt. 1844
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jan. 1858
Skast s. (Åsgård)
Ingwert Hansen Beyer
1846-1851
Ingwert Hansen Beyer
F:
5 nov. 1846
Skast s. (Åsgård)
D:
24 jul. 1851
Skast s. (Åsgård)
Mette Marie Beyer
1849-1914
Mette Marie Beyer
F:
13 jan. 1849
Skast s. (Åsgård)
D:
18 aug. 1914
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Ingvard Hansen Nicolaisen
1844-1917
Ingvard Hansen Nicolaisen
F:
12 apr. 1844
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1869
Ballum
D:
8 mar. 1917
Ballum s. (Østerende-Ballum)
Christian Peter Beyer
1851-1930
Christian Peter Beyer
F:
19 mar. 1851
Skast s. (Åsgård)
D:
1 jul. 1930
Skast s. (Åsgård)
Meta Kirstine Hansen
1852-1910
Meta Kirstine Hansen
F:
5 jul. 1852
Mjolden s. (Forballum)
G:
11 okt. 1877
Skast
D:
17 jul. 1910
Skast s. (Åsgård)
Maren Hansen
1862-1922
Maren Hansen
F:
1 jul. 1862
Randerup
G:
24 apr. 1912
Dybbøl
D:
12 okt. 1922
Skast s. (Åsgård)
Ingvard Hansen Beyer
1853-1920
Ingvard Hansen Beyer
F:
24 jun. 1853
Skast s. (Åsgård)
D:
15 feb. 1920
Skast s. (Åsgård)
Anne Helene Beyer
1856-1942
Anne Helene Beyer
F:
23 maj 1856
Skast s. (Åsgård)
D:
17 nov. 1942
Frederiksberg
Johannes Emil Wiberg
1832-1907
Johannes Emil Wiberg
F:
26 apr. 1832
København
G:
9 maj 1889
Skast
D:
17 jan. 1907
Tved
Andreas Beyer
1858-1911
Andreas Beyer
F:
31 maj 1858
Skast s. (Åsgård)
D:
30 maj 1911
København
Wilhelmine Torkilda Thanning
1861-1909
Wilhelmine Torkilda Thanning
F:
26 jan. 1861
Sulsted
G:
12 okt. 1892
København
D:
27 maj 1909
København
Kirstine Beyer
1860-1933
Kirstine Beyer
F:
25 maj 1860
Skast s. (Åsgård)
D:
30 jul. 1933
Odense
Johannes Terkel Michael Hanssen
1850-1909
Johannes Terkel Michael Hanssen
F:
9 apr. 1850
Viskinde s. (Løgtvedgård)
G:
7 nov. 1894
Bregninge (Ærø)
D:
17 jan. 1909
Tved v. Svendborg
Gyde Marie Beyer
1864-1917
Gyde Marie Beyer
F:
29 jul. 1864
Skast (Åsgård)
D:
14 dec. 1917
Assens
Gudmund Knudsen
1863-1937
Gudmund Knudsen
F:
24 apr. 1863
Visby s. (Trøjborg)
G:
20 sep. 1887
Skast
D:
24 jan. 1937
Kolding
Margrethe Beyer
1868-1932
Margrethe Beyer
F:
29 dec. 1868
Skast s. (Åsgård)
D:
2 dec. 1932
Sønderborg
Peter Hansen
1864-1930
Peter Hansen
F:
20 aug. 1864
Uge
G:
15 jun. 1898
Skast
D:
3 nov. 1930
Sønderborg
Claus Beyer
1819-1895
Claus Beyer
F:
13 jun. 1819
Skast s. (Åsgård)
D:
3 jun. 1895
Skast s. (Åsgård)
Agathe Hansen
1824-1899
Agathe Hansen
F:
23 dec. 1824
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
12 okt. 1843
Skast s. (Åsgård)
D:
28 feb. 1899
Halk s. (Beierholm)
Helene Marie Beyer
1821-1825
Helene Marie Beyer
F:
24 apr. 1821
Skast s. (Åsgård)
D:
7 maj 1825
Skast s. (Åsgård)
Jens Thimsen Beyer
1830-1833
Jens Thimsen Beyer
F:
15 jul. 1830
Skast s. (Åsgård)
D:
26 mar. 1833
Skast s. (Åsgård)
Andreas Beyer
1785-1835
Andreas Beyer
F:
11 sep. 1785
Skast s. (Åsgård)
D:
14 nov. 1835
Mette Marie (Thimsen) Jensen
1793-1876
Mette Marie (Thimsen) Jensen
F:
28 jun. 1793
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
1 jan. 1816
D:
20 maj 1876
Skast s. (Åsgård)
Mette Kirstine Nielsen
1848-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 apr. 1848
Skast
Jes Nielsen
1851-
Jes Nielsen
F:
7 aug. 1851
Skast
Mette Marie Nielsen
1816-1898
Mette Marie Nielsen
F:
5 nov. 1816
Skast
D:
26 sep. 1898
Skast
Anders Nielsen
ca. 1788-
Anders Nielsen
F:
ca. 1788
G:
28 maj 1847
Skast
Cæcilie Marie Hage
1854-1931
Cæcilie Marie Hage
F:
21 aug. 1854
Skast
D:
8 apr. 1931
Skærbæk
Jens Beier Ocksen
1851-1928
Jens Beier Ocksen
F:
21 jan. 1851
G:
25 okt. 1877
D:
3 okt. 1928
Caroline Christiane Hage
1860-1860
Caroline Christiane Hage
F:
2 sep. 1860
Skast
D:
15 sep. 1860
Skast
Okke Nielsen Hage
1830-1905
Okke Nielsen Hage
F:
1 feb. 1830
G:
31 mar. 1853
Skast
D:
20 sep. 1905
Karl Christian Jacobsen
1859-
Karl Christian Jacobsen
F:
2 mar. 1859
Skast
Caroline Jessine Jacobsen
1860-1935
Caroline Jessine Jacobsen
F:
24 okt. 1860
Skast
D:
15 okt. 1935
København (De gamles By)
Helene Marie Nielsen
1818-1883
Helene Marie Nielsen
F:
15 sep. 1818
Skast
D:
10 jul. 1883
Skast
Gunde Vestesen Jacobsen
-1883
Gunde Vestesen Jacobsen
G:
12 nov. 1858
Skast
D:
26 mar. 1883
Skast
Jes Nielsen
1855-1877
Jes Nielsen
F:
8 jun. 1855
D:
5 maj 1877
Niels Hansen Nielsen
1823-1892
Niels Hansen Nielsen
F:
30 okt. 1823
D:
30 aug. 1892
Ane Kirstine Hage
1832-
Ane Kirstine Hage
F:
29 okt. 1832
G:
1 dec. 1853
Andreas Christian Nielsen
1866-
Andreas Christian Nielsen
F:
11 nov. 1866
Maria Dorthea Korsgaard
Anne Nielsen
1868-
Anne Nielsen
F:
27 okt. 1868
Christian Frederik Nielsen
1870-1890
Christian Frederik Nielsen
F:
12 okt. 1870
Skast
D:
21 jul. 1890
Skast
Carl Christian Nielsen
1872-
Carl Christian Nielsen
F:
28 dec. 1872
Marie Piane Linnet
1840-1873
Marie Piane Linnet
F:
10 mar. 1840
D:
27 feb. 1873
Marie Piane Nielsen
1879-
Marie Piane Nielsen
F:
25 maj 1879
Jes Nielsen
1883-1890
Jes Nielsen
F:
16 mar. 1883
Skast
D:
13 maj 1890
Skast
Christine Lytzen
Christine Lytzen
G:
29 okt. 1878
Skast
Caroline Christiane Beyer
1789-1856
Caroline Christiane Beyer
F:
11 mar. 1789
D:
14 mar. 1856
Jes Nielsen
1783-1862
Jes Nielsen
F:
25 aug. 1783
G:
6 jan. 1816
D:
3 jun. 1862
Helene Marie Schmidt
1757-1798
Helene Marie Schmidt
F:
1757
Højer
D:
24 maj 1798
Skast s. (Ås)
Claus Beyer
1751-1789
Claus Beyer
F:
24 sep. 1751
G:
1 okt. 1781
Skast
D:
22 feb. 1789
Andreas Schmidt
ca. 1710-1770
Andreas Schmidt
F:
ca. 1710
fmtl. Højer
D:
24 aug. 1770
Højer
Karen Jefsdatter
ca. 1714-1786
Karen Jefsdatter
F:
ca. 1714
fmtl. Højer
G:
15 nov. 1745
Højer
D:
1 apr. 1786
Højer
Anna Dorothea Bohsdatter
1678-
Anna Dorothea Bohsdatter
F:
1678
Christen Andersen Schmidt
1670-ca. 1733
Christen Andersen Schmidt
F:
o. 1670
fmtl. Højer
G:
1700
D:
ca. 1733
fmtl. Højer
Ester Bohsdatter
1682-
Ester Bohsdatter
F:
1682
Højer s. (Poppenbøl)
Forældre
Sønnick Boysen
1590-
Botilla
Boh Sønnichsen
ca. 1622-1694
Boh Sønnichsen
F:
ca. 1622
D:
1694
Højer s. (Poppenbøl)
Botilla
ca. 1642-1693
Botilla
F:
ca. 1642
D:
1693
Højer s. (Poppenbøl)