Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Hans Nissen
1535 - 1574 (39 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Hein Nissen
1725-1798
Hein Nissen
F:
4 feb. 1725
Agerskov s. (Vellerup)
D:
26 apr. 1798
Bedsted
Anna Catharina Nielsdatter
1747-1807
Anna Catharina Nielsdatter
F:
1747
Nr. Løgum s. (Bjerndrup)
G:
26 maj 1747
Nr. Løgum s. (Bjerndrup) (i hjemmet)
D:
23 sep. 1807
Bedsted
Mergret Pedersdatter Wolf
1702-1749
Mergret Pedersdatter Wolf
F:
1702
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
10 aug. 1749
Agerskov
Nis Heinsen
før 1696-
Nis Heinsen
F:
før 1696
fmtl. i Vellerup
G:
31 dec. 1722
Branderup
Testen Andersen
1736-1759
Testen Andersen
F:
1736
Branderup s. (Refslund)
D:
1759
Branderup s. (Refslund)
Hans Andersen
1741-
Hans Andersen
F:
1741
Branderup s. (Refslund)
Anne Pedersdatter Wolf
1703-
Anne Pedersdatter Wolf
F:
1703
Branderup s. (Branderup Mølle)
Anders Hansen
ca. 1704-1762
Anders Hansen
F:
ca. 1704
G:
1735
Branderup
D:
1762
Branderup s. (Refslund)
Christina Hansdatter Wind
1732-1799
Christina Hansdatter Wind
F:
1732
Spandet s. (Fjersted)
D:
11 dec. 1799
Spandet s. (Fjersted)
Paul Andersen
1732-1799
Paul Andersen
F:
15 aug. 1732
Toftlund s. (Stenderup)
G:
9 okt. 1756
Toftlund
D:
11 dec. 1799
Spandet s. (Fjersted)
Cathrine Pedersdatter Wolf
1705-1790
Cathrine Pedersdatter Wolf
F:
1705
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
24 sep. 1790
Spandet s. (Fjersted)
Hans Jørgensen Wind
ca. 1695-1744
Hans Jørgensen Wind
F:
ca. 1695
Bedsted s.
G:
ca. 1729
Spandet
D:
27 mar. 1744
Spandet s. (Fjersted)
Kirsten Pedersdatter Wolf
1707-
Kirsten Pedersdatter Wolf
F:
1707
Branderup s. (Branderup Mølle)
Peder Wolf Møller
1738-
Peder Wolf Møller
F:
23 sep. 1738
Branderup s. (Branderup Mølle)
Christina Wolf Møller
1739-1802
Christina Wolf Møller
F:
7 okt. 1739
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
16 aug. 1802
Branderup s. (Branderup Mølle)
Peter Johannsen
1736-1818
Peter Johannsen
F:
25 aug. 1736
Tinglev
G:
16 jun. 1764
Branderup
D:
23 feb. 1818
Branderup s. (Branderup Mølle)
Maria Wolf Møller
1742-1769
Maria Wolf Møller
F:
18 jan. 1742
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1769
Branderup s. (Branderup Mølle)
Kirsten Wolf Møller
1744-1764
Kirsten Wolf Møller
F:
2 aug. 1744
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1764
Branderup s. (Branderup Mølle)
Jørgen Pedersen Wolf
1710-1752
Jørgen Pedersen Wolf
F:
1710
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1752
Branderup s. (Branderup Mølle)
Kirsten Jensdatter
Kirsten Jensdatter
G:
22 nov. 1737
Branderup
Christian Pedersen Wolf
1712-1752
Christian Pedersen Wolf
F:
1712
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1752
Branderup s.
Chresten Pedersen Møller
ca. 1716-1760
Chresten Pedersen Møller
F:
ca. 1716
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1760
Branderup s.
Peder Christiansen Wolf
ca. 1661-1721
Peder Christiansen Wolf
F:
ca. 1661
Branderup s. (Branderup Mølle)
D:
1721
Branderup s. (Branderup Mølle)
Christina Jørgensdatter
1675-1728
Christina Jørgensdatter
F:
1675
Branderup s. (Refslund)
G:
30 jan. 1701
Branderup
D:
1728
Branderup s. (Branderup Mølle)
Christian Mikkelsen (Wolf)
1632-1713
Christian Mikkelsen (Wolf)
F:
1632
Branderup
D:
1713
Branderup
Mergrete
ca. 1635-1679
Mergrete
F:
ca. 1635
G:
ca. 1660
D:
1679
Branderup s. (Branderup Mølle)
Anna Carstensdatter
-før 1667
Anna Carstensdatter
D:
før 1667
Michael Pedersen Wolfdal
1600-1667
Michael Pedersen Wolfdal
F:
1600
Skrydstrup s. (Uldal)
G:
ca. 1630
D:
1667
Branderup
Margrethe Carstensdatter
ca. 1600-
Margrethe Carstensdatter
F:
ca. 1600
Jørgen Nissen
ca. 1600-1673
Jørgen Nissen
F:
ca. 1600
D:
1673
Dorthe Hansdatter
1615-
Dorthe Hansdatter
F:
o. 1612/15
Marina Carstensdatter
1595-
Marina Carstensdatter
F:
o. 1590/95
Hans Jensen
1585-
Hans Jensen
F:
o. 1580/85
Carsten Hansen
ca. 1560-før 1627
Carsten Hansen
F:
ca. 1560
Bylderup s. (Hajstrupgård)
D:
før 1627
Ingeborg
-eft. 1644
Ingeborg
D:
eft. 1644
Thomas Thomsen
1682-1720
Thomas Thomsen
F:
1682
Højer s. (Rudbølgård)
D:
5 jan. 1720
Anna Nisdatter
Anna Nisdatter
G:
1715/1716
Paul Thomsen
1684-1753
Paul Thomsen
F:
17 mar. 1684
Højer s. (Rudbølgård)
D:
27 mar. 1753
Ballum
Dorthe Lisbeth Detlefsen
1699-1753
Dorthe Lisbeth Detlefsen
F:
1699
Ballum-Vesterende
D:
24 jun. 1753
Ballum-Vesterende
Ingeborg Todsen
1705-1705
Ingeborg Todsen
F:
1705
Højer s. (Rudbølgård)
D:
1705
Højer s. (Rudbølgård)
Ingeborg Todsen
1706-1747
Ingeborg Todsen
F:
1706
Højer s. (Rudbølgård)
D:
17 sep. 1747
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Nissen
1708-1769
Thomas Nissen
F:
1708
G:
3 jul. 1727
Aventoft
D:
1769
Catharina Todsen
1708-1777
Catharina Todsen
F:
1708
Højer s. (Rudbølgård)
D:
3 jul. 1777
Tønder
Marcus Hoyer
1705-1779
Marcus Hoyer
F:
1705
D:
1 dec. 1779
Tønder
Margaretha Todsen
Peter Todsen
1711-1793
Peter Todsen
F:
1711
Aventoft s. (Ringswarf)
D:
27 nov. 1793
Højer
Christine Hansdatter Schmidt
1706-1750
Christine Hansdatter Schmidt
F:
1702/06
Højer
G:
6 feb. 1739
Højer
D:
1750
Højer
Ingeborg Maria Jacobsen
1734-1802
Ingeborg Maria Jacobsen
F:
1734
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 jul. 1802
Højer
Maria Todsen
1713-1777
Maria Todsen
F:
1713
Højer s. (Rudbølgård)
D:
27 MAI 1777
Tønder
Johann Mundt
Abraham Matthias Rüdiger
1731-1786
Abraham Matthias Rüdiger
F:
1731
Jernløse
D:
19 mar. 1786
Tønder
Nicolai Todsen
ca. 1715-1765
Nicolai Todsen
F:
ca. 1715
D:
20 aug. 1765
Højer s. (Rudbøl)
Anna Jensdatter
ca. 1719-1779
Anna Jensdatter
F:
ca. 1719
Højer s. (Rudbøl)
D:
22 nov. 1779
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Todsen
1718-1788
Thomas Todsen
F:
7 jul. 1718
Højer s. (Rudbølgård)
D:
21 jan. 1788
Wewelsfleth
Juliane Sophia Catharina Weger
Anna Lucia Magdalena Jacobi
Anna Lucia Magdalena Jacobi
G:
13 jun. 1758
Rendsborg
Catharina Thomsen
1686-1734
Catharina Thomsen
F:
23 jan. 1686
Højer s. (Rudbølgård)
D:
11 mar. 1734
Højer s. (Rudbølgård)
Andreas Todsen
1670-1729
Andreas Todsen
F:
1670
Aventoft s. (Ringswarf)
G:
1704
D:
28 mar. 1729
Højer s. (Rudbølgård)
Johannes Thomsen
1687-1769
Johannes Thomsen
F:
19 nov. 1687
Højer s. (Rudbølgård)
D:
6 jun. 1769
Slesvig
Helene Jaspersen
1689-før 1769
Helene Jaspersen
F:
1689
Flensborg
G:
4 sep. 1714
Flensborg (Skt. Nicolai)
D:
før 1769
Ester Thomsen
1689-1756
Ester Thomsen
F:
4 jul. 1689
Højer s. (Rudbølgård)
D:
1756
Sønnich Ebsen
-1714
Sønnich Ebsen
D:
aug. 1714
Detlef Clementsen
-1724
Detlef Clementsen
D:
3 apr. 1724
Anna Beate Thomsen
1725-1788
Anna Beate Thomsen
F:
o. 1720/25
Møgeltønder
D:
1788
Johannes Bartholomæus Bluhme
1717-1765
Johannes Bartholomæus Bluhme
F:
6 maj 1717
G:
14 okt. 1746
Møgeltønder
D:
20 jan. 1765
Jevenstedt
Sønnich Detlef Thomsen
ca. 1725-1744
Sønnich Detlef Thomsen
F:
ca. 1725
D:
1744
Peter Christian Thomsen
1731-1789
Peter Christian Thomsen
F:
1731
D:
30 mar. 1789
Anna Cathrine Margrethe Arends
1733-
Anna Cathrine Margrethe Arends
F:
1733
G:
1754
Andreas Thomsen
1694-1772
Andreas Thomsen
F:
25 aug. 1694
Møgeltønder
D:
13 apr. 1772
Sønnich Thomsen
1691-1756
Sønnich Thomsen
F:
7 jul. 1691
Højer s. (Rudbølgård)
D:
12 aug. 1756
Brunsoddekog
Inge Thomasdatter
-1769
Inge Thomasdatter
G:
1715
D:
10 aug. 1769
Maria Carstensen
1713-1782
Maria Carstensen
F:
1713
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
24 maj 1782
Hans Lytzen
1700-1773
Hans Lytzen
F:
1700
G:
23 aug. 1731
D:
14 feb. 1773
Catharina Carstensen
1717-1782
Catharina Carstensen
F:
1717
Møgeltønder s. (Ved Åen (V. Anflod))
D:
23 jul. 1782
Humtrup s. (Grelsbøl)
Peter Heinsen
ca. 1715-1781
Peter Heinsen
F:
ca. 1715
D:
27 aug. 1781
Humtrup s. (Grelsbøl)
Ester Carstensen
1724-1797
Ester Carstensen
F:
1724
Møgeltønder s. (Ved Aaen (Vester Anflod))
D:
1797
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Redlef Carstensen
1682-1727
Redlef Carstensen
F:
19 apr. 1682
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
29 jun. 1712
Møgeltønder
D:
15 aug. 1727
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Sophie Matthiae
1732-
Anna Sophie Matthiae
F:
1732
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Benedict Conrad Hinrich Langheim
1740-1785
Benedict Conrad Hinrich Langheim
F:
29 jun. 1740
Hohenaspe
D:
31 aug. 1785
Kiel
Mathias Jacob Schleiden
-1802
Mathias Jacob Schleiden
D:
1802
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
D:
1766
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Christian Matthiae
1701-1752
Christian Matthiae
F:
18 sep. 1701
Emmerlev s. (Hemgård)
G:
15 jun. 1730
Møgeltønder
D:
20 okt. 1752
Møgeltønder s.
Momme Thomsen
-1748
Momme Thomsen
D:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
ca. 1721-1772
Peter Thomsen
F:
ca. 1721
Højer s. (Poppenbøl)
D:
22 aug. 1772
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Marie Nisdatter
Anna Marie Nisdatter
G:
11 jun. 1762
Højer
Jens Thomsen
Peter Thomsen
1696-1783
Peter Thomsen
F:
19 maj 1696
Højer s. (Rudbølgård)
D:
21 feb. 1783
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Mommesdatter
ca. 1701-1729
Margrethe Mommesdatter
F:
ca. 1701
D:
8 dec. 1729
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Thomsen
1733-1739
Margrethe Thomsen
F:
1730/33
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1739
Højer s. (Poppenbøl)
Thomas Thomsen
1734-1740
Thomas Thomsen
F:
1734
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Tycho Thomsen
1736-1740
Tycho Thomsen
F:
1736
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
D:
13 maj 1785
Højer
Jonas Nissen Bjørn
1726-1763
Jonas Nissen Bjørn
F:
1726
Løgumkloster
G:
27 okt. 1757
Højer
D:
1763
Højer
Christian Friderich Møller
1739-1785
Christian Friderich Møller
F:
1739
Løgumkloster
G:
12 okt. 1764
Højer
D:
SENEST 1785
Christian Thomsen
1740-1741
Christian Thomsen
F:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1741
Højer s. (Poppenbøl)
Marina Margrethe Thomsen
1742-1783
Marina Margrethe Thomsen
F:
1742
Højer s. (Poppenbøl)
D:
SENEST 1783
Thomas Thomsen
1744-1753
Thomas Thomsen
F:
1744
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Kirstine Thomsen
1746-1753
Anna Kirstine Thomsen
F:
1746
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Jørgen Thomsen
1748-1783
Jørgen Thomsen
F:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
D:
TIDL. 1783
Esther Jørgensdatter
1707-1751
Esther Jørgensdatter
F:
1707
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
O. 1730/31
D:
1751
Højer s. (Poppenbøl)
Nicolai Thomsen
1699-eft. 1727
Nicolai Thomsen
F:
16 maj 1699
Højer s. (Rudbølgård)
D:
eft. ER 1727
Tycho Thomsen
1702-1745
Tycho Thomsen
F:
2 aug. 1702
Højer s. (Rudbølgård)
D:
15 maj 1745
Satrupholm (Angel)
Anna Maria Hoyer
1700-1761
Anna Maria Hoyer
F:
11 sep. 1700
Flensborg
G:
1723
D:
11 mar. 1761
Rendsborg
Catharina Petræus
1659-1717
Catharina Petræus
F:
1659
Højer
D:
24 jan. 1717
Højer s. (Rudbølgård)
Peter Thomsen
1663-1722
Peter Thomsen
F:
1663
Højer s. (Rudbølgård)
D:
30 apr. 1722
Højer s. (Rudbølgård)
Esther Petræus
1734-1764
Esther Petræus
F:
5 nov. 1734
Højer
D:
1 feb. 1764
Højer
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
G:
1755
D:
8 apr. 1800
Højer
Peter Petræus
1702-1763
Peter Petræus
F:
9 apr. 1702
Højer
D:
3 jan. 1763
Højer
Catharina Milnitz
1708-1739
Catharina Milnitz
F:
1708
Tønder
G:
16 okt. 1733
Sønderborg
D:
1739
Højer
Catharina Cramer
Caspar Petræus
-1762
Caspar Petræus
D:
FMTL. 1762
Hjerpsted
Peter Petræus
ca. 1751-1811
Peter Petræus
F:
ca. 1747/51
fmtl. Hjerpsted
D:
29 dec. 1811
Gråsten
Ester Marie Petræus
ca. 1755-1777
Ester Marie Petræus
F:
ca. 1755
fmtl. Hjerpsted
D:
23 dec. 1777
Højer
Christian Petræus
1705-1770
Christian Petræus
F:
17 okt. 1705
Højer
D:
9 jul. 1770
Hjerpsted
Marina Petersdatter
1724-
Marina Petersdatter
F:
fmtl. o. 1722/24
Højer
Esther Petræus
1670-
Esther Petræus
F:
o. 1663/70
Højer
Caspar Petersen, senere Petræus
ca. 1662-1742
Caspar Petersen, senere Petræus
F:
ca. 1662
Tønder
G:
31 jul. 1688
D:
23 okt. 1742
Esther Tychosdatter
ca. 1624-1687
Esther Tychosdatter
F:
ca. 1624
fmtl. Burkal
D:
30 jul. 1687
Højer
Paul Petræus
1619-1698
Paul Petræus
F:
12 okt. 1619
Sønderborg
G:
14 jul. 1651
D:
17 apr. 1698
Højer
Margaretha Andersdatter
-1644
Margaretha Andersdatter
D:
dec. 1644
Tycho Svenonis Hoyer
ca. 1592-1650
Tycho Svenonis Hoyer
F:
ca. 1592
Højer
D:
4 aug. 1650
Burkal ?
Esther Hansdatter
Anders Mikkelsen
Nis Hansen
1558-1616
Nis Hansen
F:
1 jan. 1558
Hajstrupgård
D:
8 feb. 1616
Hajstrupgård
Anne Hansdatter
Maren Hansdatter
ca. 1590-1657
Maren Hansdatter
F:
ca. 1590
D:
1657
Jørgen Frederiksen
1574-1640
Jørgen Frederiksen
F:
1574
G:
16 okt. 1610
D:
1640
Hans Hansen
-ca. 1656
Hans Hansen
G:
1640/41
D:
ca. 1656
Maren Hansdatter
ca. 1565-eft. 1609
Maren Hansdatter
F:
ca. 1560/65
Hajstrupgård
D:
eft. ER 1609
Hans Ousen
1556-1609
Hans Ousen
F:
1556
D:
1609
Hinrich Hansen
Lorenz Hansen
Jens Hansen
Hans Hansen
Peter Hansen
Hans Nissen
Hans Andreasen
-1664
Hans Andreasen
D:
TIDLIGST 1664
Ribe
Catharina Dorothea Fries
1711-1775
Catharina Dorothea Fries
F:
1711
D:
1775
Christian Sønnichsen
Christian Sønnichsen
G:
1733
Marie Sophie Fries
1721-1789
Marie Sophie Fries
F:
7 jan. 1721
D:
29 mar. 1789
Carl Viborg
1706-1782
Carl Viborg
F:
27 aug. 1706
København
G:
16 jun. 1746
Bedsted
D:
13 apr. 1782
Bedsted
Erich Fries
Anna Hedwig Høeg
Lorenz Fabricius
1688-1753
Lorenz Fabricius
F:
5 mar. 1688
Løjt
D:
22 dec. 1753
Catharina Margaretha Fries
1689-1730
Catharina Margaretha Fries
F:
12 sep. 1689
Abild
G:
18 apr. 1724
Løjt
D:
20 okt. 1730
Marianne Roost
1696-1733
Marianne Roost
F:
1696
Tønder
G:
26 jun. 1731
Løjt
D:
3 jun. 1733
Magdalena Margaretha Zoega
1710-1771
Magdalena Margaretha Zoega
F:
9 okt. 1710
G:
25 maj 1734
Løjt
D:
7 aug. 1771
Løjt
Katharina Fries
1663-1702
Katharina Fries
F:
14 apr. 1663
Brede
D:
9 jan. 1702
Løjt
Wilhad Fabricius
1651-1725
Wilhad Fabricius
F:
7 maj 1651
Løjt
G:
1 aug. 1682
D:
13 okt. 1725
Cäcilia Hoier
1731-1790
Cäcilia Hoier
F:
4 feb. 1731
D:
11 aug. 1790
Christian Ambders
1707-1779
Christian Ambders
F:
18 sep. 1707
Burkal
G:
1 aug. 1747
D:
8 aug. 1779
Margarethe Fries
Christian Hoier
1652-1738
Christian Hoier
F:
1652
G:
1715
D:
1738
Mathias Fries
-ca. 1713
Mathias Fries
F:
Brede
D:
ca. 1713
Cæcilie Fries
Cæcilie Fries
G:
8 sep. 1697
Abild
Catharina Wind
Laurids Fries
ca. 1638-1684
Laurids Fries
F:
ca. 1637/38
Abild
D:
april 1684
Catharina Villadsdatter
Erich Wind
1610-1673
Erich Wind
F:
11 dec. 1610
Løgumkloster
G:
12 jun. 1636
D:
2 sep. 1673
Caspar Villadsen
ca. 1617-1649
Caspar Villadsen
F:
ca. 1617
D:
20 apr. 1649
Andreas Villadsen
-1692
Andreas Villadsen
D:
22 dec. 1692
Margaretha Dorothea Johannesdatter
Catharina Andresen
1592-
Catharina Andresen
F:
11 feb. 1592
Skærbæk
Villads (Wilhad) Knudsen
ca. 1584-1636
Villads (Wilhad) Knudsen
F:
ca. 1584
Haderslev
D:
16 nov. 1636
Jacob Fabricius
1617-1681
Jacob Fabricius
F:
1617
Varnæs
D:
24 jul. 1681
Varnæs
Andreas Fabricius
-1677
Andreas Fabricius
F:
Varnæs
D:
1 jan. 1677
Munkbrarup
Johann Fabricius
Adelheid Fabricius
-2 JAHRE
Adelheid Fabricius
D:
2 JAHRE
Peter Fabricius
Anna Fabricius
-1763
Anna Fabricius
F:
Emmelsbøl
D:
6 nov. 1763
Klanxbüll
Matthias Fabricius
-9 JAHRE
Matthias Fabricius
F:
Emmelsbøl
D:
9 JAHRE
Johann Georg Fabricius
1752-
Johann Georg Fabricius
F:
29 nov. 1752
Emmelsbøl
Adelheid Fabricius
1744-1830
Adelheid Fabricius
F:
1744
Emmelsbøl
D:
28 dec. 1830
Tønder
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
G:
1 aug. 1765
D:
8 apr. 1800
Højer
Nicolaus Fabricius
1690-1771
Nicolaus Fabricius
F:
20 jan. 1690
Varnæs
D:
4 maj 1771
Emmelsbøl
Magdalena Maria Henck
1707-1773
Magdalena Maria Henck
F:
4 aug. 1707
Emmelsbøl
D:
26 jul. 1773
Elisabeth Fabricius
1692-
Elisabeth Fabricius
F:
2 apr. 1692
Varnæs
Anna Fabricius
-1751
Anna Fabricius
F:
Varnæs
D:
11 jun. 1751
Ulsnæs
Dorothea Petersen
ca. 1735-1800
Dorothea Petersen
F:
ca. 1735
Læk
D:
17 dec. 1800
Tønder
Thomas Carstensen
1725-1803
Thomas Carstensen
F:
1725
Tønder
G:
ca. 1758
Tønder
D:
20 maj 1803
Tønder
Anna Elisabeth Petersen
Maria Fabricius
1696-1771
Maria Fabricius
F:
29 nov. 1696
D:
6 sep. 1771
Tønder
Balthasar Petersen
1703-1787
Balthasar Petersen
F:
1703
Tønder
D:
1 jan. 1787
Tønder
Peter Fabricius
1662-1700
Peter Fabricius
F:
27 mar. 1662
Varnæs
D:
23 aug. 1700
Varnæs
Anna Hinrichsen
1664-1731
Anna Hinrichsen
F:
27 feb. 1664
Bov
G:
11 jun. 1686
D:
1 maj 1731
Christine Fabricius
Johann Fabricius
1663-
Johann Fabricius
F:
MAI 1663
Varnæs
Johannes Fabricius
-1683
Johannes Fabricius
F:
Varnæs
D:
28 aug. 1683
Varnæs
Elisabeth Meyland
Johann Fabricius
Catharina Fabricius
Thomas Fabricius
Laurids Fabricius
1682-1720
Laurids Fabricius
F:
1682
Rinkenæs
D:
1720
Jörl
Cæcilia Catharina Arends
Cæcilia Catharina Arends
G:
10 jun. 1716
Rinkenæs
Friedrich Fabricius
1651-1689
Friedrich Fabricius
F:
1651
Varnæs
D:
1689
Rinkenæs
Catharina Ambders
1658-
Catharina Ambders
F:
16 dec. 1658
Burkal
Maria Andreasdatter
1595-1693
Maria Andreasdatter
F:
o. 1590/95
Skærbæk
D:
jun. 1693
Bylderup
Peter Fabricius
ca. 1579-1650
Peter Fabricius
F:
ca. 1579
Tønder
G:
1614
D:
9 aug. 1650
Varnæs
Brigitte Andresen
Catharina Hansdatter
ca. 1565-1619
Catharina Hansdatter
F:
ca. 1565
Hajstrupgård
D:
efter 1619
Skærbæk
Andreas Jacobsen
1560-1619
Andreas Jacobsen
F:
1560
Skærbæk
G:
3 sep. 1587
D:
1619
Skærbæk
Forældre
Nis Hinrichsen
ca. 1478-1554
Anna
-eft. 1556
Hans Nissen
1535-1574
Hans Nissen
F:
1535
D:
31 mar. 1574
Marina Petersdatter Redlefsen
ca. 1535-1594
Marina Petersdatter Redlefsen
F:
ca. 1535
D:
18 feb. 1594