Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Frederik Christoffersen
1600 - 1640 (40 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Christen Lauridsen
-1740
Christen Lauridsen
D:
TIDLIGST 1740
Cathrine Lauridsdatter
-1740
Cathrine Lauridsdatter
D:
TIDLIGST 1740
Laurids Andersen Nim
1664-1740
Laurids Andersen Nim
F:
1664
Korsør
D:
5 feb. 1740
Mosbjerg
Anna Christensdatter
ca. 1661-1735
Anna Christensdatter
F:
ca. 1661
G:
1690
D:
1735
Mosbjerg
Anders Christophersen Nislev
ca. 1715-
Anders Christophersen Nislev
F:
ca. 1715
Cathrine Marie Christophersdatter
1716-1723
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1716
Aarhus (Domkirkens s.)
D:
1723
Thisted
Christian Hansen Thyrrestrup
1778-
Christian Hansen Thyrrestrup
F:
1778
Torslev s. (Højstrup)
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
1780-
Olivia Hansdatter Thyrrestrup
F:
1780
Torslev s. (Højstrup)
Christen Hansen Thyrrestrup
1782-
Christen Hansen Thyrrestrup
F:
1782
Torslev s. (Højstrup)
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
1784-
Frantzine Margrethe Hansdatter Thyrrestrup
F:
1784
Torslev s. (Højstrup)
Heile Sørensen
1817-1817
Heile Sørensen
F:
20 nov. 1817
Torslev s. (Højstrup)
D:
22 dec. 1817
Torslev s. (Højstrup)
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
1819-
Hans Thyrrestrup Sørensen, senere Heilesen
F:
7 mar. 1819
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Malene Sørensdatter
1820-
Dorthea Malene Sørensdatter
F:
2 jul. 1820
Torslev s. (Højstrup)
Dorthea Oliva Sørensdatter
1823-
Dorthea Oliva Sørensdatter
F:
12 jan. 1823
Torslev s. (Højstrup)
Heile Christian Heilesen
1825-
Heile Christian Heilesen
F:
24 okt. 1825
Torslev s. (Højstrup)
Heile Frederik Heilesen
1829-
Heile Frederik Heilesen
F:
29 jun. 1829
Torslev s. (Højstrup)
Mette Maria Heilesen
1831-
Mette Maria Heilesen
F:
13 mar. 1831
Torslev s. (Højstrup)
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
1786-
Anne Cathrine Hansdatter Thyrrestrup
F:
1786
Torslev s. (Højstrup)
Søren Heilesen
1791-
Søren Heilesen
F:
27 apr. 1791
Voer s. (Agersted)
G:
13 nov. 1816
Åsted
Hans Christian Frederiksen
1814-
Hans Christian Frederiksen
F:
1814
Torslev s. (Højstrupgård)
Anne Dorthe Frederiksdatter
1815-1875
Anne Dorthe Frederiksdatter
F:
2 okt. 1815
Torslev s. (Højstrupgård)
D:
8 dec. 1875
Torslev s. (Aldershvile)
Peder Hansen
ca. 1807-1838
Peder Hansen
F:
ca. 1807
G:
2 dec. 1836
Torslev
D:
24 maj 1838
Åsted s. (Favrholt)
Niels Larsen
1801-1846
Niels Larsen
F:
1801
Torslev s. (Skavange)
G:
28 dec. 1838
Torslev
D:
4 mar. 1846
Torslev s. (Skavange)
Niels Schaaning Casper
1807-1873
Niels Schaaning Casper
F:
1807
Fladstrand
G:
2 okt. 1846
Torslev
D:
19 apr. 1873
Søren Christopher Frederiksen
1817-
Søren Christopher Frederiksen
F:
1 okt. 1817
Torslev s. (Højstrupgård)
Christiane Frederiksdatter
1819-
Christiane Frederiksdatter
F:
24 nov. 1819
Torslev s. (Højstrupgård)
Christopher Nislev Frederiksen
1822-
Christopher Nislev Frederiksen
F:
7 mar. 1822
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Frederik Frederiksen
1823-
Hans Frederik Frederiksen
F:
21 dec. 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
1827-
Dorthea Frantsine Frederiksdatter
F:
14 mar. 1827
Torslev s. (Højstrupgård)
Christen Thyrrestrup Frederiksen
1829-
Christen Thyrrestrup Frederiksen
F:
16 maj 1829
Torslev s. (Højstrupgård)
Olean Martinus Frederiksen
1832-
Olean Martinus Frederiksen
F:
24 feb. 1832
Torslev s. (Højstrupgård)
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
1791-1854
Dorthea Hansdatter Thyrrestrup
F:
1791
Torslev s. (Højstrup)
D:
6 jul. 1854
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen
1785-1856
Frederik Hansen
F:
1785
Torslev s. (Gydeje)
G:
29 dec. 1812
Torslev
D:
23 aug. 1856
Torslev s. (Højstrupgård)
Frederik Hansen Thyrrestrup
1793-
Frederik Hansen Thyrrestrup
F:
1793
Torslev s. (Højstrup)
Dorthe Nislev
1751-1823
Dorthe Nislev
F:
1751
Naur
D:
27 maj 1823
Torslev s. (Højstrupgård)
Hans Christensen Thyrrestrup
1744-1816
Hans Christensen Thyrrestrup
F:
1744
G:
5 aug. 1777
Mejrup
D:
27 mar. 1816
Torslev s. (Højstrup)
Anne Nislev
1752-1755
Anne Nislev
F:
1752
Naur
D:
1755
Naur
Frederik Nislev
1754-1801
Frederik Nislev
F:
22 sep. 1754
Naur
D:
21 jul. 1801
Agerskov
Catharina Arends
1768-1845
Catharina Arends
F:
26 apr. 1768
G:
29 jan. 1790
D:
13 jun. 1845
Christopher Nislev
1757-1830
Christopher Nislev
F:
1757
Naur
D:
5 nov. 1830
Naur s. (Overlund)
Maren Lund
Iver Olesen Sidelmann
1809-1887
Iver Olesen Sidelmann
F:
1809
D:
1887
Ane Thomasdatter
Maren Olesen
1784-1877
Maren Olesen
F:
1784
D:
1877
Peder Stockemark Sidelmann
1777-1820
Peder Stockemark Sidelmann
F:
1777
D:
1820
Anna Nislev
1761-1800
Anna Nislev
F:
1761
Naur
D:
1800
Iver Olesen
Christian Nislev
1717-1763
Christian Nislev
F:
1717
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1763
Naur
Olivia Frederiksdatter Richard
1728-1800
Olivia Frederiksdatter Richard
F:
17 jul. 1728
G:
26 jun. 1750
Tvis
D:
10 nov. 1800
Gudum Kloster
Rasmus Rasmussen Nislev
ca. 1756-1805
Rasmus Rasmussen Nislev
F:
ca. 1756
D:
1805
Hørup s. (Kjellerup)
Birgithe Catharine Lorentsdatter
ca. 1759-
Birgithe Catharine Lorentsdatter
F:
ca. 1759
G:
13 jun. 1797
Bording
Thomas Madsen
1829-1897
Thomas Madsen
F:
15 jun. 1829
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
6 jul. 1897
Gjellerup s. (Fastrup)
Ane Margrethe Christensen Kjær
1830-1902
Ane Margrethe Christensen Kjær
F:
19 jul. 1830
Ryde s. (Djeldbækhus)
G:
10 dec. 1852
Ikast
D:
5 jun. 1902
Gjellerup s. (Hammerum)
Sidsel Marie Madsdatter
1832-1900
Sidsel Marie Madsdatter
F:
18 aug. 1832
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
D:
5 mar. 1900
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Niels Nielsen
1822-1883
Niels Nielsen
F:
16 maj 1822
Ikast s. (Højris)
G:
31 aug. 1855
Bording
D:
3 apr. 1883
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Ole Madsen
1835-
Ole Madsen
F:
13 maj 1835
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Karen Bruun Andersen
1842-1863
Karen Bruun Andersen
F:
8 aug. 1842
Ikast s. (Kirkeby)
G:
20 jan. 1859
Ikast
D:
20 feb. 1863
Ikast s. (Præstmark)
Karen Marie Madsen
1838-
Karen Marie Madsen
F:
20 maj 1838
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Else Rasmusdatter
1802-1875
Else Rasmusdatter
F:
2 jun. 1802
Bording s. (Frederiksværk)
D:
14 mar. 1875
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Mads Olesen
1778-1855
Mads Olesen
F:
dec. 1778
Gjellerup s. (Birk (Skovhuset))
G:
13 nov. 1827
Ikast
D:
10 mar. 1855
Gjellerup s. (Bjødstrup Mark)
Lars Pedersen
1814-
Lars Pedersen
F:
1814
Sinding s. (Overberg)
G:
20 okt. 1855
Gjellerup
Karen Pedersdatter
ca. 1758-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1758
Christopher Nislev
-1799
Christopher Nislev
D:
1799
Rasmus Fogh Nislev
1724-1787
Rasmus Fogh Nislev
F:
1724
Thisted
D:
jul. 1787
Bording s. (Bording Mølle)
Charlotte Kreusberg
-1762
Charlotte Kreusberg
G:
29 feb. 1752
Levring k. (Højbjerg kb.)
D:
1762
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
1718-1792
Mette Kirstine Christophersdatter Nislev
F:
1718
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
31 jul. 1792
Thisted
Anne Margrethe Christophersdatter
1720-1720
Anne Margrethe Christophersdatter
F:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
D:
1720
Hvidbjerg s. (Hvidbjerggård)
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
1721-
Margarethe Elisabeth Christophersdatter Nislev
F:
1721
Thisted
Cathrine Marie Christophersdatter
1726-1727
Cathrine Marie Christophersdatter
F:
1726
Thisted
D:
1727
Thisted
Christopher Nislev
1665-1729
Christopher Nislev
F:
1665
Otterup s. (Nislevgård)
D:
1729
Dorthe Rasmusdatter Fogh
ca. 1692-1732
Dorthe Rasmusdatter Fogh
F:
ca. 1692
G:
1715
D:
1732
Sophie Amalie Nim
ca. 1668-1743
Sophie Amalie Nim
F:
ca. 1668
D:
1743
Odense
Carl Pedersen
1619-1682
Carl Pedersen
F:
1619
G:
ca. 1680
D:
10 feb. 1682
Anna Sophie Barfoed
1716-
Anna Sophie Barfoed
F:
1716
Søren Møller
Søren Møller
G:
18 nov. 1740
Maribo
Charlotte Amalia Barfoed
1718-1718
Charlotte Amalia Barfoed
F:
1718
D:
1718
Christian Barfoed
1719-
Christian Barfoed
F:
1719
Carl Ibsen Barfoed
ca. 1687-1759
Carl Ibsen Barfoed
F:
ca. 1687
D:
1759
Ukendt
-1743
Ukendt
G:
før 1719
D:
1743
Mette Sophie Barfoed
1748-1749
Mette Sophie Barfoed
F:
1748
D:
1749
Ida Margrethe Barfoed
1748-1749
Ida Margrethe Barfoed
F:
1748
D:
1749
Ide Amalie Barfoed
1749-1796
Ide Amalie Barfoed
F:
1749
D:
25 jan. 1796
Mikael Jørgensen Brabrand
ca. 1724-1812
Mikael Jørgensen Brabrand
F:
ca. 1724
Hasle
G:
16 okt. 1772
D:
1812
Trompetergangen, København
Jens Barfoed
-eft. 1772
Jens Barfoed
D:
eft. 1772
Sidsel Catharina Kradepohl
-1754
Sidsel Catharina Kradepohl
G:
27 okt. 1747
Maribo
D:
31 aug. 1754
Maribo
Mette Cathrine Barfoed
NN Polandt
NN Seelandt
Ide Amalie Barfoed
1690-1760
Ide Amalie Barfoed
F:
20 mar. 1690
D:
1 feb. 1760
Jens Andersen Giøe
1694-1772
Jens Andersen Giøe
F:
21 nov. 1694
D:
2 apr. 1772
Carl Michael Poulsen Wildsøe
1794-1845
Carl Michael Poulsen Wildsøe
F:
22 aug. 1794
Gislev
D:
10 apr. 1845
Middelfart
Gertrud Marie Jensdatter Rasmussen
ca. 1791-1819
Gertrud Marie Jensdatter Rasmussen
F:
ca. 1791
G:
10 apr. 1819
Middelfart
D:
17 dec. 1819
Middelfart
Mette Kristine Nielsen
ca. 1801-
Mette Kristine Nielsen
F:
ca. 1801
G:
19 maj 1820
Odense
Poul Mikkelsen Wildsøe
1752-1815
Poul Mikkelsen Wildsøe
F:
1752
D:
10 jul. 1815
Margrethe Henriksdatter
Maren Jensdatter
1794-1834
Maren Jensdatter
F:
1794
D:
1834
Jørgen Jørgensen
1795-1866
Jørgen Jørgensen
F:
1795
G:
1820
D:
1866
Magdalene Kirstine Wildsøe
1755-1832
Magdalene Kirstine Wildsøe
F:
1755
D:
1832
Jens Rasmussen
1744-1824
Jens Rasmussen
F:
1744
G:
1774
D:
1824
Sophie Marie Barfoed
1729-1783
Sophie Marie Barfoed
F:
1729
D:
1783
Michael Wildsøe
1717-1795
Michael Wildsøe
F:
1712/1717
G:
1754
Kirkeby
D:
1795
Adolph Hans Ibsen Barfoed
1693-1744
Adolph Hans Ibsen Barfoed
F:
dec. 1693
D:
27 mar. 1744
Abigael Margrethe Josiasdatter
1709-1745
Abigael Margrethe Josiasdatter
F:
1709
Odense
G:
10 dec. 1726
Josias Frandsens hus i Odense
D:
1745
Christian Barfoed
1723-før 1790
Christian Barfoed
F:
6 okt. 1723
D:
før 1790
Johanne Kirstine Giøe
1731-1770
Johanne Kirstine Giøe
F:
1731
G:
25 jun. 1756
hjemmet i Thorslunde
D:
1770
Carl Frederik Barfoed
1725-
Carl Frederik Barfoed
F:
24 feb. 1725
Lunde
Anders Ibsen Barfoed
1695-1761
Anders Ibsen Barfoed
F:
1 nov. 1695
Farstrup
D:
29 nov. 1761
Lumby?
Karen Christiansdatter Mohrland
-1752
Karen Christiansdatter Mohrland
G:
22 dec. 1721
Sehesteds gård, København
D:
3 apr. 1752
Anna Margrethe Jørgensdatter Bloch
1728-1808
Anna Margrethe Jørgensdatter Bloch
F:
1 maj 1728
G:
10 apr. 1753
D:
1808
Anne Margrethe Barfoed
Knud Barfoed
Ib Knudsen Barfoed
1645-1705
Ib Knudsen Barfoed
F:
1645
G:
ca. 1684
D:
1705
Anders Frederiksen
-før 1783
Anders Frederiksen
D:
før 1783
Edel Lauridsdatter
Edel Lauridsdatter
G:
24 okt. 1743
Odense (Skt. Knud)
Mathias Nim
-1746
Mathias Nim
D:
TIDLIGST 1746
Adam Nim
-1746
Adam Nim
D:
TIDLIGST 1746
Laurs Nim
-1746
Laurs Nim
D:
TIDLIGST 1746
Elisabeth Frederiksdatter Nim
-ca. 1783
Elisabeth Frederiksdatter Nim
D:
ca. 1783
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Cathrine Nim
-1746
Cathrine Nim
D:
TIDLIGST 1746
Jens Simonsen
1801-1882
Jens Simonsen
F:
1801
B jerring s. (Serupgaard)
D:
1 feb. 1882
Vejrum
Ane Christensdatter
1799-1876
Ane Christensdatter
F:
1799
Romlund s. (Romlund)
G:
16 dec. 1837
Vejrum
D:
21 nov. 1876
Vejrum
Simon Jensen
1768-1852
Simon Jensen
F:
1768
Sdr. Vinge s. (Rønge)
D:
17 feb. 1852
Bjerring s. (Serupgaard)
Kirstine Mikkelsdatter
ca. 1775-1801
Kirstine Mikkelsdatter
F:
ca. 1775
G:
24 okt. 1800
Bjerring
D:
1801
Bjerring s. (Serupgaard)
Christen Simonsen
1802-1888
Christen Simonsen
F:
1802
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
8 mar. 1888
Mammen s. (Dalsgaard)
Caroline Sørensdatter
1819-1897
Caroline Sørensdatter
F:
1 nov. 1819
Vrads s. (Snabehus)
G:
8 jul. 1848
Almind
D:
4 jan. 1897
Mammen s. (Dalsgaard)
Michel Simonsen
1804-1808
Michel Simonsen
F:
1804
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Marie Kirstine Simonsdatter
1808-1808
Marie Kirstine Simonsdatter
F:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Malene Kristensdatter
ca. 1762-1808
Malene Kristensdatter
F:
ca. 1762
Nr. Tulstrup?
G:
20 nov. 1801
Bjerring
D:
1808
Bjerring s. (Serupgaard)
Ole Simonsen
1809-1880
Ole Simonsen
F:
1809
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
11 sep. 1880
Fårup
Ane Nielsdatter
1810-1851
Ane Nielsdatter
F:
1810
Skjern s.
D:
30 apr. 1851
Fårup
Ane Rasmusdatter
1832-1861
Ane Rasmusdatter
F:
19 jul. 1832
Vindum s. (Fårup Mark)
G:
12 dec. 1851
D:
31 mar. 1861
Vindum s. (Fårup Mark)
Magdalene Kirstine Simonsdatter
1811-
Magdalene Kirstine Simonsdatter
F:
1811
Bjerring s. (Serupgaard)
Morten Mortensen
Peder Christian Thomassen
1809-
Peder Christian Thomassen
F:
1809
G:
10 dec. 1837
Bjerring
Lucie Marie Simonsdatter
1813-1866
Lucie Marie Simonsdatter
F:
30 dec. 1813
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
16 apr. 1866
Rind
Christen Sørensen, senere Duelund
1812-1888
Christen Sørensen, senere Duelund
F:
1812
Vindum s.
G:
3 nov. 1838
Bjerring
D:
17 apr. 1888
Pind
Marie Kjerstine Simonsdatter
1816-1900
Marie Kjerstine Simonsdatter
F:
20 nov. 1816
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
9 mar. 1900
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Niels Mogensen
1821-1907
Niels Mogensen
F:
23 apr. 1821
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
G:
9 dec. 1854
Bjerring
D:
7 jan. 1907
Bjerring s. (Bjerring Mark (Hesselhus))
Jørgen Simonsen
1819-1820
Jørgen Simonsen
F:
1 jul. 1819
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
8 jul. 1820
Bjerring s. (Serupgaard)
Niels Lauritz Simonsen
1821-1847
Niels Lauritz Simonsen
F:
23 sep. 1821
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
20 sep. 1847
Almind s. (Snabehus)
Caroline Sørensdatter
1819-1897
Caroline Sørensdatter
F:
1 nov. 1819
Vrads s. (Snabehus)
G:
3 dec. 1846
Almind
D:
4 jan. 1897
Mammen s. (Dalsgaard)
Peder Simonsen
1824-1886
Peder Simonsen
F:
28 feb. 1824
Bjerring s. (Serupgaard)
D:
27 feb. 1886
Bjerring s.
Kirsten Pedersdatter
1821-1874
Kirsten Pedersdatter
F:
1821
Nørreå Hus
G:
3 okt. 1846
Mammen
D:
15 feb. 1874
Bjerring s. (Bjerring Hede)
Mette Olesdatter
ca. 1784-1851
Mette Olesdatter
F:
ca. 1784
G:
24 jun. 1808
Bjerring
D:
22 feb. 1851
Bjerring s. (Serupgaard)
Lucia Simonsdatter
1741-1815
Lucia Simonsdatter
F:
1741
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
6 sep. 1815
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Jens Lauesen
1731-1793
Jens Lauesen
F:
dec. 1731
Sdr. Vinge s. (Rønge)
G:
2 okt. 1767
Sdr. Vinge
D:
1793
Sdr. Vinge s. (Rønge)
Jens Christian Simonsen (Rahbek)
1804-1831
Jens Christian Simonsen (Rahbek)
F:
10 maj 1804
Nr. Vium s. (Vium Krog)
D:
18 mar. 1831
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Anne Pedersdatter
1799-
Anne Pedersdatter
F:
3 maj 1799
Borris s. (Borris Krog)
Simon Christensen
1775-1857
Simon Christensen
F:
1775
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
27 nov. 1857
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Mette Cathrine Pedersdatter
1757-1831
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
1757
Borris s. (Lindvig)
G:
6 aug. 1802
D:
3 jul. 1831
Nr. Vium s. (Vium Krog)
Eleonora Simonsdatter
ca. 1779-
Eleonora Simonsdatter
F:
ca. 1779
Charlotte Louise Simonsdatter
1752-1779
Charlotte Louise Simonsdatter
F:
1752
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
D:
1779
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
Christen Vistisen Rahbek
1736-
Christen Vistisen Rahbek
F:
1736
Borris s. (Kodbøl)
G:
26 okt. 1773
Alhed Marie Frederiksdatter
1720-1766
Alhed Marie Frederiksdatter
F:
1695/1720
D:
28 mar. 1766
Simon Rasmussen Møller
ca. 1706-1773
Simon Rasmussen Møller
F:
ca. 1706
G:
SEN. 1740
D:
1773
Sdr. Vinge s. (Rønge Mølle)
Frederik Andersen Nim
1671-før 1746
Frederik Andersen Nim
F:
1671
D:
før 1746
Margrethe
1700-1746
Margrethe
F:
senest 1700
G:
1695/1720
D:
1746
Peder Jørgensen Lund
1712-
Peder Jørgensen Lund
F:
1712
Børglum
Else Cathrine Jørgensdatter Lund
1714-
Else Cathrine Jørgensdatter Lund
F:
1714
Hjortdal
Anders Jørgensen Lund
1716-
Anders Jørgensen Lund
F:
27 jul. 1716
Hjortdal
Birgitte Andersdatter Nim
1673-1758
Birgitte Andersdatter Nim
F:
1673
Otterup s.
D:
1758
Jørgen Pedersen Lund
1678-1746
Jørgen Pedersen Lund
F:
29 aug. 1678
Sæby
G:
ca. 1711
D:
28 sep. 1746
Jonas Andersen
1674-
Jonas Andersen
F:
4 okt. 1674
Otterup s. (Nislevgård)
Anne Andersdatter
Anne Andersdatter
G:
8 jun. 1701
Ribe (Domsognet)
Martha Andersdatter
1676-
Martha Andersdatter
F:
23 feb. 1676
Otterup s. (Nislevgård)
Gottschalk Andersen
-1703
Gottschalk Andersen
D:
8 feb. 1703
Sidsel Jensdatter
Anders Frederiksen Nimb
1630-1684
Anders Frederiksen Nimb
F:
o. 1630
D:
1684
Cathrine Jonasdatter Crell
ca. 1626-eft. 1676
Cathrine Jonasdatter Crell
F:
ca. 1626
D:
eft. ER 1676
Thomasia Jensdatter Saxe
1754-1777
Thomasia Jensdatter Saxe
F:
1754
D:
1777
Gert Jensen Saxe
1756-1762
Gert Jensen Saxe
F:
1756
D:
1762
Bodil Jensdatter Saxe
1757-1762
Bodil Jensdatter Saxe
F:
1757
D:
1762
Jens Offer Jensen Saxe
1758-
Jens Offer Jensen Saxe
F:
1758
Mourids Jensen Saxe
1760-1794
Mourids Jensen Saxe
F:
1760
D:
1794
Gert Jensen Saxe
1764-1780
Gert Jensen Saxe
F:
1764
D:
1780
Bodil Jensdatter Saxe
1767-
Bodil Jensdatter Saxe
F:
1767
Jens Jensen Saxe
1719-1778
Jens Jensen Saxe
F:
1719
Vejle
D:
1778
Horsens
Gedske Thomasdatter Lorck
Gedske Thomasdatter Lorck
G:
25 okt. 1752
Horsens
Drude Magdalene Saxe
-før 1784
Drude Magdalene Saxe
D:
før 1784
Charlotte Saxe
-eft. 1783
Charlotte Saxe
D:
eft. 1783
Elisabeth Saxe
-før 1784
Elisabeth Saxe
D:
før 1784
Anne Mette Jensdatter
1694-før 1777
Anne Mette Jensdatter
F:
senest 1694
D:
før 1 mar. 1777
Jens Pedersen Saxe
-1718
Jens Pedersen Saxe
D:
1718
Vejle
Anne Ottesdatter
før 1675-ca. 1737
Anne Ottesdatter
F:
før 1675
D:
ca. 1737
Jørgen NN
-1694
Jørgen NN
D:
SENEST 1694
Christence Høyer
1762-
Christence Høyer
F:
31 dec. 1762
Anne Kirstine Høyer
1765-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
14 jun. 1765
D:
10 jun. 1814
Simested
Jensine Christiane Sophie Høyer
1803-1882
Jensine Christiane Sophie Høyer
F:
1803
Tvede
D:
3 sep. 1882
Nyborg
Hans Gustav Lillienskjold
1800-1876
Hans Gustav Lillienskjold
F:
14 nov. 1800
G:
18 nov. 1823
D:
8 mar. 1876
Nicolai (Niels) Høyer
1767-1805
Nicolai (Niels) Høyer
F:
6 jan. 1767
D:
30 jun. 1805
Linde
Vilhelmine Cathrine Møller
-1861
Vilhelmine Cathrine Møller
G:
16 jul. 1801
D:
1861
Nyborg
Johanne Marie Høyer
1769-
Johanne Marie Høyer
F:
1 jan. 1769
Otto Høyer
1770-1787
Otto Høyer
F:
24 jun. 1770
D:
1787
Ingeborg Kirstine Høyer
1771-1811
Ingeborg Kirstine Høyer
F:
28 nov. 1771
D:
1811
Marie Vibecke Høyer
1773-
Marie Vibecke Høyer
F:
9 jul. 1773
Christian Fedder Høyer
1775-1855
Christian Fedder Høyer
F:
24 jan. 1775
D:
25 jun. 1855
København
Offer Høyer
1776-1785
Offer Høyer
F:
21 aug. 1776
D:
1784/85
Margrethe Cathrine Høyer
1778-1851
Margrethe Cathrine Høyer
F:
3 apr. 1778
D:
23 apr. 1851
Christence Høyer
1782-1793
Christence Høyer
F:
1782
D:
1793
Jens Ottosen Høyer
1725-1806
Jens Ottosen Høyer
F:
1725
D:
16 dec. 1806
København
Sophie Dorothea Heldvad
1743-1808
Sophie Dorothea Heldvad
F:
1743
Velling
G:
1762
D:
1808
Marie Anne Høyer
1726-1784
Marie Anne Høyer
F:
12 apr. 1726
D:
TIDL. 1784
Offer Ottosen Høyer
1728-1750
Offer Ottosen Høyer
F:
feb. 1728
D:
1750
Marie Wibeke Lund
1783-
Marie Wibeke Lund
F:
1783
Sæby
Anne Thura
ca. 1757-1797
Anne Thura
F:
ca. 1757
D:
1797
Arnoldus Lund
Arnoldus Lund
G:
9 sep. 1782
Palæmon Fogh Obel
1791-1857
Palæmon Fogh Obel
F:
9 mar. 1791
Tolstrup
D:
6 aug. 1857
Claudine Maria Schnack
1797-1867
Claudine Maria Schnack
F:
14 okt. 1797
G:
8 aug. 1818
D:
16 apr. 1867
Lauritz Thura Obel
1792-1857
Lauritz Thura Obel
F:
6 feb. 1792
D:
22 feb. 1857
Frederikke Emilie Vogel
1795-1833
Frederikke Emilie Vogel
F:
8 okt. 1795
G:
13 sep. 1816
D:
13 jan. 1833
Bertel Langballe Obel
1793-1866
Bertel Langballe Obel
F:
11 okt. 1793
D:
15 feb. 1866
Aalborg
Dorothea Cathrine Stub
1795-1864
Dorothea Cathrine Stub
F:
29 aug. 1795
G:
4 apr. 1821
D:
5 dec. 1864
Elisabeth Marie Vibeke Obel
1798-1870
Elisabeth Marie Vibeke Obel
F:
13 dec. 1798
D:
2 feb. 1870
Claus Christian Bruun
1784-1852
Claus Christian Bruun
F:
17 apr. 1784
G:
2 jul. 1819
D:
27 maj 1852
Holger Andreas Bondorff Obel
1800-1870
Holger Andreas Bondorff Obel
F:
1800
D:
1 feb. 1870
Jacobine Caroline Giessing
1803-1874
Jacobine Caroline Giessing
F:
17 mar. 1803
G:
17 jul. 1831
D:
1 jul. 1874
Christence Thura
ca. 1762-1823
Christence Thura
F:
ca. 1761/62
D:
31 mar. 1823
Ole Frederik Obel
1758-1831
Ole Frederik Obel
F:
10 okt. 1758
G:
12 aug. 1789
D:
29 mar. 1831
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Marie Vibeche Høyer
1728-1768
Marie Vibeche Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
14 jul. 1768
Laurits Lauritsen Thura
1715-1777
Laurits Lauritsen Thura
F:
1715
D:
31 jan. 1777
Johan Ottosen Høyer
1728-1729
Johan Ottosen Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
23 feb. 1729
Wilhelm Frederik Sünckenberg
1788-1859
Wilhelm Frederik Sünckenberg
F:
1788
D:
18 sep. 1859
Eline Cathrine Müller
1793-1875
Eline Cathrine Müller
F:
11 maj 1793
G:
11 maj 1811
D:
16 mar. 1875
Peter Christian Sünkenberg
1790-
Peter Christian Sünkenberg
F:
1790
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
1792-
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
F:
1792
Johanne Christence Sünckenberg
1794-1881
Johanne Christence Sünckenberg
F:
1794
D:
20 jan. 1881
Niels Peter Stausholm
-1879
Niels Peter Stausholm
D:
3 dec. 1879
Dorthe Marie Sünkenberg
1796-
Dorthe Marie Sünkenberg
F:
1796
Christence Høyer
1767-1797
Christence Høyer
F:
1767
D:
1797
Johan Christian Sünkenberg
ca. 1751-1806
Johan Christian Sünkenberg
F:
ca. 1751
D:
23 maj 1806
Anna Cathrine Høyer
1776-
Anna Cathrine Høyer
F:
1776
Johan Ottosen Høyer
1729-1797
Johan Ottosen Høyer
F:
15 nov. 1729
D:
1797
Anna Marie Schou
ca. 1737-1799
Anna Marie Schou
F:
ca. 1737
G:
26 nov. 1766
D:
1799
Mourits Ottosen Høyer
1731-1761
Mourits Ottosen Høyer
F:
6 apr. 1731
D:
1761
Anne Christine Margrethe Møller
Anne Christine Margrethe Møller
G:
11 mar. 1761
København (Frederiks tyske kirke)
Johan Georg Høyer
1732-1758
Johan Georg Høyer
F:
29 aug. 1732
D:
1758
Anne Ottosdatter Høyer
1734-
Anne Ottosdatter Høyer
F:
16 mar. 1734
Rasmus Thomsen
ca. 1718-1798
Rasmus Thomsen
F:
ca. 1718
D:
1798
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
1735-1793
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
F:
29 mar. 1735
D:
1793
Peder Schou
ca. 1733-
Peder Schou
F:
ca. 1733
G:
1785/86
Bertel Ottosen Høyer
1736-1736
Bertel Ottosen Høyer
F:
17 jun. 1736
D:
28 sep. 1736
Bertel Ottosen Høyer
1737-
Bertel Ottosen Høyer
F:
29 sep. 1737
Anne Mathea Samuelsdatter
-1787
Anne Mathea Samuelsdatter
G:
31 jul. 1772
D:
SENEST 1787
Anna Marie Høyer
1787-
Anna Marie Høyer
F:
1787
Louise Pedersdatter
NN Høyer
1771-fmtl. som barn
NN Høyer
F:
fmtl. 1771
Nr. Omme
D:
fmtl. som barn
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
29 maj 1802
Kringeltoft
D:
29 maj 1802
Kringeltoft
Christence Christensdatter Høyer
1773-1832
Christence Christensdatter Høyer
F:
6 aug. 1773
Ringkøbing
D:
4 sep. 1832
Borris
Peter Nicolaisen Lassen
ca. 1768-
Peter Nicolaisen Lassen
F:
ca. 1768
G:
5 okt. 1800
Borris
Otto Christensen Høyer
1776-
Otto Christensen Høyer
F:
24 apr. 1776
Ringkøbing
Dødfødt søn
1778-1778
Dødfødt søn
F:
1778
Brande
D:
1778
Brande
Inger Christensdatter Høyer
1779-1836
Inger Christensdatter Høyer
F:
1779
Brande
D:
1836
Ure
Søren Jørgensen
1803-
Søren Jørgensen
F:
1803
Grarup
Christian Christensen Høyer
1782-
Christian Christensen Høyer
F:
1782
Brande
Christen Ottosen Høyer
1739-1782
Christen Ottosen Høyer
F:
29 mar. 1739
D:
1782
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
1743-1824
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
F:
1743
Thyregod s. (Østerdam)
G:
1770
D:
2 sep. 1824
Brande
Otto Offersen Høyer
1695-1757
Otto Offersen Høyer
F:
29 jul. 1695
D:
17 sep. 1757
Cristence Jensdatter Thaulow
-1739
Cristence Jensdatter Thaulow
D:
1 apr. 1739
Mette Sørensdatter Bering
Mouritz Offersen Høyer
1696-1760
Mouritz Offersen Høyer
F:
27 jun. 1696
D:
1760
Anne Ottesdatter
Judithe Cathrine Høyer
ca. 1735-1787
Judithe Cathrine Høyer
F:
ca. 1735
D:
TIDL. 1787
Eva Cathrine Marie Hornemann
1768-1768
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1768
D:
1768
Ane Pedersdatter
1798-1799
Ane Pedersdatter
F:
1798
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Rasmus Pedersen
1799-1802
Rasmus Pedersen
F:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Gjertrud Pedersdatter
1801-
Gjertrud Pedersdatter
F:
30 mar. 1801
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
1798-1833
Peder Rasmussen
F:
1798
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
18 jul. 1829
Bjerre
D:
8 maj 1833
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Jacob Rasmussen
1806-
Jacob Rasmussen
F:
14 jan. 1806
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
19 okt. 1833
Bjerre
Rasmus Pedersen
1802-
Rasmus Pedersen
F:
4 dec. 1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Johan Nicolai Pedersen
1804-1850
Johan Nicolai Pedersen
F:
22 jul. 1804
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
TIDL. 1850
Mette Cathrine Madsen
ca. 1806-1850
Mette Cathrine Madsen
F:
ca. 1806
Horsens
D:
TIDL. 1850
Eva Cathrine Marie Hornemann
1769-1835
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1769
D:
24 mar. 1835
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
ca. 1766-1829
Peder Rasmussen
F:
ca. 1763/66
G:
28 apr. 1797
D:
14 aug. 1829
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Mouritz Hendrichsen Hornemann
1769-
Mouritz Hendrichsen Hornemann
F:
1769
Christence Hornemann
1771-1808
Christence Hornemann
F:
1771
D:
3 sep. 1808
Korning s. (Ussinggård)
Gjertrud Rebecca Hornemann
1804-
Gjertrud Rebecca Hornemann
F:
1804
Offer Hornemann
1772-1805
Offer Hornemann
F:
1772
D:
1805
Kirsten Jørgensdatter
Kirsten Jørgensdatter
G:
31 aug. 1802
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
1805-
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
F:
1805
Nicoline Petrine Hornemann
1808-
Nicoline Petrine Hornemann
F:
1808
Anna Christence Hornemann
1814-
Anna Christence Hornemann
F:
1814
Henrik Hornemann
1773-1815
Henrik Hornemann
F:
1773
D:
14 feb. 1815
Marie Christine Feld
Marie Christine Feld
G:
18 dec. 1800
Anna Johanne Hornemann
1776-1776
Anna Johanne Hornemann
F:
1776
D:
1776
Anna Johanne Hornemann
1777-1810
Anna Johanne Hornemann
F:
1777
D:
9 feb. 1810
Vær s. (Stensballegård)
Christian Hornemann
1778-1779
Christian Hornemann
F:
1778
D:
1779
Johanne Marie Hornemann
1780-1780
Johanne Marie Hornemann
F:
1780
D:
1780
Gertrud Rebecca Høyer
ca. 1737-1789
Gertrud Rebecca Høyer
F:
ca. 1737
D:
1789
Johan Nicolaj Hornemann
1739-ca. 1781
Johan Nicolaj Hornemann
F:
1739
G:
12 jun. 1767
D:
ca. 1781
Offer Høyer
1742-1772
Offer Høyer
F:
1742
D:
1772
Claus Castan Høyer
før 1746-1748
Claus Castan Høyer
F:
før 1746
D:
1748
Anne Mouritzdatter Høyer
1746-1747
Anne Mouritzdatter Høyer
F:
1746
D:
1747
Claus Castan Mouritzen Høyer
1748-1789
Claus Castan Mouritzen Høyer
F:
27 jun. 1748
D:
1789
Anne Cathrine Dons
ca. 1756-
Anne Cathrine Dons
F:
ca. 1756
G:
21 jun. 1786
Brabrand
Anne Sophie Høyer
1750-1784
Anne Sophie Høyer
F:
1750
D:
TIDL. 1784
Jacob Høyer
1751-1782
Jacob Høyer
F:
1751
D:
senest 1782
Eva Marie Clausdatter Castan
ca. 1712-1782
Eva Marie Clausdatter Castan
F:
ca. 1712
Førslev
D:
1782
Horsens
Anne Jørgensdatter
1727-1728
Anne Jørgensdatter
F:
1727
D:
1728
Anne Marie Jensdatter
1771-1858
Anne Marie Jensdatter
F:
1771
Hornborg
D:
5 jul. 1858
Øster Snede s. (Kragelund)
Jens Jørgensen
ca. 1752-1810
Jens Jørgensen
F:
ca. 1752
Øster Snede s. (Bøgballe)
G:
8 nov. 1799
Hornborg
D:
1810
Øster Snede s. (Kragelund)
Niels Pedersen
ca. 1782-1851
Niels Pedersen
F:
ca. 1782
G:
7 dec. 1810
D:
12 jan. 1851
Knud Jensen
1772-
Knud Jensen
F:
1772
Johanne Pedersdatter
ca. 1785-
Johanne Pedersdatter
F:
ca. 1785
Maren Jensdatter
1774-1814
Maren Jensdatter
F:
1774
Hornborg
D:
4 okt. 1814
Hornborg
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
8 aug. 1806
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
G:
18 jun. 1811
D:
29 okt. 1821
Laurs Laursen
ca. 1780-
Laurs Laursen
F:
ca. 1780
G:
15 maj 1825
Cathrine Jensdatter
1779-1843
Cathrine Jensdatter
F:
1779
D:
6 nov. 1843
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
25 feb. 1815
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Terkel Jensen
1781-
Terkel Jensen
F:
1781
Offer Jensen
1783-1833
Offer Jensen
F:
1783
D:
2 jan. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
Maria Anna Rasmusdatter
1775-1838
Maria Anna Rasmusdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
17 dec. 1811
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
24 mar. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Jensen Ballegaard
1786-1851
Jens Jensen Ballegaard
F:
1786
Hornborg s. (Hornborg)
D:
20 nov. 1851
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Marie Andersdatter
1794-1882
Mette Marie Andersdatter
F:
27 mar. 1794
Tamdrup s. (Enner)
G:
15 sep. 1833
Tamdrup
D:
27 mar. 1882
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Jensdatter
1788-1859
Karen Jensdatter
F:
1788
D:
1859
Carl Emil Pedersen
1800-1881
Carl Emil Pedersen
F:
1800
Snede Mølle?
D:
1881
Niels Jensen Hjort
-1849
Niels Jensen Hjort
G:
1833
D:
1849
Mikkel Jensen
1790-
Mikkel Jensen
F:
1790
Anne Kirstine Jensdatter
1794-1797
Anne Kirstine Jensdatter
F:
30 jan. 1794
D:
1 okt. 1797
Anders Jensen
1797-1866
Anders Jensen
F:
29 jun. 1797
D:
10 jul. 1866
Anne Marie Jensdatter
ca. 1797-1868
Anne Marie Jensdatter
F:
ca. 1797
G:
7 apr. 1827
D:
2 nov. 1868
Kirsten Terkelsdatter
1752-1817
Kirsten Terkelsdatter
F:
1752
Hornborg s. (Kalhave)
D:
4 maj 1817
Hornborg
Jens Knudsen
1735-1820
Jens Knudsen
F:
1735
Hornborg
G:
4 maj 1770
Hornborg
D:
1820
Hornborg
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
1782-1869
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
F:
1782
D:
23 apr. 1869
Thomas Jensen
ca. 1781-
Thomas Jensen
F:
ca. 1781
G:
4 maj 1804
Anne Marie Christensdatter
1783-1856
Anne Marie Christensdatter
F:
1783
Hornborg s. (Kalhave)
D:
17 mar. 1856
Tamdrup s. (Vrønding)
Anders Jensen
1758-1808
Anders Jensen
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
13 apr. 1804
Hornborg
D:
1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Christensen
1786-1852
Jens Christensen
F:
1786
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
9 dec. 1809
Tamdrup s.
D:
25 dec. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Kirstine Christensdatter
1785-1786
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1785
D:
1786
Anne Christensdatter
1787-
Anne Christensdatter
F:
1787
Rasmus Jensen
ca. 1784-
Rasmus Jensen
F:
ca. 1784
G:
22 apr. 1815
Mette Kirstine Christensdatter
1790-1794
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1790
D:
29 mar. 1794
Christen Christensen Skovgaard
1792-1866
Christen Christensen Skovgaard
F:
1792
D:
25 sep. 1866
Mette Jensdatter
ca. 1798-
Mette Jensdatter
F:
ca. 1798
Mette Kirstine Christensdatter
1795-1797
Mette Kirstine Christensdatter
F:
20 mar. 1795
D:
2 nov. 1797
Marthe Kristiane Christensdatter
1798-1799
Marthe Kristiane Christensdatter
F:
24 sep. 1798
D:
2 maj 1799
Karen Terkelsdatter
1753-1829
Karen Terkelsdatter
F:
1753
D:
26 dec. 1829
Christen Christensen
ca. 1754-1798
Christen Christensen
F:
ca. 1754
G:
4 maj 1781
D:
1798
Anne Terkelsdatter
1755-1755
Anne Terkelsdatter
F:
1755
D:
1755
Anne Terkelsdatter
1756-1767
Anne Terkelsdatter
F:
1756
D:
1767
Maren Terkelsdatter
1759-1760
Maren Terkelsdatter
F:
1759
D:
1760
Terkel Jørgensen
1728-1804
Terkel Jørgensen
F:
1728
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
D:
2 sep. 1804
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
Maren Poulsdatter
1719-1812
Maren Poulsdatter
F:
1719
Hornborg s. (Kalhave)
G:
19 okt. 1751
Hornborg
D:
2 apr. 1812
Hornborg s. (Kalhavegård)
Offer Jørgensen
1730-1761
Offer Jørgensen
F:
1730
D:
1761
Anne Hansdatter
1752-1752
Anne Hansdatter
F:
1752
D:
1752
Morten Hansen
1753-1756
Morten Hansen
F:
1753
D:
1756
Anne Kirstine Jørgensdatter
1791-1792
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1791
Lundum
D:
1792
Lundum
Anne Kirstine Jørgensdatter
1793-
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1793
Lundum
Hans Jørgensen
1794-1794
Hans Jørgensen
F:
1794
Lundum
D:
1794
Lundum
Hans Peter Jørgensen
1796-
Hans Peter Jørgensen
F:
1796
Lundum
Terkel Jørgensen
1798-1806
Terkel Jørgensen
F:
1798
Lundum
D:
1806
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Hansen
1754-1822
Jørgen Hansen
F:
1754
D:
10 apr. 1822
Lundum
Kirsten Pedersdatter Trane
1764-
Kirsten Pedersdatter Trane
F:
1764
Lundum
G:
30 jul. 1791
Tamdrup
Morten Hansen
1756-1763
Morten Hansen
F:
1756
D:
1763
Anders Hansen
1758-1760
Anders Hansen
F:
1758
Tamdrup s. (Enner)
D:
1760
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Hansdatter
1760-
Kirsten Hansdatter
F:
1760
Hans Hansen
1761-1767
Hans Hansen
F:
1761
D:
1767
Anders Hansen
1763-1837
Anders Hansen
F:
1763
D:
15 jan. 1837
Tamdrup s. (Lund)
Anne Hansdatter
1764-1764
Anne Hansdatter
F:
1764
D:
1764
Mette Kirstine Hansdatter
1765-1765
Mette Kirstine Hansdatter
F:
1765
D:
1765
Morten Hansen
1766-
Morten Hansen
F:
1766
Anne Kirstine Jørgensdatter
1733-1775
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1733
Tamdrup s. (Enner)
D:
1775
Tamdrup s. (Enner)
Hans Mortensen
1714-1767
Hans Mortensen
F:
1714
Tamdrup s. (Lund)
G:
4 aug. 1751
D:
1767
Tamdrup s. (Enner)
Hans Jensen
1769-1770
Hans Jensen
F:
1769
D:
1770
Cathrine Jensdatter
1770-1779
Cathrine Jensdatter
F:
1770
D:
1779
Erik Jensen
1773-1853
Erik Jensen
F:
1773
D:
5 jul. 1853
Tamdrup s. (Enner)
Anne Marie Jensdatter
1775-1775
Anne Marie Jensdatter
F:
1775
D:
1775
Jens Eriksen
ca. 1733-1789
Jens Eriksen
F:
ca. 1733
G:
5 dec. 1767
Tamdrup
D:
1789
Tamdrup s. (Enner)
Karen Nielsdatter
1758-1760
Karen Nielsdatter
F:
1758
D:
1760
Jørgen Nielsen
1759-1763
Jørgen Nielsen
F:
1759
D:
1763
Offer Nielsen
1761-1763
Offer Nielsen
F:
1761
D:
1763
Anders Nielsen
1763-1766
Anders Nielsen
F:
1763
D:
1766
Niels Andersen
ca. 1802-
Niels Andersen
F:
ca. 1802
Ane Andersdatter
ca. 1804-
Ane Andersdatter
F:
ca. 1804
Marcus Secher Pedersen
ca. 1806-
Marcus Secher Pedersen
F:
ca. 1806
G:
1 dec. 1832
Cathrine Andersdatter
ca. 1805-
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1805
Jens Nielsen
ca. 1800-
Jens Nielsen
F:
ca. 1800
G:
24 sep. 1831
Kirsten Andersdatter
1807-
Kirsten Andersdatter
F:
15 feb. 1807
Hans Madsen
ca. 1799-
Hans Madsen
F:
ca. 1799
G:
22 okt. 1836
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
D:
29 okt. 1821
Karen Sørensdatter
ca. 1780-1811
Karen Sørensdatter
F:
ca. 1780
D:
feb. 1811
Karen Andersdatter
1812-
Karen Andersdatter
F:
31 aug. 1812
Søren Clemmensen
ca. 1791-1843
Søren Clemmensen
F:
ca. 1791
G:
15 nov. 1834
D:
2 mar. 1843
Søren Hansen
1810-
Søren Hansen
F:
3 okt. 1810
G:
17 jun. 1843
Jens Andersen
1814-1816
Jens Andersen
F:
16 mar. 1814
D:
3 jan. 1816
Jens Andersen
1816-1816
Jens Andersen
F:
25 mar. 1816
D:
7 apr. 1816
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
G:
18 jun. 1811
Kirsten Nielsdatter
1772-
Kirsten Nielsdatter
F:
1772
Karen Nielsdatter
1764-1765
Karen Nielsdatter
F:
1764
D:
1765
Jørgen Nielsen
1765-1773
Jørgen Nielsen
F:
1765
D:
1773
Anne Kirstine Nielsdatter
1768-1769
Anne Kirstine Nielsdatter
F:
1768
D:
22 dec. 1769
Karen Nielsdatter
1775-1778
Karen Nielsdatter
F:
1775
D:
4 apr. 1778
Anne Cathrine Jørgensdatter
1736-1811
Anne Cathrine Jørgensdatter
F:
1736
D:
10 feb. 1811
Niels Andersen
ca. 1721-1794
Niels Andersen
F:
ca. 1721
G:
14 dec. 1757
D:
20 nov. 1794
Jørgen Offersen
ca. 1698-1775
Jørgen Offersen
F:
ca. 1698
D:
3 dec. 1775
Hornborg s. (Kalhave)
Kirsten Nielsdatter
ca. 1688-1776
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1688
G:
16 jun. 1726
Hornborg
D:
11 feb. 1776
Hornborg s. (Kalhave)
Marcus Hansen Wolder
1750-1842
Marcus Hansen Wolder
F:
1750
Rudkøbing
D:
1 apr. 1842
Skanderborg
Birthe von Pultz
ca. 1740-1818
Birthe von Pultz
F:
ca. 1740
D:
31 aug. 1818
Skanderborg
Jens Jørgen Fyhn
1788-1866
Jens Jørgen Fyhn
F:
9 feb. 1788
Kolding
D:
25 feb. 1866
København
Lovise Marie Husum
1800-1880
Lovise Marie Husum
F:
12 apr. 1800
Vigersted
G:
2 jul. 1822
Vigersted
D:
6 maj 1880
Nyborg
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
1752-1830
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
F:
1752
Rudkøbing
D:
20 sep. 1830
Kolding
Ambrosius Fyhn
Ambrosius Fyhn
G:
17 jun. 1785
Kolding (Skt. Nicolai k.)
Peder Nielsen Jettesmark
Peder Nielsen Jettesmark
G:
27 feb. 1811
Skanderborg
Sophie Dorothea Wolder
1780-1865
Sophie Dorothea Wolder
F:
29 sep. 1780
Rudkøbing
D:
17 maj 1865
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1781-1794
Hans Marcussen Wolder
F:
1781
Rudkøbing
D:
1794
Rudkøbing
Anders Husum Wolder
1783-1790
Anders Husum Wolder
F:
1783
Rudkøbing
D:
1790
Rudkøbing
Offer Wolder
1786-1845
Offer Wolder
F:
22 apr. 1786
Rudkøbing
D:
8 dec. 1845
Rudkøbing
Marie Kirstine Nielsdatter
ca. 1791-
Marie Kirstine Nielsdatter
F:
ca. 1791
Odense
G:
28 jun. 1812
Rudkøbing
Marie Lisbeth Wolder
1788-
Marie Lisbeth Wolder
F:
11 mar. 1788
Rudkøbing
Peder Nielsen
Anne Kirstine Wolder
1790-1796
Anne Kirstine Wolder
F:
21 jan. 1790
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Giertrud Margrethe Wolder
1792-1796
Giertrud Margrethe Wolder
F:
1 apr. 1792
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1795-
Hans Marcussen Wolder
F:
6 jul. 1795
Rudkøbing
Anne Kirstine Balslev
1797-1881
Anne Kirstine Balslev
F:
1797
Odense
D:
9 maj 1881
Jens Hansen Wolder
1754-1826
Jens Hansen Wolder
F:
1754
Rudkøbing
D:
26 jul. 1826
Rudkøbing
Anne Kirstine Jensdatter
1750-1833
Anne Kirstine Jensdatter
F:
1750
Rudkøbing
G:
18 aug. 1780
Rudkøbing
D:
21 aug. 1833
Rudkøbing
Otte Hansen Wolder
1757-1759
Otte Hansen Wolder
F:
1757
Rudkøbing
D:
1759
Rudkøbing
Offer Hansen Wolder
1759-1795
Offer Hansen Wolder
F:
1759
Rudkøbing
D:
1795
Nørre-Åby s. (Brangstrup)
Johan Peter Warnick Wolder
1785-1785
Johan Peter Warnick Wolder
F:
5 feb. 1785
Rudkøbing
D:
1785
Rudkøbing
Dødfødt datter
1786-1786
Dødfødt datter
F:
mar. 1786
Rudkøbing
D:
mar. 1786
Rudkøbing
Christopher Hansen Wolder
1762-1812
Christopher Hansen Wolder
F:
1762
Rudkøbing
D:
1812
Rudkøbing
Anne Cathrine Warnichs
1766-1786
Anne Cathrine Warnichs
F:
1766
Rudkøbing
G:
10 okt. 1783
Rudkøbing
D:
1786
Rudkøbing
Cathrine Margrethe Pedersdatter
-1797
Cathrine Margrethe Pedersdatter
G:
5 dec. 1788
Rudkøbing
D:
1797
Rudkøbing
Mette Kirstine Christiansdatter
ca. 1774-
Mette Kirstine Christiansdatter
F:
ca. 1774
G:
12 jan. 1798
Rudkøbing (i huset)
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
1764-1764
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
F:
1764
Rudkøbing
D:
1764
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1798-1872
Hans Marcussen Wolder
F:
26 jul. 1798
Rudkøbing
D:
2 jul. 1872
Rudkøbing
Dorthea Hansdatter
ca. 1798-
Dorthea Hansdatter
F:
ca. 1798
G:
10 maj 1823
Rudkøbing
Anders Hansen Wolder
1765-1820
Anders Hansen Wolder
F:
1765
Rudkøbing
D:
6 maj 1820
Rudkøbing
Christine Sophie Pedersdatter
1773-1798
Christine Sophie Pedersdatter
F:
1773
Rudkøbing
G:
4 apr. 1797
Rudkøbing
D:
1798
Rudkøbing
Christen Wolder
1800-1841
Christen Wolder
F:
22 mar. 1800
Rudkøbing
D:
12 jul. 1841
Rudkøbing
Johanne Cathrine Fürsterling
ca. 1797-1876
Johanne Cathrine Fürsterling
F:
ca. 1797
G:
30 dec. 1823
Rudkøbing
D:
14 maj 1876
Rudkøbing
Anne Elsebeth Wolder
1801-
Anne Elsebeth Wolder
F:
14 nov. 1801
Rudkøbing
Hans Petersen Larsen
ca. 1800-1840
Hans Petersen Larsen
F:
ca. 1800
G:
18 jul. 1834
Rudkøbing
D:
30 maj 1840
Rudkøbing
Henrik Wolder
1803-1856
Henrik Wolder
F:
9 dec. 1803
Rudkøbing
D:
7 mar. 1856
Rudkøbing
Martha Marie Christensen
ca. 1804-1855
Martha Marie Christensen
F:
ca. 1804
G:
28 feb. 1829
Rudkøbing
D:
30 dec. 1855
Rudkøbing
Gjertrud Sophie Wolder
1806-
Gjertrud Sophie Wolder
F:
23 apr. 1806
Rudkøbing
Henrik Svendsen
ca. 1805-
Henrik Svendsen
F:
ca. 1805
G:
22 jul. 1830
Rudkøbing
Ingeborg Christine Wolder
1810-
Ingeborg Christine Wolder
F:
24 aug. 1810
Rudkøbing
Christoffer Rasmussen
ca. 1810-1847
Christoffer Rasmussen
F:
ca. 1810
D:
10 dec. 1847
Rudkøbing
Jørgen Larsen Wolder
1813-1839
Jørgen Larsen Wolder
F:
4 jul. 1813
Rudkøbing
D:
6 sep. 1839
Rudkøbing
Maren Henriksdatter
ca. 1777-1861
Maren Henriksdatter
F:
ca. 1777
G:
17 apr. 1799
Rudkøbing
D:
3 jan. 1861
Rudkøbing
Udøbt søn
1765-1765
Udøbt søn
F:
1765
Rudkøbing
D:
1765
Rudkøbing
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
1793-
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
F:
12 sep. 1793
Adslev s. (Kollens Mølle)
Søren Jensen
ca. 1802-
Søren Jensen
F:
ca. 1802
G:
28 sep. 1827
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1795-1795
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
6 jan. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
4 nov. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1796-1800
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
14 aug. 1796
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
24 feb. 1800
Adslev s. (Kollens Mølle)
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
1799-
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
F:
11 jan. 1799
Adslev s. (Kollens Mølle)
Niels Caspersen Nelleblad
1801-1860
Niels Caspersen Nelleblad
F:
22 okt. 1801
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
TIDL. 1860
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
1803-
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
F:
21 sep. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Rasmus Pedersen
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
1768-1803
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
F:
1768
Rudkøbing
D:
14 okt. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Casper Nielsen Nelleblad
1760-1808
Casper Nielsen Nelleblad
F:
1760
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
G:
27 maj 1793
Adslev
D:
21 maj 1808
Adslev s. (Kollens Mølle)
Marcus Wolder, senere Carstensen
1807-1880
Marcus Wolder, senere Carstensen
F:
6 jan. 1807
Skanderborg
D:
6 jun. 1880
Skovby
Ane Cathrine Jacobsdatter
1805-1851
Ane Cathrine Jacobsdatter
F:
1805
Adslev s.
D:
11 apr. 1851
Skovby
Kirsten Marie Madsen
ca. 1825-1856
Kirsten Marie Madsen
F:
ca. 1825
G:
8 apr. 1855
Skovby
D:
3 sep. 1856
Skovby
Ane Andersen
ca. 1821-eft. 1891
Ane Andersen
F:
ca. 1821
G:
14 sep. 1860
Skovby
D:
eft. ER 1891
Niels Wolder
1809-
Niels Wolder
F:
17 mar. 1809
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
1811-
Hans Marcussen Wolder
F:
7 jul. 1811
Skanderborg
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
D:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
Mads Wolder
1814-
Mads Wolder
F:
16 jul. 1814
Adslev s. (Adslev Mark)
Ane Elsebeth Wolder
1817-
Ane Elsebeth Wolder
F:
19 jun. 1817
Adslev s. (Adslev Mark)
Carsten Jacob Wolder
1772-1847
Carsten Jacob Wolder
F:
1772
Rudkøbing
D:
17 jun. 1847
Maren Nielsdatter
ca. 1783-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1783
G:
15 mar. 1806
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
ca. 1719-1795
Hans Marcussen Wolder
F:
ca. 1718/19
D:
1795
Rudkøbing
Anne Elisabeth Jensdatter
ca. 1730-1795
Anne Elisabeth Jensdatter
F:
ca. 1730
G:
24 jul. 1750
Rudkøbing
D:
1795
Rudkøbing
Elisabeth Wolder
ca. 1721-1802
Elisabeth Wolder
F:
ca. 1720/21
D:
8 apr. 1802
Jens Jørgensen Welling
1727-1787
Jens Jørgensen Welling
F:
1727
G:
15 apr. 1752
D:
1787
Christian Wolder
ca. 1765-
Christian Wolder
F:
ca. 1765
Offer Wolder
ca. 1730-1787
Offer Wolder
F:
ca. 1730
D:
TIDL. 1787
Maren Jacobsdatter
ca. 1725-
Maren Jacobsdatter
F:
ca. 1725
Anna Elisabeth Limschou
1788-1852
Anna Elisabeth Limschou
F:
15 okt. 1788
D:
5 jun. 1852
Peter Arild Blichert
1781-1837
Peter Arild Blichert
F:
4 maj 1781
G:
26 nov. 1812
D:
8 apr. 1837
Maren Limschou
1790-1790
Maren Limschou
F:
6 jan. 1790
D:
18 nov. 1790
Jens Welling Limschou
1790-1790
Jens Welling Limschou
F:
30 okt. 1790
D:
30 okt. 1790
Dorthea Cathrine Limschou
1791-1864
Dorthea Cathrine Limschou
F:
21 nov. 1791
D:
6 aug. 1864
Hans Blichert
1778-1834
Hans Blichert
F:
19 mar. 1778
G:
20 sep. 1810
D:
2 aug. 1834
Jens Welling Limschou
1794-1866
Jens Welling Limschou
F:
17 dec. 1794
D:
14 jun. 1866
Maren Limschou
1797-1821
Maren Limschou
F:
11 jun. 1797
D:
15 feb. 1821
Larsine Knudine Limschou
1801-1824
Larsine Knudine Limschou
F:
23 jan. 1801
D:
28 okt. 1824
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
24 jan. 1824
D:
6 okt. 1834
Christiane Wilhelmine Limschou
1805-1871
Christiane Wilhelmine Limschou
F:
12 dec. 1805
D:
11 sep. 1871
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
27 dec. 1825
D:
6 okt. 1834
Erik Madsen Worch
1804-1859
Erik Madsen Worch
F:
7 jul. 1804
G:
21 aug. 1838
D:
16 nov. 1859
Anne Sophie Wisbeck
1767-1814
Anne Sophie Wisbeck
F:
25 jul. 1767
D:
11 feb. 1814
Peder Knudsen Limschou
1766-1850
Peder Knudsen Limschou
F:
1766
G:
2 nov. 1787
D:
14 maj 1850
Else Helene Wisbeck
1769-1770
Else Helene Wisbeck
F:
13 mar. 1769
D:
1770
Wilhelmine Wisbeck
1770-1771
Wilhelmine Wisbeck
F:
13 dec. 1770
D:
1771
Mariane Scheel
1796-1873
Mariane Scheel
F:
1796
Tranekær
D:
13 nov. 1873
Tranekær
Cosmus Johannes Ramus
1793-1860
Cosmus Johannes Ramus
F:
8 maj 1793
G:
14 jan. 1835
Tranekær
D:
24 aug. 1860
Henrik Scheel
1797-1865
Henrik Scheel
F:
5 maj 1797
Tranekær
D:
5 mar. 1865
København
Thalia Sophie Zeuthen
1812-1853
Thalia Sophie Zeuthen
F:
26 okt. 1812
G:
3 jul. 1835
D:
7 feb. 1853
Louise Dorthea Scheel
1798-1864
Louise Dorthea Scheel
F:
26 jul. 1798
Tranekær
D:
3 nov. 1864
Didrik Suhr
1787-1836
Didrik Suhr
F:
27 dec. 1787
København
G:
29 sep. 1827
Asmindrup
D:
18 maj 1836
København
Hans Lønborg
1789-1860
Hans Lønborg
F:
25 mar. 1789
D:
1 apr. 1860
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
1801-
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
F:
20 jul. 1801
Tranekær
Lydia Dorthea Sophie Scheel
1803-1847
Lydia Dorthea Sophie Scheel
F:
5 maj 1803
Tranekær
D:
23 maj 1847
Tranekær
Frederik Johan Carl von Hedemann
1800-1867
Frederik Johan Carl von Hedemann
F:
17 feb. 1800
Slesvig
G:
28 feb. 1842
Tranekær
D:
29 aug. 1867
Tranekær
Frederik Scheel
1805-
Frederik Scheel
F:
1 maj 1805
Tranekær
Christiane Wisbeck
1772-før 1811
Christiane Wisbeck
F:
1772
D:
før 18/3 1811
Tranekær
Albrecht Henrichsen Scheel
1757-1841
Albrecht Henrichsen Scheel
F:
23 sep. 1757
Ribe (Doms.)
G:
15 maj 1795
D:
1 jan. 1841
Tranekær
Søren von Simesen
1803-1889
Søren von Simesen
F:
18 aug. 1803
D:
28 okt. 1889
Christiane Birgitte Bøgh
Anne Larsine Sophie Simesen
1807-
Anne Larsine Sophie Simesen
F:
1807
Fredericia
Jacob Christian Thune
ca. 1805-
Jacob Christian Thune
F:
ca. 1805
G:
31 aug. 1849
Vejle
Helene Dorothea Simesen
1808-1869
Helene Dorothea Simesen
F:
1808
Fredericia
D:
20 aug. 1869
Rasmus Johannes Simesen
1810-1892
Rasmus Johannes Simesen
F:
20 jun. 1810
Fredericia
D:
28 okt. 1892
København
Helene Georgine Rønne
1851-
Helene Georgine Rønne
F:
26 feb. 1851
København
G:
1839
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
1827-1859
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
F:
22 jun. 1827
G:
5 sep. 1851
Flensborg
D:
21 nov. 1859
Hanne Marie Sabroe Gerlach
1828-1908
Hanne Marie Sabroe Gerlach
F:
14 maj 1828
København
G:
18 okt. 1860
København (Jacobs k.)
D:
23 apr. 1908
Peter Christen Homle Simesen
1813-
Peter Christen Homle Simesen
F:
29 nov. 1813
Fredericia
Wilhelmine Wisbeck
1776-1865
Wilhelmine Wisbeck
F:
1776
D:
20 feb. 1865
Dines Simesen
1765-1835
Dines Simesen
F:
31 aug. 1765
Randers
D:
7 nov. 1835
Jørgen Peter Wisbeck
1778-1778
Jørgen Peter Wisbeck
F:
1778
D:
1778
Martha Helene Wisbeck
1779-1780
Martha Helene Wisbeck
F:
14 nov. 1779
D:
1780
Anne Wolder
ca. 1739-1780
Anne Wolder
F:
ca. 1739
D:
1780
Lauritz Wisbeck
1729-1809
Lauritz Wisbeck
F:
1729
G:
16 apr. 1766
D:
30 sep. 1809
Carsten Jacob Wolder
-1748
Carsten Jacob Wolder
D:
1748
Gertrud Cathrine Wolder
-1784
Gertrud Cathrine Wolder
D:
SENEST 1784
Sophie Dorthe Høyer
ca. 1702-før 1746
Sophie Dorthe Høyer
F:
ca. 1701/02
D:
før 1746
Marcus Hansen Wolder
1695-før 1746
Marcus Hansen Wolder
F:
1695
D:
før 1746
Dødfødt barn
1771-1771
Dødfødt barn
F:
1771
D:
1771
Gregorius Høyer
1739-1809
Gregorius Høyer
F:
1739
D:
28 apr. 1809
Mette Pedersdatter
ca. 1730-1793
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1730
G:
26 jul. 1765
D:
1793
Anna Feilberg Jørgensdatter
ca. 1753-
Anna Feilberg Jørgensdatter
F:
ca. 1753
G:
23 apr. 1793
Jacob Offersen Høyer
ca. 1703-1739
Jacob Offersen Høyer
F:
ca. 1703
D:
1739
Eva Sophie Thomsen
ca. 1714-1750
Eva Sophie Thomsen
F:
ca. 1714
G:
13 feb. 1738
D:
1750
Elisabeth Høyer
1741-1751
Elisabeth Høyer
F:
1741
D:
1751
Jacob Høyer
1743-1751
Jacob Høyer
F:
1743
D:
1751
Offer Høyer
1744-1784
Offer Høyer
F:
1744
D:
SEN. 1784
Ane Kirstine Pontoppidan
1816-1896
Ane Kirstine Pontoppidan
F:
7 apr. 1816
D:
3 okt. 1896
Ribe
Mathilde Rosine Pontoppidan
1817-1877
Mathilde Rosine Pontoppidan
F:
24 jul. 1817
D:
25 okt. 1877
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
1822-1891
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
F:
16 okt. 1822
G:
28 maj 1845
D:
21 jun. 1891
Ludvig Christian Pontoppidan
1820-1903
Ludvig Christian Pontoppidan
F:
19 feb. 1820
D:
21 jan. 1903
Louise Hansdatter
1824-1900
Louise Hansdatter
F:
1 jul. 1824
G:
8 okt. 1850
D:
13 dec. 1900
Erik Spend Pontoppidan
1821-1822
Erik Spend Pontoppidan
F:
13 okt. 1821
D:
2 dec. 1822
Erik Spend Pontoppidan
1824-1863
Erik Spend Pontoppidan
F:
11 nov. 1824
D:
7 jan. 1863
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
1824-1901
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
F:
26 nov. 1824
G:
20 nov. 1875
D:
20 nov. 1901
Hans Jørgen Pontoppidan
1827-1874
Hans Jørgen Pontoppidan
F:
5 okt. 1827
D:
28 dec. 1874
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
1838-1872
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
F:
21 maj 1838
G:
2 nov. 1858
D:
29 okt. 1872
Frederikke Sophie Pontoppidan
1831-1917
Frederikke Sophie Pontoppidan
F:
28 okt. 1831
D:
1917
Jørgen Lauritzen
1821-1903
Jørgen Lauritzen
F:
24 nov. 1821
G:
14 jan. 1858
D:
1 okt. 1903
Anna Eleonora Bang
1787-1869
Anna Eleonora Bang
F:
2 jul. 1787
D:
7 jan. 1869
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1780-1840
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
1780
G:
28 okt. 1815
D:
4 maj 1840
Anne Kirstine Høyer
1746-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
1746
D:
10 feb. 1814
Christian Frederik Bang
1742-1829
Christian Frederik Bang
F:
14 mar. 1742
G:
10 jun. 1785
D:
17 aug. 1829
Ditlev Høyer
1704-1784
Ditlev Høyer
F:
1704
D:
1784
Horsens (Vor Frelsers s.)
Eleonore Kruse
-1747
Eleonore Kruse
D:
3 mar. 1747
Hans Friderich Høyer
ca. 1706-1776
Hans Friderich Høyer
F:
ca. 1705/06
D:
1776
Horsens
Peter Elias Rønneberg
ca. 1788-1830
Peter Elias Rønneberg
F:
ca. 1788
D:
17 sep. 1830
Borgund s. (Giske)
Charlotte Marie Hagerup
1791-1814
Charlotte Marie Hagerup
F:
25 jun. 1791
Borgund s. (Giske)
G:
22 nov. 1810
Borgund
D:
24 jun. 1814
Borgund s. (Giske)
Ulrikke Antonette Jalles
Christopha Margrethe Rønneberg
1790-1854
Christopha Margrethe Rønneberg
F:
1790
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1854
Johan Andreas Hofseth
1790-1855
Johan Andreas Hofseth
F:
1790
Trondhjem
D:
24 okt. 1855
Tromsø
Anna Høyer Rønneberg
1793-1873
Anna Høyer Rønneberg
F:
1793
Borgund s. (Walderhaug)
D:
11 jan. 1873
Ålesund
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
1785-1830
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
F:
27 aug. 1785
D:
17 jan. 1830
Borgund s. (Ålesund)
Christine Dorthea Rønneberg
1795-
Christine Dorthea Rønneberg
F:
1795
Borgund s. (Walderhaug)
Niels Rønneberg
1796-
Niels Rønneberg
F:
1796
Borgund s. (Walderhaug)
Christopher Rønneberg
1797-1797
Christopher Rønneberg
F:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
Anne Cimber Høyer Aagesen
1758-1798
Anne Cimber Høyer Aagesen
F:
1758
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1798
Borgund s. (Walderhaug)
Elias Rønneberg
1763-1834
Elias Rønneberg
F:
10 aug. 1763
G:
1786
D:
24 dec. 1834
Ålesund
Aage Aagesen
1760-
Aage Aagesen
F:
1760
Bud s. (Skriverhaug)
Fedder Høyer Aagesen
1761-1765
Fedder Høyer Aagesen
F:
1761
Bud s. (Skriverhaug)
D:
FMTL. SENEST 1765
Peder Elias Schjelderup
1799-1859
Peder Elias Schjelderup
F:
12 jul. 1799
Ulstein s. (Vik)
D:
30 jul. 1859
Thomasine Frederikke Meldal
1794-1887
Thomasine Frederikke Meldal
F:
17 jun. 1794
G:
19 okt. 1824
Volden
D:
17 jan. 1887
Offe Andreas Schjelderup
1801-1874
Offe Andreas Schjelderup
F:
24 maj 1801
Ulstein s. (Vik)
D:
9 dec. 1874
Bergen
Karen Berenthina Olsen
1796-
Karen Berenthina Olsen
F:
21 maj 1796
Gjertrud Marie Schjelderup
1805-
Gjertrud Marie Schjelderup
F:
6 jul. 1805
Ulstein s. (Vik)
Margrethe Aagesen
1763-1805
Margrethe Aagesen
F:
1763
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1805
Ulstein s. (Vik)
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
1765-1851
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
F:
3 maj 1765
Ulstein s.
G:
21 jun. 1798
Ulstein s.
D:
1851
Fedder Høyer Aagesen
1765-
Fedder Høyer Aagesen
F:
1765
Bud s. (Skriverhaug)
Nicolave Hendrika Aagesen
1767-
Nicolave Hendrika Aagesen
F:
1767
Bud s. (Skriverhaug)
Niels Aagesen
1769-
Niels Aagesen
F:
1769
Bud s. (Skriverhaug)
Offe Høyer Aagesen
1773-
Offe Høyer Aagesen
F:
1773
Molde
Peder Aagesen
1775-
Peder Aagesen
F:
1775
Molde
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
1734-1801
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
F:
1734
D:
TIDLIGST 1801
Peder Aagesen
ca. 1727-1799
Peder Aagesen
F:
ca. 1727
G:
ca. 1757
D:
1799
Molde, Norge
Anne Birgitte Høyer
1736-ca. 1790
Anne Birgitte Høyer
F:
1736
D:
ca. 1790
Buksnes
Anders Joensen
ca. 1725-1786
Anders Joensen
F:
ca. 1725
G:
1757
Kristianssund
D:
1786
Kristianssund
Andreas Fedder Sønderup
1807-1886
Andreas Fedder Sønderup
F:
19 okt. 1807
Branderslev
D:
8 apr. 1886
København (Skt. Johannes s.)
Jensine Christine Emilie Wraae
1814-1884
Jensine Christine Emilie Wraae
F:
8 jan. 1814
København (Holmens s.)
G:
15 jan. 1841
Nykøbing F.
D:
1 maj 1884
Værslev s. (Snevris)
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
1809-1811
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
F:
23 aug. 1809
Branderslev
D:
1811
Branderslev
Peter Wilhelm Emil Sønderup
1813-1899
Peter Wilhelm Emil Sønderup
F:
5 feb. 1813
Kalundborg
D:
25 maj 1899
Nyrup
Pauline Albertha Tjaden
1825-1898
Pauline Albertha Tjaden
F:
9 sep. 1825
Stege
G:
5 okt. 1851
Stenmagle
D:
16 dec. 1898
Nyrup
Johanne Irene Sønderup
1816-1895
Johanne Irene Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
17 mar. 1895
Nørre Alslev s. (Bødstrup)
Jørgen Peter Jørgensen
ca. 1820-
Jørgen Peter Jørgensen
F:
ca. 1820
G:
10 nov. 1841
Kippinge
Vilhelm Friederich Pragst
1824-1894
Vilhelm Friederich Pragst
F:
25 mar. 1824
Kiel
G:
25 apr. 1856
Nykøbing F.
D:
17 sep. 1894
Nørre Aslev s. (Bødstrup)
Claus Lexau Sønderup
1816-1818
Claus Lexau Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
SENEST 1818
Claus Lexau Sønderup
1818-1895
Claus Lexau Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
25 maj 1895
Karleby
Anne Charlotte Lassen
ca. 1821-1866
Anne Charlotte Lassen
F:
ca. 1821
G:
8 sep. 1857
Sønderborg (Marie k.)
D:
10 aug. 1866
Sønderborg
Emilie Sønderup
1818-1901
Emilie Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
17 apr. 1901
Nykøbing F.
Henrik Julius Nielsen
1819-1886
Henrik Julius Nielsen
F:
20 feb. 1819
Korsør
G:
4 maj 1848
Nykøbing F.
D:
6 mar. 1886
Nykøbing F.
Carl Ludvig Sønderup
1821-1898
Carl Ludvig Sønderup
F:
14 nov. 1821
Horreby s. (Eget)
D:
4 jun. 1898
Brarup s. (Alstrup)
Ane Jacobsdatter
1816-1895
Ane Jacobsdatter
F:
20 jul. 1816
Kippinge s. (Øster Kippinge)
G:
16 jun. 1843
Kippinge
D:
24 mar. 1895
Kippinge s. (Vester Kippinge)
Eva Margrethe Høyer
1781-1853
Eva Margrethe Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
D:
1853
Jens Sønderup
1780-1841
Jens Sønderup
F:
1780
Nakskov
G:
19 dec. 1806
Nakskov
D:
15 mar. 1841
Kippinge s. (Øster Kippinge)
Cathrine Marie Høyer
1781-
Cathrine Marie Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
Anna Rebecca Ide Høyer
1782-
Anna Rebecca Ide Høyer
F:
9 okt. 1782
Stege
Offer Henrik Høyer
ca. 1739-1792
Offer Henrik Høyer
F:
ca. 1739
D:
20 apr. 1792
Stege
Johanna Irene Bredal
ca. 1759-1782
Johanna Irene Bredal
F:
ca. 1759
fmtl. Borre
G:
30 jun. 1780
Stege
D:
1782
Stege
Karen Basse Høyer
1784-
Karen Basse Høyer
F:
22 apr. 1784
Stege
Matthias Bille Høyer
1786-1786
Matthias Bille Høyer
F:
29 okt. 1786
Stege
D:
1786
Stege
Søren Mouritz Fedder Høyer
1788-1869
Søren Mouritz Fedder Høyer
F:
17 jul. 1788
Stege
D:
28 apr. 1869
København
Martha Marie Knutsen
Christian Holger Høyer
1789-
Christian Holger Høyer
F:
30 maj 1789
Stege
Johannes Peder Engel Høyer
1791-
Johannes Peder Engel Høyer
F:
16 mar. 1791
Stege
Else Margrethe Bredahl
ca. 1763-1791
Else Margrethe Bredahl
F:
ca. 1763
D:
1791
Fedder Høyer
ca. 1710-før 1746
Fedder Høyer
F:
ca. 1707/10
D:
før 1746
Margrethe Henriksdatter Prang
Offer Høyer
ca. 1715-
Offer Høyer
F:
ca. 1710/15
Offer Mouritzen Høyer
ca. 1671-1729
Offer Mouritzen Høyer
F:
ca. 1670/71
Kjærbygaard
G:
ca. 1695
D:
1729
Uldum
Frederik Ottesen
ca. 1668-1749
Frederik Ottesen
F:
ca. 1668
D:
1749
Gadbjerg s.
Maren Hansdatter
-eft. 1748
Maren Hansdatter
D:
eft. 1748
Knud Ottesen
-1699
Knud Ottesen
D:
jun. 1699
Sønderskov
Otte Madsen
1705-
Otte Madsen
F:
1705
Træden
Anne Marie Ottesdatter
ca. 1677-1707
Anne Marie Ottesdatter
F:
ca. 1677
D:
1707
Træden
Mads Mand
Elisabeth Frederiksdatter
1635-1705
Elisabeth Frederiksdatter
F:
o. 1635
D:
1705
Uldum Præstegård
Otte Knudsen
1635-1699
Otte Knudsen
F:
senest 1635
G:
før 1675
D:
1697/1699
Forældre
Christoffer Holgersen
1568-1622
Maren Pedersdatter
-1631
Frederik Christoffersen
1600-1640
Frederik Christoffersen
F:
o. 1600
D:
efter 1640