Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Sidsel Enevoldsdatter
- eft. 1657
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Christen Nielsen
1635-1703
Christen Nielsen
F:
1625/35
D:
1703
Tamdrup s. (Kørup)
Anna (Sophie?) Sørensdatter
ca. 1609-1684
Anna (Sophie?) Sørensdatter
F:
ca. 1609
G:
31 mar. 1661
Tamdrup
D:
1684
Tamdrup s. (Kørup)
Sidsel Pedersdatter
1716-1729
Sidsel Pedersdatter
F:
1716
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1729
Tamdrup s. (Kørup)
?Johanne Mette Ottesdatter
1745-1753
?Johanne Mette Ottesdatter
F:
1744/45
Horsens
D:
SENEST 1753
Anna Sophia Ottesdatter
1746-1758
Anna Sophia Ottesdatter
F:
1746
Horsens
D:
1758
Tamdrup s. (Kørup)
Sara Cathrine Ottesdatter
1809-1849
Sara Cathrine Ottesdatter
F:
21 apr. 1809
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
8 dec. 1849
Tamdrup s. (Enner)
Jens Jørgensen
1803-1876
Jens Jørgensen
F:
27 mar. 1803
Tamdrup s. (Vinten)
G:
20 jun. 1829
Tamdrup
D:
2 jan. 1876
Tamdrup s. (Enner)
Dorthe Johanne Ottesdatter
1811-1879
Dorthe Johanne Ottesdatter
F:
22 jul. 1811
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
5 dec. 1879
Ovsted s. (Bjødstrup)
Mads Sørensen
1805-1859
Mads Sørensen
F:
21 jun. 1805
Hylke s. (Ustrup)
G:
25 sep. 1847
Østbirk
D:
15 apr. 1859
Ovsted s. (Bjødstrup)
Maren Ottesdatter
1814-1820
Maren Ottesdatter
F:
29 jun. 1814
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
dec. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Birthe Ottesdatter
1817-1820
Birthe Ottesdatter
F:
16 feb. 1817
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
dec. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Peder Ottesen
1821-1849
Peder Ottesen
F:
15 aug. 1821
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
24 mar. 1849
Østbirk s. (Vestbirk)
Otte Nielsen
1771-1840
Otte Nielsen
F:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
D:
12 aug. 1840
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Marie Mikkelsdatter
1776-1856
Anna Marie Mikkelsdatter
F:
1776
Østbirk s.
G:
13 nov. 1807
Østbirk
D:
3 apr. 1856
Østbirk s. (Vestbirk)
Anne Marie Mørch Jensdatter
1801-1877
Anne Marie Mørch Jensdatter
F:
18 okt. 1801
Kasted s. (Kasted)
D:
3 apr. 1877
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Mads Jensen
1794-1861
Mads Jensen
F:
1794
Hansted s. (Rådved)
G:
18 feb. 1832
Østbirk
D:
30 jul. 1861
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Birthe Cathrine Nielsdatter
1776-1842
Birthe Cathrine Nielsdatter
F:
1776
Tamdrup s. (Lund)
D:
6 nov. 1842
Østbirk s. (Østbirk)
Jens Rasmussen
ca. 1761-1831
Jens Rasmussen
F:
ca. 1761
G:
16 aug. 1801
Kasted
D:
31 aug. 1831
Østbirk s. (Østbirk)
Dorthea Johanne Andersdatter
1807-1866
Dorthea Johanne Andersdatter
F:
26 aug. 1807
Føvling s. (Føvling)
D:
22 okt. 1866
Føvling s. (Føvling)
Jacob Sørensen
1806-1888
Jacob Sørensen
F:
4 maj 1806
Nim s. (Nim Mark)
G:
27 mar. 1841
Føvling
D:
19 jan. 1888
Føvling s. (Føvling)
Niels Andersen
1809-1885
Niels Andersen
F:
24 jul. 1809
Føvling s. (Føvling)
D:
16 feb. 1885
Føvling s. (Føvling)
Karen Pedersdatter
1807-1886
Karen Pedersdatter
F:
19 okt. 1807
Føvling s. (Føvling)
G:
14 dec. 1833
Føvling
D:
18 maj 1886
Føvling s. (Føvling)
Anne Sophie Nielsdatter
1779-1861
Anne Sophie Nielsdatter
F:
1779
Tamdrup s. (Lund)
D:
24 dec. 1861
Føvling s. (Føvling)
Anders Hansen
1773-1848
Anders Hansen
F:
1773
Føvling s.
G:
21 nov. 1806
Nim
D:
17 mar. 1848
Føvling s. (Føvling)
Christen Nielsen
1782-eft. 1801
Christen Nielsen
F:
1782
Tamdrup s. (Lund)
D:
eft. 1801
Dorthe Johanne Ottesdatter
ca. 1748-1789
Dorthe Johanne Ottesdatter
F:
ca. 1748
Horsens
D:
1789
Tamdrup s. (Lund)
Niels Christensen
ca. 1743-1788
Niels Christensen
F:
ca. 1743
G:
9 mar. 1771
Tamdrup
D:
1788
Tamdrup s. (Lund)
Peder Ottesen
1749-1749
Peder Ottesen
F:
1749
Horsens
D:
1749
Horsens
Sara Cathrina Ottesdatter
1750-1830
Sara Cathrina Ottesdatter
F:
1750
Horsens
D:
28 apr. 1830
Tamdrup s. (Enner)
Peder Andersen
ca. 1752-1844
Peder Andersen
F:
ca. 1752
G:
24 okt. 1777
Tamdrup
D:
1 feb. 1844
Tamdrup s. (Enner)
David Jørgensen
1781-1823
David Jørgensen
F:
1781
Tamdrup s. (Enner)
D:
fra TIDL. 1801 til SEN. 1823
Karen Clausdatter Bolund
1804-1876
Karen Clausdatter Bolund
F:
5 maj 1804
Nim s. (Bolund)
D:
11 apr. 1876
Tamdrup s. (Kørup)
Rasmus Pedersen
ca. 1810-
Rasmus Pedersen
F:
ca. 1810
Helene Katrine Clausdatter Bolund
1805-1885
Helene Katrine Clausdatter Bolund
F:
15 apr. 1805
Nim s. (Bolund)
D:
2 feb. 1885
Tamdrup s. (Fattiggården)
Rasmus Sørensen Monberg
ca. 1806-1859
Rasmus Sørensen Monberg
F:
ca. 1806
G:
12 mar. 1841
Tamdrup
D:
6 apr. 1859
Horsens
Hans Jørgen Clausen Bolund
1806-
Hans Jørgen Clausen Bolund
F:
1 nov. 1806
Nim s. (Bolund)
Dorthe Cathrine Sørensdatter
1822-
Dorthe Cathrine Sørensdatter
F:
14 jul. 1822
Østbirk s. (Sattrup)
David Clausen Bolund
1809-1809
David Clausen Bolund
F:
3 feb. 1809
Nim s. (Bolund)
D:
1809
Nim s. (Bolund)
Kristine Cathrine Maria Clausdatter Bolund
1810-
Kristine Cathrine Maria Clausdatter Bolund
F:
17 apr. 1810
Nim s. (Bolund)
David Clausen Bolund
1812-1893
David Clausen Bolund
F:
3 maj 1812
Nim s. (Bolund)
D:
3 apr. 1893
Korning
Maren Sørensdatter
1817-1879
Maren Sørensdatter
F:
9 nov. 1817
Hornborg s. (Kalhave)
D:
17 jul. 1879
Korning
Kristiane Clausen Bolund
1814-
Kristiane Clausen Bolund
F:
24 maj 1814
Nim s. (Bolund)
Dorothea Johanne Clausdatter Bolund
1816-1892
Dorothea Johanne Clausdatter Bolund
F:
9 nov. 1816
Nim s. (Bolund)
D:
28 jun. 1892
Klakring s. (Klakring)
Hans Jørgen Nielsen
1815-1900
Hans Jørgen Nielsen
F:
25 apr. 1815
As s. (Hosby)
D:
8 apr. 1900
Klakring s. (Klakring)
Jørgen David Clausen Bolund
1819-1905
Jørgen David Clausen Bolund
F:
19 feb. 1819
Nim s. (Bolund)
D:
2 feb. 1905
Vejle (Søndergade 4)
Ane Marie Simonsen
ca. 1817-1897
Ane Marie Simonsen
F:
ca. 1817
Nebel s. eller Rårup s.
D:
27 apr. 1897
Løsning s. (Stubberup Skov)
Jens Jørgen Clausen Bolund
1821-1872
Jens Jørgen Clausen Bolund
F:
8 sep. 1821
Nim s. (Bolund)
D:
17 dec. 1872
Klakring s. (Klakring Mark)
Birthe Kathrine Rasmusdatter
1833-1893
Birthe Kathrine Rasmusdatter
F:
28 jan. 1833
Barrit s. (Breth Mark)
G:
1 jun. 1855
Barrit
D:
14 nov. 1893
Klakring s. (Klakring Mark)
Birthe Kirstine Jørgensdatter
1782-1822
Birthe Kirstine Jørgensdatter
F:
1782
Tamdrup s. (Enner)
D:
15 apr. 1822
Nim
Claus Jørgen Hansen Bolund
1771-1824
Claus Jørgen Hansen Bolund
F:
1771
Nim
G:
17 jun. 1803
Tamdrup
D:
8 jan. 1824
Nim s. (Bolund)
Jørgen Peter Ottesen
1832-1832
Jørgen Peter Ottesen
F:
18 jan. 1832
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
18 jan. 1832
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Ottesen
1835-1836
Jørgen Ottesen
F:
18 apr. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
3 jan. 1836
Tamdrup s. (Molgjer)
Otte Jørgensen
1785-1855
Otte Jørgensen
F:
1785
Tamdrup s. (Enner)
D:
12 jan. 1855
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Pedersdatter
1792-1836
Karen Pedersdatter
F:
1792
Tamdrup s. (Vinten)
G:
9 dec. 1826
Tamdrup
D:
26 apr. 1836
Tamdrup s. (Molgjer)
Lene Cathrine Ottesen
1837-1854
Lene Cathrine Ottesen
F:
13 jun. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
1 okt. 1854
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Peter Ottosen
1840-1843
Jørgen Peter Ottosen
F:
17 jun. 1840
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
14 apr. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Karen Ottesen
1842-1843
Karen Ottesen
F:
5 jun. 1842
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
30 mar. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Peter Ottesen
1844-1850
Jørgen Peter Ottesen
F:
24 apr. 1844
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
18 maj 1850
Tamdrup s. (Molgjer)
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
28 sep. 1846
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
28 sep. 1846
Tamdrup s. (Molgjer)
Niels Ottesen
1848-
Niels Ottesen
F:
20 maj 1848
Tamdrup s. (Molgjer)
Vilhelmine Frederikke Strohbehn
1848-1881
Vilhelmine Frederikke Strohbehn
F:
14 jan. 1848
Gadendorf (Holsten)
G:
30 sep. 1873
Søvind k.
D:
24 maj 1881
Søvind
Peder Ottesen
1851-1912
Peder Ottesen
F:
4 mar. 1851
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
6 nov. 1912
Klovborg s. (Nørskov)
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
1840-1926
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
F:
11 maj 1840
Åle s. (Sofiesminde)
G:
16 nov. 1875
Åle
D:
11 jul. 1926
Åle s. (Sofiesminde)
David Ottesen
1854-1902
David Ottesen
F:
19 mar. 1854
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
14 jan. 1902
Frederiksberg (Johnstrups Allé 9)
Karen Christiansen
1853-1909
Karen Christiansen
F:
24 okt. 1853
Endelave
G:
26 maj 1877
Tamdrup
D:
14 feb. 1909
Frederiksberg (Skt. Markus s. (Johnstrups Allé 9)
Johanne Nielsdatter
1814-1863
Johanne Nielsdatter
F:
10 mar. 1814
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
6 maj 1837
Tamdrup
D:
24 dec. 1863
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Jørgensen
1788-1823
Christen Jørgensen
F:
1788
Tamdrup s. (Enner)
D:
FMTL. CA. 1823
København
Peder Jørgensen
1790-1822
Peder Jørgensen
F:
1790
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 maj 1822
Tamdrup s. (Enner)
Lene Cathrine Nielsdatter
1825-
Lene Cathrine Nielsdatter
F:
12 mar. 1825
Tamdrup s. (Enner)
Karen Nielsdatter
1826-1828
Karen Nielsdatter
F:
20 apr. 1826
Tamdrup s. (Enner)
D:
11 aug. 1828
Tamdrup s. (Enner)
Sara Cathrine Nielsdatter
1828-1868
Sara Cathrine Nielsdatter
F:
27 jan. 1828
Tamdrup s. (Enner)
D:
14 feb. 1868
Lundum s. (Lundum Skanhede)
Jens Jørgensen
1826-1875
Jens Jørgensen
F:
17 nov. 1826
Lundum s. (Lundum Skanhede)
G:
17 jun. 1856
Tamdrup
D:
10 apr. 1875
Lundum s. (Lundum Skanhede)
Rasmus Nielsen
1829-
Rasmus Nielsen
F:
21 nov. 1829
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Peter Nielsen
1831-1835
Jørgen Peter Nielsen
F:
18 jun. 1831
Tamdrup s. (Enner)
D:
8 apr. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Kirstine Nielsdatter
1835-
Kirstine Nielsdatter
F:
18 aug. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Jørgensdatter
1793-1835
Kirsten Jørgensdatter
F:
1793
Tamdrup s. (Enner)
D:
1 sep. 1835
Tamdrup s. (Enner)
Niels Severin Rasmussen
1796-1865
Niels Severin Rasmussen
F:
14 aug. 1796
Uldum
G:
26 jun. 1824
Tamdrup
D:
22 aug. 1865
Tamdrup s. (Enner)
Ole Jørgensen
1796-1796
Ole Jørgensen
F:
7 jun. 1796
Tamdrup s. (Enner)
D:
1796
Tamdrup s. (Enner)
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
1752-1824
Lene Cathrine Krabbe Ottesdatter
F:
1752
Horsens
D:
2 maj 1824
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Davidsen
1750-1823
Jørgen Davidsen
F:
1750
Tamdrup s.
G:
8 dec. 1780
Tamdrup
D:
5 mar. 1823
Tamdrup s. (Enner)
Birgitte Pedersdatter
1717-1778
Birgitte Pedersdatter
F:
1717
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1778
Tamdrup s. (Kørup)
Otte Hansen
1715-1753
Otte Hansen
F:
fmtl. ca. 1715
G:
27 nov. 1744
Tamdrup
D:
1753
Horsens
Christopher Pedersen
ca. 1722-1776
Christopher Pedersen
F:
ca. 1722
G:
28 okt. 1768
Tamdrup
D:
1776
Tamdrup
Anne Dorthe Eriksdatter
1765-1765
Anne Dorthe Eriksdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1765
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Eriksen
1771-1771
Peder Eriksen
F:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1771
Tamdrup s. (Kørup)
Anne Dorthe Eriksdatter
1773-1773
Anne Dorthe Eriksdatter
F:
1773
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1773
Tamdrup s. (Kørup)
Erik Pedersen
1719-1802
Erik Pedersen
F:
1719
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1802
Tamdrup s. (Kørup)
Anna Christensdatter
ca. 1742-1805
Anna Christensdatter
F:
ca. 1742
Horsens?
G:
15 jun. 1764
Tamdrup
D:
1805
Tamdrup s. (Kørup)
Christen Pedersen
1723-1751
Christen Pedersen
F:
1723
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
Karen Pedersdatter
1725-1781
Karen Pedersdatter
F:
1725
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1781
Tamdrup s. (Lund)
Jens Mortensen Skrædder
1715-1781
Jens Mortensen Skrædder
F:
1715
Tamdrup s. (Lund)
G:
23 nov. 1771
Tamdrup
D:
1781
Tamdrup s. (Lund)
Anna Pedersdatter
1727-1744
Anna Pedersdatter
F:
1727
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1744
Tamdrup s. (Kørup)
Jonas Pedersen
1728-1731
Jonas Pedersen
F:
1728
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1731
Tamdrup s. (Kørup)
Christence Pedersdatter
1767-1773
Christence Pedersdatter
F:
1767
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
1773
Tamdrup s. (Herlykke)
Peder Christian Pedersen
1768-1769
Peder Christian Pedersen
F:
1768
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
1769
Tamdrup s. (Herlykke)
Mette Cathrine Pedersdatter
1817-
Mette Cathrine Pedersdatter
F:
5 sep. 1817
Cathrine Bolette Pedersdatter
1820-
Cathrine Bolette Pedersdatter
F:
27 sep. 1820
Tamdrup s. (Lund)
Jens Christiansen
1829-1865
Jens Christiansen
F:
23 jul. 1829
Dover s. (Firgårde Mark)
G:
26 apr. 1856
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
25 jul. 1865
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jørgen Pedersen
1823-
Jørgen Pedersen
F:
26 apr. 1823
Nr. Snede s. (Boest)
G:
6 dec. 1867
Horsens (Vor Frelsers k.)
Sidsel Marie Pedersdatter
1823-
Sidsel Marie Pedersdatter
F:
20 feb. 1823
Tamdrup s. (Lund)
Christen Pedersen
Peder Christian Pedersen
1825-
Peder Christian Pedersen
F:
26 sep. 1825
Tamdrup s. (Lund)
Mette Marie Sørensen
1830-1882
Mette Marie Sørensen
F:
19 jul. 1830
Balle s. (Hvinningdal)
G:
6 mar. 1855
Tamdrup
D:
25 feb. 1882
Grædstrup s. (Dauding)
Laurids Pedersen
1827-1828
Laurids Pedersen
F:
25 sep. 1827
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
31 mar. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
Laurids Pedersen
1829-1829
Laurids Pedersen
F:
8 jun. 1829
D:
15 dec. 1829
Christiane Pedersdatter
1830-1830
Christiane Pedersdatter
F:
15 aug. 1830
D:
19 okt. 1830
Laurids Pedersen
1832-1833
Laurids Pedersen
F:
28 feb. 1832
D:
28 maj 1833
Christen Pedersen
1833-
Christen Pedersen
F:
2 jul. 1833
Tamdrup s. (Vrønding)
Abelone Pedersen
Jens Pedersen
1834-1835
Jens Pedersen
F:
7 aug. 1834
D:
15 feb. 1835
Peder Pedersen
1794-1864
Peder Pedersen
F:
1 aug. 1794
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
16 mar. 1864
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Lauridsdatter
1792-1852
Mette Lauridsdatter
F:
1792
Hansted s. (Rådved)
G:
2 nov. 1816
Tamdrup k.
D:
28 feb. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Christian Andersen
1820-
Peder Christian Andersen
F:
19 mar. 1820
Østbirk s. (Vestbirk)
Karen Marie Jensdatter
1818-1854
Karen Marie Jensdatter
F:
31 jan. 1818
Skjold
G:
17 nov. 1848
Skjold
D:
9 sep. 1854
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Andersdatter
1826-1905
Karen Andersdatter
F:
11 feb. 1826
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
13 jun. 1905
Tønning s. (Gammelstrup)
Anders Laursen
1824-1885
Anders Laursen
F:
6 mar. 1824
Østbirk s. (Vestbirk)
G:
9 nov. 1860
Tønning
D:
1 feb. 1885
Tønning s. (Gammelstrup)
Sidsel Marie Andersen
1829-eft. 1859
Sidsel Marie Andersen
F:
9 jan. 1829
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
eft. 1859
Anders Pedersen
1796-1863
Anders Pedersen
F:
10 maj 1796
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
6 apr. 1863
Østbirk s. (Vestbirk)
Maren Nielsdatter
1792-1864
Maren Nielsdatter
F:
1792
Hansted
G:
25 jan. 1818
Lundum
D:
21 apr. 1864
Østbirk s. (Vestbirk)
Rasmus Pedersen
1798-1812
Rasmus Pedersen
F:
10 maj 1798
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
TIDLIGST 1812
Karen Pedersdatter
ca. 1799-
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1799
Tamdrup s. (Herlykke)
Dødfødt datter
1800-1800
Dødfødt datter
F:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
D:
dec. 1800
Tamdrup s. (Lund)
Jens Laursen (Skovgaard)
1827-
Jens Laursen (Skovgaard)
F:
16 nov. 1827
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Johanne Marie Christensdatter
1828-1858
Johanne Marie Christensdatter
F:
5 jul. 1828
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 apr. 1856
Tamdrup
D:
24 jan. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Jensine Cathrine Christensdatter
1832-1858
Jensine Cathrine Christensdatter
F:
2 okt. 1832
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
20 jul. 1858
Tamdrup
D:
15 nov. 1858
Tamdrup s. (Vrønding)
Birthe Kirstine Andreasdatter
1830-
Birthe Kirstine Andreasdatter
F:
29 sep. 1830
Hvirring s. (Honum Skov (Skyggeslund))
G:
18 nov. 1859
Hornborg
Chatrine Bolette Laursdatter
1829-
Chatrine Bolette Laursdatter
F:
12 nov. 1829
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jørgen Christensen Hansted
1826-eft. 1860
Jørgen Christensen Hansted
F:
2 aug. 1826
Nebsager s. (Hornsyld)
D:
eft. ER 1860
Kirsten Marie Laursdatter
1833-
Kirsten Marie Laursdatter
F:
31 jan. 1833
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Niels Laursen
1821-1865
Niels Laursen
F:
4 maj 1821
Østbirk s. (Sattrup)
G:
5 dec. 1856
Veng k.
D:
3 aug. 1865
Veng s. (Veng Mark)
Jens Mikkelsen
1832-
Jens Mikkelsen
F:
28 feb. 1832
Hvilsted s. (Onsted Mark)
G:
5 apr. 1867
Veng k.
Peder Christian Laursen
1835-
Peder Christian Laursen
F:
2 aug. 1835
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Maren Laursdatter
1838-1915
Maren Laursdatter
F:
26 jan. 1838
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
1915
Karl Kramer
1840-1915
Karl Kramer
F:
6 apr. 1840
Underup
G:
17 nov. 1865
Østbirk k.
D:
1915
Christen Laursen
1840-
Christen Laursen
F:
1 feb. 1840
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Anders Laursen
1842-1850
Anders Laursen
F:
27 maj 1842
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
3 feb. 1850
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Hans Laursen
1844-
Hans Laursen
F:
15 dec. 1844
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Jens Peter Laursen
1848-1855
Jens Peter Laursen
F:
7 jun. 1848
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
D:
13 okt. 1855
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Peder Jørgensen Laursen
1851-
Peder Jørgensen Laursen
F:
1 apr. 1851
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
Laust Pedersen (Skovgaard)
1802-1867
Laust Pedersen (Skovgaard)
F:
17 feb. 1802
Tamdrup s. (Lund)
D:
29 dec. 1867
Østbirk s. (Vestbirk)
Anna Jensdatter
1805-1870
Anna Jensdatter
F:
21 maj 1805
Østbirk s. (Vestbirk Mark (Skovgård))
G:
10 apr. 1824
Østbirk
D:
5 feb. 1870
Østbirk s. (Vestbirk)
Christen Pedersen
1806-1807
Christen Pedersen
F:
31 jul. 1806
Tamdrup s. (Lund)
D:
1807
Tamdrup s. (Lund)
Peder Christian Pedersen
1770-1812
Peder Christian Pedersen
F:
1770
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
4 jun. 1812
Tamdrup s. (Lund)
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
1765-1844
Cathrine Bodil Mette Andersdatter
F:
1765
Tamdrup s. (Lund)
G:
14 feb. 1794
Tamdrup
D:
2 sep. 1844
Østbirk s. (Vestbirk)
Sidsel Pedersdatter
1732-1806
Sidsel Pedersdatter
F:
1732
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1806
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Joensen
1711-1773
Peder Joensen
F:
1711
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
17 okt. 1766
Tamdrup
D:
1773
Tamdrup s. (Herlykke)
Laura Maria Bagger
1831-1908
Laura Maria Bagger
F:
10 maj 1831
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1908
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Ludvig Julius Dinesen
ca. 1820-
Ludvig Julius Dinesen
F:
ca. 1820
Sakskøbing
G:
1 mar. 1851
Hørning k. (Skanderborg kb.)
Jens Storm Schmidt
1819-1890
Jens Storm Schmidt
F:
20 sep. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 aug. 1860
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
29 jun. 1890
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Offer Jensen Bagger
1833-1914
Offer Jensen Bagger
F:
30 jun. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
30 jun. 1914
Hellebæk
Hansine Vilhelmine Høffner
1837-1872
Hansine Vilhelmine Høffner
F:
28 maj 1837
Hammer s. (Hammer Mølle)
G:
14 maj 1862
Skanderborg
D:
16 jan. 1872
Skanderborg
Lovise Laurette Nielsdatter
1848-1918
Lovise Laurette Nielsdatter
F:
24 jun. 1848
Vistoft s. (Strands)
G:
21 sep. 1873
Kgs. Lyngby
D:
24 sep. 1918
Hellebæk
Christine Amalie Bagger
1835-
Christine Amalie Bagger
F:
11 mar. 1835
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Christian Hansen
1824-1893
Hans Christian Hansen
F:
28 apr. 1824
Alrø
G:
1 jun. 1853
Skanderborg
D:
7 apr. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Christian Dochedahl Bagger
1838-
Christian Dochedahl Bagger
F:
19 jan. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laugine Maria Sophie Bagger
1840-1872
Laugine Maria Sophie Bagger
F:
2 maj 1840
Horsens (Vor Frelser s.)
D:
18 mar. 1872
Skanderborg
Herman Christian Arent
1836-1913
Herman Christian Arent
F:
7 feb. 1836
Ringkøbing
G:
27 jul. 1859
Skanderborg
D:
6 feb. 1913
Skanderborg
Carl Johan Bagger
1842-
Carl Johan Bagger
F:
5 aug. 1842
Skanderborg
Peder Lauridsen Bagger
1796-1845
Peder Lauridsen Bagger
F:
1796
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
20 jan. 1845
Skanderborg
Gertrud Sophie Anette Dokkedal
ca. 1800-1885
Gertrud Sophie Anette Dokkedal
F:
ca. 1800
Aalborg
G:
16 apr. 1830
Aalborg (Frue kirke)
D:
23 apr. 1885
Skanderborg
Maria Anna Rasmusdatter
1775-1838
Maria Anna Rasmusdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Herlykke)
D:
24 mar. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Pedersen Bagger
ca. 1765-ca. 1798
Laurids Pedersen Bagger
F:
ca. 1765
G:
30 maj 1795
Tamdrup
D:
ca. 1798
Horsens
Udøbt datter
1799-1799
Udøbt datter
F:
1799
D:
1799
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Storm Schmidt
1819-1890
Jens Storm Schmidt
F:
20 sep. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
29 jun. 1890
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Laura Maria Bagger
1831-1908
Laura Maria Bagger
F:
10 maj 1831
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
1 aug. 1860
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
21 feb. 1908
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Nicoline Christine Johannesdatter Schmidt
1821-
Nicoline Christine Johannesdatter Schmidt
F:
2 nov. 1821
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Andreas Mathias Jensen
1820-
Andreas Mathias Jensen
F:
11 jan. 1820
Barrit s. (Barritskov Mølle)
G:
5 jun. 1846
?
Offerrine Jensine Mariane Johansdatter Schmidt
1824-1889
Offerrine Jensine Mariane Johansdatter Schmidt
F:
19 feb. 1824
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
24 nov. 1889
Tolstrup s. (Gedved)
Jeppe Nissen Høffner
1830-1917
Jeppe Nissen Høffner
F:
28 okt. 1830
Aller
G:
19 feb. 1859
Tolstrup
D:
1917
Wisconsin, USA
Mariane Petrine Johannesdatter Schmidt
1826-1851
Mariane Petrine Johannesdatter Schmidt
F:
27 apr. 1826
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
29 mar. 1851
Horsens (Vor Frelsers s.)
Søren Therkelsen
1818-
Søren Therkelsen
F:
21 dec. 1818
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
23 jul. 1847
Tolstrup
Pether Johannesen Schmidt
1828-1867
Pether Johannesen Schmidt
F:
28 jul. 1828
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
18 okt. 1867
Skanderborg
Caroline Amalie Høffner
1840-
Caroline Amalie Høffner
F:
24 maj 1840
Haderslev (Domkirkens s.)
G:
31 aug. 1859
Haderslev (Domkirken)
Johan Christian Schmidt
1831-
Johan Christian Schmidt
F:
6 jan. 1831
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Carl Adolph Schmidt
1833-
Carl Adolph Schmidt
F:
12 jun. 1833
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Wilhelm Magnus Schmidt
1839-
Wilhelm Magnus Schmidt
F:
25 mar. 1839
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Waldemar Schmidt
1841-
Waldemar Schmidt
F:
22 dec. 1841
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Harald Schmidt
1844-
Harald Schmidt
F:
19 jul. 1844
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Anne Marie Jensdatter Storm
1800-1884
Anne Marie Jensdatter Storm
F:
1800
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
22 jan. 1884
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Johan Schmidt
1799-1852
Johan Schmidt
F:
14 jan. 1799
København (Trinitatis s.)
G:
31 aug. 1819
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
2 jul. 1852
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
Mikkel Roedsted
1828-1829
Mikkel Roedsted
F:
16 aug. 1828
Kattrup s. (Lille Borupgård)
D:
18 jul. 1829
Kattrup s. (Lille Borupgård)
Eleonore Christine Roedsted
1836-1865
Eleonore Christine Roedsted
F:
29 jun. 1836
Kattrup s. (Lille Borupgård)
D:
17 nov. 1865
København (Garnisons s.)
Hans Peter Larsen
1836-1864
Hans Peter Larsen
F:
1836
G:
1 jun. 1859
København (Garnisons k.)
D:
1864
Cecilie Laugine Jensdatter Storm
1802-1855
Cecilie Laugine Jensdatter Storm
F:
1802
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2 nov. 1855
Tolstrup s. (Bertelslund)
Carl Adolph Roedsted
1801-1854
Carl Adolph Roedsted
F:
1801
Gamtofte s. (Brahesborg)
G:
9 nov. 1827
Tolstrup s. (Gedved Mølle)
D:
28 maj 1854
Tolstrup s. (Bertelslund)
Laurids Marius Madsen
1836-1890
Laurids Marius Madsen
F:
30 jun. 1836
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1890
Marie Frost
1841-
Marie Frost
F:
13 maj 1841
Viborg (Søndre s.)
G:
11 nov. 1863
Viborg (Søndre s.)
Jens Peder Adolph Madsen
1839-1853
Jens Peder Adolph Madsen
F:
24 jun. 1839
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDL. 1853
Erasmine Jensdatter Storm
1805-1876
Erasmine Jensdatter Storm
F:
1805
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
18 dec. 1876
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurids Lauridsen Madsen
1808-1879
Laurids Lauridsen Madsen
F:
1808
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
26 jul. 1833
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
22 nov. 1879
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Lykke Storm
1807-1871
Rasmus Lykke Storm
F:
1807
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
31 jul. 1871
Vejle
Maren Sophie Hansen
1817-1856
Maren Sophie Hansen
F:
4 apr. 1817
Vejle
G:
6 aug. 1842
Vejle
D:
19 sep. 1856
Vejle
Jens Peder Storm
ca. 1763-1811
Jens Peder Storm
F:
ca. 1763
G:
1798/99
D:
1811
Horsens (Vor Frelsers s.)
Hans Christian Elisius Jacobsen
1834-1835
Hans Christian Elisius Jacobsen
F:
1 sep. 1834
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 mar. 1835
Horsens (Vor Frelsers s.)
Emilie Maria Jacobsen
1839-1840
Emilie Maria Jacobsen
F:
18 apr. 1839
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 apr. 1840
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jensine Jensen
1812-1860
Jensine Jensen
F:
1812
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1860
Mogens Jacobsen
ca. 1799-1867
Mogens Jacobsen
F:
ca. 1799
G:
29 nov. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
TIDL. 1867
Anna Maria From Møller
1838-1922
Anna Maria From Møller
F:
6 feb. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
16 aug. 1922
Horsens (Klostersogn)
Carl Frederik Danneberg Meisner
1823-1906
Carl Frederik Danneberg Meisner
F:
26 jul. 1823
Aarhus
G:
26 jun. 1857
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
21 dec. 1906
Horsens (Klostersogn)
Mariane Møller
1840-
Mariane Møller
F:
21 jan. 1840
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Christian Berg
ca. 1839-
Johan Christian Berg
F:
ca. 1839
G:
29 jun. 1866
Horsens (Vor Frelsers k.)
Sørine Nielsine Monberg Møller
1841-
Sørine Nielsine Monberg Møller
F:
30 dec. 1841
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen Møller
1843-
Offer Jensen Møller
F:
30 dec. 1843
Horsens (Vor Frelsers s.)
Mette Jørgine Møller
1846-
Mette Jørgine Møller
F:
26 sep. 1846
Horsens (Vor Frelsers s.)
Søren Axel Michael Møller
1845-
Søren Axel Michael Møller
F:
11 apr. 1845
Stege?
G:
23 maj 1873
Horsens (Vor Frelsers k.)
Nicoline Petrine Jensen
1813-1891
Nicoline Petrine Jensen
F:
1813
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
Herlev Møller
1806-1850
Herlev Møller
F:
1806
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
19 okt. 1836
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
9 dec. 1850
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen
1783-1833
Offer Jensen
F:
1783
G:
17 dec. 1811
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
2 jan. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
Rasmus Andersen Lykke
ca. 1740-1816
Rasmus Andersen Lykke
F:
ca. 1740
Stouby s. (Belle)
G:
1 okt. 1773
Tamdrup
D:
17 okt. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Anna Sophia Christensdatter
1691-1757
Anna Sophia Christensdatter
F:
1691
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1757
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Eriksen
ca. 1693-1751
Peder Eriksen
F:
ca. 1693
Hansted s. (Egebjerggård)
G:
30 jun. 1715
Tamdrup
D:
1751
Tamdrup s. (Kørup)
Birgitte Knudsdatter
1720-
Birgitte Knudsdatter
F:
1720
Hatting
Thomas Mikkelsen
ca. 1718-1765
Thomas Mikkelsen
F:
ca. 1718
G:
4 nov. 1749
Hatting
D:
1765
Hatting
Mads Smed
Mads Smed
G:
26 nov. 1765
Hatting
Anders Knudsen
1722-1722
Anders Knudsen
F:
1722
Hatting
D:
1722
Hatting
Christen Christensen
1753-1811
Christen Christensen
F:
5 aug. 1753
Hatting s. (Østerhåb)
D:
14 nov. 1811
Hatting s. (Østerhåb)
Dorothea Sørensdatter
ca. 1751-1822
Dorothea Sørensdatter
F:
ca. 1751
Stenderup s. (Nørre Aldum)
G:
12 maj 1810
Hatting
D:
19 jul. 1822
Hatting s. (Østerhåb)
Christen Knudsen
1784-1787
Christen Knudsen
F:
1784
Hatting s. (Østerhåb)
D:
1787
Hatting s. (Østerhåb)
Knud Christensen
1757-1808
Knud Christensen
F:
1757
Hatting s. (Østerhåb)
D:
20 dec. 1808
Hatting s. (Østerhåb)
Dorothea Sørensdatter
ca. 1751-1822
Dorothea Sørensdatter
F:
ca. 1751
Stenderup s. (Nørre Aldum)
G:
25 okt. 1783
Hatting
D:
19 jul. 1822
Hatting s. (Østerhåb)
Christen Knudsen
1723-1804
Christen Knudsen
F:
1723
Hatting
D:
4 mar. 1804
Hatting s. (Østerhåb)
Kirsten Christensdatter
ca. 1728-1792
Kirsten Christensdatter
F:
ca. 1728
Sindbjerg s. (Vester Ørum)
G:
ca. 1751
D:
13 sep. 1792
Hatting s. (Østerhåb)
Karen Knudsdatter
1725-1725
Karen Knudsdatter
F:
1725
Hatting
D:
1725
Hatting
Karen Knudsdatter
1726-1730
Karen Knudsdatter
F:
1726
Hatting
D:
1730
Hatting
Anders Knudsen
1729-
Anders Knudsen
F:
1729
Hatting
Karen Pedersdatter
1754-1755
Karen Pedersdatter
F:
1754
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1755
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Pedersdatter
1756-
Karen Pedersdatter
F:
1756
Tamdrup s. (Vrønding)
Johanne Pedersdatter
1758-1758
Johanne Pedersdatter
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
Knud Pedersen
1759-
Knud Pedersen
F:
1759
Tamdrup s. (Vrønding)
Johanne Pedersdatter
1761-
Johanne Pedersdatter
F:
1761
Tamdrup s. (Vrønding)
Liffe Pedersdatter
1763-
Liffe Pedersdatter
F:
1763
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Knudsen
ca. 1828-
Jens Knudsen
F:
ca. 1828
Korning
Knud Jensen (Liman)
1805-1869
Knud Jensen (Liman)
F:
1805
Korning
D:
15 apr. 1869
Føvling s. (Føvling Mark)
Ane Andersdatter
ca. 1800-1835
Ane Andersdatter
F:
ca. 1800
G:
3 jul. 1825
Korning
D:
15 mar. 1835
Korning
Ane Cathrine Knudsen
ca. 1840-
Ane Cathrine Knudsen
F:
ca. 1840
Korning
Christen Knudsen
ca. 1842-
Christen Knudsen
F:
ca. 1842
Korning
Søren Knudsen
1849-1918
Søren Knudsen
F:
10 feb. 1849
Føvling s. (Føvling Mark)
D:
16 apr. 1918
Silkeborg sygehus
Marie Nielsen
1844-1892
Marie Nielsen
F:
8 maj 1844
Underup
G:
31 maj 1873
Tønning
D:
16 nov. 1892
Klovborg s. (Gribstrupgård)
Maren Kirstine Pedersen
1847-1928
Maren Kirstine Pedersen
F:
8 jun. 1847
Brande s. (Uhre Mark)
G:
13 apr. 1895
Vester
D:
27 apr. 1928
Klovborg s. (Gribstrup)
Kirsten Christensdatter
1812-1861
Kirsten Christensdatter
F:
1812
Ring s. (Brædstrup)
G:
13 jun. 1835
Korning
D:
24 okt. 1861
Føvling s. (Føvling Mark)
Cathrine, senere Ane Cathrine Pedersdatter
1766-1835
Cathrine, senere Ane Cathrine Pedersdatter
F:
1766
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
22 jun. 1835
Korning
Jens Sørensen (Liman)
1760-1820
Jens Sørensen (Liman)
F:
1760
Korning
G:
5 jan. 1787
Korning
D:
1 nov. 1820
Korning
Jens Frederiksen
ca. 1774-1861
Jens Frederiksen
F:
ca. 1774
G:
17 feb. 1821
Korning
D:
8 jul. 1861
Korning
Sidsel Sørensdatter
1823-1824
Sidsel Sørensdatter
F:
16 nov. 1823
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
9 nov. 1824
Tamdrup s. (Molgjer)
Søren Sørensen
1825-
Søren Sørensen
F:
27 aug. 1825
Tamdrup s. (Molgjer)
Sidsel Marie Sørensdatter
1827-
Sidsel Marie Sørensdatter
F:
9 jun. 1827
Tamdrup s. (Molgjer)
Peder Sørensen
1829-
Peder Sørensen
F:
22 feb. 1829
Tamdrup s. (Molgjer)
Johanne Sørensdatter
1831-
Johanne Sørensdatter
F:
19 mar. 1831
Tamdrup s. (Molgjer)
Jens Sørensen
1833-1833
Jens Sørensen
F:
24 apr. 1833
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
1 maj 1833
Tamdrup s. (Molgjer)
Rasmus Sørensen
1834-
Rasmus Sørensen
F:
14 mar. 1834
Tamdrup s. (Molgjer)
Dødfødt søn
1835-1835
Dødfødt søn
F:
28 jan. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
28 jan. 1835
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Sørensen
1837-1837
Christen Sørensen
F:
2 mar. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
12 mar. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Christen Sørensen
1837-1837
Christen Sørensen
F:
18 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
21 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Jens Sørensen
1837-1837
Jens Sørensen
F:
18 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
21 dec. 1837
Tamdrup s. (Molgjer)
Søren Sørensen
1796-1880
Søren Sørensen
F:
1 maj 1796
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
5 apr. 1880
Tamdrup s. (Molgjer)
Mette Cathrine Sørensdatter
1801-1838
Mette Cathrine Sørensdatter
F:
31 dec. 1801
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
22 mar. 1823
Tamdrup
D:
29 dec. 1838
Tamdrup s. (Molgjer)
Kirstine Sørensen
1840-
Kirstine Sørensen
F:
10 sep. 1840
Tamdrup s. (Molgjer)
Carl Pedersen
1839-
Carl Pedersen
F:
7 aug. 1839
Tyrsted s. (Dagnæs)
G:
28 dec. 1866
Tamdrup
Jens Sørensen
1842-
Jens Sørensen
F:
3 apr. 1842
Tamdrup s. (Molgjer)
Elisabeth Sørensen
1843-1843
Elisabeth Sørensen
F:
26 nov. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
24 dec. 1843
Tamdrup s. (Molgjer)
Elisabeth Sørensen
1845-
Elisabeth Sørensen
F:
6 apr. 1845
Tamdrup s. (Molgjer)
Jørgen Rasmussen
1840-
Jørgen Rasmussen
F:
9 jan. 1840
Skjold s. (Brund)
G:
24 aug. 1869
Tamdrup
Cicilie Marie Sørensen
1847-1849
Cicilie Marie Sørensen
F:
6 feb. 1847
Tamdrup s. (Molgjer)
D:
15 feb. 1849
Tamdrup s. (Molgjer)
Marie Sørensen
1849-
Marie Sørensen
F:
23 feb. 1849
Tamdrup s. (Molgjer)
Laurs Hansen Rasmussen
1835-1873
Laurs Hansen Rasmussen
F:
4 sep. 1835
Hansted
G:
14 dec. 1869
Tamdrup
D:
4 jul. 1873
Hansted
Mette Kirstine Jensdatter
1812-1889
Mette Kirstine Jensdatter
F:
2 apr. 1812
Nim s. (Nim Mark)
G:
24 nov. 1839
Nim
D:
13 apr. 1889
Tamdrup s. (Molgjer)
Kirsten Sørensdatter
1798-
Kirsten Sørensdatter
F:
28 feb. 1798
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1800-1802
Karen Sørensdatter
F:
12 jan. 1800
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Levi, senere Liffe Sørensdatter
1802-
Levi, senere Liffe Sørensdatter
F:
12 feb. 1802
Tamdrup s. (Vrønding)
Birgitte Sørensdatter
1804-
Birgitte Sørensdatter
F:
28 feb. 1804
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen
1806-1806
Peder Sørensen
F:
10 okt. 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1806
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1806-1806
Karen Sørensdatter
F:
10 okt. 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
1806
Tamdrup s. (Vrønding)
Karen Sørensdatter
1808-
Karen Sørensdatter
F:
24 mar. 1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen
1810-1810
Peder Sørensen
F:
8 okt. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
8 okt. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
Søren Pedersen, senere Pedersen Larsen
1769-1852
Søren Pedersen, senere Pedersen Larsen
F:
1769
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
3 nov. 1852
Tamdrup s. (Molgjer)
Sidsel Sørensdatter
1770-1845
Sidsel Sørensdatter
F:
1770
Korning
G:
ca. 1795
D:
18 feb. 1845
Tamdrup s. (Molgjer)
Lise Pedersdatter
Jørgen Nielsen
Jørgen Nielsen
G:
SENEST 1791
Kirsten Knudsdatter
1730-1810
Kirsten Knudsdatter
F:
1730
Hatting
D:
26 feb. 1810
Tamdrup s. (Vrønding)
Peder Sørensen Larsen
ca. 1730-1791
Peder Sørensen Larsen
F:
ca. 1730
G:
29 mar. 1754
Hatting
D:
1791
Jonas Knudsen
1733-
Jonas Knudsen
F:
1733
Hatting
Bodil Nielsdatter
Bodil Nielsdatter
G:
19 okt. 1772
Hatting
Karen Knudsdatter
1736-
Karen Knudsdatter
F:
1736
Hatting
Søren Pedersen
Søren Pedersen
G:
10 nov. 1756
Hatting
Olivia (Liffer) Christensdatter
1693-
Olivia (Liffer) Christensdatter
F:
1693
Tamdrup s. (Kørup)
Knud Andersen
ca. 1670-1741
Knud Andersen
F:
ca. 1670
G:
27 aug. 1719
Tamdrup
D:
17 nov. 1741
Niels Christensen
1698-
Niels Christensen
F:
1698
Tamdrup s. (Kørup)
Sidsel Christensdatter
1703-1716
Sidsel Christensdatter
F:
1703
Tamdrup s. (Kørup)
D:
fmtl. før 1716
Karen Christensdatter Bhi
ca. 1667-ca. 1741
Karen Christensdatter Bhi
F:
ca. 1667
Kattrup s. (Borup)
G:
1685/1690
Kattrup
D:
ca. 1741
Tamdrup s. (Kørup)
Mette Nielsdatter
1660-
Mette Nielsdatter
F:
1655/60
Tamdrup s. (Kørup)
Jacob Hansen
Jacob Hansen
G:
1678
Anne Nielsdatter
1670-
Anne Nielsdatter
F:
1660/70
Tamdrup s. (Kørup)
Bent Sørensen
Bent Sørensen
G:
1687
Barn
1660-
Barn
F:
1660
Tamdrup s. (Kørup)
Søn
1664-
Søn
F:
1664
Tamdrup s. (Kørup)
Barn
ca. 1666-1670
Barn
F:
ca. 1666
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1670
Tamdrup s. (Kørup)
Peder Nielsen
1671-
Peder Nielsen
F:
1671
Tamdrup s. (Kørup)
Barn
1673-
Barn
F:
1673
Tamdrup s. (Kørup)
Søren Nielsen
1676-
Søren Nielsen
F:
1676
Tamdrup s. (Kørup)
Niels Nielsen
ca. 1625-1709
Niels Nielsen
F:
ca. 1625
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1709
Tamdrup s. (Kørup)
NN
Enevold Nielsen
ca. 1648-1674
Enevold Nielsen
F:
ca. 1648
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1674
Laurids Sørensen
1672-
Laurids Sørensen
F:
1672
Tamdrup s. (Vrønding)
Bodil Sørensdatter
1674-
Bodil Sørensdatter
F:
1674
Tamdrup s. (Vrønding)
Niels Sørensen
1676-
Niels Sørensen
F:
1676
Tamdrup s. (Vrønding)
Enevold Sørensen
1678-
Enevold Sørensen
F:
1678
Tamdrup s. (Vrønding)
Barn
1680-
Barn
F:
1680
Tamdrup s. (Vrønding)
Birgitte Nielsdatter
ca. 1648-1680
Birgitte Nielsdatter
F:
ca. 1648
Tamdrup s. (Kørup)
D:
1680
Tamdrup s. (Vrønding)
Søren Lauridsen
Søren Lauridsen
G:
1671
Jens Nielsen
Bodil Thomasdatter
Bodil Thomasdatter
G:
28 maj 1676
Tamdrup
Forældre
Enevold
Sidsel Enevoldsdatter
-eft. 1657
Sidsel Enevoldsdatter
F:
Hansted s. (Egebjerg)
D:
eft. 1657
Niels Ibsen
ca. 1600-1680
Niels Ibsen
F:
ca. 1600
D:
1680
Tamdrup s. (Kørup)