Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Barbara Mikkelsdatter Møller
1586 - 1643 (57 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Mette Nielsdatter Mule
ca. 1607-1677
Mette Nielsdatter Mule
F:
ca. 1607
D:
1677
Anna Catharina Jensdatter Spend
1662-
Anna Catharina Jensdatter Spend
F:
SEN. 1662
Hans Pedersen Faxe
1645-1678
Hans Pedersen Faxe
F:
senest 1645
G:
1678
D:
1678
Jens Sørensen Bergendahl
1650-1720
Jens Sørensen Bergendahl
F:
1650
G:
1678/79
D:
1720
Barbara Hansdatter Spend
-eft. 1755
Barbara Hansdatter Spend
D:
eft. 1755
Hans Rasmus Hansen Hegelund
ca. 1683-1755
Hans Rasmus Hansen Hegelund
F:
ca. 1683
G:
24 sep. 1710
Raklev
D:
9 dec. 1755
Kalundborg (Vor Frue s.)
Hans Jensen Spend
1664-1738
Hans Jensen Spend
F:
1664
D:
28 okt. 1738
Marie Elisabeth Vedel
ca. 1673-1712
Marie Elisabeth Vedel
F:
ca. 1673
D:
1712
Raklev
Beate (Bente) Maria Gemzøe
ca. 1673-1727
Beate (Bente) Maria Gemzøe
F:
ca. 1673
G:
18 jan. 1713
København (Helligånds s.)
D:
1727
Anna Teilmann
-1754
Anna Teilmann
D:
22 apr. 1754
Christen Jensen Spend
ca. 1668-1710
Christen Jensen Spend
F:
ca. 1668
D:
27 maj 1710
Christine Mortensdatter Vendel
ca. 1679-1717
Christine Mortensdatter Vendel
F:
ca. 1679
D:
1717
Ingeborg Lyngbye Terchelsen
ca. 1727-
Ingeborg Lyngbye Terchelsen
F:
ca. 1727
Diderich Terchelsen
ca. 1728-
Diderich Terchelsen
F:
ca. 1728
Barbara Fester
1696-1743
Barbara Fester
F:
1696
Pedersborg
D:
1728/43
Pedersborg
Hans Terchelsen
1698-1754
Hans Terchelsen
F:
1698
Hagested
G:
SEN. 1727
D:
1754
Slagelse
Diderich Christian Fester
1732-1811
Diderich Christian Fester
F:
1732
D:
1811
Jens Fester
1697-1747
Jens Fester
F:
1697
Pedersborg
D:
1747
Boeslunde
Juliane Frost
-1759
Juliane Frost
G:
1730
D:
1759
Claus Fester
1701-eft. 1744
Claus Fester
F:
1701
Pedersborg
D:
eft. ER 1744
NN
-1736
NN
D:
1736
Barbara Erichsdatter
Barbara Erichsdatter
G:
1737
Nordrupvester
Anne Kirstine Fester
1734-1789
Anne Kirstine Fester
F:
1734
Nordrupvester
D:
1789
Eggeslevmagle
Rasmus Jensen Kirkerup
1735-1809
Rasmus Jensen Kirkerup
F:
1735
G:
ca. 1764
D:
1809
Mikkel Fester
1737-1737
Mikkel Fester
F:
senest 1737
D:
1737
Nordrupvester
Christian Fester
1739-1740
Christian Fester
F:
1739
Nordrupvester
D:
1740
Nordrupvester
Anne Marie Simonsen
1773-
Anne Marie Simonsen
F:
1773
Roskilde
Peder Andersen
Peder Andersen
G:
før 1797
Barbara Kirstine Simonsen
1775-1797
Barbara Kirstine Simonsen
F:
1775
Roskilde
D:
TIDL. 1797
Karen Sophie Simonsen
1777-1797
Karen Sophie Simonsen
F:
1777
Roskilde
D:
TIDL 1797
Dorthe Margrethe Simonsen
1780-1848
Dorthe Margrethe Simonsen
F:
19 mar. 1780
Roskilde
D:
26 sep. 1848
Havbro
Magnus Bernhard Siemsen
1776-1855
Magnus Bernhard Siemsen
F:
7 apr. 1776
København
G:
1804/09
D:
13 apr. 1855
Ulstrup
Anne Kirstine Simonsen
1782-1801
Anne Kirstine Simonsen
F:
1782
Roskilde
D:
TIDL. 1801
Inger Kirstine Simonsen
1784-1801
Inger Kirstine Simonsen
F:
1784
Roskilde
D:
TIDL. 1801
Christiane Fester
ca. 1743-1797
Christiane Fester
F:
ca. 1742/43
Ørslev
D:
9 jun. 1797
Roskilde Domsogn
Ole Simonsen
ca. 1746-1832
Ole Simonsen
F:
ca. 1745/46
København
G:
SEN. 1772/73
Ørslev ?
D:
23 apr. 1832
Roskilde Domsogn
Barbara Fester
efter 1743 ?-1774
Barbara Fester
F:
efter 1743 ?
D:
tidligst 1774
Niels Fester
ca. 1702-1774
Niels Fester
F:
ca. 1702
Sønderup
D:
25 jan. 1774
Ørslev
Karen Keding
1710?-10 jan. 1780?
Karen Keding
F:
1710?
G:
SEN. 1733
D:
10 jan. 1780?
Diderich Fester
1705-1705
Diderich Fester
F:
senest 1705
Sønderup
D:
1705
Sønderup
Inger Marie Fester
1707-1707
Inger Marie Fester
F:
1707
Sønderup
D:
1707
Sønderup
Gedske Fester
1710-1744
Gedske Fester
F:
senest 1710
Sønderup
D:
efter 1744
Lave Valerius Christiansen Liebst
ca. 1693-1770
Lave Valerius Christiansen Liebst
F:
ca. 1693
G:
1728/30
D:
1770
Christiane Abel
1736-1797
Christiane Abel
F:
1736
D:
1797
Hans Hansen Ingerslev
ca. 1739-1784
Hans Hansen Ingerslev
F:
ca. 1739
D:
1784
Inger Marie Fester
1712-1750
Inger Marie Fester
F:
SEN. 1712
Sønderup
D:
1750
Aarhus Domsogn
Jacob Pedersen Abel
1703-1741
Jacob Pedersen Abel
F:
1703
Jystrup
G:
1730/33
D:
1741
Haderup
Anna Catharina Fester
1718-1750
Anna Catharina Fester
F:
senest 1718
Sønderup
D:
1750
Simon Ryge
ca. 1710-1781
Simon Ryge
F:
ca. 1710
G:
SEN. 1738
D:
1781
Christian Fester
1716-1749
Christian Fester
F:
1716
Sønderup
D:
1749
Vallensved
Mette Cathrine Danielsdatter
Anna Elisabeth Jensdatter Spend
1676-1743
Anna Elisabeth Jensdatter Spend
F:
1666/76
Herlufmagle
D:
4 apr. 1743
Boeslunde
Diderich Clausen Fester
ca. 1666-1728
Diderich Clausen Fester
F:
ca. 1666
Trondheim
G:
apr. 1695
Raklev
D:
1728
Sønderup
Inger Maria Jensdatter Spend
1670-
Inger Maria Jensdatter Spend
F:
SEN. 1670
Jens Sørensen Rechen
ca. 1656-1696
Jens Sørensen Rechen
F:
ca. 1656
G:
1687
D:
1696
Barbara Hansdatter Backer
1646-1689
Barbara Hansdatter Backer
F:
senest 1646
Næstved (Skt. Peder)
D:
1689
Aarhus
Jens Nielsen Spend
1632-1676
Jens Nielsen Spend
F:
22 apr. 1632
Sæby
G:
1659/62
D:
13 maj 1676
Herlufmagle
Anna Christiane Ludvigsdtr. Pontoppidan
1678-1751
Anna Christiane Ludvigsdtr. Pontoppidan
F:
1678
D:
1751
Hans Toxværd
ca. 1665-1728
Hans Toxværd
F:
ca. 1665
G:
13 sep. 1696
D:
1728
Else Sophie Pontoppidan
1712-1758
Else Sophie Pontoppidan
F:
1712
Fredericia
D:
1758
Erritsø
Jens Kellinghusen
1695-1744
Jens Kellinghusen
F:
1695
Fredericia
G:
21 sep. 1728
Fredericia (Michaelis k.)
D:
16 feb. 1744
Kippinge
Henrik Ludvigsen Pontoppidan
1679-1760
Henrik Ludvigsen Pontoppidan
F:
4 apr. 1679
Herlufmagle
D:
16 okt. 1760
Fredericia
Anna Rosine Biehl (Jungfos)
ca. 1681-1758
Anna Rosine Biehl (Jungfos)
F:
ca. 1681
Hamborg
G:
1704
D:
1758
Else Christenze Pontoppidan
1681-1682
Else Christenze Pontoppidan
F:
1681
D:
1682
Sara Ludvigsdatter Pontoppidan
1683-ca. 1761
Sara Ludvigsdatter Pontoppidan
F:
12 jun. 1683
D:
ca. 1761
Horsens
Jørgen Jørgensen Hatting
-1738
Jørgen Jørgensen Hatting
D:
1738
Christian Sørensen
-ca. 1761
Christian Sørensen
D:
ca. 1761
Elisabeth (Marine) Pontoppidan
1685-
Elisabeth (Marine) Pontoppidan
F:
15 aug. 1685
Christen Jensen Wegerslew
-1723
Christen Jensen Wegerslew
D:
1723
Hans August von Steffens
-1749
Hans August von Steffens
D:
1749
Friderich Julianus Christian Friess
1753-1826
Friderich Julianus Christian Friess
F:
25 nov. 1753
D:
27 apr. 1826
Bergen
Karen Francisca Swane
1764-1785
Karen Francisca Swane
F:
29 feb. 1764
København
G:
30 nov. 1785
København (Holmens k.)
D:
6 dec. 1785
København
Marie Sophie Milling
Marie Sophie Milling
G:
feb. 1805
Bergen
Carl Iver Friess
1755-1795
Carl Iver Friess
F:
11 jul. 1755
D:
6 jul. 1795
Dorothea Margrethe Hansen
1761-1844
Dorothea Margrethe Hansen
F:
1761
D:
3 maj 1844
Floris Pontoppidan Friess (Friis)
1725-1770
Floris Pontoppidan Friess (Friis)
F:
20 sep. 1725
D:
13 mar. 1770
Kerteminde
Kirstine Elisabeth Bech
1734-1759
Kirstine Elisabeth Bech
F:
1734
G:
1751
D:
apr. 1759
Barbara Pontoppidan
1689-1743
Barbara Pontoppidan
F:
1689
D:
1743
Floris Friess
1680-1750
Floris Friess
F:
1680
G:
1708
D:
16 apr. 1750
Fredericia
Ludvig Henriksen Pontoppidan
1648-1706
Ludvig Henriksen Pontoppidan
F:
7 maj 1648
Vejle
G:
1677
D:
27 sep. 1706
Aarhus
Pernille Elisabeth Backer
1653-
Pernille Elisabeth Backer
F:
senest 1653
Peter Vitussen
1640-1678
Peter Vitussen
F:
senest 1640
G:
1671
D:
1677/78
Petronella Elisabeth Gregersdatter Weile
1711-1711
Petronella Elisabeth Gregersdatter Weile
F:
1711
D:
1711
Gregers Jensen Weile
1670-1711
Gregers Jensen Weile
F:
senest 1670
D:
tidligst 1711
Marie Lisbeth Andersdatter Bosel
1675-1711
Marie Lisbeth Andersdatter Bosel
F:
1670/75
G:
23 apr. 1710
Køge (i huset)
D:
tidligst 1711
Jens Gregersen Weile
1641-1706
Jens Gregersen Weile
F:
2 jan. 1641
Varde
G:
15 jan. 1679
D:
1706
Helvig Backer
Birgitte Marie Backer
1654-1722
Birgitte Marie Backer
F:
1654
D:
1722
Claus Tausen
-eft. 1679
Claus Tausen
G:
før 1680
D:
eft. 1679
Claus Güntelberg
1639-1711
Claus Güntelberg
F:
1639
G:
eft. 1696
D:
1711
Anne Sophie Backer
før 1660-1689
Anne Sophie Backer
F:
før 1660
D:
1689
Hans Trøner
1632-1693
Hans Trøner
F:
1632
G:
1682
København
D:
1693
Else Nielsdatter Mule
ca. 1608-1670
Else Nielsdatter Mule
F:
ca. 1608
Onsbjerg s. (Bisgaard)
D:
okt. 1670
Hans Rasmussen Backer
ca. 1612-1663
Hans Rasmussen Backer
F:
ca. 1612
Rudkøbing
G:
eft. 1636
D:
2 mar. 1663
Maren Mule
Hans Hansen Marup
1683-1689
Hans Hansen Marup
F:
24 dec. 1683
Køge
D:
21 sep. 1689
Køge
Else Pedersdatter Marup
1685-1772
Else Pedersdatter Marup
F:
26 dec. 1685
Køge
D:
2 sep. 1772
Ringsted
Hans Hansen
-1710
Hans Hansen
G:
26 sep. 1707
Køge
D:
4 aug. 1710
Køge
Peder Hansen Freiesleben
1719-1786
Peder Hansen Freiesleben
F:
1719
Køge
D:
24 jun. 1786
Ringsted
Hans Hendrich Hansen Freiesleben
1721-1787
Hans Hendrich Hansen Freiesleben
F:
1721
Køge
D:
1787
Rasmus Hansen Freiesleben
1724-1763
Rasmus Hansen Freiesleben
F:
1724
Køge
D:
8 jul. 1763
Ringsted
Jørgen Hansen Freiesleben
1727-1779
Jørgen Hansen Freiesleben
F:
1727
Køge
D:
17 maj 1779
Ringsted
Hans Heinrich von Freiesleben
1683-1751
Hans Heinrich von Freiesleben
F:
1683
Werdau, Sachsen
G:
30 maj 1719
Køge
D:
dec. 1751
Køge
Niels Hansen Marup
1687-1743
Niels Hansen Marup
F:
29 okt. 1687
Køge
D:
23 jan. 1743
Køge
Hans Pedersen Marup
1689-1695
Hans Pedersen Marup
F:
19 okt. 1689
Køge
D:
31 maj 1695
Karen Ingeborg Pedersdatter Marup
1692-1695
Karen Ingeborg Pedersdatter Marup
F:
4 dec. 1692
Køge
D:
9 jul. 1695
Køge
Maren Mule
1662-1697
Maren Mule
F:
1662
D:
8 jan. 1697
Køge
Peder Hansen Marup
-1709
Peder Hansen Marup
G:
13 apr. 1683
Køge
D:
19 jun. 1709
Køge
Rasmus Rasmussen Mule
-1809
Rasmus Rasmussen Mule
D:
1809
Køge
Johannes Rasmussen Mule
-1737
Johannes Rasmussen Mule
D:
1737
Køge
Birgitte Kirstine Arsleben
-1759
Birgitte Kirstine Arsleben
D:
1759
Rasmus Mule
-1711
Rasmus Mule
D:
jul. 1711
Køge
Ingeborg
-1714
Ingeborg
D:
1714
Køge
Pernille Mule
1680-1756
Pernille Mule
F:
28 okt. 1680
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
1756
Elias Eskildsen Naur
1650-1728
Elias Eskildsen Naur
F:
17 feb. 1650
Navr
G:
1699
D:
6 maj 1728
København
Christian Mule
1683-ung
Christian Mule
F:
12 sep. 1683
Odense
D:
ung
Niels Mule
1647-1712
Niels Mule
F:
22 sep. 1647
D:
6 maj 1712
Gunder Fochsdatter de Witt
1640-1690
Gunder Fochsdatter de Witt
F:
29 jan. 1640
Horsens
G:
8 okt. 1679
Odense (Skt. Knuds k.)
D:
1690
Rasmus Mikkelsen Mule
1649-1718
Rasmus Mikkelsen Mule
F:
1649
D:
aug. 1718
Hamborg
Jens Mule
1724-1725
Jens Mule
F:
1724
D:
1725
Johanne Amalie Mule
ca. 1718-1793
Johanne Amalie Mule
F:
ca. 1718
D:
29 maj 1793
Ryomgård (Marie Magdalene s.)
Henrik Mule
1683-1742
Henrik Mule
F:
8 feb. 1683
D:
6 jun. 1742
Maren NN
-1725
Maren NN
D:
1725
Mette Sophie Mule
Palle Kragh Hoff
1717-1799
Palle Kragh Hoff
F:
1717
G:
1747
D:
1799
Ane Kirstine Margrethe Hoff
-1810
Ane Kirstine Margrethe Hoff
D:
1810
Birgitte Cathrine Hoff
Henrik Mule Hoff
1763-1817
Henrik Mule Hoff
F:
9 okt. 1763
Høgholm
D:
jul. 1817
Viborg
Palle Frederik Hoff
1764-1773
Palle Frederik Hoff
F:
1764
D:
1773
Maren Mule
1735-1775
Maren Mule
F:
1735
D:
10 maj 1775
Hans Nicolai Hoff
1722-1806
Hans Nicolai Hoff
F:
1722
G:
19 sep. 1760
Folding
D:
11 feb. 1806
Viborg Domsogn
Jens Nicolai Mule
ca. 1738-1756
Jens Nicolai Mule
F:
ca. 1738
D:
1756
Maren Høstmark
Kirstine Marie Mule
1715-
Kirstine Marie Mule
F:
1715
Jens Mule
1717-1720
Jens Mule
F:
1717
D:
1720
Niels Mule
1720-
Niels Mule
F:
1720
Jens Mule
1722-
Jens Mule
F:
1722
NN
-1720
NN
D:
1720
Jens Christian Mule
1727-
Jens Christian Mule
F:
1727
Jens Henrik Mule
1730-
Jens Henrik Mule
F:
1730
Christian Michael Mule
1730-
Christian Michael Mule
F:
1730
Cathrine Birgitte Mule
1732-
Cathrine Birgitte Mule
F:
1732
Jens Christian Mule
1734-1745
Jens Christian Mule
F:
1734
D:
1745
Erik Mule
-1751
Erik Mule
D:
OKT. 1751
Anne Kirstine Christiansdatter Bøgvad
-1752
Anne Kirstine Christiansdatter Bøgvad
G:
27 jun. 1714
Bogense (i huset)
D:
TIDL 1752
Michael Mule
1687-1687
Michael Mule
F:
1687
D:
1687
Hans Mule
1688-1688
Hans Mule
F:
1688
D:
1688
Birgitte Sophie Mule
1688-
Birgitte Sophie Mule
F:
1688
Mikkel Johannes Mule
1690-1772
Mikkel Johannes Mule
F:
1690
D:
8 dec. 1772
Maren Christensdatter Lottrup
1693-1768
Maren Christensdatter Lottrup
F:
1693
G:
6 feb. 1719
Horsens
D:
1768
Hans Mule
1691-1696
Hans Mule
F:
1691
D:
1696
Jens Mule
1693-
Jens Mule
F:
1693
Jens Mule
-1692
Jens Mule
D:
NOV/DEC 1692
Cathrine Eriksdatter
-1714
Cathrine Eriksdatter
D:
1714
Mikkel Nielsen Mule
1609-1653
Mikkel Nielsen Mule
F:
25 jan. 1609
D:
7 apr. 1653
Vejlby (Fyn)
Pernille Backer
1626-1651
Pernille Backer
F:
1626
G:
1646
D:
2 maj 1651
Hans Mule
1610-eft. 1636
Hans Mule
F:
1610
D:
eft. 1636
Polen
Ellen Lauritsdatter Gorm
Hans Clausen Bachmann
1599-ca. 1653
Hans Clausen Bachmann
F:
1599
D:
ca. 1653
Juliane Marie Hoffmeyer
1775-1850
Juliane Marie Hoffmeyer
F:
30 jun. 1775
St. Heddinge
D:
25 okt. 1850
Føllenslev s. (Algestrup)
Jens Hansen
1755-1831
Jens Hansen
F:
1755
Vibede
G:
11 feb. 1791
St. Heddinge
D:
18 jun. 1831
Odense (Frue s.)
Søren Hoffmeyer
1734-1794
Søren Hoffmeyer
F:
1734
D:
31 okt. 1794
St. Heddinge
Louise Broch
1747-1811
Louise Broch
F:
24 jun. 1747
Lyderslev
G:
20 nov. 1765
Magleby
D:
20 jan. 1811
St. Heddinge
Mette Marie Broch
1696-
Mette Marie Broch
F:
1696
Henrik Hoffmeyer
ca. 1704-1736
Henrik Hoffmeyer
F:
ca. 1704
G:
13 aug. 1731
Stubbekøbing
D:
1736
Jens Ottesen
ca. 1707-1764
Jens Ottesen
F:
ca. 1707
G:
1736
Sdr. Kirkeby
D:
1764
Anne Nielsdatter Gorm
1672-1724
Anne Nielsdatter Gorm
F:
30 apr. 1672
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
21 apr. 1724
Stubbekøbing
Søren Rasmussen Broch
-1705
Søren Rasmussen Broch
G:
25 jul. 1693
Odense (Skt. Knud)
D:
1705
Simon Simonsen Walter
1679-1731
Simon Simonsen Walter
F:
1679
Hellerup
G:
19 jul. 1712
D:
5 maj 1731
Stubbekøbing
Alexander Nielsen Gorm
1673-
Alexander Nielsen Gorm
F:
1673
Kirsten Nielsdatter Gorm
1677-1727
Kirsten Nielsdatter Gorm
F:
1677
D:
1727
Thomas Hansen Flensborg
Thomas Hansen Flensborg
G:
10 okt. 1702
Odense (Skt. Knud)
Laurids Nielsen Gorm
1674-
Laurids Nielsen Gorm
F:
1674
Ingeborg Madsdatter Hvid
-1714
Ingeborg Madsdatter Hvid
G:
2 sep. 1710
Odense (Skt. Knud)
D:
1714
Karen Nielsdatter Gorm
1675-1710
Karen Nielsdatter Gorm
F:
1675
D:
TIDL 1710
Niels Rasmussen
-1707
Niels Rasmussen
G:
24 sep. 1695
Odense (Skt. Knud)
D:
1707
Niels Laursen Gorm
ca. 1632-1710
Niels Laursen Gorm
F:
ca. 1632
D:
8 sep. 1710
Odense (Frue s.)
Mette Alexandersdatter Hirschnach
ca. 1649-1700
Mette Alexandersdatter Hirschnach
F:
ca. 1649
D:
1700
Anna Nielsdatter Mule
1612-1676
Anna Nielsdatter Mule
F:
senest 1612
D:
1676
Laurits Lauritsen Gorm
1588-1632
Laurits Lauritsen Gorm
F:
1588
Søllested
G:
22 nov. 1629
Odense
D:
14 maj 1632
Ringe
Jens Mule
1615-
Jens Mule
F:
SEN. 1615
Birgitte Nielsdatter Mule
1615-
Birgitte Nielsdatter Mule
F:
senest 1615
Else Cathrine Tidemandsdatter Lend
1683-1684
Else Cathrine Tidemandsdatter Lend
F:
18 aug. 1683
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1684
Endeslev s. (Præstegården)
Else Cathrine Tidemandsdatter Lend
1685-1685
Else Cathrine Tidemandsdatter Lend
F:
1 maj 1685
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1685
Endeslev s. (Præstegården)
Karen Tidemandsdatter Lend
1686-
Karen Tidemandsdatter Lend
F:
1686
Endeslev s. (Præstegården)
Hans Mortensen Hylling
-før 1720
Hans Mortensen Hylling
G:
20 jul. 1706
Endeslev
D:
før 1720
Anna Kirstine Andersdatter Bosel
ca. 1660-1688
Anna Kirstine Andersdatter Bosel
F:
ca. 1660
D:
1688
Tidemand Lauridsen Lend
-1719
Tidemand Lauridsen Lend
G:
1682
Vollerslev (fmtl.)
D:
27 jan. 1719
Endeslev s. (Præstegården)
Anne Kirstine Tidemandsdatter Lend
1689-før 1707
Anne Kirstine Tidemandsdatter Lend
F:
1689
Endeslev s. (Præstegården)
D:
før 10 maj 1707
Else Barbara Tidemandsdatter Lend
1690-1693
Else Barbara Tidemandsdatter Lend
F:
dec. 1690
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1693
Endeslev s. (Præstegården)
Maria Elisabeth Tidemandsdatter Lend
1692-1739
Maria Elisabeth Tidemandsdatter Lend
F:
6 maj 1692
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1739
Bjørn Pedersen Mahler
-1729
Bjørn Pedersen Mahler
G:
12 jul. 1712
Endeslev
D:
1729
Anders Bosel Tidemandsen Lend
1693-før 1719
Anders Bosel Tidemandsen Lend
F:
1693
Endeslev s. (Præstegården)
D:
før 21 sep. 1719
Anna Sophia Caspersdatter Lemvig
1717-
Anna Sophia Caspersdatter Lemvig
F:
1717
Endeslev s.
Thidemann Christian Lemvig
1718-
Thidemann Christian Lemvig
F:
1718
Endeslev s.
Else Birgitha Caspersdatter Lemvig
1720-
Else Birgitha Caspersdatter Lemvig
F:
1720
Endeslev s. (Præstegården)
Barbara Tidemandsdatter Lend
1694-1753
Barbara Tidemandsdatter Lend
F:
16 nov. 1694
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1753
Caspar Christensen Lemvig
1692-1732
Caspar Christensen Lemvig
F:
1692
G:
30 mar. 1716
Endeslev (Præstegården)
D:
1732
Rasmus Jensen Bremer
1738-1797
Rasmus Jensen Bremer
F:
1738
Sdr. Jernløse s. (Knabstrup)
D:
1797
Særslev
Frederikke Sophie Lauridsdatter Lend
eft. 1716-før 1747
Frederikke Sophie Lauridsdatter Lend
F:
eft. 1716
Vollerslev
D:
før 1747
Gierslev (Løvegård)
Jens Rasmussen Bremer
ca. 1707-1767
Jens Rasmussen Bremer
F:
ca. 1707
Vollerslev
D:
1767
Hjembæk
Magdalene Sybille Tidemandsdatter Lend
1696-1769
Magdalene Sybille Tidemandsdatter Lend
F:
7 jul. 1696
Endeslev s. (Præstegården)
D:
1769
Laurids Christensen (Lend)
ca. 1680-1746
Laurids Christensen (Lend)
F:
ca. 1680
Kerteminde
G:
27 nov. 1716
Endeslev
D:
1746
Terslev
Anne Kirstine Tidemandsdatter Lend
1698-1705
Anne Kirstine Tidemandsdatter Lend
F:
1698
Endeslev s. (Præstegården)
D:
2 dec. 1705
Endeslev s. (Præstegården)
Laurids Tidemandsen Lend
1702-1753
Laurids Tidemandsen Lend
F:
aug. 1702
Endeslev
D:
1753
Elisabeth Johansdatter Schrøder
1694-1760
Elisabeth Johansdatter Schrøder
F:
1694
G:
12 jul. 1730
D:
1760
Tidemand Tidemandsen Lend
1704-1705
Tidemand Tidemandsen Lend
F:
1704
Endeslev s. (Præstegården)
D:
2 mar. 1705
Endeslev s. (Præstegården)
Jørgen Tidemandsen Lend
1707-1707
Jørgen Tidemandsen Lend
F:
20 feb. 1707
Endeslev s. (Præstegården)
D:
16 jul. 1707
Endeslev s. (Præstegården)
Else Andersdatter Bosel
ca. 1665-1707
Else Andersdatter Bosel
F:
ca. 1665
D:
1707
Endeslev s. (Præstegården)
Tidemand Lauridsen Lend
-1719
Tidemand Lauridsen Lend
G:
ca. 1688
Vollerslev (fmtl.)
D:
27 jan. 1719
Endeslev s. (Præstegården)
Birgitte Andersdatter Bosel
ca. 1665-1728
Birgitte Andersdatter Bosel
F:
ca. 1665
D:
1701/1728
Hans Christian Alrom
-1699
Hans Christian Alrom
G:
ca. 1685
D:
1698/99
Peder Rasmussen Schmidt
Peder Rasmussen Schmidt
G:
13 apr. 1701
Maribo
Petronella Elisabeth Gregersdatter Weile
1711-1711
Petronella Elisabeth Gregersdatter Weile
F:
1711
D:
1711
Marie Lisbeth Andersdatter Bosel
1675-1711
Marie Lisbeth Andersdatter Bosel
F:
1670/75
D:
tidligst 1711
Gregers Jensen Weile
1670-1711
Gregers Jensen Weile
F:
senest 1670
G:
23 apr. 1710
Køge (i huset)
D:
tidligst 1711
Barbara Jørgensdatter Mule
ca. 1640-eft. 1698
Barbara Jørgensdatter Mule
F:
ca. 1640
D:
eft. 1698
Anders Andersen Bosel
1631-1691
Anders Andersen Bosel
F:
1631
Flensborg
G:
ca. 1668?
D:
25 jul. 1691
Vollerslev s. (Herlufstrup)
Jørgen Svennesen
Jørgen Svennesen
G:
senest 1694
Barbara Cathrine Pedersdatter
1679-eft. 1728
Barbara Cathrine Pedersdatter
F:
17 nov. 1679
Landet s. (Præstegården)
D:
eft. 1728
Birte Pedersdatter
1680-1680
Birte Pedersdatter
F:
17 okt. 1680
Landet s. (Præstegården)
D:
17 okt. 1680
Landet s. (Præstegården)
Søn
Jens Pedersen Lucoppidan
1682-1731
Jens Pedersen Lucoppidan
F:
21 apr. 1682
Landet s. (Præstegården)
D:
20 jan. 1731
Uby (fmtl.)
Margrethe E. S. Christensdtr. Schiønning
1686-1745
Margrethe E. S. Christensdtr. Schiønning
F:
1686
Herrested (fmtl.)
D:
1745
Uby (fmtl.)
Jørgen Pedersen Lucoppidan
1684-
Jørgen Pedersen Lucoppidan
F:
24 jun. 1684
Landet s. (Præstegården)
Niels Pedersen Lucoppidan
1686-1730
Niels Pedersen Lucoppidan
F:
20 feb. 1686
Landet s. (Præstegården)
D:
26 jun. 1730
Landet s. (Præstegården)
Dorothea Poulsdatter Langeland
1691-1721
Dorothea Poulsdatter Langeland
F:
1691
Svendborg (fmtl.)
D:
19 jun. 1721
Landet (fmtl.)
Peder Nielsen Lucoppidan
1724-
Peder Nielsen Lucoppidan
F:
11 aug. 1724
Landet s. (Præstegården)
Hans Nielsen Lucoppidan
1726-
Hans Nielsen Lucoppidan
F:
29 okt. 1726
Landet s. (Præstegården)
Dorthe Nielsdatter
1728-1729
Dorthe Nielsdatter
F:
14 apr. 1728
Landet s. (Præstegården)
D:
23 sep. 1729
Landet s. (Præstegården)
Anne Christina Nielsdatter
1729-
Anne Christina Nielsdatter
F:
9 mar. 1729
Landet s. (Præstegården)
Karen Hansdatter Rasch
1707-1745
Karen Hansdatter Rasch
F:
1707
Odense
G:
21 okt. 1722
D:
1745
Landet (fmtl.)
Margrete Pedersdatter
1687-1687
Margrete Pedersdatter
F:
30 maj 1687
Landet s. (Præstegården)
D:
21 aug. 1687
Landet s. (Præstegården)
Knud Pedersen Lucoppidan
1688-eft. 1729
Knud Pedersen Lucoppidan
F:
1688
Landet s. (Præstegården)
D:
eft. 1729
Ditlev Pedersen Lucoppidan
1690-
Ditlev Pedersen Lucoppidan
F:
27 apr. 1690
Landet s. (Præstegården)
Mogens Pedersen Lucoppidan
1691-
Mogens Pedersen Lucoppidan
F:
3 okt. 1691
Landet s. (Præstegården)
Peder Pedersen Lucoppidan
1692-
Peder Pedersen Lucoppidan
F:
13 dec. 1692
Landet s. (Præstegården)
Margrete Sophia Pedersdatter
1694-
Margrete Sophia Pedersdatter
F:
26 mar. 1694
Landet s. (Præstegården)
Andreas Pedersen
1696-1696
Andreas Pedersen
F:
10 sep. 1696
Landet s. (Præstegården)
D:
17 sep. 1696
Landet s. (Præstegården)
Anna Christine Jørgensdatter Falster
1654-1714
Anna Christine Jørgensdatter Falster
F:
24 mar. 1654
Odense
D:
27 mar. 1714
Landet (fmtl.)
Peder Jensen Lucoppidan
1651-1717
Peder Jensen Lucoppidan
F:
20 apr. 1651
Landet (fmtl.)
G:
18 okt. 1678
D:
31 dec. 1717
Landet (fmtl.)
Barbara Nielsdatter Mule
1616-1703
Barbara Nielsdatter Mule
F:
24 dec. 1616
D:
8 sep. 1703
Odense
Jørgen Jørgensen Falster
1601-1662
Jørgen Jørgensen Falster
F:
28 maj 1601
Stubbekøbing
G:
29 okt. 1637
D:
26 nov. 1662
Åsum (fmtl.)
Barbara Mikkelsdatter Møller
1586-1643
Barbara Mikkelsdatter Møller
F:
1575/86
København
D:
TIDL. 1643
Niels Mule
ca. 1574-1616
Niels Mule
F:
ca. 1574
G:
16 sep. 1604
København
D:
3 jul. 1616
Onsbjerg s. (Bisgaard)