Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Kirstine Nielsdatter Sommer
ca. 1667 - 1753 (86 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Forældre
Niels Christensen Sommer
ca. 1638-1701
Dorothea Andersdatter
-1674
Anna Kirstine Nielsdatter Sommer
ca. 1667-1753
Anna Kirstine Nielsdatter Sommer
F:
ca. 1667
Ørum-Daugård
D:
1753
Laurids Davidsen Foss
1643-1704
Laurids Davidsen Foss
F:
12 aug. 1643
G:
7 okt. 1690
Ørum s. (Ørum Præstegård)
D:
1704
Else Kirstine Steenberg
1709-1710
Else Kirstine Steenberg
F:
18 aug. 1709
Hedensted
D:
1710
Hedensted
Barbara Margrethe Steenberg
1742-1742
Barbara Margrethe Steenberg
F:
9 mar. 1742
Blære
D:
1742
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
8 jul. 1743
Blære
Barbara Margrethe Steenberg
1743-1743 (FMTL.)
Barbara Margrethe Steenberg
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
1743 (FMTL.)
Blære (fmtl.)
Hans Schousboe Steenberg
1777-1777
Hans Schousboe Steenberg
F:
17 feb. 1777
Gauerslund
D:
20 apr. 1777
Gauerslund
Barbara Helene Martine Steenberg
1779-1850
Barbara Helene Martine Steenberg
F:
10 jun. 1779
Gauerslund
D:
TIDL. 1850
Jens Olesen Welling
ca. 1770-1850
Jens Olesen Welling
F:
ca. 1770
G:
6 jun. 1805
Gauerslund
D:
TIDL. 1850
Hans Schousboe Steenberg
1781-1806
Hans Schousboe Steenberg
F:
10 jan. 1781
Gauerslund
D:
6 mar. 1806
St. Croix
Anna Christine Møller
1780-1855
Anna Christine Møller
F:
1780
København
G:
7 mar. 1805
København (Garnisons k.)
D:
3 jan. 1855
Thiis Martin Steenberg
1784-1784
Thiis Martin Steenberg
F:
3 feb. 1784
Gauerslund
D:
1784
Gauerslund
Claudiane Sophie Margrete Steenberg
1785-1786
Claudiane Sophie Margrete Steenberg
F:
2 dec. 1785
Gauerslund
D:
1786
Gauerslund
Thiis Martin Steenberg
1787-1788
Thiis Martin Steenberg
F:
8 jul. 1787
Gauerslund
D:
1788
Gauerslund
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Anna Margrethe Schousboe
1756-1788
Anna Margrethe Schousboe
F:
17 jul. 1756
G:
16 jul. 1773
Gauerslund
D:
11 maj 1788
Gauerslund
Niels Christian Christiansen
1864-1887
Niels Christian Christiansen
F:
12 apr. 1864
Them s.
D:
16 okt. 1887
Sdr. Vissing s.
Christian Peder Christiansen
1865-
Christian Peder Christiansen
F:
8 nov. 1865
Sdr. Vissing s.
Lise Petrine Høj
1872-
Lise Petrine Høj
F:
29 jul. 1872
Østbirk
Frands Johannes Christiansen
1871-
Frands Johannes Christiansen
F:
8 sep. 1871
Vedslet s.
Trine
Sophie Rasmine Christiansen
1871-1938
Sophie Rasmine Christiansen
F:
8 sep. 1871
Vedslet s.
D:
26 jul. 1938
Sdr. Vissing
Rasmus Pedersen
1867-1901
Rasmus Pedersen
F:
18 nov. 1867
Them s. (Salten Mark)
G:
11 feb. 1893
Østbirk
D:
19 jan. 1901
Sdr. Vissing
Sara Kirstine Christiansen
1873-
Sara Kirstine Christiansen
F:
22 dec. 1873
Hundslund s. (Hadrup)
Mikkel Mortensen
1866-
Mikkel Mortensen
F:
2 nov. 1866
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
25 nov. 1896
Østbirk
Mette Kirstine Nielsen
1841-1913
Mette Kirstine Nielsen
F:
7 aug. 1841
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
28 okt. 1913
Kolding
Anders Christiansen (Brønd)
1836-1895
Anders Christiansen (Brønd)
F:
13 feb. 1836
Østbirk s. (Purup)
G:
29 sep. 1863
Sdr. Vissing
D:
31 okt. 1895
Østbirk s. (Østbirk mølle)
Niels Alexander Andersen Højlund
1868-
Niels Alexander Andersen Højlund
F:
22 okt. 1868
København (Skt. Johannes s.)
Julie Karoline Hansen
1877-
Julie Karoline Hansen
F:
23 aug. 1877
Nysted
G:
17 sep. 1898
Nysted
Frands Johannes Andersen
1870-
Frands Johannes Andersen
F:
30 dec. 1870
København (Skt. Johannes s.)
Anders Marius Andersen, senere Højlund
1873-
Anders Marius Andersen, senere Højlund
F:
13 okt. 1873
København (Skt. Johannes s.)
Maren Claudine Rasmussen
1874-
Maren Claudine Rasmussen
F:
9 nov. 1874
Aarhus
G:
9 nov. 1900
Vinding
Anthon Rasmus Andersen
1876-
Anthon Rasmus Andersen
F:
1876
Voerladegård s.
Sophie Hansine Andersen (Højlund)
1880-
Sophie Hansine Andersen (Højlund)
F:
1880
Voerladegård s.
Agnes Johanne Andersen (Højlund)
1883-
Agnes Johanne Andersen (Højlund)
F:
1883
Voerladegård s.
Maren Nielsen
1843-1928
Maren Nielsen
F:
9 nov. 1843
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
20 jul. 1928
Drigstrup s. (Drigstrup)
Erik Andersen
1841-1922
Erik Andersen
F:
25 okt. 1841
Voerladegård s.
G:
7 feb. 1868
Sdr. Vissing
D:
8 jul. 1922
Horsens
Rasmus Nielsen
1846-1869
Rasmus Nielsen
F:
3 apr. 1846
Voerladegård s. (Sandvad)
D:
26 apr. 1869
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Alvilda Sofie Frantsine Nielsen
1876-
Alvilda Sofie Frantsine Nielsen
F:
3 maj 1876
København (Skt. Johannes s.)
Charles Henry Karl Ludvig Nielsen
1877-1942
Charles Henry Karl Ludvig Nielsen
F:
12 sep. 1877
København (Skt. Johannes s.)
D:
20 dec. 1942
Ringkøbing (amtssygehuset)
Johanne Marie Bengtine Thomsen
1876-1942
Johanne Marie Bengtine Thomsen
F:
6 sep. 1876
Ringkøbing
G:
14 dec. 1900
Ringkøbing
D:
14 dec. 1942
Ringkøbing (Vester Strandsbjerg 10)
Hans Jacob Nielsen
1848-
Hans Jacob Nielsen
F:
1 aug. 1848
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Caroline Wilhelmine Victoria Knagh
1854-1881
Caroline Wilhelmine Victoria Knagh
F:
3 nov. 1854
København (Helligånds s.)
G:
11 jul. 1875
København (Trinitatis k.)
D:
19 jan. 1881
København (Skt. Johannes s.)
Jensine Christine Caroline Manscher
1851-
Jensine Christine Caroline Manscher
F:
1 jan. 1851
Hvorslev
G:
4 maj 1883
Horsens (Vor Frelsers k.)
Karen Marie Therkelsen
1873-1957
Karen Marie Therkelsen
F:
19 aug. 1873
Horsens
D:
6 mar. 1957
Horsens (Vor Frelsers s.)
Christen Christensen
1860-1920
Christen Christensen
F:
22 feb. 1860
Balle s. (Hvinningdal)
G:
2 dec. 1892
Horsens
D:
5 aug. 1920
København (Vor Frelsers s.)
Johan Gotfred Therkelsen
1874-1874
Johan Gotfred Therkelsen
F:
17 nov. 1874
Horsens
D:
23 nov. 1874
Horsens
Johan Gotfred Therkelsen
1875-1880
Johan Gotfred Therkelsen
F:
19 okt. 1875
Horsens
D:
24 maj 1880
Horsens
Sine Rasmine Nielsen
1851-1930
Sine Rasmine Nielsen
F:
25 maj 1851
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
D:
27 jun. 1930
København (Sundby s.)
Gert Therkelsen
1841-1924
Gert Therkelsen
F:
20 nov. 1841
Horsens
G:
1 maj 1872
Åle
D:
21 maj 1924
Filips s. (Hollands Allé 31)
Karen Marie Nielsen
1854-
Karen Marie Nielsen
F:
12 maj 1854
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Marie Nielsen
1883-1897
Marie Nielsen
F:
3 jul. 1883
Horsens
D:
30 mar. 1897
Horsens
Niels Nedenskov Nielsen
1885-
Niels Nedenskov Nielsen
F:
30 dec. 1885
Horsens
Anna Rebekka Gudrun Nielsen
1891-
Anna Rebekka Gudrun Nielsen
F:
12 jun. 1891
Horsens
Niels Jensen Hansen
1888-1935
Niels Jensen Hansen
F:
21 sep. 1888
Løsning s. (Sæbberup)
G:
23 nov. 1912
Tamdrup
D:
4 okt. 1935
Vejle (amtssygehuset)
Andreas Nielsen
1857-1935
Andreas Nielsen
F:
4 feb. 1857
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
D:
18 okt. 1935
Tamdrup s. (Lund)
Ellen Nielsen
1855-1897
Ellen Nielsen
F:
8 apr. 1855
Sværdborg s. (Neble)
G:
4 nov. 1882
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
18 jun. 1897
Horsens
Kirsten Marie Jørgensen
1860-1945
Kirsten Marie Jørgensen
F:
22 maj 1860
Hylke s. (Hylke Mark)
G:
7 maj 1898
Hylke
D:
8 jun. 1945
Løsning s.
Inger Christine Rasmussen
1878-
Inger Christine Rasmussen
F:
17 nov. 1878
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sophie Hansine Rasmussen, senere Vilholt
1880-eft. 1915
Sophie Hansine Rasmussen, senere Vilholt
F:
5 aug. 1880
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
eft. 1915
Malfrid Thomine Rasmussen
1882-1890
Malfrid Thomine Rasmussen
F:
7 dec. 1882
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
6 jul. 1890
Horsens (Vor Frelsers s.)
Johan Gottfred Rasmussen, senere Vilholt
1885-1934
Johan Gottfred Rasmussen, senere Vilholt
F:
25 feb. 1885
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
1934
Carl Thorvald Rasmussen, senere Vilholt
1887-1937
Carl Thorvald Rasmussen, senere Vilholt
F:
1 mar. 1887
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
1937
Elna Mathilde Pedersen
1892-
Elna Mathilde Pedersen
F:
12 okt. 1892
Kværkeby
Niels Rasmussen
1889-1889
Niels Rasmussen
F:
1 mar. 1889
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
8 jul. 1889
Horsens (Vor Frelsers s.)
Karen Marie Rasmussen, senere Vilholt
1890-eft. 1923
Karen Marie Rasmussen, senere Vilholt
F:
18 maj 1890
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
eft. 1923
Anders Peter Jensen
1895-
Anders Peter Jensen
F:
17 nov. 1895
Ballerup
G:
10 maj 1923
København
Malfrid Thomine Rasmussen
1891-1913
Malfrid Thomine Rasmussen
F:
25 sep. 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 okt. 1913
København (Rigshospitalet)
Knud Christian Sørensen
Niels Rasmussen
1893-
Niels Rasmussen
F:
15 nov. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
fmtl. i USA
Rasmus Peter Rasmussen, senere Vilholt
1894-eft. 1913
Rasmus Peter Rasmussen, senere Vilholt
F:
27 dec. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
eft. 1913
Anne Marie Nielsen
1860-
Anne Marie Nielsen
F:
8 feb. 1860
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Mads Peter Rasmussen
1852-
Mads Peter Rasmussen
F:
23 jun. 1852
Tamdrup s. (Kørup)
G:
21 sep. 1878
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sophie Hansine Mørch
1821-1895
Sophie Hansine Mørch
F:
11 jun. 1821
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
30 jan. 1895
Horsens
Niels Rasmussen
1806-1860
Niels Rasmussen
F:
10 jul. 1806
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
G:
1 maj 1841
Ovsted
D:
27 jun. 1860
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Franz Franzen
1809-1878
Franz Franzen
F:
19 jun. 1809
Skive
G:
5 maj 1867
Sdr. Vissing
D:
11 feb. 1878
Horsens
Dødfødt søn
1845-1845
Dødfødt søn
F:
20 maj 1845
Østbirk
D:
20 maj 1845
Østbirk
Kirstine Hansen Mørk
1877-1954
Kirstine Hansen Mørk
F:
12 aug. 1877
Østbirk s. (Vestbirk Mark))
D:
7 mar. 1954
Østbirk
Sofus Frederik Peter Hansen Mørk
1879-1943
Sofus Frederik Peter Hansen Mørk
F:
2 jul. 1879
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
6 apr. 1943
Åle s. (Alderdomshjemmet)
Mette Kirstine Nielsine Rasmussen Høg
1883-1941
Mette Kirstine Nielsine Rasmussen Høg
F:
1 nov. 1883
Ovsted s. (Tebstrup)
G:
30 okt. 1906
Ovsted
D:
12 sep. 1941
Ring s. (Brædstrup)
Hansine Hansen Mørk
1881-1906
Hansine Hansen Mørk
F:
6 aug. 1881
Underup s. (Torp mark)
D:
26 okt. 1906
Østbirk s. (Sattrup)
Hans Allerup Steenberg Hansen Mørk
1883-1927
Hans Allerup Steenberg Hansen Mørk
F:
23 aug. 1883
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
22 maj 1927
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Ane Kathrine Lavrine Jensine Kristensen
1890-
Ane Kathrine Lavrine Jensine Kristensen
F:
29 jun. 1890
Koed s. (Attrup)
Katrine Bengtsen
1884-1964
Katrine Bengtsen
F:
25 maj 1884
Lundum
G:
11 sep. 1920
Hatting
D:
17 mar. 1964
Horsens (Klostersogn)
Francichus Hansen Mørk
1885-1955
Francichus Hansen Mørk
F:
4 okt. 1885
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
29 apr. 1955
Nykøbing F.
Anne Oline Pedersen, senere Pedersen Lise
1890-1981
Anne Oline Pedersen, senere Pedersen Lise
F:
14 sep. 1890
Tingsted s. (Stubberup)
G:
26 dec. 1910
Tingsted
D:
TIDLIGST 1981
Albinus Hansen Mørk
1887-1887
Albinus Hansen Mørk
F:
17 dec. 1887
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
31 dec. 1887
Voerladegård s. (Gantrup)
Annine Jakobine Nikoline Hansen Mørk
1888-1893
Annine Jakobine Nikoline Hansen Mørk
F:
6 dec. 1888
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
11 nov. 1893
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Elise Hansen Mørk
1892-1893
Elise Hansen Mørk
F:
20 jul. 1892
Østbirk s. (Sattrup Mark)
D:
8 dec. 1893
Østbirk s. (Sattrup Mark)
Anina Elise Hansen Mørk
1895-1937
Anina Elise Hansen Mørk
F:
23 feb. 1895
Østbirk s. (Sattrup)
D:
17 mar. 1937
Nysted
Georg Hansen
1897-1964
Georg Hansen
F:
17 mar. 1897
Nykøbing F.
G:
9 jun. 1918
Nykøbing F.
D:
19 okt. 1964
Kettinge s. (Kettinge Søby)
Hans Jacob Hansen Mørch, senere Mørk
1846-1915
Hans Jacob Hansen Mørch, senere Mørk
F:
10 maj 1846
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
23 jun. 1915
Østbirk s. (Sattrup)
Ane Pedersen
1854-1901
Ane Pedersen
F:
6 dec. 1854
Stenderup (Hatting herred)
G:
8 nov. 1878
Østbirk
D:
20 jul. 1901
Østbirk s. (Sattrup)
Ane Marie Nielsen
1851-1933
Ane Marie Nielsen
F:
9 jun. 1851
Lundum s.
G:
31 maj 1902
Østbirk
D:
12 maj 1933
Horsens Klostersogn (De gamles hjem)
Kirstine Hansen
1872-1878
Kirstine Hansen
F:
2 apr. 1872
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
D:
1 dec. 1878
Sdr. Vissing s. (Sdr. Vissing Mark)
Johanne Hansen
1873-1878
Johanne Hansen
F:
4 maj 1873
Sdr. Vissing s. (Vissingkloster)
D:
28 nov. 1878
Sdr. Vissing s. (Sdr. Vissing Mark)
Hansine Henriette Hansen
1874-1874
Hansine Henriette Hansen
F:
31 aug. 1874
Sdr. Vissing s. (Vissingkloster)
D:
12 dec. 1874
Sdr. Vissing s. (Vissingkloster)
Hansine Henriette Hansen
1876-1959
Hansine Henriette Hansen
F:
7 jun. 1876
Voerladegård s. (Kloster Mølle)
D:
7 aug. 1959
Tørring
Johannes Marinus Jørgensen
1880-1958
Johannes Marinus Jørgensen
F:
8 feb. 1880
Tørring s. (Tørring Melhede)
G:
28 apr. 1905
Sdr. Vissing
D:
1 nov. 1958
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Ane Marie Hansen
1878-
Ane Marie Hansen
F:
24 aug. 1878
Voerladegård s. (Kloster Mølle)
Anders Peter Jensen
1878-
Anders Peter Jensen
F:
5 mar. 1878
Fjellerup s. (Fjellerup Mark)
G:
28 okt. 1904
Sdr. Vissing
Kirstine Johanne Hansen
1881-1908
Kirstine Johanne Hansen
F:
10 mar. 1881
Sdr. Vissing s. (Sdr. Vissing Mark)
D:
7 dec. 1908
Horsens (Klostersogn)
Andreas Christensen
1881-1969
Andreas Christensen
F:
1 jan. 1881
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster)
G:
31 maj 1907
Sdr. Vissing
D:
10 jun. 1969
Horsens (Klostersogn)
Maren Hansen
1884-1972
Maren Hansen
F:
28 jan. 1884
Sdr. Vissing s. (Sdr. Vissing Mark)
D:
7 aug. 1972
Horsens
Olivia Hansen
1886-1887
Olivia Hansen
F:
19 dec. 1886
Sdr. Vissing s. (Sdr. Vissing Mark)
D:
28 jan. 1887
Sdr. Vissing s.
Hans Peder Hansen Mørch
1849-1908
Hans Peder Hansen Mørch
F:
22 jan. 1849
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
11 mar. 1908
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Marie Kirstine Henriksen
1847-1886
Marie Kirstine Henriksen
F:
20 mar. 1847
Nim s.
G:
8 mar. 1872
Sdr. Vissing
D:
22 dec. 1886
Sdr. Vissing s.
Marie Kristine Hansen
1889-1940
Marie Kristine Hansen
F:
4 sep. 1889
Sdr. Vissing s.
D:
18 jun. 1940
Voerladegård s. (Dørup)
Peder Rasmus Pedersen
1886-1961
Peder Rasmus Pedersen
F:
9 jun. 1886
Sdr. Vissing s. (Vissing Kloster Mark)
G:
12 nov. 1918
Sdr. Vissing
D:
16 sep. 1961
Voerladegård s. (Dørup)
Søren Kjær Hansen
1893-1981
Søren Kjær Hansen
F:
9 okt. 1893
Voerladegård s. (Kloster Mølle)
D:
25 feb. 1981
Ring s. (Brædstrup)
Johanne Mouritzen
1894-1978
Johanne Mouritzen
F:
20 jan. 1894
Nørre-Nissum s. (Torngårdhus)
G:
23 aug. 1936
Ollerup
D:
1978
Hans Mørk Hansen
1896-1974
Hans Mørk Hansen
F:
6 apr. 1896
Voerladegård s. (Kloster Mølle)
D:
9 mar. 1974
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Emil Hansen
1899-
Emil Hansen
F:
30 dec. 1899
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Ruth Elisabeth Pedersen
Peter Mørk Hansen
1902-1987
Peter Mørk Hansen
F:
3 aug. 1902
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
D:
4 dec. 1987
Hilmar Hansen
1905-1977
Hilmar Hansen
F:
18 jul. 1905
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
D:
18 dec. 1977
Sdr. Vissing s.
Ane Marie Olesen
1907-
Ane Marie Olesen
F:
18 dec. 1907
Sdr. Vissing s.
G:
24 feb. 1935
Sdr. Vissing
Johannes Hansen
1907-1991
Johannes Hansen
F:
29 aug. 1907
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
D:
29 jul. 1991
Ring s. (Brædstrup Amtssygehus)
Ane Amalie Sørensen
1863-1938
Ane Amalie Sørensen
F:
23 maj 1863
Sdr. Vissing
G:
13 nov. 1888
Sdr. Vissing
D:
21 nov. 1938
Sdr. Vissing s. (Sandmarken)
Kirstine Hansen
1871-
Kirstine Hansen
F:
19 okt. 1871
København (Fødselsstiftelsen)
Olive Kirstine Hansen Mørch
1851-1932
Olive Kirstine Hansen Mørch
F:
15 feb. 1851
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
12 jun. 1932
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Ukendt
Steffen Steffensen
1878-1963
Steffen Steffensen
F:
29 jan. 1878
Ølsted s. (Bottrup)
D:
9 aug. 1963
Horsens Klostersogn (Kommunehospitalet)
Petrine Andersen
ca. 1879-
Petrine Andersen
F:
ca. 1879
Karen Hansen
1881-1929
Karen Hansen
F:
1 aug. 1881
Håsum
G:
3 dec. 1901
Hansted
D:
26 jul. 1929
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Ane Marie Steffensen
1881-
Ane Marie Steffensen
F:
6 mar. 1881
Uth s. (Sejet)
Hans Allerup Stenberg Mørch Steffensen
1883-eft. 1969
Hans Allerup Stenberg Mørch Steffensen
F:
3 aug. 1883
Uth s. (Sejet)
D:
eft. ER 1969
Bolette Sørine Mariane Sørensen
1878-
Bolette Sørine Mariane Sørensen
F:
3 jan. 1878
Hansted s.
G:
6 maj 1910
Barrit
Anders Peter Stephansen, senere Steffensen
1854-1933
Anders Peter Stephansen, senere Steffensen
F:
12 jan. 1854
Tønning
G:
6 mar. 1877
Voerladegård
D:
10 dec. 1933
Rårup s. (Nøttrup Mark)
Ane Katrine Andersen
1884-1961
Ane Katrine Andersen
F:
14 feb. 1884
Hansted s. (Egebjerg)
D:
11 jan. 1961
Gjern s. (Gjern Sygehjem)
Iverine Kirstine Hansen Mørch
1853-1937
Iverine Kirstine Hansen Mørch
F:
24 sep. 1853
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
10 sep. 1937
Horsens (kommunehospitalet)
Søren Andersen
1855-
Søren Andersen
F:
11 jul. 1855
Hansted s. (Egebjerg)
G:
10 nov. 1882
Hansted
Hans Hansen Mørk
1884-1973
Hans Hansen Mørk
F:
10 jan. 1884
Underup s. (Torp mark)
D:
16 maj 1973
Lyon, Minnesota, USA
Anna Clausen
1891-1973
Anna Clausen
F:
1891
Danmark
D:
1973
Pipestone, Minnesota, USA
Johanne Sørine Kirstine Hansen Mørk
1886-1912
Johanne Sørine Kirstine Hansen Mørk
F:
21 maj 1886
Østbirk s. (Vestbirk)
D:
14 dec. 1912
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Thomas Klausen
Alfred Hansen Mørk
1894-1894
Alfred Hansen Mørk
F:
1 jan. 1894
Hansted
D:
16 feb. 1894
Hansted
Iver Hansen Mørch
1855-1939
Iver Hansen Mørch
F:
26 jun. 1855
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
22 sep. 1939
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Andersmine Sørensen
1853-1894
Andersmine Sørensen
F:
5 jan. 1853
Østbirk s. (Purup)
G:
6 apr. 1883
Østbirk
D:
24 feb. 1894
Hansted s.
Christine Sørensen
1869-1950
Christine Sørensen
F:
24 aug. 1869
Yding
D:
14 jun. 1950
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Niels Peder Hansen Mørch
1857-1859
Niels Peder Hansen Mørch
F:
20 dec. 1857
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
23 nov. 1859
Voerladegård s. (Gantrup)
Eleonore Rasmine Kjær
1884-1949
Eleonore Rasmine Kjær
F:
31 maj 1884
Ølsted s. (Bottrup)
D:
24 nov. 1949
Ølsted
Niels Peter Hansen
1883-1932
Niels Peter Hansen
F:
29 mar. 1883
Horsens
G:
22 apr. 1910
Ølsted
D:
30 aug. 1932
Ølsted
Søren Kjær
1886-1933
Søren Kjær
F:
19 mar. 1886
Ølsted s. (Bottrup)
D:
29 jul. 1933
Urlev s. (Spettrup Mark)
Hansine Rasmine Andersen
1895-
Hansine Rasmine Andersen
F:
22 jan. 1895
Løsning s. (Sebberup)
Kristian Kjær
1889-1936
Kristian Kjær
F:
10 jul. 1889
Ølsted s. (Bottrup)
D:
9 jan. 1936
Them s. (Salten)
Ane Kirstine Nielsine Pedersen
1891-1932
Ane Kirstine Nielsine Pedersen
F:
6 nov. 1891
Løsning s. (Stubberup Skov)
G:
9 okt. 1915
Løsning
D:
8 maj 1932
Them s. (Salten)
Alma Kjær
1890-
Alma Kjær
F:
29 dec. 1890
Ølsted s. (Bottrup)
Peter Frederiksen
1883-eft. 1927
Peter Frederiksen
F:
17 nov. 1883
Aulum
G:
23 maj 1913
Ølsted
D:
eft. ER 1927
Anna Kjær
1892-
Anna Kjær
F:
11 nov. 1892
Ølsted s. (Bottrup)
Ella Kjær
1895-eft. 1927
Ella Kjær
F:
26 jun. 1895
Ølsted s. (Bottrup)
D:
eft. 1927
Birgitte Hansen Mørch
1859-1941
Birgitte Hansen Mørch
F:
1 jan. 1859
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
18 mar. 1941
Horsens (Klostersogn)
Jacob Sørensen Kjær
1858-1932
Jacob Sørensen Kjær
F:
30 apr. 1858
Sdr. Vissing
G:
1 maj 1883
Voerladegård
D:
21 feb. 1932
Ølsted s. (Bottrup)
Niels Hansen Mørch
1861-1861
Niels Hansen Mørch
F:
1 nov. 1861
Voerladegård s. (Gantrup)
D:
1 dec. 1861
Voerladegård s. (Gantrup)
Hans Allerup Steenberg Mørch
1822-1897
Hans Allerup Steenberg Mørch
F:
15 jul. 1822
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
25 sep. 1897
Østbirk s. (Sattrup)
Kirstine Hansdatter
1823-1864
Kirstine Hansdatter
F:
28 jul. 1823
Østbirk s.
G:
20 dec. 1844
Østbirk
D:
8 apr. 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Kirstine Cathrine Mørch
1852-1935
Kirstine Cathrine Mørch
F:
3 maj 1852
Horsens
D:
22 feb. 1935
Glud s. (Glud Plejehjem)
Jens Peter Ernst Mørch
1880-1962
Jens Peter Ernst Mørch
F:
8 sep. 1880
Horsens
D:
1962
Dagmar Marie Nielsen
1878-
Dagmar Marie Nielsen
F:
15 maj 1878
Bregninge s. (Troense)
G:
8 nov. 1907
Horsens (Vor Frelsers s.)
Astrid
-eft. 1962
Astrid
D:
eft. 1962
Aage Mørch
1881-1881
Aage Mørch
F:
18 aug. 1881
Horsens
D:
28 sep. 1881
Horsens
Mette Marie Mørch
1882-1959
Mette Marie Mørch
F:
15 nov. 1882
Horsens
D:
6 jun. 1959
Horsens (Kommunehospitalet)
Alfred Thorvald Petersen
1880-1924
Alfred Thorvald Petersen
F:
20 aug. 1880
Horsens
G:
14 sep. 1906
Horsens
D:
27 jan. 1924
Horsens
Cathrine Elisabeth Mørch
1883-
Cathrine Elisabeth Mørch
F:
30 dec. 1883
Horsens
D:
U.S.A.
Frederik Alken Gluud
1879-
Frederik Alken Gluud
F:
6 sep. 1879
København (Garnisons s.)
G:
28 apr. 1905
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ellen Mørch
1885-1968
Ellen Mørch
F:
4 feb. 1885
Horsens
D:
10 jul. 1968
Laurits Møller Schaarup
1876-1959
Laurits Møller Schaarup
F:
5 feb. 1876
Viborg (Søndre s.)
G:
27 jan. 1905
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 sep. 1959
Gentofte (Amtssygehuset)
Johan Christian Mørch
1886-1956
Johan Christian Mørch
F:
9 sep. 1886
Horsens
D:
24 aug. 1956
København (Frelser s.)
Betty Constance Freia Nielsen
1885-1945
Betty Constance Freia Nielsen
F:
28 sep. 1885
København (Skt. Johannes s.)
G:
1 jul. 1942
København
D:
14 feb. 1945
København (Sundby hospital)
Elise Nancy Andersen, senere Heldskjold
1921-1956
Elise Nancy Andersen, senere Heldskjold
F:
19 aug. 1921
København (Frihavns s.)
G:
7 sep. 1946
København (Christiansborg slotskirke)
D:
10 dec. 1956
København (Uplandsgade 36 B)
Christen Peter Mørch
1854-1930
Christen Peter Mørch
F:
23 sep. 1854
Horsens
D:
4 okt. 1930
Horsens (Klostersogn)
Frederikke Marie Henriette Torp
1857-1921
Frederikke Marie Henriette Torp
F:
23 jan. 1857
Gl. Haderslev s.
G:
8 nov. 1879
Horsens
D:
11 aug. 1921
Horsens
Andreas Fussing
1877-
Andreas Fussing
F:
12 aug. 1877
Horsens
Dagmar Henriette Petersen
1880-
Dagmar Henriette Petersen
F:
10 maj 1880
Horsens
G:
14 jul. 1905
Horsens (Klostersogn)
Johan Christian Fussing
1878-1930
Johan Christian Fussing
F:
8 okt. 1878
Horsens
D:
7 mar. 1930
Horsens
Margrethe Manette Petersen
1875-1955
Margrethe Manette Petersen
F:
14 okt. 1875
Randers
G:
9 aug. 1907
Aarhus Domsogn (i præstens hjem)
D:
24 apr. 1955
Horsens (Klostersognet (Kommunehospitalet))
Viggo Fussing
1880-1957
Viggo Fussing
F:
17 nov. 1880
København (Skt. Johannes s.)
D:
15 nov. 1957
Frederiksberg?
Anna Louise Dahlstrøm-Jensen
Anna Louise Dahlstrøm-Jensen
G:
4 mar. 1905
Dagmar Fussing
1886-1940
Dagmar Fussing
F:
16 mar. 1886
København (Skt. Johannes s.)
D:
26 nov. 1940
Frederiksberg (Solbjerg s.)
Ludvig Elisius Kampmann
1868-1959
Ludvig Elisius Kampmann
F:
3 jul. 1868
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
13 maj 1910
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
31 jul. 1959
Frederiksberg
Kaj Fussing
1889-1890
Kaj Fussing
F:
10 nov. 1889
Hammel s.
D:
26 maj 1890
Hammel s.
Gerda Fussing
1889-1890
Gerda Fussing
F:
10 nov. 1889
Hammel s.
D:
30 sep. 1890
Hammel s.
Karen Mørch
1856-1923
Karen Mørch
F:
19 nov. 1856
Horsens
D:
25 maj 1923
Horsens (Vor Frelsers s.)
Oscar Fussing
1848-1911
Oscar Fussing
F:
14 apr. 1848
Horsens
G:
5 maj 1876
Horsens
D:
7 apr. 1911
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Otto Mørch
1887-1975
Jens Otto Mørch
F:
2 dec. 1887
Horsens
D:
1975
Olga Johanne Rasmussen
1897-
Olga Johanne Rasmussen
F:
24 apr. 1897
Horsens
G:
28 okt. 1917
Horsens
Meta Marie Mørch
1889-1951
Meta Marie Mørch
F:
28 jun. 1889
Horsens
D:
25 sep. 1951
Carl Budde Lund
1882-
Carl Budde Lund
F:
16 sep. 1882
Fredericia
G:
19 maj 1911
Horsens (Vor Frelsers s.)
Laurits Mørch
1890-1937
Laurits Mørch
F:
8 aug. 1890
Horsens
D:
4 maj 1937
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ane Kathrine Ulrikke Ulrichsen
1893-
Ane Kathrine Ulrikke Ulrichsen
F:
17 sep. 1893
Kattrup
G:
29 apr. 1917
Horsens (Klostersogn)
Aage Mørch
1892-1981
Aage Mørch
F:
26 sep. 1892
D:
6 apr. 1981
Elisabeth Charlotte Mørch
1894-1940
Elisabeth Charlotte Mørch
F:
17 aug. 1894
Horsens
D:
8 apr. 1940
Horsens (Kommunehospitalet)
Erik Mørch
1896-1988
Erik Mørch
F:
6 maj 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
1988
Hans Jacob Mørch
1860-1942
Hans Jacob Mørch
F:
24 mar. 1860
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
11 feb. 1942
Horsens (Klostersogn)
Cecilie Christine Erasmine Eilersen
1863-1934
Cecilie Christine Erasmine Eilersen
F:
17 sep. 1863
Vordingborg
G:
4 feb. 1887
Vordingborg
D:
6 aug. 1934
Ingrid Andersen
1886-
Ingrid Andersen
F:
26 feb. 1886
Ørum s. (Nørre herred)
Ellen Andersen
1887-1888
Ellen Andersen
F:
5 maj 1887
Ørum s. (Nørre herred)
D:
3 jan. 1888
Ørum s. (Nørre herred)
Knud Andersen
1890-1980
Knud Andersen
F:
11 sep. 1890
Ørum s. (Trudvang)
D:
1 jun. 1980
Nærum
Helga Marie Thorn
1890-1975
Helga Marie Thorn
F:
29 dec. 1890
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
15 apr. 1916
Horsens (Klosterkirken)
D:
1 dec. 1975
København
Kirsten Gjørup
1888-1963
Kirsten Gjørup
F:
16 jan. 1888
Helsingør (Kronborg)
G:
16 dec. 1934
Minster, England
D:
10 maj 1963
Nærum s. (Hovedgaden 105 D)
Christiane Marie Mørch
1862-1944
Christiane Marie Mørch
F:
11 okt. 1862
Horsens
D:
24 maj 1944
Henrik Vilhelm Andersen
1852-1902
Henrik Vilhelm Andersen
F:
19 jun. 1852
Bødstrup s. (Svalebølle)
G:
1883
D:
26 aug. 1902
Horsens
Anker Rasmus Thorn
1854-
Anker Rasmus Thorn
F:
1 nov. 1854
Frederikssund
G:
22 sep. 1906
Horsens
Elna Virginia Strøm
1885-
Elna Virginia Strøm
F:
24 sep. 1885
København (Skt. Johannes s.)
Carl Christian Jeremias Bech
1884-1947
Carl Christian Jeremias Bech
F:
25 okt. 1884
København (Skt. Jakobs s.)
G:
19 dec. 1914
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 okt. 1947
København (Island Brygges s.)
Johan Christian Strøm
1887-
Johan Christian Strøm
F:
20 okt. 1887
Esbjerg
Betty Anine Marie Nielsen
1888-
Betty Anine Marie Nielsen
F:
26 nov. 1888
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ida Strøm
1891-
Ida Strøm
F:
14 dec. 1891
Horsens
Jens Christian Hansen
1882-
Jens Christian Hansen
F:
27 okt. 1882
Marstal
G:
16 maj 1913
Horsens (Vor Frelsers k.)
Alfrida Elisabeth Strøm
1894-
Alfrida Elisabeth Strøm
F:
8 jan. 1894
Horsens
Vigo Linnemann
1892-
Vigo Linnemann
F:
15 feb. 1892
Moreland, Illinois, USA
G:
16 maj 1919
Horsens
Richard Victor Strøm
1896-
Richard Victor Strøm
F:
7 jul. 1896
Horsens
Carl Alfred Strøm
1899-
Carl Alfred Strøm
F:
8 okt. 1899
Horsens
Henning Mørch Strøm
1905-1968
Henning Mørch Strøm
F:
25 apr. 1905
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
28 jul. 1968
København (Blegdamshosp.)
Elisabeth Andrea Adamsen
-eft. 1968
Elisabeth Andrea Adamsen
D:
eft. ER 1968
Ane Petrea Mørch
1866-
Ane Petrea Mørch
F:
12 mar. 1866
Horsens
Alfred Niels Strøm
1855-1932
Alfred Niels Strøm
F:
16 jul. 1855
København (Fødselsstiftelsen)
G:
17 okt. 1884
Horsens
D:
25 maj 1932
Horsens (Klostersognet)
Asger Mørch
1900-1976
Asger Mørch
F:
7 sep. 1900
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
24 jun. 1976
Ebba Margrethe Plesner Clausen
1901-
Ebba Margrethe Plesner Clausen
F:
17 jul. 1901
Gauerslund s. (Andkær)
G:
20 nov. 1925
Vejle (Skt. Nicolai)
Bodil Mørch
1901-
Bodil Mørch
F:
8 okt. 1901
Fredericia (Trinitatis s.)
Johannes Mørch
1902-
Johannes Mørch
F:
27 dec. 1902
Fredericia (Trinitatis s.)
Emma Christine Kristiansen
Knud Mørch
1904-1987
Knud Mørch
F:
19 feb. 1904
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
1987
Poula Viola Sørensen
1907-1965
Poula Viola Sørensen
F:
13 mar. 1907
Aarhus (Skt. Pauls s.)
G:
22 maj 1927
Aarhus (Vor Frue)
D:
25 jun. 1965
Svendborg (Centralsygehuset)
Anna Mørch
1905-1996
Anna Mørch
F:
12 mar. 1905
Fredericia (Trinitatis s.)
D:
6 dec. 1996
Östre Klagstorp, Sverige
Ebbe Norrild
1901-1973
Ebbe Norrild
F:
30 dec. 1901
D:
13 jun. 1973
Klagstorp, Sverige
Johan Christian Mørch
1870-1965
Johan Christian Mørch
F:
30 nov. 1870
Horsens
D:
24 mar. 1965
Varde
Anna Katrine Lassen
1872-1958
Anna Katrine Lassen
F:
29 apr. 1872
Grindsted
G:
29 jul. 1899
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 feb. 1958
Johan Christian Mørch
1826-1910
Johan Christian Mørch
F:
12 jan. 1826
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
21 feb. 1910
Horsens
Mette Marie Christensdatter
1830-1884
Mette Marie Christensdatter
F:
5 feb. 1830
Stouby s. (Belle)
G:
26 mar. 1852
Stouby
D:
15 maj 1884
Horsens
Kirsten Bang Steenberg
1792-1864
Kirsten Bang Steenberg
F:
21 nov. 1792
Gauerslund
D:
8 maj 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Hans Jacob Mørch
1799-1869
Hans Jacob Mørch
F:
19 jan. 1799
Julianehåb, Grønland
G:
25 jul. 1820
Hylke (hjemme)
D:
10 jan. 1869
Voerladegård s. (Gantrup)
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Anne Kirstine Steenberg
1746-1755
Anne Kirstine Steenberg
F:
1 aug. 1746
Gauerslund
D:
31 jan. 1755
Gauerslund
Ove Thiesen Steenberg
1748-1751
Ove Thiesen Steenberg
F:
22 jun. 1748
Gauerslund
D:
1751
Niels Sommer Thiesen Steenberg
1749-1754
Niels Sommer Thiesen Steenberg
F:
15 okt. 1749
Gauerslund
D:
19 jun. 1754
Gauerslund
Barbara Margrete Steenberg
1750-1808
Barbara Margrete Steenberg
F:
25 dec. 1750
Gauerslund
D:
3 jan. 1808
Jørgen Henrik Munch
ca. 1742-1785
Jørgen Henrik Munch
F:
ca. 1742
G:
19 okt. 1771
Dalby
D:
6 jun. 1785
Dalby ?
Jacob Christian Reichstein
1832-080781904
Jacob Christian Reichstein
F:
25 jan. 1832
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
080781904
Mesinge
NN
Jørgine Kirstine Karoline Reichstein
1877-1890
Jørgine Kirstine Karoline Reichstein
F:
5 jan. 1877
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
TIDL. 1890
Laurids Anton Reichstein
1878-1890
Laurids Anton Reichstein
F:
16 okt. 1878
Dalby s. (Birkebjerg)
D:
TIDL. 1890
Karen Hansine Reichstein
1882-1890
Karen Hansine Reichstein
F:
21 jan. 1882
Mesinge
D:
TIDL. 1890
Dora Elisabeth Reichstein
1888-
Dora Elisabeth Reichstein
F:
4 feb. 1888
Mesinge
Martha Olivia Reichstein
1889-
Martha Olivia Reichstein
F:
15 okt. 1889
Mesinge
Kirsten Olsen
1847-
Kirsten Olsen
F:
30 maj 1847
Mesinge
G:
25 jan. 1876
Mesinge
Jørgen Christian Reichstein
1786-1838
Jørgen Christian Reichstein
F:
1 jul. 1786
Dalby
D:
5 aug. 1838
Dalby s. (Birkebjerg)
Karen Christiansdatter
1793-1879
Karen Christiansdatter
F:
1793
Stubberup s.
G:
4 jul. 1830
Dalby
D:
27 apr. 1879
Dalby s. (Birkebjerg)
Dødfødt søn
1786-1786
Dødfødt søn
F:
1 jul. 1786
Dalby
D:
1 jul. 1786
Dalby
Thiis Martin Reichstein
1788-1788
Thiis Martin Reichstein
F:
1788
Dalby
D:
1788
Dalby
Karen Marie Jørgensen
ca. 1879-
Karen Marie Jørgensen
F:
ca. 1879
Ubberud s.
Jacobine Lucretia Margrethe Reichstein
1833-
Jacobine Lucretia Margrethe Reichstein
F:
3 feb. 1833
Dalby
Hans Jørgensen
ca. 1832-før 1906
Hans Jørgensen
F:
ca. 1832
Agedrup s.
G:
12 apr. 1862
Dalby
D:
før 1906
Caroline Mathilde Elvira Nielsine Nielsen
1863-
Caroline Mathilde Elvira Nielsine Nielsen
F:
13 jan. 1863
Rynkeby s. (Tvinde)
Peter Christian Nielsen
1864-
Peter Christian Nielsen
F:
15 sep. 1864
Rynkeby s. (Tvinde)
Laurits Theodor Nielsen
1866-
Laurits Theodor Nielsen
F:
4 okt. 1866
Rynkeby s. (Tvinde)
Lovise Marie Nielsen
1868-
Lovise Marie Nielsen
F:
25 sep. 1868
Rynkeby s. (Tvinde)
Gertrud Laurine Reichstein
1840-
Gertrud Laurine Reichstein
F:
21 sep. 1840
Dalby
Carl Adolf Nielsen
ca. 1840-
Carl Adolf Nielsen
F:
ca. 1840
Orte
G:
ca. 1862
Thiis Martin Reichstein
1789-1850
Thiis Martin Reichstein
F:
1789
Dalby
D:
14 apr. 1850
Dalby
Karen Larsdatter
1806-1861
Karen Larsdatter
F:
1806
Dalby
G:
30 jan. 1830
Dalby
D:
21 sep. 1861
Dalby
Anna Cathrina Reichstein
1793-1858
Anna Cathrina Reichstein
F:
27 aug. 1793
Dalby
D:
18 feb. 1858
Dalby
Jacob Johan Peter Reichstein
1758-1829
Jacob Johan Peter Reichstein
F:
1758
G:
27 okt. 1785
Dalby ?
D:
1829
Maren Bjørn Thune
1773-1778
Maren Bjørn Thune
F:
3 jul. 1773
Askø
D:
20 aug. 1778
Anna Mathæa Thune
1774-1774
Anna Mathæa Thune
F:
19 sep. 1774
Askø
D:
19 nov. 1774
Barbara Hellena Thune
1774-1774
Barbara Hellena Thune
F:
19 sep. 1774
Askø
D:
19 nov. 1774
Matthias Martin Thune
1775-1777
Matthias Martin Thune
F:
19 nov. 1775
Askø
D:
16 feb. 1777
Matthias Martin Thune
1777-1831
Matthias Martin Thune
F:
2 mar. 1777
Vigsnæs
D:
15 mar. 1831
Marie Zippel
ca. 1785-1865
Marie Zippel
F:
ca. 1785
D:
22 mar. 1865
Mogens Nicolaj Thune
1778-1778
Mogens Nicolaj Thune
F:
19 mar. 1778
D:
24 mar. 1778
Mogens Nicolaj Thune
1779-1843
Mogens Nicolaj Thune
F:
1 maj 1779
D:
16 apr. 1843
Inger Vibeke Sara Garde
1798-1882
Inger Vibeke Sara Garde
F:
3 maj 1798
Roskilde
G:
30 okt. 1819
D:
29 jan. 1882
Sakskøbing
Maren Bjørn Thune
1780-
Maren Bjørn Thune
F:
19 jun. 1780
Povel Abraham Thune
1781-1837
Povel Abraham Thune
F:
4 aug. 1781
D:
1837
Barbara Hellena Thune
1782-
Barbara Hellena Thune
F:
17 sep. 1782
Anna Mathæa Thune
1784-
Anna Mathæa Thune
F:
19 apr. 1784
Erasmus (Rasmus) Georg Fog Thune
1785-1829
Erasmus (Rasmus) Georg Fog Thune
F:
7 jun. 1785
D:
11 apr. 1829
København
Kirstine Thune
1786-1787
Kirstine Thune
F:
31 dec. 1786
D:
5 mar. 1787
Kirstine Fredericke Thune
1788-1788
Kirstine Fredericke Thune
F:
21 maj 1788
D:
10 jun. 1788
Friderick Christian Thune
1789-
Friderick Christian Thune
F:
10 sep. 1789
Jacob Thune
1791-1855
Jacob Thune
F:
22 jan. 1791
D:
16 mar. 1855
København
Ursula Jensine Christine Nørgaard
-1855
Ursula Jensine Christine Nørgaard
D:
23 dec. 1855
København
Christiane Terkelline Hviid
Christiane Terkelline Hviid
G:
1829
Ermegaard Steenberg
1751-1831
Ermegaard Steenberg
F:
20 dec. 1751
Gauerslund
D:
13 jan. 1831
Sakskøbing
Jacob Thune
1735-1792
Jacob Thune
F:
1735
Køng
G:
9 jun. 1772
D:
6 dec. 1792
Sørup s.
Ove Thiesen Steenberg
1754-1756
Ove Thiesen Steenberg
F:
24 apr. 1754
Gauerslund
D:
7 jun. 1756
Gauerslund
Anne Kirstine Steenberg
1755-1756
Anne Kirstine Steenberg
F:
jun. 1755
Gauerslund
D:
jan. 1756
Gauerslund
Barbara Helene Cecilie Steenberg
1790-1871
Barbara Helene Cecilie Steenberg
F:
9 aug. 1790
Knebel
D:
14 feb. 1871
Lorents Udum Stalknecht
1802-1856
Lorents Udum Stalknecht
F:
30 sep. 1802
Øster Nykirke
G:
26 apr. 1837
Ullits
D:
8 maj 1856
Viborg
Petra Steenberg
1854-1907
Petra Steenberg
F:
20 mar. 1854
Endeslev
D:
12 apr. 1907
København
Ellen Sophie Steenberg
1892-1971
Ellen Sophie Steenberg
F:
11 jan. 1892
Hobro
D:
16 jun. 1971
Paul Steenberg
1895-1942
Paul Steenberg
F:
18 jan. 1895
Hobro
D:
25 jan. 1942
Maracaibo (Venezuela)
Jørgen Steenberg
1855-1923
Jørgen Steenberg
F:
20 apr. 1855
Endeslev
D:
17 feb. 1923
Hobro
Pauline Louise Creutz
1867-1948
Pauline Louise Creutz
F:
7 nov. 1867
København (Trinitatis s.)
G:
18 apr. 1890
København (Helligånds k.)
D:
24 dec. 1948
Frederiksberg (Skt. Thomas)
Frederik Steenberg
1856-1899
Frederik Steenberg
F:
20 okt. 1856
Endeslev
D:
5 aug. 1899
Regine Steenberg
1858-1930
Regine Steenberg
F:
15 feb. 1858
Endeslev
D:
20 sep. 1930
København
Gerda Steenberg
1894-
Gerda Steenberg
F:
5 jan. 1894
København
Ove Fog Steenberg
1895-
Ove Fog Steenberg
F:
2 dec. 1895
København
Elin Birgitte Jansen Voss
1903-
Elin Birgitte Jansen Voss
F:
12 dec. 1903
København (Matthæus s.)
G:
5 sep. 1925
Ringsted (Skt. Bendts k.)
Georg Steenberg
1860-1928
Georg Steenberg
F:
12 okt. 1860
Endeslev
D:
22 aug. 1928
Rørvig
Dagmar Frederikke Oxelberg
1863-1931
Dagmar Frederikke Oxelberg
F:
15 nov. 1863
København
G:
14 maj 1891
København (Helligkors k.)
D:
3 maj 1931
København
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
1818-1885
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
F:
9 feb. 1818
Vallø
D:
17 nov. 1885
Højelse
Caroline Amalie Raae
1824-1897
Caroline Amalie Raae
F:
29 aug. 1824
Aarhus
G:
26 nov. 1852
Aarhus
D:
13 dec. 1897
København
Marie Georgine Amalie Steenberg
1819-1905
Marie Georgine Amalie Steenberg
F:
3 maj 1819
Vallø
D:
3 dec. 1905
Frederiksberg
Elise Helene Henriette Steenberg
1821-1902
Elise Helene Henriette Steenberg
F:
21 maj 1821
Vallø
D:
10 jun. 1902
Frederiksberg
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
1856-1929
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
F:
9 dec. 1856
Rønnebæk
D:
9 maj 1929
Regine Henriette Steenberg
1859-1924
Regine Henriette Steenberg
F:
16 jan. 1859
Rønnebæk
D:
10 aug. 1924
Johanne Georgia Fog Steenberg
1860-1910
Johanne Georgia Fog Steenberg
F:
17 okt. 1860
Rønnebæk
D:
3 maj 1910
København
Johannes Georg Fog Steenberg
1822-1860
Johannes Georg Fog Steenberg
F:
7 sep. 1822
Vallø
D:
13 apr. 1860
Rønnebæk
Nicoline von Sperling
1827-1893
Nicoline von Sperling
F:
4 apr. 1827
København
G:
21 apr. 1854
Vallø
D:
26 nov. 1893
Frederiksberg
Jørgen Fog Steenberg
1791-1859
Jørgen Fog Steenberg
F:
18 dec. 1791
Knebel
D:
30 sep. 1859
Næstved
Regine Magdalene Knorr
1791-1873
Regine Magdalene Knorr
F:
7 apr. 1791
København
G:
4 maj 1817
Aarhus Domk.
D:
24 jan. 1873
Frederiksberg
Cecilie Steenberg
1793-1794
Cecilie Steenberg
F:
6 jul. 1793
Knebel
D:
9 apr. 1794
Knebel
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
1795-
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
F:
10 nov. 1795
Knebel
Ove Mathiesen Steenberg
1756-1800
Ove Mathiesen Steenberg
F:
17 jun. 1756
Gauerslund
D:
25 sep. 1800
Knebel
Maren Bjørn Fog
1764-1825
Maren Bjørn Fog
F:
13 aug. 1764
Dalby
G:
9 okt. 1789
Dalby
D:
18 dec. 1825
Ullits
Barbara Helene Marie Bützow
1785-1814
Barbara Helene Marie Bützow
F:
1785
D:
TIDL 1814
Thiis Henrich Bützow
1788-1789
Thiis Henrich Bützow
F:
26 jan. 1788
D:
1789
Christopher Martin Bützow
1789-1789
Christopher Martin Bützow
F:
1789
D:
1789
Thiis Christopher Bützow
1791-1814
Thiis Christopher Bützow
F:
1791
D:
TIDL 1814
Ole Henrich Bützow
1793-1794
Ole Henrich Bützow
F:
1793
D:
1794
Anne Kirstine Sommer Steenberg
1758-1818
Anne Kirstine Sommer Steenberg
F:
12 jun. 1758
Gauerslund
D:
25 jun. 1818
Bredstrup s. (Torp)
Henrich Henrichsen Bützow
1724-1798
Henrich Henrichsen Bützow
F:
8 apr. 1724
Øls
G:
CA 1784
D:
23 aug. 1798
Niels Sommer Steenberg
1759-1760
Niels Sommer Steenberg
F:
28 dec. 1759
Gauerslund
D:
4 jun. 1760
Gauerslund
Thiis Martin Ovesen Steenberg
1710-1760
Thiis Martin Ovesen Steenberg
F:
28 dec. 1710
Hedensted
D:
3 aug. 1760
Gauerslund s.
Barbara Helena Hansdatter Allerup
1722-1760
Barbara Helena Hansdatter Allerup
F:
16 mar. 1722
Ringkøbing
G:
8 jun. 1741
Ringkøbing
D:
7 jul. 1760
Gauerslund
Laurids Steenberg
1744-
Laurids Steenberg
F:
1744
Anne Cathrine Steenberg
1745-1745
Anne Cathrine Steenberg
F:
1745
D:
1745
Jens Foss
1768-1778
Jens Foss
F:
1768
Hedensted
D:
1778
Hedensted
Laurids Steenberg Foss
1769-1844
Laurids Steenberg Foss
F:
1769
Hedensted
D:
19 jun. 1844
Holstebro
Cecilie Sidelmann
1769-1845
Cecilie Sidelmann
F:
29 nov. 1769
Allerup
G:
14 jan. 1793
D:
28 maj 1845
Holstebro
Dødfødt barn
1769-1769
Dødfødt barn
F:
1769
Hedensted
D:
1769
Hedensted
Mette Margrethe Foss
1770-1774
Mette Margrethe Foss
F:
1770
Hedensted
D:
apr. 1774
Hedensted
Cathrine Margrethe Foss
1772-1774
Cathrine Margrethe Foss
F:
1772
Hedensted
D:
mar. 1774
Hedensted
Elsebeth Henrica Foss
1773-1774
Elsebeth Henrica Foss
F:
1773
Hedensted
D:
apr. 1774
Hedensted
Christian Foss
1775-1775
Christian Foss
F:
14 apr. 1775
Hedensted
D:
14 apr. 1775
Hedensted
Niels Friis Foss
1777-1777
Niels Friis Foss
F:
sep. 1777
Hedensted
D:
16 okt. 1777
Hedensted
Karen Lauridsdatter Steenberg
1746-1776
Karen Lauridsdatter Steenberg
F:
1746
D:
1776
Hans Jensen Foss
-1793
Hans Jensen Foss
F:
Sønderho
G:
26 jun. 1767
D:
1793
Hans Frederik Carl Steenberg
1852-1931
Hans Frederik Carl Steenberg
F:
14 jun. 1852
Rønne
D:
12 nov. 1931
Ove Steenberg
1814-
Ove Steenberg
F:
24 dec. 1814
Hillerød
Ingeborg Dorthea Marcher
1820-
Ingeborg Dorthea Marcher
F:
5 apr. 1820
Rønne
G:
30 jan. 1850
Johan Frederich Steenberg
1794-
Johan Frederich Steenberg
F:
15 maj 1794
Hillerød
Henriette Jensine Grum
1794-1876
Henriette Jensine Grum
F:
1794
G:
21 jul. 1813
Bremerholms Kirke, København
D:
22 maj 1876
Akkerup
Ove Steenberg
1747-1822
Ove Steenberg
F:
15 okt. 1747
D:
22 mar. 1822
Anna Catharina Steenberg
1762-1830
Anna Catharina Steenberg
F:
1762
D:
1830
Niels Steenberg
1749-ca. 1750
Niels Steenberg
F:
8 jan. 1749
D:
ca. 1750
Anders Jørgen Billeschou
1776-1851
Anders Jørgen Billeschou
F:
27 dec. 1776
D:
28 maj 1851
København
Karen Elisabeth Jansen
1768-1857
Karen Elisabeth Jansen
F:
1768
København
G:
1812
D:
27 jul. 1857
Abel Cathrine Billeschou
1778-
Abel Cathrine Billeschou
F:
1778
Chresten Skovgaard
Clara Marie Mulvad Billeschou
1785-
Clara Marie Mulvad Billeschou
F:
1785
Rasmus Pedersen Hjørlund
Engel Cathrine Steenberg
1750-1767
Engel Cathrine Steenberg
F:
1750
D:
26 jun. 1767
Peder Mulvad Billeschou
Else Marie Bierrum
1774-
Else Marie Bierrum
F:
1774
Christian Bierrum
1775-1775
Christian Bierrum
F:
14 apr. 1775
D:
14 apr. 1775
Ingeborg Bierrum
1776-1776
Ingeborg Bierrum
F:
29 feb. 1776
D:
29 feb. 1776
Cathrine Margrethe Bierrum
1776-1776
Cathrine Margrethe Bierrum
F:
29 feb. 1776
D:
29 feb. 1776
Karen Hansdatter Bierrum
1777-
Karen Hansdatter Bierrum
F:
1777
Anne Cathrine Steenberg
1751-1835
Anne Cathrine Steenberg
F:
1751
D:
1835
Trolleborg
Hans Andreas Nissen Bierrum
1744-1782
Hans Andreas Nissen Bierrum
F:
1744
G:
19 sep. 1769
D:
6 maj 1782
Laurids Foss Steenberg
ca. 1777-1792
Laurids Foss Steenberg
F:
ca. 1777
D:
TIDL. 1792
Cathrine Margrethe Steenberg
1779-1794
Cathrine Margrethe Steenberg
F:
1779
D:
TIDL. 1794
Ebbe Olaus Steenberg
1780-1795
Ebbe Olaus Steenberg
F:
1780
D:
TIDL. 1795
Dødfødt barn
1854-1854
Dødfødt barn
F:
16 dec. 1854
Hamborg
D:
16 dec. 1854
Hamborg
Jeannette Magdalene Steenberg
1881-
Jeannette Magdalene Steenberg
F:
29 sep. 1881
Horsens (Vor Frelser s.)
Einar David Cohn
1885-
Einar David Cohn
F:
25 jul. 1885
G:
17 aug. 1910
Ida Wilhelmine Steenberg
1883-1974
Ida Wilhelmine Steenberg
F:
20 nov. 1883
D:
15 jul. 1974
Gerda Steenberg
1886-1974
Gerda Steenberg
F:
16 aug. 1886
D:
TIDL. 1974
Johannes Bønløkke Nikolaisen
Johannes Bønløkke Nikolaisen
G:
21 maj 1915
Andreas Sophus Schack Steenberg
1854-1929
Andreas Sophus Schack Steenberg
F:
16 dec. 1854
Hamborg
D:
27 nov. 1929
København
Laura Emilie Steenberg
1848-1933
Laura Emilie Steenberg
F:
15 apr. 1848
G:
20 nov. 1880
D:
25 aug. 1933
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Barn
-SOM LILLE
Barn
D:
SOM LILLE
Ida Mariane Bjørg Steenberg
1860-1934
Ida Mariane Bjørg Steenberg
F:
24 maj 1860
Ribe
D:
28 aug. 1934
Niels Daniel Gustav Schack Steenberg
1812-1876
Niels Daniel Gustav Schack Steenberg
F:
20 okt. 1812
Christianshavn
D:
18 jul. 1876
Magdalene Margrethe Dorthea Hemmert
1826-1919
Magdalene Margrethe Dorthea Hemmert
F:
8 dec. 1826
København
G:
30 nov. 1853
D:
8 apr. 1919
Charlottenlund
Ivan Schack Steenberg
1869-
Ivan Schack Steenberg
F:
15 maj 1869
København
Karen Piil
1880-1914
Karen Piil
F:
30 jul. 1880
Rødding
G:
30 jul. 1902
Sønder Bjerre
D:
19 apr. 1914
Edvard Schack Steenberg
1872-
Edvard Schack Steenberg
F:
8 jan. 1872
København
Jenny Sørensen Strand
1874-
Jenny Sørensen Strand
F:
14 nov. 1874
Maria Jerntved
Carl August Schack Steenberg
1843-1875
Carl August Schack Steenberg
F:
14 aug. 1843
D:
2 jun. 1875
København
Eline Louise Augusta Jaab
1844-1922
Eline Louise Augusta Jaab
F:
28 okt. 1844
G:
18 apr. 1868
D:
13 mar. 1922
Frederiksberg
Jeannette Steenberg
1844-1862
Jeannette Steenberg
F:
21 dec. 1844
D:
30 mar. 1862
Marie Steenberg
1846-1867
Marie Steenberg
F:
4 sep. 1846
D:
28 nov. 1867
Horsens
Jeannette Magdalene Steenberg
1881-
Jeannette Magdalene Steenberg
F:
29 sep. 1881
Horsens (Vor Frelser s.)
Einar David Cohn
1885-
Einar David Cohn
F:
25 jul. 1885
G:
17 aug. 1910
Ida Wilhelmine Steenberg
1883-1974
Ida Wilhelmine Steenberg
F:
20 nov. 1883
D:
15 jul. 1974
Gerda Steenberg
1886-1974
Gerda Steenberg
F:
16 aug. 1886
D:
TIDL. 1974
Johannes Bønløkke Nikolaisen
Johannes Bønløkke Nikolaisen
G:
21 maj 1915
Laura Emilie Steenberg
1848-1933
Laura Emilie Steenberg
F:
15 apr. 1848
D:
25 aug. 1933
Andreas Sophus Schack Steenberg
1854-1929
Andreas Sophus Schack Steenberg
F:
16 dec. 1854
Hamborg
G:
20 nov. 1880
D:
27 nov. 1929
København
Schack Ivan Radecke Steenberg
1850-1868
Schack Ivan Radecke Steenberg
F:
27 jan. 1850
D:
28 jun. 1868
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ida Steenberg
1852-1855
Ida Steenberg
F:
11 jul. 1852
D:
10 jul. 1855
Schack Edvard Steenberg
1815-1891
Schack Edvard Steenberg
F:
5 feb. 1815
D:
6 jul. 1891
Wilhelmine Louise Birgitte von Radecke
1815-1857
Wilhelmine Louise Birgitte von Radecke
F:
21 aug. 1815
G:
4 nov. 1842
Nørre-Alslev
D:
16 mar. 1857
Marie Bothilde Steenberg
1871-
Marie Bothilde Steenberg
F:
28 jul. 1871
Johanne Steenberg
1873-
Johanne Steenberg
F:
17 apr. 1873
Ellen Cæcilie Krarup
1914-
Ellen Cæcilie Krarup
F:
12 sep. 1914
København
Henry Robert Stoël
1915-
Henry Robert Stoël
F:
12 maj 1915
G:
22 apr. 1938
Inger Elisabeth Krarup
1915-
Inger Elisabeth Krarup
F:
4 apr. 1915
Sparkjær
Poul Krarup
1918-
Poul Krarup
F:
28 mar. 1918
Johannes Krarup
1918-
Johannes Krarup
F:
28 mar. 1918
Tjustrup
Herdis Elisabeth Hansen
1919-
Herdis Elisabeth Hansen
F:
8 maj 1919
Tamdrup s. (Frodesdal)
G:
25 jan. 1951
Tamdrup
Jacob Edvard Krarup
1919-eft. 1992
Jacob Edvard Krarup
F:
27 jul. 1919
Fuglebjerg s. (Tyrstrup)
D:
eft. 1992
Inge Grethe Lüders
1922-eft. 1992
Inge Grethe Lüders
F:
24 apr. 1922
Hellerup
G:
28 okt. 1945
Frederiksberg
D:
eft. 1992
Emilie Krarup
1921-
Emilie Krarup
F:
8 jan. 1921
Ole Krarup
1923-1923
Ole Krarup
F:
4 maj 1923
D:
6 maj 1923
Jørgen Christian Krarup
1926-
Jørgen Christian Krarup
F:
5 feb. 1926
Ellen Christine Steenberg
1882-1963
Ellen Christine Steenberg
F:
16 jul. 1882
Aarhus
D:
1963
Christian Krarup
1881-
Christian Krarup
F:
22 maj 1881
Horsens
G:
14 okt. 1913
Horsens
Marie Christine Rasmussen
1839-1924
Marie Christine Rasmussen
F:
7 jun. 1839
G:
15 maj 1869
D:
jan. 1924
Ida Ulrikke Antoinette Steenberg
1818-
Ida Ulrikke Antoinette Steenberg
F:
30 jan. 1818
D:
Stockholm
Laura Mathilde Augusta Hornemann Steenberg
1823-1894
Laura Mathilde Augusta Hornemann Steenberg
F:
7 jul. 1823
D:
29 mar. 1894
Hillerød
Schack August Steenberg
1782-1841
Schack August Steenberg
F:
feb. 1782
D:
5 feb. 1841
Roskilde
Brita Johanna Kiellander
ca. 1783-1841
Brita Johanna Kiellander
F:
ca. 1783
Linköping, Sverige
G:
10 okt. 1812
D:
21 sep. 1841
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Birgitte Steenberg
1785-1787
Birgitte Steenberg
F:
26 apr. 1785
Skive
D:
1787
Jens Lemvig Steenberg
1787-1788
Jens Lemvig Steenberg
F:
2 maj 1787
Skive
D:
1788
Anne Cathrine Steenberg
NN Maag
Johanne Steenberg
Niels Steenberg
1752-1834
Niels Steenberg
F:
maj 1752
Hedensted
D:
14 jul. 1834
Løgstør
Anne Hornemann Lyster
1744-1797
Anne Hornemann Lyster
F:
apr. 1744
D:
jan. 1797
Thomas Lund Steenberg
1798-1800
Thomas Lund Steenberg
F:
5 aug. 1798
Skive
D:
1800
Skive
Anne Hornemann Steenberg
1799-1799
Anne Hornemann Steenberg
F:
9 okt. 1799
D:
1799
Anne Hornemann Steenberg
1802-1834
Anne Hornemann Steenberg
F:
4 jul. 1802
D:
TIDL. 1834
Johanne Christine Lund
1768-
Johanne Christine Lund
F:
1768
G:
1797
Harald Stenfeldt
1809-1835
Harald Stenfeldt
F:
25 dec. 1809
D:
2 mar. 1835
Catharina Frederikke Elisabeth (Betzy) Steenberg
1791-1862
Catharina Frederikke Elisabeth (Betzy) Steenberg
F:
15 mar. 1791
Helsingør
D:
18 jun. 1862
Jacob August Stenfeldt (Mariboe)
1783-1858
Jacob August Stenfeldt (Mariboe)
F:
12 mar. 1783
København
G:
5 mar. 1809
D:
3 mar. 1858
Cecilia Henriette Steenberg
1820-1883
Cecilia Henriette Steenberg
F:
21 dec. 1820
D:
23 apr. 1883
Dragør
Frederik August Gandil
1815-1886
Frederik August Gandil
F:
17 sep. 1815
G:
14 jul. 1845
D:
11 maj 1886
København
Edmund Christopher Steenberg
Jens Foss Christian Steenberg
1822-1900
Jens Foss Christian Steenberg
F:
31 jan. 1822
Helsingør
D:
19 feb. 1900
London
Charlotte Caroline Nock
Camilla Frideriche Steenberg
1823-1902
Camilla Frideriche Steenberg
F:
10 jun. 1823
Helsingør
D:
26 mar. 1902
København
Jacob August Steenberg
1824-1826
Jacob August Steenberg
F:
15 sep. 1824
Helsingør (Skt. Olai)
D:
8 feb. 1826
Helsingør (Skt. Olai)
Schack August Steenberg
1826-1827
Schack August Steenberg
F:
1 mar. 1826
Helsingør (Skt. Olai)
D:
5 aug. 1827
Helsingør (Skt. Olai)
Ida Vilhelmine Steenberg
1827-1911
Ida Vilhelmine Steenberg
F:
14 sep. 1827
D:
1911
København
Schack Frederik Charles Steenberg
1861-SOM SPX
Schack Frederik Charles Steenberg
F:
31 mar. 1861
D:
SOM SPX
Alfred Herman Peter Steenberg
1862-1894
Alfred Herman Peter Steenberg
F:
6 jun. 1862
D:
23 mar. 1894
København
Alvilda (Ada) Steenberg
1863-
Alvilda (Ada) Steenberg
F:
20 jun. 1863
Frederik Steenberg
1864-
Frederik Steenberg
F:
5 dec. 1864
Georg Frederik Charles Dithmer
1886-
Georg Frederik Charles Dithmer
F:
7 jun. 1886
Bukarest, Rumænien
Ellen Mathilde Rager
Ingeborg Dithmer
1888-
Ingeborg Dithmer
F:
4 jan. 1888
Galatz
W. Pichon
1880-
W. Pichon
F:
15 sep. 1880
London
G:
13 jan. 1915
Berlin
Hans Holger Dithmer
1890-
Hans Holger Dithmer
F:
2 dec. 1890
Galatz
Erik Hans Dithmer
1892-
Erik Hans Dithmer
F:
16 sep. 1892
Galatz
Sven Erhardt Dithmer
1902-
Sven Erhardt Dithmer
F:
12 nov. 1902
Bukarest
Elsa Just
Elsa Just
G:
14 dec. 1927
Singapore
Ebba Steenberg
1866-
Ebba Steenberg
F:
30 mar. 1866
Hans Heinrich Dithmer
1856-1935
Hans Heinrich Dithmer
F:
12 jun. 1856
G:
15 jun. 1885
Helsingør (Skt. Olai)
D:
9 maj 1935
Leila Steenberg
1867-1938
Leila Steenberg
F:
19 jun. 1867
D:
12 mar. 1938
Gudrun Margrethe Hamann
1895-1910
Gudrun Margrethe Hamann
F:
11 jul. 1895
København
D:
8 jan. 1910
Kai Gustav Hamann
1897-
Kai Gustav Hamann
F:
8 okt. 1897
København
Erik Adolph Hamann
1902-
Erik Adolph Hamann
F:
22 feb. 1902
København
Ebba Messerschmidt
1902-
Ebba Messerschmidt
F:
19 apr. 1902
Frederiksberg
G:
10 sep. 1927
Ellen Steenberg
1869-
Ellen Steenberg
F:
23 jan. 1869
Viggo Hamann
1869-1908
Viggo Hamann
F:
12 apr. 1869
G:
22 sep. 1894
D:
19 apr. 1908
Julie (Lulla) Steenberg
1870-1902
Julie (Lulla) Steenberg
F:
29 maj 1870
D:
3 aug. 1902
Gudrun Steenberg
Per Gøsta Steenberg
Charles Steenberg
1873-
Charles Steenberg
F:
11 mar. 1873
Ann-Marie Hendén
1890-
Ann-Marie Hendén
F:
30 apr. 1890
Göteborg
G:
5 jul. 1912
Schack August Steenberg
1875-
Schack August Steenberg
F:
15 apr. 1875
Dagmar Strini
1896-
Dagmar Strini
F:
29 feb. 1896
Halmstad
G:
11 maj 1932
Charles Steenberg
1829-1897
Charles Steenberg
F:
25 jan. 1829
Helsingør
D:
9 maj 1897
København
Julie Caroline Marie Boysen
1835-1921
Julie Caroline Marie Boysen
F:
6 apr. 1835
G:
15 jun. 1860
Altona
D:
26 aug. 1921
København
Emil Steenberg
1830-1832
Emil Steenberg
F:
29 dec. 1830
D:
21 apr. 1832
Alvilda Steenberg
1833-1848
Alvilda Steenberg
F:
26 maj 1833
D:
16 maj 1848
Helsingør
Harald Steenberg
1836-1902
Harald Steenberg
F:
29 maj 1836
D:
21 apr. 1902
København
NN
NN
G:
1870
Frederik Adolf Leth
-SOM UNG
Frederik Adolf Leth
D:
SOM UNG
Gyritha Augusta Steenberg
1841-1894
Gyritha Augusta Steenberg
F:
7 feb. 1841
D:
18 apr. 1894
København
Frands Joachim Leth
-1880
Frands Joachim Leth
G:
25 okt. 1866
D:
11 aug. 1880
Schack August Steenberg
1792-1859
Schack August Steenberg
F:
29 feb. 1792
Helsingør
D:
19 aug. 1859
Helsingør
Charlotte Elisabeth Lawaetz
1799-1866
Charlotte Elisabeth Lawaetz
F:
1799
G:
29 feb. 1820
Helsingør
D:
6 dec. 1866
August Christian Borries
1821-1853
August Christian Borries
F:
26 jun. 1821
D:
28 jul. 1853
Otto Borries
1823-1877
Otto Borries
F:
10 apr. 1823
Helsingør
D:
11 jun. 1877
Helsingør
Christian Borries
1824-
Christian Borries
F:
30 nov. 1824
Hanne Wilson
Hanne Wilson
G:
29 jun. 1848
Betzy Cicilie Borries
1827-1853
Betzy Cicilie Borries
F:
8 sep. 1827
Helsingør
D:
17 jan. 1853
Johann Friederich von Homeyer
Johann Friederich von Homeyer
G:
6 okt. 1848
Christine Sophie Borries
1827-
Christine Sophie Borries
F:
8 sep. 1827
Helsingør
Wilhelm Johann Friedrich von Homeyer
Wilhelm Johann Friedrich von Homeyer
G:
1 aug. 1850
Friedrich Ludvig Christian Borries
1853-1879
Friedrich Ludvig Christian Borries
F:
25 maj 1853
D:
24 aug. 1879
Herman Borries Steenberg
1877-1900?
Herman Borries Steenberg
F:
2 jul. 1877
D:
1900?
Amerika
Frederik Laurentius Steenberg
1878-1884
Frederik Laurentius Steenberg
F:
1878
D:
1884
Charlotte (Lotte) Fritze Steenberg
1880-
Charlotte (Lotte) Fritze Steenberg
F:
17 feb. 1880
Adrien (Aas) B.C.D. Chabot
1885-
Adrien (Aas) B.C.D. Chabot
F:
20 apr. 1885
Rotterdam
G:
20 apr. 1909
Elise Cecilie Borries
1854-1885
Elise Cecilie Borries
F:
5 jun. 1854
København
D:
5 feb. 1885
Schack August Steenberg
1840-1900
Schack August Steenberg
F:
2 jul. 1840
G:
24 jun. 1876
D:
apr. 1900
Anna Augusta Borries
1856-1865
Anna Augusta Borries
F:
14 jun. 1856
København
D:
9 sep. 1865
Johanne Christiane (Kitte) Borries
1859-
Johanne Christiane (Kitte) Borries
F:
8 mar. 1859
København
Christian Olrik
Christian Olrik
G:
11 jun. 1880
Herman Hastrup Borries
1863-1932
Herman Hastrup Borries
F:
24 jul. 1863
Gentofte
D:
23 mar. 1932
Cæcilie Elisabeth Catharina Borries
1867-1930
Cæcilie Elisabeth Catharina Borries
F:
20 maj 1867
Gentofte
D:
24 jun. 1930
Hermanus Borries
1829-1870
Hermanus Borries
F:
9 dec. 1829
D:
28 nov. 1870
Caroline Josefine Hastrup
1831-1917
Caroline Josefine Hastrup
F:
28 jun. 1831
Rosenfeldt ved Vordingborg
G:
18 maj 1852
D:
25 nov. 1917
Augusta Borries
1832-1901
Augusta Borries
F:
3 mar. 1832
Helsingør
D:
29 jul. 1901
Søn
1832-1832
Søn
F:
3 mar. 1832
Helsingør
D:
3 mar. 1832
Helsingør
Elisa Borries
1833-1852
Elisa Borries
F:
1 sep. 1833
D:
23 feb. 1852
Augusta Georgia Benjamine Steenberg
1794-1870
Augusta Georgia Benjamine Steenberg
F:
7 apr. 1794
D:
24 jul. 1870
Johann Christian Nicolaus Borries
1782-1857
Johann Christian Nicolaus Borries
F:
21 jul. 1782
Barth (Rügen)
G:
28 maj 1820
D:
23 jul. 1857
Helsingør
Sven Peter Martini van Aller
1876-
Sven Peter Martini van Aller
F:
5 dec. 1876
Bellinge Gods, Skåne
Sigrid Charlotte Gustafsson
1878-
Sigrid Charlotte Gustafsson
F:
10 jun. 1878
Stockholm
G:
8 aug. 1903
Gustaf Georg Martini van Aller
1878-1886
Gustaf Georg Martini van Aller
F:
22 nov. 1878
Bellinge Gods, Skåne
D:
21 jun. 1886
København
Christian (Jan) Martini van Aller
1881-
Christian (Jan) Martini van Aller
F:
21 jan. 1881
Arrie Bastölle, Skåne
Anna Katrina Linder
1882-
Anna Katrina Linder
F:
1 feb. 1882
Willem Martini van Aller
1882-
Willem Martini van Aller
F:
7 nov. 1882
Arrie Bastölle, Skåne
Hilda Maria Holm
1879-
Hilda Maria Holm
F:
11 nov. 1879
Henriette (Henny) Nicoline Steenberg
1856-1926
Henriette (Henny) Nicoline Steenberg
F:
5 nov. 1856
København
D:
1926
Helsingfors
Evert Marius Adriaan Martini van Aller
1849-1912
Evert Marius Adriaan Martini van Aller
F:
9 sep. 1849
Helsingør
G:
5 nov. 1875
København
D:
1912
Helsingfors
Karen Eschricht
1882-
Karen Eschricht
F:
14 jan. 1882
E. Briand de Crevecoeur
Svend Steenberg Eschricht
1885-1919
Svend Steenberg Eschricht
F:
2 aug. 1885
D:
1915/1919
Marjorie Clay
1887-
Marjorie Clay
F:
1887
Christiane (Kissie) Vilhelmine Steenberg
1857-1938
Christiane (Kissie) Vilhelmine Steenberg
F:
28 aug. 1857
D:
6 jan. 1938
Emanuel Frederik Eschricht
Rigmor Emilie Louise Steenberg
1887-
Rigmor Emilie Louise Steenberg
F:
1 maj 1887
Wilhelm Högenhoff
Svend Bondrop Steenberg
1888-
Svend Bondrop Steenberg
F:
7 aug. 1888
Dany Bak
1895-1923
Dany Bak
F:
12 nov. 1895
G:
21 nov. 1916
D:
26 aug. 1923
Margrethe Beck
1892-
Margrethe Beck
F:
8 jul. 1892
G:
26 jul. 1925
Henning Steenberg
1889-
Henning Steenberg
F:
6 sep. 1889
Gudrun Steenberg
1892-
Gudrun Steenberg
F:
17 mar. 1892
Karl L. Pedersen
1892-
Karl L. Pedersen
F:
25 nov. 1892
Samsø
G:
25 okt. 1918
Aage Steenberg
1894-
Aage Steenberg
F:
22 jun. 1894
Rørby
Hildur Præsthuus
1902-
Hildur Præsthuus
F:
4 nov. 1902
København
G:
20 jun. 1925
Svend Bondrop Steenberg
1859-1941
Svend Bondrop Steenberg
F:
1 jul. 1859
D:
16 sep. 1941
Kirstine Jacobsen
1867-
Kirstine Jacobsen
F:
14 aug. 1867
G:
18 jun. 1886
Svend Bondrop Steenberg
1827-1858
Svend Bondrop Steenberg
F:
1827
D:
10 okt. 1858
Emilie Klaudine Nielsine Halkier
1832-1877
Emilie Klaudine Nielsine Halkier
F:
1832
G:
16 jan. 1855
D:
27 maj 1877
Fernanda Christiane Berregaard
1859-1931
Fernanda Christiane Berregaard
F:
3 okt. 1859
D:
31 jan. 1931
Alfred Emil Krieger
1853-1935
Alfred Emil Krieger
F:
30 mar. 1853
G:
23 mar. 1887
D:
11 jun. 1935
Henrica Berregaard
1860-1956?
Henrica Berregaard
F:
28 sep. 1860
D:
1956?
Oscar Johannes Krieger
1856-1928
Oscar Johannes Krieger
F:
16 jul. 1856
G:
18 jun. 1887
D:
20 maj 1928
Christiane Vilhelmine Steenberg
1834-1923
Christiane Vilhelmine Steenberg
F:
16 jan. 1834
D:
13 jan. 1923
Ferdinand Hendrik Berregaard
1827-1902
Ferdinand Hendrik Berregaard
F:
4 jun. 1827
G:
21 dec. 1855
D:
11 sep. 1902
Christian Vilhelm Steenberg
1796-
Christian Vilhelm Steenberg
F:
19 nov. 1796
Christence Ulrikke Bondrop
1804-1889
Christence Ulrikke Bondrop
F:
21 sep. 1804
G:
20 maj 1826
København (Trinitatis k.)
D:
21 jun. 1889
Betzy Frederikke Steenberg
1859-1925
Betzy Frederikke Steenberg
F:
18 aug. 1859
D:
6 jan. 1925
Emil August Olsen
1854-1936
Emil August Olsen
F:
30 nov. 1854
G:
15 dec. 1895
D:
6 aug. 1936
Valdemar Emanuel Olsen
1890-1892
Valdemar Emanuel Olsen
F:
1 dec. 1890
D:
11 aug. 1892
Johan Christian Olsen
1892-1893
Johan Christian Olsen
F:
16 jan. 1892
D:
5 jan. 1893
Frederik Olsen
1893-1893
Frederik Olsen
F:
3 mar. 1893
D:
24 jun. 1893
Charlotte Medea Steenberg
1861-
Charlotte Medea Steenberg
F:
11 nov. 1861
Frederik Olsen
1854-1893
Frederik Olsen
F:
6 nov. 1854
G:
3 maj 1888
D:
5 nov. 1893
Sophie Medea Olsen
1895-
Sophie Medea Olsen
F:
30 nov. 1895
Aage Holger Christensen
1893-1930
Aage Holger Christensen
F:
10 okt. 1893
D:
1 nov. 1930
Viggo Frederik Steenberg Olsen
1898-
Viggo Frederik Steenberg Olsen
F:
15 jan. 1898
Olivia Olsen
1903-
Olivia Olsen
F:
29 dec. 1903
Færøerne
Axel Valdemar Steenberg Olsen
1901-
Axel Valdemar Steenberg Olsen
F:
12 apr. 1901
Ragnhild Bundtofte Hansen
1905-
Ragnhild Bundtofte Hansen
F:
16 jun. 1905
Peter Olsen
1851-1931
Peter Olsen
F:
7 jul. 1851
G:
30 nov. 1894
D:
24 dec. 1931
Viggo Hagbart Steenberg Behrens
1889-
Viggo Hagbart Steenberg Behrens
F:
5 jul. 1889
Eva Nygaard
Vilhelmine (Villy) Behrens
1890-
Vilhelmine (Villy) Behrens
F:
27 sep. 1890
Knud Smith
1887-
Knud Smith
F:
19 jan. 1887
G:
27 feb. 1914
Edith Behrens
0021897-
Edith Behrens
F:
0021897
Odd Monsen
Astrid Behrens
0121899-
Astrid Behrens
F:
0121899
Sverre Egge Rasmussen
Sofie Marie Steenberg
1865-
Sofie Marie Steenberg
F:
28 mar. 1865
Einar Behrens
1863-1935
Einar Behrens
F:
22 nov. 1863
G:
1 sep. 1888
D:
1935
Frederikke Kristine Cecilie Steenberg
1866-
Frederikke Kristine Cecilie Steenberg
F:
25 nov. 1866
Axel Valdemar Bülow
1866-1935
Axel Valdemar Bülow
F:
30 jan. 1866
København
G:
25 maj 1900
D:
4 jan. 1935
Valgerda Kathinka Steenberg
1869-1885
Valgerda Kathinka Steenberg
F:
15 mar. 1869
D:
5 jan. 1885
Frederik Laurentius Steenberg
1871-1872
Frederik Laurentius Steenberg
F:
9 nov. 1871
D:
sep. 1872
Betzy Elfrida Egede
1899-
Betzy Elfrida Egede
F:
3 aug. 1899
Ejler Nielsen Thomsen
1893-
Ejler Nielsen Thomsen
F:
3 jun. 1893
Asnæs
G:
20 maj 1926
Karen Henny Egede
1900-
Karen Henny Egede
F:
25 nov. 1900
Johanne Elisabeth Steenberg
1874-
Johanne Elisabeth Steenberg
F:
14 nov. 1874
Jens Peter Larsen, senere Larsen Egede
1869-1926
Jens Peter Larsen, senere Larsen Egede
F:
15 mar. 1869
G:
11 sep. 1897
D:
24 feb. 1926
Viggo Hagbart Steenberg
1828-1874
Viggo Hagbart Steenberg
F:
14 jan. 1828
D:
9 dec. 1874
Medea Møller
1836-1906
Medea Møller
F:
4 jun. 1836
G:
8 nov. 1858
D:
8 apr. 1906
Otto Verner Steenberg
1899-
Otto Verner Steenberg
F:
26 apr. 1899
Frederiksberg
Rigmor Muus
Jan Steenberg
1901-
Jan Steenberg
F:
23 jun. 1901
Karen Margrethe (Grete) Steenberg
1904-
Karen Margrethe (Grete) Steenberg
F:
8 maj 1904
Joost Francis Steenberg
1907-1924
Joost Francis Steenberg
F:
9 apr. 1907
D:
21 okt. 1924
Frederik (Fritz) Chabot Steenberg
1873-
Frederik (Fritz) Chabot Steenberg
F:
2 maj 1873
Inger Othilia Emilie Jensen
1874-
Inger Othilia Emilie Jensen
F:
29 aug. 1874
København
G:
5 maj 1898
Ballerup
Bent Valdemar Walter
Martha Brøchner
1902-
Martha Brøchner
F:
16 mar. 1902
G:
12 dec. 1930
Bodil Marianne Walter
1903-
Bodil Marianne Walter
F:
12 jul. 1903
Tage Fussing
1900-
Tage Fussing
F:
4 mar. 1900
G:
24 jun. 1931
Kjeld Joachim Walter
1907-
Kjeld Joachim Walter
F:
10 maj 1907
Anna Frank
Vibeke Walter
Vilhelm Kemnitz
1894-
Vilhelm Kemnitz
F:
24 nov. 1894
Elisabeth (Betzy) Frances Steenberg
1874-1929
Elisabeth (Betzy) Frances Steenberg
F:
21 sep. 1874
D:
22 nov. 1929
Viggo Alfred Theodor Walter
1872-1934
Viggo Alfred Theodor Walter
F:
28 feb. 1872
Nørresundby
G:
9 jan. 1901
Odense (Vor Frue k.)
D:
15 sep. 1934
Valdemar Steenberg
1876-1878
Valdemar Steenberg
F:
9 apr. 1876
D:
1878
Valdemar Emanuel Steenberg
1829-1892
Valdemar Emanuel Steenberg
F:
9 jan. 1829
Skt. Ols s.
D:
11 mar. 1892
Elisabeth (Betzy) Frances Chabot
1852-1878
Elisabeth (Betzy) Frances Chabot
F:
7 aug. 1852
Rotterdam
G:
6 jun. 1872
D:
17 okt. 1878
Roskilde (Skt. Hans Hospital)
Frederik Laurentius Steenberg
1801-1870
Frederik Laurentius Steenberg
F:
17 jun. 1801
Helsingør
D:
29 dec. 1870
Ringsted
Elisabeth Marie Francine van Aller
1802-1830
Elisabeth Marie Francine van Aller
F:
20 apr. 1802
Helsingør
G:
31 mar. 1827
D:
4 jul. 1830
Olsker
Elisabeth Maria Fransigna Steenberg
1832-1832
Elisabeth Maria Fransigna Steenberg
F:
11 okt. 1832
D:
okt. 1832
Hjalmar Steenberg
1872-1935
Hjalmar Steenberg
F:
12 dec. 1872
D:
17 dec. 1935
Julie Adele (Petty) Guiwartovsky
1869-1938
Julie Adele (Petty) Guiwartovsky
F:
19 dec. 1869
Rusland
G:
23 aug. 1903
D:
27 aug. 1938
Rigmor Maud Lemcke
1896-
Rigmor Maud Lemcke
F:
30 jan. 1896
Rolf Farbach
1892-
Rolf Farbach
F:
29 sep. 1892
G:
1919
Harry Lemcke
1898-1927
Harry Lemcke
F:
13 sep. 1898
D:
1927
Nadeschda Feodrowa Wjatscheslaw
Nadeschda Feodrowa Wjatscheslaw
G:
1918
Astrid Marie Steenberg
1874-
Astrid Marie Steenberg
F:
28 mar. 1874
Eugen Leo Lemcke
1869-1931
Eugen Leo Lemcke
F:
27 jan. 1869
G:
4 apr. 1895
D:
1931
Alfred Koch
1899-
Alfred Koch
F:
1899
Olga Dilewski
1902-
Olga Dilewski
F:
1902
G:
1922
Frank Koch
1901-
Frank Koch
F:
1901
Charlotte Maertin
Toto Koch
Egon Liewen
1897-
Egon Liewen
F:
1897
Rigmor Steenberg
1878-
Rigmor Steenberg
F:
27 jan. 1878
Woldemar Alexander Koch
1870-1919
Woldemar Alexander Koch
F:
1870
G:
1898
D:
1919
Alfred Steenberg
1833-1919
Alfred Steenberg
F:
3 sep. 1833
D:
8 feb. 1919
Maria Tørsleff
1845-1894
Maria Tørsleff
F:
16 mar. 1845
Assens
G:
27 aug. 1871
D:
5 dec. 1894
Leith
Hother Steenberg
1835-
Hother Steenberg
F:
11 maj 1835
Frederik (Frits) Laurentius Steenberg
1837-1867
Frederik (Frits) Laurentius Steenberg
F:
17 jan. 1837
D:
29 okt. 1867
Mariane Sophie Steenberg
1838-1926
Mariane Sophie Steenberg
F:
29 aug. 1838
D:
22 jun. 1926
Georg Diderik Carl August Vett
1832-1899
Georg Diderik Carl August Vett
F:
19 dec. 1832
København
G:
29 aug. 1865
D:
18 sep. 1899
Schack August Steenberg
1840-1900
Schack August Steenberg
F:
2 jul. 1840
D:
apr. 1900
Louise Henriette Eckermann
1841-1874
Louise Henriette Eckermann
F:
1841
D:
mar. 1874
Herman Borries Steenberg
1877-1900?
Herman Borries Steenberg
F:
2 jul. 1877
D:
1900?
Amerika
Frederik Laurentius Steenberg
1878-1884
Frederik Laurentius Steenberg
F:
1878
D:
1884
Marie (Riet) Aenor Chabot
Hendrik Asrian Marius Rolants
1896-
Hendrik Asrian Marius Rolants
F:
11 jul. 1896
Yvonne Renée (Pommy) Chabot
Charlotte (Lotte) Fritze Steenberg
1880-
Charlotte (Lotte) Fritze Steenberg
F:
17 feb. 1880
Adrien (Aas) B.C.D. Chabot
1885-
Adrien (Aas) B.C.D. Chabot
F:
20 apr. 1885
Rotterdam
G:
20 apr. 1909
Elise Cecilie Borries
1854-1885
Elise Cecilie Borries
F:
5 jun. 1854
København
G:
24 jun. 1876
D:
5 feb. 1885
Frederik Bruhn
1872-1872
Frederik Bruhn
F:
1872
D:
20 dec. 1872
Louis Axel Schack Johannes Bruhn
1874-1938
Louis Axel Schack Johannes Bruhn
F:
28 feb. 1874
D:
6 okt. 1938
Ella Petrea Charlotte Falcke
Ella Petrea Charlotte Falcke
G:
2 maj 1911
Augusta Steenberg
1842-1909
Augusta Steenberg
F:
11 jul. 1842
D:
12 nov. 1909
Max Bruhn
1841-1919
Max Bruhn
F:
12 okt. 1841
G:
27 dec. 1871
D:
12 aug. 1919
Christian Borries Steenberg
1847-1847
Christian Borries Steenberg
F:
31 aug. 1847
D:
28 dec. 1847
Elna Hartnack
1870-
Elna Hartnack
F:
29 mar. 1870
Odense
Peter Barsøe
1863-
Peter Barsøe
F:
26 jul. 1863
G:
2 jan. 1905
Johan Frederik Ernst Hartnack
1871-1933
Johan Frederik Ernst Hartnack
F:
4 okt. 1871
D:
13 mar. 1933
Everett (Evy) Charlotte Loock
1891-
Everett (Evy) Charlotte Loock
F:
28 jan. 1891
G:
27 sep. 1906
Valdemar (Volmer) Hartnack
1876-
Valdemar (Volmer) Hartnack
F:
10 mar. 1876
Nonny Thomasine Ludvigne Elisabeth Grüner
1877-
Nonny Thomasine Ludvigne Elisabeth Grüner
F:
24 okt. 1877
G:
25 apr. 1907
Cecilie Elisabeth Steenberg
1847-1933
Cecilie Elisabeth Steenberg
F:
31 aug. 1847
D:
13 sep. 1933
Johan Justus Hartnack
1833-1905
Johan Justus Hartnack
F:
28 jul. 1833
G:
5 jun. 1869
D:
11 dec. 1905
Charlotte Frederikke Borries
1810-1863
Charlotte Frederikke Borries
F:
10 sep. 1810
G:
21 aug. 1831
D:
2 mar. 1863
Ringsted
Jens Foss Steenberg
1753-1837
Jens Foss Steenberg
F:
20 sep. 1753
Hedensted
D:
18 okt. 1837
Helsingør
Cecilie Elisabeth Catharina Marie Sprunck
1767-1851
Cecilie Elisabeth Catharina Marie Sprunck
F:
26 maj 1767
Helsingør
G:
12 aug. 1789
D:
24 mar. 1851
Helsingør
Ericka Steenberg
1755-
Ericka Steenberg
F:
1755
Hedensted
NN Holst
Hylleborre Marie Steenberg
1756-1756
Hylleborre Marie Steenberg
F:
1756
D:
1756
Christen Linde Steenberg
1757-1774
Christen Linde Steenberg
F:
10 jul. 1757
Hedensted
D:
TIDL. 1774
Peter Morville Steenberg
1758-1759
Peter Morville Steenberg
F:
1758
D:
feb. 1759
Laurids Foss Steenberg
1792-1794
Laurids Foss Steenberg
F:
24 nov. 1792
D:
1794
Catharina Lisbeth Margrethe Steenberg
1793-1793
Catharina Lisbeth Margrethe Steenberg
F:
10 jun. 1793
D:
1793
Laurentze Margrethe Steenberg
1794-1799
Laurentze Margrethe Steenberg
F:
11 okt. 1794
D:
feb. 1799
Matthias Steenberg
1796-1797
Matthias Steenberg
F:
14 aug. 1796
D:
1797
Holger Foss Steenberg
1762-1817
Holger Foss Steenberg
F:
12 jan. 1762
D:
7 jul. 1817
Benedicte Cathrine Frydendal
Benedicte Cathrine Frydendal
G:
26 nov. 1790
Niels Peter Steenberg
1790-1840
Niels Peter Steenberg
F:
1790
D:
23 feb. 1840
Agnethe Cathrine Röder
1771-1850
Agnethe Cathrine Röder
F:
1771
G:
4 aug. 1816
D:
1 feb. 1850
Dødfødt datter
1814-1814
Dødfødt datter
F:
29 maj 1814
D:
29 maj 1814
Laurentine Steenberg
Schack August Laurentius Steenberg
1792-1864
Schack August Laurentius Steenberg
F:
29 jul. 1792
D:
SENEST 1864
Sophie Dorthea Winsløw
1784-1864
Sophie Dorthea Winsløw
F:
1784
D:
20 okt. 1864
Johanne Regine Steenberg
1794-1870
Johanne Regine Steenberg
F:
29 jul. 1794
D:
4 feb. 1870
Brahetrolleborg
Elisabeth Christiane Steenberg
1830-1912
Elisabeth Christiane Steenberg
F:
10 nov. 1830
D:
10 jun. 1912
Barn
1836-KORT EFTER FXSLEN
Barn
F:
1831/1836
D:
KORT EFTER FXSLEN
Barn
1837-KORT EFTER FXSLEN
Barn
F:
1831/1837
D:
KORT EFTER FXSLEN
Gunhild von Pein
1870-
Gunhild von Pein
F:
18 apr. 1870
Ottilie Nicoline Augusta Steenberg
1837-1876
Ottilie Nicoline Augusta Steenberg
F:
23 sep. 1837
Mårslet s.
D:
6 apr. 1876
Johan von Pein
1843-1918
Johan von Pein
F:
15 nov. 1843
København (Christianshavn)
G:
3 feb. 1870
Randers
D:
24 apr. 1918
Rosa Augusta Elisabeth Steenberg
1888-
Rosa Augusta Elisabeth Steenberg
F:
9 dec. 1888
Francois Steenberg
1889-
Francois Steenberg
F:
12 nov. 1889
NN
NN
G:
14 nov. 1930
Jens Wilhelm Steenberg
1892-
Jens Wilhelm Steenberg
F:
15 maj 1892
Astrid Victoria Margrethe Mortensen
1890-
Astrid Victoria Margrethe Mortensen
F:
7 jun. 1890
G:
19 aug. 1917
Francois Steenberg
1865-1941
Francois Steenberg
F:
21 nov. 1865
D:
24 jan. 1941
Dagmar Marie Lucia Alberg
1864-1894
Dagmar Marie Lucia Alberg
F:
27 feb. 1864
Sorø
G:
6 okt. 1888
København (Johannes k.)
D:
19 aug. 1894
Thora Alvilde Steenberg
1839-1906
Thora Alvilde Steenberg
F:
1 maj 1839
Mårslet s.
D:
7 feb. 1906
Francois Hoffman
Ottilie von Pein
1879-1879
Ottilie von Pein
F:
jun. 1879
D:
jun. 1879
Agnete Regine Steenberg
1841-1879
Agnete Regine Steenberg
F:
3 jul. 1841
Randers
D:
19 jun. 1879
Johan von Pein
1843-1918
Johan von Pein
F:
15 nov. 1843
København (Christianshavn)
G:
ca. 1877
D:
24 apr. 1918
Emanuel Alexander Theobald Steenberg
1847-1848
Emanuel Alexander Theobald Steenberg
F:
6 jul. 1847
D:
24 mar. 1848
Christen Linde Steenberg
1798-1856
Christen Linde Steenberg
F:
30 jul. 1798
Kyndby
D:
22 sep. 1856
Grenå
Mette Martinusdatter
1807-1885
Mette Martinusdatter
F:
18 dec. 1807
Ålsø s. (Høborg)
G:
4 dec. 1832
D:
14 jun. 1885
Randers
Gunild Margrethe Elisabeth Steenberg
1804-1874
Gunild Margrethe Elisabeth Steenberg
F:
1804
D:
5 nov. 1874
Tårbæk
Thies Martin Steenberg
1763-1828
Thies Martin Steenberg
F:
17 maj 1763
D:
26 jan. 1828
Elisabeth Kirstine Aggerup
1756-1827
Elisabeth Kirstine Aggerup
F:
1756
G:
2 okt. 1789
Svanholm
D:
5 dec. 1827
Laurids Foss Ovesen Steenberg
1712-1783
Laurids Foss Ovesen Steenberg
F:
19 nov. 1712
Hedensted
D:
1783
Catharina Margrethe Nielsdatter Steenberg
1719-1782
Catharina Margrethe Nielsdatter Steenberg
F:
1719
Viby
G:
1743
D:
1782
Hedensted
Jacob Nicolai Ovesen Steenberg
1714-eft. 1760
Jacob Nicolai Ovesen Steenberg
F:
17 aug. 1714
Hedensted
D:
eft. 1760
Ove Mathiesen Steenberg
ca. 1682-1751
Ove Mathiesen Steenberg
F:
ca. 1682
Viby s.
G:
23 aug. 1708
Hedensted
D:
1751