Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Marie Elisabeth Tommerup
1703 - 1745 (42 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Claus Tommerup Henriksen
1735-1737
Claus Tommerup Henriksen
F:
1735
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1737
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Dødfødt datter
1736-1736
Dødfødt datter
F:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Niels Hviid
1755-1813
Niels Hviid
F:
25 jan. 1755
Ore s. (Oregård)
D:
28 aug. 1813
Aarhus (Vor Frue s.)
Charlotte Amalie Petersen
1767-1791
Charlotte Amalie Petersen
F:
1767
Aarhus
G:
15 dec. 1784
Aarhus (Vor Frue k,)
D:
15 nov. 1791
Aarhus (Vor Frue s.)
Elisabeth Christiane Frisenberg
1764-1839
Elisabeth Christiane Frisenberg
F:
12 apr. 1764
Sal
G:
1 maj 1793
Aarhus (Vor Frue k,)
D:
9 dec. 1839
Aarhus (Domsognet)
Maria Elisabeth Hviid
1756-
Maria Elisabeth Hviid
F:
1756
Ore s. (Oregård)
Dødfødt søn
1793-1793
Dødfødt søn
F:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
D:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
Sybille Schou
1793-
Sybille Schou
F:
8 dec. 1793
Vindinge s. (Holckenhavn)
Marie Schou
ca. 1795-1801
Marie Schou
F:
ca. 1795
D:
tidl. 1801
Anna Christina Schou
1797-
Anna Christina Schou
F:
9 okt. 1797
Nyborg
Sophia Amalia Hviid
ca. 1757-1800
Sophia Amalia Hviid
F:
ca. 1757
Ore s. (Oregård)
D:
6 apr. 1800
Nyborg
Hans Frederik Schou
ca. 1754-1820
Hans Frederik Schou
F:
ca. 1754
G:
10 aug. 1792
Hårslev
D:
10 sep. 1820
Kerteminde
Jens Arreboe Hviid
1760-1847
Jens Arreboe Hviid
F:
1 nov. 1760
Ore s. (Oregård)
D:
16 okt. 1847
Ørsted
Abelone Sommer
1743-1830
Abelone Sommer
F:
1743
Gosmer (fmtl.)
G:
31 okt. 1788
Ørsted s. (Frederikslund)
D:
2 apr. 1830
Ørsted
Julie Friderica Constantia Mørch
1826-
Julie Friderica Constantia Mørch
F:
8 apr. 1826
Revninge s. (Lundsgård)
Frederik Vilhelm Mørch
1827-
Frederik Vilhelm Mørch
F:
19 jul. 1827
Mou s. (Egense Kloster)
Christian Jørgen Frederik Mørch
1862-
Christian Jørgen Frederik Mørch
F:
6 okt. 1862
Dronninglund
Fritz Vilhelm Mørch
1864-
Fritz Vilhelm Mørch
F:
16 jan. 1864
Dronninglund
Axel Julius Mørch
1865-
Axel Julius Mørch
F:
23 okt. 1865
Dronninglund
Emilie Charlotte Mørch
1867-
Emilie Charlotte Mørch
F:
11 mar. 1867
Dronninglund
Holger Oscar Mørch
1869-
Holger Oscar Mørch
F:
22 feb. 1869
Dronninglund
Valdemar Orla Mørch
1872-
Valdemar Orla Mørch
F:
8 dec. 1872
Dronninglund
Emil Georg Mørch
1876-
Emil Georg Mørch
F:
13 apr. 1876
Dronninglund
Julie Frederikke Konstance Mørch
1881-
Julie Frederikke Konstance Mørch
F:
24 dec. 1881
Dronninglund
Emil Georg Apollinaris Mørch
1829-1913
Emil Georg Apollinaris Mørch
F:
23 jul. 1829
Mou s. (Egense Kloster)
D:
31 okt. 1913
Dronninglund
Jensine Wilhelmine Actonia Sparrevohn
1837-1905
Jensine Wilhelmine Actonia Sparrevohn
F:
28 feb. 1837
Hallund
G:
1862
D:
13 dec. 1905
Dronninglund
Dødfødt søn
1861-1861
Dødfødt søn
F:
18 mar. 1861
D:
18 mar. 1861
Christian Holger Hald
1862-1867
Christian Holger Hald
F:
8 feb. 1862
D:
23 apr. 1867
Ajstrup s. (Milebakken)
Hugo Emil Georg Hald
1863-
Hugo Emil Georg Hald
F:
4 okt. 1863
Ajstrup s. (Milebakken)
Thorvald Oscar Hald
1864-
Thorvald Oscar Hald
F:
13 dec. 1864
Ajstrup s. (Milebakken)
Dagmar Lovise Constance Hald
1866-
Dagmar Lovise Constance Hald
F:
8 maj 1866
Ajstrup s. (Milebakken)
Karen Vilhelmine Hansine Mørch
1833-1867
Karen Vilhelmine Hansine Mørch
F:
18 nov. 1833
Mou s. (Egense Kloster)
D:
23 apr. 1867
Ajstrup s. (Milebakken)
Peter Christian Frederik Hald
1830-1900
Peter Christian Frederik Hald
F:
25 sep. 1830
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
1 jul. 1859
D:
2 aug. 1900
Aalborg
Constantia (Constance) Schou
1790-1840
Constantia (Constance) Schou
F:
1790
Vindinge s. (Holckenhavn)
D:
19 jul. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Christian Christiansen Mørch
1778-1840
Christian Christiansen Mørch
F:
1778
D:
24 jun. 1840
Aalborg (Budolfi s.)
Mads Schou
1791-
Mads Schou
F:
1791
Vindinge s. (Holckenhavn)
Sibylla Hviid
1762-1792
Sibylla Hviid
F:
1762
Ore s. (Oregård)
D:
7 jan. 1792
Vindinge
Hans Frederik Schou
ca. 1754-1820
Hans Frederik Schou
F:
ca. 1754
G:
15 aug. 1789
Hårslev
D:
10 sep. 1820
Kerteminde
Constance Henriksen
1736-1817
Constance Henriksen
F:
dec. 1736
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
22 apr. 1817
Mads Hviid Jensen Arreboe
ca. 1721-1795
Mads Hviid Jensen Arreboe
F:
ca. 1721
D:
13 nov. 1795
Hårslev
NN Henriksen
1738?-1738
NN Henriksen
F:
1738?
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1738
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Peder Henriksen
1765-1765
Peder Henriksen
F:
1765
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
1765
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Ulrikke Klausine Henriksen
1794-før 1801
Ulrikke Klausine Henriksen
F:
1794
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
før 1801
Johanna Friderica Dorthea Henriksen
1795-
Johanna Friderica Dorthea Henriksen
F:
13 maj 1795
Starup s. (Olufskær)
Andriette Nicolina Clausina Henriksen
1797-
Andriette Nicolina Clausina Henriksen
F:
16 feb. 1797
Starup s. (Olufskær)
Dorthea Maria Amalia Henriksen
1798-
Dorthea Maria Amalia Henriksen
F:
6 sep. 1798
Starup s. (Olufskær)
Ulrica Ernestine Charlotte Henriksen
1801-
Ulrica Ernestine Charlotte Henriksen
F:
3 apr. 1801
Starup s. (Olufskær)
Christiana Juliana Eleonora Henriksen
1804-
Christiana Juliana Eleonora Henriksen
F:
1 mar. 1804
Starup s. (Olufskær)
Martina Henriette Jacobina Sø. Henriksen
1806-
Martina Henriette Jacobina Sø. Henriksen
F:
23 feb. 1806
Starup s. (Olufskær)
Carolina Constantia Cathar. W. Henriksen
1808-
Carolina Constantia Cathar. W. Henriksen
F:
2 mar. 1808
Starup s. (Olufskær)
Claus Tommerup Henriksen
1809-1890
Claus Tommerup Henriksen
F:
28 jul. 1809
Starup s. (Olufskær)
D:
26 apr. 1890
Aalborg (Frue)
Christiane Cathrine Marie Schunck
1816-1892
Christiane Cathrine Marie Schunck
F:
19 feb. 1816
Sæby?
G:
10 jun. 1859
Skæve
D:
26 feb. 1892
Aalborg (Frue)
Niels Tommerup Henriksen
1766-1831
Niels Tommerup Henriksen
F:
1766
Brenderup
D:
13 sep. 1831
Øsby s. (Årøsund)
Emilia Wibica Eleonora Schultz
-eft. 1831
Emilia Wibica Eleonora Schultz
F:
Sommersted
G:
22 feb. 1793
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
eft. 13 sep. 1831
Morten Henriksen
1767-
Morten Henriksen
F:
1767
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Maria Lisbeth Henriksen
1768-1770
Maria Lisbeth Henriksen
F:
1768
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
feb. 1770
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Peder Henriksen
1769-1770
Peder Henriksen
F:
1769
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
1770
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Henrik Henriksen
1772-1845
Henrik Henriksen
F:
1771/72
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
4 sep. 1845
Maria Margretha Seidel
1787-1813
Maria Margretha Seidel
F:
31 jul. 1787
Aabenraa
G:
31 okt. 1809
Aabenraa
D:
19 sep. 1813
Øsby s. (Årøsund)
Johanne Dorothea Friederica Henriksen
-1873
Johanne Dorothea Friederica Henriksen
D:
20 mar. 1873
Marthe Cathrine Henriksen
1806-
Marthe Cathrine Henriksen
F:
19 maj 1806
Ringsted
Peder Jensen
1792-1850
Peder Jensen
F:
1792
Ringsted
G:
10 okt. 1828
Ringsted (Skt. Bendts k.)
D:
21 dec. 1850
Ringsted
Hans Peter Georg Jensen
1836-1837
Hans Peter Georg Jensen
F:
25 jun. 1836
Ringsted
D:
13 nov. 1837
Ringsted
Hans Peter Georg Jensen
1838-
Hans Peter Georg Jensen
F:
8 aug. 1838
Ringsted
Henrik Christian Frederik Ferdinand Jensen
1843-
Henrik Christian Frederik Ferdinand Jensen
F:
2 mar. 1843
Ringsted
Camilla Cathinca Elisabeth Jensen
1849-
Camilla Cathinca Elisabeth Jensen
F:
19 apr. 1849
Ringsted
Dorthea Magdalene Henriksen
1807-1850
Dorthea Magdalene Henriksen
F:
25 aug. 1807
Ringsted
D:
6 dec. 1850
Ringsted
Hans Jensen
1798-1855
Hans Jensen
F:
1798
Ringsted
G:
11 sep. 1835
Ringsted
D:
1 mar. 1855
Ringsted
Theodora Marie Henriksen
1847-1866
Theodora Marie Henriksen
F:
27 maj 1847
Frederikssund
D:
18 maj 1866
Gedsted
Jacob Henriksen
1848-
Jacob Henriksen
F:
9 dec. 1848
Frederikssund
Valdemar Henriksen
1850-
Valdemar Henriksen
F:
13 nov. 1850
København
Johanne Dorthea Henriksen
1853-
Johanne Dorthea Henriksen
F:
29 aug. 1853
København
Jørgen Tommerup Henriksen
1813-1876
Jørgen Tommerup Henriksen
F:
15 jun. 1813
Ringsted
D:
29 maj 1876
Gedsted
Marie Elisabeth Jørgensen
1819-
Marie Elisabeth Jørgensen
F:
29 mar. 1819
Kalundborg
G:
3 maj 1846
Marie Christine Henriette Henriksen
1815-1826
Marie Christine Henriette Henriksen
F:
15 dec. 1815
Ringsted
D:
21 maj 1826
Ringsted
Holger Jørgen Lassen
1868-1897
Holger Jørgen Lassen
F:
10 jul. 1868
Ørslev
D:
3 okt. 1897
København
Anna Marie Poulsen
1871-1909
Anna Marie Poulsen
F:
14 sep. 1871
Fredericia
G:
1893
D:
6 maj 1909
København
Jacob Frederik Ferdinand Lassen
1840-
Jacob Frederik Ferdinand Lassen
F:
14 mar. 1840
Ringsted
Medea Hansen
1837-1874
Medea Hansen
F:
5 mar. 1837
Helsingør (Skt. Olai s.)
D:
29 sep. 1874
Gørslev
Ellen Kirstine Lassen
1877-
Ellen Kirstine Lassen
F:
25 jul. 1877
Gørslev
Agnes Marie Lassen
1880-
Agnes Marie Lassen
F:
24 sep. 1880
Gørslev
Sophus Einar Lassen
1882-
Sophus Einar Lassen
F:
26 aug. 1882
Gørslev
Max Emil Lassen
1885-
Max Emil Lassen
F:
16 mar. 1885
Gørslev
Jacob Kai Lassen
1891-
Jacob Kai Lassen
F:
20 jan. 1891
Gørslev
Laura Marie Nielsen
1855-
Laura Marie Nielsen
F:
24 jan. 1855
Assens
G:
17 okt. 1876
Assens
Otto Tuxen Bang
1897-1976
Otto Tuxen Bang
F:
11 nov. 1897
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
1976
Maria Salomi Carillo
Maria Salomi Carillo
G:
24 jan. 1930
Tove Elisabeth Bang
1901-
Tove Elisabeth Bang
F:
18 dec. 1901
Horsens (Vor Frelsers s.)
Frans Djørup Jespersen
1898-1981
Frans Djørup Jespersen
F:
20 sep. 1898
G:
16 jul. 1925
Tranekær
D:
12 jul. 1981
Elisabeth Caroline Medea Tuxen
1868-1917
Elisabeth Caroline Medea Tuxen
F:
21 sep. 1868
København
D:
4 maj 1917
Frederiksberg
Fritz Carl Andreas Bang
1858-1948
Fritz Carl Andreas Bang
F:
20 apr. 1858
Nørup s.
G:
6 nov. 1896
København (Garnisons k.)
D:
10 jul. 1948
Tranekær
Axel August Tuxen
1872-1946
Axel August Tuxen
F:
5 apr. 1872
København
D:
1 nov. 1946
København (Militærhospitalet)
Laura Ottilie Lystrup
1880-1963
Laura Ottilie Lystrup
F:
1 mar. 1880
Lynge
G:
16 jul. 1907
København (Garnisons k.)
D:
30 nov. 1963
Camilla Medea Tuxen
1874-1963
Camilla Medea Tuxen
F:
26 aug. 1874
København
D:
24 apr. 1963
Frederiksberg
Carl Einar Mogensen
1874-1928
Carl Einar Mogensen
F:
1 okt. 1874
Odense
G:
14 sep. 1912
Nykøbing M.
D:
31 jan. 1928
Sorø
Kaj Tuxen
1877-1918
Kaj Tuxen
F:
15 maj 1877
Helsingør
D:
31 okt. 1918
Roskilde
Sophie Elisabeth Lystrup
1882-1968
Sophie Elisabeth Lystrup
F:
21 maj 1882
Lynge
G:
26 jun. 1909
Frederiksberg
D:
26 mar. 1968
Gerda Helene Tuxen
1879-1963
Gerda Helene Tuxen
F:
9 dec. 1879
København
D:
28 feb. 1963
Vemmetofte s. (Vemmetofte Kloster)
Johanne Marie Tuxen
1880-
Johanne Marie Tuxen
F:
24 dec. 1880
København
Niels Dorph-Petersen
1877-1933
Niels Dorph-Petersen
F:
24 mar. 1877
Reerslev
G:
4 okt. 1919
København (Vor Frue k.)
D:
16 maj 1933
Frederiksberg (Frederiksberg Hospital)
Johanne Clementine Marie Lassen
1842-1911
Johanne Clementine Marie Lassen
F:
3 aug. 1842
Ringsted
D:
24 okt. 1911
Frederiksberg
Christian Frederik Frands Elias Tuxen
1837-1903
Christian Frederik Frands Elias Tuxen
F:
14 feb. 1837
København
G:
16 dec. 1863
Ringsted
D:
23 feb. 1903
Frederiksberg
Elise Birgitte Sophie Ultima Henriksen
1819-1882
Elise Birgitte Sophie Ultima Henriksen
F:
20 maj 1819
Ringsted
D:
2 dec. 1882
Ringsted
Jens Holger Ferdinand Lassen
1809-1877
Jens Holger Ferdinand Lassen
F:
19 feb. 1809
G:
2 nov. 1838
Ringsted
D:
28 nov. 1877
Ringsted
Jacob Tommerup Henriksen
1774-1824
Jacob Tommerup Henriksen
F:
1774
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
16 feb. 1824
Ringsted
Karen Sorterup
1782-1847
Karen Sorterup
F:
25 aug. 1782
København
G:
13 sep. 1805
Næstved?
D:
21 nov. 1847
Ringsted
Anna Maria Elisabeth Henriksen
1775-1775
Anna Maria Elisabeth Henriksen
F:
1775
Brenderup s. (Skovs Højrup)
D:
okt. 1775
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Catharina Henriksen
1776-
Catharina Henriksen
F:
1776
Brenderup s. (Skovs Højrup)
Søren Henriksen
1784-1847
Søren Henriksen
F:
1784
Gadbjerg s. (St. Refstrup)
D:
25 sep. 1847
Næstved
Esaia Sophie Caroline Ferd. Grønvold
1786-1865
Esaia Sophie Caroline Ferd. Grønvold
F:
1786
Førsløv
G:
29 jun. 1814
Allerslev
D:
26 mar. 1865
Claus Tommerup Henriksen
1739-1792
Claus Tommerup Henriksen
F:
1739
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
27 aug. 1792
Ringsted
Dorthea Maria Mortensdatter
1746-
Dorthea Maria Mortensdatter
F:
27 feb. 1746
Brenderup
G:
2 sep. 1763
Brenderup
Johan Nicolai Kalager
1763-
Johan Nicolai Kalager
F:
1763
Nørre Sandager s.
Johanne Kristine Stephansen
Johanne Kristine Stephansen
G:
4 aug. 1790
Vejle
Frederikke Sofie Møller
1783-1788
Frederikke Sofie Møller
F:
1783
Fjellerup s.
D:
1788
Fjellerup s.
Kristoffer Møller
1792-1793
Kristoffer Møller
F:
31 aug. 1792
Fjellerup s.
D:
1793
Fjellerup s.
Osvald Valdemar van Deurs
1877-1955
Osvald Valdemar van Deurs
F:
9 okt. 1877
Rye s. (Glentholm)
D:
6 aug. 1955
Gentofte
Anni Bredschneider (Bach)
1882-1972
Anni Bredschneider (Bach)
F:
7 jan. 1882
Ilmenau
G:
6 okt. 1906
Ilmenau
D:
1972
Marie Elise Bodenhoff
1849-1933
Marie Elise Bodenhoff
F:
22 feb. 1849
Skien (Norge)
D:
23 dec. 1933
Frederiksberg
Harald Valdemar van Deurs
1840-1908
Harald Valdemar van Deurs
F:
26 jul. 1840
Frydendal s. (Frydendal)
G:
25 mar. 1872
Stenderup
D:
24 jun. 1908
Frederiksberg
Elise Louise Dorothea Müller
1821-1901
Elise Louise Dorothea Müller
F:
2 dec. 1821
Aarhus (Domsognet)
D:
13 sep. 1901
Aarhus (Pauls s.)
Frantz Emil Bodenhoff
1818-1897
Frantz Emil Bodenhoff
F:
19 jun. 1818
Gentofte
G:
21 sep. 1847
Søllerød k.
D:
13 jan. 1897
København (Skt. Jakobs s.)
Frederik Gotholdt Møller
1795-1882
Frederik Gotholdt Møller
F:
17 jun. 1795
Fjellerup s.
D:
9 jan. 1882
Stenderupstrand ved Kolding
Marie Caroline Ferdinanda A. von Gähler
1791-1861
Marie Caroline Ferdinanda A. von Gähler
F:
5 jun. 1791
Randers
G:
21 apr. 1818
Oppy, Pas de Calais
D:
16 nov. 1861
Louisenhøj ved Århus
Dorthe Kalager
1764-1839
Dorthe Kalager
F:
1764
Nr. Sandager s.
D:
30 dec. 1839
Thomas Høeg Christophersen Møller
1755-1802
Thomas Høeg Christophersen Møller
F:
1755
Nordborg
G:
2 okt. 1781
Glæsborg
D:
1 feb. 1802
København
Engelbreth Hans Severin Benzon
ca. 1760-1822
Engelbreth Hans Severin Benzon
F:
ca. 1760
fmtl. Helsingør
G:
1 apr. 1803
København
D:
1822
Catharina Henriksen
1740-1764
Catharina Henriksen
F:
1740
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
23 jul. 1764
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
Christian Kalager
1739-1813
Christian Kalager
F:
1739
G:
24 sep. 1762
Nørre Sandager (Gyldensteen)
D:
26 jan. 1813
Estruplund s. (Ingerslevgård)
Jens Henning Sabroe
1795-1802
Jens Henning Sabroe
F:
7 dec. 1795
Middelfart
D:
11 feb. 1802
Middelfart
Nicoline Sophie Marie Sabroe
1838-
Nicoline Sophie Marie Sabroe
F:
7 okt. 1838
Aarhus Domsogn
Carl Christian Yde
1836-
Carl Christian Yde
F:
8 jun. 1836
Stagstrup?
G:
31 aug. 1858
Sdr. Galten
Thomas Thomsen Sabroe
1797-
Thomas Thomsen Sabroe
F:
7 okt. 1797
Middelfart
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
ca. 1812-1870
Hansine Henriette Sophie Dorthea Tegden
F:
ca. 1812
København
G:
19 nov. 1837
Aarhus Domsogn
D:
4 jul. 1870
Aarhus (Frue s.)
Charlotte Cæcilia Sabroe
1799-1799
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
17 okt. 1799
Middelfart
D:
17 okt. 1799
Middelfart
Charlotte Cæcilia Sabroe
1801-
Charlotte Cæcilia Sabroe
F:
1 okt. 1801
Middelfart
Emilie Sabroe
1862-1948
Emilie Sabroe
F:
15 aug. 1862
D:
3 dec. 1948
Fresno, Californien
Peter Ludvigsen
-1928
Peter Ludvigsen
D:
1928
Julius Theodor Martinus Sabroe
1864-1864
Julius Theodor Martinus Sabroe
F:
1864
D:
31 okt. 1864
Aarhus (Frue s.)
Lauritz Sabroe
1895-
Lauritz Sabroe
F:
28 aug. 1895
Frederikshavn
Helen Merete Rager
1894-1949
Helen Merete Rager
F:
3 apr. 1894
Holbæk
G:
16 okt. 1920
Holbæk
D:
30 aug. 1949
København
Aase Kuhlmünch
1910-1995
Aase Kuhlmünch
F:
27 okt. 1910
G:
27 okt. 1954
København
D:
25 dec. 1995
Theodor Sabroe
1896-
Theodor Sabroe
F:
26 aug. 1896
Frederikshavn
Tove Hulda Olivia Eltons
1896-
Tove Hulda Olivia Eltons
F:
7 mar. 1896
København
G:
16 jul. 1940
København
Theodor Andreas Sabroe
1866-1949
Theodor Andreas Sabroe
F:
25 jun. 1866
Aarhus (Frue s.)
D:
12 jun. 1949
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
1871-1942
Agnes Cathrine Dorthea Skræm
F:
29 mar. 1871
Hjørring
G:
15 jun. 1894
Hjørring
D:
12 jan. 1942
Viborg
Ebba Ragnhild Sabroe
1897-
Ebba Ragnhild Sabroe
F:
28 feb. 1897
Aarhus
Henry Hellbush
Henry Hellbush
G:
Hawaii
George Sabroe
1898-1963
George Sabroe
F:
7 aug. 1898
Aarhus
D:
24 apr. 1963
Helsted
Magna Johanne Andersen
1898-1947
Magna Johanne Andersen
F:
30 nov. 1898
G:
23 jan. 1923
Aarhus
D:
16 jan. 1947
Aarhus
Eva Bennebjerg
Victor Sabroe
1900-1904
Victor Sabroe
F:
20 apr. 1900
Aarhus
D:
24 jul. 1904
Eliza (Lizzie) Margrethe Sabroe
1905-
Eliza (Lizzie) Margrethe Sabroe
F:
2 nov. 1905
Aarhus
Gunner Soetmann
1899-1967
Gunner Soetmann
F:
24 aug. 1899
G:
5 maj 1930
D:
12 maj 1967
Ejnar Frederiksen
1890-1960
Ejnar Frederiksen
F:
12 sep. 1890
Roskilde
G:
9 feb. 1949
Aalborg
D:
15 apr. 1960
Viborg
Julius Hans Sabroe
1868-1945
Julius Hans Sabroe
F:
8 sep. 1868
Aarhus (Frue s.)
D:
19 sep. 1945
Eliza Margrethe Baily
1870-1905
Eliza Margrethe Baily
F:
28 apr. 1870
G:
20 okt. 1895
D:
2 nov. 1905
Bodil Marie Sabroe
1902-
Bodil Marie Sabroe
F:
15 maj 1902
Hurup
Thomas Jacobsen
1887-1956
Thomas Jacobsen
F:
6 dec. 1887
Skagen
G:
28 mar. 1928
Hurup
D:
2 dec. 1956
København
Frederik Theodor Sabroe
1871-1930
Frederik Theodor Sabroe
F:
9 maj 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
31 dec. 1930
Hurup
Petrea Margrethe Olsen
1870-1952
Petrea Margrethe Olsen
F:
23 sep. 1870
København
D:
29 aug. 1952
København (Brønshøj)
Niels Henning Sabroe
1873-1948
Niels Henning Sabroe
F:
29 jul. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
2 jul. 1948
Angelica Elise Marie Sabroe
1876-1930
Angelica Elise Marie Sabroe
F:
17 feb. 1876
Aarhus (Frue s.)
D:
4 maj 1930
København (Kommunehospitalet)
Albert Christensen Pedersen
1871-1962
Albert Christensen Pedersen
F:
1 maj 1871
Ærøskøbing
G:
16 maj 1905
København (Skt. Andreas)
D:
18 mar. 1962
København
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
1879-1952
Anna Margrethe Nicoline Sabroe
F:
25 aug. 1879
Aarhus (Frue s.)
D:
2 sep. 1952
Fresno, Californien
Walter Ency
-1958
Walter Ency
D:
7 apr. 1958
Fresno, Californien
Alice Eleanor Sabroe
Erich Jens Erichsen
1908-
Erich Jens Erichsen
F:
28 jul. 1908
Great Bend, Arkansas
Carl Otto Sabroe
1882-1950
Carl Otto Sabroe
F:
18 apr. 1882
Aarhus (Frue s.)
D:
29 mar. 1950
Fresno, Californien
Maren Christine Anderson
1884-1932
Maren Christine Anderson
F:
16 jun. 1884
Fresno
G:
3 jan. 1907
USA
D:
20 dec. 1932
Fresno
Frederik Theodor Sabroe
1834-1893
Frederik Theodor Sabroe
F:
7 sep. 1834
Aarhus Domsogn
D:
24 apr. 1893
København
Marie Christine Hansen Egens
1839-1899
Marie Christine Hansen Egens
F:
17 okt. 1839
Ebeltoft
G:
17 okt. 1861
Ebeltoft
D:
7 apr. 1899
Henry August Thorvald Julius Sabroe
1885-
Henry August Thorvald Julius Sabroe
F:
12 nov. 1885
København
Karla Alexandra Nielsen
-1957
Karla Alexandra Nielsen
G:
3 mar. 1912
Valby (Thimoteus)
D:
27 okt. 1957
København
Georg Albert Frederik Sabroe
1887-1950
Georg Albert Frederik Sabroe
F:
19 aug. 1887
København S.
D:
23 okt. 1950
Uldum
Agnes Ingrid Nielsen
1893-
Agnes Ingrid Nielsen
F:
6 dec. 1893
Sønder-Omme
G:
7 apr. 1917
Uldum
Thora Petrea Augusta Sabroe
1889-
Thora Petrea Augusta Sabroe
F:
8 feb. 1889
København
Ejnar Züberlein
1887-
Ejnar Züberlein
F:
18 okt. 1887
København
G:
27 nov. 1921
København
Agnes Marie Henriette Sabroe
1890-
Agnes Marie Henriette Sabroe
F:
5 okt. 1890
København (Matthæus)
Fini Wennerwald
1891-
Fini Wennerwald
F:
10 maj 1891
Victor Henrik Kønig Sabroe
1893-1963
Victor Henrik Kønig Sabroe
F:
21 maj 1893
København (Matthæus)
D:
2 nov. 1963
København
Ingrid Cordia Theodora Schrøder
1908-
Ingrid Cordia Theodora Schrøder
F:
17 nov. 1908
København (Stefans s.)
Niels Henrik Sabroe
1897-1963
Niels Henrik Sabroe
F:
18 sep. 1897
København (Matthæus)
D:
9 jan. 1963
København
Rigmor Karoline Nielsen
1897-1950
Rigmor Karoline Nielsen
F:
15 sep. 1897
G:
11 jun. 1922
København (Johannes s.)
D:
3 aug. 1950
Gentofte
Henri Albert Peter Sabroe
1863-1943
Henri Albert Peter Sabroe
F:
21 sep. 1863
København (Trinitatis s.)
D:
2 sep. 1943
København
Augusta Regine Frederikke Kønig
1860-1943
Augusta Regine Frederikke Kønig
F:
6 nov. 1860
København (Trinitatis s.)
G:
6 sep. 1885
København (Trinitatis kirke)
D:
7 okt. 1943
København (Bispebjerg hosp.)
Algot Christian Johannes Sabroe
1895-
Algot Christian Johannes Sabroe
F:
29 jul. 1895
Rigmor Nielsen
Nanna Jensen
Nanna Jensen
G:
21 feb. 1932
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
1865-1932
Halvor Theodor Andreas Julius Sabroe
F:
18 nov. 1865
København (Garnisons s.)
D:
5 maj 1932
København
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
1866-
Anna Olivia Viktoria Jørgensen
F:
18 jan. 1866
København
G:
17 dec. 1893
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
1867-1912
Arnold Christian Carl Emil Sabroe
F:
26 sep. 1867
København (Trinitatis s.)
D:
23 apr. 1912
København (Frelser s.)
Ella Petra Johanne Sabroe
1900-
Ella Petra Johanne Sabroe
F:
23 jun. 1900
Peder Johan Marcussen
1890-
Peder Johan Marcussen
F:
22 jul. 1890
G:
16 nov. 1924
Edith Asta Valborg Sabroe
1906-
Edith Asta Valborg Sabroe
F:
30 jun. 1906
Niels Henry Schweitz
Niels Henry Schweitz
G:
31 aug. 1930
Niels Henrik Sabroe
1873-1927
Niels Henrik Sabroe
F:
12 okt. 1873
København (Helligånds s.)
D:
14 apr. 1927
Frederiksberg
Valborg Henriette Reimer
1878-
Valborg Henriette Reimer
F:
9 feb. 1878
G:
9 okt. 1898
København (Frelser s.)
Gerda Sabroe
-1 år gammel
Gerda Sabroe
D:
1 år gammel
Ingeborg Alvine Albine Sabroe
1899-
Ingeborg Alvine Albine Sabroe
F:
28 jun. 1899
NN Andersen
Axel Sabroe
1901-1963
Axel Sabroe
F:
1901
D:
jan. 1963
USA
NN
Svend Aage Sabroe
1903-1938
Svend Aage Sabroe
F:
27 nov. 1903
D:
20 okt. 1938
Jenny Marie Oline Thomsen
1905-
Jenny Marie Oline Thomsen
F:
1 maj 1905
Orla Louis Jens Henning Sabroe
1905-
Orla Louis Jens Henning Sabroe
F:
18 jun. 1905
Alice Margrethe Katinka Kristensen Skovn
1903-
Alice Margrethe Katinka Kristensen Skovn
F:
28 jan. 1903
København
G:
7 jul. 1929
Clara Berta Sabroe
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
1875-1941
Hans Axel Valdemar Marius Sabroe
F:
3 okt. 1875
København (Helligånds s.)
D:
7 jun. 1941
Bertha Olivia Anny Jensen
1880-1939
Bertha Olivia Anny Jensen
F:
8 feb. 1880
G:
18 sep. 1898
D:
14 sep. 1939
København
Hedvig Sabroe
1903-
Hedvig Sabroe
F:
24 maj 1903
København
Louis Anders Marius Nielsen
1899-
Louis Anders Marius Nielsen
F:
26 dec. 1899
Odense
G:
20 jul. 1924
København (Kristians)
Olga Sabroe
1908-1930
Olga Sabroe
F:
3 mar. 1908
D:
26 mar. 1930
Erik Ursin Christensen
1908-
Erik Ursin Christensen
F:
4 nov. 1908
G:
24 nov. 1929
Poul Sabroe
Annelise Schneider
Otto Jens Henning Sabroe
1878-1951
Otto Jens Henning Sabroe
F:
7 jul. 1878
København (Helligånds s.)
D:
8 mar. 1951
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
1881-1961
Louise Frederikke Elisabeth Rasmussen
F:
20 jul. 1881
Faaborg
D:
21 okt. 1961
København
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
1881-
Susanne Marie Augusta Kirstine Sabroe
F:
22 mar. 1881
København (Helligånds s.)
Christian Jensen
1877-1934
Christian Jensen
F:
29 sep. 1877
D:
7 apr. 1934
Niels Henrich Sabroe
1835-1917
Niels Henrich Sabroe
F:
18 sep. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
5 maj 1917
København (Bispebjerg hosp.)
Petrea Nielsen
1840-1903
Petrea Nielsen
F:
9 feb. 1840
Aalborg (Budolfi)
G:
1 mar. 1863
København (Trinitatis)
D:
15 dec. 1903
København (Frelser s.)
Charlotte Cecilia Sabroe
1837-
Charlotte Cecilia Sabroe
F:
5 feb. 1837
Aarhus (Frue s.)
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1839-1842
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
2 okt. 1839
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jan. 1842
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1870-1942
Jens Henning Sabroe
F:
17 jun. 1870
Aarhus (Frue s.)
D:
1942
Svend Aage Sabroe
1897-
Svend Aage Sabroe
F:
11 apr. 1897
Aarhus Domsogn
Mary Andrea Olsen
1893-
Mary Andrea Olsen
F:
22 maj 1893
Ry
G:
14 mar. 1921
København (Fredens)
Lauritz Aurelius Sabroe
1899-
Lauritz Aurelius Sabroe
F:
5 feb. 1899
Aarhus (Frue s.)
Mary Alfrida Danniette Torgensen
1899-
Mary Alfrida Danniette Torgensen
F:
1 mar. 1899
Aarhus Domsogn
G:
24 dec. 1922
Aarhus (Frue s.)
Anna Elisabeth Sabroe
1900-
Anna Elisabeth Sabroe
F:
10 nov. 1900
Aarhus Domsogn
Hans Carl Torkel Eir
1897-1964
Hans Carl Torkel Eir
F:
16 maj 1897
Hirtsholm
G:
13 jul. 1923
København (Jacobs)
D:
21 dec. 1964
Mary Christine Sabroe
1902-
Mary Christine Sabroe
F:
24 mar. 1902
Aarhus (Frue s.)
Hans Sofus Ludvig Johan Holst
1894-1942
Hans Sofus Ludvig Johan Holst
F:
11 apr. 1894
Aarhus Domsogn
G:
21 apr. 1934
Aarhus
D:
17 okt. 1942
Berlin
Robert Cedergren
Erna Eugenie Sabroe
1904-
Erna Eugenie Sabroe
F:
15 apr. 1904
Aarhus (Vor Frue)
Eli Natalie Sabroe
1905-
Eli Natalie Sabroe
F:
16 jul. 1905
Aarhus (Johs. s.)
Robert Winther Jensen
1901-1933
Robert Winther Jensen
F:
19 okt. 1901
København
D:
4 aug. 1933
USA
Leo Linnet
1890-
Leo Linnet
F:
30 maj 1890
Rusland
G:
1956
Hans Christian Sabroe
1907-1965
Hans Christian Sabroe
F:
10 dec. 1907
Randers (Skt. Peders)
D:
10 maj 1965
Johanne Katrine Horn
1910-1955
Johanne Katrine Horn
F:
4 aug. 1910
Tvilum
D:
5 jun. 1955
København
Inger Marie Sabroe
Viggo Høgsbro Kelstrup
1907-
Viggo Høgsbro Kelstrup
F:
22 feb. 1907
Velling
Erik Osvald Sabroe
Karen Elly Madsen
Gerda Rigmor Sabroe
Hans Christian Sabroe
1871-1946
Hans Christian Sabroe
F:
30 nov. 1871
Aarhus (Frue s.)
D:
8 dec. 1946
Maren Nielsen
1877-1953
Maren Nielsen
F:
18 maj 1877
Harreslev
G:
27 sep. 1896
Randers (Skt. Mortens s.)
D:
8 maj 1953
Randers
Fanny Nathalie Sabroe
1902-
Fanny Nathalie Sabroe
F:
22 aug. 1902
Oslo
Anne Kirstine Sabroe
1904-1967
Anne Kirstine Sabroe
F:
12 okt. 1904
Oslo
D:
5 jun. 1967
Hans Lorange Pedersen
1907-
Hans Lorange Pedersen
F:
9 maj 1907
G:
5 mar. 1938
Oslo
Mary Borghild Sabroe
1907-1944
Mary Borghild Sabroe
F:
23 jan. 1907
Oslo
D:
10 dec. 1944
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
1873-1911
Frederik Theodor Wilhelm Sabroe
F:
15 dec. 1873
Aarhus (Frue s.)
D:
3 jul. 1911
Oslo
Inga Mette Nordby
1875-1964
Inga Mette Nordby
F:
10 maj 1875
Skiptved (Norge)
G:
13 jun. 1899
Oslo
D:
2 maj 1964
Oslo
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
1841-1875
Andreas Peter Lauritzen Sabroe
F:
22 apr. 1841
Aarhus (Frue s.)
D:
10 jun. 1875
Aarhus (Frue s.)
Ane Kirstine Sørensen Vand
1846-1929
Ane Kirstine Sørensen Vand
F:
28 sep. 1846
G:
15 apr. 1870
Aarhus (Frue s.)
B:
9 feb. 1929
Aarhus
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
1843-1854
Julie Mathilde Urbandine Nicoline Sabroe
F:
13 jan. 1843
Aarhus (Frue s.)
D:
15 jun. 1854
Aarhus (Frue s.)
Datter
Julius Dessauer Sabroe
1844-
Julius Dessauer Sabroe
F:
23 jun. 1844
Aarhus (Frue s.)
Jens Henning Sabroe
1803-1846
Jens Henning Sabroe
F:
10 sep. 1803
Middelfart
D:
8 jan. 1846
Aarhus (Frue s.)
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
1811-1887
Mette (Marie?) Kirstine Pedersen
F:
5 nov. 1811
G:
26 jul. 1835
Aarhus (Frue s.)
D:
8 okt. 1887
Aarhus (Frue s.)
Constantze Hviid Sabroe
1805-1843
Constantze Hviid Sabroe
F:
12 dec. 1805
Middelfart
D:
2 jun. 1843
Peter Christian Wiinholt
1805-1875
Peter Christian Wiinholt
F:
22 jul. 1805
Mårum
D:
8 nov. 1875
Aarhus
Niels Jørgen Henrik Sabroe
1836-
Niels Jørgen Henrik Sabroe
F:
30 mar. 1836
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Oscar Feveile Sabroe
1859-1929
Henning Oscar Feveile Sabroe
F:
23 aug. 1859
Aarhus (Frue s.)
D:
22 jan. 1929
København
Hans Rudolf Willads Sabroe
1864-1910
Hans Rudolf Willads Sabroe
F:
25 okt. 1864
Aarhus Domsogn
D:
14 maj 1910
København (Andreas s.)
Alma Hansine Hedvig Møller
1864-1931
Alma Hansine Hedvig Møller
F:
2 jun. 1864
København
G:
25 okt. 1906
København (Frelser s.)
D:
18 apr. 1931
København
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
1867-
Elvira Sophie Kirstine Sabroe
F:
22 jan. 1867
Aarhus (Frue s.)
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
1869-
Sigrid Olga Sylvide Sabroe
F:
20 mar. 1869
København (Bremerholm)
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
1872-
Louis Viggo Albert Eiegod Sabroe
F:
20 jun. 1872
København (Holmens s.)
Jens Jacob Feveile Sabroe
1838-1925
Jens Jacob Feveile Sabroe
F:
4 feb. 1838
Odense (Skt. Hans s.)
D:
23 sep. 1925
København (Johannes s.)
Frederikka Charlotte Fridberg
ca. 1826-1892
Frederikka Charlotte Fridberg
F:
ca. 1826
Revelsberg (Sverige)
G:
8 maj 1864
Aarhus (Frue s.)
D:
16 aug. 1892
København (Holmens s.)
Johanne
1865-1948
Johanne
F:
7 feb. 1865
D:
12 jun. 1948
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
1841-
Julius Frederik Carl Christian Sabroe
F:
28 okt. 1841
Odense (Vor Frue)
Nielsine Henrikke Sabroe
1844-
Nielsine Henrikke Sabroe
F:
16 jun. 1844
Odense (Skt. Knuds s.)
Sophus Wilhelm Sabroe
1847-
Sophus Wilhelm Sabroe
F:
24 feb. 1847
Odense (Skt. Hans s.)
Ferdinand Emil Sabroe
1850-
Ferdinand Emil Sabroe
F:
8 mar. 1850
Odense (Skt. Hans s.)
Henriette Marie Magdalene Sabroe
1852-
Henriette Marie Magdalene Sabroe
F:
19 mar. 1852
Odense (Skt. Hans s.)
Henning Ulrich Sabroe
1806-1881
Henning Ulrich Sabroe
F:
7 jul. 1806
Middelfart
D:
24 feb. 1881
Odense (Skt. Knuds s.)
Kirstine Trane
1813-1873
Kirstine Trane
F:
4 apr. 1813
Odense (Skt. Hans s.)
G:
2 nov. 1835
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
23 jan. 1873
Odense (Skt. Hans s.)
Niels Sabroe
1766-1813
Niels Sabroe
F:
1766
Middelfart
D:
8 jul. 1813
Middelfart
Engel Marie Cathrine Nees
ca. 1768-1806
Engel Marie Cathrine Nees
F:
ca. 1768
Odense
G:
30 sep. 1795
Middelfart
D:
1 okt. 1806
Middelfart
Engel Marie Cathrine Sabroe
1808-1808
Engel Marie Cathrine Sabroe
F:
1 apr. 1808
Middelfart
D:
7 sep. 1808
Middelfart
Ida Sophie Karen Kirstine Sabroe
1846-1855
Ida Sophie Karen Kirstine Sabroe
F:
10 maj 1846
Odense
D:
23 jun. 1855
Odense
Frederik Christian Niels Lauritz Sabroe
1849-1867
Frederik Christian Niels Lauritz Sabroe
F:
26 apr. 1849
Odense
D:
3 apr. 1867
Odense
Lars Theilgaard Sabroe
1809-1864
Lars Theilgaard Sabroe
F:
15 jul. 1809
Middelfart
D:
30 jun. 1864
Odense (Skt. Knuds s.)
Elisabeth Johanne Benedikte Graap
ca. 1806-1850
Elisabeth Johanne Benedikte Graap
F:
ca. 1806
D:
7 nov. 1850
Odense (Skt. Knuds s.)
Dorthea Marie Pedersen
1806-
Dorthea Marie Pedersen
F:
27 jul. 1806
København
G:
14 feb. 1852
Odense (Skt. Knuds s.)
Friderich Christian Sabroe
1810-
Friderich Christian Sabroe
F:
14 jul. 1810
Middelfart
Niels Henrich Sabroe
1812-1812
Niels Henrich Sabroe
F:
4 feb. 1812
Middelfart
D:
4 apr. 1812
Middelfart
Dødfødt pige
1846-1846
Dødfødt pige
F:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
D:
23 okt. 1846
Grejs s. (Grejs Mølle)
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
1848-
Henrik Abraham Marius Koch, senere H.A.M. Brandt-Koch
F:
18 jul. 1848
Grejs s. (Grejs Mølle)
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
1851-
Marie Cathrine Cecilie Adolphine Koch
F:
21 maj 1851
Grejs s. (Grejs Mølle)
Nielsine Henriche Sabroe
1814-1890
Nielsine Henriche Sabroe
F:
17 jan. 1814
Middelfart
D:
13 feb. 1890
Grejs s. (Grejs Mølle)
Jens Brandt Koch
1809-1884
Jens Brandt Koch
F:
1809
Grejs s. (Grejs Mølle)
G:
15 dec. 1844
Grejs
D:
18 jun. 1884
Grejs s. (Grejs Mølle)
Ane Christine Teilgaard
ca. 1777-1850
Ane Christine Teilgaard
F:
ca. 1777
G:
29 nov. 1806
Indslev
D:
4 aug. 1850
Grejs s. (Grejs Mølle)
Jens Sabroe
1841-1845
Jens Sabroe
F:
8 jul. 1841
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
7 jan. 1845
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Niels Christensen Sabroe
1843-1843
Niels Christensen Sabroe
F:
13 mar. 1843
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
17 mar. 1843
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Elisabeth Kirstine Marie Sabroe
1844-1864
Elisabeth Kirstine Marie Sabroe
F:
12 apr. 1844
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
10 nov. 1864
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Jens Sabroe
1847-1847
Jens Sabroe
F:
23 jun. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
1 jul. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Thomas Peter Sabroe
1883-1968
Thomas Peter Sabroe
F:
28 jul. 1883
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
11 aug. 1968
Aarhus (Bethaniahjemmet (Skt. Markus s.))
Johanne Maria Amalie Glahn
1887-1949
Johanne Maria Amalie Glahn
F:
5 apr. 1887
Højen s. (Stenogård)
G:
2 sep. 1909
Ø. Nykirke
D:
23 okt. 1949
Vejle (amtssygehuset (Vor Frelsers s.))
Jacobine Elisabeth Sabroe
1884-1977
Jacobine Elisabeth Sabroe
F:
24 aug. 1884
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
6 apr. 1977
Peter Casper Andreas Gerstrøm
1879-1963
Peter Casper Andreas Gerstrøm
F:
7 mar. 1879
Tørring s. (Teibelgård)
G:
17 okt. 1907
Ø. Nykirke
D:
9 apr. 1963
Tørring s. (Teibelgård)
Frida Adolfine Sabroe
1886-1981
Frida Adolfine Sabroe
F:
21 maj 1886
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
1981
Gustav Adolf Gerstrøm
1875-1956
Gustav Adolf Gerstrøm
F:
14 jan. 1875
G:
25 jan. 1906
Ø. Nykirke
D:
26 nov. 1956
Maria Sophie Antoinette Sabroe
1888-1946
Maria Sophie Antoinette Sabroe
F:
14 jul. 1888
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
4 jan. 1946
Vejle (amtssygehuset)
Erik Hans Eriksen
1889-
Erik Hans Eriksen
F:
21 okt. 1889
Højby s.
G:
27 nov. 1914
Ø. Nykirke
Anna Sabroe
1889-1933
Anna Sabroe
F:
18 dec. 1889
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
16 feb. 1933
Frederiksberg (Frederiksberg Hospital)
Byrge Heckscher
1895-
Byrge Heckscher
F:
16 sep. 1895
København
Helga Johanne Sabroe
1891-1985
Helga Johanne Sabroe
F:
12 nov. 1891
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
1985
Kristian Kjær
1885-1937
Kristian Kjær
F:
24 apr. 1885
Hvejsel s. (Sandvad)
G:
12 nov. 1912
Ø. Nykirke
D:
2 nov. 1937
Niels Christensen Sabroe
1847-1931
Niels Christensen Sabroe
F:
23 jun. 1847
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
D:
20 jun. 1931
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Maria Sofia Antoinette Woldemar
1862-1927
Maria Sofia Antoinette Woldemar
F:
24 jan. 1862
Egtved
G:
17 okt. 1882
Ø. Nykirke
D:
4 nov. 1927
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Thomas Peter Sabroe
1816-1878
Thomas Peter Sabroe
F:
27 mar. 1816
Tørring s.
D:
22 jan. 1878
Jelling s. (Bøgelund)
Jacobine Nielsdatter Møller
1813-1898
Jacobine Nielsdatter Møller
F:
10 maj 1813
Ø. Nykirke s. (Alsted mølle)
G:
24 apr. 1840
Ø. Nykirke
D:
8 aug. 1898
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Jens Thomasen Sabroe
1793-1864
Jens Thomasen Sabroe
F:
13 jun. 1793
Vejle
D:
2 feb. 1864
Ø. Nykirke
Elisabeth Maria Chirstine Bøttcher
1781-1863
Elisabeth Maria Chirstine Bøttcher
F:
26 okt. 1781
Lydum s.
G:
20 apr. 1815
Viborg Søndre s. (i huset)
D:
9 jan. 1863
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Johanne Charlotte Amalie Bernth Alrøe
1879-1884
Johanne Charlotte Amalie Bernth Alrøe
F:
10 apr. 1879
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
12 dec. 1884
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jens Uhrskov Alrøe
1846-1932
Jens Uhrskov Alrøe
F:
7 aug. 1846
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
20 apr. 1932
Ø. Nykirke s. (Alstedgård)
Marie Margrethe Hansine Bernth
1850-1888
Marie Margrethe Hansine Bernth
F:
28 okt. 1850
Åle s. (Lillebjerre)
G:
5 jul. 1878
Åle k.
D:
8 jan. 1888
Åle s. (Breinholm Mølle)
Anne Alrøe
1848-
Anne Alrøe
F:
23 feb. 1848
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jacob Alrøe
1850-
Jacob Alrøe
F:
23 apr. 1850
Åle s. (Breinholm Mølle)
Johan Charles Amal Alrøe
1852-
Johan Charles Amal Alrøe
F:
8 jun. 1852
Åle s. (Breinholm Mølle)
Thomas Kristen Peter Anton Alrøe
1855-1872
Thomas Kristen Peter Anton Alrøe
F:
25 jan. 1855
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
17 sep. 1872
Åle s. (Breinholm Mølle)
Inger Kirstine Anne Sophie Uhrskov
1823-1903
Inger Kirstine Anne Sophie Uhrskov
F:
7 jul. 1823
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
1 nov. 1903
Viborg (Domsognet (Vestergade 9))
Jens Rasmussen Alrøe
1814-1872
Jens Rasmussen Alrøe
F:
27 jan. 1814
Aarhus (Domsognet)
G:
28 okt. 1845
Åle k.
D:
15 okt. 1872
Åle s. (Breinholm Mølle)
Henrik Vilhelm Klausen Fehr
1864-1918
Henrik Vilhelm Klausen Fehr
F:
4 sep. 1864
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
TIDLIGST 1918
Thomas Fehr Jensen
1894-
Thomas Fehr Jensen
F:
3 aug. 1894
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Karen Fehr Jensen
1895-
Karen Fehr Jensen
F:
18 okt. 1895
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Anton Fehr Jensen
1897-
Anton Fehr Jensen
F:
16 feb. 1897
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Valborg Fehr Jensen
1898-
Valborg Fehr Jensen
F:
31 aug. 1898
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Erik Mogens Rützou Sonne
1895-1983
Erik Mogens Rützou Sonne
F:
29 dec. 1895
Shanghai
G:
29 dec. 1920
London
D:
13 aug. 1983
London
Viggo Fehr Jensen
1899-
Viggo Fehr Jensen
F:
27 sep. 1899
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Herluf Fehr Jensen
1900-
Herluf Fehr Jensen
F:
15 nov. 1900
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Rigmor Fehr Jensen
1902-
Rigmor Fehr Jensen
F:
12 jan. 1902
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Helga Fehr Jensen
1903-
Helga Fehr Jensen
F:
23 jun. 1903
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Ragnhild Fehr Jensen
1905-
Ragnhild Fehr Jensen
F:
7 jun. 1905
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Knud Appel
1897-
Knud Appel
F:
11 okt. 1897
Aarhus
G:
9 jun. 1930
Dødfødt datter
1907-1907
Dødfødt datter
F:
4 maj 1907
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
D:
4 maj 1907
Rønninge s. (Rønninge Søgård)
Johanne Charlotte Amalie Jensine Fehr
1866-
Johanne Charlotte Amalie Jensine Fehr
F:
4 mar. 1866
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jens Rasmus Jensen
1866-
Jens Rasmus Jensen
F:
15 jun. 1866
Tåstrup
G:
10 mar. 1893
Ejstrup
Ulrich Anton Clausen Fehr
1867-
Ulrich Anton Clausen Fehr
F:
29 sep. 1867
Ejstrup s. (Ejstrup Storgård)
Thomasine Laurentze Andrea Uhrskov
1826-1890
Thomasine Laurentze Andrea Uhrskov
F:
10 aug. 1826
Åle s. (Breinholm Mølle)
D:
12 dec. 1890
Ejstrup s. (Ejstrup Storgård)
Ulrich Anton Clausen Fehr
1828-1895
Ulrich Anton Clausen Fehr
F:
19 jan. 1828
Ødis
G:
17 jun. 1864
Åle s.
D:
29 dec. 1895
Ejstrup
Johanne Charlotte Amalie Sabroe
1795-1882
Johanne Charlotte Amalie Sabroe
F:
1795
Vejle
D:
12 apr. 1882
Åle s. (Breinholm Mølle)
Jens Andersen Uhrskov
1773-1845
Jens Andersen Uhrskov
F:
1773
Tørring
G:
6 jul. 1822
Åle
D:
14 dec. 1845
Åle s. (Breinholm Mølle)
Hans Sabroe
1797-1797
Hans Sabroe
F:
maj 1797
Vejle
D:
1797
Vejle
Claudine Dorothea Sabroe
1798-1818
Claudine Dorothea Sabroe
F:
1798
Vejle
D:
20 mar. 1818
Åle s. (Bjerres Mølle)
Jesmine Sabroe
1801-1801
Jesmine Sabroe
F:
1801
Vejle
D:
1801
Vejle
Jørgen Sabroe
1802-1804
Jørgen Sabroe
F:
1802
Vejle
D:
1804
Vejle
Niels Christian Sabroe
1803-1834
Niels Christian Sabroe
F:
1803
Vejle
D:
17 aug. 1834
Åle s. (Sofiesminde)
Jørgen Meyer Sabroe
1805-1821
Jørgen Meyer Sabroe
F:
1805
Vejle
D:
3 okt. 1821
Vejle
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
1840-1926
Hanne Sophie Charlotte Amalie Bendtsen
F:
11 maj 1840
Åle s. (Sofiesminde)
D:
11 jul. 1926
Åle s. (Sofiesminde)
Lauritz (Laurs) Berthelsen
1840-1911
Lauritz (Laurs) Berthelsen
F:
30 apr. 1840
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
G:
22 sep. 1871
Åle k.
D:
21 okt. 1911
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
Jensine Marie Ottesen
1875-1875
Jensine Marie Ottesen
F:
5 jul. 1875
Åle s.
D:
27 sep. 1875
Åle s.
Johanne Jensine Marie Ottesen
1876-1885
Johanne Jensine Marie Ottesen
F:
3 okt. 1876
Åle s. (Åle Østermark (Sofiesminde))
D:
2 jun. 1885
Åle s. (Åle Østermark (Sofiesminde))
Gunne Sofie Petersen
1913-1980
Gunne Sofie Petersen
F:
24 apr. 1913
Åle s.
D:
18 okt. 1980
Hans Kristian Frandsen
1910-1993
Hans Kristian Frandsen
F:
21 maj 1910
Åle s. (Bregnholm)
G:
4 jun. 1936
Åle
D:
31 mar. 1993
Anna Magdalene Petersen
1917-1994
Anna Magdalene Petersen
F:
12 jul. 1917
Åle s.
D:
16 okt. 1994
Magdalene Kathrine Ottesen
1878-1961
Magdalene Kathrine Ottesen
F:
24 aug. 1878
Åle s.
D:
4 sep. 1961
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Karl Peder Pedersen
1877-1937
Karl Peder Pedersen
F:
22 jan. 1877
Hatting
G:
11 okt. 1908
Åle k.
D:
13 sep. 1937
Åle
Bent Otto Mikkelsen
1907-1982
Bent Otto Mikkelsen
F:
4 feb. 1907
Klovborg s. (Nørskov)
D:
6 dec. 1982
Flemming
Karen Andersen
1905-1975
Karen Andersen
F:
17 jun. 1905
Nørre-Broby
G:
30 apr. 1932
Nørre-Broby
D:
25 dec. 1975
Ring s. (Brædstrup)
Svend Trøst Mikkelsen
1910-1920
Svend Trøst Mikkelsen
F:
14 nov. 1910
Klovborg s. (Nørskov)
D:
19 mar. 1920
Åle s. (Sofiesminde)
Jens Juel Mikkelsen
1912-2000
Jens Juel Mikkelsen
F:
28 apr. 1912
Klovborg s. (Nørskov)
D:
3 mar. 2000
Sindbjerg
Karen Østergaard Bentsen
1906-1997
Karen Østergaard Bentsen
F:
11 okt. 1906
Vindelev
G:
5 jun. 1936
Vindelev
D:
13 jun. 1997
Grejs
Peder Ottesen Mikkelsen
1914-1992
Peder Ottesen Mikkelsen
F:
19 mar. 1914
Åle s. (Sofiesminde)
D:
18 aug. 1992
Aabenraa
Else Bertelsen
1917-1993
Else Bertelsen
F:
8 jan. 1917
Fiskbæk s. (Løgstrup)
G:
6 apr. 1942
Fiskbæk
D:
12 feb. 1993
Aabenraa
Nanna Mikkelsen
1915-2005
Nanna Mikkelsen
F:
1 okt. 1915
Åle s. (Sofiesminde)
D:
17 feb. 2005
Hans Marinus Sørensen
1912-1993
Hans Marinus Sørensen
F:
29 mar. 1912
Øster Nykirke
G:
3 aug. 1940
Åle k.
D:
13 jun. 1993
Ejstrupholm
Signe Sofie Kirstine Mikkelsen
1919-1984
Signe Sofie Kirstine Mikkelsen
F:
23 jul. 1919
Åle s. (Sofiesminde)
D:
4 jun. 1984
Aabenraa (Aabenraa sygehus)
Svend Mørk
1917-2002
Svend Mørk
F:
13 okt. 1917
Østbirk s. (Sattrup)
G:
4 jun. 1942
Åle
D:
14 mar. 2002
Haderslev (Haderslev sygehus)
Peter Andreas Clausen
1921-1985
Peter Andreas Clausen
F:
10 dec. 1921
Løjt s. (Løjt Kirkeby)
G:
17 apr. 1952
Aabenraa (rådhuset)
D:
3 maj 1985
Aabenraa
Ellen Margrethe Mikkelsen
1923-2017
Ellen Margrethe Mikkelsen
F:
26 sep. 1923
Åle s. (Sofiesminde)
D:
26 sep. 2017
Tørring (Plejecenteret)
Olav Würtz Jensen
1920-1949
Olav Würtz Jensen
F:
1 jul. 1920
Åle s. (Åle Vestermark)
G:
21 feb. 1946
Åle
D:
21 mar. 1949
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Frede Gammelgård Jensen
1920-2002
Frede Gammelgård Jensen
F:
18 mar. 1920
Hammer
G:
11 apr. 1953
Linnerup
D:
12 mar. 2002
Tørring
Johanne Rasmine Kirstine Ottesen
1880-1945
Johanne Rasmine Kirstine Ottesen
F:
11 dec. 1880
Åle s. (Sofiesminde)
D:
5 dec. 1945
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Hans Ole Mikkelsen
1879-1947
Hans Ole Mikkelsen
F:
27 jun. 1879
Klovborg s. (Flåris Mark)
G:
5 jan. 1906
Åle
D:
11 aug. 1947
Horsens (Kommunehospitalet)
Gudrun Kirstine Mikkelsen
1915-1997
Gudrun Kirstine Mikkelsen
F:
26 feb. 1915
Stouby s. (Stouby Mark)
D:
7 nov. 1997
Give (sygehuset)
Hans Christian Jeppesen
1916-1983
Hans Christian Jeppesen
F:
27 jun. 1916
Orte s. (Ladegård Mark)
G:
29 okt. 1940
Stouby
D:
13 nov. 1983
Vejle (sygehuset)
Dødfødt søn
1920-1920
Dødfødt søn
F:
4 feb. 1920
Stovby s. (Gammelby Mark)
D:
4 feb. 1920
Stovby s. (Gammelby Mark)
Anna Jørgine Benedikte Ottesen
1884-1958
Anna Jørgine Benedikte Ottesen
F:
8 feb. 1884
Åle s.
D:
17 apr. 1958
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Johannes Mikkelsen
1887-1957
Johannes Mikkelsen
F:
23 nov. 1887
Klovborg s. (Flåris Mark)
G:
31 jul. 1914
Åle k.
D:
9 maj 1957
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Peder Ottesen
1851-1912
Peder Ottesen
F:
4 mar. 1851
Tamdrup s. (Molgjer)
G:
16 nov. 1875
Åle
D:
6 nov. 1912
Klovborg s. (Nørskov)
Jensine Marie Sabroe
1806-1878
Jensine Marie Sabroe
F:
2 maj 1806
Åle s.
D:
18 apr. 1878
Åle s. (Sofiesminde)
Jens Bendtsen
1800-1890
Jens Bendtsen
F:
1 dec. 1800
Nørre-Snede s. (Grættrup)
G:
4 maj 1839
Åle k.
D:
9 mar. 1890
Åle s. (Sofiesminde)
Iver Thomasen Sabroe
1832-1832
Iver Thomasen Sabroe
F:
28 jan. 1832
Tørring s.
D:
28 mar. 1832
Tørring s.
Johann Andreas Weinroth Sabroe
1808-1832
Johann Andreas Weinroth Sabroe
F:
1808
Åle s. (Bjerres Mølle)
D:
22 aug. 1832
Tørring s. (Stougård)
Maren Iversdatter
ca. 1812-
Maren Iversdatter
F:
ca. 1812
G:
28 maj 1829
Åle k.
Thomas Thomsen Sabroe
1767-1844
Thomas Thomsen Sabroe
F:
1767
Middelfart
D:
21 dec. 1844
Åle s.
Anne Sophie Busch
1775-1853
Anne Sophie Busch
F:
1775
Vejle
G:
12 jul. 1793
Vejle
D:
30 maj 1853
Åle s.
Charlotte Amalie Sabroe
1801-1847
Charlotte Amalie Sabroe
F:
4 sep. 1801
Middelfart
D:
TIDL. 1847
Christiane Caroline Sabroe
1831-
Christiane Caroline Sabroe
F:
16 mar. 1831
Flensborg (Marie s.)
Christian Sabroe
ca. 1833-
Christian Sabroe
F:
ca. 1833
Anna Elisabeth Sabroe
1834-
Anna Elisabeth Sabroe
F:
16 jul. 1834
Flensborg (Marie s.)
Axel von Staggenmejer
-1864
Axel von Staggenmejer
D:
21 mar. 1864
Laura Margrethe Sabroe
1836-1837
Laura Margrethe Sabroe
F:
30 mar. 1836
Flensborg (Marie s.)
D:
8 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
Laura Margrethe Sabroe
1837-1838
Laura Margrethe Sabroe
F:
1 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
23 nov. 1838
Flensborg (Marie s.)
Thomas Christian Sabroe
1837-1838
Thomas Christian Sabroe
F:
1 maj 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
8 mar. 1838
Flensborg (Marie s.)
Maria Birgitta Sabroe
1839-
Maria Birgitta Sabroe
F:
2 mar. 1839
Flensborg (Marie s.)
Thomasine Christine Augusta Sabroe
1842-
Thomasine Christine Augusta Sabroe
F:
27 feb. 1842
Flensborg (Marie s.)
Thomas Christian Sabroe
1844-1845
Thomas Christian Sabroe
F:
21 jun. 1844
Flensborg (Marie s.)
D:
31 jul. 1845
Flensborg (Marie s.)
William Sabroe
1846-1846
William Sabroe
F:
24 jun. 1846
Flensborg (Marie s.)
D:
12 sep. 1846
Flensborg (Marie s.)
Thomas Sabroe
1803-1867
Thomas Sabroe
F:
2 okt. 1803
Middelfart
D:
4 apr. 1867
Flensborg (Marie s.)
Anna Elisabeth Petersen
ca. 1805-1852
Anna Elisabeth Petersen
F:
ca. 1805
København
G:
30 jun. 1830
Hanved
D:
20 maj 1852
Flensborg
Anna Maria Sabroe
1839-1858
Anna Maria Sabroe
F:
28 apr. 1839
Flensborg (Marie s.)
D:
13 apr. 1858
Flensborg (Marie s.)
Christian Asmus Sabroe
1841-1858
Christian Asmus Sabroe
F:
13 mar. 1841
Flensborg (Marie s.)
D:
13 apr. 1858
Flensborg (Marie s.)
Thomas Ferdinand Sabroe
1843-1844
Thomas Ferdinand Sabroe
F:
1 maj 1843
Flensborg (Marie s.)
D:
22 apr. 1844
Flensborg (Marie s.)
Søren Mathias Sabroe
1805-
Søren Mathias Sabroe
F:
24 aug. 1805
Middelfart
Beata Lucia Thorsen
1812-1844
Beata Lucia Thorsen
F:
30 maj 1812
Flensborg
G:
25 jun. 1837
Flensborg (Marie s.)
D:
6 mar. 1844
Flensborg
Søren Mathias Sabroe
1845-
Søren Mathias Sabroe
F:
15 feb. 1845
Flensborg (Marie s.)
Steffen Heinrich Sabroe
1845-
Steffen Heinrich Sabroe
F:
15 feb. 1845
Flensborg (Marie s.)
Helena Jensen Holm
Helena Jensen Holm
G:
?
Christine Sabroe
1896-1943
Christine Sabroe
F:
12 dec. 1896
Esbjerg
D:
19 aug. 1943
Randers
Christian Nielsen
1897-
Christian Nielsen
F:
2 jul. 1897
G:
8 jan. 1921
Randers
Anna Ottosine Sabroe
1898-
Anna Ottosine Sabroe
F:
5 mar. 1898
Randers
NN Wolff
Valdemar Georg Frederik Steen
1877-
Valdemar Georg Frederik Steen
F:
13 jun. 1877
Slagelse
Peter Sabroe
1899-1967
Peter Sabroe
F:
18 okt. 1899
Randers
D:
18 mar. 1967
København
Antonie Jacobsen
1902-
Antonie Jacobsen
F:
2 apr. 1902
Blegind
Otto Sabroe
1902-
Otto Sabroe
F:
2 mar. 1902
Randers
Sonja Eleonora Clemmensen
1907-
Sonja Eleonora Clemmensen
F:
28 jul. 1907
Berlin
Christian Holbæk Sabroe
1904-
Christian Holbæk Sabroe
F:
25 dec. 1904
Esbjerg
Elna Oline Andersen
1903-
Elna Oline Andersen
F:
6 sep. 1903
Gunderup
G:
25 mar. 1934
København
Anker Sabroe
2. maj-
Anker Sabroe
F:
2. maj
Aase Amalie Sabroe
Albert Lock Nielsen
-før 1943
Albert Lock Nielsen
D:
før 1943
Peder Pedersen
Frederik Sabroe
-før 1943
Frederik Sabroe
D:
før 1943
Amalie Sabroe
-før 1943
Amalie Sabroe
D:
før 1943
Datter
ca. 1913-før 1943
Datter
F:
ca. 1913
D:
før 1943
Datter
-før 1943
Datter
D:
før 1943
Morten Frederik Sabroe
1869-1948
Morten Frederik Sabroe
F:
28 mar. 1869
Ejby
D:
11 mar. 1948
Randers
Anne Marie Henrichsen
1874-1939
Anne Marie Henrichsen
F:
1 aug. 1874
Esbjerg
G:
14 maj 1896
Esbjerg
D:
18 okt. 1939
Randers
Torbine Sabroe
1871-1939
Torbine Sabroe
F:
23 aug. 1871
Ejby
D:
10 mar. 1939
København (Finsens Inst.)
Niels Peter Hansen
1868-1954
Niels Peter Hansen
F:
28 maj 1868
G:
8 jun. 1897
D:
25 feb. 1954
Næstved
Marie Sabroe
1872-1952
Marie Sabroe
F:
12 jun. 1872
Ejby
D:
13 jul. 1952
Næstved
Christian Holbæk Vilhelm Sabroe
1901-
Christian Holbæk Vilhelm Sabroe
F:
25 dec. 1901
Hjørring
Johanne (Jonna) Gregersen
1904-1966
Johanne (Jonna) Gregersen
F:
26 feb. 1904
Uldum
G:
29 dec. 1927
Nykøbing M.
D:
6 okt. 1966
Kgs. Lyngby
Mary Johanne Henriette Sabroe
1904-
Mary Johanne Henriette Sabroe
F:
28 okt. 1904
Randers
Allan Charles Welinder
1906-
Allan Charles Welinder
F:
23 maj 1906
Malmø
G:
25 jun. 1939
Sigrid Marie Charlotte Sabroe
1907-
Sigrid Marie Charlotte Sabroe
F:
7 okt. 1907
Herning
Erland Lauritz Lauritzen
1907-
Erland Lauritz Lauritzen
F:
2 aug. 1907
København
G:
16 feb. 1927
København
Aage Struve Hansen
1891-
Aage Struve Hansen
F:
31 maj 1891
København
G:
11 jun. 1938
København (Grøndals)
Minara Sabroe
1910-1913
Minara Sabroe
F:
4 maj 1910
D:
10 jan. 1913
Hjalmar Svend Aage Sabroe
Else Marie Mikkelsen
1901-1945
Else Marie Mikkelsen
F:
5 jun. 1901
D:
31 dec. 1945
Tove Birte Christoffersen
Almine Sabroe
1916-1816
Almine Sabroe
F:
18 apr. 1916
D:
18 jun. 1816
Valborg Viola Sabroe
1919-1935
Valborg Viola Sabroe
F:
18 aug. 1919
D:
24 jul. 1935
Otto Ernst Sabroe
1874-1962
Otto Ernst Sabroe
F:
16 jan. 1874
Ejby
D:
23 mar. 1962
Næstved
Krestine Karoline Petrine Steffensen
1878-1947
Krestine Karoline Petrine Steffensen
F:
20 sep. 1878
Vrå
G:
6 okt. 1901
Vrejlev
D:
30 jun. 1947
Nykøbing M.
Charlotte Sabroe
1876-1953
Charlotte Sabroe
F:
25 jun. 1876
D:
4 sep. 1953
Brenderup
Rasmus Larsen
1874-1957
Rasmus Larsen
F:
24 apr. 1874
G:
16 jun. 1907
D:
15 jul. 1957
Christian Holbeck Sabroe
1839-1879
Christian Holbeck Sabroe
F:
30 maj 1839
Middelfart
D:
17 mar. 1879
Ejby
Johanne Charlotte Wilhelmine Sifert
1839-1908
Johanne Charlotte Wilhelmine Sifert
F:
20 aug. 1839
Northeim (Hannover)
G:
1 feb. 1867
Middelfart
D:
2 sep. 1908
Middelfart
Morten Holmen Sabroe
1841-
Morten Holmen Sabroe
F:
4 dec. 1841
Middelfart
Christiane Hansine Sabroe
1844-1921
Christiane Hansine Sabroe
F:
21 maj 1844
Middelfart
D:
30 mar. 1921
Ejby
Niels Jørgen Jørgensen
1843-1919
Niels Jørgen Jørgensen
F:
14 feb. 1843
Indslev
G:
14 feb. 1872
Middelfart
D:
10 sep. 1919
Ejby
Otte Sørensen Sabroe
1807-1892
Otte Sørensen Sabroe
F:
28 okt. 1807
Middelfart
D:
28 jan. 1892
Ejby
Thorbine Mortensen
ca. 1807-
Thorbine Mortensen
F:
ca. 1807
Middelfart ?
G:
2 dec. 1837
Middelfart
Christiane Kirstine Sabroe
1835-
Christiane Kirstine Sabroe
F:
28 jun. 1835
Middelfart
Bertel Pedersen
Bertel Pedersen
G:
8 maj 1860
Middelfart
Maren Sabroe
1809-
Maren Sabroe
F:
4 dec. 1809
Middelfart
Johan Frederik Lafrentz
Niels Holmen Sabroe
1812-1819
Niels Holmen Sabroe
F:
17 apr. 1812
Middelfart
D:
10 sep. 1819
Middelfart
Christian Ivar Sabroe
1768-1848
Christian Ivar Sabroe
F:
1768
Middelfart
D:
24 mar. 1848
Middelfart
Christiane Trasberg
1767-1819
Christiane Trasberg
F:
1767
Måbjerg
D:
19 maj 1819
Middelfart
Anne Christine Pedersdatter
ca. 1789-1873
Anne Christine Pedersdatter
F:
ca. 1789
G:
1 sep. 1821
Middelfart
D:
1873
Charlotte Marie Henriksen
1740-1768
Charlotte Marie Henriksen
F:
1740
Nørre Sandager s. (Sandagergård)
D:
1768
Middelfart
Thomas Thomsen Sabroe
1734-1801
Thomas Thomsen Sabroe
F:
1734
Aarhus Domsogn
G:
19 feb. 1766
Middelfart
D:
1801
Vejle
Forældre
Claus Jacobsen Tommerup
1663-1731
Cathrine Hieresdatter Juel
-1734
Marie Elisabeth Tommerup
1703-1745
Marie Elisabeth Tommerup
F:
1703
Tommerup s.
D:
1745
Nr. Sandager s. (Gyldensteen)
Niels Henriksen
-1764
Niels Henriksen
G:
ca. 1735
D:
29 apr. 1764
Nr. Sandager s. (Gyldensteen)