Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Hansdatter Kølenbrunn
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Dødfødt søn
1717-1717
Dødfødt søn
F:
dec. 1717
Tommerup
D:
dec. 1717
Tommerup
Jens Rasmussen Balslev
1690-1761
Jens Rasmussen Balslev
F:
3 okt. 1690
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
8 aug. 1761
Tommerup
Anna Medea Tommerup
1696-1717
Anna Medea Tommerup
F:
1696
Tommerup
G:
5 dec. 1714
Tommerup s. (Bågegård)
D:
12 dec. 1717
Tommerup
Rasmus Jensen Balslev
1719-1779
Rasmus Jensen Balslev
F:
16 sep. 1719
Odense
D:
18 maj 1779
Rasmus Balslev
1762-1840
Rasmus Balslev
F:
3 feb. 1762
Guldbjerg s. (Kolshave præstegård)
D:
25 dec. 1840
Hårslev
Dorothea Christine Nielsdatter Windekilde
1768-1796
Dorothea Christine Nielsdatter Windekilde
F:
6 feb. 1768
Løgumkloster
G:
1 jun. 1790
Vilstrup
D:
11 aug. 1796
Hårslev
Carl Frederik Balslev
1805-1895
Carl Frederik Balslev
F:
10 jan. 1805
Hårslev
D:
11 mar. 1895
Ribe
Ulrikke Christine Boesen
1807-1837
Ulrikke Christine Boesen
F:
28 jul. 1807
København (Helligånds s.)
G:
8 maj 1833
København (Vor Frue)
D:
13 feb. 1837
Vejerslev
Louise Eleonore Boesen
1818-1850
Louise Eleonore Boesen
F:
28 jan. 1818
København (Vor Frue)
G:
12 jun. 1839
København (Vor Frue)
D:
17 nov. 1850
København (Vor Frue)
Marie Elise Hansen
1824-1895
Marie Elise Hansen
F:
3 aug. 1824
Hjordkær
G:
18 aug. 1853
Hjordkær
D:
23 apr. 1895
Ribe
Johan Christian Balslev
1798-1885
Johan Christian Balslev
F:
28 maj 1798
Hårslev
D:
1885
Martine Henriette Boesen
1808-1840
Martine Henriette Boesen
F:
1 mar. 1808
G:
11 maj 1832
D:
18 jul. 1840
Pouline Erasmine Dorothea (Doris) Krüger
1811-
Pouline Erasmine Dorothea (Doris) Krüger
F:
22 aug. 1811
Odense
G:
5 maj 1843
Anna Salome Lautrup
1775-1833
Anna Salome Lautrup
F:
28 dec. 1775
Aastrup
G:
7 jul. 1797
Tyrstrup
D:
15 jul. 1833
Hårslev
Laurits Luja Jensen Balslev
1722-1792
Laurits Luja Jensen Balslev
F:
1722
Odense
D:
24 sep. 1792
Appollone Lange
1724-1791
Appollone Lange
F:
1724
Frederikssund
D:
1791
Hans Balslev
1724-1795
Hans Balslev
F:
dec. 1724
Tommerup
D:
26 aug. 1795
Dybbøl
Helene Lundius
1734-1811
Helene Lundius
F:
18 jun. 1734
G:
10 sep. 1755
D:
1811
Cathrine Stoud Balslev
1726-1810
Cathrine Stoud Balslev
F:
1726
Tommerup
D:
11 nov. 1810
V. Skerninge
Thomas Mortensen Bredsdorff
1720-1790
Thomas Mortensen Bredsdorff
F:
29 okt. 1720
Bredstrup
G:
13 jun. 1754
Randers
D:
14 jul. 1790
V. Skerninge
Marie Sophie Lauritsdatter Luja
1698-1731
Marie Sophie Lauritsdatter Luja
F:
1698
Odense
G:
16 aug. 1718
Odense (Skt. Knud)
D:
25 aug. 1731
Mariane Rasmusdatter Simonsen
-1750
Mariane Rasmusdatter Simonsen
G:
5 nov. 1734
Randers (Skt. Morten)
D:
1750
Tommerup
Sophie Benedicte Nielsdatter Friis
Ove Thiesen Jensen Foss
1737-1791
Ove Thiesen Jensen Foss
F:
13 jun. 1737
Sønderho
D:
25 okt. 1791
Sønderho
Steen Steensen Friis
1751-1763
Steen Steensen Friis
F:
3 jul. 1751
D:
1763
Hans Detlef Friis
1752-1827
Hans Detlef Friis
F:
25 aug. 1752
D:
4 feb. 1827
Kirstine Nissen
1766-1844
Kirstine Nissen
F:
1766
G:
23 sep. 1786
D:
27 jul. 1844
Marie Cathrine Friis
1754-1812
Marie Cathrine Friis
F:
20 apr. 1754
Nordby?
D:
14 dec. 1812
V. Nykirke
Hans Jensen Foss
-1793
Hans Jensen Foss
F:
Sønderho
D:
1793
Maria Catharina Friis
Lauge Friis
Johanne Cathrine Friis
Sophie Amalie Friis
1791-1870
Sophie Amalie Friis
F:
30 dec. 1791
D:
21 nov. 1870
Hans Buhl Steenberg
1797-1857
Hans Buhl Steenberg
F:
20 dec. 1797
Gauerslund
G:
20 apr. 1825
Vester Nykirke
D:
29 sep. 1857
Førslev
Gabriel Michael Friis
1762-1829
Gabriel Michael Friis
F:
7 feb. 1762
Nordby
D:
22 jan. 1829
V. Nykirke
Frederikke Tranberg
1763-1844
Frederikke Tranberg
F:
1 aug. 1763
V. Nykirke
D:
22 dec. 1844
Brøns
Agnete Cathrine Steensen
1726-1777
Agnete Cathrine Steensen
F:
28 nov. 1726
D:
7 jun. 1777
Endrup Mølle
Niels Hansen Friis
1706-1797
Niels Hansen Friis
F:
1706
D:
1797
Anne Margrethe Curtz
1789-1791
Anne Margrethe Curtz
F:
dec. 1789
Torrild
D:
maj 1791
Torrild
Steen Curtz
1750-1799
Steen Curtz
F:
okt. 1750
Darum
D:
1799
Torrild
Margarete Øllegaard Nielsdatter Bang
1758-1799
Margarete Øllegaard Nielsdatter Bang
F:
1758
Kattrup s. (Overby)
G:
1788
Skanderup
D:
maj 1799
Torrild
Anne Cathrine Curtz
ca. 1800-
Anne Cathrine Curtz
F:
ca. 1800
Poul Curtz
1751-1806
Poul Curtz
F:
6 okt. 1751
Darum
D:
3 apr. 1806
Hinge
Frederikke Cathrine Bøgh
1761-1851
Frederikke Cathrine Bøgh
F:
16 sep. 1761
Kerteminde
G:
24 maj 1799
Torning
D:
22 aug. 1851
Stege
Steen Steensen Blicher
1782-1848
Steen Steensen Blicher
F:
11 okt. 1782
Vium
D:
26 mar. 1848
Spentrup
Ernestine Juliane Berg
1783-1875
Ernestine Juliane Berg
Dbt:
4 jan. 1783
København (Trinitatis k.)
G:
11 jun. 1810
Randlev
D:
2 apr. 1875
Randers
Kirstine Marie Curtz
1753-1820
Kirstine Marie Curtz
F:
1753
Darum
D:
29 jan. 1820
Randlev
Niels Blicher
1748-1839
Niels Blicher
F:
21 aug. 1748
Starup
G:
19 maj 1780
Avnsbjerg
D:
10 mar. 1839
Spentrup
Anna Steensen
-ca. 1809
Anna Steensen
D:
ca. 1809
Hinge
Hans Poulsen Curtz
1714-1764
Hans Poulsen Curtz
F:
26 dec. 1714
G:
9 jun. 1747
D:
14 dec. 1764
Marie Cathrine Balslev
1703-1744
Marie Cathrine Balslev
F:
5 mar. 1703
D:
sep. 1744
Steen Jørgensen
1677-
Steen Jørgensen
F:
1677
Marie Elisabeth Hansdatter Bang
1670-1705
Marie Elisabeth Hansdatter Bang
F:
1670
Særslev
D:
1705
Odense (Skt. Knud)
Rasmus Andersen Balslev
1656-1718
Rasmus Andersen Balslev
F:
12 mar. 1656
Balslev
G:
22 aug. 1688
Særslev
D:
1718
Odense (Skt. Knud)
Else Cathrine Hansdatter Bang
1676-1735
Else Cathrine Hansdatter Bang
F:
1676
D:
1735
Christian Broderus Bircherod
1672-1729
Christian Broderus Bircherod
F:
1672
G:
1698
D:
1729
Hans Nielsen Bang
ca. 1644-1697
Hans Nielsen Bang
F:
ca. 1644
D:
1697
Anne Eriksdatter
-1726
Anne Eriksdatter
G:
9 sep. 1666
Odense
D:
1726
Anna Hansdatter Kølenbrunn
Niels Hansen Bang
1614-1666
Niels Hansen Bang
F:
1614
G:
1641
D:
1666