Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Hans Pedersen
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jørgen Pedersen
1783-1785
Jørgen Pedersen
F:
1783
Underup
D:
1785
Underup
Jens Pedersen
1785-
Jens Pedersen
F:
1785
Underup
Maren Pedersdatter
1787-1802
Maren Pedersdatter
F:
1787
Underup
D:
20 nov. 1802
Underup
Hans Pedersen
1789-
Hans Pedersen
F:
1789
Underup
Jørgen Pedersen
1791-1862
Jørgen Pedersen
F:
1791
Underup
D:
15 feb. 1862
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anne Margrethe Hansdatter
1797-1867
Anne Margrethe Hansdatter
F:
1797
Lundum
G:
1 jul. 1820
Lundum
D:
4 feb. 1867
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anders Pedersen
1793-1799
Anders Pedersen
F:
1793
Underup
D:
16 feb. 1799
Underup
Frands Mortensen
1839-1864
Frands Mortensen
F:
6 aug. 1839
Underup s. (Torp Mark)
D:
18 apr. 1864
Dybbøl
Mette Kirstine Mortensen
1840-1876
Mette Kirstine Mortensen
F:
12 okt. 1840
Underup s. (Torp Mark)
D:
12 mar. 1876
Underup s. (Torp Mark)
Jørgen Mortensen
1842-1847
Jørgen Mortensen
F:
26 jun. 1842
Underup s. (Torp Mark)
D:
31 maj 1847
Underup s. (Torp Mark)
Anne Madsen
1872-1888
Anne Madsen
F:
19 jun. 1872
Nim
D:
7 maj 1888
Nim
Maren Madsen
1874-
Maren Madsen
F:
15 feb. 1874
Nim
Anders Peder Olesen
1871-
Anders Peder Olesen
F:
7 aug. 1871
Sønder Vissing
G:
8 apr. 1902
Nim
Ane Laurberg
1905-
Ane Laurberg
F:
10 jan. 1905
Nim
Ane Marie Laurberg
1906-
Ane Marie Laurberg
F:
14 jun. 1906
Nim
Peder Laurberg
1907-
Peder Laurberg
F:
29 aug. 1907
Nim
Margrethe Laurberg
1910-
Margrethe Laurberg
F:
27 mar. 1910
Føvling
Frida Julie Laurberg
1911-
Frida Julie Laurberg
F:
21 jul. 1911
Føvling
Anders Madsen Laurberg
1912-
Anders Madsen Laurberg
F:
20 jul. 1912
Føvling
Mette Madsen
1875-
Mette Madsen
F:
7 jul. 1875
Nim
Anders Nielsen Laurberg
1877-
Anders Nielsen Laurberg
F:
21 aug. 1877
Nim
G:
2 dec. 1903
Nim
Mads Madsen
1876-1877
Mads Madsen
F:
30 sep. 1876
Nim
D:
13 jan. 1877
Nim
Anders Madsen
1917-1917
Anders Madsen
F:
19 jan. 1917
Nim
D:
22 mar. 1917
Nim
Anders Madsen
1918-1918
Anders Madsen
F:
25 mar. 1918
Nim
D:
3 maj 1918
Nim
Alfred Secher Madsen
1919-
Alfred Secher Madsen
F:
29 nov. 1919
Nim
Eli Secher Madsen
1921-
Eli Secher Madsen
F:
30 sep. 1921
Nim
Mads Madsen
1877-
Mads Madsen
F:
22 nov. 1877
Nim
Dagmar Katrine Secher Andreasen, senere Secher
1894-
Dagmar Katrine Secher Andreasen, senere Secher
F:
20 nov. 1894
Nim s. (Nim Mark)
G:
30 mar. 1915
Nim
Ejnar Madsen
1910-
Ejnar Madsen
F:
11 sep. 1910
Nim s. (Nim Mark)
Dagny Madsen
1918-
Dagny Madsen
F:
5 okt. 1918
Nim s. (Nim Mark)
Morten Madsen
1879-
Morten Madsen
F:
8 mar. 1879
Nim
Marie Bajer Kristensen
1884-
Marie Bajer Kristensen
F:
24 nov. 1884
Østbirk s. (Østbirk Mark)
G:
21 apr. 1909
Nim
Frandsine Kirstine Madsen
1880-1882
Frandsine Kirstine Madsen
F:
18 jul. 1880
Nim
D:
9 apr. 1882
Nim
Hansine Madsen
1909-
Hansine Madsen
F:
26 nov. 1909
Nim s. (Nim Mark)
Anders Madsen
1913-
Anders Madsen
F:
14 nov. 1913
Nim s. (Nim Mark)
Ane Marie Madsen
1920-
Ane Marie Madsen
F:
27 jul. 1920
Nim s. (Nim Mark)
Frands Peter Madsen
1881-
Frands Peter Madsen
F:
30 dec. 1881
Nim
Thomine Petrea Pedersen
1881-
Thomine Petrea Pedersen
F:
7 jul. 1881
Nim s. (Nim Mark)
G:
22 maj 1908
Nim
Mathilde Jensen
1910-
Mathilde Jensen
F:
29 jun. 1910
Nim s. (Nim Mark)
Anna Marie Jensen
1913-
Anna Marie Jensen
F:
28 aug. 1913
Nim s. (Nim Mark)
Dødfødt datter
1914-1914
Dødfødt datter
F:
30 dec. 1914
Nim s. (Nim Mark)
D:
30 dec. 1914
Nim s. (Nim Mark)
Alfred Jensen
1915-
Alfred Jensen
F:
21 dec. 1915
Nim
Marie Madsen
1883-1917
Marie Madsen
F:
12 apr. 1883
Nim
D:
28 mar. 1917
Nim
Marius Jensen
1886-
Marius Jensen
F:
30 nov. 1886
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
11 mar. 1910
Nim
Ane Marie Mortensen
1844-1911
Ane Marie Mortensen
F:
6 mar. 1844
Underup s. (Torp Mark)
D:
5 nov. 1911
Nim
Anders Madsen
1835-1914
Anders Madsen
F:
16 jun. 1835
Hvirring s. (Honum)
G:
6 okt. 1871
Underup
D:
5 dec. 1914
Nim
Rasmine Laura Christiane Andreasen
1870-
Rasmine Laura Christiane Andreasen
F:
10 maj 1870
Underup s. (Torp)
Mette Andreasen
1871-1884
Mette Andreasen
F:
15 nov. 1871
Underup s. (Torp)
D:
23 apr. 1884
Underup s. (Torp)
Michael Broch
1900-
Michael Broch
F:
28 sep. 1900
Alrø s. (Alrø by)
Dødfødt datter
1902-1902
Dødfødt datter
F:
11 apr. 1902
Alrø s. (Alrø by)
D:
11 apr. 1902
Alrø s. (Alrø by)
Ane Broch
1905-
Ane Broch
F:
16 jun. 1905
Alrø s. (Alrø by)
Theodor Knudsen
1893-
Theodor Knudsen
F:
29 dec. 1893
Underup s. (Torp Mark)
G:
4 okt. 1925
Søvind
Dødfødt søn
1908-1908
Dødfødt søn
F:
2 sep. 1908
Alrø s. (Alrø by)
D:
2 sep. 1908
Alrø s. (Alrø by)
Vita Broch
1909-
Vita Broch
F:
22 sep. 1909
Alrø s. (Alrø by)
Aksel Schulz
1908-
Aksel Schulz
F:
3 jan. 1908
Hansted s. (Rådved Nygård)
G:
24 maj 1934
Søvind
Lauge Broch
1911-
Lauge Broch
F:
27 jul. 1911
Søvind s. (Brigsted)
Ane Marie Andreasen
1874-1956
Ane Marie Andreasen
F:
25 feb. 1874
Underup s. (Torp)
D:
12 sep. 1956
Horsens (Klostersognet)
Terkel Peter Broch
1867-1940
Terkel Peter Broch
F:
28 maj 1867
Ørridslev s. (Tvingstrup)
G:
30 apr. 1896
Underup
D:
13 dec. 1940
Horsens (Kommunehospitalet)
Mette Kirstine Andreasen
1876-
Mette Kirstine Andreasen
F:
2 feb. 1876
Underup s. (Torp)
Hansine Andreasen
1878-
Hansine Andreasen
F:
10 mar. 1878
Underup s. (Torp)
Andrea Maria Andreasen
1880-1881
Andrea Maria Andreasen
F:
8 jun. 1880
Underup s. (Torp)
D:
1 mar. 1881
Underup s. (Torp)
Dødfødt datter
1908-1908
Dødfødt datter
F:
16 dec. 1908
Havbro s. (Mølgårdsmark)
D:
16 dec. 1908
Havbro s. (Mølgårdsmark)
Dødfødt datter
1910-1910
Dødfødt datter
F:
1 apr. 1910
Havbro s. (Mølgårdsmark)
D:
1 apr. 1910
Havbro s. (Mølgårdsmark)
Anna Hansen
1913-
Anna Hansen
F:
17 jan. 1913
Havbro s. (Mølgårdsmark)
Mary Hansen
1915-
Mary Hansen
F:
19 mar. 1915
Havbro s. (Mølgårdsmark)
Svend Aage Nielsen
1915-
Svend Aage Nielsen
F:
1 jan. 1915
Tamdrup s. (Enner Skov)
G:
30 apr. 1937
Underup
Margrethe Hansen
1916-
Margrethe Hansen
F:
6 apr. 1916
Havbro s. (Mølgårdsmark)
Anker Sørensen
1909-
Anker Sørensen
F:
27 dec. 1909
Grædstrup s. (Davding Mark)
G:
25 mar. 1940
Underup
Teodora Andrea Andreasen
1881-1966
Teodora Andrea Andreasen
F:
9 nov. 1881
Underup s. (Torp)
D:
27 mar. 1966
Horsens (Klostersognet)
Jakob Peter Hansen
1885-
Jakob Peter Hansen
F:
24 okt. 1885
Højen s. (Højen Mark)
G:
3 apr. 1908
Underup
Frands Peder Andreasen
1884-1888
Frands Peder Andreasen
F:
28 apr. 1884
Underup s. (Torp)
D:
9 okt. 1888
Underup s. (Torp)
Laurits Andreasen
1910-
Laurits Andreasen
F:
9 okt. 1910
Underup s. (Torp Mark)
Marie Grabow Jensen
1909-
Marie Grabow Jensen
F:
27 dec. 1909
Østbirk s. (Østbirk Mark)
G:
4 dec. 1937
Yding
Gerda Andreasen
1916-
Gerda Andreasen
F:
15 feb. 1916
Underup s. (Torp Mark)
Annelise Andreasen
1921-
Annelise Andreasen
F:
18 jan. 1921
Underup s. (Torp Mark)
Johannes Emanuel Andreasen
1926-
Johannes Emanuel Andreasen
F:
16 mar. 1926
Underup s. (Torp Mark)
Andreas Emanuel Andreasen
1886-1942
Andreas Emanuel Andreasen
F:
19 sep. 1886
Underup s. (Torp)
D:
9 maj 1942
Østbirk s. (Stenbjerg)
Mine Knudsen
1886-1946
Mine Knudsen
F:
14 dec. 1886
Underup s. (Torp Mark)
G:
4 dec. 1909
Underup
D:
4 jun. 1946
Underup s. (Torp)
Ane Mortensen
1846-1898
Ane Mortensen
F:
8 jan. 1846
Underup s. (Torp Mark)
D:
3 apr. 1898
Underup s. (Torp Mark)
Laurs Andreasen
1844-1926
Laurs Andreasen
F:
2 dec. 1844
Hvirring s. (Honum)
G:
4 dec. 1868
Underup
D:
30 aug. 1926
Underup s. (Torp)
Mette Sørensdatter
1815-1847
Mette Sørensdatter
F:
9 feb. 1815
Lundum
D:
8 jan. 1847
Underup s. (Torp Mark)
Morten Laursen
1814-1891
Morten Laursen
F:
28 feb. 1814
Underup s. (Torp)
G:
4 nov. 1838
Underup
D:
8 feb. 1891
Underup s. (Torp Mark (Torp Søgård))
Hans Pedersen
1836-1839
Hans Pedersen
F:
19 dec. 1836
Lundum
D:
23 aug. 1839
Lundum
Hans Jørgen Harald Antonio Kryger Frandsen
1885-
Hans Jørgen Harald Antonio Kryger Frandsen
F:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
D:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Thyra Dagmar Frandsen
1888-
Thyra Dagmar Frandsen
F:
11 aug. 1888
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Frands Peter Frandsen
1860-1946
Frands Peter Frandsen
F:
25 dec. 1860
Lundum
D:
10 dec. 1946
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Anne Hansen
1854-1935
Anne Hansen
F:
28 dec. 1854
Hornborg s. (Kalhave)
G:
28 nov. 1884
Hornborg
D:
18 apr. 1935
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Peder Lauritz Frandsen
1862-
Peder Lauritz Frandsen
F:
30 dec. 1862
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Marius Holger Frandsen
1865-
Marius Holger Frandsen
F:
26 nov. 1865
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Christian Emil Schou Frandsen
1908-
Christian Emil Schou Frandsen
F:
28 apr. 1908
Skjold s. (Brund Mark)
Ellen Marie Svinding
1910-1945
Ellen Marie Svinding
F:
24 sep. 1910
Glud s. (Snaptun)
G:
2 jun. 1934
Glud
D:
7 apr. 1945
Horsens (Kommunehospitalet)
Marie Rasmine Betzer
1924-
Marie Rasmine Betzer
F:
10 feb. 1924
Frederiks s. (Årestrup)
G:
30 nov. 1947
Skjold
Dødfødt søn Frandsen
1909-1909
Dødfødt søn Frandsen
F:
31 jul. 1909
Skjold s. (Brund Mark)
D:
31 jul. 1909
Skjold s. (Brund Mark)
Helga Schou Frandsen
1912-
Helga Schou Frandsen
F:
27 aug. 1912
Skjold s. (Brund Mark)
Hans Viggo Frandsen
1868-1950
Hans Viggo Frandsen
F:
18 feb. 1868
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
27 okt. 1950
Glud s. (Glud Plejehjem)
Rasmine Marie Rasmussen
1870-1953
Rasmine Marie Rasmussen
F:
18 aug. 1870
Skjold s. (Brund)
G:
6 apr. 1906
Skjold
D:
9 nov. 1953
Glud s. (Glud Plejehjem)
Holger Marius Frandsen
1899-
Holger Marius Frandsen
F:
14 aug. 1899
Glud s. (Nørby)
Maren Jensen
1911-
Maren Jensen
F:
11 jan. 1911
Klakring
G:
9 dec. 1934
Lundum
Mary Erna Frandsen
1901-
Mary Erna Frandsen
F:
31 maj 1901
Glud s. (Nørby)
Jens Eriksen
1889-1945
Jens Eriksen
F:
21 nov. 1889
Søvind s. (Toftum (Katrinehøj))
G:
17 jan. 1928
Glud
D:
14 apr. 1945
Horsens (Kommunehospitalet)
Alfred Arenfeldt Frandsen
1902-
Alfred Arenfeldt Frandsen
F:
18 sep. 1902
Glud s. (Nørby)
Karen Rødkær Andersen
1909-1953
Karen Rødkær Andersen
F:
16 feb. 1909
Rårup s. (Åstrup Havmark)
D:
24 aug. 1953
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Olaf Halling Frandsen
1904-1966
Olaf Halling Frandsen
F:
19 mar. 1904
Glud s. (Nørby)
D:
15 aug. 1966
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Ellen Margrethe Steffensen
1927-
Ellen Margrethe Steffensen
F:
28 nov. 1927
Ølsted s. (Bottrup)
G:
15 maj 1959
Horsens
Oskar Frandsen
1905-
Oskar Frandsen
F:
26 mar. 1905
Glud s. (Nørby)
Gerda Margrethe Pedersen
1909-
Gerda Margrethe Pedersen
F:
13 okt. 1909
Uth s. (Ustrup)
G:
14 okt. 1928
Uth
Hans Viggo Frandsen
1906-1907
Hans Viggo Frandsen
F:
9 apr. 1906
Glud s. (Nørby)
D:
20 mar. 1907
Glud s. (Nørby)
Jørgen Peter Frandsen
1909-1954
Jørgen Peter Frandsen
F:
16 apr. 1909
Glud s. (Nørby)
D:
8 feb. 1954
Horsens (Kommunehospitalet)
Erna Rasmussen
1911-
Erna Rasmussen
F:
31 jul. 1911
Tolstrup s. (Gedved)
G:
24 jun. 1934
Tolstrup
Frode Valdemar Frandsen
1870-1941
Frode Valdemar Frandsen
F:
10 aug. 1870
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
11 jul. 1941
Glud s. (Nørby)
Caroline Rasmussen
1869-1917
Caroline Rasmussen
F:
28 okt. 1869
Vedslet s. (Assendrup Mark)
G:
15 okt. 1898
Østbirk
D:
5 jun. 1917
Glud s. (Nørby)
Jensine Marie Johanne Frandsen
1872-
Jensine Marie Johanne Frandsen
F:
9 sep. 1872
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Dødfødt datter
1900-1900
Dødfødt datter
F:
12 feb. 1900
Skjold s. (Brund Mark)
D:
12 feb. 1900
Skjold s. (Brund Mark)
Jens Østergaard Frandsen
1901-
Jens Østergaard Frandsen
F:
20 jun. 1901
Skjold s. (Brund Mark)
Sigrid Aagaard Sørensen
1899-
Sigrid Aagaard Sørensen
F:
25 sep. 1899
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
19 okt. 1930
Vær
Ane Katrine Østergaard Frandsen
1903-
Ane Katrine Østergaard Frandsen
F:
31 aug. 1903
Skjold s. (Brund Mark)
Otto Emil Jensen
1904-
Otto Emil Jensen
F:
22 jun. 1904
Hvirring s. (Honum)
G:
15 nov. 1927
Skjold
Thyra Østergaard Frandsen
1905-
Thyra Østergaard Frandsen
F:
25 jul. 1905
Skjold s. (Brund Mark)
Holger Aagaard Sørensen
1903-
Holger Aagaard Sørensen
F:
9 jul. 1903
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
15 okt. 1929
Skjold
Georg Frederik Frandsen
1874-1953
Georg Frederik Frandsen
F:
15 sep. 1874
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
5 mar. 1953
Skjold s. (Brund Mark)
Lone Jensen
1873-1959
Lone Jensen
F:
28 mar. 1873
Skjold s. (Brund Skov)
G:
14 nov. 1899
Skjold
D:
17 jun. 1959
Skjold s. (Brund)
Jørgen Peter Frandsen
1903-1906
Jørgen Peter Frandsen
F:
18 feb. 1903
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
15 dec. 1906
Ølsted s. (Ølsted Skovhave)
Marius Bjerg Frandsen
1904-1904
Marius Bjerg Frandsen
F:
23 apr. 1904
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
14 dec. 1904
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Kristian Ejdal Frandsen
1907-
Kristian Ejdal Frandsen
F:
24 mar. 1907
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sigrid Magdalene Baden Jørgensen
1910-1940
Sigrid Magdalene Baden Jørgensen
F:
2 nov. 1910
Glud s. (Øster Bisholt)
G:
22 sep. 1931
Glud
D:
26 maj 1940
Vejle (Amtssygehuset)
Esther Nielsen
1913-
Esther Nielsen
F:
13 maj 1913
Skjold s. (Brund Mark)
G:
30 jul. 1944
Skjold
Alfred Ejdal Frandsen
1911-
Alfred Ejdal Frandsen
F:
18 okt. 1911
Ginnerup s. (Vestereng)
Elly Dorthea Jakobsen
1924-
Elly Dorthea Jakobsen
F:
12 jan. 1924
Rårup s. (Åstrup Mark)
G:
30 jan. 1944
Rårup
Vagn Ejdahl Frandsen
1918-
Vagn Ejdahl Frandsen
F:
1 sep. 1918
Skjold s. (Vester Bisholt Mark)
Karen Laursen
Odin Ankjær Frandsen
1877-1958
Odin Ankjær Frandsen
F:
10 nov. 1877
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
1 jul. 1958
Horsens (Klostersognet)
Else Pedersen Ejdal
1882-1954
Else Pedersen Ejdal
F:
8 jan. 1882
Nørre Nissum s. (Nørre Nissum Mark)
G:
11 apr. 1902
Nørre Nissum
D:
30 apr. 1954
Rårup
Haakon Bjerre
1903-
Haakon Bjerre
F:
11 sep. 1903
Lemvig (Kirstinelyst)
Else Lund
1906-
Else Lund
F:
27 nov. 1906
Engbjerg s. (Vesterlund)
G:
11 apr. 1930
Ørum (Galten herred)
Ejner Bjerre
1905-
Ejner Bjerre
F:
6 jul. 1905
Lemvig (Kirstinelyst)
Ane Marie Majlund
1909-
Ane Marie Majlund
F:
6 jul. 1909
Sinding s. (Karlsmose)
G:
27 sep. 1936
Sinding
Agnete Bjerre
1907-
Agnete Bjerre
F:
23 jun. 1907
Lemvig (Kirstinelyst)
Johannes Jensen
1903-
Johannes Jensen
F:
14 jul. 1903
Fabjerg s. (Vintersgård)
G:
10 maj 1934
Lemvig Valgmenighed
Dagny Bjerre
1909-
Dagny Bjerre
F:
28 jun. 1909
Lemvig (Kirstinelyst)
Ingvar Jensen Kallesø
1908-
Ingvar Jensen Kallesø
F:
21 jun. 1908
Vandborg s. (Skidengård)
G:
10 maj 1934
Lemvig Valgmenighed
Gudrun Bjerre
1916-1930
Gudrun Bjerre
F:
9 aug. 1916
Nørre Nissum s. (Øster Kamstrup)
D:
16 jan. 1930
Lemvig (Amtssygehuset)
Annina Helene Frandsen
1879-
Annina Helene Frandsen
F:
1 nov. 1879
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Søren Bjerre
1875-
Søren Bjerre
F:
28 apr. 1875
Nørlem s. (Brunsgård)
G:
25 okt. 1902
Østbirk
Kirsten Pedersdatter
1839-1926
Kirsten Pedersdatter
F:
17 jan. 1839
Lundum
D:
7 sep. 1926
Glud s. (Nørby)
Jørgen Peter Frandsen
1839-1916
Jørgen Peter Frandsen
F:
24 maj 1839
Underup s. (Underup Mark)
G:
14 nov. 1860
Lundum
D:
22 feb. 1916
Horsens (Klostersognet)
Søren Pedersen
1841-
Søren Pedersen
F:
28 feb. 1841
Lundum
Peder Laurids Pedersen
1869-
Peder Laurids Pedersen
F:
20 aug. 1869
Hansted s. (Rådved Mark)
Terkel Pedersen
1870-1881
Terkel Pedersen
F:
22 dec. 1870
Hansted s. (Rådved Mark)
D:
18 okt. 1881
Hansted s. (Rådved Mark)
Martin Anker Pedersen
1872-
Martin Anker Pedersen
F:
5 mar. 1872
Hansted s. (Rådved Mark)
Marcus Theodor Pedersen
1873-
Marcus Theodor Pedersen
F:
30 dec. 1873
Hansted s. (Rådved Mark)
Ane Cathrine Pedersen
1875-
Ane Cathrine Pedersen
F:
15 aug. 1875
Hansted s. (Rådved Mark)
Marie Johanne Pedersen
1877-
Marie Johanne Pedersen
F:
22 jul. 1877
Hansted s. (Rådved Mark)
Sigrid Amalie Pedersen
1879-
Sigrid Amalie Pedersen
F:
11 aug. 1879
Hansted s. (Rådved Mark)
Otto Ejnar Pedersen
1881-
Otto Ejnar Pedersen
F:
29 jun. 1881
Hansted s. (Rådved Mark)
Terkel Pedersen
1883-
Terkel Pedersen
F:
26 apr. 1883
Hansted s. (Rådved Mark)
Laurs Pedersen
1843-
Laurs Pedersen
F:
11 okt. 1843
Lundum
Karen Therkildsen
1845-
Karen Therkildsen
F:
6 okt. 1845
Lundum s. (Lottedal)
G:
26 jun. 1868
Lundum
Peder Hjort Lorents Pedersen, senere Pedersen Hjorth
1869-
Peder Hjort Lorents Pedersen, senere Pedersen Hjorth
F:
21 maj 1869
Lundum
Anders Olaf Alfred Pedersen
1870-1879
Anders Olaf Alfred Pedersen
F:
24 nov. 1870
Lundum
D:
28 jul. 1879
Lundum
Marie Johanne Pedersen
1871-
Marie Johanne Pedersen
F:
14 dec. 1871
Lundum
Cecilie Helene Petersen
1873-
Cecilie Helene Petersen
F:
11 nov. 1873
Lundum
Thyra Margrete Pedersen
1875-
Thyra Margrete Pedersen
F:
28 sep. 1875
Lundum
Hans Pedersen
1846-
Hans Pedersen
F:
17 jan. 1846
Lundum
Karen Andersdatter
1840-
Karen Andersdatter
F:
13 apr. 1840
Yding s. (Såby)
G:
22 maj 1868
Yding
Ane Pedersdatter
1848-
Ane Pedersdatter
F:
3 mar. 1848
Lundum
Frands Peder Pedersen
1850-
Frands Peder Pedersen
F:
19 jun. 1850
Lundum
Lene Pedersdatter
1852-
Lene Pedersdatter
F:
1 nov. 1852
Lundum
Jørgen Pedersen
1854-
Jørgen Pedersen
F:
3 dec. 1854
Lundum
Søren Pedersen
1859-
Søren Pedersen
F:
7 jan. 1859
Lundum
Marie Johanne Sørensdatter
1816-1881
Marie Johanne Sørensdatter
F:
31 aug. 1816
Lundum
D:
3 jul. 1881
Lundum
Peder Laursen
1801-1862
Peder Laursen
F:
1801
Lundum
G:
14 nov. 1835
Lundum
D:
1 aug. 1862
Lundum
Sidsel Marie Christensdatter
1840-
Sidsel Marie Christensdatter
F:
13 mar. 1840
Lundum s. (Lundumskov)
Peder Christensen
1842-
Peder Christensen
F:
22 feb. 1842
Lundum s. (Lundumskov)
Maren Sørensdatter
1817-1884
Maren Sørensdatter
F:
22 dec. 1817
Lundum
D:
7 dec. 1884
Lundum s. (Lundumskov)
Christen Pedersen
1805-1877
Christen Pedersen
F:
1805
Lundum s. (Lundumskov)
G:
13 jul. 1839
Lundum
D:
1 apr. 1877
Lundum s. (Lundumskov)
Peder Sørensen
1819-1846
Peder Sørensen
F:
18 jul. 1819
Lundum
D:
17 nov. 1846
Lundum
Udøbt søn
1879-1879
Udøbt søn
F:
20 dec. 1879
Østbirk s. (Østbirk Mark)
D:
22 dec. 1879
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Katrine Marie Aase
1881-
Katrine Marie Aase
F:
25 apr. 1881
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Jørgine Aase
1883-
Jørgine Aase
F:
13 maj 1883
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Hans Peder Aase
1917-1985
Hans Peder Aase
F:
31 maj 1917
Aarhus
D:
1 feb. 1985
Peder Aase
1885-1964
Peder Aase
F:
29 jun. 1885
Østbirk s. (Østbirk Mark)
D:
10 okt. 1964
Martha Johanne Hansen
Sofus Andreas Emanuel Aase
1887-
Sofus Andreas Emanuel Aase
F:
6 dec. 1887
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Dødfødt søn
1889-1889
Dødfødt søn
F:
27 maj 1889
Østbirk s. (Østbirk Mark)
D:
27 maj 1889
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Anna Sørine Amalia Honum
1854-1891
Anna Sørine Amalia Honum
F:
6 mar. 1854
Aarhus (Vor Frue)
D:
21 feb. 1891
Østbirk s. (Østbirk Mark)
Rasmus Peter Pedersen, senere Pedersen Aase
1849-1916
Rasmus Peter Pedersen, senere Pedersen Aase
F:
4 jun. 1849
Østbirk
G:
4 jun. 1879
Østbirk
D:
12 feb. 1916
Østbirk s. (Stenbjerg St.)
Niels Emanuel Honum
1855-
Niels Emanuel Honum
F:
24 sep. 1855
Lundum
Ane Kirstine Frederiksen
ca. 1859-
Ane Kirstine Frederiksen
F:
ca. 1859
G:
22 jun. 1888
Horsens (Vor Frelsers k.)
Petra Maria Honum
1858-
Petra Maria Honum
F:
2 jun. 1858
Aarhus (Vor Frue)
Mette Sophie Sørensdatter
1821-
Mette Sophie Sørensdatter
F:
24 mar. 1821
Lundum
Andreas Emanuel Nielsen Honum
ca. 1810-1858
Andreas Emanuel Nielsen Honum
F:
ca. 1810
G:
28 maj 1853
Lundum
D:
2 dec. 1858
Aarhus (Vor Frue)
Just Jesper Justesen
1879-
Just Jesper Justesen
F:
22 mar. 1879
Underup s. (Torp Mark)
Hansine Kirstine Justesen
1880-
Hansine Kirstine Justesen
F:
6 jun. 1880
Underup s. (Torp Mark)
Søren Kristian Larsen
1877-
Søren Kristian Larsen
F:
22 sep. 1877
Østbirk s. (Østbirk Mark)
G:
30 dec. 1904
Underup
Morten Laurits Justesen
1881-
Morten Laurits Justesen
F:
29 jul. 1881
Underup s. (Torp Mark)
Ane Marie Kaspersen
1881-
Ane Marie Kaspersen
F:
1 dec. 1881
Underup s. (Torp)
G:
18 okt. 1907
Underup
Ane Justesen
1883-1884
Ane Justesen
F:
15 mar. 1883
Underup s. (Torp Mark)
D:
10 jun. 1884
Underup s. (Torp Mark)
Valdemar Justesen
1884-1884
Valdemar Justesen
F:
4 apr. 1884
Underup s. (Torp Mark)
D:
7 jun. 1884
Underup s. (Torp Mark)
Olaf Justesen
1885-
Olaf Justesen
F:
20 apr. 1885
Underup s. (Torp Mark)
Viggo Justesen
1886-
Viggo Justesen
F:
12 jul. 1886
Underup s. (Torp Mark)
Anna Justesen
1888-1889
Anna Justesen
F:
15 jun. 1888
Underup s. (Torp Mark)
D:
8 sep. 1889
Underup s. (Torp Mark)
Gudrun Jensen
1916-
Gudrun Jensen
F:
15 dec. 1916
Underup
Nels Lauge Thomasen
1906-1981
Nels Lauge Thomasen
F:
18 okt. 1906
Skødstrup s. (Segalt)
G:
26 apr. 1958
Underup
D:
1981
Børge Jensen
1919-1934
Børge Jensen
F:
20 jan. 1919
Underup
D:
13 jun. 1934
Ring s. (Brædstrup sygehus)
Sigrid Jensen
1920-
Sigrid Jensen
F:
29 aug. 1920
Underup
Dagmar Justesen
1893-1925
Dagmar Justesen
F:
14 apr. 1893
Underup s. (Torp Mark)
D:
1 feb. 1925
Stouby s. (Vejle Fjord Sanatorium)
Jens Peder Jensen
1884-
Jens Peder Jensen
F:
9 mar. 1884
Underup
G:
27 maj 1915
Underup
Mette Mortensen
1848-1927
Mette Mortensen
F:
1 jun. 1848
Underup s. (Torp Mark)
D:
2 jun. 1927
Nim
Jesper Justesen
1846-1922
Jesper Justesen
F:
30 mar. 1846
Underup s. (Underup Mark)
G:
6 jul. 1878
Underup
D:
18 nov. 1922
Nim
Pethrine Mortensen
1849-1850
Pethrine Mortensen
F:
4 nov. 1849
Underup s. (Torp Mark)
D:
10 aug. 1850
Underup s. (Torp Mark)
Sigrid Svenstrup
1881-
Sigrid Svenstrup
F:
10 jun. 1881
Underup s. (Torp)
Peder Pedersen
1879-
Peder Pedersen
F:
9 apr. 1879
Linnerup s. (Hjortsvang)
G:
10 jun. 1907
Linnerup
Aage Svenstrup
1883-
Aage Svenstrup
F:
5 sep. 1883
Underup s. (Torp)
Dagmar Svenstrup
1886-
Dagmar Svenstrup
F:
5 mar. 1886
Linnerup s. (Hjortsvang)
Erik Svenstrup Sørensen
1910-1911
Erik Svenstrup Sørensen
F:
1910
D:
8 jan. 1911
Linnerup s. (Hjortsvang)
Astrid Svenstrup
1887-
Astrid Svenstrup
F:
1 sep. 1887
Linnerup s. (Hjortsvang)
Hans Peter Ditlevsen Sørensen
1888-
Hans Peter Ditlevsen Sørensen
F:
11 aug. 1888
Horsens
G:
15 aug. 1910
Linnerup
Nanna Svenstrup
1891-
Nanna Svenstrup
F:
6 okt. 1891
Linnerup s. (Hjortsvang)
Laura Mortensen
1851-
Laura Mortensen
F:
24 mar. 1851
Underup s. (Torp Mark)
Jørgen Svenstrup
1856-
Jørgen Svenstrup
F:
28 maj 1856
Linnerup s. (Hjortsvang)
G:
19 nov. 1880
Underup
Søren Mortensen
1853-1868
Søren Mortensen
F:
4 jul. 1853
Underup s. (Torp Mark)
D:
5 okt. 1868
Underup s. (Torp Mark)
Jørgen Mortensen
1856-
Jørgen Mortensen
F:
12 maj 1856
Underup s. (Torp Mark)
Ane Kirstine Justesen
1860-1885
Ane Kirstine Justesen
F:
9 sep. 1860
Underup s. (Underup Mark)
G:
17 feb. 1885
Underup
D:
8 nov. 1885
Underup s. (Torp Mark)
Ane Kirstine Mortensen
1888-1904
Ane Kirstine Mortensen
F:
15 sep. 1888
Underup s. (Torp Mark)
D:
7 nov. 1904
Underup s. (Torp Mark)
Edith Mortensen
1918-
Edith Mortensen
F:
11 aug. 1918
Underup s. (Torp Mark)
Laurids Ingvard Davidsen
1917-
Laurids Ingvard Davidsen
F:
21 dec. 1917
Tørring s. (Tørring Mark)
G:
17 maj 1947
Underup
Ingeborg Mortensen
1920-
Ingeborg Mortensen
F:
31 okt. 1920
Underup s. (Torp Mark)
Søren Viggo Holst Sørensen
1915-
Søren Viggo Holst Sørensen
F:
26 aug. 1915
Østbirk
G:
2 nov. 1941
Underup
Viktor Mortensen
1923-1923
Viktor Mortensen
F:
16 okt. 1923
Underup s. (Torp Mark)
D:
16 okt. 1923
Underup s. (Torp Mark)
Erna Mortensen
1928-
Erna Mortensen
F:
24 jun. 1928
Underup s. (Torp Mark)
Carl Georg Ebbesen Aagaard
1926-
Carl Georg Ebbesen Aagaard
F:
28 mar. 1926
Åstrup
G:
24 sep. 1950
Underup
Viktor Mortensen
1930-
Viktor Mortensen
F:
22 mar. 1930
Underup s. (Torp Mark)
Morten Stefan Mortensen
1890-
Morten Stefan Mortensen
F:
31 okt. 1890
Underup s. (Torp Mark)
Marie Dusine Jensen
1894-
Marie Dusine Jensen
F:
24 jan. 1894
Underup s. (Torp Mark)
G:
28 nov. 1916
Østbirk
Arne Laursen
1920-
Arne Laursen
F:
5 maj 1920
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Margrethe Laursen
1922-
Margrethe Laursen
F:
24 maj 1922
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Gunnar Laursen
1923-
Gunnar Laursen
F:
15 sep. 1923
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Knud Laursen
1926-
Knud Laursen
F:
28 mar. 1926
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Johannes Laursen
1927-
Johannes Laursen
F:
4 dec. 1927
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Nanna Laursen
1930-
Nanna Laursen
F:
25 sep. 1930
Hornborg s. (Hornborg Østermark)
Karen Mortensen
1893-
Karen Mortensen
F:
10 jun. 1893
Underup s. (Torp Mark)
Niels Laursen
1889-
Niels Laursen
F:
15 aug. 1889
Hvirring s. (Honum Mark)
G:
26 nov. 1918
Underup
Signe Kirstine Mortensen
1895-
Signe Kirstine Mortensen
F:
23 mar. 1895
Underup s. (Torp Mark)
Niels Mortensen
1896-
Niels Mortensen
F:
28 dec. 1896
Underup s. (Torp Mark)
Johannes Mortensen
1899-1900
Johannes Mortensen
F:
20 aug. 1899
Underup s. (Torp Mark)
D:
3 jan. 1900
Underup s. (Torp Mark)
Mette Catrine Nielsen
1858-1937
Mette Catrine Nielsen
F:
6 sep. 1858
Tamdrup s. (Molgjer Mark)
G:
18 nov. 1887
Underup
D:
1 mar. 1937
Hornborg s. (Hornborg Mark)
Kaja, senere Caja, Rønnow Mortensen
1925-
Kaja, senere Caja, Rønnow Mortensen
F:
3 okt. 1925
Tamdrup s. (Lund)
Martin Sigurd Mortensen
1892-
Martin Sigurd Mortensen
F:
29 apr. 1892
Underup s. (Torp)
Carla Kristine Rønnow
1897-
Carla Kristine Rønnow
F:
28 okt. 1897
Salling s. (Brøndum)
G:
29 apr. 1921
Horsens Klosterkirke
Palle Hessel Mortensen
1929-
Palle Hessel Mortensen
F:
12 nov. 1929
Ousted s. (Ris)
Søren Mikael Mortensen
1895-
Søren Mikael Mortensen
F:
6 aug. 1895
Underup s. (Torp)
Henny Madsen
1906-
Henny Madsen
F:
1 jun. 1906
København (Gethsemane s.)
G:
13 maj 1927
Horsens Klosterkirke
Peder Mortensen
1858-1943
Peder Mortensen
F:
11 aug. 1858
Underup s. (Torp Mark)
D:
27 apr. 1943
Horsens (Kommunehospitalet)
Marie Mikkelsen
1863-1937
Marie Mikkelsen
F:
22 maj 1863
Sinding
G:
22 maj 1891
Sinding
D:
16 maj 1937
Ovsted s. (Ris)
Sigrid Margrethe Jørgensen
Knud Ejvind Jørgensen
Erna Elisabeth Jørgensen
Helga Mortensen
1887-
Helga Mortensen
F:
28 sep. 1887
Underup s. (Torp mark)
Ejnar Jørgensen
1890-
Ejnar Jørgensen
F:
25 okt. 1890
Stege Landdistrikt
G:
28 sep. 1917
Underup
Arne Sollok Mortensen
1917-1991
Arne Sollok Mortensen
F:
30 jul. 1917
Tåning
D:
4 mar. 1991
Aarhus (kommunehospitalet)
Herdis Johanne Jensen
1921-2004
Herdis Johanne Jensen
F:
13 aug. 1921
Ousted s. (Ris)
G:
13 okt. 1942
Ousted
D:
26 feb. 2004
Aarhus (Plejehjemmet Caritas)
Vagner Mortensen
1919-1991
Vagner Mortensen
F:
1 sep. 1919
Tåning
D:
28 jul. 1991
Horsens
Else Enggaard Sørensen
Egon Mortensen
1919-2002
Egon Mortensen
F:
1 sep. 1919
Tåning
D:
30 sep. 2002
Horsens (sygehuset)
Magda Doris Pedersen
Laurs Elvin Mortensen
1922-1989
Laurs Elvin Mortensen
F:
10 nov. 1922
Tåning
D:
9 maj 1989
Østbirk
Helga Poulsen
1928-2004
Helga Poulsen
F:
3 mar. 1928
Åby s. (Åbyhøj)
G:
15 feb. 1947
Gødvad
D:
jun. 2004
Østbirk
Elva Nanny Mortensen
1925-1998
Elva Nanny Mortensen
F:
19 jun. 1925
Tåning
D:
28 okt. 1998
Odder
Arne Kristiansen
1918-
Arne Kristiansen
F:
27 maj 1918
Mårslet s. (Over Mårslet)
G:
8 okt. 1944
Tåning
Irma Irene Mortensen
1930-1996
Irma Irene Mortensen
F:
15 apr. 1930
Tåning
D:
28 feb. 1996
Østbirk
Gunnar Hvidt Mortensen
Peder Sigfred Mortensen
1889-1964
Peder Sigfred Mortensen
F:
25 jul. 1889
Underup s. (Torp mark)
D:
13 maj 1964
Vinding s. (Vesterskov)
Ane Hansen
1897-1985
Ane Hansen
F:
13 okt. 1897
Veng s. (Nr. Vissing)
G:
4 maj 1917
Veng
D:
9 feb. 1985
Østbirk
Børge Mortensen
Olga Petrea Margrethe Mortensen
Asta Mortensen
Morten Laursen Mortensen
1890-
Morten Laursen Mortensen
F:
26 nov. 1890
Underup s. (Torp mark)
Dagny Emilie Margrethe Jensen
1900-
Dagny Emilie Margrethe Jensen
F:
22 apr. 1900
Tamdrup s. (Lund)
G:
26 okt. 1919
Tamdrup
Karen Johanne Mortensen
1892-1980
Karen Johanne Mortensen
F:
17 feb. 1892
Underup s. (Torp mark)
D:
12 okt. 1980
Esther Petrea Chrestensen, senere Christensen
Hans Jørgen Kjærskov Nielsen
Else Viola Christensen
Vagner Jespersen
Hansine Sørine Mortensen
1893-1952
Hansine Sørine Mortensen
F:
22 apr. 1893
Underup s. (Torp mark)
D:
7 dec. 1952
Tåning
Rasmus Kristensen
1893-
Rasmus Kristensen
F:
9 mar. 1893
Ringe s. (Bolteskov)
G:
20 okt. 1922
Underup
Kristiane Mortensen
1894-1970
Kristiane Mortensen
F:
14 dec. 1894
Underup s. (Torp mark)
D:
22 jan. 1970
Østbirk
Earl Mortensen
Leo Mortensen
Jill
Rasmus Mortensen
1896-
Rasmus Mortensen
F:
12 feb. 1896
Underup s. (Torp mark)
D:
USA
Gertrude
Gertrude
G:
USA
Ingrid Marie Mortensen
1897-1939
Ingrid Marie Mortensen
F:
18 apr. 1897
Underup s. (Torp mark)
D:
23 sep. 1939
Løsning s. (Hvilehjemmet)
Ernst Hansen Sigtenbjerggård
Hans Hansen Sigtenbjerggård
Marie Mortensen
1898-
Marie Mortensen
F:
20 sep. 1898
Underup s. (Torp mark)
Thorvald Hansen
1896-
Thorvald Hansen
F:
10 apr. 1896
Hvejsel s. (Bjerlev)
G:
5 nov. 1926
Underup
Poula Fisker Andersen
Laus Peter Bent Fisker Andersen
Astrid Mortensen
1900-
Astrid Mortensen
F:
5 feb. 1900
Underup s. (Torp mark)
Nyto Fisker Andersen
1906-
Nyto Fisker Andersen
F:
1 jan. 1906
Ejstrup s. (Fruergård)
G:
24 sep. 1937
Underup
Ella Mortensen
Orla Mortensen
Harry Mortensen
1934-2013
Harry Mortensen
F:
16 dec. 1934
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
2013
Birgit Lizzi Rasmussen
Erik Mortensen
Søren Ansgar Mortensen
1902-
Søren Ansgar Mortensen
F:
9 mar. 1902
Underup s. (Torp mark)
Rasmine Theodora Andersen
1907-
Rasmine Theodora Andersen
F:
27 nov. 1907
Underup s. (Torp mark)
G:
29 okt. 1926
Tamdrup
Oluf Koed Kristensen, senere Christensen, senere Strøm
Grethe Koed Kristensen, senere Christensen
Erik Koed Kristensen, senere Christensen
Birgit Koed Kristensen, senere Christensen
Ane Kjerstine Mortensen
1903-
Ane Kjerstine Mortensen
F:
5 jul. 1903
Underup s. (Torp mark)
Søren Oluf Kristensen, senere Christensen
1905-
Søren Oluf Kristensen, senere Christensen
F:
12 mar. 1905
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
29 maj 1931
Underup
Frands Peter Paulli Mortensen
1904-
Frands Peter Paulli Mortensen
F:
24 nov. 1904
Underup s. (Torp mark)
Laurs Mortensen
1860-1936
Laurs Mortensen
F:
10 apr. 1860
Underup s. (Torp)
D:
19 apr. 1936
Underup s. (Torp mark)
Petrea Andersen
1860-1952
Petrea Andersen
F:
24 sep. 1860
Tolstrup s. (Eldrup)
G:
27 okt. 1885
Voerladegård
D:
29 feb. 1952
Underup s. (Torp)
Birgitte Mortensen
1892-1949
Birgitte Mortensen
F:
2 jun. 1892
Underup s. (Torp Søgård)
D:
27 mar. 1949
Silkeborg (sygehuset)
Hans Skovbølling Mikkelsen
1894-1977
Hans Skovbølling Mikkelsen
F:
26 jul. 1894
Føvling s. (Hårup)
G:
30 nov. 1923
Underup
D:
15 feb. 1977
Birgitte Søgaard Mortensen
1932-1932
Birgitte Søgaard Mortensen
F:
22 sep. 1932
Grædstrup s. (Dauding Mark)
D:
5 dec. 1932
Grædstrup s. (Dauding Mark)
Bent Søgaard Mortensen
Anne-Lise Værndal
Anne-Lise Værndal
G:
22 nov. 1959
Horsens
Morten Søgaard Mortensen
1894-1981
Morten Søgaard Mortensen
F:
19 feb. 1894
Underup s. (Torp Mark)
D:
31 mar. 1981
Horsens (Sygehuset)
Ellen Kirstine Christensen
1909-1981
Ellen Kirstine Christensen
F:
6 jun. 1909
Klovborg s. (Klovborg Mark)
G:
23 mar. 1932
Horsens Klosterkirke
D:
28 sep. 1981
Horsens (Sygehuset)
Svend Søgaard Ulvbjerg
1924-
Svend Søgaard Ulvbjerg
F:
12 apr. 1924
Hatting s. (Hatting Mark)
Esther Overgaard Olesen
1927-
Esther Overgaard Olesen
F:
8 mar. 1927
Dover s. (Illerup)
G:
20 sep. 1952
Ousted
Bent Søgaard Ulvbjerg
1929-
Bent Søgaard Ulvbjerg
F:
10 apr. 1929
Hatting s. (Hatting Mark)
Lilly Hausnap Pedersen
Sigrid Søgaard Mortensen
1896-1939
Sigrid Søgaard Mortensen
F:
29 jan. 1896
Underup s. (Torp Mark)
D:
5 jan. 1939
Hatting s. (Hatting Mark)
Frands Peter Valdemar Hansen, senere Ulvbjerg
1894-1966
Frands Peter Valdemar Hansen, senere Ulvbjerg
F:
5 apr. 1894
Klovborg s. (Skade, Ulvbjerg)
G:
1 maj 1920
Underup
D:
30 okt. 1966
Vejle (Amtssygehuset)
Johannes Søgaard Mortensen
1930-
Johannes Søgaard Mortensen
F:
9 apr. 1930
Føvling s. (Føvling Mark)
Jensine Marie Christensen
Jensine Marie Christensen
G:
22 dec. 1956
Horsens
Anders Søgaard Mortensen
1897-
Anders Søgaard Mortensen
F:
13 aug. 1897
Underup s. (Torp Mark)
Marie Nielsen
1908-
Marie Nielsen
F:
17 apr. 1908
Rostrup s. (Stenstrup)
G:
22 nov. 1928
Underup
Knud Søgaard Mortensen
Hanne Christensen Skov
Sigrid Søgaard Mortensen
Valdemar Søgaard Mortensen
1899-1978
Valdemar Søgaard Mortensen
F:
16 sep. 1899
Underup s. (Torp Mark)
D:
4 jul. 1978
Ring s. (Brædstrup)
Thyra Louise Juul Rasmussen
1917-
Thyra Louise Juul Rasmussen
F:
8 maj 1917
Ring
G:
25 nov. 1937
Ring
Orla Søgaard Jørgensen
Jytte Bjerregaard
Herluf Søgaard Jørgensen
Ruth Larsen, senere Johansen
Valdemar Søgaard Jørgensen
1934-
Valdemar Søgaard Jørgensen
F:
31 jan. 1934
Tamdrup s. (Lund Mark)
Else Hedebæk
Anna Marie Søgaard Jørgensen
Vagn Nygaard Rytter
Ingrid Søgaard Jørgensen
Erik Nørgaard Sørensen
Elisabeth Søgaard Jørgensen
Bent Juul Laursen
Asger Søgaard Jørgensen
Inge Dorte Hald Nielsen
Niels Peter Søgaard Jørgensen
Birgit Skibsted
Ingeborg Søgaard Mortensen
1901-1952
Ingeborg Søgaard Mortensen
F:
27 jun. 1901
Underup s. (Torp Mark)
D:
14 okt. 1952
Horsens (Kommunehospitalet)
Jens Harald Jørgensen
1902-
Jens Harald Jørgensen
F:
2 jul. 1902
Falkerslev
G:
17 maj 1930
Horsens Klosterkirke
Johannes Søgaard Mortensen
1907-1907
Johannes Søgaard Mortensen
F:
1 apr. 1907
Underup s. (Torp Mark)
D:
8 apr. 1907
Underup s. (Torp Mark)
Niels Peder Mortensen
1862-1950
Niels Peder Mortensen
F:
10 feb. 1862
Underup s. (Torp Mark (Torp Søgård))
D:
25 jan. 1950
Underup s. (Torp Mark (Torp Søgård))
Mette Maria Cathrine Andersen
1866-1936
Mette Maria Cathrine Andersen
F:
12 feb. 1866
Østbirk s. (Kollerup)
G:
2 maj 1891
Østbirk
D:
5 jul. 1936
Underup s. (Torp Søgård)
Edith Gottlieb
1916-1994
Edith Gottlieb
F:
3 jul. 1916
Hellerup
D:
1994
Børge Bendt Nielsen
1915-1994
Børge Bendt Nielsen
F:
27 nov. 1915
København (Helligånds s.)
G:
10 aug. 1941
Hillerød (Frederiksborg Slotskirke)
D:
1994
Tove Gottlieb
1919-1992
Tove Gottlieb
F:
26 jul. 1919
Hellerup
D:
1992
Axel Rasmussen
Kjeld Severin
1916-
Kjeld Severin
F:
20 dec. 1916
København (Helligånds s.)
G:
19 dec. 1971
Annisse
Jytte Gottlieb
1923-1923
Jytte Gottlieb
F:
16 jan. 1923
Hellerup
D:
18 feb. 1923
Hellerup
Svend Gottlieb
1924-ca. 1987
Svend Gottlieb
F:
15 dec. 1924
Hellerup
D:
ca. 1987
Lissen Ejna Nielsen
1925-2000
Lissen Ejna Nielsen
F:
18 maj 1925
Haslev
G:
24 jun. 1950
Hillerød (Frederiksborg Slotskirke)
D:
2000
Dagny Andersen
1891-1978
Dagny Andersen
F:
12 maj 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
8 feb. 1978
Hillerød
Axel Kristian Frederik Gottlieb
1888-
Axel Kristian Frederik Gottlieb
F:
17 mar. 1888
Skive
G:
30 apr. 1915
Horsens (Vor Frelsers k.)
Svend Valdemar Andersen
1893-1893
Svend Valdemar Andersen
F:
11 feb. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
9 sep. 1893
Horsens (Vor Frelsers s.)
Victor Andersen
1894-
Victor Andersen
F:
10 jun. 1894
Horsens (Vor Frelsers s.)
Anna Gerda Ingrid Andersen
1905-
Anna Gerda Ingrid Andersen
F:
10 dec. 1905
Horsens Klostersogn
G:
18 jul. 1930
Horsens Klosterkirke
Svend Ejnar Bjerre
1923-
Svend Ejnar Bjerre
F:
20 mar. 1923
Horsens Klostersogn
Lizie Sandorff Børsting
1926-
Lizie Sandorff Børsting
F:
20 jun. 1926
Hjørring (Skt. Catharine)
G:
13 apr. 1949
Søllerød
Jørn Bjerre
1926-
Jørn Bjerre
F:
31 aug. 1926
Margrethe Andersen
1896-
Margrethe Andersen
F:
28 dec. 1896
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jørgen Peter Vilhelm Bjerre
1895-1966
Jørgen Peter Vilhelm Bjerre
F:
13 jan. 1895
Bække s. (Kragelund)
G:
22 apr. 1921
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
27 nov. 1966
Nykøbing F.
Ole Holm
1931-1931
Ole Holm
F:
14 feb. 1931
Horsens Klostersogn
D:
2 mar. 1931
Horsens (Kommunehospitalet)
Per Holm
Ruth Horslev
Birgitte Holm
Robert Kold Hansen
Erna Birgitte Andersen
1900-
Erna Birgitte Andersen
F:
12 dec. 1900
Horsens (Vor Frelsers s.)
Børge Holm
1900-1977
Børge Holm
F:
2 jan. 1900
Thisted
G:
22 okt. 1926
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
8 feb. 1977
Horsens
Ulla Andersen
Willy Westergaard Jensen
1927-
Willy Westergaard Jensen
F:
21 okt. 1927
Herning
Holger Andersen
1902-1960
Holger Andersen
F:
28 okt. 1902
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
4 jan. 1960
Viborg (Domsognet)
Thora Agnete Christensen, senere Abrahamsen
1900-1978
Thora Agnete Christensen, senere Abrahamsen
F:
7 jun. 1900
København (Skt. Matthæus s.)
G:
19 maj 1929
Horsens Klosterkirke
D:
15 jul. 1978
Næstved
Knud Rasmussen
1929-
Knud Rasmussen
F:
28 jul. 1929
Horsens Klostersogn
Inge Quitzau
1931-
Inge Quitzau
F:
4 jul. 1931
Horsens Klostersogn
G:
28 dec. 1952
Horsens
Lis Rasmussen
1932-
Lis Rasmussen
F:
27 sep. 1932
Horsens Klostersogn
Gunnar Nielsen
Olga Andersen
1905-
Olga Andersen
F:
12 jul. 1905
Horsens (Vor Frelsers s.)
Ejnar Rasmussen
1898-
Ejnar Rasmussen
F:
17 maj 1898
Rårup s. (Ejdom)
G:
3 mar. 1928
Horsens Klosterkirke
Birte Franziska Andersen
Aage Skjerning
Jytte Andersen, senere Alnor
Mogens Holsten von Irgens-Bergh
1937-1982
Mogens Holsten von Irgens-Bergh
F:
8 jun. 1937
København (Skt. Pauls s.)
D:
16 sep. 1982
Henry Andersen
1908-1972
Henry Andersen
F:
8 apr. 1908
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
7 nov. 1972
Gertrud Olga Johanne Alnor
1908-
Gertrud Olga Johanne Alnor
F:
3 mar. 1908
Kiel
G:
12 nov. 1933
Horsens Klosterkirke
Frandsiska Petrea Mortensen
1864-1948
Frandsiska Petrea Mortensen
F:
23 maj 1864
Underup s. (Torp Mark)
D:
1 aug. 1948
Horsens (Kommunehospitalet)
Svend Andersen
1863-1935
Svend Andersen
F:
22 apr. 1863
Østbirk s. (Kollerup)
G:
18 jul. 1890
Underup
D:
15 feb. 1935
Horsens (Kommunehospitalet)
Dorthea Maria Kirstine Mortensen
1867-
Dorthea Maria Kirstine Mortensen
F:
8 feb. 1867
Underup s. (Torp Mark)
Hansine Kirstine Sørensdatter
1823-1878
Hansine Kirstine Sørensdatter
F:
14 feb. 1823
Lundum s. (Lundum)
D:
15 jul. 1878
Underup s. (Torp Mark (Torp Søgård))
Morten Laursen
1814-1891
Morten Laursen
F:
28 feb. 1814
Underup s. (Torp)
G:
12 jun. 1847
Lundum
D:
8 feb. 1891
Underup s. (Torp Mark (Torp Søgård))
Pedertine Sørensdatter
1824-
Pedertine Sørensdatter
F:
7 dec. 1824
Lundum
Jensine Hansmine Jørgine Sørensdatter
1827-
Jensine Hansmine Jørgine Sørensdatter
F:
3 jan. 1827
Lundum
Jørgen Jensen Møller (Holm)
1815-1890
Jørgen Jensen Møller (Holm)
F:
18 nov. 1815
Østbirk s. (Lillerupholm)
G:
8 okt. 1852
Lundum
D:
23 jan. 1890
Østbirk
Mette Kirstine Sørensdatter
1829-1829
Mette Kirstine Sørensdatter
F:
10 jan. 1829
Lundum
D:
25 apr. 1829
Lundum
Søren Peder Sørensen
1858-
Søren Peder Sørensen
F:
8 okt. 1858
Lundum
Jensine Sørensen
1860-1864
Jensine Sørensen
F:
5 mar. 1860
Lundum
D:
9 dec. 1864
Lundum
Frands Peter Sørensen
1861-1864
Frands Peter Sørensen
F:
27 nov. 1861
Lundum
B:
27 dec. 1864
Lundum
Frands Peter Sørensen
1865-1866
Frands Peter Sørensen
F:
13 feb. 1865
Lundum
D:
14 jan. 1866
Lundum
Jensine Sørensen
1866-
Jensine Sørensen
F:
23 dec. 1866
Lundum
Ane Sørensen
1866-1868
Ane Sørensen
F:
23 dec. 1866
Lundum
D:
27 mar. 1868
Lundum
Ane Sørensen
1870-
Ane Sørensen
F:
22 maj 1870
Lundum
D:
Tamdrup s. (Bruunsminde)
Frants Peter Bruun
1871-
Frants Peter Bruun
F:
17 maj 1871
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
G:
9 jun. 1893
Underup
Anders Peter Sørensen
1830-1891
Anders Peter Sørensen
F:
30 jan. 1830
Lundum
D:
13 jul. 1891
Underup s. (Kjærsgård)
Marie Johanne Frandsdatter
1833-
Marie Johanne Frandsdatter
F:
27 jul. 1833
Underup s. (Underup Mark)
G:
7 nov. 1856
Lundum
Peder Jørgen Pedersen (Naldal)
1861-
Peder Jørgen Pedersen (Naldal)
F:
10 apr. 1861
Tamdrup s. (Lund)
Mette Kirstine Pedersen (Naldal)
1862-
Mette Kirstine Pedersen (Naldal)
F:
8 nov. 1862
Tamdrup s. (Lund)
Maren Pedersen
1864-1869
Maren Pedersen
F:
18 feb. 1864
Tamdrup s. (Lund)
D:
26 jun. 1869
Tamdrup s. (Lund)
Mette Kirstine Sørensdatter
1832-
Mette Kirstine Sørensdatter
F:
16 jan. 1832
Lundum
Jørgen Pedersen (Naldal)
1823-1865
Jørgen Pedersen (Naldal)
F:
12 okt. 1823
Østbirk s. (Naldal)
G:
24 maj 1860
Underup
D:
11 jan. 1865
Tamdrup s. (Lund)
Jørgen Pedersen (Naldal)
1866-
Jørgen Pedersen (Naldal)
F:
8 sep. 1866
Tamdrup s. (Lund)
Søren Pedersen
1868-1870
Søren Pedersen
F:
31 dec. 1868
Tamdrup s. (Lund)
D:
22 dec. 1870
Tamdrup s. (Lund)
Marius Pedersen
1870-1870
Marius Pedersen
F:
7 okt. 1870
Tamdrup s. (Lund)
D:
8 nov. 1870
Tamdrup s. (Lund)
Maren Pedersen
1872-1873
Maren Pedersen
F:
6 apr. 1872
Tamdrup s. (Lund)
D:
9 feb. 1873
Tamdrup s. (Lund)
Peder Pedersen (Naldal)
1841-
Peder Pedersen (Naldal)
F:
16 dec. 1841
Østbirk s. (Naldal)
G:
9 mar. 1866
Tamdrup
Hans Sørensen
1833-1833
Hans Sørensen
F:
26 dec. 1833
Lundum
D:
28 dec. 1833
Lundum
Hans Peter Sørensen
1835-
Hans Peter Sørensen
F:
19 maj 1835
Lundum
Ane Margrethe Jensdatter
1829-
Ane Margrethe Jensdatter
F:
11 feb. 1829
Vedslet s. (Grumstrup Mark)
G:
31 maj 1872
Skanderup
Ane Marie Nielsine Sørensen
1874-1881
Ane Marie Nielsine Sørensen
F:
15 sep. 1874
Glud
D:
22 feb. 1881
Glud
Pethrine Sørensen
1876-
Pethrine Sørensen
F:
13 okt. 1876
Glud
Morten Jensen Sørensen
1878-1879
Morten Jensen Sørensen
F:
26 nov. 1878
Glud
D:
16 nov. 1879
Glud
Martha Sørine Sørensen
1880-
Martha Sørine Sørensen
F:
17 dec. 1880
Glud
Ankjær Marius Sørensen
1883-
Ankjær Marius Sørensen
F:
21 jun. 1883
Glud
Jørgen Sørensen
1837-
Jørgen Sørensen
F:
3 mar. 1837
Lundum
Karen Marie Nielsdatter
1847-
Karen Marie Nielsdatter
F:
9 feb. 1847
Glud
G:
26 jan. 1872
Glud
Anne Pedersdatter
1795-1869
Anne Pedersdatter
F:
29 nov. 1795
Underup
D:
8 maj 1869
Lundum
Søren Pedersen
1786-1852
Søren Pedersen
F:
1786
Lundum
D:
3 dec. 1852
Lundum
Jens Laurits Kjær Laursen
1875-1876
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
5 feb. 1875
Skanderup s. (Vrold)
D:
22 jun. 1876
Skanderup s. (Vrold)
Jens Laurits Kjær Laursen
1876-1878
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
1 jun. 1876
Skanderup s. (Vrold)
D:
14 jan. 1878
Skanderup s. (Vrold)
Aksel Taaning Laursen
1905-
Aksel Taaning Laursen
F:
28 aug. 1905
Skanderup s. (Vrold Mark)
Agnes Marie Petersen
1915-
Agnes Marie Petersen
F:
8 feb. 1915
Ry s. (Ry Mark)
G:
2 apr. 1935
Skanderup
Christen Taaning Laursen
1906-1906
Christen Taaning Laursen
F:
16 nov. 1906
Skanderup s. (Vrold Mark)
D:
16 nov. 1906
Skanderup s. (Vrold Mark)
Svend Laursen
1908-
Svend Laursen
F:
29 jun. 1908
Skanderup s. (Vrold Mark)
Aage Laursen
1911-
Aage Laursen
F:
25 jun. 1911
Skanderup s. (Vrold Mark)
Karen Johanne Kristensen
1917-
Karen Johanne Kristensen
F:
6 feb. 1917
Voerladegård s. (Gantrup)
G:
5 okt. 1940
Voerladegård
Laurs Laursen
1916-
Laurs Laursen
F:
17 jan. 1916
Skanderup s. (Vrold Mark)
Thorvald Laursen
1878-
Thorvald Laursen
F:
2 apr. 1878
Skanderup s. (Vrold)
Mary Maria Steffensen
1885-
Mary Maria Steffensen
F:
5 aug. 1885
Skanderup s. (Vrold Mark)
G:
25 apr. 1905
Skanderup
Elisabeth Christine Herdis Laursen
1879-1881
Elisabeth Christine Herdis Laursen
F:
23 maj 1879
Skanderup s. (Vrold)
D:
18 nov. 1881
Skanderup s. (Vrold)
Jens Laurits Kjær Laursen
1882-1882
Jens Laurits Kjær Laursen
F:
9 jan. 1882
Skanderup s. (Vrold)
D:
5 feb. 1882
Skanderup s. (Vrold)
Axel Laursen
1883-
Axel Laursen
F:
29 maj 1883
Skanderup s. (Vrold)
Else Katrine Christensen
1912-
Else Katrine Christensen
F:
20 maj 1912
Vejle (Skt. Nicolai s.)
Thorkil Christensen
1915-
Thorkil Christensen
F:
7 aug. 1915
Vejle (Skt. Nicolai s.)
Henning Christensen
1916-
Henning Christensen
F:
4 nov. 1916
Vejle (Skt. Nicolai s.)
Karen Kjær Christensen
1918-
Karen Kjær Christensen
F:
31 jul. 1918
Vejle (Vor Frelsers s.)
Anna Herdis Laursen
1885-
Anna Herdis Laursen
F:
6 mar. 1885
Skanderup s. (Vrold)
Jens Christensen
1882-
Jens Christensen
F:
23 dec. 1882
Sevel s. (Lindholthus)
G:
17 okt. 1911
Hornstrup s. (Bredballe k.)
Laurs Laursen
1848-1917
Laurs Laursen
F:
28 feb. 1848
Lundum
D:
27 sep. 1917
Vejle
Cathrine Marie Kjær
1853-1922
Cathrine Marie Kjær
F:
6 dec. 1853
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
17 apr. 1874
Tamdrup
D:
6 jun. 1922
Vejle
Elsebeth Kirstine Frandsdatter
1821-1890
Elsebeth Kirstine Frandsdatter
F:
1 jun. 1821
Lundum
D:
24 feb. 1890
Lundum
Laurs Jørgensen
1813-1848
Laurs Jørgensen
F:
1813
Lundum
G:
17 okt. 1846
Underup
D:
5 jan. 1848
Lundum
Jensine Andersdatter
1849-
Jensine Andersdatter
F:
5 sep. 1849
Lundum
Frantz Peter Andersen
1851-1852
Frantz Peter Andersen
F:
6 apr. 1851
Lundum
D:
6 aug. 1852
Lundum
Kirsten Andersdatter
1852-1865
Kirsten Andersdatter
F:
26 dec. 1852
Lundum
D:
14 apr. 1865
Lundum
Frands Peter Andersen
1855-1855
Frands Peter Andersen
F:
17 jan. 1855
Lundum
D:
5 feb. 1855
Lundum
Ane Kirstine Andersen
1855-1855
Ane Kirstine Andersen
F:
17 jan. 1855
Lundum
D:
18 nov. 1855
Lundum
Frants Peter Andersen
1856-
Frants Peter Andersen
F:
14 okt. 1856
Lundum
Mette Kirstine Nielsen
1859-
Mette Kirstine Nielsen
F:
11 jul. 1859
Skanderup s. (Vrold Mark)
G:
16 jun. 1882
Skanderup
Ane Kirstine Andersen
1856-1857
Ane Kirstine Andersen
F:
14 okt. 1856
Lundum
D:
30 jan. 1857
Lundum
Peter Andersen
1859-
Peter Andersen
F:
30 nov. 1859
Lundum
Anders Jørgensen
1817-1896
Anders Jørgensen
F:
23 maj 1817
Lundum
G:
11 nov. 1848
Lundum
D:
16 dec. 1896
Lundum
Marie Johanne Frandsdatter
1823-1828
Marie Johanne Frandsdatter
F:
10 feb. 1823
Underup s. (Underup Mark)
D:
20 jan. 1828
Underup s. (Underup Mark)
Peder Frandsen
1824-1846
Peder Frandsen
F:
10 okt. 1824
Underup s. (Underup Mark)
D:
31 dec. 1846
Underup s. (Underup Mark)
Hans Peter Frandsen
1827-1827
Hans Peter Frandsen
F:
19 jan. 1827
Underup s. (Underup Mark)
D:
20 feb. 1827
Underup s. (Underup Mark)
Jørgen Peter Frandsen
1827-1828
Jørgen Peter Frandsen
F:
7 dec. 1827
Underup s. (Underup Mark)
D:
20 maj 1828
Underup s. (Underup Mark)
Jens Peter Frandsen
1829-1831
Jens Peter Frandsen
F:
23 mar. 1829
Underup s. (Underup Mark)
D:
3 feb. 1831
Underup s. (Underup Mark)
Jørgen Frandsen
1831-1835
Jørgen Frandsen
F:
29 maj 1831
Underup s. (Underup Mark)
D:
19 jan. 1835
Underup s. (Underup Mark)
Søren Peder Sørensen
1858-
Søren Peder Sørensen
F:
8 okt. 1858
Lundum
Jensine Sørensen
1860-1864
Jensine Sørensen
F:
5 mar. 1860
Lundum
D:
9 dec. 1864
Lundum
Frands Peter Sørensen
1861-1864
Frands Peter Sørensen
F:
27 nov. 1861
Lundum
B:
27 dec. 1864
Lundum
Frands Peter Sørensen
1865-1866
Frands Peter Sørensen
F:
13 feb. 1865
Lundum
D:
14 jan. 1866
Lundum
Jensine Sørensen
1866-
Jensine Sørensen
F:
23 dec. 1866
Lundum
Ane Sørensen
1866-1868
Ane Sørensen
F:
23 dec. 1866
Lundum
D:
27 mar. 1868
Lundum
Ane Sørensen
1870-
Ane Sørensen
F:
22 maj 1870
Lundum
D:
Tamdrup s. (Bruunsminde)
Frants Peter Bruun
1871-
Frants Peter Bruun
F:
17 maj 1871
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
G:
9 jun. 1893
Underup
Marie Johanne Frandsdatter
1833-
Marie Johanne Frandsdatter
F:
27 jul. 1833
Underup s. (Underup Mark)
Anders Peter Sørensen
1830-1891
Anders Peter Sørensen
F:
30 jan. 1830
Lundum
G:
7 nov. 1856
Lundum
D:
13 jul. 1891
Underup s. (Kjærsgård)
Mette Kirstine Frandsen
1835-1836
Mette Kirstine Frandsen
F:
4 aug. 1835
Underup s. (Underup Mark)
D:
10 feb. 1836
Underup s. (Underup Mark)
Anders Bruun
1888-1889
Anders Bruun
F:
12 dec. 1888
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
20 maj 1889
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Marie Bruun
1890-1906
Marie Bruun
F:
17 jan. 1890
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
21 okt. 1906
Karen Aase Bruun
1918-1984
Karen Aase Bruun
F:
26 jan. 1918
København
D:
1984
Poul Nørregaard Rasmussen
Erik Bruun
Gudrun Marie Jensen
Anders Bruun
1891-1976
Anders Bruun
F:
25 apr. 1891
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
1976
Marie Petrea Michaeline Jensen
1884-1973
Marie Petrea Michaeline Jensen
F:
6 nov. 1884
Kirke-Stillinge
D:
1973
Mette Kirstine Bruun
1892-1958
Mette Kirstine Bruun
F:
17 aug. 1892
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
15 nov. 1958
Søren Bruun
1893-1893
Søren Bruun
F:
30 sep. 1893
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
18 nov. 1893
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Lis Bruun
Regner Ryelund
Jytte Bruun
Ole Bruun
Ilse Wollesen Jensen
Søren Bruun
1895-1960
Søren Bruun
F:
24 jan. 1895
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
11 feb. 1960
København
Edith Wilhjelm Jørgensen
1898-
Edith Wilhjelm Jørgensen
F:
15 maj 1898
Svendborg
G:
28 okt. 1923
Gadevang
Anna Elisabeth Bruun
1896-1897
Anna Elisabeth Bruun
F:
22 apr. 1896
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
9 feb. 1897
Anders Christian Bruun
Benthe Heilmann
Elsebeth Bruun
Knud Egon Kjeldsen
Arne Elias Bruun
1898-
Arne Elias Bruun
F:
10 apr. 1898
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
1906-
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
F:
16 dec. 1906
Uldum (Uldum præstegård)
G:
3 maj 1928
Tamdrup
Elna Bruun
1899-1899
Elna Bruun
F:
1 jun. 1899
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
8 jun. 1899
Elna Bruun
1900-
Elna Bruun
F:
28 nov. 1900
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Anne-Marie Bruun Jacobsen
Vagn Arvid Holm
Ingrid Bruun
1902-
Ingrid Bruun
F:
1 apr. 1902
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Frands Jacobsen
1901-
Frands Jacobsen
F:
17 nov. 1901
Kattrup s. (Kattrup Mark)
G:
6 mar. 1938
Tamdrup
Anna Elisabeth Bruun
1903-1906
Anna Elisabeth Bruun
F:
13 aug. 1903
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
D:
23 sep. 1906
Kathrine Marie Bruun
1862-1931
Kathrine Marie Bruun
F:
26 sep. 1862
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
7 aug. 1931
på rejse til Hillerød
Jens Christian Sørensen Bruun
1855-1924
Jens Christian Sørensen Bruun
F:
13 mar. 1855
Rårup s. (Ravnholt)
G:
3 nov. 1888
Tamdrup
D:
23 jul. 1924
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
Jensine Kirstine Bruun
1865-1886
Jensine Kirstine Bruun
F:
25 aug. 1865
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
23 sep. 1886
Tamdrup
Anders Jørgen Bruun Houmann
1896-
Anders Jørgen Bruun Houmann
F:
31 okt. 1896
Oskar Bruun Houmann
1899-
Oskar Bruun Houmann
F:
29 okt. 1899
Hundborg
Meta Houmann
Agnes Houmann
Fransiska Georgine Bruun
1867-
Fransiska Georgine Bruun
F:
25 jul. 1867
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
Søren Peder Sørensen (Houmann)
1871-
Søren Peder Sørensen (Houmann)
F:
14 jan. 1871
Vær s. (Stensballe)
G:
2 maj 1896
Tamdrup
Jens Bruun
Ella Ruth Højgaard
Nanna Vibeke Yde Bruun
Egon Fuglsang
Vagn Flemming Bruun
Inger Margrethe Bruun
Steen Folke Bruun
Asger Immanuel Bruun
Anders Yde Bruun
1900-
Anders Yde Bruun
F:
7 dec. 1900
Hundborg
Ingeborg Louise Andersen
1906-
Ingeborg Louise Andersen
F:
30 jan. 1906
Thisted
G:
6 maj 1928
V. Vandet
Mette Kirstine Yde Bruun
1907-
Mette Kirstine Yde Bruun
F:
9 okt. 1907
Hundborg s. (Nørrefeld)
Albert Skaarup Larsen
1899-
Albert Skaarup Larsen
F:
7 sep. 1899
Sjørring
Jens Bruun
1869-1957
Jens Bruun
F:
20 aug. 1869
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
21 feb. 1957
Hundborg s. (Gl. Raastrup)
Inger Yde
1876-1955
Inger Yde
F:
29 jul. 1876
Hundborg s. (Nørrefeld)
G:
6 maj 1897
Hundborg
D:
4 apr. 1955
Hundborg
Frants Peter Bruun
1871-
Frants Peter Bruun
F:
17 maj 1871
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
Ane Sørensen
1870-
Ane Sørensen
F:
22 maj 1870
Lundum
G:
9 jun. 1893
Underup
D:
Tamdrup s. (Bruunsminde)
Anders Bruun
1900-1920
Anders Bruun
F:
7 aug. 1900
Jelling
D:
1920
Frants Bruun Jensen
Kristine Johanne Nielsen
Anna Elisabeth Marie Bruun
1902-
Anna Elisabeth Marie Bruun
F:
15 jul. 1902
Jelling
Frederik I. Jensen
1897-1944
Frederik I. Jensen
F:
31 mar. 1897
Esbjerg
G:
2 jun. 1924
Esbjerg
D:
11 feb. 1944
Esbjerg
Mette Kirstine Bruun
1904-
Mette Kirstine Bruun
F:
18 feb. 1904
Jelling
Martine Elise Andreasen
1867-1946
Martine Elise Andreasen
F:
21 mar. 1867
Harlev
G:
Jelling
D:
7 nov. 1946
Esbjerg
Gerda Grabow Olesen
Niels Bie Jensen
Svend Jørgen Grabow Olesen
Grete Sørensen
Tove Kirstine Grabow Olesen
Anna Bruun Therkelsen
1899-
Anna Bruun Therkelsen
F:
11 apr. 1899
Uldum s. (Præstegården)
Eskild Jørgen Grabow Olesen
1892-
Eskild Jørgen Grabow Olesen
F:
25 jul. 1892
Tamdrup s. (Ennergård)
G:
4 maj 1920
Tamdrup
Inger Elisabeth Therkelsen
Bent Hesse Rasmussen
Karin Bodil Nyborg Therkelsen
Jens Therkelsen
1902-
Jens Therkelsen
F:
24 apr. 1902
Uldum s. (Præstegården)
Erna Markussen Therkelsen Nyborg
1904-
Erna Markussen Therkelsen Nyborg
F:
17 nov. 1904
Hvirring
G:
21 jun. 1929
Tamdrup
Gunnar Erling Therkelsen
1926-før 2017
Gunnar Erling Therkelsen
F:
4 nov. 1926
Ølsted s. (Tornballegård)
D:
før 2017
Annelise Sand Pedersen
1926-2017
Annelise Sand Pedersen
F:
25 jul. 1926
Åle
G:
2 nov. 1951
Åle
D:
30 apr. 2017
Niels Erik Therkelsen
Randi Løngaard Hansen
Anders Therkelsen
Karen Margrethe Hansen
Asger Therkelsen
Lisbeth Nielsen
Marie Elisabeth Bruun Therkelsen
1904-
Marie Elisabeth Bruun Therkelsen
F:
1 jan. 1904
Uldum (Uldum præstegård)
Therkel Therkelsen
1896-
Therkel Therkelsen
F:
9 jul. 1896
Tamdrup s. (Oleslund)
G:
5 maj 1925
Tamdrup
Anders Christian Bruun
Benthe Heilmann
Elsebeth Bruun
Knud Egon Kjeldsen
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
1906-
Metha Kirstine Bruun Therkelsen
F:
16 dec. 1906
Uldum (Uldum præstegård)
Arne Elias Bruun
1898-
Arne Elias Bruun
F:
10 apr. 1898
Tamdrup s. (Vinten-Enner skole)
G:
3 maj 1928
Tamdrup
Hanne Bruun Therkelsen
Asger Jensen
Anders Bruun Therkelsen
1908-
Anders Bruun Therkelsen
F:
26 nov. 1908
Uldum (Uldum præstegård)
Anna Marie Grand
1904-
Anna Marie Grand
F:
3 jun. 1904
Horsens
G:
14 sep. 1933
Horsens
Mette Kirstine Amalie Bruun
1873-1951
Mette Kirstine Amalie Bruun
F:
7 okt. 1873
Tamdrup s. (Enner (Bruunsminde))
D:
6 nov. 1951
Tamdrup s. (Ennergård)
Anders Peter Therkelsen
1873-1929
Anders Peter Therkelsen
F:
4 jan. 1873
Tamdrup s. (Hesselballegård)
G:
30 mar. 1897
Tamdrup
D:
28 mar. 1929
Tamdrup s. (Hesselballegård)
Andreas Bruun Jensen
1919-1938
Andreas Bruun Jensen
F:
12 dec. 1919
Ørridslev
D:
10 nov. 1938
Silkeborg Sanatorium
Niels Anton Bruun Jensen
Lis Rasmussen
Lene Bruun Jensen
1927-1952
Lene Bruun Jensen
F:
25 jan. 1927
Tamdrup s. (Vinten)
D:
12 jul. 1952
Ovsted s. (Tebstrup)
Anders Bruun Jensen
1898-1936
Anders Bruun Jensen
F:
18 jun. 1898
Tamdrup s. (Enner)
D:
15 feb. 1936
Horsens
Katrine Nielsen
1902-
Katrine Nielsen
F:
23 feb. 1902
Østbirk s. (Sattrup)
G:
11 aug. 1919
Enner
Jens Nielsen Jensen
1900-
Jens Nielsen Jensen
F:
17 mar. 1900
Tamdrup s. (Enner)
Dagmar Camilla Bruun
1875-1947
Dagmar Camilla Bruun
F:
16 dec. 1875
Tamdrup s. (Bruunsminde)
D:
24 sep. 1947
Horsens
Andreas Jensen
1872-1901
Andreas Jensen
F:
30 dec. 1872
Tamdrup s. (Enner)
G:
30 mar. 1897
Tamdrup
D:
5 mar. 1901
Tamdrup
Lene Bruun Jensen
1904-ca. 1922
Lene Bruun Jensen
F:
12 apr. 1904
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1922
Jens Bruun Jensen
ca. 1906-ca. 1906
Jens Bruun Jensen
F:
ca. 1906
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1906
Andreas Bruun Jensen
1908-1924
Andreas Bruun Jensen
F:
5 jun. 1908
Tamdrup s. (Enner)
D:
2 okt. 1924
Tamdrup s. (Enner)
Eva Bruun Jensen
Egon Hansen
Ella Bruun Jensen
Vera Bruun Jensen
Anton Bruun Jensen
Martin Bruun Jensen
Jens Nielsen Bruun Jensen
Dagmar Johanne Nielsen
Mette Kirstine Bruun Jensen
1914-ca. 1942
Mette Kirstine Bruun Jensen
F:
24 okt. 1914
Tamdrup s. (Enner)
D:
ca. 1942
Anton Jensen
1870-1919
Anton Jensen
F:
10 maj 1870
Tamdrup s. (Enner)
G:
5 dec. 1902
Tamdrup
D:
11 dec. 1919
Horsens (Kommunehospitalet)
Søren Olsen
Mette Kirstine Frandsen
1836-1928
Mette Kirstine Frandsen
F:
30 dec. 1836
Underup s. (Underup Mark)
D:
1 dec. 1928
Horsens (Vimmelskaftet 22)
Anders Jensen Bruun
1835-1897
Anders Jensen Bruun
F:
28 feb. 1835
Tamdrup s. (Enner)
D:
21 feb. 1897
Tamdrup s. (Enner)
Hans Jørgen Harald Antonio Kryger Frandsen
1885-
Hans Jørgen Harald Antonio Kryger Frandsen
F:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Dødfødt søn
1885-1885
Dødfødt søn
F:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
D:
29 okt. 1885
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Thyra Dagmar Frandsen
1888-
Thyra Dagmar Frandsen
F:
11 aug. 1888
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Frands Peter Frandsen
1860-1946
Frands Peter Frandsen
F:
25 dec. 1860
Lundum
D:
10 dec. 1946
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Anne Hansen
1854-1935
Anne Hansen
F:
28 dec. 1854
Hornborg s. (Kalhave)
G:
28 nov. 1884
Hornborg
D:
18 apr. 1935
Bjerre s. (Nørre Bjerre)
Peder Lauritz Frandsen
1862-
Peder Lauritz Frandsen
F:
30 dec. 1862
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Marius Holger Frandsen
1865-
Marius Holger Frandsen
F:
26 nov. 1865
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Helge Schou Frandsen
Preben Schou Frandsen
Christian Emil Schou Frandsen
1908-
Christian Emil Schou Frandsen
F:
28 apr. 1908
Skjold s. (Brund Mark)
Ellen Marie Svinding
1910-1945
Ellen Marie Svinding
F:
24 sep. 1910
Glud s. (Snaptun)
G:
2 jun. 1934
Glud
D:
7 apr. 1945
Horsens (Kommunehospitalet)
Erik Betzer Schou Frandsen
Inger Marie Schou Frandsen
Marie Rasmine Betzer
1924-
Marie Rasmine Betzer
F:
10 feb. 1924
Frederiks s. (Årestrup)
G:
30 nov. 1947
Skjold
Dødfødt søn Frandsen
1909-1909
Dødfødt søn Frandsen
F:
31 jul. 1909
Skjold s. (Brund Mark)
D:
31 jul. 1909
Skjold s. (Brund Mark)
Helga Schou Frandsen
1912-
Helga Schou Frandsen
F:
27 aug. 1912
Skjold s. (Brund Mark)
Hans Viggo Frandsen
1868-1950
Hans Viggo Frandsen
F:
18 feb. 1868
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
27 okt. 1950
Glud s. (Glud Plejehjem)
Rasmine Marie Rasmussen
1870-1953
Rasmine Marie Rasmussen
F:
18 aug. 1870
Skjold s. (Brund)
G:
6 apr. 1906
Skjold
D:
9 nov. 1953
Glud s. (Glud Plejehjem)
Inger Frandsen
1936-1937
Inger Frandsen
F:
6 apr. 1936
Glud s. (Nørby)
D:
19 feb. 1937
Glud s. (Nørby)
Esther Frandsen
Gunnar Bonde Hansen
Hans Valdemar Frandsen
1940-
Hans Valdemar Frandsen
F:
19 dec. 1940
Glud s. (Nørby)
Holger Marius Frandsen
1899-
Holger Marius Frandsen
F:
14 aug. 1899
Glud s. (Nørby)
Maren Jensen
1911-
Maren Jensen
F:
11 jan. 1911
Klakring
G:
9 dec. 1934
Lundum
Edit Eriksen
1928-
Edit Eriksen
F:
12 jul. 1928
Søvind s. (Toftum (Katrinehøj))
Erik Eriksen
1929-
Erik Eriksen
F:
1 nov. 1929
Søvind s. (Toftum (Katrinehøj))
Dagny Eriksen
Bodil Eriksen
Mary Erna Frandsen
1901-
Mary Erna Frandsen
F:
31 maj 1901
Glud s. (Nørby)
Jens Eriksen
1889-1945
Jens Eriksen
F:
21 nov. 1889
Søvind s. (Toftum (Katrinehøj))
G:
17 jan. 1928
Glud
D:
14 apr. 1945
Horsens (Kommunehospitalet)
Signe Karoline Frandsen
Helga Arenfeldt Frandsen
Alfred Arenfeldt Frandsen
1902-
Alfred Arenfeldt Frandsen
F:
18 sep. 1902
Glud s. (Nørby)
Karen Rødkær Andersen
1909-1953
Karen Rødkær Andersen
F:
16 feb. 1909
Rårup s. (Åstrup Havmark)
D:
24 aug. 1953
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Anna Halling Frandsen
Olaf Halling Frandsen
1904-1966
Olaf Halling Frandsen
F:
19 mar. 1904
Glud s. (Nørby)
D:
15 aug. 1966
Nebsager s. (Hornsyld sygehus)
Ellen Margrethe Steffensen
1927-
Ellen Margrethe Steffensen
F:
28 nov. 1927
Ølsted s. (Bottrup)
G:
15 maj 1959
Horsens
Danner Gotfred Frandsen
1928-
Danner Gotfred Frandsen
F:
23 dec. 1928
Uth s. (Sejet)
Orla Torkild Frandsen
Grethe Ragnhild Frandsen
Harry Hansen
Anna Kirstine Frandsen
Mogens Paulsen
Ellen Lillian Frandsen
Oskar Frandsen
1905-
Oskar Frandsen
F:
26 mar. 1905
Glud s. (Nørby)
Gerda Margrethe Pedersen
1909-
Gerda Margrethe Pedersen
F:
13 okt. 1909
Uth s. (Ustrup)
G:
14 okt. 1928
Uth
Hans Viggo Frandsen
1906-1907
Hans Viggo Frandsen
F:
9 apr. 1906
Glud s. (Nørby)
D:
20 mar. 1907
Glud s. (Nørby)
Frode Valdemar Frandsen
Lis Frandsen
Jørgen Peter Frandsen
1909-1954
Jørgen Peter Frandsen
F:
16 apr. 1909
Glud s. (Nørby)
D:
8 feb. 1954
Horsens (Kommunehospitalet)
Erna Rasmussen
1911-
Erna Rasmussen
F:
31 jul. 1911
Tolstrup s. (Gedved)
G:
24 jun. 1934
Tolstrup
Frode Valdemar Frandsen
1870-1941
Frode Valdemar Frandsen
F:
10 aug. 1870
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
11 jul. 1941
Glud s. (Nørby)
Caroline Rasmussen
1869-1917
Caroline Rasmussen
F:
28 okt. 1869
Vedslet s. (Assendrup Mark)
G:
15 okt. 1898
Østbirk
D:
5 jun. 1917
Glud s. (Nørby)
Jensine Marie Johanne Frandsen
1872-
Jensine Marie Johanne Frandsen
F:
9 sep. 1872
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Dødfødt datter
1900-1900
Dødfødt datter
F:
12 feb. 1900
Skjold s. (Brund Mark)
D:
12 feb. 1900
Skjold s. (Brund Mark)
Georg Østergaard Frandsen
Ejler Herluf Østergaard Frandsen
Gerda Østergaard Frandsen
Gunnar Østergaard Frandsen
Jens Østergaard Frandsen
1901-
Jens Østergaard Frandsen
F:
20 jun. 1901
Skjold s. (Brund Mark)
Sigrid Aagaard Sørensen
1899-
Sigrid Aagaard Sørensen
F:
25 sep. 1899
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
19 okt. 1930
Vær
Harry Ejvind Jensen
1928-
Harry Ejvind Jensen
F:
5 feb. 1928
Tyrsted
Svend Egon Jensen
Ane Katrine Østergaard Frandsen
1903-
Ane Katrine Østergaard Frandsen
F:
31 aug. 1903
Skjold s. (Brund Mark)
Otto Emil Jensen
1904-
Otto Emil Jensen
F:
22 jun. 1904
Hvirring s. (Honum)
G:
15 nov. 1927
Skjold
Anne Grethe Aagaard Sørensen
Jacob Evald Aagaard Sørensen
Rigmor Aagaard Sørensen
Birthe Aagaard Sørensen
Thyra Østergaard Frandsen
1905-
Thyra Østergaard Frandsen
F:
25 jul. 1905
Skjold s. (Brund Mark)
Holger Aagaard Sørensen
1903-
Holger Aagaard Sørensen
F:
9 jul. 1903
Nebel s. (Serridslev Mark)
G:
15 okt. 1929
Skjold
Georg Frederik Frandsen
1874-1953
Georg Frederik Frandsen
F:
15 sep. 1874
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
5 mar. 1953
Skjold s. (Brund Mark)
Lone Jensen
1873-1959
Lone Jensen
F:
28 mar. 1873
Skjold s. (Brund Skov)
G:
14 nov. 1899
Skjold
D:
17 jun. 1959
Skjold s. (Brund)
Jørgen Peter Frandsen
1903-1906
Jørgen Peter Frandsen
F:
18 feb. 1903
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
15 dec. 1906
Ølsted s. (Ølsted Skovhave)
Marius Bjerg Frandsen
1904-1904
Marius Bjerg Frandsen
F:
23 apr. 1904
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
14 dec. 1904
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Esther Ejdahl Frandsen
Svend Lundsgaard
Inga Ejdahl Frandsen
1937-1937
Inga Ejdahl Frandsen
F:
20 jan. 1937
Uth s. (Sejet)
D:
26 maj 1937
Uth s. (Sejet)
Kristian Ejdal Frandsen
1907-
Kristian Ejdal Frandsen
F:
24 mar. 1907
Horsens (Vor Frelsers s.)
Sigrid Magdalene Baden Jørgensen
1910-1940
Sigrid Magdalene Baden Jørgensen
F:
2 nov. 1910
Glud s. (Øster Bisholt)
G:
22 sep. 1931
Glud
D:
26 maj 1940
Vejle (Amtssygehuset)
Henning Ejdahl, senere Henning Ejdal Frandsen
Esther Nielsen
1913-
Esther Nielsen
F:
13 maj 1913
Skjold s. (Brund Mark)
G:
30 jul. 1944
Skjold
Erik Ejdal Frandsen
Valborg Sørensen
Anker Ejdal Frandsen
Grethe Rasmussen
Else Ejdal Frandsen
Søren Kvist Sørensen
Alfred Ejdal Frandsen
1911-
Alfred Ejdal Frandsen
F:
18 okt. 1911
Ginnerup s. (Vestereng)
Elly Dorthea Jakobsen
1924-
Elly Dorthea Jakobsen
F:
12 jan. 1924
Rårup s. (Åstrup Mark)
G:
30 jan. 1944
Rårup
Vagn Ejdahl Frandsen
1918-
Vagn Ejdahl Frandsen
F:
1 sep. 1918
Skjold s. (Vester Bisholt Mark)
Karen Laursen
Odin Ankjær Frandsen
1877-1958
Odin Ankjær Frandsen
F:
10 nov. 1877
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
D:
1 jul. 1958
Horsens (Klostersognet)
Else Pedersen Ejdal
1882-1954
Else Pedersen Ejdal
F:
8 jan. 1882
Nørre Nissum s. (Nørre Nissum Mark)
G:
11 apr. 1902
Nørre Nissum
D:
30 apr. 1954
Rårup
Gudrun Lund Bjerre
Erica Lund Bjerre
Helene Lund Bjerre
Bodil Lund Bjerre
Haakon Bjerre
1903-
Haakon Bjerre
F:
11 sep. 1903
Lemvig (Kirstinelyst)
Else Lund
1906-
Else Lund
F:
27 nov. 1906
Engbjerg s. (Vesterlund)
G:
11 apr. 1930
Ørum (Galten herred)
Egon Bjerre
Inger Bjerre
Ejner Bjerre
1905-
Ejner Bjerre
F:
6 jul. 1905
Lemvig (Kirstinelyst)
Ane Marie Majlund
1909-
Ane Marie Majlund
F:
6 jul. 1909
Sinding s. (Karlsmose)
G:
27 sep. 1936
Sinding
Hans Bjerre Jensen
Grethe Bjerre Jensen
Ole Bjerre Jensen
Agnete Bjerre
1907-
Agnete Bjerre
F:
23 jun. 1907
Lemvig (Kirstinelyst)
Johannes Jensen
1903-
Johannes Jensen
F:
14 jul. 1903
Fabjerg s. (Vintersgård)
G:
10 maj 1934
Lemvig Valgmenighed
Aase Bjerre Kallesøe
Søren Bjerre Kallesøe
Kristian, senere Kristian Bjerre Kallesøe
Dagny Bjerre
1909-
Dagny Bjerre
F:
28 jun. 1909
Lemvig (Kirstinelyst)
Ingvar Jensen Kallesø
1908-
Ingvar Jensen Kallesø
F:
21 jun. 1908
Vandborg s. (Skidengård)
G:
10 maj 1934
Lemvig Valgmenighed
Gudrun Bjerre
1916-1930
Gudrun Bjerre
F:
9 aug. 1916
Nørre Nissum s. (Øster Kamstrup)
D:
16 jan. 1930
Lemvig (Amtssygehuset)
Annina Helene Frandsen
1879-
Annina Helene Frandsen
F:
1 nov. 1879
Østbirk s. (Vestbirk Mark)
Søren Bjerre
1875-
Søren Bjerre
F:
28 apr. 1875
Nørlem s. (Brunsgård)
G:
25 okt. 1902
Østbirk
Jørgen Peter Frandsen
1839-1916
Jørgen Peter Frandsen
F:
24 maj 1839
Underup s. (Underup Mark)
D:
22 feb. 1916
Horsens (Klostersognet)
Kirsten Pedersdatter
1839-1926
Kirsten Pedersdatter
F:
17 jan. 1839
Lundum
G:
14 nov. 1860
Lundum
D:
7 sep. 1926
Glud s. (Nørby)
Jensine Pedersdatter
1800-1847
Jensine Pedersdatter
F:
6 maj 1800
Underup s. (Underup (Kærsgård))
D:
8 jan. 1847
Underup s. (Underup (Kærsgård))
Frands Pedersen
1793-1841
Frands Pedersen
F:
4 aug. 1793
Lundum
G:
8 okt. 1820
Underup
D:
4 maj 1841
Underup s. (Underup Kjærsgård)
Niels Hansen
1799-1845
Niels Hansen
F:
1799
Hansted s. (Rådved)
G:
9 dec. 1843
Underup
D:
8 jul. 1845
Underup s. (Underup Mark)
Peder Hansen
1757-1800
Peder Hansen
F:
1757
Underup
D:
16 maj 1800
Underup s. (Underup Mark)
Marie Johanne Jørgensdatter
1755-1820
Marie Johanne Jørgensdatter
F:
1755
Tamdrup s. (Vinten)
G:
5 jul. 1783
Tamdrup
D:
3 sep. 1820
Underup
Hans Pedersen