Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Daniel Blechingberg
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Ellen Kirstine Marie Knudsen
1782-1793
Ellen Kirstine Marie Knudsen
F:
26 aug. 1782
D:
31 dec. 1793
Brede s. (Bosholm)
Bodil Sønnichsdatter
1759-1782
Bodil Sønnichsdatter
F:
1759
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
13 sep. 1782
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Søren Knudsen
1752-1792
Søren Knudsen
F:
1752
Emmerlev
G:
O. 1780/81
D:
6 jun. 1792
Møgeltønder s. (Ved Gaden)
Enewald Sønnichsen
1826-1846
Enewald Sønnichsen
F:
1 mar. 1826
Humtrup
D:
1 aug. 1846
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1827-1827
Anna Friderica Sønnichsen
F:
16 jul. 1827
Humtrup
D:
5 okt. 1827
Humtrup
Anna Friderica Sønnichsen
1829-
Anna Friderica Sønnichsen
F:
9 jun. 1829
Humtrup
Detlef Petersen
ca. 1817-
Detlef Petersen
F:
ca. 1817
Braderup s. (Holm)
Christine Sønnichsen
1857-
Christine Sønnichsen
F:
21 sep. 1857
Humtrup
Jens Toft Sønnichsen
1858-
Jens Toft Sønnichsen
F:
17 okt. 1858
Humtrup
Carsten Sønnichsen
1859-
Carsten Sønnichsen
F:
24 dec. 1859
Humtrup
Enewald Sønnichsen
1861-
Enewald Sønnichsen
F:
6 jul. 1861
Humtrup
Christiane Marie Sønnichsen
1863-
Christiane Marie Sønnichsen
F:
8 jun. 1863
Humtrup
Agathe Laurine Sønnichsen
1865-
Agathe Laurine Sønnichsen
F:
21 apr. 1865
Humtrup
Mette Marie Sønnichsen
1868-1874
Mette Marie Sønnichsen
F:
24 dec. 1868
Humtrup
D:
22 okt. 1874
Humtrup
Ernst August Sønnichsen
1871-1874
Ernst August Sønnichsen
F:
1 aug. 1871
Humtrup
D:
25 apr. 1874
Humtrup
Margrethe Magdalene Sønnichsen
1872-1874
Margrethe Magdalene Sønnichsen
F:
16 okt. 1872
Humtrup
D:
15 okt. 1874
Humtrup
Christian Moritz Sønnichsen
1830-
Christian Moritz Sønnichsen
F:
17 nov. 1830
Humtrup
Marie Christine Specht
ca. 1835-
Marie Christine Specht
F:
ca. 1835
Læk s.
Jens Toft Sønnichsen
1792-1848
Jens Toft Sønnichsen
F:
20 nov. 1792
Møgeltønder s. (Sødamgård i Ved Åen)
D:
5 nov. 1848
Humtrup
Christine Christiansen
ca. 1790-1863
Christine Christiansen
F:
ca. 1790
G:
27 aug. 1825
Humtrup
D:
11 feb. 1863
Humtrup
Anne Sophie Sønnichsen
1795-1803
Anne Sophie Sønnichsen
F:
19 aug. 1795
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
6 jun. 1803
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Hans Hendrik Sønnichsen
1858-
Hans Hendrik Sønnichsen
F:
22 feb. 1858
Daler s. (Østerby)
Jef Lytzen Sønnichsen
1860-
Jef Lytzen Sønnichsen
F:
12 feb. 1860
Daler s. (Østerby)
Caroline Sønnichsen
1862-
Caroline Sønnichsen
F:
31 mar. 1862
Daler s. (Østerby)
Anna Sønnichsen
1862-
Anna Sønnichsen
F:
31 mar. 1862
Daler s. (Østerby)
Lyt Wolfsen Krag
1857-
Lyt Wolfsen Krag
F:
28 jan. 1857
G:
25 mar. 1902
Daler
Hansine Helene Sønnichsen
1863-
Hansine Helene Sønnichsen
F:
4 dec. 1863
Daler s. (Østerby)
Hans Schau Heseler Sønnichsen
1865-
Hans Schau Heseler Sønnichsen
F:
31 mar. 1865
Daler s. (Østerby)
Margrethe Marie Hansen
Frits Sønnichsen
1866-
Frits Sønnichsen
F:
23 jul. 1866
Daler s. (Østerby)
Carl Friderich Sønnichsen
1869-
Carl Friderich Sønnichsen
F:
18 jul. 1869
Daler s. (Østerby)
Gunder Marie Jessine Schmidt
1877-
Gunder Marie Jessine Schmidt
F:
30 apr. 1877
Bevtoft
G:
26 okt. 1895
Løjt
Friedrich Sønnichsen
1830-1882
Friedrich Sønnichsen
F:
2 jan. 1830
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
26 aug. 1882
Daler s. (Østerby)
Caroline Lytzen
1826-1893
Caroline Lytzen
F:
14 dec. 1826
Østerby
D:
29 okt. 1893
Østerby
Ane Cathrine Stind
1856-1926
Ane Cathrine Stind
F:
16 feb. 1856
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
28 feb. 1926
Møgeltønder
Detlef Heinrich Johannsen
1854-
Detlef Heinrich Johannsen
F:
28 aug. 1854
Mildstedt s.
G:
27 sep. 1879
Møgeltønder
Ane Stind
1857-1873
Ane Stind
F:
25 aug. 1857
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
20 apr. 1873
Møgeltønder s. (Gallehus)
Helene Marie Stind
1859-
Helene Marie Stind
F:
4 apr. 1859
Møgeltønder s. (Gallehus)
Jens Christian Stind
1861-1924
Jens Christian Stind
F:
4 jul. 1861
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
22 dec. 1924
Møgeltønder
Maren Elsabe Ingeborg Kristensen
1869-
Maren Elsabe Ingeborg Kristensen
F:
2 okt. 1869
Rangstrup
G:
26 okt. 1895
Møgeltønder
Helene Henriette Stind
1863-1868
Helene Henriette Stind
F:
14 apr. 1863
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
13 mar. 1868
Møgeltønder s. (Gallehus)
Mathilde Christiane Stind
1865-1944
Mathilde Christiane Stind
F:
15 feb. 1865
Møgeltønder s. (Gallehus)
D:
12 mar. 1944
Elmshorn
Hans Detlev Langmack
1862-1943
Hans Detlev Langmack
F:
15 mar. 1862
Lokstedt
G:
7 mar. 1886
Møgeltønder
D:
28 dec. 1943
Elmshorn
Else Petrea Stind
1866-
Else Petrea Stind
F:
16 sep. 1866
Møgeltønder s. (Gallehus)
Heinrich Mathiesen
1868-
Heinrich Mathiesen
F:
26 dec. 1868
G:
21 okt. 1894
Tønder
Hansine Henriette Stind
1868-
Hansine Henriette Stind
F:
30 aug. 1868
Møgeltønder s. (Gallehus)
Christiane Sønnichsen
1831-1871
Christiane Sønnichsen
F:
11 okt. 1831
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 maj 1871
Møgeltønder s. (Gallehus)
Mathias Jensen Stind
1832-1922
Mathias Jensen Stind
F:
9 mar. 1832
Møgeltønder s. (Gallehus)
G:
30 mar. 1855
Møgeltønder
D:
3 sep. 1922
Husum
Hans Henrik Sønnichsen
1834-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
27 mar. 1834
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
2 nov. 1835
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
11 okt. 1836
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anna Sønnichsen
1874-1877
Anna Sønnichsen
F:
25 jun. 1874
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
24 jun. 1877
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Poul Sønnichsen
1876-1934
Poul Sønnichsen
F:
21 jan. 1876
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
17 okt. 1934
Møgeltønder
Anna Agathe Petrea Jepsen
1884-
Anna Agathe Petrea Jepsen
F:
1 mar. 1884
Varnæs s. (Bovrup)
G:
19 jun. 1914
Møgeltønder
Johanne Marie Sønnichsen
1877-
Johanne Marie Sønnichsen
F:
2 jan. 1877
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anna Sønnichsen
1878-1945
Anna Sønnichsen
F:
24 sep. 1878
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
25 maj 1945
Møgeltønder
Hansine Henriette Sønnichsen
1880-1938
Hansine Henriette Sønnichsen
F:
10 jun. 1880
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
7 feb. 1938
Tønder (sygehuset)
Paul Voss
1888-
Paul Voss
F:
4 jun. 1888
Aabenraa
G:
29 maj 1925
Møgeltønder
Hans Henrik Sønnichsen
1882-1885
Hans Henrik Sønnichsen
F:
16 feb. 1882
Møgeltønder s. (Ved Aaen(Sødamgård))
D:
17 maj 1885
Møgeltønder s. (Ved Aaen(Sødamgård))
Christiane Sønnichsen
1884-1903
Christiane Sønnichsen
F:
26 mar. 1884
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
9 nov. 1903
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Antonette Christine Sønnichsen
1887-1892
Antonette Christine Sønnichsen
F:
1 aug. 1887
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
3 apr. 1892
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anton Sønnichsen
1837-1907
Anton Sønnichsen
F:
24 nov. 1837
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
14 jun. 1907
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Christiane Petersen
1845-1927
Christiane Petersen
F:
12 mar. 1845
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
29 okt. 1873
Møgeltønder
D:
7 maj 1927
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Andreas Sønnichsen
1876-1916
Andreas Sønnichsen
F:
30 jul. 1876
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
7 jul. 1916
Rusland (faldet i 1. Verdenskrig)
Marie Kjestine Abild
1881-
Marie Kjestine Abild
F:
18 aug. 1881
Anna Sønnichsen
1879-1883
Anna Sønnichsen
F:
30 jan. 1879
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 mar. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Kjestine Sønnichsen
1881-1883
Kjestine Sønnichsen
F:
28 feb. 1881
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
15 mar. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hans Henrik Sønnichsen
1883-
Hans Henrik Sønnichsen
F:
10 apr. 1883
Møgeltønder s. (Bønderby)
Richard Peter Sønnichsen
1887-
Richard Peter Sønnichsen
F:
5 apr. 1887
Møgeltønder s. (Bønderby)
Anton Sønnichsen
1889-1943
Anton Sønnichsen
F:
8 jul. 1889
Møgeltønder s. (Bønderby)
D:
11 feb. 1943
Sønderborg
Christiane Linnet
1893-
Christiane Linnet
F:
11 dec. 1893
Emmerlev
G:
30 okt. 1919
Møgeltønder
Richard Peter Sønnichsen
1840-1910
Richard Peter Sønnichsen
F:
30 jan. 1840
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
7 okt. 1910
Møgeltønder s. (Bønderby)
Marie Cathrine Staugaard
1849-1890
Marie Cathrine Staugaard
F:
20 okt. 1849
Møgeltønder s. (Bønderby)
G:
30 jul. 1875
Møgeltønder
D:
21 feb. 1890
Møgeltønder s. (Bønderby)
Mette Marie Tychsen
1840-1925
Mette Marie Tychsen
F:
9 dec. 1840
Hostrup s. (Rørkær)
G:
27 nov. 1890
Møgeltønder
D:
7 feb. 1925
Møgeltønder s. (Bønderby)
Hans Henrich Sønnichsen
1798-1876
Hans Henrich Sønnichsen
F:
22 sep. 1798
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
25 jul. 1876
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Anne Madsen
1807-1885
Anne Madsen
F:
29 okt. 1807
G:
27 feb. 1829
Møgeltønder
D:
23 mar. 1885
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
2 jan. 1801
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Hans Carstensen Sønnichsen
1804-1805
Hans Carstensen Sønnichsen
F:
7 sep. 1804
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
8 mar. 1805
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Friderich Sønnichsen
1761-1827
Friderich Sønnichsen
F:
1761
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
7 sep. 1827
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Ancke Hansdatter
1762-
Ancke Hansdatter
F:
31 aug. 1762
G:
22 okt. 1791
Møgeltønder
Marie Helene Emma Detlefsen
1872-1955
Marie Helene Emma Detlefsen
F:
1 sep. 1872
Glückstadt
D:
3 mar. 1955
Neumünster
NN Lehmann
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
1833-1911
Sønnich Detlef Friedrich Detlefsen
F:
25 sep. 1833
Neuendeich v. Uetersen
D:
21 jul. 1911
Glückstadt
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
1847-1931
Wilhelmine (Minna) Christine Sophie Kramer
F:
13 jan. 1847
Glückstadt
G:
25 aug. 1867
Glückstadt
D:
7 jan. 1931
Neumünster
Ancke Sophie Sønnichsen
1807-1881
Ancke Sophie Sønnichsen
F:
11 apr. 1807
Sødamgård
D:
19 sep. 1881
Glückstadt
Detlef Detlefsen
1805-1888
Detlef Detlefsen
F:
28 aug. 1805
Tønder
G:
6 dec. 1832
Uetersen
D:
16 okt. 1888
Glückstadt
Friderich Gabriel Sønnichsen
1809-
Friderich Gabriel Sønnichsen
F:
18 apr. 1809
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
Lauritz Albinus Knakkergaard Fjeldgaard
1872-1872
Lauritz Albinus Knakkergaard Fjeldgaard
F:
30 aug. 1872
Korsør
D:
23 sep. 1872
Korsør
Johanne Henriette Petrea Hansen
1836-1901
Johanne Henriette Petrea Hansen
F:
5 aug. 1836
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
18 jan. 1901
Fåborg
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
1844-1908
Christen Knakkergaard Fjeldgaard
F:
10 okt. 1844
Thisted
G:
10 okt. 1871
Thisted
D:
1 feb. 1908
Fåborg
Hansine Frederikke Hansen
1839-1840
Hansine Frederikke Hansen
F:
12 jan. 1839
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
D:
17 mar. 1840
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
Laura Hansen
1871-
Laura Hansen
F:
1 dec. 1871
Sorø
Carl Hansen, adopteret Fjeldgaard
1873-1952
Carl Hansen, adopteret Fjeldgaard
F:
1 feb. 1873
Sorø
D:
15 mar. 1952
Christiansfeld
Ellen Marie Pontoppidan Aagaard
1874-1957
Ellen Marie Pontoppidan Aagaard
F:
19 jun. 1874
Kolding
G:
20 maj 1902
Kolding
D:
9 apr. 1957
Hans Frederik Hansen
1874-1874
Hans Frederik Hansen
F:
10 sep. 1874
Sorø
D:
28 dec. 1874
Sorø
Hans Frederik Hansen
1875-
Hans Frederik Hansen
F:
20 sep. 1875
Sorø
Hans Frederik Hansen
1843-1875
Hans Frederik Hansen
F:
29 mar. 1843
Skelby s. (Kagstrup)
D:
16 maj 1875
Sorø
Marie Caroline Krossing
1843-
Marie Caroline Krossing
F:
2 okt. 1843
Sorø
G:
28 okt. 1870
Sorø
Jens Enevald Hansen
1848-
Jens Enevald Hansen
F:
1 jun. 1848
Kagstrup
Ane Botilla Sønnichsen
1811-1887
Ane Botilla Sønnichsen
F:
31 mar. 1811
Møgeltønder s. (Ved Aaen)(Sødamgård)
D:
3 jan. 1887
Årup (Fyn)
Lauritz Hansen
1810-1867
Lauritz Hansen
F:
1810
Seem
G:
13 nov. 1835
Emmerlev
D:
31 jul. 1867
Kagstrup
Henrikke Petrea Brovn
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 aug. 1846
Højer
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
7 jan. 1788
Ottilia Christina Todsen
1824-1831
Ottilia Christina Todsen
F:
18 sep. 1824
Højer
D:
21 jan. 1831
Højer
Helene Marie Todsen
1853-
Helene Marie Todsen
F:
14 okt. 1853
Brede s. (Åspe)
Peter Todsen
1855-
Peter Todsen
F:
1 nov. 1855
Brede s. (Åspe)
Esther Todsen
1857-
Esther Todsen
F:
15 nov. 1857
Brede s. (Åspe)
Peter Jensen Hansen
1855-
Peter Jensen Hansen
F:
28 aug. 1855
Abild s. (Sølsted)
G:
2 aug. 1883
Brede
Christine Ernestine Todsen
1860-1938
Christine Ernestine Todsen
F:
3 jun. 1860
Brede s. (Åspe)
D:
1938
Løjt s. (Barsmark)
Peter Jepsen Krag
1858-1936
Peter Jepsen Krag
F:
6 okt. 1858
Løjt s. (Barsmark)
G:
9 jun. 1893
Brede
D:
1936
Løjt s. (Barsmark)
Frederikke Bothilde Todsen
1863-
Frederikke Bothilde Todsen
F:
18 jun. 1863
Brede s. (Åspe)
Mathias Christian Todsen
1866-1869
Mathias Christian Todsen
F:
10 aug. 1866
Brede s. (Åspe)
D:
22 maj 1869
Brede s. (Åspe)
Johanne Magdalene Todsen
1867-1871
Johanne Magdalene Todsen
F:
8 nov. 1867
Brede s. (Åspe)
D:
16 jun. 1871
Brede s. (Åspe)
Johann Todsen
1825-1902
Johann Todsen
F:
23 okt. 1825
Højer
D:
1902
Johanne Magdalene Matthiesen
1828-
Johanne Magdalene Matthiesen
F:
6 nov. 1828
Højer
G:
9 nov. 1852
Højer
Sophia Lauretta Todsen
1826-1826
Sophia Lauretta Todsen
F:
22 nov. 1826
Højer
D:
30 nov. 1826
Højer
Sophie Lauretta Todsen
1828-1831
Sophie Lauretta Todsen
F:
21 maj 1828
D:
1 feb. 1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
1830-1831
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
29 mar. 1830
Højer
D:
5 feb. 1831
Højer
Ottilia Christina Todsen
1831-1838
Ottilia Christina Todsen
F:
29 nov. 1831
Højer
D:
3 mar. 1838
Højer
Christiane Frederikke Kier
1860-1943
Christiane Frederikke Kier
F:
10 okt. 1860
Amoy (Kina)
D:
30 aug. 1943
Højer
Herman Theodor Muus Nagel
1857-1934
Herman Theodor Muus Nagel
F:
8 nov. 1857
Højer
G:
16 jun. 1882
Højer
D:
4 nov. 1934
Højer
Esther Kier
1862-1929
Esther Kier
F:
3 nov. 1862
Altona-Ottensen
D:
9 jun. 1929
Tønder (sygehuset)
Thomas Ernst Kier
1869-1927
Thomas Ernst Kier
F:
10 dec. 1869
Altona-Ottensen
D:
7 jan. 1927
Eppendorf
Elisabeth Grosskrüger
1880-1935
Elisabeth Grosskrüger
F:
1880
G:
22 jul. 1902
Uelzen
D:
1935
Christina Todsen
1833-1911
Christina Todsen
F:
23 mar. 1833
Højer
D:
16 feb. 1911
Højer
Johann Ernst Kier
1821-1871
Johann Ernst Kier
F:
21 nov. 1821
Haderslev
G:
14 aug. 1857
Hamborg
D:
24 aug. 1871
til søs
Rasmus Hinrichsen Todsen
1834-1912
Rasmus Hinrichsen Todsen
F:
22 jul. 1834
Højer
D:
5 okt. 1912
Højer
Christine Henriette Dorothea Lüsing
1839-1924
Christine Henriette Dorothea Lüsing
F:
21 nov. 1839
Slesvig
G:
10 nov. 1876
D:
17 feb. 1924
Højer
Lorenz Kamp Todsen
1835-1917
Lorenz Kamp Todsen
F:
9 aug. 1835
Højer
D:
7 mar. 1917
Bergen
Bothilde Todsen
1837-1915
Bothilde Todsen
F:
15 maj 1837
Højer
G:
30 jun. 1866
Højer
D:
22 jul. 1915
Bergen
Maria Sophia Bachmann
1865-1939
Maria Sophia Bachmann
F:
26 nov. 1865
Nybøl
D:
30 okt. 1939
Peter Pørksen
1857-1937
Peter Pørksen
F:
25 jun. 1857
Højer s. (Rudbøl Kog)
D:
26 mar. 1937
Højer
Esther Bachmann
1867-
Esther Bachmann
F:
7 nov. 1867
Nybøl
Louise Bachmann
1869-
Louise Bachmann
F:
21 feb. 1869
Nybøl
Ebbe Feddersen Sønnichsen
1865-1944
Ebbe Feddersen Sønnichsen
F:
10 feb. 1865
Højer
G:
30 okt. 1894
Nybøl
D:
15 jun. 1944
Højer
Caroline Petrea Bachmann
1870-1893
Caroline Petrea Bachmann
F:
28 dec. 1870
Nybøl
D:
12 dec. 1893
Peter Pørksen
1857-1937
Peter Pørksen
F:
25 jun. 1857
Højer s. (Rudbøl Kog)
D:
26 mar. 1937
Højer
Jürgen Johannes Bachmann
1872-
Jürgen Johannes Bachmann
F:
16 maj 1872
Nybøl
Johanna Sophie Bachmann
1875-1876
Johanna Sophie Bachmann
F:
26 jun. 1875
Nybøl
D:
25 aug. 1876
Nybøl
Heinrich Friederich Bachmann
1877-
Heinrich Friederich Bachmann
F:
16 feb. 1877
Nybøl
Marie Hamkens
Marie Hamkens
G:
ca. 1910
Johanna Sophie Bachmann
1880-
Johanna Sophie Bachmann
F:
30 okt. 1880
Nybøl
Sophie Todsen
1836-1906
Sophie Todsen
F:
1 okt. 1836
Højer
D:
1906
Nybøl
Johannes Jørgen Bachmann
1837-1912
Johannes Jørgen Bachmann
F:
27 okt. 1837
Tønder
G:
25 nov. 1864
Højer
D:
3 apr. 1912
Nybøl
Otto Tekli Kier
1868-1874
Otto Tekli Kier
F:
19 apr. 1868
søs ved Kina
D:
apr. 1874
Peter Heinrich Kier
1869-
Peter Heinrich Kier
F:
20 okt. 1869
Højer
D:
Göttingen
Else Kratz
1879-
Else Kratz
F:
1879
G:
26 aug. 1906
Hamborg
Johanna Friederikke Kier
1872-1950
Johanna Friederikke Kier
F:
30 sep. 1872
Altona
D:
14 jul. 1950
Glücksburg
Ester Kier
Johanne Kier
Esther Petrea Todsen
1837-
Esther Petrea Todsen
F:
2 okt. 1837
Højer
D:
Glücksburg
Friedrich Kier
1826-1901
Friedrich Kier
F:
1826
Haderslev
D:
1901
Glücksburg
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
eft. ER 1925
Esther Feddersen
1868-1870
Esther Feddersen
F:
6 apr. 1868
Højer
D:
2 mar. 1870
Højer
Peter Feddersen
1871-1873
Peter Feddersen
F:
1 aug. 1871
Højer
D:
23 sep. 1873
Højer
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
før 1916
Esther Hindrichsen
1799-1887
Esther Hindrichsen
F:
23 maj 1799
Højer
D:
9 maj 1887
Højer
Peter Todsen
1797-1839
Peter Todsen
F:
17 maj 1797
Højer
G:
5 dec. 1823
Højer
D:
5 mar. 1839
Bov
Hans Schmidt Hindrichsen
1800-1851
Hans Schmidt Hindrichsen
F:
31 aug. 1800
D:
28 nov. 1851
Ingeborg Hindrichsen
1828-
Ingeborg Hindrichsen
F:
24 mar. 1828
Højer
Marquard Sielrand Hansen
Marquard Sielrand Hansen
G:
3 nov. 1858
Rasmus Hindrichsen
1830-1840
Rasmus Hindrichsen
F:
25 apr. 1830
Højer
D:
18 maj 1840
Højer
Hans Feddersen Hindrichsen
1832-1832
Hans Feddersen Hindrichsen
F:
7 feb. 1832
D:
30 mar. 1832
Emma Feodore Gabriele Roll
1857-1926
Emma Feodore Gabriele Roll
F:
5 jan. 1857
Højer
D:
15 nov. 1926
Højer
Christian Matthiesen
1844-1891
Christian Matthiesen
F:
22 dec. 1844
Højer
G:
11 maj 1883
Højer
D:
28 nov. 1891
Højer
Fedder Friedrich Roll
1858-1865
Fedder Friedrich Roll
F:
18 sep. 1858
Højer
D:
1 apr. 1865
Højer
Ingeborg Marie Roll
1860-1953
Ingeborg Marie Roll
F:
25 jun. 1860
Højer
D:
12 nov. 1953
Højer
Friedrich Sønnichsen
1840-1917
Friedrich Sønnichsen
F:
25 okt. 1840
Højer
G:
2 okt. 1889
Højer
D:
28 sep. 1917
Højer
Christine Johanne Roll
1862-1882
Christine Johanne Roll
F:
28 mar. 1862
Højer
D:
9 okt. 1882
Højer
Carl Emil Roll
1864-1942
Carl Emil Roll
F:
9 nov. 1864
Højer
D:
14 apr. 1942
Højer
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
1874-1965
Caroline Henriette Wilhelmine Feddersen
F:
8 jan. 1874
Emmerlev s. (Kogsbøl Ladegård)
G:
29 sep. 1893
Emmerlev
D:
5 feb. 1965
Højer
Fedder Roll
1867-1917
Fedder Roll
F:
26 aug. 1867
Højer
D:
28 nov. 1917
Højer
Ella Louise Kier
1879-1954
Ella Louise Kier
F:
24 nov. 1879
G:
18 nov. 1899
D:
1 dec. 1954
Friedrich August Roll
1870-
Friedrich August Roll
F:
7 maj 1870
Ottilia Dorothea Roll
1872-1879
Ottilia Dorothea Roll
F:
8 aug. 1872
D:
2 dec. 1879
Højer
Ottilia Dorothea Hindrichsen
1833-1907
Ottilia Dorothea Hindrichsen
F:
24 apr. 1833
Højer
D:
6 mar. 1907
Højer
Carl Emil Roll
1829-1874
Carl Emil Roll
F:
11 jul. 1829
Højer
G:
28 mar. 1856
Højer k.
D:
16 dec. 1874
Fedder Peter Hindrichsen
1877-1953
Fedder Peter Hindrichsen
F:
22 dec. 1877
Højer
D:
9 mar. 1953
Catharine Marie Pørksen
1876-1946
Catharine Marie Pørksen
F:
8 mar. 1876
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
14 nov. 1902
Højer
D:
28 jun. 1946
Højer
Hans Fedder Hindrichsen
1836-1915
Hans Fedder Hindrichsen
F:
13 maj 1836
Højer
D:
12 apr. 1915
Højer
Margrethe Elisabeth Gøttge
1855-1890
Margrethe Elisabeth Gøttge
F:
1 feb. 1855
G:
15 sep. 1876
D:
30 apr. 1890
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1873-1873
Anna Sophie Hindrichsen
F:
31 maj 1873
D:
1 jun. 1873
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Emilie Dorothea Sønnichsen
1844-1878
Emilie Dorothea Sønnichsen
F:
1 dec. 1844
Højer
G:
26 sep. 1876
Højer
D:
26 nov. 1878
Højer
Fedder Peter Hindrichsen
1883-1947
Fedder Peter Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
D:
12 nov. 1947
Højer
Marie Christine Pørksen
1874-1955
Marie Christine Pørksen
F:
19 sep. 1874
Aventoft s. (Rosenkrands)
G:
17 nov. 1910
Højer
D:
22 apr. 1955
Sønnich Hindrichsen
1883-
Sønnich Hindrichsen
F:
12 nov. 1883
Højer
Emilie Sophia Hindrichsen
1887-
Emilie Sophia Hindrichsen
F:
16 jul. 1887
Højer
Ernst Hindrichsen
1889-1969
Ernst Hindrichsen
F:
28 mar. 1889
Højer
D:
6 sep. 1969
Højer
Marie Hedewig Nissen
1892-1957
Marie Hedewig Nissen
F:
9 maj 1892
Rødenæs s. (Rickelsbøl)
G:
20 mar. 1914
Rødenæs
D:
1 sep. 1957
Højer
Hans Nicolai Hindrichsen
1890-1914
Hans Nicolai Hindrichsen
F:
13 jul. 1890
Højer
D:
23 aug. 1914
Højer
Otto Hindrichsen
1893-
Otto Hindrichsen
F:
3 feb. 1893
Højer s. (Ved Gaden)
Käte Hansen
1892-
Käte Hansen
F:
19 mar. 1892
Nordstrand
G:
7 nov. 1920
Nordstrand
Nicoline Sønnichsen
1852-1907
Nicoline Sønnichsen
F:
8 sep. 1852
Højer
G:
10 mar. 1882
Højer
D:
15 jun. 1907
Højer
Andreas Todsen Matthiesen
1863-1943
Andreas Todsen Matthiesen
F:
23 nov. 1863
Højer
D:
1943
Ingeborg Marie Carstensen
1866-1933
Ingeborg Marie Carstensen
F:
25 mar. 1866
Højer
G:
27 apr. 1888
Højer
D:
3 jan. 1933
Højer
Matthias Christian Matthiesen
1865-1926
Matthias Christian Matthiesen
F:
24 maj 1865
Højer
D:
19 okt. 1926
Højer
Margarethe Dorothea Petersen
1884-eft. 1926
Margarethe Dorothea Petersen
F:
28 okt. 1884
Højer
G:
26 feb. 1904
Højer
D:
eft. ER 1926
Andrea Margarethe Hindrichsen
1841-1902
Andrea Margarethe Hindrichsen
F:
15 apr. 1841
D:
10 dec. 1902
Boy Outzen Matthiesen
1834-1904
Boy Outzen Matthiesen
F:
31 maj 1834
Højer
G:
24 nov. 1863
D:
31 aug. 1904
Fritz Edvard Hindrichsen
1844-1845
Fritz Edvard Hindrichsen
F:
28 apr. 1844
D:
8 apr. 1845
Emma Friedericka Hindrichsen
1849-1853
Emma Friedericka Hindrichsen
F:
10 jul. 1849
D:
10 dec. 1853
Fedder Petersen Hindrichsen
1802-1865
Fedder Petersen Hindrichsen
F:
29 jun. 1802
Højer
D:
6 apr. 1865
Højer
Ingeborg Feddersen
1804-1868
Ingeborg Feddersen
F:
8 okt. 1804
Højer
G:
12 okt. 1827
Højer
D:
3 jul. 1868
Højer
Hans Feddersen
1865-1922
Hans Feddersen
F:
29 aug. 1865
Højer
D:
14 okt. 1922
Rømø (Kirkeby)
Ellen Marie Nicolaisen
1871-eft. 1925
Ellen Marie Nicolaisen
F:
4 feb. 1871
Skast
G:
28 sep. 1890
Højer
D:
eft. ER 1925
Esther Feddersen
1868-1870
Esther Feddersen
F:
6 apr. 1868
Højer
D:
2 mar. 1870
Højer
Peter Feddersen
1871-1873
Peter Feddersen
F:
1 aug. 1871
Højer
D:
23 sep. 1873
Højer
Jacob Feddersen
1833-før 1916
Jacob Feddersen
F:
7 jun. 1833
Højer
D:
før 1916
Ottilia Dorothea Todsen
1839-1916
Ottilia Dorothea Todsen
F:
8 mar. 1839
Højer
G:
4 nov. 1864
Højer
D:
14 jan. 1916
Højer
Anna Sophie Volquardsen
1868-
Anna Sophie Volquardsen
F:
20 apr. 1868
Aventoft s. (Døtgebøl)
Ottilie Dorothea Feddersen
1835-
Ottilie Dorothea Feddersen
F:
20 jan. 1835
Højer
Ebbe Volquardsen
1827-
Ebbe Volquardsen
F:
15 feb. 1827
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
23 maj 1862
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1837-1840
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
3 apr. 1837
Højer
D:
6 apr. 1840
Anton Christian Sibbert Feddersen
1838-1849
Anton Christian Sibbert Feddersen
F:
6 jul. 1838
Højer
D:
26 apr. 1849
Anna Elisabeth Feddersen
1840-1909
Anna Elisabeth Feddersen
F:
23 mar. 1840
Højer
D:
16 okt. 1909
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1841-1841
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
15 maj 1841
D:
21 nov. 1841
Anna Sophie Hindrichsen
1873-1873
Anna Sophie Hindrichsen
F:
31 maj 1873
D:
1 jun. 1873
Sophie Henriette Feddersen
1842-1873
Sophie Henriette Feddersen
F:
4 dec. 1842
Højer
D:
22 jun. 1873
Højer
Rasmus Schmidt Hindrichsen
1838-1912
Rasmus Schmidt Hindrichsen
F:
28 maj 1838
Højer
G:
18 okt. 1872
Højer
D:
19 aug. 1912
Højer
Rasmus Hindrich Feddersen
1845-1925
Rasmus Hindrich Feddersen
F:
26 jan. 1845
Højer
D:
18 okt. 1925
Højer
Anna Sophie Hindrichsen
1804-1884
Anna Sophie Hindrichsen
F:
21 sep. 1804
Højer
D:
12 nov. 1884
Hans Feddersen
1806-1874
Hans Feddersen
F:
13 feb. 1806
Højer
G:
21 sep. 1832
Højer (i huset)
D:
20 nov. 1874
Rasmus Hindrichsen
1766-1824
Rasmus Hindrichsen
F:
31 aug. 1766
Højer
G:
3 mar. 1797
Højer (i huset)
D:
9 feb. 1824
Højer
Kirsten Sønnichsdatter
1765-1770
Kirsten Sønnichsdatter
F:
1765
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1770
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Gyde Kirstine Clausen
1792-1812
Gyde Kirstine Clausen
F:
14 aug. 1792
Brede s. (Bosholm)
D:
1 apr. 1812
Anna Sophie Clausen
1794-1796
Anna Sophie Clausen
F:
3 okt. 1794
Brede s. (Bosholm)
D:
21 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
D:
1 feb. 1920
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
24 feb. 1933
Anders Beyer Clausen
1820-1846
Anders Beyer Clausen
F:
6 aug. 1820
Brede s. (Sdr. Vollum)
D:
5 maj 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Mette Cathrine Hansdatter
1824-1887
Mette Cathrine Hansdatter
F:
26 mar. 1824
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
1 nov. 1845
D:
25 jun. 1887
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
22 maj 1823
D:
22 maj 1823
Helene Clausen
1824-1829
Helene Clausen
F:
14 jul. 1824
D:
26 mar. 1829
Regina Clausen
1827-1833
Regina Clausen
F:
19 sep. 1827
D:
17 aug. 1833
Sønnich Henriksen Clausen
1853-1941
Sønnich Henriksen Clausen
F:
28 maj 1853
D:
1941
Ludolfine Laurette Iversen
1854-1909
Ludolfine Laurette Iversen
F:
3 okt. 1854
Abild
G:
15 mar. 1877
Brede
D:
7 jan. 1909
Brede s. (Sdr. Vollum)
Hans Karstensen Nielsen Clausen
1855-1935
Hans Karstensen Nielsen Clausen
F:
8 jul. 1855
D:
8 jul. 1935
Anne Margrethe Hansen
1860-1939
Anne Margrethe Hansen
F:
27 jun. 1860
Brede s. (Svanstrup)
G:
21 maj 1881
Brede
D:
7 sep. 1939
Anders Beyer Clausen
1857-1933
Anders Beyer Clausen
F:
15 okt. 1857
D:
26 aug. 1933
Caroline Petrea Holt
1860-1925
Caroline Petrea Holt
F:
29 nov. 1860
Brede s. (Åspe)
G:
28 dec. 1887
D:
2 apr. 1925
Maren Andersen Clausen
1860-1935
Maren Andersen Clausen
F:
31 aug. 1860
D:
20 jan. 1935
Erik Henriksen Grøn
1854-1904
Erik Henriksen Grøn
F:
13 jun. 1854
G:
24 okt. 1882
D:
6 jul. 1904
Peter Beyer Clausen
1862-1863
Peter Beyer Clausen
F:
14 dec. 1862
D:
20 nov. 1863
Peter Beyer Clausen
1864-1931
Peter Beyer Clausen
F:
6 sep. 1864
D:
16 mar. 1931
Ane Margrethe Jeppesen
1865-1948
Ane Margrethe Jeppesen
F:
8 jan. 1865
Rye s. (Ejby)
G:
10 okt. 1888
D:
12 dec. 1948
Georg Beyer Clausen
1869-1954
Georg Beyer Clausen
F:
27 jun. 1869
D:
16 okt. 1954
Agnes Christine Poulsen
1878-1933
Agnes Christine Poulsen
F:
18 sep. 1878
G:
17 okt. 1902
D:
21 dec. 1933
Andreas Nielsen Clausen
1869-1892
Andreas Nielsen Clausen
F:
27 jun. 1869
D:
10 mar. 1892
Claus Mikkelsen Clausen
1830-1885
Claus Mikkelsen Clausen
F:
21 apr. 1830
D:
10 sep. 1885
Brede s. (Sdr. Vollum)
Maren Nielsen Goldschmidt
1830-1886
Maren Nielsen Goldschmidt
F:
3 jun. 1830
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
27 jan. 1853
Brede
D:
30 jul. 1886
Brede s. (Sdr. Vollum)
Sønnich Henrik Clausen
1860-
Sønnich Henrik Clausen
F:
4 aug. 1860
Gedske Beyer Clausen
1862-1943
Gedske Beyer Clausen
F:
7 jul. 1862
D:
26 dec. 1943
Gedske Andrea Clausen
1865-1936
Gedske Andrea Clausen
F:
3 jan. 1865
D:
17 maj 1936
Cornelius Brodersen
1868-1921
Cornelius Brodersen
F:
20 nov. 1868
Brede s. (Bredebro)
G:
26 okt. 1898
Brede
D:
31 jan. 1921
Hans Beyer Clausen
1832-1904
Hans Beyer Clausen
F:
12 okt. 1832
D:
23 jul. 1904
Margrethe Gyde Christine Svendsen
1837-1923
Margrethe Gyde Christine Svendsen
F:
10 dec. 1837
G:
12 okt. 1859
D:
22 mar. 1923
Peter Beyer Clausen
1835-1835
Peter Beyer Clausen
F:
25 mar. 1835
D:
24 apr. 1835
Peter Beyer Clausen
1836-1862
Peter Beyer Clausen
F:
11 maj 1836
D:
29 jun. 1862
NN
-SOM BARN
NN
D:
SOM BARN
Sønnich Hinrichsen Clausen
1796-1882
Sønnich Hinrichsen Clausen
F:
6 okt. 1796
Brede s. (Bosholm)
D:
9 jan. 1882
Brede s. (Sdr. Vollum)
Gedske Beyer
1798-1851
Gedske Beyer
F:
2 sep. 1798
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
17 okt. 1818
Brede
D:
1 nov. 1851
Brede s. (Sdr. Vollum)
Jens Anthoni Beyer
1861-ca. 1930
Jens Anthoni Beyer
F:
19 jan. 1861
D:
ca. 1930
Betty Marie Petersen
1861-
Betty Marie Petersen
F:
21 jan. 1861
Bjolderup s.
G:
4 okt. 1890
Ribe (Skt. Katharinæ)
Mikkel Clausen Beyer
1862-1939
Mikkel Clausen Beyer
F:
12 apr. 1862
D:
22 jan. 1939
Anna Marie Bennedsen
1868-1934
Anna Marie Bennedsen
F:
12 feb. 1868
Brede s. (Harris)
G:
11 jun. 1889
Brede
D:
2 mar. 1934
Andreas Nielsen Beyer
1864-1867
Andreas Nielsen Beyer
F:
7 jul. 1864
D:
23 mar. 1867
Anne Beyer
1866-1866
Anne Beyer
F:
13 jan. 1866
D:
21 jan. 1866
Anders Nielsen Beyer
1867-
Anders Nielsen Beyer
F:
12 feb. 1867
NN
Anne Beyer
1868-1908
Anne Beyer
F:
21 okt. 1868
D:
26 sep. 1908
Tønder
Sine Marie Clausen
1837-1911
Sine Marie Clausen
F:
3 jun. 1837
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
7 jan. 1911
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Andreas Beyer
1834-1920
Andreas Beyer
F:
1 aug. 1834
G:
4 okt. 1860
Emmerlev
D:
28 dec. 1920
Mikkel Sørensen Clausen
1870-1875
Mikkel Sørensen Clausen
F:
9 jul. 1870
Brede s. (Harris)
D:
27 maj 1875
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Anna Else Clausen
1872-1959
Anna Else Clausen
F:
2 mar. 1872
Brede s. (Harris)
D:
13 dec. 1959
Peter Andreas Hinrichsen Jordt
1871-1906
Peter Andreas Hinrichsen Jordt
F:
4 aug. 1871
G:
24 aug. 1896
Brede
D:
9 aug. 1906
Christian Andresen Clausen
1874-1940
Christian Andresen Clausen
F:
24 mar. 1874
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
16 feb. 1940
Brede s. (Svanstrup)
Agathe Beyer
1883-1943
Agathe Beyer
F:
16 feb. 1883
Skast s. (Åsgård)
G:
6 okt. 1904
Skast
D:
8 nov. 1943
Brede s. (Svanstrup)
Karoline Clausen
1876-1903
Karoline Clausen
F:
13 mar. 1876
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
19 mar. 1903
Nicolai Nissen
1873-1959
Nicolai Nissen
F:
30 sep. 1873
D:
22 jun. 1959
Marie Sørine Laurette Clausen
1877-1939
Marie Sørine Laurette Clausen
F:
18 sep. 1877
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
13 maj 1939
Signe Marie Clausen
1879-1959
Signe Marie Clausen
F:
17 feb. 1879
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
10 mar. 1959
Mikkel Sørensen Clausen
1880-1917
Mikkel Sørensen Clausen
F:
2 jul. 1880
Brede s. (Svanstrup)
D:
1 jan. 1917
Helene Clausen
1882-1946
Helene Clausen
F:
10 mar. 1882
Brede s. (Svanstrup)
D:
2 jan. 1946
Nicolai Nissen
1873-1959
Nicolai Nissen
F:
30 sep. 1873
G:
18 dec. 1903
D:
22 jun. 1959
Peter Lorenzen Clausen
1884-1954
Peter Lorenzen Clausen
F:
15 feb. 1884
Brede s. (Svanstrup)
D:
21 apr. 1954
Tønder (sygehuset)
Elvine Clausen
1886-1943
Elvine Clausen
F:
14 mar. 1886
Brede s. (Svanstrup)
D:
30 jun. 1943
Søren Mikkelsen Clausen
1888-1960
Søren Mikkelsen Clausen
F:
10 jan. 1888
Brede s. (Svanstrup)
D:
11 nov. 1960
Anna Jacobine Holt
1894-1964
Anna Jacobine Holt
F:
6 jun. 1894
G:
20 okt. 1922
D:
20 nov. 1964
Peter Clausen
1890-
Peter Clausen
F:
8 jan. 1890
Brede s. (Svanstrup)
Signe Laurette Andresen
1891-1945
Signe Laurette Andresen
F:
15 maj 1891
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
G:
3 jun. 1922
D:
22 maj 1945
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Claus Nielsen Clausen
1842-1927
Claus Nielsen Clausen
F:
28 sep. 1842
Brede s. (Svanstrup)
D:
30 jul. 1927
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Caroline Helene Hansen
1851-1933
Caroline Helene Hansen
F:
10 jun. 1851
Brede s. (Svanstrup)
G:
27 maj 1869
Brede
D:
13 mar. 1933
Brede s. (Svanstrup)
Mikkel Sørensen Clausen
1798-1879
Mikkel Sørensen Clausen
F:
25 okt. 1798
Brede s. (Bosholm)
D:
3 jun. 1879
Anna Else Nielsdatter
1802-1890
Anna Else Nielsdatter
F:
1802
G:
28 maj 1836
Emmerlev
D:
25 jan. 1890
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
Mathes Andersen Clausen
1831-1837
Mathes Andersen Clausen
F:
24 sep. 1831
D:
17 sep. 1837
Henrik Sønnichsen Clausen
1861-
Henrik Sønnichsen Clausen
F:
13 apr. 1861
Peter Lausten Winther Clausen
1863-1946
Peter Lausten Winther Clausen
F:
22 mar. 1863
D:
25 aug. 1946
Anna Clausen
1871-1940
Anna Clausen
F:
11 aug. 1871
G:
12 okt. 1893
D:
1 feb. 1940
Dødfødt datter
1865-1865
Dødfødt datter
F:
9 okt. 1865
D:
9 okt. 1865
Anna Clausen
1866-1932
Anna Clausen
F:
20 sep. 1866
D:
10 nov. 1932
Anders Møller Nissen
1855-1932
Anders Møller Nissen
F:
31 maj 1855
G:
25 okt. 1899
D:
15 feb. 1932
Ingvart Clausen
1870-ca. 1935
Ingvart Clausen
F:
3 jan. 1870
D:
ca. 1935
Lise
Ingeborg Marie Clausen
1872-1948
Ingeborg Marie Clausen
F:
31 aug. 1872
D:
28 aug. 1948
Andreas Olesen Petersen
1864-1949
Andreas Olesen Petersen
F:
10 apr. 1864
G:
22 okt. 1898
D:
7 dec. 1949
Leonhard Sønniksen Clausen
1874-1948
Leonhard Sønniksen Clausen
F:
4 feb. 1874
D:
27 jan. 1948
Grethe Marie Nansen
1880-1934
Grethe Marie Nansen
F:
20 apr. 1880
G:
23 okt. 1900
D:
5 okt. 1934
Claus Mikkelsen Clausen
1835-1918
Claus Mikkelsen Clausen
F:
5 jan. 1835
D:
18 aug. 1918
Anna Maria Winther
1833-1899
Anna Maria Winther
F:
7 nov. 1833
G:
3 nov. 1859
D:
20 mar. 1899
Ingvart Clausen
1837-1838
Ingvart Clausen
F:
1 maj 1837
D:
27 apr. 1838
Dreng
1870-1870
Dreng
F:
23 apr. 1870
D:
23 apr. 1870
Kjestine Cicilie Marie Clausen
1872-1873
Kjestine Cicilie Marie Clausen
F:
27 jan. 1872
D:
8 aug. 1873
Mathias Møller Clausen
1874-1942
Mathias Møller Clausen
F:
22 jul. 1874
Brede s. (Kummerlev)
D:
16 jul. 1942
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Karen Kirstine Louise Terkelsen
1876-1953
Karen Kirstine Louise Terkelsen
F:
1 apr. 1876
Jels s. (Grønnebæk)
G:
11 nov. 1900
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
29 jan. 1953
Ribe (Doms.)
Anne Clausen
1877-1934
Anne Clausen
F:
4 okt. 1877
D:
14 mar. 1934
Hans Peder Hansen
1879-1963
Hans Peder Hansen
F:
11 feb. 1879
Kirke Såby
G:
4 mar. 1904
D:
1 okt. 1963
Mathes Andersen Clausen
1839-1903
Mathes Andersen Clausen
F:
31 jul. 1839
D:
1 dec. 1903
Ellen Marie Møller
1845-1922
Ellen Marie Møller
F:
9 apr. 1845
Døstrup
G:
4 maj 1869
D:
19 aug. 1922
Ribe
Jacob Lovsen Clausen
1869-1935
Jacob Lovsen Clausen
F:
15 jul. 1869
D:
12 apr. 1935
Christine Hansine Frederikke Hansen
1871-1934
Christine Hansine Frederikke Hansen
F:
27 sep. 1871
G:
5 okt. 1893
D:
20 nov. 1934
Anna Clausen
1871-1940
Anna Clausen
F:
11 aug. 1871
D:
1 feb. 1940
Peter Lausten Winther Clausen
1863-1946
Peter Lausten Winther Clausen
F:
22 mar. 1863
G:
12 okt. 1893
D:
25 aug. 1946
Anna Christina Clausen
1873-1944
Anna Christina Clausen
F:
29 sep. 1873
D:
21 mar. 1944
Christen Andersen Møller
1864-1946
Christen Andersen Møller
F:
28 sep. 1864
Brede s. (Borg)
G:
30 apr. 1898
Brede
D:
27 feb. 1946
Henrik Sønniksen Clausen
1875-1954
Henrik Sønniksen Clausen
F:
9 dec. 1875
D:
25 mar. 1954
Nicoline Jensine Bennedsen
1874-1956
Nicoline Jensine Bennedsen
F:
18 feb. 1874
Brede s. (Harris)
G:
19 okt. 1900
D:
14 apr. 1956
Anders Marinus Clausen
1878-
Anders Marinus Clausen
F:
16 nov. 1878
Karen Mayhoff Stamp
1883-1972
Karen Mayhoff Stamp
F:
2 mar. 1883
G:
23 mar. 1905
D:
10 mar. 1972
Abigael Clausen
1881-
Abigael Clausen
F:
5 jun. 1881
Peter Johansen
1876-1942
Peter Johansen
F:
4 maj 1876
G:
26 okt. 1905
D:
25 aug. 1942
Anna Marie Clausen
1883-1970
Anna Marie Clausen
F:
30 jun. 1883
D:
10 jan. 1970
Peter Andreas Boesen
1881-1964
Peter Andreas Boesen
F:
10 sep. 1881
Skærbæk s. (Ullerup)
G:
4 okt. 1912
D:
17 feb. 1964
Ingwardt Clausen
1842-1925
Ingwardt Clausen
F:
7 dec. 1842
Brede s. (Abterp)
D:
7 aug. 1925
Herle Kjestine Lousen
1850-1924
Herle Kjestine Lousen
F:
19 jul. 1850
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
16 maj 1868
Brede
D:
9 nov. 1924
Hinrich Sønnichsen Clausen
1800-1857
Hinrich Sønnichsen Clausen
F:
19 aug. 1800
Brede s. (Bosholm)
D:
17 dec. 1857
Brede s. (Abterp)
Anna Mathesdatter Andersen
1803-1889
Anna Mathesdatter Andersen
F:
25 aug. 1803
Brede
G:
16 okt. 1830
Brede
D:
5 mar. 1889
Brede s. (Abterp)
Anders Clausen
1802-1804
Anders Clausen
F:
8 okt. 1802
Brede s. (Bosholm)
D:
14 apr. 1804
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen Clausen
1840-1862
Claus Mikkelsen Clausen
F:
17 maj 1840
D:
31 jan. 1862
Anders Beyer Clausen
1869-
Anders Beyer Clausen
F:
18 apr. 1869
Christiane Margrethe Berthelsen
1874-1908
Christiane Margrethe Berthelsen
F:
9 apr. 1874
G:
20 maj 1903
D:
20 maj 1908
Andrea Kathrine Clausen
1871-
Andrea Kathrine Clausen
F:
2 feb. 1871
Metha Cathrine Clausen
1873-1873
Metha Cathrine Clausen
F:
1 maj 1873
D:
15 jul. 1873
Meta Kathrine Clausen
1874-1876
Meta Kathrine Clausen
F:
26 sep. 1874
D:
26 jul. 1876
Caroline Marie Clausen
1877-
Caroline Marie Clausen
F:
24 dec. 1877
Meta Helene Clausen
1880-
Meta Helene Clausen
F:
31 jan. 1880
Ingvert Lorenzen
1873-
Ingvert Lorenzen
F:
20 mar. 1873
G:
28 okt. 1904
Johann Christian Peter Clausen
1842-1933
Johann Christian Peter Clausen
F:
16 jul. 1842
D:
24 feb. 1933
Anne Beyer Clausen
1846-1920
Anne Beyer Clausen
F:
12 dec. 1846
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
19 jun. 1868
Brede
D:
1 feb. 1920
Anders Sørensen Clausen
1804-1877
Anders Sørensen Clausen
F:
10 dec. 1804
Brede s. (Bosholm)
D:
16 mar. 1877
Anna Lydiksen
1802-1879
Anna Lydiksen
F:
6 apr. 1802
G:
25 okt. 1836
Brede
D:
31 jan. 1879
Helene Sønnichsdatter
1767-1837
Helene Sønnichsdatter
F:
1767
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
11 mar. 1837
Brede s. (Bosholm)
Claus Mikkelsen
1764-1836
Claus Mikkelsen
F:
1764
Emmerlev s. (Sdr. Sejerslev)
D:
2 okt. 1836
Brede s. (Bosholm)
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
D:
27 jul. 1844
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Hans Henrich Holm
1824-1919
Hans Henrich Holm
F:
24 nov. 1824
Møgeltønder
D:
29 apr. 1919
Møgeltønder
Caroline Margrethe Posselt
1830-1910
Caroline Margrethe Posselt
F:
28 jan. 1830
Frørup s. (Sønderskovgård)
D:
15 feb. 1910
Møgeltønder
Carl Theodor Holm
1826-1899
Carl Theodor Holm
F:
24 jun. 1826
Møgeltønder
D:
21 dec. 1899
Møgeltønder
Charlotte Amalie Holm
1828-1850
Charlotte Amalie Holm
F:
4 feb. 1828
Møgeltønder
D:
10 apr. 1850
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1830-1831
Edward Oswald Holm
F:
2 maj 1830
Møgeltønder
D:
16 jan. 1831
Møgeltønder
Cathrine Dorothea Holm
1832-1913
Cathrine Dorothea Holm
F:
15 okt. 1832
Møgeltønder
D:
30 jul. 1913
Hansine Petrea Holm
1835-1891
Hansine Petrea Holm
F:
10 mar. 1835
Møgeltønder
D:
5 jul. 1891
Møgeltønder
Edward Oswald Holm
1838-1849
Edward Oswald Holm
F:
28 okt. 1838
Møgeltønder
D:
30 jan. 1849
Møgeltønder
Anna Sophia Sønnichsen
1799-1882
Anna Sophia Sønnichsen
F:
1799
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
20 jul. 1882
Møgeltønder
Samuel Holm
1789-1872
Samuel Holm
F:
13 apr. 1789
Møgeltønder
G:
26 feb. 1824
Emmerlev
D:
15 mar. 1872
Møgeltønder
Sønnich Sønnichsen
1801-
Sønnich Sønnichsen
F:
1801
Emmerlev s. (Hemgårde)
Johanne Catharine Sønnichsen
1803-1878
Johanne Catharine Sønnichsen
F:
1803
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
10 feb. 1878
Møgeltønder s. (Slotsgade)
Christine Marie Sønnichsen
1806-
Christine Marie Sønnichsen
F:
1806
Andreas Christian Mathiesen
Andreas Christian Mathiesen
G:
1828
Johannes Arve Sønnichsen
1809-1816
Johannes Arve Sønnichsen
F:
1809
Emmerlev s. (Hemgårde)
D:
3 sep. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ottilia Dorothea Sønnichsen
1812-
Ottilia Dorothea Sønnichsen
F:
1812
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ebbe Feddersen
1809-
Ebbe Feddersen
F:
9 okt. 1809
Højer
G:
26 okt. 1837
Højer (i huset)
Petrea Amalie Sønnichsen
1816-
Petrea Amalie Sønnichsen
F:
26 jun. 1816
Emmerlev s. (Hemgårde)
Hans Sønnichsen
1769-1817
Hans Sønnichsen
F:
1769
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
5 maj 1817
Emmerlev s. (Hemgårde)
Charlotte Amalie Riis
1772-1824
Charlotte Amalie Riis
F:
1772
Daler
D:
9 apr. 1824
Emmerlev s. (Hemgårde)
Ole Schancke Sønnichsen
1771-1774
Ole Schancke Sønnichsen
F:
1771
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1774
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Kirsten Marie Sønnichsdatter
1775-1781
Kirsten Marie Sønnichsdatter
F:
1775
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1781
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Anna Sophie Blechingberg
1733-1799
Anna Sophie Blechingberg
F:
16 okt. 1733
Ballum
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Sønnich Hinrichsen
1720-1799
Sønnich Hinrichsen
F:
1720
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
14 apr. 1758
Ballum
D:
1799
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Frederik Blechingberg
1707-1765
Frederik Blechingberg
F:
1707
Gram
D:
29 jul. 1765
Ballum
Ottilie Dorothea Schancke
1715-1742
Ottilie Dorothea Schancke
F:
29 mar. 1715
G:
1732
D:
1 sep. 1742
Broder Blechingberg
1744-1744
Broder Blechingberg
F:
5 aug. 1744
D:
5 aug. 1744
Christine Marie Blechingberg
1745-1765
Christine Marie Blechingberg
F:
25 sep. 1745
D:
15 jul. 1765
Broder Blechingberg
1746-
Broder Blechingberg
F:
2 nov. 1746
Sara Brorson
1720-1746
Sara Brorson
F:
6 maj 1720
D:
6 nov. 1746
Ottilia Dorothea Blechingberg
1752-1808
Ottilia Dorothea Blechingberg
F:
16 maj 1752
Ballum
D:
28 jan. 1808
Keitum
Boy Jensen Friderichsen
1735-1824
Boy Jensen Friderichsen
F:
12 maj 1735
Keitum
G:
18 nov. 1780
Keitum
D:
7 dec. 1824
Keitum
Detlef Blechingberg
1754-1799
Detlef Blechingberg
F:
16 feb. 1754
Ballum
D:
27 apr. 1799
Møgeltønder
Mette Cathrine Klint
1762-1803
Mette Cathrine Klint
F:
25 okt. 1762
Møgeltønder
G:
23 apr. 1784
Møgeltønder
D:
14 okt. 1803
Møgeltønder
Sara Brodersen Blechingberg
1756-1771
Sara Brodersen Blechingberg
F:
16 mar. 1756
Ballum
D:
25 maj 1771
Ballum
Ole Schancke Blechingberg
1758-1758
Ole Schancke Blechingberg
F:
12 jan. 1758
Ballum
D:
1758
Ballum
Sophie Henrikke Blechingberg
1802-1847
Sophie Henrikke Blechingberg
F:
4 jul. 1802
Trondheim
D:
23 maj 1847
Trondheim
Ole Schancke Blechingberg
1760-1850
Ole Schancke Blechingberg
F:
29 dec. 1760
Ballum
D:
1 mar. 1850
Trondheim
Maren Kristine Kroppe
1760-1827
Maren Kristine Kroppe
F:
1760
Bakke
G:
6 sep. 1801
Trondheim
D:
30 maj 1827
Trondheim
Johann Gøddert Blechingberg
1763-1766
Johann Gøddert Blechingberg
F:
18 feb. 1763
Ballum
D:
2 sep. 1766
Ballum
Ane Sophie Detlefsdatter
1726-1773
Ane Sophie Detlefsdatter
F:
14 nov. 1726
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
4 maj 1751
Ballum
D:
22 apr. 1773
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Daniel Blechingberg
Kirstine Marie Friis