Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Marie Elisabeth Brinch
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jørgen Fog
1793-1797
Jørgen Fog
F:
1 apr. 1793
Nylars
D:
19 nov. 1797
Nylars
Christian Vilhelm Carl Fog
1827-1876
Christian Vilhelm Carl Fog
F:
28 jan. 1827
D:
22 okt. 1876
Jens Johannes Dam Marcker
1876-
Jens Johannes Dam Marcker
F:
26 jun. 1876
Povlsker
Sofus Marius Dam Marcker
1877-
Sofus Marius Dam Marcker
F:
1 nov. 1877
Povlsker
Olga Karen Dorthea Rasmussen
1884-
Olga Karen Dorthea Rasmussen
F:
24 jul. 1884
København
G:
25 okt. 1910
Frederiksberg k.
Rudolf Peter Dam Marcker
1878-
Rudolf Peter Dam Marcker
F:
9 dec. 1878
Povlsker
Susanne Dorthea Due
1883-
Susanne Dorthea Due
F:
12 jul. 1883
Pedersker
G:
16 aug. 1904
Povlsker
August Sinius Dam Marcker
1879-1883
August Sinius Dam Marcker
F:
10 dec. 1879
Povlsker
D:
16 maj 1883
en dam
Dagmar Marie Dam Marcker
1881-
Dagmar Marie Dam Marcker
F:
19 jul. 1881
Povlsker
Hans Sinius Munk
1883-
Hans Sinius Munk
F:
10 maj 1883
Povlsker
G:
30 okt. 1905
Povlsker
Lorents Konrad Dam Marcker
1882-
Lorents Konrad Dam Marcker
F:
28 okt. 1882
Povlsker
Hansine Margrethe Madsen
1885-
Hansine Margrethe Madsen
F:
6 sep. 1885
Bodilsker
G:
19 maj 1910
Bodilsker
August Sinius Dam Marcker
1884-
August Sinius Dam Marcker
F:
1 mar. 1884
Povlsker
Benedikte Due
1881-
Benedikte Due
F:
12 sep. 1881
Povlsker
G:
12 jan. 1910
Povlsker
Christian Estrup Dam Marcker
1885-1886
Christian Estrup Dam Marcker
F:
28 nov. 1885
Povlsker
D:
6 feb. 1886
Povlsker
August Christian Skaarup Hansen Marcker
1850-
August Christian Skaarup Hansen Marcker
F:
17 aug. 1850
Neksø
Signe (Sine) Kirstine Dam
1847-
Signe (Sine) Kirstine Dam
F:
19 dec. 1847
Povlsker
G:
30 okt. 1875
Povlsker
Jenny Sophia Karen Marcker
1852-
Jenny Sophia Karen Marcker
F:
22 jan. 1852
Neksø
Jørgen Johannes Adam Marcker
1853-1917
Jørgen Johannes Adam Marcker
F:
27 nov. 1853
Neksø
D:
21 mar. 1917
København
Sophie Christine Christophore Grønnegaard
1856-
Sophie Christine Christophore Grønnegaard
F:
9 jan. 1856
Østofte s. (Pårupgård)
G:
30 aug. 1881
Neksø
Andreas Vilhelm Marcker
Andreas Adrian Marcker
1855-
Andreas Adrian Marcker
F:
22 jul. 1855
Neksø
Camilla Severine Sophie Mølbach
Camilla Severine Sophie Mølbach
G:
21 jan. 1896
Schack Jensen Marcker
1857-
Schack Jensen Marcker
F:
16 aug. 1857
Neksø
Dagmar Margrethe Marcker
1860-
Dagmar Margrethe Marcker
F:
20 aug. 1860
Neksø
Jens Lorens Lintrup
1892-
Jens Lorens Lintrup
F:
17 dec. 1892
Frederiksberg
Frederik Vilhelm Lintrup
1894-
Frederik Vilhelm Lintrup
F:
12 mar. 1894
Frederiksberg
Sofie Augusta Lintrup
1896-
Sofie Augusta Lintrup
F:
22 jan. 1896
Hillerød
Johan Conrad Lintrup
1897-
Johan Conrad Lintrup
F:
15 feb. 1897
Hillerød
Knud Ludolf Marcker Lintrup
1898-
Knud Ludolf Marcker Lintrup
F:
29 nov. 1898
Hillerød
Cecilie Bjørg Marcker
1863-
Cecilie Bjørg Marcker
F:
8 maj 1863
Neksø
Vilhelm Lintrup
1860-
Vilhelm Lintrup
F:
11 jan. 1860
Tikøb
G:
3 dec. 1891
Neksø
Anna Johanne Sophie Christine Fog
1828-1869
Anna Johanne Sophie Christine Fog
F:
31 okt. 1828
D:
26 okt. 1869
Neksø
Jens Andreas Marcher
1824-1907
Jens Andreas Marcher
F:
20 maj 1824
Neksø
G:
23 nov. 1849
Rønne
D:
5 mar. 1907
Neksø
Richard Christian Fog
1875-
Richard Christian Fog
F:
2 maj 1875
Ludolf Vilhelm Lockivar Fog
1876-
Ludolf Vilhelm Lockivar Fog
F:
9 nov. 1876
Helga Beviére Fog
1878-
Helga Beviére Fog
F:
26 nov. 1878
Jørgen Fog
1830-1908
Jørgen Fog
F:
25 okt. 1830
Rønne
D:
1908
Sidney, Australien
Sarah Florenze Rees
1857-
Sarah Florenze Rees
F:
18 sep. 1857
G:
28 jun. 1874
Adamine Cecilia Catharina Fog
1832-1903
Adamine Cecilia Catharina Fog
F:
3 nov. 1832
Rønne
D:
11 sep. 1903
Jenny Conradine Laura Fog
1834-
Jenny Conradine Laura Fog
F:
16 mar. 1834
Rønne
Carl Frederik Fog
1874-
Carl Frederik Fog
F:
24 aug. 1874
Guy Rogers Fog
1876-
Guy Rogers Fog
F:
18 jul. 1876
Lydia Cecil Fog
1877-
Lydia Cecil Fog
F:
26 jul. 1877
Anna Elisabeth Fog
1881-1881
Anna Elisabeth Fog
F:
14 feb. 1881
D:
1881
Carl Herbert Fog
1882-1882
Carl Herbert Fog
F:
14 nov. 1882
D:
1882
Ludolf Frederik Beviére Fog
1836-
Ludolf Frederik Beviére Fog
F:
19 jul. 1836
Rønne
Elisabeth Rogers
1854-
Elisabeth Rogers
F:
13 okt. 1854
G:
28 nov. 1872
Augusta Pouline Christiane Fog
1839-1847
Augusta Pouline Christiane Fog
F:
11 feb. 1839
Rønne
D:
19 apr. 1847
Rønne
Johanne Marie Nicoline Fog
1873-
Johanne Marie Nicoline Fog
F:
11 jun. 1873
København
Carl Christian Knud Fog
1875-
Carl Christian Knud Fog
F:
30 mar. 1875
København
Karen Ragnhild Eleonora Fog
1876-
Karen Ragnhild Eleonora Fog
F:
28 dec. 1876
København
Elna Laura Adamine Fog
1879-1880
Elna Laura Adamine Fog
F:
27 feb. 1879
København
D:
12 mar. 1880
København
Elna Laura Adamine Fog
1880-1880
Elna Laura Adamine Fog
F:
29 feb. 1880
København (Johannes s.)
D:
14 apr. 1880
København
Christian Jørgen Ludolf Schack Fog
1881-1881
Christian Jørgen Ludolf Schack Fog
F:
9 mar. 1881
København (Johannes s.)
D:
16 maj 1881
København (Johannes s.)
Bjørg Else Sophie Gertrude Fog
1881-1881
Bjørg Else Sophie Gertrude Fog
F:
9 mar. 1881
København (Johannes s.)
D:
19 nov. 1881
København (Johannes s.)
Schack Adam Emil Laurits Fog
1883-
Schack Adam Emil Laurits Fog
F:
15 jan. 1883
København (Johannes s.)
Jørgen Ludolf Theodor Fog
1884-1884
Jørgen Ludolf Theodor Fog
F:
14 jul. 1884
København (Johannes s.)
D:
4 aug. 1884
København (Johannes s.)
Jørgen Eigil Fog
1886-
Jørgen Eigil Fog
F:
25 mar. 1886
København (Johannes s.)
Tove Fog
1887-1887
Tove Fog
F:
12 jun. 1887
København (Johannes s.)
D:
8 jul. 1887
København (Johannes s.)
Knud Valdemar Schack Fog
1841-1914
Knud Valdemar Schack Fog
F:
27 maj 1841
Rønne
D:
6 nov. 1914
København
Nicoline Martine Caroline Kyhse
1848-1919
Nicoline Martine Caroline Kyhse
F:
3 mar. 1848
Roskilde
G:
2 mar. 1872
D:
14 aug. 1919
København
Christian Fog
1794-1863
Christian Fog
F:
19 okt. 1794
Nylars
D:
5 jan. 1863
Rønne
Anna Johanne Lintrup
1800-1885
Anna Johanne Lintrup
F:
4 nov. 1800
København
G:
2 maj 1826
Rønne
D:
15 jan. 1885
Cecilia Fog
1797-1878
Cecilia Fog
F:
22 jan. 1797
Nylars
D:
3 mar. 1878
Johanne Sophie Fog
1798-1853
Johanne Sophie Fog
F:
15 jul. 1798
Nylars
D:
1 sep. 1853
Michelle Cathrine Fog
1801-1853
Michelle Cathrine Fog
F:
19 okt. 1801
Nylars
D:
15 sep. 1853
Christian Fog
1763-1833
Christian Fog
F:
12 jul. 1763
Dalby
D:
15 dec. 1833
Hjørlunde
Johanne Sophie Beviére
1760-1836
Johanne Sophie Beviére
F:
1760
G:
22 jun. 1792
København (Frue k.)
D:
5 jul. 1836
Lyngby
Barbara Helene Cecilie Steenberg
1790-1871
Barbara Helene Cecilie Steenberg
F:
9 aug. 1790
Knebel
D:
14 feb. 1871
Lorents Udum Stalknecht
1802-1856
Lorents Udum Stalknecht
F:
30 sep. 1802
Øster Nykirke
G:
26 apr. 1837
Ullits
D:
8 maj 1856
Viborg
Petra Steenberg
1854-1907
Petra Steenberg
F:
20 mar. 1854
Endeslev
D:
12 apr. 1907
København
Ellen Sophie Steenberg
1892-1971
Ellen Sophie Steenberg
F:
11 jan. 1892
Hobro
D:
16 jun. 1971
Paul Steenberg
1895-1942
Paul Steenberg
F:
18 jan. 1895
Hobro
D:
25 jan. 1942
Maracaibo (Venezuela)
Jørgen Steenberg
1855-1923
Jørgen Steenberg
F:
20 apr. 1855
Endeslev
D:
17 feb. 1923
Hobro
Pauline Louise Creutz
1867-1948
Pauline Louise Creutz
F:
7 nov. 1867
København (Trinitatis s.)
G:
18 apr. 1890
København (Helligånds k.)
D:
24 dec. 1948
Frederiksberg (Skt. Thomas)
Frederik Steenberg
1856-1899
Frederik Steenberg
F:
20 okt. 1856
Endeslev
D:
5 aug. 1899
Regine Steenberg
1858-1930
Regine Steenberg
F:
15 feb. 1858
Endeslev
D:
20 sep. 1930
København
Gerda Steenberg
1894-
Gerda Steenberg
F:
5 jan. 1894
København
Ove Fog Steenberg
1895-
Ove Fog Steenberg
F:
2 dec. 1895
København
Elin Birgitte Jansen Voss
1903-
Elin Birgitte Jansen Voss
F:
12 dec. 1903
København (Matthæus s.)
G:
5 sep. 1925
Ringsted (Skt. Bendts k.)
Georg Steenberg
1860-1928
Georg Steenberg
F:
12 okt. 1860
Endeslev
D:
22 aug. 1928
Rørvig
Dagmar Frederikke Oxelberg
1863-1931
Dagmar Frederikke Oxelberg
F:
15 nov. 1863
København
G:
14 maj 1891
København (Helligkors k.)
D:
3 maj 1931
København
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
1818-1885
Ove Frederik Matthias Hasselbalch Steenberg
F:
9 feb. 1818
Vallø
D:
17 nov. 1885
Højelse
Caroline Amalie Raae
1824-1897
Caroline Amalie Raae
F:
29 aug. 1824
Aarhus
G:
26 nov. 1852
Aarhus
D:
13 dec. 1897
København
Marie Georgine Amalie Steenberg
1819-1905
Marie Georgine Amalie Steenberg
F:
3 maj 1819
Vallø
D:
3 dec. 1905
Frederiksberg
Elise Helene Henriette Steenberg
1821-1902
Elise Helene Henriette Steenberg
F:
21 maj 1821
Vallø
D:
10 jun. 1902
Frederiksberg
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
1856-1929
Jacobine Amalie Frederikke Steenberg
F:
9 dec. 1856
Rønnebæk
D:
9 maj 1929
Regine Henriette Steenberg
1859-1924
Regine Henriette Steenberg
F:
16 jan. 1859
Rønnebæk
D:
10 aug. 1924
Johanne Georgia Fog Steenberg
1860-1910
Johanne Georgia Fog Steenberg
F:
17 okt. 1860
Rønnebæk
D:
3 maj 1910
København
Johannes Georg Fog Steenberg
1822-1860
Johannes Georg Fog Steenberg
F:
7 sep. 1822
Vallø
D:
13 apr. 1860
Rønnebæk
Nicoline von Sperling
1827-1893
Nicoline von Sperling
F:
4 apr. 1827
København
G:
21 apr. 1854
Vallø
D:
26 nov. 1893
Frederiksberg
Jørgen Fog Steenberg
1791-1859
Jørgen Fog Steenberg
F:
18 dec. 1791
Knebel
D:
30 sep. 1859
Næstved
Regine Magdalene Knorr
1791-1873
Regine Magdalene Knorr
F:
7 apr. 1791
København
G:
4 maj 1817
Aarhus Domk.
D:
24 jan. 1873
Frederiksberg
Cecilie Steenberg
1793-1794
Cecilie Steenberg
F:
6 jul. 1793
Knebel
D:
9 apr. 1794
Knebel
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
1795-
Cecilia Charlotte Amalia Steenberg
F:
10 nov. 1795
Knebel
Maren Bjørn Fog
1764-1825
Maren Bjørn Fog
F:
13 aug. 1764
Dalby
D:
18 dec. 1825
Ullits
Ove Mathiesen Steenberg
1756-1800
Ove Mathiesen Steenberg
F:
17 jun. 1756
Gauerslund
G:
9 okt. 1789
Dalby
D:
25 sep. 1800
Knebel
Mathias Christopher Tierbye
1767-1847
Mathias Christopher Tierbye
F:
21 okt. 1767
Vilhelmsborg
G:
4 aug. 1805
Dalby
D:
7 apr. 1847
Durup s. (Lisentorp)
Nicoline Fog
1800-1878
Nicoline Fog
F:
1800
Hjortdal
D:
20 mar. 1878
Carl Fog
1802-
Carl Fog
F:
1802
Hjortdal
Karl Vilhelm Frederik Sørensen
1833-
Karl Vilhelm Frederik Sørensen
F:
1 dec. 1833
Hørmested
Katrine Andriette Sørensen
1835-
Katrine Andriette Sørensen
F:
23 sep. 1835
Hørmested
Ludolf Valdemar Sørensen
1840-
Ludolf Valdemar Sørensen
F:
3 maj 1840
Hørmested
Sophie Fog
1803-1861
Sophie Fog
F:
21 aug. 1803
Hjortdal
D:
9 dec. 1861
Hørmested
Niels Sørensen
1802-før 1861
Niels Sørensen
F:
1802
D:
før 1861
Jørgen Vilhelm Fog
1806-
Jørgen Vilhelm Fog
F:
3 jun. 1806
Hjortdal
Christian Frederik Fog
1808-
Christian Frederik Fog
F:
1 feb. 1808
Skyum
Rasmus Fog
1765-1809
Rasmus Fog
F:
1 dec. 1765
Dalby
D:
1809
Marie Christine Bloch
1781-1845
Marie Christine Bloch
F:
1781
G:
25 apr. 1799
København (Alm. Hospital k.)
D:
29 jul. 1845
Hørmested
Frederik Kynde Buchhave
1833-
Frederik Kynde Buchhave
F:
22 apr. 1833
Vinding
Wilhelm Elias Georg Buchhave
1837-
Wilhelm Elias Georg Buchhave
F:
25 dec. 1837
Vinding
Petra Charlotte Amalie Schmidt
1810-1877
Petra Charlotte Amalie Schmidt
F:
17 sep. 1810
Mesinge
D:
24 jan. 1877
Henrik Rudolph Buchhave
1802-1865
Henrik Rudolph Buchhave
F:
24 maj 1802
Asnæs
G:
12 jul. 1832
Mesinge
D:
4 dec. 1865
Sahl
Carl Kristian Schmidt
1811-
Carl Kristian Schmidt
F:
20 aug. 1811
Mesinge
Anna Elisabeth Jørgine Wildt
1833-
Anna Elisabeth Jørgine Wildt
F:
20 okt. 1833
Stubberup s. (Sofiendal)
Jakob Christian Wildt
1835-1845
Jakob Christian Wildt
F:
25 aug. 1835
Stubberup s. (Sofiendal)
D:
FMTL. FX 1845
Sophus Ulrik Wilhelm Georg Wildt
1841-1861
Sophus Ulrik Wilhelm Georg Wildt
F:
16 jun. 1841
Stubberup s. (Sofiendal)
D:
23 sep. 1861
Ingeborg Georgine Charlotte Schmidt
1813-
Ingeborg Georgine Charlotte Schmidt
F:
1813
Mesinge
Jens Barfred Wildt
1801-1844
Jens Barfred Wildt
F:
1801
G:
12 jul. 1832
Mesinge
D:
18 dec. 1844
Stubberup s. (Sofiendal)
Julius Schmidt
1814-
Julius Schmidt
F:
1814
Mesinge
Georg Fog Schmidt
1815-
Georg Fog Schmidt
F:
25 aug. 1815
Mesinge
Kristian Juel Frederik Valdemar Lohmann
1844-
Kristian Juel Frederik Valdemar Lohmann
F:
17 jun. 1844
Landet s.
Elias Vilhelm Georg Lohmann
1847-
Elias Vilhelm Georg Lohmann
F:
25 jan. 1847
Landet s.
Viggo Ditlev Gotfred Lohmann
1854-
Viggo Ditlev Gotfred Lohmann
F:
6 mar. 1854
Landet s.
Mathea Sophia Bolette Schmidt
1817-
Mathea Sophia Bolette Schmidt
F:
26 dec. 1817
Mesinge
Rasmus Hansen Lohmann
1813-1862
Rasmus Hansen Lohmann
F:
4 feb. 1813
Kissendrup
G:
26 mar. 1843
Mesinge
D:
7 jan. 1862
Landet s.
Ludolphine Christiane Schmidt
1818-1818
Ludolphine Christiane Schmidt
F:
22 okt. 1818
Mesinge
D:
9 nov. 1818
Mesinge
Axel Erasmus Aagaard
1854-
Axel Erasmus Aagaard
F:
24 dec. 1854
Velling
Georgine Jacobine Vilhelmine Aagaard
1856-
Georgine Jacobine Vilhelmine Aagaard
F:
9 nov. 1856
Velling
Christiane Ludolphine Friderikke Schmidt
1819-1883
Christiane Ludolphine Friderikke Schmidt
F:
1 dec. 1819
Mesinge
D:
12 mar. 1883
Laurits Jacob Aagaard
1806-1883
Laurits Jacob Aagaard
F:
27 aug. 1806
Kullerup
G:
15 feb. 1854
Sal k.
D:
1 dec. 1883
Ringkøbing
Cecilia Schmidt
1821-
Cecilia Schmidt
F:
20 jan. 1821
Mesinge
Jacob Wilhelm Schmidt
1822-
Jacob Wilhelm Schmidt
F:
1 feb. 1822
Mesinge
Frederik Schmidt
1823-
Frederik Schmidt
F:
1 apr. 1823
Mesinge
Marius Schmidt
1824-
Marius Schmidt
F:
31 okt. 1824
Mesinge
Louis Schmidt
1826-
Louis Schmidt
F:
16 jan. 1826
Mesinge
Vilhelmine Charlotte Amalie Høyer
1788-1843
Vilhelmine Charlotte Amalie Høyer
F:
17 apr. 1788
Mesinge
D:
27 jan. 1843
Mesinge
Jacob Christian Schmidt
1764-1848
Jacob Christian Schmidt
F:
22 aug. 1764
Esbønderup
G:
10 dec. 1809
Mesinge
D:
26 jul. 1848
Mesinge
Charlotte Amalia Fog
1767-1790
Charlotte Amalia Fog
F:
21 feb. 1767
Dalby
D:
2 dec. 1790
Mesinge
Peder Høyer
1758-1809
Peder Høyer
F:
14 nov. 1758
Agersø
G:
16 nov. 1786
Dalby
D:
26 maj 1809
krampeslag under badning
Schack Carl Emil Fog
1843-1859
Schack Carl Emil Fog
F:
5 jan. 1843
Elling s. (Bannerslund)
D:
15 jul. 1859
Frederiksberg
Sophus Lorenz Fog
1844-1902
Sophus Lorenz Fog
F:
21 jun. 1844
Elling s. (Bannerslund)
D:
21 jun. 1902
Fårevejle s. (Stubberupholm)
Allis (Alice) Margrethe Hilleborg Andersen
1867-
Allis (Alice) Margrethe Hilleborg Andersen
F:
24 sep. 1867
Fårevejle s. (Stubberup)
G:
21 nov. 1888
Fårevejle s. (Dragsholm kapel)
Margrethe Fog
1878-1960
Margrethe Fog
F:
23 maj 1878
Tårs
D:
28 jan. 1960
Hornslet
Theodor Julius Petersen
1885-1965
Theodor Julius Petersen
F:
5 sep. 1885
Vejlby
G:
31 jul. 1911
D:
14 apr. 1965
Holger Rohde Fog
1880-1977
Holger Rohde Fog
F:
14 apr. 1880
Tårs
D:
3 apr. 1977
København
Ester Cody
1879-1947
Ester Cody
F:
30 nov. 1879
Philadelphia, USA
G:
23 aug. 1924
Puerto Rico
D:
13 mar. 1947
Santa Monica, Californien, USA
Helga Inger Schlüntz
1885-1963
Helga Inger Schlüntz
F:
18 aug. 1885
Randers
G:
12 aug. 1949
Ordrup
D:
13 jul. 1963
Magda Fog
Jørgen Rohde Fog
Johannes Rohde Fog
1882-1979
Johannes Rohde Fog
F:
5 mar. 1882
Øls
D:
26 mar. 1979
Bagsværd s. (Hareskovbo)
Esther Munkebo
1884-1957
Esther Munkebo
F:
5 nov. 1884
Lem
G:
26 okt. 1910
Horbelev
D:
26 jul. 1957
Tisvildeleje
Mogens Fog-Poulsen
Inge Johanne Futtrup
Ole Fog-Poulsen
Inge Marning
Ellen Fog
1883-1961
Ellen Fog
F:
16 sep. 1883
Øls
D:
3 maj 1961
Jægerspris
Anders Poulsen
1877-1957
Anders Poulsen
F:
21 mar. 1877
Hvorslev
G:
10 jul. 1910
Espe
D:
18 mar. 1957
Elise Mangor Fog
Poul Erik Nepper-Christensen
Kai Rohde Fog
1885-1961
Kai Rohde Fog
F:
11 maj 1885
Øls
D:
6 jan. 1961
Helga Mangor
1887-1975
Helga Mangor
F:
29 aug. 1887
Frederiksberg
G:
16 maj 1916
D:
20 aug. 1975
Klaus Fog Schovsbo
Else Hoff Siegumfeldt
Minna Bang Madsen
Bodil Fog Schovsbo
Erik Lakjer
Hans Kühne
Kirsten Fog Schovsbo
Willy Carlo Larsen
Birthe Fog Schovsbo
Kai Wium Andersen
Ebbe Fog Schovsbo
Maja Helena Sehested
Jørgen Fog Schovsbo
Lise Schønfeldt
Agnete Fog
1887-1965
Agnete Fog
F:
7 jan. 1887
Øls
D:
28 maj 1965
Gustav Frederik Peter Hans Schousboe-Jensen, senere Schovsbo
1872-1943
Gustav Frederik Peter Hans Schousboe-Jensen, senere Schovsbo
F:
24 nov. 1872
Malt s. (Christianshøj)
G:
29 dec. 1910
Espe
D:
1 sep. 1943
Holstebro
Marianne Jacobsen
1925-1989
Marianne Jacobsen
F:
28 sep. 1925
København
D:
20 nov. 1989
København
Edmund Hjalmar Emil Andersen
1915-2006
Edmund Hjalmar Emil Andersen
F:
22 apr. 1915
Brahetrolleborg s. (Gærup)
G:
15 okt. 1947
København
D:
6 jan. 2006
København
Sigrid Fog
1888-
Sigrid Fog
F:
16 sep. 1888
Øls
Johan Georg Christian Viggo Valdemar Jacobsen
1887-1976
Johan Georg Christian Viggo Valdemar Jacobsen
F:
17 sep. 1887
København
G:
18 aug. 1915
D:
14 feb. 1976
Karen Fog
1891-1891
Karen Fog
F:
25 mar. 1891
Øls
D:
31 mar. 1891
Øls
Johannes Fog
Birte Norsk
Per Fog
Winni Magnussen
Arne Rohde Fog
1893-
Arne Rohde Fog
F:
25 jan. 1893
Espe
Else Holck
1897-
Else Holck
F:
11 jan. 1897
Hillerød
G:
7 jul. 1920
Hillerød (Frederiksborg Slotskirke)
Jørgen Rohde Fog
Magda Fog
Thorkil Rohde Fog
1895-1942
Thorkil Rohde Fog
F:
13 mar. 1895
Espe
D:
17 mar. 1942
Puerto Rico
Ingeborg Johanne Agnete Petersen
1897-1977
Ingeborg Johanne Agnete Petersen
F:
20 sep. 1897
Fåborg
G:
17 nov. 1920
Puerto Rico
D:
29 nov. 1977
Hørsholm
Johannes Fog
1846-1939
Johannes Fog
F:
2 apr. 1846
Elling s. (Bannerslund)
D:
5 jul. 1939
Vemmetofte
Agnes Christiane Frederikke Rohde
1853-1942
Agnes Christiane Frederikke Rohde
F:
9 okt. 1853
Frederiksberg
G:
16 jun. 1877
D:
11 jan. 1942
Jægerspris
Emmy Cecilie Fog
1847-1907
Emmy Cecilie Fog
F:
23 aug. 1847
Elling s. (Bannerslund)
D:
11 feb. 1907
Jørgen Frederik Fog
1850-1861
Jørgen Frederik Fog
F:
28 okt. 1850
Elling s. (Bannerslund)
D:
18 jul. 1861
Frederiksberg
Jørgen Frederik Fog
1804-1867
Jørgen Frederik Fog
F:
27 jan. 1804
Spandet
D:
16 mar. 1867
Frederiksberg
Caroline Sofie Gøtsche
1812-1868
Caroline Sofie Gøtsche
F:
12 maj 1812
Broager s. (Dynt)
G:
18 mar. 1842
Haurum
D:
3 feb. 1868
Frederiksberg
Cecilie Fog
1806-1854
Cecilie Fog
F:
1 mar. 1806
Spandet
D:
14 jul. 1854
Henning Christopher Gøtsche
1802-
Henning Christopher Gøtsche
F:
23 dec. 1802
Broager s. (Dynt)
G:
6 okt. 1847
Skjolde
Anne Louise Johanne Fog
1843-1865
Anne Louise Johanne Fog
F:
9 feb. 1843
Skjolde
D:
13 aug. 1865
Julie Augusta Caroline Fog
1844-
Julie Augusta Caroline Fog
F:
12 aug. 1844
Skjolde
Christian Ditlev Eccard Fog
1847-1880
Christian Ditlev Eccard Fog
F:
20 apr. 1847
Skjolde
D:
24 mar. 1880
Skjolde
Carl Fog
1809-1885
Carl Fog
F:
16 jul. 1809
Spandet
D:
11 jan. 1885
Amalie Sophie Eccard
1807-1884
Amalie Sophie Eccard
F:
10 feb. 1807
St. Thomas
G:
9 okt. 1840
D:
22 jan. 1884
Schack Carl Æmilius (Emil) Fog
1768-1840
Schack Carl Æmilius (Emil) Fog
F:
2 maj 1768
Dalby
D:
27 okt. 1840
Vellev
Amalie Johanne Hahne
1770-1847
Amalie Johanne Hahne
F:
15 feb. 1770
Kiel
G:
4 sep. 1801
D:
19 jan. 1847
Skjolde
David Fog
1769-1811
David Fog
F:
7 aug. 1769
Dalby
D:
19 nov. 1811
København (Trinitatis s.)
Ane Marie Petersen
Ane Marie Petersen
G:
4 apr. 1809
Maria Elisabeth Fog
1770-1824
Maria Elisabeth Fog
F:
11 nov. 1770
Dalby
D:
13 sep. 1824
Tranekær
Albrecht Henrichsen Scheel
1757-1841
Albrecht Henrichsen Scheel
F:
23 sep. 1757
Ribe (Doms.)
G:
1811
D:
1 jan. 1841
Tranekær
Giertrud Cathrine Marie Cecilie Bloch
1835-1839
Giertrud Cathrine Marie Cecilie Bloch
F:
19 apr. 1835
København
D:
17 jul. 1839
København
Laura Jensine Christine Bloch
1837-1891
Laura Jensine Christine Bloch
F:
23 jun. 1837
København
D:
20 apr. 1891
Frederiksberg
Sven (Svend) Hersleb Grundtvig
1824-1883
Sven (Svend) Hersleb Grundtvig
F:
9 sep. 1824
København
G:
10 dec. 1858
Vartov K.
D:
14 jul. 1883
Frederiksberg
Jørgen Bloch
1839-1910
Jørgen Bloch
F:
16 apr. 1839
København
D:
10 jan. 1910
Christian Laurits Georg Bloch
1799-1884
Christian Laurits Georg Bloch
F:
1799
Lønborg
D:
14 feb. 1884
København (Matthæus s.)
Oline Sofie Frederikke Hadsund
1813-1846
Oline Sofie Frederikke Hadsund
F:
25 maj 1813
København
G:
7 jan. 1832
København (Trinitatis k.)
D:
17 jul. 1846
Harnheim ved Kiel
Thomasine Sophie Christiane Bloch
1800-
Thomasine Sophie Christiane Bloch
F:
1800
Lønborg
Otto Frederik Bloch
1803-1823
Otto Frederik Bloch
F:
3 jan. 1803
Lønborg
D:
1823
Gjertrud Marie Dorthea (Dora) Bloch
1835-eft. 1916
Gjertrud Marie Dorthea (Dora) Bloch
F:
16 jun. 1835
Sjørslev s. (Liselund)
D:
eft. ER 1916
Jørgen Frederik Otto Bloch
1837-1905
Jørgen Frederik Otto Bloch
F:
27 jul. 1837
Sjørslev s. (Liselund)
D:
18 feb. 1905
Anna Marie Josepha Nordlund
1851-1932
Anna Marie Josepha Nordlund
F:
17 maj 1851
G:
31 maj 1879
D:
14 mar. 1932
Jørgen Cicilius Bloch
1839-
Jørgen Cicilius Bloch
F:
28 apr. 1839
Sjørslev s. (Liselund)
Emilie Mathilde Augusta Bloch
1841-eft. 1916
Emilie Mathilde Augusta Bloch
F:
10 aug. 1841
Sjørslev s. (Liselund)
D:
eft. ER 1916
Børge Edinger Juulsgaard
1900-
Børge Edinger Juulsgaard
F:
22 maj 1900
Varde
Inger Ottilie Juulsgaard
1902-
Inger Ottilie Juulsgaard
F:
4 mar. 1902
Nakskov
Ada (Adda) Elisabeth Juulsgaard
1904-
Ada (Adda) Elisabeth Juulsgaard
F:
31 aug. 1904
Nakskov
Aage Harck Juulsgaard
1905-
Aage Harck Juulsgaard
F:
19 sep. 1905
Nakskov
Inge Juulsgaard
Ingeborg Marie Harck
1871-
Ingeborg Marie Harck
F:
15 jan. 1871
Varde
Nicolai Edinger Jensen Juulsgaard
1869-
Nicolai Edinger Jensen Juulsgaard
F:
1 maj 1869
Ringkøbing
G:
14 jul. 1899
Varde
Ellen Kirstine Ottilie Harck
1906-
Ellen Kirstine Ottilie Harck
F:
8 jun. 1906
Varde
Anne-Lisbeth Harck
Hans Carl Harck
1872-1945
Hans Carl Harck
F:
24 jul. 1872
Varde
D:
6 sep. 1945
Magda Thuesen
1884-
Magda Thuesen
F:
12 feb. 1884
Højby
G:
8 jul. 1905
Odense
Hans Otto Harck
Kirsten Wulff
Agnete Harck
Axel Theodor Harck
1874-1958
Axel Theodor Harck
F:
21 nov. 1874
Varde
D:
1 aug. 1958
Margrethe Windfeld-Hansen
1888-1952
Margrethe Windfeld-Hansen
F:
14 jun. 1888
Ribe
G:
2 jul. 1911
Ribe (Skt. Cathrine k.)
D:
31 okt. 1952
København (Rigshospitalet)
Marie Børgine Harck
1875-1879
Marie Børgine Harck
F:
9 dec. 1875
Varde
D:
6 nov. 1879
Varde
Einer Børge Harck
1882-
Einer Børge Harck
F:
11 jun. 1882
Varde
Inge Jutta Marie Heegaard Jensen
1880-
Inge Jutta Marie Heegaard Jensen
F:
8 apr. 1880
Vordingborg
G:
19 mar. 1916
Jørgen Otto Anders Harck
1886-1915
Jørgen Otto Anders Harck
F:
7 jul. 1886
Varde
D:
31 jan. 1915
Odense (Amtssygehuset)
Maren Anna Harck
1884-1884
Maren Anna Harck
F:
6 aug. 1884
Varde
D:
2 sep. 1884
Varde
Karen Adamine Ottilia Bloch
1843-1901
Karen Adamine Ottilia Bloch
F:
7 jul. 1843
Sjørslev s. (Liselund)
D:
6 aug. 1901
Varde
Anders Hansen Harck
1840-1916
Anders Hansen Harck
F:
2 maj 1840
Gjellerup
G:
26 aug. 1869
Varde
D:
26 jul. 1916
Varde
Carl Victor Georg Bloch
1845-1846
Carl Victor Georg Bloch
F:
13 apr. 1845
Sjørslev s. (Liselund)
D:
10 feb. 1846
Sjørslev s. (Liselund)
Inger de Fine Olivarius
1873-
Inger de Fine Olivarius
F:
27 sep. 1873
Grejs
Karl Kristian de Fine Olivarius
1874-
Karl Kristian de Fine Olivarius
F:
26 sep. 1874
Øster Nykirke
Otto Tage de Fine Olivarius
1876-1885
Otto Tage de Fine Olivarius
F:
19 jan. 1876
Øster Nykirke
D:
29 sep. 1885
Solbjerg
Bjørn Just de Fine Olivarius
Ellen Margrethe Mariager
Per de Fine Olivarius
Eva Agnete Holm
Valdemar de Fine Olivarius
1877-
Valdemar de Fine Olivarius
F:
15 sep. 1877
Øster Nykirke
Ingeborg Winther
1892-
Ingeborg Winther
F:
18 maj 1892
København
G:
28 dec. 1915
København (Holmens k.)
Børge de Fine Olivarius
Grete Elin Dreyer
1914-1971
Grete Elin Dreyer
F:
12 nov. 1914
Rudkøbing
D:
5 nov. 1971
Hanne Feilberg Lauritsen
Esther de Fine Olivarius
Erik de Fine Olivarius
Karen Slot Nielsen
Carl Børge de Fine Olivarius
1879-1963
Carl Børge de Fine Olivarius
F:
26 mar. 1879
Linnerup
D:
17 aug. 1963
Nykøbing M.
Ingeborg Mumme
1886-1945
Ingeborg Mumme
F:
17 feb. 1886
Hobro
G:
17 aug. 1910
Viborg
D:
1945
Sofie de Fine Olivarius
1882-
Sofie de Fine Olivarius
F:
14 mar. 1882
Linnerup
Thora Marie de Fine Olivarius
1885-
Thora Marie de Fine Olivarius
F:
3 mar. 1885
Linnerup
Johannes de Fine Olivarius
1888-
Johannes de Fine Olivarius
F:
21 nov. 1888
Solbjerg s.
Bent de Fine Olivarius
Inge Hardvendel
Helle de Fine Olivarius
Tage Christian de Fine Olivarius
1891-
Tage Christian de Fine Olivarius
F:
7 maj 1891
Solbjerg s.
Ebba Antonia Kofoed
1899-
Ebba Antonia Kofoed
F:
30 jun. 1899
Rutsker
G:
30 jul. 1921
Rutsker
Oline Georgia Bloch
1847-1915
Oline Georgia Bloch
F:
7 apr. 1847
Sjørslev s. (Liselund)
D:
8 dec. 1915
Randers
Frederik Theodor de Fine Olivarius
1843-1902
Frederik Theodor de Fine Olivarius
F:
8 jan. 1843
Varde
G:
18 dec. 1872
Varde
D:
7 apr. 1902
Solbjerg (druknede i en mergelgrav)
Carl Christian Bloch
1804-1867
Carl Christian Bloch
F:
14 jun. 1804
Lønborg
D:
24 mar. 1867
Varde
Marie Børgine Tranberg
1817-1908
Marie Børgine Tranberg
F:
26 maj 1817
Varde
G:
1 jun. 1834
Lønborg
D:
25 feb. 1908
Varde
Jørgen Christian Cicilius Krogh
1833-1876
Jørgen Christian Cicilius Krogh
F:
24 nov. 1833
Ringkøbing
D:
1876
Anne Marie Cecilie Bloch
1805-1834
Anne Marie Cecilie Bloch
F:
3 nov. 1805
Lønborg
D:
14 jan. 1834
Ringkøbing
Søren de Fine von Krogh
1802-1867
Søren de Fine von Krogh
F:
27 nov. 1802
København
G:
17 apr. 1832
Lønborg
D:
22 jan. 1867
Ringkøbing
Anna Hedevig Bloch
1806-1839
Anna Hedevig Bloch
F:
1806
D:
TIDL. 1839
Jørgen Vilhelm Nees
1839-
Jørgen Vilhelm Nees
F:
20 feb. 1839
Gjellerupholm
Olga Julie Vilhelmine Nees
1870-1874
Olga Julie Vilhelmine Nees
F:
25 jul. 1870
Grenå
D:
19 okt. 1874
Grenå
Holger Otto Wedel
1898-1980
Holger Otto Wedel
F:
3 jun. 1898
Vejle (Skt. Nicolai s.)
D:
19 mar. 1980
København
Nanny Klintrup
1898-
Nanny Klintrup
F:
8 maj 1898
Horsens
G:
9 feb. 1923
Annegrethe Højberg
Annegrethe Højberg
G:
24 feb. 1938
Ingeborg Emma Wedel
1901-
Ingeborg Emma Wedel
F:
20 jun. 1901
Vejle (Skt. Nicolai s.)
Oscar Yde-Poulsen
1899-1967
Oscar Yde-Poulsen
F:
25 feb. 1899
Thisted
G:
14 maj 1927
Frederiksberg k.
D:
27 jul. 1967
Gentofte (Amtssygehuset)
Gunnar Lauge Wedel
1903-1972
Gunnar Lauge Wedel
F:
3 mar. 1903
Vejle (Skt. Nicolai s.)
D:
jan. 1972
Ellen Margrethe Pedersen
1905-
Ellen Margrethe Pedersen
F:
20 mar. 1905
G:
3 okt. 1928
Inger Juul
1908-
Inger Juul
F:
10 okt. 1908
G:
4 apr. 1939
Karen Jenny Hjelma Nees
1871-1955
Karen Jenny Hjelma Nees
F:
24 okt. 1871
Grenå
D:
20 jun. 1955
Fakse s. (Fedgården)
Viggo Emil Peter Wedel
1868-1945
Viggo Emil Peter Wedel
F:
11 jul. 1868
København
G:
27 feb. 1896
Grenå
D:
21 mar. 1945
København
Svend West
1903-
Svend West
F:
12 mar. 1903
Vejle
Ole Svend West
1905-
Ole Svend West
F:
10 aug. 1905
Vejle
Gerda Sofie Maria Nees
1874-
Gerda Sofie Maria Nees
F:
17 jun. 1874
Grenå
Søren Christian Henrik West
1870-1921
Søren Christian Henrik West
F:
15 okt. 1870
Middelfart
G:
24 apr. 1898
Grenå
D:
10 nov. 1921
Vejle
Kaj Aage Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
1900-
Kaj Aage Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
F:
5 jun. 1900
Ebeltoft
Poul Gerhard Neess Nielsen
1902-
Poul Gerhard Neess Nielsen
F:
21 apr. 1902
Ebeltoft
Erik Wilhelm Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
1903-
Erik Wilhelm Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
F:
22 sep. 1903
Ebeltoft
Knud Lavard Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
1906-
Knud Lavard Neess Nielsen, senere Neess-Nielsen, senere Neess
F:
3 jul. 1906
Ebeltoft
Adda Marie Neess Nielsen
Agnes Nees
1875-
Agnes Nees
F:
27 nov. 1875
Grenå
Alfred Johannes Nielsen
1869-
Alfred Johannes Nielsen
F:
18 okt. 1869
København
G:
17 aug. 1899
Grenå
Holger Carl Emil Nees
1877-1891
Holger Carl Emil Nees
F:
25 nov. 1877
Grenå
D:
19 jan. 1891
Grenå
Olga Nees
1879-
Olga Nees
F:
17 aug. 1879
Grenå
Vilhelm Nees
1881-1882
Vilhelm Nees
F:
1 feb. 1881
Grenå
D:
1 jul. 1882
Grenå
Karen Jørgine Albertine Nees
1882-1883
Karen Jørgine Albertine Nees
F:
20 okt. 1882
Grenå
D:
15 jun. 1883
Grenå
Gerhardt Sophus Cecilius Nees
1840-1900
Gerhardt Sophus Cecilius Nees
F:
29 sep. 1840
Gjellerupholm
D:
30 mar. 1900
Grenå
Marie Januaria Rosenvinge
1843-1937
Marie Januaria Rosenvinge
F:
1 jan. 1843
Ringkøbing
G:
6 jun. 1868
D:
27 jun. 1937
Vejle (Frelsers s.)
Sophie Ottilia Nees
1843-1889
Sophie Ottilia Nees
F:
13 apr. 1843
Gjellerupholm
D:
TIDL. 1889
Helga Adelaide Mathilde Nees
1845-1889
Helga Adelaide Mathilde Nees
F:
7 feb. 1845
Gjellerupholm
D:
TIDL. 1889
Susanne Vilhelmine Charlotte Amalia Bloch
1808-1889
Susanne Vilhelmine Charlotte Amalia Bloch
F:
13 maj 1808
Lønborg
D:
6 jul. 1889
København (Johannes s.)
Nis Hjelmdrup Nees
1807-1872
Nis Hjelmdrup Nees
F:
23 jul. 1807
Lomborg
G:
10 maj 1838
Lønborg
D:
3 dec. 1872
Ringkøbing
Jørgen Theodor Victor Agathon Bloch
1835-1897
Jørgen Theodor Victor Agathon Bloch
F:
16 jun. 1835
Lønborg
D:
1897
Gytha Christiane Gjertrud Cecilie Bloch
1836-1894
Gytha Christiane Gjertrud Cecilie Bloch
F:
28 okt. 1836
Horsens
D:
1894
Australien
William Brickell Gibbs
Jørgen Bloch
1838-1839
Jørgen Bloch
F:
1838
Lønborg
D:
10 okt. 1839
Lønborg
Henning Louis Aksel Feilberg
Annie Foss
Peter Victor Axel Feilberg
1883-1968
Peter Victor Axel Feilberg
F:
27 nov. 1883
Herning
D:
3 okt. 1968
København
Julie Edele Agathe Prytz
1884-1957
Julie Edele Agathe Prytz
F:
9 apr. 1884
Dalbyneder
G:
27 nov. 1916
København
D:
5 maj 1957
København
Elise Hedevig Bloch
1840-1894
Elise Hedevig Bloch
F:
15 jul. 1840
Lønborg
D:
17 jan. 1894
Vestervig
Christian Adolph Marie Louis Feilberg
1839-1914
Christian Adolph Marie Louis Feilberg
F:
23 sep. 1839
Rørup
G:
18 okt. 1872
Vig
D:
30 dec. 1914
Georg Otto Carl Vilhelm Bloch
1842-1843
Georg Otto Carl Vilhelm Bloch
F:
26 jul. 1842
Lønborg
D:
26 jan. 1843
Lønborg
Theodor Bloch
1844-
Theodor Bloch
F:
30 jan. 1844
Lønborg
Susanna Hemmertine Oline Ottilia Bloch
1847-
Susanna Hemmertine Oline Ottilia Bloch
F:
15 maj 1847
Lønborg
Christian Adolph Marie Louis Feilberg
1839-1914
Christian Adolph Marie Louis Feilberg
F:
23 sep. 1839
Rørup
G:
18 apr. 1895
Falslev
D:
30 dec. 1914
Johannes Bloch
1848-1929
Johannes Bloch
F:
30 sep. 1848
Lønborg
D:
17 nov. 1929
Mariager
Johanne Theodora Marie Bayer
1863-1926
Johanne Theodora Marie Bayer
F:
16 mar. 1863
Ø. Brønderslev
G:
25 okt. 1899
Søllerød
D:
10 mar. 1926
Falslev
Karl Victor Johannes Prytz
1880-1880
Karl Victor Johannes Prytz
F:
6 mar. 1880
Vig
D:
11 maj 1880
København
Karen Ingeborg Marie Prytz
Harald Valdemar Asmund Prytz
1881-1951
Harald Valdemar Asmund Prytz
F:
6 maj 1881
Dalbyneder
D:
17 mar. 1951
København (Garnisons s.)
Karen Reingaard-Petersen
1887-1946
Karen Reingaard-Petersen
F:
8 mar. 1887
Hvidbjerg
G:
4 nov. 1912
Vig
D:
29 jun. 1946
Aalborg
Henning Louis Aksel Feilberg
Annie Foss
Julie Edele Agathe Prytz
1884-1957
Julie Edele Agathe Prytz
F:
9 apr. 1884
Dalbyneder
D:
5 maj 1957
København
Peter Victor Axel Feilberg
1883-1968
Peter Victor Axel Feilberg
F:
27 nov. 1883
Herning
G:
27 nov. 1916
København
D:
3 okt. 1968
København
Ebba Marie Prytz
1885-
Ebba Marie Prytz
F:
13 jun. 1885
Dalbyneder
Laurits Sofus Karlsen
1887-
Laurits Sofus Karlsen
F:
30 jun. 1887
Vig
G:
16 aug. 1916
København (Vartov (Vig kb.))
Johan Henrik Bang
Jørgen August Bang
Ingeborg Theodora Elise Prytz
1892-1932
Ingeborg Theodora Elise Prytz
F:
6 mar. 1892
Vig
D:
22 aug. 1932
København
Henrik Vilhelm Bang
1882-1964
Henrik Vilhelm Bang
F:
11 aug. 1882
Søllerød s. (Øverød)
G:
10 jul. 1912
Vig
D:
8 mar. 1964
København
Maria Bloch
1850-1912
Maria Bloch
F:
1 apr. 1850
Lønborg
D:
19 dec. 1912
København
Johan Julius Valdemar Prytz
1843-1921
Johan Julius Valdemar Prytz
F:
30 jun. 1843
København
G:
18 okt. 1877
Vig
D:
12 nov. 1921
København
Gytha Bloch
1851-1896
Gytha Bloch
F:
30 sep. 1851
Lønborg
D:
1896
Jørgen Victor Bloch
1812-1892
Jørgen Victor Bloch
F:
25 sep. 1812
Lønborg
D:
21 dec. 1892
Frederiksberg
Agathe Theodorine Benedicta Thorlacius
1811-1872
Agathe Theodorine Benedicta Thorlacius
F:
6 jan. 1811
Gythaborg ved Røde Fjord, Island Østeramt
G:
15 jul. 1833
Ringkøbing
D:
1 jan. 1872
Vig
Ottilia Theodorikke Adamine Bloch
1816-1842
Ottilia Theodorikke Adamine Bloch
F:
19 maj 1816
Lønborg
D:
1842
Gjertrud Fog
1772-1840
Gjertrud Fog
F:
10 jan. 1772
Dalby
D:
26 jan. 1840
Lønborg
Jørgen Bloch
1767-1838
Jørgen Bloch
F:
31 jul. 1767
Viby
G:
27 apr. 1798
D:
25 sep. 1838
Lønborg
Michelli Annette Helene Sophie Rützau
ca. 1847-før 1909
Michelli Annette Helene Sophie Rützau
F:
ca. 1847
Viby
D:
før 1909
Alfred Nicolai Fog Rützau
1849-1909
Alfred Nicolai Fog Rützau
F:
30 sep. 1849
Viby
D:
18 maj 1909
København
Nanna Dorthea Regitza Rützau
1850-1850
Nanna Dorthea Regitza Rützau
F:
5 okt. 1850
Viby
D:
2 nov. 1850
Viby
Nicoline Erasmine Georgia Ludolphine Rützau
1853-
Nicoline Erasmine Georgia Ludolphine Rützau
F:
9 apr. 1853
Viby
Niels Ludolf Georg Rützau
1819-1853
Niels Ludolf Georg Rützau
F:
17 okt. 1819
Viby
D:
23 apr. 1853
Viby
Ida Erasmine Fog
1825-1888
Ida Erasmine Fog
F:
21 jun. 1825
Tjørnelunde
G:
14 okt. 1846
Finderup
D:
5 nov. 1888
København
Hans Rudolph Rützau
1821-
Hans Rudolph Rützau
F:
3 feb. 1821
Viby
Theodor Rützau
1822-
Theodor Rützau
F:
23 apr. 1822
Viby
Hanne Bindesbøll
1849-
Hanne Bindesbøll
F:
8 maj 1849
Silkeborg
Niels Jacob Bindesbøll
1851-1888
Niels Jacob Bindesbøll
F:
18 mar. 1851
Silkeborg
D:
5 jul. 1888
Farum
Claudine Cicilia Rützau
1823-1895
Claudine Cicilia Rützau
F:
28 sep. 1823
Viby
D:
20 jan. 1895
København (Matthæus s.)
Johan Henrik Bindesbøll
1819-1866
Johan Henrik Bindesbøll
F:
18 nov. 1819
Fussingø
G:
18 jul. 1848
Linå
D:
15 jul. 1866
Silkeborg
Severine Marie Rützau
1825-
Severine Marie Rützau
F:
20 maj 1825
Viby
Ferdinand Rützau
1827-
Ferdinand Rützau
F:
9 apr. 1827
Viby
Anna Dorothea Holm
1791-1859
Anna Dorothea Holm
F:
30 dec. 1791
Dalby
D:
3 feb. 1859
Niels Oschatz Rützau
1793-1847
Niels Oschatz Rützau
F:
21 maj 1793
Antvorskov
G:
18 okt. 1818
Dalby
D:
20 jul. 1847
København (Frederiks Hospital)
Wilhelm Theophilus Holm
1794-
Wilhelm Theophilus Holm
F:
9 maj 1794
Dalby
Jørgen Holm
1795-SOM SPX
Jørgen Holm
F:
7 jul. 1795
Dalby
D:
SOM SPX
Harriet Kruuse
1882-
Harriet Kruuse
F:
29 nov. 1882
Stenstrup s. (Løjtvedgård)
Hansine Cecilia Georgiana Petersen
1849-
Hansine Cecilia Georgiana Petersen
F:
22 feb. 1849
Stenstrup s. (Løjtvedgård)
Hans Johansen Kruuse
1854-
Hans Johansen Kruuse
F:
23 jun. 1854
Nyborg
Niels Peter Petersen
1820-1878
Niels Peter Petersen
F:
15 nov. 1820
Stenstrup s. (Løjtvedgård)
D:
20 jun. 1878
Stenstrup s. (Løjtvedgård)
Pouline Henriette Jensine Aagaard
1824-
Pouline Henriette Jensine Aagaard
F:
14 aug. 1824
Kullerup
G:
17 apr. 1846
Farum
Ludolf, senere Ludolf Frederik, Petersen
1822-
Ludolf, senere Ludolf Frederik, Petersen
F:
5 maj 1822
Stenstrup s. (Løjtvedgård)
Cecilia Georgiana Holm
1796-1865
Cecilia Georgiana Holm
F:
30 sep. 1796
Dalby
D:
8 feb. 1865
Strib
Hans Petersen
ca. 1788-1843
Hans Petersen
F:
ca. 1788
Heden
G:
23 apr. 1820
Dalby
D:
11 jan. 1843
Løjtvedgård
Niels Cicilius Holm
1825-
Niels Cicilius Holm
F:
12 apr. 1825
Sdr. Lem
Francisca Marie Holm
1883-
Francisca Marie Holm
F:
26 aug. 1883
Urlev s.
Ascan Karl Holm
1885-
Ascan Karl Holm
F:
25 feb. 1885
Urlev s.
Agnes Jacobine Holm
1887-1887
Agnes Jacobine Holm
F:
6 jan. 1887
Urlev s.
D:
18 nov. 1887
Urlev s.
Helene Marie Holm
1888-
Helene Marie Holm
F:
24 dec. 1888
Urlev s.
Svend Aage Holm
1890-
Svend Aage Holm
F:
28 nov. 1890
Urlev s.
Lauge Emil Holm
1893-
Lauge Emil Holm
F:
18 jan. 1893
Urlev s.
Georg Frants Holm
1895-
Georg Frants Holm
F:
27 feb. 1895
Hatting
Agnes Jacobine Holm
1897-
Agnes Jacobine Holm
F:
8 mar. 1897
Hatting
Carl Folkmar Georg Holm
1859-
Carl Folkmar Georg Holm
F:
10 mar. 1859
København
Helga Marie Fanøe
1863-
Helga Marie Fanøe
F:
24 mar. 1863
Gerum s.
G:
1883
Carl Ascan Holm
1827-1900
Carl Ascan Holm
F:
1 dec. 1827
Sdr. Lem
D:
24 feb. 1900
Hatting
Georgine Joachime Frendsiska Knipschildt
1827-1896
Georgine Joachime Frendsiska Knipschildt
F:
22 maj 1827
Tureby
D:
6 feb. 1896
Hatting
Theodor Hermann Emil Holm
1833-
Theodor Hermann Emil Holm
F:
7 jun. 1833
Sdr. Lem
Folchmar, senere Folkmar, Holm
1798-1875
Folchmar, senere Folkmar, Holm
F:
2 feb. 1798
Dalby
D:
31 okt. 1875
Helene Marie Linnich
1793-1854
Helene Marie Linnich
F:
24 jul. 1793
Altona
D:
27 okt. 1854
Tved
Jørgen Holm
1799-1799
Jørgen Holm
F:
1799
Dalby
D:
1799
Dalby
Jørgen Holm
1801-1864
Jørgen Holm
F:
25 okt. 1801
Dalby
D:
23 maj 1864
Kerteminde
Johanne Bentzen
1807-1863
Johanne Bentzen
F:
1807
Kerteminde
G:
14 maj 1839
Dalby
D:
26 maj 1863
Kerteminde
Niels Holm
1804-
Niels Holm
F:
13 apr. 1804
Dalby
Cecilia Caroline Sophie Lorenze Gøtsche
1836-
Cecilia Caroline Sophie Lorenze Gøtsche
F:
6 aug. 1836
Haurum s. (Kragelund)
Carl Christian Gøtsche
1840-1850
Carl Christian Gøtsche
F:
25 maj 1840
Haurum s. (Kragelund)
D:
6 mar. 1850
Haurum s. (Kragelund)
Christiane Ewaldine Holm
1806-
Christiane Ewaldine Holm
F:
12 jan. 1806
Dalby
Carl Christian Gøtsche
1805-1855
Carl Christian Gøtsche
F:
10 feb. 1805
Broager s. (Dynt)
G:
15 apr. 1835
Dalby
D:
6 jan. 1855
Kragelund
Anna Cecilie von Bülow
1834-1910
Anna Cecilie von Bülow
F:
4 mar. 1834
Sandholdt-Lyndelse s. (Sandholdt)
D:
22 jun. 1910
Frederiksberg
Nielsine (Sine) Hanna Augusta von Bülow
1836-1923
Nielsine (Sine) Hanna Augusta von Bülow
F:
17 aug. 1836
Fjenneslev s. (Mørup)
D:
1 feb. 1923
Markus Nicolaj Nellemann
1839-1899
Markus Nicolaj Nellemann
F:
18 aug. 1839
Aarhus (Vor Frue k.)
G:
23 jul. 1874
D:
21 okt. 1899
Chicago, USA
Else Nicoline von Bülow
1880-1947
Else Nicoline von Bülow
F:
15 feb. 1880
Santos
D:
6 jan. 1947
Sao Paolo
Friederich Wilhelm Karl Otto Theodor von Schaffhausen
1870-1909
Friederich Wilhelm Karl Otto Theodor von Schaffhausen
F:
13 aug. 1870
Bonn
G:
27 sep. 1901
Sao Paolo
D:
11 mar. 1909
Düsseldorf
Richardt von Hardt
1882-1945
Richardt von Hardt
F:
30 sep. 1882
Frankfurt am Main
G:
29 maj 1911
Wonsowo, Polen
D:
27 jan. 1945
Engelke Diederich von Bülow
1881-1887
Engelke Diederich von Bülow
F:
26 mar. 1881
Santos
D:
17 mar. 1887
Santos
Gerda Marie von Bülow
1883-
Gerda Marie von Bülow
F:
30 jan. 1883
Santos
Karl Frantz Bertoni
1877-
Karl Frantz Bertoni
F:
4 okt. 1877
Stamilau
G:
23 maj 1906
Sao Paolo
Marcell Frossard de Sangy
Marcell Frossard de Sangy
G:
27 sep. 1924
Budapest
Adam Dietrich von Bülow
Virginia Margaret Boyes
Christian Gustav Sigismund von Bülow
Camilla Sampaio
Carl Adolph von Bülow
1885-1942
Carl Adolph von Bülow
F:
29 maj 1885
København
D:
4 jul. 1942
Guaruja, Brasilien
Adda Sigismunda komtesse Schulin
1891-1959
Adda Sigismunda komtesse Schulin
F:
6 jun. 1891
Lem s. (Hostrup)
G:
17 maj 1919
København (Slotskirken)
D:
11 sep. 1959
Frederiksberg (Diakonissestiftelsen)
Reimar Hans von Bülow
1889-
Reimar Hans von Bülow
F:
5 maj 1889
Freiburg
Irene Gugliemina Thaon
1898-
Irene Gugliemina Thaon
F:
29 sep. 1898
Torino, Italien
G:
9 mar. 1935
Sao Paolo
Andrea Gustava von Bülow
1899-
Andrea Gustava von Bülow
F:
24 jan. 1899
Sao Paolo
Louis de Morgan-Snell
1886-
Louis de Morgan-Snell
F:
4 sep. 1886
Recife, Brasilien
G:
22 maj 1919
Rio de Janeiro, Brasilien
Adam Dietrich von Bülow
1840-1923
Adam Dietrich von Bülow
F:
1 mar. 1840
Fjenneslev s. (Mørup)
D:
22 maj 1923
Sao Paolo, Brasilien
Anna Louise Ottilie Schaumann
1859-1949
Anna Louise Ottilie Schaumann
F:
31 maj 1859
Campinas, Sao Paolo, Brasilien
G:
23 apr. 1879
København (Holmens k.)
D:
21 okt. 1949
Sao Paolo, Brasilien
Ingrid Bülow Ravens
NN Ulbricht
Johan Vilhelm Beck
1903-
Johan Vilhelm Beck
F:
25 apr. 1903
København
Else Nina Emilie Beck
1906-
Else Nina Emilie Beck
F:
26 sep. 1906
København
Ingrid Beck
1910-1957
Ingrid Beck
F:
5 jun. 1910
København
D:
26 jun. 1957
København
Aage Oscar Harald Grønbech Grunnet
Aage Oscar Harald Grønbech Grunnet
G:
1 jul. 1946
Rørvig
Ellen Marie Elisabeth Bülow Ravens
1872-1951
Ellen Marie Elisabeth Bülow Ravens
F:
8 sep. 1872
Böslit, Halland, Sverige
D:
31 aug. 1951
Gentofte
Axel Beck
1873-1949
Axel Beck
F:
19 apr. 1873
Ørum s.
D:
6 dec. 1949
Frederiksberg Hospital
Henry Thorkild Bülow-Ravens
1875-1933
Henry Thorkild Bülow-Ravens
F:
15 dec. 1875
Böslit, Halland, Sverige
D:
29 aug. 1933
Bagsværd
Anna Alexandra Frick
1879-1958
Anna Alexandra Frick
F:
2 jul. 1879
Bergen
G:
25 dec. 1904
Hong Kong
D:
3 feb. 1958
København
Emilie Ludovica Christiane von Bülow
1846-1925
Emilie Ludovica Christiane von Bülow
F:
27 mar. 1846
Fjenneslev s. (Mørup)
D:
1925
København
Carl Johan Ravens
1843-1926
Carl Johan Ravens
F:
29 apr. 1843
Slesvig
G:
9 jun. 1869
D:
27 aug. 1926
København
Mariane Elisabeth Nicoline Holm
1807-1882
Mariane Elisabeth Nicoline Holm
F:
16 jul. 1807
Dalby
D:
28 okt. 1882
København
Engelke Theodorus von Bülow
1803-1883
Engelke Theodorus von Bülow
F:
17 mar. 1803
Ryslinge s. (Tøjstrup)
G:
19 maj 1833
Dalby
D:
3 jan. 1883
København
Niels Christian August Anton Horn
1840-1841
Niels Christian August Anton Horn
F:
4 jun. 1840
Kerteminde
D:
4 jan. 1841
Kerteminde
Victor Horn
1842-
Victor Horn
F:
22 maj 1842
Kerteminde
Emilia Augusta Holm
1808-
Emilia Augusta Holm
F:
20 nov. 1808
Dalby
Christian Hempel Horn
1812-1852
Christian Hempel Horn
F:
3 okt. 1812
Fåborg
G:
7 jul. 1839
Dalby
D:
16 jul. 1852
Kerteminde
Rasmus Axel Holm
1848-
Rasmus Axel Holm
F:
9 jan. 1848
Arninge
Nielsine Cecilie Holm
1850-
Nielsine Cecilie Holm
F:
15 sep. 1850
Tostrup
Carl Christian Emil Holm
1852-
Carl Christian Emil Holm
F:
19 dec. 1852
Tostrup
Lovise Nicoline Holm
1855-
Lovise Nicoline Holm
F:
21 feb. 1855
Tostrup
Elisa Rasmine Holm
1857-
Elisa Rasmine Holm
F:
2 mar. 1857
Tostrup
Jacob Ludvig Ferdinand Holm
1810-1869
Jacob Ludvig Ferdinand Holm
F:
22 nov. 1810
Dalby
D:
2 jan. 1869
Odden
Lovise Nicoline Aagaard
1818-
Lovise Nicoline Aagaard
F:
8 sep. 1818
Kullerup
G:
17 sep. 1847
Farum
D:
Korinth?
Christian Georg Holm
1812-
Christian Georg Holm
F:
13 feb. 1812
Dalby
Jacobine Holm
1813-
Jacobine Holm
F:
28 aug. 1813
Dalby
Cecilia Fog
1773-1844
Cecilia Fog
F:
4 dec. 1773
Dalby
D:
3 dec. 1844
Kjølstrup
Niels Holm
1759-1838
Niels Holm
F:
12 sep. 1759
Fredericia
G:
23 jul. 1790
Humble
D:
30 aug. 1838
Dalby
Georgine Fog
1775-1856
Georgine Fog
F:
7 maj 1775
Dalby
D:
4 okt. 1856
Odense (Vor Frue s.)
Peder Høyer
1758-1809
Peder Høyer
F:
14 nov. 1758
Agersø
D:
26 maj 1809
krampeslag under badning
Georg David Fog
1812-1813
Georg David Fog
F:
29 mar. 1812
København
D:
12 sep. 1813
København
Adelaide Martine Cecilie Maria Fog
1813-
Adelaide Martine Cecilie Maria Fog
F:
7 maj 1813
København
Ludolf Georg Fog
1815-
Ludolf Georg Fog
F:
31 mar. 1815
København
Christen Fog
1776-1816
Christen Fog
F:
18 dec. 1776
Dalby
D:
30 jun. 1816
København (Frederiks Hospital)
Else Matthea Petersen
1792-1876
Else Matthea Petersen
F:
10 dec. 1792
Ringe
G:
22 nov. 1810
Flødstrup s. (Risinge)
D:
21 dec. 1876
Roskilde
Ludolph Frederik Fog
1778-1855
Ludolph Frederik Fog
F:
14 aug. 1778
Dalby
D:
15 maj 1855
København
Marie Henriette Holte
1794-1880
Marie Henriette Holte
F:
1 apr. 1794
København
G:
8 sep. 1847
København (Garnisons k.)
D:
17 apr. 1880
København
Jørgen (Georg) Fog
1780-1817
Jørgen (Georg) Fog
F:
10 maj 1780
Dalby
D:
28 dec. 1817
Christiane Lindberg
1778-1850
Christiane Lindberg
F:
1778
København
G:
16 apr. 1808
København (Holmens k.)
D:
23 maj 1850
København
Adamine Gottlobdine Fog
1782-1861
Adamine Gottlobdine Fog
F:
23 okt. 1782
Dalby
D:
17 apr. 1861
Aarhus
Sophie Marie Fog
1785-1851
Sophie Marie Fog
F:
10 feb. 1785
Dalby
D:
19 maj 1851
Frederiksminde
Carl Bang
1791-1828
Carl Bang
F:
14 mar. 1791
Nyborg
G:
25 okt. 1817
Tårnborg
D:
16 nov. 1828
Panderup
Cecilie Leth
1745-1799
Cecilie Leth
F:
1745
D:
31 aug. 1799
Humble
Jørgen Rasmussen Fog
1734-1799
Jørgen Rasmussen Fog
F:
15 jun. 1734
Stenstrup
G:
4 jun. 1762
Lunde
D:
17 apr. 1799
Humble
Sophie Marie Fog
1794-1794
Sophie Marie Fog
F:
13 maj 1794
Tørring
D:
12 nov. 1794
Tørring
Sophie Marie Christensen Leth
1746-1791
Sophie Marie Christensen Leth
F:
1746
Lunde s.
D:
7 apr. 1791
Tørring
Christen Fog
1742-1802
Christen Fog
F:
29 jun. 1742
Stenstrup
G:
4 aug. 1770
Skårup
D:
27 maj 1802
Tørring
Vibeke Christiane Leth
1757-1817
Vibeke Christiane Leth
F:
1757
Lunde s.
D:
29 aug. 1817
Lønborg
Christen Fog
1742-1802
Christen Fog
F:
29 jun. 1742
Stenstrup
D:
27 maj 1802
Tørring
Marie Elisabeth Brinch
Christian Leth