Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Gertrud Mouridsdatter Borchhorst
1644 (1641?) - 1709
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Jens Christensen
1695-1727
Jens Christensen
F:
1695
Grejs
D:
1727
Hornborg
Mourids Christensen
1696-1727
Mourids Christensen
F:
1696
Grejs
D:
1727
Hornborg
Christen Johansen
-eft. 1754
Christen Johansen
D:
eft. 1754
Ane Marie Johansdatter (Greis)
ca. 1731-1752
Ane Marie Johansdatter (Greis)
F:
ca. 1731
Kattrup s. (Borup)
D:
1752
Kattrup s. (Borup)
Sophie Hansine Mørch
1821-1895
Sophie Hansine Mørch
F:
11 jun. 1821
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
30 jan. 1895
Horsens
Niels Rasmussen
1806-1860
Niels Rasmussen
F:
10 jul. 1806
Sdr. Vissing s. (Nedenskov)
G:
1 maj 1841
Ovsted
D:
27 jun. 1860
Sdr. Vissing s. (Pinds Mølle)
Franz Franzen
1809-1878
Franz Franzen
F:
19 jun. 1809
Skive
G:
5 maj 1867
Sdr. Vissing
D:
11 feb. 1878
Horsens
Hans Allerup Steenberg Mørch
1822-1897
Hans Allerup Steenberg Mørch
F:
15 jul. 1822
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
25 sep. 1897
Østbirk s. (Sattrup)
Kirstine Hansdatter
1823-1864
Kirstine Hansdatter
F:
28 jul. 1823
Østbirk s.
G:
20 dec. 1844
Østbirk
D:
8 apr. 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Johan Christian Mørch
1826-1910
Johan Christian Mørch
F:
12 jan. 1826
Ørridslev s. (Ørskov)
D:
21 feb. 1910
Horsens
Mette Marie Christensdatter
1830-1884
Mette Marie Christensdatter
F:
5 feb. 1830
Stouby s. (Belle)
G:
26 mar. 1852
Stouby
D:
15 maj 1884
Horsens
Kirsten Bang Steenberg
1792-1864
Kirsten Bang Steenberg
F:
21 nov. 1792
Gauerslund
D:
8 maj 1864
Voerladegård s. (Gantrup)
Hans Jacob Mørch
1799-1869
Hans Jacob Mørch
F:
19 jan. 1799
Julianehåb, Grønland
G:
25 jul. 1820
Hylke (hjemme)
D:
10 jan. 1869
Voerladegård s. (Gantrup)
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
ca. 1736-1804
Inger Sophie Cathrine Johansdatter (Greis)
F:
ca. 1736
Kattrup s. (Borup)
D:
4 maj 1804
Yding
Laurids Jørgensen Bang
1731-1788
Laurids Jørgensen Bang
F:
1731
Stoustrup (Fredericia, Trinitatis s.)
G:
13 feb. 1756
Kattrup
D:
1788
Voerladegård s. (Hem)
Mourits Johansen
ca. 1741-1785
Mourits Johansen
F:
ca. 1741
Kattrup s. (Borup)
D:
1785
Vedslet s. (Grumstrup)
Jacob Johansen
1743-1748
Jacob Johansen
F:
1743
Kattrup s. (Borup)
D:
1748
Kattrup s. (Borup)
Elisabeth Johansdatter (Greis)
1746-1787
Elisabeth Johansdatter (Greis)
F:
1746
Kattrup s. (Borup)
D:
1781/1787
Johannes Christensen (Greis)
1697-1755
Johannes Christensen (Greis)
F:
1697
Grejs s.
D:
1755
Kattrup s. (Borup)
Oliva Christensdatter Hviid
ca. 1706-1755
Oliva Christensdatter Hviid
F:
ca. 1706
G:
ca. 1730
D:
1755
Kattrup s. (Borup)
Mette Christensdatter
1699-1702
Mette Christensdatter
F:
1699
Grejs
D:
1702
Anne Mette Christensdatter
1732-
Anne Mette Christensdatter
F:
1732
Hornborg
Oluf Christensen
1734-1735
Oluf Christensen
F:
1734
Hornborg
D:
1735
Hornborg
Christen Christensen (Greis)
1701-
Christen Christensen (Greis)
F:
1701
Grejs
Else Bolette Olufsdatter Guldberg
-1734
Else Bolette Olufsdatter Guldberg
G:
24 jan. 1731
Hvirring k.
D:
1734
Hornborg
Mattaeus Christian Christensen
1736-1736
Mattaeus Christian Christensen
F:
1736
Hornborg
D:
fmtl. 1736
Matthias Christensen
1737-1738
Matthias Christensen
F:
1737
D:
1738
Mads Christensen
1742-1746
Mads Christensen
F:
1742
D:
1746
?Kirsten
ca. 1707-1773
?Kirsten
F:
ca. 1707
G:
ca. 1735
D:
måske 1773
Kattrup
Anne Mouritzdatter Høyer
ca. 1670-1730
Anne Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1669/70
D:
1730
Hornborg
Christen Jensen
1670-1713
Christen Jensen
F:
o. 1665/70
G:
12 jun. 1694
Hvirring
D:
1713
Hvirring s. (Rask Hovedgård)
Christence Høyer
1762-
Christence Høyer
F:
31 dec. 1762
Anne Kirstine Høyer
1765-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
14 jun. 1765
D:
10 jun. 1814
Simested
Hans Gustav Lillienskjold
1829-1887
Hans Gustav Lillienskjold
F:
13 maj 1829
D:
17 dec. 1887
Marie Hicks
1829-1884
Marie Hicks
F:
8 jul. 1829
G:
12 mar. 1862
D:
14 feb. 1884
Emma Høeberg
1856-
Emma Høeberg
F:
13 nov. 1856
G:
11 mar. 1884
Jensine Christiane Sophie Høyer
1803-1882
Jensine Christiane Sophie Høyer
F:
1803
Tvede
D:
3 sep. 1882
Nyborg
Hans Gustav Lillienskjold
1800-1876
Hans Gustav Lillienskjold
F:
14 nov. 1800
G:
18 nov. 1823
D:
8 mar. 1876
Nicolai (Niels) Høyer
1767-1805
Nicolai (Niels) Høyer
F:
6 jan. 1767
D:
30 jun. 1805
Linde
Vilhelmine Cathrine Møller
-1861
Vilhelmine Cathrine Møller
G:
16 jul. 1801
D:
1861
Nyborg
Johanne Marie Høyer
1769-
Johanne Marie Høyer
F:
1 jan. 1769
Otto Høyer
1770-1787
Otto Høyer
F:
24 jun. 1770
D:
1787
Ingeborg Kirstine Høyer
1771-1811
Ingeborg Kirstine Høyer
F:
28 nov. 1771
D:
1811
Marie Vibecke Høyer
1773-
Marie Vibecke Høyer
F:
9 jul. 1773
Christian Fedder Høyer
1775-1855
Christian Fedder Høyer
F:
24 jan. 1775
D:
25 jun. 1855
København
Offer Høyer
1776-1785
Offer Høyer
F:
21 aug. 1776
D:
1784/85
Margrethe Cathrine Høyer
1778-1851
Margrethe Cathrine Høyer
F:
3 apr. 1778
D:
23 apr. 1851
Christence Høyer
1782-1793
Christence Høyer
F:
1782
D:
1793
Jens Ottosen Høyer
1725-1806
Jens Ottosen Høyer
F:
1725
D:
16 dec. 1806
København
Sophie Dorothea Heldvad
1743-1808
Sophie Dorothea Heldvad
F:
1743
Velling
G:
1762
D:
1808
Marie Anne Høyer
1726-1784
Marie Anne Høyer
F:
12 apr. 1726
D:
TIDL. 1784
Offer Ottosen Høyer
1728-1750
Offer Ottosen Høyer
F:
feb. 1728
D:
1750
Marie Wibeke Lund
1783-
Marie Wibeke Lund
F:
1783
Sæby
Anne Thura
ca. 1757-1797
Anne Thura
F:
ca. 1757
D:
1797
Arnoldus Lund
Arnoldus Lund
G:
9 sep. 1782
Christence Adamine Obel
1819-1896
Christence Adamine Obel
F:
21 sep. 1819
D:
21 sep. 1896
Maren Ingvine Iversine Obel
1820-1835
Maren Ingvine Iversine Obel
F:
21 nov. 1820
Jetsmark
D:
25 dec. 1835
Oline Nielsine Frederikke Obel
1822-1855
Oline Nielsine Frederikke Obel
F:
12 feb. 1822
Jetsmark
D:
21 sep. 1855
Claudine Petrea Obel
1823-1862
Claudine Petrea Obel
F:
27 apr. 1823
D:
27 aug. 1862
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
G:
8 aug. 1849
D:
19 apr. 1904
Sophie Amalie Hedevig Obel
1825-1872
Sophie Amalie Hedevig Obel
F:
24 nov. 1825
D:
24 jan. 1872
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
G:
23 sep. 1864
D:
19 apr. 1904
Niels Rothenborg Kampmann Obel
1827-1888
Niels Rothenborg Kampmann Obel
F:
17 nov. 1827
D:
25 sep. 1888
Emma Margrethe Schlütter
1838-1922
Emma Margrethe Schlütter
F:
27 nov. 1838
G:
28 nov. 1858
D:
5 sep. 1922
Henriette Louise Obel
1829-1918
Henriette Louise Obel
F:
28 mar. 1829
D:
8 feb. 1918
Ole Frederik Obel
1831-1895
Ole Frederik Obel
F:
12 jun. 1831
D:
22 mar. 1895
Hanne Wilhelmine Sølling
1848-1918
Hanne Wilhelmine Sølling
F:
15 okt. 1848
Rudkøbing
G:
4 maj 1883
D:
25 dec. 1918
Palæmon Fogh Obel
1791-1857
Palæmon Fogh Obel
F:
9 mar. 1791
Tolstrup
D:
6 aug. 1857
Claudine Maria Schnack
1797-1867
Claudine Maria Schnack
F:
14 okt. 1797
G:
8 aug. 1818
D:
16 apr. 1867
Oline Fred. Christence Ernestine Obel
1817-
Oline Fred. Christence Ernestine Obel
F:
14 sep. 1817
Johannes Bülow Obel
1819-1884
Johannes Bülow Obel
F:
22 mar. 1819
D:
13 apr. 1884
Birgitte Cathrine Jensdatter
1817-
Birgitte Cathrine Jensdatter
F:
31 aug. 1817
G:
20 apr. 1849
Marie Vibeke Obel
1821-1907
Marie Vibeke Obel
F:
2 jan. 1821
D:
21 nov. 1907
Anders Christian Christensen
1826-1907
Anders Christian Christensen
F:
3 feb. 1826
G:
11 nov. 1855
D:
11 jul. 1907
Ole Frederik Obel
1823-1864
Ole Frederik Obel
F:
10 jan. 1823
D:
18 apr. 1864
Marie Kirstine Larsen
1825-1895
Marie Kirstine Larsen
F:
28 dec. 1825
G:
29 sep. 1857
D:
1895
Laura Mathæa Elisabeth Alexandra Obel
1826-1856
Laura Mathæa Elisabeth Alexandra Obel
F:
8 maj 1826
D:
6 okt. 1856
Jens Bartholm Obel
1828-1842
Jens Bartholm Obel
F:
5 jun. 1828
D:
26 mar. 1842
Georg Ernst Finne Soelberg Obel
1833-1873
Georg Ernst Finne Soelberg Obel
F:
24 apr. 1833
D:
16 apr. 1873
Frantz Christopher Bülow Obel
1836-1915
Frantz Christopher Bülow Obel
F:
28 nov. 1836
D:
20 jun. 1915
Mariane Jensdatter
1829-1862
Mariane Jensdatter
F:
5 jan. 1829
G:
29 nov. 1861
D:
13 apr. 1862
Mette Johanne Katrine Pedersen
1842-1894
Mette Johanne Katrine Pedersen
F:
3 jul. 1842
G:
9 okt. 1866
D:
16 jun. 1894
Lauritz Thura Obel
1792-1857
Lauritz Thura Obel
F:
6 feb. 1792
D:
22 feb. 1857
Frederikke Emilie Vogel
1795-1833
Frederikke Emilie Vogel
F:
8 okt. 1795
G:
13 sep. 1816
D:
13 jan. 1833
Nicoline Elisabeth Obel
1821-1891
Nicoline Elisabeth Obel
F:
31 dec. 1821
D:
3 dec. 1891
Hans Frederik Voetmann
1815-1859
Hans Frederik Voetmann
F:
9 sep. 1815
G:
28 apr. 1843
D:
18 dec. 1859
Oluf Frederik Obel
1824-1826
Oluf Frederik Obel
F:
27 apr. 1824
D:
30 jul. 1826
Christence Thura Obel
1826-1886
Christence Thura Obel
F:
5 jan. 1826
D:
24 dec. 1886
Jens Evald Obel
1833-1913
Jens Evald Obel
F:
14 dec. 1833
D:
26 mar. 1913
Marie Hastrup
1844-1875
Marie Hastrup
F:
7 apr. 1844
G:
4 aug. 1863
D:
5 apr. 1875
Jens Peter Karmark Obel
1836-1909
Jens Peter Karmark Obel
F:
21 mar. 1836
D:
27 mar. 1909
Nicolette Marie Margrethe Køster
1841-1908
Nicolette Marie Margrethe Køster
F:
16 dec. 1841
G:
13 sep. 1865
D:
11 maj 1908
Bertel Langballe Obel
1793-1866
Bertel Langballe Obel
F:
11 okt. 1793
D:
15 feb. 1866
Aalborg
Dorothea Cathrine Stub
1795-1864
Dorothea Cathrine Stub
F:
29 aug. 1795
G:
4 apr. 1821
D:
5 dec. 1864
Andreas Larsen Bruun
1820-1904
Andreas Larsen Bruun
F:
10 apr. 1820
D:
19 apr. 1904
Claudine Petrea Obel
1823-1862
Claudine Petrea Obel
F:
27 apr. 1823
G:
8 aug. 1849
D:
27 aug. 1862
Sophie Amalie Hedevig Obel
1825-1872
Sophie Amalie Hedevig Obel
F:
24 nov. 1825
G:
23 sep. 1864
D:
24 jan. 1872
Oline Beate Christence Bruun
1821-1823
Oline Beate Christence Bruun
F:
17 dec. 1821
D:
29 apr. 1823
Christence Thura Bruun
1823-1855
Christence Thura Bruun
F:
2 okt. 1823
D:
6 dec. 1855
Betty Sophie Frederikke Bruun
1827-1897
Betty Sophie Frederikke Bruun
F:
25 mar. 1827
D:
12 feb. 1897
Ole Frederik Bruun
1829-1829
Ole Frederik Bruun
F:
5 maj 1829
D:
22 sep. 1829
Frederik Wilhelm Bruun
1832-1864
Frederik Wilhelm Bruun
F:
26 sep. 1832
D:
22 feb. 1864
Dybbøl
Stie Tønsberg Bruun
1834-1906
Stie Tønsberg Bruun
F:
2 maj 1834
D:
7 nov. 1906
Caroline Josephine Ditzel
1843-1936
Caroline Josephine Ditzel
F:
4 dec. 1843
G:
24 okt. 1865
D:
11 jan. 1936
Louise Henriette Bruun
1838-1859
Louise Henriette Bruun
F:
6 maj 1838
D:
9 mar. 1859
Elisabeth Marie Vibeke Obel
1798-1870
Elisabeth Marie Vibeke Obel
F:
13 dec. 1798
D:
2 feb. 1870
Claus Christian Bruun
1784-1852
Claus Christian Bruun
F:
17 apr. 1784
G:
2 jul. 1819
D:
27 maj 1852
Oluf Georg Obel
1833-1833
Oluf Georg Obel
F:
4 jan. 1833
D:
14 sep. 1833
Petra Cathrine Obel
1834-1868
Petra Cathrine Obel
F:
18 jul. 1834
D:
14 mar. 1868
Michael Frederik Christian Lund
1826-1907
Michael Frederik Christian Lund
F:
2 sep. 1826
G:
18 aug. 1863
D:
6 nov. 1907
Jørgen Frederik Obel
1836-1906
Jørgen Frederik Obel
F:
6 okt. 1836
D:
28 apr. 1906
Therese Magdalene Jacobine Wilkins
1841-1916
Therese Magdalene Jacobine Wilkins
F:
24 sep. 1841
G:
19 mar. 1875
D:
25 apr. 1916
Jens Poulsen Obel
1839-1908
Jens Poulsen Obel
F:
11 jan. 1839
D:
7 nov. 1908
Karen Marie Jørgensen
1852-1893
Karen Marie Jørgensen
F:
6 jul. 1852
G:
25 okt. 1881
D:
7 jul. 1893
Christence Anine Holgerea Obel
1841-1922
Christence Anine Holgerea Obel
F:
9 feb. 1841
D:
7 jun. 1922
Victor Christian Hjorth Koch
1828-1924
Victor Christian Hjorth Koch
F:
8 okt. 1828
Nykirke s. (Ravnsø Præstegård)
G:
10 okt. 1876
Vejle
D:
15 mar. 1924
Holger Andreas Bondorff Obel
1800-1870
Holger Andreas Bondorff Obel
F:
1800
D:
1 feb. 1870
Jacobine Caroline Giessing
1803-1874
Jacobine Caroline Giessing
F:
17 mar. 1803
G:
17 jul. 1831
D:
1 jul. 1874
Christence Thura
ca. 1762-1823
Christence Thura
F:
ca. 1761/62
D:
31 mar. 1823
Ole Frederik Obel
1758-1831
Ole Frederik Obel
F:
10 okt. 1758
G:
12 aug. 1789
D:
29 mar. 1831
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Datter
-som lille
Datter
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Søn
-som lille
Søn
D:
som lille
Marie Vibeche Høyer
1728-1768
Marie Vibeche Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
14 jul. 1768
Laurits Lauritsen Thura
1715-1777
Laurits Lauritsen Thura
F:
1715
D:
31 jan. 1777
Johan Ottosen Høyer
1728-1729
Johan Ottosen Høyer
F:
9 dec. 1728
D:
23 feb. 1729
Wilhelm Frederik Sünckenberg
1811-1856
Wilhelm Frederik Sünckenberg
F:
24 okt. 1811
D:
18 sep. 1856
Johanne Marie Müller
1821-
Johanne Marie Müller
F:
1 mar. 1821
G:
11 maj 1839
Carl Christian Sünckenberg
1813-
Carl Christian Sünckenberg
F:
4 jan. 1813
Phebe Sommerville
Phebe Sommerville
G:
1838
Eduard Sünckenberg
1814-
Eduard Sünckenberg
F:
21 maj 1814
Constance Ottilia Dagmar Voss
1826-
Constance Ottilia Dagmar Voss
F:
11 jul. 1826
G:
28 jun. 1846
Martin Julius Sünckenberg
1815-1852
Martin Julius Sünckenberg
F:
28 okt. 1815
D:
17 nov. 1852
Emma Mathilde Sünckenberg
1817-
Emma Mathilde Sünckenberg
F:
16 jul. 1817
Johan Thomsen
1811-
Johan Thomsen
F:
26 aug. 1811
G:
15 apr. 1841
Wilhelmine Augusta Sünckenberg
1818-
Wilhelmine Augusta Sünckenberg
F:
13 sep. 1818
Johannes Weilbach
1811-1853
Johannes Weilbach
F:
20 jul. 1811
G:
2 jan. 1841
D:
27 aug. 1853
Thora Christine Sünckenberg
1821-
Thora Christine Sünckenberg
F:
30 nov. 1821
Carl Ludvig Müller
1816-
Carl Ludvig Müller
F:
16 jun. 1816
G:
1841
Christian Nygaard Gregersen
1827-1905
Christian Nygaard Gregersen
F:
25 nov. 1827
Hessum
G:
3 maj 1870
D:
21 aug. 1905
Marie Christence Frederikke Sünckenberg
1823-
Marie Christence Frederikke Sünckenberg
F:
16 sep. 1823
Ole Christian Gammeltoft Nyeland
1827-
Ole Christian Gammeltoft Nyeland
F:
21 sep. 1827
G:
11 nov. 1854
Rudolph Sünckenberg
1825-
Rudolph Sünckenberg
F:
29 aug. 1825
NN Müller
Laura Sophie Sünckenberg
1826-
Laura Sophie Sünckenberg
F:
1 sep. 1826
Ida Helmine Sünckenberg
1828-1900
Ida Helmine Sünckenberg
F:
6 okt. 1828
D:
26 aug. 1900
Valdemar Benzon
1828-1912
Valdemar Benzon
F:
28 sep. 1828
G:
8 maj 1852
D:
4 mar. 1912
NN Sünckenberg
-SOM LILLE
NN Sünckenberg
D:
SOM LILLE
NN Sünckenberg
-SOM LILLE
NN Sünckenberg
D:
SOM LILLE
Wilhelm Frederik Sünckenberg
1788-1859
Wilhelm Frederik Sünckenberg
F:
1788
D:
18 sep. 1859
Eline Cathrine Müller
1793-1875
Eline Cathrine Müller
F:
11 maj 1793
G:
11 maj 1811
D:
16 mar. 1875
Peter Christian Sünkenberg
1790-
Peter Christian Sünkenberg
F:
1790
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
1792-
Ane Margrethe Marie Sünkenberg
F:
1792
Chr. Stausholm
Johanne Christence Sünckenberg
1794-1881
Johanne Christence Sünckenberg
F:
1794
D:
20 jan. 1881
Niels Peter Stausholm
-1879
Niels Peter Stausholm
D:
3 dec. 1879
Dorthe Marie Sünkenberg
1796-
Dorthe Marie Sünkenberg
F:
1796
Christence Høyer
1767-1797
Christence Høyer
F:
1767
D:
1797
Johan Christian Sünkenberg
ca. 1751-1806
Johan Christian Sünkenberg
F:
ca. 1751
D:
23 maj 1806
Anna Cathrine Høyer
1776-
Anna Cathrine Høyer
F:
1776
Johan Ottosen Høyer
1729-1797
Johan Ottosen Høyer
F:
15 nov. 1729
D:
1797
Anna Marie Schou
ca. 1737-1799
Anna Marie Schou
F:
ca. 1737
G:
26 nov. 1766
D:
1799
Mourits Ottosen Høyer
1731-1761
Mourits Ottosen Høyer
F:
6 apr. 1731
D:
1761
Anne Christine Margrethe Møller
Anne Christine Margrethe Møller
G:
11 mar. 1761
København (Frederiks tyske kirke)
Johan Georg Høyer
1732-1758
Johan Georg Høyer
F:
29 aug. 1732
D:
1758
Anne Ottosdatter Høyer
1734-
Anne Ottosdatter Høyer
F:
16 mar. 1734
Rasmus Thomsen
ca. 1718-1798
Rasmus Thomsen
F:
ca. 1718
D:
1798
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
1735-1793
Maren Bjørn Ottesdatter Høyer
F:
29 mar. 1735
D:
1793
Peder Schou
ca. 1733-
Peder Schou
F:
ca. 1733
G:
1785/86
Bertel Ottosen Høyer
1736-1736
Bertel Ottosen Høyer
F:
17 jun. 1736
D:
28 sep. 1736
Bertel Ottosen Høyer
1737-
Bertel Ottosen Høyer
F:
29 sep. 1737
Anne Mathea Samuelsdatter
-1787
Anne Mathea Samuelsdatter
G:
31 jul. 1772
D:
SENEST 1787
Anna Marie Høyer
1787-
Anna Marie Høyer
F:
1787
Louise Pedersdatter
NN Høyer
1771-fmtl. som barn
NN Høyer
F:
fmtl. 1771
Nr. Omme
D:
fmtl. som barn
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
29 maj 1802
Kringeltoft
D:
29 maj 1802
Kringeltoft
Christence Christensdatter Høyer
1773-1832
Christence Christensdatter Høyer
F:
6 aug. 1773
Ringkøbing
D:
4 sep. 1832
Borris
Peter Nicolaisen Lassen
ca. 1768-
Peter Nicolaisen Lassen
F:
ca. 1768
G:
5 okt. 1800
Borris
Otto Christensen Høyer
1776-
Otto Christensen Høyer
F:
24 apr. 1776
Ringkøbing
Dødfødt søn
1778-1778
Dødfødt søn
F:
1778
Brande
D:
1778
Brande
Inger Christensdatter Høyer
1779-1836
Inger Christensdatter Høyer
F:
1779
Brande
D:
1836
Ure
Søren Jørgensen
1803-
Søren Jørgensen
F:
1803
Grarup
Christian Christensen Høyer
1782-
Christian Christensen Høyer
F:
1782
Brande
Christen Ottosen Høyer
1739-1782
Christen Ottosen Høyer
F:
29 mar. 1739
D:
1782
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
1743-1824
Maren Halvorsdatter (Østerdam)
F:
1743
Thyregod s. (Østerdam)
G:
1770
D:
2 sep. 1824
Brande
Otto Offersen Høyer
1695-1757
Otto Offersen Høyer
F:
29 jul. 1695
D:
17 sep. 1757
Cristence Jensdatter Thaulow
-1739
Cristence Jensdatter Thaulow
D:
1 apr. 1739
Mette Sørensdatter Bering
Mouritz Offersen Høyer
1696-1760
Mouritz Offersen Høyer
F:
27 jun. 1696
D:
1760
Anne Ottesdatter
Judithe Cathrine Høyer
ca. 1735-1787
Judithe Cathrine Høyer
F:
ca. 1735
D:
TIDL. 1787
Eva Cathrine Marie Hornemann
1768-1768
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1768
D:
1768
Ane Pedersdatter
1798-1799
Ane Pedersdatter
F:
1798
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Rasmus Pedersen
1799-1802
Rasmus Pedersen
F:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Gjertrud Pedersdatter
1801-
Gjertrud Pedersdatter
F:
30 mar. 1801
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
1798-1833
Peder Rasmussen
F:
1798
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
18 jul. 1829
Bjerre
D:
8 maj 1833
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Jacob Rasmussen
1806-
Jacob Rasmussen
F:
14 jan. 1806
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
19 okt. 1833
Bjerre
Rasmus Pedersen
1802-
Rasmus Pedersen
F:
4 dec. 1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Johan Nicolai Pedersen
1804-1850
Johan Nicolai Pedersen
F:
22 jul. 1804
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
TIDL. 1850
Mette Cathrine Madsen
ca. 1806-1850
Mette Cathrine Madsen
F:
ca. 1806
Horsens
D:
TIDL. 1850
Eva Cathrine Marie Hornemann
1769-1835
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1769
D:
24 mar. 1835
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
ca. 1766-1829
Peder Rasmussen
F:
ca. 1763/66
G:
28 apr. 1797
D:
14 aug. 1829
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Mouritz Hendrichsen Hornemann
1769-
Mouritz Hendrichsen Hornemann
F:
1769
Christence Hornemann
1771-1808
Christence Hornemann
F:
1771
D:
3 sep. 1808
Korning s. (Ussinggård)
Gjertrud Rebecca Hornemann
1804-
Gjertrud Rebecca Hornemann
F:
1804
Offer Hornemann
1772-1805
Offer Hornemann
F:
1772
D:
1805
Kirsten Jørgensdatter
Kirsten Jørgensdatter
G:
31 aug. 1802
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
1805-
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
F:
1805
Nicoline Petrine Hornemann
1808-
Nicoline Petrine Hornemann
F:
1808
Anna Christence Hornemann
1814-
Anna Christence Hornemann
F:
1814
Henrik Hornemann
1773-1815
Henrik Hornemann
F:
1773
D:
14 feb. 1815
Marie Christine Feld
Marie Christine Feld
G:
18 dec. 1800
Anna Johanne Hornemann
1776-1776
Anna Johanne Hornemann
F:
1776
D:
1776
Anna Johanne Hornemann
1777-1810
Anna Johanne Hornemann
F:
1777
D:
9 feb. 1810
Vær s. (Stensballegård)
Christian Hornemann
1778-1779
Christian Hornemann
F:
1778
D:
1779
Johanne Marie Hornemann
1780-1780
Johanne Marie Hornemann
F:
1780
D:
1780
Gertrud Rebecca Høyer
ca. 1737-1789
Gertrud Rebecca Høyer
F:
ca. 1737
D:
1789
Johan Nicolaj Hornemann
1739-ca. 1781
Johan Nicolaj Hornemann
F:
1739
G:
12 jun. 1767
D:
ca. 1781
Offer Høyer
1742-1772
Offer Høyer
F:
1742
D:
1772
Claus Castan Høyer
før 1746-1748
Claus Castan Høyer
F:
før 1746
D:
1748
Anne Mouritzdatter Høyer
1746-1747
Anne Mouritzdatter Høyer
F:
1746
D:
1747
Claus Castan Mouritzen Høyer
1748-1789
Claus Castan Mouritzen Høyer
F:
27 jun. 1748
D:
1789
Anne Cathrine Dons
ca. 1756-
Anne Cathrine Dons
F:
ca. 1756
G:
21 jun. 1786
Brabrand
Anne Sophie Høyer
1750-1784
Anne Sophie Høyer
F:
1750
D:
TIDL. 1784
Jacob Høyer
1751-1782
Jacob Høyer
F:
1751
D:
senest 1782
Eva Marie Clausdatter Castan
ca. 1712-1782
Eva Marie Clausdatter Castan
F:
ca. 1712
Førslev
D:
1782
Horsens
Anne Jørgensdatter
1727-1728
Anne Jørgensdatter
F:
1727
D:
1728
Jens Jensen
ca. 1802-
Jens Jensen
F:
ca. 1802
Niels Jensen
ca. 1804-
Niels Jensen
F:
ca. 1804
Ellen Cathrine Jensdatter
1806-1891
Ellen Cathrine Jensdatter
F:
1 apr. 1806
Øster Snede s. (Kragelund)
D:
8 jul. 1891
Øster Snede s. (Krollerup)
Thyge Meier
1804-1878
Thyge Meier
F:
6 dec. 1804
Højrup s. (Lindetskov)
G:
7 apr. 1830
Øster Snede
D:
3 feb. 1878
Øster Snede s. (Krollerup)
Ane Kirstine Jensdatter
ca. 1809-
Ane Kirstine Jensdatter
F:
ca. 1809
Anne Marie Jensdatter
1771-1858
Anne Marie Jensdatter
F:
1771
Hornborg
D:
5 jul. 1858
Øster Snede s. (Kragelund)
Jens Jørgensen
ca. 1752-1810
Jens Jørgensen
F:
ca. 1752
Øster Snede s. (Bøgballe)
G:
8 nov. 1799
Hornborg
D:
1810
Øster Snede s. (Kragelund)
Jens Nielsen
ca. 1812-
Jens Nielsen
F:
ca. 1812
Niels Pedersen
ca. 1782-1851
Niels Pedersen
F:
ca. 1782
G:
7 dec. 1810
D:
12 jan. 1851
Kirsten Knudsdatter
ca. 1811-
Kirsten Knudsdatter
F:
ca. 1811
Ane Kirstine Knudsdatter
ca. 1813-
Ane Kirstine Knudsdatter
F:
ca. 1813
Peder Knudsen
ca. 1816-
Peder Knudsen
F:
ca. 1816
Jens Knudsen
ca. 1819-
Jens Knudsen
F:
ca. 1819
Knud Jensen
1772-
Knud Jensen
F:
1772
Johanne Pedersdatter
ca. 1785-
Johanne Pedersdatter
F:
ca. 1785
Hans Andersen
1807-1853
Hans Andersen
F:
14 okt. 1807
Hornborg s. (Haurum)
D:
2 nov. 1853
Tørring s. (Tørringholt)
Abelone Madsen
ca. 1817-
Abelone Madsen
F:
ca. 1817
Hvirring s.
G:
5 jun. 1841
Hvirring s.
Jens Andersen
1809-1809
Jens Andersen
F:
5 mar. 1809
Hornborg s. (Haurum)
D:
6 mar. 1809
Hornborg s. (Haurum)
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
17 jan. 1813
Hornborg s. (Haurum)
D:
17 jan. 1813
Hornborg s. (Haurum)
Jens Andersen
1814-1821
Jens Andersen
F:
20 mar. 1814
Hornborg s. (Haurum)
D:
21 maj 1821
Hornborg s. (Haurum)
Maren Jensdatter
1774-1814
Maren Jensdatter
F:
1774
Hornborg
D:
4 okt. 1814
Hornborg
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
8 aug. 1806
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Karen Andersdatter
1812-
Karen Andersdatter
F:
31 aug. 1812
Søren Clemmensen
ca. 1791-1843
Søren Clemmensen
F:
ca. 1791
G:
15 nov. 1834
D:
2 mar. 1843
Søren Hansen
1810-
Søren Hansen
F:
3 okt. 1810
G:
17 jun. 1843
Jens Andersen
1814-1816
Jens Andersen
F:
16 mar. 1814
D:
3 jan. 1816
Jens Andersen
1816-1816
Jens Andersen
F:
25 mar. 1816
D:
7 apr. 1816
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
G:
18 jun. 1811
D:
29 okt. 1821
Laurs Laursen
ca. 1780-
Laurs Laursen
F:
ca. 1780
G:
15 maj 1825
Therkel Andersen
1815-1895
Therkel Andersen
F:
21 okt. 1815
Hornborg s. (Haurum)
D:
26 aug. 1895
Hornborg s. (Haurum)
Kirsten Jacobsdatter
1821-1906
Kirsten Jacobsdatter
F:
7 nov. 1821
Hornborg s. (Haurum)
G:
29 jul. 1843
Hornborg
D:
16 nov. 1906
Hornborg s. (Haurum)
Christoffer Andersen
1819-1868
Christoffer Andersen
F:
3 jun. 1819
D:
13 jan. 1868
Bodil Marie Enevoldsen
ca. 1830-
Bodil Marie Enevoldsen
F:
ca. 1830
G:
2 maj 1862
Cathrine Jensdatter
1779-1843
Cathrine Jensdatter
F:
1779
D:
6 nov. 1843
Anders Madsen
1767-1838
Anders Madsen
F:
1767
Hedensted
G:
25 feb. 1815
Hornborg
D:
7 maj 1838
Hornborg s. (Haurum)
Terkel Jensen
1781-
Terkel Jensen
F:
1781
Jensine Jensen
1812-1860
Jensine Jensen
F:
1812
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
TIDLIGST 1860
Mogens Jacobsen
ca. 1799-1867
Mogens Jacobsen
F:
ca. 1799
G:
29 nov. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.) (i huset)
D:
TIDL. 1867
Nicoline Petrine Jensen
1813-1891
Nicoline Petrine Jensen
F:
1813
Horsens (Vor Frelsers s.)
D:
21 feb. 1891
Horsens (Vor Frelsers s.)
Herlev Møller
1806-1850
Herlev Møller
F:
1806
Horsens (Vor Frelsers s.)
G:
19 okt. 1836
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
9 dec. 1850
Horsens (Vor Frelsers s.)
Offer Jensen
1783-1833
Offer Jensen
F:
1783
D:
2 jan. 1833
Horsens (Vor Frelsers s.)
Maria Anna Rasmusdatter
1775-1838
Maria Anna Rasmusdatter
F:
1775
Tamdrup s. (Herlykke)
G:
17 dec. 1811
Horsens (Vor Frelsers k.)
D:
24 mar. 1838
Horsens (Vor Frelsers s.)
Jens Jensen Ballegaard
1786-1851
Jens Jensen Ballegaard
F:
1786
Hornborg s. (Hornborg)
D:
20 nov. 1851
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Marie Andersdatter
1794-1882
Mette Marie Andersdatter
F:
27 mar. 1794
Tamdrup s. (Enner)
G:
15 sep. 1833
Tamdrup
D:
27 mar. 1882
Tamdrup s. (Vrønding)
Jens Carlsen Ballegaard
1823-1889
Jens Carlsen Ballegaard
F:
21 dec. 1823
D:
1889
Ane Jørgensdatter
1823-1904
Ane Jørgensdatter
F:
1823
Hedensted s. (Remmerslund)
G:
1849
D:
1904
Karen Jensdatter
1788-1859
Karen Jensdatter
F:
1788
D:
1859
Carl Emil Pedersen
1800-1881
Carl Emil Pedersen
F:
1800
Snede Mølle?
D:
1881
Niels Jensen Hjort
-1849
Niels Jensen Hjort
G:
1833
D:
1849
Mikkel Jensen
1790-
Mikkel Jensen
F:
1790
Anne Kirstine Jensdatter
1794-1797
Anne Kirstine Jensdatter
F:
30 jan. 1794
D:
1 okt. 1797
Jens Andersen Ballegaard
1828-
Jens Andersen Ballegaard
F:
31 jan. 1828
Johanne Magdalene Sørensdatter
1837-1859
Johanne Magdalene Sørensdatter
F:
27 jan. 1837
G:
27 okt. 1857
D:
29 jan. 1859
Grethe Marie Albrechtsen
ca. 1837-
Grethe Marie Albrechtsen
F:
ca. 1837
Kirsten Andersen
1830-
Kirsten Andersen
F:
20 apr. 1830
Eske Callesen
ca. 1829-
Eske Callesen
F:
ca. 1829
G:
12 okt. 1859
Offer Jensen Andersen
1834-
Offer Jensen Andersen
F:
23 maj 1834
Severine Jacobsen
ca. 1830-
Severine Jacobsen
F:
ca. 1830
G:
29 jun. 1860
Anders Jensen
1797-1866
Anders Jensen
F:
29 jun. 1797
D:
10 jul. 1866
Anne Marie Jensdatter
ca. 1797-1868
Anne Marie Jensdatter
F:
ca. 1797
G:
7 apr. 1827
D:
2 nov. 1868
Kirsten Terkelsdatter
1752-1817
Kirsten Terkelsdatter
F:
1752
Hornborg s. (Kalhave)
D:
4 maj 1817
Hornborg
Jens Knudsen
1735-1820
Jens Knudsen
F:
1735
Hornborg
G:
4 maj 1770
Hornborg
D:
1820
Hornborg
Christen Thomsen
1805-1885
Christen Thomsen
F:
18 feb. 1805
D:
22 sep. 1885
Karen Thomasdatter
1807-
Karen Thomasdatter
F:
1 mar. 1807
Jens Thomsen
1810-1812
Jens Thomsen
F:
24 jun. 1810
D:
16 jan. 1812
Jens Thomsen
1813-
Jens Thomsen
F:
24 feb. 1813
Jens Christian Thomsen
1815-
Jens Christian Thomsen
F:
29 jul. 1815
Caroline Thomasdatter
1821-
Caroline Thomasdatter
F:
21 apr. 1821
Carl Frederik Vilhelm Larsen
ca. 1823-
Carl Frederik Vilhelm Larsen
F:
ca. 1823
G:
17 mar. 1854
Johanne Thomasdatter
1824-
Johanne Thomasdatter
F:
25 apr. 1824
Christine Thomasdatter
1828-1880
Christine Thomasdatter
F:
8 feb. 1828
D:
31 jul. 1880
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
1782-1869
Anne Magdalene Kirstine Christensdatter
F:
1782
D:
23 apr. 1869
Thomas Jensen
ca. 1781-
Thomas Jensen
F:
ca. 1781
G:
4 maj 1804
Bodil Marie Andersdatter
1805-1814
Bodil Marie Andersdatter
F:
3 feb. 1805
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
18 jul. 1814
Tamdrup s. (Vrønding)
Christen Andersen
1806-1819
Christen Andersen
F:
3 maj 1806
Tamdrup s. (Vrønding)
D:
19 okt. 1819
Tamdrup s. (Vrønding)
Terkild Andersen
1807-
Terkild Andersen
F:
7 dec. 1807
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Marie Christensdatter
1783-1856
Anne Marie Christensdatter
F:
1783
Hornborg s. (Kalhave)
D:
17 mar. 1856
Tamdrup s. (Vrønding)
Anders Jensen
1758-1808
Anders Jensen
F:
1758
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
13 apr. 1804
Hornborg
D:
1808
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Jensdatter
1810-1850
Anne Jensdatter
F:
3 jul. 1810
D:
TIDL. 1850
Anders Jensen
1812-1850
Anders Jensen
F:
22 sep. 1812
D:
TIDL. 1850
Karen Jensdatter
1814-
Karen Jensdatter
F:
20 jun. 1814
Jens Pedersen
ca. 1808-
Jens Pedersen
F:
ca. 1808
G:
25 jun. 1843
Bodil Marie Jensdatter
1816-
Bodil Marie Jensdatter
F:
28 maj 1816
Christian Jensen
1818-
Christian Jensen
F:
15 feb. 1818
Tamdrup s. (Vrønding)
Anne Mette Simonsdatter
1835-1880
Anne Mette Simonsdatter
F:
12 maj 1835
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
15 nov. 1861
Tamdrup
D:
12 mar. 1880
Tamdrup s. (Vrønding)
Ane Elisabeth Jensdatter
1821-
Ane Elisabeth Jensdatter
F:
1 jan. 1821
Mariane Jensdatter
1825-1850
Mariane Jensdatter
F:
6 dec. 1825
D:
TIDL. 1850
Laust Jørgen Jensen
1828-1850
Laust Jørgen Jensen
F:
8 apr. 1828
D:
TIDL. 1850
Jens Christensen
1786-1852
Jens Christensen
F:
1786
Tamdrup s. (Vrønding)
G:
9 dec. 1809
Tamdrup s.
D:
25 dec. 1852
Tamdrup s. (Vrønding)
Mette Kirstine Christensdatter
1785-1786
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1785
D:
1786
Anne Christensdatter
1787-
Anne Christensdatter
F:
1787
Rasmus Jensen
ca. 1784-
Rasmus Jensen
F:
ca. 1784
G:
22 apr. 1815
Mette Kirstine Christensdatter
1790-1794
Mette Kirstine Christensdatter
F:
1790
D:
29 mar. 1794
Christen Christensen Skovgaard
1823-1824
Christen Christensen Skovgaard
F:
20 aug. 1823
D:
10 nov. 1824
Karen Christensdatter
1825-
Karen Christensdatter
F:
2 aug. 1825
Anne Margrethe Christensdatter
1826-1826
Anne Margrethe Christensdatter
F:
2 dec. 1826
D:
7 dec. 1826
Ane Margrethe Christensdatter
1828-1828
Ane Margrethe Christensdatter
F:
6 feb. 1828
D:
22 feb. 1828
Mariane Christensdatter
1828-1828
Mariane Christensdatter
F:
6 feb. 1828
D:
12 jul. 1828
Christen Christensen Skovgaard
1829-
Christen Christensen Skovgaard
F:
22 aug. 1829
Johanne Kirstine Pedersdatter Juul
ca. 1848-
Johanne Kirstine Pedersdatter Juul
F:
ca. 1848
G:
28 sep. 1867
Peder Hansen Skovgaard
1833-1833
Peder Hansen Skovgaard
F:
13 maj 1833
D:
30 maj 1833
Christen Christensen Skovgaard
1792-1866
Christen Christensen Skovgaard
F:
1792
D:
25 sep. 1866
Mette Jensdatter
ca. 1798-
Mette Jensdatter
F:
ca. 1798
Mette Kirstine Christensdatter
1795-1797
Mette Kirstine Christensdatter
F:
20 mar. 1795
D:
2 nov. 1797
Marthe Kristiane Christensdatter
1798-1799
Marthe Kristiane Christensdatter
F:
24 sep. 1798
D:
2 maj 1799
Karen Terkelsdatter
1753-1829
Karen Terkelsdatter
F:
1753
D:
26 dec. 1829
Christen Christensen
ca. 1754-1798
Christen Christensen
F:
ca. 1754
G:
4 maj 1781
D:
1798
Anne Terkelsdatter
1755-1755
Anne Terkelsdatter
F:
1755
D:
1755
Anne Terkelsdatter
1756-1767
Anne Terkelsdatter
F:
1756
D:
1767
Maren Terkelsdatter
1759-1760
Maren Terkelsdatter
F:
1759
D:
1760
Terkel Jørgensen
1728-1804
Terkel Jørgensen
F:
1728
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
D:
2 sep. 1804
Hornborg s. (Kalhave Anneksgård)
Maren Poulsdatter
1719-1812
Maren Poulsdatter
F:
1719
Hornborg s. (Kalhave)
G:
19 okt. 1751
Hornborg
D:
2 apr. 1812
Hornborg s. (Kalhavegård)
Offer Jørgensen
1730-1761
Offer Jørgensen
F:
1730
D:
1761
Anne Hansdatter
1752-1752
Anne Hansdatter
F:
1752
D:
1752
Morten Hansen
1753-1756
Morten Hansen
F:
1753
D:
1756
Anne Kirstine Jørgensdatter
1791-1792
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1791
Lundum
D:
1792
Lundum
Anne Kirstine Jørgensdatter
1793-
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1793
Lundum
Hans Jørgensen
1794-1794
Hans Jørgensen
F:
1794
Lundum
D:
1794
Lundum
Hans Peter Jørgensen
1796-
Hans Peter Jørgensen
F:
1796
Lundum
Terkel Jørgensen
1798-1806
Terkel Jørgensen
F:
1798
Lundum
D:
1806
Tamdrup s. (Enner)
Jørgen Hansen
1754-1822
Jørgen Hansen
F:
1754
D:
10 apr. 1822
Lundum
Kirsten Pedersdatter Trane
1764-
Kirsten Pedersdatter Trane
F:
1764
Lundum
G:
30 jul. 1791
Tamdrup
Morten Hansen
1756-1763
Morten Hansen
F:
1756
D:
1763
Anders Hansen
1758-1760
Anders Hansen
F:
1758
Tamdrup s. (Enner)
D:
1760
Tamdrup s. (Enner)
Kirsten Hansdatter
1760-
Kirsten Hansdatter
F:
1760
Hans Hansen
1761-1767
Hans Hansen
F:
1761
D:
1767
Anders Hansen
1763-1837
Anders Hansen
F:
1763
D:
15 jan. 1837
Tamdrup s. (Lund)
Anne Hansdatter
1764-1764
Anne Hansdatter
F:
1764
D:
1764
Mette Kirstine Hansdatter
1765-1765
Mette Kirstine Hansdatter
F:
1765
D:
1765
Morten Hansen
1766-
Morten Hansen
F:
1766
Anne Kirstine Jørgensdatter
1733-1775
Anne Kirstine Jørgensdatter
F:
1733
Tamdrup s. (Enner)
D:
1775
Tamdrup s. (Enner)
Hans Mortensen
1714-1767
Hans Mortensen
F:
1714
Tamdrup s. (Lund)
G:
4 aug. 1751
D:
1767
Tamdrup s. (Enner)
Hans Jensen
1769-1770
Hans Jensen
F:
1769
D:
1770
Cathrine Jensdatter
1770-1779
Cathrine Jensdatter
F:
1770
D:
1779
Erik Jensen
1773-1853
Erik Jensen
F:
1773
D:
5 jul. 1853
Tamdrup s. (Enner)
Anne Marie Jensdatter
1775-1775
Anne Marie Jensdatter
F:
1775
D:
1775
Jens Eriksen
ca. 1733-1789
Jens Eriksen
F:
ca. 1733
G:
5 dec. 1767
Tamdrup
D:
1789
Tamdrup s. (Enner)
Karen Nielsdatter
1758-1760
Karen Nielsdatter
F:
1758
D:
1760
Jørgen Nielsen
1759-1763
Jørgen Nielsen
F:
1759
D:
1763
Offer Nielsen
1761-1763
Offer Nielsen
F:
1761
D:
1763
Anders Nielsen
1763-1766
Anders Nielsen
F:
1763
D:
1766
Niels Andersen
ca. 1802-
Niels Andersen
F:
ca. 1802
Ane Andersdatter
ca. 1804-
Ane Andersdatter
F:
ca. 1804
Marcus Secher Pedersen
ca. 1806-
Marcus Secher Pedersen
F:
ca. 1806
G:
1 dec. 1832
Cathrine Andersdatter
ca. 1805-
Cathrine Andersdatter
F:
ca. 1805
Jens Nielsen
ca. 1800-
Jens Nielsen
F:
ca. 1800
G:
24 sep. 1831
Anders Hansen
1838-
Anders Hansen
F:
11 jun. 1838
Birthe Kirstine Rasmussen
ca. 1844-
Birthe Kirstine Rasmussen
F:
ca. 1844
G:
22 maj 1869
Mette Kjerstine Hansdatter
1843-
Mette Kjerstine Hansdatter
F:
21 apr. 1843
NN Henriksen
Kirsten Andersdatter
1807-
Kirsten Andersdatter
F:
15 feb. 1807
Hans Madsen
ca. 1799-
Hans Madsen
F:
ca. 1799
G:
22 okt. 1836
Anders Nielsen
1770-1821
Anders Nielsen
F:
1770
D:
29 okt. 1821
Karen Sørensdatter
ca. 1780-1811
Karen Sørensdatter
F:
ca. 1780
D:
feb. 1811
Johanne Magdalene Sørensdatter
1837-1859
Johanne Magdalene Sørensdatter
F:
27 jan. 1837
D:
29 jan. 1859
Jens Andersen Ballegaard
1828-
Jens Andersen Ballegaard
F:
31 jan. 1828
G:
27 okt. 1857
Karen Andersdatter
1812-
Karen Andersdatter
F:
31 aug. 1812
Søren Clemmensen
ca. 1791-1843
Søren Clemmensen
F:
ca. 1791
G:
15 nov. 1834
D:
2 mar. 1843
Søren Hansen
1810-
Søren Hansen
F:
3 okt. 1810
G:
17 jun. 1843
Jens Andersen
1814-1816
Jens Andersen
F:
16 mar. 1814
D:
3 jan. 1816
Jens Andersen
1816-1816
Jens Andersen
F:
25 mar. 1816
D:
7 apr. 1816
Ane Jensdatter
1776-
Ane Jensdatter
F:
1776
G:
18 jun. 1811
Kirsten Nielsdatter
1772-
Kirsten Nielsdatter
F:
1772
Karen Nielsdatter
1764-1765
Karen Nielsdatter
F:
1764
D:
1765
Jørgen Nielsen
1765-1773
Jørgen Nielsen
F:
1765
D:
1773
Anne Kirstine Nielsdatter
1768-1769
Anne Kirstine Nielsdatter
F:
1768
D:
22 dec. 1769
Karen Nielsdatter
1775-1778
Karen Nielsdatter
F:
1775
D:
4 apr. 1778
Anne Cathrine Jørgensdatter
1736-1811
Anne Cathrine Jørgensdatter
F:
1736
D:
10 feb. 1811
Niels Andersen
ca. 1721-1794
Niels Andersen
F:
ca. 1721
G:
14 dec. 1757
D:
20 nov. 1794
Jørgen Offersen
ca. 1698-1775
Jørgen Offersen
F:
ca. 1698
D:
3 dec. 1775
Hornborg s. (Kalhave)
Kirsten Nielsdatter
ca. 1688-1776
Kirsten Nielsdatter
F:
ca. 1688
G:
16 jun. 1726
Hornborg
D:
11 feb. 1776
Hornborg s. (Kalhave)
Marcus Hansen Wolder
1750-1842
Marcus Hansen Wolder
F:
1750
Rudkøbing
D:
1 apr. 1842
Skanderborg
Birthe von Pultz
ca. 1740-1818
Birthe von Pultz
F:
ca. 1740
D:
31 aug. 1818
Skanderborg
Thomas Ambrosius Fyhn
1823-1885
Thomas Ambrosius Fyhn
F:
22 maj 1823
Ringsted
D:
20 jun. 1885
Nr. Jernløse
Septima Hansine Christiane Storch
1838-
Septima Hansine Christiane Storch
F:
12 feb. 1838
Roskilde
G:
30 maj 1862
København
Anna Elisabeth Frederikke Fyhn
1825-1837
Anna Elisabeth Frederikke Fyhn
F:
5 jan. 1825
Nr. Jernløse
D:
16 maj 1837
Nr. Jernløse
Christian Peter Laurentius Fyhn
1827-1902
Christian Peter Laurentius Fyhn
F:
26 jan. 1827
Nr. Jernløse
D:
8 apr. 1902
Nyborg
Cathrine Elisabeth Schlage
-1902
Cathrine Elisabeth Schlage
D:
SENEST 1902
Jens Jørgen Fyhn
1788-1866
Jens Jørgen Fyhn
F:
9 feb. 1788
Kolding
D:
25 feb. 1866
København
Lovise Marie Husum
1800-1880
Lovise Marie Husum
F:
12 apr. 1800
Vigersted
G:
2 jul. 1822
Vigersted
D:
6 maj 1880
Nyborg
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
1752-1830
Marie Lisbeth Hansdatter Wolder
F:
1752
Rudkøbing
D:
20 sep. 1830
Kolding
Ambrosius Fyhn
Ambrosius Fyhn
G:
17 jun. 1785
Kolding (Skt. Nicolai k.)
Peder Nielsen Jettesmark
Peder Nielsen Jettesmark
G:
27 feb. 1811
Skanderborg
Sophie Dorothea Wolder
1780-1865
Sophie Dorothea Wolder
F:
29 sep. 1780
Rudkøbing
D:
17 maj 1865
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1781-1794
Hans Marcussen Wolder
F:
1781
Rudkøbing
D:
1794
Rudkøbing
Anders Husum Wolder
1783-1790
Anders Husum Wolder
F:
1783
Rudkøbing
D:
1790
Rudkøbing
Jens Nielsen Wolder
1813-1871
Jens Nielsen Wolder
F:
4 aug. 1813
Rudkøbing
D:
26 mar. 1871
Odense
Andreas Hansen Wolder
1815-1890
Andreas Hansen Wolder
F:
12 feb. 1815
Rudkøbing
D:
1 mar. 1890
Odense
Mariane Wolder
1818-
Mariane Wolder
F:
17 jun. 1818
Rudkøbing
Jens Alexander Nielsen
Jens Alexander Nielsen
G:
1850
Christiane Sophie Wolder
1822-
Christiane Sophie Wolder
F:
25 nov. 1822
Rudkøbing
Morten Frederik Frederiksen
Morten Frederik Frederiksen
G:
29 apr. 1843
Odense
Offer Wolder
1786-1845
Offer Wolder
F:
22 apr. 1786
Rudkøbing
D:
8 dec. 1845
Rudkøbing
Marie Kirstine Nielsdatter
ca. 1791-
Marie Kirstine Nielsdatter
F:
ca. 1791
Odense
G:
28 jun. 1812
Rudkøbing
Marie Lisbeth Wolder
1788-
Marie Lisbeth Wolder
F:
11 mar. 1788
Rudkøbing
Peder Nielsen
Anne Kirstine Wolder
1790-1796
Anne Kirstine Wolder
F:
21 jan. 1790
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Giertrud Margrethe Wolder
1792-1796
Giertrud Margrethe Wolder
F:
1 apr. 1792
Rudkøbing
D:
1796
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1795-
Hans Marcussen Wolder
F:
6 jul. 1795
Rudkøbing
Anne Kirstine Balslev
1797-1881
Anne Kirstine Balslev
F:
1797
Odense
D:
9 maj 1881
Jens Hansen Wolder
1754-1826
Jens Hansen Wolder
F:
1754
Rudkøbing
D:
26 jul. 1826
Rudkøbing
Anne Kirstine Jensdatter
1750-1833
Anne Kirstine Jensdatter
F:
1750
Rudkøbing
G:
18 aug. 1780
Rudkøbing
D:
21 aug. 1833
Rudkøbing
Otte Hansen Wolder
1757-1759
Otte Hansen Wolder
F:
1757
Rudkøbing
D:
1759
Rudkøbing
Offer Hansen Wolder
1759-1795
Offer Hansen Wolder
F:
1759
Rudkøbing
D:
1795
Nørre-Åby s. (Brangstrup)
Johan Peter Warnick Wolder
1785-1785
Johan Peter Warnick Wolder
F:
5 feb. 1785
Rudkøbing
D:
1785
Rudkøbing
Dødfødt datter
1786-1786
Dødfødt datter
F:
mar. 1786
Rudkøbing
D:
mar. 1786
Rudkøbing
Christopher Hansen Wolder
1762-1812
Christopher Hansen Wolder
F:
1762
Rudkøbing
D:
1812
Rudkøbing
Anne Cathrine Warnichs
1766-1786
Anne Cathrine Warnichs
F:
1766
Rudkøbing
G:
10 okt. 1783
Rudkøbing
D:
1786
Rudkøbing
Cathrine Margrethe Pedersdatter
-1797
Cathrine Margrethe Pedersdatter
G:
5 dec. 1788
Rudkøbing
D:
1797
Rudkøbing
Mette Kirstine Christiansdatter
ca. 1774-
Mette Kirstine Christiansdatter
F:
ca. 1774
G:
12 jan. 1798
Rudkøbing (i huset)
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
1764-1764
Sophie Dorthe Hansdatter Wolder
F:
1764
Rudkøbing
D:
1764
Rudkøbing
Anders Peder Wolder
1823-1863
Anders Peder Wolder
F:
19 nov. 1823
Rudkøbing
D:
8 dec. 1863
Rudkøbing
Hans Christian Wolder
1826-1826
Hans Christian Wolder
F:
6 jan. 1826
Rudkøbing
D:
18 jan. 1826
Rudkøbing
Marie Christine Wolder
1827-
Marie Christine Wolder
F:
9 okt. 1827
Rudkøbing
Rasmus Nielsen Rasmussen
Niels Hansen Wolder
1829-1860
Niels Hansen Wolder
F:
8 nov. 1829
Rudkøbing
D:
24 aug. 1860
Rudkøbing
Anne Sophie Wolder
1832-1837
Anne Sophie Wolder
F:
6 apr. 1832
Rudkøbing
D:
14 maj 1837
Rudkøbing
Marcus Wolder
1834-1888
Marcus Wolder
F:
15 feb. 1834
Rudkøbing
D:
2 jan. 1888
Humble
Marie Kirstine Abelone Salome Andersen
ca. 1837-1874
Marie Kirstine Abelone Salome Andersen
F:
ca. 1837
G:
30 apr. 1862
D:
13 maj 1874
Humble
Hans Christian Wolder
1835-1853
Hans Christian Wolder
F:
14 okt. 1835
Rudkøbing
D:
14 sep. 1853
Rudkøbing
Anton Sophus Wolder
1837-1913
Anton Sophus Wolder
F:
22 sep. 1837
Rudkøbing
D:
23 jul. 1913
Elise Christine Mathie Kathinka Andersen
ca. 1843-
Elise Christine Mathie Kathinka Andersen
F:
ca. 1843
Christopher Hansen Wolder
1839-
Christopher Hansen Wolder
F:
7 dec. 1839
Rudkøbing
Hans Marcussen Wolder
1798-1872
Hans Marcussen Wolder
F:
26 jul. 1798
Rudkøbing
D:
2 jul. 1872
Rudkøbing
Dorthea Hansdatter
ca. 1798-
Dorthea Hansdatter
F:
ca. 1798
G:
10 maj 1823
Rudkøbing
Anders Hansen Wolder
1765-1820
Anders Hansen Wolder
F:
1765
Rudkøbing
D:
6 maj 1820
Rudkøbing
Christine Sophie Pedersdatter
1773-1798
Christine Sophie Pedersdatter
F:
1773
Rudkøbing
G:
4 apr. 1797
Rudkøbing
D:
1798
Rudkøbing
Anders Christian Wolder
1823-1891
Anders Christian Wolder
F:
28 jun. 1823
Rudkøbing
D:
10 maj 1891
Ærøskøbing
Anne Cathrine Jørgensdatter
1826-1887
Anne Cathrine Jørgensdatter
F:
23 jul. 1826
D:
1 maj 1887
Frandsine Wolder
1824-1825
Frandsine Wolder
F:
20 okt. 1824
Rudkøbing
D:
12 jan. 1825
Rudkøbing
Hans Henrik Wolder
1826-1853
Hans Henrik Wolder
F:
8 jan. 1826
Rudkøbing
D:
7 feb. 1853
Rudkøbing
Jørgen Wolder
1827-1827
Jørgen Wolder
F:
14 mar. 1827
Rudkøbing
D:
19 apr. 1827
Rudkøbing
Christian Wolder
1829-1829
Christian Wolder
F:
8 feb. 1829
Rudkøbing
D:
19 mar. 1829
Rudkøbing
Frandsine Wilhelmine Wolder
1831-1831
Frandsine Wilhelmine Wolder
F:
22 feb. 1831
Rudkøbing
D:
8 aug. 1831
Rudkøbing
Christen Wolder
1800-1841
Christen Wolder
F:
22 mar. 1800
Rudkøbing
D:
12 jul. 1841
Rudkøbing
Johanne Cathrine Fürsterling
ca. 1797-1876
Johanne Cathrine Fürsterling
F:
ca. 1797
G:
30 dec. 1823
Rudkøbing
D:
14 maj 1876
Rudkøbing
Lars Peder Larsen
1835-
Lars Peder Larsen
F:
28 aug. 1835
Rudkøbing
Anne Elsebeth Wolder
1801-
Anne Elsebeth Wolder
F:
14 nov. 1801
Rudkøbing
Hans Petersen Larsen
ca. 1800-1840
Hans Petersen Larsen
F:
ca. 1800
G:
18 jul. 1834
Rudkøbing
D:
30 maj 1840
Rudkøbing
Anders Christian Wolder
1829-
Anders Christian Wolder
F:
27 nov. 1829
Rudkøbing
Julius Madsen Wolder
1832-
Julius Madsen Wolder
F:
30 maj 1832
Rudkøbing
Jørgine Augusta Wolder
1833-1834
Jørgine Augusta Wolder
F:
27 jul. 1833
Rudkøbing
D:
6 sep. 1834
Rudkøbing
Anine Georgine Augusta Wolder
1839-1841
Anine Georgine Augusta Wolder
F:
20 jul. 1839
Rudkøbing
D:
3 jun. 1841
Rudkøbing
Hans Henrik Marius Wolder
1845-
Hans Henrik Marius Wolder
F:
4 jan. 1845
Rudkøbing
Christine Henriette Wolder
1848-1853
Christine Henriette Wolder
F:
19 maj 1848
Rudkøbing
D:
20 nov. 1853
Rudkøbing
Henrik Wolder
1803-1856
Henrik Wolder
F:
9 dec. 1803
Rudkøbing
D:
7 mar. 1856
Rudkøbing
Martha Marie Christensen
ca. 1804-1855
Martha Marie Christensen
F:
ca. 1804
G:
28 feb. 1829
Rudkøbing
D:
30 dec. 1855
Rudkøbing
Gjertrud Sophie Wolder
1806-
Gjertrud Sophie Wolder
F:
23 apr. 1806
Rudkøbing
Henrik Svendsen
ca. 1805-
Henrik Svendsen
F:
ca. 1805
G:
22 jul. 1830
Rudkøbing
Peter Carl Rasmussen
1837-1845
Peter Carl Rasmussen
F:
28 dec. 1837
Rudkøbing
D:
23 maj 1845
Rudkøbing
Sophie Amalie Rasmussen
1839-
Sophie Amalie Rasmussen
F:
19 maj 1839
København
Ane Hansine Elisabeth Rasmussen
1841-
Ane Hansine Elisabeth Rasmussen
F:
2 sep. 1841
Rudkøbing
Hans Ferdinand Rasmussen
1843-1848
Hans Ferdinand Rasmussen
F:
6 jul. 1843
Rudkøbing
D:
20 mar. 1848
Rudkøbing
Petrine Caroline Rasmussen
1845-
Petrine Caroline Rasmussen
F:
2 maj 1845
Rudkøbing
Peter Carl Rasmussen
1846-
Peter Carl Rasmussen
F:
30 nov. 1846
Rudkøbing
Christophine Caroline Rasmussen
1848-
Christophine Caroline Rasmussen
F:
29 apr. 1848
Rudkøbing
Ingeborg Christine Wolder
1810-
Ingeborg Christine Wolder
F:
24 aug. 1810
Rudkøbing
Christoffer Rasmussen
ca. 1810-1847
Christoffer Rasmussen
F:
ca. 1810
D:
10 dec. 1847
Rudkøbing
Jørgen Larsen Wolder
1813-1839
Jørgen Larsen Wolder
F:
4 jul. 1813
Rudkøbing
D:
6 sep. 1839
Rudkøbing
Maren Henriksdatter
ca. 1777-1861
Maren Henriksdatter
F:
ca. 1777
G:
17 apr. 1799
Rudkøbing
D:
3 jan. 1861
Rudkøbing
Udøbt søn
1765-1765
Udøbt søn
F:
1765
Rudkøbing
D:
1765
Rudkøbing
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
1793-
Ane Johanne Caspersdatter Nelleblad
F:
12 sep. 1793
Adslev s. (Kollens Mølle)
Søren Jensen
ca. 1802-
Søren Jensen
F:
ca. 1802
G:
28 sep. 1827
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1795-1795
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
6 jan. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
4 nov. 1795
Adslev s. (Kollens Mølle)
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
1796-1800
Marie Elisabeth Caspersdatter Nelleblad
F:
14 aug. 1796
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
24 feb. 1800
Adslev s. (Kollens Mølle)
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
1799-
Elsebeth Caspersdatter Nelleblad
F:
11 jan. 1799
Adslev s. (Kollens Mølle)
Niels Caspersen Nelleblad
1801-1860
Niels Caspersen Nelleblad
F:
22 okt. 1801
Adslev s. (Kollens Mølle)
D:
TIDL. 1860
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
1803-
Birthe Cathrine Caspersdatter Nelleblad
F:
21 sep. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Rasmus Pedersen
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
1768-1803
Gertrud Sophie Hansdatter Wolder
F:
1768
Rudkøbing
D:
14 okt. 1803
Adslev s. (Kollens Mølle)
Casper Nielsen Nelleblad
1760-1808
Casper Nielsen Nelleblad
F:
1760
Østbirk s. (Tingstedholms Mølle)
G:
27 maj 1793
Adslev
D:
21 maj 1808
Adslev s. (Kollens Mølle)
Jacob Marcussen
1840-1849
Jacob Marcussen
F:
30 jul. 1840
Storring s. (Gammelgårds Mark)
D:
23 jan. 1849
Skovby
Maren Marcussen
1845-1848
Maren Marcussen
F:
20 apr. 1845
Skovby
D:
30 dec. 1848
Skovby
Marcus Wolder, senere Carstensen
1807-1880
Marcus Wolder, senere Carstensen
F:
6 jan. 1807
Skanderborg
D:
6 jun. 1880
Skovby
Ane Cathrine Jacobsdatter
1805-1851
Ane Cathrine Jacobsdatter
F:
1805
Adslev s.
D:
11 apr. 1851
Skovby
Kirsten Marie Madsen
ca. 1825-1856
Kirsten Marie Madsen
F:
ca. 1825
G:
8 apr. 1855
Skovby
D:
3 sep. 1856
Skovby
Ane Andersen
ca. 1821-eft. 1891
Ane Andersen
F:
ca. 1821
G:
14 sep. 1860
Skovby
D:
eft. ER 1891
Niels Wolder
1809-
Niels Wolder
F:
17 mar. 1809
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
1811-
Hans Marcussen Wolder
F:
7 jul. 1811
Skanderborg
Dødfødt søn
1813-1813
Dødfødt søn
F:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
D:
12 jun. 1813
Adslev s. (Adslev Mark)
Mads Wolder
1814-
Mads Wolder
F:
16 jul. 1814
Adslev s. (Adslev Mark)
Ane Elsebeth Wolder
1817-
Ane Elsebeth Wolder
F:
19 jun. 1817
Adslev s. (Adslev Mark)
Carsten Jacob Wolder
1772-1847
Carsten Jacob Wolder
F:
1772
Rudkøbing
D:
17 jun. 1847
Maren Nielsdatter
ca. 1783-
Maren Nielsdatter
F:
ca. 1783
G:
15 mar. 1806
Skanderborg
Hans Marcussen Wolder
ca. 1719-1795
Hans Marcussen Wolder
F:
ca. 1718/19
D:
1795
Rudkøbing
Anne Elisabeth Jensdatter
ca. 1730-1795
Anne Elisabeth Jensdatter
F:
ca. 1730
G:
24 jul. 1750
Rudkøbing
D:
1795
Rudkøbing
Elisabeth Wolder
ca. 1721-1802
Elisabeth Wolder
F:
ca. 1720/21
D:
8 apr. 1802
Jens Jørgensen Welling
1727-1787
Jens Jørgensen Welling
F:
1727
G:
15 apr. 1752
D:
1787
Christian Wolder
ca. 1765-
Christian Wolder
F:
ca. 1765
Offer Wolder
ca. 1730-1787
Offer Wolder
F:
ca. 1730
D:
TIDL. 1787
Maren Jacobsdatter
ca. 1725-
Maren Jacobsdatter
F:
ca. 1725
Laura Petrine Elise Blichert
1813-1836
Laura Petrine Elise Blichert
F:
26 okt. 1813
D:
16 apr. 1836
Hans Peter Blichert
1815-1822
Hans Peter Blichert
F:
18 jan. 1815
D:
10 mar. 1822
Anna Cathrine Martine Blichert
1817-1882
Anna Cathrine Martine Blichert
F:
27 apr. 1817
D:
2 dec. 1882
John Johnsen
1806-1881
John Johnsen
F:
24 feb. 1806
Drumbostadir (Island)
G:
11 apr. 1837
Kolding
D:
1 jul. 1881
Aalborg
Arild Vilhelm Blichert
1819-1895
Arild Vilhelm Blichert
F:
3 jun. 1819
D:
2 nov. 1895
Kalvslund
Anna Christine Jessen
1824-1881
Anna Christine Jessen
F:
23 maj 1824
G:
8 aug. 1851
D:
14 dec. 1881
Sophie Charlotte Blichert
1821-1904
Sophie Charlotte Blichert
F:
10 aug. 1821
D:
29 feb. 1904
Christian Nielsen
1829-1904
Christian Nielsen
F:
25 mar. 1829
G:
11 dec. 1863
D:
2 okt. 1904
Elisabeth Marie Blichert
1823-1889
Elisabeth Marie Blichert
F:
24 jul. 1823
D:
21 feb. 1889
Larsine Knudine Blichert
1825-1854
Larsine Knudine Blichert
F:
10 okt. 1825
D:
25 mar. 1854
Laurits Carl Constantin Estrup
1826-1905
Laurits Carl Constantin Estrup
F:
17 apr. 1826
G:
8 aug. 1851
D:
16 jan. 1905
Peder Knudsen Blichert
1828-1894
Peder Knudsen Blichert
F:
14 feb. 1828
D:
28 jan. 1894
Elise Sophie Amalie Wøldike
1832-1911
Elise Sophie Amalie Wøldike
F:
18 jun. 1832
G:
23 nov. 1855
D:
21 jun. 1911
Laurits Blichert
1830-1915
Laurits Blichert
F:
4 okt. 1830
D:
1915
Anne Kirstine Frederikke Frederiksen
1833-1873
Anne Kirstine Frederikke Frederiksen
F:
3 feb. 1833
G:
27 okt. 1855
D:
30 sep. 1873
Margrethe (Jensen) Nielsen
1834-1893
Margrethe (Jensen) Nielsen
F:
21 sep. 1834
G:
1874
D:
13 mar. 1893
Anna Elisabeth Limschou
1788-1852
Anna Elisabeth Limschou
F:
15 okt. 1788
D:
5 jun. 1852
Peter Arild Blichert
1781-1837
Peter Arild Blichert
F:
4 maj 1781
G:
26 nov. 1812
D:
8 apr. 1837
Maren Limschou
1790-1790
Maren Limschou
F:
6 jan. 1790
D:
18 nov. 1790
Jens Welling Limschou
1790-1790
Jens Welling Limschou
F:
30 okt. 1790
D:
30 okt. 1790
Petrine Sophie Blichert
1811-1878
Petrine Sophie Blichert
F:
8 jun. 1811
D:
2 apr. 1878
Else Erasmine Kathrine Blichert
1814-1845
Else Erasmine Kathrine Blichert
F:
28 dec. 1814
D:
30 jul. 1845
Anna Elisabeth Blichert
1816-1880
Anna Elisabeth Blichert
F:
28 mar. 1816
D:
3 dec. 1880
Arnold Magdalus Andreas Kühnel
1821-1877
Arnold Magdalus Andreas Kühnel
F:
27 dec. 1821
G:
24 aug. 1847
D:
1 aug. 1877
Kirstine Marie Blichert
1821-1877
Kirstine Marie Blichert
F:
21 jan. 1821
D:
5 apr. 1877
Lauritz Mammen Quitzau
1813-1875
Lauritz Mammen Quitzau
F:
27 nov. 1813
G:
4 jul. 1851
D:
5 sep. 1875
Lars Peter Blichert
1824-1867
Lars Peter Blichert
F:
28 nov. 1824
D:
16 jan. 1867
Ane Sophie Blichert
1827-1865
Ane Sophie Blichert
F:
27 jul. 1827
G:
6 feb. 1859
D:
13 jul. 1865
Charlotte Hansine Dorthea Blichert
1831-1882
Charlotte Hansine Dorthea Blichert
F:
11 okt. 1831
D:
9 maj 1882
Jørgen Hammer
1817-1898
Jørgen Hammer
F:
5 okt. 1817
G:
23 aug. 1855
D:
15 dec. 1898
Dorthea Cathrine Limschou
1791-1864
Dorthea Cathrine Limschou
F:
21 nov. 1791
D:
6 aug. 1864
Hans Blichert
1778-1834
Hans Blichert
F:
19 mar. 1778
G:
20 sep. 1810
D:
2 aug. 1834
Jens Welling Limschou
1794-1866
Jens Welling Limschou
F:
17 dec. 1794
D:
14 jun. 1866
Maren Limschou
1797-1821
Maren Limschou
F:
11 jun. 1797
D:
15 feb. 1821
Larsine Knudine Blichert
1824-1848
Larsine Knudine Blichert
F:
16 okt. 1824
D:
11 jul. 1848
Larsine Knudine Limschou
1801-1824
Larsine Knudine Limschou
F:
23 jan. 1801
D:
28 okt. 1824
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
24 jan. 1824
D:
6 okt. 1834
Ane Sophie Blichert
1827-1865
Ane Sophie Blichert
F:
27 jul. 1827
D:
13 jul. 1865
Lars Peter Blichert
1824-1867
Lars Peter Blichert
F:
28 nov. 1824
G:
6 feb. 1859
D:
16 jan. 1867
Elisabeth Dorothea Blichert
1830-1913
Elisabeth Dorothea Blichert
F:
26 aug. 1830
D:
27 dec. 1913
Christiane Wilhelmine Limschou
1805-1871
Christiane Wilhelmine Limschou
F:
12 dec. 1805
D:
11 sep. 1871
Peter Daniel Blichert
1789-1834
Peter Daniel Blichert
F:
8 nov. 1789
G:
27 dec. 1825
D:
6 okt. 1834
Peder Andreas Work
1841-1876
Peder Andreas Work
F:
11 jul. 1841
D:
23 feb. 1876
Erik Madsen Worch
1804-1859
Erik Madsen Worch
F:
7 jul. 1804
G:
21 aug. 1838
D:
16 nov. 1859
Anne Sophie Wisbeck
1767-1814
Anne Sophie Wisbeck
F:
25 jul. 1767
D:
11 feb. 1814
Peder Knudsen Limschou
1766-1850
Peder Knudsen Limschou
F:
1766
G:
2 nov. 1787
D:
14 maj 1850
Else Helene Wisbeck
1769-1770
Else Helene Wisbeck
F:
13 mar. 1769
D:
1770
Wilhelmine Wisbeck
1770-1771
Wilhelmine Wisbeck
F:
13 dec. 1770
D:
1771
Mariane Scheel
1796-1873
Mariane Scheel
F:
1796
Tranekær
D:
13 nov. 1873
Tranekær
Cosmus Johannes Ramus
1793-1860
Cosmus Johannes Ramus
F:
8 maj 1793
G:
14 jan. 1835
Tranekær
D:
24 aug. 1860
Albrecht Vilhelm Scheel
1836-
Albrecht Vilhelm Scheel
F:
23 maj 1836
Anna Pauline Hammeken
Marie Scheel
1838-
Marie Scheel
F:
1838
Thalia Scheel
1840-1896
Thalia Scheel
F:
24 nov. 1840
Gøteborg
D:
11 jun. 1896
Frederiksberg
Gustav Joachim baron Wedell-Wedellsborg
1829-1903
Gustav Joachim baron Wedell-Wedellsborg
F:
6 sep. 1829
Odense
G:
4 jun. 1868
København (Garnisons k.)
D:
6 jul. 1903
toget mellem Holte og København
Julius Christian Scheel
1844-1911
Julius Christian Scheel
F:
8 jan. 1844
Gøteborg
D:
11 feb. 1911
Emma Louise Octavia Olsen
1844-1913
Emma Louise Octavia Olsen
F:
20 mar. 1844
Trige s.
G:
30 jan. 1884
D:
25 aug. 1913
Henrik Scheel
1797-1865
Henrik Scheel
F:
5 maj 1797
Tranekær
D:
5 mar. 1865
København
Thalia Sophie Zeuthen
1812-1853
Thalia Sophie Zeuthen
F:
26 okt. 1812
G:
3 jul. 1835
D:
7 feb. 1853
Pauline Christiane Suhr
1831-1851
Pauline Christiane Suhr
F:
25 nov. 1831
København
D:
12 apr. 1851
København
Louise Dorthea Scheel
1798-1864
Louise Dorthea Scheel
F:
26 jul. 1798
Tranekær
D:
3 nov. 1864
Didrik Suhr
1787-1836
Didrik Suhr
F:
27 dec. 1787
København
G:
29 sep. 1827
Asmindrup
D:
18 maj 1836
København
Hans Lønborg
1789-1860
Hans Lønborg
F:
25 mar. 1789
D:
1 apr. 1860
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
1801-
Frederikke Charlotte Lovise Scheel
F:
20 jul. 1801
Tranekær
Lydia Dorthea Sophie Scheel
1803-1847
Lydia Dorthea Sophie Scheel
F:
5 maj 1803
Tranekær
D:
23 maj 1847
Tranekær
Frederik Johan Carl von Hedemann
1800-1867
Frederik Johan Carl von Hedemann
F:
17 feb. 1800
Slesvig
G:
28 feb. 1842
Tranekær
D:
29 aug. 1867
Tranekær
Frederik Scheel
1805-
Frederik Scheel
F:
1 maj 1805
Tranekær
Christiane Wisbeck
1772-før 1811
Christiane Wisbeck
F:
1772
D:
før 18/3 1811
Tranekær
Albrecht Henrichsen Scheel
1757-1841
Albrecht Henrichsen Scheel
F:
23 sep. 1757
Ribe (Doms.)
G:
15 maj 1795
D:
1 jan. 1841
Tranekær
Martin Christian Gydesen von Simesen
1828-1907
Martin Christian Gydesen von Simesen
F:
31 aug. 1828
Øsby s. (Aarøsund)
D:
8 jun. 1907
Harlev s. (Ludvigsholm)
Charlotte Ulriche Ernestine Olsen
1834-1860
Charlotte Ulriche Ernestine Olsen
F:
6 jul. 1834
Bregnet s. (Kalø Gods)
D:
1860
ved Australien
Albrechtine (Albertine) Olsen
1844-1871
Albrechtine (Albertine) Olsen
F:
25 feb. 1844
Bregnet s. (Kalø Gods)
G:
2 jan. 1864
Bregnet
D:
10 mar. 1871
Harlev s. (Ludvigsholm)
Elisa Dorthea Albeck
1829-1908
Elisa Dorthea Albeck
F:
27 feb. 1829
København
G:
27 jun. 1872
D:
6 mar. 1908
Harlev s. (Ludvigsholm)
Georg Carl Vilhelm Christian Simesen
1834-1915
Georg Carl Vilhelm Christian Simesen
F:
2 jul. 1834
Øsby s. (Aarøsund)
D:
21 nov. 1915
Thora Louise Georgine Heide
1836-1893
Thora Louise Georgine Heide
F:
26 maj 1836
G:
12 maj 1859
D:
28 sep. 1893
København
Søren von Simesen
1803-1889
Søren von Simesen
F:
18 aug. 1803
D:
28 okt. 1889
Christiane Birgitte Bøgh
Anne Larsine Sophie Simesen
1807-
Anne Larsine Sophie Simesen
F:
1807
Fredericia
Jacob Christian Thune
ca. 1805-
Jacob Christian Thune
F:
ca. 1805
G:
31 aug. 1849
Vejle
Helene Dorothea Simesen
1808-1869
Helene Dorothea Simesen
F:
1808
Fredericia
D:
20 aug. 1869
Rasmus Johannes Simesen
1810-1892
Rasmus Johannes Simesen
F:
20 jun. 1810
Fredericia
D:
28 okt. 1892
København
Helene Georgine Rønne
1851-
Helene Georgine Rønne
F:
26 feb. 1851
København
G:
1839
Skjold Søren Simesen
1853-
Skjold Søren Simesen
F:
19 dec. 1853
Flensborg
Helga Antoinette Simesen
1855-1888
Helga Antoinette Simesen
F:
23 aug. 1855
Flensborg
D:
10 mar. 1888
Rødby
Jens Georg Sørensen
1834-1934
Jens Georg Sørensen
F:
9 mar. 1834
G:
20 jun. 1880
København (Jacobs k.)
D:
12 mar. 1934
Frederiksberg
Hjalmar Louis Normand Simesen
1857-1944
Hjalmar Louis Normand Simesen
F:
9 jun. 1857
Flensborg
D:
18 jun. 1944
Jenny Elvira Johansen
Jenny Elvira Johansen
G:
5 sep. 1883
Helene Eulalia Johanne Zwirzina
1875-
Helene Eulalia Johanne Zwirzina
F:
12 dec. 1875
Wien
G:
30 dec. 1926
Valborg Simesen
1859-
Valborg Simesen
F:
22 dec. 1859
Flensborg
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
1827-1859
Fanny Ludovica le Normand de Bretteville
F:
22 jun. 1827
G:
5 sep. 1851
Flensborg
D:
21 nov. 1859
Halfdan Georg Simesen
1861-1880
Halfdan Georg Simesen
F:
4 nov. 1861
Flensborg
D:
12 jan. 1880
Agnar Johannes Simesen
1863-
Agnar Johannes Simesen
F:
22 jan. 1863
Flensborg
Dagmar Ane Bruun
1866-
Dagmar Ane Bruun
F:
2 okt. 1866
Gråsten
G:
24 jul. 1891
Gråsten
Viggo Rasmus Simesen
1864-1932
Viggo Rasmus Simesen
F:
29 jul. 1864
København
D:
1932
Randers
Ester Marie Margrethe Hansen
1873-1913
Ester Marie Margrethe Hansen
F:
27 sep. 1873
København
D:
10 maj 1913
Gunver Johanne Caroline Simesen
ca. 1867-
Gunver Johanne Caroline Simesen
F:
ca. 1867
Axel Marius Emanuel Kiærulff
1865-
Axel Marius Emanuel Kiærulff
F:
13 jan. 1865
København
Hanne Marie Sabroe Gerlach
1828-1908
Hanne Marie Sabroe Gerlach
F:
14 maj 1828
København
G:
18 okt. 1860
København (Jacobs k.)
D:
23 apr. 1908
Peter Christen Homle Simesen
1813-
Peter Christen Homle Simesen
F:
29 nov. 1813
Fredericia
Wilhelmine Wisbeck
1776-1865
Wilhelmine Wisbeck
F:
1776
D:
20 feb. 1865
Dines Simesen
1765-1835
Dines Simesen
F:
31 aug. 1765
Randers
D:
7 nov. 1835
Jørgen Peter Wisbeck
1778-1778
Jørgen Peter Wisbeck
F:
1778
D:
1778
Martha Helene Wisbeck
1779-1780
Martha Helene Wisbeck
F:
14 nov. 1779
D:
1780
Anne Wolder
ca. 1739-1780
Anne Wolder
F:
ca. 1739
D:
1780
Lauritz Wisbeck
1729-1809
Lauritz Wisbeck
F:
1729
G:
16 apr. 1766
D:
30 sep. 1809
Carsten Jacob Wolder
-1748
Carsten Jacob Wolder
D:
1748
Gertrud Cathrine Wolder
-1784
Gertrud Cathrine Wolder
D:
SENEST 1784
Sophie Dorthe Høyer
ca. 1702-før 1746
Sophie Dorthe Høyer
F:
ca. 1701/02
D:
før 1746
Marcus Hansen Wolder
1695-før 1746
Marcus Hansen Wolder
F:
1695
D:
før 1746
Dødfødt barn
1771-1771
Dødfødt barn
F:
1771
D:
1771
Gregorius Høyer
1739-1809
Gregorius Høyer
F:
1739
D:
28 apr. 1809
Mette Pedersdatter
ca. 1730-1793
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1730
G:
26 jul. 1765
D:
1793
Anna Feilberg Jørgensdatter
ca. 1753-
Anna Feilberg Jørgensdatter
F:
ca. 1753
G:
23 apr. 1793
Jacob Offersen Høyer
ca. 1703-1739
Jacob Offersen Høyer
F:
ca. 1703
D:
1739
Eva Sophie Thomsen
ca. 1714-1750
Eva Sophie Thomsen
F:
ca. 1714
G:
13 feb. 1738
D:
1750
Elisabeth Høyer
1741-1751
Elisabeth Høyer
F:
1741
D:
1751
Jacob Høyer
1743-1751
Jacob Høyer
F:
1743
D:
1751
Offer Høyer
1744-1784
Offer Høyer
F:
1744
D:
SEN. 1784
Ane Kirstine Pontoppidan
1816-1896
Ane Kirstine Pontoppidan
F:
7 apr. 1816
D:
3 okt. 1896
Ribe
Anders Ditlev Thyssen
1849-1933
Anders Ditlev Thyssen
F:
11 jul. 1849
Nordby
D:
24 sep. 1933
Lyngby
Marie Oline Bolette Bartholdy
1849-1878
Marie Oline Bolette Bartholdy
F:
13 okt. 1849
Birkerød
G:
2 aug. 1872
Birkerød
D:
28 apr. 1878
Lyngby
Petra Louise Telling
1849-1934
Petra Louise Telling
F:
10 feb. 1849
Skelskør
G:
28 maj 1879
Lyngby
D:
5 aug. 1934
Lyngby
Ane Marie Thyssen
1852-1913
Ane Marie Thyssen
F:
14 nov. 1852
D:
20 aug. 1913
Esbjerg
Søren Abrahamsen
1849-1916
Søren Abrahamsen
F:
15 okt. 1849
G:
26 nov. 1875
D:
7 dec. 1916
Esbjerg
Niels Martin Thyssen
1854-1920
Niels Martin Thyssen
F:
24 nov. 1854
Nordby, Fanø
D:
16 okt. 1920
Herning
Anna Christine Jørgensen
1852-1937
Anna Christine Jørgensen
F:
30 apr. 1852
Thumby, Angeln
G:
25 aug. 1882
D:
22 mar. 1937
Herning
Emil Kristian Thyssen
1857-1938
Emil Kristian Thyssen
F:
12 mar. 1857
Nordby
D:
7 nov. 1938
Ribe (Skt. Cathrine s. (kb. Ribe Doms.))
Valborg Schjørring
1865-1898
Valborg Schjørring
F:
31 jul. 1865
G:
4 jun. 1889
D:
14 feb. 1898
Ølgod s. (præstegården)
Anna Catharina Andersen
1861-
Anna Catharina Andersen
F:
18 mar. 1861
G:
2 maj 1900
Ditlev Blangsted Thyssen
1851-1929
Ditlev Blangsted Thyssen
F:
23 mar. 1851
Nordby
D:
25 dec. 1929
Nordby
Ane Louise Christiane Jacobsen
1846-1883
Ane Louise Christiane Jacobsen
F:
28 nov. 1846
Braaby
G:
16 okt. 1878
Braaby
D:
15 maj 1883
Nordby
Mathilde Augusta Helms
1843-1935
Mathilde Augusta Helms
F:
5 jul. 1843
Varde
G:
5 nov. 1886
Vejen
D:
12 jan. 1935
Nordby
Mathilde Rosine Pontoppidan
1817-1877
Mathilde Rosine Pontoppidan
F:
24 jul. 1817
D:
25 okt. 1877
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
1822-1891
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
F:
16 okt. 1822
G:
28 maj 1845
D:
21 jun. 1891
Adolf Marius Pontoppidan
1862-
Adolf Marius Pontoppidan
F:
20 jul. 1862
Ane Cathrine Nielsen
1860-
Ane Cathrine Nielsen
F:
26 feb. 1860
G:
22 sep. 1893
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1851-
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
9 jan. 1851
Magda Schmidt
1861-1900
Magda Schmidt
F:
17 jan. 1861
G:
24 nov. 1884
D:
5 apr. 1900
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1852-1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
25 apr. 1852
D:
17 jun. 1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1853-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
12 jun. 1853
Bodil Andersen
1851-
Bodil Andersen
F:
1 sep. 1851
G:
12 jun. 1885
Hans Nielsen Pontoppidan
1855-
Hans Nielsen Pontoppidan
F:
12 sep. 1855
Ane Marie Christensen
1865-
Ane Marie Christensen
F:
8 mar. 1865
G:
19 jun. 1885
Anna Eleonora Pontoppidan
1857-1877
Anna Eleonora Pontoppidan
F:
17 okt. 1857
D:
1 aug. 1877
Andreas Matthias Pontoppidan
1859-1865
Andreas Matthias Pontoppidan
F:
21 jul. 1859
D:
6 apr. 1865
Andrea Mathilde Pontoppidan
1866-
Andrea Mathilde Pontoppidan
F:
21 mar. 1866
Christen Hansen Hollænder
1864-
Christen Hansen Hollænder
F:
7 aug. 1864
G:
8 okt. 1895
Ludvig Christian Pontoppidan
1820-1903
Ludvig Christian Pontoppidan
F:
19 feb. 1820
D:
21 jan. 1903
Louise Hansdatter
1824-1900
Louise Hansdatter
F:
1 jul. 1824
G:
8 okt. 1850
D:
13 dec. 1900
Erik Spend Pontoppidan
1821-1822
Erik Spend Pontoppidan
F:
13 okt. 1821
D:
2 dec. 1822
Anna Elise Pontoppidan
1857-
Anna Elise Pontoppidan
F:
25 jun. 1857
Niels Christian Pontoppidan
1859-
Niels Christian Pontoppidan
F:
1 jun. 1859
Christine Elise Sørine Melsing
1865-
Christine Elise Sørine Melsing
F:
17 jun. 1865
G:
15 aug. 1885
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1861-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
7 jul. 1861
Eckertine Marie Vieth
1867-
Eckertine Marie Vieth
F:
9 apr. 1867
G:
24 maj 1890
Erik Spend Pontoppidan
1824-1863
Erik Spend Pontoppidan
F:
11 nov. 1824
D:
7 jan. 1863
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
1824-1901
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
F:
26 nov. 1824
G:
20 nov. 1875
D:
20 nov. 1901
Anna Elisabeth Pontoppidan
1859-1872
Anna Elisabeth Pontoppidan
F:
2 nov. 1859
D:
29 dec. 1872
Frantz Ditlev Pontoppidan
1861-
Frantz Ditlev Pontoppidan
F:
16 jan. 1861
Maren Sofie Hansen
1873-
Maren Sofie Hansen
F:
24 feb. 1873
G:
1 maj 1901
Ludvig Holger Pontoppidan
1862-
Ludvig Holger Pontoppidan
F:
28 feb. 1862
Reinhold Blangsted Pontoppidan
1863-
Reinhold Blangsted Pontoppidan
F:
13 aug. 1863
Emma Eleonora Pontoppidan
1864-1932
Emma Eleonora Pontoppidan
F:
3 sep. 1864
Troense
D:
28 maj 1932
Valdemar Frederik Schønberg
1860-1903
Valdemar Frederik Schønberg
F:
5 apr. 1860
København
G:
27 jun. 1890
København
D:
9 sep. 1903
Middelfart
Johannes Pontoppidan
1865-
Johannes Pontoppidan
F:
30 sep. 1865
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
1869-1871
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
F:
9 aug. 1869
D:
27 jan. 1871
Margrethe Pontoppidan
1871-1933
Margrethe Pontoppidan
F:
5 okt. 1871
D:
28 nov. 1933
Niels Nielsen
1865-
Niels Nielsen
F:
20 nov. 1865
G:
22 apr. 1904
Hans Jørgen Pontoppidan
1827-1874
Hans Jørgen Pontoppidan
F:
5 okt. 1827
D:
28 dec. 1874
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
1838-1872
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
F:
21 maj 1838
G:
2 nov. 1858
D:
29 okt. 1872
Lauritz Ditlev Lauritzen
1859-1935
Lauritz Ditlev Lauritzen
F:
23 nov. 1859
Ribe
D:
24 dec. 1935
Maren Breinholt
1869-1960
Maren Breinholt
F:
26 jan. 1869
Ovtrup s. (Damgård)
G:
26 mar. 1893
Frederiksberg
D:
1960
Marius Lauritzen
1861-
Marius Lauritzen
F:
20 mar. 1861
Dagmar Rasmussen
1860-
Dagmar Rasmussen
F:
23 aug. 1860
Anna Eleonora Lauritzen
1864-
Anna Eleonora Lauritzen
F:
1 aug. 1864
Christian Henrik Brasch
1861-1914
Christian Henrik Brasch
F:
25 dec. 1861
Aarhus
G:
11 jul. 1902
D:
30 jun. 1914
Esbjerg
Frederikke Sophie Pontoppidan
1831-1917
Frederikke Sophie Pontoppidan
F:
28 okt. 1831
D:
1917
Jørgen Lauritzen
1821-1903
Jørgen Lauritzen
F:
24 nov. 1821
G:
14 jan. 1858
D:
1 okt. 1903
Anna Eleonora Bang
1787-1869
Anna Eleonora Bang
F:
2 jul. 1787
D:
7 jan. 1869
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1780-1840
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
1780
G:
28 okt. 1815
D:
4 maj 1840
Anne Kirstine Høyer
1746-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
1746
D:
10 feb. 1814
Christian Frederik Bang
1742-1829
Christian Frederik Bang
F:
14 mar. 1742
G:
10 jun. 1785
D:
17 aug. 1829
Ditlev Høyer
1704-1784
Ditlev Høyer
F:
1704
D:
1784
Horsens (Vor Frelsers s.)
Eleonore Kruse
-1747
Eleonore Kruse
D:
3 mar. 1747
Hans Friderich Høyer
ca. 1706-1776
Hans Friderich Høyer
F:
ca. 1705/06
D:
1776
Horsens
Anne Margrethe Rønneberg
1810-
Anne Margrethe Rønneberg
F:
13 nov. 1810
Borgund s. (Giske)
Christopha Kirstine Rønneberg
1812-
Christopha Kirstine Rønneberg
F:
19 aug. 1812
Borgund s. (Giske)
Karen Elisa Rønneberg
1814-1815
Karen Elisa Rønneberg
F:
24 jun. 1814
Borgund s. (Giske)
D:
1815
Borgund s. (Giske)
Peter Elias Rønneberg
ca. 1788-1830
Peter Elias Rønneberg
F:
ca. 1788
D:
17 sep. 1830
Borgund s. (Giske)
Charlotte Marie Hagerup
1791-1814
Charlotte Marie Hagerup
F:
25 jun. 1791
Borgund s. (Giske)
G:
22 nov. 1810
Borgund
D:
24 jun. 1814
Borgund s. (Giske)
Adam Jalles Rønneberg
1816-1848
Adam Jalles Rønneberg
F:
3 jul. 1816
Borgund s. (Giske)
D:
20 nov. 1848
Ålesund
Maren Benedicte Sternberg
1821-
Maren Benedicte Sternberg
F:
8 okt. 1821
Kristiania
G:
28 maj 1842
Johan Herman Krohn Rønneberg
1818-1895
Johan Herman Krohn Rønneberg
F:
6 jul. 1818
Borgund s. (Giske)
D:
26 apr. 1895
Ålesund
Anna Catharina Schølberg
1822-1897
Anna Catharina Schølberg
F:
16 sep. 1822
Bergen
G:
26 okt. 1845
Borgund
D:
13 okt. 1897
Ålesund
Carl Elias Rønneberg
ca. 1823-
Carl Elias Rønneberg
F:
ca. 1823
Ulrikke Antonette Jalles
Elias Hofseth
1819-1888
Elias Hofseth
F:
1819
D:
1888
Olaf Hofseth
1821-
Olaf Hofseth
F:
1821
Anne Cimber Hofseth
1822-1895
Anne Cimber Hofseth
F:
29 sep. 1822
D:
2 maj 1895
Ørskoug
Georg Daniel Barth Rønneberg
1818-1890
Georg Daniel Barth Rønneberg
F:
18 aug. 1818
Borgund s. (Walderhaug)
G:
26 nov. 1846
Borgund
D:
16 jun. 1890
Ørskoug
Karen Sibylla Hofseth
1824-
Karen Sibylla Hofseth
F:
26 mar. 1824
Tromsø
Johan Peter Wilkens
ca. 1797-1868
Johan Peter Wilkens
F:
ca. 1797
D:
12 maj 1868
Molde
Johan Hofseth
1827-
Johan Hofseth
F:
1827
Tromsø
Mathilde Hofseth
1830-
Mathilde Hofseth
F:
1830
Tromsø
Christopha Margrethe Rønneberg
1790-1854
Christopha Margrethe Rønneberg
F:
1790
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1854
Johan Andreas Hofseth
1790-1855
Johan Andreas Hofseth
F:
1790
Trondhjem
D:
24 okt. 1855
Tromsø
Johan Frederik Schjelderup
1818-1873
Johan Frederik Schjelderup
F:
21 nov. 1818
Borgund s. (Ålesund)
D:
31 mar. 1873
Ålesund
Albertine Jensine Gotaas
1839-1912
Albertine Jensine Gotaas
F:
11 jan. 1839
D:
30 jan. 1912
Bergen
Anne Cimber Schjelderup
1820-1908
Anne Cimber Schjelderup
F:
16 nov. 1820
Borgund s. (Ålesund)
D:
1908
Ålesund
Mathias Diderik Johansen Stub
1814-
Mathias Diderik Johansen Stub
F:
14 apr. 1814
Borgund s. (Fyllingen)
Elias Rønneberg Schjelderup
1822-1866
Elias Rønneberg Schjelderup
F:
1 mar. 1822
Borgund s. (Ålesund)
D:
4 jul. 1866
Ålesund
Steveline Schjelderup
1824-
Steveline Schjelderup
F:
9 okt. 1824
Borgund s. (Ålesund)
Bernhard Christopher Bonsacksen Gotaas
1834-
Bernhard Christopher Bonsacksen Gotaas
F:
19 okt. 1834
G:
26 maj 1863
Ålesund
Anna Høyer Rønneberg
1793-1873
Anna Høyer Rønneberg
F:
1793
Borgund s. (Walderhaug)
D:
11 jan. 1873
Ålesund
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
1785-1830
Stevelin Johansen Wiig Schjelderup
F:
27 aug. 1785
D:
17 jan. 1830
Borgund s. (Ålesund)
Christine Dorthea Rønneberg
1795-
Christine Dorthea Rønneberg
F:
1795
Borgund s. (Walderhaug)
Niels Rønneberg
1796-
Niels Rønneberg
F:
1796
Borgund s. (Walderhaug)
Christopher Rønneberg
1797-1797
Christopher Rønneberg
F:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
D:
1797
Borgund s. (Walderhaug)
Anne Cimber Høyer Aagesen
1758-1798
Anne Cimber Høyer Aagesen
F:
1758
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1798
Borgund s. (Walderhaug)
Elias Rønneberg
1763-1834
Elias Rønneberg
F:
10 aug. 1763
G:
1786
D:
24 dec. 1834
Ålesund
Aage Aagesen
1760-
Aage Aagesen
F:
1760
Bud s. (Skriverhaug)
Fedder Høyer Aagesen
1761-1765
Fedder Høyer Aagesen
F:
1761
Bud s. (Skriverhaug)
D:
FMTL. SENEST 1765
Martha Margrethe Schjelderup
1825-
Martha Margrethe Schjelderup
F:
3 aug. 1825
Volden s. (Rødset)
Peder Olai Schjelderup
1830-1869
Peder Olai Schjelderup
F:
24 jul. 1830
Bergen
G:
3 jul. 1857
Borgund
D:
2 mar. 1869
Ålesund
Nicoline Christine Schjelderup
1827-
Nicoline Christine Schjelderup
F:
30 sep. 1827
Volden s. (Rødset)
Mauritz Andreas Rasmussen Aarflot
1821-1904
Mauritz Andreas Rasmussen Aarflot
F:
13 apr. 1821
Volden s. (Ekset)
G:
25 jun. 1848
D:
4 maj 1904
Volden s. (Ekset)
Peder Thomas Schjelderup
1830-1852
Peder Thomas Schjelderup
F:
16 feb. 1830
Volden s. (Rødset)
D:
1852
Mathias Theodor Schjelderup
1831-
Mathias Theodor Schjelderup
F:
30 okt. 1831
Volden s. (Rødset)
Marte Helene Andrea Holm
1838-
Marte Helene Andrea Holm
F:
14 apr. 1838
Sogndal
G:
31 jul. 1863
Anna Henrikke Schjelderup
1834-
Anna Henrikke Schjelderup
F:
20 aug. 1834
Volden s. (Rødset)
Niels Poulsen Bække
1831-1890
Niels Poulsen Bække
F:
11 aug. 1831
Ørsta
G:
26 apr. 1858
D:
21 nov. 1890
Peder Elias Schjelderup
1799-1859
Peder Elias Schjelderup
F:
12 jul. 1799
Ulstein s. (Vik)
D:
30 jul. 1859
Thomasine Frederikke Meldal
1794-1887
Thomasine Frederikke Meldal
F:
17 jun. 1794
G:
19 okt. 1824
Volden
D:
17 jan. 1887
Cecilie Christine Schjelderup
1828-1865
Cecilie Christine Schjelderup
F:
6 maj 1828
Bergen
D:
9 maj 1865
Ålesund
Lyder Nicolai Nielsen Schjelderup
1822-1872
Lyder Nicolai Nielsen Schjelderup
F:
29 dec. 1822
Ulstein s. (Vik)
D:
19 maj 1872
Ålesund
Margrethe Henricka Schjelderup
1825-
Margrethe Henricka Schjelderup
F:
6 nov. 1825
Bergen
Peder Olai Schjelderup
1830-1869
Peder Olai Schjelderup
F:
24 jul. 1830
Bergen
D:
2 mar. 1869
Ålesund
Martha Margrethe Schjelderup
1825-
Martha Margrethe Schjelderup
F:
3 aug. 1825
Volden s. (Rødset)
G:
3 jul. 1857
Borgund
Niels Christopher Schjelderup
1835-1923
Niels Christopher Schjelderup
F:
2 mar. 1835
Bergen
D:
30 nov. 1923
Johanne Cathrine Reiersen
1842-1917
Johanne Cathrine Reiersen
F:
9 maj 1842
G:
6 nov. 1862
Ålesund
D:
15 mar. 1917
Offe Andreas Schjelderup
1801-1874
Offe Andreas Schjelderup
F:
24 maj 1801
Ulstein s. (Vik)
D:
9 dec. 1874
Bergen
Karen Berenthina Olsen
1796-
Karen Berenthina Olsen
F:
21 maj 1796
Gjertrud Marie Schjelderup
1805-
Gjertrud Marie Schjelderup
F:
6 jul. 1805
Ulstein s. (Vik)
Margrethe Aagesen
1763-1805
Margrethe Aagesen
F:
1763
Bud s. (Skriverhaug)
D:
1805
Ulstein s. (Vik)
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
1765-1851
Niels Christopher Stevelinsen Schjelderup
F:
3 maj 1765
Ulstein s.
G:
21 jun. 1798
Ulstein s.
D:
1851
Fedder Høyer Aagesen
1765-
Fedder Høyer Aagesen
F:
1765
Bud s. (Skriverhaug)
Nicolave Hendrika Aagesen
1767-
Nicolave Hendrika Aagesen
F:
1767
Bud s. (Skriverhaug)
Niels Aagesen
1769-
Niels Aagesen
F:
1769
Bud s. (Skriverhaug)
Offe Høyer Aagesen
1773-
Offe Høyer Aagesen
F:
1773
Molde
Peder Aagesen
1775-
Peder Aagesen
F:
1775
Molde
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
1734-1801
Anne Høyer, senere kaldet Maren Anne Høyer
F:
1734
D:
TIDLIGST 1801
Peder Aagesen
ca. 1727-1799
Peder Aagesen
F:
ca. 1727
G:
ca. 1757
D:
1799
Molde, Norge
Anne Birgitte Høyer
1736-ca. 1790
Anne Birgitte Høyer
F:
1736
D:
ca. 1790
Buksnes
Anders Joensen
ca. 1725-1786
Anders Joensen
F:
ca. 1725
G:
1757
Kristianssund
D:
1786
Kristianssund
Eva Marie Oline Andrea Sønderup
1842-
Eva Marie Oline Andrea Sønderup
F:
18 feb. 1842
Nakskov
Jens Villian Sønderup
1844-
Jens Villian Sønderup
F:
7 feb. 1844
Nakskov
Axel Sønderup
1847-
Axel Sønderup
F:
15 jun. 1847
Malmø
Anna Margrethe Sønderup
1852-
Anna Margrethe Sønderup
F:
3 sep. 1852
Ugerløse s. (Nyrup)
G:
3 maj 1878
Ugerløse
Andreas Fedder Sønderup
1807-1886
Andreas Fedder Sønderup
F:
19 okt. 1807
Branderslev
D:
8 apr. 1886
København (Skt. Johannes s.)
Jensine Christine Emilie Wraae
1814-1884
Jensine Christine Emilie Wraae
F:
8 jan. 1814
København (Holmens s.)
G:
15 jan. 1841
Nykøbing F.
D:
1 maj 1884
Værslev s. (Snevris)
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
1809-1811
Peter Wilhelm Lütken Sønderup
F:
23 aug. 1809
Branderslev
D:
1811
Branderslev
Anna Margrethe Sønderup
1852-
Anna Margrethe Sønderup
F:
3 sep. 1852
Ugerløse s. (Nyrup)
Axel Sønderup
1847-
Axel Sønderup
F:
15 jun. 1847
Malmø
G:
3 maj 1878
Ugerløse
Jens Wilhelm Tobias Sønderup
1853-
Jens Wilhelm Tobias Sønderup
F:
20 sep. 1853
Ugerløse s. (Nyrup)
Inger Marie Sønderup
1855-1858
Inger Marie Sønderup
F:
26 jul. 1855
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
17 nov. 1858
Ugerløse s. (Nyrup)
Joachim Brochdorff Sønderup
1857-
Joachim Brochdorff Sønderup
F:
23 jan. 1857
Ugerløse s. (Nyrup)
Ludvig Andreas Lexau Sønderup
1859-1866
Ludvig Andreas Lexau Sønderup
F:
2 feb. 1859
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
17 jan. 1866
Ugerløse s. (Nyrup)
Marie Elisabeth Feodora Sønderup
1861-1903
Marie Elisabeth Feodora Sønderup
F:
2 dec. 1861
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
26 jan. 1903
København
Carl Vilhelm August Hallas
1855-1887
Carl Vilhelm August Hallas
F:
7 aug. 1855
København
G:
3 sep. 1883
Ugerløse
D:
5 feb. 1887
Lunderød
Johannes Sønderup
1864-
Johannes Sønderup
F:
10 feb. 1864
Ugerløse s. (Nyrup)
Ludvig Høyer Sønderup
1866-1867
Ludvig Høyer Sønderup
F:
16 jul. 1866
Ugerløse s. (Nyrup)
D:
20 maj 1867
Ugerløse s. (Nyrup)
Poul Albert Sønderup
1869-
Poul Albert Sønderup
F:
28 okt. 1869
Ugerløse s. (Nyrup)
Peter Wilhelm Emil Sønderup
1813-1899
Peter Wilhelm Emil Sønderup
F:
5 feb. 1813
Kalundborg
D:
25 maj 1899
Nyrup
Pauline Albertha Tjaden
1825-1898
Pauline Albertha Tjaden
F:
9 sep. 1825
Stege
G:
5 okt. 1851
Stenmagle
D:
16 dec. 1898
Nyrup
Eva Jensine Kirstine Jørgensen
1842-
Eva Jensine Kirstine Jørgensen
F:
2 feb. 1842
Kippinge s. (Ø. Kippinge)
Johanne Irene Sønderup
1816-1895
Johanne Irene Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
17 mar. 1895
Nørre Alslev s. (Bødstrup)
Jørgen Peter Jørgensen
ca. 1820-
Jørgen Peter Jørgensen
F:
ca. 1820
G:
10 nov. 1841
Kippinge
Vilhelm Friederich Pragst
1824-1894
Vilhelm Friederich Pragst
F:
25 mar. 1824
Kiel
G:
25 apr. 1856
Nykøbing F.
D:
17 sep. 1894
Nørre Aslev s. (Bødstrup)
Claus Lexau Sønderup
1816-1818
Claus Lexau Sønderup
F:
2 mar. 1816
Hornbæk s. (Havreholm)
D:
SENEST 1818
Vilhelmine Margaretha Marie Charlotte Sønderup
1857-
Vilhelmine Margaretha Marie Charlotte Sønderup
F:
17 sep. 1857
Sønderborg
Jens Vilhelm Ludvig Sønderup
1858-
Jens Vilhelm Ludvig Sønderup
F:
1 okt. 1858
Sønderborg
Anna Catharina Pouline Sønderup
1860-
Anna Catharina Pouline Sønderup
F:
11 aug. 1860
Sønderborg
Emilie Johanne Jensen Sønderup
ca. 1863-
Emilie Johanne Jensen Sønderup
F:
ca. 1863
Claus Lexau Sønderup
1818-1895
Claus Lexau Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
25 maj 1895
Karleby
Anne Charlotte Lassen
ca. 1821-1866
Anne Charlotte Lassen
F:
ca. 1821
G:
8 sep. 1857
Sønderborg (Marie k.)
D:
10 aug. 1866
Sønderborg
Eva Jensine Caroline Nielsen
1848-1852
Eva Jensine Caroline Nielsen
F:
30 dec. 1848
Nykøbing F.
D:
4 jan. 1852
Nykøbing F.
Henriette Vilhelmine Nielsen
1850-1852
Henriette Vilhelmine Nielsen
F:
18 mar. 1850
Nykøbing F.
D:
16 jan. 1852
Nykøbing F.
Caroline Henriette Nielsen
1852-1858
Caroline Henriette Nielsen
F:
13 feb. 1852
Nykøbing F.
D:
31 aug. 1858
Nykøbing F.
Henriette Vilhelmine Nielsen
1853-
Henriette Vilhelmine Nielsen
F:
4 aug. 1853
Nykøbing F.
Jochumine Clausine Nielsen
1855-eft. 1930
Jochumine Clausine Nielsen
F:
24 jun. 1855
Nykøbing F.
D:
eft. ER 5/11 1930
Niels Peder Adolph Pedersen
1847-eft. 1930
Niels Peder Adolph Pedersen
F:
1 aug. 1847
Vindeby
G:
2 jun. 1879
Nykøbing F.
D:
eft. ER 5/11 1930
Jens Peter Nielsen
1857-
Jens Peter Nielsen
F:
27 maj 1857
Nykøbing F.
Emilie Sønderup
1818-1901
Emilie Sønderup
F:
11 maj 1818
Horreby
D:
17 apr. 1901
Nykøbing F.
Henrik Julius Nielsen
1819-1886
Henrik Julius Nielsen
F:
20 feb. 1819
Korsør
G:
4 maj 1848
Nykøbing F.
D:
6 mar. 1886
Nykøbing F.
Jens Johannes Sønderup
1845-
Jens Johannes Sønderup
F:
28 jan. 1845
Kippinge s. (Øster Kippinge)
Bodil Hansen
1845-
Bodil Hansen
F:
22 mar. 1845
Brarup s. (Alstrup)
G:
23 okt. 1868
Brarup
Peter Vilhelm Sønderup
1847-1896
Peter Vilhelm Sønderup
F:
21 apr. 1847
D:
19 feb. 1896
Andrea Nielsine Marianne Nielsen
1847-1920
Andrea Nielsine Marianne Nielsen
F:
21 feb. 1847
G:
21 apr. 1872
D:
23 sep. 1920
Jacob Sønderup
1849-1929
Jacob Sønderup
F:
22 maj 1849
Kippinge s. (Øster Kippinge)
D:
13 feb. 1929
Brarup s. (Alstrup)
Ane Kirstine Pedersen
1849-1903
Ane Kirstine Pedersen
F:
9 apr. 1849
Brarup s. (Alstrup)
G:
7 nov. 1875
Brarup
D:
24 jul. 1903
Kippinge s. (Vester Kippinge)
Eva Sofie Sønderup
1851-
Eva Sofie Sønderup
F:
22 feb. 1851
Niels Christian Hansen (Brodt)
1848-
Niels Christian Hansen (Brodt)
F:
24 jul. 1848
G:
17 mar. 1876
Carl Christian Sønderup
1852-
Carl Christian Sønderup
F:
11 dec. 1852
Cherlotte Emerentze Nielsen
1856-
Cherlotte Emerentze Nielsen
F:
6 nov. 1856
G:
29 apr. 1881
Johanne Rebecca Sønderup
1854-
Johanne Rebecca Sønderup
F:
27 jan. 1854
Ane Wilhelmine Sønderup
1857-1860
Ane Wilhelmine Sønderup
F:
9 maj 1857
D:
16 mar. 1860
Carl Ludvig Sønderup
1821-1898
Carl Ludvig Sønderup
F:
14 nov. 1821
Horreby s. (Eget)
D:
4 jun. 1898
Brarup s. (Alstrup)
Ane Jacobsdatter
1816-1895
Ane Jacobsdatter
F:
20 jul. 1816
Kippinge s. (Øster Kippinge)
G:
16 jun. 1843
Kippinge
D:
24 mar. 1895
Kippinge s. (Vester Kippinge)
Eva Margrethe Høyer
1781-1853
Eva Margrethe Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
D:
1853
Jens Sønderup
1780-1841
Jens Sønderup
F:
1780
Nakskov
G:
19 dec. 1806
Nakskov
D:
15 mar. 1841
Kippinge s. (Øster Kippinge)
Cathrine Marie Høyer
1781-
Cathrine Marie Høyer
F:
13 mar. 1781
Stege
Anna Rebecca Ide Høyer
1782-
Anna Rebecca Ide Høyer
F:
9 okt. 1782
Stege
Offer Henrik Høyer
ca. 1739-1792
Offer Henrik Høyer
F:
ca. 1739
D:
20 apr. 1792
Stege
Johanna Irene Bredal
ca. 1759-1782
Johanna Irene Bredal
F:
ca. 1759
fmtl. Borre
G:
30 jun. 1780
Stege
D:
1782
Stege
Karen Basse Høyer
1784-
Karen Basse Høyer
F:
22 apr. 1784
Stege
Matthias Bille Høyer
1786-1786
Matthias Bille Høyer
F:
29 okt. 1786
Stege
D:
1786
Stege
Søren Mouritz Fedder Høyer
1788-1869
Søren Mouritz Fedder Høyer
F:
17 jul. 1788
Stege
D:
28 apr. 1869
København
Martha Marie Knutsen
Christian Holger Høyer
1789-
Christian Holger Høyer
F:
30 maj 1789
Stege
Johannes Peder Engel Høyer
1791-
Johannes Peder Engel Høyer
F:
16 mar. 1791
Stege
Else Margrethe Bredahl
ca. 1763-1791
Else Margrethe Bredahl
F:
ca. 1763
D:
1791
Fedder Høyer
ca. 1710-før 1746
Fedder Høyer
F:
ca. 1707/10
D:
før 1746
Margrethe Henriksdatter Prang
Offer Høyer
ca. 1715-
Offer Høyer
F:
ca. 1710/15
Offer Mouritzen Høyer
ca. 1671-1729
Offer Mouritzen Høyer
F:
ca. 1670/71
Kjærbygaard
D:
1729
Uldum
Anne Ottesdatter
før 1675-ca. 1737
Anne Ottesdatter
F:
før 1675
G:
ca. 1695
D:
ca. 1737
Matthias Fischer
1698-1704
Matthias Fischer
F:
10 apr. 1698
D:
30 sep. 1704
Christian Torp
1729-1808
Christian Torp
F:
4 jun. 1729
D:
20 jan. 1808
Gjertrud Marie Fischer
1701-1756
Gjertrud Marie Fischer
F:
1701
D:
15 jun. 1756
Andreas Torp
1689-1746
Andreas Torp
F:
30 jun. 1689
G:
27 nov. 1725
D:
27 jan. 1746
NN Rieck
-som barn
NN Rieck
D:
som barn
Friderica Sophia Rieck
1738-
Friderica Sophia Rieck
F:
1738
Joachim Christian Rieck
1759-1781
Joachim Christian Rieck
F:
1759
D:
11 maj 1781
Johanne Kirstine Fischer
1701-1756
Johanne Kirstine Fischer
F:
22 jan. 1701
D:
1756
Jacob Rieck
-1757
Jacob Rieck
G:
26 aug. 1735
D:
17 maj 1757
Anna Margrethe Fischer
1738-1812
Anna Margrethe Fischer
F:
25 dec. 1738
D:
25 jul. 1812
Christian Fischer
1740-1753
Christian Fischer
F:
1740
D:
1753
Louise Fischer
1742-1811
Louise Fischer
F:
1742
D:
16 jun. 1811
Marie Christine Fischer
1743-1744
Marie Christine Fischer
F:
1743
D:
1744
Jean Arnold Fischer
1749-1805
Jean Arnold Fischer
F:
29 jan. 1749
D:
8 jan. 1805
Christian Fischer
1756-1822
Christian Fischer
F:
1 maj 1756
København
D:
18 apr. 1822
Grenå
Mouritz Christian Fischer
1703-1778
Mouritz Christian Fischer
F:
19 jun. 1703
D:
19 jul. 1778
Marie Elisabeth Cøllner
1716-1765
Marie Elisabeth Cøllner
F:
20 feb. 1716
G:
28 mar. 1738
D:
7 jun. 1765
Charlotte Amalie Fischer
1771-1820
Charlotte Amalie Fischer
F:
15 apr. 1771
D:
5 maj 1820
Hans Christian Fischer
1772-1817
Hans Christian Fischer
F:
30 mar. 1772
D:
1 maj 1817
Marie Elisabeth Fischer
1773-1834
Marie Elisabeth Fischer
F:
1773
D:
27 dec. 1834
Frederikke Louise Degn
1749-1806
Frederikke Louise Degn
F:
11 okt. 1749
G:
18 mar. 1770
D:
1 dec. 1806
Maren Mouritzdatter Høyer
ca. 1673-1743
Maren Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1672/73
D:
tidligst 1743
Christian Fischer
ca. 1665-1704
Christian Fischer
F:
ca. 1665
D:
21 nov. 1704
Friderich Fædder
1747-1782
Friderich Fædder
F:
29 aug. 1747
D:
4 maj 1782
Johanne Marie Fædder
1757-1757
Johanne Marie Fædder
F:
1757
D:
1757
Christian Fædder
1712-1793
Christian Fædder
F:
7 okt. 1712
D:
7 apr. 1793
Johanne Marie van Osten
1726-1759
Johanne Marie van Osten
F:
1726
G:
11 maj 1746
D:
1759
Jørgen Pedersen Fædder
ca. 1682-1724
Jørgen Pedersen Fædder
F:
ca. 1682
G:
25 sep. 1710
D:
1724
Horsens
Frederikke Sofie Torp
ca. 1721-eft. 1738
Frederikke Sofie Torp
F:
ca. 1721
D:
eft. 1738
Anne Conradine Torp
ca. 1722-1797
Anne Conradine Torp
F:
ca. 1722
D:
13 jan. 1797
Mariager
Frederik Torp
ca. 1723-eft. 1738
Frederik Torp
F:
ca. 1723
D:
eft. 1738
Karen Sofie Torp
ca. 1724-1791
Karen Sofie Torp
F:
ca. 1724
D:
16 dec. 1791
Mariager
Anne Madsdatter
1698-1724
Anne Madsdatter
F:
1698
D:
1724
Andreas Torp
1689-1746
Andreas Torp
F:
30 jun. 1689
G:
ca. 1720
D:
27 jan. 1746
Nicolai Madsen
1700-1706
Nicolai Madsen
F:
1700
Hammel
D:
senest 1706
Christine Sophie Madsdatter
1702-1739
Christine Sophie Madsdatter
F:
1702
Hammel
D:
senest 1739
Mouritz Madsen
1704-1706
Mouritz Madsen
F:
1704
D:
senest 1706
Gjertrud Madsdatter
1705-
Gjertrud Madsdatter
F:
1705
Sophie Amalie Mouritzdatter Høyer
ca. 1675-ca. 1739
Sophie Amalie Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1674/75
D:
ca. 1739
Mads Henningsen
ca. 1666-1706
Mads Henningsen
F:
ca. 1666
G:
7 jun. 1698
Hvirring
D:
9 maj 1706
Anna Catharina Mouritzdatter
ca. 1676-1686
Anna Catharina Mouritzdatter
F:
ca. 1676
D:
1686
Horsens
Sophie Dorothea Jørgensdatter Bang
1726-1757
Sophie Dorothea Jørgensdatter Bang
F:
1726
D:
1757
Frederik Christian Friis
1722-1802
Frederik Christian Friis
F:
29 sep. 1722
D:
8 maj 1802
Hans Jørgensen Bang
1728-1806
Hans Jørgensen Bang
F:
1728
D:
28 dec. 1806
Maren Sophie Thomasdatter Wellejus
1725-1780
Maren Sophie Thomasdatter Wellejus
F:
16 sep. 1725
G:
5 jul. 1754
D:
27 apr. 1780
Mouritz Jørgensen Bang
1729-1748
Mouritz Jørgensen Bang
F:
1729
D:
1748
Margrethe Cathrine Jørgensdatter Bang
1730-1782
Margrethe Cathrine Jørgensdatter Bang
F:
1730
D:
10 okt. 1782
Lorentz Casparsen Buchholz
1730-1774
Lorentz Casparsen Buchholz
F:
1730
G:
1755
D:
1774
Kirsten Jørgensdatter Bang
1732-1740
Kirsten Jørgensdatter Bang
F:
1732
D:
1740
Karen Elisabeth Bang
1772-
Karen Elisabeth Bang
F:
25 sep. 1772
Oluf Jørgensen Bang
1733-1806
Oluf Jørgensen Bang
F:
1733
D:
1806
Maria Margrethe Nielsdatter Langballe
1749-1774
Maria Margrethe Nielsdatter Langballe
F:
1749
G:
11 okt. 1771
D:
1774
Cathrine Marie Margrethe Christiane Bang
1791-1793
Cathrine Marie Margrethe Christiane Bang
F:
22 jun. 1791
D:
1793
Anna Cathrine Claudine Bang
1793-1795
Anna Cathrine Claudine Bang
F:
15 maj 1793
D:
30 apr. 1795
Peder Poulsen Bang
1796-
Peder Poulsen Bang
F:
7 jun. 1796
Vita Elisabeth Lauritsdatter Kragh
1753-
Vita Elisabeth Lauritsdatter Kragh
F:
25 mar. 1753
G:
8 mar. 1775
Offer Jørgensen Bang
1734-SOM BARN
Offer Jørgensen Bang
F:
1734
D:
SOM BARN
Jens Jørgensen Bang
1735-1801
Jens Jørgensen Bang
F:
7 nov. 1735
D:
1801
Anna Hedvig Holm
ca. 1750-1827
Anna Hedvig Holm
F:
ca. 1750
G:
1784
D:
25 maj 1827
Hertz Jørgensdatter Bang
1737-1740
Hertz Jørgensdatter Bang
F:
1737
D:
1740
Kristine Marie Jefsdatter
1804-
Kristine Marie Jefsdatter
F:
6 apr. 1804
Offer Bang Jefsen
1806-1814
Offer Bang Jefsen
F:
19 jun. 1806
D:
17 jun. 1814
Johanne Marie Jefsdatter
1808-
Johanne Marie Jefsdatter
F:
15 maj 1808
Mads Hansen
Mads Hansen
G:
28 maj 1836
Jef Hansen
1837-
Jef Hansen
F:
16 sep. 1837
Hans Hansen
1839-
Hans Hansen
F:
30 nov. 1839
Anne Mette Hansdatter
1844-
Anne Mette Hansdatter
F:
16 dec. 1844
Hans Jefsen
1809-
Hans Jefsen
F:
14 nov. 1809
Maren Hansdatter
1813-
Maren Hansdatter
F:
1813
G:
10 dec. 1836
Jørgen Bang Jefsen
1811-1811
Jørgen Bang Jefsen
F:
14 sep. 1811
D:
19 nov. 1811
Anne Mette Bang
1852-1882
Anne Mette Bang
F:
10 jan. 1852
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
10 nov. 1882
Ribe (Doms.)
Hans Hansen
1848-
Hans Hansen
F:
9 apr. 1848
Døstrup
G:
24 nov. 1876
Ribe (Skt. Cathrine)
Jens Frederik Bang
1854-1920
Jens Frederik Bang
F:
21 nov. 1854
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
29 apr. 1920
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Else Cathrine Dahl
1855-
Else Cathrine Dahl
F:
23 okt. 1855
Hviding s. (Råhede)
G:
19 nov. 1880
Ribe (Skt. Cathrine)
Dødfødt søn
1858-1858
Dødfødt søn
F:
22 jan. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s.)
D:
22 jan. 1858
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Jørgen Bang Jefsen, senere Jefsen Bang
1813-1888
Jørgen Bang Jefsen, senere Jefsen Bang
F:
6 sep. 1813
D:
5 dec. 1888
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Anne Thyssen
1820-1893
Anne Thyssen
F:
19 nov. 1820
G:
18 apr. 1850
V. Vedsted
D:
15 apr. 1893
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Maren Jefsdatter
1816-
Maren Jefsdatter
F:
20 jun. 1816
Offer Bang Jefsen
1818-1818
Offer Bang Jefsen
F:
5 jan. 1818
D:
5 jan. 1818
Jens Peter Andersen Jensen
1854-1918
Jens Peter Andersen Jensen
F:
31 mar. 1854
D:
1918
Ane Cathrine Bertelsen
1861-1886
Ane Cathrine Bertelsen
F:
1 sep. 1861
G:
10 jan. 1883
D:
31 dec. 1886
Marine Lindberg Lassen
1868-1942
Marine Lindberg Lassen
F:
21 mar. 1868
V. Vedsted s. (Sdr. Farup)
G:
5 jun. 1888
D:
8 maj 1942
Jef Hansen Jensen
1856-
Jef Hansen Jensen
F:
22 dec. 1856
Johan Anton Jensen
1862-
Johan Anton Jensen
F:
22 mar. 1862
Hansine Marie Jensen
1864-1898
Hansine Marie Jensen
F:
26 apr. 1864
D:
25 sep. 1898
Peder Madsen Kjær
1862-
Peder Madsen Kjær
F:
26 sep. 1862
G:
21 jun. 1889
Anna Marie Margrethe Jefsdatter
1820-1899
Anna Marie Margrethe Jefsdatter
F:
26 aug. 1820
D:
23 dec. 1899
Anders Jensen
1821-1877
Anders Jensen
F:
16 feb. 1821
G:
23 apr. 1853
D:
10 mar. 1877
Ib Hansen Bang
1856-
Ib Hansen Bang
F:
12 jun. 1856
Ribe (Doms.)
Marie Birgitte Tarp
1858-
Marie Birgitte Tarp
F:
12 apr. 1858
Agerskov
G:
13 jun. 1886
Ribe (Domk.)
Maren Bang
1858-1861
Maren Bang
F:
2 feb. 1858
Ribe (Doms.)
D:
8 dec. 1861
Ribe (Doms.)
Jens Kastoft Bang
1859-1860
Jens Kastoft Bang
F:
2 jul. 1859
Ribe (Doms.)
D:
24 jul. 1860
Ribe (Doms.)
Jens Kastoft Bang
1862-1865
Jens Kastoft Bang
F:
15 feb. 1862
Ribe (Doms.)
D:
24 okt. 1865
Ribe (Doms.)
Marius Bang
1864-1865
Marius Bang
F:
11 okt. 1864
Ribe (Doms.)
D:
5 sep. 1865
Ribe (Doms.)
Offer Bang Jefsen, senere Offer Hansen Bang
1823-1896
Offer Bang Jefsen, senere Offer Hansen Bang
F:
26 apr. 1823
V. Vedsted
D:
3 jun. 1896
Ribe (Doms.)
Maren Kastoft
ca. 1823-
Maren Kastoft
F:
ca. 1823
Anne Mette Bang
1781-1837
Anne Mette Bang
F:
1781
D:
1 mar. 1837
Jef Hansen
ca. 1771-1839
Jef Hansen
F:
ca. 1771
G:
6 nov. 1802
D:
22 aug. 1839
Jørgen Bang
1782-1782
Jørgen Bang
F:
9 okt. 1782
D:
okt. 1782
Johanne Marie Jørgensdatter Bang
1814-
Johanne Marie Jørgensdatter Bang
F:
1814
Ane Else Jørgensdatter Bang
1816-
Ane Else Jørgensdatter Bang
F:
23 jun. 1816
Else Marie Offersen Bang
1848-1928
Else Marie Offersen Bang
F:
16 aug. 1848
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
D:
19 jan. 1928
Kolding
Ole Damkjær Nielsen
1845-1875
Ole Damkjær Nielsen
F:
23 apr. 1845
Skærup s. (Damkjær)
D:
15 okt. 1875
Vejle
Jens Kristian Laursen
Jørgen Peter Offersen Bang
1851-
Jørgen Peter Offersen Bang
F:
25 jan. 1851
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
Ane Marie Pedersen
1852-
Ane Marie Pedersen
F:
3 mar. 1852
Smidstrup s. (Klattrup)
G:
26 sep. 1873
Smidstrup
Ane Johanne Offersen Bang
1852-1853
Ane Johanne Offersen Bang
F:
15 dec. 1852
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
D:
30 jan. 1853
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
Jes Offersen Bang
1855-
Jes Offersen Bang
F:
22 dec. 1855
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
Maren Jensen
1865-
Maren Jensen
F:
24 dec. 1865
Ørum s. (Ørum Mark)
G:
22 maj 1889
Vejle
Offer Jørgensen Bang
1818-1865
Offer Jørgensen Bang
F:
11 nov. 1818
D:
24 sep. 1865
Skibet s. (Nr. Vilstrup)
Maren Pedersdatter Quist
1822-1861
Maren Pedersdatter Quist
F:
19 jun. 1822
Skærup
G:
5 jun. 1847
Skærup
D:
15 sep. 1861
Henrik Jørgensen Bang
1822-1828
Henrik Jørgensen Bang
F:
4 mar. 1822
D:
14 mar. 1828
Jørgen Bang
1783-
Jørgen Bang
F:
15 dec. 1783
Maren Henriksdatter
Maren Henriksdatter
G:
10 jul. 1813
Moritz Bang
1785-1794
Moritz Bang
F:
14 nov. 1785
D:
1794
Marie Margrethe Bang
1788-
Marie Margrethe Bang
F:
2 dec. 1788
Kirstine Bang
1841-
Kirstine Bang
F:
22 nov. 1841
Frørup
Thomas From
ca. 1842-
Thomas From
F:
ca. 1842
G:
14 dec. 1865
Frørup
Rydich Jochumsen Bang
1845-1858
Rydich Jochumsen Bang
F:
18 aug. 1845
Frørup
D:
30 apr. 1858
Frørup
Henriette Dorothea Bang
1849-1858
Henriette Dorothea Bang
F:
29 dec. 1849
Frørup
D:
30 apr. 1858
Frørup
Jes Offer Bang
1814-1864
Jes Offer Bang
F:
6 feb. 1814
Frørup
D:
28 nov. 1864
Frørup
Dorothea Cathrine Bruhn
1815-1874
Dorothea Cathrine Bruhn
F:
1 apr. 1815
Hjerndrup
G:
4 jul. 1840
Frørup
D:
28 jan. 1874
Frørup
Michel Jensen Bang
1815-1815
Michel Jensen Bang
F:
23 jan. 1815
Frørup
D:
7 apr. 1815
Frørup
Johan Georg Bang
1816-
Johan Georg Bang
F:
27 aug. 1816
Frørup
Anne Johanne Bang
1818-1835
Anne Johanne Bang
F:
29 sep. 1818
Frørup
D:
16 apr. 1835
Frørup
Jørgen Bang
1822-
Jørgen Bang
F:
21 maj 1822
Frørup
Marie Bang
1824-
Marie Bang
F:
4 mar. 1824
Frørup
Laue Lauesen
ca. 1814-
Laue Lauesen
F:
ca. 1814
G:
11 maj 1844
Stepping
Henrik Bang
1790-1830
Henrik Bang
F:
27 feb. 1790
D:
3 mar. 1830
Frørup
Kirstine Jessen
Kirstine Jessen
G:
29 maj 1812
Frørup
Offer Hansen Bang
1818-
Offer Hansen Bang
F:
15 aug. 1818
Hans Ole Bang
1794-
Hans Ole Bang
F:
23 feb. 1794
Elisabeth Jessen
1799-
Elisabeth Jessen
F:
1799
G:
26 jun. 1818
Offer Jørgensen Bang
1738-1818
Offer Jørgensen Bang
F:
1738
D:
24 dec. 1818
Johanne Marie Jesdatter
1747-1825
Johanne Marie Jesdatter
F:
1747
G:
14 nov. 1780
D:
2 jul. 1825
Anne Johanne Jørgensdatter Bang
1739-1740
Anne Johanne Jørgensdatter Bang
F:
1739
D:
1740
Hertz Jørgensdatter Bang
1741-1748
Hertz Jørgensdatter Bang
F:
1741
D:
SEN. 1748
Ane Kirstine Pontoppidan
1816-1896
Ane Kirstine Pontoppidan
F:
7 apr. 1816
D:
3 okt. 1896
Ribe
Anders Ditlev Thyssen
1849-1933
Anders Ditlev Thyssen
F:
11 jul. 1849
Nordby
D:
24 sep. 1933
Lyngby
Marie Oline Bolette Bartholdy
1849-1878
Marie Oline Bolette Bartholdy
F:
13 okt. 1849
Birkerød
G:
2 aug. 1872
Birkerød
D:
28 apr. 1878
Lyngby
Petra Louise Telling
1849-1934
Petra Louise Telling
F:
10 feb. 1849
Skelskør
G:
28 maj 1879
Lyngby
D:
5 aug. 1934
Lyngby
Ane Marie Thyssen
1852-1913
Ane Marie Thyssen
F:
14 nov. 1852
D:
20 aug. 1913
Esbjerg
Søren Abrahamsen
1849-1916
Søren Abrahamsen
F:
15 okt. 1849
G:
26 nov. 1875
D:
7 dec. 1916
Esbjerg
Niels Martin Thyssen
1854-1920
Niels Martin Thyssen
F:
24 nov. 1854
Nordby, Fanø
D:
16 okt. 1920
Herning
Anna Christine Jørgensen
1852-1937
Anna Christine Jørgensen
F:
30 apr. 1852
Thumby, Angeln
G:
25 aug. 1882
D:
22 mar. 1937
Herning
Emil Kristian Thyssen
1857-1938
Emil Kristian Thyssen
F:
12 mar. 1857
Nordby
D:
7 nov. 1938
Ribe (Skt. Cathrine s. (kb. Ribe Doms.))
Valborg Schjørring
1865-1898
Valborg Schjørring
F:
31 jul. 1865
G:
4 jun. 1889
D:
14 feb. 1898
Ølgod s. (præstegården)
Anna Catharina Andersen
1861-
Anna Catharina Andersen
F:
18 mar. 1861
G:
2 maj 1900
Ditlev Blangsted Thyssen
1851-1929
Ditlev Blangsted Thyssen
F:
23 mar. 1851
Nordby
D:
25 dec. 1929
Nordby
Ane Louise Christiane Jacobsen
1846-1883
Ane Louise Christiane Jacobsen
F:
28 nov. 1846
Braaby
G:
16 okt. 1878
Braaby
D:
15 maj 1883
Nordby
Mathilde Augusta Helms
1843-1935
Mathilde Augusta Helms
F:
5 jul. 1843
Varde
G:
5 nov. 1886
Vejen
D:
12 jan. 1935
Nordby
Mathilde Rosine Pontoppidan
1817-1877
Mathilde Rosine Pontoppidan
F:
24 jul. 1817
D:
25 okt. 1877
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
1822-1891
Hans Pedersen Thyssen, senere Hans Peter Thyssen
F:
16 okt. 1822
G:
28 maj 1845
D:
21 jun. 1891
Adolf Marius Pontoppidan
1862-
Adolf Marius Pontoppidan
F:
20 jul. 1862
Ane Cathrine Nielsen
1860-
Ane Cathrine Nielsen
F:
26 feb. 1860
G:
22 sep. 1893
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1851-
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
9 jan. 1851
Magda Schmidt
1861-1900
Magda Schmidt
F:
17 jan. 1861
G:
24 nov. 1884
D:
5 apr. 1900
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1852-1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
25 apr. 1852
D:
17 jun. 1852
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1853-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
12 jun. 1853
Bodil Andersen
1851-
Bodil Andersen
F:
1 sep. 1851
G:
12 jun. 1885
Hans Nielsen Pontoppidan
1855-
Hans Nielsen Pontoppidan
F:
12 sep. 1855
Ane Marie Christensen
1865-
Ane Marie Christensen
F:
8 mar. 1865
G:
19 jun. 1885
Anna Eleonora Pontoppidan
1857-1877
Anna Eleonora Pontoppidan
F:
17 okt. 1857
D:
1 aug. 1877
Andreas Matthias Pontoppidan
1859-1865
Andreas Matthias Pontoppidan
F:
21 jul. 1859
D:
6 apr. 1865
Andrea Mathilde Pontoppidan
1866-
Andrea Mathilde Pontoppidan
F:
21 mar. 1866
Christen Hansen Hollænder
1864-
Christen Hansen Hollænder
F:
7 aug. 1864
G:
8 okt. 1895
Ludvig Christian Pontoppidan
1820-1903
Ludvig Christian Pontoppidan
F:
19 feb. 1820
D:
21 jan. 1903
Louise Hansdatter
1824-1900
Louise Hansdatter
F:
1 jul. 1824
G:
8 okt. 1850
D:
13 dec. 1900
Erik Spend Pontoppidan
1821-1822
Erik Spend Pontoppidan
F:
13 okt. 1821
D:
2 dec. 1822
Anna Elise Pontoppidan
1857-
Anna Elise Pontoppidan
F:
25 jun. 1857
Niels Christian Pontoppidan
1859-
Niels Christian Pontoppidan
F:
1 jun. 1859
Christine Elise Sørine Melsing
1865-
Christine Elise Sørine Melsing
F:
17 jun. 1865
G:
15 aug. 1885
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
1861-
Marcus Clod Kirkeby Pontoppidan
F:
7 jul. 1861
Eckertine Marie Vieth
1867-
Eckertine Marie Vieth
F:
9 apr. 1867
G:
24 maj 1890
Erik Spend Pontoppidan
1824-1863
Erik Spend Pontoppidan
F:
11 nov. 1824
D:
7 jan. 1863
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
1824-1901
Nielsine Christine Dorthea Nielsen
F:
26 nov. 1824
G:
20 nov. 1875
D:
20 nov. 1901
Anna Elisabeth Pontoppidan
1859-1872
Anna Elisabeth Pontoppidan
F:
2 nov. 1859
D:
29 dec. 1872
Frantz Ditlev Pontoppidan
1861-
Frantz Ditlev Pontoppidan
F:
16 jan. 1861
Maren Sofie Hansen
1873-
Maren Sofie Hansen
F:
24 feb. 1873
G:
1 maj 1901
Ludvig Holger Pontoppidan
1862-
Ludvig Holger Pontoppidan
F:
28 feb. 1862
Reinhold Blangsted Pontoppidan
1863-
Reinhold Blangsted Pontoppidan
F:
13 aug. 1863
Emma Eleonora Pontoppidan
1864-1932
Emma Eleonora Pontoppidan
F:
3 sep. 1864
Troense
D:
28 maj 1932
Valdemar Frederik Schønberg
1860-1903
Valdemar Frederik Schønberg
F:
5 apr. 1860
København
G:
27 jun. 1890
København
D:
9 sep. 1903
Middelfart
Johannes Pontoppidan
1865-
Johannes Pontoppidan
F:
30 sep. 1865
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
1869-1871
Thyra Mathilde Camilla Jess. Pontoppidan
F:
9 aug. 1869
D:
27 jan. 1871
Margrethe Pontoppidan
1871-1933
Margrethe Pontoppidan
F:
5 okt. 1871
D:
28 nov. 1933
Niels Nielsen
1865-
Niels Nielsen
F:
20 nov. 1865
G:
22 apr. 1904
Hans Jørgen Pontoppidan
1827-1874
Hans Jørgen Pontoppidan
F:
5 okt. 1827
D:
28 dec. 1874
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
1838-1872
Emma Sophie Reinholdine von Jessen
F:
21 maj 1838
G:
2 nov. 1858
D:
29 okt. 1872
Lauritz Ditlev Lauritzen
1859-1935
Lauritz Ditlev Lauritzen
F:
23 nov. 1859
Ribe
D:
24 dec. 1935
Maren Breinholt
1869-1960
Maren Breinholt
F:
26 jan. 1869
Ovtrup s. (Damgård)
G:
26 mar. 1893
Frederiksberg
D:
1960
Marius Lauritzen
1861-
Marius Lauritzen
F:
20 mar. 1861
Dagmar Rasmussen
1860-
Dagmar Rasmussen
F:
23 aug. 1860
Anna Eleonora Lauritzen
1864-
Anna Eleonora Lauritzen
F:
1 aug. 1864
Christian Henrik Brasch
1861-1914
Christian Henrik Brasch
F:
25 dec. 1861
Aarhus
G:
11 jul. 1902
D:
30 jun. 1914
Esbjerg
Frederikke Sophie Pontoppidan
1831-1917
Frederikke Sophie Pontoppidan
F:
28 okt. 1831
D:
1917
Jørgen Lauritzen
1821-1903
Jørgen Lauritzen
F:
24 nov. 1821
G:
14 jan. 1858
D:
1 okt. 1903
Anna Eleonora Bang
1787-1869
Anna Eleonora Bang
F:
2 jul. 1787
D:
7 jan. 1869
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Ditlev Blangsted Pontoppidan
1780-1840
Ditlev Blangsted Pontoppidan
F:
1780
G:
28 okt. 1815
D:
4 maj 1840
Christian Frederik Bang
1742-1829
Christian Frederik Bang
F:
14 mar. 1742
D:
17 aug. 1829
Anne Kirstine Høyer
1746-1814
Anne Kirstine Høyer
F:
1746
G:
10 jun. 1785
D:
10 feb. 1814
Anne Johanne Jørgensdatter Bang
1745-1748
Anne Johanne Jørgensdatter Bang
F:
1745
D:
SEN. 1748
Anna Mouritzdatter Høyer
ca. 1708-1748
Anna Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1708
D:
21 jan. 1748
Jørgen Hansen Bang
1693-1781
Jørgen Hansen Bang
F:
9 mar. 1693
G:
1725
D:
11 aug. 1781
Sophie Dorthea Høyer
1740-som barn
Sophie Dorthea Høyer
F:
22 dec. 1740
D:
som barn
Mourids Høyer
1741-1742
Mourids Høyer
F:
24 dec. 1741
D:
5 apr. 1742
Sophie Buchholtz
1770-1824
Sophie Buchholtz
F:
1770
D:
1824
NN von Kirchner
Hans Frederik Buchholtz
1771-1779
Hans Frederik Buchholtz
F:
1771
D:
1779
Casper Carl Christian Klingenberg
1828-
Casper Carl Christian Klingenberg
F:
17 okt. 1828
Frantz Conrad Ferdinand Klingenberg
1831-1868
Frantz Conrad Ferdinand Klingenberg
F:
26 dec. 1831
D:
12 jul. 1868
drukning
Henrik Emil Frederik Klingenberg
1834-1902
Henrik Emil Frederik Klingenberg
F:
8 jan. 1834
D:
16 jan. 1902
Jane Jacobe Qwist
1836-1863
Jane Jacobe Qwist
F:
1 jan. 1836
G:
6 jun. 1856
D:
2 dec. 1863
Aalborg
Onse Marie Karoline Qwist
1841-
Onse Marie Karoline Qwist
F:
19 jul. 1841
G:
26 okt. 1865
Casper Lorentz Buchholtz Klingenberg
1838-
Casper Lorentz Buchholtz Klingenberg
F:
12 feb. 1838
Hans Vilhelm Carl Klingenberg
1843-1899
Hans Vilhelm Carl Klingenberg
F:
15 mar. 1843
D:
31 aug. 1899
København
Ottlie Elise Kjær
Edvard Hans August Klingenberg
1848-1917
Edvard Hans August Klingenberg
F:
6 maj 1848
D:
27 jan. 1917
Edel Ovidia Margrethe Buchholtz
1807-1881
Edel Ovidia Margrethe Buchholtz
F:
1807
D:
26 maj 1881
Johan Frederik Klingenberg
ca. 1797-1876
Johan Frederik Klingenberg
F:
ca. 1797
G:
6 jun. 1828
D:
3 jul. 1876
Johan Christian Buchholtz
1808-1827
Johan Christian Buchholtz
F:
1808
D:
1827
Casper Lauritz Conrad Buchholtz
1839-
Casper Lauritz Conrad Buchholtz
F:
1839
Anne Magdalene Buchholtz
1841-1880
Anne Magdalene Buchholtz
F:
25 apr. 1841
D:
27 okt. 1880
Caroline Margrethe Buchholtz
1843-
Caroline Margrethe Buchholtz
F:
18 aug. 1843
Ovidia Frederikke Susanne Buchholtz
1847-
Ovidia Frederikke Susanne Buchholtz
F:
23 mar. 1847
Johanne Christiane Buchholtz
1850-
Johanne Christiane Buchholtz
F:
19 okt. 1850
Conrad Gottfred Buchholtz
1854-
Conrad Gottfred Buchholtz
F:
13 jan. 1854
Hanne Frederikke Caroline Buchholtz
1857-
Hanne Frederikke Caroline Buchholtz
F:
19 okt. 1857
Thora Camille Elisabeth Buchholtz
1860-
Thora Camille Elisabeth Buchholtz
F:
4 jun. 1860
Erhard Holger Buchholtz
1810-
Erhard Holger Buchholtz
F:
1810
Ottilia Christine Remmer
ca. 1818-1878
Ottilia Christine Remmer
F:
ca. 1818
D:
26 nov. 1878
Ovidia Buchholtz
ca. 1847-1871
Ovidia Buchholtz
F:
ca. 1847
D:
11 maj 1871
Conrad Gotfred Buchholtz
1813-1874
Conrad Gotfred Buchholtz
F:
29 jun. 1813
D:
13 jul. 1874
Ernestine Frederikke Korn
1803-
Ernestine Frederikke Korn
F:
23 nov. 1803
G:
22 nov. 1843
Hans Frederik Carl Buchholtz
1815-1893
Hans Frederik Carl Buchholtz
F:
2 sep. 1815
D:
18 mar. 1893
Frederiksberg
Susanne Christine Buchholtz
1817-
Susanne Christine Buchholtz
F:
21 dec. 1817
Casper Lorenz Buchholtz
1773-1838
Casper Lorenz Buchholtz
F:
1773
D:
28 jan. 1838
Anna Magdalene Saabye
1779-1872
Anna Magdalene Saabye
F:
1779
G:
1 nov. 1805
D:
21 jun. 1872
Eduard Holm
1834-
Eduard Holm
F:
22 mar. 1834
Astrid Elisif Paulsen
1838-
Astrid Elisif Paulsen
F:
19 jun. 1838
G:
11 nov. 1859
Clara Marie Holm
1835-1907
Clara Marie Holm
F:
23 nov. 1835
D:
24 feb. 1907
Gustav Adolph Friis
1831-1913
Gustav Adolph Friis
F:
7 apr. 1831
G:
10 sep. 1858
D:
5 jun. 1913
William Holm
1837-
William Holm
F:
19 apr. 1837
Emma Holm
1834-
Emma Holm
F:
4 apr. 1834
Edel Ottilia Buchholtz
1815-
Edel Ottilia Buchholtz
F:
9 feb. 1815
Ludvig Holm
1804-1858
Ludvig Holm
F:
17 maj 1804
G:
10 sep. 1831
D:
21 jun. 1858
Johanne Susanne Christiane Buchholtz
1817-
Johanne Susanne Christiane Buchholtz
F:
1817
Heino Gotlob Melchior Hammer Buchholtz
1851-
Heino Gotlob Melchior Hammer Buchholtz
F:
11 aug. 1851
Løgstør
Bodil Emilie Dorothea Müller
1858-
Bodil Emilie Dorothea Müller
F:
25 apr. 1858
København
G:
5 maj 1881
Ø. Velling
Otto Christian Buchholtz
1819-1893
Otto Christian Buchholtz
F:
23 jan. 1819
Karrebæk s. (Saltø)
D:
28 jul. 1893
Camilla Hammer
1815-1899
Camilla Hammer
F:
4 dec. 1815
Besser
G:
13 okt. 1848
D:
20 mar. 1899
Johannes Henrik Casper Buchholtz
1821-1875
Johannes Henrik Casper Buchholtz
F:
24 feb. 1821
D:
26 okt. 1875
Dorothea Gesina Schnittger
1826-1881
Dorothea Gesina Schnittger
F:
31 okt. 1826
G:
5 maj 1855
D:
15 sep. 1881
Hans Wandal Buchholtz
1779-1835
Hans Wandal Buchholtz
F:
1779
D:
9 jun. 1835
Karrebæk
Elisabeth Redsted Faber
1787-
Elisabeth Redsted Faber
F:
1787
Helene Judithe Buchholtz
1781-1786
Helene Judithe Buchholtz
F:
1781
D:
1786
Caroline Theodosine Buchholtz
1785-1840
Caroline Theodosine Buchholtz
F:
1785
D:
1840
Edel Høyer
1742-1819
Edel Høyer
F:
28 dec. 1742
D:
2 apr. 1819
Otto Christian Buchholtz
ca. 1735-1796
Otto Christian Buchholtz
F:
ca. 1735
G:
26 maj 1769
D:
1796
Hans Wandal Høyer
1785-
Hans Wandal Høyer
F:
16 jun. 1785
Jens Bering Høyer
1787-1790
Jens Bering Høyer
F:
16 jan. 1787
D:
21 jan. 1790
Jørgen Høyer
1789-
Jørgen Høyer
F:
6 maj 1789
Mette Kirstine Høyer
1791-
Mette Kirstine Høyer
F:
17 mar. 1791
Judithe Sofie Høyer
1793-1797
Judithe Sofie Høyer
F:
1 mar. 1793
D:
20 maj 1797
Gertrud Marie Høyer
1795-
Gertrud Marie Høyer
F:
4 maj 1795
Ephraim Stave
Hans Wandal Høyer
1797-1799
Hans Wandal Høyer
F:
17 nov. 1797
D:
5 aug. 1799
Jens Peter Høyer
1799-
Jens Peter Høyer
F:
5 dec. 1799
Mouritz Christian Høyer
1834-
Mouritz Christian Høyer
F:
1834
Emma Elise Helene Høyer
1836-
Emma Elise Helene Høyer
F:
1836
Pauline Christine Høyer
1840-1900
Pauline Christine Høyer
F:
27 sep. 1840
D:
1 jul. 1900
Hans Severin Jensen
1833-1893
Hans Severin Jensen
F:
7 feb. 1833
G:
11 aug. 1876
D:
27 aug. 1893
Johannes Høyer
1803-1857
Johannes Høyer
F:
29 aug. 1803
D:
1857
Juliane Caroline Kragerup
1806-1879
Juliane Caroline Kragerup
F:
1806
G:
1833
D:
1879
Jens Otto Christian Høyer
1806-
Jens Otto Christian Høyer
F:
25 jun. 1806
Jakobine Kaalund
ca. 1822-
Jakobine Kaalund
F:
ca. 1822
G:
5 apr. 1840
Mouritz Høyer
1744-1817
Mouritz Høyer
F:
1744
D:
18 aug. 1817
Mette Helene Bering
1766-1847
Mette Helene Bering
F:
1766
G:
7 dec. 1783
D:
1847
Sophie Dorthea Høyer
1745-
Sophie Dorthea Høyer
F:
1745
Hans Wandal Høyer
1746-1747
Hans Wandal Høyer
F:
1746
D:
1747
Hans Wandal Mouritzen Høyer
1711-1746
Hans Wandal Mouritzen Høyer
F:
1711
D:
1746
Judithe Mandix
1714-1775
Judithe Mandix
F:
1714
G:
31 mar. 1740
D:
1775
Sophie Dorothea Mortensdatter Bølling
1743-1743
Sophie Dorothea Mortensdatter Bølling
F:
1743
D:
1743
Hans Mortensen Bølling
1745-1745
Hans Mortensen Bølling
F:
1745
D:
1745
Dødfødt datter
1746-1746
Dødfødt datter
F:
JAN. 1746
D:
JAN. 1746
NN Mortensdatter Bølling
1746-1746
NN Mortensdatter Bølling
F:
DEC. 1746
D:
1746
Hans Mortensen Bølling
1748-1748
Hans Mortensen Bølling
F:
1748
D:
1748
Dødfødt søn
1749-1749
Dødfødt søn
F:
13 mar. 1749
D:
13 mar. 1749
Hans Wandal Mortensen Bølling
1752-1752
Hans Wandal Mortensen Bølling
F:
1752
D:
1752
Gertrud Christine Mouritzdatter Høyer
ca. 1717-1798
Gertrud Christine Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1717
D:
1798
Morten Hansen Bølling
ca. 1701-1772
Morten Hansen Bølling
F:
ca. 1701
G:
10 apr. 1742
D:
11 sep. 1772
NN Høyer
-1726
NN Høyer
D:
senest 1726
NN Høyer
-1726
NN Høyer
D:
senest 1726
NN Høyer
-1726
NN Høyer
D:
senest 1726
NN Høyer
-1726
NN Høyer
D:
senest 1726
NN Høyer
-1726
NN Høyer
D:
senest 1726
Mouritz Mouritzen Høyer
1678-1750
Mouritz Mouritzen Høyer
F:
11 mar. 1678
Kasted s. (Kjærbygård)
D:
30 mar. 1750
Vejle
Sophie Dorothea Hansdatter Wandal
1680-1726
Sophie Dorothea Hansdatter Wandal
F:
1680
Ribe
D:
18 jun. 1726
Vejle
Charlotte Amalie Hansdatter Curtz
1692-
Charlotte Amalie Hansdatter Curtz
F:
1692
G:
15 dec. 1727
Gjertrud Margrethe Mandix
1706-1708
Gjertrud Margrethe Mandix
F:
1706
D:
11 jul. 1708
Oluf Jørgensen Mandix
1707-1709
Oluf Jørgensen Mandix
F:
1707
D:
29 nov. 1709
Edel Margrethe Svane
1728-1791
Edel Margrethe Svane
F:
1728
D:
1791
Jens Frederiksen Falkenberg
ca. 1733-1820
Jens Frederiksen Falkenberg
F:
ca. 1733
G:
2 sep. 1752
D:
20 apr. 1820
Gjertrud Margrethe Mandix
1708-1774
Gjertrud Margrethe Mandix
F:
1708
D:
1774
Frands Rasmussen Svane
-1758
Frands Rasmussen Svane
D:
1758
Christine Schiøtt
1777-1842
Christine Schiøtt
F:
17 feb. 1777
København (Skt. Nicolai s.)
D:
31 mar. 1842
København (Garnisons s.)
Christian Frederik Claude du Plat
1770-1841
Christian Frederik Claude du Plat
F:
11 dec. 1770
Lessum s. (Aumund) ved Bremen
G:
27 feb. 1795
København (Citadels k.)
D:
28 aug. 1841
København (Garnisons s.)
Eva Schiøtt
1778-1779
Eva Schiøtt
F:
1778
København (Helligånds s.)
D:
1779
København (Helligånds s.)
Marie Elise Schiøtt
1837-1868
Marie Elise Schiøtt
F:
9 okt. 1837
Kristiania (Garnisonsmenigheden)
D:
3 mar. 1868
Kristiania (Garnisonsmenigheden)
Thorvald Hellesen
1832-1904
Thorvald Hellesen
F:
20 apr. 1832
Kristiansand
D:
19 nov. 1904
Trondhjem (Domkirkens s.)
Carl Thorvald Schiøtt
1811-1890
Carl Thorvald Schiøtt
F:
4 dec. 1811
Kristiania (Akershus Slotssogn)
D:
20 aug. 1890
Kristiania
Frederikke Wilhelmine Regine Sverdrup
1813-1839
Frederikke Wilhelmine Regine Sverdrup
F:
7 jul. 1813
København
G:
4 dec. 1836
Kristiania
D:
27 feb. 1839
Kristiania
Frederik Wilhelm Schiøtt
1842-
Frederik Wilhelm Schiøtt
F:
15 feb. 1842
Johanne Young
Johanne Young
G:
17 jul. 1867
Nils Thorvald Schiøtt
1843-
Nils Thorvald Schiøtt
F:
16 sep. 1843
Johannes Schiøtt
1845-1906
Johannes Schiøtt
F:
1845
D:
1906
Jeanne Berthe Selmer
1854-1907
Jeanne Berthe Selmer
F:
18 jan. 1854
D:
10 feb. 1907
Carl Thorvald Schiøtt
1850-1914
Carl Thorvald Schiøtt
F:
9 sep. 1850
Kristiania
D:
18 jul. 1914
Skien
Marie Cappelen
1861-1945
Marie Cappelen
F:
23 dec. 1861
Solum s. (Lillekloster)
G:
3 okt. 1882
D:
13 okt. 1945
Skien
Else Doris Pauline Schiøtt
1855-1938
Else Doris Pauline Schiøtt
F:
24 aug. 1855
D:
1938
Peter Theodor Salvesen
1841-1916
Peter Theodor Salvesen
F:
18 apr. 1841
Aurdal, Oppland
G:
17 nov. 1875
Kristiania
D:
24 jan. 1916
Anna Margrethe Schiøtt
1859-1929
Anna Margrethe Schiøtt
F:
11 jul. 1859
Kristiania
D:
1929
Hans (Blom) Cappelen
1842-1924
Hans (Blom) Cappelen
F:
28 jun. 1842
Solum s. (Gemsø Kloster)
G:
27 jun. 1878
Kristiania (Garn.)
D:
1924
Sofie Schiøtt
1862-
Sofie Schiøtt
F:
1 dec. 1862
Carl Rudolf Blomberg
1855-1903
Carl Rudolf Blomberg
F:
1 nov. 1855
Kristiania
G:
20 apr. 1886
D:
1903
Marie Henriette Redelin
1824-1911
Marie Henriette Redelin
F:
28 jan. 1824
Hamborg
D:
1911
Niels Schiøtt
1780-1824
Niels Schiøtt
F:
1780
København (Helligånds s.)
D:
15 jun. 1824
Kristiania
Elisabeth Marie Arbien
1784-1872
Elisabeth Marie Arbien
F:
27 sep. 1784
Kristiania
G:
28 nov. 1905
Kristiania
D:
12 feb. 1872
Kristiania
Axel Holst
1826-1880
Axel Holst
F:
1826
Kristiania
D:
1880
Kristiania
Anna Mathilde Charlotte Flemming
1832-1897
Anna Mathilde Charlotte Flemming
F:
1832
Schwerin
D:
1897
Dorothea Christierne Steffens
1805-1866
Dorothea Christierne Steffens
F:
5 jan. 1805
København
D:
13 jun. 1866
Sandefjord
Frederik Holst
1791-1871
Frederik Holst
F:
14 aug. 1791
Holmestrand
G:
10 jun. 1824
Kristiania
D:
4 jun. 1871
Kristiania
Henrich Steffens
1841-1884
Henrich Steffens
F:
1841
Kristiania
D:
1884
Kristiania
Asta Falch
1845-1900
Asta Falch
F:
1845
Kristiania
D:
1900
Nicolai Jacob Steffens
1844-1910
Nicolai Jacob Steffens
F:
1844
Kristiania
D:
1910
NN
Harald Steffens
1848-1920
Harald Steffens
F:
9 jul. 1848
Kristiania
D:
13 jan. 1920
Karen Ender
1851-1928
Karen Ender
F:
18 maj 1851
D:
3 jan. 1928
Frederik Henrich Steffens
1854-1892
Frederik Henrich Steffens
F:
1854
Kristiania
D:
1892
Henrich Steffens
1809-1867
Henrich Steffens
F:
9 jul. 1809
København (Garnisons s.)
D:
19 mar. 1867
Kristiania
Helene Martine Marie Krog
1816-1891
Helene Martine Marie Krog
F:
16 maj 1816
Kristiania (Garn.)
D:
6 jan. 1891
Kristiania
Eva Olavia Schiøtt
1780-1817
Eva Olavia Schiøtt
F:
1780
København (Helligånds s.)
D:
8 jun. 1817
København
Jacob Hansen Steffens
1772-1815
Jacob Hansen Steffens
F:
13 apr. 1772
G:
12 maj 1802
Frederiksberg
D:
20 aug. 1815
Hørsholm
Dorothea Mandix
1747-1809
Dorothea Mandix
F:
1747
København
D:
1809
København
Frederik Schiøtt
1748-1801
Frederik Schiøtt
F:
1748
D:
9 jul. 1801
København
Edel Kirstine Mandix
1749-
Edel Kirstine Mandix
F:
1749
Henrik Wilhelm v. Grabow
Henrik Wilhelm v. Grabow
G:
1771
Ole Jørgensen Mandix
1709-1768
Ole Jørgensen Mandix
F:
1709
D:
1768
Eva Kirstine Købke
ca. 1724-1750
Eva Kirstine Købke
F:
ca. 1724
G:
1744
D:
1750
Edvard Mandix
-1814
Edvard Mandix
D:
4 mar. 1814
Ole Mandix
1755-
Ole Mandix
F:
1755
Jørgen Mandix
1756-1799
Jørgen Mandix
F:
1756
D:
1799
Mouritz Mandix
1758-
Mouritz Mandix
F:
1758
Niels Benzon Biering
1813-1840
Niels Benzon Biering
F:
10 aug. 1813
D:
11 sep. 1840
Eva Kirstine Biering
1814-1818
Eva Kirstine Biering
F:
7 aug. 1814
D:
20 maj 1818
Carl Ludvig Anton Biering
1815-1850
Carl Ludvig Anton Biering
F:
10 jul. 1815
D:
nov. 1850
Skt. Hans
Clara Amalie Biering
1818-1818
Clara Amalie Biering
F:
12 apr. 1818
D:
1 maj 1818
Eva Kirstine Biering
1819-1825
Eva Kirstine Biering
F:
17 aug. 1819
D:
23 okt. 1825
Abigael Marie von Holstein
1843-
Abigael Marie von Holstein
F:
8 aug. 1843
Carl Frederik August Bibov
Johanne Christiane Margrethe Biering
1822-1854
Johanne Christiane Margrethe Biering
F:
24 jan. 1822
Stubbekøbing
D:
24 dec. 1854
Stubbekøbing
Harald Hother Edvard von Holstein
1807-1846
Harald Hother Edvard von Holstein
F:
7 jan. 1807
G:
23 jul. 1841
Stubbekøbing
D:
9 jan. 1846
Stubbekøbing
Nicolai Harald Banner
-7 X GL.
Nicolai Harald Banner
D:
7 X GL.
Carl Christian Conrad von Banner
1813-1886
Carl Christian Conrad von Banner
F:
2 feb. 1813
Køge
G:
15 nov. 1850
Stubbekøbing
D:
16 mar. 1886
Abigael Benzon
1786-1861
Abigael Benzon
F:
11 mar. 1786
Stubbekøbing
D:
5 maj 1861
København (Vor Frue s.)
Christian Adolph Biering
1772-1838
Christian Adolph Biering
F:
20 jul. 1772
G:
12 maj 1813
Stubbekøbing
D:
26 jun. 1838
Eva Kirstine Stevenius
1838-1869
Eva Kirstine Stevenius
F:
17 aug. 1838
D:
1 feb. 1869
Ludvig Petersen
Dorothea Jacobine Stevenius
1840-1865
Dorothea Jacobine Stevenius
F:
24 jan. 1840
D:
25 sep. 1865
Georg Christian Theodor Biering
1841-1869
Georg Christian Theodor Biering
F:
28 feb. 1841
G:
nov. 1864
D:
16 jul. 1869
Elisabeth Eva Kirstine Biering
1810-1883
Elisabeth Eva Kirstine Biering
F:
30 nov. 1810
D:
8 okt. 1883
Magdal Frederik Magnus Stevenius
1809-1841
Magdal Frederik Magnus Stevenius
F:
7 feb. 1809
G:
10 okt. 1837
D:
jan. 1841
Johan Christian Schacke
1847-1872
Johan Christian Schacke
F:
17 jun. 1847
D:
8 maj 1872
(druknet)
Anna Marie Magdalene Frederikke Schacke
1848-
Anna Marie Magdalene Frederikke Schacke
F:
24 maj 1848
Marcelline Christiane Henriette Schacke
1851-
Marcelline Christiane Henriette Schacke
F:
6 maj 1851
Vilhelmine Elisabeth Schacke
1853-
Vilhelmine Elisabeth Schacke
F:
14 mar. 1853
Carl Vilhelm Schacke
1815-1874
Carl Vilhelm Schacke
F:
30 jul. 1815
G:
30 nov. 1846
D:
6 jul. 1874
Marie Louise Biering
1844-
Marie Louise Biering
F:
23 dec. 1844
Sigurd Müller
Christian Henrik Biering
1813-1846
Christian Henrik Biering
F:
3 feb. 1813
D:
12 sep. 1846
Marie Louise Sack
1813-1845
Marie Louise Sack
F:
18 jun. 1813
G:
3 feb. 1844
D:
12 jan. 1845
Niels Benzon Biering
1814-1818
Niels Benzon Biering
F:
1 sep. 1814
D:
8 jan. 1818
Johan Frederik Biering
1847-
Johan Frederik Biering
F:
8 okt. 1847
Julius Jens Fangel Biering
1849-
Julius Jens Fangel Biering
F:
20 apr. 1849
Andrea Betty Cathrine Skouby
1846-
Andrea Betty Cathrine Skouby
F:
14 sep. 1846
G:
5 aug. 1874
Anna Christine Biering
1851-
Anna Christine Biering
F:
17 apr. 1851
Marstal
Anders Gorm Hansen
1846-
Anders Gorm Hansen
F:
23 mar. 1846
Ellinge
G:
18 maj 1875
Ærøskøbing
Christian Henrik Biering
1853-
Christian Henrik Biering
F:
17 mar. 1853
Dorothea Benedicte Biering
1855-
Dorothea Benedicte Biering
F:
26 jan. 1855
Julius Holger Petersen
1847-
Julius Holger Petersen
F:
29 nov. 1847
G:
4 aug. 1876
Sophie Elisabeth Biering
1857-
Sophie Elisabeth Biering
F:
26 jul. 1857
Søren Sørensen
Søren Sørensen
G:
1 aug. 1879
Betty Laura Nicoline Biering
1859-
Betty Laura Nicoline Biering
F:
28 sep. 1859
Marstal
Edvard Kjær
1857-
Edvard Kjær
F:
24 maj 1857
Tryggelev s. (Knepholm)
G:
5 nov. 1884
Roskilde domkirke
Peter Holger Biering
1862-
Peter Holger Biering
F:
21 feb. 1862
Dagmar Biering
1864-
Dagmar Biering
F:
11 apr. 1864
Ludvig Biering
1866-
Ludvig Biering
F:
20 maj 1866
Valdemar Biering
1869-1879
Valdemar Biering
F:
4 okt. 1869
D:
23 okt. 1879
Edvard Biering
1816-1897
Edvard Biering
F:
3 mar. 1816
Jernved
D:
29 maj 1897
Roskilde
Hansine Marie Petersen
1826-1892
Hansine Marie Petersen
F:
5 jun. 1826
Odense
G:
7 aug. 1846
Odense
D:
3 jul. 1892
Roskilde
Dortea Benedikte Hansen
1843-1854
Dortea Benedikte Hansen
F:
23 jun. 1843
D:
11 sep. 1854
Anne Marie Hansen
1844-1879
Anne Marie Hansen
F:
22 aug. 1844
D:
19 maj 1879
Christian Erhard Hansen
1845-
Christian Erhard Hansen
F:
26 dec. 1845
Ingeborg Skoubo
Ingeborg Skoubo
G:
3 maj 1876
Johan Frederik Biering Hansen
1850-1851
Johan Frederik Biering Hansen
F:
13 sep. 1850
D:
23 aug. 1851
Marie Margrete Cecilie Hansen
1852-1854
Marie Margrete Cecilie Hansen
F:
10 jun. 1852
D:
25 jun. 1854
Johanne Fred. Dorothea Benedikte Hansen
1854-1869
Johanne Fred. Dorothea Benedikte Hansen
F:
12 jan. 1854
D:
22 nov. 1869
Anna Posselt Hansen
1856-1856
Anna Posselt Hansen
F:
17 mar. 1856
D:
17 mar. 1856
Dagmar Margrete Hansen
1857-1872
Dagmar Margrete Hansen
F:
12 aug. 1857
D:
13 dec. 1872
Nicoline Biering
1818-
Nicoline Biering
F:
6 dec. 1818
Jernved
Niels Hansen
1813-1872
Niels Hansen
F:
23 apr. 1813
Todbjerg
G:
13 maj 1842
D:
5 jan. 1872
Johan Frederik Biering
1857-
Johan Frederik Biering
F:
26 aug. 1857
Dorothea Benedikte Elisabeth Biering
1860-
Dorothea Benedikte Elisabeth Biering
F:
30 mar. 1860
Nicoline Biering
1862-
Nicoline Biering
F:
20 aug. 1862
Niels Benzon Biering
1822-1881
Niels Benzon Biering
F:
22 jul. 1822
D:
jun. 1881
Sigrid Reinholdt
Johan Christian Biering
1824-1837
Johan Christian Biering
F:
17 dec. 1824
D:
29 sep. 1837
Johanne Benedikte Biering
1856-
Johanne Benedikte Biering
F:
25 apr. 1856
Fanny Cathrine Martine Biering
1858-
Fanny Cathrine Martine Biering
F:
28 sep. 1858
Christian Henrik Alexander Biering
1860-1874
Christian Henrik Alexander Biering
F:
22 mar. 1860
D:
11 dec. 1874
Johan Frederik Martin Biering
1863-1865
Johan Frederik Martin Biering
F:
23 mar. 1863
D:
6 apr. 1865
Jørgen Alfred Bang Biering
1864-
Jørgen Alfred Bang Biering
F:
17 aug. 1864
Anne Marie Jensen
1868-
Anne Marie Jensen
F:
19 maj 1868
G:
6 dec. 1892
Johanne Frederikke Marie Biering
1866-
Johanne Frederikke Marie Biering
F:
28 apr. 1866
Gustav Biering
1869-
Gustav Biering
F:
6 jul. 1869
Dronninglund
Emilie Brønnum
1872-
Emilie Brønnum
F:
17 mar. 1872
Gudumlund
Oscar Biering
1869-1870
Oscar Biering
F:
6 jul. 1869
D:
29 mar. 1870
Jørgen Bang Biering
1827-1917
Jørgen Bang Biering
F:
22 jul. 1827
Tingsted
D:
9 jul. 1917
Ane Marie Petersen
1826-1904
Ane Marie Petersen
F:
8 aug. 1826
Aalborg
G:
26 maj 1855
D:
6 jun. 1904
Dorothea Benedicte Benzon
1787-1863
Dorothea Benedicte Benzon
F:
13 maj 1787
Stubbekøbing
D:
11 nov. 1863
Vig
Johan Frederik Biering
1785-1867
Johan Frederik Biering
F:
30 maj 1785
G:
18 sep. 1809
D:
30 sep. 1867
Ole (Mandix) Benzon
1788-1811
Ole (Mandix) Benzon
F:
23 jul. 1788
Stubbekøbing
D:
14 dec. 1811
Stubbekøbing
Christian Henrik Benzon
1790-1790
Christian Henrik Benzon
F:
13 apr. 1790
Stubbekøbing
D:
1790
Stubbekøbing
Margrethe Kirstine Smidth
1844-1922
Margrethe Kirstine Smidth
F:
9 dec. 1844
Stubbekøbing
D:
28 jul. 1922
Montebello, Helsingør
Jørgen Vilhelm Bergsøe
1835-1911
Jørgen Vilhelm Bergsøe
F:
8 feb. 1835
København (Trinitatis)
G:
14 feb. 1872
København (Johannes s.)
D:
26 jun. 1911
København (Trinitatis)
Lorenz Valdemar Frederik Classen Smidth
1852-
Lorenz Valdemar Frederik Classen Smidth
F:
18 nov. 1852
Dagmar Caroline Marie Holm
1855-
Dagmar Caroline Marie Holm
F:
15 sep. 1855
G:
5 sep. 1883
Nicoline Benzon
1818-1887
Nicoline Benzon
F:
14 apr. 1818
D:
18 feb. 1887
Peter Hersleb Classen Smidth
1809-1869
Peter Hersleb Classen Smidth
F:
15 apr. 1809
G:
27 apr. 1844
D:
10 jun. 1869
Lorenz Jacob Benzon
1846-1907
Lorenz Jacob Benzon
F:
25 feb. 1846
D:
4 feb. 1907
Anna Louise Momme
1851-1935
Anna Louise Momme
F:
6 jul. 1851
G:
9 dec. 1880
D:
7 feb. 1935
Sophie Kirstine Benzon
1847-1908
Sophie Kirstine Benzon
F:
19 jul. 1847
D:
11 maj 1908
Vilhelm Valdemar Benzon
1852-1929
Vilhelm Valdemar Benzon
F:
13 jul. 1852
D:
7 apr. 1929
Helga Thielsen
1863-1947
Helga Thielsen
F:
4 aug. 1863
G:
5 nov. 1884
D:
1 apr. 1947
Edvard Benzon
1820-1875
Edvard Benzon
F:
7 apr. 1820
D:
28 mar. 1875
Frederikke Dorthea Stöckert
1826-1885
Frederikke Dorthea Stöckert
F:
6 jun. 1826
G:
21 maj 1845
D:
27 feb. 1885
Lorenz Friedlieb Valdemar Benzon
1848-1929
Lorenz Friedlieb Valdemar Benzon
F:
13 jul. 1848
Stubbekøbing
D:
24 maj 1929
Frederiksberg (Marcus s.)
Marie Margrethe Kirstine Benzon
1849-1931
Marie Margrethe Kirstine Benzon
F:
7 nov. 1849
D:
22 feb. 1931
Erik Pontoppidan
1847-1904
Erik Pontoppidan
F:
21 feb. 1847
G:
18 sep. 1874
D:
21 mar. 1904
Frederik Bøje Benzon
1851-1879
Frederik Bøje Benzon
F:
24 apr. 1851
D:
17 dec. 1879
Marie Antoinette Heumbert
1846-
Marie Antoinette Heumbert
F:
3 maj 1846
G:
5 okt. 1875
Philip Henrik Benzon
1852-1852
Philip Henrik Benzon
F:
11 jul. 1852
D:
25 aug. 1852
Charles Edvard Benzon
1854-1917
Charles Edvard Benzon
F:
3 maj 1854
D:
17 mar. 1917
Hans Michael Benzon
1856-
Hans Michael Benzon
F:
5 jul. 1856
Helga Juul
Helga Juul
G:
21 feb. 1890
Indianapolis, USA
Christian Bøje Benzon
1821-1895
Christian Bøje Benzon
F:
13 nov. 1821
D:
22 nov. 1895
Hansine Margrethe Smidth
1820-1856
Hansine Margrethe Smidth
F:
26 nov. 1820
G:
29 jun. 1847
D:
15 aug. 1856
Caroline Smidth
1818-1898
Caroline Smidth
F:
2 jul. 1818
G:
27 okt. 1857
D:
18 aug. 1898
Anna Kirstine Lorenze Benzon
1850-1855
Anna Kirstine Lorenze Benzon
F:
15 nov. 1850
D:
7 mar. 1855
Bøje Peter Lorenz Alfred Benzon
1855-1932
Bøje Peter Lorenz Alfred Benzon
F:
17 jan. 1855
København (Helligånds s.)
D:
21 maj 1932
København (Helligånds s.)
Johanne (Hanne) Bissen
1862-1930
Johanne (Hanne) Bissen
F:
4 jul. 1862
Rom
G:
26 maj 1888
København (Frue)
D:
15 feb. 1930
København
Carl Otto Valdemar Benzon
1856-1927
Carl Otto Valdemar Benzon
F:
17 jan. 1856
København (Helligånds s.)
D:
16 maj 1927
København (Helligånds s.)
Emma Eliza Hansen
1869-1949
Emma Eliza Hansen
F:
2 feb. 1869
København (Cit.)
G:
25 apr. 1888
København (b.v.)
D:
26 maj 1949
Hørsholm
Ellen Lucinde Bramsen
1883-1965
Ellen Lucinde Bramsen
F:
17 mar. 1883
Frederiksberg
G:
21 apr. 1901
Karlebo
D:
4 aug. 1965
København
Alfred Nicolai Benzon
1823-1884
Alfred Nicolai Benzon
F:
4 dec. 1823
Stubbekøbing
D:
19 nov. 1884
København (Helligånds s.)
Anna Dorothea Wilhelmine Østergaard
1823-1893
Anna Dorothea Wilhelmine Østergaard
F:
20 jul. 1823
Aalborg
G:
17 jul. 1849
København (Garnisons)
D:
25 jul. 1893
København
Lorenz Jacob Benzon
1851-1901
Lorenz Jacob Benzon
F:
6 aug. 1851
D:
31 jul. 1901
Alvilda Vita Dagmar Smith
1862-1943
Alvilda Vita Dagmar Smith
F:
14 mar. 1862
G:
21 apr. 1883
D:
10 mar. 1943
Hans Frederik Benzon
1853-1942
Hans Frederik Benzon
F:
10 mar. 1853
D:
9 dec. 1942
Ernestine Mathilde Fred. Jørg. Overgaard
1857-1923
Ernestine Mathilde Fred. Jørg. Overgaard
F:
28 jul. 1857
G:
16 jul. 1881
D:
8 mar. 1923
Edvard Benzon
1854-
Edvard Benzon
F:
27 nov. 1854
Marie Augusta Cathrine Ruge
1858-
Marie Augusta Cathrine Ruge
F:
17 sep. 1858
G:
26 okt. 1883
Eggert Christoffer Benzon
1856-1934
Eggert Christoffer Benzon
F:
5 jun. 1856
D:
3 aug. 1934
Christine Caroline Emilie Fonnesbech
1860-1928
Christine Caroline Emilie Fonnesbech
F:
9 apr. 1860
G:
2 aug. 1884
D:
19 okt. 1928
Emma Jacobine Kirstine Benzon
1858-1950
Emma Jacobine Kirstine Benzon
F:
29 jun. 1858
D:
1 maj 1950
Anton Frederik Christensen
1848-1932
Anton Frederik Christensen
F:
6 mar. 1848
G:
26 apr. 1881
D:
25 feb. 1932
Caroline Benzon
1860-1860
Caroline Benzon
F:
6 apr. 1860
D:
13 apr. 1860
Hansine Mathilde Benzon
1861-1947
Hansine Mathilde Benzon
F:
3 aug. 1861
D:
14 apr. 1947
Otto Vilhelm Søtoft
1852-1944
Otto Vilhelm Søtoft
F:
24 nov. 1852
G:
15 maj 1883
D:
24 feb. 1944
Maren Jensmine Benzon
1862-1863
Maren Jensmine Benzon
F:
16 okt. 1862
D:
10 mar. 1863
Oscar Benzon
1864-1870
Oscar Benzon
F:
19 jan. 1864
D:
25 jul. 1870
Victor Benzon
1865-1865
Victor Benzon
F:
24 jan. 1865
D:
13 apr. 1865
Marie Benzon
1866-
Marie Benzon
F:
3 mar. 1866
Anna Benzon
1868-1954
Anna Benzon
F:
30 maj 1868
D:
4 okt. 1954
Emil Petersen
1860-1907
Emil Petersen
F:
28 maj 1860
G:
11 aug. 1891
D:
19 sep. 1907
Hans Carl Christian Marius Jensen
1881-
Hans Carl Christian Marius Jensen
F:
16 jan. 1881
G:
14 jul. 1909
Aage Benzon
1874-1874
Aage Benzon
F:
1 apr. 1874
D:
3 apr. 1874
Eggert Christopher Benzon
1825-1912
Eggert Christopher Benzon
F:
15 dec. 1825
D:
29 feb. 1912
Maren Jensmine Holst
1830-
Maren Jensmine Holst
F:
10 jul. 1830
G:
4 okt. 1850
Julie Benzon
1853-1933
Julie Benzon
F:
4 mar. 1853
D:
4 maj 1933
Carl Maag
1849-1924
Carl Maag
F:
31 maj 1849
G:
28 apr. 1875
D:
26 okt. 1924
Lorentz Frederik Waldemar Benzon
1855-1917
Lorentz Frederik Waldemar Benzon
F:
3 feb. 1855
D:
22 jun. 1917
Louise Benedicte Dorothea From
1851-1929
Louise Benedicte Dorothea From
F:
15 okt. 1851
G:
25 okt. 1878
D:
4 jun. 1929
Emma Kirstine Benzon
1856-1943
Emma Kirstine Benzon
F:
13 apr. 1856
D:
6 nov. 1943
Laura Wilhelmine Benzon
1857-1927
Laura Wilhelmine Benzon
F:
23 aug. 1857
D:
1 jan. 1927
Wilhelm Schmidt
1849-1935
Wilhelm Schmidt
F:
11 nov. 1849
G:
11 nov. 1875
D:
12 jun. 1935
Olavia Nicoline Benzon
1859-1938
Olavia Nicoline Benzon
F:
9 nov. 1859
D:
20 apr. 1938
Alfred Levy
1859-1927
Alfred Levy
F:
6 sep. 1859
G:
6 jan. 1888
D:
22 dec. 1927
Eline Marie Benzon
1861-1933
Eline Marie Benzon
F:
27 okt. 1861
D:
22 maj 1933
Johan Hjalmar Keller
1864-1909
Johan Hjalmar Keller
F:
7 okt. 1864
G:
2 maj 1887
D:
11 jun. 1909
William Marshall Benzon
1863-1931
William Marshall Benzon
F:
31 aug. 1863
D:
30 maj 1931
Thyra Augusta Møller
1870-1928
Thyra Augusta Møller
F:
26 aug. 1870
G:
15 okt. 1888
D:
27 sep. 1928
Dagmar Augusta Benzon
1865-1865
Dagmar Augusta Benzon
F:
26 mar. 1865
D:
8 aug. 1865
Axel Benzon
1866-
Axel Benzon
F:
23 okt. 1866
Sophie Benzon
1868-1950
Sophie Benzon
F:
10 jun. 1868
D:
20 dec. 1950
Knud Valdemar Rotzov
1876-
Knud Valdemar Rotzov
F:
12 jun. 1876
G:
18 apr. 1908
Ernst Christian Gustav Benzon
1870-1944
Ernst Christian Gustav Benzon
F:
20 apr. 1870
D:
5 apr. 1944
Ingeborg Mortensen
1874-1931
Ingeborg Mortensen
F:
23 okt. 1874
G:
20 aug. 1899
D:
20 feb. 1931
Rudolf Benzon
1872-1952
Rudolf Benzon
F:
5 jan. 1872
D:
4 apr. 1952
Frida Anna Wilhelmine Lechler
1870-1955
Frida Anna Wilhelmine Lechler
F:
31 aug. 1870
G:
30 okt. 1896
D:
12 feb. 1955
Valdemar Benzon
1828-1912
Valdemar Benzon
F:
28 sep. 1828
D:
4 mar. 1912
Ida Helmine Sünckenberg
1828-1900
Ida Helmine Sünckenberg
F:
6 okt. 1828
G:
8 maj 1852
D:
26 aug. 1900
Lorentz Georg Rostrup
1854-1860
Lorentz Georg Rostrup
F:
27 jan. 1854
D:
28 dec. 1860
Olaf Julius Johannes Rostrup
1855-1858
Olaf Julius Johannes Rostrup
F:
5 dec. 1855
D:
5 nov. 1858
Ida Hansine Mathilde Rostrup
1858-
Ida Hansine Mathilde Rostrup
F:
11 mar. 1858
Christoffer Heinrich Nicolai Reddelin
1855-
Christoffer Heinrich Nicolai Reddelin
F:
10 jun. 1855
G:
5 aug. 1892
Julie Augusta Kirstine Rostrup
1860-
Julie Augusta Kirstine Rostrup
F:
4 feb. 1860
Emma Nikoline Rostrup
1862-1862
Emma Nikoline Rostrup
F:
27 jan. 1862
D:
12 feb. 1862
Frederik Olaf Georg Rostrup
1863-
Frederik Olaf Georg Rostrup
F:
11 apr. 1863
Fritze Bertella Elise Jensen
1869-
Fritze Bertella Elise Jensen
F:
8 nov. 1869
G:
29 dec. 1889
Ellen Rostrup
1865-
Ellen Rostrup
F:
29 jul. 1865
Albert Frederik Tolderlund
1866-
Albert Frederik Tolderlund
F:
29 mar. 1866
G:
27 maj 1894
Ingeborg Rostrup
1867-
Ingeborg Rostrup
F:
9 jul. 1867
Carl Ludvig Becker
1868-
Carl Ludvig Becker
F:
8 jun. 1868
G:
27 maj 1894
Olavia Rasmine Benzon
1831-1906
Olavia Rasmine Benzon
F:
2 jul. 1831
D:
20 apr. 1906
Hans Frederik Rostrup
1818-1906
Hans Frederik Rostrup
F:
13 okt. 1818
G:
21 dec. 1852
D:
26 sep. 1906
Lorenz Jacob Benzon
1790-1864
Lorenz Jacob Benzon
F:
13 apr. 1790
Stubbekøbing
D:
2 jul. 1864
Stubbekøbing
Kirstine Hansen
1793-1862
Kirstine Hansen
F:
28 apr. 1793
Stadager
G:
27 apr. 1816
D:
24 jan. 1862
Stubbekøbing
Escard Christopher Benzon
1791-1794
Escard Christopher Benzon
F:
18 jul. 1791
Stubbekøbing
D:
16 mar. 1794
Stubbekøbing
Edvard Benzon
1826-
Edvard Benzon
F:
5 sep. 1826
Rasmine Malfride Benzon
1828-eft. 1873
Rasmine Malfride Benzon
F:
2 feb. 1828
D:
eft. ER 1873
Christian Emil Benzon
1829-1865
Christian Emil Benzon
F:
22 jul. 1829
D:
27 nov. 1865
Julie Mathilde Benzon
1831-1851
Julie Mathilde Benzon
F:
23 dec. 1831
D:
2 sep. 1851
Ida Benzon
1833-1902
Ida Benzon
F:
20 okt. 1833
D:
7 jan. 1902
Emma Benzon
1835-1872
Emma Benzon
F:
27 jun. 1835
D:
15 maj 1872
Peter Nicolai Benzon
1793-1851
Peter Nicolai Benzon
F:
22 aug. 1793
Stubbekøbing
D:
2 apr. 1851
København (Frederiks Hospital)
Birthe Hansen
1800-1887
Birthe Hansen
F:
16 feb. 1800
Stadager
G:
19 aug. 1826
D:
27 feb. 1887
København (Vor Frelser s.)
Anna Margretha Christina Benzon
1794-1795
Anna Margretha Christina Benzon
F:
9 dec. 1794
Stubbekøbing
D:
13 nov. 1795
Stubbekøbing
Eva Nicoline Benzon
1796-1801
Eva Nicoline Benzon
F:
3 mar. 1796
Stubbekøbing
D:
28 dec. 1801
Stubbekøbing
Marcelline Cathrine Benzon
1874-
Marcelline Cathrine Benzon
F:
2 mar. 1874
Emma Henriette Benzon
1875-
Emma Henriette Benzon
F:
3 feb. 1875
Niels Benzon
1832-1890
Niels Benzon
F:
5 feb. 1832
D:
1 aug. 1890
Emma Jensine Christine Lassen
1839-1875
Emma Jensine Christine Lassen
F:
7 dec. 1839
Børglum
G:
29 nov. 1871
D:
3 feb. 1875
Henriette Benzon
1833-1906
Henriette Benzon
F:
12 aug. 1833
D:
3 jan. 1906
Christian Henrik Biering Benzon
1799-1853
Christian Henrik Biering Benzon
F:
30 sep. 1799
Stubbekøbing
D:
19 jul. 1853
Slagelse (Skt. Peders s.)
Annette Severine Marcelline Bang
1803-1885
Annette Severine Marcelline Bang
F:
10 sep. 1803
G:
12 nov. 1830
København (Trinitatis k.)
D:
31 mar. 1885
Eva Kirstine Mandix
1766-1827
Eva Kirstine Mandix
F:
1766
København (Vor Frue s.)
D:
2 dec. 1827
Stubbekøbing
Niels Benzon
1747-1803
Niels Benzon
F:
1747
Stubbekøbing
G:
2 mar. 1785
D:
1 jan. 1803
Stubbekøbing
Ane Benedicte Borup
Jørgen Egtved
1739-1812
Jørgen Egtved
F:
1739
Vejle
D:
23 nov. 1812
Arninge
Anna Marie Mølmark
ca. 1745-1793
Anna Marie Mølmark
F:
ca. 1745
G:
23 jul. 1787
D:
12 jul. 1793
Arninge
NN
ca. 1742-1748
NN
F:
ca. 1742
D:
1747 eller 1748
Jens Egtved
1745-1748
Jens Egtved
F:
1745
D:
1747 eller 1748
Hans Albrecht Jensen
1802-1882
Hans Albrecht Jensen
F:
1802
Højby s. (Ellingegård)
D:
23 mar. 1882
Sorø
Marie Therese Cathrine Marschner
ca. 1811-1846
Marie Therese Cathrine Marschner
F:
ca. 1811
D:
12 dec. 1846
Sorø
Hansine Rasmine Frederikke Stylsvig
ca. 1830-
Hansine Rasmine Frederikke Stylsvig
F:
ca. 1830
Lunde s., Odense Amt
Henriette Marie Jensen
1827-
Henriette Marie Jensen
F:
25 jan. 1827
Højby s. (Borrevang)
Mariane Hendrine Jensine Jensen
1828-1829
Mariane Hendrine Jensine Jensen
F:
6 okt. 1828
Højby s. (Borrevang)
D:
19 mar. 1829
Højby s. (Borrevang)
Hanne Theodore Christiane Jensen
1828-1829
Hanne Theodore Christiane Jensen
F:
6 okt. 1828
Højby s. (Borrevang)
D:
18 mar. 1829
Højby s. (Borrevang)
Jensine Marie Jensen
1831-
Jensine Marie Jensen
F:
3 aug. 1831
Hvidovre s. (Hvidovre Mark)
Hanne Christine Jensen
1833-
Hanne Christine Jensen
F:
21 maj 1833
Højby s. (Ellingegård)
Johan Steffen Vilhelm Jensen
1804-
Johan Steffen Vilhelm Jensen
F:
1804
Højby s. (Ellingegård)
Marie Judith Cathrine Ladensach
1801-
Marie Judith Cathrine Ladensach
F:
4 mar. 1801
Svinninge s. (Svinningegård)
G:
19 apr. 1826
Nykøbing S.
Christian Frederik Esmarch
1839-1882
Christian Frederik Esmarch
F:
3 aug. 1839
Lem
D:
19 jul. 1882
Dejbjerg s. (Terning)
Johanne Kristine Larsen
1844-1928
Johanne Kristine Larsen
F:
4 jun. 1844
G:
8 okt. 1865
Sdr. Lem
D:
23 mar. 1928
Edle Marie Dorthea Esmarch
1842-
Edle Marie Dorthea Esmarch
F:
18 apr. 1842
Lem
Peder Georg Hendrich Esmarch
1844-
Peder Georg Hendrich Esmarch
F:
11 maj 1844
Lem
Johannes Esmarch
1846-1921
Johannes Esmarch
F:
3 dec. 1846
Lem
D:
11 mar. 1921
København
Anna Mathea Christensen
1848-1931
Anna Mathea Christensen
F:
10 maj 1848
Holmstrup
D:
1931
Nancy Margrethe Esmarch
1848-1925
Nancy Margrethe Esmarch
F:
11 nov. 1848
Lem
D:
29 okt. 1925
Sædding s. (Rækker Mølle)
Ane Kirstine Jensen
1805-1875
Ane Kirstine Jensen
F:
5 feb. 1805
Højby s. (Ellingegård)
D:
22 maj 1875
Sædding s. (Rækker Møllegård)
Hans Haagen Esmarck
1801-1865
Hans Haagen Esmarck
F:
4 okt. 1801
København
G:
12 sep. 1838
Højby
D:
2 jan. 1865
Christopher Henrich Landsperg
1829-1829
Christopher Henrich Landsperg
F:
1829
D:
1829
Mathilde Marie Landsperg
1830-1914
Mathilde Marie Landsperg
F:
27 nov. 1830
D:
21 mar. 1914
Thorvald Philip Landsperg
1838-1874
Thorvald Philip Landsperg
F:
17 mar. 1838
Vinderød s. (Arresødal)
G:
7 maj 1869
Kgs. Lyngby
D:
21 apr. 1874
Kgs. Lyngby
Christopher Henrik Landsperg
1833-1922
Christopher Henrik Landsperg
F:
19 feb. 1833
D:
19 aug. 1922
Sorø
Emma Jenny Larsen
1844-1915
Emma Jenny Larsen
F:
22 nov. 1844
Odense
G:
23 jul. 1873
Odense
D:
9 jun. 1915
Sorø
Philip Harald Landsperg
1834-
Philip Harald Landsperg
F:
9 mar. 1834
Henriette Marie Jensen
1806-1886
Henriette Marie Jensen
F:
1806
Højby s. (Ellingegård)
D:
1 jun. 1886
Philip Landsperg
1793-1835
Philip Landsperg
F:
23 jul. 1793
Jægersborg
G:
28 apr. 1828
D:
23 feb. 1835
Jægersborg
Caroline Mathilde Jensen
1808-
Caroline Mathilde Jensen
F:
1808
Højby s. (Ellingegård)
Christian Georg Jensen
1809-
Christian Georg Jensen
F:
1809
Højby s. (Ellingegård)
Jensine Amalie Jensen
1810-
Jensine Amalie Jensen
F:
1810
Højby s. (Ellingegård)
Carl Frederik Jensen
1811-
Carl Frederik Jensen
F:
1811
Højby s. (Ellingegård)
Ludvig Ferdinand Jensen
1812-
Ludvig Ferdinand Jensen
F:
1812
Højby s. (Ellingegård)
August Emil Jensen
1813-
August Emil Jensen
F:
26 dec. 1813
Højby s. (Ellingegård)
William Rudolf Jensen
1815-
William Rudolf Jensen
F:
14 jul. 1815
Højby s. (Ellingegård)
Edel Lovise Sophie Jensen
1816-1817
Edel Lovise Sophie Jensen
F:
25 okt. 1816
Højby s. (Ellingegård)
D:
19 feb. 1817
Højby s. (Ellingegård)
Harald Henrik Jensen
1819-
Harald Henrik Jensen
F:
26 maj 1819
Højby s. (Ellingegård)
Mariane Lovise Sophie Jensen
1821-
Mariane Lovise Sophie Jensen
F:
12 jun. 1821
Højby s. (Ellingegård)
Edele Marie Christiane Egtved
ca. 1785-1840
Edele Marie Christiane Egtved
F:
ca. 1785
D:
26 dec. 1840
Højby s. (Ellingegård)
Henrik Jensen
ca. 1777-
Henrik Jensen
F:
ca. 1777
Hans Jeremias Egtved
1747-1827
Hans Jeremias Egtved
F:
1747
Vejle
D:
29 jun. 1827
Højby s. (Ellingegård)
Anna Elisabeth Tirsted
ca. 1745-1828
Anna Elisabeth Tirsted
F:
ca. 1742/45
D:
23 maj 1828
Højby s. (Ellingegård)
Edel Marie Egtved
1752-
Edel Marie Egtved
F:
1752
Rasmus Egtved
1753-
Rasmus Egtved
F:
1753
Marie Sophie Mandix
1711-1754
Marie Sophie Mandix
F:
1711
D:
1754
Søren Rasmussen Egtved
ca. 1694-1764
Søren Rasmussen Egtved
F:
ca. 1694
G:
16 mar. 1736
D:
1764
Barn
1764-1764
Barn
F:
1764
D:
1764
Edel Marie Mindstrup
1736-
Edel Marie Mindstrup
F:
1736
Vejle
Hans Schou
Claus Clausen
-1791
Claus Clausen
G:
4 mar. 1767
D:
SENEST 1791
Inger Kirstine Mindstrup
1737-1811
Inger Kirstine Mindstrup
F:
1737
Vejle
D:
3 nov. 1811
Margrethe Lene Mindstrup
1739-1822
Margrethe Lene Mindstrup
F:
1739
Vejle
D:
1822
Sophie Charlotte Mindstrup
1740-1740
Sophie Charlotte Mindstrup
F:
1740
Vejle
D:
1740
Vejle
Sophie Charlotte Mindstrup
1741-ca. 1791
Sophie Charlotte Mindstrup
F:
1741
Vejle
D:
ca. 1791
Aarhus
Jens Mikkelsen Tørslev
Niels Mindstrup
1742-1758
Niels Mindstrup
F:
1742
Vejle
D:
1758
Vejle
Jørgen Mindstrup
1744-
Jørgen Mindstrup
F:
1744
Vejle
Johanne Judithe Mindstrup
1746-
Johanne Judithe Mindstrup
F:
1746
Vejle
Anna Mindstrup
1748-
Anna Mindstrup
F:
1748
Vejle
Schack Mindstrup
1752-1755
Schack Mindstrup
F:
1752
Vejle
D:
1755
Vejle
Sophie Hedvig Mindstrup
1752-1791
Sophie Hedvig Mindstrup
F:
1752
Vejle
D:
senest 1791
Ane Cathrine Mandix
1712-1755
Ane Cathrine Mandix
F:
1712
D:
1755
Jørgen Nielsen Mindstrup
ca. 1697-1764
Jørgen Nielsen Mindstrup
F:
ca. 1697
G:
28 jun. 1736
D:
1764
Sophie Dorthea Høyer
1740-som barn
Sophie Dorthea Høyer
F:
22 dec. 1740
D:
som barn
Mourids Høyer
1741-1742
Mourids Høyer
F:
24 dec. 1741
D:
5 apr. 1742
Sophie Buchholtz
1770-1824
Sophie Buchholtz
F:
1770
D:
1824
NN von Kirchner
Hans Frederik Buchholtz
1771-1779
Hans Frederik Buchholtz
F:
1771
D:
1779
Casper Carl Christian Klingenberg
1828-
Casper Carl Christian Klingenberg
F:
17 okt. 1828
Frantz Conrad Ferdinand Klingenberg
1831-1868
Frantz Conrad Ferdinand Klingenberg
F:
26 dec. 1831
D:
12 jul. 1868
drukning
Henrik Emil Frederik Klingenberg
1834-1902
Henrik Emil Frederik Klingenberg
F:
8 jan. 1834
D:
16 jan. 1902
Jane Jacobe Qwist
1836-1863
Jane Jacobe Qwist
F:
1 jan. 1836
G:
6 jun. 1856
D:
2 dec. 1863
Aalborg
Onse Marie Karoline Qwist
1841-
Onse Marie Karoline Qwist
F:
19 jul. 1841
G:
26 okt. 1865
Casper Lorentz Buchholtz Klingenberg
1838-
Casper Lorentz Buchholtz Klingenberg
F:
12 feb. 1838
Hans Vilhelm Carl Klingenberg
1843-1899
Hans Vilhelm Carl Klingenberg
F:
15 mar. 1843
D:
31 aug. 1899
København
Ottlie Elise Kjær
Edvard Hans August Klingenberg
1848-1917
Edvard Hans August Klingenberg
F:
6 maj 1848
D:
27 jan. 1917
Edel Ovidia Margrethe Buchholtz
1807-1881
Edel Ovidia Margrethe Buchholtz
F:
1807
D:
26 maj 1881
Johan Frederik Klingenberg
ca. 1797-1876
Johan Frederik Klingenberg
F:
ca. 1797
G:
6 jun. 1828
D:
3 jul. 1876
Johan Christian Buchholtz
1808-1827
Johan Christian Buchholtz
F:
1808
D:
1827
Casper Lauritz Conrad Buchholtz
1839-
Casper Lauritz Conrad Buchholtz
F:
1839
Anne Magdalene Buchholtz
1841-1880
Anne Magdalene Buchholtz
F:
25 apr. 1841
D:
27 okt. 1880
Caroline Margrethe Buchholtz
1843-
Caroline Margrethe Buchholtz
F:
18 aug. 1843
Ovidia Frederikke Susanne Buchholtz
1847-
Ovidia Frederikke Susanne Buchholtz
F:
23 mar. 1847
Johanne Christiane Buchholtz
1850-
Johanne Christiane Buchholtz
F:
19 okt. 1850
Conrad Gottfred Buchholtz
1854-
Conrad Gottfred Buchholtz
F:
13 jan. 1854
Hanne Frederikke Caroline Buchholtz
1857-
Hanne Frederikke Caroline Buchholtz
F:
19 okt. 1857
Thora Camille Elisabeth Buchholtz
1860-
Thora Camille Elisabeth Buchholtz
F:
4 jun. 1860
Erhard Holger Buchholtz
1810-
Erhard Holger Buchholtz
F:
1810
Ottilia Christine Remmer
ca. 1818-1878
Ottilia Christine Remmer
F:
ca. 1818
D:
26 nov. 1878
Ovidia Buchholtz
ca. 1847-1871
Ovidia Buchholtz
F:
ca. 1847
D:
11 maj 1871
Conrad Gotfred Buchholtz
1813-1874
Conrad Gotfred Buchholtz
F:
29 jun. 1813
D:
13 jul. 1874
Ernestine Frederikke Korn
1803-
Ernestine Frederikke Korn
F:
23 nov. 1803
G:
22 nov. 1843
Hans Frederik Carl Buchholtz
1815-1893
Hans Frederik Carl Buchholtz
F:
2 sep. 1815
D:
18 mar. 1893
Frederiksberg
Susanne Christine Buchholtz
1817-
Susanne Christine Buchholtz
F:
21 dec. 1817
Casper Lorenz Buchholtz
1773-1838
Casper Lorenz Buchholtz
F:
1773
D:
28 jan. 1838
Anna Magdalene Saabye
1779-1872
Anna Magdalene Saabye
F:
1779
G:
1 nov. 1805
D:
21 jun. 1872
Eduard Holm
1834-
Eduard Holm
F:
22 mar. 1834
Astrid Elisif Paulsen
1838-
Astrid Elisif Paulsen
F:
19 jun. 1838
G:
11 nov. 1859
Clara Marie Holm
1835-1907
Clara Marie Holm
F:
23 nov. 1835
D:
24 feb. 1907
Gustav Adolph Friis
1831-1913
Gustav Adolph Friis
F:
7 apr. 1831
G:
10 sep. 1858
D:
5 jun. 1913
William Holm
1837-
William Holm
F:
19 apr. 1837
Emma Holm
1834-
Emma Holm
F:
4 apr. 1834
Edel Ottilia Buchholtz
1815-
Edel Ottilia Buchholtz
F:
9 feb. 1815
Ludvig Holm
1804-1858
Ludvig Holm
F:
17 maj 1804
G:
10 sep. 1831
D:
21 jun. 1858
Johanne Susanne Christiane Buchholtz
1817-
Johanne Susanne Christiane Buchholtz
F:
1817
Heino Gotlob Melchior Hammer Buchholtz
1851-
Heino Gotlob Melchior Hammer Buchholtz
F:
11 aug. 1851
Løgstør
Bodil Emilie Dorothea Müller
1858-
Bodil Emilie Dorothea Müller
F:
25 apr. 1858
København
G:
5 maj 1881
Ø. Velling
Otto Christian Buchholtz
1819-1893
Otto Christian Buchholtz
F:
23 jan. 1819
Karrebæk s. (Saltø)
D:
28 jul. 1893
Camilla Hammer
1815-1899
Camilla Hammer
F:
4 dec. 1815
Besser
G:
13 okt. 1848
D:
20 mar. 1899
Johannes Henrik Casper Buchholtz
1821-1875
Johannes Henrik Casper Buchholtz
F:
24 feb. 1821
D:
26 okt. 1875
Dorothea Gesina Schnittger
1826-1881
Dorothea Gesina Schnittger
F:
31 okt. 1826
G:
5 maj 1855
D:
15 sep. 1881
Hans Wandal Buchholtz
1779-1835
Hans Wandal Buchholtz
F:
1779
D:
9 jun. 1835
Karrebæk
Elisabeth Redsted Faber
1787-
Elisabeth Redsted Faber
F:
1787
Helene Judithe Buchholtz
1781-1786
Helene Judithe Buchholtz
F:
1781
D:
1786
Caroline Theodosine Buchholtz
1785-1840
Caroline Theodosine Buchholtz
F:
1785
D:
1840
Edel Høyer
1742-1819
Edel Høyer
F:
28 dec. 1742
D:
2 apr. 1819
Otto Christian Buchholtz
ca. 1735-1796
Otto Christian Buchholtz
F:
ca. 1735
G:
26 maj 1769
D:
1796
Hans Wandal Høyer
1785-
Hans Wandal Høyer
F:
16 jun. 1785
Jens Bering Høyer
1787-1790
Jens Bering Høyer
F:
16 jan. 1787
D:
21 jan. 1790
Jørgen Høyer
1789-
Jørgen Høyer
F:
6 maj 1789
Mette Kirstine Høyer
1791-
Mette Kirstine Høyer
F:
17 mar. 1791
Judithe Sofie Høyer
1793-1797
Judithe Sofie Høyer
F:
1 mar. 1793
D:
20 maj 1797
Gertrud Marie Høyer
1795-
Gertrud Marie Høyer
F:
4 maj 1795
Ephraim Stave
Hans Wandal Høyer
1797-1799
Hans Wandal Høyer
F:
17 nov. 1797
D:
5 aug. 1799
Jens Peter Høyer
1799-
Jens Peter Høyer
F:
5 dec. 1799
Mouritz Christian Høyer
1834-
Mouritz Christian Høyer
F:
1834
Emma Elise Helene Høyer
1836-
Emma Elise Helene Høyer
F:
1836
Pauline Christine Høyer
1840-1900
Pauline Christine Høyer
F:
27 sep. 1840
D:
1 jul. 1900
Hans Severin Jensen
1833-1893
Hans Severin Jensen
F:
7 feb. 1833
G:
11 aug. 1876
D:
27 aug. 1893
Johannes Høyer
1803-1857
Johannes Høyer
F:
29 aug. 1803
D:
1857
Juliane Caroline Kragerup
1806-1879
Juliane Caroline Kragerup
F:
1806
G:
1833
D:
1879
Jens Otto Christian Høyer
1806-
Jens Otto Christian Høyer
F:
25 jun. 1806
Jakobine Kaalund
ca. 1822-
Jakobine Kaalund
F:
ca. 1822
G:
5 apr. 1840
Mouritz Høyer
1744-1817
Mouritz Høyer
F:
1744
D:
18 aug. 1817
Mette Helene Bering
1766-1847
Mette Helene Bering
F:
1766
G:
7 dec. 1783
D:
1847
Sophie Dorthea Høyer
1745-
Sophie Dorthea Høyer
F:
1745
Hans Wandal Høyer
1746-1747
Hans Wandal Høyer
F:
1746
D:
1747
Judithe Mandix
1714-1775
Judithe Mandix
F:
1714
D:
1775
Hans Wandal Mouritzen Høyer
1711-1746
Hans Wandal Mouritzen Høyer
F:
1711
G:
31 mar. 1740
D:
1746
Andrea Marie Mandix
1755-1839
Andrea Marie Mandix
F:
1755
D:
28 mar. 1839
Andreas Gram Heide
ca. 1760-1829
Andreas Gram Heide
F:
ca. 1760
D:
13 mar. 1829
Edel Mandix
1757-1757
Edel Mandix
F:
1757
D:
1757
Lucie Marie Mandix
1792-1868
Lucie Marie Mandix
F:
19 feb. 1792
København (Vor Frue s.)
D:
15 jan. 1868
Sorø
Bernhard Severin Ingemann
1789-1862
Bernhard Severin Ingemann
F:
28 maj 1789
Torkildstrup
G:
30 jul. 1822
D:
24 feb. 1862
Sorø
Mouritz Mandix
1793-1795
Mouritz Mandix
F:
1793
København (Skt. Nicolai s.)
D:
1795
København (Skt. Nicolai s.)
Jacob Mandix
1758-1831
Jacob Mandix
F:
18 jan. 1758
København
D:
22 maj 1831
Sorø
Margrethe Elisabeth Hvistendahl
1756-1816
Margrethe Elisabeth Hvistendahl
F:
1756
G:
6 jun. 1789
D:
30 aug. 1816
Jørgen Mandix
1759-1835
Jørgen Mandix
F:
1759
D:
1835
Mouritz Mandix
1717-1787
Mouritz Mandix
F:
1717
D:
1787
Lucie Marie Ursin
1731-1759
Lucie Marie Ursin
F:
1731
D:
1759
Anna Marie Lorentzen
1727-1791
Anna Marie Lorentzen
F:
1727
G:
1771
D:
6 okt. 1791
Anne Sophie Hedvig Mandix
1751-1837
Anne Sophie Hedvig Mandix
F:
1751
D:
1837
Mathias Galthen
1734-1812
Mathias Galthen
F:
5 jan. 1734
G:
30 okt. 1805
D:
13 maj 1812
Hans Jørgen Mandix
1753-1753
Hans Jørgen Mandix
F:
1753
D:
1753
Edel Mandix
1754-1754
Edel Mandix
F:
1754
D:
1754
Else Cathrine Mandix
1754-1754
Else Cathrine Mandix
F:
1754
D:
1754
NN Mandix
1755-1755
NN Mandix
F:
1755
D:
1755
NN Mandix
1757-1757
NN Mandix
F:
1757
D:
1757
Hans Jørgen Mandix
1758-
Hans Jørgen Mandix
F:
1758
Edel Mandix
1760-eft. 1786
Edel Mandix
F:
1760
D:
eft. 1786
Christen Benjamin Mandix
1762-
Christen Benjamin Mandix
F:
1762
Jens Jørgensen Mandix
1722-1763
Jens Jørgensen Mandix
F:
1722
D:
1763
Kirsten Hansdatter Ahrensberg
1734-1790
Kirsten Hansdatter Ahrensberg
F:
1734
G:
1750
D:
1790
Edel Mouritzdatter Høyer
ca. 1680-1759
Edel Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1678/80
D:
1759
Jørgen Olsen Mandix
ca. 1681-1723
Jørgen Olsen Mandix
F:
ca. 1681
G:
27 sep. 1706
D:
1723
Horsens
Claus Christian Berntsen
1731-
Claus Christian Berntsen
F:
1731
Gertrud Rebecca Castan
ca. 1710-
Gertrud Rebecca Castan
F:
ca. 1710
Førslev
Bernt Mathiesen
Bernt Mathiesen
G:
30 jan. 1731
Næstved
Judithe Cathrine Høyer
ca. 1735-1787
Judithe Cathrine Høyer
F:
ca. 1735
D:
TIDL. 1787
Eva Cathrine Marie Hornemann
1768-1768
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1768
D:
1768
Ane Pedersdatter
1798-1799
Ane Pedersdatter
F:
1798
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Rasmus Pedersen
1799-1802
Rasmus Pedersen
F:
1799
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Gjertrud Pedersdatter
1801-
Gjertrud Pedersdatter
F:
30 mar. 1801
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
1798-1833
Peder Rasmussen
F:
1798
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
18 jul. 1829
Bjerre
D:
8 maj 1833
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
Jacob Rasmussen
1806-
Jacob Rasmussen
F:
14 jan. 1806
Bjerre s. (Nr. Bjerre)
G:
19 okt. 1833
Bjerre
Rasmus Pedersen
1802-
Rasmus Pedersen
F:
4 dec. 1802
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Johan Nicolai Pedersen
1804-1850
Johan Nicolai Pedersen
F:
22 jul. 1804
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
D:
TIDL. 1850
Mette Cathrine Madsen
ca. 1806-1850
Mette Cathrine Madsen
F:
ca. 1806
Horsens
D:
TIDL. 1850
Eva Cathrine Marie Hornemann
1769-1835
Eva Cathrine Marie Hornemann
F:
1769
D:
24 mar. 1835
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Peder Rasmussen
ca. 1766-1829
Peder Rasmussen
F:
ca. 1763/66
G:
28 apr. 1797
D:
14 aug. 1829
Bjerre s. (Sdr. Bjerre)
Mouritz Hendrichsen Hornemann
1769-
Mouritz Hendrichsen Hornemann
F:
1769
Christence Hornemann
1771-1808
Christence Hornemann
F:
1771
D:
3 sep. 1808
Korning s. (Ussinggård)
Gjertrud Rebecca Hornemann
1804-
Gjertrud Rebecca Hornemann
F:
1804
Offer Hornemann
1772-1805
Offer Hornemann
F:
1772
D:
1805
Kirsten Jørgensdatter
Kirsten Jørgensdatter
G:
31 aug. 1802
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
1805-
Birgithe Sophie Elisabeth Hornemann
F:
1805
Nicoline Petrine Hornemann
1808-
Nicoline Petrine Hornemann
F:
1808
Anna Christence Hornemann
1814-
Anna Christence Hornemann
F:
1814
Henrik Hornemann
1773-1815
Henrik Hornemann
F:
1773
D:
14 feb. 1815
Marie Christine Feld
Marie Christine Feld
G:
18 dec. 1800
Anna Johanne Hornemann
1776-1776
Anna Johanne Hornemann
F:
1776
D:
1776
Anna Johanne Hornemann
1777-1810
Anna Johanne Hornemann
F:
1777
D:
9 feb. 1810
Vær s. (Stensballegård)
Christian Hornemann
1778-1779
Christian Hornemann
F:
1778
D:
1779
Johanne Marie Hornemann
1780-1780
Johanne Marie Hornemann
F:
1780
D:
1780
Gertrud Rebecca Høyer
ca. 1737-1789
Gertrud Rebecca Høyer
F:
ca. 1737
D:
1789
Johan Nicolaj Hornemann
1739-ca. 1781
Johan Nicolaj Hornemann
F:
1739
G:
12 jun. 1767
D:
ca. 1781
Offer Høyer
1742-1772
Offer Høyer
F:
1742
D:
1772
Claus Castan Høyer
før 1746-1748
Claus Castan Høyer
F:
før 1746
D:
1748
Anne Mouritzdatter Høyer
1746-1747
Anne Mouritzdatter Høyer
F:
1746
D:
1747
Claus Castan Mouritzen Høyer
1748-1789
Claus Castan Mouritzen Høyer
F:
27 jun. 1748
D:
1789
Anne Cathrine Dons
ca. 1756-
Anne Cathrine Dons
F:
ca. 1756
G:
21 jun. 1786
Brabrand
Anne Sophie Høyer
1750-1784
Anne Sophie Høyer
F:
1750
D:
TIDL. 1784
Jacob Høyer
1751-1782
Jacob Høyer
F:
1751
D:
senest 1782
Eva Marie Clausdatter Castan
ca. 1712-1782
Eva Marie Clausdatter Castan
F:
ca. 1712
Førslev
D:
1782
Horsens
Mouritz Offersen Høyer
1696-1760
Mouritz Offersen Høyer
F:
27 jun. 1696
D:
1760
Anna Catharina Castan
1721-1722
Anna Catharina Castan
F:
1721
Førslev
D:
1722
Førslev
Judith Cathrine Mouritzdatter Høyer
ca. 1682-1752
Judith Cathrine Mouritzdatter Høyer
F:
ca. 1680/82
D:
1752
Claus Clausen Castan
1666-1728
Claus Clausen Castan
F:
fmtl. 1666
D:
1728
Anders Mouritzen
1683-1683
Anders Mouritzen
F:
1683
Hvirring s. (Rask Hovedgård)
D:
1683
Hvirring s. (Rask Hovedgård)
Hans Mouritzen
1685-fmtl. som barn
Hans Mouritzen
F:
1685
Hvirring s. (Rask Hovedgård)
D:
fmtl. som barn
Forældre
Mourids Jensen Borchhorst
ca. 1610-1687
Anne Kjeldsdatter
ca. 1610-1677
Gertrud Mouridsdatter Borchhorst
1644 (1641?)-1709
Gertrud Mouridsdatter Borchhorst
F:
1644 (1641?)
D:
11 maj 1709
Hvirring s. (Rask Hovedgård)
Mouritz Hansen Høyer
1636-1722
Mouritz Hansen Høyer
F:
3 jun. 1636
G:
14 jun. 1668
D:
20 aug. 1722
Hvirring s. (Rask Hovedgård)