Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anders Nielsen
1640 - 1702 (62 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Sønnich Møller Nicolaisen
1735-1798
Sønnich Møller Nicolaisen
F:
4 nov. 1735
D:
26 aug. 1798
Hans Truelsen
1799-1799
Hans Truelsen
F:
25 jul. 1799
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
24 okt. 1799
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Hansen Tofte
1800-
Peder Hansen Tofte
F:
22 okt. 1800
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Metmarie Truelsdatter
1802-1819
Metmarie Truelsdatter
F:
16 okt. 1802
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
11 nov. 1819
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Sara Katrine Tofte
1841-1921
Sara Katrine Tofte
F:
8 okt. 1841
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
29 jun. 1921
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Gunder Tofte
1844-1920
Gunder Tofte
F:
7 dec. 1844
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
3 aug. 1920
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1847-1904
Truels Hansen Tofte
F:
13 dec. 1847
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
28 sep. 1904
skibet Ter Neuzen (slagtilfælde om bord)
Esther Pedersen
1851-1941
Esther Pedersen
F:
18 okt. 1851
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
28 dec. 1877
Ballum
D:
4 apr. 1941
Dyssegård s. (Gentofte)
Petrea Tofte
1850-1896
Petrea Tofte
F:
20 sep. 1850
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
D:
27 maj 1896
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Hans Truelsen Tofte
1806-1883
Hans Truelsen Tofte
F:
7 sep. 1806
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
5 feb. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Maren Pedersdatter Lund
1810-1883
Maren Pedersdatter Lund
F:
29 nov. 1810
Ballum s. (Østerende-Ballum)
G:
5 jan. 1841
Ballum
D:
29 sep. 1883
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
Sara Hansdatter
1766-1839
Sara Hansdatter
F:
24 maj 1766
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
D:
31 dec. 1839
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Truels Hansen Tofte
1764-1839
Truels Hansen Tofte
F:
20 jan. 1764
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
G:
30 dec. 1795
Ballum
D:
16 okt. 1839
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Peder Hansen
1768-
Peder Hansen
F:
18 jul. 1768
Sønnich Møller Hansen
1771-1771
Sønnich Møller Hansen
F:
24 aug. 1771
D:
9 dec. 1771
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Anne Christine Hansdatter
1774-
Anne Christine Hansdatter
F:
23 jun. 1774
Anne Cathrine Hansdatter
1777-
Anne Cathrine Hansdatter
F:
14 nov. 1777
Helene Nicolaisdatter
1737-
Helene Nicolaisdatter
F:
7 nov. 1737
Hans Pedersen Smed
Marie Nicolaisdatter
1740-1815
Marie Nicolaisdatter
F:
8 mar. 1740
D:
21 jun. 1815
Sara Cathrine Nicolaisdatter
1742-1755
Sara Cathrine Nicolaisdatter
F:
9 mar. 1742
D:
15 apr. 1755
Sønnich Møller
1782-
Sønnich Møller
F:
20 nov. 1782
Brede
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
D:
2 dec. 1816
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
G:
27 nov. 1781
Dødfødt søn
1747-1747
Dødfødt søn
F:
1747
D:
1747
Lorents Nicolai Andresen
1748-
Lorents Nicolai Andresen
F:
10 jul. 1748
Dødfødt søn
1751-1751
Dødfødt søn
F:
3 dec. 1751
D:
3 dec. 1751
Hans Nicolaisen
1757-
Hans Nicolaisen
F:
22 mar. 1757
Nicolai Andreas Sønnichsen
1709-
Nicolai Andreas Sønnichsen
F:
1709
Sara Pedersdatter
1708-1776
Sara Pedersdatter
F:
1708
Ballum s. (Mølby)
G:
11 nov. 1734
Ballum
D:
13 jul. 1776
Ballum s. (Vesterende-Ballum)
Hans Johannsen Schmidt
1740-1788
Hans Johannsen Schmidt
F:
1740
D:
7 jan. 1788
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
1763-1846
Ottilie Dorothea Sønnichsdatter
F:
7 jan. 1763
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
12 aug. 1785
Højer
D:
5 aug. 1846
Højer
Sønnich Johannsen Schmidt
1741-1741
Sønnich Johannsen Schmidt
F:
1741
D:
1741
Botilla Schmidt
1748-1784
Botilla Schmidt
F:
1748
D:
11 mar. 1784
Anne Marie Sønnichsdatter
1712-1782
Anne Marie Sønnichsdatter
F:
1712
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
2 jun. 1782
Højer
Johannes Hansen Schmidt
1699-1757
Johannes Hansen Schmidt
F:
1699
Højer s. (Højergård)
G:
18 jun. 1739
Ballum
D:
1757
Højer s. (Højergård)
Knud Sønnichsen
1715-FMTL. SOM BARN
Knud Sønnichsen
F:
1715
Ballum s. (Østerende-Ballum)
D:
FMTL. SOM BARN
Maren Andersdatter
1675-1744
Maren Andersdatter
F:
1675
Brøns s. (Astrupgård)
D:
21 jan. 1744
Sønnich Nielsen Møller
ca. 1650-ca. 1732
Sønnich Nielsen Møller
F:
ca. 1640/50
G:
25 nov. 1706
Brøns
D:
ca. 1732
Anders Schack
1764-1764
Anders Schack
F:
17 aug. 1764
D:
1764
Maren Hansdatter Schack
1765-
Maren Hansdatter Schack
F:
28 okt. 1765
Peder Christensen
Peder Christensen
G:
10 feb. 1797
Anders Bennedsen
1796-
Anders Bennedsen
F:
20 jan. 1796
Hans Feddersen
1798-
Hans Feddersen
F:
9 maj 1798
Margrethe Marie Hansen
1840-1840
Margrethe Marie Hansen
F:
3 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
D:
23 dec. 1840
Brede s. (Åspe)
Hans Bennedsen Hansen
1843-1851
Hans Bennedsen Hansen
F:
6 dec. 1843
Brede s. (Åspe)
D:
2 jul. 1851
Brede s. (Åspe)
Johann Andreas Hansen
1847-1853
Johann Andreas Hansen
F:
11 dec. 1847
Brede s. (Åspe)
D:
28 mar. 1853
Brede s. (Åspe)
Anna Marie Hansdatter
1801-
Anna Marie Hansdatter
F:
3 nov. 1801
Jesper Nicolaisen Hansen
ca. 1797-1867
Jesper Nicolaisen Hansen
F:
ca. 1797
Brede s. (Bredebro)
G:
11 mar. 1840
D:
19 nov. 1867
Anders Andersen
1805-
Anders Andersen
F:
19 dec. 1805
Karen Hansdatter Schack
1768-1846
Karen Hansdatter Schack
F:
7 apr. 1768
D:
11 dec. 1846
Hans Andersen Bennedsen
1768-1806
Hans Andersen Bennedsen
F:
31 jul. 1768
G:
27 maj 1795
D:
1806
Anders Jørgensen Beyer
1794-1810
Anders Jørgensen Beyer
F:
20 okt. 1794
D:
1810
Jørgen Andersen Beyer
1834-
Jørgen Andersen Beyer
F:
22 jan. 1834
Brøns s. (Havervad)
Kirsten Nielsen
1848-
Kirsten Nielsen
F:
3 dec. 1848
G:
23 nov. 1871
Brøns
Hans Lauridsen Beyer
1835-1919
Hans Lauridsen Beyer
F:
30 aug. 1835
Brøns s. (Havervad)
D:
6 okt. 1919
Dwight, Illinois, USA
Anne Beck
1840-1873
Anne Beck
F:
21 apr. 1840
G:
14 maj 1868
D:
10 mar. 1873
Else Marie Nielsen
1847-1923
Else Marie Nielsen
F:
25 sep. 1847
G:
25 maj 1874
Brøns
D:
30 jan. 1923
Dwight, Illinois, USA
Mathias Hansen Beyer
1838-
Mathias Hansen Beyer
F:
23 maj 1838
Maren Lindberg
1841-1916
Maren Lindberg
F:
12 okt. 1841
Brøns s. (Havervad)
D:
24 jan. 1916
Brøns s. (V. Åbølling)
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
D:
24 feb. 1887
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
G:
16 nov. 1870
Lene Marie Beyer
1842-1880
Lene Marie Beyer
F:
22 jul. 1842
D:
20 okt. 1880
Brøns s. (V. Åbølling)
Niels Nielsen
1843-
Niels Nielsen
F:
17 okt. 1843
G:
15 okt. 1872
Vester Vedsted
Niels Hansen Beyer
1844-
Niels Hansen Beyer
F:
30 dec. 1844
Hans Feddersen Beyer
1796-
Hans Feddersen Beyer
F:
18 okt. 1796
Dorthea Hansdatter
1803-
Dorthea Hansdatter
F:
6 sep. 1803
G:
19 nov. 1831
Cæcilie Marie Degn
1833-1867
Cæcilie Marie Degn
F:
9 nov. 1833
D:
23 aug. 1867
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Jørgen Andersen Degn
1834-
Jørgen Andersen Degn
F:
5 dec. 1834
Marie Kirstine Beyer
1840-1887
Marie Kirstine Beyer
F:
20 mar. 1840
G:
16 nov. 1870
D:
24 feb. 1887
Mette Jørgensdatter Beyer
1799-1845
Mette Jørgensdatter Beyer
F:
10 jan. 1799
D:
1 aug. 1845
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Bonde Jørgensen Degn
1801-1868
Bonde Jørgensen Degn
F:
1801
G:
17 nov. 1832
D:
19 nov. 1868
Andreas Beyer
1800-1800
Andreas Beyer
F:
1800
D:
1800
Lene Marie Beyer
1844-
Lene Marie Beyer
F:
20 mar. 1844
Farup s. (Kærbøl Mark)
Christian Petersen Bruun
1837-1899
Christian Petersen Bruun
F:
14 sep. 1837
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
G:
9 nov. 1871
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
23 nov. 1899
Farup s. (Kærbøl Mark)
Hans Christian Beyer
1846-
Hans Christian Beyer
F:
9 maj 1846
Farup s. (Kærbøl)
Jørgen Andersen Beyer
1849-
Jørgen Andersen Beyer
F:
13 jun. 1849
Farup s. (Kærbøl)
Andreas Jørgensen Beyer
1801-1870
Andreas Jørgensen Beyer
F:
22 apr. 1801
Brøns s. (Havervad)
D:
14 aug. 1870
Ribe (Skt. Cathrine s. (Lustrupdal))
Karen Hansdatter
ca. 1808-1898
Karen Hansdatter
F:
ca. 1808
Ål s.
D:
25 maj 1898
Farup s. (Kærbøl Mark)
Lene Marie Beyer
1837-1853
Lene Marie Beyer
F:
1 maj 1837
D:
26 maj 1853
Peder Johnsen Beyer
1839-
Peder Johnsen Beyer
F:
17 jul. 1839
Marie Beyer
1841-
Marie Beyer
F:
3 apr. 1841
Jensine Marie Beyer
1843-1853
Jensine Marie Beyer
F:
28 jul. 1843
D:
16 dec. 1853
Jørgen Andersen Beyer
1845-
Jørgen Andersen Beyer
F:
15 aug. 1845
Mette Marie Beyer
1848-
Mette Marie Beyer
F:
23 maj 1848
Hans Sørensen Beyer
1850-
Hans Sørensen Beyer
F:
14 maj 1850
Jens Jørgensen Beyer
1803-1878
Jens Jørgensen Beyer
F:
14 apr. 1803
D:
17 jan. 1878
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Pedersdatter
ca. 1808-
Maren Pedersdatter
F:
ca. 1808
G:
23 jun. 1836
Jes Jørgensen Beyer
1805-1890
Jes Jørgensen Beyer
F:
3 jan. 1805
D:
13 dec. 1890
Karen Simonsdatter
1806-1846
Karen Simonsdatter
F:
11 nov. 1806
Rejsby
G:
30 apr. 1832
D:
3 sep. 1846
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Bertel Hansen Beyer
1847-
Bertel Hansen Beyer
F:
2 dec. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Karen Beyer
1850-
Karen Beyer
F:
16 apr. 1850
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Mette Marie Bertelsdatter
ca. 1825-1852
Mette Marie Bertelsdatter
F:
ca. 1825
G:
17 apr. 1847
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
16 feb. 1852
Mette Marie Beyer
1853-
Mette Marie Beyer
F:
12 maj 1853
Ribe (Skt. Katharinæ s. (Lustrupdal))
Marie Cathrine Beyer
1855-
Marie Cathrine Beyer
F:
26 maj 1855
V. Vedsted
Jørgen Andersen Beyer
1857-
Jørgen Andersen Beyer
F:
11 aug. 1857
V. Vedsted
Marie Kristine Jensen
1870-
Marie Kristine Jensen
F:
16 maj 1870
V. Vedsted s. (Ø. Vedsted)
G:
14 nov. 1916
Ribe (Domkirkens landsogn)
Peder Jensen Beyer
1859-1943
Peder Jensen Beyer
F:
15 dec. 1859
V. Vedsted
D:
20 apr. 1943
Mathea Margrethe Møller
1862-1947
Mathea Margrethe Møller
F:
23 jun. 1862
G:
12 mar. 1886
D:
5 dec. 1947
Mathias Jensen Beyer
1863-
Mathias Jensen Beyer
F:
11 feb. 1863
V. Vedsted
Jens Peter Christensen Beyer
1865-
Jens Peter Christensen Beyer
F:
11 jul. 1865
V. Vedsted
Else Marie Pedersen
1826-1913
Else Marie Pedersen
F:
21 jan. 1826
G:
12 nov. 1852
Ribe (Skt. Katharinæ k.)
D:
7 sep. 1913
Lene Marie Beyer
1840-
Lene Marie Beyer
F:
16 aug. 1840
Arrild
Peder Nielsen Terp
1837-1915
Peder Nielsen Terp
F:
12 dec. 1837
Brøns
G:
20 maj 1870
D:
10 apr. 1915
Brøns
Johannes Jørgensen Beyer
1807-1869
Johannes Jørgensen Beyer
F:
8 sep. 1807
D:
1 sep. 1869
Maren Lauesdatter
ca. 1799-1864
Maren Lauesdatter
F:
ca. 1799
G:
26 okt. 1839
Arrild
D:
24 jan. 1864
Jørgen Andersen Beyer
1837-
Jørgen Andersen Beyer
F:
9 jan. 1837
Ane Helene Truelsen
1833-1872
Ane Helene Truelsen
F:
13 feb. 1833
Ballum s. (Buntje-Ballum)
G:
28 jan. 1858
Ballum
D:
6 okt. 1872
Abild s. (Sølsted)
Mette Marie Beyer
1840-1870
Mette Marie Beyer
F:
25 mar. 1840
D:
17 jan. 1870
Lauritz Jepsen Sølbeck
1818-1880
Lauritz Jepsen Sølbeck
F:
13 maj 1818
G:
24 nov. 1865
D:
30 jun. 1880
Døstrup
Lene Marie Christine Beyer
1844-
Lene Marie Christine Beyer
F:
4 apr. 1844
Hans Jørgen pedersen
ca. 1842-
Hans Jørgen pedersen
F:
ca. 1842
G:
16 sep. 1870
Christen Jørgensen Beyer
1847-1848
Christen Jørgensen Beyer
F:
20 dec. 1847
D:
1848
Jørgen Jørgensen Beyer
1808-1875
Jørgen Jørgensen Beyer
F:
5 aug. 1808
D:
13 jul. 1875
Maren Christensdatter
ca. 1803-
Maren Christensdatter
F:
ca. 1803
G:
19 nov. 1835
Otto Beyer
1850-1918
Otto Beyer
F:
1850
Lemvig
D:
1918
Laura Sofie Eriksen
-1939
Laura Sofie Eriksen
D:
1939
Anna Beyer
1852-1920
Anna Beyer
F:
1852
Lemvig
D:
1920
Carl Beyer
1854-1934
Carl Beyer
F:
1854
Lemvig
D:
1934
Nathalie Rasmussen
1854-1913
Nathalie Rasmussen
F:
1854
D:
1913
Anders Jørgensen Beyer
1814-1884
Anders Jørgensen Beyer
F:
9 mar. 1814
D:
16 jan. 1884
Hjermind s. (Bjerringbro)
Caroline Vodder
ca. 1818-1883
Caroline Vodder
F:
ca. 1818
Ribe
D:
25 dec. 1883
Hjermind s. (Bjerringbro)
Lene Marie Hansdatter Schack
1770-
Lene Marie Hansdatter Schack
F:
21 maj 1770
Jørgen Andersen
1756-
Jørgen Andersen
F:
12 dec. 1756
G:
22 nov. 1793
Matthias Schack
1772-1773
Matthias Schack
F:
24 dec. 1772
D:
1773
Truels Obeling
1801-1821
Truels Obeling
F:
19 mar. 1801
D:
16 aug. 1821
Hans Feddersen Obeling
1802-1802
Hans Feddersen Obeling
F:
5 apr. 1802
D:
1802
Karen Obeling
1803-1804
Karen Obeling
F:
13 jun. 1803
D:
1804
Bodil Obeling
1804-
Bodil Obeling
F:
16 sep. 1804
Hans Feddersen Obeling
1805-
Hans Feddersen Obeling
F:
7 nov. 1805
Karen Obeling
1807-1808
Karen Obeling
F:
24 jul. 1807
D:
1808
Anders Obeling
1808-1809
Anders Obeling
F:
8 sep. 1808
D:
1809
Karen Obeling
1810-1819
Karen Obeling
F:
5 apr. 1810
D:
22 aug. 1819
Matthias Obeling
1811-1811
Matthias Obeling
F:
8 apr. 1811
D:
1811
Mathias Obeling
1812-
Mathias Obeling
F:
14 jun. 1812
Kirsten Obeling
1815-1820
Kirsten Obeling
F:
23 jan. 1815
D:
4 sep. 1820
Mette Marie Hansdatter Schack
1773-1847
Mette Marie Hansdatter Schack
F:
31 dec. 1773
D:
2 mar. 1847
Thomas Truelsen
1773-1840
Thomas Truelsen
F:
27 apr. 1773
G:
31 okt. 1800
D:
20 apr. 1840
Hans Feddersen Schack
1810-1810
Hans Feddersen Schack
F:
22 aug. 1810
D:
30 aug. 1810
Hans Feddersen Schack
1812-
Hans Feddersen Schack
F:
31 jul. 1812
Peder Hansen Schack
1814-1824
Peder Hansen Schack
F:
1 feb. 1814
D:
1824
Hans Feddersen Schack
1816-1837
Hans Feddersen Schack
F:
21 okt. 1816
D:
17 apr. 1837
Mjolden
Hans Hansen Schack
1857-
Hans Hansen Schack
F:
16 maj 1857
Ane Marie Elise Nielsen
1859-
Ane Marie Elise Nielsen
F:
3 apr. 1859
Emmerlev s.
G:
20 okt. 1888
Farup
Niels Pedersen Schack
1859-1941
Niels Pedersen Schack
F:
6 feb. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 apr. 1941
Brøns
Marie Schack
1861-1937
Marie Schack
F:
19 jul. 1861
Brøns s. (Søndernæs)
D:
22 feb. 1937
Roager s. (Kirkeby); død under familiebesøg
Poul Petersen
1848-
Poul Petersen
F:
18 dec. 1848
Hjerting s. (Møgelmose)
G:
9 jun. 1888
Bine Kirstine Schack
1866-1946
Bine Kirstine Schack
F:
3 sep. 1866
D:
17 mar. 1946
Roager s. (Kirkeby)
Anders Andersen Schack
1819-
Anders Andersen Schack
F:
29 mar. 1819
Dorthea Nielsen
ca. 1827-
Dorthea Nielsen
F:
ca. 1827
G:
14 feb. 1856
Bodil Marie Schack
1822-1865
Bodil Marie Schack
F:
24 nov. 1822
D:
13 dec. 1865
Søren Christian Schack
1853-1858
Søren Christian Schack
F:
25 jan. 1853
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
31 maj 1858
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Hans Feddersen Schack
1855-1883
Hans Feddersen Schack
F:
31 mar. 1855
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
27 mar. 1883
Sønder-Bork s. (Skrumsager)
Ode Elise Bøtcher
1856-1914
Ode Elise Bøtcher
F:
18 okt. 1856
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1879
Nørre-Nebel
D:
9 maj 1914
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Schack
1857-
Cathrine Margrethe Schack
F:
19 jun. 1857
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Morten Sørensen
1864-
Morten Sørensen
F:
23 aug. 1864
Bølling s. (Lisenberg)
G:
21 nov. 1889
Nørre-Nebel
Marie Petrea Schack
1859-
Marie Petrea Schack
F:
31 aug. 1859
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Peder Nielsen
1860-1896
Niels Peder Nielsen
F:
1 dec. 1860
Nørre-Nebel
D:
24 aug. 1896
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Vognsen Jensen
1865-
Niels Vognsen Jensen
F:
22 nov. 1865
Åby s.
G:
29 dec. 1903
Nørre-Nebel
Severine Christine Schack
1862-
Severine Christine Schack
F:
28 jan. 1862
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Christian Nielsen
1851-
Søren Christian Nielsen
F:
21 okt. 1851
Nørre-Nebel
G:
28 okt. 1891
Nørre-Nebel
Søren Christian Schack
1864-1865
Søren Christian Schack
F:
10 sep. 1864
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
28 mar. 1865
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Vad Schack
1866-1877
Søren Vad Schack
F:
16 sep. 1866
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
2 feb. 1877
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
1869-
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
F:
2 maj 1869
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Jens Niels Ditlev Nielsen
1861-
Jens Niels Ditlev Nielsen
F:
24 maj 1861
Nr. Bork
G:
7 maj 1890
Nørre-Nebel
Peder Hansen Schack
1826-1876
Peder Hansen Schack
F:
4 dec. 1826
Brøns s. (Havervadgård)
D:
6 mar. 1876
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Sørensdatter Vad
1827-
Ane Sørensdatter Vad
F:
20 jan. 1827
Nørre-Nebel s. (Sædding Vadgård)
G:
29 okt. 1852
Nørre-Nebel
Hans Schack
1777-1852
Hans Schack
F:
28 aug. 1777
D:
26 feb. 1852
Maren Pedersdatter
1790-
Maren Pedersdatter
F:
27 mar. 1790
G:
11 nov. 1809
Brøns
Mathias Schack
1780-
Mathias Schack
F:
2 feb. 1780
Hans Feddersen Schack
1738-1781
Hans Feddersen Schack
F:
1738
D:
1781
Bodil Matthiasdatter
Bodil Matthiasdatter
G:
21 okt. 1763
Dødfødt datter
1761-1761
Dødfødt datter
F:
1761
D:
1761
Hans Nielsen
1762-1781
Hans Nielsen
F:
22 mar. 1762
D:
1781
Cathrine Nielsdatter
1764-1766
Cathrine Nielsdatter
F:
12 dec. 1764
D:
1766
Anna Hansdatter Schack
1808-1808
Anna Hansdatter Schack
F:
1808
D:
1808
Anders Schack Nielsen
1767-1855
Anders Schack Nielsen
F:
10 aug. 1767
D:
15 dec. 1855
Karen NNdatter
ca. 1786-1808
Karen NNdatter
F:
ca. 1786
D:
1808
Anders Nielsen Schack
1834-1835
Anders Nielsen Schack
F:
1 maj 1834
D:
21 apr. 1835
Ingeborg Schack
1836-1869
Ingeborg Schack
F:
12 feb. 1836
D:
13 mar. 1869
Oksenvad
Peder Matthiesen Holm
1835-
Peder Matthiesen Holm
F:
12 aug. 1835
Nr. Løgum s. (Teglgård)
G:
13 feb. 1857
Nr. Løgum
Niels Hansen Schack
1811-1876
Niels Hansen Schack
F:
18 apr. 1811
D:
2 jun. 1876
Brøns s. (Astrup)
Marie Cathrine Bjerrum
1812-1838
Marie Cathrine Bjerrum
F:
24 jul. 1812
G:
30 jan. 1834
D:
26 sep. 1838
Anders Nielsen Schack
1843-1926
Anders Nielsen Schack
F:
11 mar. 1843
D:
28 mar. 1926
Ribe (Ribe sygehus)
Johanne Nielsen
1848-1930
Johanne Nielsen
F:
14 jan. 1848
Vilslev
G:
10 feb. 1874
Brøns
D:
16 aug. 1930
Marie Cathrine Schack
1844-
Marie Cathrine Schack
F:
3 maj 1844
Hans Adolph Jensen
1844-
Hans Adolph Jensen
F:
2 okt. 1844
Løgumkloster
G:
30 nov. 1877
Brøns
Benned Warming Schack
1847-1888
Benned Warming Schack
F:
29 mar. 1847
Brøns s. (Astrup)
D:
28 okt. 1888
Brøns s. (Søndernæs)
Ingeborg Andersen
ca. 1852-
Ingeborg Andersen
F:
ca. 1852
G:
11 nov. 1875
Hans Nielsen Schack
1849-1892
Hans Nielsen Schack
F:
17 mar. 1849
D:
26 apr. 1892
Rejsby
Anne Eline Enemark
1853-1940
Anne Eline Enemark
F:
29 maj 1853
G:
1 mar. 1876
Brøns
D:
26 nov. 1940
Rejsby
Elise Schack
1857-1860
Elise Schack
F:
17 maj 1857
D:
10 jun. 1860
Mette Marie Warming
1812-1887
Mette Marie Warming
F:
29 sep. 1812
Brøns s. (Astrup)
G:
29 okt. 1842
D:
18 jun. 1887
Brøns s. (Astrup)
Ingeborg Andersdatter
ca. 1786-1833
Ingeborg Andersdatter
F:
ca. 1786
D:
30 jan. 1833
Ingeborg Degn Heisel
1828-1834
Ingeborg Degn Heisel
F:
26 dec. 1828
D:
3 feb. 1834
Mette Marie Degn
1831-1834
Mette Marie Degn
F:
5 apr. 1831
D:
17 feb. 1834
Mette Marie Degn
1834-1889
Mette Marie Degn
F:
30 jan. 1834
D:
7 feb. 1889
Skærbæk
Hans Sørensen Hansen
1839-
Hans Sørensen Hansen
F:
8 maj 1839
Skærbæk
G:
24 mar. 1870
Skærbæk
Søren Nielsen Degn
1837-1888
Søren Nielsen Degn
F:
9 jan. 1837
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
D:
20 maj 1888
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Maren Petersen
1839-
Maren Petersen
F:
30 sep. 1839
Ravsted
G:
9 jan. 1867
Skærbæk
Maren Degn Andersdatter
1798-1883
Maren Degn Andersdatter
F:
1798
D:
31 jan. 1883
Skærbæk
Hans Sørensen
1784-1855
Hans Sørensen
F:
7 maj 1784
V. Vedsted
G:
29 mar. 1828
D:
21 jun. 1855
Skærbæk s. (Ø. Gasse)
Matthias Lassen Beck
1837-1838
Matthias Lassen Beck
F:
10 jul. 1837
D:
3 feb. 1838
Anna Schackes
1800-1851
Anna Schackes
F:
1800
D:
24 apr. 1851
Skærbæk s. (Gjesing)
Jens Mathiesen Beck
1798-1866
Jens Mathiesen Beck
F:
1798
G:
22 okt. 1836
D:
6 dec. 1866
Christiana Degn
1803-1876
Christiana Degn
F:
1803
D:
6 maj 1876
Skærbæk s.
Villads Laustsen
Anders Nissen Degn
1844-
Anders Nissen Degn
F:
29 okt. 1844
Dødfødt søn
1846-1846
Dødfødt søn
F:
6 jun. 1846
D:
6 jun. 1846
Johanne Cathrine Degn
1850-1851
Johanne Cathrine Degn
F:
13 sep. 1850
D:
7 nov. 1851
Skærbæk s. (Gjesing)
Marie Cathrine Degn
1853-
Marie Cathrine Degn
F:
15 aug. 1853
Nielsine Degn
1857-
Nielsine Degn
F:
11 aug. 1857
Peter Degn
1806-
Peter Degn
F:
1806
Anne Friis
ca. 1815-
Anne Friis
F:
ca. 1815
G:
19 sep. 1844
Niels Hansen Degn
1809-
Niels Hansen Degn
F:
1809
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
1813-1882
Bodil Marie Hansdatter Gansberg
F:
20 aug. 1813
Ø. Gasse
G:
27 okt. 1849
D:
30 maj 1882
Skærbæk s. (Gjesing)
Hanne Katrine Degn
1812-1814
Hanne Katrine Degn
F:
1812
D:
1814
Mette Marie Nielsdatter
1770-
Mette Marie Nielsdatter
F:
23 apr. 1770
Anders Nissen Pedersen Degn
ca. 1763-
Anders Nissen Pedersen Degn
F:
ca. 1763
G:
24 nov. 1797
Karen Schackes Nielsdatter
1773-
Karen Schackes Nielsdatter
F:
14 okt. 1773
Cathrine Nielsdatter
1776-1776
Cathrine Nielsdatter
F:
22 sep. 1776
D:
1776
Jes Nielsen Smidt
1842-
Jes Nielsen Smidt
F:
25 jun. 1842
Anna Adolphs Jesdatter
1803-
Anna Adolphs Jesdatter
F:
18 aug. 1803
Christian Thomsen Smidt
ca. 1818-
Christian Thomsen Smidt
F:
ca. 1818
G:
3 dec. 1840
Jes Nielsen
1778-1829
Jes Nielsen
F:
1778
D:
4 okt. 1829
Maren Adolphs Nielsdatter
ca. 1769-1815
Maren Adolphs Nielsdatter
F:
ca. 1769
G:
16 okt. 1801
D:
6 okt. 1815
Maren Adolphs
1818-1823
Maren Adolphs
F:
3 maj 1818
D:
21 apr. 1823
Jes Nielsen Degn
1844-1864
Jes Nielsen Degn
F:
23 aug. 1844
D:
10 dec. 1864
Anne Marie Degn
1846-1846
Anne Marie Degn
F:
28 mar. 1846
D:
30 dec. 1846
Peder Degn
1847-1939
Peder Degn
F:
11 dec. 1847
D:
11 sep. 1939
Martin Christian Degn
1850-1876
Martin Christian Degn
F:
26 feb. 1850
D:
5 jul. 1876
Brøns s. (Astrup)
Poul Frederik Degn
1852-1852
Poul Frederik Degn
F:
15 maj 1852
D:
21 maj 1852
Poul Frederik Degn
1853-1911
Poul Frederik Degn
F:
25 aug. 1853
D:
3 aug. 1911
Lovise Degn
1862-1935
Lovise Degn
F:
30 dec. 1862
Skærbæk s. (Nr. Skærbæk)
G:
27 sep. 1894
Skærbæk
D:
1935
Niels Hansen Degn
1857-1920
Niels Hansen Degn
F:
26 jun. 1857
D:
13 mar. 1920
Brøns s. (Astrup)
Gotfred Magnus Degn
1859-1917
Gotfred Magnus Degn
F:
16 jun. 1859
Brøns s. (Astrup)
D:
22 mar. 1917
Brøns s. (Astrup)
Mette Marie Jacobine Schmidt
1869-1958
Mette Marie Jacobine Schmidt
F:
17 okt. 1869
G:
26 okt. 1897
D:
4 jan. 1958
Ide Christine Adolphs
1820-1897
Ide Christine Adolphs
F:
27 aug. 1820
D:
4 mar. 1897
Søren Nielsen Degn
1822-1869
Søren Nielsen Degn
F:
30 maj 1822
G:
9 nov. 1843
D:
4 okt. 1869
Niels Hansen Jessen
1822-1822
Niels Hansen Jessen
F:
26 okt. 1822
D:
13 nov. 1822
Magdalene Cecilie Neergaard
1845-1846
Magdalene Cecilie Neergaard
F:
20 feb. 1845
Roager s. (Kirkeby)
D:
20 maj 1846
Roager s. (Kirkeby)
Marie Magdalene Neergaard
1847-1853
Marie Magdalene Neergaard
F:
4 sep. 1847
Roager s. (Kirkeby)
D:
25 feb. 1853
Roager s. (Kirkeby)
Marie Elisabeth Neergaard
1850-1850
Marie Elisabeth Neergaard
F:
9 jun. 1850
Roager s. (Kirkeby)
D:
29 okt. 1850
Roager s. (Kirkeby)
Marcus Neergaard
1852-1853
Marcus Neergaard
F:
11 feb. 1852
Roager s. (Kirkeby)
D:
3 feb. 1853
Roager s. (Kirkeby)
Marcus Andersen Neergaard
1854-
Marcus Andersen Neergaard
F:
12 maj 1854
Roager s. (Kirkeby)
Marie Elisabeth Truelsen
1876-
Marie Elisabeth Truelsen
F:
18 nov. 1876
Roager s. (Kirkeby)
Gynke Marie Neergaard
1856-1859
Gynke Marie Neergaard
F:
1 okt. 1856
Roager s. (Kirkeby)
D:
11 aug. 1859
Roager s. (Kirkeby)
Johanne Marie Adolphs
1824-
Johanne Marie Adolphs
F:
2 feb. 1824
Anders Marcussen Neergaard
ca. 1802-1860
Anders Marcussen Neergaard
F:
ca. 1802
G:
21 sep. 1844
D:
21 dec. 1860
Jep Nielsen Lund
ca. 1841-
Jep Nielsen Lund
F:
ca. 1841
G:
5 dec. 1867
Maren Adolphs
1826-
Maren Adolphs
F:
29 nov. 1826
Gønke Marie Mikkelsen
ca. 1789-1833
Gønke Marie Mikkelsen
F:
ca. 1789
G:
18 okt. 1817
D:
24 sep. 1833
Hanne Cathrine Nielsdatter
1782-1805
Hanne Cathrine Nielsdatter
F:
7 apr. 1782
D:
1805
Anne Andersdatter Schack
1740-
Anne Andersdatter Schack
F:
1740
Niels Hansen
ca. 1738-1802
Niels Hansen
F:
ca. 1738
G:
20 jun. 1760
D:
1802
Anders Schack
1773-1845
Anders Schack
F:
17 okt. 1773
D:
20 feb. 1845
Silla Margrethe Olufsdatter
ca. 1783-1844
Silla Margrethe Olufsdatter
F:
ca. 1783
G:
1 nov. 1805
D:
15 feb. 1844
Hans Smed
1800-1802
Hans Smed
F:
16 sep. 1800
D:
1802
Dødfødt søn
1802-1802
Dødfødt søn
F:
9 aug. 1802
D:
9 aug. 1802
Mette Smed
1803-1804
Mette Smed
F:
22 sep. 1803
D:
1804
Mette Kirstine Schack
1776-1851
Mette Kirstine Schack
F:
16 jan. 1776
D:
26 apr. 1851
Mjolden s. (Ottersbøl)
Niels Hansen kaldet Smed
1772-1832
Niels Hansen kaldet Smed
F:
10 apr. 1772
G:
18 okt. 1799
D:
14 feb. 1832
Laust Christensen
ca. 1765-1849
Laust Christensen
F:
ca. 1765
G:
20 nov. 1834
Mjolden
D:
1 jun. 1849
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
23 feb. 1903
Brøns
Peter Andreas Petersen
1840-1902
Peter Andreas Petersen
F:
15 okt. 1840
D:
19 feb. 1902
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Marie Kier
1840-1873
Ane Marie Kier
F:
2 aug. 1840
G:
14 nov. 1871
D:
30 jun. 1873
Maren Hermansen
1841-
Maren Hermansen
F:
2 dec. 1841
Odden (Fanø)
G:
31 okt. 1879
Ane Marie Petersen
1846-1924
Ane Marie Petersen
F:
10 aug. 1846
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 nov. 1924
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Christian Hansen
1842-1930
Carl Christian Hansen
F:
17 feb. 1842
Nieblum (Skt. Johannes s.), Föhr
G:
9 dec. 1869
Brøns
D:
15 sep. 1930
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Schack
1808-1879
Karen Schack
F:
4 maj 1808
D:
22 jan. 1879
Hans Smed Pedersen
1803-1876
Hans Smed Pedersen
F:
1803
G:
20 jun. 1837
D:
3 maj 1876
Karen Hansdatter Schack
1778-1809
Karen Hansdatter Schack
F:
3 okt. 1778
D:
1809
Anders Schack Pedersen
1777-1829
Anders Schack Pedersen
F:
21 jun. 1777
G:
14 nov. 1807
D:
26 jan. 1829
Jens Laursen Schack
1781-1838
Jens Laursen Schack
F:
4 feb. 1781
D:
27 maj 1838
Mette Schack
1783-1808
Mette Schack
F:
22 nov. 1783
D:
1808
Las Villadsen
Las Villadsen
G:
17 okt. 1807
Søren Laustsen Sørensen
ca. 1840-
Søren Laustsen Sørensen
F:
ca. 1840
Maria Handler
1849-
Maria Handler
F:
26 dec. 1849
Daler s. (Østerby)
Andreas Sørensen
ca. 1842-
Andreas Sørensen
F:
ca. 1842
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Rasmine Christine Elise Diederiksen
ca. 1860-
Rasmine Christine Elise Diederiksen
F:
ca. 1860
Cathrine Beyer
1811-1849
Cathrine Beyer
F:
7 aug. 1811
D:
29 mar. 1849
Daler
Jes Sørensen
ca. 1805-1866
Jes Sørensen
F:
ca. 1805
D:
21 jun. 1866
Daler
Laust Christensen Hansen
1841-1841
Laust Christensen Hansen
F:
30 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 okt. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
1842-
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
F:
6 nov. 1842
Mette Kjerstine Hansen
1845-
Mette Kjerstine Hansen
F:
25 apr. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
1832-
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
F:
21 mar. 1832
G:
28 nov. 1872
Mjolden
Andrea Carstine Hansen
1848-
Andrea Carstine Hansen
F:
1 nov. 1848
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Beyer
1812-
Karen Beyer
F:
23 aug. 1812
Mathias Hansen (Laustsen)
1808-1876
Mathias Hansen (Laustsen)
F:
22 jan. 1808
G:
16 okt. 1840
Mjolden
D:
27 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Beyer
1815-
Mette Cathrine Beyer
F:
14 mar. 1815
Anders Jensen Biergmann
Niels Petersen Koch
1859-
Niels Petersen Koch
F:
11 apr. 1859
Abild
Kirsten Beyer
1817-
Kirsten Beyer
F:
1817
Peter Nissen Koch
1816-
Peter Nissen Koch
F:
25 dec. 1816
Abild s. (Sdr. Vennemose)
G:
3 maj 1857
Abild
Barbara Marie Beyer
1820-1825
Barbara Marie Beyer
F:
8 mar. 1820
D:
5 jan. 1825
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
D:
18 jul. 1856
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
16 okt. 1847
Andrea Christine Schack
1855-
Andrea Christine Schack
F:
12 feb. 1855
Andreas Hansen Andersen
1854-
Andreas Hansen Andersen
F:
6 aug. 1854
G:
4 apr. 1884
Emmerlev
Barbara Marie Beyer
1825-1864
Barbara Marie Beyer
F:
31 okt. 1825
D:
3 aug. 1864
Niels Jensen Lund
Martin Thomsen Schmidt
1858-
Martin Thomsen Schmidt
F:
13 mar. 1858
Christen Andersen Schmidt
1860-
Christen Andersen Schmidt
F:
5 apr. 1860
Anders Lauridsen Schmidt
1862-
Anders Lauridsen Schmidt
F:
11 sep. 1862
Cecilie Marie Jepsen
1869-1896
Cecilie Marie Jepsen
F:
5 dec. 1869
Hynding
G:
21 dec. 1892
Brøns
D:
23 jun. 1896
Brøns
Johanne Marie Friis
1867-
Johanne Marie Friis
F:
9 apr. 1867
Brede s. (Bredebro)
G:
5 apr. 1898
Brøns
Christen Pedersen Schmidt
ca. 1822-
Christen Pedersen Schmidt
F:
ca. 1822
G:
30 jul. 1857
Anne Marie Beyer
1870-
Anne Marie Beyer
F:
29 mar. 1870
Kresten Jørgensen Beyer
1872-
Kresten Jørgensen Beyer
F:
26 apr. 1872
Andreas Christensen Beyer
1828-
Andreas Christensen Beyer
F:
31 mar. 1828
Johanne Sophie Johnsen
Johanne Sophie Johnsen
G:
22 maj 1869
Ingeborg Schack
1786-1875
Ingeborg Schack
F:
28 dec. 1786
D:
11 jun. 1875
Anders Schack Christensen
1770-
Anders Schack Christensen
F:
1 dec. 1770
G:
8 sep. 1810
Christen Jørgensen Beyer
1865-
Christen Jørgensen Beyer
F:
23 jul. 1865
Brøns
Paul Carlsen Beyer
1867-
Paul Carlsen Beyer
F:
26 aug. 1867
Brøns
Ingwert Schack Beyer
1869-
Ingwert Schack Beyer
F:
12 nov. 1869
Brøns
Martin Andersen Beyer
1872-
Martin Andersen Beyer
F:
18 mar. 1872
Brøns
Ane Boline Beyer
1874-1889
Ane Boline Beyer
F:
12 aug. 1874
Brøns
D:
5 apr. 1889
Anna Pauline Beyer
1877-1884
Anna Pauline Beyer
F:
9 jul. 1877
Brøns
D:
17 jun. 1884
Barbara Cathrine Beyer
1877-1878
Barbara Cathrine Beyer
F:
9 jul. 1877
Brøns
D:
25 jun. 1878
Bertin Carlsen Beyer
1879-1884
Bertin Carlsen Beyer
F:
21 nov. 1879
Brøns
D:
24 apr. 1884
Peter Gottfred Beyer
1882-
Peter Gottfred Beyer
F:
22 okt. 1882
Brøns
Jørgen Hansen Beyer
1830-
Jørgen Hansen Beyer
F:
23 jul. 1830
Zepherine Christiane Paulsen
ca. 1845-
Zepherine Christiane Paulsen
F:
ca. 1845
G:
4 nov. 1864
Christen Jørgensen
ca. 1777-1833
Christen Jørgensen
F:
ca. 1777
G:
29 nov. 1828
D:
2 apr. 1833
Hans Andersen Smith
1823-1823
Hans Andersen Smith
F:
14 apr. 1823
D:
20 apr. 1823
Ane Marie Smith
1863-
Ane Marie Smith
F:
3 jan. 1863
Iver Jensen Iversen
ca. 1849-
Iver Jensen Iversen
F:
ca. 1849
G:
29 dec. 1886
Brøns
Jens Andersen Nielsen Smith
1865-1873
Jens Andersen Nielsen Smith
F:
29 maj 1865
D:
31 maj 1873
Hans Schack Smith
1824-
Hans Schack Smith
F:
30 aug. 1824
Maren Nielsen
ca. 1827-
Maren Nielsen
F:
ca. 1827
G:
15 nov. 1860
Peter Krog Smith
1887-
Peter Krog Smith
F:
7 maj 1887
Brøns s. (V. Åbølling)
Amalie Sophie Dixen
1888-
Amalie Sophie Dixen
F:
10 mar. 1888
G:
12 maj 1915
Brøns
Jens Andersen Smith
1889-
Jens Andersen Smith
F:
31 mar. 1889
Brøns s. (V. Åbølling)
Hans Andersen Smith
1828-
Hans Andersen Smith
F:
14 jan. 1828
Nielsine Marie Bjerrum
ca. 1854-
Nielsine Marie Bjerrum
F:
ca. 1854
G:
16 okt. 1886
Brøns
Anders Hansen Smith
1830-
Anders Hansen Smith
F:
7 nov. 1830
Jens Andersen Pedersen
1869-
Jens Andersen Pedersen
F:
4 aug. 1869
Peder Andersen Pedersen
1871-
Peder Andersen Pedersen
F:
19 aug. 1871
Dødfødt søn
1873-1873
Dødfødt søn
F:
15 okt. 1873
D:
15 okt. 1873
Hans Andersen Pedersen
1875-
Hans Andersen Pedersen
F:
1 jan. 1875
Karen Smith
1834-
Karen Smith
F:
28 okt. 1834
Anders Pedersen
ca. 1835-
Anders Pedersen
F:
ca. 1835
G:
29 dec. 1868
Anna Maria Schack
1794-1867
Anna Maria Schack
F:
13 jan. 1794
D:
1 maj 1867
Jens Andersen Smith
1795-1868
Jens Andersen Smith
F:
1795
G:
19 apr. 1822
D:
22 jul. 1868
Hans Schack
1742-1808
Hans Schack
F:
1742
D:
1808
Karen Jensdatter
1750-1804
Karen Jensdatter
F:
1750
G:
25 sep. 1772
D:
1804
Marie Schack
1744-1750
Marie Schack
F:
1744
D:
1750
Kirsten Marie Klitz
1811-
Kirsten Marie Klitz
F:
19 okt. 1811
Henrich Carl Polack
ca. 1809-
Henrich Carl Polack
F:
ca. 1809
Tønder
G:
28 mar. 1842
Møgeltønder
Else Christensdatter
1768-
Else Christensdatter
F:
17 jan. 1768
Johan Simonsen Klitz
Johan Simonsen Klitz
G:
29 dec. 1809
Søren Laustsen Sørensen
ca. 1840-
Søren Laustsen Sørensen
F:
ca. 1840
Maria Handler
1849-
Maria Handler
F:
26 dec. 1849
Daler s. (Østerby)
Andreas Sørensen
ca. 1842-
Andreas Sørensen
F:
ca. 1842
Nicolai Michelsen Sørensen
1845-
Nicolai Michelsen Sørensen
F:
24 sep. 1845
Daler s. (Østerby)
Ane Margrethe Hansen
1843-
Ane Margrethe Hansen
F:
14 jan. 1843
G:
19 nov. 1873
Ribe (Doms.)
Rasmine Christine Elise Diederiksen
ca. 1860-
Rasmine Christine Elise Diederiksen
F:
ca. 1860
Cathrine Beyer
1811-1849
Cathrine Beyer
F:
7 aug. 1811
D:
29 mar. 1849
Daler
Jes Sørensen
ca. 1805-1866
Jes Sørensen
F:
ca. 1805
D:
21 jun. 1866
Daler
Laust Christensen Hansen
1841-1841
Laust Christensen Hansen
F:
30 sep. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
D:
9 okt. 1841
Mjolden s. (Ottersbøl)
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
1842-
Laust Christensen Hansen, senere kaldet Laust Krutman Hansen
F:
6 nov. 1842
Mette Kjerstine Hansen
1845-
Mette Kjerstine Hansen
F:
25 apr. 1845
Mjolden s. (Ottersbøl)
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
1832-
Johan Lorentzen, senere Lorentzen Korsgaard
F:
21 mar. 1832
G:
28 nov. 1872
Mjolden
Andrea Carstine Hansen
1848-
Andrea Carstine Hansen
F:
1 nov. 1848
Mjolden s. (Ottersbøl)
Karen Beyer
1812-
Karen Beyer
F:
23 aug. 1812
Mathias Hansen (Laustsen)
1808-1876
Mathias Hansen (Laustsen)
F:
22 jan. 1808
G:
16 okt. 1840
Mjolden
D:
27 mar. 1876
Mjolden s. (Ottersbøl)
Mette Cathrine Beyer
1815-
Mette Cathrine Beyer
F:
14 mar. 1815
Anders Jensen Biergmann
Niels Petersen Koch
1859-
Niels Petersen Koch
F:
11 apr. 1859
Abild
Kirsten Beyer
1817-
Kirsten Beyer
F:
1817
Peter Nissen Koch
1816-
Peter Nissen Koch
F:
25 dec. 1816
Abild s. (Sdr. Vennemose)
G:
3 maj 1857
Abild
Barbara Marie Beyer
1820-1825
Barbara Marie Beyer
F:
8 mar. 1820
D:
5 jan. 1825
Christen Andersen Beyer
1822-1856
Christen Andersen Beyer
F:
11 dec. 1822
D:
18 jul. 1856
Gertrud Ewald
1808-
Gertrud Ewald
F:
13 apr. 1808
G:
16 okt. 1847
Andrea Christine Schack
1855-
Andrea Christine Schack
F:
12 feb. 1855
Andreas Hansen Andersen
1854-
Andreas Hansen Andersen
F:
6 aug. 1854
G:
4 apr. 1884
Emmerlev
Barbara Marie Beyer
1825-1864
Barbara Marie Beyer
F:
31 okt. 1825
D:
3 aug. 1864
Niels Jensen Lund
Martin Thomsen Schmidt
1858-
Martin Thomsen Schmidt
F:
13 mar. 1858
Christen Andersen Schmidt
1860-
Christen Andersen Schmidt
F:
5 apr. 1860
Anders Lauridsen Schmidt
1862-
Anders Lauridsen Schmidt
F:
11 sep. 1862
Cecilie Marie Jepsen
1869-1896
Cecilie Marie Jepsen
F:
5 dec. 1869
Hynding
G:
21 dec. 1892
Brøns
D:
23 jun. 1896
Brøns
Johanne Marie Friis
1867-
Johanne Marie Friis
F:
9 apr. 1867
Brede s. (Bredebro)
G:
5 apr. 1898
Brøns
Christen Pedersen Schmidt
ca. 1822-
Christen Pedersen Schmidt
F:
ca. 1822
G:
30 jul. 1857
Anne Marie Beyer
1870-
Anne Marie Beyer
F:
29 mar. 1870
Kresten Jørgensen Beyer
1872-
Kresten Jørgensen Beyer
F:
26 apr. 1872
Andreas Christensen Beyer
1828-
Andreas Christensen Beyer
F:
31 mar. 1828
Johanne Sophie Johnsen
Johanne Sophie Johnsen
G:
22 maj 1869
Anders Schack Christensen
1770-
Anders Schack Christensen
F:
1 dec. 1770
Ingeborg Schack
1786-1875
Ingeborg Schack
F:
28 dec. 1786
G:
8 sep. 1810
D:
11 jun. 1875
Dødfødt datter
1834-1834
Dødfødt datter
F:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
D:
3 aug. 1834
Randerup s. (Lunde)
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
D:
7 maj 1836
Randerup s. (Lunde)
Hans Mathesen Boesen
1837-
Hans Mathesen Boesen
F:
20 aug. 1837
Randerup s. (Lunde)
Ane Catrhine Brodersen
1840-1879
Ane Catrhine Brodersen
F:
1840
G:
24 okt. 1861
D:
6 feb. 1879
Randerup s. (Lunde)
Peder Pedersen Boesen
1838-1914
Peder Pedersen Boesen
F:
22 dec. 1838
Randerup s. (Lunde)
D:
27 maj 1914
Brøns s. (Søndernæs)
Marie Dorthea Schmidt
1845-
Marie Dorthea Schmidt
F:
13 dec. 1845
Skærbæk
G:
27 okt. 1877
Skærbæk
Ehlers Boesen
1841-1851
Ehlers Boesen
F:
24 aug. 1841
Randerup s. (Lunde)
D:
24 okt. 1851
Randerup s. (Lunde)
Anders Lauridsen Boesen
1843-1847
Anders Lauridsen Boesen
F:
21 okt. 1843
Randerup s. (Lunde)
D:
12 mar. 1847
Randerup s. (Lunde)
Karen Krog
1797-1890
Karen Krog
F:
13 okt. 1797
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 feb. 1890
Randerup s. (Lunde)
Peder Pedersen Boesen
ca. 1798-1853
Peder Pedersen Boesen
F:
ca. 1798
G:
26 okt. 1833
Randerup
D:
1 apr. 1853
Randerup s. (Lunde)
Hans Krog
1800-
Hans Krog
F:
18 maj 1800
Christen Andersen Krog
1803-
Christen Andersen Krog
F:
18 mar. 1803
Cathrine Krog
1807-1808
Cathrine Krog
F:
28 okt. 1807
D:
1808
Karen Christensdatter
1774-1808
Karen Christensdatter
F:
5 feb. 1774
D:
1808
Hans Matthiesen Krog
1769-1855
Hans Matthiesen Krog
F:
28 jun. 1769
G:
28 okt. 1796
D:
4 dec. 1855
Anders Laugesen Schack
1776-
Anders Laugesen Schack
F:
9 dec. 1776
Karen Nielsdatter Krog
1765-1841
Karen Nielsdatter Krog
F:
1 mar. 1765
G:
4 nov. 1809
D:
13 feb. 1841
Mette Marie Christensdatter
1779-1792
Mette Marie Christensdatter
F:
28 apr. 1779
D:
1792
Kirsten Christensdatter
1783-
Kirsten Christensdatter
F:
27 jul. 1783
Jens Christensen
1785-1787
Jens Christensen
F:
22 dec. 1785
D:
1787
Jens Christensen
1788-
Jens Christensen
F:
3 mar. 1788
Hans Feddersen Beyer
1790-1808
Hans Feddersen Beyer
F:
9 dec. 1790
D:
1808
Cathrine Andersdatter Schack
1747-1829
Cathrine Andersdatter Schack
F:
1747
D:
10 nov. 1829
Christen Andersen
ca. 1736-1806
Christen Andersen
F:
ca. 1736
G:
18 okt. 1765
D:
1806
Cathrine Nielsdatter Schack
1778-FMTL. S. BARN
Cathrine Nielsdatter Schack
F:
4 sep. 1778
D:
FMTL. S. BARN
Anders Nielsen Schack
1779-
Anders Nielsen Schack
F:
30 sep. 1779
Marie Petersen
Marie Petersen
G:
3 okt. 1823
Medelby
Marie Cathrine Schack
1818-
Marie Cathrine Schack
F:
24 mar. 1818
Mads Laursen Schack
1781-1848
Mads Laursen Schack
F:
1781
D:
10 okt. 1848
V. Nykirke s. (Endrupholm)
Mette Pedersdatter
ca. 1786-1818
Mette Pedersdatter
F:
ca. 1786
G:
11 maj 1818
Seem
D:
8 apr. 1818
Margrethe Caroline Jensen
ca. 1854-
Margrethe Caroline Jensen
F:
ca. 1854
Mette Kirstine Friis Schack
1824-
Mette Kirstine Friis Schack
F:
9 dec. 1824
Stephan Jensen
ca. 1816-
Stephan Jensen
F:
ca. 1815/16
Årre s.
Niels Feddersen Schack Friis
1827-
Niels Feddersen Schack Friis
F:
14 feb. 1827
Mette Kirstine Caroline Sillesen
1858-
Mette Kirstine Caroline Sillesen
F:
30 dec. 1858
Ajstrup
Mads Peder Sillesen
1860-1941
Mads Peder Sillesen
F:
4 jun. 1860
Uggerby s. (Brolund)
D:
14 sep. 1941
Lønne s. (Nymindegab)
Christine Christensen
Sillas Sillesen
1862-1938
Sillas Sillesen
F:
25 jun. 1862
Alslev s. (Tulsmark)
D:
16 sep. 1938
Varde
Ane Kirstine Nielsine Poulsen
1865-1916
Ane Kirstine Nielsine Poulsen
F:
14 aug. 1865
V. Nebel
D:
29 maj 1916
Varde
Kristine Christensen
-1936
Kristine Christensen
D:
1936
Vejle
Ingvard Peder Sillesen
1867-
Ingvard Peder Sillesen
F:
26 mar. 1867
Alslev s. (Tulsmark)
Jensine Sillesen
1874-1950
Jensine Sillesen
F:
26 aug. 1874
Alslev s. (Tulsmark)
D:
14 aug. 1950
Varde
Jens Karsten Jensen
Sørine Marie Sillesen
1877-
Sørine Marie Sillesen
F:
21 sep. 1877
Alslev s. (Tulsmark)
Maren Madsdatter
1834-1898
Maren Madsdatter
F:
7 dec. 1834
Sdr. Vejrup
D:
29 sep. 1898
Alslev
Søren Sillesen
1834-1894
Søren Sillesen
F:
13 sep. 1834
Grimstrup s. (Rousthøje)
G:
20 aug. 1858
Ajstrup (Kær hrd.)
D:
11 jun. 1894
Alslev s. (Tulsmark)
Karen Pedersdatter
ca. 1796-1873
Karen Pedersdatter
F:
ca. 1796
D:
30 apr. 1873
V. Nykirke s.
Karen Nielsdatter Schack
1783-
Karen Nielsdatter Schack
F:
28 apr. 1783
Andreas Nielsen Schack
1785-
Andreas Nielsen Schack
F:
8 maj 1785
Mette Marie Nielsdatter Schack
1785-
Mette Marie Nielsdatter Schack
F:
8 maj 1785
Cathrine Nielsdatter Schack
1792-
Cathrine Nielsdatter Schack
F:
1 nov. 1792
Hans Nissen
ca. 1775-
Hans Nissen
F:
ca. 1775
G:
21 jul. 1818
Niels Feddersen Schack
1749-1824
Niels Feddersen Schack
F:
1749
D:
22 nov. 1824
Maren Madsdatter
1746-
Maren Madsdatter
F:
1746
G:
3 maj 1777
Karen Pedersdatter
1773-1774
Karen Pedersdatter
F:
6 nov. 1773
D:
1774
Karen Pedersdatter
1774-1778
Karen Pedersdatter
F:
15 nov. 1774
D:
1778
Anders Schack Pedersen
1776-1776
Anders Schack Pedersen
F:
8 jan. 1776
D:
1776
Karen Schmidt
1838-1900
Karen Schmidt
F:
11 maj 1838
D:
6 jan. 1900
Vodder s. (Birkelev)
Peter Hansen Beck
1823-1903
Peter Hansen Beck
F:
18 maj 1823
G:
11 maj 1883
Brøns
D:
23 feb. 1903
Brøns
Peter Andreas Petersen
1840-1902
Peter Andreas Petersen
F:
15 okt. 1840
D:
19 feb. 1902
Brøns s. (Søndernæs)
Ane Marie Kier
1840-1873
Ane Marie Kier
F:
2 aug. 1840
G:
14 nov. 1871
D:
30 jun. 1873
Maren Hermansen
1841-
Maren Hermansen
F:
2 dec. 1841
Odden (Fanø)
G:
31 okt. 1879
Ane Marie Petersen
1846-1924
Ane Marie Petersen
F:
10 aug. 1846
Brøns s. (Søndernæs)
D:
1 nov. 1924
Brøns s. (Søndernæs)
Carl Christian Hansen
1842-1930
Carl Christian Hansen
F:
17 feb. 1842
Nieblum (Skt. Johannes s.), Föhr
G:
9 dec. 1869
Brøns
D:
15 sep. 1930
Brøns s. (Søndernæs)
Karen Schack
1808-1879
Karen Schack
F:
4 maj 1808
D:
22 jan. 1879
Hans Smed Pedersen
1803-1876
Hans Smed Pedersen
F:
1803
G:
20 jun. 1837
D:
3 maj 1876
Anders Schack Pedersen
1777-1829
Anders Schack Pedersen
F:
21 jun. 1777
D:
26 jan. 1829
Karen Hansdatter Schack
1778-1809
Karen Hansdatter Schack
F:
3 okt. 1778
G:
14 nov. 1807
D:
1809
Cathrine Schack
1813-1865
Cathrine Schack
F:
1 jul. 1813
D:
26 mar. 1865
Simon Peter Klitz
ca. 1810-
Simon Peter Klitz
F:
ca. 1810
G:
10 apr. 1862
Meta Andrea Schack
1843-
Meta Andrea Schack
F:
1 okt. 1843
Peder Lauridsen Schack
1817-
Peder Lauridsen Schack
F:
6 feb. 1817
Inge Larsen
ca. 1804-
Inge Larsen
F:
ca. 1804
G:
25 jul. 1842
Karen Schack
1823-
Karen Schack
F:
26 jul. 1823
Hans Adolph Schack
1827-
Hans Adolph Schack
F:
9 apr. 1827
Anne Cathrine Hansdatter Bertelsen
ca. 1792-1849
Anne Cathrine Hansdatter Bertelsen
F:
ca. 1792
G:
17 okt. 1812
D:
6 jan. 1849
Karen Pedersdatter
1779-1781
Karen Pedersdatter
F:
7 mar. 1779
D:
1781
Marie Cathrine Beyer
1813-
Marie Cathrine Beyer
F:
12 feb. 1813
Else Beyer
1815-
Else Beyer
F:
21 feb. 1815
Laust Pedersen
1780-
Laust Pedersen
F:
23 maj 1780
Else Marie Larsdatter
Else Marie Larsdatter
G:
18 apr. 1812
Hans Feddersen Pedersen
1781-1782
Hans Feddersen Pedersen
F:
1781
D:
1782
Cathrine Pedersdatter
1783-1784
Cathrine Pedersdatter
F:
16 apr. 1783
D:
1784
Maren Pedersdatter
1784-1786
Maren Pedersdatter
F:
8 nov. 1784
D:
1786
Laust Westergaard
1809-1809
Laust Westergaard
F:
25 aug. 1809
D:
1809
Peder Laursen Westergaard
1810-1814
Peder Laursen Westergaard
F:
14 aug. 1810
D:
1814
Eskild Lauridsen Schack
1841-
Eskild Lauridsen Schack
F:
14 okt. 1841
Brøns s. (Astrup)
Hansmine Caroline Schack
1842-1879
Hansmine Caroline Schack
F:
15 feb. 1842
Brøns s. (Astrup)
G:
21 okt. 1875
Brøns
D:
29 okt. 1879
Brøns
Barbara Cathrine Eleonora Møller
1851-
Barbara Cathrine Eleonora Møller
F:
27 dec. 1851
G:
3 dec. 1885
Brøns
Hans Pedersen Westergaard
1846-1921
Hans Pedersen Westergaard
F:
25 dec. 1846
D:
9 maj 1921
Margrethe Marie Svendsen
1858-1908
Margrethe Marie Svendsen
F:
28 maj 1858
Brede s. (Sdr. Vollum)
G:
1878
D:
7 feb. 1908
Laust Eskildsen Westergaard
1812-
Laust Eskildsen Westergaard
F:
23 jan. 1812
Mette Kirstine Hansen
1813-1840
Mette Kirstine Hansen
F:
1813
G:
12 jun. 1841
Brøns
D:
TIDL. 1840
Anna Marie Westergaard
1815-
Anna Marie Westergaard
F:
12 mar. 1815
NIels Schack Jensen
ca. 1815-
NIels Schack Jensen
F:
ca. 1815
G:
24 apr. 1841
Peder Lauridsen Westergaard
1818-1819
Peder Lauridsen Westergaard
F:
1 maj 1818
D:
1 feb. 1819
Peder Lauridsen Westergaard
1820-
Peder Lauridsen Westergaard
F:
12 apr. 1820
Karen Schack Pedersdatter
1786-1837
Karen Schack Pedersdatter
F:
15 nov. 1786
D:
26 sep. 1837
Eskild Lauridsen
Eskild Lauridsen
G:
12 nov. 1808
Hans Nielsen
ca. 1789-
Hans Nielsen
F:
ca. 1789
G:
3 nov. 1821
Maren Pedersdatter
1788-1789
Maren Pedersdatter
F:
21 mar. 1788
D:
1789
Hans Feddersen Schack
1810-1810
Hans Feddersen Schack
F:
22 aug. 1810
D:
30 aug. 1810
Hans Feddersen Schack
1812-
Hans Feddersen Schack
F:
31 jul. 1812
Peder Hansen Schack
1814-1824
Peder Hansen Schack
F:
1 feb. 1814
D:
1824
Hans Feddersen Schack
1816-1837
Hans Feddersen Schack
F:
21 okt. 1816
D:
17 apr. 1837
Mjolden
Hans Hansen Schack
1857-
Hans Hansen Schack
F:
16 maj 1857
Ane Marie Elise Nielsen
1859-
Ane Marie Elise Nielsen
F:
3 apr. 1859
Emmerlev s.
G:
20 okt. 1888
Farup
Niels Pedersen Schack
1859-1941
Niels Pedersen Schack
F:
6 feb. 1859
Brøns s. (Søndernæs)
D:
15 apr. 1941
Brøns
Marie Schack
1861-1937
Marie Schack
F:
19 jul. 1861
Brøns s. (Søndernæs)
D:
22 feb. 1937
Roager s. (Kirkeby); død under familiebesøg
Poul Petersen
1848-
Poul Petersen
F:
18 dec. 1848
Hjerting s. (Møgelmose)
G:
9 jun. 1888
Bine Kirstine Schack
1866-1946
Bine Kirstine Schack
F:
3 sep. 1866
D:
17 mar. 1946
Roager s. (Kirkeby)
Anders Andersen Schack
1819-
Anders Andersen Schack
F:
29 mar. 1819
Dorthea Nielsen
ca. 1827-
Dorthea Nielsen
F:
ca. 1827
G:
14 feb. 1856
Bodil Marie Schack
1822-1865
Bodil Marie Schack
F:
24 nov. 1822
D:
13 dec. 1865
Søren Christian Schack
1853-1858
Søren Christian Schack
F:
25 jan. 1853
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
31 maj 1858
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Hans Feddersen Schack
1855-1883
Hans Feddersen Schack
F:
31 mar. 1855
Nørre-Nebel s. (Sædding)
D:
27 mar. 1883
Sønder-Bork s. (Skrumsager)
Ode Elise Bøtcher
1856-1914
Ode Elise Bøtcher
F:
18 okt. 1856
Ballum s. (Bodsbøl-Ballum)
G:
3 okt. 1879
Nørre-Nebel
D:
9 maj 1914
Vodder s. (Birkelev)
Cathrine Margrethe Schack
1857-
Cathrine Margrethe Schack
F:
19 jun. 1857
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Morten Sørensen
1864-
Morten Sørensen
F:
23 aug. 1864
Bølling s. (Lisenberg)
G:
21 nov. 1889
Nørre-Nebel
Marie Petrea Schack
1859-
Marie Petrea Schack
F:
31 aug. 1859
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Peder Nielsen
1860-1896
Niels Peder Nielsen
F:
1 dec. 1860
Nørre-Nebel
D:
24 aug. 1896
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Niels Vognsen Jensen
1865-
Niels Vognsen Jensen
F:
22 nov. 1865
Åby s.
G:
29 dec. 1903
Nørre-Nebel
Severine Christine Schack
1862-
Severine Christine Schack
F:
28 jan. 1862
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Christian Nielsen
1851-
Søren Christian Nielsen
F:
21 okt. 1851
Nørre-Nebel
G:
28 okt. 1891
Nørre-Nebel
Søren Christian Schack
1864-1865
Søren Christian Schack
F:
10 sep. 1864
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
28 mar. 1865
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Søren Vad Schack
1866-1877
Søren Vad Schack
F:
16 sep. 1866
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
D:
2 feb. 1877
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
1869-
Ane Margrethe Bolette Marie Schack
F:
2 maj 1869
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Jens Niels Ditlev Nielsen
1861-
Jens Niels Ditlev Nielsen
F:
24 maj 1861
Nr. Bork
G:
7 maj 1890
Nørre-Nebel
Peder Hansen Schack
1826-1876
Peder Hansen Schack
F:
4 dec. 1826
Brøns s. (Havervadgård)
D:
6 mar. 1876
Nørre-Nebel s. (Præsteby)
Ane Sørensdatter Vad
1827-
Ane Sørensdatter Vad
F:
20 jan. 1827
Nørre-Nebel s. (Sædding Vadgård)
G:
29 okt. 1852
Nørre-Nebel
Maren Pedersdatter
1790-
Maren Pedersdatter
F:
27 mar. 1790
Hans Schack
1777-1852
Hans Schack
F:
28 aug. 1777
G:
11 nov. 1809
Brøns
D:
26 feb. 1852
Marie Andersdatter Schack
1752-
Marie Andersdatter Schack
F:
1752
Peder Lauridsen
1740-
Peder Lauridsen
F:
1740
G:
5 nov. 1772
Nicolai Schack
1754-1755
Nicolai Schack
F:
11 dec. 1754
D:
1755
Nicolai Schack
1756-1758
Nicolai Schack
F:
13 sep. 1756
D:
1758
Andreas Schack
1756-1758
Andreas Schack
F:
13 sep. 1756
D:
1758
Mette Marie Andersdatter Schack
1759-1761
Mette Marie Andersdatter Schack
F:
8 apr. 1759
D:
1761
Nicolai Schack
1761-1761
Nicolai Schack
F:
27 sep. 1761
D:
1761
Karen Hansdatter Beyer
1718-1797
Karen Hansdatter Beyer
F:
1718
D:
1797
Anders Hansen Schack
1703-1776
Anders Hansen Schack
F:
1703
G:
7 mar. 1737
D:
1776
Mathias Jensen
1774-1778
Mathias Jensen
F:
3 sep. 1774
D:
1778
Botilla Schack
1816-1816
Botilla Schack
F:
8 maj 1816
Nr. Løgum s. (Tornskov)
D:
12 maj 1816
Nr. Løgum s. (Tornskov)
Niels Jensen (Schack)
1776-
Niels Jensen (Schack)
F:
27 okt. 1776
Maren Jørgensen
Jens Matthiesen
1816-
Jens Matthiesen
F:
31 jan. 1816
Anne Botilla Matthiesen
1819-1821
Anne Botilla Matthiesen
F:
30 nov. 1819
D:
16 maj 1821
Mathias Jensen
1779-1838
Mathias Jensen
F:
9 sep. 1779
D:
11 okt. 1838
Cathrine Jepsdatter
ca. 1792-1822
Cathrine Jepsdatter
F:
ca. 1792
D:
26 dec. 1822
Josias Schack Jensen
1782-1792
Josias Schack Jensen
F:
1782
D:
1792
Anders Jensen
1785-1797
Anders Jensen
F:
18 feb. 1785
D:
1797
Botilla Nielsdatter Schack
1752-1813
Botilla Nielsdatter Schack
F:
1752
Brøns
D:
1813
Jens Mathiesen
Jens Mathiesen
G:
20 nov. 1773
Brøns
Hans Nielsen Schack
1754-1761
Hans Nielsen Schack
F:
22 apr. 1754
Brøns
D:
1761
Marie Schack
1808-
Marie Schack
F:
8 dec. 1808
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Hans Andersen
1809-
Hans Andersen
F:
10 dec. 1809
Ribe (Skt. Katharinæ s.)
Niels Friderichsen Hansen
1803-
Niels Friderichsen Hansen
F:
6 dec. 1803
Ribe
Carl Sophus Lillienskjold
1831-1900
Carl Sophus Lillienskjold
F:
30 sep. 1831
D:
2 apr. 1900
Margrethe Dorothea Lorentzen
1832-1919
Margrethe Dorothea Lorentzen
F:
4 feb. 1832
G:
18 mar. 1856
D:
7 dec. 1919
København
Charlotte Sophie Frederikke Lillienskjold
1834-1916
Charlotte Sophie Frederikke Lillienskjold
F:
27 okt. 1834
D:
27 jun. 1916
Hans Gustav Lillienskjold
1811-1884
Hans Gustav Lillienskjold
F:
22 mar. 1811
G:
23 maj 1862
D:
6 dec. 1884
Jan Paul Gersdorff Lillienskjold
1835-1900
Jan Paul Gersdorff Lillienskjold
F:
16 dec. 1835
D:
5 mar. 1900
København
Sigrid Jemina Mørch
1837-1865
Sigrid Jemina Mørch
F:
4 maj 1837
G:
31 okt. 1864
D:
31 aug. 1865
Henriette Amalie Jørgensen
1837-1915
Henriette Amalie Jørgensen
F:
22 okt. 1837
G:
30 okt. 1867
D:
6 maj 1915
Theodor Frederik Tage Lillienskjold
1838-1884
Theodor Frederik Tage Lillienskjold
F:
1 apr. 1838
D:
2 jun. 1884
Camilla Hald
1848-1919
Camilla Hald
F:
5 dec. 1848
G:
12 jan. 1869
D:
22 mar. 1919
Henriette Laura Ottilia Lillienskjold
1840-1915
Henriette Laura Ottilia Lillienskjold
F:
4 apr. 1840
D:
24 dec. 1915
København
Nicoline Tagea Dorothea Lillienskjold
1842-1910
Nicoline Tagea Dorothea Lillienskjold
F:
14 nov. 1842
Hørsholm s. (Sophienberg)
D:
22 jan. 1910
København
Peter Christian Frederik Hald
1830-1900
Peter Christian Frederik Hald
F:
25 sep. 1830
Odense (Skt. Knuds s.)
G:
12 aug. 1868
D:
2 aug. 1900
Aalborg
Dorthea Hansen
1805-1893
Dorthea Hansen
F:
10 dec. 1805
Ribe
D:
24 feb. 1893
Skive
Hans Gustav Lillienskjold
1800-1876
Hans Gustav Lillienskjold
F:
14 nov. 1800
G:
26 nov. 1831
Hørsholm
D:
8 mar. 1876
Marie Schack Andersdatter
1776-1814
Marie Schack Andersdatter
F:
1776
D:
25 jul. 1814
Christopher Hansen
ca. 1760-1822
Christopher Hansen
F:
ca. 1760
D:
1822
Ester Marie Clausen
1846-1848
Ester Marie Clausen
F:
10 jul. 1846
D:
21 jan. 1848
Peder Jensen Clausen
1847-1929
Peder Jensen Clausen
F:
21 dec. 1847
D:
22 mar. 1929
Claus Andersen Clausen
1851-
Claus Andersen Clausen
F:
14 sep. 1851
Anne Rasmussen
Peder Johansen Clausen
1851-1932
Peder Johansen Clausen
F:
14 sep. 1851
D:
12 apr. 1932
Anne Henriette Møllin
1859-1933
Anne Henriette Møllin
F:
4 dec. 1859
G:
21 okt. 1881
D:
28 apr. 1933
Ester Marie Clausen
1853-
Ester Marie Clausen
F:
13 jul. 1853
Hans Jørgen Hansen
Johanne Kirstine Clausen
1855-1900
Johanne Kirstine Clausen
F:
25 jul. 1855
D:
3 dec. 1900
Claus Nielsen Badsted
Anders Clausen
1811-1860
Anders Clausen
F:
1811
D:
27 dec. 1860
Abelone Pedersdatter
1824-1896
Abelone Pedersdatter
F:
1 apr. 1824
G:
14 okt. 1845
D:
20 okt. 1896
Johan Clausen
1812-1812
Johan Clausen
F:
1812
D:
1812
Maria Clausdatter
1813-1889
Maria Clausdatter
F:
6 nov. 1813
D:
27 apr. 1889
Jedsted
Hans Andreasen
1815-1899
Hans Andreasen
F:
16 mar. 1815
Vilslev
G:
12 jun. 1840
D:
30 aug. 1899
Vilslev s. (Jedsted)
Dødfødt datter
1835-1835
Dødfødt datter
F:
27 nov. 1835
Jedsted Mølle
D:
27 nov. 1835
Jedsted Mølle
Kirsten Clausdatter
1814-
Kirsten Clausdatter
F:
27 dec. 1814
Petter Nissen Pettersen
ca. 1802-
Petter Nissen Pettersen
F:
ca. 1802
G:
4 nov. 1835
Bodild Marie Clausdatter
1816-1816
Bodild Marie Clausdatter
F:
7 feb. 1816
D:
8 aug. 1816
Bodil Marie Clausdatter
1817-1825
Bodil Marie Clausdatter
F:
8 jun. 1817
D:
4 maj 1825
Ester Marie Clausen
1848-1849
Ester Marie Clausen
F:
20 okt. 1848
Hjortlund s. (Stens)
D:
27 maj 1849
Hjortlund s. (Stens)
Ester Marie Caroline Clausen
1850-
Ester Marie Caroline Clausen
F:
19 maj 1850
Hjortlund s. (Stens)
Hans Christian Rhod
1846-
Hans Christian Rhod
F:
24 mar. 1846
Rømø
G:
26 nov. 1872
Holsted
Peder Jensen Clausen
1852-
Peder Jensen Clausen
F:
23 maj 1852
Hjortlund s. (Stens)
Johanne Kirstine Clausen
1854-1856
Johanne Kirstine Clausen
F:
6 nov. 1854
Hjortlund s. (Stens)
D:
29 dec. 1856
Hjortlund s. (Stens)
Claus Andersen Clausen
1856-
Claus Andersen Clausen
F:
10 okt. 1856
Hjortlund s. (Stens)
Johanne Kirstine Clausen
1859-
Johanne Kirstine Clausen
F:
21 aug. 1859
Hjortlund s. (Stens)
Bodil Kirstine Clausen
1862-
Bodil Kirstine Clausen
F:
20 feb. 1862
Hjortlund s. (Stens)
Morten Pedersen
1860-
Morten Pedersen
F:
6 aug. 1860
Brørup s.
G:
15 dec. 1884
Holsted
Nicoline Clausen
1863-
Nicoline Clausen
F:
5 dec. 1863
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Sørensen
1853-
Niels Sørensen
F:
10 apr. 1853
Varde
G:
24 okt. 1882
Holsted
Andrea Marie Clausen
1866-1867
Andrea Marie Clausen
F:
9 feb. 1866
Holsted s. (Sdr. Holsted)
D:
15 jun. 1867
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Clausen
1867-
Niels Clausen
F:
13 maj 1867
Holsted s. (Sdr. Holsted)
Niels Clausen
1819-1866
Niels Clausen
F:
6 mar. 1819
D:
19 nov. 1866
Sdr. Holsted
Edel Kirstine Pedersdatter
ca. 1828-
Edel Kirstine Pedersdatter
F:
ca. 1827/28
G:
6 nov. 1847
Hjortlund
Maren Clausdatter
1820-
Maren Clausdatter
F:
19 apr. 1820
Ester Marie Otzen
1847-
Ester Marie Otzen
F:
17 sep. 1847
Vilslev s. (Hillerup)
Carl Christian Olaf Petersen
1849-
Carl Christian Olaf Petersen
F:
29 jul. 1849
G:
3 dec. 1875
Vilslev
Erik Otzen
1849-1928
Erik Otzen
F:
27 okt. 1849
Vilslev s. (Hillerup)
D:
27 aug. 1928
Jernved s. (Gredstedbro)
Karen Sørensen
1851-1936
Karen Sørensen
F:
14 mar. 1851
Farup s.
D:
26 mar. 1936
Jernved s. (Gredstedbro)
Claus Andersen Otzen
1851-1903
Claus Andersen Otzen
F:
3 mar. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
D:
9 okt. 1903
Ribe (Sygehuset)
Marie Jensine Christiansen
1846-1932
Marie Jensine Christiansen
F:
17 sep. 1846
Emmerlev s. (Nr. Sejerslev)
G:
12 okt. 1877
Vilslev
D:
16 apr. 1932
Jernved s. (Gredstedbro)
Søren Otzen
1853-
Søren Otzen
F:
25 maj 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Johan Peter Otzen
1853-
Johan Peter Otzen
F:
25 maj 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Christian Hansen Otzen
1857-
Christian Hansen Otzen
F:
13 jul. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Jes Nielsen Otzen
1857-
Jes Nielsen Otzen
F:
13 jul. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Carl Marinus Otzen
1860-1925
Carl Marinus Otzen
F:
15 jan. 1860
Vilslev s. (Hillerup)
D:
29 nov. 1925
Roager s.
Kathrine Marie Otzen
1862-
Kathrine Marie Otzen
F:
15 sep. 1862
Vilslev s. (Hillerup)
Johanne Clausdatter
1821-1904
Johanne Clausdatter
F:
14 okt. 1821
Vilslev s. (Hillerup)
D:
21 jun. 1904
Vilslev s. (Hillerup)
Bertel Otzen
1818-1894
Bertel Otzen
F:
11 apr. 1818
Arrild s. (Roost)
G:
24 okt. 1846
Vilslev
D:
25 nov. 1894
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1823-1823
Dødfødt søn
F:
13 mar. 1823
D:
13 mar. 1823
Johan Clausen
1824-
Johan Clausen
F:
25 jul. 1824
Claus Andersen
ca. 1778-1862
Claus Andersen
F:
ca. 1778
D:
18 nov. 1862
Vilslev s. (Hillerup)
Ester Marie Johansdatter
1788-1825
Ester Marie Johansdatter
F:
1788
G:
16 nov. 1810
D:
10 maj 1825
Bodil Andreasdatter Schack
ca. 1772-1844
Bodil Andreasdatter Schack
F:
ca. 1772
G:
18 nov. 1826
D:
27 okt. 1844
Edle M. Schack
1808-1871
Edle M. Schack
F:
6 sep. 1808
D:
1871
Johan Carl Johansen
1805-1862
Johan Carl Johansen
F:
8 maj 1805
G:
30 aug. 1838
D:
17 maj 1862
Nicolai Schack
1845-1906
Nicolai Schack
F:
8 feb. 1845
København
D:
1906
Elisabeth Bruun
1848-1940
Elisabeth Bruun
F:
31 jan. 1848
D:
1940
Louise Marie Hermine Elisabeth Schack
1846-
Louise Marie Hermine Elisabeth Schack
F:
19 jul. 1846
København
Edvard Johan Wahl
1831-1899
Edvard Johan Wahl
F:
1 sep. 1831
København (Trinitatis s.)
D:
26 mar. 1899
Aalborg (Vor Frue s.)
Mathias Gustav Schack
1847-1923
Mathias Gustav Schack
F:
20 okt. 1847
Ring
D:
7 aug. 1923
Nielsine Christine Weber
1858-1911
Nielsine Christine Weber
F:
1858
D:
1911
Albert Schack
1849-1925
Albert Schack
F:
3 mar. 1849
Ring
D:
22 jun. 1925
Laura Augusta Olivarius
1854-1922
Laura Augusta Olivarius
F:
17 aug. 1854
Roskilde
G:
8 jun. 1876
Ågerup
D:
18 jan. 1922
Gertrud Petronelle Edle Tagea Schack
1850-1906
Gertrud Petronelle Edle Tagea Schack
F:
21 jul. 1850
Ring
D:
11 mar. 1906
Gustav Oluf Valdemar Barfod
1848-1919
Gustav Oluf Valdemar Barfod
F:
16 apr. 1848
G:
12 jun. 1877
D:
17 mar. 1919
Hans Egede Schack
1852-
Hans Egede Schack
F:
6 feb. 1852
Ring
Hilleborg Marie Augusta Nikoline Schack
1853-
Hilleborg Marie Augusta Nikoline Schack
F:
23 dec. 1853
Ring
Carl Georg Schack
1855-1930
Carl Georg Schack
F:
14 okt. 1855
Ring
D:
2 jan. 1930
København
Dagmar Fischer
1866-1898
Dagmar Fischer
F:
30 jan. 1866
Viborg
G:
20 okt. 1885
D:
29 jul. 1898
Korsør
Tage Einer Schack
1857-1931
Tage Einer Schack
F:
24 nov. 1857
Ring
D:
1931
Fanny Elisabeth Jungersen
1857-
Fanny Elisabeth Jungersen
F:
27 dec. 1857
G:
25 apr. 1888
Marcus Andreas Tage Schack
1810-1862
Marcus Andreas Tage Schack
F:
7 dec. 1810
D:
26 sep. 1862
Herstedøster
Hilleborg Marie Bruun
1819-1873
Hilleborg Marie Bruun
F:
1819
Skt. Thomas
G:
20 maj 1843
D:
5 jun. 1873
København
Hans Wilhelm Nielsen
1838-1909
Hans Wilhelm Nielsen
F:
13 aug. 1838
D:
8 mar. 1909
Caroline Mathilde Hansen
1847-1897
Caroline Mathilde Hansen
F:
7 dec. 1847
D:
1897
Vilhelmine Augusta Schack
1812-1897
Vilhelmine Augusta Schack
F:
1812
D:
1886 EL. 1897
Christian Vilhelm Nielsen
1808-
Christian Vilhelm Nielsen
F:
18 sep. 1808
G:
4 nov. 1837
Tagea Rovsing
1847-1882
Tagea Rovsing
F:
17 mar. 1847
København
D:
6 jun. 1882
Odense (Skt. Knuds s.)
Morten Vilhelm Brandt
1854-1921
Morten Vilhelm Brandt
F:
7 apr. 1854
Odense (Skt. Knuds s.)
D:
12 dec. 1921
Montreux, Schweiz
Niels Iver Asmund Rovsing
1850-1909
Niels Iver Asmund Rovsing
F:
1850
D:
1909
Julie Frederikke Henriette Dithmer
1856-1909
Julie Frederikke Henriette Dithmer
F:
1856
D:
1909
Marie Nicoline Theodora Schack
1814-1888
Marie Nicoline Theodora Schack
F:
11 nov. 1814
D:
25 sep. 1888
Kristen Rovsing
1812-1889
Kristen Rovsing
F:
3 dec. 1812
G:
11 feb. 1845
D:
16 jan. 1889
Poul Georg Andræ
1843-1928
Poul Georg Andræ
F:
26 aug. 1843
D:
15 jun. 1928
Victor Andræ
1944-1923
Victor Andræ
F:
23 aug. 1944
D:
16 jun. 1923
Hansine Pouline Schack
1817-1898
Hansine Pouline Schack
F:
5 apr. 1817
D:
17 mar. 1898
Carl Christopher Georg Andræ
1812-1893
Carl Christopher Georg Andræ
F:
14 okt. 1812
G:
23 nov. 1842
D:
2 feb. 1893
Hans Egede Schack
1820-1859
Hans Egede Schack
F:
2 feb. 1820
Sengeløse
D:
20 jul. 1859
Schlangenbad (v. Frankfurt a. Main)
Fanny Vendela Armida Hebbe
1833-1912
Fanny Vendela Armida Hebbe
F:
11 apr. 1833
Näsbyholm (Jönköping Len)
G:
23 sep. 1854
Helsingør
D:
17 okt. 1912
København
Nicolai Clausen Schack
1781-1844
Nicolai Clausen Schack
F:
22 sep. 1781
Vilslev s. (Hillerup)
D:
23 feb. 1844
København (Frelser s.)
Tagea Dorothea Erasmi
1785-1841
Tagea Dorothea Erasmi
F:
30 okt. 1785
København (Frue s.)
G:
23 nov. 1807
Lyngby
D:
24 mar. 1841
København (Frelser s.)
Christine Nielsen
1848-1851
Christine Nielsen
F:
16 aug. 1848
Vilslev s. (Hillerup)
D:
15 feb. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Nielsen
1849-
Josias Schack Nielsen
F:
12 dec. 1849
Vilslev s. (Hillerup)
Hans Nielsen
1851-1896
Hans Nielsen
F:
9 okt. 1851
Vilslev s. (Hillerup)
D:
13 nov. 1896
Vilslev s. (Hillerup)
Ane Frandsdatter
1847-1898
Ane Frandsdatter
F:
13 okt. 1847
Farup s. (Hillerup)
D:
16 dec. 1898
Vilslev s. (Hillerup)
Christian Nielsen
1853-
Christian Nielsen
F:
20 sep. 1853
Vilslev s. (Hillerup)
Dødfødt søn
1857-1857
Dødfødt søn
F:
10 dec. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
D:
10 dec. 1857
Vilslev s. (Hillerup)
Andreas Nielsen
1858-
Andreas Nielsen
F:
24 okt. 1858
Vilslev s. (Hillerup)
Karl Kristian Nielsen
1861-
Karl Kristian Nielsen
F:
11 feb. 1861
Vilslev s. (Hillerup)
Elias Nielsen
1865-
Elias Nielsen
F:
22 nov. 1865
Vilslev s. (Hillerup)
Niels Friderichsen Josiasen, senere Niels Frederik Josiasen
1819-1876
Niels Friderichsen Josiasen, senere Niels Frederik Josiasen
F:
16 mar. 1819
Vilslev s. (Hillerup)
D:
24 feb. 1876
Vilslev s. (Hillerup)
Ellen Marie Hansdatter
1820-1892
Ellen Marie Hansdatter
F:
2 maj 1820
Seem s. (Varming)
G:
30 mar. 1848
D:
22 aug. 1892
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Jessen
1849-
Josias Schack Jessen
F:
4 feb. 1849
Hunderup s. (Sejstrup)
Mette Kirstine Schmidt
1847-
Mette Kirstine Schmidt
F:
4 feb. 1847
Skærbæk s. (Melby)
G:
13 mar. 1875
Skærbæk
Christen Nissen Jessen
1851-
Christen Nissen Jessen
F:
20 apr. 1851
Hunderup s. (Sejstrup)
Christine Jessen
1854-
Christine Jessen
F:
28 maj 1854
Vilslev s. (Hillerup)
Knud Vindfeldt Jessen
1859-1860
Knud Vindfeldt Jessen
F:
22 aug. 1859
Vilslev s. (Hillerup)
D:
21 aug. 1860
Vilslev s. (Hillerup)
Karen Josiasdatter
1821-1902
Karen Josiasdatter
F:
11 dec. 1821
Vilslev s. (Hillerup)
D:
17 mar. 1902
Vilslev s. (Hillerup)
Mads Jessen Christensen
ca. 1820-1861
Mads Jessen Christensen
F:
ca. 1820
G:
4 okt. 1845
Vilslev
D:
1860/61
Maria Josiasdatter
1824-
Maria Josiasdatter
F:
30 okt. 1824
Vilslev s. (Hillerup)
Knud Josiasen
1827-1913
Knud Josiasen
F:
22 nov. 1827
Vilslev s. (Hillerup)
D:
24 sep. 1913
Farup s. (Hillerup)
Thomas Josias Oulund
1857-
Thomas Josias Oulund
F:
14 feb. 1857
Ribe (Doms.)
Josephine Sophie Marie Lohmann
1857-
Josephine Sophie Marie Lohmann
F:
17 apr. 1857
Varde
G:
2 apr. 1882
Næstved (Skt. Mortens k.)
Josias Schack Oulund
1859-1868
Josias Schack Oulund
F:
3 feb. 1859
Ribe (Doms.)
D:
13 nov. 1868
Ribe (Doms.)
Hans Christian Oulund
1863-1881
Hans Christian Oulund
F:
17 maj 1863
Ribe (Doms.)
D:
12 dec. 1881
Ribe (Doms.)
Christine Oulund
1865-1873
Christine Oulund
F:
26 okt. 1865
Ribe (Doms.)
D:
15 mar. 1873
Ribe (Doms.)
Cecilie Oulund
1869-
Cecilie Oulund
F:
11 okt. 1869
Ribe (Doms.)
Hans Peter Josias Schack Oulund
1875-1940
Hans Peter Josias Schack Oulund
F:
8 dec. 1875
Ribe (Doms.)
D:
27 jun. 1940
Ribe (Skt. Cathrine s.)
Karen Marietta Kathrine Madsen
ca. 1885-
Karen Marietta Kathrine Madsen
F:
ca. 1885
Anne Josiasdatter
1832-1912
Anne Josiasdatter
F:
21 mar. 1832
Vilslev s. (Hillerup)
D:
29 jun. 1912
Ribe (Skt. Cathrine s. (Amtssygehuset))
Hans Peter Oulund
1827-1906
Hans Peter Oulund
F:
25 mar. 1827
G:
8 dec. 1855
Ribe (Skt. Cathrine)
D:
26 maj 1906
Ribe (Doms.)
Andrea Josiasdatter
1836-1847
Andrea Josiasdatter
F:
19 jan. 1836
Vilslev s. (Hillerup)
D:
13 maj 1847
Vilslev s. (Hillerup)
Josias Schack Andersen
1784-1858
Josias Schack Andersen
F:
1784
Vilslev s. (Hillerup)
D:
9 jul. 1858
Vilslev s. (Hillerup)
Christine Knudsdatter Windfeld
1796-1843
Christine Knudsdatter Windfeld
F:
1796
G:
23 maj 1818
D:
8 apr. 1843
Hillerup
Jeppe Andersen
1821-
Jeppe Andersen
F:
9 nov. 1821
Hillerup
Niels Andersen
1823-1825
Niels Andersen
F:
20 feb. 1823
Hillerup
D:
27 jul. 1825
Hillerup
Niels Andersen
1825-
Niels Andersen
F:
28 jul. 1825
Hillerup
Marie Andersen
1828-1842
Marie Andersen
F:
8 feb. 1828
Hillerup
D:
21 jul. 1842
Hillerup
Maren Andersen
1830-1830
Maren Andersen
F:
3 maj 1830
Hillerup
D:
7 maj 1830
Hillerup
Anders Clausen Andersen
1786-1871
Anders Clausen Andersen
F:
1786
Hillerup
D:
13 nov. 1871
Hillerup
Margrethe Jepsdatter
ca. 1800-1830
Margrethe Jepsdatter
F:
ca. 1800
G:
29 sep. 1821
D:
9 maj 1830
Hillerup
Margrethe Andersen
1836-1836
Margrethe Andersen
F:
10 feb. 1836
Hillerup
D:
17 feb. 1836
Hillerup
Sidsel Margrethe Andersen
1837-1839
Sidsel Margrethe Andersen
F:
22 sep. 1837
Hillerup
D:
16 jul. 1839
Hillerup
Anne Margrethe Andersen
1840-1841
Anne Margrethe Andersen
F:
20 aug. 1840
Hillerup
D:
18 dec. 1841
Hillerup
Andrea Andersen
1846-
Andrea Andersen
F:
25 jul. 1846
Hillerup
Mette Madsdatter
ca. 1805-1856
Mette Madsdatter
F:
ca. 1805
D:
9 jan. 1856
Hillerup
Marie Nielsdatter Schack
1756-1806
Marie Nielsdatter Schack
F:
29 feb. 1756
Brøns
D:
1806
Vilslev s. (Hillerup)
Anders Clausen
1744-1786
Anders Clausen
F:
1744
Vilslev s. (Hillerup)
G:
6 okt. 1775
Brøns
D:
1786
Vilslev s. (Hillerup)
Niels Friderichsen
ca. 1744-1815
Niels Friderichsen
F:
ca. 1744
G:
1787
D:
1815
Niels Nielsen Schack
1759-1763
Niels Nielsen Schack
F:
27 maj 1759
Brøns
D:
1763
Marie Hansdatter Beyer
1722-1760
Marie Hansdatter Beyer
F:
1722
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1760
Niels Hansen Schack
1700-1772
Niels Hansen Schack
F:
1700
Brøns
G:
11 jun. 1751
Brøns
D:
5 feb. 1772
Brøns
Marie Andersdatter
1686-1758
Marie Andersdatter
F:
1686
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Hans Feddersen Beyer
1668-1723
Hans Feddersen Beyer
F:
1668
G:
17 nov. 1715
Brøns
D:
1723
Claus Caspergaard Bjørn
1747-1748
Claus Caspergaard Bjørn
F:
1747
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
Peter Christian Thomsen
1768-1768
Peter Christian Thomsen
F:
14 feb. 1768
D:
1768
Mette Malene Thomsen
1769-
Mette Malene Thomsen
F:
13 nov. 1769
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1807-1832
Ide Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
27 feb. 1807
Viby (Fyn)
D:
16 maj 1832
Fruering s.
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
1808-1860
Marie Anne Sophie Wilhelmine Clemmensen
F:
28 jul. 1808
Hedensted
D:
TIDLIGST 1860
Christian Clemmensen
1845-1848
Christian Clemmensen
F:
10 jun. 1845
Skjød s. (Sølvsten)
D:
24 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1846-1848
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
25 okt. 1846
Skjød s. (Sølvsten)
D:
25 maj 1848
Skjød s. (Sølvsten)
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
1848-1938
Ida Johanne Cathrine Marie Clemmensen
F:
19 apr. 1848
Skjød s. (Sølvsten)
D:
12 maj 1938
Års
Lorentz Pedersen Lund
1850-1912
Lorentz Pedersen Lund
F:
20 aug. 1850
Viborg (Søndre s.)
G:
17 aug. 1878
Skjød
D:
12 sep. 1912
Viborg (Søndre s.)
Christian Clemmensen
1850-
Christian Clemmensen
F:
1 apr. 1850
Skjød s. (Sølvsten)
Hans Wilhelm Clemmensen
1851-
Hans Wilhelm Clemmensen
F:
24 aug. 1851
Skjød s. (Brokholm)
Emil Rudolph Clemmensen
1853-1902
Emil Rudolph Clemmensen
F:
30 jul. 1853
Skjød s. (Brokholm)
D:
29 jun. 1902
Brovst s. (Halvvrimmen)
Johanne Marie Harbo
1855-1928
Johanne Marie Harbo
F:
26 feb. 1855
Vindblæs s. (Lystrup)
G:
20 jun. 1882
Skjød
D:
18 apr. 1928
Vorup s. (Aldershåb i Vorup Kær)
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
1855-1947
Jensine (Jenny) Vilhelmine Dorthea Clemmensen
F:
12 okt. 1855
Onsbjerg
D:
22 maj 1947
Hjørring
Lenius Theodor Kraglund
1860-1926
Lenius Theodor Kraglund
F:
2 sep. 1860
G:
2 sep. 1885
Skjød
D:
16 aug. 1926
Hjørring
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
1858-1860
Nielsine Petrea Christiane Clemmensen
F:
19 apr. 1858
Skjød
D:
16 jun. 1860
Skjød
Petra Seraphine Clemmensen
1861-1937
Petra Seraphine Clemmensen
F:
3 sep. 1861
Skjød
D:
23 mar. 1937
Vorup s. (Vorup Kær)
Christen Pedersen, senere Gundersen
1862-1948
Christen Pedersen, senere Gundersen
F:
10 feb. 1862
Vive
G:
1 jul. 1886
Dronninglund
D:
3 nov. 1948
Vorup s. (Vorup Kær)
Gumme (Gomme) Clemmensen
1809-1885
Gumme (Gomme) Clemmensen
F:
21 dec. 1809
Hedensted
D:
14 apr. 1885
Skjød
Else Cathrine Bønding
1817-1885
Else Cathrine Bønding
F:
25 okt. 1817
Holstebro
G:
22 nov. 1844
Holstebro
D:
15 sep. 1885
Skjød
Niels Peter Clemmensen
1838-1931
Niels Peter Clemmensen
F:
20 okt. 1838
Sunds s. (Skophus)
D:
19 nov. 1931
Hørup s. (Kjellerupgård)
Caroline Christiane Binderup
1837-1907
Caroline Christiane Binderup
F:
16 jun. 1837
Grejs
G:
31 okt. 1867
Hørup
D:
28 nov. 1907
Hørup s. (Kjellerupgård)
Christiane Clemmensen
1840-1913
Christiane Clemmensen
F:
18 mar. 1840
Sunds s. (Skophus)
D:
14 apr. 1913
Hørup s. (Kjellerup)
Marcus Nicolai Clemmensen
1842-1896
Marcus Nicolai Clemmensen
F:
19 apr. 1842
Sunds s. (Skophus)
D:
22 mar. 1896
Frederiksberg (privatklinik)
Martine Elisabeth Thomsen
1842-
Martine Elisabeth Thomsen
F:
25 mar. 1842
Ebeltoft
G:
25 mar. 1867
Hørup
Christian Clemmensen
1811-1894
Christian Clemmensen
F:
31 okt. 1811
Kattrup s. (Møballe)
D:
22 jul. 1894
Hørup s. (Kjellerup)
Ane Mathea Monrad
1804-1888
Ane Mathea Monrad
F:
1 feb. 1804
Nebsager s. (Skerrildgård)
G:
25 mar. 1837
Søvind
D:
30 jun. 1888
Hørup s. (Kjellerup)
Christiane Thomsen
1774-1837
Christiane Thomsen
F:
18 apr. 1774
Brøns
D:
6 jan. 1837
Sunds s. (Skophus)
Niels Peter Clemmensen
1782-1816
Niels Peter Clemmensen
F:
31 mar. 1782
Assens
G:
15 okt. 1806
Viby (Fyn)
D:
19 feb. 1816
Tamdrup s. (Kørup)
Sophie Marie Thomsen
1777-
Sophie Marie Thomsen
F:
17 jun. 1777
Peter Christian Thomsen
1780-
Peter Christian Thomsen
F:
17 aug. 1780
Ancke Sophie Bjørn
1748-1802
Ancke Sophie Bjørn
F:
1748
Brøns s. (Astrupgård)
D:
10 maj 1802
Gl. Haderslev
Christen Thomsen
1725-1785
Christen Thomsen
F:
1725
G:
11 sep. 1767
D:
1785
Johan Christian von Jessen
1745-1801
Johan Christian von Jessen
F:
9 dec. 1745
G:
3 apr. 1790
D:
19 mar. 1801
Lorenz Nicolai Lorenzen
1813-1864
Lorenz Nicolai Lorenzen
F:
17 dec. 1813
Bov s. (Frydendal)
D:
TIDLIGST 1864
Marianne Lorenzen
1844-1892
Marianne Lorenzen
F:
3 apr. 1844
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
15 dec. 1892
Hanved s. (Frøslev)
Karsten Thomsen
1837-1889
Karsten Thomsen
F:
28 maj 1837
Hanved s. (Frøslev Kro)
G:
31 okt. 1867
Bov
D:
29 okt. 1889
Hanved s. (Frøslev Kro)
Lorenz Lorenzen
1847-1870
Lorenz Lorenzen
F:
27 feb. 1847
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
11 jul. 1870
Bov s. (Frydendal Kro)
Jes Lorenzen
1849-1911
Jes Lorenzen
F:
15 jun. 1849
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
27 jun. 1911
Frederiksberg (Skt. Lukas s.)
Erica Marie Nicolajevna Hansen
1852-1932
Erica Marie Nicolajevna Hansen
F:
10 nov. 1852
Bov
G:
24 nov. 1875
Sdr. Kongerslev
D:
6 apr. 1932
Viborg
Johannes Bjørn Lorenzen
1852-1903
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
3 maj 1852
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
16 feb. 1903
Bov s. (Frydendal Kro)
Christine Eline Hansen
1854-1927
Christine Eline Hansen
F:
7 sep. 1854
Uge s. (Almstrup)
G:
22 jan. 1885
Bov
D:
23 feb. 1927
Bov s. (Frydendal)
Peter Lautrup Lorenzen
1856-1860
Peter Lautrup Lorenzen
F:
24 jun. 1856
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
5 mar. 1860
Bov s. (Frydendal Kr)
Johannes Bjørn Lorenzen
1816-1897
Johannes Bjørn Lorenzen
F:
1 jan. 1816
Bov s. (Frydendal Kro)
D:
13 mar. 1897
Bov s. (Frydendal Kro)
Anna Catharina Lorenzen
1818-1887
Anna Catharina Lorenzen
F:
22 aug. 1818
Holbøl s. (Vilsbæk)
G:
11 jun. 1843
Bov
D:
1 aug. 1887
Bov s. (Frydendal Kro)
Marianne Bjørn
1771-1839
Marianne Bjørn
F:
1771
Brøns s. (Astrupgård)
D:
22 dec. 1839
Bov s. (Frydendal Kro)
Lorenz Lorenzen
1785-1864
Lorenz Lorenzen
F:
21 jul. 1785
Tinglev s. (Bajstrup)
G:
6 feb. 1813
D:
25 aug. 1864
Bov s. (Frydendal Kro)
Nicolai Bjørn
1773-1788
Nicolai Bjørn
F:
1773
D:
5 sep. 1788
Andrea Christine Lorentzen
1825-
Andrea Christine Lorentzen
F:
18 jan. 1825
Gram
Martin Nissen Engel
1820-
Martin Nissen Engel
F:
28 feb. 1820
Koldby
G:
30 okt. 1856
Gram
Momke Marie Lorenzen
1800-1867
Momke Marie Lorenzen
F:
12 aug. 1800
Jyndevad
D:
8 jan. 1867
Haderslev
NN
Ernst Friderich Christian Thies
1828-1876
Ernst Friderich Christian Thies
F:
19 okt. 1828
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Andreas Lorentzen Thies
1831-1906
Andreas Lorentzen Thies
F:
24 apr. 1831
Gram s. (Skaugård)
D:
15 apr. 1906
Vojens
Anne Marie Schmidt
1824-1905
Anne Marie Schmidt
F:
29 mar. 1824
Ødis s.
G:
8 maj 1857
Hammelev
D:
9 nov. 1905
Vojens
Christine Marie Thies
1834-199
Christine Marie Thies
F:
15 apr. 1834
Haderslev
D:
TIDLIGST 199
New York
NN Jensen
Nicolai Biørn Thies
1836-1876
Nicolai Biørn Thies
F:
14 jul. 1836
Haderslev
D:
TIDLIGST 1876
Anne Lagoni
ca. 1828-
Anne Lagoni
F:
ca. 1828
Bevtoft s. (Hyrup)
G:
21 jan. 1859
Bevtoft
Sophia Caroline Louise Thies
1839-1890
Sophia Caroline Louise Thies
F:
14 maj 1839
Haderslev
D:
29 aug. 1890
Haderslev
Jacob Andersen
1838-1900
Jacob Andersen
F:
22 jul. 1838
Volsted s.
G:
1 dec. 1864
Gl. Haderslev
D:
31 aug. 1900
Haderslev
Niels Lorentzen Thies
1847-1876
Niels Lorentzen Thies
F:
13 mar. 1847
Haderslev
D:
FMTL. 1867/76
Friederich Gottlieb Thies
1789-1876
Friederich Gottlieb Thies
F:
6 okt. 1789
Magdeburg
G:
21 maj 1828
Haderslev
D:
1 maj 1876
Haderslev (arbejdshuset)
Anne Christine Aagaard
1836-1912
Anne Christine Aagaard
F:
5 apr. 1836
Gram
D:
5 nov. 1912
Gram; ugift
Anne Marie Aagaard
1838-1873
Anne Marie Aagaard
F:
30 nov. 1838
Gram
D:
2 mar. 1873
Gram; ugift
Charlotte Lorenzen
1802-1872
Charlotte Lorenzen
F:
25 jul. 1802
Gram
D:
30 maj 1872
Gram
Mads Hansen Aagaard
1803-1884
Mads Hansen Aagaard
F:
14 apr. 1803
Gram s. (Kastrup)
G:
2 feb. 1836
Gram
D:
12 dec. 1884
Gram
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
1844-1884
Frederikke Vilhelmine Lorentzen
F:
22 aug. 1844
Ødis s.
D:
3 okt. 1884
Hoptrup s. (Stenbjerg)
Johanne Nikoline Lorenzen
1804-1881
Johanne Nikoline Lorenzen
F:
5 aug. 1804
Gram
D:
25 aug. 1881
Gram
NN
Christoph Edvard Bløcker
1815-1877
Christoph Edvard Bløcker
F:
19 okt. 1815
Anhof i Holsten
G:
19 okt. 1853
Vorbasse
D:
24 sep. 1877
Ødsted s. (Rugsted)
Dødfødt barn
1838-1838
Dødfødt barn
F:
27 apr. 1838
Jyndevad
D:
27 apr. 1838
Jyndevad
Anna Marie Lorenzen
1806-1838
Anna Marie Lorenzen
F:
17 aug. 1806
Gram
D:
27 apr. 1838
Jyndevad
Boy Pedersen
ca. 1804-1852
Boy Pedersen
F:
ca. 1804
G:
15 maj 1837
Gram
D:
27 apr. 1852
Jyndevad
Nicolai Carl Christian Henningsen
1835-1839
Nicolai Carl Christian Henningsen
F:
21 aug. 1835
Skovby s. (Harritslevgård)
D:
3 nov. 1839
Åstrup s. (Åstrupgård)
Theodora Sophie Henningsen
1838-1900
Theodora Sophie Henningsen
F:
2 sep. 1838
Sdr. Stenderup s. (Varmark)
D:
1 apr. 1900
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Søren Mortensen Biel
1843-1905
Søren Mortensen Biel
F:
23 feb. 1843
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
G:
2 jul. 1875
Hoptrup
D:
2 jul. 1905
Hoptrup s. (Hoptrup Mark)
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
1840-1927
Nicolai Frederik Wilhelm Henningsen
F:
19 dec. 1840
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
29 jun. 1927
Minnesota (Washington County, Stillwater)
Andreas Carl Henningsen
1842-1911
Andreas Carl Henningsen
F:
3 jul. 1842
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
9 dec. 1911
Hygum s. (Hygum Mark)
Marie Kirstine Gundesen
1845-1913
Marie Kirstine Gundesen
F:
30 maj 1845
Lintrup s. (Tornum)
G:
12 apr. 1868
Lintrup
D:
26 dec. 1913
Brøstrup
Peter Henningsen
1844-1929
Peter Henningsen
F:
17 jun. 1844
Åstrup s. (Åstrupgård)
D:
19 maj 1929
Lintrup s.
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
1849-1934
Marie Cathrine Jørgensen Tingleff
F:
16 jul. 1849
Lintrup
G:
26 mar. 1878
Lintrup
D:
6 dec. 1934
Lintrup s.
Christian Henningsen
1847-1912
Christian Henningsen
F:
1 jul. 1847
Højrup s. (Gjelstoft)
D:
15 jan. 1912
Stillwater; ugift
Christine Marie Henningsen
1851-1919
Christine Marie Henningsen
F:
19 aug. 1851
Hygum s. (Hygum Mark)
D:
12 sep. 1919
Flensborg
Peter Ovesen
Peter Ovesen
G:
TIDLIGST 1889
Flensborg
Caroline Christine Lorenzen
1808-1880
Caroline Christine Lorenzen
F:
23 sep. 1808
Gram
D:
10 nov. 1880
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Nicolai Christian Henningsen
1806-1885
Nicolai Christian Henningsen
F:
1806
Sørup s. i Angeln (Barg)
G:
26 apr. 1838
Fovslet
D:
28 mar. 1885
Hygum s. (Brøstrup Mark)
Friederich Ludwig Riedell
1834-1903
Friederich Ludwig Riedell
F:
24 apr. 1834
Bredstedt
D:
12 mar. 1903
Haderslev (sygehuset)
Anna Kjestine Møller
1833-1910
Anna Kjestine Møller
F:
11 feb. 1833
Halk
G:
20 nov. 1863
Øsby
D:
6 jan. 1910
Øsby
Caroline Marie Louise Riedell
1835-
Caroline Marie Louise Riedell
F:
25 okt. 1835
Bredstedt
Heinrich Petersen
Andrea Caroline Christine Riedell
1837-1887
Andrea Caroline Christine Riedell
F:
12 dec. 1837
Bredstedt
D:
SENEST 1887
; Ugift
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
1840-1897
Gertrud Wilhelmine Christine Margrethe Riedell
F:
2 jan. 1840
Bredstedt
D:
1897
New York
Karl\Charles ? Thomsen
Karl\Charles ? Thomsen
G:
1868
New York
Friederich Carl Christian Riedell
1842-1889
Friederich Carl Christian Riedell
F:
9 jan. 1842
Bredstedt
D:
TIDLIGST 1889
Christina Paulsen
ca. 1839-
Christina Paulsen
F:
ca. 1839
Andreas Johan Heinrich Riedell
1844-1851
Andreas Johan Heinrich Riedell
F:
4 jan. 1844
Bredstedt
D:
10 feb. 1851
Bredstedt
Arnold Ludwig Riedell
1846-1922
Arnold Ludwig Riedell
F:
4 apr. 1846
Bredstedt
D:
1922
Brooklyn
Sabina Friederikke Burger
1850-1923
Sabina Friederikke Burger
F:
1850
Fuerth i Bayern
G:
1871
New York
D:
1923
Brooklyn
Wilhelm Georg Sophus Riedell
1849-1915
Wilhelm Georg Sophus Riedell
F:
19 jul. 1849
Bredstedt
D:
1915
New York
Pauline Catherina Riedell
1852-1855
Pauline Catherina Riedell
F:
13 mar. 1852
Bredstedt
D:
25 jun. 1855
Bredstedt
Andreas Johan Peder Riedell
1855-1928
Andreas Johan Peder Riedell
F:
6 nov. 1855
Bredstedt
D:
1928
Brooklyn
NN Marich
1853-
NN Marich
F:
1853
Tyskland
G:
1878
New York
Andrea Marie Lorenzen
1813-1887
Andrea Marie Lorenzen
F:
17 okt. 1813
Gram
D:
30 okt. 1887
Bredstedt
Carl Christian Riedell
1797-1862
Carl Christian Riedell
F:
4 apr. 1797
Skanderborg
G:
2 jun. 1833
Bredstedt
D:
2 dec. 1862
Bredstedt
Christine Marie Lorentzen
1849-1924
Christine Marie Lorentzen
F:
22 sep. 1849
Gram
D:
11 feb. 1924
Aabenraa
Daniel Kynnemann Heitmann
1828-1914
Daniel Kynnemann Heitmann
F:
1828
København
G:
22 apr. 1871
Gram
D:
20 jan. 1914
Aabenraa
Mette Marie Lorentzen
1851-1936
Mette Marie Lorentzen
F:
25 feb. 1851
Gram
D:
15 jun. 1936
Frederiksberg
Henrik Immanuel Levinsen
1848-1923
Henrik Immanuel Levinsen
F:
16 feb. 1848
København
G:
26 jun. 1875
Gram
D:
20 jan. 1923
Frederiksberg
Andrea Christine Lorentzen
1854-1900
Andrea Christine Lorentzen
F:
16 aug. 1854
Gram
D:
14 sep. 1900
Hastings, Nebraska, USA
Christian Mathias Christensen
1853-1917
Christian Mathias Christensen
F:
29 apr. 1853
Dedsbøl
G:
1877
USA
D:
TIDLIGST 1917
USA
Andreas Lorentzen
1856-1914
Andreas Lorentzen
F:
26 jul. 1856
Gram
D:
21 okt. 1914
Upland i Nebraska; ugift
Anna Christense Lorentzen
1859-1900
Anna Christense Lorentzen
F:
11 jun. 1859
Gram
D:
6 nov. 1900
Flensborg (diakonissestiftelsen); ugift
Johanne Cathrine Lorentzen
1864-1950
Johanne Cathrine Lorentzen
F:
15 nov. 1864
Gram
D:
5 okt. 1950
Frederiksberg
Johannes Johansen Lund
1863-1947
Johannes Johansen Lund
F:
10 jul. 1863
Harreby
G:
14 apr. 1893
Gram
D:
19 nov. 1947
Snekkersten
Johan Henrik Lorenzen
1816-1901
Johan Henrik Lorenzen
F:
2 feb. 1816
Gram
D:
21 maj 1901
Gram
Anne Kirstine Andersdatter
1821-1892
Anne Kirstine Andersdatter
F:
18 nov. 1821
Døstrup s. (Lovrup)
G:
18 nov. 1848
Gram
D:
2 jul. 1892
Gram (sygehuset)
Christine Marie Bjørn
1775-1852
Christine Marie Bjørn
F:
4 nov. 1775
Astrupgård
D:
3 apr. 1852
Gram
Andreas Lorenzen
1765-1816
Andreas Lorenzen
F:
2 jun. 1765
G:
8 feb. 1800
Burkal
D:
20 mar. 1816
Gram
Peter Christian Bjørn
ca. 1780-1824
Peter Christian Bjørn
F:
ca. 1779/80
D:
15 jun. 1824
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
1836-1918
Dorothea Annine Henriette Gottlieb
F:
16 nov. 1836
København
D:
25 mar. 1918
Helsingør
Johan Carl Jutting
-1883
Johan Carl Jutting
G:
10 sep. 1868
D:
2 mar. 1883
Helsingør
Hans Vincenz Gottlieb
1838-1914
Hans Vincenz Gottlieb
F:
17 maj 1838
Nyborg
D:
1914
Malmø
Julie Krajenska
1850-1907
Julie Krajenska
F:
1850
Polen
G:
2 sep. 1867
D:
1907
Ludvig Vilhelm Gottlieb
1840-1861
Ludvig Vilhelm Gottlieb
F:
5 feb. 1840
København
D:
sep. 1861
Nordsøen (gik ned med et skib)
Louise Augusta Gottlieb
1842-1875
Louise Augusta Gottlieb
F:
4 jan. 1842
Nyborg
D:
20 maj 1875
København
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
1827-1897
Otto Heinrich Theodor Albert Frederik August Moltke
F:
9 nov. 1827
G:
16 maj 1863
D:
20 sep. 1897
Udøbt søn
1843-1843
Udøbt søn
F:
9 sep. 1843
København
D:
21 okt. 1843
København
Emil Alexis Gottlieb
1845-1877
Emil Alexis Gottlieb
F:
31 jan. 1845
København
D:
4 nov. 1877
Rønne
Angelisa Gottlieb
1846-1933
Angelisa Gottlieb
F:
27 nov. 1846
København
D:
22 nov. 1933
Linköping, Sverige
Karl Lentzner
-1905
Karl Lentzner
G:
1 maj 1890
Helsingør
D:
1905
Johan Gottlieb
1849-1913
Johan Gottlieb
F:
5 jan. 1849
København
D:
28 sep. 1913
Kristberg s. (Hälla), Sverige
Frederikke Elisabeth Bergstedt
1855-1948
Frederikke Elisabeth Bergstedt
F:
5 feb. 1855
Stockholm
G:
18 jun. 1879
København (Holmens k.)
D:
13 nov. 1948
Stockholm
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
1815-1892
Jensine Vilhelmine Erike Holgine Bjørn
F:
29 mar. 1815
Odense
D:
25 apr. 1892
København (Holmens s.)
Johan Ludvig Gottlieb
1809-1886
Johan Ludvig Gottlieb
F:
11 aug. 1809
København (Holmens s.)
G:
23 sep. 1835
Nyborg
D:
18 nov. 1886
København (Holmens s.)
Hans Outzen Bjørn
1777-1843
Hans Outzen Bjørn
F:
14 dec. 1777
D:
15 maj 1843
Søllerød s. (Frydenlund)
Karen Dorthe Henriette von Westen
1778-1850
Karen Dorthe Henriette von Westen
F:
1778
G:
13 jan. 1814
D:
1850
Johannes Nicolai Bjørn
1751-1786
Johannes Nicolai Bjørn
F:
1751
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1786
Brøns s. (Astrupgård)
Anne Marie Schmidt
1752-1827
Anne Marie Schmidt
F:
9 jul. 1752
G:
11 sep. 1770
D:
24 apr. 1827
Mette Kirstine Stæhr
1786-1807
Mette Kirstine Stæhr
F:
1786
D:
25 jun. 1807
Tårnby s. (Kastrup)
Agnethe Stæhr
1789-1841
Agnethe Stæhr
F:
1789
D:
20 nov. 1841
København
Anne Christine Bjørn
1753-1826
Anne Christine Bjørn
F:
1753
Brøns s. (Astrupgård)
D:
24 okt. 1826
København
Jørgen Stæhr
1747-1807
Jørgen Stæhr
F:
1747
G:
1784
D:
17 maj 1807
Christine Regine Bjørn
ca. 1789-
Christine Regine Bjørn
F:
ca. 1789
Guineakysten
Wilhelmine Bjørn
ca. 1791-
Wilhelmine Bjørn
F:
ca. 1791
Guineakysten
Andreas Riggelsen Bjørn
1755-1821
Andreas Riggelsen Bjørn
F:
4 jan. 1755
Brøns s. (Astrupgård)
D:
19 maj 1821
København
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
1769-1792
Birgitte Marie Elsabeth von Stell
F:
2 nov. 1769
København
G:
28 feb. 1788
København
D:
23 sep. 1792
Guineakysten
Marie Hanne Christine Bjørn
1800-1820
Marie Hanne Christine Bjørn
F:
19 maj 1800
København
D:
11 jun. 1820
Josephine Emilie Bjørn
1807-1888
Josephine Emilie Bjørn
F:
18 okt. 1807
København
D:
6 jan. 1888
København
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
1804-1829
Christian August Ferdinand Aschenfeldt
F:
17 nov. 1804
Kiel
G:
12 dec. 1829
København
D:
19 dec. 1829
København
Marie Helene Christine Rudolph
1778-1847
Marie Helene Christine Rudolph
F:
1778
D:
1847
København
Else Marie Bjørn
1758-1773
Else Marie Bjørn
F:
28 aug. 1758
Brøns s. (Astrupgård)
D:
2 jun. 1773
Brøns s. (Astrupgård)
Mette Kirstine Nielsdatter
1725-1812
Mette Kirstine Nielsdatter
F:
1725
Brøns s. (Astrupgård)
D:
1812
Brøns s. (Astrupgård)
Peder Bjørn
1700-1758
Peder Bjørn
F:
1 maj 1700
Vodder
G:
12 aug. 1746
D:
1758
Brøns s. (Astrupgård)
Hans Cramer Luffe
1749-1789
Hans Cramer Luffe
F:
1749
D:
1789
Sønnich Møller
1782-
Sønnich Møller
F:
20 nov. 1782
Brede
Hanne Cathrine Luffe
1752-
Hanne Cathrine Luffe
F:
1752
Peder Nicolai Andresen
1744-1816
Peder Nicolai Andresen
F:
29 mar. 1744
G:
27 nov. 1781
D:
2 dec. 1816
Johanne Warming
1791-1791
Johanne Warming
F:
25 sep. 1791
D:
1791
Mette Marie Luffe
1756-1801
Mette Marie Luffe
F:
27 feb. 1756
D:
1801
Benned Lauridsen Warming
-1822
Benned Lauridsen Warming
D:
1822
Dødfødt søn
1836-1836
Dødfødt søn
F:
12 maj 1836
D:
12 maj 1836
Christian Luffe
1795-1875
Christian Luffe
F:
25 okt. 1795
Rejsby
D:
9 jun. 1875
Karen Adsersdatter
1797-1875
Karen Adsersdatter
F:
12 maj 1797
G:
26 maj 1835
D:
2 feb. 1875
Anders Luffe
1797-1872
Anders Luffe
F:
30 nov. 1797
D:
25 jun. 1872
Johanne Luffe
1802-
Johanne Luffe
F:
10 aug. 1802
Johannes Luffe
1758-1839
Johannes Luffe
F:
17 mar. 1758
Brøns
D:
26 feb. 1839
Rejsby
Botilla Andersdatter Schack
1765-1808
Botilla Andersdatter Schack
F:
8 jul. 1765
Brøns
G:
3 mar. 1791
Brøns
D:
29 dec. 1808
Johanne Cathrine Andreasdatter
1785-1860
Johanne Cathrine Andreasdatter
F:
31 jul. 1785
G:
27 maj 1809
D:
28 dec. 1860
Niels Cramer Luffe
1761-før 1772
Niels Cramer Luffe
F:
30 jan. 1761
D:
før 1772
Kirsten Møller
1785-1785
Kirsten Møller
F:
14 maj 1785
Ballum s. (Østerende)
D:
26 jul. 1785
Ballum s. (Østerende)
Christiane Luffe
1763-1789
Christiane Luffe
F:
19 mar. 1763
D:
9 jun. 1789
Peder Tychsen Møller
1760-1790
Peder Tychsen Møller
F:
9 aug. 1760
G:
4 feb. 1785
D:
9 jul. 1790
Nicolai Luffe
1766-1801
Nicolai Luffe
F:
14 jan. 1766
D:
1801
Hanne Nielsdatter
1727-
Hanne Nielsdatter
F:
1727
Christian Luffe
1724-1766
Christian Luffe
F:
1724
G:
6 jun. 1749
D:
1766
Christian Pedersen Møller
Christian Pedersen Møller
G:
25 apr. 1782
Niels Hansen Kramer
1694-1763
Niels Hansen Kramer
F:
1694
G:
23 nov. 1724
Brøns
D:
1763
Anders Nielsen
1640-1702
Anders Nielsen
F:
1640
D:
1702
Maren Knudsdatter
ca. 1648-1723
Maren Knudsdatter
F:
ca. 1648
G:
9 jun. 1672
D:
1723