Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Jep Mortensen
før 1579 - eft. 1579 (> 2 år)
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Laurits Mortensen Widsted
1614-1674
Laurits Mortensen Widsted
F:
maj 1614
Åby s. (Vedsted)
D:
8 mar. 1674
Køge
Karen Nielsdatter
-1653
Karen Nielsdatter
G:
25 aug. 1639
D:
1653
Frederikke Dorthea Copmann
1686-1686
Frederikke Dorthea Copmann
F:
1686
Køge
D:
1686
Køge
Johanne Cathrine Copmann
ca. 1690-1746
Johanne Cathrine Copmann
F:
ca. 1690
Køge
D:
maj 1746
Vordingborg
Frederik Junghans
-1752
Frederik Junghans
D:
dec. 1752
Vordingborg
Anna Margrethe Copmann
ca. 1690-
Anna Margrethe Copmann
F:
ca. 1690
Køge
Karen Svendsdatter Widsted
1709-1741
Karen Svendsdatter Widsted
F:
1709
Landet
D:
1741
Nykøbing F.
Steen Henriksen Müller
1683-1738
Steen Henriksen Müller
F:
1683
G:
25 sep. 1733
Ryde
D:
1738
Margrethe Lauridsdatter Fiil
1684-1729
Margrethe Lauridsdatter Fiil
F:
1684
Nørre-Alslev
D:
1729
Ryde
Svend Poulsen Copmann
ca. 1680-1724
Svend Poulsen Copmann
F:
ca. 1680
Køge
G:
1708
D:
26 feb. 1724
Landet
Maren Hansen Fiil
1689-1751
Maren Hansen Fiil
F:
1689
Nørre-Alslev
D:
1751
Rødby
Karen Lauridsdatter Widsted
1655-1727
Karen Lauridsdatter Widsted
F:
1655
D:
1727
Rødby
Laurits Hansen Fiil
-1720
Laurits Hansen Fiil
D:
10 jun. 1720
Landet
Cathrine Lauridsdatter Widsted
1656-
Cathrine Lauridsdatter Widsted
F:
1656
Barbara Margrethe Steenberg
1742-1742
Barbara Margrethe Steenberg
F:
9 mar. 1742
Blære
D:
1742
Dødfødt søn
1743-1743
Dødfødt søn
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
8 jul. 1743
Blære
Barbara Margrethe Steenberg
1743-1743 (FMTL.)
Barbara Margrethe Steenberg
F:
8 jul. 1743
Blære
D:
1743 (FMTL.)
Blære (fmtl.)
Hans Allerup Steenberg
1745-1820
Hans Allerup Steenberg
F:
16 mar. 1745
Gauerslund s.
D:
4 feb. 1820
Skanderborg
Anna Margrethe Schousboe
1756-1788
Anna Margrethe Schousboe
F:
17 jul. 1756
G:
16 jul. 1773
Gauerslund
D:
11 maj 1788
Gauerslund
Oliva Bang
1759-1841
Oliva Bang
F:
28 nov. 1759
Kattrup s. (Borup)
G:
20 nov. 1788
Pjedsted k.
D:
27 okt. 1841
Ovsted s. (Ejer)
Anne Kirstine Steenberg
1746-1755
Anne Kirstine Steenberg
F:
1 aug. 1746
Gauerslund
D:
31 jan. 1755
Gauerslund
Ove Thiesen Steenberg
1748-1751
Ove Thiesen Steenberg
F:
22 jun. 1748
Gauerslund
D:
1751
Niels Sommer Thiesen Steenberg
1749-1754
Niels Sommer Thiesen Steenberg
F:
15 okt. 1749
Gauerslund
D:
19 jun. 1754
Gauerslund
Barbara Margrete Steenberg
1750-1808
Barbara Margrete Steenberg
F:
25 dec. 1750
Gauerslund
D:
3 jan. 1808
Jørgen Henrik Munch
ca. 1742-1785
Jørgen Henrik Munch
F:
ca. 1742
G:
19 okt. 1771
Dalby
D:
6 jun. 1785
Dalby ?
Jacob Johan Peter Reichstein
1758-1829
Jacob Johan Peter Reichstein
F:
1758
G:
27 okt. 1785
Dalby ?
D:
1829
Ermegaard Steenberg
1751-1831
Ermegaard Steenberg
F:
20 dec. 1751
Gauerslund
D:
13 jan. 1831
Sakskøbing
Jacob Thune
1735-1792
Jacob Thune
F:
1735
Køng
G:
9 jun. 1772
D:
6 dec. 1792
Sørup s.
Ove Thiesen Steenberg
1754-1756
Ove Thiesen Steenberg
F:
24 apr. 1754
Gauerslund
D:
7 jun. 1756
Gauerslund
Anne Kirstine Steenberg
1755-1756
Anne Kirstine Steenberg
F:
jun. 1755
Gauerslund
D:
jan. 1756
Gauerslund
Ove Mathiesen Steenberg
1756-1800
Ove Mathiesen Steenberg
F:
17 jun. 1756
Gauerslund
D:
25 sep. 1800
Knebel
Maren Bjørn Fog
1764-1825
Maren Bjørn Fog
F:
13 aug. 1764
Dalby
G:
9 okt. 1789
Dalby
D:
18 dec. 1825
Ullits
Anne Kirstine Sommer Steenberg
1758-1818
Anne Kirstine Sommer Steenberg
F:
12 jun. 1758
Gauerslund
D:
25 jun. 1818
Bredstrup s. (Torp)
Henrich Henrichsen Bützow
1724-1798
Henrich Henrichsen Bützow
F:
8 apr. 1724
Øls
G:
CA 1784
D:
23 aug. 1798
Niels Sommer Steenberg
1759-1760
Niels Sommer Steenberg
F:
28 dec. 1759
Gauerslund
D:
4 jun. 1760
Gauerslund
Barbara Helena Hansdatter Allerup
1722-1760
Barbara Helena Hansdatter Allerup
F:
16 mar. 1722
Ringkøbing
D:
7 jul. 1760
Gauerslund
Thiis Martin Ovesen Steenberg
1710-1760
Thiis Martin Ovesen Steenberg
F:
28 dec. 1710
Hedensted
G:
8 jun. 1741
Ringkøbing
D:
3 aug. 1760
Gauerslund s.
Florentine Margrethe Allerup
1751-1829
Florentine Margrethe Allerup
F:
1751
København (Holmens)
D:
24 apr. 1829
Birkerød
Emanuel Reenberg
1734-1801
Emanuel Reenberg
F:
1734
Finderup ?
G:
4 aug. 1778
Kirke-Helsinge
D:
31 dec. 1801
Johanne Christiane Allerup
1756-SOM SPX
Johanne Christiane Allerup
F:
1756
D:
SOM SPX
Johanne Christiane Allerup
1758-1776
Johanne Christiane Allerup
F:
1758
D:
1776
Frederik Albertin Allerup
1760-1799
Frederik Albertin Allerup
F:
1760
D:
20 mar. 1799
Reerslev ("Jomfruens Minde")
Lars Albertin Allerup
1723-1797
Lars Albertin Allerup
F:
29 okt. 1723
Ringkjøbing
D:
19 maj 1797
Helsinge
Catharina Rosendahl
1728-1764
Catharina Rosendahl
F:
1728
Helsingør (Skt. Olai)
D:
mar. 1764
Barbara Cathrine Margrethe Allerup
1767-
Barbara Cathrine Margrethe Allerup
F:
1767
Johannes Thomsen Prom
ca. 1769-
Johannes Thomsen Prom
F:
ca. 1769
G:
25 okt. 1799
København (Nicolai k.)
Johan Gottlieb Meyer Allerup
1773-1806
Johan Gottlieb Meyer Allerup
F:
1773
D:
16 jan. 1806
København
Karen Marie Krollerup
ca. 1776-
Karen Marie Krollerup
F:
ca. 1776
G:
28 aug. 1799
København (Helligånds k.)
Hans Laurentius Allerup
1769-
Hans Laurentius Allerup
F:
25 sep. 1769
Kirke-Helsinge
Cicilia Elisabeth Mossin
1770-
Cicilia Elisabeth Mossin
F:
1770
København
G:
15 mar. 1799
København (Frue k.)
Lauritz Thura Allerup
1775-1782
Lauritz Thura Allerup
F:
1775
D:
1782
Anne Kirstine Allerup
1777-1835
Anne Kirstine Allerup
F:
1777
D:
22 mar. 1835
København
Bertel Sørensen Pagh
ca. 1752-1823
Bertel Sørensen Pagh
F:
ca. 1752
Jylland
G:
28 sep. 1798
København (i huset)
D:
16 maj 1823
København
Karen Møller
-1804
Karen Møller
G:
18 okt. 1764
Gjørlev
D:
jul. 1804
Kristen Henrik Allerup
1726-1727
Kristen Henrik Allerup
F:
23 sep. 1726
Ringkøbing
D:
20 jul. 1727
Ringkøbing
Maren Kristine Allerup
1727-1743
Maren Kristine Allerup
F:
19 sep. 1727
Ringkøbing
D:
23 nov. 1743
Ringkøbing
Barbara Catharina Margrethe Allerup
ca. 1766-ca. 1808
Barbara Catharina Margrethe Allerup
F:
ca. 1766
Nykøbing F. ?
D:
ca. 1808
Frederiks
Anders Dehn
1778-1849
Anders Dehn
F:
1778
G:
17 mar. 1804
Nykøbing F.
D:
28 dec. 1849
Ulvedal
Lauritz Thura Allerup
1731-1797
Lauritz Thura Allerup
F:
23 sep. 1731
Ringkøbing
D:
3 mar. 1797
Nykøbing F.
Inger Catharina Boletha Barchmann
-før 1767
Inger Catharina Boletha Barchmann
D:
før 1767
Friderica Charlotte Allerup
ca. 1773-1800
Friderica Charlotte Allerup
F:
ca. 1773
D:
1800
Catharina Hedewig Allerup
ca. 1771-1794
Catharina Hedewig Allerup
F:
ca. 1771
D:
28 jun. 1794
Nykøbing F.
Anna Margretha Allerup
1774-1775
Anna Margretha Allerup
F:
1774
D:
17 feb. 1775
Nykøbing F.
Anna Frederikke Dahlstrøm
ca. 1747-1795
Anna Frederikke Dahlstrøm
F:
ca. 1747
Nygaard på Falster
G:
8 maj 1767
Nr. Vedby
D:
28 mar. 1795
Nykøbing F.
Barbara Margrethe Lauritsdatter Thura
1698-1738
Barbara Margrethe Lauritsdatter Thura
F:
1698
København
D:
1 aug. 1738
Ringkøbing
Hans Lauridsen Allerup
ca. 1670-1744
Hans Lauridsen Allerup
F:
ca. 1670
Trondhjem
G:
10 sep. 1721
Ribe
D:
7 okt. 1744
Ringkøbing
Jørgen Thura
1763-1804
Jørgen Thura
F:
1763
D:
2 aug. 1804
Stege
Kirstine von Erpecom
Albert Thura
1764-1764
Albert Thura
F:
1764
D:
1764
Cathrine Jacobe Thura
1765-1847
Cathrine Jacobe Thura
F:
1765
D:
1 nov. 1847
Reerslev
Andreas Winding Thrap
1753-1792
Andreas Winding Thrap
F:
14 apr. 1753
Hvidbjerg
G:
23 sep. 1785
Hvidbjerg
D:
24 jun. 1792
Hvidbjerg
Carl Georg Betzmann
Carl Georg Betzmann
G:
30 mar. 1800
Skt. Hans Hospitals k.
Albert Thura
1766-1801
Albert Thura
F:
15 apr. 1766
D:
1801
Eleonora Elisabeth Giese
Eleonora Elisabeth Giese
G:
20 okt. 1791
København (Trinitatis k.)
Magdalene Cathrine Thura
1767-1850
Magdalene Cathrine Thura
F:
1767
Hvidbjerg
D:
5 mar. 1850
Kerteminde
Gumme Brandt Larsen
1768-1822
Gumme Brandt Larsen
F:
1 jul. 1768
G:
19 maj 1803
Viby
D:
21 dec. 1822
Søn
Lauritz Albertsen Thura
1727-1781
Lauritz Albertsen Thura
F:
1 jul. 1727
Lejrskov
D:
20 maj 1781
Hvidbjerg
Karen Fogh Jørgensdatter Clementin
1742-1767
Karen Fogh Jørgensdatter Clementin
F:
21 jul. 1742
Kjettrup
D:
28 apr. 1767
Hvidbjerg
Karen Clementine Thura
1770-1793
Karen Clementine Thura
F:
1770
Hvidbjerg
D:
1793
Jens Torst
Jens Torst
G:
16 sep. 1791
København (Frue k.)
Maren Ørsnis Thura
1771-1772
Maren Ørsnis Thura
F:
6 apr. 1771
D:
12 feb. 1772
Frederikke Thura
1771-SOM LILLE
Frederikke Thura
F:
7 apr. 1771
D:
SOM LILLE
Charlotte Cathrine Pedersdatter Brøchner
1744-1771
Charlotte Cathrine Pedersdatter Brøchner
F:
10 aug. 1744
Karby
G:
14 mar. 1769
Hvidbjerg
D:
14 apr. 1771
Hvidbjerg
Dorothea Maria Olesdatter Westergaard
-1787
Dorothea Maria Olesdatter Westergaard
G:
11 dec. 1772
D:
1787
Nykøbing M.
Albert Hansen Thura
1767-1795
Albert Hansen Thura
F:
25 sep. 1767
D:
17 jun. 1795
Rørup s. (Aalsbo)
Gertrud Pedersdatter
1762-
Gertrud Pedersdatter
F:
1762
Nyborg landsogn
G:
ca. 1792
Hans Albertsen Thura
1728-1776
Hans Albertsen Thura
F:
1 sep. 1728
Lejrskov
D:
29 jan. 1776
Helligsø
Anna Dorothea Olufsdatter Ascanius
-1782
Anna Dorothea Olufsdatter Ascanius
G:
1766
D:
1782
Albert de Thurah
1761-1801
Albert de Thurah
F:
1 mar. 1761
København
D:
2 apr. 1801
København
Margarethe Catharine Behr
1768-1828
Margarethe Catharine Behr
F:
26 sep. 1768
G:
15 mar. 1793
D:
30 nov. 1828
København
Christence Marie de Thurah
1763-1766
Christence Marie de Thurah
F:
1 nov. 1763
København
D:
18 sep. 1766
Herman de Thurah
1768-1832
Herman de Thurah
F:
20 feb. 1768
København
D:
20 aug. 1832
Margrete Kruse
1760-1822
Margrete Kruse
F:
25 apr. 1760
Roskilde
G:
apr. 1796
D:
27 aug. 1822
Bolette Catrine Møller
1793-1839
Bolette Catrine Møller
F:
1793
G:
2 aug. 1832
D:
12 mar. 1839
København
Lauritz de Thurah
1770-1827
Lauritz de Thurah
F:
8 sep. 1770
København
D:
31 maj 1827
København
Christian Henrik de Thurah
1729-1812
Christian Henrik de Thurah
F:
22 okt. 1729
Lejrskov
D:
18 sep. 1812
Helene de Weinigell
1737-1815
Helene de Weinigell
F:
4 mar. 1737
G:
19 maj 1760
D:
11 feb. 1815
Wilhelm Thura
1730-1730
Wilhelm Thura
F:
14 nov. 1730
Lejrskov
D:
1730
Lejrskov
Helene Cathrine Thura
1732-1732
Helene Cathrine Thura
F:
21 apr. 1732
Lejrskov
D:
23 apr. 1732
Lejrskov
Albert Lauritsen Thura
1700-1740
Albert Lauritsen Thura
F:
6 okt. 1700
København
D:
10 mar. 1740
Jacobe Marie Hansdatter
-1732
Jacobe Marie Hansdatter
G:
10 sep. 1726
Kolding
D:
29 nov. 1732
Marie Elisabeth Thura
1735-1805
Marie Elisabeth Thura
F:
22 mar. 1735
Lejrskov
D:
22 jul. 1805
København
Helene Cathrine Thura
1736-1803
Helene Cathrine Thura
F:
25 maj 1736
Lejrskov
D:
23 jul. 1803
Christiansfeld
Jacobe Marie Thura
1737-1798
Jacobe Marie Thura
F:
5 okt. 1737
Lejrskov
D:
10 jul. 1798
Christiansfeld
Johan Albert Vieth
1766-ca. 1781
Johan Albert Vieth
F:
1766
D:
ca. 1781
Søn
-1775
Søn
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Datter
-1775
Datter
D:
senest 1775
Barbara Margrethe Thura
1739-1815
Barbara Margrethe Thura
F:
26 sep. 1739
Lejrskov
D:
19 feb. 1815
Christiansfeld
Peter Johan Vieth
ca. 1729-1775
Peter Johan Vieth
F:
ca. 1729
Lejrskov
G:
6 jul. 1763
D:
23 feb. 1775
Christiansfeld
Cathrine Margrethe Anchersen
1714-1785
Cathrine Margrethe Anchersen
F:
1714
København
G:
18 jun. 1734
D:
1785
Diderik Lauritsen de Thurah
1704-1788
Diderik Lauritsen de Thurah
F:
1 maj 1704
København
D:
1788
Johanne Marie Syling (Sølling)
-1741
Johanne Marie Syling (Sølling)
G:
10 dec. 1736
København (Skt. Petri k.)
D:
dec. 1741
Indeborg Johanne Brønsdorph
1710-1745
Indeborg Johanne Brønsdorph
F:
1710
Skibsted
G:
okt. 1742
D:
jun. 1745
Friderica Christiane Scavenius
ca. 1717-1796
Friderica Christiane Scavenius
F:
ca. 1717
D:
26 sep. 1796
København (Skt. Petri)
Christiane Sophie Magdalene de Thurah
1741-ung
Christiane Sophie Magdalene de Thurah
F:
1741
D:
ung
Poul Rosenørn de Thurah
1743-1746
Poul Rosenørn de Thurah
F:
1743
D:
1746
Laurids de Thurah
1744-1746
Laurids de Thurah
F:
1744
D:
1746
Anna Sophie Frederikke Kruse
1764-1792
Anna Sophie Frederikke Kruse
F:
5 jan. 1764
D:
12 sep. 1792
Laurids Kruse
1778-1840
Laurids Kruse
F:
16 sep. 1778
D:
19 feb. 1840
Paris
Stephan Diderik Kruse
1765-1813
Stephan Diderik Kruse
F:
10 dec. 1765
D:
27 dec. 1813
Glückstadt
Bodil Kirstine Schaltz
1764-1828
Bodil Kirstine Schaltz
F:
1764
D:
8 maj 1828
Mette Benzon de Thurah
1745-1807
Mette Benzon de Thurah
F:
5 jun. 1745
D:
6 jan. 1807
Poul Caspersen Kruse
1731-1809
Poul Caspersen Kruse
F:
mar. 1731
G:
23 sep. 1762
D:
4 nov. 1809
Laurids Vilhelm de Thurah
1747-ung
Laurids Vilhelm de Thurah
F:
1747
D:
ung
Laurids Lauritsen de Thurah
1706-1759
Laurids Lauritsen de Thurah
F:
4 mar. 1706
Aarhus
D:
6 sep. 1759
København
Anna Rosenørn
1714-1748
Anna Rosenørn
F:
17 jul. 1714
Aarhus
G:
19 okt. 1740
D:
23 jan. 1748
København
Christiane Marie Kjærskjold
1714-1760
Christiane Marie Kjærskjold
F:
28 jul. 1714
G:
16 jan. 1750
D:
25 mar. 1760
Christiane Lauritsdatter Thura
1711-1775
Christiane Lauritsdatter Thura
F:
14 maj 1711
Aarhus
D:
1775
Støvringgård Kloster
Dorthea Lauritsdatter Thura
-ung
Dorthea Lauritsdatter Thura
D:
ung
Laurits Lauritsen Thura
1657-1731
Laurits Lauritsen Thura
F:
20 aug. 1657
Nakskov
D:
1 apr. 1731
Ribe
Helene Cathrine Albertsdatter de Witt
1673-1760
Helene Cathrine Albertsdatter de Witt
F:
1673
G:
22 sep. 1697
København (Trinitatis s. (i huset))
D:
1760
København (Trinitatis s.)
Morten Lauridsen Widsted
1659-1659
Morten Lauridsen Widsted
F:
1659
D:
1659
Laurids Christian Mortensen Widsted
1699-1699
Laurids Christian Mortensen Widsted
F:
14 mar. 1699
Tårnby
D:
24 mar. 1699
Tårnby
Morten Lauridsen Widsted
1660-1703
Morten Lauridsen Widsted
F:
1660
D:
22 dec. 1703
Tårnby
Kirsten (Christiansdatter?)
Dorthea Lauridsdatter Widsted
1661-1742
Dorthea Lauridsdatter Widsted
F:
1661
Nakskov
D:
1742
Ry
Christen Knudsen Friis
1675-1723
Christen Knudsen Friis
F:
4 sep. 1675
Nordby (Samsø)
D:
14 aug. 1723
Ry
Laurids Hansen Widsted
Sille Marie Johansdatter Wilcken
Anne Margrethe Widsted
Jens Krog
Jens Krog
G:
ca. 1778
Sophie Widsted
Theodosius Widsted
-1777
Theodosius Widsted
D:
1777
Johanne Jensdatter Bagger
-1775
Johanne Jensdatter Bagger
D:
1775
Margrethe Lisbeth Widsted
Peder Tomasen
Peder Tomasen
G:
SEN. 1742
Hans Michael Lauridsen Widsted
1662-1713
Hans Michael Lauridsen Widsted
F:
1662
Nakskov
D:
1713
Haverslev
NN
Margrethe Lauridsdatter Widsted
1664-
Margrethe Lauridsdatter Widsted
F:
1664
Nakskov
Sophie Lauridsdatter Widsted
1666-1676
Sophie Lauridsdatter Widsted
F:
1666
Nakskov
D:
maj 1676
Nakskov
Margrethe Marie Widsted
1694-
Margrethe Marie Widsted
F:
1694
Christopher Lindberg
-1778
Christopher Lindberg
D:
TIDL. 1778
Br. Chr. Ekman
ca. 1758-1795
Br. Chr. Ekman
F:
ca. 1758
D:
10 mar. 1795
Sven Lindberg
Otto Lindberg
1737-1803
Otto Lindberg
F:
26 sep. 1737
Uddevalla
D:
1803
Anna Cathrine Widsted
1696-
Anna Cathrine Widsted
F:
1696
D:
Tjørn (Göteborg Stift)
Svend Lindberg
1690-1777
Svend Lindberg
F:
25 sep. 1690
Lindberg (gården Berg)
D:
8 sep. 1777
Tjørn (Göteborg Stift)
Maren Widsted
ca. 1697-
Maren Widsted
F:
ca. 1697
Laurits Widsted
ca. 1699-
Laurits Widsted
F:
ca. 1699
Christian Stephan Lauridsen Widsted
1667-1702
Christian Stephan Lauridsen Widsted
F:
1667
Køge
D:
23 jun. 1702
Viborg
Dorthea Pedersdatter Rhode
-eft. 1711
Dorthea Pedersdatter Rhode
G:
2 jan. 1694
København (Holmens k.)
D:
eft. 1711
Margrethe Lauritsdatter Thura
1632-1695
Margrethe Lauritsdatter Thura
F:
1632
G:
4 jul. 1654
D:
jun. 1695
Nykøbing F.
Morten Ibsen
-1700
Morten Ibsen
D:
1700
Jens Ibsen Vidsted
1650-1693
Jens Ibsen Vidsted
F:
1650
D:
1693
Annike Pedersdatter Bodtzen
Jeppe Mortensen
Maren Berthelsdatter
Inger Christensdatter
-1654
Inger Christensdatter
D:
FMTL. FX 1654
Hans Rasmussen Holm
Peder Christensen
-1653
Peder Christensen
D:
5 okt. 1653
Viborg
Karen Mortensdatter
-før 1654
Karen Mortensdatter
D:
før 1654
Christen Pedersen
Johan Christensen Bruun
1691-1761
Johan Christensen Bruun
F:
19 feb. 1691
Ørum
D:
26 apr. 1761
Maren Nielsdatter Brøchner
-1768
Maren Nielsdatter Brøchner
D:
21 maj 1768
Viborg
Christen Knudsen Bruun
1654-1701
Christen Knudsen Bruun
F:
1654
Rødby
D:
26 dec. 1701
Margrethe Frantsdatter
-1700
Margrethe Frantsdatter
D:
feb. 1700
Dorthea Mortensdatter
-ca. 1673
Dorthea Mortensdatter
D:
ca. 1673
Knud Christensen Bruun
-1681
Knud Christensen Bruun
D:
1681
Christen Mortensen
Jens Mortensen
-1670
Jens Mortensen
D:
TIDL. 1670
Maren Pedersdatter
Maren Pedersdatter
G:
23 jul. 1654
Sakskøbing
Johannes Pedersen
1644-
Johannes Pedersen
F:
1644
Sophie Pedersdatter
1645-
Sophie Pedersdatter
F:
1645
Hans Pedersen Ovesen
1626-1679
Hans Pedersen Ovesen
F:
1626
D:
1679
Zitzel Pedersdatter
Hans Wolf
1753-1830
Hans Wolf
F:
1753
D:
1830
Bolette Cathrine Hansen
Peder Rudolf Wolf
1760-1819
Peder Rudolf Wolf
F:
1760
D:
1819
Caroline Mariane Ragnhild Buch
Eiler Frederik Wolf
1713-1764
Eiler Frederik Wolf
F:
1713
D:
1764
NN
Jacob Andreas Wolf
1749-1819
Jacob Andreas Wolf
F:
1749
D:
1819
Andreas Schumacher Wolf
1715-1768
Andreas Schumacher Wolf
F:
1715
D:
1768
NN
Hans Jørgen Schou
1756-eft. 1801
Hans Jørgen Schou
F:
6 maj 1756
Gentofte
D:
eft. ER 1801
Nicoline Frederikke Becher
ca. 1755-eft. 1801
Nicoline Frederikke Becher
F:
ca. 1755
Rye Mølle
G:
14 dec. 1783
Rye
D:
eft. ER 1801
Cathrine Charlotte Sophie Wolf
1718-1810
Cathrine Charlotte Sophie Wolf
F:
21 aug. 1718
Skelby
D:
26 feb. 1810
Rye
Mikkel Hansen
ca. 1713-1796
Mikkel Hansen
F:
ca. 1713
G:
før 1751
D:
13 jun. 1796
Rye s. (Bramsnæs)
Hans Ejlersen Wolf
1683-1745
Hans Ejlersen Wolf
F:
19 feb. 1683
Hillested
D:
11 maj 1745
Skelby
Elisabeth Agnete Schumacher
-1721
Elisabeth Agnete Schumacher
G:
27 jun. 1711
D:
20 aug. 1721
Skelby
Cathrine Elisabeth Kaalund
Hans Eiler Wolf
1777-1844
Hans Eiler Wolf
F:
28 jul. 1777
København
D:
15 apr. 1844
Cathrine Elisabeth Groth
1782-1872
Cathrine Elisabeth Groth
F:
21 sep. 1782
Svendborg
G:
14 jul. 1808
Tingsted
D:
12 jan. 1872
Niels Giessing Wolf
1779-1848
Niels Giessing Wolf
F:
6 aug. 1779
København
D:
16 okt. 1848
København
Augusta Margrethe Didrichsen
1788-1865
Augusta Margrethe Didrichsen
F:
10 feb. 1788
København
G:
6 aug. 1806
Holsteinsborg, Grønland
D:
6 feb. 1865
København
Christen Wolf
1743-1814
Christen Wolf
F:
20 aug. 1743
D:
20 feb. 1814
Johanne Marie Nielsdatter Giessing
1742-1797
Johanne Marie Nielsdatter Giessing
F:
7 apr. 1742
København
G:
11 sep. 1776
D:
10 apr. 1797
Tingsted (fmtl.)
Jacob Vilhelm Wolf
1802-1838
Jacob Vilhelm Wolf
F:
7 nov. 1802
Tingsted
D:
17 aug. 1838
Svendborg
Cathrine Elisabeth Wolf
1768-1853
Cathrine Elisabeth Wolf
F:
26 jul. 1768
G:
5 jan. 1798
D:
8 feb. 1853
København
NN Wolf
Andreas Sparre Joachimsen Delgast
Margrethe Christensdatter Teilmann
-1769
Margrethe Christensdatter Teilmann
G:
16 okt. 1737
D:
23 jun. 1769
Karen Pedersdatter Widsted
1648-1692
Karen Pedersdatter Widsted
F:
1648
D:
1692
Hillested
Ejler Christian Hansen Wolf
1637-1711
Ejler Christian Hansen Wolf
F:
1637
Nakskov
G:
22 feb. 1676
Nakskov
D:
1711
Skelby (Falster)
Abigael Pedersdatter
Zara Cathrine Pedersdatter
Anne Jørgensdatter
1674-1674
Anne Jørgensdatter
F:
sep. 1674
Nakskov
D:
sep. 1674
Nakskov
Henrich Flindt
1713-1714
Henrich Flindt
F:
1713
Nysted
D:
1714
Nysted
Casper Flindt
1714-1715
Casper Flindt
F:
1714
Nysted
D:
1715
Nysted
Anne Flindt
1715-1716
Anne Flindt
F:
1715
Nysted
D:
1716
Nysted
Henrich Flindt
1716-1717
Henrich Flindt
F:
1716
Nysted
D:
1717
Nysted
Henrich Flindt
1718-1790
Henrich Flindt
F:
22 feb. 1718
Nysted
D:
28 feb. 1790
Våbensted
Anne Flindt
1719-1754
Anne Flindt
F:
1719
Nysted
D:
1754
Slemminge
Lauritz Christensen Høy
1711-1737
Lauritz Christensen Høy
F:
1711
Nykøbing F.
G:
26 jul. 1735
Nysted
D:
1737
Thomas Reimer
før 1700-1748
Thomas Reimer
F:
før 1700
Maribo
G:
25 sep. 1737
Nysted
D:
1748
Mathias Johan Wederkinch
1719-1786
Mathias Johan Wederkinch
F:
1719
G:
7 jan. 1750
Nysted
D:
1786
Anna Cathrine Flindt
1720-1721
Anna Cathrine Flindt
F:
1720
Nysted
D:
1721
Nysted
Casper Flindt
1721-1721
Casper Flindt
F:
1721
Nysted
D:
1721
Nysted
Christine Greve
ca. 1693-1721
Christine Greve
F:
ca. 1693
D:
1721
Jacob Flindt
ca. 1684-1758
Jacob Flindt
F:
ca. 1684
Nykøbing F.
G:
29 maj 1713
Halsted
D:
1758
Jørgen Greve
ca. 1694-1737
Jørgen Greve
F:
ca. 1694
D:
1737
Georg Frederik Just
ca. 1725-ca. 1746
Georg Frederik Just
F:
ca. 1725
D:
ca. 1746
Marie Elisabeth Greve
ca. 1695-1727
Marie Elisabeth Greve
F:
ca. 1695
D:
FX 1727
Tønnes Just
1686-1757
Tønnes Just
F:
13 jan. 1686
Vålse
G:
24 sep. 1720
Våbensted
D:
1757
Eggert Greve
ca. 1698-
Eggert Greve
F:
ca. 1698
Sara Cathrine Caspersdatter Greve
1702-1769
Sara Cathrine Caspersdatter Greve
F:
1702
D:
1769
Gregers Balthasarsen Maschwedel
ca. 1674-1731
Gregers Balthasarsen Maschwedel
F:
ca. 1674
G:
ca. 1722
D:
21 feb. 1731
Sakskøbing (fmtl.)
Bodil Christine Roys
1732-1763
Bodil Christine Roys
F:
1732
Nysted
D:
1763
Nysted
Peder Ferslew
1732-1799
Peder Ferslew
F:
1732
Nebbelunde
G:
30 sep. 1761
Nysted
D:
13 nov. 1799
Nysted
Laurs Gregers Roys
1735-1737
Laurs Gregers Roys
F:
1735
Nysted
D:
1737
Nysted
Anne Marie Roys
1737-1779
Anne Marie Roys
F:
11 nov. 1737
Nysted
D:
25 feb. 1779
Kristiania
Nikolaj Nielsen Lumholtz
1729-1779
Nikolaj Nielsen Lumholtz
F:
19 sep. 1729
København
G:
23 nov. 1770
København
D:
25 feb. 1779
Kristiania
Jacob Roys
1738-1817
Jacob Roys
F:
1738
Nysted
D:
1817
Radsted
Cathrine Marie, salig Hassenfeldts
-1768
Cathrine Marie, salig Hassenfeldts
G:
1766
Radsted
D:
FX 1768
Else Pedersdatter
ca. 1722-1793
Else Pedersdatter
F:
ca. 1722
G:
1768
Radsted
D:
jan. 1793
Radsted
Elisabeth Marie Geding Lykkersen
ca. 1750-1828
Elisabeth Marie Geding Lykkersen
F:
ca. 1750
G:
FX 1801
D:
2 jul. 1828
Radsted
Otto Frederik Roys
1741-1746
Otto Frederik Roys
F:
1741
Nysted
D:
1746
Nysted
Ludvig Jacobsen Roys (Reus)
1700-1742
Ludvig Jacobsen Roys (Reus)
F:
10 okt. 1700
Nykøbing F.
G:
9 mar. 1731
Nysted
D:
1742
Casper Rattgen
1725-1762
Casper Rattgen
F:
12 jan. 1725
Nysted
D:
1762
Nysted
Inger Cathrine Nielsdatter
Inger Cathrine Nielsdatter
G:
25 sep. 1753
Nykøbing F.
Christine Rattgen
1726-1768
Christine Rattgen
F:
2 maj 1726
Nysted
D:
1768
Niels Pedersen Tow
1704-1754
Niels Pedersen Tow
F:
1704
G:
4 nov. 1748
Nysted
D:
1754
Morten Svendsen Bager
1723-1804
Morten Svendsen Bager
F:
1723
G:
18 sep. 1754
V. Ulslev
D:
1804
Jochum Rattgen
1727-1761
Jochum Rattgen
F:
26 sep. 1727
Nysted
D:
1761
Nysted
Else Dorthea Andersdatter Bertelsen
ca. 1720-1800
Else Dorthea Andersdatter Bertelsen
F:
ca. 1720
G:
5 sep. 1753
Nysted
D:
1800
Jacob Rattgen
1728-eft. 1764
Jacob Rattgen
F:
1728
Nysted
D:
eft. 1764
Johan Edvard Rattgen
1730-1731
Johan Edvard Rattgen
F:
1730
Nysted
D:
1731
Nysted
Herman Vilhelm Rattgen
1731-1732
Herman Vilhelm Rattgen
F:
4 nov. 1731
Nysted
D:
1732
Nysted
Anne Lisbeth Rattgen
1732-1737
Anne Lisbeth Rattgen
F:
1732
Nysted
D:
21 okt. 1737
Nysted
Johan Edvard Rattgen
1734-
Johan Edvard Rattgen
F:
1734
Nysted
Inger Fristrup
Inger Fristrup
G:
nov. 1767
København (Nicolaj)
Bodil Kirstine Rattgen
1736-1793
Bodil Kirstine Rattgen
F:
8 jan. 1736
Nysted
D:
1793
Jørgen Holst
1724-1803
Jørgen Holst
F:
1724
Fjelstrup s.
G:
16 mar. 1764
København (Holmens s.)
D:
1803
Peder Bøgvad Rattgen
1737-1810
Peder Bøgvad Rattgen
F:
17 okt. 1737
Nysted
D:
1810
Kirsten Truelsdatter
ca. 1734-1781
Kirsten Truelsdatter
F:
ca. 1734
G:
22 feb. 1765
Ø. Egesborg
D:
1781
Margrethe Larsdatter
1745-1825
Margrethe Larsdatter
F:
1745
G:
1781
Ø. Egesborg
D:
5 sep. 1825
Allerslev
Anna Lisbeth Rattgen
1739-1804
Anna Lisbeth Rattgen
F:
18 sep. 1739
Nysted
D:
FX 1804
Hermand Kristian Rattgen
1740-1741
Hermand Kristian Rattgen
F:
18 dec. 1740
Nysted
D:
1741
Nysted
Karen Lerche Rattgen
1744-1776
Karen Lerche Rattgen
F:
11 jan. 1744
Nysted
D:
1776
Godsted s.
Niels Jochumsen
-1772
Niels Jochumsen
G:
18 apr. 1766
Nysted
D:
apr. 1772
Godsted s.
Lars Jensen
ca. 1748-1831
Lars Jensen
F:
ca. 1748
G:
1772
D:
9 nov. 1831
Godsted
Søster Greve
1703-1764
Søster Greve
F:
1703
D:
1764
Adolf Mateus Rattgen
-1760
Adolf Mateus Rattgen
F:
Lübeck?
G:
30 maj 1724
Nysted
D:
1760
Nysted
Gustav Vilhelm Greve
1705-1775
Gustav Vilhelm Greve
F:
1705
D:
1775
Else Nielsdatter Cariis
ca. 1710-1769
Else Nielsdatter Cariis
F:
ca. 1710
G:
9 jan. 1733
Nysted
D:
30 mar. 1769
Våbensted
Judith Pedersdatter Riis
ca. 1711-1795
Judith Pedersdatter Riis
F:
ca. 1711
Nysted
D:
13 apr. 1795
Våbensted
Anne Marlene Mogensdatter
1728-
Anne Marlene Mogensdatter
F:
28 sep. 1728
Nysted
Maren Kirstine Mogensdatter
1731-
Maren Kirstine Mogensdatter
F:
17 jan. 1731
Nysted
Henning Ulrich Mogensen
1732-
Henning Ulrich Mogensen
F:
23 jul. 1732
Nysted
Peder Mogensen
1734-1741
Peder Mogensen
F:
1734
Nysted
D:
1741
(Anne) Margrethe Greve
1707-1742
(Anne) Margrethe Greve
F:
28 aug. 1707
Halsted s.
D:
1742
Mogens Pedersen
-1736
Mogens Pedersen
G:
14 nov. 1727
Nysted
D:
1736
Magdalene Kirstine Reimer
1740-1770
Magdalene Kirstine Reimer
F:
1740
Maribo
D:
1770
Mogens Pedersen Reimer
1742-1746
Mogens Pedersen Reimer
F:
1742
Maribo
D:
1746
Maribo
Søren Reimer
1703-1780
Søren Reimer
F:
1703
Maribo
G:
16 sep. 1738
Nysted
D:
1780
Anne Greve
1740-1740
Anne Greve
F:
4 aug. 1740
Nysted
D:
1740
Nysted
Axel Greve
1709-1760
Axel Greve
F:
12 apr. 1709
Halsted s.
D:
1760
Anne Kirstine ?
-1745
Anne Kirstine ?
G:
FX 1740
D:
1745
Nysted
Casper Greve
1746-ca. 1751
Casper Greve
F:
3 jul. 1746
Nysted
D:
ca. 1751
Nysted
Sophie Amalie Lihme
1728-1749
Sophie Amalie Lihme
F:
15 mar. 1728
Nysted
G:
7 jul. 1745
Våbensted
D:
1749
Nysted
Jens Ferslew Greve
1752-1760
Jens Ferslew Greve
F:
1752
D:
1760
Casper Greve
1755-1816
Casper Greve
F:
8 jan. 1755
Nysted
D:
1816
Else Christence Werløs
1755-1782
Else Christence Werløs
F:
1755
G:
26 jul. 1780
Sakskøbing
D:
21 sep. 1782
Claushavn, Grønland
Bodil Jensdatter Mørk
ca. 1761-eft. 1816
Bodil Jensdatter Mørk
F:
ca. 1761
Claushavn, Grønland
G:
14 dec. 1785
Claushavn
D:
eft. 1816
Peder Ferslew Greve
1757-1760
Peder Ferslew Greve
F:
6 jul. 1757
Nysted
D:
1760
Ellen Marie Ferslew
ca. 1723-1799
Ellen Marie Ferslew
F:
ca. 1723
Nebbelunde
G:
22 jul. 1750
Nebbelunde
D:
1799
Anna Kirstine Hermansdatter
1742-
Anna Kirstine Hermansdatter
F:
2 nov. 1742
Nysted
Niels Hermandsen
1745-1769
Niels Hermandsen
F:
20 maj 1745
Nysted
D:
FX 1769
Jacob Flindt Hermandsen (Langsted)
1747-
Jacob Flindt Hermandsen (Langsted)
F:
3 maj 1747
Nysted
Anna Else Jørgensdatter
ca. 1739-
Anna Else Jørgensdatter
F:
ca. 1739
G:
ca. 1772
D:
Radsted
Abigael Greve
1711-1763
Abigael Greve
F:
okt. 1711
Halsted s.
D:
1763
Herman Nielsen Cariis
-1747
Herman Nielsen Cariis
G:
13 mar. 1742
Nysted
D:
1747
Preben Langsted
NN Hansdatter
-1754
NN Hansdatter
D:
1754
Hans Langsted Snedker
Hans Langsted Snedker
G:
27 jan. 1751
Nysted
Christen Greve
1714-
Christen Greve
F:
1714
Jochum Crummelin
1739-eft. 1751
Jochum Crummelin
F:
27 jun. 1739
Nysted
D:
eft. 1751
Inger Crummelin
1740-1814
Inger Crummelin
F:
27 jun. 1740
Nysted
D:
jul. 1814
Frederik Christian Brennicke
1751-1802
Frederik Christian Brennicke
F:
1751
G:
28 jan. 1774
Sandby
D:
1802
Anne Kirstine Crummelin
1744-1801
Anne Kirstine Crummelin
F:
23 mar. 1744
Nysted
D:
22 jul. 1801
Vejby
Christen Rasmussen Lihme
1731-1784
Christen Rasmussen Lihme
F:
28 mar. 1731
Nysted
G:
Køge
D:
2 aug. 1784
til søs
Dorthe Sophie Greve
1716-1744
Dorthe Sophie Greve
F:
1716
Halsted
D:
1744
Hans Jochumsen Crummelin
1694-1752
Hans Jochumsen Crummelin
F:
23 nov. 1694
Nysted
G:
7 nov. 1738
Nysted
D:
1752
Anne Jørgensdatter
1675-1736
Anne Jørgensdatter
F:
13 jun. 1675
Nakskov
D:
1736
Casper Christensen (Greve)?
ca. 1660-1717
Casper Christensen (Greve)?
F:
ca. 1660
G:
ca. 1691
D:
1717
Nysted
Abel Cathrine Wiel
1716-1742
Abel Cathrine Wiel
F:
1716
D:
1742
Elisabeth Wiel
1719-1742
Elisabeth Wiel
F:
1719
D:
1742
Peder Jørgensen Wiel
1676-1750
Peder Jørgensen Wiel
F:
25 jul. 1676
Nakskov
D:
1750
Øllegaard Catharina Munch
før 1692-1737
Øllegaard Catharina Munch
F:
før 1692
G:
før 1710
D:
1737
Marie Elisabeth Schrøder
1687-1747
Marie Elisabeth Schrøder
F:
1687
G:
5 feb. 1743
København (Hof- og Slotskirken)
D:
1747
Abigael Jørgensdatter
1677-1679
Abigael Jørgensdatter
F:
1677
Nakskov
B:
25 jan. 1679
Nakskov
Bodil Marie Kolding (Collin)
1705-1766
Bodil Marie Kolding (Collin)
F:
1705
D:
19 apr. 1766
Stokkemarke
Rasmus Henriksen Lund
1681-1727
Rasmus Henriksen Lund
F:
8 okt. 1681
København
G:
30 jan. 1725
Nykøbing F.
D:
jun. 1727
Halsted
Jacob Rahr
-1731
Jacob Rahr
G:
27 jun. 1729
Nysted
D:
1731
Rasmus Jacob Blicher
1741-eft. 1766
Rasmus Jacob Blicher
F:
1741
D:
eft. 1766
Jens Mathias Blicher
1743-1786
Jens Mathias Blicher
F:
9 jul. 1743
Stokkemarke
D:
1786
Cathrine Elisabeth Thestrup
1750-1809
Cathrine Elisabeth Thestrup
F:
1750
G:
19 okt. 1774
Aalborg (Budolfi kirke)
D:
23 maj 1809
Søllerød
Christine Margareta Blicher
1744-1755
Christine Margareta Blicher
F:
1744
D:
1755
Diderik Nicolai Blicher
1746-1805
Diderik Nicolai Blicher
F:
10 maj 1746
D:
27 mar. 1805
Maribo
Mette Poulsen
1751-1826
Mette Poulsen
F:
31 dec. 1751
G:
10 maj 1782
D:
28 apr. 1826
Christianshavn
Peder Jensen Blicher
1683-1746
Peder Jensen Blicher
F:
11 feb. 1683
Bælum
G:
23 feb. 1741
D:
10 jun. 1746
Stokkemarke
Cecilie Dorthea Kolding
1706-1757
Cecilie Dorthea Kolding
F:
1706
D:
1757
Jochum Blich
1701-1766
Jochum Blich
F:
1701
Nakskov
G:
18 jul. 1755
Stokkemarke
D:
1766
Jens Madsen Kolding
1707-1710
Jens Madsen Kolding
F:
1707
D:
1710
Else Marie Kaalund
1733-1780
Else Marie Kaalund
F:
1733
D:
1780
Rasmus Olsen
ca. 1724-eft. 1803
Rasmus Olsen
F:
ca. 1724
G:
8 dec. 1758
Stokkemarke
D:
eft. 1803
Abigael Marie Kaalund
1735-1737
Abigael Marie Kaalund
F:
1735
D:
1737
Jens Bartolomæus Kaalund
1736-1737
Jens Bartolomæus Kaalund
F:
1736
D:
1737
Sophie Amalie Kaalund
1739-eft. 1760
Sophie Amalie Kaalund
F:
1739
D:
eft. 1760
Mathias Kaalund
1742-1743
Mathias Kaalund
F:
dec. 1742
Toreby
D:
1743
Jens Mathias Kaalund
1746-1752
Jens Mathias Kaalund
F:
1746
D:
1752
Hans Peter Kaalund
1749-
Hans Peter Kaalund
F:
1749
Elisabeth Christine Kolding (Collin)
1709-1751
Elisabeth Christine Kolding (Collin)
F:
1709
D:
1751
Vilhelm Kaalund
ca. 1692-1760
Vilhelm Kaalund
F:
ca. 1692
G:
9 okt. 1732
Nykøbing F. (Slottet)
D:
1760
Jørgen Madsen Kolding
1711-1714
Jørgen Madsen Kolding
F:
1711
D:
1714
Jens Madsen Kolding
1713-1721
Jens Madsen Kolding
F:
1713
D:
1721
Abigael Jørgensdatter Wiel
1679-1757
Abigael Jørgensdatter Wiel
F:
21 sep. 1679
Nakskov
D:
1757
Mads Jensen Colding
1665-1725
Mads Jensen Colding
F:
okt. 1665
Nykøbing F.
G:
1704
Nykøbing F.?
D:
1725
Jens Jørgensen
1682-1682
Jens Jørgensen
F:
1682
Nakskov
D:
1682
Nakskov
Johanne Sophie Jørgensdatter
1685-1693
Johanne Sophie Jørgensdatter
F:
4 maj 1685
Nakskov
D:
1693
Nakskov
Jørgen Lihme
1712-1718
Jørgen Lihme
F:
1712
D:
1718
Peder Lihme
1713-1713
Peder Lihme
F:
1713
D:
1713
Anne Birgitte Lihme
1714-1789
Anne Birgitte Lihme
F:
1714
D:
1789
Jens Faber
1720-1803
Jens Faber
F:
1720
G:
28 jul. 1752
København (Holmens s.)
D:
1803
Elisabeth Dorthea Lihme
1715-1716
Elisabeth Dorthea Lihme
F:
1715
D:
1716
Johannes Lihme
1717-
Johannes Lihme
F:
1717
Jørgen Lihme
1719-1720
Jørgen Lihme
F:
1719
D:
1720
Dorothea Lihme
1720-1740
Dorothea Lihme
F:
1720
D:
1740
Jørgen Lihme
1721-1748
Jørgen Lihme
F:
1721
D:
4 apr. 1748
København
Peder Lihme
1724-1724
Peder Lihme
F:
1724
D:
1724
Georgia (Elisabeth) Jørgensdatter Wiel
1687-1740
Georgia (Elisabeth) Jørgensdatter Wiel
F:
1 aug. 1687
Nakskov
D:
7 maj 1740
Nakskov
Christen Rasmussen Lihme
ca. 1660-1728
Christen Rasmussen Lihme
F:
ca. 1660
Horsens
G:
1711
D:
14 feb. 1728
Nakskov
Elisabeth Pedersdatter
1650-1664
Elisabeth Pedersdatter
F:
1650
D:
1664
Jørgen Jensen
ca. 1645-1687
Jørgen Jensen
F:
ca. 1645
Stege
G:
før 1674
D:
21 jan. 1687
Nakskov
Claus Knudsen Lerche
1714-1750
Claus Knudsen Lerche
F:
25 feb. 1714
Nakskov
D:
6 apr. 1750
Nakskov
Anders Knudsen Lerche
1723-1757
Anders Knudsen Lerche
F:
6 sep. 1723
D:
1 jan. 1757
Knud Mortensen Lerche
Inger Clausdatter
Morten Pedersen
NN
Peder Mortensen Widsted
-1667
Peder Mortensen Widsted
D:
5 aug. 1667
Abigael Knudsdatter Lerche
-1669
Abigael Knudsdatter Lerche
D:
21 dec. 1669
Morten Ibsen
før 1621-1654
Morten Ibsen
F:
før 1621
D:
1654
Karen Jensdatter
-ca. 1646
Karen Jensdatter
D:
ca. 1646
Forældre
Morten Ibsen
før 1553-eft. 1553
Jep Mortensen
før 1579-eft. 1579
Jep Mortensen
F:
før 1579
D:
eft. 1579