Søg
Fornavn:
Efternavn:
Avanceret søgning
Efternavne
Login
Nyheder
Mest Eftersøgte
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Albummer
Alle medier
Kirkegårde
Steder
Notater
Datoer & Årsdage
Kalender
Rapporter
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Statistikker
Skift sprog
Bogmærker
Kontakt
Registrér for at få en brugerkonto
Slægter med oprindelse i både det laveste og det højeste
Fra fattiglemmer til konger og kejsere
Find
Efternavne
Fornavne
Søg personer
Søg familier
Søg websted
Steder
Datoer
Kalender
Kirkegårde
Bogmærker
Medie
Billeder
Dokumenter
Gravsten
Fortællinger
Optagelser
Videoer
Alle medier
Info
Nyheder
Mest Eftersøgte
Rapporter
Databasestatistik
Træer
Grene
Notater
Kilder
Arkiver
DNA-tests
Kontakt
Forside
Søg
Login
Søg
|
Avanceret søgning
|
Søg familier
|
Søg websted
Fornavn:
Efternavn:
ID:
Udskriv
Tilføj bogmærke
Dansk
Engelsk
Anna Clausdatter
Egne data
Aner
Efterkommere
Slægtskab
Tidslinje
Familie
GEDCOM
Foreslå
Generationer:
1
2
3
4
5
6
7
Standard
|
Kompakt
|
Lodret
|
Kun tekst
|
Register
|
Tabeller
|
PDF
Træk eller rul for at se mere af diagrammet.
Thomas Thomsen
1682-1720
Thomas Thomsen
F:
1682
Højer s. (Rudbølgård)
D:
5 jan. 1720
Anna Nisdatter
Anna Nisdatter
G:
1715/1716
Paul Thomsen
1684-1753
Paul Thomsen
F:
17 mar. 1684
Højer s. (Rudbølgård)
D:
27 mar. 1753
Ballum
Dorthe Lisbeth Detlefsen
1699-1753
Dorthe Lisbeth Detlefsen
F:
1699
Ballum-Vesterende
D:
24 jun. 1753
Ballum-Vesterende
Ingeborg Todsen
1705-1705
Ingeborg Todsen
F:
1705
Højer s. (Rudbølgård)
D:
1705
Højer s. (Rudbølgård)
Thomas Julius Seiffert van der Merwede
1776-1800
Thomas Julius Seiffert van der Merwede
F:
11 jul. 1776
Flensborg
D:
15 maj 1800
Højer s. (Rudbøl)
Helena Thomasdatter Nissen
1731-
Helena Thomasdatter Nissen
F:
1731
Højer s. (Rudbøl)
D:
Flensborg
Johann Christian Seiffert
Anna Katharina Thomasdatter
1733-
Anna Katharina Thomasdatter
F:
1733
Højer s. (Rudbøl)
D:
Møgeltønder
Friedrich Andresen
Ingeborg Todsen
1706-1747
Ingeborg Todsen
F:
1706
Højer s. (Rudbølgård)
D:
17 sep. 1747
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Nissen
1708-1769
Thomas Nissen
F:
1708
G:
3 jul. 1727
Aventoft
D:
1769
Catharina Todsen
1708-1777
Catharina Todsen
F:
1708
Højer s. (Rudbølgård)
D:
3 jul. 1777
Tønder
Marcus Hoyer
1705-1779
Marcus Hoyer
F:
1705
D:
1 dec. 1779
Tønder
Margaretha Todsen
Johann Andreas Todsen
1739-
Johann Andreas Todsen
F:
1739
Højer
D:
Norge
Gunhild Hjort
Peter Todsen
1789-1855
Peter Todsen
F:
28 jan. 1789
Ubjerg
D:
27 mar. 1855
Harburg
Anna Catharina Bendixen
1800-1836
Anna Catharina Bendixen
F:
18 mar. 1800
Sibbershusum
G:
25 sep. 1825
D:
14 jun. 1836
Tønder (Mejerholm)
Hanna Margarethe Nissen
Thomas Todsen
1740-1824
Thomas Todsen
F:
24 okt. 1740
Højer
D:
28 feb. 1824
Ubjerg
Helene Catharina Holmer
1749-1831
Helene Catharina Holmer
F:
8 mar. 1749
Højer s. (Poppenbøl)
G:
4 dec. 1781
D:
8 jan. 1831
Ubjerg
Peter Todsen
1742-1792
Peter Todsen
F:
1742
Højer
D:
6 sep. 1792
Slesvig
Friedrich Carl Todsen
Friederica Todsen
Peter Todsen
Jette Todsen
Boh Todsen
1743-1805
Boh Todsen
F:
1743
Højer
D:
21 okt. 1805
Aabenraa
Friederica Margretha Dorothea von Curtius
1741-1810
Friederica Margretha Dorothea von Curtius
F:
1741
G:
27 maj 1774
Gl. Haderslev
D:
19 apr. 1810
Flensborg
Catharina Todsen
1745-
Catharina Todsen
F:
1745
Højer
Peter Todsen
1711-1793
Peter Todsen
F:
1711
Aventoft s. (Ringswarf)
D:
27 nov. 1793
Højer
Christine Hansdatter Schmidt
1706-1750
Christine Hansdatter Schmidt
F:
1702/06
Højer
G:
6 feb. 1739
Højer
D:
1750
Højer
Marcus Hoyer Todsen
1757-1827
Marcus Hoyer Todsen
F:
1757
Højer
D:
20 feb. 1827
Højer
Marcus Hoyer Lüders
1788-1864
Marcus Hoyer Lüders
F:
8 apr. 1788
Tønder
D:
5 nov. 1864
Aabenraa
Catharina Maria Hansen
1801-1882
Catharina Maria Hansen
F:
15 dec. 1801
Aabenraa
G:
18 aug. 1820
Aabenraa
D:
26 mar. 1882
Aabenraa
Christina Todsen
1758-1837
Christina Todsen
F:
14 sep. 1758
Højer
D:
29 dec. 1837
Sønderborg
Friderich Carl Lüders
1738-1807
Friderich Carl Lüders
F:
22 sep. 1738
Glücksburg s. (Munkbrarup)
G:
15 sep. 1780
Højer
D:
24 maj 1807
Sønderborg
Cathrine Maria Todsen
1796-1882
Cathrine Maria Todsen
F:
27 maj 1796
Højer
D:
20 okt. 1882
Højer
Gabriel Friedrich Roll
1785-1837
Gabriel Friedrich Roll
F:
2 jun. 1785
Husum
G:
1814
D:
16 apr. 1837
Højer
Peter Todsen
1797-1839
Peter Todsen
F:
17 maj 1797
Højer
D:
5 mar. 1839
Bov
Esther Hindrichsen
1799-1887
Esther Hindrichsen
F:
23 maj 1799
Højer
G:
5 dec. 1823
Højer
D:
9 maj 1887
Højer
Lorenz Kamp Todsen
1798-1822
Lorenz Kamp Todsen
F:
9 aug. 1798
Højer
D:
11 mar. 1822
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Hans Christian Todsen
1802-1886
Hans Christian Todsen
F:
22 okt. 1802
Højer
D:
2 aug. 1886
Højer
Maria Dorothea Høeg
1806-1830
Maria Dorothea Høeg
F:
23 sep. 1806
Højer
G:
7 nov. 1829
Højer
D:
26 jun. 1830
Højer
Louise Lagesen
1808-
Louise Lagesen
F:
30 jan. 1808
Brøns
G:
4 jul. 1851
Højer
Andreas Todsen
1804-1873
Andreas Todsen
F:
8 apr. 1804
Højer
D:
23 nov. 1873
Højer
Anna Margrethe Feddersen
1807-1864
Anna Margrethe Feddersen
F:
4 apr. 1807
Højer
G:
10 okt. 1828
Højer
D:
22 sep. 1864
Højer
Johann Todsen
1760-1820
Johann Todsen
F:
19 jun. 1760
Højer s.
D:
26 okt. 1820
Højer s.
Christina Kamp
1773-1846
Christina Kamp
F:
29 mar. 1773
Tønder
G:
Højer
D:
9 maj 1846
Højer
Paul Todsen
1761-1811
Paul Todsen
F:
7 jun. 1761
Højer s.
D:
1811
Norge
Hanna Rönnenkamp
Christian Rönnenkamp
Catharina Todsen
1763-
Catharina Todsen
F:
14 dec. 1763
Højer s.
Nicolaus Christian Rönnenkamp
Ingeborg Maria Jacobsen
1734-1802
Ingeborg Maria Jacobsen
F:
1734
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 jul. 1802
Højer
Maria Todsen
1713-1777
Maria Todsen
F:
1713
Højer s. (Rudbølgård)
D:
27 MAI 1777
Tønder
Johann Mundt
Abraham Matthias Rüdiger
1731-1786
Abraham Matthias Rüdiger
F:
1731
Jernløse
D:
19 mar. 1786
Tønder
Andreas Todsen
1744-1798
Andreas Todsen
F:
22 mar. 1744
Højer s. (Rudbøl)
D:
30 dec. 1798
Højer s. (Rudbøl)
Anna Catharina Deutsch
1752-1783
Anna Catharina Deutsch
F:
1752
Højer s. (Rudbøl)
G:
12 okt. 1781
Højer
D:
4 aug. 1783
Højer s. (Rudbøl)
Esther Cathrine Marie Todsen
1787-
Esther Cathrine Marie Todsen
F:
27 jul. 1787
Højer s. (Rudbøl)
Jens Peter Ratenburg
1782-1842
Jens Peter Ratenburg
F:
26 aug. 1782
Bedsted
G:
9 jun. 1809
Højer s.
D:
23 nov. 1842
Højer s. (Rudbøl)
Anna Todsen
1793-1793
Anna Todsen
F:
4 jan. 1793
Højer s. (Rudbøl)
D:
19 maj 1793
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Todsen
Ingeborg Momsen
1757-1825
Ingeborg Momsen
F:
1757
Hyltoft
G:
26 maj 1786
Højer
D:
10 aug. 1825
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Todsen
1786-1867
Nicolai Todsen
F:
16 feb. 1786
Højer s. (Rudbøl)
D:
27 maj 1867
Højer s. (Rudbøl)
Christina Peitersen
1797-1863
Christina Peitersen
F:
19 okt. 1797
Højer s. (Rudbøl)
G:
14 okt. 1826
Højer
D:
11 sep. 1863
Højer s. (Rudbøl)
Hans Todsen
1788-1791
Hans Todsen
F:
18 apr. 1788
Højer s. (Rudbøl)
D:
16 aug. 1791
Højer s. (Rudbøl)
Anna Todsen
1790-
Anna Todsen
F:
21 jun. 1790
Højer s. (Rudbøl)
Hans Todsen
1793-1851
Hans Todsen
F:
28 mar. 1793
Højer s. (Rudbøl)
D:
11 aug. 1851
Højer
Jens Todsen
1747-1821
Jens Todsen
F:
15 mar. 1747
Højer s. (Rudbøl)
D:
6 feb. 1821
Højer s. (Rudbøl)
Anna Margaretha Hansdatter
Catharina Todsen
1750-1796
Catharina Todsen
F:
9 jan. 1750
Højer s. (Rudbøl)
D:
18 jun. 1796
Højer s. (Rudbøl)
Paul Todsen
1752-
Paul Todsen
F:
27 apr. 1752
Højer s. (Rudbøl)
Johannes Todsen
1755-
Johannes Todsen
F:
1755
Højer s. (Rudbøl)
Nicolai Todsen
ca. 1715-1765
Nicolai Todsen
F:
ca. 1715
D:
20 aug. 1765
Højer s. (Rudbøl)
Anna Jensdatter
ca. 1719-1779
Anna Jensdatter
F:
ca. 1719
Højer s. (Rudbøl)
D:
22 nov. 1779
Højer s. (Rudbøl)
Thomas Todsen
1718-1788
Thomas Todsen
F:
7 jul. 1718
Højer s. (Rudbølgård)
D:
21 jan. 1788
Wewelsfleth
Juliane Sophia Catharina Weger
Anna Lucia Magdalena Jacobi
Anna Lucia Magdalena Jacobi
G:
13 jun. 1758
Rendsborg
Catharina Thomsen
1686-1734
Catharina Thomsen
F:
23 jan. 1686
Højer s. (Rudbølgård)
D:
11 mar. 1734
Højer s. (Rudbølgård)
Andreas Todsen
1670-1729
Andreas Todsen
F:
1670
Aventoft s. (Ringswarf)
G:
1704
D:
28 mar. 1729
Højer s. (Rudbølgård)
Johannes Thomsen
1687-1769
Johannes Thomsen
F:
19 nov. 1687
Højer s. (Rudbølgård)
D:
6 jun. 1769
Slesvig
Helene Jaspersen
1689-før 1769
Helene Jaspersen
F:
1689
Flensborg
G:
4 sep. 1714
Flensborg (Skt. Nicolai)
D:
før 1769
Ester Thomsen
1689-1756
Ester Thomsen
F:
4 jul. 1689
Højer s. (Rudbølgård)
D:
1756
Sønnich Ebsen
-1714
Sønnich Ebsen
D:
aug. 1714
Detlef Clementsen
-1724
Detlef Clementsen
D:
3 apr. 1724
Ida Amalie Bluhme
1748-1788
Ida Amalie Bluhme
F:
1748
D:
28 feb. 1788
Nortorf
Heinrich Ludwig Domeier
1733-1807
Heinrich Ludwig Domeier
F:
17 nov. 1733
Moringen
D:
5 sep. 1807
Nortorf
Esther Bluhme
1750-
Esther Bluhme
F:
1750
Reinhold Holst
1723-1775
Reinhold Holst
F:
1723
D:
1775
Johannes Andreas Bluhme
1755-1790
Johannes Andreas Bluhme
F:
29 nov. 1755
D:
28 dec. 1790
Catharina Dorothea Lange
1757-1819
Catharina Dorothea Lange
F:
1757
Petersborg
D:
6 jun. 1819
Anna Catharina Bluhme
1759-1835
Anna Catharina Bluhme
F:
1759
D:
23 apr. 1835
Carl Ferdinand Wilhelmi
-1788
Carl Ferdinand Wilhelmi
D:
FX 1788
Anna Christine Burchardi
ca. 1794-1828
Anna Christine Burchardi
F:
ca. 1794
D:
25 mar. 1828
Sønderborg
Hans Schmidt
Georg Heinrich Burchardi
1744-1821
Georg Heinrich Burchardi
F:
16 mar. 1744
D:
11 jun. 1821
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
NN Bluhme
-TIDL.
NN Bluhme
D:
TIDL.
Anna Beate Thomsen
1725-1788
Anna Beate Thomsen
F:
o. 1720/25
Møgeltønder
D:
1788
Johannes Bartholomæus Bluhme
1717-1765
Johannes Bartholomæus Bluhme
F:
6 maj 1717
G:
14 okt. 1746
Møgeltønder
D:
20 jan. 1765
Jevenstedt
Sønnich Detlef Thomsen
ca. 1725-1744
Sønnich Detlef Thomsen
F:
ca. 1725
D:
1744
Peter Christian Thomsen
1731-1789
Peter Christian Thomsen
F:
1731
D:
30 mar. 1789
Anna Cathrine Margrethe Arends
1733-
Anna Cathrine Margrethe Arends
F:
1733
G:
1754
Andreas Thomsen
1694-1772
Andreas Thomsen
F:
25 aug. 1694
Møgeltønder
D:
13 apr. 1772
Sønnich Thomsen
1691-1756
Sønnich Thomsen
F:
7 jul. 1691
Højer s. (Rudbølgård)
D:
12 aug. 1756
Brunsoddekog
Inge Thomasdatter
-1769
Inge Thomasdatter
G:
1715
D:
10 aug. 1769
Göncke Elena Thomsen
1755-1760
Göncke Elena Thomsen
F:
1755
D:
1760
Hans Lytzen Thomsen
1757-1811
Hans Lytzen Thomsen
F:
1757
D:
1811
Husum
Christine Margrethe Hansen
Christine Margrethe Hansen
G:
1807
Ester Thomasdatter
1760-1759
Ester Thomasdatter
F:
1760
D:
1759
Maria Thomasdatter
1761-1762
Maria Thomasdatter
F:
1761
D:
1762
Göncke Lena Thomasdatter
1763-1772
Göncke Lena Thomasdatter
F:
1763
D:
22 sep. 1772
Nicolai Thomsen
1764-1774
Nicolai Thomsen
F:
8 maj 1764
D:
2 feb. 1774
Thomas Thomsen
1767-1793
Thomas Thomsen
F:
28 mar. 1767
D:
8 jul. 1793
Husum
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
1768-1774
Anna Marie Margrethe Thomasdatter
F:
15 jun. 1768
D:
19 mar. 1774
Ester Thomasdatter
1770-1773
Ester Thomasdatter
F:
17 nov. 1770
D:
17 jul. 1773
Söncke Thomsen
1772-1782
Söncke Thomsen
F:
7 jan. 1772
D:
SENEST 1782
Anna Margrethe Lytzen
1734-1810
Anna Margrethe Lytzen
F:
2 jul. 1734
D:
12 maj 1810
Husum
Thomas Todsen
ca. 1726-1773
Thomas Todsen
F:
ca. 1726
G:
1754
D:
18 jan. 1773
Aventoft s. (Ringswarf)
Sax Steensen
1730-1795
Sax Steensen
F:
1730
D:
1795
Redlef Christian Lytzen
1741-1741
Redlef Christian Lytzen
F:
1741
D:
1741
Hans Lytzen
1766-
Hans Lytzen
F:
14 sep. 1766
Nienhof
Søn
1767-1767
Søn
F:
15 dec. 1767
Nienhof
D:
15 dec. 1767
Nienhof
NN
-1786
NN
D:
SENEST 1786
NN
-1786
NN
D:
senest 1786
NN
-1786
NN
D:
senest 1786
Redlef Christian Lytzen
1743-1773
Redlef Christian Lytzen
F:
14 mar. 1743
D:
16 feb. 1773
Marie Margrethe Nisdatter
ca. 1746-1786
Marie Margrethe Nisdatter
F:
ca. 1746
D:
9 sep. 1786
Nienhof
Anna Marie Margrethe Lytzen
1783-
Anna Marie Margrethe Lytzen
F:
15 jul. 1783
Thomas Hoyer Jensen
1771-1846
Thomas Hoyer Jensen
F:
27 maj 1771
G:
dec. 1822
D:
13 dec. 1846
Bov
Søncke Lytzen
1745-1819
Søncke Lytzen
F:
27 jul. 1745
Nykirke
D:
7 okt. 1819
Nr. Haksted
Lauretha Petræus
Lauretha Petræus
G:
13 sep. 1782
Tønder
Catharina Jessen
Catharina Jessen
G:
1787
Peter Ludwig Lytzen
1750-1773
Peter Ludwig Lytzen
F:
1750
D:
SEN. 1773
Anna Magdalene Lytzen
1753-1753
Anna Magdalene Lytzen
F:
1753
D:
1753
Maria Carstensen
1713-1782
Maria Carstensen
F:
1713
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
24 maj 1782
Hans Lytzen
1700-1773
Hans Lytzen
F:
1700
G:
23 aug. 1731
D:
14 feb. 1773
Anne Catharina Heinsen
1774-1812
Anne Catharina Heinsen
F:
30 okt. 1774
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
1812
København
Christian Wilhelm Satterup
1753-1817
Christian Wilhelm Satterup
F:
5 sep. 1753
Kolding
G:
9 sep. 1801
Christiansfeld
D:
7 dec. 1817
Christiansfeld
Ebbe Heinsen
1747-1815
Ebbe Heinsen
F:
13 feb. 1747
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
6 jan. 1815
Christiansfeld
Anna Cathrine Marie Ebsen
1736-1794
Anna Cathrine Marie Ebsen
F:
1736
Højer s. (Rudbøl)
G:
12 dec. 1772
D:
3 sep. 1794
Grelsbøl
Catharina Marie Heinsen
1797-1871
Catharina Marie Heinsen
F:
4 feb. 1797
Grelsbüll
D:
30 dec. 1871
Christiansfeld
Heinrich Immanuel Achtnich
1792-1858
Heinrich Immanuel Achtnich
F:
9 jun. 1792
Christiansfeld
G:
24 aug. 1820
Christiansfeld
D:
19 feb. 1858
Christiansfeld
Mette Christine Outzen
1774-
Mette Christine Outzen
F:
23 aug. 1774
Brede
G:
15 apr. 1796
Brede
Anna Catharina Heinsen
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Anna Christine Heinsen
ca. 1799-
Anna Christine Heinsen
F:
ca. 1799
Humtrup s.
Paul Paysen
ca. 1800-
Paul Paysen
F:
ca. 1800
Peter Heinsen
ca. 1751-1817
Peter Heinsen
F:
ca. 1751
Humtrup s. (Grelsbøl)
D:
13 dec. 1817
Humtrup
Cecilie Catharina Boysen
Catharina Carstensen
1717-1782
Catharina Carstensen
F:
1717
Møgeltønder s. (Ved Åen (V. Anflod))
D:
23 jul. 1782
Humtrup s. (Grelsbøl)
Peter Heinsen
ca. 1715-1781
Peter Heinsen
F:
ca. 1715
D:
27 aug. 1781
Humtrup s. (Grelsbøl)
Ester Carstensen
1724-1797
Ester Carstensen
F:
1724
Møgeltønder s. (Ved Aaen (Vester Anflod))
D:
1797
Anna Thomsen
1694-1779
Anna Thomsen
F:
28 feb. 1694
Højer s. (Rudbølgård)
D:
18 jun. 1779
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Redlef Carstensen
1682-1727
Redlef Carstensen
F:
19 apr. 1682
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
G:
29 jun. 1712
Møgeltønder
D:
15 aug. 1727
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Johan Heinrich Carl Langheim
1802-1834
Johan Heinrich Carl Langheim
F:
9 aug. 1802
D:
14 dec. 1834
København
Margrethe Elisabeth Langheim
1804-1887
Margrethe Elisabeth Langheim
F:
6 aug. 1804
D:
22 nov. 1887
Casper Conrad Langheim
1806-1864
Casper Conrad Langheim
F:
16 maj 1806
Haderslev
D:
30 sep. 1864
Slesvig
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
1812-
Wilhelmine Marie Lovise Emma von Kochen
F:
1812
Hjembæk
G:
6 jun. 1832
København (Trinitatis k.)
Louise Henriette Langheim
1807-1808
Louise Henriette Langheim
F:
9 dec. 1807
D:
10 feb. 1808
Andreas Frederik Langheim
1809-1845
Andreas Frederik Langheim
F:
25 maj 1809
D:
15 jun. 1845
Vitta Sophie Ingerslev
-1843
Vitta Sophie Ingerslev
D:
1 sep. 1843
Catharina Elisabeth Langheim
1811-
Catharina Elisabeth Langheim
F:
24 feb. 1811
Haderslev
Georg Clausen
Carl Heinrich Paul Langheim
1776-1848
Carl Heinrich Paul Langheim
F:
29 jan. 1776
Kiel
D:
18 maj 1848
Haderslev
Catharine Elisabeth Hollensen
1780-1811
Catharine Elisabeth Hollensen
F:
27 dec. 1780
G:
3 okt. 1801
D:
2 mar. 1811
Carl Detlev Langheim
1815-1816
Carl Detlev Langheim
F:
4 dec. 1815
D:
7 jun. 1816
Marie Louise Langheim
1816-1876
Marie Louise Langheim
F:
6 nov. 1816
D:
4 maj 1876
Sommersted s. (Revsø)
Nicolai Heinrich Lorentzen
1817-1896
Nicolai Heinrich Lorentzen
F:
23 sep. 1817
Sommersted s. (Revsø)
G:
1845
D:
24 jun. 1896
Sommersted s. (Revsø)
Charlotte Sophie Langheim
1818-1861
Charlotte Sophie Langheim
F:
4 maj 1818
D:
15 jul. 1861
Johan Friederich Hellmers
1809-1889
Johan Friederich Hellmers
F:
10 jun. 1809
D:
19 jun. 1889
Carl Albrecht Detlef Langheim
1820-1849
Carl Albrecht Detlef Langheim
F:
8 maj 1820
D:
4 nov. 1849
Christian Friderich Benedictus Langheim
1822-
Christian Friderich Benedictus Langheim
F:
9 jan. 1822
Karen Marie Ibsen
ca. 1828-
Karen Marie Ibsen
F:
ca. 1828
Jacobine Tusnelda Andrea Henr. Langheim
1824-1855
Jacobine Tusnelda Andrea Henr. Langheim
F:
20 dec. 1824
D:
12 mar. 1855
Przemkov, Polen
Mathilde Louise Langheim
1826-
Mathilde Louise Langheim
F:
18 jul. 1826
Andreas Behrens
-1885
Andreas Behrens
D:
22 nov. 1885
Lübeck
Ernst Julius Georg Langheim
1828-
Ernst Julius Georg Langheim
F:
14 sep. 1828
NN Gohlmann
Cathrine Birgitte Hoskjær
1792-1852
Cathrine Birgitte Hoskjær
F:
31 mar. 1792
G:
14 okt. 1814
D:
29 maj 1852
Haderslev
Anna Sophie Matthiae
1732-
Anna Sophie Matthiae
F:
1732
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Benedict Conrad Hinrich Langheim
1740-1785
Benedict Conrad Hinrich Langheim
F:
29 jun. 1740
Hohenaspe
D:
31 aug. 1785
Kiel
Mathias Jacob Schleiden
-1802
Mathias Jacob Schleiden
D:
1802
Christine Sønnichsen
1777-1822
Christine Sønnichsen
F:
1 sep. 1777
Sdr. Løgum
D:
7 dec. 1822
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Nickels Paysen
ca. 1766-1832
Nickels Paysen
F:
ca. 1766
G:
31 aug. 1798
Sdr. Løgum
D:
1 maj 1832
Dedsbøl s. (Kleiserkoog)
Anna Ernestine Sønnichsen
1780-1847
Anna Ernestine Sønnichsen
F:
23 jan. 1780
Sdr. Løgum
D:
18 mar. 1847
Mariekog
Boy Jessen
ca. 1777-1833
Boy Jessen
F:
ca. 1777
G:
23 feb. 1804
Sdr. Løgum
D:
23 jan. 1833
Mariekog
Nicolaus Johann Sønnichsen
1783-1798
Nicolaus Johann Sønnichsen
F:
13 apr. 1783
Sdr. Løgum
D:
9 aug. 1798
Sdr. Løgum
Carsten Redlef Sønnichsen
1786-
Carsten Redlef Sønnichsen
F:
4 okt. 1786
Sdr. Løgum
Anna Catharina Heinsen
Anna Catharina Heinsen
G:
5 dec. 1806
Sdr. Løgum
Ulrica Augusta Carstensen
1757-1798
Ulrica Augusta Carstensen
F:
10 sep. 1757
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
10 nov. 1798
Sdr. Løgum
Johannes Sønnichsen
ca. 1747-1803
Johannes Sønnichsen
F:
ca. 1747
D:
22 okt. 1803
Sdr. Løgum
Anna Ernestine Amalie Carstensen
1791-1848
Anna Ernestine Amalie Carstensen
F:
26 nov. 1791
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
27 maj 1848
Nykirke s. (Grosshallig)
Carsten Volquardsen
1795-1857
Carsten Volquardsen
F:
16 maj 1795
Nykirke s. (Grosshallig)
G:
20 nov. 1819
Møgeltønder
D:
28 apr. 1857
Nykirke s. (Grosshallig)
Dødfødt datter
1793-1793
Dødfødt datter
F:
30 jul. 1793
Hjerpsted
D:
30 jul. 1793
Hjerpsted
Friedrich Andersen Carstensen
1794-1863
Friedrich Andersen Carstensen
F:
15 jun. 1794
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
13 okt. 1863
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Ingeborg von Andersen
1808-1875
Ingeborg von Andersen
F:
9 apr. 1808
Sdr. Løgum
G:
8 apr. 1825
Møgeltønder
D:
26 aug. 1875
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Anna Catharina Carstensen
1796-1867
Anna Catharina Carstensen
F:
28 aug. 1796
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
19 dec. 1867
Nykirke s. (Grosshallig)
Hans Carstensen
1759-1798
Hans Carstensen
F:
23 dec. 1759
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
26 feb. 1798
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Maria Boysen
1772-1840
Maria Boysen
F:
20 apr. 1772
Hostrup s. (Solderup)
G:
18 feb. 1791
Møgeltønder
D:
12 maj 1840
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
Christian Matthiae Carstensen
1763-1763
Christian Matthiae Carstensen
F:
28 jan. 1763
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
3 maj 1763
Møgeltønder
Johannes Redlef Carstensen
1802-1867
Johannes Redlef Carstensen
F:
28 feb. 1802
Tønder
D:
30 jun. 1867
Tønder
Anna Margaretha Sibbers
1804-1870
Anna Margaretha Sibbers
F:
7 apr. 1804
Hostrup s. (Bimpel)
G:
24 okt. 1829
Tønder
D:
3 nov. 1870
Tønder
Christian Matthiae Carstensen
1766-1837
Christian Matthiae Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
14 apr. 1837
Møgeltønder
Johanna Bendixen
1768-1802
Johanna Bendixen
F:
8 jun. 1768
Tønder
G:
14 jul. 1797
Tønder
D:
12 mar. 1802
Tønder
Anna Johanne Carstensen
1803-1837
Anna Johanne Carstensen
F:
22 okt. 1803
Tønder
D:
1837
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
1832
København ?
D:
29 dec. 1879
København?
Jørgen Frederik Carstensen
1805-1856
Jørgen Frederik Carstensen
F:
2 nov. 1805
Tønder
D:
12 feb. 1856
Theodora Cathrine Holm
1813-1877
Theodora Cathrine Holm
F:
11 jun. 1813
Møgeltønder
G:
1837
D:
12 apr. 1877
Ida Amalia Carstensen
1808-
Ida Amalia Carstensen
F:
14 jun. 1808
Tønder
Claus Hansen
-1879
Claus Hansen
G:
17 maj 1839
Højer
D:
29 dec. 1879
København?
Mette Christine Carstensen
1813-
Mette Christine Carstensen
F:
22 mar. 1813
Tønder
Detlev Christian Johan Arend Riis
1819-1908
Detlev Christian Johan Arend Riis
F:
23 dec. 1819
Toftlund s. (Rømet)
G:
8 aug. 1845
D:
29 jun. 1908
Svendborg (Skt. Jørgens s.)
Christine Marie Riis
1784-1838
Christine Marie Riis
F:
12 apr. 1784
Daler
G:
10 dec. 1802
Daler
D:
8 feb. 1838
Møgeltønder
Maria Carstensen
1792-1792
Maria Carstensen
F:
25 jun. 1792
Hjerpsted
D:
25 aug. 1792
Hjerpsted
Anna Amalia Carstensen
1793-1857
Anna Amalia Carstensen
F:
15 nov. 1793
Hjerpsted
D:
10 jan. 1857
Aventoft s. (Døtgebøl)
Bendix Heseler Volquardsen
1788-1852
Bendix Heseler Volquardsen
F:
19 jun. 1788
Aventoft s. (Døtgebøl)
G:
19 apr. 1816
Højer
D:
26 jan. 1852
Aventoft s. (Døtgebøl)
Carsten Redlef Carstensen
1766-1837
Carsten Redlef Carstensen
F:
21 jan. 1766
Møgeltønder s. (Vester Anflod)
D:
29 jan. 1837
Højer
Maria Jensen
1768-1796
Maria Jensen
F:
7 jun. 1768
Højer
G:
23 sep. 1791
Hjerpsted
D:
24 feb. 1796
Hjerpsted
Carsten Redlef Carstensen
1798-1856
Carsten Redlef Carstensen
F:
19 jul. 1798
Højer
D:
16 sep. 1856
Højer
Ingeborg Maria Todsen
1800-1848
Ingeborg Maria Todsen
F:
18 sep. 1800
Højer
G:
19 nov. 1824
Højer
D:
24 apr. 1848
Højer
Maria Carstensen
1799-1865
Maria Carstensen
F:
29 dec. 1799
Højer
D:
25 mar. 1865
Højer
Ingeborg Carstensen
1801-1873
Ingeborg Carstensen
F:
12 aug. 1801
Højer
D:
19 mar. 1873
Højer
Jørgen Frederik Sønnichsen
1797-1844
Jørgen Frederik Sønnichsen
F:
22 jun. 1797
Arrild s. (Roost)
G:
7 apr. 1826
Højer
D:
27 jul. 1844
Højer
Christina Feddersen
1772-1820
Christina Feddersen
F:
29 okt. 1772
Højer
G:
3 nov. 1797
Højer (i huset)
D:
30 aug. 1820
Højer
Anne Ernestine Matthiae
1735-1766
Anne Ernestine Matthiae
F:
1735
Møgeltønder s. (V. Anflod)
D:
1766
Carsten Redlef Carstensen
1716-1790
Carsten Redlef Carstensen
F:
4 dec. 1716
Tønder
G:
12 sep. 1755
Møgeltønder
D:
13 apr. 1790
Møgeltønder s. (V. Anflod)
Christian Matthiae
1701-1752
Christian Matthiae
F:
18 sep. 1701
Emmerlev s. (Hemgård)
G:
15 jun. 1730
Møgeltønder
D:
20 okt. 1752
Møgeltønder s.
Momme Thomsen
-1748
Momme Thomsen
D:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
1763-1770
Peter Thomsen
F:
16 aug. 1763
Højer s. (Poppenbøl)
D:
17 apr. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Nis Thomsen
1764-1769
Nis Thomsen
F:
29 dec. 1764
Højer s. (Poppenbøl)
D:
16 nov. 1769
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Thomsen
1766-1770
Margrethe Thomsen
F:
7 aug. 1766
Højer s. (Poppenbøl)
D:
3 maj 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Maren Thomsen
1768-
Maren Thomsen
F:
4 maj 1768
Højer s. (Poppenbøl)
Thomas Johannsen
1765-
Thomas Johannsen
F:
2 feb. 1765
Højer s. (Ved Gaden)
G:
16 nov. 1787
Højer
Nis Thomsen
1770-1770
Nis Thomsen
F:
20 mar. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
D:
30 jul. 1770
Højer s. (Poppenbøl)
Esther Margrethe Thomsen
1771-1772
Esther Margrethe Thomsen
F:
24 jul. 1771
Højer s. (Poppenbøl)
D:
28 apr. 1772
Højer s. (Poppenbøl)
Peter Thomsen
ca. 1721-1772
Peter Thomsen
F:
ca. 1721
Højer s. (Poppenbøl)
D:
22 aug. 1772
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Marie Nisdatter
Anna Marie Nisdatter
G:
11 jun. 1762
Højer
Jens Thomsen
Peter Thomsen
1696-1783
Peter Thomsen
F:
19 maj 1696
Højer s. (Rudbølgård)
D:
21 feb. 1783
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Mommesdatter
ca. 1701-1729
Margrethe Mommesdatter
F:
ca. 1701
D:
8 dec. 1729
Højer s. (Poppenbøl)
Margrethe Thomsen
1733-1739
Margrethe Thomsen
F:
1730/33
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1739
Højer s. (Poppenbøl)
Thomas Thomsen
1734-1740
Thomas Thomsen
F:
1734
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Tycho Thomsen
1736-1740
Tycho Thomsen
F:
1736
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
Jona Margrethe Bjørn
1763-1769
Jona Margrethe Bjørn
F:
6 aug. 1763
Højer
D:
27 mar. 1769
Højer
Catharina Thomsen
1738-1785
Catharina Thomsen
F:
1738
Højer s. (Poppenbøl)
D:
13 maj 1785
Højer
Jonas Nissen Bjørn
1726-1763
Jonas Nissen Bjørn
F:
1726
Løgumkloster
G:
27 okt. 1757
Højer
D:
1763
Højer
Anne Møller
1765-1765
Anne Møller
F:
6 feb. 1765
Højer
D:
21 feb. 1765
Højer
Christian Friderich Møller
1739-1785
Christian Friderich Møller
F:
1739
Løgumkloster
G:
12 okt. 1764
Højer
D:
SENEST 1785
Christian Thomsen
1740-1741
Christian Thomsen
F:
1740
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1741
Højer s. (Poppenbøl)
Marina Margrethe Thomsen
1742-1783
Marina Margrethe Thomsen
F:
1742
Højer s. (Poppenbøl)
D:
SENEST 1783
Thomas Thomsen
1744-1753
Thomas Thomsen
F:
1744
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Anna Kirstine Thomsen
1746-1753
Anna Kirstine Thomsen
F:
1746
Højer s. (Poppenbøl)
D:
1753
Højer s. (Poppenbøl)
Jørgen Thomsen
1748-1783
Jørgen Thomsen
F:
1748
Højer s. (Poppenbøl)
D:
TIDL. 1783
Esther Jørgensdatter
1707-1751
Esther Jørgensdatter
F:
1707
Emmerlev s. (Kærgård)
G:
O. 1730/31
D:
1751
Højer s. (Poppenbøl)
Nicolai Thomsen
1699-eft. 1727
Nicolai Thomsen
F:
16 maj 1699
Højer s. (Rudbølgård)
D:
eft. ER 1727
Tycho Thomsen
1702-1745
Tycho Thomsen
F:
2 aug. 1702
Højer s. (Rudbølgård)
D:
15 maj 1745
Satrupholm (Angel)
Anna Maria Hoyer
1700-1761
Anna Maria Hoyer
F:
11 sep. 1700
Flensborg
G:
1723
D:
11 mar. 1761
Rendsborg
Catharina Petræus
1659-1717
Catharina Petræus
F:
1659
Højer
D:
24 jan. 1717
Højer s. (Rudbølgård)
Peter Thomsen
1663-1722
Peter Thomsen
F:
1663
Højer s. (Rudbølgård)
D:
30 apr. 1722
Højer s. (Rudbølgård)
Lene Marie Sønnichsen
1791-1791
Lene Marie Sønnichsen
F:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
D:
1791
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Dorothea Sophie Schau
1763-1795
Dorothea Sophie Schau
F:
24 jun. 1763
Højer
D:
1795
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Hinrich Hansen Sønnichsen
1754-1828
Hinrich Hansen Sønnichsen
F:
1754
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
G:
25 sep. 1789
Højer
D:
4 aug. 1828
Emmerlev s. (Kogsbøl Mølle)
Esther Petræus
1734-1764
Esther Petræus
F:
5 nov. 1734
Højer
D:
1 feb. 1764
Højer
Hans Schau
1728-1800
Hans Schau
F:
20 okt. 1728
Højer
G:
1755
D:
8 apr. 1800
Højer
Peter Petræus
1702-1763
Peter Petræus
F:
9 apr. 1702
Højer
D:
3 jan. 1763
Højer
Catharina Milnitz
1708-1739
Catharina Milnitz
F:
1708
Tønder
G:
16 okt. 1733
Sønderborg
D:
1739
Højer
Catharina Cramer
Caspar Petræus
-1762
Caspar Petræus
D:
FMTL. 1762
Hjerpsted
Peter Petræus
ca. 1751-1811
Peter Petræus
F:
ca. 1747/51
fmtl. Hjerpsted
D:
29 dec. 1811
Gråsten
Ester Marie Petræus
ca. 1755-1777
Ester Marie Petræus
F:
ca. 1755
fmtl. Hjerpsted
D:
23 dec. 1777
Højer
Christian Petræus
1705-1770
Christian Petræus
F:
17 okt. 1705
Højer
D:
9 jul. 1770
Hjerpsted
Marina Petersdatter
1724-
Marina Petersdatter
F:
fmtl. o. 1722/24
Højer
Esther Petræus
1670-
Esther Petræus
F:
o. 1663/70
Højer
Caspar Petersen, senere Petræus
ca. 1662-1742
Caspar Petersen, senere Petræus
F:
ca. 1662
Tønder
G:
31 jul. 1688
D:
23 okt. 1742
Paul Petræus
1619-1698
Paul Petræus
F:
12 okt. 1619
Sønderborg
D:
17 apr. 1698
Højer
Esther Tychosdatter
ca. 1624-1687
Esther Tychosdatter
F:
ca. 1624
fmtl. Burkal
G:
14 jul. 1651
D:
30 jul. 1687
Højer
Anna Clausdatter
Peter Paulsen